Hlavní Analýzy

Březová míza: výhody a poškození dětí

Březová míza je jedinečný nápoj, který se extrahuje ze stromu na jaře. Po hibernaci se stal symbolem probuzení přírody. Příjemný a lehký nápoj dodává energii a sílu, dodává energii, obnovuje tělo. Avšak ne pro všechny je to užitečné a bezpečné, zejména pro malé děti, alergiky, lidi s vředy a cukrovkou. Pojďme se podívat, jak je tento nápoj užitečný a škodlivý. Naučíme se, jak dát dětským břízám mízu, a od jakého věku se to dá udělat.

Vlastnosti březové mízy

Březová míza má mnoho výhodných vlastností. Má restorativní, terapeutický a profylaktický účinek. Je důležité, aby byl nápoj čerstvý a sbírán na místě šetrném k životnímu prostředí. Kapalina získaná ze stromu rostoucího poblíž dálnice, továrny nebo v kontaminovaných oblastech obsahuje olovo, chemikálie, toxiny a škodlivé látky. Takový nápoj jen ublíží.

Čerstvý bio březový nápoj plní následující užitečné funkce:

 • Posiluje tělo a zlepšuje imunitu, nasycuje tělo vitamíny a zabraňuje jeho nedostatku;
 • Obnovuje sílu a povzbuzuje, zlepšuje náladu, pomáhá vyrovnat se se stresem a depresí;
 • Zlepšuje trávení a stimuluje tvorbu žaludeční šťávy, normalizuje stolici a eliminuje zácpu;
 • Zlepšuje látkový metabolismus;
 • Pomáhá při onemocněních proti kašlu a krku s nádchou, je zvláště užitečná u chronických nádchů;
 • Zmírňuje zánět v ústní dutině, zabraňuje výskytu zubního kazu a infekcí v ústech;
 • Uvolňuje bolesti hlavy a migrény;
 • Zmírňuje otoky a zlepšuje funkci ledvin;
 • Účinná prevence a léčba anémie, jiných onemocnění krve;
 • Odstraňuje toxiny a škodlivé látky, čistí ledviny a játra;
 • Snižuje hmotnost a účinně uhasí žízeň.

Březová míza obsahuje uhlohydráty, vitamín C, taniny a éterické oleje, vápník a draslík a železo. Zároveň neobsahuje bílkoviny a tuky, proto je tento nápoj tak užitečný pro lidi s nadváhou. Zlepšuje trávení, funkce ledvin a jater, podporuje efektivní hubnutí, posiluje imunitní systém a pomáhá při mnoha onemocněních. Čistá ekologická šťáva prakticky nepoškodí. Takový nápoj je povoleno pít těhotným a kojícím ženám, zejména těm, které trpí závažným edémem..

Někdy však tento nápoj způsobuje alergickou reakci, proto se nedoporučuje pít březovou mízu pro děti do jednoho roku, protože tělo dětí se přizpůsobuje pouze novému jídlu a právě začalo dostávat doplňková jídla. Kromě toho by ji neměli přijímat alergici na pyl z březových jehnědí, ani lidé s žaludečními vředy. Vzhledem k obsahu přírodního cukru, glukózy a fruktózy by měla být březová míza pita s opatrností u lidí s cukrovkou.

Jak dát břízy mízu dítěti

 • Můžete začít pít o rok a starší děti;
 • Při prvních recepcích je lepší naředit tekutinu pitnou vodou v poměru 1: 1. Pokud dítě nápoj dobře vnímá, postupně snižujte objem vody každou novou dávkou a nahraďte ji šťávou;
 • Poprvé vyzkoušejte lžičku čerstvého nápoje a sledujte reakci drobků;
 • Pokud nedojde k žádné negativní reakci, dětem může být podáno 100 až 150 ml šťávy, ale ne více než dvakrát až třikrát týdně. Po třech letech lze dávku zvýšit na jednu sklenici;
 • Připravte se, že vaše dítě může být alergické na pyl z březových náušnic a na březovou mízu. Pokud si všimnete příznaků alergie, okamžitě vypijte nápoj ze stravy a poraďte se s pediatrem!
 • Sbírejte dětskou šťávu pouze na ekologicky šetrném místě. Nápoj dávají nejpozději 3-4 hodiny po odběru, protože po této době ztrácí své prospěšné vlastnosti!
 • Nápoj podávejte pouze v čisté formě, nepřidávejte tam kyselinu citronovou, cukr ani rozinky! To může vyvolat alergie, otravu, zhoršení stolice;
 • Nepoužívejte průmyslovou šťávu, ale sbírejte ji sami. Zakoupený produkt obsahuje mnoho konzervačních látek a chemikálií, které prodlužují trvanlivost nápoje. Taková kompozice je pro děti velmi škodlivá;
 • Je lepší začít s doplňkovými jídly se šťávami z jablečného nápoje ve věku sedmi měsíců, pak můžete dát své hrušce, mrkvové šťávě a jednoleté děti se mohou pokusit dát trochu břízy. Přečtěte si více kdy a jakou šťávu dát kojencům, přečtěte si zde.

Jak sbírat březovou mízu

Šťáva může být shromažďována pouze v ekologicky čistých a bezpečných oblastech, vzdálených od dálnice, města a průmyslové zóny. Sklizeň začíná v polovině konce března objevením prvních pupenů na stromech dospělých. Poté můžete nápoj sbírat 1,5 až 2 měsíce před začátkem nebo do poloviny května. Chcete-li to provést, v březové kůře udělat řez s hloubkou asi dva centimetry. Do výsledného otvoru je vložena trubice, která je odkloněna do předem připravené nádoby. Kapalina odtéká trubicí do nádoby.

Pokud sbíráte nápoj pro děti, měla by být nádoba čistá a bezpečná. Vyberte si kvalitní potravinářský plast. Po sběru zajistěte incizi řezem voskem, jinak strom zaschne! Sbírejte trochu šťávy z různých bříz. V žádném případě nesbírejte tekutinu po celou dobu z jednoho stromu, jinak to oslabí a zemře!

Sbírejte šťávu pouze z dospělého stromu s bílou a černou kůrou. Tato bříza dává až šest litrů tekutiny denně. Mimochodem, nejlepší chuť bude ve stromu, který stojí na kopci. Nasbíranou tekutinu nalijte denně a pijte ve stejný den, po třech až čtyřech hodinách po odběru začne ztrácet své prospěšné vlastnosti!

Alternativní použití

Přínos březové mízy není jen příznivým účinkem na stav těla a imunitu. Jedna sklenice takového nápoje každý den jako další prostředek urychlí zotavení z angíny, bronchitidy, SARS a chřipky, rýmy a kašle.

Je to vynikající lék, který zmírňuje zánět v ústní dutině, léčí stomatitidu a jiná onemocnění úst. Vypláchněte si ústa šťávou dvakrát denně. Velkou výhodou tohoto nápoje je, že nepoškozuje zubní sklovinu a nepřispívá k zubnímu kazu, jako jsou ovocné šťávy..

Březová míza účinně léčí otevřené rány, léčí otěry, modřiny a modřiny na kůži. Chcete-li vyléčit ránu nebo jiné vady, namočte vatový tampón do tekutiny a několikrát denně otřete čistou pokožku. Březový nápoj pozitivně ovlivňuje stav pokožky.

Dělá pokožku hladkou, hladkou, dodává svěžest a atraktivní zdravou barvu, odstraňuje suchost, akné a otoky. Tato šťáva je proto velmi užitečná pro ženy. Může být nejen opilý, ale také použit jako kosmetický přípravek na obličej, krk a ruce.

Zmrazte šťávu ve formě kostek ledu, otřete pokožku touto kostkou každé ráno a večer. K omlazení pleti při prvních známkách stárnutí a výskytu vrásek budete potřebovat dvě polévkové lžíce nápoje, 50 gramů naklíčené pšenice a třít rakytníku v množství jedné sklenice. Smíchejte ingredience a naneste na očištěnou pokožku a opláchněte teplou vodou po 15-20 minutách. Pro suchou pokožku je vhodná maska ​​šťávy a medu ve stejném poměru. Směs se také nechá 15-20 minut a promyje se teplou vodou..

Březová míza má pozitivní vliv na stav vlasů. Mnoho kojících matek čelí problému výrazného vypadávání vlasů, zhoršení vzhledu a struktury vlasů. Nápoj obnovuje vodní rovnováhu pokožky hlavy, posiluje vlasové folikuly, snižuje vypadávání vlasů a zabraňuje lupům. Za tímto účelem se do kořenů vlasů pravidelně vtírá směs medové a březové šťávy a ponechává se bez oplachování..

březová míza pro děti do jednoho roku

Náš výběr

Ve snaze o ovulaci: folikulometrie

Doporučeno

První známky těhotenství. Ankety.

Sofya Sokolova publikovala článek v Příznaky těhotenství, 13. září 2019

Doporučeno

Wobenzym zvyšuje pravděpodobnost početí

Doporučeno

Gynekologická masáž - fantastický efekt?

Irina Shirokova publikovala článek v Gynekologii 19. září 2019

Doporučeno

AMG - hormon proti mullerům

Sofya Sokolova publikoval článek v Analýze a průzkumech, 22. září 2019

Doporučeno

Oblíbená témata

Autor: // Lyalka 2017 //
Vytvořeno před 17 hodinami

Zaslal: Фериде
Vytvořeno před 23 hodinami

Zaslal: PoMiDoRk @
Vytvořeno před 3 hodinami

Zaslal: * Medúza *
Vytvořeno před 16 hodinami

Zaslal: * Ма ** Ма *
Vytvořeno před 15 hodinami

Zaslal: Аlivka
Vytvořeno před 14 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 5 hodinami

Zaslal: * Noble *
Vytvořeno před 6 hodinami

Zaslal: tatani
Vytvořeno před 21 hodinami

Zaslal: Margarishka
Vytvořeno před 4 hodinami

O webu

Rychlé odkazy

Populární sekce

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pouze pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je jako lékařskou radu. Stanovení diagnózy a výběr léčebných metod zůstává výhradním právem vašeho lékaře!

Tvoje dítě

Louvre Abu Dhabi představuje virtuální prohlídky publika, které je doma

Top 7 her pro děti před spaním: tipy z tržiště "Darynok"

Ibuprofen je možný pro léčbu příznaků COVID-19 - expert

# dyakuyulіkaryu: Ukranian zіrki rozpovіli jejich іstorії o lіkіrіv ten pіdtrimali sociální projekt

Kdy končí školní rok 2019–2020 karanténa? Splňuje ministerstvo školství a vědy Ukrajiny

Očkovací kalendář

Těhotenský kalendář

Podávací stůl

Tvoje dítě

„Vaše dítě“ - jedinečný ukrajinský časopis pro moderní rodiče.
Na jejích stránkách najdete nejúplnější kvalitní informace o těhotenství a porodu,
péče o novorozence a malé děti.

Březová míza pro dítě: je to možné nebo ne?

 • Zdroj
 • Autor

Nyní je čas sbírat březovou mízu. Tento nápoj je jedinečný svými léčivými vlastnostmi a výhodami pro tělo. Není divu, že rodiče chtějí toto dítě dát za každou cenu. Lze to však udělat?

Dětští lékaři odpovídají na podobnou otázku vyhýbavě: teoreticky možné. Pokud šťáva není zakoupena, ale byla sebrána osobně, v ekologicky čisté oblasti. Pokud je dítě zdravé a není náchylné k různým alergickým reakcím, můžete to zkusit.

Ale! Nepodávejte březovou mízu kojencům, tj. Dětem do šesti měsíců. Dítě už vyzkoušelo doplňková jídla, běžná jídla vnímá normálně, jeho věk se blíží rok (nebo lépe i po roce!) - můžete ho zkusit léčit březovou mízou. Stojí za to začít lžičkou nebo dvěma. Pokud to dítě vyzkoušelo a líbilo se mu, nespěchejte, aby vám dal doplněk, počkejte denně, sledujte reakci na neznámý produkt. Pokud se mu dítě nelíbilo, je lepší mu ho nedat. Navíc je nepřijatelné přidávat do šťávy cukr, kyselinu citronovou, rozinky nebo ovoce „pro chuť“.

Denní porce březové mízy pro dítě by neměla přesáhnout 100 ml (to je o něco méně než polovina sklenice). Výhody může přinést pouze čerstvě sklizená šťáva: po 3-4 hodinách ztratí nápoj většinu svých cenných vlastností.

Je možné, aby děti břízy mízy a od jakého věku

V jakém věku můžete pít březovou mízu

Moderní pediatrové nesouhlasí, kdy je možné zavést šťávu do doplňkových potravin pro kojence. Všichni však argumentují tím, že od jednoletých šťáv není povoleno pouze dětem, ale také potřeba. Březová míza je hypoalergenní produkt, který je považován za jeden z nejužitečnějších nápojů pro malé děti. Může být zaveden do stravy současně s vyčištěnou jablečnou šťávou. Pokud je dítě kojeno, přírodní šťávy, včetně březové, jsou povoleny dříve - od 6 do 8 měsíců.

Pro první test stačí 50 ml pro dítě. Pokud neexistují žádné střevní poruchy, můžete dávku zvýšit na 100 ml. Až 3 roky mohou být dětem podávány 100 g březové mízy 2-3krát týdně. Od věku tří let může být jedna dávka 200 až 250 g se stejnou frekvencí.

Výhody pro tělo dítěte

Součástí přírodního březového nektaru jsou tyto prvky:

 • organické kyseliny;
 • glukóza;
 • fruktóza;
 • vitamín C;
 • žehlička;
 • vitaminy B6 a B12;
 • vápník;
 • draslík.

Březová míza je díky svému složení vynikajícím prostředkem k prevenci nachlazení a virových onemocnění. Dlouho se používá k podpoře těla patologiemi plic a průdušek. Jako profylaktický a regenerační prostředek je šťáva zvláště užitečná během období sběru - na jaře, kdy je tělo vyčerpáno po zimním nedostatku vitamínů. Nápoj normalizuje fungování močového a kardiovaskulárního systému, čistí krev, aktivuje metabolismus, eliminuje poruchy v žaludku a střevech.

Šťáva sebraná ze stromu sama o sobě je ideální volbou. Ale aby byla zcela bezpečná, musíte sbírat hodnotný nektar ve vzdálenosti dálnic. Ke sběru potřebujete starou břízu. Díky tomu můžete bez poškození stromu sbírat 6 až 7 litrů za sezónu.

Maximální užitek je udržován po dobu 4 hodin po odběru, potom hodnotný nektar postupně ztrácí své vlastnosti a může kvasit. Je lepší pít ihned po odběru.

Je březová míza z obchodu užitečná pro dítě??

Ani ten svědomitý výrobce se vší touhou nemůže zajistit užitek produktu, který nabízí, stejně jako výhoda čerstvého nápoje. Během výrobního procesu prochází vícestupňovým zpracováním, během něhož ze šťávy zmizí mnoho stopových prvků a vitamínů. Vlastnosti konečného produktu se výrazně liší od originálu.

Je důležité vědět, že každé balení březové šťávy v obchodě obsahuje kyselinu citronovou. Je to nutné pro zachování. Někteří dětští lékaři nedoporučují podávat produkty s kyselinou citronovou dětem mladším než 3 roky. Nezralý sklovina listnatých zubů může trpět kyselinou.

Aby nápoj zakoupený v supermarketu nepoškozoval dítě, musíte dodržovat několik jednoduchých pravidel:

 • zkontrolovat datum výroby;
 • pečlivě prostudujte složení;
 • brát v úvahu doporučení výrobců ohledně věku, ve kterém mohou být konzervované nápoje přidávány do stravy (uvedeno na obalu).

Užitečné vlastnosti břízy

Výhody březové mízy jsou opravdu skvělé, protože existuje tolik různých látek, které jsou pro naše tělo nesmírně nezbytné. To je vitamin C, stejně jako různé éterické oleje. Může být bezpečně opilý v horkých dnech, protože může oživit a uhasit žízeň a také snadno doplnit minerální soli, které se při velkém pocení ztratí ve velkém množství..

Spolu se všemi těmito komponenty obsahuje březová míza speciální látky, které ji vylučují na pozadí analogů. Tyto látky jsou saponiny. Díky přítomnosti těchto složek má březová kůra blahodárný účinek na tělo a léčí mnoho nemocí.

Pravidla pro sběr produktů

Optimální období, kdy můžete sbírat březovou mízu, je začátek března. Za zmínku stojí, že jeden strom může produkovat asi 3 litry šťávy, ve vzácných případech - asi 7 litrů.

Nejprve musíte zjistit, zda je v určitém stromu šťáva. Chcete-li to provést pomocí awl, stačí udělat malou díru v kůře. Pokud po těchto akcích uvidíte kapku, která vynikne, můžete bezpečně začít sbírat nektar.

Musíte si vybrat pouze zralé stromy, jejichž koruna je docela dobře vyvinutá. Je vhodné vyvrtat otvor na jižní stranu ve vzdálenosti 50 cm od země. Vrták musí směřovat dolů. Poté musí být drážka zasunuta do otvoru. Je to na tom, že šťáva teče do levého kontejneru. Pro zachování života rostlin se doporučuje shromažďovat ne více než 1 litr tekutiny denně.

Jak dát břízy mízu dítěti

 • Můžete začít pít o rok a starší děti;
 • Při prvních recepcích je lepší naředit tekutinu pitnou vodou v poměru 1: 1. Pokud dítě nápoj dobře vnímá, postupně snižujte objem vody každou novou dávkou a nahraďte ji šťávou;
 • Poprvé vyzkoušejte lžičku čerstvého nápoje a sledujte reakci drobků;
 • Pokud nedojde k žádné negativní reakci, dětem může být podáno 100 až 150 ml šťávy, ale ne více než dvakrát až třikrát týdně. Po třech letech lze dávku zvýšit na jednu sklenici;
 • Připravte se, že vaše dítě může být alergické na pyl z březových náušnic a na březovou mízu. Pokud si všimnete příznaků alergie, okamžitě vypijte nápoj ze stravy a poraďte se s pediatrem!
 • Sbírejte dětskou šťávu pouze na ekologicky šetrném místě. Nápoj dávají nejpozději 3-4 hodiny po odběru, protože po této době ztrácí své prospěšné vlastnosti!
 • Nápoj podávejte pouze v čisté formě, nepřidávejte tam kyselinu citronovou, cukr ani rozinky! To může vyvolat alergie, otravu, zhoršení stolice;
 • Nepoužívejte průmyslovou šťávu, ale sbírejte ji sami. Zakoupený produkt obsahuje mnoho konzervačních látek a chemikálií, které prodlužují trvanlivost nápoje. Taková kompozice je pro děti velmi škodlivá;
 • Je lepší začít s doplňkovými jídly se šťávami z jablečného nápoje ve věku sedmi měsíců, pak můžete dát své hrušce, mrkvové šťávě a jednoleté děti se mohou pokusit dát trochu břízy. Kdy a jakou šťávu dát dítěti, čtěte zde.

Je možné dát dětským břízám mízu zakoupenou v obchodě

Před podáním mízy břízy vašeho dítěte je důležité pochopit rozdíly mezi produktem obchodu a právě vylisovaným nápojem. Nejužitečnější březová míza je 4 hodiny po sběru ze stromu. Současně je důležité, aby bříza vyrostla od silnice nebo trasy, nejlepším místem pro sběr šťávy je háj v hlubinách lesa.

K získání březové mízy se používají speciální zařízení, která vám umožní dát si drink a nepoškodit strom. V průmyslovém měřítku se sbírá trochu jinak. Kromě toho, na prodej, šťáva prochází víceúrovňovým zpracováním a v důsledku toho je jiný nápoj než přírodní čerstvá březová šťáva.

Samozřejmě můžete také použít produkt zakoupený v obchodě, včetně předání dětem k pití. Je však třeba si uvědomit, že jeho složení se výrazně liší od původního stavu přírodního nápoje. A podle toho budou výhody pro tělo dítěte odlišné. Chcete-li zabránit poškození produktu v obchodě, je důležité pečlivě sledovat datum výroby a datum expirace březové mízy.

Poškození březové mízy: když nebude konzumováno?

Vzhledem k výhodám březové mízy a jejímu chemickému složení má tato látka, stejně jako jakýkoli jiný produkt, kontraindikace:

 • Nepoužívá se v přítomnosti alergické reakce na pyl rostliny, zejména břízy.
 • Nedoporučuje se u pacientů s patologií žlučových kamenů (cholelitiáza) s tvorbou kamenů nad 3 mm.
 • Diabetes mellitus je také kontraindikací v důsledku přítomnosti glukózy v produktu.

Výhody pro nastávající matky

Během porodu dítěte při absenci kontraindikací a alergických reakcí na pyl březové kůry může a měla by být opilá březová kůra. To je názor lékařů. Je třeba dodržovat pouze opatření.

Pro těhotnou ženu budou užitečné následující vlastnosti březové mízy:

 1. Restorativní a hematopoetické.
  Srdce budoucí matky pracuje ve vylepšeném režimu. Březová míza obsahuje látky, které přispívají k normalizaci srdeční činnosti a jsou nezbytné ke zlepšení kvality krve, jako je hořčík, vápník a draslík.
 2. Imunomodulační.
  Během porodu dítěte je nežádoucí získat ARVI, zejména na jaře. Imunita je velmi důležitá pro zachování. A zde k záchraně přicházejí stimulanty a užitečné enzymy, které jsou v březovém množství dostatečně velké.
 3. Uklidňující.
  Glukóza a fruktóza pomohou podpořit a posílit nervový systém těhotné ženy. Jsou také přítomné v březové mízě..
 4. Protizánětlivé.
  Je velmi důležité, aby se budoucí matka chránila před všemi druhy zánětů. Protizánětlivé vlastnosti mají taniny, které mají baktericidní účinek na mikroorganismy. V Birch jsou takové látky.
 5. Diuretický.
  Další vlastnost, kterou má březová míza. Díky diuretickému účinku pomůže těhotné ženě zbavit se otoků. To platí zejména ve druhém nebo třetím trimestru. Chcete-li to provést, vezměte jednu sklenici magického nápoje třikrát denně v pravidelných intervalech.
 6. Choleretické.
  Kromě toho, že březová míza eliminuje otoky, pomáhá také normalizovat sekreci a odebrání žluči, zlepšuje trávení a střevní motilitu.
 7. Antiemetický.
  V časných stádiích toxikózy je to právě sklenice březové kůry, která se ráno vypije na lačný žaludek a pomáhá některým ženám vyrovnat se s nevolností a zvracením..
 8. Normalizace krevního tlaku (krevní tlak).
  Tlak se vrací k normálu díky diuretickým vlastnostem břízy a kromě toho šťáva posiluje stěny krevních cév. V takovém případě ji musíte použít půl sklenice 60 minut před jídlem.
 9. Aktivace metabolismu.
  Pro ženu v pozici je důležité, aby se produkty vitální aktivity plodu, jakož i toxiny, které během nemoci vstupují z vnějšku nebo se vylučují patogenní flórou během nemoci, vylučovaly co nejdříve. Březová míza poskytne nastávající matce nezbytnou úroveň detoxikace, protože může výrazně urychlit metabolismus. Většina mladých matek se navíc obává, že během těhotenství získá další libry. Použití březové mízy aktivuje metabolismus, což znamená, že zabrání výskytu mastných usazenin v pase a bokech. Nápoj pijte po malých částech po celý den, ale ne více než tři skleničky denně.

Ve většině případů by se těhotné ženy neměly bát alergických reakcí z pití březové mízy. Není na seznamu potenciálně alergenních přípravků. Existují však výjimky z pravidel a nikdo není imunní vůči individuální nesnášenlivosti.

Kolik březové mízy můžete pít během těhotenství?

Odborný názor fytoterapeutů: v sezóně musíte vypít maximálně 8 litrů březové mízy (sezóna březových výběhů - březen - duben).

Rada nastávajícím matkám: pokud se právě s tímto nápojem seznamujete, nepijte více než půl sklenky denně. V průběhu času, v nepřítomnosti alergií, může být dávka postupně zvyšována na tři skleničky denně. Když se na kůži objeví vyrážka nebo jiné atypické reakce těla, je nutné přestat pít šťávu.

Nejsou žádné časové limity. V prvním trimestru těhotenství vám březová kůra pomůže v boji proti toxikóze, ve druhém, třetím - zmírní otoky. A po narození dítěte přispěje k založení laktace.

Březová míza pro děti

 1. Děti potřebují pít březový nápoj. Jeho složení má obecný posilující účinek. Nápoj chrání tělo dítěte před sezónním nedostatkem vitamínů a běžnými virovými infekcemi.
 2. Malé děti jsou náchylnější k různým chorobám, proto by mělo být zařazení břízové ​​mízy do stravy povinné. Postupně si přizpůsobte tělo novému výrobku a dávejte malé porce. Smíchejte 50 ml. šťáva s vodou ve stejném poměru. Začněme 1,5 rokem s nástupem jara.

Březová míza - štědrý dar matky přírody

Březová míza je kapalná látka, která se uvolňuje pod vlivem přirozeného tlaku kořenů při poškození integrity kůry stromu - břízy.
Tato kapalina se shromažďuje v nádobách připojených k březovým stromům a pije se v čisté formě nebo s různými přísadami (cukr, citron, pomeranč, máta atd.)..

Březová míza se sklízí brzy na jaře.

Nápoj má blahodárný účinek na celé lidské tělo, stabilizuje metabolismus a normalizuje činnost žaludku. Jeho léčivé vlastnosti jsou vysvětleny celou řadou chemických prvků, které tvoří břízu.

Když můžete dát svému dítěti přirozenou březovou mízu. Mohou mít děti březovou mízu? Z jakého věku je březová míza vhodná pro děti, jak je užitečná a v jakém množství. Mohu pít březovou mízu pro těhotné ženy a děti?

Většina z nás byla s březovou šťávou obeznámena již od dětství, její sladká, svěží chuť. Muž z pradávna vypil tento nápoj, protože má spoustu cenných vlastností.

Co je užitečná březová míza pro malé děti?

Zpočátku byl nápoj oblíbený díky své chuti, ale později byly objeveny jeho jedinečné vlastnosti..

Chemické složení

Od starověku byl bříza symbolem Ruska. Slované milovali březovou mízu pro svou vynikající chuť. Později upozornil na skutečnost, že po pití nápoje dochází k nárůstu síly a energie. Když už mluvíme o tom, co je užitečné březové mízy, můžeme v něm zaznamenat přítomnost následujících složek:

 • Vitamíny
 • Minerální soli (draslík, hořčík, vápník, měď a železo);
 • Organické kyseliny;
 • Enzymy;
 • Taniny;
 • Nestálý;
 • Éterické oleje.

A i když je vnější březová míza podobná běžné vodě, její chemické složení odráží převahu nad jinými vitamínovými koktejly. Kromě toho je nápoj jedním z nejnižších kalorií: 100 gramů představuje pouze 22 kcal.

Příznivé vlastnosti

Březová míza je silný biostimulant, který pomáhá posilovat imunitu. Je pozoruhodné, že nápoj se obvykle shromažďuje brzy na jaře, kdy je lidské tělo silně oslabeno a zoufale potřebuje vitamíny. Lékařské studie prokázaly výhody březové mízy pro děti i dospělé. Po 2-3 týdnech pravidelné konzumace nápoje se tělo může snadno vypořádat s nedostatkem vitamínů, únavou a dalšími následky zimy..

Pro trávení

Vzhledem k vysokému obsahu tříslovin má březová míza svíravý účinek. Pití nápoje je užitečné v boji proti poruchám trávení a patogenním bakteriím, které jsou příčinou gastrointestinálních problémů;

Pro genitourinární systém

Kromě řady vitamínů a minerálů obsahuje složení nápoje také kyselinu betulinovou. Má protizánětlivý a antibakteriální účinek na močový měchýř a ledviny..

Jak pít pro děti

Mnoho rodičů se zajímá o to, zda je možné břízy poskytnout malým dětem. Pediatrové varují, že není vhodné pít děti do 1 roku, protože to může způsobit alergické reakce. Starší děti musí zavést šťávu do stravy postupně, počínaje 1 čajovou lžičkou. Při absenci potravinových alergií u dítěte postupně zvyšujte dávkování nápoje. Maximální možné množství březové mízy, které lze dítěti podat, je 100 ml denně. Ujistěte se, že je nápoj čerstvý. Balená šťáva pro děti je nežádoucí.

Jak ukládat

Je třeba poznamenat, že čerstvý nápoj má krátkou dobu použitelnosti - asi 2 dny za předpokladu, že je uložen v lednici. A i když po tepelném zpracování ztratí řadu svých prospěšných vlastností, většina vitamínů stále zůstává. Pro prodloužení trvanlivosti březové mízy použijte následující recepty:

Zachování

Připravte si granulovaný cukr v poměru 2 lžíce na 1 litr šťávy, kyseliny citronové nebo citronu. Citron nakrájený na plátky vložte do kastrolu s filtrovanou šťávou, přidejte cukr a kyselinu citronovou na špičku nože a přiveďte k varu. Hotovou šťávu nalijte do sterilizovaných nádob a pevně je utěsněte. Chlazenou šťávu skladujte na chladném místě;

Bříza Kvass

Dalším způsobem, jak prodloužit skladovatelnost březové mízy, je výroba kvasu. K tomu budete potřebovat:

 • 50 gramů cukru na 1 litr kapaliny;
 • Rozinky;
 • Citronová kůra (volitelné).

Sceďte šťávu, přidejte krystalový cukr a hrst rozinek, nechte 3-4 dny kvastit. Poté znovu přelijte, nalijte do čistých sklenic, pevně uzavřete víčkem a nechte na chladném tmavém místě.

Bříza není jen symbolem ruského lidu, ale také zdrojem velmi léčivého produktu. (výhody a poškození produktu byly prokázány), která se také běžně nazývá březová kůra, je jedinečný nápoj, který je pro lidi neocenitelný.

Hlavní složky nápoje

Složení tohoto produktu je opravdu jedinečné. Mimo jiné najdete různé druhy cukru, jako je fruktóza, glukóza a sacharóza, všechny druhy organických kyselin, enzymy a také látky, jejichž hlavní činnost je zaměřena na boj proti mikrobům (fytoncidy). Kromě toho je březová míza, její výhody a bezpochyby bezpochyby, bohatá na minerální prvky, které jsou na jaře pro lidské tělo nezbytné. Proto použití tohoto nápoje bude vynikající prevencí hypovitaminózy. Berezovitsa doplní vaše tělo rezervami následujících prvků:

 • draslík (nezbytný pro sílu svalů a zdravý nervový systém);
 • vápník (chrání zdraví kostí);
 • sodík (podporuje zdraví ledvin);
 • hořčík (podílející se na absorpci glukózy a produkce energie);
 • měď (podílí se na tvorbě krve);
 • železo (nedostatek prvku může vést k rozvoji anémie);
 • Mangan (nezbytný pro organický vývoj lidské kostry).

Dalším rysem březové mízy je skutečnost, že je zcela bez tuků a bílkovin a že množství uhlohydrátů je zpravidla asi 3 g..

Užitečné vlastnosti břízy

Výhody březové mízy jsou opravdu skvělé, protože existuje tolik různých látek, které jsou pro naše tělo nesmírně nezbytné. To je vitamin C, stejně jako různé éterické oleje. Může být bezpečně opilý v horkých dnech, protože může oživit a uhasit žízeň a také snadno doplnit minerální soli, které se při velkém pocení ztratí ve velkém množství..

Spolu se všemi těmito komponenty obsahuje březová míza speciální látky, které ji vylučují na pozadí analogů. Tyto látky jsou saponiny. Díky přítomnosti těchto složek má březová kůra blahodárný účinek na tělo a léčí mnoho nemocí.

Březová míza

 1. Je užitečný při různých onemocněních krku, zejména při bolestech v krku a kašli. K ošetření potřebujete použít mírně zahřátou březovou mízu. Výhody a poškození (jak ukládat, můžete se dozvědět později v článku) jsou nerovné. Předem ji smíchejte s trochou mléka a škrobu. Pití této drogy je lepší každý den, takže bude užitečnější, dokud nebudete zdraví..
 2. Nezbytné pro poruchy gastrointestinálního traktu, protože může stimulovat uvolňování správného množství žaludeční šťávy, jakož i enzymy, které jsou potřebné pro normální proces trávení. Pokud máte problémy se stolicí, březová míza určitě pomůže s jejich řešením..
 3. Vynikající produkt pro péči o ústní dutinu. Pokud trpíte zánětem nebo zubním kazem, použijte jako oplachovací prostředek břízu. Před polykáním porce to nemusíte plivat, trochu ho držte v ústech. Vyniká na pozadí ovocných šťáv, protože může mít pozitivní účinek pouze na zubní sklovinu.
 4. Březová míza nahradí mnoho léků určených k úlevě od bolesti hlavy.
 5. Zejména u příznaků nachlazení by měla být pita míza břízy vypita v množství jedné sklenice denně. Protizánětlivé sloučeniny, které jsou součástí nápoje, se dokonale vypořádají s jakýmkoli onemocněním katar a budou to dělat velmi rychle..
 6. Ledviny vám budou také vděční za pití březové mízy. Otok, kameny a písek budou tímto nápojem zcela poraženy. Existují však určitá pravidla pro použití: před přímým použitím je nezbytné povinné ošetření ošetřujícího lékaře, protože lidový lék má diuretikum. Možná, pokud používáte březovou mízu, výhody a škody. Jak brát, aby nedošlo k poškození sebe? Za prvé, ne déle než dva týdny denně. Za druhé, musíte vypít asi 3 sklenice nápoje.
 7. Březovou mízou lze vyléčit i poškození kůže (výhody a poškození jsou podřadné). Jakékoli rány, vředy a otěry stačí k ošetření čerstvou tekutinou, kterou není třeba ředit. A pokud jej použijete uvnitř, můžete navždy zapomenout na ekzém, lišejníky a vaří.
 8. Při zvýšených teplotách pomůže následující složení: březová míza, cukr, víno a sekaná citron. Naplňte tuto směs na tmavém místě po dobu tří měsíců a poté ji použijte jako antipyretikum..
 9. Jarní deprese určitě ustoupí, pokud si vezmete sklenici šťávy každý den po dobu dvou týdnů.
 10. Chcete-li očistit tělo, musíte do snídaně přidat před jídlem 200 ml šťávy. Průběh léčby obvykle trvá asi 4-6 týdnů.
 11. A také, tento nápoj je jen zázračná dieta. Neobsahuje tuky ani bílkoviny, proto by měla být ve vaší stravě, pokud pečlivě sledujete svou postavu.

Jakémukoli nemoci je snazší zabránit, než jej léčit později. A březová míza je prostě skvělá profylaktika. Na měsíc vypijte jednu sklenici nápoje denně - a nebojíte se žádných nemocí.

Přes vysoký obsah glukózy ve složení mohou lidé registrovaní u endokrinologa pít i březovou mízu. Výhody a poškození cukrovky nejsou stejné. Pro spotřebu musí diabetici vařit ovesnou slámu po dobu 30 minut na šťávě, která byla shromážděna během květu (poměr slámy k šťávě je 1: 3). Vezměte tento vývar před jídlem v množství 100 ml.

Můžete pít březovou mízu pro každého. Výhody a poškození dětí jsou nerovné.

Těhotenství je nejlepší období v životě ženy

Mnoho lidí se ptá: „Mohou těhotné ženy pít březovou mízu?“ Výhody a poškození těhotných žen jsou zřejmé. Nápoj se doporučuje používat, pouze pokud žena netrpí na tento produkt různými alergickými reakcemi. Jinak je lepší to odmítnout.

Těhotná březová míza je velmi užitečná, protože může zmírnit těžkou toxikózu. Množství nápoje by mělo být asi 2 litry denně, léčba trvá 3–4 týdny, dokud příznaky toxikózy úplně nezmizí. Zneužívání však stále nestojí za to kvůli vysokému obsahu glukózy.

Vysoký nebo nízký krevní tlak během těhotenství lze také léčit tak, že se půl sklenice šťávy až třikrát denně. Spolu s normalizací tlaku budete cítit, že otok je pryč.

Po porodu s ním můžete zvýšit laktaci a vaše dítě nebude mít hlad. Musíte však používat džus s maximální opatrností.

Aplikace v kosmetologii

Březová míza může být použita k péči o vlasy a pokožku. Pokud pravidelně opláchnete vlasy, můžete zabránit lupům. A v kombinaci s koňakem a odvarem kořene lopuchu vás šťáva ušetří před vypadáváním vlasů. Tato kompozice by měla být aplikována na vlasy, nechat na nich po dobu 15-20 minut a opláchnout teplou vodou.

Bříza nektar je považován za vynikající nástroj pro omlazení pleti a její výživu.

Pokud jste byli mučeni akné, použijte speciální masku. Kombinujte vajíčko bílé, břízy a medu. Jako profylaktika stačí namazat obličej nezředěnou šťávou nebo kostkami ledu.

Maska březové mízy (2 polévkové lžíce), klíčící pšenice (50 g) a rakytníku řešetlákového, které je třeba otřít (200 g), pomůže zbavit se drobných vrásek. Pro majitele suché pokožky je vhodné následující složení: ve stejném množství, šťávě a medu.

Kontraindikace

Přes všechny příznivé vlastnosti může březová míza způsobit nějaké poškození. Pokud jste milovníkem lahodných nápojů, které jsou zdravé zároveň, můžete pít březovou mízu bez omezení. Výhody a poškození tohoto nápoje nejsou stejné..

Hlavní kontraindikace jsou:

 • žaludeční vřed;
 • alergie na pyl ze dřeva, zejména na pyl z březových jehnědí;
 • kameny v ledvinách.

Kromě toho byste neměli pít šťávu, která byla shromážděna v těsné blízkosti sítě nebo po uplynutí doby použitelnosti.

Pravidla pro sběr produktů

Optimální období, kdy můžete sbírat březovou mízu, je začátek března. Za zmínku stojí, že jeden strom může produkovat asi 3 litry šťávy, ve vzácných případech - asi 7 litrů.

Nejprve musíte zjistit, zda je v určitém stromu šťáva. Chcete-li to provést pomocí awl, stačí udělat malou díru v kůře. Pokud po těchto akcích uvidíte kapku, která vynikne, můžete bezpečně začít sbírat nektar.

Musíte si vybrat pouze zralé stromy, jejichž koruna je docela dobře vyvinutá. Je vhodné vyvrtat otvor na jižní stranu ve vzdálenosti 50 cm od země. Vrták musí směřovat dolů. Poté musí být drážka zasunuta do otvoru. Je to na tom, že šťáva teče do levého kontejneru. Pro zachování života rostlin se doporučuje shromažďovat ne více než 1 litr tekutiny denně.

Jak ukládat?

Čerstvě sklizenou šťávu lze uchovávat v lednici až tři dny. Je také konzervovaný. To lze získat, pokud pijete konzervované březové mízy, výhody a škody. Recepty pomohou vyrovnat kontraindikace. Kapalina musí být zahřátá, poté nalita do sterilizovaných nádob a pevně uzavřena, za tímto účelem se používá speciální klíč k uchování.

Dalším způsobem, jak uchovávat šťávu, je zmrazení. Všechny živiny budou uloženy..

Březovou mízu můžete používat během těhotenství pouze pro budoucí matky, které nemají alergii na pyl březové. Během těhotenství lékaři také doporučují trávit více času v březovém háji. Koneckonců, od pradávna se věřilo, že břízy mají pozitivní energii, která pomáhá odstranit negativ u těhotné ženy.

Březová míza také pomáhá těhotným ženám s těžkou toxikózou. Měl by se brát třikrát denně, můžete vypít až dva litry denně. Mnozí si již všimli, že pokud pijete březovou mízu během těhotenství, pak nevolnost a zvracení rychle propadnou a už vás nikdy nebudou obtěžovat. Měla by být přijata do tří až čtyř týdnů..

U některých žen, které čekají dítě, může během těhotenství dojít ke snížení krevního tlaku. V tomto případě lékaři také doporučují pít březovou mízu. Léčivé vlastnosti březové mízy mohou rychle snížit krevní tlak, aniž by pilulky, které jsou tak škodlivé pro zdraví nenarozeného dítěte. Měl by se brát 2krát denně (při velmi vysokém tlaku - můžete dokonce třikrát) půl sklenice hodinu před jídlem. Před vypitím březové mízy ji držte dvě hodiny v otevřené misce.

Jen nezneužívejte březovou mízu, protože obsahuje velké množství glukózy . Měl by být opilý v přiměřené míře. Pokud je kojení velmi opatrné, použijte březovou mízu. Podívejte se, že dítě není alergické.

Po těhotenství můžete použít březovou mízu pro hubnutí.

Pro děti

Mnoho lidí se ptá: Je bříza možná pro děti? Odpovídáme samozřejmě pouze v rozumných mezích. Poskytnutí březové mízy dětem není vůbec relevantní. Březová míza pro děti do jednoho roku však již může být nabídnuta. Pouze zde to nepřekračujte. Dejte svému dítěti nejvýše 100 ml březové mízy denně. Mnoho dospělých často přidává do březové mízy trochu kyseliny citronové, cukru nebo rozinek. Pro děti je to zcela kontraindikováno. Nepokoušejte se do šťávy přidávat cukr, aby ho dítě vypilo. Pokud dítě nechce pít březovou mízu, je lepší mu nedat.

I přes vitamíny v březové mízě nemusí mít dítě prospěch.

Je lepší dát dítěti čerstvě vymačkanou březovou šťávu, protože po 3-4 hodinách ztratí všechny vlastnosti, které jsou pro něj užitečné.

Pro diabetiky

Lékaři také doporučují břišní mízu pro cukrovku. Přes velké množství glukózy není pro diabetiky prakticky kontraindikována. Doporučuje se užívat kvůli vysokému obsahu glukózy. Do březové mízy prostě nemůžete přidat cukr, kyselinu citronovou nebo rozinky. Pro cukrovku je lepší přidat do šťávy břízy trochu šťávy z aronia, borůvek nebo brusinek. Může také trvat na jiných léčivých bylinách, jmenovitě heřmánku, tymiánu atd. Tento nápoj dokonale stimuluje metabolismus a je určen pro diabetiky, protože obsahuje pouze 2% cukru.

Na obličej naneste březovou mízu. Je to vynikající protizánětlivé činidlo proti stárnutí..

Březová míza je tekutina, která se vypouští pod vlivem kořenového tlaku, pokud je kmen stromu poškozen (také říkají, že strom „pláče“). Tok mízy začíná v polovině jara, kdy tělo potřebuje tolik paliva, aby se po dlouhé zimě „vrátilo k životu“. V tomto případě jsou výhody březové mízy jednoduše neocenitelné - je nejlepším pomocníkem v boji proti jarnímu nedostatku vitamínu a sleziny. Snad díky této vlastnosti byli naši předci považováni za symbol vzkříšení..

Mimochodem, nejen Slované oceňují březovou mízu: Skandinávci, Keltové tento nápoj také velmi respektují. Ve Finsku je užitečnost aloe vera stejná a ve Švédsku se stává častou součástí přírodní kosmetiky. Víno, sirup, kvas, infuze se vyrábějí také na březové šťávě..

Struktura

Složení březové mízy zahrnuje organické kyseliny, taniny, glukózu, fruktózu, éterické oleje, těkavé, různé vitamíny. Bohatější, samozřejmě minerální složení, které zahrnuje:

Kalorická hodnota: 24 kcal na 100 ml.

Denní norma je 3 sklenice denně. K použití se doporučuje čerstvě odebraná šťáva, takový nápoj se uchovává - ne déle než 3 dny.

Přínos pro zdraví

Zdravotní přínosy březové mízy jsou velmi vysoké, zejména pokud si myslíte, že nápoj vypadá trochu jinak než voda. Jak je to užitečné??

 1. Pomáhá vyrovnat se s nedostatkem vitamínu na jaře. K tomu pijte březovou mízu několik týdnů ve sklenici denně. Jeho minerální a vitamínové složení pomáhá zmírňovat únavu, zlepšuje náladu, tónuje, což je tak důležité na jaře sleziny.
 2. Má močopudný účinek. Díky tomu se používá pro pyelonefritidu, urolitiázu a urogenitální infekce. Čistí tělo stagnujících toxinů a toxinů.
  Upozornění: U urolitiázy je důležité určit velikost kamenů. Jinak může šťáva „vytlačit“ příliš velký kámen a uzavřít průchod.
 3. Zvyšuje hladinu hemoglobinu. Za tímto účelem smíchejte březovou mízu s řepnou, jablečnou nebo mrkvovou šťávou ve stejném poměru. Vezměte 15 ml šťávy 15 minut před jídlem po celou dobu toku mízy.
 4. Podporuje léčbu nemocí trávicího systému. Na rozdíl od jiných šťáv může být použit pro vředy a erozi. To nezhoršuje průběh nemoci, ale naopak zrychluje zotavení. Jakmile je v lidském těle, šťáva začíná kvasit, čímž se zrychluje střeva. Ale aby nedošlo k poškození sebe, poraďte se s lékařem před použitím.
 5. Urychluje léčbu respiračních onemocnění. Například s rýmou vypijí jednu skleničku ráno, při kašli ji zahřívají, přidávají mléko, mouku nebo škrob.
 6. Urychluje metabolismus. Dobré pro hubnutí..
 7. Ovlivňuje nervový systém. Snižuje podrážděnost, zmírňuje stres, zvyšuje pozornost. Snižuje intenzitu bolesti hlavy migrénami.
 8. Posiluje imunitní systém. Bojuje s mikroby a viry, čímž zvyšuje odolnost těla vůči onemocněním dýchacích cest.
 9. Jedná se o profylaxi onemocnění kostí a kloubů: atritida, artróza, radikulitida a revmatismus.
 10. Tónuje, proto je dobrá pro ty, kteří se intenzivně věnují sportu.

Pro kosmetické účely

Příznivé vlastnosti březové mízy se projevují při vnějším použití. Mohou si opláchnout vlasy, umýt se, otřít si ruce, obličej, krk. Vlasy po březové mízě zesilují, rostou rychleji; kůže je vlhčí a pevnější.

Za tímto účelem si můžete vzít šťávu v její čisté formě a ve formě přírodní masky (na základě šťávy a medu ve stejném poměru).

Pro léčbu ekzému, akné a akné použijte březovou mízu.

Pro děti

Je nežádoucí dávat březovou mízu dětem, které ještě nejsou staré. Po překonání tohoto milníku je třeba zavést do stravy, stejně jako jiné produkty, počínaje malými dávkami: jedna lžička bude stačit poprvé.

Kontraindikace a poškození

Harm bříza míza může být alergická pouze na pyl, bříza a jablka.

V některých případech ji musíte používat opatrně a pouze po konzultaci s lékařem, například s urolitiázou a vředy.

Pokud si koupíte zabalenou březovou šťávu, pečlivě si prostudujte štítky: výhody a poškození tohoto nápoje jsou zcela odlišné. Stává se, že po konzervaci ztratil nápoj své léčivé vlastnosti.

Více výhod a chuť k jídlu!

V článku diskutujeme o březové šťávě. Zjistíte, jaké příznivé vlastnosti má nápoj a jaké kontraindikace má. Budeme hovořit o pořízení šťávy a o tom, jak a kolik produktu uložit. Podle našich tipů se naučíte, jak připravit konzervovaný březový nápoj a kvas..

Březová míza je čirá kapalina se sladkou chutí, která teče pod vlivem kořenového tlaku z kmene a větví břízy. Ostatní nápoje se vyrábějí na bázi vína, kvasu, sirupu.

Výhodou březové mízy je její bohaté složení. Nápoj má celkový posilovací účinek na tělo..

Březová míza je bezpečná pro lidské zdraví v každém věku. Nápoj může poškodit tělo, pouze pokud se používá pro kontraindikace. O nich si promluvíme o něco později. Březová míza - dobré pro tělo.

Složení a vlastnosti březové mízy

Březová míza má bohaté složení:

 • Vitaminy B;
 • vitamín C;
 • popel;
 • Sahara;
 • draslík;
 • fluor;
 • vápník;
 • sodík;
 • organické kyseliny;
 • éterické oleje;
 • saponiny.

Šťáva posiluje srdeční sval, snižuje krevní tlak a odstraňuje bolest na hrudi. Nápoj se užívá s bolestmi hlavy a závratěmi..

Březová míza má výhodnou vlastnost snižování nádorů. Účinně se používá k léčbě rakoviny.

Zdravá šťáva stimuluje metabolické procesy a odstraňuje toxiny z těla. Rozkládá kameny a odstraňuje je z ledvin..

Nápoj má terapeutický účinek při léčbě nemocí dýchacího systému. Produkt eliminuje kašel a zánět. Používá se pro laryngitidu, bronchitidu, pneumonii..

Léčivý nápoj se používá externě k léčbě kožních onemocnění: ekzém, lupénka, akné, neurodermatitida a plísňová infekce. V tomto případě se šťáva používá pro obklady a pleťové vody.

Sklizeň březové mízy

Pohyb březové mízy začíná v dubnu a trvá do otevření pupenů - do května. V tuto chvíli začíná sběr nápoje. Sbírat mízu můžete pouze ze zralých stromů. Mladé březové stromy se nepoužívají k přípravě produktu, aby se zabránilo jejich vysychání a smrti..

Chcete-li získat březovou mízu, musíte udělat otvor v kmeni stromu, například pomocí hřebíku. Do výsledného otvoru je vložena zkumavka, drážka nebo kapátko, kterým šťáva proudí do sběrné nádoby.

Jedna bříza dává v průměru 2-3 litry šťávy denně. Z velkých stromů můžete získat až 7 litrů tekutin denně.
Trubice břízy jde do láhve. Po vyzvednutí musí být otvor zakryt. K tomu použijte vosk nebo zahradní var. Díra může být ucpaná větvičkou nebo mechem. Tento postup je nezbytný, aby se zabránilo infekci a smrti stromu..

Podrobné pokyny k přípravě nápoje naleznete ve videu. Jak sbírat video březové šťávy:

Jak uchovávat březovou mízu (konzervace)

Přírodní březová míza se uchovává v chladničce po dobu nejvýše 2–3 dnů. Prodloužení trvanlivosti konzervovaného nápoje.

Doma se cukr a citron používají k uchování šťávy. Březový nápoj se uvede do varu a v něm se rozpustí cukr. Vložte citron do sterilní nádoby a naplňte ji horkou šťávou. Sklenice je srolovaná, převrácená a zabalená do přikrývky..

Po 3 dnech se nádoba na šťávu vyjme na chladném tmavém místě. Nápoj si zachovává své prospěšné vlastnosti po celý rok..

Další podrobnosti o tom, jak sbírat březovou mízu, naleznete v následujícím videu:

Jak se bříza míza

Březová míza je neškodná a může být opilá dlouhou dobu, například jako profylaxe infekčních chorob. Univerzální dávkování - 3 skleničky po celý den. Léčebný průběh je obvykle 1–2 týdny s větší dávkou - až 6 sklenic denně. Při zhoršení chronických onemocnění se březová míza před použitím zředí vodou.

Recepty s bříškovou šťávou s citronem

Pro zachování březové mízy použijte čerstvý citron nebo pomeranč. S citrusovou šťávou přiveďte k varu a přidejte čerstvé plátky před válcováním plechovek. Citron působí jako přírodní konzervační látka.

 • Březová míza - 1 litr.
 • Cukr - 2 polévkové lžíce.
 • Citron - ¼ ks.
 1. Citron nakrájejte na tenké plátky a posypte je cukrem.
 2. Nalijte šťávu a přiveďte tekutinu k varu.
 3. Nalijte horký nápoj do sterilizované nádoby.
 4. Vložte do šťávy plátek čerstvého citronu a sbalte jej.

Obsah kalorií 100 ml produktu - 41 kcal.

Místo čerstvého citronu můžete použít kyselinu citronovou. Zvažte druhý recept:

 • Březová míza - 3 litry.
 • Cukr - ½ šálku.
 • Kyselina citronová - 1 lžička.
 1. Vaří bříza míza.
 2. Nalijte cukr a kyselinu citronovou.
 3. Míchejte, dokud se úplně nerozpustí..
 4. Nalijte šťávu do sterilních sklenic a srolovat.

Obsah kalorií 100 ml produktu - 34 Kcal.

Kvasová šťáva z břízy

Při pokojové teplotě začne březová míza rychle kvasit, takže při vaření kvasu nebo vína nemůžete použít kvasnice. Zvažte oba recepty:

 • Březová míza - 1 litr.
 • Rozinky - 3 ks..
 • Kvasinky - 15 gr.
 1. Předehřejte březovou mízu na 36 stupňů.
 2. Přidejte rozinky a droždí..
 3. Nalijte tekutinu do sklenice a těsně uzavřete víčkem.
 4. Nalijte nápoj po dobu 1 týdne.

Obsah kalorií 100 ml produktu - 56 Kcal.

 • Březová míza - 3 litry.
 • Žitný chléb - 150 g.
 • Listy rybízu - 3 ks..
 1. Chléb nakrájejte na kousky a vysušte je v troubě.
 2. Nalijte šťávu do třílitrové nádoby.
 3. Do nápoje přidejte chléb a rybízové ​​listy.
 4. Sklenici zakryjte otvory nebo gázou a trvat na 2 týdny.

Obsah kalorií 100 ml produktu - 30 kcal.

Mohu pít březovou mízu pro těhotné ženy a děti?

Březová míza je užitečná během těhotenství. Odstraňuje příznaky toxikózy a zmírňuje stav nastávající matky. Nápoj normalizuje trávicí, kardiovaskulární a nervový systém. Kromě toho šťáva snižuje otoky, které se často objevují v posledním trimestru těhotenství.

Pravidelná konzumace březové mízy posiluje imunitu nastávající matky a zlepšuje kvalitu mléka. Proto se doporučuje používat kojení během kojení..

Počínaje jedním rokem může být březová míza zavedena do stravy dítěte. Poprvé stačí dostat 50 ml nápoje. Pokud alergická reakce nenastane, což je velmi vzácné, může být dávka zdvojnásobena. Do 3 let dosáhne míra spotřeby březové mízy dítěte 3 skleničky týdně.

Kontraindikace

Kontraindikace použití březové mízy:

 • žaludeční vřed;
 • urolitiáza;
 • individuální nesnášenlivost.
Články O Neplodnosti