Hlavní Zdraví

Potřebuje dítě figurínu?

Ahoj milí čtenáři!

Na tuto otázku můžete doslova odpovědět - NEPOTŘEBA.

K potlačení instinktu sání, který je klíčem k přežití dítěte, existuje matčina prsa a žádný dudlík ji nemůže nahradit. Z mateřského prsu je dítě nasyceno mlékem a novorozence se cítí chráněni pouze v blízkosti mateřského prsu. Mateřské mléko obsahuje vitamíny, stopové prvky v množství a proporcích, které jsou potřebné speciálně pro její dítě.

Přesto existují situace, kdy figurína „pomůže“.

Pokud jde o používání figurín, názory pediatrů se liší. Někteří se domnívají, že bradavka je nutná, aby se zabránilo tomu, že se dítě stane zvykem cucat si pěst, prst nebo špičku oblečení. Jiní vidí ve svém použití důvod vzniku malcluze u dítěte a snížení laktace u matky. Pojďme analyzovat a definovat hranice všech kladů a záporů používání figuríny.

V takových případech se neobejdete bez figuríny

Některé děti okamžitě opustí figurínu, ale většina dětí to potřebuje. Zpravidla potřebují bradavku v době nepohodlí, aby se uklidnili a izolovali od vnějšího světa, a když hrudník jejich matky není poblíž. To se může stát při chůzi, plavání nebo když je matka pryč. Navíc během procházky v zimní sezóně figurína nedovoluje dítěti spolknout studený vzduch.

Fiktivní újma

Je třeba si uvědomit, že neustálé a dlouhodobé používání figuríny může vyvolat:

 • Špatné (otevřené) sousto. V tomto případě začínají zubařské řezáky růst vpřed, což brání uzavření zubů. Čelisti dítěte jsou tvarovány nesprávně a jeho tvář se stává něčím jako čenich králíka;
 • Zkreslená výslovnost několika zvuků dítětem. Tento logopedický problém je důsledkem výše uvedené dentální příčiny;
 • Inhibice mentálního vývoje dítěte;
 • Infekční choroby. To platí zejména pro děti, které se samostatně pohybují po bytě a na ulici. V tuto chvíli je obtížné sledovat všechny činnosti dítěte. Může figurku dobře hodit na zem, na zem nebo na asfalt a poté ji zvednout a vložit zpět do úst. V důsledku toho může mít dítě stomatitidu nebo průjem..

Novorozence dejte figurínu?

Figurína není jasné zlo. Přínos někdy přesahuje možné poškození figuríny.

S jeho pomocí se novorozenec může uklidnit a sám usnout v posteli během dne nebo v kočárku na procházku. Figurína může dítěti dát příležitost nebát se, pokud vedle něj není matka, ale jiný dospělý člen rodiny (pokud je matka zaneprázdněna naléhavými záležitostmi). Jinými slovy, bradavka, pokud je to nutné, nahrazuje matčino ňadro. Od pradávna ženy spolu s kojením používaly drobky zabalené do gázy, když potřebovaly dělat domácí práce.

Pokud je dítě na umělém krmení, jeho instinkt sání není plně uspokojen sáním mléka z láhve. Figurína dává novorozencům šanci uspokojit tuto potřebu nezbytnou pro normální vývoj.

Kdy mohu dát figurínu

Až do té doby nemůžete novorozenému dítěti dát figurínu, dokud se nenaučí, jak používat ústa k uchopení jeho hrudi. Pro správné uchopení bradavky by měla být spodní ret dítěte vytočena. Při sání figuríny se na ni přitiskne pera dítěte. Zvyk mačkání rtu dítěte zůstává zachycením hrudníku, což přispívá k produktivnímu sání. Kromě toho nesprávné sevření bradavky způsobuje matce silnou bolest a následně vede k prasklinám v bradavkách a lakostáze..

Také byste neměli dítěti dávat dudlík, dokud se proces laktace v matce nestabilizuje a dítě si nenastaví režim krmení pro sebe.

Falešná doporučení

Mohu spát s figurínou? Umět. Figurína však musí být vybavena spolehlivým a pohodlným vybavením. Obecně platí, že pokud tato zařízení stále používáte, kupujte vysoce kvalitní a pohodlné typy dudlíků. Pamatujte, že příliš tuhé nebo velké bradavky mohou narušit tvorbu čelistí.

Silikonové bradavky Philips Avent se osvědčily. Jsou bez zápachu, bez chuti, nereagují na dětské sliny a mohou být sterilizovány. Tyto bradavky jsou více hypoalergenní než latexové dudlíky. Symetrická nelepivá bradavka má ochranné víčko, které ji chrání před kontaminací. Dummy Avent je neobvykle měkký a sametový. Děti se jí opravdu líbí. Jeho flexibilní podbradník vyrobený speciální moderní technologií má větrací otvory a nezanechává podráždění a stopy na jemné kůži dítěte. Tato značka má také velmi pohodlné příslušenství pro držitele figurín, které je zvýrazněno tmou.

Všechny dudlíky se liší:

 1. Pro děti do 4 měsíců;
 2. Pro děti do jednoho roku;
 3. Pro děti do jednoho a půl roku.

Dudlíky 3. druhu jsou moudřejší nepoužívat.

Z bezpečnostních a hygienických důvodů by figurína měla být vyměněna jednou za čtyři týdny.

Dudlík pro předčasně narozené děti má dudlík přizpůsobený ústům novorozence. Jeho tvar je podobný tvaru mateřského prsu během krmení. Linguální strana povrchu bradavek je hladká, aby usnadnila pohyb jazyka dítěte. Díra v bradavce je na boku dětského patra, což pomáhá namočit jídlo slinami pro lepší trávení.

Proč konzultanti GV doporučují odhazovat figuríny pryč

Debata o tom, zda je pro novorozence nutná dětská figurína, nepřestává: matky dávají desítky argumentů pro a proti. Někteří věří, že bradavka je nutná k uspokojení sacího reflexu. Jiní říkají, že to vede k postupnému opouštění kojení. Ještě jiní jsou si jisti, že je možné kombinovat gumovou náhradu s laktací bez poškození hepatitidy B. Lékaři také nemají konsenzus a jejich argumenty se často neshodují s funkcí poradců kojení..

Gumové náhražky: podstata tohoto jevu

Přizpůsobit dítě figuríně či ne, je osobní záležitostí každé matky. Nejběžnějším argumentem pro gumové náhražky je sací reflex. U žen se objevují myšlenky na nutnost dudlíku s častými připoutáními. Figurína rozptyluje novorozence, pomáhá mu uklidnit se a usnout. Matky pomocí simulátoru prsu usnadní život, protože dítě vyžaduje méně pozornosti.

Důvodem pro dummy pro novorozence je také víra, že dítě má dost mléka. Od žen můžete často slyšet, že dítě je již plné, a teď chce jen sát. Podstatou "gadgetu" je uspokojit sací reflex a klid.

Potřeba novorozence v figuríně můžete posoudit pouze tehdy, pokud víte o principu dětské výživy.

Během HB je lepší opustit toto zařízení a spoléhat se pouze na hruď. U dětí na umělém krmení se bradavka stává každodenním doplňkem.

Figurína s IV

Máma by neměla mít pochybnosti o tom, zda dát novorozence, pokud je kojen, figurínu. Základem pro přenos dítěte z HB na IW jsou odlišné situace. V některých případech existují důkazy o tom, v jiných případech si žena samostatně vybere takovou volbu. Pokud je dítě na IV, pak se bradavka stane asistentem.

IV nezahrnuje krmení na vyžádání. Při přechodu na směs je stanoven jasný plán, protože mléko pro děti je pro trávicí trakt těžší a tráví déle. Pokud po krmení dítěte zašeptá a nemůže usnout, dostane figurínu, aby uspokojil sací reflex. S tím se novorozenec uklidní a sladce usne..

Odborníci jednomyslně tvrdí, že můžete dítěti dát figurínu, pokud je na IV. Navíc by se mělo stát trvalým zařízením. Bez ní nebude dítě schopno plně uspokojit sací reflex, protože dostane láhev se směsí včas a ne podle přání.

Vsuvka pro HS - téma k debatě

Potřeba figuríny pro kojení vyvolává vzrušující diskuse. Maminky se neunaví dohadováním se o tom, zda dát dudlíku dudlík. Pediatrové mají na to také odlišné názory. Někteří lékaři obhajují použití náhradníka, zatímco jiní doporučují jeho opuštění..

Výhody a poškození figuríny se hodnotí podle několika kritérií. Pouze žena se může rozhodnout, zda dát dudlík nebo ne. Nejprve se musíte dozvědět o kladech a záporech.

Argumenty pro

Použití silikonových zařízení pro moderní matku je zřejmé. Pokud rozdělíte ženy do dvou skupin, pak ty, které upřednostňují, bude jich víc. Maminky, které používají silikonové a latexové doplňky, uvádějí následující argumenty:

 • Sání pomáhá uklidnit se a usnout. To usnadňuje život, protože eliminuje nemoci z dlouhého pohybu..
 • Náhradník zvyšuje volný čas. Není třeba dlouho ležet s dítětem a dávat prsa, aby uspokojil sací reflex.
 • Silikonové zařízení pomáhá na ulici, když novorozenec pláče a žádá o prsa. Rozptyluje dítě a umožňuje vám koupit si čas na návrat domů nebo najít odloučené místo pro krmení..
 • Pomocí bradavek můžete dítě během nepříjemných procedur uklidnit. Pokud dítě při výměně oblečení pláče, snadno tuto situaci napraví..
 • Dítě je již plné. Po krmení potřebuje usnout, ale novorozenec nedovolil matce jít. Aby dítě „marně“ nemluvilo, ženy dávají dudlík.
 • Dummy zlepšuje spánek dítěte. Dítě může sát a spát po dlouhou dobu. Toto příslušenství ocení zejména ženy, které se nechtějí v noci probudit..

Dětská figurína je v některých situacích skutečně užitečná. Bude-li matka odcházet, bude potřebovat a dítě bude po dlouhou dobu s tátou nebo jiným členem rodiny. Rovněž bude nutná bradavka, pokud je žena hospitalizována nebo je ze zdravotních důvodů dočasně nucena přerušit hepatitidu B..

Po zvyknutí na figurínu může být obtížné odstavit se z tohoto zařízení. Matky, které se rozhodnou koupit dudlík pro novorozence, by si proto měly být vědomy závažnosti svého činu a jeho možných důsledků.

Argumenty proti: proč poškozuje kojení

Pokud se ptáte pediatrů na to, zda novorozenec potřebuje kojení při kojení, můžete slyšet různé odpovědi. Konzultanti HS souhlasí s tím, že bradavka není nutná pro kojence. Navíc může poškodit laktaci. Odborníci potvrzují svůj kategorický názor argumenty.

 • Kojení je složitý proces. Správný odchyt prsu je základem úspěšného laktace. Sání máma se liší od sání bradavek pro dítě. K získání mléka musí dítě otevřít ústa dokořán a aktivně pracovat s čelistí. Při sání bradavek dítě neotevře ústa tak široko a hlavně pracuje se svým jazykem. Proto lze tvrdit, že kojení a sací bradavky jsou nekompatibilní procesy.
 • Když si dítě zvykne na bradavku, jdou na cílovou čáru, což vede k odmítnutí GV. Mateřské mléko přichází na žádost dítěte. Když dítě namísto maminky saje latex, snižuje se poptávka po jídle. To vede ke skutečnosti, že žena snižuje produkci mléka. V tomto případě se časté krmení matek stává chybou. Pokud není situace včas napravena, je nevyhnutelný přechod z GW na IW.
 • Dlouhodobé sání figuríny vede k tvorbě malocluze u dítěte. Kojení přispívá ke správnému rozvoji maxilofaciálních svalů. Na IW jsou děti častěji konfrontovány s nedostatečným vývojem horní nebo dolní čelisti. V budoucnu to způsobí estetické problémy a fyziologické utrpení..
 • Vsuvka je zdrojem infekce. Je dobré, pokud je sterilizováno. Často však můžete vidět, jak se příslušenství visí na řetízku a tře se o dětské oblečení. Na povrchu gumového zařízení se hromadí prach, chloupky, částice oděvu, bakterie, viry. Padlé figuríny často lízají a nabízejí dítěti. Společně se slinami přenášejí na dítě bakterie. Pokud opustíte bradavky, můžete výrazně snížit riziko infekcí ústní dutiny a dýchacích cest.
 • Použití bradavek vede u dítěte k frustrace. HB poskytuje hluboké psychologické a emoční spojení mezi dítětem a jeho matkou. Figurína jej neumožňuje plně se formovat. V pubertě a ve vyšším věku to vede ke vzniku komplexů.
 • V latexu existují látky, které u dítěte způsobují alergické reakce. Silikon je v tomto ohledu považován za lepší materiál. Většina výrobců bradavky jej používá. Nelze si však být jistý, že zítra vědci nenaleznou škodlivé látky v silikonu..

Pochybnosti matky: zda dítě dokáže bez náhradníka

Maminky často pochybují o tom, zda dát novorozence figurínu. Následující otázky způsobují u žen úzkost:

 • Otevřete ústa při chůzi v mrazivém vzduchu. Situaci můžete napravit, pokud zvednete hlavu dítěte. Moderní kočárky jsou vybaveny touto funkcí. Můžete také použít tenký polštář pro novorozence nebo plenku složenou několikrát.
 • Silné připoutání k dítěti. Ženy dávají přednost figuríně, která učí usnout bez hrudníku. Mateřské mléko však obsahuje látky, které uklidňují a pomáhají usnout. Je mnohem snazší a pohodlnější spát s dítětem než s figurínou.
 • Dítě odstrčí hrudník a protestuje, ale dudlík potěší. Tento příznak naznačuje začátek odmítnutí hepatitidy B. Pokud si žena stanovila cíl převést děti do IV, je na správné cestě.
 • Chodit do práce vyžaduje použití náhradníka. Nejčastěji se ženy rozhodnou pro kariéru poté, co dítě bude mít šest měsíců. V tomto věku je již dítě do 6 hodin schopno zůstat bez hrudníku a přijímat další jídlo. Proto ho na figurínu nepřizpůsobujte.
 • Škody způsobené dlouhodobým krmením a častým opakováním. Ženy často věří, že dítě plivá před přejídáním. Aby se tomu zabránilo, maminky nabízejí dudlík. Ale malá regurgitace je normální. Příčiny patologické regurgitace jsou nesprávná připoutání, nezralý nervový systém nebo onemocnění gastrointestinálního traktu.

Pokud je již dítě na bradavku zvyklé

Dr. Komarovsky je pozitivní ohledně používání figurín. Pediatr říká, že děti prvního roku mají sací reflex. Abychom to uspokojili, člověk nemusí vždy podávat prsa. Dlouhé sání vede k přejídání a ke skutečnosti, že máma nemá čas dělat plánované věci. Pokud je dítě plné, pak Komarovsky doporučuje, aby mu dudlík uklidnil. Lékař si je jist, že při správném použití nemůže náhrada poškodit hepatitidu B.

Kojící poradci mají jinou perspektivu. Odborníci se domnívají, že matky musí vyloučit všechny odpůrce hepatitidy B, aby si udržely laktaci. Patří sem bradavky, dudlíky, láhve. Pokud je dítě již zvyklé na pomůcky, bude ho muset odstavit. Máma musí být trpělivá, protože odstavení z bradavky bude trvat déle než jeden den. Je nutné dát prsa častěji, jemně a klidně rozptýlit dítě.

Potřebuje dudlík dudlík: klady a zápory, vyberte si dudlík správně.

Zdá se, že bradavka je figurína obyčejná a nezbytná maličkost pro novorozence, ale téměř všichni rodiče dříve či později mají logickou otázku: je to vůbec potřeba, zda z toho má nějaký prospěch, nebo naopak, je lepší to ani nestojí za to? zakoupit toto příslušenství.

Některé matky si jsou jisty, že dudlík - figurína pomáhá dítěti uklidnit se, spánek se stává silnějším. Jiní trvají na tom, že atributem tohoto dítěte je pouze jedna újma: skus se pravděpodobně v drobečkách zhorší a prsa přestane brát a v budoucnu se z bradavky odstaví jedno naprosté trápení a mnoho dalších „a“... Zpravidla každá matka jeden nebo jiný dojem figuríny v závislosti na získaných zkušenostech.

Co říkají lékaři o dudlících - dudlíkách ?

Je třeba poznamenat, že Světová zdravotnická organizace je v této věci kategorická: bradavka nemá jednoznačně místo v seznamu potřebných položek pro novorozence, zejména pro ty kojené děti..

Názory ostatních lékařů byly rozděleny do dvou protilehlých táborů. Například někteří zubaři se domnívají, že pokud dítě používá dudlík - figurínu po dlouhou dobu, může to přispět k malokluzi. Logopedi říkají, že kvůli figuríně může mít dítě potíže s výslovností a neurologové věří, že figurína může ovlivnit i vývojová zpoždění..

Ale je všechno opravdu smutné? Pojďme to pochopit.

Výhody a poškození bradavek - dudlíků.

Vsuvka je skutečně schopná uklidnit dítě, uspokojit jeho sací reflex. Pokud je dítě maminky velmi neklidné a často zlobivé, figurína se může stát skutečnou hůlkou - zachránce alespoň na chvíli.

Slavný pediatr Jevgenij Komarovský je v tomto čísle docela klidný:

"Dětská figurína je jedním z faktorů ovlivňujících tvorbu sousta, ale daleko od jediného... Dětské figuríny jsou vyrobeny ze silikonu a dokonce i zvláštního tvaru, který napodobuje bradavku (přesněji ne samotnou bradavku, ale jak se mění její tvar během sání) - méně ovlivňuje skus. Pokud je na jedné straně měřítka teoreticky možné vytvoření nesprávného kousnutí a na druhé straně - téměř bezesné noci pro všechny členy rodiny, jsem kategoricky za figurínu “.

klady

Většina dudlíků dudlíků je vyvíjena ve spolupráci s lékaři, jako jsou zubní lékaři a pediatři. Jsou vyrobeny z různých materiálů, přičemž se bere v úvahu charakteristika dítěte: věk a anatomie dětí. Pokud je figurína vybrána správně, může dokonce přispět ke správnému vývoji kousnutí..

 • Podle psychologů vyhovuje bradavka sání dítěte. Vsuvka pomůže zabránit dalším problémům spojeným s sáním prstu..
 • Figurína je užitečná pro děti, které jsou často bez rozmýšlení bez zjevného důvodu, špatně spí. To může pomoci dítěti během koliky nebo krčení, zmírnit utrpení dítěte. Zabraňuje také vypadávání jazyka během spánku.
 • Použití figuríny pomáhá posílit svaly ústní dutiny dítěte a stimulovat střevní motilitu. Zejména sání reflex musí být vyvinut u kojenců, kteří se narodí s nízkou hmotností. To pomáhá k rychlejšímu přibírání na váze..
 • Je známo, že u dětí prvního roku života se zvyšuje pravděpodobnost syndromu náhlé smrti. K dnešnímu dni nemohou lékaři jasně vysvětlit tento jev a při použití bradavky u dítěte ve snu je toto riziko sníženo o 30%.
 • Minusy

  Je zřejmé, že existují významné výhody ve prospěch bradavek - dudlíků, samozřejmě. Je však třeba si pamatovat negativní dopad tohoto atributu..

  • Není vhodné dávat figurínu novorozencům v prvním měsíci života kvůli většímu riziku opuštění matčiny prsy. Pro začátek je velmi důležité zavést kojení. Poté můžete dítěti nabídnout dudlík, pokud ho nebere a bude odolávat, pak není třeba trvat na tom,.
  • Pokud zvolíte nepravidelně tvarovanou bradavku, může dojít k narušení kousnutí dítěte.
  • Dudlík - figurína může být zdrojem různých choroboplodných zárodků a infekcí, přestože je o ně správně postaráno. Není možné udržovat absolutní sterilitu tohoto příslušenství..
  • Lékaři-neurologové věnují pozornost skutečnosti, že nadměrné pobuřování figuríny dítěte může nahradit plnou komunikaci s mámou. To může vést ke zpoždění vývoje..
  • Figurína ovlivňuje laktaci. Čím více dítě dostane bradavku místo matčina prsu, tím horší bude kojení.
  • Vsuvka může nepříznivě ovlivnit duševní vývoj dítěte. Koneckonců, při každém rozmaru malého chlapce matky zpravidla okamžitě nabízejí figurínu. V důsledku toho jsou emoce dítěte potlačeny.

  Je nutné si zvyknout dítě na dudlík - figurínu ?

  Každý rodič se musí rozhodnout, zda nabídne své dítě této věci, pečlivě zvážit všechny klady a zápory.

  Osobně, můj názor, jako matka dvojčat jsem si nevšiml žádné újmy. Zkušenost byla docela úspěšná, s bradavkou děti spaly mnohem lépe a sen byl opravdu silnější. Pomohla mi také udržet si „váček mých nervových buněk“, protože moje děti byly velmi náladové. Studium bylo rychlé, snadné, bez slz a hněvu..

  A tady je to, co o tom říká Yevgeny Komarovsky:

  "Povinné - není třeba." Nechce - dobře, uklidněte se. Velký počet neméně respektovaných lékařů tvrdí, že sání figuríny je velmi škodlivé. Pravda je jako vždy někde uprostřed a správnou odpověď na otázku zná jen konkrétní dítě. “

  Jak si vybrat dudlík

  V tomto článku jsme zkoumali hlavní výhody a nevýhody používání bradavek - dudlíků. Pokud se stále rozhodnete, že se vaše dítě stane vlastníkem tohoto příslušenství, musíte k jeho výběru přistupovat odpovědně.

  Dnes je v obchodech prezentován obrovský výběr dudlíků různých tvarů, velikostí a vyrobených z různých materiálů: latex, silikon a guma.

  Jaký materiál zvolit dudlík ?

  Odborníci doporučují používat latexovou figurínu pro novorozence a oslabené děti, tj. na. je měkčí a jeho životnost je kratší. Má žlutý odstín a taková bradavka by neměla být vystavena vysokým teplotám - varu. Musí být měněna nejméně 1krát za měsíc.

  Naopak při řezání zubů získejte silikonovou bradavku. Nemá žádnou barvu - zcela průhledná. Taková bradavka je hypoalergenní a může být také sterilizována vroucí vodou. Tento materiál je na rozdíl od latexu odolnější a pružnější..

  Vsuvky vyrobené z gumy dnes ztratily popularitu a jsou minulostí, ale kaučuk je nejlepším materiálem pro kojence pro kojence, jejichž zuby se začaly řezat - vyrovnat se s svěděním lépe než ostatní. Gumové bradavky, na rozdíl od silikonu, mohou u dítěte způsobit alergie.

  Zvažte věk dítěte a pamatujte také na to, že dudlík se musí pravidelně měnit.

  Figuríny byly tříděny materiálem. Nyní se zamyslíme nad tím, jaké formy mají bradavky a která z nich bude zvlášť vyhovovat vašemu dítěti.

  Druhy dudlíků:

  Klasická bradavka. Toto je nejčastější bradavka s kulatou papilou. Lze jej použít na obou stranách. Opakuje anatomii rudy mé matky více než ostatní. Důležité ! Dlouhodobé a časté používání takové figuríny může přispět k vytvoření malocluze u dítěte


  Anatomická bradavka. Název sám napovídá, že taková bradavka odpovídá anatomii úst dítěte. Na základně má tenký krk a papilka tohoto dudlíku je na jedné straně mírně zploštělá. Při sání sousedí s jazykem dítěte a rozkládá rovnoměrný tlak na patro. Tento typ bradavky přispívá ke správnému vývoji kousnutí. Anatomické dudlíky by měly odpovídat délce 1,5 cm.


  Ortopedické nebo ortodontické bradavky. Dnes stále více matek dává přednost tomuto typu bradavky, t. na. její zajetí dítětem je nejpodobnější zajetí matky. Má tři různé typy:

  „Cherry“ - určený pro velké děti, které mají vysoký patro;

  „Srdce“ - přispívá ke správnému vývoji kousnutí dítěte;

  „Motýl“ - určený pro děti, které leží na břiše.

  Také výrobci vytvářejí symetrický pohled na ortopedické bradavky - dudlíky. V takové bradavce jsou obě strany ploché. Stejně jako klasické dítě to může sát na obou stranách.

  Základna bradavky - figurína.

  Při výběru bradavek pro dítě byste se měli zaměřit také na dudlík. Měl by být dostatečně široký, ale neměl by překrývat nos dítěte. Nezapomeňte mít speciální ventilační otvory, aby dítě mohlo klidně dýchat. Je žádoucí, aby vnitřek podbradníku měl reliéfní povrch, který zabraňuje ulpívání na kůži dítěte. Jinak se v této oblasti mohou shromažďovat dětské sliny, což pravděpodobně povede k podráždění..

  Závěrem: tipy pro rodiče.

  1. Nezapomeňte dodržovat hygienu bradavek - dudlíků. Pokud to materiál dovoluje, čerstvě nakoupená bradavka by měla být vařena několik minut, další sterilizace bradavky vyžaduje alespoň jednou denně, není nutné ji vařit denně, ale mělo by se provádět základní mytí mýdlem.
  2. Nikdy nelízejte figurínu dítěte! V ústech člověka je mnoho bakterií a svými slinami můžete předávat nebezpečné mikroorganismy vašemu dítěti.
  3. Skladujte figurínu nejlépe v uzavřených obalech.
  4. Bradavky musí být pravidelně měněny s ohledem na věk a individuální vlastnosti dítěte.
  5. V případě nepředvídaných okolností je nejlepší mít alespoň několik figurín. Například, pokud má bradavka nějakou vadu, nebo se prostě ztratí oblíbená věc maličkosti, což se stává docela často.

  V tomto článku jste se seznámili s takovými otázkami, jako je to, zda dítě potřebuje bradavku, naučili se výhody a nevýhody dudlíka - figuríny a také jste se naučili, jak si vybrat toto příslušenství. A i když, jak se vám zdá, jste se velmi zodpovědně přiblížili procesu nákupu bradavek, není nutné, aby tento konkrétní model vyhovoval vašemu dítěti. Možná budete muset hledat „jednoho“ pokusem a omylem a dítě si vybere vhodnější variantu.

  Potřebuje vaše dítě bradavku?

  Při přípravě věno pro dítě, mezi jinými nezbytnými věcmi, budoucí matka rozhodně koupí dudlík (figuríny). Jen málo mladých matek si myslí, že bradavka je jen způsob, jak nahradit matčina prsa dítětem a že dítě je v pořádku a bez figuríny. O tom, zda je nutná bradavka, v jakých případech je její použití oprávněné, zda je možné dát novorozence dudlík a jakou újmu může způsobit zdraví dítěte, si dnes přečtěte na krásném a úspěšném ženském webu.

  Na co je bradavka??

  Figurína byla vynalezena, aby uspokojila sání dítěte a zároveň nechala matku samotnou.

  Velmi malé děti, které jsou úplně plné, chtějí jen sát. A to je normální: v dětství je sání nejsilnějším instinktem dítěte..

  Hlavní problém spočívá v tom, že sání mateřského ňadra znamená povinnou přítomnost samotné matky. Ale máma, kromě péče o dítě, existují i ​​jiné, stejně důležité věci: vařit večeři pro tátu, uklízet v domě, uspořádat a jen relaxovat.

  Pokud tedy plačící dítě uklidní a uklidní se, pak matka může, aniž by skutečně přemýšlela o tom, zda dát dudlík svému dítěti, použít toto úžasné zařízení a na chvilku usnadnit život.

  Sympaty.net však nedoporučuje zneužívání figuríny a její dávání dítěti, kdykoli křičí..

  Když bradavka není nutná

  U malého dítěte je jediným způsobem, jak sdělit své matce, že něco potřebuje, pláč. Jak sami chápete, důvody pláče mohou být velmi odlišné.

  Matka se proto musí pokaždé, když dítě pláče, rozhodnout: potřebuje dítě v tuto chvíli bradavku, nebo je lepší ho uklidnit jiným způsobem.

  Malé děti velmi často pláčou, protože prožívají pocit úzkosti a chtějí být poblíž své matky. V této situaci je nejlepší způsob, jak je uklidnit, pomocí jemného matčino objetí a teplé matčiny hrudi, spíše než silikon-plastová figurína.

  Potřebujete bradavku v nemocnici?

  Neonatologové kategoricky zakazují dávat figurínu novorozencům a v tomto Sympaty.net s nimi zcela souhlasí. Mateřská prsa jsou jedinými věcmi, které by novorozenci měli sát. Proč? Pojďme to pochopit.

  Pro dítě neexistuje lepší jídlo než mateřské mléko a laktace je první prioritou ženy, která právě porodila..

  Silnou motivací k zahájení laktace a produkce požadovaného množství mléka je sání. Proto by mělo dítě kojit matčina prsa tak často, jak je to jen možné. Maminka, která uspokojí sání dítěte s pomocí dudlíku, kojí tlustý kříž.

  Jak jste již pochopili, na otázku, zda novorozenec potřebuje dudlík, má Krásné a úspěšné pouze jednu odpověď: ne! Bradavka - hlavní nepřítel kojení!

  Dudlík můžete začít dít teprve poté, co je již kojení plně zajištěno, a matka si je jistá, že má dost mléka: nejdříve dva měsíce po narození dítěte.

  A ještě lépe nedávat dudlíku dudlík: toto zařízení, které je pro mnoho matek nepostradatelné, není tak neškodné, jak se zdá na první pohled..

  Nevýhody používání bradavek

  Vy sami můžete odpovědět na otázku, zda novorozenec potřebuje bradavku, ale bude také užitečné vědět, proč byste neměli bradavku vůbec používat..

  • Použití bradavek zdvojnásobuje riziko infekcí úst a uší u malých dětí.
  • Dlouhodobé používání bradavky (více než jeden a půl roku) může u dítěte vyvolat malocluzi: horní přední zuby se mohou odchýlit směrem ven, nesprávně růst nebo v nesprávnou dobu.
  • Plačící dítě vyjadřuje nejen své potřeby, ale i emoce. Pokud neustále zakrýváte ústa dudlíkem, v budoucnu to nebude mít vliv na jeho psycho-emoční vývoj tím nejlepším způsobem..
  • Při neustálém používání bradavky se na ni dítě stává závislým (s čím je plná - viz předchozí odstavce).

  Spravedlivě se vyplatí uznat, že existují situace, kdy bude odpověď na otázku, zda dát dudlík, pozitivní..

  Maminky dvojčat se často uchylují k panáčkům, kojícím panáčkům a dětem, které jsou kojeny, protože nemají nic víc, aby uspokojily jejich instinkt sání. Použití figuríny je také odůvodněné v situacích, kdy dítě vyčerpá matku s neustálým „zavěšením“ na hruď. V takových případech by matky měly věnovat zvláštní pozornost bezpečnosti bradavky a jejímu použití..

  Pravidla pro výběr a použití bradavek

  • Protože jste kladně vyřešili otázku, zda by se dítěti mělo dostat bradavku, vyberte toto zařízení přísně podle věku. Vsuvka by měla mít jednodílný plastový štít, který neblokuje nos dítěte. Chcete-li se vyhnout vyrážce plenky kolem úst, měli byste si koupit bradavky v štítech, které mají větrací otvory.
  • Nechte dítě (metodou plivání) zvolit bradavku nejvhodnější formy (anatomické nebo ortodontické).
  • Za žádných okolností by neměl být dudlík zavěšen na pásku a přivázán kolem krku - to se dusí! Existují speciální zařízení pro připevnění figurín k oblečení.
  • Pečlivě sledujte čistotu bradavek. Nebuď líný, aby si to znovu umyl, pomysli: potřebuje vaše dítě bradavku s kyticí mikrobů.

  Stránka pro ženy „Krásná a úspěšná“ proti neoprávněnému použití bradavky, ale pokud to není možné bez ní, doporučuje se zajistit, aby její používání nepoškodilo dítě..

  Mělo by být dítěti dudlík? Máma zkušenosti

  Moje první dcera nevzala figurínu, nic nemohlo nahradit teplo její matky. Ale druhé dítě se zamilovalo do tohoto „sedativního“ od prvních dnů doma. Přínos a poškození dudlíků jsem cítil na sobě, nebo spíše - na své děti. O čem chci mluvit v tomto článku.

  Na mnoha místech vyvolala debata o nebezpečích a užitečnosti dudlíků. Na základě svých zkušeností uvedu všechny klady a zápory.

  Výhody dudlíků

  1. Uspokojení potřeby sání. "Takže ji můžete krmit celý den," komentovala moje jednání sestra sponzorka. "Přizpůsobme si figurínu." Rád bych to učil, ale moje dcera nesouhlasila s tím, že přijme cokoli kromě matčiny hrudi. Mezitím byl sací reflex dobře vyvinut. To je opravdu těžké, protože dítě bylo mimo jiné docela neklidné. Domnívám se, že figurína dítěte je v tomto ohledu obzvláště milována těmi dětmi, které jsou kojeny, protože je nepravděpodobné, že by láhve se směsí stačily k uspokojení plného reflexu sání.
  2. Pomáhá přestávku mezi krmením. Nemám rád kojení na vyžádání: dítě jí, plivá, komora je natažená, bolí... Kromě toho časté krmení přispívá ke střevní kolice. Ale krmil jsem to svou dceru tímto způsobem, protože při pokusech mé matky o alespoň nějaké přestávky mezi krmením získala moje dcera pupeční kýlu.
  3. Svoboda matčina rukou. Kromě neustálého krmení své dcery jsem musel jako strážce rodinného krbu dělat domácí práce... Našli řešení - smyčku na prstenech. Dal jsem křičící dítě do praku, dal prsa a mohl dělat alespoň nějaké věci. Všechno by bylo v pořádku, ale pěkně jsem si zničil záda po takovém kočárku s kočárkem. Důsledky se stále cítí. Takže když můj syn bral silikonovou figurínu s potěšením, vydechl jsem úlevou.
  4. Bezpečnost na procházku. Když dítě nezkouší dudlík, je obtížnější ho uklidnit na ulici. Výkřik v chladu může vést k velmi hrozným následkům: rýma, angína, pak otitis media. Naše procházky s naší dcerou někdy trvalo 15–20 minut, protože ji nebylo možné v kočárku houpat, figurína zásobená pro tento případ ji odmítla.
  5. Příležitost nechat dítě příbuzným. Protože moje dcera mohla být uklidněna pouze kojením, nemohl jsem nikoho požádat, aby ji položil. I táta to zřídka vzal. Byly případy, kdy bylo naléhavé někam odejít - k lékaři nebo do práce. Vzpomínám si na tyto okamžiky: Byl jsem velmi ustaraný, ale neméně znepokojený křik dcera a příbuzní.
  6. Klid ve veřejných prostorách. S chvěním si vzpomínám na své výlety na kliniku se svou dcerou. Nebere dudlík, ani láhev, protože kvůli tomu musel dát jí ňadra i tam. Musím říci, že je to velmi nepříjemné a vzrušující.
  7. Dudlík chrání před syndromem náhlé smrti. Jak říká australští a američtí vědci, toto dětské příslušenství může zabránit tomu, aby dítě náhle zemřelo na dýchání. Figurína zabraňuje zadržování jazyka a náhlému zastavení dechu a také pomáhá probudit se během.

  Harm dudlíky dudlíku

  1. Závislost. Dítě si rychle zvykne na figurínu. Můj syn mohl jen usnout s figurínou. Bylo zbytečné pohybovat se rukama. Žádná figurína - žádný spánek. Chtěl ji sát, když byla vzhůru, ale my jsme se v každém ohledu pokusili malého syna odvrátit. Neustálé sání figuríny, včetně případů, kdy je dítě vzhůru, ve skutečnosti způsobuje velmi silnou závislost na něm, a pak řadu zubních a řečových problémů.
  2. Problémy s kojením, zmeškané krmení. Když malý syn cucal kouzlo během spánku, uklidnila ho natolik, že se ani z hladu nezobudil. Pokusil jsem se všechno znovu zopakovat, když dítě spalo. Intervaly mezi krmením byly tak dlouhé, že dítě vykazovalo známky dehydratace (do nich vnikl fontanel). V tuto chvíli jsem byl také přesvědčen o výhodách krmení na vyžádání. I když myšlenka častého krmení dítěte není podle mého vkusu, je třeba poznamenat, že nejstarší dcera, která velmi často vyžadovala prsa, onemocněla poprvé po 8 měsících. Malý syn, který dostával mléko nepřetržitě, onemocněl rýmou a zeleným výtokem za 1 měsíc! Nikdy jsem si nemyslel, že kojená děti mohou tak brzy onemocnět. V prvním případě bylo odmítnutí figuríny v náš prospěch.
  3. Po figuríně si dítě bere hrudník vážně. Protože technika sání prsou a bradavek je odlišná, dítě uchopí hrudník horší. Také jsme se s tím setkali: zatímco mléko proudí ve velkém proudu, dítě cucal hrudník, jakmile musel vyvinout více úsilí, odvrátil se a začal plakat.
  4. Dlouhodobé sání figuríny způsobuje problémy s kousnutím, nerovnými zuby, taková batolata se nespěchají, aby začali mluvit, a pak nevyjadřují řadu zvuků. Dali jsme svému synovi ortodontickou figurínu, v době 6–7 měsíců jsme byli úplně bez ní, takže jsme takové problémy neznali. Zuby kamarádky z dlouhého rozhovoru se sátem však začaly křivé.
  5. Nečistoty a infekce. Najednou se její syn strčil do úst. Protože máma je lékařem, všechny dudlíky byly důkladně umyté, často sterilizované a hrudník byl také udržován v čistotě. Proti drozdu, či spíše kandidóze, externě používaly speciální drogy. Ale všechno za nic, drozd za námi nezůstal. Kovový hrnek vody neustále vařil a vařil dudlíky... Ale nyní nastal čas, kdy syn přestal sát silikonovou náhražku tak dychtivě (asi je důležité neztratit z dohledu, aby se dítě zbavilo dudlíku). Přestali jsme trvat na tom. A co je překvapivé - drozd zmizel!
  6. Vědci prokázali, že používání figuríny vede ke zvýšenému riziku ušních infekcí.
  7. Psychologické poškození. Někteří psychologové tvrdí, že sání figuríny způsobuje psychologické trauma. Je to, jako bychom umlčeli dítě bradavkou místo toho, abychom ji uklidnili teplými mateřskými prsy. Domnívám se, že je velmi obtížné sledovat závislost psychologických zranění přesně na používání dudlíků, i když přiznávám možnost spravedlnosti tohoto názoru.

  Všechny děti jsou velmi odlišné. Jak vidíte v mém příkladu, i děti stejných rodičů se od sebe velmi liší. Věřím, že pokud chcete dát figurínu nebo ne, musíte se rozhodnout o situaci, podívat se na to, jak se dítě chová. Ale samozřejmě si nenechte ujít okamžik, kdy dítě přestane potřebovat figurínu. V každém případě je nutné pokusit se dát figuríně pouze ke spánku a vyjmout ji, když dítě rychle spí. Odstavení dítěte z dudlíku se doporučuje ve věku 6 měsíců až 1 rok. Myslím, že to jsou důležitá doporučení. Doufám, že moje zkušenost bude někomu sloužit.

  Potřebuje dítě figurínu?

  Ahoj milí čtenáři!

  Na tuto otázku můžete doslova odpovědět - NEPOTŘEBA.

  K potlačení instinktu sání, který je klíčem k přežití dítěte, existuje matčina prsa a žádný dudlík ji nemůže nahradit. Z mateřského prsu je dítě nasyceno mlékem a novorozence se cítí chráněni pouze v blízkosti mateřského prsu. Mateřské mléko obsahuje vitamíny, stopové prvky v množství a proporcích, které jsou potřebné speciálně pro její dítě.

  Přesto existují situace, kdy figurína „pomůže“.

  Pokud jde o používání figurín, názory pediatrů se liší. Někteří se domnívají, že bradavka je nutná, aby se zabránilo tomu, že se dítě stane zvykem cucat si pěst, prst nebo špičku oblečení. Jiní vidí ve svém použití důvod vzniku malcluze u dítěte a snížení laktace u matky. Pojďme analyzovat a definovat hranice všech kladů a záporů používání figuríny.

  V takových případech se neobejdete bez figuríny

  Některé děti okamžitě opustí figurínu, ale většina dětí to potřebuje. Zpravidla potřebují bradavku v době nepohodlí, aby se uklidnili a izolovali od vnějšího světa, a když hrudník jejich matky není poblíž. To se může stát při chůzi, plavání nebo když je matka pryč. Navíc během procházky v zimní sezóně figurína nedovoluje dítěti spolknout studený vzduch.

  Fiktivní újma

  Je třeba si uvědomit, že neustálé a dlouhodobé používání figuríny může vyvolat:

  • Špatné (otevřené) sousto. V tomto případě začínají zubařské řezáky růst vpřed, což brání uzavření zubů. Čelisti dítěte jsou tvarovány nesprávně a jeho tvář se stává něčím jako čenich králíka;
  • Zkreslená výslovnost několika zvuků dítětem. Tento logopedický problém je důsledkem výše uvedené dentální příčiny;
  • Inhibice mentálního vývoje dítěte;
  • Infekční choroby. To platí zejména pro děti, které se samostatně pohybují po bytě a na ulici. V tuto chvíli je obtížné sledovat všechny činnosti dítěte. Může figurku dobře hodit na zem, na zem nebo na asfalt a poté ji zvednout a vložit zpět do úst. V důsledku toho může mít dítě stomatitidu nebo průjem..

  Novorozence dejte figurínu?

  Figurína není jasné zlo. Přínos někdy přesahuje možné poškození figuríny.

  S jeho pomocí se novorozenec může uklidnit a sám usnout v posteli během dne nebo v kočárku na procházku. Figurína může dítěti dát příležitost nebát se, pokud vedle něj není matka, ale jiný dospělý člen rodiny (pokud je matka zaneprázdněna naléhavými záležitostmi). Jinými slovy, bradavka, pokud je to nutné, nahrazuje matčino ňadro. Od pradávna ženy spolu s kojením používaly drobky zabalené do gázy, když potřebovaly dělat domácí práce.

  Pokud je dítě na umělém krmení, jeho instinkt sání není plně uspokojen sáním mléka z láhve. Figurína dává novorozencům šanci uspokojit tuto potřebu nezbytnou pro normální vývoj.

  Kdy mohu dát figurínu

  Až do té doby nemůžete novorozenému dítěti dát figurínu, dokud se nenaučí, jak používat ústa k uchopení jeho hrudi. Pro správné uchopení bradavky by měla být spodní ret dítěte vytočena. Při sání figuríny se na ni přitiskne pera dítěte. Zvyk mačkání rtu dítěte zůstává zachycením hrudníku, což přispívá k produktivnímu sání. Kromě toho nesprávné sevření bradavky způsobuje matce silnou bolest a následně vede k prasklinám v bradavkách a lakostáze..

  Také byste neměli dítěti dávat dudlík, dokud se proces laktace v matce nestabilizuje a dítě si nenastaví režim krmení pro sebe.

  Falešná doporučení

  Mohu spát s figurínou? Umět. Figurína však musí být vybavena spolehlivým a pohodlným vybavením. Obecně platí, že pokud tato zařízení stále používáte, kupujte vysoce kvalitní a pohodlné typy dudlíků. Pamatujte, že příliš tuhé nebo velké bradavky mohou narušit tvorbu čelistí.

  Silikonové bradavky Philips Avent se osvědčily. Jsou bez zápachu, bez chuti, nereagují na dětské sliny a mohou být sterilizovány. Tyto bradavky jsou více hypoalergenní než latexové dudlíky. Symetrická nelepivá bradavka má ochranné víčko, které ji chrání před kontaminací. Dummy Avent je neobvykle měkký a sametový. Děti se jí opravdu líbí. Jeho flexibilní podbradník vyrobený speciální moderní technologií má větrací otvory a nezanechává podráždění a stopy na jemné kůži dítěte. Tato značka má také velmi pohodlné příslušenství pro držitele figurín, které je zvýrazněno tmou.

  Všechny dudlíky se liší:

  1. Pro děti do 4 měsíců;
  2. Pro děti do jednoho roku;
  3. Pro děti do jednoho a půl roku.

  Dudlíky 3. druhu jsou moudřejší nepoužívat.

  Z bezpečnostních a hygienických důvodů by figurína měla být vyměněna jednou za čtyři týdny.

  Dudlík pro předčasně narozené děti má dudlík přizpůsobený ústům novorozence. Jeho tvar je podobný tvaru mateřského prsu během krmení. Linguální strana povrchu bradavek je hladká, aby usnadnila pohyb jazyka dítěte. Díra v bradavce je na boku dětského patra, což pomáhá namočit jídlo slinami pro lepší trávení.

  Vyberte si figurínu pro novorozence. TOP 10 nejlepších figurín

  Ještě před narozením dítěte začnou rodiče sbírat „věno“ pro drobky. Plenky, vesty - to není všechno, co bude pro dítě nutné. Dudlíky / bradavky jsou jedním z prvních, které byly zakoupeny.

  Podle zastaralého stereotypního názoru se drobky bez tohoto zařízení jednoduše nemohou růst. Mezitím však figuríny mají své vlastní „indikace“ k použití a omezenou dobu používání. A i když je to skutečně nutné, jak vybrat to nejlepší?

  Novorozence dejte figurínu?

  Hlavním úkolem figuríny je uspokojit sací reflex novorozence. Právě kolem tohoto konceptu bude obíhat mnoho pověstí a dohadů. Sací reflex je tvořen již před narozením dítěte.

  Na ultrazvuku můžete často vidět, jak batole nasává prst do lůna matky, takže je dítě připraveno na nezávislý život a po narození už může sát matčina prsa.

  Po narození zajistí sací reflex normální a proporcionální vývoj čelistního aparátu.

  U novorozenců je sací reflex výrazný. Když se zdá, že dítě už bylo po jídle, i když se zdá, že už jelo, stále plácá rty a provádí sací pohyby, ale po chvíli se uvolní a usne..

  Nezkušené matky považují takový „symptom“ za nedostatek mateřského mléka nebo směsi.

  Dudší: Klady a zápory

  Vsuvka pro dítě je velmi důležitou součástí jeho vývoje a pomocníkem při plné spokojenosti sání reflexu. Navíc toto zařízení pomůže rychle uklidnit dítě, celý sací reflex je také nějakým sedativem. Ale i bez figuríny můžete vychovávat dítě bez jakéhokoli poškození jeho zdraví.

  Existuje skupina dětí, kterým není ukázán účel bradavek, dudlíků - jedná se o kojené děti. A pro nejlepší stimulaci všech růstových procesů maxilofaciálního aparátu je nutné dítě na jeho žádost nakrmit..

  Když dítě na jeho žádost položí (asi 10 - 12krát) na dítě, nasaje dostatečné množství mléka, spotřebuje potřebné množství energie, zcela uspokojí jeho reflex a bezpečně usne..

  V takovém případě dítě nepotřebuje bradavku a je nejlepší nezavádět dítě do tohoto zařízení. Kromě toho dětští lékaři a konzultanti kojení důrazně zakazují kombinaci krmení a figuríny..

  Při krmení z láhve dítě utrácí mnohem méně energie a samotné krmení je kratší, tj. sací reflex nemá čas na realizaci. Proto je pro děti, které jsou v plném nebo částečném umělém krmení, doporučena a nutná figurína.

  Jakmile dítě hluboce usne, bradavka by měla být odstraněna z úst dítěte.

  Názor pediatrů a zubních lékařů

  Zubní lékaři a pediatrové, zejména zastoupeni Dr. Komarovským. Opakovaně jsme hovořili o účelu bradavky a pravidlech jejího použití, aby byla užitečná, ne škodlivá.

  Rodiče by si měli být vědomi zřejmých nevýhod používání figurín:

  • Materiál výroby. Vzhledem k tomu, že materiál je umělý, je chuť a vůně pro dítě cizí. Kojení není jen proces nasycení dítěte živinami. Ale projev mateřské lásky bohužel umělá bradavka nemůže takový pocit vyvolat.
  • Nedostatečné hygienické ošetření může způsobit, že se bradavka stane potenciálním zdrojem infekce..
  • Kombinace kojení a slepých bradavek pomůže dítěti vzdát se kvůli únavě.

  Jakou figurínu si vybrat pro novorozence?

  Pokud je figurína stále nezbytná, musí být správně vybrána s ohledem na mnoho faktorů.

  Nejprve by se měl přizpůsobit věku a jak dítě roste, bradavka by se měla změnit. V lékárně téměř všichni výrobci nabízejí řadu struků určených pro kojence určitého věku: od narození do šesti měsíců, od šesti měsíců do roku atd..

  Zkušeným matkám se doporučuje mít 2 až 3 figuríny okamžitě po ruce, aby bylo zajištěno pohodlí. Naštěstí neexistují žádné problémy s jejich akvizicí a výběrem.

  V každé lékárně najdete bradavky vyrobené z různých materiálů, s doplňkovými funkcemi nebo bez nich.

  Zubní lékaři a pediatři raději, než se rozhodnou věnovat pozornost materiálu bradavek - latexu nebo silikonu. Při výběru materiálu musíte nejprve věnovat pozornost přírodnímu materiálu.

  Pokud se zuby dítěte začnou stříhat, je nejlepší latexové bradavky odmítnout. Takové bradavky jsou nejlepší pro kojence, oslabené a předčasně narozené děti..

  Silikon je absolutně syntetický materiál, taková bradavka bude pružná, elastická a vydrží déle latex. Silikonové bradavky jsou proto určeny pro zdravé, silné děti s vyvinutým sacím reflexem.

  Kromě rozměrů a materiálu je třeba věnovat pozornost tvaru papily. Dnes má trh dvě možnosti:

  1. Anatomický - se zploštělou elipsoidní nebo protáhlou papilou.
  2. Ortodontický - papila je zkosená. Předpokládá se, že je to ortodontická figurína, která je pohodlněji a správně umístěna v ústní dutině a bude se podobat procesu zachycení a sání matčina prsu..

  Jaké figuríny pro novorozence budou lepší?

  Hodnocení rodičů a dětského zubaře umožnilo hodnocení nejpopulárnějších modelů.

  Dummy Nuk

  Německá ortopedická bradavka se zploštělou papilou a vybráním, které zabraňuje vypadnutí figuríny z úst dítěte.

  Měkká a ohebná bradavka prakticky nevyvíjí tlak na ústní dutinu a zuby. Speciální výklenek na papille ponechává jazyku více prostoru, což usnadňuje pohyb. Speciální přirozený tvar připomíná bradavku matky a pro sání bradavek je poměr čelistí stejný jako při sání bradavek.

  Zřejmými výhodami bude přítomnost vzduchového ventilu, správná forma, což je prevence ortodontických patologií, výběr výrobních materiálů.

  Mínus lze nazvat pouze cenou.

  Dummy Holub

  Japonský, nejlepší pro kojence a děti do čtyř měsíců.

  Má neobvyklý ortodontický tvar - ve střední části zploštělý. To je jen ideální poměr cena-kvalita.

  Zřejmým plusem bude levná cena, krásný design a zajímavý design, který se bude dětem líbit.

  Dummy Avent (Philips Avent)

  Je lídrem v prodeji silikonových výrobků. Jedná se o klasickou verzi dudlíků, která mají šest otvorů pro větrání..

  Jedná se o jeden z nejbezpečnějších typů bradavek Netlačte na oblohu. Výhodou bude obrovský výběr podle věku, zcela odlišné provedení a přítomnost ochranné čepičky v sadě.

  Nevýhodou nebude zcela správná forma, která zajistí obtížné zadržení figuríny v ústech dítěte, protože v dýchacích otvorech v samotné bradavce může být vlhkost.

  Dummy Chicco

  Měkký, ale odolný, odolný a flexibilní.

  Latexové bradavky rychle snímají teplotu dítěte.

  Vsuvka patří do ortodontické třídy.

  Dudlíky Chicco se dobře umývají, mohou se vařit a napařovat.

  Všechny nevýhody bradavek leží přesně v materiálu výroby, latex není nejodolnějším materiálem.

  Bibi Dummy

  Jsou to bradavky pro kreativní děti, jak říkají moderní rodiče - skvělá figurína. Vyznačuje se trvanlivostí a neobvyklým designem..

  Vsuvka je vyrobena z dvousložkového silikonu, který bude odolný a bezpečný. Sada obsahuje speciální držák na otevřenou bradavku a pouzdro.

  Plusy: Jedná se o bradavku třešně, určenou pro velká batolata (lze vybrat podle velikosti), povrch bradavky je vybaven veselými a jasnými nápisy, které přitahují pozornost dětí a nejsou vymazány. Stejně jako Aventova figurína existují dvě možnosti - den a noc (záře ve tmě).

  Nevýhody budou drahá cena a nedostatek větracích otvorů.

  Canpol Babies Dummy

  Polský výrobce nabízející vysoce kvalitní a pohodlné dudlíky, anatomického tvaru. Vsuvky mohou být vyrobeny z různých materiálů: silikonu nebo latexu.

  Mezi výhody patří přítomnost vzduchového ventilu, přijatelná cena a obrovský výběr designu. Tommee Tippee Dummies nabízí širokou škálu různých možností. Jedná se o ortodontické bradavky, které lze přizpůsobit podle věku.

  Speciální otvory na podbřišku podporují normální cirkulaci vzduchu a předcházejí kožním onemocněním..

  Dětská figurína: pravidla použití

  Hlavní věc je, že figurína dítěte je bezpečná, proto je nesmírně důležité dodržovat základní hygienická pravidla. Výměna silikonové figuríny by měla být prováděna každých šest týdnů a latex nejméně každé 3 měsíce.

  Aby se bradavka neztratila a dítě nemohlo spolknout, musí být figurína připevněna ke speciálnímu ochrannému disku, který by měl být dostatečně široký. Je nemožné, aby se disk skládal z mnoha částí - musí být monolitický.

  Samotný disk musí mít větrací otvory pro cirkulaci vzduchu. Kromě toho je nutné dodržovat základní pravidla pro jeho použití:

  • Vyměňte bradavku v souladu s podmínkami jejího fungování, dokonce i pravidelně sterilizovanou bradavku je třeba vyměnit za novou nejpozději 6 až 8 týdnů používání;
  • Je-li bradavka poškozená (škrábance, díry, otěry), musí být vyhozena;
  • Je zakázáno nechávat bradavku pod vlivem slunečního záření nebo v blízkosti topných zařízení;
  • K uložení bradavek musíte použít speciální pouzdro.

  V jakém věku odstavit dítě z figuríny?

  Sací reflex je vrozený, ale má tendenci mizet - mizí. A právě s dobou jeho vyblednutí by se měla doba odmítnutí bradavky shodovat.

  V tomto věku, sání reflex úplně zmizí, ale zvyk cucat prst nebo něco, co přijde do ruky může zůstat.

  Pokud figurína zůstane v ústní dutině dítěte i po roce, může se u dítěte rozvinout patologické okluze - progenní skus, vyčnívající přední zuby dopředu atd..

  Oddělení dítěte od bradavky není tak obtížné, jak by se mohlo zdát. Stačí si vybrat správný čas a věnovat více pozornosti dítěti.

  Poprvé potřebuje pouze náhradu bradavek, například náhradku bradavky Stopia. Pro děti po jednom a půl roce se plastelína nebo speciální dětská hlína pro modelování mohou stát náhradou bradavky..

  Rodiče by si měli pamatovat, že všechny excesy na bradavkách budou přitažlivé nejen pro kojence, ale také pro rodiče. To dává výrobcům právo zvýšit ceny, někdy nepřiměřeně.

  A nezapomeňte, kdy to potřebujete a kdy ne! Jedinou bradavku, kterou každé dítě bude potřebovat, je slepý teploměr.

  Články O Neplodnosti