Hlavní Neplodnost

Houpačka během těhotenství

Pokud jste se předtím dozvěděli o své zajímavé situaci, sledovali jste krásu a dokonalost své postavy a navštívili tělocvičnu, spěcháme, abychom vás potěšili - nemusíte měnit svůj obvyklý způsob života. Těhotenství není žádné nebezpečné onemocnění a lehká zátěž během tohoto nádherného období není nejen kontraindikována, ale dokonce i užitečná. Dnes budeme mluvit o tom, zda je možné, aby těhotné ženy prováděly břišní cvičení a jak nepoškodit sebe nebo dítě.

Jak stáhnout tisk?

Blížící se narození je pro ženské tělo velkou zátěží a musíte se na něj připravit předem. Koneckonců, čím silnější budou určité svalové skupiny budoucí matky, tím snazší bude mít dítě. Proto pokud nemáte problémy s průběhem těhotenství, není nutné ukončit sport. Jediná věc, kterou si musíte pamatovat, je snížení intenzity tréninku a nezapomeňte se poradit s gynekologem, který pozoruje těhotenství.

Pokud jde o cvičení pro tisk - to je nejběžnější způsob, jak pečovat o sebe a své formy. To je důvod, proč se šťastní majitelé dvou cenných proužků na testu zajímají o tuto otázku - je možné, aby si těhotné ženy stáhly tisk. Ukazuje se, že trénink zaměřený na posílení břišních svalů není kontraindikován. Hlavní věcí je dodržovat některá omezení a dodržovat určitá doporučení.

Je tedy přísně zakázáno hýbat tiskem v obvyklé póze pro nás všechny - přísně je zakázáno ležet na zádech při přenášení dítěte. Takový trénink zvyšuje tlak na dolní část břicha a následně na dělohu. A to zase může vyvolat její tón a hrozbu potratu. Obzvláště nebezpečné jsou takové aktivity pro nastávající matky, které nikdy předtím neotřásly tiskem a nebyly se sportem přáteli. Jejich děloha není chráněna „korzetem“ břišních svalů, a proto je obzvláště zranitelná.

Další omezení se týká gestačního věku. První trimestr je tedy považován za nejnebezpečnější období. V této době dochází k formování všech vnitřních orgánů dítěte, takže by si žena měla být zvlášť opatrná. Z tohoto důvodu lékaři doporučují, aby jejich pacienti buď úplně opustili zátěž, nebo je učinili co nejlehčí. Například se vydejte na procházku do lesa nebo do parku nebo si trochu zaplavte v bazénu..

Jak mohou těhotné ženy provádět břišní cvičení??

Jak správně posílit tisk při přenášení dítěte? Těhotné ženy mají povoleny následující třídy.

 1. Pomalá chůze, během které je povoleno zvedat kolena vysoko nebo zametat holeně zpět;
 2. Pomocí natažených paží se můžete naklonit dopředu a na stranu.
 3. Lehněte si na záda a vytáhněte nohu ohnutou na koleni do ohnuté paže.
 4. Vezměte si ležet a pomalu ohýbejte nohy k žaludku a potom je narovnejte. A věnujte pozornost, jakmile máte znatelně zaoblenou bříško, cvičení se zvedáním nohou lze provádět pouze v sedu, a ne ležet.

Všechna tato cvičení lze snadno zvládnout samostatně doma. Pokud si nejste jisti, že děláte všechno správně, přihlaste se do posilovny. Profesionální instruktoři pro vás připraví speciální usnadněný soubor cviků a také zajistí, že nebudete přepracovávat a nevykonávat zbytečné pohyby, které mohou těhotenství poškodit..

Jóga, plavání, chůze a jízda na kole, gymnastika pro těhotné ženy nepřinesou matce ani dítěti žádnou újmu. Hlavní věc je cítit opatření ve všem a pamatovat si bezpečnostní pravidla. Například při nejmenším riziku možného ukončení těhotenství by mělo být jakékoli cvičení okamžitě zastaveno. V době, kdy je děloha v dobrém stavu, je ženě ukázán úplný mír, o které činnosti v tomto případě není pochyb. Kromě toho, pokud se při sportu cítíte dobře, slabý, krátký dech, prudká bolest nebo dokonce mírné, ale nepříjemné brnění v dolním břiše, zastavte trénink a navštivte lékaře k konzultaci. Je lepší být znovu v bezpečí, než litovat a nadávat se pro vaši nedbalost.

Mohu si stáhnout tisk během plánování a těhotenství

Těhotenství je zvláštní čas pro každou ženu, když se začne starat nejen o sebe, ale také o nenarozené dítě. Cvičení v tak zajímavém postavení způsobuje úzkost a strach z újmy. Lékaři nemají jednomyslný názor, protože každý organismus nese zátěž individuálně. Cvičení vztahující se k tisku během těhotenství mohou často pozitivně ovlivnit narození dítěte a stav obecně, ale pouze pokud byly provedeny správně..

Cvičení břicha

Při rozhodování, zda bude sport přítomen v průběhu těhotenství, je nutné se spoléhat na názor lékaře, která má nastávající matku. Pokud v jejím životě neexistovaly žádné lékařské kontraindikace a trénink byl předtím, můžete si bezpečně zvolit ta správná cvičení, která udržují břišní svaly v tónu. Během těchto tříd musí být dodržována určitá pravidla, která pomohou ženě neubližovat sobě a jejímu dítěti..

Je třeba si uvědomit, že během těhotenství v počátečních stádiích je nutné stahovat tisk se zvláštní péčí a je nejlepší počkat na toto období. Alternativou pro tentokrát mohou být tiché sporty, jako je jóga.

Kontraindikace pro výcvik

Abdominální cvičení pro těhotnou ženu může být zcela nebezpečné. Nejprve se musíte o svém zdraví dozvědět od svého lékaře. Bude mít možnost zvolit si vhodná školení pro budoucí matku a také říct, které sporty jsou přípustné pro její tělesnou kondici. Takové rozhodnutí je nebezpečné pro vaše zdraví. Existuje několik klíčových bodů, ve kterých se cvičení s tiskem nedoporučují:

 • Hrozba potratu je hlavní kontraindikací při tréninku v tisku při přenášení dítěte.
 • Vysoký tón dělohy. Můžete to určit na samém začátku těhotenství. Existuje mnoho důvodů pro toto onemocnění, takže byste měli určitě navštívit svého lékaře pravidelně, abyste si tuto patologii nevynechali..
 • Krvavý vaginální výtok. Krvácení je signál, že nastávající matka musí zastavit veškerou zátěž na svém těle a okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.
 • Zvýšená srdeční frekvence (Ne více než 139 tepů za minutu).

Budoucí matka je povinna pečlivě sledovat své tělo a věnovat pozornost, jak se zdá, i těm nejvýznamnějším signálům. Když nastane nejmenší pochybnost, žena by měla trénink dokončit.

Sport v časném těhotenství

V prvních 2-4 týdnech těhotenství se nedoporučuje provádět lisování. Toto je nejnebezpečnější doba, jakýkoli stres nebo těžké přepracování může vést k potratu. Každá žena to musí vědět, aby se vyhnula komplikacím..

Během těhotenství do 16 týdnů by měla být věnována pozornost následujícím břišním cvičením:

 • Klidným tempem. Toto cvičení může být provedeno v klidu, zvedáním kolen nebo zpětnými koly.
 • Provádění svahů v různých směrech. Jedna ruka by měla být držena v pase a druhá by měla být vytažena nebo ohnuta dopředu a držte ruce za hlavou.
 • Pokud ošetřující lékař dal souhlas a těhotenství proběhlo hladce, můžete provést standardní houpací lis.
 • Ohýbání nohou při ležení. V této lekci byste neměli zatěžovat žaludek.
 • Dechová cvičení. Budou užitečné v pozdějších fázích, protože mohou usnadnit proces porodu.

Sportovní pozdní těhotenství

Pokud během těhotenství žena neměla zakázáno cvičit ze zdravotních důvodů a sport je nedílnou součástí jejího života, můžete pokračovat ve výcviku v pozdějších fázích.

Je třeba sledovat reakci těla během námahy. Pokud má žena po cvičení bolest, závratě nebo těžký otok, měla by je okamžitě přerušit a vyhledat lékaře. Po 16 týdnech těhotenství by mělo být lhaní přerušeno - může to být nebezpečné.

V pozdějších fázích se můžete řídit doporučeními, která vám pomohou bez obav provádět svá oblíbená cvičení:

 • Třepáním lisu můžete polohu ležel nahradit sedem. Cvičení by mělo být prováděno hladce, tahem rovných nebo ohnutých nohou k tělu.
 • Použití stolice jako vybavení během těchto tříd může výrazně usnadnit život těhotným sportovcům. Trénink by měl být prováděn při sezení, opírající se dozadu, dokud se v oblasti lisu neobjeví mírné napětí.
 • Fitball bude skvělým nálezem pro každou nastávající matku. Pomůže to nejen při sportovních cvičeních, ale také usnadní stav na začátku bojů.

Spravedlivý sex chce vždy vypadat skvěle. A dokonce i takové nádherné období, jako je očekávání dítěte, může být kvůli své postavě nervózní. Pokud plánuje početí a během těhotenství, nastávající matka se rozhodne opustit sport ve svém životě, nejprve by se měla poradit s lékaři, a teprve poté pokračovat ve výcviku. Nesmíme zapomenout, že cvičení v tisku během těhotenství bez zvláštní přípravy a souhlasu lékaře mohou být nebezpečné jak pro nastávající matku, tak pro nenarozené dítě..

Postaráme se o pas: před a během těhotenství a po porodu

Tajemství úspěchu: cvičení pro svaly abs, obvaz a dobré návyky

Bříško během těhotenství roste a potěší. Ale je to celek. A zejména, když se táhnete přes jemnou pokožku, bude se plazit, pak budete cítit těžkost v nohou z konstantní zátěže, nebo úplně ztratíte rovnováhu. Obecně platí, že žaludek potřebuje podporu. A v ideálním případě musíte na ni myslet před těhotenstvím.

Cvičení před těhotenstvím

Na co? Silné a elastické břišní svaly nejsou jen zárukou plochého žaludku a tenkého pasu. Je také zárukou, že během těhotenství získá rostoucí děloha dobrou podporu bez dalších zařízení..

Co dělat? Speciální cvičení pro posílení svalů tisku. Ano, je to nudné, je to těžké, někdy je to úplně nezajímavé - ale jaký je výsledek?!

Hlavním pravidlem je denní výcvik. Ať jsou krátké, každý 15 minut, ale pravidelný.

Druhým pravidlem není dělat břišní cvičení (zejména při ležení), aniž by se nejprve zahřálo, aby se užitečná práce „nevrátila“ s problémy se zády..

Pravidlo tři - někdy změnit soubor cvičení. Za prvé, mnohem zábavnější. Za druhé, tělo si rychle zvykne na lavičky i kroucení a přestane reagovat na obvyklé zatížení. To znamená, že pokud se cvičební komplexy nebudou střídat, rychle přestanou být účinné..

Jak to udělat? Nejoblíbenějším cvičením je zvedání nohou svisle z náchylné polohy. Nohy by se měly narovnat a zvedání by mělo být pomalé, bez zrychlení a zvedání spodní části zad z podlahy. Druhé cvičení je nám známé od mateřské školy - jedná se o „nůžky“. Nohy střídavě stoupají a klesají, ale podlaha se nedotýká. Můžete také "houpat lisem" a zvedat v poloze na zádech ne nohy, ale tělo, ale můžete současně - i nohy a tělo. Nakonec se otočí další poloha, ve které se v poloze vleže levý loket natáhne k pravému kolenu a pravý loket doleva. Nepřetěžujte: je lepší provádět méně cvičení, ale správně než hodně, ale s rizikem pro svaly krku a dolní části zad.

Dobré návyky

Na co? Naše zvyky - jídlo a nejen - viditelně ovlivňují pas a břicho.

Co dělat? Neustálá sebekontrola vám pomůže získat správné držení těla a plochý žaludek - jak pro to, co jíte, tak pro to, jak se pohybujete. Je zřejmé, že během těhotenství mohou být některé body revidovány - s ohledem na nová zatížení a nové požadavky.

Jak to udělat? Zatáhněte za žaludek. Dotahováním tisku pokaždé, když si vzpomenete, že postoj by měl být královský, automaticky trénujete svaly břicha. Mnoho věcí v kuchyni i doma se dá dělat spíše než stát, než sedět - to také pomáhá udržovat tisk v dobrém stavu..

Naučte se správně dýchat. Faktem je, že mnoho žen dýchá svými prsy, a ne svojí bránicí (nebo žaludkem, jako muži) - během těhotenství musí být dokonce přeškoleni. Membránové dýchání pomůže nejen správně a snadno přežít kontrakce během porodu, ale také posiluje hluboké břišní svaly.

A nakonec se nepřebíjejte. Namísto mastných a moučných potravin (tj. Koláče a smažené maso), jedte vlákninu a potraviny bohaté na vlákninu (tj. Zeleninu a ovoce). Za to vám děkuje vaše nenarozené dítě i vaše budoucí břicho.

Fitness během těhotenství

Na co? Během těhotenství, nastávající matka stále získá asi 10 "extra" liber. To však neznamená, že musíte přestat dělat kondici, zvláště pokud jste byli jeho horlivým podporovatelem. Koneckonců, fitness je srdeční zátěž a silné srdce vám pomůže vrátit se k obvyklému rytmu sportu po porodu..

Co dělat? Mnoho „skákacích“ fitness technik není pro nastávající matky. Silová cvičení jsou také na chvíli nejlepší. Ale takové druhy fyzické aktivity, jako je jóga pro těhotné ženy, plavání a vodní aerobik, šetřící hodiny na některých simulátorech, jsou nejen přijatelné, ale také užitečné.

Jak to udělat? Chcete-li začít - jděte k lékaři na svolení a doporučení. I když jste velmi trénovaná osoba, těhotenství poněkud mění priority. S hrozbou, zvýšeným tónem dělohy a některými dalšími komplikacemi těhotenství bude nadměrná aktivita pouze škodlivá.

Při cvičení dávejte přednost technikám navrženým speciálně pro nastávající matky. Nahraďte jogging chůzí nebo plaváním, dočasně zastavte břišní cvičení a nahraďte gymnastiku pro nastávající matky (relaxační cvičení). A nezapomeňte pracovat pod dohledem instruktora, který si je vědom vaší zajímavé situace.

Externí podpora - bandáž

Na co? Kolem poloviny semestru začíná plod růst aktivně a bříško roste odpovídajícím způsobem - ne přes den, ale za hodinu. Doktor určitě poradí nastávající matce, aby měla na sobě obvaz, aby se při chůzi vyhýbala nepohodlím, stejně jako strie..

Co dělat? Vyberte si obvaz - podle vašich vlastních preferencí a doporučení lékaře. Kompaktní bříško je někdy dostačující k tomu, aby podpořilo elastický pás kalhotek, ale v pozdějších stádiích nebo s významným přírůstkem na hmotnosti budou zbytečné. Pak je užitečná bandáž ve formě pásky - poskytuje spolehlivější podporu. Některé těhotenské komplikace (jako je děložní tón) vyžadují pečlivý výběr obvazu a přísné dodržování pravidel pro jeho nošení.

Jak to udělat? Chcete-li zvolit správnou velikost, musíte změřit obvod pasu a boků na nejširším místě. Velikosti pásek S, M, L odpovídají velikostem běžného dámského spodního prádla. Všechny obvazy jsou nošeny v poloze na zádech, aby se správně rozložil tlak elastické vložky nebo pásky na břicho: v horním břiše by měl být tlak menší a v dolní - více. Na spodní prádlo a punčocháče lze nosit obvazovou pásku. Je výhodné, když lze rozměry nosné části toalety upravit - například po stranách pomocí suchého zipu. Signál nesprávného nošení obvazu je pocit nepohodlí: žena má pocit, že obvaz sedí „nějak špatně“.

Univerzální podpora

Na co? Jedna z odrůd obvazu je univerzální, kterou lze použít k podpoře břicha před a po porodu. Je to také pogumovaný tkaninový pás, který je připevněn suchým zipem, se speciální konfigurací: jedna strana je širší, druhá je užší. V prenatálním období široká část pásu zpevňuje záda, rozděluje zátěž a úzká část podepírá žaludek a upevňuje se pod něj. Po porodu se obvaz převrátí..

Co dělat? Univerzální obvaz poskytuje příležitost zachránit, ale ne vždy. Během těhotenství, s některými patologiemi, to je nemožné nosit, po porodu to může být kontraindikováno u některých druhů šicích po císařském řezu, gastrointestinální choroby, otoky, kožní nemoci, alergie. Poté, co porodíte, jen obvaz nesníží objem břicha: bez cvičení se neobejdete.

Jak to udělat? Oblékněte si obvaz. Neměl by na žaludek vyvíjet tlak. Není nutné je utahovat příliš těsně, ale i slabé napětí je zbytečné - pás jednoduše nic neopraví. Musí být pravidelně odstraňována (přibližně každé 3 hodiny). Po porodu lze takový obvaz se svolením lékaře nosit první den. V tomto případě se nosí „obráceně“, se širokým pruhem, který upevňuje přetížené svaly břicha..

Milost - a všechno kouzlo

Na co? Někdy se číslo po porodu ještě nevrátilo k normálu a je třeba vypadat co nejlépe. Tady je to na záchranu a přicházejí spodní prádlo nebo speciální obvazy, které pomohou vtlačit do každého elegantního oblečení.

Co dělat? Stačí, když si někdo koupí spodní prádlo, někdo na pár hodin, aby se „vložil“ do korzetu. Speciální poporodní obvazová milost má vysoký pas, víceúrovňový uzávěr zespodu nebo ze strany, těsné vložky na břiše. Pro tyto obvazy jsou posíleny možnosti, které se vyznačují vysokou trakční schopností. Musíme být připraveni na to, že ve jménu krásy musíme trpět - koneckonců doby, kdy korzet pro ženu byl obvyklou záležitostí, už dávno uplynuly..

Jak to udělat? Postupujte podle pokynů k použití, které jsou nutně připojeny k takovému prádlu. Je pravda, že se obecné pravidlo nemění - je lepší nosit „spony“ ve vodorovné poloze. A pamatujte si: dýchání bránice v takové milosti nebude fungovat.

Poporodní cvičení

Na co? Chcete-li se vrátit k dokonalosti, musíte se potit. Zpočátku, když dítě bude vyžadovat téměř veškerou vaši pozornost, můžete to udělat pouze doma a na „zbytkovém principu“.

Co dělat? Cvičení, která vám umožní vrátit se k normální hmotnosti přibližně po šesti měsících. Ale musíte si uvědomit, že bývalá váha není stejná forma. Žaludek bude s největší pravděpodobností vyžadovat dodatečnou pozornost a další zatížení: napnuté svaly by se měly stahovat a měly by být tónové. Můžete použít stejná cvičení jako před těhotenstvím, další věc je, že nyní místo jednoho nebo dvou přístupů budete potřebovat mnohem více.

Jak to udělat? S největší pravděpodobností v prvních dvou měsících lékař zakáže aktivně se zapojit do fitness a cvičení pro tisk. Měla by se zotavit děloha po porodu, výtok by měl skončit, stehy by se měly hojit, pokud existují. Poté můžete pokračovat v tréninku. Můžete si koupit disk se sadou fyzických aktivit a nevyjmout jej z DVD, a to ani v jakékoli volné minutě. Mohou to být kaly a pilates, jóga a aerobik - vše se hodí. Můžete získat nějaký jednoduchý simulátor, s podmínkou: nepoužívejte jej jako stojan na lahve a věšák na šaty. Sebeovládání se zde hodí: pokud nebudete líní, nahromadí se asi hodinu takových sportovních minut za den - to není tak špatné pro mladou matku!

Není nutné si myslet, že narození dítěte navždy zkazí postavu a zejména žaludek. Naopak, postava se stává ženskou a přitažlivou - pokud se jí samozřejmě bude zabývat. A rychlost, s jakou nově narozené hvězdy obnovují svůj plochý tisk, znovu potvrzuje: hlavní věc je absence lenivosti a potřeba být krásný. Zbytek je otázkou času a praxe..

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Mohu si stáhnout tisk během těhotenství?

Zveřejnil Rebenok.online dne 31.3.2017

Existuje názor, že sport a těhotenství jsou vzájemně se vylučující věci. Toto tvrzení lze vyvrátit. Cvičené břišní svaly mají příznivý účinek na porodu a usnadňují proces porodu dítěte. Při uspokojivém zdravotním stavu není školení v tisku zakázáno.

Mohou těhotné ženy stáhnout abs?

Fyzická aktivita žen v postavení není zakázána. Schopnost vykonávat tisk však určuje gynekolog. Na jeho rozhodnutí mají vliv následující faktory:

  funkční období;

Pokud žena před počátkem sportovala, může po těhotenství pokračovat v tréninku. Během cvičení by však neměly být zapojeny svaly dolního lisu. Všechny činnosti musí být prováděny pečlivě, po odpovídajícím zahřátí.

V raných fázích

V prvním trimestru byste se měli vyhýbat sportu. Zvláštní pozornost by měla být věnována ženám, které dříve podstoupily potrat. Nejrizikovějším obdobím je první měsíc zajímavé situace.

1-2 týdny po oplodnění se provede implantace. Intenzivní kontrakce dělohy během otáčení lisu mohou bránit procesu inkorporace embryí do endometria.

Některé ženy v raných stádiích trpí toxikózou. Sportovní trénink zvyšuje pocit nevolnosti. První měsíce situace jsou také charakterizovány poklesem tlaku. Během cvičení může žena cítit závratě.

V pozdních termínech

S příchodem velkého břicha je čerpání tisku problematické. Lékaři doporučují vzdát se sportu v případě nepohodlí. V pozdějších fázích má žena dušnost, otoky a závratě. Intenzivní aktivita zvyšuje intenzitu těchto příznaků.

Během fyzické aktivity se musíte soustředit na své vlastní pocity. Vzhled bolesti v břiše naznačuje nutnost ukončit výuku. V 7–9 měsících těhotenství může otáčení tisku vyvolat předčasný porod.

Výhody a možné důsledky

Silné břišní svaly jsou dobrou oporou při porodu dítěte. Sportovní trénink umožňuje rychlý návrat k normálnímu po porodu. Přítomnost silného břišního rámu zbavuje páteře stresu. To snižuje intenzitu bolestivých pocitů v dolní části zad v pozdním těhotenství.

Během porodu je také důležitá dobrá fyzická zdatnost. Silné břišní svaly pomáhají řídit dýchání, což usnadňuje porodu a méně pravděpodobně způsobí zranění nebo slzy..

Nesprávně vybraná sada cviků pro tisk může mít nepříjemné následky. Výběr cvičení je koordinován s osobním trenérem a gynekologem. Existují-li kontraindikace, některé způsoby čerpání lisu jsou zakázány. Mezi negativní účinky sportu v těhotenství patří:

  předčasný porod;

Jak pumpovat lis těhotná?

Během těhotenství musíte dodržovat správnou cvičební techniku. Je třeba se vyhnout ostrým pohybům. Mezi sadami je přestávka 1-2 minuty. Je vhodné vzdát se sportu ve 13, 20, 24 a 28 týdnech situace. V této době se pravděpodobnost negativního dopadu výrazně zvyšuje..

Během tréninku se doporučuje zaměřit se na následující zásady:

  Po 16 týdnech jsou cvičení v poloze na zádech vyloučena z tréninku.

Kontraindikace

Ve všech případech nejsou možné žádné zatížení lisu. Každá žena má jiné těhotenství. Schopnost sportovat závisí na mnoha faktorech. Kontraindikace zahrnují následující:

V případě jakéhokoli nepohodlí musí být fyzická aktivita vyloučena. Mírné zvýšení srdeční frekvence a pocení jsou považovány za normální. Bolesti hlavy, bolesti břicha, závratě a nevolnost - příznaky, které svědčí o nutnosti ukončit výuku.

Alternativní typy cvičení

Účinnou náhradou za klasická cvičení v tisku jsou fitball cvičení. Připravují ženu na nadcházející práci a snižují zátěž páteře. Při provádění cvičení je důležité udržovat rovnováhu. Zvláštní pozornost je třeba věnovat v posledních týdnech těhotenství..

K posílení břišních svalů můžete použít pravidelné stoličky. Nejúčinnějším cvičením je střídání nohou ze sedu..

Posilující účinek na svaly tisku má návštěva bazénu. Existují speciální kurzy, které těhotná žena může navštěvovat jako součást skupiny. Koupání je považováno nejen za užitečné, ale také za příjemnou zábavu..

Sedavý životní styl pro ženu v pozici je nežádoucí. Neměla by se však projevovat nadměrná aktivita. Všechny kroky by měly být projednány se svým lékařem. Výhoda sportovního tréninku bude mít pouze při správném přístupu.

Těhotenství a sport:
Je možné stáhnout tisk,
zvedněte bar
a běžet

Rozptylujeme mylné představy o nekompatibilitě sportu a těhotenství

PREGNANCY A NARODENÍ DĚTÍ je stále obklopeno množstvím mýtů a klamů, prezentovaných v celé své rozmanitosti na tematických fórech a schopných někoho dezorientovat. Sportovní zátěže jsou možná jedním z nejkontroverznějších témat, která se v tomto ohledu objevují: amatérský výkon v tomto ohledu je sice nepřijatelný, ale mnoho obav je zcela zbytečných. Anastasia Karimova hovořila se svou budoucí matkou, odbornou asistentkou v klinickém výzkumu, lékařskou překladatelkou a adeptkou Oltou Lukinskou o tom, proč byste se neměli vzdát výuky v tělocvičně a dokonce ani běhat v těhotenství, jak správně rozložit zátěž a jak to může pomoci při porodu.

Text: Anastasia Karimova

Je mi 33 let, je osmý měsíc mého prvního těhotenství. Každý týden procházím nejméně 60 000 kroků, trénuji železo třikrát a dvakrát v bazénu. Záda mi neublíží, nejsou tam žádné hemoroidy, moje kotníky nikdy nepoklesly a masážní terapeut nenašel jediný gram nového tuku. Jsem registrován u lékařů v Moskvě a Barceloně a při prvních konzultacích jsem se zeptal, zda je možné pokračovat ve výcviku. Odpověď byla stejná: „Nezačínejte nic radikálně nového, musíte pokračovat obvyklým způsobem života.“ Jen pro případ, že jsem konzultoval několik autoritativních zdrojů a obdržel stejná doporučení: pokračovat v obvyklé činnosti.

Různí lidé v reálném životě a na internetu mají pochyby a zajímají se, jestli můžu být jistě „načten“. Především jde o rusky mluvící publikum, které, jak víte, vždy záleží na tom, co se děje v životě souseda. V kombinaci s množstvím strachů a předsudků kolem těhotenství to vede k typickým dialogům, například v sociální síti pro těhotné ženy Preggie: „Dívky, kolik vína potřebujete k pití? Nejsem pro potěšení, budu stimulovat porod. “„ Je pravda, že mě nenechají jít na Rhodzal, pokud jsou malované nehty na nohou? “„ Je pravda, že deodorant nemůžete používat po celých devět měsíců? “.

Mám vysokoškolské vzdělání v oboru lékařství, magisterský titul v oboru podnikového managementu ve farmaceutickém průmyslu a postgraduální vzdělávání na téma tělesné námahy u lidí s různými nemocemi a chorobami. Nejsem gynekolog, ani školitel ani porodník, ale tato znalost mi umožňuje hledat logiku v zákazech a doporučeních. Když řeknou „ne“, zajímalo by mě, proč ne. Například v časopisech pro těhotné ženy se uvádí, že kontakt nebo bojové sporty jsou kontraindikovány. Znamená to, že pokud jdete do fitness boxu, musíte okamžitě skončit? Ne, není. Trénink v boxu nespočívá v samotném sparringu a skákání na švihadle nebo klepání na boxovací pytel bez kalhotek je vynikajícím lehkým kardio užitečným pro matku i dítě. Další věc je jít do prstenu, kde existuje riziko, že se dostaneme žaludkem nebo letí do knockoutu; zdravý rozum řekne ne a bude mít pravdu. Zdravý rozum a uvědomění jsou klíčovými pojmy.

Proč cvičit během těhotenství? Je zřejmé, že během těhotenství by měl být váš životní styl co nejzdravější. Zdravý životní styl bez fyzické aktivity je oxymoron. Čím aktivnější je žena, tím snáze se těhotenství, bolesti zad a otok nevyskytují, porod trvá méně (narazil jsem na údaje, že jejich průměrné trvání je u sportovních žen sníženo o 8 hodin ve srovnání s neaktivními). Riziko gestačního diabetu a preeklampsie je sníženo. Obecná pohoda je lepší, více energie, lepší spánek („hormonální“ nespavost je častým společníkem v těhotenství). Aktivita samozřejmě reguluje hmotnost; je třeba mít na paměti, že při normální tělesné hmotnosti asi 8–13 kg je z nich pouze 1 kg tuku (podle evropských doporučení a podle amerického tuku může být asi 3 kg). A mimochodem, často chci dva (ačkoli druhý je stále velmi malý a potřebuje jen velmi málo kalorií).

Bohužel 60% žen vede během svého těhotenství sedavý životní styl. Zdá se, že to vede k nekonečným příběhům bolesti zad, slz a porodu po dobu 36 hodin. Mohu běžet? Je možné, že jsem běžel dříve. Je to možné, pokud se nedusíte. Nestojí to za to, pokud jste nikdy neutíkali. Kardio s nízkou intenzitou je indikováno pro většinu těhotných žen, ale je důležité, abyste během joggingu mohli klidně udržovat konverzaci; hypoxie u těhotné ženy - hypoxie u plodu, proto je třeba snížit její intenzitu. Přestala jsem běžet rok a půl před těhotenstvím, takže teď jsem se rozhodl nezačínat, ale chodím rychlým tempem téměř každý den (doporučuje se dělat kardio 3-5x týdně).

Intenzita zátěže (aerobní i výkonová) během těhotenství, mimochodem, přirozeně klesá. Protože se nedoporučuje dusit (intenzita tréninku by měla být 12-14 na Borgově stupnici od 6 do 20), pak se rychlost a hmotnost postupně snižují. Dýchavičnost může nastat i při lezení po schodech, protože rostoucí děloha vytlačuje plíce a nemají dostatek místa (a upřímně jsem si myslel, že těhotné ženy mají dušnost, protože jsou silné). To znamená, že bez ohledu na to, jak těžké to zkusíte, v mnoha případech nebude možné zachovat předchozí intenzitu z fyziologických důvodů. Je možné zvedat závaží? Ano, pokud se jedná o překlad vzpírání jako sport a už jste to udělali dříve. Ne, pokud jde o těžký kabinet, nikdy jste se necvičili a nebyli vyškoleni ve správné technice. V takovém případě se zvedání závaží nestojí za to, i když nejste těhotná. A i když jste muž, stále riskujete, že vám trháte záda zvedáním nepřiměřeně těžkého předmětu. Opět se do hry dostává zdravý rozum.

Silový trénink posiluje svaly, kosti a vazy (a páteř je vyrobena například z vazů a kostí), stimuluje krevní oběh a tok lymfy (bez otoků!) A zlepšuje náladu a kvalitu kůže. Silový trénink by se měl konat 3krát týdně, měl by zahrnovat zátěž hlavních svalových skupin a v intenzitě by měl být opět přibližně 13 v Borgově stupnici, tj. Mírný. Trénuji podle klasického schématu kulturistiky: den nohou a hýždí, den zády a hrudníku, den paží a ramen. Stiskněte na každém tréninku (více o ní níže). Váhy se snížily, ale ne ze strachu nebo proto, že někdo zakázal, ale proto, že je těžší dýchat a těžiště se posunulo. Nyní jsem dřepěl s činkou 50 kg, před těhotenstvím - 100 kg. Polovina váhy pro mě není vůbec „závažností“ a obecně je závažnost subjektivním pojmem. Doporučení jako „nezvedejte více než X kg“ nebo „neběží při rychlostech vyšších než N km / h“ je lepší okamžitě ignorovat, protože všichni lidé jsou různí a je nemožné standardizovat pojem gravitace nebo rychlosti.

Mohu si stáhnout tisk? Je to možné a nutné. Jádro svalů (nyní přeloženo do ruštiny strašnou frází „jádro svalů“) - to je to, co obklopuje páteř, tj. Abs, záda a boky. Čím silnější jsou, tím snazší je udržovat rostoucí břicho bez přetížení páteře. Cvičím na šikmých svalech abs a bederních svalů, stejně jako na různých typech lamel v každém tréninku. Jako obvykle posloucháte své tělo a zdravý rozum.

Je možné pumpovat lis během těhotenství - co dá?

9 měsíců těhotenství je velmi nastávající období pro nastávající matku. Všechno se mění - od vzhledu k životnímu stylu. Ale nemluvme o globálním, dnes budeme hovořit pouze o jednom problému - tělesné výchově, nebo spíše o jednom typu sportovního zatížení. Podívejme se, zda je možné během těhotenství pumpovat lis.

Výhody sportu pro nastávající matku

Těhotenství není důvod, proč se vzdát sportu. Vycvičené tělo se mnohem snáze vypořádá s ložiskem dítěte, zátěží při porodu a zotavením v poporodním období. Samozřejmě nejde o plnohodnotné sportovní zatížení.

Sport pro těhotné ženy má svá vlastní omezení, je nutná konzultace s gynekologem. Byly vyvinuty speciální komplexy, které zohledňují specifika organismu budoucí matky. I když žena před těhotenstvím nevykonávala, nyní je čas začít - samozřejmě s nejjednoduššími cvičeními a pod dohledem lékaře.

Tělesná výchova během těhotenství

Při výběru souboru cviků je nutné poradit se s gynekologem. Nastávajícím matkám se doporučuje:

 • chůze;
 • gymnastika pro těhotné ženy;
 • plavání;
 • vodní aerobik;
 • fitness pro těhotné ženy;
 • jóga;
 • Pilates;
 • rotoped.

Silová cvičení, včetně posilování tisku, vyžadují obzvláště odpovědný přístup z důvodu možného nebezpečí pro průběh těhotenství.

Proč je důležité posilovat břišní svaly

Pomáhá vyškolený tisk při porodu a těhotenství? Odpověď zní ano - ano! To je důvod, proč jsou posilovací cvičení optimální pro začátek před početí. Pro ženu, která pravidelně otřásla tiskem před těhotenstvím, je mnohem snazší pokračovat v cvičení i při přenášení dítěte.

Výhody trénovaného břišního tisku:

 • zlepšení krevního oběhu pánevních orgánů;
 • snížení zátěže páteře, což eliminuje bolest zad;
 • vytvoření elastické podpory spolehlivě podporující rostoucí plod;
 • rázná propagace dítěte podél porodního kanálu během pokusů, což usnadňuje práci a snižuje pravděpodobnost přestávek;
 • snížená pravděpodobnost poporodního prolapsu vnitřních orgánů;
 • silný elastický lis neumožňuje zbytečně protahovat pokožku, což zabraňuje striím na břiše;
 • vyškolené břicho umožní matce, aby se po porodu zrychlila.

Funkce výkyvu čerpadla během těhotenství

Břišní svaly během těhotenství jsou pod zvláštní kontrolou. Je nutné zcela opustit cvičení, která zatěžují dolní břišní svaly. Výběr cviků je ovlivněn:

 1. Úroveň fyzické zdatnosti ženy - pro zkušené sportovce je snazší pokračovat v tréninku.
 2. Těhotenství - první a poslední měsíce vyžadují mírnou zátěž.
 3. Blaho ženy - v případě nepohodlí musí být třídy přerušeny. Možná budete muset vybrat jinou sadu cvičení..
 4. Těhotenství - existují podmínky, za nichž je cvičení kontraindikováno.

Je možné pumpovat tisk na nastávající matku, musí se rozhodnout její gynekolog.

Dopad tělesné zdatnosti

Pokud je těhotná žena v dobré sportovní kondici, má spoustu zkušeností s fyzickými cvičeními a břišní svaly se používají k intenzivnímu stresu, což znamená, že může pokračovat ve studiu. Samozřejmě je nutné snížit zátěž, opustit složitá cvičení, koordinovat tréninkový komplex s lékařem.

Pokud si nastávající matka vzpomněla na tělesnou výchovu teprve po početí, může být výkyvný tisk nebezpečný a prostě to nedává smysl. Nabíjení silných svalů po dobu 9 měsíců s povolením cvičení pro těhotné ženy nebude fungovat.

To v žádném případě neznamená, že nepřipravená žena nemusí pro těhotné ženy dělat gymnastiku. Naopak, je to nutné - pro matku i dítě. Jen tisková cvičení by měla být udržována na bezpečném minimu, aby nedošlo k přetížení nevycvičených svalů.

Třídy prvního trimestru

V raných fázích těhotenství musí dokonce i vyškolené ženy zapomenout na otáčení tisku. Embryo se právě formuje, ženské tělo se dosud nepřizpůsobilo novému stavu, plod není v děloze zajištěn. Během tohoto období je lepší se soustředit na pěší a pěší turistiku..

Pokud dojde k čerpání tisku v prvním trimestru, dojde k potratu?

Pokud intenzivně zatěžujete břišní svaly, pak je bohužel pravděpodobnost spontánního potratu vysoká. Ohroženy jsou ženy, které již podobné potraty zažily..

Intenzivní pracovní zatížení může narušovat proces implantace a fixace embrya. Ženy, které se pravidelně věnují sportu, by proto měly snížit zátěž, pokud existuje šance na početí. Abdominální cvičení by měla být opuštěna..

Kromě toho může fyzická aktivita zhoršit příznaky počáteční toxikózy a způsobit závratě způsobené poklesem tlaku, který je možný v časném těhotenství.

Třídy posledního trimestru

Vzhledem k velikosti břicha v této době se gymnastika pro nastávající matku stává šetrnější. Zatížení svalů pobřišnice musí být vyloučeno. Jejich přetížení může vést k děložnímu tónu, což je nebezpečné pro matku a dítě.

Žena během tohoto období významně zvyšuje hmotnost, může se objevit otok a dušnost. To vše ztěžuje cvičení. To neznamená, že musí být vůbec opuštěni. Stále užitečné chůzi, dechová cvičení, lehká strečink a další cvičení z komplexu pro těhotné ženy.

Jakákoli cvičení jsou prováděna pohodlným tempem, nejmenší nepohodlí je důvodem k přerušení výuky a relaxaci. Nezapomeňte říct gynekologovi o nepohodlí, zejména pokud se v břiše objevilo nepohodlí.

Jak posílit tisk během těhotenství

Existuje velké množství cvičení, která posilují svaly břišní stěny, aniž by byly vystaveny velkému zatížení. Samozřejmě nejsou schopni napumpovat slabé nepřipravené svaly, ale pravidelným cvičením posilují svaly břišní stěny a udržují je v dobré kondici..

Jak bezpečně stáhnout tisk pro těhotné ženy:

 1. Ležící na zádech:
  • hluboké rovnoměrné dýchání;
  • ohnutý na kolenou a zasunutý do hýždí, nohy se střídavě narovná a znovu se ohýbají, klouže po patách po podlaze;
  • s dlaněmi na zadní straně hlavy opatrně zvedněte lopatky.
 2. Posezení na židli:
  • střídavě zvedejte a spusťte nohy ohnuté na kolenou;
  • hladké plachty těla dozadu, aniž byste sejali nohy z podlahy. Úhel sklonu je regulován napětím břicha - jakmile jsou svaly mírně napnuté, tělo se vrátí do své původní polohy.
 3. Stojící:
  • boční sklony - ruka ve směru sklonu v pase, druhá je zvednutá;
  • pomalá chůze s hlubokým dýcháním a zvedání ohnutých kolen.

Tiskové školení začíná dechovými cvičeními a rozcvičkami. Všechna cvičení jsou prováděna hladce, bez stresu a trhání. Tempo provádění by mělo být pro ženu pohodlné. Každé nové cvičení je představeno s postupným zvyšováním zátěže. Vyžaduje se konzultace s lékařem a dohled.

Když nemůžete stáhnout tisk

Průběh těhotenství je pro každou ženu individuální. Ani trénovaný sportovec není bezpečný před komplikacemi, při nichž může být nebezpečné zatížení žaludku. Proto by jakákoli změna v pohody měla být důvodem pro ukončení tříd a okamžitou lékařskou péči.

Kontraindikace pro otáčení tisku:

 • těžká toxikóza;
 • Ohrožených potratů;
 • skoky v krevním tlaku;
 • zvýšený tón dělohy;
 • bolest v podbřišku;
 • vzhled sekretů;
 • závrať.

Alternativa k houpačce

Pokud blahobyt nedovolí nastávající matce provádět ani lehká cvičení na posílení tisku, nenechte se naštvat. Aqua aerobik se může stát účinnou náhradou, zejména při návštěvě speciálních skupin pro těhotné ženy. Zajímavé a efektivní fitball cvičení.

Závěr

Je lepší připravit břišní svaly na dítě před těhotenstvím. Ale i když nastávající matka není daleko od sportu, měla by při nošení dítěte zapomenout na neaktivní životní styl. Gymnastika pro těhotné ženy, chůze, plavání a jemná cvičení pro otáčení tisku jí pomohou připravit se na porod. Mírná fyzická aktivita je užitečná pro matku i dítě. Co si myslíte, vážení čtenáři? Přejeme vám zdraví a těšíme se na vaše komentáře..

Články O Neplodnosti