Hlavní Výživa

Použití diuretik v těhotenství: kontraindikace

Během těhotenství se zvyšuje zátěž ledvin. Je to kvůli stále rostoucí děloze, která vyvíjí velký tlak na pánevní orgány.

U žen se velmi často objevuje otok, který ukazuje na špatné fungování močového systému.

Za účelem zmírnění stavu se používají různá diuretika. Jejich jmenování provádí lékař, neléčte se, zvláště během těhotenství, protože to vede k nežádoucím důsledkům.

Obecné informace o lécích

Diuretika se nazývají diuretika. Jsou dva typy: přírodní a syntetický.

První skupina zahrnuje všechny léky a druhá skupina zahrnuje zeleninu, ovoce a léčivé rostliny..

Jejich pravidelné používání pomáhá odstranit přebytečnou tekutinu z těla, snížit intoxikaci a zbavit se otoků. Je velmi důležité užívat tyto léky během těhotenství, aby nedošlo k rozvoji gestózy.

Je přísně zakázáno vybírat diuretika sami. Předepisuje je lékař po zjištění příčiny, která způsobuje otok.

Indikace pro použití

Diuretika se předepisují s hromaděním přebytečné tekutiny v těle, když se v různých částech těla pacienta objeví otoky. Tento problém je spojen s poruchami fungování močového systému. Podívejme se na to podrobněji..

Nemoc ledvin

Za nejnebezpečnější období se považuje období po 30 týdnech. Tehdy těhotná žena zhoršila všechna onemocnění ledvin:

 1. Cystitida, při které se zapálí sliznice močového měchýře. Vyvíjí se tím, že se děloha stlačuje močovod a močovod, v důsledku čehož se moč hromadí v těle a začíná se množit patogeny.
 2. Pyelonefritida není u těhotných žen příliš běžná;
 3. Preeklampsie je charakteristická pro pozdní těhotenství. V tomto případě má žena závažný otok a zhoršenou exkreci moči.

Problémy s močovodem

Díky tlaku rostoucí dělohy na močovod může těhotná žena projevit:

 • sevření jednotlivých sekcí v močovodu;
 • uretritida, při které se zapálí sliznice v močovodu;
 • kolika v ledvinách (pokud jsou v nich kameny);
 • zánětlivé procesy v ledvinové pánvi.

Další urologické problémy

Pokud má žena urolitiázu, mohou se vyskytnout taková průvodní onemocnění, jako je hematurie a pyurie.

Při hematurii kameny, které jsou v ledvinách, vážně poškozují stěny orgánu. V tomto případě se v moči objeví krevní nečistoty. Pyuria

považována za komplikaci po cystitidě. V tomto případě je velké množství infekce přítomno v těle těhotné ženy, což způsobuje těžké zánětlivé procesy v ledvinách, močovém měchýři a močovodu.

Otok

Jedná se o poměrně častý výskyt u těhotných žen. Na obličeji nebo končetinách se objevuje otok. Je to způsobeno přebytečnou tekutinou v těle..

Vzhledem k silnému tlaku dělohy na ledviny nemohou ledviny plně vykonávat své funkce a tělo hromadí toxické látky v moči. Tento stav je docela nebezpečný pro ženu a její nenarozené dítě, a proto s prvními příznaky musíte vyhledat lékaře.

Jiné patologie

Do této skupiny patří tuberkulóza ledvin nebo přítomnost novotvarů. Ve druhém případě nemusí žena ani předpokládat růst nádoru, protože v raných stádiích charakteristické symptomy chybí.

Léky v různých trimestrech

Ne všechna diuretika lze užívat v různých stádiích těhotenství. K problémům s ledvinami nebo jinými orgány močového systému dochází zpravidla později.

Proto by měl být výběr léků užíván velmi opatrně, pro lékaře je lepší to udělat..

V tomto případě je třeba vzít v úvahu rizika ve vývoji patologických stavů v průběhu těhotenství. Doporučuje se používat diuretika rostlinného původu, které jsou považovány za naprosto neškodné pro ženu a její dítě.

V žádném případě byste neměli sami medikovat, může to vést ke zhoršení stavu a vést k potratu.

Použití v léčbě

Syntetické a rostlinné diuretika se liší svým složením, a proto lékař při stanovení diagnózy rozhodne o vhodnosti jejich použití. Zvažte nejoblíbenější diuretika.

Drogový přístup

Nejběžnějším prostředkem je Kanefron. Obsahuje pouze přírodní ingredience (třezalka tečkovaná, kentaura, miláček a rozmarýn).

Kromě diuretického účinku zmírňuje zánět, křeče a je místním antiseptikem. K dispozici ve dvou formách: kapky a dražé, je povoleno používat v jakékoli fázi těhotenství.

Dalším účinným lékem, který lékaři často předepisují, je fytolysin..

Zahrnuje léčivé byliny, jako je petržel, kořen pšenice, přeslička, bříza, éterické oleje pomeranče, máty, šalvěje a borovice.

Pro zvýšení diuretických vlastností ledvin užívejte Eufillin. Pije se až po jídle, jinak existuje riziko nežádoucích účinků (ze střev a nervového systému). Kontraindikace jsou hypotenze, problémy se srdcem a krevními cévami, epileptické záchvaty..

Je důležité si uvědomit, že dávku a délku podávání předepisuje lékař individuálně pro každého pacienta. V žádném případě byste tyto léky neměli užívat během těhotenství sami.

etnoscience

Mnoho žen stále preferuje přírodní diuretika. Patří sem různá zelenina, ovoce a mnoho léčivých bylin a rostlin. Zvažte nejoblíbenější a nejefektivnější:

 1. Ovocný nápoj z brusinek nebo brusinek. K tomu nasekejte čerstvé bobule v mixéru, přidejte trochu cukru, nalijte vodu a přiveďte k varu. Vezměte 250 ml 3krát denně.
 2. Šťávy z mrkve, červené řepy nebo okurky. Pomáhají nejen zbavit se otoků, ale také naplní tělo potřebnými vitamíny.
 3. Čerstvý meloun nebo rajčata, tyto produkty jsou nejúčinnější k vytlačení přebytečné tekutiny a těla.

Při použití lidových prostředků je velmi důležité nepřekračovat doporučenou dávku, protože mnoho může způsobit silný tón v děloze a vyvolat předčasný porod.

Velmi účinné jsou infuze a odvarky léčivých rostlin:

 1. Odvar listů brusinky. K tomu je třeba vzít několik polévkových lžic čerstvých nebo suchých listů, přidat vodu, přivést k varu, nechat stát 1 hodinu. Kmen dobře, vezměte 500 ml denně.
 2. Infuze přesličky, medvědy a březových listů. Tento nástroj lze vzít kdykoli, je naprosto neškodný.
 3. Odvar z březových listů se používá nejen pro otoky, ale také pro infekční procesy v orgánech močového systému. K tomu, 1 polévková lžíce suchých listů, nalijte 0,5 litru převařené vody, nechte stát půl hodiny, napětí. Pijte 250 ml třikrát denně.
 4. Zelený čaj pomáhá zbavit se otoku velmi rychle. Doporučuje se pít bez přidání cukru, můžete dát trochu medu (bez alergií);

Kontraindikace

Existuje celá řada prostředků, které jsou přísně zakázány během těhotenství. Tyto zahrnují:

 1. Kyselina ethakrylová, která způsobuje rozvoj patologií sluchových orgánů u ženy a jejího dítěte.
 2. Triamteren způsobuje problémy s oběhovým systémem.
 3. Verishpiron snižuje hladinu červených krvinek v krvi a vyvolává žloutenku u plodu.
 4. Hypothiazid způsobuje hypotenzi, zvýšení hladiny glukózy v krvi a cholesterolu. Nedoporučuje se v prvním trimestru, používá se pouze v lůžkových zařízeních a v naléhavých případech.
 5. Diuretické čaje, které vyplavují všechny živiny z těla.

Doktorův předpis

Užívání těchto léků se provádí za přísných indikací, jinak byste se s nimi neměli nechat unést. To může vyvolat porušení rovnováhy voda-sůl v těle těhotné ženy, umýt vápník a další užitečné látky a stopové prvky.

Musíte brát diuretika podle schématu předepsaného lékařem. Tyto léky byste si neměli vybírat sami, protože v průběhu těhotenství je kvůli jejich negativním účinkům zakázáno mnoho.

Je třeba si uvědomit, že ne všechny léky lze pít v různých stádiích těhotenství, je lepší dát přednost přírodním diuretikům.

Preventivní opatření

Je velmi důležité, aby těhotná žena sledovala své zdraví a předcházela vzniku otoků a problémům s orgány močového systému. Chcete-li to provést, musíte:

 • jíst správně;
 • žít zdravý život;
 • vypijte omezené množství tekutiny, aby nedošlo k přetížení ledvin;
 • navštěvovat bazén nebo speciální třídy pro těhotné ženy;
 • zabránit vzniku infekčních chorob.

Pokud budete dodržovat všechna tato pravidla, můžete se vyhnout problémům. Když se objeví první nepříjemné příznaky, doporučujeme neváhat se poradit s lékařem.

Závěr

Během těhotenství jsou velmi časté problémy s ledvinami nebo jinými orgány močového systému.

V tomto případě se objevuje otok obličeje a končetin, narušují se vylučování moči, vyvíjí se intoxikace těla a zvyšuje se riziko přerušení normálního průběhu těhotenství..

Proto se doporučuje používat různé diuretika. Jejich jmenování provádí lékař, nemedikují se, aby nevyvolávaly vznik komplikací.

Diuretika během těhotenství z otoku

Každá těhotná žena čelí problému otoků. Někteří odborníci se domnívají, že tato situace je zcela normální a doprovází jakoukoli ženu v této situaci. Chcete-li tento problém rychle a efektivně vyřešit, měli byste pochopit jeho příčinu. V žádném případě byste neměli sami medikovat, ale užívejte pouze léky předepsané lékařem.

Může být diuretika těhotná

Nejprve je třeba poznamenat, že otoky nejsou jen příznakem těhotenství, protože mohou poškodit zdraví matky a dítěte. Tento problém se nejčastěji objevuje u ženy ve třetím trimestru těhotenství. Chcete-li ji eliminovat, měli byste používat diuretický čaj, jíst potraviny, které neobsahují mnoho tekutin, a také používat léky předepsané lékařem.

Výhoda použití diuretických tablet:

 • S jejich pomocí je z těla odstraněno přebytečné množství tekutiny, které má tendenci se hromadit v tkáních..
 • Krevní tlak je normální.
 • Preventivní opatření proti komplikacím, které mohou způsobit gestózu, eklampsii, preeklampsii.

Pro prevenci gestózy můžete pít následující druhy čajů: ledviny, medvědí vývar, šípky, brusinková šťáva, jahodové listy. Tyto léky mají vynikající močopudné vlastnosti. Jsou zvláště účinné v kombinaci s prášky, které Vám lékař předepíše..

Je třeba poznamenat, že ne všechna diuretika během těhotenství mohou být opilá, protože některé z nich mohou významně poškodit zdraví matky nebo dítěte.

Tablety, které jsou přísně zakázány během těhotenství jako diuretika: Hypothiazid, Furosemid, Triamterena, Aquafor, Viskaldix, Lazilactone, Theobromin.

Všimněte si, že některé z výše uvedených léků lze pít ve třetím trimestru. K jejich účelu však musí existovat dobré důvody a pozorování závažných onemocnění vnitřních orgánů.

Diuretika pro těhotné ženy

Všichni lékaři doporučují pít diuretikum, které se uvolňuje ve formě čaje a obsahuje přírodní bylinné přísady. Syntetický přípravek by měl být vybrán pouze v případě závažných indikací pro použití..

Diuretika, která mohou být těhotná:

  Fytolysin. Tento lék je k dispozici ve formě pasty a ve svém složení měl pšeničnou trávu, břízu, přesličku, cibuli, pískavice pískomilkové, loveckou, petrželku a některé další léčivé byliny. Neměl by se používat v případě onemocnění ledvin..

Kanefron. Tento lék lze použít v kterékoli fázi těhotenství. K jeho výrobě se používá miláček, dogrose, kentaura, rozmarýn. Může být také použito k zajištění protizánětlivých účinků na tělo. Lék má vynikající antispasmodické účinky a prokázal se jako vysoce kvalitní antiseptikum..

 • Eufillin. Tento lék se používá proti otokům. Pokud však mají ženy nízký krevní tlak nebo jiné srdeční choroby, epilepsii, je jejich použití přísně zakázáno.
 • Všimněte si, že je nejlepší nepoužívat léky k potírání opuchů, ale předem přijmout preventivní opatření ve formě přírodního čaje nebo jiných diuretických potravin.

  Alternativa k tabletám

  K dnešnímu dni se ledvinový čaj používá poměrně často k potírání otoků ženy během těhotenství. Tento produkt umožňuje odstranit přebytečnou tekutinu z těla, která se může hromadit v tkáních..

  Ledvinové čaje jsou prezentovány v lékárnách v široké škále. Během těhotenství však nejsou povoleny všechny. Nezapomeňte, že byste měli pít čaj podle pokynů a také přesně dodržovat předpis, který vám lékař předtím vydal. Taková léčba by neměla trvat déle než čtyři týdny. V tomto případě se jedna sklenice čaje nepije okamžitě a tato dávka by měla být rozdělena do tří až čtyř přístupů.

  Čaj s duaretickými vlastnostmi se vyrábí z:

  Bříza list.

 • Přeslička.
 • Bearberry.
 • Máta peprná.
 • Oves.
 • Lindens.
 • Kalina.
 • Bříza bud.
 • Nezapomeňte, že jakýkoli diuretický čaj by měl předepisovat lékař. Samoléčení otoky během těhotenství je zakázáno.

  Diuretická jídla

  Měli byste také zdůraznit produkty, které mají při jídle vynikající diuretické vlastnosti a umožňují vám odstranit nahromaděnou močovinu:

  Mrkev a okurky.

 • Špenát.
 • Dýňová šťáva.
 • Jablka, hrozny.
 • Čerstvý ananas.
 • Brusinky a brusinky, cuketa.
 • Meloun a meloun.
 • Šťáva z řepy, celeru, petrželky, brusinek.
 • Citrusová šťáva.
 • Měli byste také samostatně zvýraznit produkt, jako je například zelený salát. Je velmi prospěšné pro zdraví těhotné ženy, protože obsahuje hodně draslíku. Díky tomuto složení se sodík vylučuje z těla, což přispívá k přirozenému odstraňování močoviny z těla.

  Také věnujte pozornost takovému potravinářskému výrobku, jako je ředkev. Mezi jeho vlastnosti patří zajištění přirozeného procesu odstraňování tekutin z těla, jakož i aktivní boj proti virům a jiným infekcím. Doporučujeme tento produkt používat co nejvíce během nachlazení.

  Zázvorový čaj má nejen diuretické účinky, ale může také pomoci ženě zhubnout po ukončení kojení. Pomocí rajčat můžete také aktivovat ledviny. V případě některých nemocí by však mělo být jejich použití omezeno..

  Jakékoli diuretikum během těhotenství lze použít pouze podle pokynů lékaře. S jejich pomocí se můžete nejen zbavit otoků, ale také zabránit preeklampsii. V žádném případě byste neměli sami medikovat, protože jakékoli prášky nebo čaje jsou předepsány v souladu s vaší analýzou a současným zdravotním stavem..

  Mohu brát diuretikum během těhotenství??


  Diuretika během těhotenství pomáhají odstraňovat moč z těla, snižují množství tekutin v tkáních. Během těhotenství je obtížné zvládnout otoky kvůli často se objevujícímu otoku. Ale pro nastávající matky se některé léky mohou stát nebezpečnými a poškodit dítě..

  Tyto léky se dělí na dva typy: syntetické (léčivé) a přírodní - založené na bylinách a bobulích. Dále popíšeme podrobněji, které diuretika lze během těhotenství použít..

  Boj proti otoku

  Edém zažívá většina žen s dítětem. V této době se zvyšuje množství cirkulující tekutiny v těle. Vypadá to z další krve v důsledku přebytečné vody. Pro tělo je těžké všechno rychle zpracovat.

  Pokud nepřijmete včasná opatření, otok se rozšíří po celém těle a přinese ženě a dítěti mnoho problémů. Skrytý edém však často nepřitahuje pozornost a můžete je podezřívat s nerovnoměrným nebo velkým nárůstem hmotnosti. Pokud je otok detekován pozdě, prevence již s nimi nepomůže, je zde zapotřebí léků.

  Nebezpečné drogy

  Některá diuretika během těhotenství jsou přísně zakázána pouze v prvním trimestru, zatímco jiná jsou kontraindikována po celé období. Lékař by měl předepsat léky. Ale vědět, co je zakázáno a jaké poruchy způsobují, nastávající matky potřebují.

  Je zakázáno užívat syntetické diuretika pro ženy, které mají dítě.

  Hypothiazid nebo Dichlothiazid jsou považovány za takové - snižují krevní tlak, zhoršují zrak a sluch a způsobují žaludeční nevolnost. Mohou zvýšit hladinu cholesterolu a glukózy v krvi a narušit játra ženy. U dítěte způsobují ztrátu sluchu, trombocytopenii a žloutenku. Někdy způsobují nežádoucí účinky, které způsobují těžkou slabost, závratě a alergie. Zpožděný v těle vápník.

  Furosemid nebo Lasix vylučují draslík, hořčík, vápník, fosfor, hydrogenuhličitany, narušují vstřebávání sodíku v ledvinách. V malém množství mohou být tyto léky užívány v druhé polovině těhotenství..

  Theobromin - může vyvolat tachykardii u plodu. Proto je také zakázáno přijímat.

  V prvním trimestru je rovněž přísně zakázáno:

  • Triamteren;
  • Theofylin;
  • Cyklomethiazid;
  • Oxodolin;
  • Diacarb;
  • Bumetanid;
  • Spironolakton;
  • Bumetanid.

  Povolené drogy

  Obvykle jsou těhotným ženám předepisovány léky založené na přírodních složkách:

  • Kanefron. Tento lék je vyroben z byliny, rozmarýnu a zahrnuje také kořen kořene. Má diuretický, antispasmodický, antiseptický a protizánětlivý účinek. Vhodný pro celou dobu těhotenství;
  • Fytolysin je diuretikum vyráběné ve formě pasty. Zahrnuje odrůdy pšeničné trávy, březové listy, přesličku polní, horský pták, kořen petrželky, šalvěje, borovice a pomerančový olej. Působí jemně, ale někdy způsobuje závratě, může narušit střeva. Tento lék by proto neměl být užíván na lačný žaludek a při nízkém tlaku..

  Ale diuretické byliny během těhotenství a diuretický čaj jsou různé věci! Díky použití čaje se narušuje acidobazická rovnováha v těle, protože čaj aktivně odstraňuje nejen přebytečnou vodu, ale také mnoho užitečných prvků.

  Diuretické byliny během těhotenství

  Brusinková a brusinková šťáva pomáhá vyrovnat se s otoky. Nastrouhejte bobule s cukrem a nalijte vroucí vodu. To jsou nejbezpečnější přírodní prostředky..

  Dodávají do těla mnoho vitamínů. Kromě toho, brusinky samy o sobě během těhotenství přispívají ke snížení otoků..

  Infuze vyrobené z březových listů, petrželky, medvědice, brusinky, kukuřičné stigmy a trávy luční jsou během těhotenství považovány za dobrý diuretikum z otoků. Doporučují přidat med.

  Pokud jde o diuretika během těhotenství, zahrnují ovoce, různé koření, zeleninu a džusy. Předpokládá se, že v této záležitosti pomůže také šťáva z červené řepy, jehož výhody a poškození jsou diskutovány v jednom z článků. Mezi odborníky jsou v tomto ohledu také diskutovány prospěšné vlastnosti kořene zázvoru..

  Je důležité vědět, že současně s močí se z těla vyplavuje draslík, takže musíte vzít vhodný vitaminový komplex. Proto je vhodné se předem poradit se svým lékařem, jaké dobré vitamíny pro těhotné ženy existují. Mnoho lékařů, stejně jako mladé matky, doporučují těhotné vitamíny Prenatal Vitrum, protože obsahují celou řadu užitečných látek..

  V otázce zdraví nenarozeného dítěte nemůžete provádět samoléčení, a to ani pomocí neškodných bylin a vitamínů. Proto je lepší zcela upustit od jakýchkoli léků a v případě potřeby kontaktovat svého gynekologa.

  Rovněž stojí za to vědět, které léky lze v tomto stavu použít. S potěšením vám například můžeme říci o užívání přípravku Sinupret během těhotenství. Ale před použitím drogy musíte ještě navštívit lékaře!

  Video pro maminky

  Následující video vám řekne, jak se vypořádat s otoky během těhotenství..

  A toto video vám také řekne, která diuretika pomohou s otoky během těhotenství..

  To, co diuretikum během těhotenství nepoškodí dítě?

  Ve třetím trimestru těhotenství dochází k otoku asi 30% žen, které mají dítě. Zvýšená otoky jsou nebezpečnou podmínkou jak pro zdraví nastávající matky, tak pro zdraví jejího dítěte. Proto mnoho žen užívá diuretika během těhotenství. V tomto článku se budeme zabývat tím, zda užívání diuretik (diuretik) narušuje tok zajímavé situace a které léky a přírodní produkty přispívají k odstranění přebytečné tekutiny z těla.

  Mohu brát diuretikum během těhotenství?

  Pokud žena očekávající, že dítě má otoky končetin, měla by okamžitě kontaktovat svého gynekologa a informovat ho o tom. Lékař poté, co prozkoumal nastávající matku, ji nařídí, aby provedla neplánované testy krve a moči a případně provedla ultrazvukové vyšetření srdce, jater nebo ledvin, protože zvýšený otok je příznakem některých nemocí. Pokud výsledky analýz nevykazují známky zánětlivých onemocnění, zejména infekcí genitourinárního systému, porodník-gynekolog předepíše diuretikum pro ženy od otoku během těhotenství. Je velmi důležité, aby diuretikum předepisovalo nastávající matce kvalifikovaná odbornice v oblasti medicíny, a nikoli schodiště nebo přítelkyně, která byla také těhotná. Protože mnoho populárních a účinných diuretik nemůže být přijato ženami, které očekávají dítě.

  Ale navzdory tomu některé nastávající matky úmyslně rozhodují, které léky mají diuretický účinek. Ne vždy takové ženy pečlivě přečtou návod k použití léků a věnují pozornost tomu, zda je toto diuretikum možné během těhotenství. Bohužel poměrně často takové nekontrolované léky vedou ke komplikacím během zajímavé situace, zejména k nedostatku vitamínů a minerálních látek ak dehydrataci těla..

  Zakázaná diuretika během těhotenství

  Drogy zakázané během těhotenství:

  • Hypothiazid snižuje krevní tlak, podporuje rozvoj tromboflebitidy, zvyšuje hladinu krevního cukru a cholesterolu, má negativní vliv na fungování jater a gastrointestinálního traktu;
  • Furosemid pomáhá odstraňovat vápník, hořčík, draslík, fosfor a hydrogenuhličitany z těla a všechny tyto minerály jsou nezbytné pro normální vývoj dítěte;
  • Theobromin vyvolává tachykardii nejen u nastávající matky, ale také u dítěte v žaludku;
  • Triamteren, Bufenox, Oxodolin, Spironolakton, Cyklomethiazid, Diacarb, Teofylin, Klopamid jsou kontraindikovány pro použití v prvních třech měsících těhotenství, pouze lékař může rozhodnout, zda si tyto prostředky vezme v 2-3 trimestru těhotenství.

  Všechna výše uvedená diuretika nelze použít během těhotenství, protože vedlejší účinky, k nimž přispívají, mohou způsobit nenapravitelné poškození zdraví dítěte a způsobit vady.

  Povolená diuretika během těhotenství

  Seznam zakázaných drog je dlouhý, ale i přesto stále existují homeopatické diuretické drogy, které mohou brát nastávající matky. Uvádíme tedy, která diuretika jsou povolena během těhotenství:

  • Kanefron.
   Složení: kentaurová bylina, kořen kořene, listy rozmarýnu.
   Má diuretický, antiseptický, antispasmodický a protizánětlivý účinek. Tento lék je dovoleno užívat kdykoli na zajímavém místě. Jediným omezením spojeným s užíváním přípravku Kanefron je, že nastávající matka by měla užívat tabletovou formu léku, protože v tobolce je alkohol.
  • Fytolysin.
   Složení: tráva horolezce, ptačí listy, březové listy, přeslička trávy, oddenek trávy, kořen petržele.
   Má diuretický, bakteriostatický, analgetický, protizánětlivý účinek.

  Ačkoli výše uvedené prostředky mohou být použity během těhotenství, budoucí matky by se neměly rozhodovat o jejich příjmu samy o sobě, protože i léky založené na přírodních rostlinných složkách mají vedlejší účinky, které mohou nepříznivě ovlivnit zdraví ženy, a tudíž i její zdraví dítě.

  Diuretické výrobky

  Jíst diuretika může být skvělou alternativou k užívání léků. Pojďme se podívat, jak můžete nahradit diuretika.

  Pokud se otoky během zajímavé situace časově shodovaly s dobou plodiny melounu, je lepší namísto pití diuretických tablet pravidelně jíst melouny a vodní melouny.

  Bobule Kalina, divoké růže, brusinek a brusinek jsou vynikajícími přírodními léčivými přípravky s mnoha užitečnými vlastnostmi, vitamíny a minerály, ale navíc mají na tělo diuretický účinek. Z bobulí můžete vařit kompoty, odvar, čaje a ovocné nápoje.

  Vynikající diuretikum je infuze sušeného ovoce. Sušené švestky, rozinky, sušené meruňky jsou nízkokalorické potraviny, bohaté na vitamíny a minerály..

  Čerstvě vymačkané zeleninové šťávy z rajčat, dýně, špenátu, okurek a mrkve, listové zeleniny (kmín, zelená cibule, celer, petržel, kopr) mají na tělo diuretický účinek.

  Slabá diuretika působí také čerstvá jablka, hrozny, ananas a citrusové plody (pomeranče, mandarinky, grapefruity).

  Pokud během těhotenství denně užíváte diuretika a dodržujete dietu bez solí, můžete obecně zabránit otěru během těhotenství..

  Je možné pít diuretika pilulky v časném a pozdním těhotenství a jaké jsou tradiční diuretika pro otoky

  Edém je onemocnění, kterému čelí 75% nastávajících matek. Pro zmírnění stavu lékaři předepisují diuretika během těhotenství. Diuretika mají různé složení a účel. Lékař nejprve vybere bezpečnou a komplexní léčbu problému poté, co zjistí příčinu hromadění vlhkosti v těle.


  Pokud jsou přítomny nebo se objeví patologie, může být zapotřebí těhotná diuretika.

  Diuretika během těhotenství

  Edém může být způsoben různými důvody a mělo by se s ním zacházet odlišně. Ale často se ženy místo konzultace s lékařem rozhodují a během těhotenství pijí diuretika. Je to správně?

  Proč se otoky objevují u těhotných žen??

  Edém u těhotných žen se objevuje hlavně ze dvou důvodů: srdce a krevní cévy nebo ledviny se nedokážou vyrovnat s množstvím tekutiny v těle.

  Tento proces se vyvíjí pomalu, během několika týdnů, pouze jednoho dne, kdy si žena všimne otoku. Do této doby jsou v těle asi dva litry tekutiny ve formě otoku..

  Diuretika během těhotenství

  Většina diuretik působí rychle a docela „tvrdě“, odstraňuje tekutinu z těla, ale pokud nevyřešíte problém, který způsobil vznik otoků, pak se sníží jen o několik hodin.

  Každé opakované použití diuretik bude stále více zhoršovat celkovou situaci. Výsledkem bude, že se bude cítit nejen žena, ale i její nenarozené dítě. Proto by se diuretika během těhotenství měla užívat bez lékařského předpisu..

  Co diuretika umí?

  Nejprve si všimnete otoku. Omezte příjem soli na 5 gramů denně. Nelze zcela vyloučit sůl z jídla, ale také nemusíte jíst více než 5 gramů (lžička bez vrchu). Nestojí za to výrazně omezit příjem tekutin, musíte vypít nejméně 1,5 litru denně. Pokud je méně - negativně ovlivňuje průběh těhotenství.

  Řekněte svému lékaři o otoku. Lékař s největší pravděpodobností předepíše další vyšetření - močové a krevní testy, ultrazvuk ledvin a nefrologickou konzultaci. Podle výsledků vyšetření bude léčba předepsána.

  Pokud však potřebujete seriózní léčbu, budete posláni na hospitalizaci, protože diuretika lze předepsat pouze pod neustálým dohledem lékaře a téměř vždy se k úlevě od otoku používají kapky drog..

  Pokud situace neběží, mohou být doporučeny byliny. Jako diuretická bylina se brusinky nejčastěji používají během těhotenství. Můžete použít jak jeho listy, tak bobule a vařit je podle svých představ. Diuretická bylina během těhotenství na rozdíl od drog působí jemně a nepoškozuje. Může však pomoci pouze s malým, nezanedbávaným edémem..

  Sdílet s přáteli!

  Mohu pít diuretický čaj během těhotenství?

  Diuretický čaj během těhotenství

  Každá těhotná žena si uvědomuje, že jejím hlavním cílem je narození zdravého dítěte. Proto musí být přijata všechna možná opatření, aby se zabránilo různým typům infekcí. Ale ne všem nemocem se lze vyhnout. Během tohoto období tedy ženy často trpí otoky.

  Otok je škodlivý nejen pro nastávající matku, ale i pro dítě. Otok se stává patrným ve třetím trimestru. Chcete-li se toho zbavit, musíte vzít diuretika. Bohužel ne každý chodí k lékaři, aby předepsal tyto prášky. Někteří věří, že si sami mohou vybrat, co pijí. Ale samoléčení vás nezdraví, zvláště v tomto nepochybně zvláštním období života ženy.

  Diuretika jsou rozdělena do dvou skupin:

  • syntetický (drogy)
  • přírodní (ovoce, bobule a byliny)

  Léky odstraňují moč z těla a snižují tak obsah tekutin v tkáni. Tento lék tedy pomáhá vyhnout se gestóze, jejíž nejvýraznějším projevem je otok. Vzhled edému je obecně známkou toho, že máte problémy s ledvinami nebo srdcem. N

  Diuretické čaje v těhotenství jako lék na otoky

  Obecně platí, že otok není vždy patrný na první pohled, takže se zvláštní pozorností je třeba sledovat přírůstek hmotnosti.

  Existuje mnoho diuretik, které těhotné ženy nemohou užívat. Mluvíme o drogách jako Viskaldix, Lazilactone, Triamteren, Aquafhor, Theobromine. Jsou přijímány pouze ve většině nouzových případech. Jejich použití je plné alergií, závratě, slabosti, zhoršeného vidění a sluchu.

  Ženy mohou užívat dítě na základě léků na bázi rostlin. Jako je kanefron, fytolysin, aminofylin. I když, aby léčba skutečně přinesla výhody, a ne škodu, musíte vědět o všech funkcích těchto léků.

  Diuretický čaj pro těhotné ženy

  Ale můžete se obejít bez drog. Dobrým způsobem, jak bojovat s otoky, je dieta bez solí. Doporučuje se také pít nápoj, ve kterém jsou smíchány brusinky a brusinky.

  Diuretický čaj však během těhotenství narušuje metabolismus vody a solí, odstraňuje vápník, draslík a další mikro a makro prvky, což přispívá k narušení rovnováhy kyselina-báze. Ženy, které mají problémy s ledvinami před těhotenstvím, jsou předepsány ledvinové čaje. Každý případ je však individuální, proto vyžaduje konzultaci s lékařem.

  Diuretika pro těhotné ženy

  Každá třetí těhotná žena v životě zažila otoky. Jsou velmi nebezpečné pro plod a zdraví matky a jsou nepříjemné. Diuretika pomáhají bojovat s zjevným otokem. Před použitím je samozřejmě nutné se obrátit na konzultaci. Doufám, že to víte.

  Diuretika nebo diuretika mohou být přírodní a syntetická. Přírodní - to jsou ovocné bobule a byliny, syntetické - léky. Tyto léky v těle snižují množství tekutin a podporují vylučování moči. Proč to dělají? Za účelem překonání nepříjemných komplikací během těhotenství, například gestózy. Z tohoto důvodu dochází k otoku. Také otoky hovoří o srdečních onemocněních nebo onemocnění ledvin. A to není nutné opustit bez pozornosti během těhotenství. Vizuálně obtížně identifikovatelný otok. Pokud ale hmotnost ženy dramaticky vzroste, může být podezření.

  Diuretika, která jsou přísně zakázána užívat během těhotenství

  V době těhotenství jsou tyto léky kontraindikovány:

  • Hypothiazid - díky tomu se zhoršuje zrak a sluch, dochází k podráždění žaludku, narušuje se funkce jater, zvyšuje se hladina cholesterolu a glukózy v krvi, zvyšuje se tromboflebitida, klesá krevní tlak.
  • Furosemid nebo Lasix zvyšuje vylučování draslíku, hořčíku, vápníku, fosforu, bikarbonátů, blokuje vstřebávání sodíku v ledvinách. V první polovině těhotenství nelze použít, ve druhé - v případě potřeby, a pak v malém množství.
  • Dichlothiazid nebo hypothiazid je příčinou závratě, slabosti, alergií a také zadržuje vápník v těle. V první polovině těhotenství je přísně zakázáno, a proto je silná potřeba přičítána pouze kardiologovi nebo terapeutce.
  • Diuretika, která lze použít v extrémních případech a za specifických podmínek.
  • Theobromin - plod vyvíjí tachykardii.
  • Triamteren, lazilakton, aquafor, kyselina ethakrylová, viscaldix.

  Hypothiazid a furosemid jsou příčinou trombocytopenie u dítěte, výskyt žloutenky, zhoršená funkce ledvin, ztráta sluchu.

  • Triamteren, bumetanid, spironolakton, diakarb, theofylin, klopamid, oxodolin, cyklomethiazid - použití v prvním trimestru těhotenství je přísně zakázáno. Ve druhém a třetím je nutné vzít v úvahu některé faktory: stupeň otoku, stav ženy. Poté lékař porovná všechna rizika z nemoci, pokud se lék nepoužívá, a z užívání diuretika.

  Jaké léky jsou povoleny během těhotenství

  To jsou léky, které se připravují z rostlin. To:

  • Eufillin - má močopudný účinek. Je zakázáno používat jej na lačný žaludek, protože se mohou objevit závratě, bolesti hlavy. S epilepsií, srdečními chorobami, nízkým krevním tlakem - nelze použít.
  • Fytolysin (složení zahrnuje: pomeranč, borovice, šalvěj, máta peprná. Stejně jako byliny vysokohorské, březové listy, přesličky byliny, petržel kořen). Ženy v poloze mohou být použity, pokud nedochází k zánětlivému procesu.
  • Kanefron (listy rozmarýnu, kořen kořene, bylina centaury). Má protizánětlivé, antispasmodické, antiseptické a diuretické účinky. Během těhotenství není použití zakázáno. Můžete si koupit ve formě dražé nebo kapky. Ženy v pozici musí používat dražé, protože alkohol je v kapkách.

  Rostlinná diuretika

  Bude dobré, když žena „odstraní“ otok bez pomoci léků a bylin. Některé ženy pomáhají dietě bez solí. Jeho podstatou je používat sůl v minimálním množství nebo ji vůbec nepoužívat. Pomáhá také čtvercový nebo brusinkový nápoj. Chcete-li se napít, nastrřete bobule cukrem a přidejte vodu. Poté ji aplikujte třikrát denně v jedné sklenici. Používá se také lingonberry leaf, ale pamatujte, že nemůže být použit ve velkém množství..

  Během těhotenství nejsou bylinky, které mají močopudné účinky, kontraindikovány, jedná se o: pupeny a březové listy, přesličky pole, uši medvědů, listy ortofifonu.

  Existují však také zakázané diuretické rostliny, jedná se o kořen petrželky, plody jalovce a jahody.

  Mnoho lékařů tvrdí, že během těhotenství nemusíte pít diuretický čaj, protože z těla odstraňuje vodu, mikro a makro prvky, vápník a draslík. Čaj také mění rovnováhu kyselin. Nicméně, pokud si žena stěžovala na ledviny před těhotenstvím, pak se situace během těhotenství zhoršuje, pak jí připisuje ledvinový čaj.

  Nezapomeňte, že každý lék je připisován individuálně, takže se musíte poradit s lékařem.

  Tanyusha, 5. července 2012
  Hodnocení 4,8 z 5 hlasů 8

  Během těhotenství jsou povoleny diuretika (poplatky)

  Zveřejněno 13. října 2014 13:41

  Každé ženské tělo se při porodu dítěte chová jinak. Někdo dokáže vést aktivní životní styl a užívat si nadcházející mateřství po dobu 9 měsíců, zatímco jiní trpí četnými komplikacemi. Protože žena v tuto chvíli zažívá další zátěž, je pro každého vzácné vyhnout se otokům, které se objevují na obličeji, na kotnících, v kloubech. Diuretika během těhotenství pomůže v boji s tímto projevem, proto by se měly velmi pečlivě vybírat pouze léky, a to s ohledem na to, že nemůžete ublížit dítěti, které se tvoří v lůně matky. Každá žena, která čelí podobnému problému, by měla vědět, které diuretikum mohou těhotné ženy užívat v prvním trimestru a které je zakázáno i v posledních týdnech..

  Syntetické diuretika během těhotenství

  Dojde-li k otokům z tkání, je nutné odstranit přebytečnou tekutinu. Po užití diuretik během těhotenství budete mít po několika hodinách pocit úlevy, ale tablety mohou být škodlivé pro vyvíjející se plod. Abyste nepoškodili dítě a nepomohli sami, budete muset studovat, zda těhotné ženy mohou pít diuretické tablety.

  Ve skupině diuretik jsou léčiva založená na rostlinných materiálech. Jejich přijetí je povoleno v jakékoli fázi těhotenství, ale pouze pod dohledem lékaře. Mezi tyto léky patří:

  • Kanefron N. Jedná se o léčivo, které má diuretický, protizánětlivý, antispasmodický a antiseptický účinek. Skládá se z rostlin: láska (kořen), kentaura (bylina), rozmarýn (listy). Lék může být předepsán v jakémkoli stádiu těhotenství, nejen s otokem, ale také pro léčbu cystitidy, pyelonefritidy. Jeho účinnost je vysoká s projevy gestózy. Dávku léčiva určuje lékař v závislosti na závažnosti onemocnění. Tyto diuretické tablety se někdy používají během těhotenství k prevenci, pokud má žena chronická onemocnění orgánů vylučovacího systému..
  • Fytolysin. Lék je předepsán lékařem pro otoky a léčbu onemocnění ledvin. Kromě toho, že tento lék rychle odstraňuje moč a stagnující buňky z těla, ovlivňuje ledvinové kameny a přispívá k jejich drcení. Fytolysin je bylinný lék. Hlavními složkami trávy jsou zlatokop, přeslička, březové listy, odnože pšenice. K nim je přidán extrakt z petrželky a cibule, rostlinné oleje. S tímto lékem je také nesnášenlivost, protože obsahuje specifické rostlinné materiály. Mnoho žen zažívá zvracení při užívání léku..

  Během těhotenství v prvním a druhém trimestru nemůžete ani jednu tabletu použít k použití následujících diuretik:

  Když potřebujete přírodní diuretika?

  1. Pokud má osoba edém. Samozřejmě vám nic nebrání v užívání lékárenského léku. Může však odměnit tělo vedlejšími účinky. A kromě toho, drogy takového plánu jsou notoricky známé kvůli schopnosti vyplavovat živiny z těla.
  2. Pokud je otoky krátkodobé (například osoba s problémovými ledvinami se večer unáší sleděmi a „trochu se zvětší“ ráno), umožní vám zcela odmítnout nákup léků.
  3. Období nachlazení nebo uzdravení z nebezpečné nemoci. Kromě diuretického účinku aktivně diuretika aktivně „obohacuje“ člověka, nasycuje ho minerály a dalšími živinami.
  4. Indikací pro zavedení diuretické stravy jsou onemocnění ledvin, srdce, cukrovky, neustálého nadýmání a také vnější vady (celulitida, nadváha)..
  5. Expresní dieta určená pro rychlou ztrátu několika kilo v důsledku odstranění stojatých tekutin (někdy populární strava může být léčebná, protože mohou „chytit“ toxiny struskami v tekuté společnosti). Nezapomeňte však: „vyloučit kapalinu“ stojí dva nebo tři, maximálně 5 dní. Pokud se příliš unesete, můžete se stát štíhlým, ale nemocným, protože strava „neroztavuje“ tuk, ale po několika dnech nejen tělo, ale i vlhkost nezbytná pro život, opustí tělo..

  Pozn. Abyste dosáhli maximálního terapeutického účinku, musíte tyto produkty do své stravy denně zavádět. Nekombinujte je s kyselými, slanými a kořeněnými pokrmy - sníží léčivé účinky stravy.

  Diuretika během těhotenství

  11111 5 z 5 (2 hlasy) 07/29/2014

  Během těhotenství je ženské tělo vystaveno dvojímu břemenu: je nutné zajistit všechny životně důležité látky nejen sebe samému, ale i dítěti, které roste uvnitř. Proto všechny systémy těla budoucí matky pracují ve vylepšeném režimu. Takový „intenzivní rozvrh“ však vede ke skutečnosti, že některé orgány začínají selhávat. Nejčastěji se vyskytují problémy se srdcem nebo ledvinami, v důsledku čehož žena má otoky. Mnoho zástupců férového sexu nepovažuje za nutné konzultovat toto téma s lékařem a během těhotenství začít pít diuretikum. Je to správně?

  Diuretika, známá také jako diuretika, je vhodně rozdělena do dvou skupin. První skupina zahrnuje syntetické drogy, druhá skupina zahrnuje byliny a drogy s bylinnými složkami. Oba přispívají k vylučování moči z těla a ke snížení obsahu tekutin v tkáních. Během těhotenství pomáhá diuretikum vyrovnat se s gestózou, normalizovat krevní tlak a také zabránit vzniku nebezpečných stavů, jako je eklampsie a preeklampsie. Problém je však v tom, že ne všechny byliny a léky mohou být použity během těhotenství.

  Která diuretika jsou nebezpečná během těhotenství?

  Farmakologické společnosti nabízejí poměrně široký výběr diuretik. Obvykle je lze rozdělit do 4 kategorií:

  • Inhibitory karboanhydrázy;
  • Léky, které inhibují reverzní absorpci sodíku v renálních tubulích;
  • Osmotická diuretika;
  • Kyseliny tvořící diuretika.

  A všechno by bylo v pořádku, ale téměř všechna z těchto diuretik během těhotenství jsou buď kontraindikována obecně, nebo jsou používána s velkou péčí pod dohledem lékařů. Nezapomeňte, že byste v žádném případě neměli byste medikovat a pít diuretika bez lékařského předpisu. Zejména budoucím matkám je zakázáno brát Viskaldiks, kyselinu ethakrinovou, Xipamid, Lazilakton, Theobromin a Triamteren.

  Ve výjimečných případech jsou však během těhotenství povolena následující diuretika:

  • Dichlothiazid (hypothiazid). Nepoužívat v první polovině těhotenství. Lék je předepsán pouze tehdy, je-li to nezbytně nutné, protože zadržuje vápník v těle, často způsobuje alergické reakce, závratě a celkovou slabost;
  • Furosemid (Lasix). Zabraňuje zpětné absorpci sodíku v ledvinách, zvyšuje vylučování fosfátů, bikarbonátů, hořčíku, vápníku a draslíku. Je zakázáno brát v první polovině těhotenství, k pozdějšímu datu může být předepsáno v naléhavých případech a na krátkou dobu;
  • Hypothiazid. Užívání tohoto diuretika u těhotných žen může mít za následek pokles krevního tlaku, rozvoj tromboflebitidy, zvýšení hladiny cholesterolu a glukózy v krvi, zhoršení funkce jater, poruchy gastrointestinálního traktu, dočasné poškození sluchu a zraku, slabost a poruchy krevního systému. Lék může být použit výhradně v druhé polovině těhotenství a pouze v nemocničním zařízení;
  • Oxodolin, Diacarb, Cyklomethiazid, Clopamid, Teofillig, Spironolakton, Bumetanid. Nikdy nepoužíván v prvním trimestru. Pokud jde o pozdější data, před jmenováním jedné z výše uvedených diuretik během těhotenství by měla lékař vzít v úvahu řadu faktorů: celkový stav pacienta, stupeň otoku a důvody, které ji vyvolaly. Lékař musí také porovnat možné riziko užívání léku a komplikace, které onemocnění způsobí, pokud neexistuje kvalifikovaná léčba.

  Jaké diuretika lze užívat během těhotenství

  Všechna léčiva vyráběná na rostlinné bázi spadají do kategorie diuretik povolených pro těhotné ženy. Zejména:

  • Kanefron. Droga je založena na kentaře, lásce, rozmarýnu a šípcích. Kromě diuretika má antiseptické, protizánětlivé a antispasmodické účinky. Může být použit kdykoli při porodu dítěte. Uvolněte formulář - kapky nebo dražé. Pro budoucí matky je lepší dát přednost druhé možnosti, protože základem pro kapky je alkohol;
  • Fytolysin. Diuretikum ve formě pasty, jejíž složení je více než polovinou tvořeno kondenzovaným výtažkem z pšeničné trávy, cibule slupky, semene pískavice břízy, březových listů, kořene petržele, přesličky trávy, trávy zlatohlavé, kořene kořenů, trávy ptačí hořčice. Toto diuretikum během těhotenství je kontraindikováno pouze v případě akutního zánětlivého procesu v ledvinách..

  Diuretické byliny během těhotenství

  Samozřejmě bude mnohem lepší, pokud se žena, která během těhotenství zažila otok, dokáže s tímto problémem vyrovnat bez pomoci léků a dokonce i léčivých rostlin. Mnoho nastávajících matek vidělo z vlastní zkušenosti účinnost bezsolné stravy, při které je použití soli zcela eliminováno nebo minimalizováno.

  Druhem diuretik pro těhotné ženy může být chutný a zdravý nápoj vyrobený z brusinek a brusinek. Chcete-li jej připravit, rozdrvte bobule s cukrem a nalijte pyré získané vodou při pokojové teplotě. Pít sklenici tohoto ovocného nápoje 3x denně, můžete přebytečnou tekutinu z těla bez větších obtíží odstranit. Listy brusinky můžete také použít k přípravě čaje, ale zde je třeba dávat pozor, protože ve velkých množstvích může takový odvar poškodit.

  Seznam bylin, které mají mírný močopudný účinek povolený během těhotenství, zahrnuje listy tyčinky orthosiphon, přesličky, pupeny a březové listy a medvědí list. Například můžete během těhotenství připravit následující diuretika:

  • Smíchejte medvědí list, lékořice a květy chrpy v poměru 3: 1: 1. Nalijte polévkovou lžíci směsi se sklenicí vroucí vody, nechte ji vařit po dobu půl hodiny, vychladnout a namáhat. Hotový lék brát 1 polévkovou lžíci 3-4 krát denně;
  • Nalijte 2 lžičky jemně nasekaných březových listů se sklenicí vroucí vody, nechte 30 minut vařit, přelijte a přidejte na špičku nože sodu. Vezměte infuzi 1 čajové lžičky každé 3-4 hodiny;
  • Infuze Bearberry je nejen vynikajícím diuretikem během těhotenství, ale lze jej také použít jako dezinfekční prostředek pro zánětlivá onemocnění močových cest a močového měchýře. Při přípravě se 10 g suchých listů nalije do sklenice horké vody, vaří se 15 minut, potom se vyjme z tepla a nechá se půl hodiny. Napjatý vývar bere 1 polévkovou lžíci 5-6 krát denně.

  Nesmíme však zapomenout, že některé diuretické byliny jsou během těhotenství kontraindikovány. Například kořen jalovce, jahodové ovoce, petrželka - všechny tyto léky mají dobrý močopudný účinek, jejich použití v období porodu dítěte je přísně zakázáno, protože mohou vyvolat kontrakce dělohy a hypertonicitu.

  Seznam produktů a bylin, které odstraňují tekutinu

  Bobule s diuretickým účinkem:

  Diuretická zelenina a ovoce:

  • Březové listy;
  • Jalovec;
  • Jitrocel;
  • Pampeliška;
  • Řebříček;
  • Bearberry.

  Po určité dietě a konzumaci potravin, které pomáhají odstraňovat přebytečnou tekutinu, vás může ochránit před užitím silných diuretik. A díky široké nabídce těchto jídel bude vaše každodenní strava bohatá a vyvážená po celý rok.

  Naučte se, jak si doma vzít terpentýnové koupele.

  Našli jste v textu chybu? Vyberte to, stiskněte Ctrl + Enter a my to vyřešíme!

  Diuretika pro těhotné ženy

  Otok. Každá třetí žena se s nimi setkává a čeká na narození svého dítěte. Tento stav je nejen nepříjemný, ale také nebezpečný pro zdraví matky i nenarozeného dítěte. Jakmile se otok projeví (a ve většině těhotných žen se to stane ve třetím trimestru), musíte s nimi bojovat diuretiky. Bez souhlasu lékaře je samozřejmě nelze použít. Doufáme, že toto pravidlo nejen znáte, ale také jej používáte ve svém každodenním těhotenství.

  Diuretika, nebo, jak se také říká, diuretika, jsou syntetická a přírodní. První zahrnuje léky, druhý - byliny a ovocné bobule. Všechny přispívají k vylučování moči z těla a ke snížení obsahu tekutin v tkáni. K čemu to je? Alespoň proto, abychom se vyhnuli některým komplikacím těhotenství, jako je například gestóza, jejíž příznaky jsou výskytem otoků. Kromě toho mohou otoky (zejména obličeje) naznačovat onemocnění ledvin nebo srdeční choroby, které by se během těhotenství neměly nikdy ignorovat. Někdy je otok obtížně detekovatelný vizuálně, ale mohou být podezřelé, pokud se hmotnost těhotné ženy rychle zvyšuje.

  Diuretika, která by těhotné ženy neměly za žádných okolností užívat

  Mezi léky kontraindikované pro použití během těhotenství patří:

  • Viskaldix, kyselina ethakrynová, Aquafor (Xipamid), Lazilakton, Triamteren.
  • Theobromin - může způsobit fetální tachykardii.
  • Léky s diuretickým účinkem, které lze užívat za určitých podmínek a v extrémních případech
  • Dichlothiazid (Hypothiazide) - zadržuje vápník v těle, způsobuje alergické reakce, celkovou slabost, závratě. Během těhotenství (v první polovině je obecně zakázáno) je předepsáno ve velmi extrémních případech a poté pouze terapeutem nebo kardiologem.
  • Furosemid (Lasix) blokuje reverzní absorpci sodíku v ledvinách, zvyšuje vylučování bikarbonátů, fosfátů, vápníku, hořčíku a draslíku. Je zakázáno používat v první polovině těhotenství a ve druhé - v případě nouze a na krátkou dobu.
  • Hypothiazid - může způsobit pokles krevního tlaku, rozvoj tromboflebitidy, zvýšení hladiny glukózy a cholesterolu v krvi, zhoršení funkce jater, gastrointestinální poruchy, dočasné poškození sluchu a zraku, slabost a krevní poruchy. V prvních 4,5 měsících nelze lék užívat - podle přísných indikací (pouze v nemocnici).

  Furosemid i hypothiazid mohou u dítěte způsobit ztrátu sluchu, zhoršenou funkci ledvin, žloutenku a trombocytopenii..

  • Cyklomethiazid, Oxodolin, Klopamid, Teofylin, Diacarb, Spironolakton, Bumetanid (Bufenoks), Triamteren (pterofen) - v prvním trimestru těhotenství není předepsán. Pokud jde o příjem ve druhém a třetím trimestru, lékař před předepsáním jednoho z těchto léků bere v úvahu mnoho faktorů: celkový stav těhotné ženy, stupeň otoků, důvody, které je způsobily. Lékař také porovnává možné riziko při užívání diuretika a onemocnění, pokud není předepsáno.

  Nebezpečné momenty


  Nesprávné použití diuretik vede k řadě vedlejších účinků, včetně předčasného porodu nebo potratu. Dlouhodobé používání odvarů z léčivých rostlin podporuje vyluhování draslíku z těla - mikroelementu, který je zodpovědný za normální vývoj kostry dítěte, jakož i za zdraví zubů a kostí matky.

  Pokud má žena v poloze potřebu užívání léků, které mají diuretický účinek, neměla by se v žádném případě samy léčit. Ignorování doporučení lékaře může vést ke zhoršení stavu nastávající matky i dítěte.

  Články O Neplodnosti