Hlavní Neplodnost

Arvi a možné těhotenství

"Vyzkoušel jsem ten druhý den"

Autor, promiň, rzhunimogu

K tématu: samozřejmě, uzdrav se a úspěch v plánování!

Amixin rozhodně nestojí za to.

Léčivou látkou je tiloron. Studoval v zahraničí v 80. letech
gg, studie na zvířatech prokázaly vysokou toxicitu léku (lipidóza
játra, sítnice atd.), po nichž jsou studie minimalizovány.

Byl jsem nemocný s mým prvním dítětem, i když ne s ARVI, ale vzal jsem antibiotika.
doba byla 6-7 týdnů
porodila zdravou dívku včas)

Věřím, že je nebezpečnější neléčit, protože je plná všech druhů drog a dokonce antibiotik, která jsou povolena během těhotenství.

Remantadin může být těhotný. "Remantadin" během těhotenství: důsledky, kontraindikace

Droga Remantadin je známa již od roku 1965. Syntetizovali ho američtí vědci, kteří chtěli najít lék, který by byl účinný při léčbě nachlazení a chřipky..

Během nachlazení je tento lék nejžádanější. Je však třeba si uvědomit, že Remantadine, stejně jako jakýkoli jiný lék, by se měl používat až po konzultaci s lékařem. Abyste nepoškodili zdraví, musíte znát pravidla pro užívání tohoto léku, jeho přípustné dávkování a kontraindikace.

Remantadin - popis léku a jak brát s ARVI

Remantadin je syntetický lék, jehož působení je zaměřeno na boj proti virové infekci. Vypadá jako bílý prášek z nejmenších krystalů. Chuť Remantadinu je dost hořká. Lék je velmi rozpustný v alkoholu, ale špatně ve vodě. Ihned po vstupu Remantadinu do těla začíná účinek na toxiny.

Působení léku je zaměřeno na části tkání virových buněk, v důsledku toho se nemohou množit. To vede ke snížení virové aktivity a ke zvýšení imunity..

Vzhledem k tomu, že se účinná látka hromadí v tkáních, je léčivo používáno k léčbě a prevenci. Lék je derivát adamantanu. Adamantan je uhlovodík, který se nachází ve své přirozené formě pouze v oleji, ale ve velmi malém množství, takže je syntetizován chemicky. Další jméno pro Remantadine je Rimantadine. Jsou identické v chemickém složení. Protizánětlivé léky jsou uvedeny v.

Nemoci, ve kterých je Remantadin účinný:

 1. Herpes viry prvního a druhého typu.
 2. Klíštění encefalitida virové etiologie.
 3. Chřipka typu A, její kmeny (A2).

Remantadin je také vhodný pro prevenci chřipky, posílení imunity během masové morbidity.

Přestože byl tento lék syntetizován po dlouhou dobu, je stále účinný. To potvrzují četné studie. Shromážděny další chřipky a nachlazení.

Farmakologický účinek a složení skupiny

Jak bylo uvedeno výše, Remantadin patří do skupiny syntetických drog. Účinně bojuje proti různým kmenům viru, herpes viru a viru klíšťové encefalitidy. Používáte-li Remantadin pro preventivní účely, jeho akce bude zaměřena na zabránění viru v vstupu do buňky. Lék má antitoxický účinek, který urychluje proces hojení. Druhy chřipkových výstřelů vyšetřených.

Remantadin je dobrý profylaktický lék, protože má dlouhý poločas, který mu umožňuje být v těle dlouhou dobu. Pokud je člověk nemocný, pak tento lék neumožňuje virové DNA opustit buňku, v důsledku toho zůstává virus uvnitř zamčený. To vede ke snížení počtu virových částic v těle..

Remantadin má také imunomodulační a antitoxické účinky. Stimuluje produkci interferonů a zvyšuje aktivitu lymfocytů..

Lék se vstřebává do střeva a vylučuje se převážně játry. Při chronickém selhání ledvin se může akumulovat v ledvinách v toxických mezích. V tomto případě je nutné upravit dávkování. Pro prevenci nachlazení lze Remantadine použít jak pro dospělé, tak pro děti od sedmi let, jednu nebo dvě tablety jednou denně po dobu čtyř týdnů..

Prevence encefalitidy: dvě tablety jednou denně po dobu pěti dnů Při léčbě chřipky by měly být užívány tři tablety Remantadinu první den, druhý a třetí den dvě tablety dvakrát denně a čtvrtá a pátá dvě tablety jednou ve dne.

Děti mohou užívat jednu tabletu dvakrát denně. Ošetření trvá pět dní..

Indikace a kontraindikace

Remantadin je indikován k léčbě chřipky v časném stádiu, kdy od doby onemocnění uplynuly maximálně dva dny, a také k prevenci akutního onemocnění v období masové morbidity..

Při vysokém krevním tlaku a ateroskleróze je třeba Remantadin užívat opatrně. Je nutné se poradit s lékařem, protože tento lék může nemoc zhoršit a vést k hemoragické mrtvici.

Při epilepsii, poruchách oběhu v mozku a diabetes mellitus můžete Remantadin užívat pouze se svolením lékaře.

Kontraindikace léku:

 1. Individuální nesnášenlivost jakékoli složky.
 2. Onemocnění ledvin a jater.
 3. Hypertyreóza.
 4. Těhotenství.
 5. Věk až sedm let.
 6. Epilepsie.
 7. Mozková skleróza.

Jak pít pilulky během těhotenství

Návod k použití naznačuje, že léčivo se ženám nedoporučuje během těhotenství ani během kojení. Doporučuje se nahradit Remantadin bezpečnějšími přírodními přípravky obsahujícími lidské interferony..

Studie na zvířatech ukázaly, že léčivo může procházet placentou a vylučovat se spolu s mateřským mlékem. Po podání Remantadinu o tři hodiny později je koncentrace léčiva v mléce výrazně vyšší než v krvi. Se zvýšeným stresem na ledvinách během těhotenství a vysokou koncentrací léčiva v krvi dochází k negativnímu účinku na plod. Mohou těhotné ženy dostat chřipku?.

Návod k použití pro malé děti s nachlazením

Lék Remantadin ve formě tablet by neměli pít děti mladší sedm let. V tomto případě je lepší k léčbě použít lék ve formě sirupu zvaného Orvire. Sirup může být podáván dětem od jednoho roku.

Průměrné náklady 300 r.

Forma remantadinu ve formě sirupu má na tělo na rozdíl od tablet mírnější účinek, protože léčivo je dodáváno v malých porcích.

Možné komplikace způsobené drogou

Lék Remantadin má řadu vedlejších účinků.

Komplikace jsou velmi vzácné. K tomu obvykle dochází při dlouhodobém užívání léku nebo při zvýšení přípustné dávky..

Takže z nervového systému se může objevit deprese nebo nadměrná podrážděnost, bolesti hlavy a závratě, ospalost, třes končetin.

Z trávicích orgánů jsou komplikace, jako je bolest v žaludku, nevolnost, ztráta chuti k jídlu a sucho v ústech. Po užití léku je pozorováno zvýšení hladiny bilirubinu v krvi. A lidé s epilepsií mohou mít záchvaty.

Alergické reakce ve formě vyrážek mohou nastat při individuální nesnášenlivosti léku.

V některých případech Remantadin narušuje soustředění pozornosti, způsobuje inhibici, proto se nedoporučuje lidem, jejichž práce je spojena s rychlou reakcí, a těm, kteří řídí vozidla.

Jakmile přestanete přípravek Remantadine užívat, zmizí všechny nepříjemné příznaky..

Video

zjištění

Remantadin je rozpočet, ale zároveň velmi účinný lék pro prevenci a léčbu chřipky, klíšťové encefalitidy, herpesu. Je nejúčinnější v počátečním stádiu onemocnění..

Hlavní věc si pamatovat o indikacích a kontraindikacích léku a sledovat dávkování. Kojení žen a dětí mladších sedm let není povoleno.

Remantadin (rimantadin) není předepsán během těhotenství, protože může proniknout placentou do plodu a má řadu vedlejších účinků, které mohou negativně ovlivnit těhotnou ženu i vyvíjející se plod. Pro prevenci chřipky je v tomto případě vhodné použít jiné prostředky, například interferon.

Mechanismus účinku remantadinu

Remantadin je antivirové léčivo, které inhibuje reprodukci virů v časném stádiu onemocnění, to znamená v době jejich zavedení do buněk lidského těla. Působí 6 až 8 hodin, poté se v játrech intenzivně rozkládá na metabolické produkty (metabolity). Méně než čtvrtina přijaté dávky se vylučuje močí v nezměněné podobě ledvinami. To je místo, kde se skrývá hlavní nebezpečí, protože ženské ledviny již nesou dvojí břemeno a rimantadin se může zdržovat v krvi. Bylo zjištěno, že dávky nad normální mohou mít toxický účinek na organismus. Tělo těhotné ženy je zvláště citlivé na všechny druhy toxického stresu. I léky, které může používat většina pacientů, jsou během těhotenství často kontraindikovány..

Kromě toho je chřipkový virus umístěn uvnitř buněk lidského těla a není možné na něj působit, aniž by došlo k úplnému poškození buněk. Není jisté, že při působení remantadinových buněk nedojde k poškození životně důležitých orgánů, jako jsou ledviny. A pokud se to u zdravého člověka stane zcela bez povšimnutí, pak během těhotenství nepatrné změny stavu určitých orgánů nutně ovlivní stav plodu..

Co je nebezpečný remantadin pro těhotné ženy

Klinické studie tohoto léčiva u těhotných žen a kojících matek nebyly provedeny, ale experimenty na zvířatech zjistily, že remantadin prochází placentární bariérou a vylučuje se do mateřského mléka. Koncentrace remantadinu v mateřském mléce tři hodiny po jedné dávce překračuje koncentraci v krevní plazmě. V případě vysoké zátěže ledvin těhotné ženy a zvýšení koncentrace remantadinu v plazmě její krve se to pro plod stane skutečně nebezpečným..

Vedlejší účinky rimantadinu mohou také negativně ovlivnit těhotenství. Například nežádoucí účinky zažívacích orgánů, jako je bolest břicha, nadýmání, zhoršená funkce jater, sucho v ústech, zhoršená chuť k jídlu, nevolnost a zvracení, mohou zvýšit projevy toxikózy předčasného těhotenství a také poruchy trávení, ke kterým dochází během těhotenství. těhotenství, např. nadýmání a zácpa.

Vedlejší účinky centrálního nervového systému (bolest hlavy, nespavost, nervozita, závratě, zhoršená pozornost, ospalost, úzkost, zvýšená podrážděnost, únava, křečová připravenost) také zhoršují některé nepříjemné pocity během těhotenství. Zejména nežádoucí zesílení těchto účinků ve druhé polovině těhotenství, kdy je žena ohrožena toxikózou druhé poloviny (gestóza). Remantadin je v tomto případě schopen stimulovat zvýšení krevního tlaku, který je typický pro gestózu. A při těžké gestóze může u těhotných žen vyvolat zvýšení cévní mozkové příhody a křeče.

Podávání remantadinu je oficiálně kontraindikováno v případě přecitlivělosti na složky léku, závažných jaterních onemocnění se zhoršenou funkcí (což vytváří zvýšenou koncentraci léku v krvi těhotné ženy, což je nepřijatelné), při jakémkoli onemocnění ledvin (to samé se vytváří vysoká koncentrace remantadinu v krevní plazmě) ), se zvýšenou funkcí štítné žlázy (což zvyšuje zvýšenou vzrušivost a nervozitu, což je charakteristické pro tyto pacienty i těhotné ženy) a děti do jednoho roku (toxické) účinek tohoto léku může být pro ně škodlivý kvůli nedokonalosti jater a ledvin).

Každá žena, která má dítě, se snaží pečlivě sledovat, co jí, jak dobrý životní styl vede a samozřejmě vyvstává otázka bezpečnosti užívání některých léků. Droga „Remantadin“ během těhotenství se tak stala velmi důležitým tématem pro diskusi mezi nastávajícími matkami.

Složení a uvolnění formy remantadinu

Farmaceutické rostliny produkují remantadin pouze ve formě tablet. Jedna tableta tohoto léčiva obsahuje 50 mg remantadin hydrochloridu. Mají bílou nebo bílou barvu se žlutým nádechem, mají plochý tvar a jsou zkoseny pro pohodlnější dělení..

Princip léku

Tento lék je ve své činnosti antivirový. Remantadin byl testován pouze u laboratorních zvířat. To bude diskutováno dále v článku..

Je schopen působit na virus, který vstoupil do těla v počátečních stádiích nemoci. To je v okamžiku, kdy buňky patogenních organismů začnou pronikat do lidského těla.

Trvání účinku Remantadinu během těhotenství a při použití běžnou osobou je stejné: od 6 do 7-8 hodin. Poté se lék začne rozkládat v játrech a vylučuje se ledvinami..

Tělo ženy přepravující dítě dostává na tento párový orgán intenzivnější zátěž. Z těchto důvodů Remantadin během těhotenství v počátečních stadiích a dále představuje určité zdravotní riziko..

Neméně důležitým faktorem je, že lék je částečně schopen zůstat v těle. Studie vědců na toto téma také ukázaly, že tento antivirový lék může mít toxický účinek, když je použit ve velkých dávkách. Ze stejného důvodu se většina gynekologů, které jsou těhotnými ženami, snaží vyhnout se jmenování „remantadinu“ během těhotenství dříve a později..

Nežádoucí účinky Remantadinu

K nežádoucím důsledkům užívání přípravku Remantadin musí dojít, jako je tomu u mnoha jiných drog. Mohou se objevit také při použití těhotnými ženami. Mezi nejčastější vedlejší účinky tohoto léku patří:

 1. Nadýmání.
 2. Zvracení.
 3. Nevolnost.
 4. Poruchy normální funkce jater.
 5. Sušení ústní sliznice.

Kontraindikace

„Remantadin“ je během těhotenství kontraindikován. Toto je oficiálně schváleno, mnoho lékařů toto rozhodnutí podporuje. Droga také nemůže být přijata, pokud:

 • existuje alergie na některé složky léku;
 • děti do 1 roku;
 • ti s diagnózou hypertyreózy;
 • osoby trpící onemocněním jater.

Během porodu dítěte se všechny tyto negativní aspekty mohou projevit výrazněji. Tyto důvody také vyvolávají obavy lékařů při předepisování Remantadinu během těhotenství. Lze to předepsat jako samoléčení? Určitě ne! To může mít velmi smutné následky..

„Remantadin“ během těhotenství: je to možné nebo ne?

Studie tohoto antivirového léku nebyly provedeny u těhotných žen. Bylo však studováno pomocí experimentů na březích zvířatech. Z experimentů vyšlo najevo, že složky léčiva mohou proniknout placentou, což má negativní dopad na plod. To také přechází do mateřského mléka, přenášené krmením dítěte do jeho těla.

Studie vědců také ukázaly, že u zvířat, která během těhotenství pila „remantadin“, byla jeho koncentrace v mateřském mléce několikrát vyšší než v krvi.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem a argumentům, které byly opakovaně potvrzeny klinickými a laboratorními studiemi, je jmenování léku „Remantadin“ těhotným ženám přísně kontraindikováno. Složky obsažené v jeho složení jsou vysoce nebezpečné pro vývoj a růst plodu v děloze.

Nežádoucí důsledky

Během těhotenství je lék kontraindikován. Existují však případy, kdy žena „chytne“ virové onemocnění, nevědomá o svém těhotenství a začne léčbu antivirovými léky. Pokud se přípravek Remantadine použije v prvních týdnech těhotenství ve vysokých dávkách, může dojít k vážným zraněním a zraněním, která nejsou slučitelná se životem. Žena tedy nemusí vědět o své situaci a ztratit své nenarozené dítě. Pokud embryo přežije, bude ve většině případů jeho vývoj v budoucnosti obtížný.

Pokud byl lék užíván z nedbalosti, musíte naléhavě kontaktovat svého gynekologa a získat od něj radu ohledně dalších opatření, která by měla být zaměřena na zachování života plodu a zdraví matky.

Existují však některé faktory, které mohou vést ke zranění neméně závažným než při užívání léků. Tyto zahrnují:

 1. Vzpírání těhotná žena.
 2. Konzumace alkoholu.
 3. Kouření.
 4. Nadměrná fyzická námaha, která může způsobit předčasný porod.
 5. Stres.

Remantadin je syntetický lék, jehož působení je zaměřeno na boj proti virové infekci. Vypadá jako bílý prášek z nejmenších krystalů. Chuť Remantadinu je dost hořká. Lék je velmi rozpustný v alkoholu, ale špatně ve vodě. Ihned po vstupu Remantadinu do těla začíná účinek na toxiny.

Vzhledem k tomu, že se účinná látka hromadí v tkáních, se lék používá k léčbě a prevenci mnoha nachlazení. Lék je derivát adamantanu. Adamantan je uhlovodík, který se nachází ve své přirozené formě pouze v oleji, ale ve velmi malém množství, takže je syntetizován chemicky. Další jméno pro Remantadine je Rimantadine. V chemickém složení jsou totožné..

Nemoci, ve kterých je Remantadin účinný:

 1. Herpes viry prvního a druhého typu.
 2. Klíštění encefalitida virové etiologie.
 3. Chřipka typu A, její kmeny (A2).

Remantadin je také vhodný pro prevenci chřipky, posílení imunity během masové morbidity.

Přestože byl tento lék syntetizován po dlouhou dobu, je stále účinný. To potvrzují četné studie..

Jak užívat Remantadin pro dospělé a děti: před jídlem nebo po jídle?

Sirup lze podávat dětem od 1 roku. Tabletový přípravek je určen dětem po 7 letech a dospělým.

Při nachlazení je pro kojence předepsán lék ve formě sirupu. Níže je uvedena přibližná dávka..

Pokyny a dávky:

 • 1-3 roky. První den nemoci dejte 60 ml, které jsou rozděleny do tří částí. To znamená 20 ml. Druhý den dávají 40 ml a dělí se na dva. Po dobu 3-5 dnů jednou 20 ml.
 • 3-7 let. První den, 90 ml, které jsou rozděleny do tří dávek. Druhý a třetí den přidejte 60 ml a rozdělte je na dvě dávky.
 • 7-11 let. 1 tableta dvakrát denně.
 • 11-14 let. 1 tableta třikrát denně.

Lék je předepsán po jídle. Musí se umýt velkým množstvím vody. Děti dostávají sirup i po jídle. Kromě toho se musí léčivo omýt vodou.

„Remantadin“ pro děti lze použít jako terapeutický a profylaktický prostředek poté, co dítě dosáhne věku 7 let. Dřívější období je kategorická kontraindikace pro užívání tohoto léku s ohledem na jeho schopnost negativně ovlivnit produkci bílých krvinek.

Je třeba mít na paměti, že „Remantadin“ může být dětem podáván pouze s ohledem na dávkování podle věku. Režimy pro dospělé se nepoužívají. V některých případech, například se zpožděním ve fyzickém vývoji, nedostatečnou tělesnou hmotností, je nutná individuální úprava denní, jednorázové a průběžné dávky..

Odpověď na otázku, zda je možné během těhotenství pít „remantadin“, je dána výrobcem drogy a je zcela jednoznačná. Podrobné použití farmakologického činidla je kontraindikováno i za přítomnosti závažných indikací. Během kojení nemohou být tyto tablety použity, protože účinná látka aktivně proniká do mléka a může poškodit imunitní systém dítěte.

Složení přípravku Remantadine a z čeho tyto tablety pomáhají?

Často se stává, že rimantadin je předepsán jen pro každý případ. Ale poté se může připojit bakteriální infekce. V takovém případě může lékař předepsat antibiotikum. Tyto léky lze užívat společně. Neexistují žádné kontraindikace pro společné podávání.

Chemické složení remantadinu zahrnuje hlavní účinnou látku rimantadin hydrochloridu a pomocné složky. Jedna tableta obsahuje 50 mg, což odpovídá jedné dávce pro dospělého. Jiné formy uvolňování nejsou poskytovány. Ve standardním balení - 20 tablet je toto množství dostačující pro léčbu chřipky a nachlazení.

Abychom pochopili, co Remantadin pomáhá, je nutné podrobně zvážit jeho farmakologické a terapeutické vlastnosti. Jádrem je antivirové léčivo s aktivním účinkem na faktor tvorby specifických protilátek. Je založen na látce odvozené od adamantanu, která je inhibitorem aktivity virové transkripce molekuly RNA.

Negativní účinek na virus začíná, když se mikroorganismus pokouší napadnout buněčné struktury sliznic lidského těla. Farmakologický účinek v počátečním stádiu infekce zabraňuje progresi patologického procesu a chrání buňky před poškozením. Díky tomu je doba trvání infekce výrazně zkrácena, klinické projevy obecné intoxikace lokální zánětlivé reakce jsou sníženy..

Rovněž stojí za pochopení, proč tyto tablety Remantadinu nepomohou ani při vysokých denních dávkách. Jedná se o infekce herpetickými viry, planými neštovicemi, HPV a řadou dalších patogenů, včetně hepatitidy. Úzce zaměřená akce umožňuje účinně léčit tímto nástrojem všechny nachlazení vyvolané zavedením respiračních virů a kmenů chřipky typu A2.

Po asimilaci je účinná látka v nejvyšších koncentracích ve sliznici nosních cest, krku, průdušnice a průdušek. V plazmě je koncentrace o 60% nižší, ale to stačí k úspěšnému překonání hematoencefalické bariéry. Lék se vylučuje výhradně filtrací ledvinami.

Antivirový lék Remantadin se prokázal jako profylaktický přípravek proti klíšťové encefalitidě, borelióze a lymské chorobě, pokud bylo zahájeno včasné a správné podávání tablet. Před ošetřením je velmi důležité provést laboratorní analýzu pokousaného klíštěte.

Prevence „remantadinu“ v případě kousnutí infikovanými klíšťaty dává pozitivní výsledek pouze tehdy, pokud začnete užívat tablety v prvních třech dnech po incidentu. Opožděný příjem je naprosto zbytečný. Jak napravit - je vidět v tabulce výše. S výhradou všech pravidel neexistuje úplná absence klinických příznaků encefalitidy přenášené klíšťaty a vznik dlouhodobých negativních důsledků tohoto typu infekce..

Remantadin: forma uvolňování, indikace k použití

Lék se prodává v obvyklých bílých tabletách. K dispozici je také sirup, který lze dát dětem. Indikace k použití jsou poměrně rozsáhlé.

Před užitím přípravku Remantadine se musíte vždy poradit se svým lékařem. Rozhoduje se o vhodnosti takové terapie, dávkování, vyloučení možných kontraindikací. Samostatné podávání „remantadinu“ je kontraindikováno s ohledem na složitost individuálního dávkovacího režimu a stanovení současného kmene chřipkového viru nebo SARS, který cirkuluje v populaci..

Existence přísně omezených indikací pro použití tohoto farmakologického činidla zahrnuje:

 1. chřipka způsobená kmeny sérotypu A2;
 2. ARVI a ARI způsobené respiračními kmeny;
 3. profylaxe po klíštěte, který je laboratorně definován jako infikovaný;
 4. prevence infekce virem chřipky během epizootologické aktivity.

Použití tablet Remantadinu ve stáří vyžaduje zvláštní pozornost, protože je možné, aby se pacient zhoršil, pokud má maligní formu hypertenze, těžkou aterosklerózu koronárních a mozkových cév a Parkinsonovu chorobu. V praxi nejsou případy vývoje hemoragických poruch mozkové cirkulace s velmi nepříznivou prognózou v kategorii osob starších 50 let během léčby tímto lékem neobvyklé. Rovněž by se neměl používat k léčbě pacientů s epileptickými záchvaty a migrénami v anamnéze..

Kontraindikace, vedlejší účinky Remantadinu a předávkování

Remantadin je indikován k léčbě chřipky v časném stádiu, kdy od okamžiku nemoci uplynuly maximálně dva dny, a také k prevenci akutních respiračních virových onemocnění a chřipky během období masové morbidity.

Při epilepsii, poruchách oběhu v mozku a diabetes mellitus můžete Remantadin užívat pouze se svolením lékaře.

Kontraindikace léku:

 1. Individuální nesnášenlivost jakékoli složky.
 2. Onemocnění ledvin a jater.
 3. Hypertyreóza.
 4. Těhotenství.
 5. Věk až sedm let.
 6. Epilepsie.
 7. Mozková skleróza.

Během těhotenství

Studie na zvířatech ukázaly, že léčivo může procházet placentou a vylučovat se spolu s mateřským mlékem. Po podání Remantadinu o tři hodiny později je koncentrace léčiva v mléce výrazně vyšší než v krvi. Se zvýšeným stresem na ledvinách během těhotenství a vysokou koncentrací léčiva v krvi, což má negativní dopad na plod.

Malé dítě

Lék Remantadin ve formě tablet by neměl být užíván pro děti do sedmi let. V tomto případě je lepší k léčbě použít lék ve formě sirupu zvaného Orvire. Sirup může být podáván dětem od jednoho roku.

Forma remantadinu ve formě sirupu má na tělo na rozdíl od tablet mírnější účinek, protože léčivo je dodáváno v malých porcích.

Existuje několik komentářů k užívání drogy. Před použitím prozkoumejte kontraindikace..

 • Cukrovka
 • Nesnášenlivost laktázy
 • Tyreotoxikóza
 • Poruchy jater a ledvin
 • Zvracení, nevolnost
 • Bolest v žaludku
 • Urtikárie, svědění
 • Závratě a nespavost
 • Zlomená pozornost a nervozita

Předávkování „remantadinem“ vede ke skutečnosti, že účinná látka získává toxické vlastnosti. Negativně ovlivňuje renální tubuly, strukturu jater, sleziny a kostní dřeně. Produkce červených a bílých krvinek může být narušena. Ve vážných případech je nutná hospitalizace v toxikologickém oddělení a připojení k zařízení „umělé ledviny“. U osob s patologií cévního systému je vysoce pravděpodobné, že se vyvinou hypertenzní krize a mozková krvácení.

Vedlejší účinky přípravku „Remantadine“ se mohou objevit jak přímo během doby léčby, tak po určité době. Ihned po podání se mohou vyskytnout ostré bolesti v žaludku a bolesti v játrech. Mnoho pacientů má v biochemickém krevním testu zvýšenou hladinu přímých bilirubinů a jaterních transamináz. Toto je přímá indikace pro naléhavé stažení léku, protože existuje vysoká pravděpodobnost vývoje toxické hepatitidy v dlouhodobém horizontu.

Mohou se také objevit bolesti hlavy a závratě, které jsou doprovázeny nevolností a ztrátou chuti k jídlu. Může se objevit nespavost, podrážděnost, snížená koncentrace a koncentrace. Všechny tyto jevy prochází nezávisle po vysazení léku..

Kontraindikace léčby a prevence zahrnují všechny patologie ledvin a jater v akutních fázích a v případě exacerbace chronických onemocnění. Nelze použít pro tyreotoxikózu u dětí mladších 7 let, těhotných a kojících žen.

Možné komplikace způsobené drogou

Lék Remantadin má řadu vedlejších účinků.

Takže z nervového systému se může objevit deprese nebo nadměrná podrážděnost, bolesti hlavy a závratě, ospalost, třes končetin.

Z trávicích orgánů jsou komplikace, jako je bolest v žaludku, nevolnost, ztráta chuti k jídlu a sucho v ústech. Po užití léku je pozorováno zvýšení hladiny bilirubinu v krvi. A lidé s epilepsií mohou mít záchvaty.

Alergické reakce ve formě vyrážek mohou nastat při individuální nesnášenlivosti léku.

V některých případech Remantadin narušuje soustředění pozornosti, způsobuje inhibici, proto se nedoporučuje lidem, jejichž práce je spojena s rychlou reakcí, a těm, kteří řídí vozidla.

Jakmile přestanete přípravek Remantadine užívat, zmizí všechny nepříjemné příznaky..

Remantadine: recenze lékařů a pacientů

Pokud jde o hodnocení lékařů, jsou jednoznační. Lék je dobrý, ale je účinný pouze proti chřipce A nebo jiným virům. Během epidemií se bohužel vyskytují virové mutace. Remantadin bude tedy neúčinný. Proto je pro léčbu neznámého viru vhodné používat léky s širším spektrem účinku.

Remantadin je levný a poměrně účinný antivirový lék. S jeho pomocí se můžete tomuto onemocnění vyhnout během epidemií SARS a chřipky.

Návod k použití a nežádoucí účinky při užívání Remantadinu.

V období epidemií a výšky SARS jsou velmi oblíbená léčiva, která zabraňují rozvoji virů. Proto se antivirové léky rychle získávají v lékárnách a léky, které stimulují tvorbu interferonu.

Co pomáhá léku Remantadin a jaké je jeho složení, účinná látka?

Tento lék je založen na remantadin hydrochloridu. Jsou také přítomny pomocné látky. Je to škrob a celulóza..

Lék se prodává v obvyklých bílých tabletách. K dispozici je také sirup, který lze dát dětem. Indikace k použití jsou poměrně rozsáhlé.

Remantadine - v jakém věku mohu dát dětem?

Sirup lze podávat dětem od 1 roku. Tabletový přípravek je určen dětem po 7 letech a dospělým.

Při nachlazení je pro kojence předepsán lék ve formě sirupu. Níže je uvedena přibližná dávka..

Pokyny a dávky:

 • 1-3 roky. První den nemoci dejte 60 ml, které jsou rozděleny do tří částí. To znamená 20 ml. Druhý den dávají 40 ml a dělí se na dva. Po dobu 3-5 dnů jednou 20 ml.
 • 3-7 let. První den, 90 ml, které jsou rozděleny do tří dávek. Druhý a třetí den přidejte 60 ml a rozdělte je na dvě dávky.

Remantadine: abstrakt, návod k použití a dávkování pro děti s nachlazením, SARS a pro prevenci

 • Dospělí První den nemoci 300 mg, tj. 6 tablet. Je lepší rozdělit na několik metod. Ve 2-3 dny se dávka sníží na 200 mg (4 tablety) denně. Na 3-5 dnů je předepsáno 100 mg denně.
 • 7-11 let. 1 tableta dvakrát denně.
 • 11-14 let. 1 tableta třikrát denně.

Remantadine - tablety 50 mg: abstrakt, návod k použití a dávkování pro dospělé s nachlazením, SARS a pro prevenci

Remantadine - tablety 50 mg: abstrakt, návod k použití a dávkování těhotným a kojícím matkám s nachlazením, SARS a pro prevenci

Tento lék není předepsán během těhotenství kojením. Během studií bylo zjištěno, že po užití léku jeho koncentrace v mateřském mléce převyšuje koncentraci v krevní plazmě. Proto by lék neměl být opilý během těhotenství a kojení.

Lék je předepsán po jídle. Musí se umýt velkým množstvím vody. Děti dostávají sirup i po jídle. Kromě toho se musí léčivo omýt vodou.

Jak užívat Remantadin pro dospělé a děti: před jídlem nebo po jídle?

Remantadine: kolik dní trvat s nachlazením, SARS, pokud je již nemocný?

Nejlepšího účinku se dosáhne, když ucítíte první příznaky nachlazení. Ve 2-3 dnech nemoci se účinnost léku snižuje. Lék se užívá 5-7 dní.

Často se stává, že rimantadin je předepsán jen pro každý případ. Ale poté se může připojit bakteriální infekce. V takovém případě může lékař předepsat antibiotikum. Tyto léky lze užívat společně. Neexistují žádné kontraindikace pro společné podávání.

Mohu Remantadin pít současně s antibiotiky??

Remantadin a paracetamol: kompatibilita

Panadol, paracetamol, aspirin a kyselina acetylsalicylová snižují účinnost remantadinu. Při společné administraci je proto zbytečné používat Remantadine. Jednoduše to nebude mít žádný účinek.

Pokyny nenaznačují, že by lék neměl být užíván s alkoholem. Mnoho však poznamenává, že důsledky jsou žalostné.

Důsledky společné správy:

 • Závrať
 • Zvracení
 • Vyrovnání léčivých vlastností
 • Exacerbace chronických onemocnění ledvin a jater

Všechny tyto léky se liší složením od Remantadinu, ale mají podobný účinek. Jsou také antivirové a stimulují produkci vlastního interferonu. Lékař může hovořit o vhodnosti užívání tohoto nebo tohoto léku. Záleží na tom, který virus napadl tělo. Remantadin se vyrovnává s virem chřipky A a encefalitidou. Pokud však na vaše dýchací cesty zaútočil adenovirus, je vhodnější užívat Amiksin nebo Ingavirin.

Rinza nemá antivirový účinek a pomáhá vyrovnat se s příznaky nachlazení. Když vezmete Rinzu, vaše tělo bude bojovat s virem samostatně.

Arbidol, Kagocel, Amiksin, Ingavirin, Rinza nebo Remantadin: což je lepší?

Co může nahradit Remantadin: analogy

Existuje mnoho analogů Remantadinu. Liší se svým složením, ale princip fungování je velmi podobný..

Existuje několik komentářů k užívání drogy. Před použitím prozkoumejte kontraindikace..

 • Cukrovka
 • Nesnášenlivost laktázy
 • Tyreotoxikóza
 • Poruchy jater a ledvin
 • Zvracení, nevolnost
 • Bolest v žaludku
 • Urtikárie, svědění
 • Závratě a nespavost
 • Zlomená pozornost a nervozita
 • Ztráta vědomí
 • Špatný srdeční rytmus a jeho zastavení
 • Hysterie, vzrušení
 • Tachykardie
 • zvracení

V případě předávkování se vyplatí vyvinout tlak na kořen jazyka a trhat ho. Poté se provede výplach žaludku. V případě potřeby se podává antidotum. Protilátem proti remantadinu je fysiostigmin (patří do skupiny anticholinesterázových léčiv s reverzibilním účinkem).

Remantadine: recenze lékařů a pacientů

Pokud jde o hodnocení lékařů, jsou jednoznační. Lék je dobrý, ale je účinný pouze proti chřipce A nebo jiným virům. Během epidemií se bohužel vyskytují virové mutace. Remantadin bude tedy neúčinný. Proto je pro léčbu neznámého viru vhodné používat léky s širším spektrem účinku.

Může být rimantadin těhotná

Antivirový lék Remantadin

Remantadin je populární antivirový lék. Používá se v preventivních programech pro dospělé v souvislosti s očekávanou vlnou chřipky. Účinné při léčbě dětí a dospělých v počátečním stádiu infekce chřipkovými viry.

Léčivé vlastnosti Remantadinu

Lék je nejúčinnější, pokud se užívá během prvních 48 hodin nemoci. Podávání Remantadinu v tomto stadiu blokuje buněčnou membránu viru a zabraňuje jeho usazování a reprodukci. Lék tedy v praxi chrání před viry chřipky typu A; neutralizuje toxické účinky viru typu B.

Remantadin je jedním z léků, které jsou dobře absorbovány tělními tekutinami a tkáněmi. Maximální expozice dosahuje 5 až 7 hodin po první dávce. Zmírňuje příznaky charakteristické pro virová onemocnění - zimnice, bolesti kloubů, celková nevolnost a impotence a bolest v krku. V kombinaci s analginem je teplota regulována a příjem vitamínu C mobilizuje odpor organismu.

Účinek na imunitní systém

Remantadin se používá k prevenci chřipky. Účinek je spojen s posilováním imunitního systému: působí proti kontaktu s viry typu A. Tento typ prevence a přípravy imunitního systému se praktikuje u dospělých, pokud nemají onemocnění jater. Profylaktický program s Remantadinem by měl být projednán se svým lékařem; obvykle se doporučuje měsíční cyklus, ve kterém se Remantadine užívá jednou denně - 50 mg, po jídle, se spoustou vody. Nepůsobte na principu „čím více, tím lépe“ - neprodlužujte příjem a neberte si vyšší dávku sami. Kromě některých vedlejších účinků samotného léčiva existuje riziko, že imunitní systém nebude reagovat podle očekávání a poskytne očekávanou ochranu proti nemoci.

S chřipkou

Užívání Remantadinu k zahájení virové infekce vyžaduje úvodní dávku - iu lidí bez zdravotních obtíží se doporučuje jednorázová dávka šesti tablet nebo dvakrát tří tablet po 50 mg denně. Zpravidla se režim 3 tablet aplikuje dvakrát v 50 mg první den, 2 tablety dvakrát ve druhé a třetí, jedna dávka dvou tablet ve čtvrtý a pátý den. Pacienti starší 64 let by neměli užívat více než 100 mg, tj. 2 tablety po 50 mg denně.

U dětí infikovaných chřipkou je dávka 2x50 mg pro věkovou skupinu 7-10 let a 3x50 pro děti ve věku 10-14 let.

Pro profylaxi

Nezapomeňte, že léky, jako je paracetamol a aspirin, snižují účinnost Remantadinu - tato kombinace není povolena. Ke snížení teploty se doporučuje analgin. Spotřebitelé remantadinu, kteří se účastní preventivního programu, by neměli konzumovat alkohol, dokud neskončí. Kombinace alkoholu a remantadinu může vyvolat neočekávané reakce centrálního nervového systému.

Je antibiotikum remantadin

Remantadin je antivirový lék, jehož použití je v prevenci a léčbě chřipky oprávněné. Je ze skupiny chemoterapií. Praxe podávání antibiotik pro virová onemocnění je chybná; je to druh zajištění proti možným komplikacím. Antibiotikum se však vyskytuje při léčbě závažných případů, jedná se však o extrémní opatření. Léky jako Remantadin, Tamiflu a Esberitox jsou typickými léky proti chřipce a jejich podávání má také pozitivní účinek na imunitní systém..

Podivný účinek léku

Ve vzácných případech může užívání Remantadinu vyvolat pocity podobné těm, které se vyskytují u omamných látek. Někteří uživatelé se mohou cítit euforicky, být příliš aktivní nebo mít halucinace, stejně jako mohou být ospaní, mají problémy se soustředěním a kontrolou svých pohybů. Tyto nežádoucí účinky se nevyskytují u všech pacientů..

Vedlejší účinky remantadinu

Některé vedlejší účinky při léčbě remantadinem již byly zmíněny. Mezi nejnepříjemnější patří nevolnost a zvracení, těžkost v žaludku, sucho v ústech a nedostatek chuti k jídlu.

Možné jsou také změny v kvalitě spánku - nespavost. Nejčastěji je provázena bolestmi hlavy, podrážděností a slabostí. Projevy závratě jsou charakteristickým vedlejším účinkem spojeným s účinky remantadinu na kardiovaskulární a nervový systém..

Některé vedlejší účinky jsou podobné pocitům charakteristickým pro stavy po podání léku: například euforie nebo ospalost, snížená citlivost, bušení srdce nebo dýchací potíže. Existují také informace o kašlání, zácpě nebo průjmu, zimnici a stomatitidě.

Halucinace

Přestože je léčba Remantadinem vzácná, může způsobit halucinace, a proto se podle odborníků lék Remantadin podobá účinkům léků. Tyto projevy jsou opravdu vzácné a přestanou po ukončení užívání drogy..

Hluk v uších

Dalším vedlejším účinkem užívání Remantadinu je tinnitus. Důvodem může být kolísání krevního tlaku, zvýšení srdeční frekvence, nedostatek krevního zásobení sluchu. V každém případě, výskyt takového účinku stojí za to prodiskutovat se svým lékařem.

Léčba remantadinem v některých případech narušuje funkce trávicího systému. Způsobuje sucho v ústech, změny chuti a ztrátu chuti k jídlu.

Dlouhodobé užívání je často spojeno s nevolností a zvracením, což vyvolává rozvoj anorexie, nedostatek nutričních potřeb po dobu jednoho až tří dnů. Na některých fórech je tento negativní účinek komentován jako něco pozitivního, protože blokuje chuť k jídlu..

Interakce s jinými drogami

Během profylaktického podávání nebo léčby remantadinem je třeba se vyvarovat paracetamolu a aspirinu. Touto kombinací se antivirové a imunomodulační účinky Remantadinu oslabují a pozitivní účinek se snižuje.

Interakce s Coldrexem, ibuprofenem a isoprinosinem

Remantadin a Isoprinosin: otázka je spíše „nebo“, protože Isoprinosin je také syntetický antivirový lék. Když je pacient ve stavu se známkami chřipky, je ještě lepší zvolit isoprinosin. Je definován jako lék se širším spektrem účinku, a to nejen proti virům typu A. Navíc je úspěšně kombinován s léky snižující teplotu a protizánětlivými léky - paracetamol a ibuprofen.

Můžu pít alkohol

Nedoporučuje se kombinovat s alkoholem, protože tato kombinace může stimulovat neočekávané odchylky ve fungování centrálního nervového systému.

Během těhotenství

Remantadin není předepsán během těhotenství a kojení.

Může být rimantadin těhotná

Zveřejněno uživatelem admin dne 22/22/2019

Remantadin je syntetické antivirové léčivo, které je v podstatě derivátem adamantanu. Má výrazný antitoxický účinek. Pokyny k použití Remantandinu naznačují, že tento léčivý přípravek je určen k léčbě a prevenci chřipky a klíšťové encefalitidy virové etiologie u dospělých a dětí starších 7 let..

Složení a forma uvolňování

Remantadin (Remantadin) je antivirové léčivo odvozené od adamantanu. Aktivním prvkem je bílý krystalický prášek, který se dobře rozpustí v alkoholu a špatně ve vodě. Složení pomocných prvků léčiva závisí na formě uvolňování.

Vezměte prosím na vědomí: existuje jiné jméno pro předmětný antivirový lék - rimantadin. Každý z nich je aktivně využíván mezi lékaři a pacienty..

 • Tobolky 100 mg. tvrdá želatina, velikost No. 0, bílá; 10 ks. v blistrech, v kartonovém balení 1 nebo 3.
 • 50 mg tablety 10 kusů je baleno v blistru. Kartonové balení obsahuje 2 blistry s tabletami a pokyny k použití léku.

farmaceutický účinek

K absorpci remantadinu dochází ve střevu poměrně nízkou rychlostí. Neutralizace drogy nastává v játrech, eliminace - pomocí ledvin. Maximální koncentrace je pozorována při nazální sekreci..

Maximální koncentrace účinné látky v krvi je snížena současným podáváním paracetamolu a kyseliny acetylsalicylové.

Eliminační poločas (doba eliminace poloviny celé dávky z těla) je v průměru 24-36 hodin (je-li narušena funkční aktivita ledvin, eliminační poločas se prodlužuje).

Remantadin je účinný proti viru klíšťové encefalitidy a také proti chřipce A. Lék má antitoxický a imunomodulační účinek na lidské tělo..

Nejvyšší účinnost je pozorována v počátečním stádiu infekce těla. V zájmu zefektivnění boje proti viru u lidí různých věkových skupin provádějí vědci speciální studie a zlepšují vlastnosti Remantadinu.

Princip působení rimantadinu v těle:

 • zabraňuje pronikání viru do zdravých buněk - to dává důvod považovat dané léčivo za účinné profylaktické;
 • blokuje odchod virů z buňky - to přispívá k významnému snížení celkového počtu virových agens v těle.

Co pomáhá Remantadinu?

Remantadine, proč tyto tablety pomáhají? Jedná se o antivirové činidlo, jehož hlavním mechanismem je inhibice raného stádia reprodukce viru poté, co vstoupí do buňky, blokuje přenos genetického materiálu viru do cytoplazmy buňky.

Droga snižuje riziko chřipky, a pokud je přítomna, přispívá k rychlému uzdravení. Remantadin se také používá k prevenci klíšťové encefalitidy..

 • Použití léku je nejvhodnější pro léčbu a prevenci chřipky typu A.
 • V chladném období a během epidemií se doporučuje užívat léky, které posilují imunitní systém těla a odolávají nachlazení.
 • Remantadin může být v některých případech lékařem předepsán jako profylaktický lék proti encefalitidě virové etiologie.

Lék je účinný při kontaktu s pacienty během epidemie chřipky. Viry odolné vůči rimantadinu se však mohou objevit.

Remantadine tablety: návod k použití

Jak vzít Remantadin k pacientům, stanoveno lékařem. Režim, schéma a délka léčby jsou ovlivněny věkem pacienta, jeho individuálními charakteristikami a přítomností dalších nemocí.

 • Lék je určen pro orální podávání. Tableta musí být spolknuta celá, bez žvýkání a omyta vodou.
 • Tablety by se měly užívat před jídlem..
 • Má nejvýraznější účinek během prvních 48 hodin nemoci, proto je důležité zahájit léčbu lékem co nejdříve - při prvních známkách nemoci.

Před užitím Remantadinu byste se měli poradit se svým lékařem.

Remantadine tablety pro dospělé

 • Rimantadin se užívá pouze perorálně..
 • Tablety se užívají po jídle se spoustou vody..
 • Preventivní průběh přijímání je 10-15 dní.
 • Po kousnutí encefalitidy klíštěte - 100 mg 2krát denně po dobu dalších 72 hodin.

Remantadin pro děti

Remantadin tablety jsou předepisovány dítěti po dosažení 7 let a tobolky - po 14 letech.

 • Dětský věk: od 7 do 10 let se lék předepisuje 2krát denně na 1 tabletu (50 mg);
 • od 11 do 14 let - 1 tableta (50 mg) 3krát denně.

Trvání léčby je 5 dní. Doporučuje se začít užívat ihned po nástupu prvních příznaků chřipky. Remantadin pro dítě bude nejúčinnější, pokud bude léčba zahájena během prvních 24–48 hodin.

Dětské sirupy se samozřejmě dávkují odlišně:

 • pro děti od 1 roku života do 3 let je sirup obsahující Remantadin předepsán 20 mg (tj. 2 čajové lžičky nebo 10 ml) třikrát denně v první den choroby, 20 mg (10 ml) dvakrát denně ve druhém a třetím den nemoci a 20 mg jednou - ve čtvrtý den léčby;
 • dětem ve věku 3–7 let by mělo být podáváno 30 mg, tj. 2-3 čajové lžičky třikrát denně první den nemoci, 30 mg dvakrát denně druhý a třetí den a dalších 30 mg čtvrtý poslední den terapie.

Remantadin pro děti v sirupu má podobu sladkého hustého hlenu růžového nebo šarlatového odstínu. Prodává se v lahvích z tmavého skla o objemu 100 ml. Účinná látka sirupu je stejná jako v tabletách, jedna lžíce (5 ml tekutiny) obsahuje 10 ml účinné látky.

Kontraindikace

Kontraindikace pro použití:

 • akutní onemocnění jater;
 • akutní a chronické onemocnění ledvin;
 • tyreotoxikóza;
 • těhotenství;
 • dětský věk do 7 let;
 • přecitlivělost na rimantadin (účinná látka léčiva Remantadin).

Tablety jsou s velkou péčí předepisovány pacientům s epilepsií a arteriální hypertenzí a také starším pacientům..

Mohu brát během těhotenství a kojení??

Remantadin je přísně kontraindikován pro použití v jakékoli fázi těhotenství a během kojení. Existují důvody. Tento léčivý přípravek má vedlejší účinky spojené s bolestmi žaludku, nevolností a zvracením, které mohou zhoršovat toxikózu..

Vedlejší účinky na tělo

Instrukce obsahuje varování o možnosti předávkování lékem. Existují recenze pacientů o reakci těla na užívání drog.

Tyto projevy se často vyznačují:

 • porucha spánku;
 • bolesti hlavy;
 • mdloby;
 • nevolnost;
 • chronická únava;
 • nadýmání;
 • bolest v epigastriu;
 • ztráta chuti k jídlu;
 • xerostomie;
 • dyspepsie;
 • kožní vyrážky;
 • zarudnutí dermis;
 • svědivý.

Je-li zjištěn vedlejší účinek, je třeba přestat brát lék a vyhledat lékaře.

Předávkovat

Předávkování se projevuje nevolností, výskytem chuti kovu v ústech a nutkáním zvracet. Je charakteristická psychedelická cesta, provázená strachem, panikou, deliriem, halucinacemi, intenzivním myšlenkovým procesem.

speciální instrukce

Než začnete užívat tablety Rimantadinu, musíte si pozorně přečíst pokyny. Chcete-li dosáhnout maximálního terapeutického účinku a prevence komplikací, měli byste věnovat pozornost několika zvláštním pokynům, mezi něž patří:

 • Možná exacerbace chronických průvodních onemocnění.
 • Starší pacienti s arteriální hypertenzí zvyšují riziko hemoragické mrtvice.
 • Někdy je možné vyvinout rezistenci (rezistenci) virů na účinnou látku.

Interakce s jinými léčivými přípravky

 1. Remantadin snižuje účinnost současně používaných antiepileptik.
 2. Absorpce bude snížena, pokud je její příjem kombinován s adsorbenty, obálkami a svíravými.
 3. Chlorid amonný a kyselina askorbová snižují účinnost Remantadinu, protože jeho vylučování ledvinami vzroste..

Skladovatelnost

Podle pokynů se doporučuje Remantadin skladovat na suchém místě, dostatečně chráněném před světlem. Doporučený teplotní režim - nepřekračující pokojovou teplotu. Skladovatelnost - ne více než 5 let.

Podmínky lékárny

Remantadinové tablety jsou k dispozici na přepážce.

V lékárně si můžete koupit další léky, které léčí virové infekce a používají se k prevenci chřipky..

Strukturální analogy účinné látky (byly přidány také léky podobné antivirové povahy):

 • Algirem;
 • Amiksin (podobný účinek);
 • Arbidol;
 • Ingavirin;
 • Kagocel;
 • Orvirem
 • Rimantadin;
 • Rimantadine Actitab;
 • Rimantadin-STI;
 • Rimantadin hydrochlorid.

Co je lepší vzít remantadin nebo jeho analogy? Závisí to na pacientově snášenlivosti složek a doporučení lékaře. Při výběru léku se nemusíte soustředit na jeho cenu, hlavní věc je terapeutický účinek.

Ceny v lékárnách

Ve srovnání s jinými antivirovými látkami je Remantadin levnější. Cena tablet závisí na jejich množství v balení. Zpravidla se uvolní 10 kusů. Průměrná cena takového balíčku domácí produkce bude asi 70 rublů.

Před použitím tablet Remantadinu je nutné se poradit s odborníkem a seznámit se s pokyny schválenými každým konkrétním výrobcem.

Může být rimantadin těhotná

Je to možné pro těhotnou Remantadin?

Remantadin je léčivý přípravek (PM) určený k preventivním účelům a pro použití v časných stádiích choroby s viry A-chřipky, zejména druhého typu. Lék je také účinný u některých typů klíšťové encefalitidy (když je infikován virem z čeledi Flaviviridae). Podle některých zpráv inhibuje aktivitu herpes viru prvních dvou typů. Lék nepůsobí rychle, ale je téměř úplně absorbován v zažívacím traktu. A na rozdíl od mnoha léků, které jsou základem sovětské medicíny, je uznáván světovou lékařskou komunitou.

Je to možné během těhotenství?

Uznávání medicínou založenou na důkazech a dobrá doporučení týkající se poměru nákladů a efektivity ze zahraničních lékařských struktur srovnávají léčivo příznivě s mnoha drahými analogy. Proto otázka možnosti jeho použití během těhotenství není v žádném případě nečinná.

K létání v masti v sudu výhod Remantadinu, stejně jako všechny deriváty adamantanu, patří:

 • Při použití je o něco větší počet nežádoucích účinků než při dražších antivirových látkách.
 • Těhotenství jako přímá kontraindikace.

Remantadin během těhotenství lékaři striktně nedoporučují. Stejně jako všechny léky založené na adamantanu je zařazen do kategorie C. Kontraindikace jsou založeny na skutečnosti, že během předklinických studií na zvířatech byly zjištěny negativní účinky: embryotoxické a teratogenní.

U člověka během těhotenství a laktace nebyly provedeny studie, protože při pokusech se zvířaty se ukázalo, že popsaný lék:

 • Proniká placentou.
 • Sekretováno do mléka.

Odpověď na otázku, zda lék mohou užívat těhotné ženy, je tedy záporná. V lékařské praxi oficiálně oznamuje tímto nástrojem pouze několik případů léčby variabilních žen s pozdním gestačním obdobím. Potřeba léčby je způsobena závažnou formou nemoci těhotné.

Pokud potřebujete vzít Remantadine kojící matce, musíte se poradit nejen s terapeutem, ale také s pediatrem. Oficiální anotace neobsahuje přímý zákaz užívání léků pro ženy v období laktace.

Podle některých vědců však bude lék obsažený v mléčném produktu obsažen ve větším množství do 3 hodin po podání než v krevní plazmě kojící matky. To může vést k negativní reakci těla dítěte..

Vedlejším účinkem užívání popsaného léčiva není pouze alergie, která je možná při jakémkoli lékařském ošetření, ale také gastralgie. Pro dítě, zejména v prvních měsících života, kdy se obává střevní koliky, to může být vážný test..

Možné důsledky přijetí

V prvních týdnech po početí nejsou všechny nastávající matky o své situaci informovány. A někteří, kteří mají chřipku, vezměte lék, který byl testován po celá desetiletí s potěšujícími výsledky. Co dělat, když se dozvěděli, že jsou těhotné? Co se stane s dítětem, pokud byla žena léčena Remantadinem v raných stádiích?

Není třeba panikařit, pokud jste si vzali lék a pak zjistili, o početí. Sledujte gynekologa a zkuste si vychutnat svoji pozici.

V počátečních stadiích těhotenství je celý systém „ženského embrya“ uspořádán na principu „vše nebo nic“. Mnoho matek není informováno o úspěšném početí:

 • Dělejte tvrdou práci.
 • Práce v nebezpečných životních a zdravotních podmínkách.
 • Vezměte si alkohol a kouř.
 • Léčeno různými léky.

Pokud embryo v prvních týdnech těhotenství utrpí vážné poškození, které je neslučitelné se životem nebo ohrožuje zranění a vážné vady, obvykle zemře. A žena se vždy nedozví ani o skutečnosti úspěšného oplodnění. Pokud přežil, s největší pravděpodobností bude vývoj v pořádku.

Kromě toho byly výše uvedené účinky pozorovány se zavedením vysokých dávek léčiva. To neznamená, že patofyziologický mechanismus bude fungovat s jedním léčebným průběhem v dávce předepsané anotací. Existuje riziko, ale provádění negativních důsledků je volitelné.

Podrobné studie negativních účinků na lidský plod nejsou k dispozici. Byla zaznamenána možnost zhoršeného vývoje myokardu u zvířat. Ale ne nutně brát Remantadin bude znamenat tato porušení.

Existují známé případy, kdy budoucí matky užívají Remantadin v prvních týdnech těhotenství a další úspěšné porodení dítěte? Ano, a dost. Závěr lze tedy vyvodit následovně: pokud víte, že jste těhotná, zdrží se léčby sester na bázi adamantanu. Pokud jste ji již vzali, navštivte svého gynekologa. Alkohol vědomě užívaný během gestačního období může způsobit více škody než kvalifikovaná léčba Remantadinem.

Remantadin během těhotenství

Cena tablet Remantadinu (53 mg, 20 ks): 340–400 rublů.

Remantadin během těhotenství

Remantadin (rimantadin) je lék, který je předepsán pro prevenci chřipky. Remantadin je kontraindikován u těhotných žen, protože tento lék je schopen proniknout silnou vrstvou placenty k plodu. A je také nebezpečný s mnoha vedlejšími účinky. Poškození je způsobeno těhotné ženě i plodu. Prevence těhotné chřipky se provádí jinými prostředky, například interferonem.

Jak Remantadin působí

Jako antivirový lék rimantadin zabraňuje proliferaci virů v počátečním stádiu onemocnění, konkrétně když napadají buňky lidského těla. Doba působení remantadinu je od 6 do 8 hodin. Poté je remantadin rychle rozložen v játrech na metabolity. Mírně méně než čtvrtina drogy přijímané do těla je vylučována močí ledvinami. Pro těhotné ženy je tato možnost nebezpečná, protože ledviny jsou již naloženy.

Druhým nebezpečím je, že část léku je po dlouhou dobu zadržována v krvi. Studie ukazují, že velké dávky remantadinu mají toxický účinek na celé tělo. Těhotné ženy jsou příliš citlivé na toxický stres. Není divu, že léky, které se používají v obecné hromadě pacientů, se snaží těhotným ženám předepsat.

Virus chřipky je zaveden do buněk lidského těla, takže buňky musí být poškozeny, aby mohly být extrahovány. Neexistuje žádná záruka, že remantadin nepoškodí buňky životně důležitých orgánů stejných ledvin. V případě, že k tomu dojde u zdravého člověka, si takový proces nemusí všimnout. Těhotná žena cítí sebemenší změnu. Takové domorodé procesy v těle matky jsou také škodlivé pro plod.

Jaká je nebezpečí Remantadinu pro těhotné ženy?

Klinické studie remantadinu u těhotných a kojících žen nebyly provedeny, ale byly provedeny pokusy na zvířatech. Závěry těchto experimentů jsou zklamáním: lék rimantadin je schopen proniknout placentou a vylučuje se do mateřského mléka. 3 hodiny po užití léku bude procento remantadinu v mateřském mléce mnohem vyšší než obsah v krevní plazmě. Vzhledem k tomu, že těhotná žena má velkou zátěž pro ledviny a koncentrace léku se zvyšuje v krevní plazmě, představuje to pro plod obrovské nebezpečí..

Vedlejší efekty

Nežádoucí účinky spojené s užíváním remantadinu budou nutně nepříznivě ovlivňovat těhotenství.

Z trávicího traktu se objevují tyto vedlejší účinky:

Tyto vedlejší účinky pravděpodobně zvýší časnou toxikózu během těhotenství, trávicí trakt bude narušen během těhotenství. To se projeví ve formě nadýmání a zácpy.

Centrální nervový systém také reaguje na rimantadin s vedlejšími účinky, včetně:

 • bolesti hlavy;
 • špatný spánek;
 • nervozita;
 • Závrať
 • narušená koncentrace pozornosti;
 • ospalost;
 • úzkost;
 • zvýšená podrážděnost;
 • rychlá únava;
 • křeče.

Některé nepohodlí během těhotenství se často může zhoršit. Tyto účinky jsou mnohem nebezpečnější po 20. týdnu těhotenství, protože vedou k nebezpečí vzniku pozdní toxikózy - gestózy. V tomto případě remantadin stimuluje výskyt vysokého krevního tlaku. Pokud je preeklampsie závažná, zvyšuje se cerebrovaskulární příhoda, což vede ke křečím u těhotných žen..

Kontraindikace

Použití remantadinu u těhotných žen je oficiálně kontraindikováno.

Droga je zvláště nebezpečná pro ty, kteří:

 1. citlivé na složky léčiva;
 2. má závažné onemocnění jater, zejména pokud jsou narušeny jejich funkce;
 3. trpí jakýmkoli onemocněním ledvin;
 4. má vysokou funkci štítné žlázy. Droga je schopna zvýšit vzrušivost a nervozitu a u těhotných žen je již zvýšená;
 5. děti do 1 roku věku, protože játra a ledviny dětí stále nefungují úplně.

Remantadin by měl být užíván velmi opatrně v případě konvulzivní připravenosti (epilepsie je zde také zahrnuta), je-li narušena mozková cirkulace a pacient trpí cukrovkou. Během těhotenství se všechny výše uvedené problémy zhoršují..

Proto by těhotné ženy neměly předepisovat léčbu remantadinem. V případě, že se vyskytuje chřipková epidemie, nebo chřipka dostane těhotná žena, musíte použít interferon, který nemá žádné kontraindikace, protože patří do kategorie přírodních drog. V ideálním případě je lepší, aby se těhotné ženy během epidemiologického období zdržely navštěvování přeplněných míst, aby nepoužívaly veřejnou dopravu, aby vedly izolovaný způsob života od členů rodiny infikovaných chřipkou..

Otázka: Je možné pít remantadin během kojení?

Je mi 20 let. Dítě má 1,5 měsíce, kojím ho. Nemocný, rýma, bolest v krku, ne silný suchý kašel. Kloktám se roztokem furatsilinu, odkapávám šťávu z aloe do nosu. Mohu si remantadin a jak? Nebo jaké další ošetření můžete doporučit? Bojím se nakazit dítě

S laktací je tento lék kontraindikován. V případě, že máte příznaky virové infekce, můžete začít užívat antivirové homeopatické léky, které lze použít během těhotenství a kojení: Anaferon, Engistol, Chřipka Hel, Aflubin. Před použitím antivirotika se doporučuje poradit se se svým lékařem o osobním vyšetření, a pokud je to nutné, o vyšetření: obecný krevní test a v případě potřeby jmenování odpovídající léčby. Jako profylaxi můžete také kopat nos dítěte: Grippferon kapky - 1 kapka v každém nosním kanálu. Přečtěte si více o metodách prevence a léčby nachlazení v sérii článků kliknutím na odkaz: Colds, SARS.

05/05/2019 admin Komentáře Žádné komentáře

"Remantadin", co pomáhá tomuto antivirovému léčivu s antitoxickými a imunomodulačními vlastnostmi? Účelem tohoto léčiva je zabránit chřipce a urychlit zotavení pacientů infikovaných tímto virem. Pokyny pro použití „remantadinu“ jsou předepsány pro klíšťovou encefalitidu, aby se zabránilo tomuto nebezpečnému onemocnění.

Odrůdy a složení

Lék se vyrábí ve formě tablet. Každá tableta Remantadinu, která pomáhá s chřipkou, obsahuje účinnou látku hydrochlorid rimantadinu v objemu 50 mg. Asimilaci aktivní složky usnadňují další látky: kyselina stearová, laktóza, škrob. Tablety mají kulatý tvar a bílý nádech, v blistru je 10 tobolek a návod k použití léčiva.

Farmakologie

Lék je účinné antivirové činidlo, derivát amantadinu a medantanu. Kromě boje proti chřipkovým virům typu A a klíšťové encefalitidě má antiparkinsonský účinek, má toxické a imunomodulační vlastnosti. Aktivní složka inhibuje reprodukci virů v počátečním stadiu vývoje, urychluje syntézu interferonů, zvyšuje aktivitu lymfocytů. Lék "Remantadin", který pomáhá předcházet chřipce, zabraňuje uvolňování virových částic z buněk, zastavuje kompilaci virového genomu.

Vzhledem k polymerní struktuře je léčivo v těle již dlouhou dobu, což umožňuje jeho použití jak k prevenci, tak k léčbě chřipky a encefalitidy. Lék vykazuje největší aktivitu v první den, což způsobuje jeho použití v počátečních stádiích nemoci.

Remantadinové tablety: co droga pomáhá

Seznam indikací není dlouhý. Tento léčivý přípravek je však předepisován k léčbě a prevenci závažných onemocnění, z nichž jedno může mít epidemický charakter. Lék se používá:

 1. K léčbě chřipky v počáteční fázi.
 2. Profylaxe klíšťové encefalitidy.
 3. Varování proti chřipce.

Droga "Remantadine": návod k použití

Tablety se po jídle opijí. Nejlepšího výsledku léčby lze dosáhnout, pokud začnete užívat lék při prvních známkách nemoci. Léčebný režim určuje lékař. Obvykle se tablety Remantadin doporučují k použití dospívajícími a dospělými pacienty první den v množství 0,3 g. Denní dávka je rozdělena 2-3krát. V následujících dvou dnech užijte dvakrát 100 mg. Další 2 dny musíte vypít lék 1krát na 100 mg.

Děti mladší 14 let mohou mít nejvýše 150 mg, děti od 7 do 11 - do 100 mg. Lék se používá po dobu 5 dnů. Aby se zabránilo virovým patologiím, pijí 50 mg denně. Osoby s vysokou pravděpodobností kousnutí klíšťaty (pracující v lesní zóně) musí brát tento lék dvakrát denně, 50 mg po dobu dvou týdnů.

Kontraindikace

Lék lze užívat téměř ve všech případech. Její používání však má určité zákazy. Tablety Remantadinu jsou kontraindikovány v:

 • nemoc ledvin;
 • akutní patologie jater;
 • přecitlivělost v aktivním prvku;
 • tyreotoxikóza;
 • děti do 7 let;
 • těhotenství a kojení.

Při užívání léku je nutná opatrnost při onemocnění trávicího systému, aterosklerózy mozku, vysokém krevním tlaku, epilepsii, selhání ledvin.

Vedlejší účinek

Tablety Remantadine, recenze a návod k použití to potvrzují, jedná se o bezpečný lék, který ve výjimečných případech detekuje negativní reakce těla. Ve vzácných situacích lze po užívání léčiva pozorovat:

 • závrať;
 • nevolnost nebo zvracení
 • kopřivka;
 • snížená chuť k jídlu;
 • zhoršená koncentrace pozornosti a paměti;
 • bolesti žaludku;
 • svědicí pokožka.

Během léčby se u pacientů s epilepsií může zhoršit chronická onemocnění, zvyšuje se pravděpodobnost záchvatů. Aby se zabránilo negativním účinkům na centrální nervový systém, neměli byste užívat „Rimantadin“ s kofeinem. Při překročení přípustné dávky lze pozorovat halucinace, zvýšené vzrušení a arytmii. V takových případech musíte lék zrušit a poradit se s odborníkem.

Cena a analoga

Podobný účinek mají přípravky: „Rimantadin“, „Polyrem“, „Algirim“, „Flumadin“. Tyto léky mohou zabránit porážce viru chřipky. Je možné zakoupit tablety Remantadin, jejichž cena začíná na 65 rublů, bez lékařského předpisu.

Dovolená a podmínky skladování

Lék lze zakoupit v lékárně volně, bez lékařského předpisu..

Datum exspirace léku je uvedeno na obalu. Tablety lze skladovat při pokojové teplotě po dobu 3 let od data výroby..

Názory pacientů

Osoby, které používaly tablety Remantadin k prevenci a léčbě chřipky, zanechávají pozitivní hodnocení. Obzvláště důležité je jeho použití ve styku s pacienty s chřipkou. Zdůrazňuje se dobrá snášenlivost léčiva a nežádoucí účinky se pozorují s individuální predispozicí.

Články O Neplodnosti