Hlavní Bolest

Mohu pít maalox během těhotenství?

Proč drogy, které by, jak se zdálo, mohly být záchranou z nejnepříjemnějších projevů během těhotenství, se vždy kombinují s opatrností, jinak doporučují, aby je úplně opustily? To platí zejména pro léky s antacidovými vlastnostmi, tj. Řízené působení proti pálení žáhy.
A tento příznak je nejbolestivější a nechutnější, soudě podle recenzí většiny těhotných žen. Neustálé nebo přerušované spalování pod samotnou hrudní kost je nesnesitelné, ale ještě horší, pokud je doprovázeno nekontrolovaným říháním nebo vypouštěním plynu.

Těhotné ženy hledají spásu z této pohromy různými způsoby: kdo pije velké množství vody, kdo používá roztok jedlé sody. To pomáhá. Pravda, ne na dlouho. Po nějaké době se pálení žáhy vrátí s obnovenou energií a budoucí matky v zoufalství jdou do lékárny a při výběru léku se spoléhají na informace z oblíbených reklam.

A zde by měl farmaceut říci „Stop“, zvláště pokud těhotná žena zamýšlí „předepsat“ Maalox, nebo jiný lék z tzv. „Bezpečné kategorie“.

Kdo určuje úroveň bezpečnosti?

Nelze podniknout žádné nezávislé kroky k kategorickému léčbě pálení žáhy! Posouzení stavu pacienta a předepisování léků je výsadou ošetřujícího lékaře. Pokud jde konkrétně o Maalox, složky obsažené v něm, i když se účinně vypořádávají se svým úkolem, potlačují příčiny pálení žáhy, mohou mít na plod nepříznivý vliv..

Recenze o Maaloxu u většiny těhotných žen, které jej užívaly, jsou pozitivní, ale při jeho používání existuje řada varování. Látky neutralizující kyselinu chlorovodíkovou patří do skupiny kovů a absorpci iontů hliníku do krve během těhotenství nelze přičíst faktorům, které pozitivně ovlivňují vývoj plodu..

Účinné látky a terapeutický účinek Maaloxu

Hydroxidy hořčíku a hliníku jsou velmi účinné v boji proti pálení žáhy, jsou obsaženy v léčivu jako účinné látky.

Formy uvolňování léčiva:

Hlavní důraz v pokynech je na netoxii léku, je však nebezpečné a nepřiměřené používat jej bez lékařské pomoci. Hliník, který vstupuje do těla těhotné ženy, není nebezpečný v malých dávkách a není schopen poškodit nenarozené dítě po třech dnech používání. Ale i při krátkém průběhu léčby je nutné dodržovat předepsané dávkování a dodržovat všechna doporučení lékaře.

Hydroxidy hliníku a hořčíku působí lokálně - v horním gastrointestinálním traktu - významně snižují kyselost žaludeční šťávy a vytvářejí ochrannou vrstvu na stěnách žaludku. Při dlouhodobé terapii existuje možnost absorpce kovových iontů v krvi, což je pro těhotné ženy nežádoucí a dokonce nebezpečné..

Maalox je indikován nebo kontraindikován během těhotenství?

Hledání pokynů pro užívání léku během těhotenství ukázalo úžasné výsledky - čtyři zcela odlišné možnosti.

První možnost dává přednost nezávislému užívání Maaloxu, druhá ukládá nejpřísnější tabu na lék během těhotenství, třetí - dotisk pokynů před dvaceti lety, neobsahuje žádné z údajů, které se objevily během posledních studií drogy, čtvrtá - doporučuje použití Maaloxu výhradně na doporučení lékaře. Je nejsprávnější.

Použití nejen maaloxu, ale také jakéhokoli jiného léku vyžaduje okamžitý výlet na kliniku. Pouze odborník vám řekne všechny nuance užívání tohoto nebo tohoto léku v souladu s individuálními vlastnostmi těhotné ženy. Váš ošetřující lékař může vidět obraz těhotenství mnohem jasněji a jasněji než vy sám a bude schopen doporučit nejbezpečnější způsob, jak se zbavit pálení žáhy ve vašem případě.

Indikace

Hlavní indikací pro použití přípravku Maalox v těhotenství je pálení žáhy, které narušuje normální život, ale existují i ​​jiná onemocnění, která vyžadují léčbu antacidem:

 • gastroduodenitida (chronické a akutní formy);
 • žaludeční vředy a dvanáctníkové vředy;
 • pálení žáhy po kávě.

Když už mluvíme o kávě. Tento nápoj je během těhotenství absolutně kontraindikován nejen jako vzrušující, ale také jako způsobující pálení žáhy. Velcí fanoušci aromatické kávy během těhotenství si musí vybrat mezi „dvěma láskami“ - láskou k pití a láskou k nenarozenému dítěti. Doufáme, že druhá možnost vyhraje. A je nepřiměřené začít pít ne doporučovaný lék jen proto, že nebylo dost vůle k odmítnutí kávy.

Kontraindikace

Kdyby bylo možné vyjádřit kontraindikace k použití přípravku Maalox v jedné krátké větě, pravděpodobně by to vypadalo takto: „Pozor, kovy!“. Expozice hydroxidů kovů tělu je kontraindikována v:

 • chronické selhání ledvin;
 • Alzheimerova choroba;
 • nedostatek krevního fosforu.

Maalox do trimestru

1 trimestr

Vyhněte se užívání přípravku Maalox s toxikózou a pálením žáhy. Ale nemusíte snášet záchvaty, nejlepší způsob, jak se zbavit pálení žáhy, je jíst často, ale v malých porcích změňte stravu ve směru stravy (vařená nebo dušená drůbež, mírná a nesolená jídla, stále nápoje).

Pokyny pro Maalox uvádějí, že léčivo nemá toxické, teratogenní (způsobující vývojové abnormality) a mutagenní (způsobující změny na úrovni genů). Ale odložte užívání léku alespoň do doby, než dítě „získá“ ochranu placenty.

2 trimestru

Tvoří se základní systémy plodu a nyní je hlavním úkolem matky udržovat je zdravé a zdravé a umožnit jim normální vývoj. A kvůli tomu byste měli být při výběru léků velmi vybíraví.
Pokud je v tomto období těhotenství přítomen pálení žáhy, ale můžete to snášet, neuchovávat se k lékům, jako lék používejte zcela bezpečné domácí nápoje. Vyvolávají také odlehčovací účinek..

3 trimestru

Těhotenství se blíží ke konci a všechno by bylo v pořádku, kdyby nebylo návratu toxikózy, což je v pozdějších fázích velmi nebezpečné, a děloha by nepodporovala žaludek a způsobovala nesnesitelný pálení žáhy.

V takových případech je Maalox předepsán ošetřujícím lékařem, pokud se domnívá, že pálení žáhy zhoršuje stav těhotné ženy. Nejde jen o nepohodlí - pozdní toxikóza (aka gestóza) vede k těhotenským komplikacím a může nabývat ohrožujících forem, které jsou nebezpečné pro matku a plod..

Hypermagnemie - důsledek předávkování přípravkem Maalox

Při rozhodování o užívání přípravku Maalox musí žena vědět o existenci dalšího nebezpečí: předávkování lékem může vést k hypermagnemii (nadměrné množství hořčíku v těle) novorozence..

Když je v sázce život ženy, co může nastat? Lékaři používají velké dávky léků obsahujících hořčík (jedním z nich je Maalox) a v důsledku toho má mladá matka šanci na život a novorozeně se silnou koncentrací hořčíku v krvi.

Příznaky hypermagnemie jsou letargie, letargie, slabé, stěží slyšitelné, první křik, nízké reflexy a vzácný puls. K nejnebezpečnějšímu - zástavě srdce a dýchání může dojít..

Maalox během těhotenství: hlavní nebezpečí a nuance použití

Těhotenství, i když je v životě každé ženy považováno za „zlatý“ čas, přesto některé problémy mohou výrazně zkazit dojem budoucí matky z očekávání dítěte.

Problémy, jako je žaludeční nevolnost, nevolnost a pálení žáhy, se často stanou věrnými společníky během, pokud ne všech, potom většiny těhotenství..

Neustále rostoucí děloha vyvíjí tlak na bránici, a proto je žaludeční šťáva v jícnu.

Z tohoto důvodu trpí žena pálením žáhy a nevolností a sliznice žaludku je podrážděná a v žaludku se objevují nepříjemné pocity.

Dnes na farmaceutickém trhu najdete nástroj, který lze použít v období těhotenství. Podívejme se blíže na lék, jako je Maalox..

Informace o drogách

Účinnými látkami přípravku Maalox jsou hydroxidy hořčíku a hliníku. Deklarovaní pomocníci:

 • čištěná voda;
 • koncentrovaná kyselina chlorovodíková;
 • monohydrát kyseliny citronové - 30% peroxid vodíku;
 • sacharinát sodný;
 • 70% sorbitolu.
 • Maalox je k dispozici v několika formách:

  1. V pozastavení.
  2. Ve formě tablet.
  3. Jako žvýkací tablety.
  4. Ve formě gelu.

  Rozsah účinku léčiva je rozsáhlý, díky účinné látce má Maalox choleretické, obalující, adsorpční a antacidové vlastnosti.

  Maalox je antacidní netoxické kombinované léčivo. Díky hydroxidům hořčíku a hliníku lék neutralizuje zvýšené množství kyseliny v žaludku, snižuje nadměrnou aktivitu žaludeční šťávy.

  Indikace pro použití

  Předkládaný lék je předepsán pro gastritidu (v akutní i chronické formě), žaludeční vředy, dvanáctníkové vředy, v přítomnosti jícnové kýly, nadýmání, zvýšené nadýmání, pálení žáhy.

  Pro bolest různého původu v žaludku, lékaři také často předepisují tento lék.

  Každá látka, která je součástí Maaloxu, má příznivý účinek na sliznice trávicího traktu.

  Díky algelátu nebo hydroxidu hlinitého je potlačena produkce enzymu nezbytného pro rozklad proteinů a neutralizována také kyselina chlorovodíková obsažená v šťávě žaludku..

  Díky tomu se žaludeční prostředí stává zásaditějším, což snižuje riziko takových potíží, jako je pálení žáhy a bolest přímo v žaludku..

  Aktivní aktivní složky léku obalují sliznice trávicího systému nejtenčím ochranným filmem, díky čemuž jsou sliznice mnohem méně náchylné k poškození.

  Správné a správné používání přípravku Maalox nemůže nijak ovlivnit celkový stav těla..

  Jaké je nebezpečí (a je to nebezpečné?) Léku pro těhotné ženy?

  Reklamní společnost uváděného léku je tak rozsáhlá, že žena, která se poprvé setkává s „těhotným“ pálením žáhy a dalšími problémy, nekonzultuje s kompetentním odborníkem, jde do lékárenské sítě, získá lék a zahájí jeho nekontrolovaný příjem.

  Očekávaný účinek samozřejmě nebude dlouho trvat. Je však Maalox bezpečný? Je možné vzít Maalox během těhotenství??

  Nebezpečí prezentovaného léku je, že pokud ho užíváte příliš dlouho a překračujete doporučené jednorázové a denní dávky, vstoupí do krevního oběhu. A vstup látky do krevního řečiště způsobuje některé změny v těle nebo jinými slovy vedlejší účinky.

  Hlavním rizikem nekontrolovaného použití přípravku Maalox během těhotenství je riziko vzniku hypermagnesémie u nenarozeného dítěte. To znamená, že tělo novorozence bude obsahovat nadměrné množství hořčíku, a to je plné komplikací.

  Maalox také obsahuje hliník, který se v těle hromadí, výrazně snižuje hladinu fosforu v krvi, což negativně ovlivňuje metabolické procesy v mozku těhotné ženy.

  Kontraindikace

  Bez ohledu na to, jak úžasná je tato droga, bude mít vždy řadu kontraindikací. Maalox je kontraindikován v mnoha případech:

  • se závažným selháním ledvin;
  • se zvýšenou citlivostí na jednu nebo více složek, které tvoří léčivo;
  • s nedostatkem sacharózy;
  • s nesnášenlivostí na fruktózový cukr;
  • věk pacienta je méně než 15 let;
  • s hypofosfatémií.
  obsah ↑

  Vedlejší efekty

  Ve většině případů je Maalox pacienty dobře tolerován. Samozřejmě podléhá kompetentnímu použití.

  Pokud pacient poruší doporučenou dávku, užívá lék déle, než je stanovený čas, pak je možné množství vedlejších účinků. Nejběžnější z nich jsou zácpa, nevolnost, zvracení a poruchy chuti..

  Tyto vedlejší účinky však nejsou tak nebezpečné, byť velmi nepříjemné. Hlavním nebezpečím nekontrolovaného podávání léčiva je, jak již bylo uvedeno výše, porušení ze strany látkového metabolismu, které je spojeno s přebytkem hydroxidu hlinitého.

  Vzhledem k dlouhodobému užívání léku u těhotné ženy se významně zvyšuje riziko porodu dítěte se známkami hypermagnemie.

  Dávkování a doba podávání

  Přestože lze přípravek Maalox používat během těhotenství, mělo by se to provádět pouze po konzultaci s odborníkem.

  Průběh léčby tímto lékem je obvykle 2-3 měsíce, ale během období porodu dítěte je nutné se vyhnout tak dlouhému příjmu jakéhokoli léku.

  Nejčastěji jsou těhotné ženy předepisovány Maalox ve formě gelu nebo suspenze. Jedna dávka je 5-10 ml. Lék by měl být užíván hodinu nebo dvě po jídle, stejně jako před nočním odpočinkem.

  Pokud těhotná žena trpí žaludečními vředy, pak se Maalox užije půl hodiny před jídlem.

  Pokud lékař předepsal pilulky, nikoli gel nebo suspenzi, pak těhotná žena bere 2 tablety najednou.

  Tento způsob není vhodný, proto je léčivo nejčastěji ve formě gelu nebo suspenze. Předtím, než začnete, musíte si dobře promíchat sáček s léky prsty.

  Trvání léčby tímto lékem je indikováno ošetřujícím lékařem individuálně.

  Vybavení recepce

  Nepohodlí v žaludku, zvracení, nevolnost a pálení žáhy nejčastěji otráví těhotnou ženu v prvním a třetím trimestru. V časných stádiích těhotenství se obecně nedoporučuje užívat žádné léky..

  Pokud ale stav ženy nechává hodně žádoucí, pak je Maalox předepsán jako metoda symptomatické léčby, to znamená, že Maalox by měl být užíván pouze v případě nouze..

  Ve druhém a třetím trimestru těhotenství může být dávka léku mírně zvýšena, ale opět to může udělat pouze ošetřující lékař, který zná všechny nuance zdravotního stavu ženy a jejího plodu..

  V každém případě, bez ohledu na to, jaké je trvání těhotenství, by se mělo udělat vše, co je potřeba, bez dlouhodobého užívání drog.

  Efektivní analogy

  Na farmaceutickém trhu má většina léků analogy. Maalox má také několik podobných přípravků..

  Nejběžnější jsou léky jako Gastracid, Almagel, Anjiflux, Rivolox, Maalucol, Anacid forte.

  Je důležité pochopit, že užívání léků by se mělo vždy provádět pod dohledem odborníka. A během těhotenství by to mělo být obecně hlavní pravidlo!

  Použití Maaloxu během těhotenství

  Během těhotenství čelí většina žen mnoha problémům a nepříjemnostem. Nejčastěji si však stěžují na nepohodlí v gastrointestinálním traktu (GIT), zejména pálení žáhy, nevolnost a těžkost v žaludku. Aby se vyrovnaly se selháním, které nastalo, nastávající matky vždy nehledají radu lékaře a někdy si prostě léky kupují podle svého uvážení v lékárně. Lze pro tento účel použít Maalox??

  Co je Maalox?

  Maalox označuje antacida, která jsou předepisována pro gastrointestinální problémy s vysokou kyselostí. Jedná se o kombinované činidlo, které obsahuje hydroxid hořečnatý a alhydrát, které účinně pomáhají snižovat aktivitu žaludeční šťávy. V souladu s pokyny je lék netoxický a není absorbován do krve, pokud je užíván v malých dávkách.

  Maalox je k dispozici ve třech formách:

  • žvýkací tablety;
  • suspenze v lahvičce;
  • zavěšení v sáčcích.

  Formy uvolňování drog - fotogalerie

  Je Maalox povolen během časného a pozdního těhotenství?

  Pokyny naznačují, že Maalox by měl být používán pouze podle pokynů lékaře po stanovení přesných příčin onemocnění a zvážení poměru potenciálního prospěchu / možného rizika pro matku a dítě. Studie léčiva na zvířatech nepotvrdila teratogenní účinek jeho aktivních složek na embryonální vývoj plodu. Studie týkající se žen na pozici však nebyly provedeny, takže není dostatek informací o účinku léku na těhotenství. Pro matky je lepší vyhnout se Maaloxu.

  Teratogenní účinek - výskyt abnormalit u plodu během jeho embryonálního vývoje pod vlivem chemických, fyzikálních, biologických látek.

  Použití Maaloxu ve velkých dávkách nebo po dlouhou dobu by mělo být ukončeno. Při delším používání pronikají aktivní složky léku do krve, což může vyvolat negativní důsledky. Přestože pokyny pro samotné léčivo neobsahují pokyny týkající se jeho použití v různých stádiích těhotenství, nedoporučuje se užívat tento lék v prvním trimestru. Během tohoto období dochází k tvorbě všech životně důležitých orgánů u budoucího dítěte, jakýkoli zásah do tohoto procesu může neočekávaně ovlivnit zdraví a vitalitu dítěte.

  Indikace pro použití podle návodu

  Ve většině případů se Maalox používá v období porodu dítěte k odstranění pálení žáhy, kterému čelí 70% všech nastávajících matek. Od druhého trimestru vytváří rychle rostoucí děloha tlak na zažívací trakt a vyvolává uvolňování kyseliny spolu se žaludeční šťávou do jícnu. Se zvětšováním jeho velikosti se pocit pálení jen zhoršuje. Druhým důvodem je aktivní produkce progesteronu, který se často nazývá hormon těhotných žen. Jeho působení vede ke snížení svalového tónu všech vnitřních orgánů, včetně zažívacího traktu.

  Ženy v zajímavém postavení čelí nejen pálení žáhy, protože se mohou zhoršit všechny dříve získané nemoci v tomto období. To je často spojeno s nekontrolovaným vstřebáváním potravy, což je charakteristické pro mnoho nastávajících matek. Pro vyřešení většiny problémů jsou antacida považována za nezbytnou, takže Maalox je předepsán pro:

  • exacerbace peptického vředu dvanáctníku nebo žaludku;
  • exacerbace gastroduodenitidy;
  • frenická kýla, refluxní ezofagitida;
  • dyspepsie, projevující se ve formě kyselého říhání, pálení žáhy a bolesti v epigastrické oblasti a vyvolaného selháním ve stravě, užíváním nikotinu, ethanolu, kofeinu.

  Maalox je předepisován ženám ve druhém a třetím trimestru, ale v některých případech ho může lékař předepsat během prvních 12 týdnů těhotenství. Není možné samostatně rozhodnout o užívání léku v časném nebo pozdním stádiu porodu dítěte.

  Pouze lékař může určit přesnou příčinu fyzické malátnosti a předepsat odpovídající léčbu

  Kontraindikace a možné vedlejší účinky

  Všechny léky mají kontraindikace a Maalox není výjimkou. Droga je zakázáno užívat, pokud žena má:

  • přecitlivělost a alergie na jednotlivé složky léčiva;
  • selhání ledvin;
  • snížení koncentrace fosfátů v krvi pod normální hodnotu (hypofosfatémie);
  • nesnášenlivost fruktózy (sorbitol je součástí léku);
  • malabsorpce glukózy-galaktózy (v závislosti na použití žvýkacích tablet);
  • Nesnášenlivost sladidel (maltitol).

  Antacidum ovlivňuje absorpci řady látek z gastrointestinálního traktu, proto je zakázáno používat jej současně s mnoha léky, které lze předepsat budoucí matce. Pokud není možné léky zrušit, musí být přijaty nejméně 2 hodiny před nebo po Maaloxu. Proto před začátkem léčby informujte svého lékaře o spotřebě jiných léčivých přípravků.

  Použití Maaloxu v období porodu dítěte může vyvolat výskyt vedlejších účinků nejen u matky, ale i u plodu. Mezi tyto negativní důsledky patří:

   nevolnost, zvracení, změna chuti, zácpa, průjem;

  Tyto účinky užívání léku nejsou běžné. Například může nastat nevolnost a zvracení v důsledku užívání léku na lačný žaludek. U pacientů se zhoršenou funkcí ledvin se častěji vyskytuje zácpa a průjem.

  Zvýšení hořčíku v krvi je často doprovázeno poklesem krevního tlaku, který se projevuje závratě, slabostí, mdloby.

  Při dlouhodobém užívání přípravku Maalox, aby se minimalizovalo riziko, je nutné zahrnout potraviny bohaté na fosfor, zejména mořské plody, fazole, játra atd..

  Podle studií FDA může hliník způsobit zpomalení růstu plodu, ale účinky kombinace hydrátu hořčíku a hydroxidu hořečnatého na těhotenství nebyly studovány. Použití Maalox může předepsat pouze lékař a podle rozvinutého léčebného režimu.

  Obecně je užívání léku těhotné ženy snášeno snadno a bez následků. Při užívání vysokých dávek nebo při kontraindikacích se vyskytují vedlejší účinky. Proto nikdy nepřekračujte přípustnou dávku léku. A v případě zjištění výše uvedených příznaků okamžitě vyhledejte lékaře.

  Vlastnosti použití Maaloxu během těhotenství

  Pokyny naznačují, že při použití tabletové formy přípravku Maalox by jedna dávka neměla překročit 1–2 a denní dávka by neměla přesáhnout 12 tablet. Pokud jde o suspenzi, nemůžete pít více než 15 ml (1 polévková lžíce nebo 1 sáček) a maximální přípustná dávka za den je 90 ml. Během těhotenství by tyto hodnoty měly být samozřejmě menší. Přesný léčebný režim však předepisuje pouze lékař, který bere v úvahu individuální charakteristiky budoucí matky. Tablety i suspenze by se měly užít 1–2 hodiny po jídle.

  Suspenze se rozpustí v žaludku rychleji, takže působí efektivněji než tablety

  Léky, které nahradí Maalox

  Všechny náhražky za Maalox jsou rozděleny do dvou skupin:

  • analogová léčiva - léčiva, která mají identické aktivní složky;
  • alternativní prostředky - léky, které mají odlišné složení, ale mají jediný účel.

  Dnes existuje mnoho analogů Maaloxu. Mezi nejoblíbenější patří následující:

  V případě nesnášenlivosti jednotlivých složek přípravku Maalox se předepisují alternativní léky, které se vztahují také na antacida.

  Charakteristika alternativních léků na pálení žáhy - tabulka

  TitulÚčinná látkaFormulář vydáníKontraindikaceTěhotenství
  Gaviscon
  • alginát sodný;
  • hydrogenuhličitan sodný;
  • uhličitan vápenatý.
  • suspenze;
  • žvýkací tablety.
  • přecitlivělost na kteroukoli ze složek léčiva;
  • fenylketonurie (pro tablety).
  povoleno během těhotenství
  Rennie
  • uhličitan vápenatý;
  • uhličitan hořečnatý bazický.
  žvýkací tablety
  • přecitlivělost na složky léčiva;
  • závažné selhání ledvin;
  • zvýšená koncentrace vápníku v séru nebo plazmě;
  • snížení koncentrace fosfátů v krevním séru;
  • kameny v ledvinách;
  • nedostatek sacharózy / isomaltázy, intolerance fruktózy, malabsorpce glukózy-galaktózy (pro žvýkací tablety).
  Fosfhalugelfosforečnan hlinitýgel pro orální podávání
  • přecitlivělost na lék;
  • závažné poškození ledvin.

  Antacidové přípravky byly zaměřeny na odstranění problémů trávicího traktu - fotogalerie

  Jak se vypořádat s pálením žáhy u těhotných žen - video

  Recenze

  Pila jsem Maaloxe, skvělý lék. Chutná jako křída, rozpouští se a poté se spláchne vodou. Pálení žáhy a bolest v žaludku po 3 minutách zmírní a neškodně. Viděl na 9 týdnů, půl měsíce, na požádání, strašně bolest žaludku. Neboj se))) A nebuď nemocný)))

  Karina Sarieva

  https://otvet.mail.ru/question/56223223

  Těhotné může pít Maalox z pálení žáhy. Ale já jsem to pil jen tehdy, když se zhoršila chronická gastritida. Přesto je lepší mít méně drog, dokonce i těch, které jsou povoleny. Obecně se snažím vyhýbat potravinám, které způsobují pálení žáhy. Pokud ano, kefír 1%, broskve, meloun mi pomohl. Zcela se zbavte pálení žáhy pro těhotné ženy.

  Tygr

  http://forum.forumok.ru/lofiversion/index.php?t32970.html

  Ahoj. Mám těhotenství 7 týdnů. Velmi jsem trpěl nesnesitelnými bolestmi v mém žaludku, snědl jsem - bolelo mě žaludek, nejím - byl jsem také nemocný. Moje G mi poradila, abych pila Maalox (suspenze) 3krát denně 30 minut před jídlem a poslední pila v noci. Pomohlo mi to! Je pravda, že to piju jen tehdy, když to hodně bolí. Nebuď nemocný!

  ladybird.kg

  http://diesel.elcat.kg/lofiversion/index.php?t23329050.html

  Pila jsem Maaloxe. Na začátku druhého trimestru se vyskytly problémy se žaludkem, pomohl mi pouze Maalox. Festal byl nemocný a uhlí se zdálo jako kámen...

  Marina Igorevna

  http://mama.obozrevatel.com/beremennost/questions/question-2899

  Ahoj všichni! Maaloxe mi poradil můj porodník-gynekolog, když jsem během těhotenství trpěl pálením žáhy. Pálení žáhy bylo takové, že někdy dokonce dosáhlo nevolnosti. Nejprve jsem vyzkoušel Rennie na radu svých přátel, byli to ti, kteří pomáhali všem. Ale Renny mi vůbec nepřišla, není to od nich, že pálení žáhy neodešlo, objevila se také toxikóza. Tak jsem šel k doktorovi. Maalox jsem koupil v první lékárně, ukázalo se, že jde o velmi běžný a nepříliš drahý lék... Ale pálení žáhy opravdu pomáhá! Již 15–20 minut po užití pilulky všechny nepříjemné pocity ustoupí a účinek trvá dostatečně dlouho. Řekl bych dokonce, že nejenže odstraňují pálení žáhy, ale také další nepříjemné pocity v žaludku.

  Lepestok-tanya

  http://otzovik.com/reviews/antacidnoe_sredstvo_maaloks/

  Přestože je Maalox považován za bezpečný lék, měl by být přesto používán ve vzácných případech as mimořádnou opatrností. Ale vydržet pálení žáhy a bolest v žaludku to také nestojí. Máte-li problémy s gastrointestinálním traktem, měli byste okamžitě vyhledat lékaře a ne-medikovat se. Nakonec na tom může záviset zdraví vašeho dítěte.

  Články O Neplodnosti