Hlavní Analýzy

Droga "Nazivin" během těhotenství

Během období očekávání dítěte je ženské tělo zvlášť citlivé na nachlazení. Důvodem je skutečnost, že imunitní obrana je snížena. Taková reakce je nezbytná na samém začátku těhotenství. V opačném případě může imunita nastávající matky vnímat plod jako cizí tělo a pokusit se ho odtrhnout.

Během tohoto období se vyskytuje většina nachlazení. Žena si stěžuje na konstantní rýmu, nosní ucpání, kašel a bolest v krku. Stojí za zmínku, že v tomto případě je nutné provést ošetření správně. Jmenování může být provedeno pouze zkušeným odborníkem po kontrole a analýze. Tento článek bude diskutovat o tom, zda je možné užívat lék "Nazivin" během těhotenství. Naučíte se také používat tento lék a jaký je názor odborníků na toto téma..

Droga "Nazivin"

Tento nástroj je vasokonstrikčním řešením. S jeho pomocí se úspěšně léčí rýma, zánět středního ucha, alergie a otok nosních cest. Přiřaďte ji dětem i dospělým. Dávka by však měla být vždy jiná.

Je třeba poznamenat, že tyto kapky nebo spreje nemůžete použít déle než jeden týden. Jinak může být osoba velmi závislá na léku. Po takovém výsledku je velmi obtížné přestat užívat lék, protože bez něj je nosní průchod neustále blokován.

Je možné „Nazivin“ během těhotenství

Na tuto otázku může odpovědět pouze kvalifikovaný odborník. Stojí za zmínku, že v prvním trimestru těhotenství lékaři doporučují úplně opustit léky. Od této chvíle se placenta dosud nevytvořila a plod je zcela bezbranný. Názory lékařů na použití kapek nazivinu byly velmi rozdílné. Zvažte všechny nabízené možnosti..

Návod k použití

Co je uvedeno v anotaci? Pokyny pro kapky naznačují, že Nazivin se nedoporučuje používat během těhotenství. Pokud je však riziko pro matku větší než pro plod, lze drogu použít. V takovém případě by měl být jmenován odborníkem. Během těhotenství není možné užívat „Nazivin“ (kapky) samostatně. Při doporučování tohoto léku by měly být indikace přísné.

Je třeba připomenout, že během porodu dítěte je zakázáno mnoho léků. Z tohoto důvodu je nutné pečlivě přistupovat ke každé léčbě. Před použitím tohoto nebo tohoto léku si přečtěte návod k použití. Pokud se o použití během těhotenství nic neříká, neznamená to, že přípravek může být použit bez obav z komplikací.

Ve většině anotací léčivých přípravků, včetně kapek nazivinu, je uveden popis pro použití malými dětmi nebo nastávajícími matkami.

Jaké je nebezpečí této drogy

Jak již víte, droga "Nazivin" během těhotenství zakazuje užívat. Proč existuje takové omezení? Jak může být tento lék nebezpečný??

Abyste pochopili, co může způsobit užívání „Nazivinu“ během těhotenství, musíte vědět, jak tento lék funguje. Po použití začíná okamžitý účinek na cévy nosu. Prostě se zužují. Díky tomu člověk cítí úlevu a dýchání zdarma..

Stojí za zmínku, že vazokonstrikční látka působí na všechny cévy. Lék má samozřejmě nejaktivnější účinek na nosní průchody. Lidské tělo však zcela proniká žilami, tepnami a malými cévami. Jejich zúžení vždy vede ke zvýšení krevního tlaku. V důsledku toho se člověk může cítit horší..

Droga „Nazivin“ během těhotenství může mít podobný účinek. Pro budoucí matku může být mírný nárůst tlaku dokonce nepostřehnutelný. O stavu plodu nelze říci. Se silným zúžením krevních cév nebo zvýšením krevního tlaku může do embrya proudit méně kyslíku a všech živin. Několik minut takové expozice může vést k nevratným důsledkům. Současně trpí mozek malého muže.

Kdy mohu použít lék "Nazivin" během těhotenství: recenze a názory odborníků

Tento nástroj používejte, pouze pokud existují určité příznaky. Před jmenováním musí lékař provést důkladné vyšetření nastávající matky. Nezapomeňte stanovit normální krevní tlak ženy. Pokud se zvýší, měli byste tento nástroj odmítnout. V případě, že krevní tlak nastávající matky je v normálních mezích nebo pod určitou hladinou, to znamená možnost použití tohoto léku.

Je také nutné vyloučit choroby, jako je špatný stav kardiovaskulárního systému, diabetes mellitus a obezita. Pokud žena bere další léky současně, pak stojí za zvážení.

Droga „Nazivin“ během těhotenství je předepisována pouze tehdy, je-li dýchání budoucí matky velmi obtížné a žena je po většinu času nucena dýchat ústy. Stojí za zmínku, že s podobným souborem událostí může mít negativní dopad na budoucí dítě. Takové dýchání neumožňuje naplnit orgány, včetně těch, které rodí, dostatečnou hladinou kyslíku.

Jak a co používat lék při čekání na dítě

Jak již bylo zmíněno, lék může předepsat pouze specialista. Nikdy nezačněte tento produkt používat sami. Jinak může léčba skončit selháním pro stav budoucího dítěte.

Specialisté nejčastěji předepisují lék „Nazivin Children“ během těhotenství. Důvodem je, že koncentrace tohoto léčiva je výrazně nižší než u dospělého.

Také by měly být upřednostňovány kapky než spreje. Jejich expoziční plocha je menší, a proto je účinek na plod menší. Nezapomeňte se poradit s odborníkem, jaké řešení koupit. Léčivo pro děti se považuje za kompozice, které obsahují 0,01% nebo 0,025% roztoku. Ve většině případů lékaři začínají s léčbou první možností. Pokud však k úlevě nedojde do jednoho dne, může být doporučeno přejít na silnější lék. Dospělé kapky a spreje jsou však těhotným ženám předepsány velmi zřídka.

Dávkování léku pro nastávající matky

Při předepisování lékař určitě specifikuje, jak a jak používat lék „Nazivinské děti“ během těhotenství. Nikdy svévolně nezvyšujte uvedené hodnoty. Pokud nedojde k žádnému výsledku, poraďte se se svým lékařem. Může vám být doporučeno použít více koncentrovaných kapek, přičemž dávka látky se nezvýší.

Nejčastěji jsou nastávajícím matkám předepsány minimální dávky léků. Je nutné kapat jednu kapku do každého nosního průchodu. Tento postup se doporučuje opakovat nejdříve 6 hodin. Účinek léku v některých případech může dosáhnout 12 hodin. V tomto případě není nutné opakované podávání léčiva provádět bez zvláštních potřeb.

Lékaři někdy předepisují tento lék, aby usnadnili dýchání. V tomto případě se droga nepoužívá více než jednou denně..

Shrnutí a krátký závěr

Při použití kapek Nazivinu nebo spreje během těhotenství nezapomeňte vždy na stav nenarozeného dítěte. Nikdy neléčte nebo nepřekračujte povolené dávky. Vždy pečlivě pamatujte na radu lékaře a postupujte podle jeho doporučení.

Po každém katarálním onemocnění by mělo být provedeno neplánované ultrazvukové vyšetření. To je nutné pro potvrzení skutečnosti, že vše je v pořádku s dítětem a nemoc nijak neovlivnila jeho vývoj..

Mohu brát Nazivinum v těhotenství? Návod k použití a analogy léku

Během těhotenství se riziko rozvoje akutních respiračních virových infekcí a akutních respiračních infekcí zvyšuje v důsledku snížení aktivity ženské imunity. Rýma je jedním z prvních příznaků nachlazení. Nosní kongesce a výtok z nosu však mohou být způsobeny nejen infekcí, ale také vystavením alergenům, změnami hormonálních hladin. Nazivin během těhotenství pomáhá obnovit nosní dýchání v krátké době, ale stejně jako všechny vazokonstriktory je používejte opatrně.

Tato droga je dobře známa mnoha ženám: je cenově dostupná a efektivní. Ale je možné kapat Nazivin během těhotenství? Pokyny naznačují, že jeho použití je přípustné pouze poté, co byla vzata v úvahu všechna možná rizika a zamýšlené přínosy.

O drogě

Jakýkoli lék na nachlazení zužuje krevní cévy, čímž pomáhá snížit nachlazení. "Nazivin Baby" je bezpečný v tom, že jeho účinná látka, která je součástí léku, obsahuje nízkou koncentraci, přičemž zůstává stejně účinná.

Používá se k léčbě rýmy, sinusitidy, eustachitidy, zánětu středního ucha u dětí od 1 roku. Lékaři předepisují dítě nazivin nastávajícím matkám jako nejbezpečnější způsob.

Struktura


Složení nazivinu zahrnuje lék oxymetazolin, který má hlavní účinek. Vlivem na receptory dochází k vazokonstrikci v nose a klesá otok. Složení léku také zahrnuje další látky, které pomáhají změkčit účinek léku a zabránit poškození sliznice:

 • voda;
 • glycerol;
 • citronová kyselina;
 • dihydrát citranu sodného;
 • benzalkoniumchlorid.

Formulář vydání

Tento léčivý přípravek se vyrábí v tmavých malých lahvích ze skla, které chrání lék před vystavením slunečnímu záření. Víko láhve je vyrobeno ve formě víčka s pipetou pro pohodlnější použití. Uvolněte formu dětského nazivinu - kapky a sprej.

Kapky se používají k léčbě nachlazení u dětí mladších 6 let. Obsahují nejnižší procento koncentrace oxymetazolinu, pouze 0,01% a injekční lahvička obsahuje pouze 5 nebo 10 ml. Lék se používá pro nejmenší děti.

Přípravky s vyšším procentem účinné látky 0,05% a 0,025% se používají pro děti od 1 roku a starší. Protože se sprej doporučuje pro děti starší 6 let, je jeho koncentrace vyšší než u kapek pro novorozence - 0,05%.

Pro ženy je vhodnější používat sprej během těhotenství, rovnoměrně obaluje stěny nosohltanu, ale pokud lékař předepíše lék s nízkým obsahem vazokonstriktoru, zbývá jej pouze vštípit.

Indikace pro použití

Používají se vazokonstriktory, jako je nazivin:

 1. S otokem nosní sliznice a dýchacích cest. Otok nosohltanu doprovází onemocnění ARVI a ARI.
 2. Před postupy ORL jsou dutiny ošetřeny pro snadný průchod a vyšetření..

Během těhotenství jsou vazokonstrikční léky kontraindikovány, ale se silnými projevy otoku, alergických reakcí a dalších komplikací, které brání budoucí matce volně dýchat, je tento lék předepsán.

Těhotným ženám je předepsána dětská forma léčiva obsahující menší procento účinné látky. Samostatné podávání léku, dokonce i pro děti, je zakázáno. Pouze lékař může určit, jak je nezbytné jeho použití a v jaké dávce bude možné použít.

Vlastnosti akce Nazivinu

Terapeutické účinky léčiva:

 • eliminace otoků způsobených zúžením cév nosu;
 • snížení množství hlenu vylučovaného z nosu;
 • uzdravení dýchání.

Droga Nazivin je považována za rychle působící a efektivní. Výsledek trvá až 12 hodin, v souvislosti s nímž lze použít pouze dvakrát denně. Začne to fungovat za 5-10 minut, po kterém dojde k úplné úlevě.

Oxymetazolin je hlavní účinná látka, která stimuluje alfa-adrenergní receptory, které se nacházejí ve vrstvě krevních cév hladkého svalstva. To vám umožňuje dosáhnout tak rychlé a trvalé akce. V tomto případě lék působí lokálně, aniž by vstoupil do obecného krevního řečiště.

Je možné, aby těhotné ženy braly tento lék nachlazení??

Pokyny od "Nazivin" stanoví, že během těhotenství a během kojení je užívání drogy možné po konzultaci s lékařem. Pouze lékař bude schopen posoudit stav matky a plodu, aby nedošlo k poškození nenarozeného dítěte.

Existuje mnoho názorů na použití tohoto léku během těhotenství. Někdo věří, že oxymetazolin obsažený v drogě je škodlivý pro matku, nikoli pro dítě, ale někde se píše o děsivých důsledcích expozice plodu..

Jedinou věcí, kterou lze s jistotou říci, je, že byste si neměli nechat ujít nádhernou čekací dobu pro dítě v trápení nosní kongescí. Ošetřující lékař předepíše nejvhodnější způsob, jak bojovat s tímto onemocněním, a pokud je nazivin, pak je v tomto případě konkrétně bezpečný.

V 1 trimestru


První trimestr těhotenství vyžaduje více pozornosti stavu budoucí matky a dítěte. Během tohoto období je přísně zakázáno používat jakékoli vazokonstrikční drogy. Takové léky mohou způsobit děložní tonus, což povede k ukončení těhotenství..

Terapeuti předepisují nazivin těhotným ženám v prvních 14 týdnech pouze ve velmi závažných případech rýmy s minimálním dávkováním a maximálním použitím po dobu tří dnů.

Ve 2. trimestru

Po absolvování 1/3 gestačního věku se nazivin také nepoužívá jako primární léčba nachlazení, když se snaží používat mírnější drogy. V případech, kdy jiné léky nepomáhají a budoucí matka se zhoršuje, lékař se uchýlí k předepisování dítěte nazivinu v malých dávkách.

V pozdních termínech

Zjistíme, zda je možné užít lék ve formě kapek nebo spreje ve 3. trimestru. Nejbezpečnější období užívání nazivinu je třetí trimestr těhotenství. Plod je již vytvořen, stav matky je stabilní a neexistují žádné hrozby potratu, při používání této drogy by již neměly existovat žádné obavy..

Všechny léky se však používají pod přísným dohledem lékaře a pouze v souladu s předpisy.!

Je Nazivin povolen během těhotenství?

Nazivin se podle pokynů může během těhotenství používat přísně v doporučeném dávkování a po posouzení poměru zamýšleného prospěchu a poškození. Gynekologové se pokoušejí tento lék předepsat, není-li výtok z nosu silný a lze jej odstranit promytím solným roztokem nebo vštípením prostředků na bázi bylin a olejů..

Ale v závažných případech onemocnění je použití vazokonstriktorů zaručeno. Dlouhodobé narušení nazálního dýchání může způsobit zhoršení celkového zdravotního stavu ženy a hladovění plodu kyslíkem..

Nebezpečnou látkou ve složení Nazivinu je oxymetazolin. Přestože pokyny naznačují, že účinek léku je výhradně lokální, někteří lékaři se domnívají, že při dlouhodobém užívání se vazokonstrikční účinek rozšiřuje na placentu. To vede k nedostatečnému přísunu krve, nedostatku kyslíku a živin v nenarozeném dítěti.

Tento stav je pro plod velmi nebezpečný, protože konstantní nazální kongesce a dlouhodobé užívání Nazivinu způsobují stejně hypoxii plodu a poté retardaci intrauterinního růstu. Kromě toho se u ženy vyvine suchá nosní sliznice, mohou se objevit nosní krvácení.

Pokyny k použití léku během těhotenství


Pokud lékař předepsal nazivin těhotným, jedná se o minimální dávku účinné látky obsažené v dětské výživě. Dětský nazivin v kapkách by měl být používán správně, pak bude účinek vyšší a bude zde menší riziko.

Před použitím je třeba očistit nosní cesty vodou nebo solným roztokem. Speciální solné roztoky se prodávají v lékárnách, ale lze je připravit sami. Chcete-li připravit roztok v litru teplé vody, rozpusťte lžíci soli, nejlépe mořské soli, opláchněte si nos tímto roztokem..

Kapky se vštípí malým edémem 1krát denně, 1 kapkou před spaním. Ve složitějších formách onemocnění jsou 1-2 kapky povoleny několikrát denně.

Nazivin, stejně jako jiné nosní kapky, je návykový a jejich účinnost se postupně snižuje. Kapky můžete aplikovat nejdéle 5 dní v řadě, pak si musíte udělat přestávku alespoň týden.

Jak minimalizovat použití Nazivinu během těhotenství

Léky, jejichž aktivní farmaceutická látka je představována oxymetazolinem, jsou nejvhodnějšími vazokonstriktory pro těhotné ženy. Ale v případech, kdy není potřeba medikace určována nemocí a předpisem lékaře, ale tzv. „Rýmou těhotných žen“, můžete zkusit to bez decongestantů..

 • Pro usnadnění dýchání nosem je důležité, aby pokojová teplota nebyla příliš vysoká. 21 stupňů Celsia plus nebo mínus pár stupňů je nejlepší volba. Vlhkost v místnosti se doporučuje udržovat do 30–
  60 procent.
 • Pro spaní použijte vysoký polštář.
 • Je možné snížit otok v nosní dutině pomocí hypertonických roztoků: Quicks, Aqualor Forte, Aqua Maris Strong.
 • Pokud je použití vazokonstriktorů nevyhnutelné, doporučuje se před jejich použitím vyčistit nosní dutinu izotonickým roztokem (fyziologický roztok, Salin). To zvýší účinek léku..

Kontraindikace

 • „Nazivin“ je absolutně kontraindikován u rýmy trofických forem. S těmito formami rýmy se stěny sliznice ztenčují nebo ztluštějí, objevují se krusty, které mohou způsobit krvácení. Terapeut v těchto případech nepředepisuje vazokonstrikční léky, protože mohou zhoršovat stav pacienta.
 • S uzavřeným glaukomem je zákaz používání Nazivinu. Oběhový systém očí a nosohltanu je běžný, u glaukomu je poškozen, odtok tekutin je již slabý, vazokonstrikce pouze zhoršuje stav.

V některých jiných případech je Nazivin kontraindikován, ale může jej lékař předepsat jako jediný účinný lék. Mezi ně patří:

 • Cukrovka.
 • Vysoký krevní tlak nebo nitrooční tlak.
 • Angina pectoris.
 • Narušení štítné žlázy.

Příčiny nazální kongesce

Každá žena má nosní přetížení individuálně, ale záleží také na důvodech, proč se objevila:

 • rýma - horečka, bolest v krku a mokrý kašel, hnisavý výtok z nosu, slabost a únava;
 • alergie - projev těla jako reakce na dráždidlo, vyznačující se kašlem bez sekrecí, pocitem sucha v nose, otokem v dutinách a nosohltanu;
 • těhotenství - v tomto radostném a obtížném období se v těle ženy produkuje velké množství estrogenu a progesteronu, takže sliznice nosohltanu může nabobtnat a nos je suchý.

Ať už je skutečný důvod jakýkoli, nosní kongesce je nezbytně nutná k vyléčení, jinak se nálada ženy bude stále více zhoršovat a bude depresivní..

Analogy

Během těhotenství ženy lépe používají neutrální látky, které pomáhají v boji proti nachlazení. Hydrochlorid sodný je solný roztok, nejjednodušší lék, který nezpůsobuje vedlejší účinky pro dítě a matku. Pokud to nepomůže, pak pouze pod dohledem lékaře přejít na drogy.

Analogy nazivinu také obsahují účinnou látku, mají stejné složení, liší se však cenou.

 • Oxymetazolinový roztok.
 • Nosospray.
 • Nozakar.

A protože oxymetazolin je ve všech řešeních, měli byste se pečlivě podívat na procento jeho obsahu.

Lidové léky a metody prevence

 1. Bylinková řešení. Opláchněte si nos infuzemi heřmánku, šalvěje, měsíčku, tymiánu a dalších léčivých bylin. Mytí nepoškodí dítě ani nastávající matku.
 2. Inhalace. Teplý roztok z bylin nebo na vodě s přídavkem máty nebo čajovníku pomáhá snižovat ucpání nosu a zahřívá dýchací cesty. V případě inhalačního roztoku vezměte tři kapky éterických olejů v pánvi s vodou zahřátou na 40 stupňů. Musíte se nadechnout hluboko nad pánví a zakrýt si hlavu ručníkem nahoře.
  Můžete také použít speciální inhalátory prodávané v lékárnách. Postup se provádí 3krát denně po dobu nejméně 5 minut. Silice používejte opatrně, jsou alergické, je lepší si předem zkontrolovat zápěstí. Tato metoda se používá při nepřítomnosti teploty..
 3. Tření éterickými oleji. Při teplotě mohou být éterické oleje vtírány do pokožky v malém množství nebo mohou být noseny na dýchání. Pro aromaterapii můžete použít speciální lampy, do kterých se přidá 1-3 kapky oleje a užít si účinek jejich složení.
 4. Solné roztoky. Solné roztoky si můžete připravovat doma. K tomu použijte běžnou stolní sůl nebo moře.

Existuje mnoho dalších způsobů, jak léčit běžné nachlazení v lidové medicíně:

 • akupresura;
 • dechová cvičení;
 • vlastní příprava kapek na nos z přírodních ingrediencí atd..

Můžete použít všechny metody, na které neexistuje alergie a vše, co není schopno poškodit zdraví.

Během těhotenství musí být žena zvláště opatrná na své zdraví. Pokud jsou ARVI a ARI obvykle léčeny samostatně doma, pak ženy v pozici musí konzultovat lékaře, aby se zabránilo vedlejším účinkům léků na vývoj dítěte. Současně nemůže být problém běžného nachlazení ponechán nevyřešený, zásobování dítěte kyslíkem je nejdůležitější funkcí matky. Máma dýchá - dítě dýchá!

Léčba nazální kongesce

Pokud se rýma nezačala kvůli nachlazením a rýmám, může se u domácích léků pomoci těhotné ženě, protože absence onemocnění způsobuje kontraindikaci léčby drogami. Ale i toto by mělo být známo ošetřujícímu lékaři. Podobné postupy zahrnují:

 • pít hodně vody denně - je lepší používat čištěnou vodu, avšak bez kávy a nápojů obsahujících kofein;
 • kontrola úrovně vlhkosti v prostorách, protože nedostatečná úroveň tohoto ukazatele vede k vysychání nosu a podráždění tkání;
 • vyhýbání se dráždivým látkám, jako jsou chemické detergenty, prášek, kouř;
 • oblékání teplého oblečení za chladného počasí;
 • lehká fyzická aktivita, pomáhá rozptylovat krev v těle a omezuje otoky v nose.

Pokud máte nachlazení, lékaři často předepisují léčbu Nazivinem. Tento lék je považován za velmi silný z hlediska vazokonstrikce. Je schopen odstranit otoky v horních cestách dýchacích, což je velmi dobré, když nos obecně odmítá dýchat.

Nazivin je docela oblíbený u lidí trpících rýmou, protože jeho působení je velmi rychlé a efektivní. Bohužel tento lék nemůže vzít každý..

"Nazivin" během těhotenství: návod k použití

SARS během těhotenství se vyskytuje u mnoha žen, protože imunitní obrana během těhotenství oslabuje a nastávající matka se stává náchylnější k infekčním agens. Pro odstranění otoku sliznice a hojného výtoku z nosu se tradičně používají vazokonstrikční drogy, včetně Nazivinu. Těhotné ženy by však s tímto lékem měly být velmi opatrné a brát je až po lékařském vyšetření.

Vlastnosti léku

"Nazivin" je téměř průhledné řešení bez barvy nebo s nevytaženým žlutým nádechem. Hlavní složkou takové kapaliny je tzv. Oxymetazolin hydrochlorid. Lék se vyrábí v různých obalech a v různých koncentracích oxymetazolinu.

Kapky nazivinu se prodávají ve skleněných lahvích s pipetou na uzávěrech. Lék s nejnižší dávkou (0,01%) se používá u novorozenců a kojenců. Lék s koncentrací 0,025% je určen pro děti od 1 roku do 6 let a od věku šesti kapek jsou předepsány, které obsahují 0,05% účinné složky (jsou předepisovány také pro dospělé pacienty).

Druhou dávkovou formou "Nazivinu" je nosní sprej. Vyrábí se v plastových lahvích vybavených rozprašovačem. V jednom balení je 10 ml roztoku o koncentraci 0,05%. Tento typ léku se používá nejčastěji u dospělých..

Samostatně se „Nazivin Sensitive“ nachází v lékárnách. To je také kapka a sprej na bázi oxymetazolinu, ale benzalkoniumchlorid není v roztoku, takže je tento lék předepsán na alergie.

Nosní kapky označené „Sentitive“ mají koncentraci 0,01% a používají se u dětí až do roku. Sprej se podává ve dvou různých dávkách - 11,25 a 22,5 μg účinné látky v jedné dávce roztoku. Dospělí jsou předepisováni koncentrovanější lék..

Provozní princip

Pod vlivem oxymetazolinu se malé cévy sliznice nosních cest zúží, takže výsledkem použití Nazivinu bude snížení otoků a hyperémie a snížení počtu sekrecí..

Díky tomuto léku pacientka brzy opět normálně dýchá nosem, což zajišťuje dostatečnou saturaci krve kyslíkem.

Kromě toho lék ovlivňuje cévy ve středním uchu a paranazálních dutinách, proto pomáhá předcházet tak častým komplikacím nachlazení, jako je zánět středního ucha a zánět vedlejších nosních dutin. Terapeutický účinek přípravku Nazivin je zaznamenán hlavně v nosní dutině, zatímco účinek se vyvíjí pouze několik minut po vstupu roztoku do nosu a trvání vazokonstrikce je až 12 hodin.

Je to povoleno během těhotenství?

V anotaci k jakékoli formě „Nazivinu“ a také k drogám zvaným „Citivín citlivý“ je uvedeno, že použití těchto vazokonstriktorů při čekání na dítě je možné pouze podle pokynů lékaře. Specialista by měl posoudit stav ženy a plodu, posoudit možná rizika a předepsat vhodné dávkování.

Je nemožné překročit předepsanou jednorázovou dávku nebo dobu použití, aby to neovlivnilo stav plodu a nezpůsobilo škodlivé vedlejší účinky v těle ženy. Pokud jde o gestační věk, v 1. trimestru by mělo být použití jakýchkoli léků vyřazeno, pokud to není naléhavě nutné.

Nelze-li se vyhnout použití přípravku „Nazivin“, je vhodnější v prvních týdnech těhotenství kapat roztok pro děti 1-2krát denně.

Ve 2. trimestru se riziko negativního účinku léku na plod snižuje, takže „Nazivin“ lze použít v dávkách doporučených pro dospělé. Pro třetí trimestr zůstávají stejná doporučení - v pozdním období je lék povolen, pokud lékař vidí potřebu jeho použití a těhotná žena přísně dodržuje léčebný režim.

Kdy jsou nastávající matky?

"Nazivin" je často předepisován pro akutní respirační virové infekce, pokud je jedním z příznaků nemoci rýma. Droga je také žádána v alergické formě rýmy a lze ji předepisovat společně s dalšími léky, pokud se u nastávající matky vyvinula zánět středního ucha, eustachiitida nebo jeden z typů sinusitidy. Kromě toho se léčba „Nazivin“ používá při přípravě na vyšetření nosních cest.

Kontraindikace

Léčba je přísně zakázána pro ženy s přecitlivělostí na oxymetazolin nebo na jednu z pomocných složek léku. Nelze také kapat ani stříkat atrofickou formou rýmy a glaukomu s uzavřeným úhlem. Pacienti s diabetes mellitus, patologiemi kardiovaskulárního systému a thyrotoxikózou vyžadují při léčbě „Nazivinu“ opatrnost.

Vedlejší efekty

Po injekci nebo vštípení Nazivinu se u některých žen projevují negativní místní účinky, jako je pálení, suchý nos nebo kýchání. Po ukončení léčby se může projevit reaktivní zarudnutí nebo nazální kongesce jako příznaky závislosti na drogě. Ve vzácných případech způsobuje lék nevolnost, bolesti hlavy, poruchy spánku a únavu. Jakékoli nežádoucí účinky je třeba neprodleně nahlásit ošetřujícímu lékaři..

Návod k použití

Před použitím roztoku je nutné odstranit výtok z nosní dutiny (např. Opláchnout nos izotonickým roztokem), poté zadejte „Nazivin“ nejprve do jedné nosní dírky a poté do druhé. Pokud je použit sprej, držte dech a stříkejte..

Léčebný režim by měl být zkontrolován u svého lékaře, ale nejčastěji je 0,05% léčivo ve formě kapek injikováno do nosních cest v jedné dávce 1-2 kapky. Použití 0,05 procentního spreje poskytuje jednu injekci do každé nosní dírky. Pokud se lékař rozhodl předepsat budoucí matce „Nazivin Sensitive“ s obsahem účinné látky 22,5 mcg na dávku, pak se pro jedno použití použije jeden sprej v každém z nosních cest.

Frekvence užívání jakékoli formy medikace je 2krát denně (zřídka třikrát) a trvání léčby je od 3 do 5 dnů.

Pokud během doby předepsané lékařem k úlevě od stavu není dodržena, nemůžete pokračovat v okusování nebo kapání Nazivinu. V této situaci je nutné znovu vyšetřit a vybrat jinou terapii..

Recenze

Ženy, které náhodou použily Nazivin, když nosily dítě, hovoří o takovém nástroji, který je efektivní a pohodlný. Mezi jeho výhody patří rychlá akce a přijatelná cena a mezi nedostatky se zmiňuje postupný vývoj závislosti na aktivní složce a výskyt vedlejších příznaků.

Analogy

Mezi léky, které podobně jako Nazivin obsahují oxymetazolin, lze uvést Afrin, Nazol, Oksifrin, Sialorrino a Knoxpray. Tyto prostředky jsou prezentovány jako nosní kapky a spreje. Mohou být použity během těhotenství s opatrností, pokud lékař vidí potřebu takové léčby..

Kromě toho lze jedno z níže uvedených léků předepsat budoucí matce s rýmou.

 • "Pinosol." Takové vícesložkové kapky působí v důsledku eukalyptového oleje, thymolu a dalších účinných látek, které jsou považovány za bezpečné během období těhotenství. Lék je předepisován nachlazení v pozdním období a v 1. trimestru. Kromě kapek se také vyrábí ve formě masti a spreje v nose..
 • "Sanorin." Takový vazokonstriktor na bázi nafazolinu lze během těhotenství používat pod dohledem lékaře, protože pro takovou léčbu existuje mnoho kontraindikací. Je pečlivě předepsáno nastávajícím matkám s rýmou, eustrachitidou nebo sinusitidou..
 • "Aqualor Forte." Složení tohoto spreje zahrnuje mořskou vodu s hypertonickou koncentrací. Řešení rychle odstraňuje otoky a záněty v nosohltanu, proto se používá pro sinusitidu a rýmu. Těhotné ženy ji mohou kdykoli použít..
 • "Tizin Classic." Takový sprej obsahuje xylometazolin (děti - v koncentraci 0,05%, dospělý - v koncentraci 0,1%), proto se při jeho působení zúží cévy v nose, v důsledku čehož se zmenší objem sekrecí a edém se sníží. Droga je přípustná pro použití s ​​rýmou v 2. trimestru, ale pouze pod dohledem odborníka.

O tom, zda lze nosní kapky během těhotenství použít, viz následující video.

Dětské kapky Nazivin a těhotenství: je možné kapat do nosu v 1., 2. a 3. trimestru a jaké důsledky pro plod mohou být

Jaké je nebezpečí této drogy

Jak již víte, droga "Nazivin" během těhotenství zakazuje užívat. Proč existuje takové omezení? Jak může být tento lék nebezpečný??
Abyste pochopili, co může způsobit užívání „Nazivinu“ během těhotenství, musíte vědět, jak tento lék funguje. Po použití začíná okamžitý účinek na cévy nosu. Prostě se zužují. Díky tomu člověk cítí úlevu a dýchání zdarma..

Stojí za zmínku, že vazokonstrikční látka působí na všechny cévy. Lék má samozřejmě nejaktivnější účinek na nosní průchody. Lidské tělo však zcela proniká žilami, tepnami a malými cévami. Jejich zúžení vždy vede ke zvýšení krevního tlaku. V důsledku toho se člověk může cítit horší..

Droga „Nazivin“ během těhotenství může mít podobný účinek. Pro budoucí matku může být mírný nárůst tlaku dokonce nepostřehnutelný. O stavu plodu nelze říci. Se silným zúžením krevních cév nebo zvýšením krevního tlaku může do embrya proudit méně kyslíku a všech živin. Několik minut takové expozice může vést k nevratným důsledkům. Současně trpí mozek malého muže.

Ve složení Nazivinu může být nebezpečí jeho účinná látka - oxymetazolin. Proto všechny strukturální analogy tohoto léku ovlivní ženské tělo a plod stejným způsobem. Tato skupina zahrnuje: Afrin, Nazol, Nesopin, Oksimetazolin, Fazin.

Nazivin, stejně jako jiné vazokonstrikční drogy, je předepisován pouze v extrémních případech. Lékaři doporučují nejprve vyzkoušet alternativní produkty vyrobené na základě přírodních ingrediencí. U mírné až střední rýmy bude stačit použití solných roztoků: Aqualor, Marimer, Dolphin, Humer atd..

V závislosti na formě uvolňování mohou být injikovány, injikovány nebo omývány. Mezi schválené léčivé přípravky na bázi bylin a olejů patří Pinosol. Obnovuje dýchání nosu a nevysychá sliznici. Ale před použitím je nutné provést test na alergii.

Nazivin během těhotenství by se podle pokynů neměl používat déle než 5 dnů a pouze v povolené dávce. Účinek nastává téměř okamžitě, ale protože léčivo patří k symptomatickým látkám, mělo by být použito v minimálním množství a v případech, kdy dochází k silnému otoku sliznice a nazálnímu přetížení. Pro větší bezpečnost se doporučuje, aby nastávající matky používaly kojeneckou formu Nazivin s nižší koncentrací oxymetazolinu.

Názor lékařů

Gynekologové ve většině případů proti jakýmkoli drogám. Odborníci se domnívají, že vazokonstrikční kapky mohou matce více poškodit matku než plod, protože není známo, jak tělo pod vlivem četných změn bude reagovat na složení Nazivinu. Lékaři často doporučují používat analogy léku, které neobsahují oxymetazolin.

 • Afrin,
 • Aqua maris,
 • Fazin,
 • Nazol,
 • Pinasol.

Dobrého účinku se dosáhne umytím dutin fyziologickým roztokem, a pokud není alergie, můžete vdechnout aroma éterických olejů. V každém případě, pokud lékař radí Nazivinu, pak ten, který je povolen dětem.

Těhotná žena má v těle mnoho přestaveb. Imunita se v tomto období snižuje, proto se zvyšuje riziko nachlazení. Aby se zabránilo nachlazení, nastávající matka se musí o sebe postarat. Za tímto účelem se doporučuje do každodenní stravy zahrnout vitamíny, více chodit na čerstvý vzduch a oblékat se do počasí.

Obecné informace o droze

Nazivin je aktuální přípravou. K dispozici ve formě nosních kapek a spreje. Nástroj rychle snižuje otok sliznice a omezuje krevní cévy.

Aktivní složkou léčiva je oxymetazolin, látka, která stimuluje alfa adrenergní receptory umístěné ve vrstvě krevních cév hladkého svalstva. Zužují se, otok ustupuje a hlen se stává silnějším a vylučuje se v menším množství. Lék začíná působit během několika minut po podání, účinek je cítit po dobu 4 až 12 hodin.

Pokud používáte Nazivin v doporučeném dávkování, lze zabránit negativním účinkům na sliznici. Lék nevstoupí do systémového oběhu.

Nazivin je vazokonstrikční kompozice, která zmírňuje otoky a snižuje projevy nachlazení, což usnadňuje dýchání, účinek aplikace zůstává po dostatečně dlouhou dobu. Jeho aktivní složkou je oxymetazolin hydrochlorid, vyráběný ve formě kapek s různými koncentracemi hlavní složky.

Indikace pro jeho jmenování, lékaři volají:

 1. Průběh nachlazení, doprovázený rýmou a sinusitidou, kdy se zánět nosních dutin a zánět středního ucha zapálí.
 2. Rinitida různých etiologií původu, včetně atrofie a odstranění otoků nosních cest po lékařských nebo diagnostických výkonech.
 3. Glaukom s uzavřeným úhlem, pokud nedochází k odtoku přebytečné tekutiny.

Ve vztahu ke stávajícím kontraindikacím jsou to věkové limity pro použití určitých kapek plus individuální nesnášenlivost určitých lékových formulací. Za zmínku také stojí, že byste jej neměli používat déle než 5 dní.

Pokud jde o vedlejší účinky - tito výrobci se nazývají:

 • Nadměrná suchost nosní sliznice a hojné kýchání.
 • Bolesti hlavy a závratě, nespavost.
 • Úzkost a hypertenze.
 • Pokud používáte lék déle než 5 dnů, může se rozvinout rinitida typu léku, pacient má slizniční atrofii.

Důležité! Pozitivního účinku je dosaženo 3-5 minut po aplikaci, trvá 4 až 12 hodin. V tomto případě kapky nebo sprej neproniknou do krevního řečiště, a proto při správném použití nedochází k negativním důsledkům.

Analogy

Léky se stejnou účinnou látkou (analogy):

 • Nacistický sprej;
 • Nazivin Sensitive;
 • Rinazolin;
 • Nazol Advance;
 • Afrin Comfort;
 • Nasalong Spray;
 • Kapky Nazomaxu;
 • Rinoflu Spray;
 • San Nose Spray;
 • Rint nosní sprej;
 • Knoxpray.

Období těhotenství je pro ženu velmi důležité, takže aby se cítil pohodlně, vyplatí se vynaložit veškeré úsilí. Je důležité nepoužívat lék bez vědomí ošetřujícího lékaře, aby nedošlo k negativním důsledkům..

Postupujte podle doporučení lékaře a pečlivě sledujte své zdraví, protože brzy vám budou dva.

Autor: Tyutyunnik Daria, otolaryngolog, speciálně pro lechim-gorlo.ru

Kdy mohu použít lék "Nazivin" během těhotenství: recenze a názory odborníků

Tento nástroj používejte, pouze pokud existují určité příznaky. Před jmenováním musí lékař provést důkladné vyšetření nastávající matky. Nezapomeňte stanovit normální krevní tlak ženy. Pokud se zvýší, měli byste tento nástroj odmítnout.

Je také nutné vyloučit choroby, jako je špatný stav kardiovaskulárního systému, diabetes mellitus a obezita. Pokud žena bere další léky současně, pak stojí za zvážení.

Droga „Nazivin“ během těhotenství je předepisována pouze tehdy, je-li dýchání budoucí matky velmi obtížné a žena je po většinu času nucena dýchat ústy. Stojí za zmínku, že s podobným souborem událostí může mít negativní dopad na budoucí dítě. Takové dýchání neumožňuje naplnit orgány, včetně těch, které rodí, dostatečnou hladinou kyslíku.

Jak již bylo zmíněno, lék může předepsat pouze specialista. Nikdy nezačněte tento produkt používat sami. Jinak může léčba skončit selháním pro stav budoucího dítěte.

Specialisté nejčastěji předepisují lék „Nazivin Children“ během těhotenství. Důvodem je, že koncentrace tohoto léčiva je výrazně nižší než u dospělého.

Také by měly být upřednostňovány kapky než spreje. Jejich expoziční plocha je menší, a proto je účinek na plod menší. Nezapomeňte se poradit s odborníkem, jaké řešení koupit. Léčivo pro děti se považuje za sloučeniny, které obsahují 0,01% nebo 0,025% roztoku.

Pokud jde o léčbu nachlazení nastávajících matek, mnoho lékařů má sklon používat dítě Nazivin v těhotenství až rok. V tomto případě však existují omezení a funkce..

Pokyny pro použití přípravku Nazivin pro děti během těhotenství:

 • Lékaři nejprve říkají, že je zakázáno používat sprej nebo kapky v prvním trimestru, ale pokud pozitivní terapeutický účinek převládá nad nebezpečím pro plod, je předepsán v minimálních dávkách a poté, v průběhu maximálně 3 dnů.
 • V průběhu druhého trimestru je Nazivin indikován k použití pouze ve výjimečných případech po předchozí koordinaci s ošetřujícím lékařem. Droga je nejčastěji předepisována na komplikovanou formu rýmy a zánět vedlejších nosních dutin, a také na průběh ne více než 3-5 dnů.
 • Ve 3. trimestru těhotenství může být dítě Nazivin použito bez zvláštních omezení a obav o nenarozené dítě. Hlavní věcí je také nepřekračovat dávku a průběh léčby předepsaný lékařem a výrobcem.

Pokud jde o délku trvání užívání, výrobci nedoporučují jeho použití déle než 3-5 dnů, jinak může vyvolat závislost a nepřítomnost pozitivního výsledku léčby může způsobit vývoj lékové formy rýmy. Ano, a časté zúžení krevních cév, skoky v krevním tlaku mohou nepříznivě ovlivnit růst a vývoj plodu.

Pro minimalizaci vedlejších, negativních účinků léku na matku a plod můžete jednoduše navlhčit vatový tampon v roztoku z láhve a vložit jej do každé nosní dírky nebo jednoduše s ním utřít nosní průchody..

Kapky nosu Nazivinu během těhotenství mohou být nahrazeny sprejem - volba závisí na individuálních preferencích ženy. Před použitím je nutné očistit nosní cesty: opláchněte fyziologickým roztokem, připravte je samostatně nebo v lékárně, například Aquamaris. Více o používání Aquamaris během těhotenství →

Těhotné ženy mohou užívat Nazivin nejvýše 3krát denně. Pro obnovení normálního dýchání stačí do každé nosní dírky vložit 1-2 kapky léku nebo udělat jeden sprej.

Nazivin je obvykle dobře tolerován, ale ve vzácných případech se projevují nežádoucí účinky. Zpravidla jsou místní povahy: pocit pálení a brnění v nose, suchá sliznice a kýchání. Těhotná žena může také trpět bolestmi hlavy, nevolností, slabostí, špatným spánkem a vysokým krevním tlakem..

Doporučuje se užívat dítě Nazivin během těhotenství, protože tato forma léku obsahuje nižší koncentraci účinné látky. Je k dispozici ve dvou verzích: 0,01% pro děti do jednoho roku, 0,025% pro děti ve věku 1-6 let. V Nazivinu pro dospělé je koncentrace oxymetazolinu 0,05%.

Dávkování při používání dětského léku by nemělo být zvyšováno. Při každém nasálním průchodu by měly být podávány 1-2 kapky. Pokud toto množství nestačí a nosní dýchání zůstává obtížné, můžete zvýšit jednu dávku na 3-4 kapky. Doporučuje se používat kapky pouze před spaním a ne déle než 3-5 dnů.

Mohu Nazivin použít pro těhotné ženy?

Pokud nastávající matka má rýmu, pak jednou z prvních otázek, které má, je to, zda lze Nazivin použít během těhotenství? Jak je uvedeno v návodu k použití tohoto léku, můžete jej používat, ale pouze po konzultaci se svým lékařem a přesně v předepsaných dávkách..

Lékaři se obvykle snaží vyhnout se vazokonstrikčním lékům v případech, kdy je nachlazení nevýznamné a žena může upustit od pravidelného mytí nosu solnými roztoky a léky na bázi éterických olejů nebo léčivých bylin. Užitečný článek na téma: Nosní kongesce během těhotenství >>>.

Pokud však choroba pokračuje ve složité formě a je nemožné dýchat nosem, je použití Nazivinu oprávněné. Koneckonců, takový stav může vést k kyslíkovému hladovění vyvíjejícího se dítěte a významnému zhoršení zdravotního stavu matky.

Přečtěte si také článek, z něhož můžete zjistit, jaké metody si můžete v případě nemoci pomoci: Nachlazení během těhotenství >>>.

Důležité! Je však třeba si uvědomit, že použití jakéhokoli léku, včetně nosní kapky, musí být dohodnuto s lékařem a musí být prováděno přísně v doporučených dávkách..

Pokud je Nazivin používán po dlouhou dobu, může dojít ke vzniku závislosti. V takových případech, aby bylo možné pociťovat účinek léku, je nutná velká dávka. A to už může být pro plod nebezpečné.

Kapky mohou navíc vyschnout nosní sliznici a způsobit krvácení.

Je Nazivin povolen během těhotenství?

Jaké těžkosti nespadají na nos nastávající matky: ARI, vazomotorická rinitida a možné neočekávané alergické reakce. Pomůže jim použití Nazivinu s nimi bojovat? Jak bezpečné je předepisovat nasivin ženám během těhotenství??

Nazivin je obchodní název pro řadu volně prodejných nosních kapek a sprejů vyrobených německou farmaceutickou společností. Lék je čirá kapalina, bez barvy nebo s mírně žlutým nádechem. Po aplikaci začne fungovat téměř okamžitě, účinek trvá až 12 hodin.

 • Kapky s koncentrací APS 0,01% ošetřují novorozence, kojence.
 • Kapky / sprej s koncentrací APS 0,025% jsou předepsány dětem ve věku 1 až 6 let.
 • Kapky / sprej s koncentrací APS 0,05% jsou předepsány pro dospělé a děti starší 6 let.
 • Nazivin: voda, glycerin, 50% roztok benzalkoniumchloridu, kyselina citronová, citrát sodný.
 • Nazivin Sensitive: benzalkonium chlorid free. Jinak jsou další složky stejné a téměř stejné koncentrace jako v klasickém Nazivinu.
 • Anti-kongestivní.
 • Alfa adrenomimetikum.
 • Klasický Nazivin je k dispozici v lahvích z tónovaného skla. Ve víku je integrován pipetový dávkovač. Činidlo s koncentrací APS 0,05% je také k dispozici v plastové lahvi se sprejem..
 • Řada Sensitive je dodávána v bílých neprůhledných plastových lahvích. Lék v koncentraci 0,01% je v nádobě s kapátkem. Nazivin Sensitive ve vyšších dávkách je vybaven rozprašovačem.

Lahve jsou baleny v lepenkové krabici. Uvnitř je také podrobná instrukce.

Nazivinovo svědectví

 1. Akutní nazofaryngitida.
 2. Vasomotorická rýma.
 3. Alergická rýma.
 4. Akutní sinusitida.
 5. Chronická sinusitida.
 6. Eustachitida.
 7. Zánět středního ucha.
 8. SARS vícenásobné a nespecifikované lokalizace.
 9. Odstranění otoky před lékařským zákrokem.
 1. Individuální nesnášenlivost složek léčiva.
 2. Úhel glaukomu.
 3. Atrofická rýma.
 4. Užívání nazivinu určeného pro starší věkovou skupinu.

S opatrností je Nazivin předepisován pacientům se závažnými metabolickými poruchami, závažnými onemocněními kardiovaskulárního systému..

 • Často: kýchání, suché sliznice v nosních pasážích, reaktivní hyperémie.
 • Občas: srdeční frekvence vyšší než 90 tepů za minutu, zvýšený krevní tlak.
 • Zřídka: nespavost, bolesti hlavy.
 • Pokud je terapeutická dávka překročena, mohou se systémovým účinkem léku objevit následující negativní důsledky: úzkost, závratě, podrážděnost a vyrážka podobná vyrážce. U dětí se může rozvinout porucha spánku. Pokud se produkt dostane do očí, může dojít ke zhoršení zraku..
 • Dlouhodobý průběh léčby nazivinem může být spojen s rozvojem rinitidy, tachyfylaxe.

Nazivin: dávkování

 • Klesá o 0,01%. Děti v novorozeneckém období: 1 kapka do každé nosní dírky až 3krát denně. Kojenci: 1-2 kapky až 3krát denně.
 • Kapky / sprej 0,025%.
  Děti od 1 roku do 6 let: 1-2 kapky / 1 zavlažování až 3krát denně.
 • Kapky / postřik 0,05%. Děti od 6 let a starší, dospělí: 1-2 kapky / 1 zavlažování až 3krát denně.
 • Po dlouhou dobu byl oxymetazolin, když byl použit v terapeutické dávce, považován za zcela neškodný pro nastávající matky. Údaje z nedávné velké epidemiologické studie však naznačují něco jiného.
  Američtí vědci našli vztah mezi ženami užívajícími nosní drogy založené na imidazolových derivátech 2 měsíce před oplodněním a / nebo během prvních 12 týdnů těhotenství a vrozených malformací u dětí. Ukázalo se, že tyto léky mohou způsobit abnormality ve vývoji průdušnice, pylorické stenózy.

  Podezření na vztah mezi použitím vazokonstriktorů a malformací očí, uší a kardiovaskulárního systému plodu nebylo potvrzeno.

 • Obtížné nosní dýchání vede k narušení normální ventilace plic budoucí matky, což může mít za následek nedostatek kyslíku u nenarozeného dítěte..
  Pokud jiná opatření k boji proti nazálnímu přetížení nepřinesla správný výsledek, pak může lékař předepsat antikongestanty na krátkou dobu i na začátku těhotenství. Nejlepší možností je použít kapky nazivinu v těhotenství.
 • Pokud je terapeutická dávka překročena, může se projevit systémový účinek léčiva, tj. Zúžení krevních cév v celém těle, nejen v nosní dutině. To může vést k řadě vedlejších účinků. U nenarozeného dítěte je tento stav nebezpečný kvůli nedostatku kyslíku a rozvoji hypoxie.

Vzhledem k tomu, že rozdíly ve složení klasického Nazivinu a Nazivinu z řady Sensitive jsou minimální, platí pro jeho bratra všechna omezení týkající se použití během těhotenství, pokud jde o Nazivin..

 • V prvním trimestru lék předepisuje lékař po důkladném posouzení možného poškození a očekávaných přínosů léčby..
 • Optimální koncentraci účinné látky zajišťují dětské kapky, proto je lepší používat Nazivin pro kojence do jednoho roku.
 • Během těhotenství, během prvních 12 týdnů, se používají vazokonstriktory na minimum: 1-2 kapky do každé nosní dírky 1-2krát denně. V ideálním případě byste měli nos pohřbívat pouze před spaním..
 • Doporučená léčba přípravkem Nazivin by neměla být delší než 2-3 dny.
 • Ve druhém trimestru nehrozí žádné riziko, že by léčivo nepříznivě ovlivnilo vývoj plodu..
 • Je povoleno dávkování Nazivinu ve formě kapek nebo Nazivinu..
  Ale během těhotenství je stále lepší dávat přednost prahové dávce.
 • Doporučená délka léčby Nazivinem je 4 dny. Frekvence používání decongestantu: až 3krát denně.

Doporučení pro použití přípravku v posledních měsících těhotenství jsou stejná jako pro druhý trimestr.

Četné četné odpovědi na drogy:

 • Čím déle nazivinová terapie trvá, tím méně se projevuje účinek užívání léku. Nejúčinnější jsou krátké léčebné cykly..
 • Aby se dospělý zbavil nazální kongesce, často si to mohou dovolit i prostředky s nejnižší koncentrací APS.
 • Při dlouhodobém užívání je droga návyková..
 • Kapky nazivinu / sprej během těhotenství jsou obecně tělem dobře tolerovány.
 • Mnoho matek, které se domnívaly, že Nazivin během těhotenství používaly střídmě, nenahlásilo negativní účinky na jejich děti.

Léky, jejichž aktivní farmaceutická látka je představována oxymetazolinem, jsou nejvhodnějšími vazokonstriktory pro těhotné ženy. Ale v případech, kdy není potřeba medikace určována nemocí a předpisem lékaře, ale tzv. „Rýmou těhotných žen“, můžete zkusit to bez decongestantů..

 • Pro usnadnění dýchání nosem je důležité, aby pokojová teplota nebyla příliš vysoká. 21 stupňů Celsia plus nebo mínus pár stupňů je nejlepší volba. Vlhkost v místnosti se doporučuje udržovat mezi 30-60 procenty.
 • Pro spaní použijte vysoký polštář.
 • Je možné snížit otok v nosní dutině pomocí hypertonických roztoků: Quicks, Aqualor Forte, Aqua Maris Strong.
 • Pokud je použití vazokonstriktorů nevyhnutelné, doporučuje se před jejich použitím vyčistit nosní dutinu izotonickým roztokem (fyziologický roztok, Salin). To zvýší účinek léku..

Nazivin během těhotenství, zejména v prvním trimestru, je lepší jej nepoužívat, pokud to není nezbytně nutné a konzultováno lékařem. Pokud se nemůžete vyhnout užívání léku, doporučuje se během těhotenství dětem používat kapky nasivinu nebo sprej.

Nazivin se podle pokynů může během těhotenství používat přísně v doporučeném dávkování a po posouzení poměru zamýšleného prospěchu a poškození. Gynekologové se pokoušejí tento lék předepsat, není-li výtok z nosu silný a lze jej odstranit promytím solným roztokem nebo vštípením prostředků na bázi bylin a olejů..

Ale v závažných případech onemocnění je použití vazokonstriktorů zaručeno. Dlouhodobé narušení nazálního dýchání může způsobit zhoršení celkového zdravotního stavu ženy a hladovění plodu kyslíkem..

Nebezpečnou látkou ve složení Nazivinu je oxymetazolin. Přestože pokyny naznačují, že účinek léku je výhradně lokální, někteří lékaři se domnívají, že při dlouhodobém užívání se vazokonstrikční účinek rozšiřuje na placentu. To vede k nedostatečnému přísunu krve, nedostatku kyslíku a živin v nenarozeném dítěti.

Tento stav je pro plod velmi nebezpečný, protože konstantní nazální kongesce a dlouhodobé užívání Nazivinu způsobují stejně hypoxii plodu a poté retardaci intrauterinního růstu. Kromě toho se u ženy vyvine suchá nosní sliznice, mohou se objevit nosní krvácení.

Jak používat

Pokud se přesto rozhodnete užívat Nazivin během těhotenství, je důležité striktně dodržovat dávku doporučenou lékařem a dodržovat některá pravidla pro používání nosních kapek:

 1. Pro těhotné ženy je vhodná pouze forma Nazivin. Důvodem je skutečnost, že takový léčivý přípravek obsahuje minimální dávku oxymetazolinu, což je látka, která může nepříznivě ovlivnit stav plodu;
 2. Před nazální instilací musí být nosní kanálky důkladně vyčištěny. K tomu je vhodný solný roztok. Můžete si ji koupit v lékárně (No-salt, Aquamaris atd.), Nebo ji můžete vařit sami;

Pro zjednodušení stačí rozpustit 1 polévkovou lžíci stolní soli v 1 litru teplé vařené vody. Pokud existuje mořská sůl, pak je samozřejmě lepší ji použít.

 1. Dávkování nazivinu závisí na stupni onemocnění. Obvykle, pokud je přetížení slabé, pak stačí vštípit 1 kapku 1krát denně (obvykle v noci). Pokud to nestačí, je možné vštípit 1-2 kapky formy Nazivin kojenců 1-2krát denně;

Pozor! Nepoužívejte žádné nosní kapky déle než 3-5 dnů!

Hodnocení těch, které užívaly Nazivin během těhotenství, prokazuje jeho účinnost a bezpečnost pro matku a dítě, ale pouze v případech, kdy nebyly překročeny předepsané dávky a délka použití předepsané lékařem.

Indikace a kontraindikace

Nazivin během těhotenství je předepsán jako součást komplexní léčby akutní rýmy různého původu: infekční, alergický, vazomotorický. Protože léčivo rychle eliminuje otok sliznice, lze jej použít k odstranění příznaků sinusitidy, včetně sinusitidy, zánětu Eustachovy trubice a středního ucha. Někdy se používá při přípravě na vyšetření nebo operaci.

Vzhledem k vazokonstrikčnímu účinku není normální Nazivin, stejně jako děti, během těhotenství prakticky předepsán ženám, které mají sklon ke zvýšení krevního tlaku nebo jsou diagnostikovány s hypertenzí.

S opatrností je lék předepisován na jiná kardiovaskulární onemocnění, jako například:

 • tachykardie;
 • ateroskleróza;
 • ischemická choroba srdeční.

Relativní kontraindikace pro použití Nazivinu zahrnují diabetes mellitus, hypotyreózu, feochromocytom a zvýšený nitrooční tlak. K absolutnímu - glaukomu s uzavřeným úhlem, atrofické rýmě. Léčba se zruší, pokud je detekována přecitlivělost na složky.

Pokyny a dávkování během těhotenství

Při předepisování lékař určitě specifikuje, jak a jak používat lék „Nazivinské děti“ během těhotenství. Nikdy svévolně nezvyšujte uvedené hodnoty. Pokud nedojde k žádnému výsledku, poraďte se se svým lékařem. Může vám být doporučeno použít více koncentrovaných kapek, přičemž dávka látky se nezvýší.

Nejčastěji jsou nastávajícím matkám předepsány minimální dávky léků. Je nutné kapat jednu kapku do každého nosního průchodu. Tento postup se doporučuje opakovat nejdříve 6 hodin. Účinek léku v některých případech může dosáhnout 12 hodin. V tomto případě není nutné opakované podávání léčiva provádět bez zvláštních potřeb.

Lékaři někdy předepisují tento lék, aby usnadnili dýchání. V tomto případě se droga nepoužívá více než jednou denně..

Články O Neplodnosti