Hlavní Zdraví

Mohou mít těhotné ženy nějaké víno

Každá těhotná žena je zodpovědná za zdraví svého dítěte. A mentální a fyzické schopnosti závisí na podmínkách, ve kterých bylo dítě všech těch devět měsíců. Sluneční záření, výfukové plyny, chemické emise, cigaretový kouř - seznam škodlivých faktorů ovlivňujících plod může pokračovat a dále. Proč v tomto seznamu není žádný alkohol? Koneckonců, jak víte, má teratogenní účinek a je schopen způsobovat malformace vnitřních orgánů a nervového systému. Pokud dříve bylo užívání alkoholu (přirozeně v malých dávkách!) Vnímáno jako přímé ohrožení zdraví nenarozeného dítěte, nyní se k této problematice přistupuje řada odborníků trochu jinak. Samozřejmě nelze hovořit o používání silných alkoholických nápojů během těhotenství, ale víno v těhotenství v malém množství může mít podle některých studií pozitivní vliv na vývoj drobků. Je to tak?

Můžete si prohlédnout reklamu. Pokud bylo víno ve vaší kuchyni před těhotenstvím jádro, pravděpodobně budete chtít během prvních měsíců nového mateřství vyndat láhev. A i když možná nebudete chtít pít, pokud kojíte, vaření s vínem může být bezpečné, pokud jste opatrní s alkoholem..

Myšlenka, že vaření s vínem spálí veškerý alkohol, je běžná chyba. Na webových stránkách Akademie výživy a dietetiky je vysvětleno, že množství alkoholu, které zbývá v konečné misce, závisí na způsobu vaření a čase při vysokých teplotách. Pokud přidáte víno na talíř, který vaří několik hodin, před podáním bude pouze malé množství alkoholu. Ale pokud jste přidali víno na pánev k přípravě omáčky, minuty strávené v horní části kamen nebudou pro spalování alkoholu příliš efektivní..

Mohu pít víno během těhotenství? Pro fakta

Nezáleží na tom, jestli se jedná o něčí výročí nebo novoroční oslavu, v každém případě budou na stole přítomny alkoholické nápoje. Těhotná žena, jak se říká, je „také muž“, která není cizí touze podporovat veselou společnost sklenkou dobrého vína. "Z jedné sklenice nebude nic, takže se neboj," rozveselili se přátelé. "Takže jsem během těhotenství pil a všechno bylo v pořádku," ujišťuje kolega. Po takové podpoře, na vlastní nebezpečí a riziko, těhotná žena souhlasí s malým „douškem“ na počest dovolené. Jedná se o popis standardní situace, ve které nastávající matka rozhodne o užívání alkoholu, přičemž se nepočítají případy, kdy existuje obsedantní touha pít víno během těhotenství. Chcete-li uklidnit trochu „statečných“ matek, předkládáme výsledky některých studií.

A u hořlavého pokrmu může obsah alkoholu dosáhnout 75% jeho původního obsahu. Neexistuje žádné tvrdé a rychlé pravidlo pro pití vína a kojení. Podle webu studie ukazují, že i malé množství alkoholu může ovlivnit schopnost dítěte jíst a spát. Internetová stránka Mezinárodní ligy pro mléko však uznává, že pití alkoholu může být bezpečné a kompatibilní s kojením, pokud matka pije pouze příležitostně a omezuje její spotřebu na méně než jeden nápoj denně..

V roce 2011 provedli odborníci z Centra pro duševní zdraví a drogovou závislost v Torontu studie, jejichž výsledky ukázaly, že požití malého množství červeného vína během těhotenství je pro matku a její dítě bezpečné. Mluvíme o pití alkoholu, jehož denní dávka by neměla přesáhnout 60 ml, tj. Ne více než 1-2 sklenky vína týdně. Odborníci si jsou jisti, že tolik vína nepoškodí vývoj dítěte, ani nezvyšuje riziko předčasného porodu. Je třeba si uvědomit, že denní příjem alkoholu o 25% zvyšuje pravděpodobnost ukončení těhotenství v prvním trimestru a také zvyšuje riziko porodu dítěte s vrozenými vadami.

Váš lékař vám může pomoci určit, zda můžete po těhotenství bezpečně přidat víno do své stravy. Čas potřebný k odstranění alkoholu z těla se liší od člověka k člověku, ačkoli to obvykle trvá několik hodin. Pokud se rozhodnete vzdát se vína, existuje mnoho bezpečných a šťavnatých možností. Přemýšlejte o úloze, kterou vaše víno může hrát na talíři, určit, zda bylo zamýšleno přidat kyselost nebo sladkost, poskytnout hloubku nebo vlhkost nebo snížit chléb nebo změkčit kousek tvrdého masa.

Patrick O "Brian z Královské vysoké školy porodníků a gynekologů se domnívá, že během prvního trimestru (do konce 12. týdne) byste se měli zdržet pití alkoholu, protože během tohoto období jsou stanoveny všechny životně důležité orgány a systémy plodu. Během těhotenství pijte víno. přípustné po 12 týdnech, v množství nepřesahujícím 1–2 skleničky týdně.

Kuřecí vývar, maso nebo zelenina jsou vynikající náhradou za bílé nebo červené víno. Hroznová nebo brusinková šťáva může namísto červeného vína přidat hloubku a sladkost, zatímco bílé víno může nahradit jablková nebo bílá hroznová šťáva. Chcete-li přidat kyselost nebo snížit bochník, použijte pomlčku červeného nebo bílého vinného octa spolu s ovocnou šťávou nebo vývarem.

Co potřebuji vědět o alkoholu během těhotenství?

Pití alkoholu během těhotenství může vést k potratu, smrti plodu a různým fyzickým, behaviorálním a duševním poruchám, které mohou trvat celý život. Neexistuje bezpečné množství alkoholu, které můžete pít během těhotenství nebo během těhotenství. Asi 1 z 13 těhotných žen ve Spojených státech pila alkohol za posledních 30 dní. Stále existuje mnoho žen, které během těhotenství pijí alkohol.. Během těhotenství nebo během těhotenství není k dispozici žádné bezpečné množství alkoholu.

Podle dalších studií provedených odborníky z University College London má zřídka konzumace vína během těhotenství pozitivní vliv na plod a stimuluje jeho duševní vývoj. Této studie se zúčastnilo asi 12,5 tisíc dětí, jejichž matky během těhotenství vypily 1-2 sklenky vína. Jak se ukázalo, alkohol v takových dávkách během vývoje těhotenství o 30% snižuje pravděpodobnost problémů s dětskou hyperreaktivitou, ačkoli se dříve věřilo, že výskyt syndromu u dětí vyvolává alkohol. Ve věku tří let tyto děti jasně převládají ve svém mentálním vývoji mezi svými vrstevníky: děti znají čísla, písmena, rozpoznávají barvy a tvary objektů.

Pět unce sklenice červeného nebo bílého vína obsahuje stejné množství alkoholu jako 12 unce piva nebo 5 unce čistého alkoholu. Všechny druhy alkoholu, včetně vína, piva a ovocných nápojů s alkoholem, nazývané „vinné chladiče“, mohou poškodit vaše nenarozené dítě..

Když začnete otěhotnět, je lepší přestat pít alkohol. Je to proto, že mnoho žen otěhotnělo a hned nepoznaly. Může to trvat až 4–6 týdnů, než se ujistíte, že jste těhotná. To znamená, že můžete pít alkohol a nevystavovat nenarozené dítě.

Je třeba si uvědomit, že výsledky všech studií jsou relativně relativní, protože žádný z odborníků nemůže s jistotou říci, jak neškodná, na první pohled, sklenka vína během těhotenství ovlivní další vývoj dítěte..

Mohu pít víno během těhotenství? Nevýhody fakta

Jakýkoli alkoholický nápoj obsahuje toxické látky, které se dostávají do krevního řečiště a přenášejí se do celého těla dítěte. Konzumace alkoholu během gestačního období může způsobit zpoždění mentálního a fyzického vývoje a může vyvolat anomálie v obličejové části lebky..

Společně mohou přijít s plánem, jak přestat pít alkohol. Stačí říct „Ne, děkuji“ a změnit téma.. Můžete vyjít s lidmi, kteří vám nepijí alkohol. Požádejte je, aby nepili alkohol v jejich přítomnosti. Můžete se vyhnout místům a rizikovým situacím, jako jsou bary a kluby. Na večírcích se držte dál od stolu, kde jsou nápoje. Zůstaňte s lidmi, kteří nepijí.

Co jiného mi může pomoci nepít alkohol?

Cigarety zvyšují touhu konzumovat alkohol a kouření je také nebezpečné pro vaše nenarozené dítě. Nebojte se: dlouho se vykoupejte, meditujte, několikrát se zhluboka nadechněte. Buďte na sebe pyšní, že uděláte vše pro to, abyste měli zdravé dítě!

 • Vezměte hodně vody.
 • Udělejte si trochu cvičení: jít na procházku, tančit nebo plavat.
Centra pro kontrolu a prevenci nemocí.

Pokud těhotná žena pije alkohol pravidelně a ve velkém množství, potom má dítě špatnou schopnost učení, zhoršenou koordinaci pohybů, letargii.

Nejnebezpečnější a nejzávažnější komplikací konzumace alkoholu během těhotenství je vývoj alkoholového syndromu plodu (ASP), který se vyznačuje nedostatkem hmotnosti a výšky při narození, přítomností vývojových abnormalit obličeje a dalším vývojovým zpožděním. Tento stav nelze léčit a doprovází dítě celý jeho život..

Pokud jste těhotná nebo se snažíte otěhotnět a nemůžete přestat pít, pomohou vám následující organizace a zdroje. Národní organizace pro syndrom fetálního alkoholu. Lokátor léčby zneužívání návykových látek. Tuto stránku mohou zdravotničtí pracovníci reprodukovat pro neziskové účely a sdílet je se svými klienty..

Mnoho žen, když zjistí, že jsou těhotné, se obává chování, které během těhotenství provádějí. Jedním z nejčastějších problémů těhotných žen je to, že pití alkoholu dříve, než se dozví, že jsou těhotné, bude dítě poškozovat. Obecně platí, že i když by se to nemělo brát, pokud víte, že jste těhotná, červené víno, které jste vypili před učením o těhotenství, nepoškodí vaše dítě.

Zneužívání alkoholu během těhotenství může vést k ukončení těhotenství v raných stádiích, vyvolat předčasný porod a také způsobit intrauterinní smrt plodu..

Účinek alkoholu na tělo závisí na:

 • množství vína opilého během těhotenství;
 • gestační věk, ve kterém žena pije alkohol;
 • frekvence příjmu vína během těhotenství.

Mnoho odborníků nemůže dát jasnou odpověď na to, kolik alkoholu je bezpečné během těhotenství, ale důrazně se doporučuje, abyste jej odmítli užít nejen na začátku těhotenství, ale také v pozdějších fázích..

Předčasné těhotenství zahrnuje několik různých fází vývoje. První dva týdny těhotenství skutečně nastávají ještě před početí, vysvětluje Heidi Murkoff a Sharon Mazel ve své knize Co očekávat, když očekáváte. Další dva týdny, tři a čtyři týdny těhotenství, je delikátním okamžikem vývoje, během kterého se oplodněné vajíčko začne dělit a je implantováno do sliznice dělohy. Pět až osm týdnů se vyvíjí většina orgánových systémů..

Péče o alkohol během těhotenství je taková, že může vést k vývojovým problémům, včetně tělesných a duševních poruch. Ačkoli se častěji pozoruje a ve větší míře pozoruje u kojenců narozených ženám, které pily pravidelně a převážně během těhotenství, ani jedno množství alkoholu se nepovažuje za bezpečné pro zdravotnické zařízení během těhotenství..

Víno během těhotenství. Jak vyměnit alkoholický nápoj?

Několik doušek kvalitního vína během těhotenství nijak nepoškodí zdraví plodu. Pokud však jde o pravidelné užívání alkoholického nápoje v jiných množstvích, stojí za to přemýšlet o jeho nahrazení nápojem, který je bezpečnější pro zdraví dítěte. Téměř v každém supermarketu v oddělení elitních nápojů najdete takzvané „nealkoholické víno“ - vinný nápoj, který neobsahuje více než 0,5% alkoholu. Podle mnoha odborníků je nealkoholické víno během těhotenství naprosto bezpečné a nepoškodí plod. Kromě toho tento skvělý nápoj obsahuje poměrně velké množství vitamínů a minerálů, které potřebuje rostoucí tělo. Při nákupu nealkoholického vína byste však měli pečlivě prostudovat štítek, který uvádí složení a obsah alkoholu.

Alkohol, než jste věděl, že jste těhotná

Podle Murkova a Mazela většina žen nezažívá pozitivní výsledky, alespoň do konce čtvrtého týdne. Pití během prvních dvou týdnů těhotenství, doby, kdy jste nebyli počatí, není problém, můžete si dělat starosti s červeným vínem, které jste pil tři až čtyři týdny. Většina porodníků souhlasí s tím, že existuje jen malá šance, že tento alkohol, ať už je to červené víno nebo jiný druh nápoje, může ublížit dítěti.

Alkohol, pokud víte, že jste těhotná

Jakmile víte, nebo dokonce máte podezření, že jste těhotná, je nejlepší přestat pít alkohol. To platí jak pro červené víno, tak i pro jiné druhy vín. Je lepší být v bezpečí a vyhnout se červeným vínům, jakmile máte pozitivní těhotenský test. U kořenitých jídel, nealkoholických nápojů, alkoholických nápojů, cvičení, léčivých přípravků, kávy apod. Se zdá, že jen velmi málo toho, co můžete během těhotenství jíst nebo dělat.

Pokud těhotná žena dává přednost jinému alkoholu, nealkoholické pivo se prodává volně a může být vynikající náhradou tradičního ječmene..

„Všechno je dobré, s mírou“ - to je hlavní pravidlo, které je třeba mít na paměti při pití nealkoholického piva nebo vína, které, i když v malém množství, ale obsahuje alkohol.

Těhotná žena může vypít sklenici vína a až tři šálky kávy denně. Mnoho verzí je distribuováno kolem jídla, chování a situací, které by mohly představovat potenciální riziko pro těhotnou ženu a její dítě; nicméně některé z nich nejsou pravdivé.

Pokud by byla doporučení dána tomuto dopisu: „neužívejte horké koupele nebo nečekejte pohyby v prvních měsících těhotenství“, bylo by příliš mnoho žen, které by náhle ukončily svůj normální život, jako by očekávaly, že dítě bude druhem kojící nemoci..

Na základě výše uvedených skutečností lze dojít k závěru, že každá žena přijímá individuální rozhodnutí o užívání vína během těhotenství. Tyto informace budou užitečné pro budoucí matky, které se dosud samy nerozhodly, zda pít alkohol během těhotenství, nebo zda by měly být úplně vyloučeny z jejich stravy na následujících devět měsíců. Další kategorie žen, které jsou horlivými odpůrci vína během těhotenství, bude po přečtení tohoto článku znovu přesvědčena o své správnosti. Každá žena je zodpovědná za své dítě, a proto by se měla před rozhodnutím rozhodnout trochu. Pokud však během těhotenství není potřeba alkoholu, je lepší nahradit alkohol šťávami, minerální vodou nebo kompotem, které mají větší zdravotní přínos a jsou mnohem chutnější.

Naštěstí odborníci v této oblasti ujišťují, že ačkoli důkazy budou vždy záviset na vývoji každého těhotenství, zejména existuje mnoho „omezení“, která patří pouze k víře veřejnosti a nezpůsobují riziko pro matku nebo plod..

Že by se těhotná žena měla obávat, že její strava je vyvážená. Jak vysvětlila Enrique Ojarzun, gynekologka na Katolické univerzitě, „Strava během těhotenství by měla zahrnovat zeleninu, ovoce, maso, ryby a mléčné výrobky.“ Proto v závislosti na vašem nutričním stavu má těhotná žena, která dodržuje vegetariánskou stravu, vyšší riziko, že bude mít dítě s zakrnělým růstem nebo předčasným porodem..

Těhotenství je zvláštní stav ženského těla, který vyžaduje změnu některých návyků a životního stylu. V tomto období závisí nejen na jejím stavu, ale i na zdraví dítěte, které se v těle aktivně vyvíjí, na režimu, životním stylu a stravě ženy.

Nejdůležitějším faktorem ovlivňujícím vývoj plodu je kompletní strava bez škodlivých potravin a nápojů. Mezi nápoje jsou nejnebezpečnější ty, které obsahují alkohol. Víno během těhotenství je však jedním z nejčastějších témat diskuse v lékařských kruzích a mezi nastávajícími matkami. Je tento nápoj povolen, jak bezpečné je a kdy je přísně zakázáno ho pít?

Ale ti, kteří jedí velmi odlišně, nejsou v nebezpečí. Strava s vysokým obsahem tuků může mít vážné důsledky pro zdraví matky a pro správný vývoj jejího syna. U těhotných žen může obezita vést ke kardiovaskulárním onemocněním, hypertenzi a cukrovce. Důsledky pro dítě se mohou narodit příliš velké kvůli některým metabolickým poruchám nebo se mohou narodit předčasně, vysvětluje lékař..

Rizika nejsou zanedbatelná, protože v Chile je 60% těhotných žen obézních nebo s nadváhou. Indikací těhotenství v těchto podmínkách není začátek stravy - protože v tomto období je potřeba energie - ale vyhýbejte se konzumaci v desgore a konzumaci sacharidů.

Nebezpečí pití vína během těhotenství

Každý ví, že víno je jedním z nejzdravějších alkoholických nápojů. I tradiční medicína uznala příznivé účinky použití při moderování tohoto produktu. Nicméně těhotné ženy stále častěji slyší varování o nebezpečí alkoholu, a to i v nízkých koncentracích. Jsou alkoholické nápoje opravdu nebezpečné pro ženu s dítětem? Co se stane s embryem a tělem ženy, pokud vypijete sklenku vína?

Alkohol: Často se říká, že žena čekající dítě nemůže pít ani kapku alkoholu. Odborníci však tvrdí, že nastávající matka může pít sklenici vína denně po celé těhotenství bez jakéhokoli nebezpečí. Skutečné účinky alkoholu na plod jsou spojeny se syndromem fetálního alkoholu. Tento syndrom se projevuje u kojenců narozených alkoholickým ženám, které při nadměrné konzumaci během těhotenství způsobují, že se dítě vyvíjí v prostředí naplněném alkoholem, které jednou v krvi dosáhne placenty a odtud přímo k plodu - Výsledkem je dítě, které se může narodit s závislostí na alkoholu a některými vrozenými malformacemi.

Faktem je, že stupeň nebezpečí alkoholu závisí na rozmanitosti nápoje, množství a stadiu vývoje plodu. Jaké je tedy nebezpečí vína během těhotenství v různých fázích?

Náš pravidelný čtenář sdílel efektivní metodu, která zachránila jejího manžela před ALCOHOLISMEM. Zdálo se, že nic nepomůže, v lékárně bylo několik kódování, ošetření, nic nepomohlo. Pomohla účinná metoda, kterou doporučila Elena Malysheva. ÚČINNÁ METODA

První trimestr

Ve velmi počátečním stadiu vývoje embrya lékaři důrazně doporučují zcela upustit od používání nápojů s nízkým obsahem alkoholu. Faktem je, že tato fáze má své vlastní zvláštnosti - u plodu se vytvářejí životně důležité orgány a toxický účinek alkoholu může vést k narušení tohoto procesu. Kromě toho je první trimestr charakterizován zvýšeným rizikem zastavení vývoje plodu, takže jakékoli zatížení těla je považováno za nežádoucí. Víno v časném těhotenství může vést k potratu, krvácení nebo zmrazení plodu. Dokonce i sklenka vína může být podnětem k nežádoucímu výsledku. Proto, aby se zabránilo rozvoji patologií a ukončení těhotenství, je lepší pít pouze nealkoholické nápoje.

Druhý trimestr

Vina během těhotenství je nejméně ohrožující plod ve druhém trimestru. Toto období, kdy s neodolatelnou touhou si můžete dovolit malé množství alkoholu, ale velmi zřídka. Riziko projevení abnormalit plodu v důsledku intoxikace alkoholem však není vyloučeno. Vše záleží na individuálních vlastnostech těla. Problém je v tom, že samotný alkohol není tak nebezpečný jako jeho produkty rozkladu. Ve druhém trimestru se mozek dítěte a nervový systém rychle vyvíjejí a intoxikace alkoholem může vést k nevratným změnám nervové tkáně. Poškození tkání mozku a nervového systému může ovlivnit zdravotní stav a vývoj dalších orgánů a systémů. Proto lékaři doporučují opustit jakýkoli druh alkoholických nápojů před početím, při plánování, aby se minimalizovalo riziko anomálií a patologií. Například, pokud žena pila víno příležitostně před početí - je to v pořádku, ale pokud pila pravidelně, riziko anomálií se několikrát zvyšuje.

Třetí trimestr

Opakované studie prokázaly souvislost mezi užíváním alkoholických nápojů nastávající matkou a predispozicí dítěte k alkoholismu. Navíc pití alkoholu v konečné fázi vývoje embryí zvyšuje riziko rozvoje TSA (fetální alkoholový syndrom). Jaké je nebezpečí tohoto syndromu? Takto se projevuje:

Když těhotná žena pije víno, může mít dítě intrauterinní deformitu lebky

 • Narozené dítě je zakrnělé a špatně přibírá na váze..
 • Existuje duševní, fyzický a duševní vývoj.
 • Anomálie a vady vzhledu. Možná nitroděložní deformace lebky, lícních kostí, změny velikosti a tvaru očí, čelisti.
 • Porážka kardiovaskulárního systému. V nejmenší formě se to projevuje tónem mozkových cév. V těžkých případech se děti rodí s vrozenými nekompenzovanými srdečními vadami..
 • Novorozené děti těch, které pily alkohol, se nejčastěji rodí s mírným sacím reflexem, který komplikuje kojení, a děti budou mít také alergie na potraviny a další imunitní poruchy.

Můžete pít nebo ne - učinit rozhodnutí budoucí matky, ale nejdřív musíte zvážit klady a zápory. Víno ve třetím trimestru může navíc vést k předčasným a obtížným porodům. Předčasně narozené dítě s ASA je obtížné se přizpůsobit, oslabilo imunitu, nemůže dýchat samo o sobě a vyžaduje dlouhodobé ošetření. Ve třetím trimestru těhotenství je riziko zvlášť nebezpečné, protože patologické procesy budou nevratné.

Mohu pít víno během těhotenství?

Ve skutečnosti je prakticky nemožné na tuto otázku jednoznačně odpovědět, protože každý případ by měl být posuzován individuálně a zavedení jakýchkoli nových složek do stravy by mělo být koordinováno s gynekologem, který má ženu. Konečné rozhodnutí však stále čeká nastávající matka.

Podle výsledků jedné ze studií provedených v britském výzkumném středisku vědci dospěli k závěru, že víno může mít příznivý vliv na těhotenství a prenatální vývoj. Nejprve ale hovoříme o malých dávkách a pravidelném užívání.

Jaká vína a jak ovlivňují ženské tělo

Takže pro těhotnou ženu se svolením ošetřujícího lékaře, pokud neexistují žádné stížnosti na zdraví a vývoj embrya, postupuje plně, můžete si dovolit 1-2 sklenice vonného nápoje, ale pouze ve vzácných případech, preferovat vysoce kvalitní přírodní nápoje s minimálním obsahem alkoholu.

Běžné mýty

Ženy se, bohužel, neřídí vědeckými údaji a doporučeními lékařů, ale zkušenostmi přátel, příbuzných a přítelkyň. Pokud těhotná dívka vezme vážně prohlášení přítele ve stylu: „Piju a všechno je v pořádku,“ mohlo by to pro ni skončit špatně. Z tohoto důvodu se rodí mnoho mýtů, víra, ve které někdy vede ke katastrofálním následkům.

Jaké mýty mohou být nejnebezpečnější:

Existuje názor, že domácí víno je mnohem zdravější a bezpečnější, ale ve skutečnosti tomu tak není.

 1. Existuje názor, že domácí víno je mnohem zdravější a bezpečnější, ale ve skutečnosti tomu tak není. Pokud nebyla dodržena technologie vaření, může tekutina kromě živin obsahovat obrovské množství toxinů a překračovat koncentraci alkoholu. Škody z konzumace domácího produktu mohou být více než dobré..
 2. Fóra o těhotných ženách často diskutuje o toxikóze a způsobech boje proti tomuto jevu. Zkušené matky doporučují vypít sklenku vína, aby zmírnily nepříjemné příznaky. Ve vzácných případech dochází ke krátkodobé úlevě. Nejčastěji se však tímto způsobem pouze zhoršuje stav toxikózy.
 3. Další extrém - lidé věří, že protože těhotenství není nemoc, můžete pít víno kdykoli a v jakémkoli množství. Ale v počátečních fázích vývoje plodu se může opilé sklo proměnit v tragédii.

Doporučení pro pití vína během těhotenství

Akutní touha popíjet vinný nápoj zpravidla znamená, že v ženském těle je nedostatek vitamínů B. Naštěstí můžete naplnit potřebu všech vitamínů, minerálů a dalších účinných látek, aniž byste se uchylovali k alkoholu. Faktem je, že vinařství není určeno k zásobování lidského těla komplexem nezbytných minerálních a vitamínových látek. Zpracovaná hroznová šťáva představuje kromě svých výhodných vlastností také potenciální hrozbu. Pokud porovnáte přínosy a rizika, druhá zřetelně převažuje, zejména v raných fázích.

Je důležité zodpovědně přistupovat k plánování narození dítěte a čím dříve se na tuto odpovědnou misi začnete připravovat, tím lépe. Neexistuje žádná záruka, že konzumovaný alkoholický nápoj nepoškodí embryo, bez ohledu na období jeho vývoje..

Víno během těhotenství: je škodlivé?

Není pochyb o tom, že silný alkohol je škodlivý pro ženy, které čekají dítě. Ale nápoje se slabým stupněm, zejména víno, vyvolávají debatu. Někteří lékaři tvrdí, že jakýkoli alkohol je pro budoucí matku a dítě prakticky jed, zatímco jiní tvrdí, že v malých dávkách je během těhotenství povoleno víno.

Zkusme zjistit, zda je tento nápoj škodlivý a jaké dávky alkoholu je povoleno používat ženám v období porodu dítěte. Zvažte také bezpečné analogy vína povolené těhotnými ženami.

Pití vína pro těhotné ženy: klady a zápory

Jaká je nebezpečí pití vína během těhotenství? Především ohrožuje zdraví nenarozeného dítěte.

Díky systematickému příjmu vína nebo silnějších nápojů matkou během tohoto období může plod tvořit vrozený alkoholový syndrom, který nepříznivě ovlivňuje další duševní, duševní a fyzický vývoj..

Kromě toho je výsledkem zneužívání v raných stadiích těhotenství často malformace vnitřních orgánů dítěte a různé vnější deformity. Je možné, že růst plodu zpomalí a v některých případech může pití způsobit předčasný porod.

Popsané účinky jsou typické pro pravidelné užívání významných dávek alkoholu. Ale co se týče malého počtu, existuje jiný názor. V Anglii byly provedeny studie, které potvrdily, že děti, jejichž matky během těhotenství se nepopíraly viny (1 polévková lžíce nebo jedno doušek najednou), se vyvinuly před jejich věkem a neměly vážné zdravotní problémy..

Pozitivní účinek takového množství alkoholu, pokud jde o červené víno, se vysvětluje jeho schopností zvyšovat hladinu hemoglobinu, zlepšovat chuť k jídlu a snižovat projevy toxikózy. Výhodou budou samozřejmě pouze dobré odrůdy vín, které neobsahují cizí přísady. Číst dále: alkohol a těhotenství →

Jedna sklenka vína pro těhotnou ženu je hodně?

Vzácné prázdniny a události se neobejdou bez alkoholu, takže nastávající matky mohou být v pokušení nevyčnívat ze společnosti, zvláště pokud skryjí svou pozici. Vyvstává otázka, zda je možné pít víno během těhotenství jednou sklenicí.?

Hodně záleží na objemu nádrže. Sklenice na víno jsou různé, v průměru obsahují 125 - 150 ml, i když to není limit. Zvažte přípustnost takové částky, pokud jde o standardní dávku alkoholu.

Jedna dávka alkoholu se považuje za 10 ml alkoholu. U vín je tento parametr v závislosti na odrůdě odlišný. Častěji je jejich obsah alkoholu asi 12%. Je snadné vypočítat, že ve středně velké sklenici na víno bude 1,5 nápoje.

Pro dospělého v normálním stavu je tato dávka docela přijatelná. Lékaři nedoporučují těhotným ženám konzumovat více než jednu, maximálně dvě porce alkoholu dvakrát týdně..

V důsledku toho jednorázová sklenka vína nepoškodí, pokud neexistují žádné další kontraindikace pro zdraví. Ale v takových porcích můžete pít pouze jednou týdně. Je třeba si uvědomit, že domácí vína, jejichž stupeň je obtížné určit, se mohou od nápojů v obchodech velmi lišit..

Výhody a poškození různých druhů nápojů

Mnoho žen pochybuje, zda je možné pít víno během těhotenství, a pokud ano, které? Každý druh nápoje má své výhody a nevýhody..

Suché nebo dezertní víno, co si vybrat?

Těhotné ženy by neměly pít dezertní vína. Často jsou obohaceny a obsahují hodně cukru. Také, kvůli přebytečným plynovým bublinám, šampaňské se nedoporučuje..

Nejlepší stolní suché víno během těhotenství. Pomáhá vyrovnat se s nízkým krevním tlakem, nevolností a nedostatkem chuti k jídlu. Pokud se vám suchá vína zdají být příliš kyselá, můžete si vybrat polosladké odrůdy.

Je vysoce nežádoucí kupovat domácí nápoje „po ruce“. Přestože v nich nejsou žádné konzervační látky ani barviva, nikdo nemůže zaručit, že víno bylo vyrobeno v souladu s touto technologií. Nápoj může obsahovat hodně spékacích olejů nebo škodlivých bakterií a mikroorganismů.

bílé víno

Kromě množství cukru v nápoji jsou důležité i hrozny, z nichž se vyrábí. Z bobulí růžových, bílých a červených odrůd (dříve oloupaných z kůže) přijímají bílá vína.

Při mírném používání je zaznamenán pozitivní účinek na fungování srdce a plic..

Ve srovnání s červeným je bílé víno nižší než množství antioxidantů a vliv na hladinu hemoglobinu. Je však méně pravděpodobné, že po pití způsobí závratě a slabost..

červené víno

Dříve bylo suché červené víno během těhotenství považováno za tak užitečné, že lékaři doporučili nastávajícím matkám, aby jej zahrnovaly do malých množství do stálé stravy. Nyní se to již nepraktikuje, protože existuje mnoho dalších prostředků a příprav pro udržení dobrého zdraví.

Pokud však těhotná žena silně touží pít červené víno - jedno doušek denně nepřinese újmu, a naopak bude užitečné. Tento nápoj je schopen:

 • snížit riziko trombózy v důsledku obsahu vitamínů P a B;
 • zlepšit tvorbu krve a zvýšit hladinu hemoglobinu;
 • odstranit toxiny z těla.

Pro zvýšení terapeutického účinku můžete s nízkým hemoglobinem vstoupit do nabídky hovězího, jaterního, pohanka, šťávy z granátového jablka a divoké růže. Nezapomeňte, že víno je stále nepříjemným nápojem a reakce těla jsou individuální. Než začnete tento problém používat, měli byste se poradit se svým lékařem.

Zda pít víno v raných fázích?

Víno a rané těhotenství, je kompatibilní? Lékaři doporučují riskovat až do poloviny druhého trimestru. Během tohoto období se začínají formovat orgány embrya a pravděpodobnost malformací je vysoká.

V důsledku škodlivých účinků alkoholu na plod jsou možné v počátečních stádiích poruchy obličeje, poruchy struktury mozku a srdce, neurologické problémy, mentální retardace a další patologie u dítěte. Ať už pije víno na začátku těhotenství, každá žena se rozhodne pro sebe. Musíte si však být vědomi rizikovosti tohoto činu..

Dodržováním svých přání nebo podlehnutím veřejného mínění můžete vážně poškodit zdraví dítěte. Pokud již víte o své situaci a tento termín je kratší než 17 týdnů, je lepší zdržet se pití alkoholu.

Nealkoholické analogy vína

Těhotné ženy se vyznačují změnou stravovacích návyků a stává se tak, že touha pít víno se stává nesnesitelnou. Pro odstranění škodlivých účinků na dítě si můžete zakoupit nealkoholický nápoj, který se prakticky neliší od běžných.

Toto víno neztrácí své prospěšné vlastnosti, protože se vyrábí stejnou technologií s jedním rozdílem: před plněním do lahví se ethanol odstraní vakuem.

Nápoj je neškodný a dokonce považován za léčivý. Jeho použití je indikováno pro nízkou kyselost žaludku, chronickou únavu, hypertenzi a nechutenství..

Ale existují varování. Vzhledem k vysokým nákladům existuje mnoho padělků tohoto produktu, takže před nákupem musíte pečlivě prostudovat složení, procento alkoholu a informace o výrobci.

Pokud jste nenašli dobrý nealkoholický nápoj, je tu další analogová - hroznová šťáva. Není to moc podobné skutečnému vínu, ale je to bezpečné pro zdraví..

Pravidelné zneužívání alkoholu, a to i mírného, ​​je škodlivé pro nenarozené dítě a matka nepřinese žádné výhody. Pokud opravdu chcete, je dobré pít dobré červené víno během těhotenství a pouze v omezeném množství. Minutní potěšení nestojí za zdraví a život vašeho dítěte.

Autor: Yana Semich,
speciálně pro Mama66.ru

Mohou těhotné ženy pít víno? Výhody a poškození nápoje

Zveřejnil Rebenok.online dne 10.02.2017

Alkohol je považován za hlavní zákaz pro ženy ve státě. Způsobuje nenapravitelné poškození zdraví dítěte a vyvolává ukončení těhotenství. Existuje názor, že víno je výjimkou z tohoto pravidla. V malých dávkách je nejen neškodný, ale také užitečný během těhotenství..

O víně

Víno je alkoholický nápoj vyrobený kvašením bobule nebo ovoce. Je rozdělena do odrůd podle obsahu alkoholu, chuti a barvy. Obsah ethylalkoholu je v rozmezí 8 až 21%. Složení zahrnuje: glukózu, aminokyseliny, fenolické látky, polysacharidy a různé těkavé kyseliny. Každá odrůda vína se vyrábí podle jedinečného receptu..

Kromě chuti je víno známé svými příznivými účinky na zdraví. Staří Řekové použili nápoj jako dezinfekční prostředek. Antibakteriální účinek je způsoben nejen přítomností alkoholové báze, ale také rozkladnými produkty barvících složek.

V malých dávkách se víno používá k léčbě některých nemocí. Dobře připravený nápoj obsahuje mnoho užitečných vlastností:

  normalizace krevního tlaku;

Proces přípravy nápoje začíná sklizní. Pro sběrná vína existuje nařízení, které musí plodina splňovat. Zohledňuje rozmanitost, stáří vinné révy a její velikost. Hrozny se sklízejí nejméně týden po dozrání.

V počáteční fázi jsou hrozny přeměněny na vinný materiál. To se provádí metodou kvašení a „vzdělávání“. Proces "vzdělávání" se provádí umístěním vína do sudů a jeho nasycením oxidem uhličitým. Způsob přípravy nápoje přímo závisí na požadovaném výsledku. Každá odrůda se vyznačuje specifickým receptem..

Mohu pít víno během těhotenství??

Názory na možnost pití vína u ženy jsou rozděleny. Britští vědci prokázali, že nápoj může být prospěšný. Ale existují i ​​odpůrci této teorie. Hlavní odpovědnost v tomto případě nese žena. Je třeba si uvědomit, že v těhotenství mohou pít pouze kvalitní vína nebo lihoviny..

1 trimestr

V 1. trimestru plod nemá ochranu ve formě placenty. Některé škodlivé látky vstupující do těla ženy se mohou akumulovat v těle dítěte, což způsobuje vývojové abnormality. Víno obsahuje toxiny, které mohou vyvolat výskyt patologií mozku a srdce.

2 trimestru

Ve druhém trimestru je riziko nebezpečí sníženo. Pití malého množství vína pomáhá s jeho odchylkami zvyšovat hladinu hemoglobinu v krvi. Existuje však méně škodlivých způsobů normalizace hemoglobinu. Patří sem hovězí játra, šťáva z granátového jablka, banány a divoká růže.

3 trimestru

Systematické užívání alkoholu během těhotenství ve 3. trimestru vede k rozvoji dětského alkoholového syndromu již v děloze. To je plné vzniku duševních, mentálních a fyzických patologií. Zvyšuje se také pravděpodobnost předčasného porodu. Nedostatečný příjem alkoholu může vyvolat aktivní pohyby dítěte.

Přípustné dávkování

Maximální možné množství vína denně pro těhotnou ženu je 1 polévková lžíce. Existuje mylná představa, že žena může při večeři vypít sklenku vína. To není pravda. Pravidelným používáním nápoje v takovém množství se zvyšuje pravděpodobnost nepříznivého výsledku.

Odrůdy

Červené

Červené víno je považováno za nejužitečnější ze všech odrůd. Ale i pít je možné až po 17týdenním období. Tento typ nápoje je bohatý na draslík, zinek, měď, selen, sodík a železo. Hlavní vlastností červeného vína je normalizace hemoglobinu.

Bílý

Bílé víno se lépe vstřebává do těla. Považuje se za dobrého pomocníka při anémii. Neměli by však být zneužíváni. V počtu užitečných vlastností je bílé víno výrazně nižší než u jiných typů.

Suchý

Suché víno má nízký obsah cukru. Díky tomu má kyselou chuť. Užívání takového nápoje pomáhá snižovat nepohodlí při toxikóze. Chuť k jídlu je také normalizována a hemoglobin stoupá.

Nealkoholický

Nealkoholické víno je nejlepší volbou během těhotenství. Obsahuje nízké procento ethylalkoholu, obvykle nepřesahuje 0,5%. Současně se zachovají všechny užitečné látky a charakteristická chuť. Nedoporučuje se více než jedna sklenička týdně..

Domácí výroba

Produkt připravený doma se vyznačuje nepřítomností škodlivé chemie v prostředku. To snižuje pravděpodobnost negativních účinků na tělo. Jako přísady můžete použít výtažky z rostlin. Při dodržení dávkování tento druh nápoje nepoškodí zdraví.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Každý alkoholický nápoj má kontraindikace. Během těhotenství se jim doporučuje věnovat zvláštní pozornost. Mezi ně patří následující:

Důsledky použití

Pokaždé, když žena chce alkohol, měla by přemýšlet o možných důsledcích. Není možné předvídat, jak příští příjem nápoje obsahující alkohol ovlivní dítě.

Nejčastěji zneužívání alkoholu vede ke zdravotním problémům. Patologické abnormality se objevují ve vývoji nervového systému, žaludku a oběhového systému. Funkce mozku je narušena.

Hlavním nebezpečím alkoholu je zvýšení rizika potratu a zmrazení vývoje plodu. Abychom nepřemýšleli o důsledcích, je mnohem jednodušší neužívat deriváty ethylalkoholu.

Pokud máte chuť na alkohol, doporučuje se obrátit vaši pozornost na bezpečnější způsoby, jak zmírnit podrážděnost. Z produktů vykonává tuto funkci čokoláda, ovoce a bobule. Alternativně můžete použít odvar z bylinných přípravků s heřmánkem, tymiánem, mátou, třezalkou nebo ženšenem.

Mohu pít víno během těhotenství??

Lékařské odborné články

Seznam nápojů zakázaných během těhotenství zahrnuje alkohol. Názory lékařských zástupců na spotřebu vína v období těhotenství se však liší. Někteří lékaři tvrdí, že víno během těhotenství je nebezpečná, téměř jedovatá látka, když jiní lékaři mají tendenci věřit, že malé dávky dobrého vína jsou lékem..

Data ze zahraničních experimentů také hovoří ve prospěch alkoholického nápoje, který ženám pomáhá otěhotnět. Vědci z Británie odhalili příznivé účinky vína na nitroděložní vývoj dítěte.

Samotné těhotné ženy jsou rozděleny na ty, které neslyší o alkoholickém pití a které nejsou schopny odolat touze vzít pár doušků vína.

Lze víno používat během těhotenství??

A co možnost alkoholického syndromu u plodu? Pokud je tento názor hluboce zakořeněn ve vašem mozku, pak byste zjevně neměli pít víno během těhotenství a pak se mučit na pochybách. Pokud budoucí matka nemá starosti, může se hodit doušek kvalitního vína.

Těhotným by mělo být dáno vysoce kvalitní, drahé odrůdy suchého červeného vína nebo Cahors. Malé dávky (lžíce) zvyšují hladinu hemoglobinu v krvi, což není neobvyklé při přenášení dítěte. Víno pomáhá některým nastávajícím matkám vyrovnat se s toxikózou a způsobit chuť k jídlu..

Na otázku „Je to možné víno během těhotenství?“ - Existují dvě zcela opačné odpovědi. Při výběru pozitivní odpovědi je třeba mít na paměti, že v případě pálivé touhy ochutnat těhotný nápoj můžete jen napít.

Britští vědci pozorovali děti, jejichž matky si během těhotenství dovolily malé množství vína. Výsledkem bylo, že taková děťátka byla před jejich vývojem (byla společenštější, věděla více čísel, písmen, barev) svých vrstevníků, jejichž matky v době těhotenství úplně opustily alkohol. Podle britských vědců může těhotná žena mít až šest sklenic vína nebo likérů a až tři litry piva týdně. Těhotné ženy, které pily velké množství alkoholu, porodily děti s mnoha odchylkami.

V naší zemi nebyly provedeny žádné podobné experimenty, nikdo neřekne, jak víno ovlivní každé konkrétní dítě. Lékaři varují, že na začátku těhotenství (až sedmnáct týdnů) nemůžete pít alkohol.

Je sklenka vína škodlivá během těhotenství??

Proč se názory na víno tolik liší při čekání na dítě? Na jedné straně existují britští vědci „pro“ a schopnost nápoje zvýšit hemoglobin a na druhé straně škodlivý účinek na vyvíjející se plod. Způsob života plný svátků a slavností podporuje určitou potřebu konzumace alkoholu. Ani firemní v práci, ani narozeniny v rodinném kruhu se neobejdou bez alkoholu. Je přirozené, že pro ženu v pozici je těžké vzdát se alkoholu, pokud nechce inzerovat těhotenství nebo má závislost..

"Bolí sklenka vína během těhotenství nebo ne?" - těžká otázka. Studie zahraničních lékařů, které hovoří o výhodách vína a přípustném množství až šesti sklenic týdně, jsou pro některé pochybné. Jak se říká, je to dobré pro Rusa, smrt pro Němce a naopak. Domácí lékařský výzkum o vlivu vína na vývoj plodu a průběh těhotenství nebyl proveden, proto není možné jednoznačně uvést výhody / nebezpečí vína.

Lékařská praxe ukazuje, že alkohol může poškodit dítě jak na začátku nitroděložního vývoje, tak na konci těhotenství.

Co se rozumí mírnou konzumací alkoholu a co znamená bezpečná sklenka vína během těhotenství? Začněme, sklenice na víno je poměrně velká kapacita. Pokud mluvíme o bezpečnosti, měli byste pochopit pojem podávání vína a frekvenci konzumace.

Část alkoholu je tedy objem s obsahem nejvýše 10 ml. ethylalkohol. Na každé lahvi je uvedeno procento alkoholu v balení. Víno obvykle obsahuje 12%. V objemu 125 ml / 150 ml je více než jedna porce (1,52) alkoholu. Zatímco nastávající matka, doktoři vám umožňují pít jednu nebo dvě porce alkoholu ne častěji než dvakrát týdně. Je třeba také poznamenat, že doma je snadné zvýšit přípustnou normu a v restauracích se víno nalije do sklenic obsahujících někdy tři porce alkoholu.

Suché víno

Negativní účinek na plod působí nejen alkohol obsažený ve víně, ale také jeho zpracované produkty v těle matky. Alkohol způsobuje křeče v cévách placenty nebo pupeční šňůře a způsobuje nedostatek kyslíku a živin.

Pokud je těhotná žena přitahována k vínu, může to být způsobeno nedostatkem vitamínů B. Pokud máte nesnesitelnou chuť pít, můžete během těhotenství popíjet červené suché víno. Jen nepijte z žádného důvodu po dobu devíti měsíců. Zneužívání alkoholu je spojeno s potratem, vývojovými vadami a všemi druhy neřestí. Nápoje obsahující alkohol navíc negativně ovlivňují genetickou buněčnou strukturu embrya, mění strukturu DNA, čímž způsobují výskyt vrozených malformací. Nekontrolovaná konzumace vína během těhotenství ovlivňuje fungování centrálního nervového systému, což vede k narušení intelektuální úrovně a chování.

Nealkoholické víno

Nealkoholické víno může být dobrou alternativou pro těhotnou ženu. Obsah alkoholu v tomto produktu není vyšší než 0,5% (jako v kefíru). Víno prochází všemi fázemi výroby a před plněním do lahví se z něj odstraní ethanol. Udělejte to ve speciální nádobě pomocí vakua.

Víno si zachovává všechny stopové prvky, vitamíny, enzymy a organické kyseliny. Nealkoholické víno během těhotenství a nejen se považuje za dietní terapeutický nápoj. Tento druh vína se uvádí v případech:

 • gastrointestinální onemocnění způsobené nízkou kyselostí (například chronická gastritida);
 • astenie (chronická únava);
 • cirhóza jater;
 • hypertenze.

Víno bez alkoholu má tonický účinek a zlepšuje chuť k jídlu. Když je konzumován, cholesterol neoxiduje, což zabraňuje výskytu aterosklerotických plaků v krevních cévách a snižuje krevní tlak. Nealkoholické víno pomáhá vstřebávat masné bílkoviny, ale zároveň obsahuje dvakrát až třikrát méně kalorií.

Pít nealkoholické víno během těhotenství by mělo být opatrné:

 • složení může obsahovat škodlivé látky a chemikálie, které otráví vaše tělo a dítě;
 • alergické reakce mohou nastat v důsledku síry nebo plísní přítomných ve víně. Způsob odrůdy hroznů nebo způsob ošetření škůdců může také vést k nepříjemným následkům;
 • má kratší dobu zrání než alkohol obsahující víno;
 • Má vysoké náklady, díky čemuž není vždy cenově dostupný a způsobuje výskyt mnoha nebezpečných padělků.

V každém případě se doporučuje pít víno s nízkým obsahem alkoholu s mírou, ne více než skleničku týdně, a pokud jste si jisti kvalitou produktu.

bílé víno

Bílá vína se získávají z bílých, červených a růžových odrůd oddělením kůže od dužiny. Antioxidanty bílých vín jsou lépe vstřebávány díky svému nižšímu obsahu než u červených odrůd. Bílé odrůdy plic příznivě ovlivňují funkci plic a srdeční sval, indikované pro anémii.

Pití bílého vína během těhotenství se nepovažuje za nejlepší možnost ve srovnání s červeným. Červené víno však vede k vazodilataci, která způsobuje závratě a celkovou slabost..

Všechno je individuální, takže pokud chcete během těhotenství popíjet svá vína, měli byste dát přednost nealkoholickému produktu nejvyšší a nejlépe testované kvality.

červené víno

Zajímavým faktem je, že v předv sovětském období bylo během těhotenství předepisováno trochu červeného suchého vína jako dieta. Suché červené odrůdy příznivě ovlivňují tvorbu krve, odstraňují toxické látky z těla. Kvalitní červené víno obsahuje prospěšné minerály, vitamíny B a P, které snižují riziko srážení krve.

Cahors nebo červené víno během těhotenství po sedmnácti-týdenní období je povoleno pít, pokud:

 • je vysoce kvalitní, bez příměsí cukru, chininu, umělých přísad, barviv atd.;
 • jeho podíl není větší než 100 ml.

V případech, kdy je nutné vyřešit problém nízkého hemoglobinu, můžete využít červené víno bohaté na draslík, vápník, sodík, hořčík, železo, zinek, selen, měď a biologicky aktivní látky. Je však možné zvýšit hladinu hemoglobinu a dalších nealkoholických produktů: hovězí maso, játra, petržel, pohanka, banány, šťáva z granátového jablka, divoká růže. Uvedené odrůdy potravin jsou indikovány při léčbě a prevenci anémie.

Dovolit si víno během těhotenství či ne, je úmyslná volba samotné ženy, která se spoléhá na zdravý rozum a osobní pocity.

Suché červené víno

Pití suchého červeného vína během těhotenství je nejen možné, ale také prospěšné. Nový pohled na alkohol je způsoben schopností červeného vína zvýšit hladinu hemoglobinu, zmírnit toxikózu a zlepšit chuť k jídlu.

Řada vědců tvrdí, že červená vína příznivě ovlivňují srdeční funkce a vyrovnávají se s nespavostí. Je samozřejmě možné pít lžičku alkoholického nápoje nebo malé množství nealkoholického vína (ne více než 100 ml).

Nezapomeňte na nebezpečí alkoholu v prvních 17 týdnech vývoje plodu. Pocit míry a vědomí odpovědnosti za fyzický a duševní vývoj nenarozeného dítěte by měl hrát rozhodující roli v otázce „pít víno během těhotenství nebo nepít?“.

Domácí víno

Domácí víno je nízkoalkoholický a léčivý produkt. Takový nápoj má několik výhod:

 • nedostatek chemikálií a škodlivých nečistot (zejména pokud se vyrábí z ručně pěstovaného ovoce, bobulovin atd.);
 • výrobní proces a podmínky skladování jsou přímo řízeny vámi;
 • je možné použít výtažky z léčivých rostlin, bylin.

Během těhotenství můžete pít domácí víno v malém množství, pokud se vám to opravdu líbí (při slintání). Snižuje krevní tlak, posiluje kosti, normalizuje spánek a obsahuje vitaminy a minerály. Nastávající matka by si měla pamatovat bezpečnou normu - ne více než 100 ml.

Víno v časném těhotenství

Alkohol obsahuje toxiny, které volně pronikají placentou do fetální tkáně. Alkohol může negativně ovlivnit tvorbu dětských orgánů, růst a vývoj mozku. Škodlivé účinky alkoholu jsou spojeny s vrozenými anomáliemi obličeje, obtížným učením, problémem koordinace pohybu.

Víno je obzvláště nebezpečné v raných stádiích těhotenství, kdy jsou orgány dítěte velmi zranitelné. Alkohol se vstřebává do tkání orgánů nenarozeného dítěte, což vede k fetálnímu alkoholovému syndromu s pravidelným pitím během plánování, početí a těhotenství. Takové děti mají často fyzickou, mentální retardaci, problémy s koncentrací, problémy neurologické povahy.

Porodníci-gynekologové doporučují pít víno během těhotenství nejdříve v 17. týdnu funkčního období. A v extrémních případech to můžete udělat, pokud opravdu chcete. Nesledujte zvyk nebo veřejné mínění bez přemýšlení o důsledcích.

Zda konzumovat víno během těhotenství závisí na samotné těhotné ženě, závisí na lékařské pomoci a individuálních chuťových vlastnostech. Pokud existuje znepokojivá myšlenka na možnost poškození dítěte, je lepší neriskovat a úplně opustit konzumaci alkoholu po celou dobu těhotenství..

Články O Neplodnosti