Hlavní Testy

V jakém věku může být dítě dáno medu

Každý ví o neocenitelných výhodách včelího produktu. Od jakého věku může být dítěti dáno med, je bod. Babičky staré školy mu doporučují zvykat si téměř z kolébky. Zdravotničtí pracovníci kategoricky proti včelařským darům ve stravě dítěte do jednoho a půl roku.

Zlato v dětské stravě

Výhody medu pro dítě

Dospělí a děti jedí sladkosti s radostí a nahrazují je cukrem. Med je nejen chutný, ale také užitečný ve svém složení. Tento produkt je již dlouho považován za nejcennější přírodní balzám pro všechna onemocnění. Aktivně používají med v receptech tradiční medicíny, lékaři to doporučují.

Nutriční hodnota

Pokud vezmeme v úvahu med z energetického hlediska, pak 100 g produktu dá tělu 304 kcal. To je způsobeno pouze uhlohydráty, které tvoří 82,4 g proteinové složky pouze 0,3 g, tuky zcela chybí. Zbytek je voda.

Přírodní med obsahuje:

 • restorativní cukry (až 79%);
 • sacharóza (7%);
 • Proteiny
 • organické kyseliny;
 • enzymy;
 • dextriny.

V malém množství jsou provitamin A, někteří zástupci skupiny B, kyselina askorbová a listová, tokoferol, vitamín K. Mezi minerální soli patří převážně draslík (52 mg), vápník (6 mg), fosfor a sodík (každý 4 mg). Kompozice obsahuje malé množství železa, hořčíku, zinku.

Příznivé vlastnosti

Sacharidy, kterými je med nasycený, jsou hlavním zdrojem energie a umožňují vám rychle obnovit imunitu dítěte po nemoci. Produkt je důležitý pro normální fungování buněk, pomáhá syntetizovat nukleotidy nezbytné pro vývoj v těle. Mezi prospěšné vlastnosti medu lze rozlišovat:

 • produkt má příznivý účinek na sliznici žaludku a zlepšuje trávení;
 • několik gramů medu reguluje motilitu střeva;
 • expektoranční a diaforetické vlastnosti pomohou rychle se vyrovnat s nachlazením, eliminovat silný kašel a snížit teplotu;
 • med zlepšuje složení krve, zvyšuje hladinu hemoglobinu, proto je vhodný pro anémii;
 • pomáhá posilovat zuby a kosti, což je důležité pro rostoucí tělo;
 • thiamin, kyselina askorbová a karoten, přítomné ve složení produktu, rozvíjejí zrakovou ostrost;
 • med má pozitivní vliv na močový systém;
 • díky vysoké energetické hodnotě balzámu přispívá k aktivnímu vývoji dítěte.

Produkt aplikujte zvnějšku: do obkladů na hrudi, k léčbě popálenin a hojení pustul.

Důležité! Med vyvolává alergickou reakci, pokud na něj existuje predispozice.

Jak vybrat dobrý med pro dítě

Výhody pouze z přírodního produktu, bez zbytečných nečistot. V prodeji najdete umělou verzi vyrobenou bez účasti včel. Takový med je kontraindikován pro kojence a starší děti. Kvalita produktu botanického původu je hodnocena podle několika kritérií. Kupovat nečistý med je někdy špatné.

Charakteristika přírodního medu

IndexPopis
KonzistenceČerstvý produkt je viskózní kapalina, která tiše vytéká ze lžíce. Po několika měsících zahušťuje, krystalizuje (cukry). Zralý produkt se navinul na lžíci s páskou a odtékal z ní nití.
Vůně a chuťMed získává vlastnosti rostlin, ze kterých včely sbírají nektar. Proto by v vůni měly být přítomny charakteristické květinové tóny. Pokud je aroma špatně vyjádřeno, jedná se o bledý produkt. Skutečný med by měl mít kyselou ochlazující dochuť sladkosti..
BarvaZáleží také na typu rostliny, může mít různé odstíny. Převládající je žlutá, je určována lipovým nebo akátovým medem. Pohanka dává nahnědlý odstín, fireweed - bílá. Existují i ​​jiné barvy, ale je lepší nedat dětem takový produkt (zejména se zeleným nádechem)..

Poznámka! Pokud v zimě nabízejí nákup tekutého medu, můžeme mluvit o padělání. Do této doby by měl být přírodní balzám již nasolen.

Aby nedošlo k záměně s výběrem produktu, doporučuje se při nákupu provést „test“. Poté, co vzali porci medu do úst, nepolykají ho a na několik minut ho převalí na jazyk a poslouchají chuťové pocity. Pokud se sladkost dlouho neroztaví, znamená to špatnou kvalitu produktu.

Doma si tímto způsobem můžete zkontrolovat med. Ve sklenici vody rozpusťte 1 polévkovou lžíci. balzám na včely. Pokud produkt neobsahuje nečistoty, kapalina bude nejasná, ale nic se nevysráží..

Kolik měsíců na krmení

Některé matky, které věděly o výhodách balzámu, je rozmazávají trhlinami v bradavkách (pro rychlé uzdravení). Zároveň ani nepřemýšlejí o tom, zda děti mohou mít med, protože se takto chovaly babičky a prababičky. Někdy, aby se uklidnilo dítě, byla bradavka ponořena do produktu a dána.

Je možné dát dítěti až rok

Existují matky, které nevěnují pozornost doporučením WHO ohledně norem výživy novorozence a jednají na rozmaru. Nemyslí si, v jakém věku může být dítěti dáno dítě, a začnou to dělat velmi brzy. Taková nedbalost může mít negativní důsledky:

 1. U dětí do jednoho roku je trávicí systém nedokonalý a teprve začíná získávat vlastní mikroflóru. Včelí plástve obsahuje tyčinku na botulismus, jejíž spory spadají do sladkého produktu. Dítě stále není dostatečně vysoké kyselosti žaludeční šťávy. Proto se med, dokonce i v malém množství v gastrointestinálním traktu, stává vynikající živnou půdou pro vývoj bacil. To má za následek otravu dítěte..
 1. Včelí balzám je silný alergen. Reakce není vyvolána samotným medem, ale jednotlivými složkami vícesložkového produktu. Dosud plně formovaný imunitní systém může reagovat s vyrážkou, otokem a dokonce i silným zadušením.

Pokud rodina měla alergie na kousnutí hmyzem nebo na samotný produkt, pak je při kojení pro matku lepší nezavádět do dětské výživy med až rok..

Stanovisko Dr. Komarovského

Pediatr, populární mezi všemi ruskými matkami, ohledně otázky, zda je možné, aby dítě medu, doporučil, aby se tohoto produktu zdržel po dobu až 1,5–2 let. Pokud si je matka jistá, že balzámu na zdraví nebude ublížit, Komarovsky říká, že můžete začít experimentovat nejdříve ve věku 10 měsíců (ale je lepší počkat až rok).

V tomto okamžiku bude již enzymatický systém fungovat a pro dítě bude snazší zvládnout složitý produkt..

Normy krmení medem pro jednoroční dítě

Před zavedením nové složky do doplňkových potravin dítěte ji matka přidá do své stravy a sleduje reakci těla dítěte. S medem je situace stejná: od 10. měsíce po narození žena postupně chutná včelí sladkosti. Pokud dítě potom adekvátně vnímá mateřské mléko, blíže k roku může matce riskovat, že dá dítěti sladký produkt z včelín.

Kolik dát

Aby tělo klidně vzalo med, matka poprvé exprimuje malé mléko a zředí je malou kapkou sladkého produktu. Můžete také použít směs nebo čistou vodu.

Hlavní věc není přehánět

Během jednoho nebo dvou dnů je monitorován stav dítěte. Pokud je vše v pořádku, může být med přidán k čajům a dalším doplňkovým potravinám podle tohoto schématu:

 • první ¼ tsp;
 • pak 1/3 lžičky;
 • dále - ½ lžičky.

Takže pokračujte, dokud norma nedosáhne 1 lžičky. ve dne. Pokud dítě najednou začne posypat, produkt se ze stravy odstraní nebo se sníží jeho dávka.

Jak často dávat

I když má dítě normální reakci na med, každý den je nežádoucí vstoupit do menu. Je lepší omezit použití přípravku na 2-3krát týdně. Současně s vědomím, kolik sladkostí může být podáváno denně, by se denní norma měla rozdělit do několika návštěv.

Poznámka! Doporučujeme zavést do krmení med před užitím hlavního jídla nebo před smícháním produktů. To podporuje lepší trávení a nevytváří zbytečné namáhání žaludku..

Sladký produkt se často přidává do teplého mléka a podává se před spaním, takže dítě rychle spí. U kojenců to nemusí vždy fungovat - med může způsobit zvýšenou vzrušivost. Proto je lepší zavést sladkost do krmiv v první polovině dne.

S čím můžete kombinovat

Medový produkt by neměl být podáván jednoletému dítěti odděleně od jiných potravin (mezi krmivy), je lepší něco kombinovat. Med je dobrou alternativou cukru, proto se přidává do nápojů. Máma může rozšířit nabídku dítěte, pokud se krmí těmito pokrmy:

 • arašídy budou chutnat kaši ochucené medem; přidejte do chlazené misky sladkost tak, aby produkt neztratil svou hodnotu;
 • med se dobře kombinuje s tvarohem a ovocnými a bobulovými přísadami;
 • pokud pečete cuketu nebo dýni, zeleninu lze nalít předem roztaveným medem;
 • sladký ovocný salát s kořeněným sladkým.

Med jde dobře s většinou ingrediencí a zvyšuje jejich nutriční hodnotu. Pro zajištění přínosu pro dítě dodržujte nezbytné standardy pro zavedení medu do stravy.

Možné nutriční problémy

Včelínový balzám není všelékem na všechny nemoci. Samotný produkt je schopen vyvolat řadu nemocí. U malých dětí se to může projevit jako atopická dermatitida, diatéza nebo závažnější alergická reakce, která povede ke katastrofálním následkům.

Příznaky medové alergie

OrgánJak to reaguje
Gastrointestinální trakt• nadýmání;
• kolika;
• nevolnost, někdy zvracení;
• průjem
Kůže• kopřivka;
• dermatitida;
• ekzém
Dýchací systém• rýma;
• kašel doprovázený bronchiálními křečemi;
• namáhavé dýchání
Oropharynx• chraplavý hlas při pláči;
• suchá ústa;
• Quinckeho edém
Neurologický systém• bolesti hlavy;
• závrať;
• mdloby

Důležité! Alergie na potraviny ovlivňují kardiovaskulární systém dítěte. V kombinaci s dalšími příznaky to může vést k anafylaktickému šoku..

Podobné reakce se vyskytují na přírodním produktu, příčinou jsou pylová zrna, která upadla na med s nektarem. Společně s těmito složkami se do produktu ukládají škodlivé látky, které se usazují na květech rostoucích v oblastech se špatnou ekologií..

Nedostatečná reakce malého muže na med je způsobena nedokonalostí trávicího systému, který produkuje ochranné enzymy v malém množství. To vede ke skutečnosti, že mechanismus desenzibilizace je aktivován a vyvolává alergickou reakci.

Před zavedením sladkého produktu z včelínů do návnady se musí matka ujistit, že je pro dítě k dispozici med. I cenný balzám může způsobit újmu, pokud se použije bezmyšlenkovitě. Alergie u malých dětí vykazují vážné příznaky. Proto je lepší nespěchat s takovými přísadami v nabídce, ale počkat, až se arašídy stanou 2 roky staré.

Je to pro děti sladké, v jakém věku

Otázka, zda je možné, aby děti měly sladkosti, znepokojuje mnoho rodičů. Většina matek má tendenci omezovat první dva až tři roky svého dítěte sladkostí. A přesto glukóza nezbytná k udržení vysoké úrovně energie a výživy mozkových buněk musí nutně vstoupit do těla dítěte. Je důležité dodržovat opatření a ujistit se, že dodržujete doporučení pediatra.

Výhody a poškození sladkostí

Mnoho rodičů věří, že sladkosti jsou pouze sladkosti, čokoláda, dorty. Tyto potraviny jsou skutečně škodlivé a mohou vyvolat alergické reakce, zažívací procesy, zácpu a průjem..

Dávat takové sladkosti dětem ročně je velmi odrazováno kvůli nestabilnímu stavu imunitního a trávicího systému.

Až dvanáct měsíců dítě dost laktózy a sacharózy, které pocházejí z ovocného pyré a mateřského mléka.

Použití produktů, jako jsou:

 1. Cukr ve formě písku nebo rafinovaného cukru. Je nežádoucí přidávat je do obilovin, ovocných pyré, protože si na to děti rychle zvyknou a později odmítají jíst neslazená jídla.
 2. Cukroví. Nebezpečí karamelových a čokoládových výrobků spočívá ve velkém počtu škodlivých látek. Obsahují cukr, aroma a barviva. Všechny tyto složky poškozují zuby, zažívací orgány a imunitu..
 3. Dorty Cukrářský výrobek obsahuje škodlivé tuky a uhlohydráty. Vytvářejí velké zatížení pankreatu a nepřispívají k sytosti těla..
 4. Džem. Jakékoli konzervy obsahují velké množství sacharózy. Zkazí sklovinu zubů, narušuje fungování gastrointestinálního traktu a způsobuje diatézu.

Na otázku, zda lze dětem dát sladkosti, lékaři vždy odpoví záporně. Spotřeba výrobků obsahujících sacharózu u dětí do jednoho roku vede k vývoji:

 • vysoký krevní tlak v dospívání;
 • metabolické poruchy a zvýšená tělesná hmotnost;
 • nemoci endokrinního systému.

Odborníci se shodují, že dříve udržování sladkých jídel ve stravě vede k závislosti. Jak stárnou, dítě nemůže odmítnout konzumovat sladkosti, dorty a dorty.

Pokud je dovoleno dětem dávat sladkosti?

Z výše uvedeného je již zřejmé, zda děti mohou mít sladkosti. Děti do jednoho roku jsou kontraindikovány. Ve vyšším věku, od 1-2 let, je povoleno postupně zavádět do stravy polovinu marshmallows. Děti mohou mít sladkosti ve formě marmeládových sladkostí, které obsahují pouze přírodní barviva.

Přípravek Pastila je rovněž povolen za předpokladu, že neobsahuje škodlivé chemické složky. Všechny tyto výrobky musí být zavedeny postupně a sledovat pohodu dítěte. Pokud se objeví vyrážka, svědění, porucha stolice, měli byste takové produkty odmítnout.

Mohou děti dát dort z roku? Lékaři souhlasí s tím, že takové produkty, včetně oplatek, vdolků, se nejlépe dostávají do stravy od tří let. V tomto věku je trávicí systém zcela vyvážený a zřídka se objevují jakékoli známky nesnášenlivosti.

Ve věku od 2 do 3 let může být v dětské nabídce med. Tento produkt obsahuje různé minerály, aminokyseliny a vitamíny. Všechny tyto látky jsou nezbytné pro tvorbu imunitního systému, udržování metabolických procesů..

Med může být použit jako antibakteriální látka při prvních známkách infekce. Je důležité si uvědomit, že tento produkt je silný alergen a je kontraindikován v případě přecitlivělosti..

Informace o tom, zda je čokoláda pro děti možná, je lepší zjistit u pediatra. Lékaři mohou obvykle tento produkt podávat ve velmi malém množství za předpokladu, že na kakao není alergie. Čokoláda musí být přírodní a bez konzervačních látek.

Jaké sladkosti by se dětem neměly vůbec dávat?

Existuje seznam sladkých potravin, které jsou kontraindikovány pro děti jakéhokoli věku. To zahrnuje:

 • sycené nápoje;
 • šťávy v pytlích;
 • prosklené tvarohy;
 • plné jogurty.

Všechny tyto produkty obsahují velké množství příchutí a konzervačních složek, které jsou nebezpečné pro vývoj a růst. Na otázku, zda je možné, aby dítě mělo lízátka, pediatrové a zubaři obvykle odpovídají kategoricky. Tyto sladkosti rychle ničí zubní sklovinu a přispívají k zubnímu kazu..

Obecná doporučení

Mnoho rodičů odměňuje své dítě sladkostí nebo dorty. Tak si dítě rychle zvykne na tento druh odměn. Neměli byste tvořit závislost na sladkostí a často si s nimi dopřát děti.

Při nákupu produktů obsahujících proteinový krém je důležité věnovat pozornost datu expirace. Zastaralý dort může způsobit vážné otravy..

Dietitians doporučuje dávat sladkosti ne více než 1-2 krát týdně, a pokud je to možné, nahradit je zdravé sušené meruňky, data, rozinky. Je lepší dát sladkosti, konzervy, zmrzlinu jako dezert v malém množství po obědě, protože mohou rychle zabít chuť k jídlu.

Je důležité si uvědomit, že tvorba stravovacích návyků dítěte je zcela závislá na rodičích. Škodlivé sladkosti, které dítě konzumuje ve velkém množství, jsou zdraví škodlivé!

Je možné dát dítěti při narození jiné příjmení?

Můj manžel a já očekáváme narození dítěte. Naše manželství není oficiálně zaregistrováno v matrice. Mohu dát svému dítěti své příjmení, pokud můj otec uzná otcovství?

Ano, při registraci narození dítěte můžete uvést své příjmení. Není-li vztah s otcem dítěte registrován, musí podat žádost o uznání otcovství a také udělit souhlas s přiřazením svého příjmení k dítěti. Pokud skutečnost otcovství muž, s nímž jste v neregistrovaném manželství, neuznává, obdržíte status svobodné matky a v tomto případě bude dítě ve vašem příjmení.

Postup přiřazení příjmení novorozence

Každé dítě má právo na křestní jméno, příjmení a příjmení. Oficiálně jsou přiřazena k dítěti při registraci narození v matrice (po obdržení rodného listu).

Otázka přidělování příjmení dítěti je právně upravena zákonem o rodině Ruské federace, federálním zákonem č. 143 „Zákony o občanském stavu“. Tyto dokumenty uvádějí, že dítě nese příjmení svých rodičů. Nicméně, jehož jméno může být novorozenci dáno, záleží na řadě okolností..

Matka a otec se vzali

Pokud jsou matka a otec legálně vdané a mají společné příjmení, dítě je obdrží automaticky.

Pokud jsou rodiče manželé, ale mají různá příjmení (například matka opustila svou dívku), pak se souhlasem matky a otce může dítěti kterékoli z těchto příjmení poskytnout. Kromě toho je povoleno dát dítěti dvojí příjmení (sestávající z příjmení matky a tátu v libovolném pořadí).

Nesezdaní rodiče

Pokud matka a otec žijí v tzv. Zvykovém manželství (bez registrace u matričního úřadu), je důležitá skutečnost uznání otcovství. Po obdržení rodného listu musí muž potvrdit otcovství podáním příslušné žádosti. V takovém případě má všechna rodičovská práva, včetně uvedení svého příjmení dítěti, nebo po dohodě s matkou její příjmení.

Odmítne-li muž otcovství, není možné dát příjmení dítěti biologického otce bez jeho vědomí a souhlasu. Příjmení dítěte se přihlašuje jménem matky podle odstavce 5 Čl. 58 IC Ruské federace a čl. 5 odst. 5 18 Federální zákon č. 143.

Pozor: Matka má právo obrátit se na soud s návrhem na určení otcovství. Soud tak může uložit člověku povinnost plnit rodičovské povinnosti.

Při rozvodu

Zvažte jinou situaci, jak bude příjmení přiděleno, pokud se dítě narodí po rozvodu manželů.

Předpokládejme, že dítě bylo počato v zákonném manželství, ale narodilo se po rozvodu. Co v tomto ohledu říká zákon? Podle odstavce 2 čl. 48 IC IC Ruské federace při narození dítěte do 300 dnů po rozvodu je bývalý manžel považován za otce dítěte. Následně bude dítě zaregistrováno ve svém příjmení.

Důležité: Příjmení otce je dáno dítěti v případech, kdy bylo manželství zrušeno nebo manžel zemřel, pokud od událostí neuplynulo více než 300 dnů.

Dokumenty pro registraci příjmení

Chcete-li tedy zaregistrovat novorozence, musíte se dostavit do matriky v místě bydliště. Pokud jsou rodiče manželé, může to udělat kdokoli z nich. Musíte mít s sebou balíček dokumentů:

 • Cestovní pas;
 • Oddací list;
 • Rodný list vydávaný zdravotnickým zařízením.

Při registraci dítěte s mužem a svobodnou ženou budete potřebovat:

 • Pasy obou;
 • Společné prohlášení o stanovení otcovství;
 • Rodný list.

Pokud z určitých důvodů (smrt matky, pracovní neschopnost, zbavení rodičovských práv, nedostatek informací o jejím umístění) musí otec dítě samostatně zaregistrovat, podá sám žádost o stanovení otcovství. Kromě toho musíte získat povolení od orgánu opatrovnictví.

Je možné dát dítěti jméno příbuzného

Jak jsme psali výše, děti nesou příjmení svých rodičů (matka nebo otec). Zákon nestanoví registraci dítěte s jiným příjmením (ať už se jedná o příjmení dědů, babiček, příbuzných nebo úplně jiného příjmení). V případě potřeby má dítě právo změnit své příjmení po 14 letech (se souhlasem rodičů) a po dospělosti - dělat to sami.

Spor rodičů: jaké dítě dalo příjmení

Pokud matka a otec, nesoucí různá příjmení, nemohou určit jméno dítěte, pak situaci vyřešte, měli byste se obrátit na orgány opatrovnictví a správcovství. Je také možné, že spor bude vyřešen u soudu.

Závěr: Příjmení dítěte se zapisuje do rodného listu při registraci dítěte do matriky. Zákon poskytuje mnoho možností pro přiřazení příjmení v závislosti na individuální rodinné situaci. Do věku 14 let rozhodují o tom, co to bude, pouze rodiče. Ve věku 14 let má mladý občan příležitost změnit se k jinému, pokud rodiče takové rozhodnutí schválí.

Lze dítěti dát med? Zlato pro děti do jednoho roku

Med je extrémně zdravý produkt. Vědci, lékaři a milovníci přírodních sladkostí to neúnavně uplatňují, ale jak užitečný nebo škodlivý je tento produkt pro děti? Mnoho matek, které se snaží dát svému dítěti vše nejlepší a nejužitečnější, se často ptají, zda může být dětem dán med, kdy je možné dítěti dít med a kolik?

Med pro děti - pouze kvalita, pouze příroda

Med je nepochybně zdravý produkt, navíc se často používá jak ve farmakologii, tak v tradiční medicíně. Pravděpodobně každý slyšel, že med je nejlepší lék proti kašli? Tato tvrzení však platí pouze ve vztahu ke kvalitnímu výrobku a dnes existuje spousta padělků medu. Na regálech obchodů můžete snadno najít med, ve kterém se mísí cukr nebo škrobový sirup, mouka a dokonce i různé velmi nepoužitelné materiály - sádra, minerály, lepidlo. Proto byste měli vždy pečlivě zvážit výběr dobrot, koupit pouze kvalitní produkt, je to lepší - přirozené, od důvěryhodných včelařů.

Je možné med pro děti až rok?

Mnoho rodičů věří, že výhody medu jsou tak velké, že je módní používat tento produkt v jakémkoli věku, téměř z kolébky. Babičky doporučují míchat lžičku medu do mléka nebo kojenecké výživy a vodu pro kojence ve věku od tří měsíců.

Britští vědci ve skutečnosti zjistili, že dávat med dětem mladším než jeden rok je velmi, velmi nebezpečné: v tomto věku mohou pochoutky vytvářet velmi příznivé prostředí pro rozvoj botulismu v zažívacím systému dítěte. Důvodem je obsah spórotvorného bacilu Clostridium botulinum v včelích voštinách. Vniknutí těchto spór do lidského těla může způsobit závažné toxické poškození těla, a pokud je dospělý schopen takovou závažnou toxikózu tolerovat více či méně normálně, může být u dětí do jednoho roku ve vzácných případech až fatální. To je důvod, proč lékaři nedoporučují dávat med dětem do jednoho roku, v některých zemích - až 18 měsíců. Přemýšlejte a až se příště rozhodnete zeptat, zda je možné, aby kojící dítě medu - zvážilo všechny výhody a možná rizika používání tohoto produktu a učinilo správné rozhodnutí.

Je zajímavé, že v mnoha západních zemích je na obalech s přirozenou chutí vždy uvedeno, že med je přísně zakázán dětem mladším než jeden rok..

Upozornění: Je zakázáno dávat med dětem v mnoha zemích světa, v zemích bývalého SNS se nedoporučuje dávat med dětem mladším 18 měsíců.!

Kdy mohu dát dítěti med??

Mnoho pediatrů doporučuje dávat vašemu dítěti med, jen když dosáhne věku tří let. Skeptici a milovníci včelích pochoutek se domnívají, že je třeba začít dít medu dítěti již ve druhém roce života. Na jedné straně se však obě strany shodují: je třeba začít dítěti dítěti med v malých dávkách, abychom mohli zkontrolovat reakci těla dítěte na sladkost.

Nezapomeňte, že med patří mezi silné alergeny a citrusové plody. A ačkoli alergie na med u dítěte není běžná, je důležité dítě pozorovat, aby bylo možné včas reagovat v případě jakýchkoli příznaků. Kromě toho je důležité pochopit, že i když se alergie dítěte na med neobjeví, nadměrná konzumace tohoto produktu v mladém věku může v budoucnu způsobit alergie.!

Je možné dát dětský med: pár dalších faktů

Je důležité, aby rodiče, kteří se rozhodnou zacházet se svým dítětem na chutnou a sladkou pochoutku, pochopili, že výhody nebo nebezpečí medu jsou diskutovány pouze na pozadí kvalitního produktu a v žádném případě analogy medu nebo padělky, které se často nacházejí v regálech supermarketů..

Je také důležité pochopit, že ne vždy med z včelín může být zcela bezpečný. Existuje tzv. Jedovatý med nebo „opilý med“. Není to způsobeno špatnými včely, jak řekl Winnie Pú, ale zcela obyčejné s jediným rozdílem - sbírají nektar z rostlin obsahujících toxické látky (květy aconitu, bělené, tabák, rododendron). Po použití jedovatého medu se může objevit slabost, špatné zdraví, závratě a dokonce i mdloby. Naštěstí je takový „opilý med“ vzácný.

Kolik medu může dítě?

Pokud se rozhodnete zavést do dětské výživy med, musíte znát doporučené dávky tohoto produktu..

 • Ve věku dvou let se dětem doporučuje jíst nejvýše půl lžičky medu denně.
 • Děti starší dvou let mohou jíst lžičku medu denně.

V tomto případě má podle lékařů příznivý vliv na nervový systém dítěte a uklidňující účinek. Proto se doporučuje vzít v noci polovinu nebo celou lžičku medu, například rozpuštěnou v teplém mléku nebo čaji. To zlepší spánek dítěte a také pomůže vyrovnat se s inkontinencí před spaním u malých dětí..

Je možné dítěti podávat vitamíny ?

Doporučené příspěvky

Připojte se k našim diskusím!

Musíte být uživatelem, který zanechá komentář.

Vytvořit účet

Zaregistrujte se a získejte účet. Je to jednoduché!

Vejít do

Již zaregistrované? Přihlásit se zde.

Nyní prochází 0 členů

Žádní uživatelé si prohlíží tuto stránku..

Oblíbená témata

Zaslal: Фериде
Vytvořeno před 9 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 10 hodinami

Zaslal: * Medúza *
Vytvořeno před 2 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 15 hodinami

Zaslal: Лёля Candy
Vytvořeno před 12 hodinami

Zaslal: Mary754
Vytvořeno před 8 hodinami

Zaslal: Inina
Vytvořeno před 11 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 2 hodinami

Zaslal: Натали28
Vytvořeno před 3 hodinami

Zaslal: ОксанаРом
Vytvořeno před 5 hodinami

Klinická hodnocení

O webu

Rychlé odkazy

Populární sekce

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pouze pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je jako lékařskou radu. Stanovení diagnózy a výběr léčebných metod zůstává výhradním právem vašeho lékaře!

Je možné dát dítěti jméno dědečka, pokud s tím manžel souhlasí?

Můj táta nedávno zemřel. Nechci, aby jeho jméno skončilo se mnou a mojí sestrou. Pokud porodím dítě (jsem ženatý a nese jméno svého manžela), mohu při registraci narození okamžitě uvést jméno svého otce? Od svého manžela mohu získat můj souhlas

Odpovědi právníků (3)

Dobrý den vám přeji.

Chcete-li pro novorozence připravit jakékoli dokumenty, musíte nejprve získat rodný list. Jsou možné různé situace..

Máma a táta sdílejí stejné příjmení. Novorozence může mít pouze jméno rodiče (rodičů).
Po registraci manželství má každý z manželů předčasné příjmení. V tomto případě může být novorozenec uveden jak příjmením papeže, tak jménem matky. Pokud rodiče nemohou dosáhnout souhlasu sami, budou se muset obrátit na opatrovnické orgány nebo soud.

Pokud chcete, aby vaše dítě mělo dvojí příjmení (příjmení otce - příjmení matky), musí mít alespoň jeden z rodičů také dvojité příjmení..

Rovněž dochází k následujícím situacím: matka změnila své příjmení při registraci manželství (nebo naopak) a chce dát dítěti předčasné příjmení. V takovém případě bude muset před předložením dokumentů změnit své příjmení na předmanželské.

Kromě toho byste měli vědět, že pokud chcete, aby vaše dítě mělo stále jiné příjmení, může být změněno, pokud je dítě mladší 14 let. Přesto by to mělo být jméno jednoho z rodičů.

Mimochodem, po dosažení věku čtrnácti let mají ruští občané právo změnit nejen své příjmení, ale také své křestní a střední jméno. Až do věku 18 let to lze dosáhnout pouze se souhlasem rodičů a poté samostatně.

Není to úplně jasné. Nesu jméno svého manžela (Smirnov). Pokud najednou porodím dítě, co budu muset udělat, abych mu dal jméno svého zesnulého otce (Chernyajeva)? Můj manžel nebude vadit

Irino, dobré odpoledne!

„Při státní registraci narození se jméno dítěte zaznamenává podle jména jeho rodičů. U různých příjmení rodičů se na základě dohody rodičů dítěti přidělí příjmení otce, příjmení matky nebo dvojité příjmení vytvořené vzájemným přidáváním jména otce a matky v jakémkoli pořadí, pokud právní předpisy zakládajících subjektů Ruské federace nestanoví jinak. Během vytváření dvojitých příjmení pro plné bratry a sestry není dovoleno měnit pořadí spojování jmen otce a matky k sobě navzájem. Dvojité příjmení dítěte se nesmí skládat z více než dvou slov spojených spojovníkem. “

Vzhledem k výše uvedenému se musíte podívat na právní předpisy subjektu federace, ve kterém máte bydliště. Pokud právní předpis stanoví možnost přidělit dítěti jiné příjmení, než je vaše nebo váš otec, lze tak učinit. Jinak bude dítěti přiděleno příjmení nebo příjmení otce.

Po zaregistrování narození dítěte se souhlasem otce však můžete změnit jméno dítěte na požadované.

Jméno dítěte je dáno dohodou jeho rodičů a prostřední jméno je přiděleno jménu otce. Toto pravidlo může být změněno legislativními akty zřizujících subjektů Ruské federace nebo vnitrostátních celních orgánů..

Pokud rodiče nejsou spolu vdaní a biologický otec v době registrace narození dítěte neuznává jeho otcovství, matka dítěte má právo samostatně určit jméno dítěte a prostřední jméno je přiřazeno jménem osoby zapsané jako otec dítěte. Příjmení dítěte je v tomto případě přiděleno jménem matky (část 5 článku 58 IC Ruské federace).

Pokud matka chce změnit příjmení dítěte na příjmení biologického otce, musí si stanovit otcovství (to lze provést společnou žádostí rodičů nebo u soudu), provést změny otce dítěte v rodném listu a poté požádat o svolení opatrovnictví změnit jméno dítěte na jméno otce (část 1 článku 59 IC Ruské federace). Změnu jména dítěte, které dosáhlo věku deseti let, lze provést pouze s jeho souhlasem.

Biologický otec má stejná práva. Má-li matka souhlas, má právo obrátit se na soud s návrhem na stanovení otcovství na základě čl. 49 SK RF, a poté opatrovnickému úřadu za povolení ke změně jména dítěte. Opatrovnictví řeší tuto otázku v závislosti na zájmech dítěte.

Irino, pokud máte ještě nějaké otázky, zeptejte se, rád odpovím. Můžete mi také napsat chat a objednat osobní konzultaci nebo přípravu dokumentu na vaše téma. Vše nejlepší!

Otázka pro děti: V jakém věku může být dána tableta?

S pomocí odborníků i nadále odpovídáme na aktuální otázky týkající se moderních rodičů

Děti, které stále ještě neumí mluvit a chodit, často mistrovsky používají miniaplikace. To není překvapivé, protože vývojové a herní aplikace jsou vyvíjeny pro děti od šesti měsíců. Otázky, zda je nutné dát dětským tabletům a telefonům, jak často to stojí za to a od jakého věku, starat se o rodiče a způsobit vážnou debatu.

Zeptali jsme se psychologů a pediatrů, co si myslí o gadgetech v rukou dětí.

Daria Grosheva

Před diskutováním o nebezpečích a výhodách moderních pomůcek se podívejme na sebe. Kolik času trávíte v notebooku, tabletu, telefonu? Dítě vás kopíruje, a čím je mladší, tím větší a ostřejší, a když jste tam, bude také vtažen do virtuální reality. A existuje dostatečný počet vývojových her, které budou pro dítě více než zajímavé od šesti měsíců do roku.

Všechny hádanky, čísla, abeceda, labyrint, stejně jako kreativní hry, zvuky lesa, zvířat, světa kolem nás, pozorovací hry, kde musíte chytit útěk, to je normální. Vše je zajímavé pro dítě, zejména pro dospělé.

Nemohu posoudit nebezpečí záření z obrazovky, ale aby se předešlo následkům, můžete dávkovat čas strávený hraním hry. Například nechat vaše dítě klepnout na obrazovku, když zazvoní telefon (prstem, ruku v ruce), fotografování s ním je úžasné a úžasné dobrodružství pro dítě.

Omezte čas strávený ve virtuální hře: nyní hraje půl hodiny, poté položí telefon (ruku v ruce, pomůžete mu) a udělá další věci. Oddělte si čas, který se vám zdá optimální. Je nepřiměřené úplně připravit dítě o známost s gadgets, protože v moderním světě se s tím nějak setká a nebudete průvodcem..

Zajímavější než gadgety. Čím je dítě starší, tím silnější je jeho kognitivní potřeba a touha dobýt svět, ve kterém žije, čím více potřebuje autoritu a důvěru. Ale často dospělý nemá zájem hrát si se samotným dítětem.

Stává se také, že existuje příliš mnoho zákazů a existuje příliš málo kompromisů, a pak je svět her alternativou ke skutečnosti. Je to lepší, svobodnější, zajímavější, lépe mu rozumějí. Teenageři se zajímají o počítačové hry, protože tam dostanou vše, co jim tolik chybí: komunikace, seberealizace, kreativita. A tady nejde o to, že se jedná o všeobjímající jev, ale že není nic, co by nahradilo hry. Pokud se rodiče budou podílet na životě svých dětí a rozvíjet své skutečné zájmy, pak počítačové hry nebudou tak náročné.

Alena Zheleznyak

Je velmi lákavé dát dítěti tablet a vybojovat si půl hodiny zdarma nebo relaxační oběd v kavárně. Ale až do dvou let je tento nástroj lepší nepoužívat. Netvrdím, že existuje obrovské množství krásných a užitečných aplikací. A není nic špatného na tom, aby jste je dali dětem.

Ale je tu důležitý bod: dítě by s tabletou nemělo být samo. Je mnohem lepší, když maminka nebo táta budou studovat programy s dítětem. Faktem je, že malé děti jsou velmi svázány se svými rodiči. Jsou to rodiče, kteří dítě učí vše, pečlivě ho obklopují a dávají pocit bezpečí. Pokud se tablet začne učit všechno nové, bude důvěra v rodiče pochybovat. V budoucnu to může vést k problémům ve vztazích a chování..

Olga Petina

V prvních letech života se dítě vyvíjí velmi aktivně, učí se světu a roste. V tomto by mu měly pomoci vnější podněty ze skutečného světa - hry, hračky, kterých se lze dotknout, příběhy rodičů a ne virtuální realita.

Dávat si hrát s tabletem je lepší po dvou letech, když dítě má úmyslné kroky, ale ne více než hodinu denně. Pro předškolní děti - ne více než dvě hodiny denně.

Ilustrace: Nastya Grigoryeva

V jakém věku může být dítěti podáván med, když je přípravek kontraindikován u dětí?

Med je jednou z nejčastějších ingrediencí lidových receptů. Existuje samostatný obor alternativní medicíny, který je založen na léčbě včelích produktů, apitherapie. Výhody těchto produktů byly prokázány Národním zdravotním ústavem USA a mohou být použity interně nebo externě..

Med se používá nejen k léčbě dospělých, ale může se podávat i dětem, ale jako každý produkt s léčivými vlastnostmi má i svá vlastní omezení. V jakém věku může být dítěti podán med a jak jej správně zavést do stravy?

Výhody medu pro děti

Jaké je použití medu? Protizánětlivé, antibakteriální, antivirové, regenerační vlastnosti tohoto sladkého produktu jsou způsobeny jeho složením. Obsahuje mnoho vitamínů, makroprvků a mikroelementů, které jsou tak silně potřebovány rostoucím dětským tělem. Energetická hodnota - 304 kcal na 100 g.

Tabulka obsahuje seznam vitamínů a minerálů, které tvoří med:

SoučástkaPísmeno označeníBiologická role
RiboflavinVitamin B2Je nezbytná pro tvorbu červených krvinek, regulaci růstu, vývoj reprodukčního systému, normální fungování štítné žlázy. Ovlivňuje stav kůže, vlasů, nehtů.
NiacinIN 3Zlepšuje mikrocirkulaci krve, zvyšuje kognitivní schopnosti.
Kyselina pantothenováV 5Stimuluje syntézu hormonů nadledvin, má reparativní účinek na sliznice, podílí se na metabolismu.
PyridoxinV 6Podílí se na metabolismu, erytropoéze, reguluje saturaci buněk glukózou.
FolacinAT 9Stimuluje erytropoézu, podílí se na syntéze aminokyselin.
Vitamín CSPodílí se na syntéze hormonů. Je antioxidant.
VápníkSaNezbytné pro růst a vývoj pohybového aparátu.
ŽehličkaFeJe součástí hemoglobinu, jeho nedostatek vede k anémii.
HořčíkMgPotřebný pro normální fungování nervového systému, srdečního svalu, gastrointestinálního traktu.
FosforRZahrnuto v zubní sklovině, kostech.
DraslíkNANedostatek draslíku vede k narušení srdečního svalu a kosterního svalu.
ZinekZnJe to nezbytné pro normální fungování reprodukční sféry.

Od jakého věku je dovoleno dávat med malému dítěti, je to možné pro jeho dítě?

Je dovoleno dětem dávat med až rok? Obsahuje mnoho biologicky aktivních látek, které mohou poškodit tělo dítěte. Mezi pediatry neexistuje shoda o tom, v jakém věku by měl být tento produkt pro včely dán dětem. Většina však tvrdí, že byste neměli kojit děti. Jednoleté děti dostávají všechny potřebné látky s mateřským mlékem..

Co dělat, když je dítě kojeno? I v tomto případě se nespěchejte, abyste ho představili včelařským výrobkům. Pro děti do 1-2 let, které nedostávají mateřské mléko, existují speciální směsi, které vyrovnávají nedostatek vitamínů v mikroelementech.

Kdy můžete dát dětem med? Od 2 let můžete dítě postupně krmit medem. V tomto věku je jeho tělo již schopno vnímat novou léčbu.

Nebezpečí zavedení medu do stravy dítěte

Proč je zakázáno dávat dětem do 1 roku přírodní med? Včelí produkty jsou nejsilnějšími alergeny, hlavně díky obsahu pylu. Tělo dítěte je na takové látky velmi citlivé. U kojenců se vyskytuje vyrážka, vyrážka, poruchy gastrointestinálního traktu. Příznaky alergie:

 • zarudnutí kůže;
 • svědění
 • rýma
 • trhání;
 • dušnost;
 • bolest břicha;
 • průjem;
 • zvracení.

Jedním z nejnebezpečnějších projevů alergií je Quinckeho edém a anafylaktický šok. S Quinckeho edémem dochází k hyperémii tkání krku. Dýchací cesty jsou blokovány. Pokud neprodleně neposkytnete lékařskou péči, může se dítě udusit a zemřít. Při anafylaktickém šoku je narušena periferní cirkulace. Objevuje se dušnost, dítě ztrácí vědomí a bez řádné pomoci může zemřít během několika minut poté, co alergen vstoupí do těla.

Jak zavést med do dětské výživy, jaké jsou denní normy pro používání produktu?

Med by měl být do stravy zaveden postupně. Přípustné denní množství produktu pro předškoláky je mnohem menší než pro dospělé. Nepřekračujte povolené dávkování, jinak se mohou vyskytnout nežádoucí účinky.

Kolik lžiček sladkostí lze jíst v různém věku:

 • 2-3 roky - 1/2 lžičky, rozdělena do 2krát;
 • 4-5 let - 1 t. L., rozdělena do 2-3 dávek;
 • 6-9 let - 3 lžíce. l.;
 • 9-15 let - 5 lžíce. l.;
 • od 15 let - dávka pro dospělé.

Jak naučit dítě včelím produktům? Med má sladkou, ale specifickou chuť. Jedno dítě se to bude líbit, zatímco druhé zcela odmítne nový dezert. Med by měl být prezentován přesně jako léčba, a nikoli jako lék, který musí být sněden. Může být rozprostřen na cookies, přidán do čaje místo cukru. Měli byste však dávat pozor, abyste nerozpustili med v horkém nápoji. Při teplotách nad 40 stupňů ztrácí své prospěšné vlastnosti a začne uvolňovat škodlivé látky.

Je med povolen dětem pro vnější použití??

Med lze brát nejen dovnitř, ale i navenek. Má antiseptické a regenerační vlastnosti. Ošetřují je ranami, popáleninami, modřinami, vtíráním do hrudníku a zpět chladem. V dospívání je tento produkt účinný při léčbě akné způsobeného hormonální nerovnováhou..

Existují nějaká věková omezení pro použití včelího produktu ve formě mastí a pleťových vod? Nelze jej také použít pro broušení, pokud dítě ještě není rok. I přes to, že med bude používán externě, může na něm stále nastat alergická reakce, která povede k podráždění, svědění, vyrážce nebo hyperémii tkání.

Recepty pro děti z různých nemocí a pro prevenci

Nejčastěji se med konzumuje během nachlazení, s kašlem, stomatitidou, aby se zvýšila imunita a zabránilo SARS. Pokud je dítě chladné, nepodávejte mu okamžitě antibiotika. V počátečních fázích onemocnění pomůže med zmírnit situaci. Při teplotách do 38 stupňů se můžete obejít bez antipyretika. Samotné tělo je schopno se s infekcí vyrovnat, stačí mu pomoci. Med způsobuje zvýšené pocení, které zmírňuje příznaky..

Studené recepty:

 • Mléko s ovesem. 200 g ovsa nalije 1 litr mléka a dusíme po dobu 1 hodiny. Poté přelijte vývar, ochlaďte a přidejte 1 lžičku. máslo a med. Pijte směs před spaním, příští ráno by mělo teplo ustoupit.
 • Bylinkový čaj. K přípravě čaje musíte sbírat mátou, heřmánku, malinu, rakytníku. Vařte byliny, ochlaďte, napijte nápoj a přidejte 1 lžičku na sklenici. Miláček. Bylinné čaje jsou povoleny pro děti starší 4 let..

Med odstraní hlen, pomáhá vyčistit krk. Používá se při léčbě bronchitidy a pneumonie. Kašel recepty:

 • Vytlačte šťávu z listů aloe. Šťáva se smíchá s medem v následujícím poměru: pro 50 ml šťávy - 10 g medu. Směs dává 1 lžičku. 3krát denně.
 • Mléko se zahřívá na 30 stupňů a rozpustí se v něm 1 lžička. Miláček. Aby se dítěti usnadnilo pití léčivého nápoje, nalije se do něj několik lžiček kakaového prášku. Roztok se vypije 3-4krát denně po jídle.
 • U ředkviček střední velikosti odřízněte horní část a udělejte malý zářez. Nalijte 2 lžičky. zlato a nechte 2 hodiny. Po nějaké době se v ředkvičce vytvoří šťáva, která se musí podávat třikrát denně.

Med má dezinfekční vlastnost, takže je účinný při léčbě stomatitidy. Rány se hojí mnohem rychleji, pokud jsou opláchnuty medovým roztokem. K tomu vařit 1 lžička. suchý heřmánek, pak ochlaďte vývar, filtrujte a přidejte lžíci medu. Ústa by měla být proplachována 3-4krát denně po dobu jednoho týdne. Někteří rodiče se domnívají, že oplachování pomůže s kroucením. Neměly by se však podávat dětem mladším 6 let..

Pokud je přípravek kontraindikován u dětí?

V některých případech je med zcela zakázán. Kontraindikace pro léčbu včelařským produktem:

 • individuální nesnášenlivost složek medu;
 • exsudativní diatéza - genetická tendence k alergickým reakcím;
 • scrofula nebo externí tuberkulóza;
 • cukrovka - med obsahuje glukózu;
 • sklon k nadváze - med má vysoký obsah kalorií.

Než dáte dítěti první lžíci medových dobrot, musíte se ujistit, že nemá žádné kontraindikace. Za tímto účelem kapejte zlatý dezert na vnitřní ohyb lokte. Pokud kůže zčervenala, objevilo se svědění, potom dítě nesnáší produkt. Pokud nedojde k žádné reakci, můžete do stravy pečlivě vstoupit med.

Když dítě může začít dávat sladkosti?

Sladkosti... Někteří rodiče kategoricky nedávají dětem nic sladkého. Jiní naopak dítě hýčkají velkým množstvím sladkostí a koláčů. Je možné dát dětem sladkosti, a pokud ano, v jakém množství?

Sladkosti: dobré nebo špatné

Výraz „sladký“ obsahuje velký seznam produktů, které obsahují velké množství fruktózy a sacharózy. Jedná se o cukrovinky, cukrovinky, pečivo, zmrzlinu, želé, marmeládu, marshmallows, marshmallows atd. Výrobky obsahující cukr jsou pro tělo nepostradatelné. Jsou zdrojem energie a jsou nezbytné pro normální mozkovou aktivitu..

Kromě fruktózy a sacharózy obsahuje mnoho dobrot užitečné látky potřebné pro organismus. Sušené ovoce, marshmallows a marmeláda se skládají ze snadno stravitelných uhlohydrátů a stopových prvků. Nekupujte však pastilky nebo marmelády jasných barev. Tato jídla obsahují mnoho barviv, která mohou poškodit tělo..

Med je obecně skladem užitečných látek: stopových prvků, vitamínů, enzymů a dalších biologicky aktivních látek. Má vysoké antiseptické a antibakteriální vlastnosti. Zároveň se zvyšuje imunita, hromadí se vnitřní síly těla. Při zavádění medu do stravy je třeba postupovat opatrně - jedná se o výrazný alergen.

Kromě výhod pro tělo jsou sladkosti silným zdrojem pozitivních emocí. Dítě se raduje z krásného dortu k narozeninám nebo během procházky a jedí ořechy se svou matkou.

Je však lepší úplně opustit používání některých sladkostí:

 • Cukr ve své čisté formě nepřináší žádnou výhodu. Nepřidávejte ho do ovesné kaše, čaje nebo bramborové kaše pro dítě. Dospělí si myslí, že dítě bude chutnat lépe. Zvykne si na čerstvé jídlo a jeho chuť mu vyhovuje.
 • Soubory cookie, koláče a koláče mají vysoký obsah tuku, těžké uhlohydráty a cukr. Rychle nasycují malý organismus, ale nepřinášejí žádný užitek. Je vhodné opustit každodenní používání těchto produktů a ponechat je výhradně na slavnostní nabídce.
 • Džemy, zavařeniny a džemy jsou koncentrovaným roztokem sacharózy v ovocné šťávě nebo pyré. Výhody těchto produktů jsou pochybné a vysoký obsah cukru je alarmující. Tenkou vrstvu můžete rozložit na sendvič, ale nechat se unést.
 • Candy lze dítěti dát až po třech letech. Nejškodlivější z těchto pochoutek jsou karamely a bonbóny. Mají hodně cukru a barviv a nepřinesou žádné výhody. Pokud opravdu chcete dát cukroví dítěti, nechte to být čokoláda. Čokoláda obsahuje vitaminy B a antioxidanty posilující imunitu.

Když mohou mít děti první dobroty

Některé sladkosti tedy mohou být dány dětem. Rostoucímu tělu přinesou pozitivní emoce a výhody. Vyvstává otázka: kdy mohou být dětem dány sladkosti, kdy přijde okamžik, kdy se dá první ošetření.

První sladkosti a malé množství cukru mohou být zavedeny do stravy po prvních narozeninách.

Je lepší zahájit cestu kolem světa sladkých potěšení ovocnými pěnami připravenými z vlastních rukou z čerstvých bobulí a ovoce. Pak můžete dát dítěti chuť marshmallows, marmelády a želé bonbóny. Po třetích narozeninách je čas vyzkoušet zmrzlinu s nízkým obsahem tuku a lehké krémové koláče.

Dávat sladkosti je nutné pouze po hlavním jídle. Takže nebude chtít mnoho sladkostí a nepřeruší jeho chuť k jídlu, pokud mu dáte pochoutku mezi krmením.

mohou mít děti sladké

V zásadě se děti, stejně jako všichni lidé, mohou dobře obejít bez dobrot. Od narození dítě zná a miluje jeden druh „sladkosti“ - laktózu v mateřském mléce. Dětský čaj, ovesná kaše a jiná jídla osladí pouze rodiče svými zvyky. V průběhu času si dítě zvykne na chuť sladkostí a může dokonce odmítnout normální jídlo. Kromě toho může přebytek sacharidů vést k metabolickým onemocněním (například diabetes mellitus, alimentární obezita) a rozpadu v mléčných zubech.

Děti sladkého zubu rostou nejčastěji s rodiči sladkého zubu, protože to jsou dospělí, kteří u dětí vytvářejí potravinový stereotyp. Rodiče, kteří jedí hodně sladkostí, věří, že to děti potřebují. Druhou příčinou dětí se sladkým zubem je nedostatečná pozornost věnovaná dítěti. Když dítě poprvé ochutnalo, dítě, které mu v rodině chybí pozornost a náklonnost, ho chce s potěšením získat z léčení.

Neměli byste nabízet sladkosti dítěti od útlého věku, ale začít ho hýčkat, jak to dělá přiměřeně. Nenahrazujte sladkou lásku a náklonnost, nedávejte jako povzbuzení. Než znovu dáme bonbón, je lepší jít s ním na zábavnou procházku, zařídit zlobivou hru nebo jít do cirkusu a nahradit sladkosti ovocem a ořechy.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Dr. Komarovsky odpovídá na otázku, v jakém věku a proč mohou děti jíst sladkosti a jaké typy jsou preferovány:

Chcete být první, kdo si přečte naše materiály? Přihlaste se k odběru našeho telegramového kanálu, stránky Facebook nebo skupiny VKontakte.

Jsme v Yandex.Zen - připojte se!

Články O Neplodnosti