Hlavní Testy

Mohu pít Mezim během těhotenství? Návod k použití a doporučení pro nastávající matky

Autor: fabrica · Zveřejněno dne 02.24.2019 · Aktualizováno 05.21.2019

Mezim je k dispozici téměř ve všech skříňkách pro domácí léky. Pomáhá se zbavit nadýmání a nepříjemného pocitu těžkosti břicha, ke kterému dochází při přejídání a zneužívání nezdravého jídla. Mohou však těhotné ženy užívat lék nebo ne? Koneckonců, všechny léky na nastávající matky jsou předepisovány s velkou péčí.

Popis léku

Hlavním cílem tohoto léku je pomoci tělu při výrobě enzymu nezbytného pro úplné trávení a vstřebávání potravy. Lék je k dispozici ve formě tablet a je užíván s jídlem. Za zmínku stojí, že Mezim je terapeutické činidlo, a nikoli preventivní, proto se jeho nekontrolované použití nedoporučuje..

Lék má následující vlastnosti:

 • proteolytické (pomoc při rozkladu proteinů na aminokyseliny);
 • lipolytické (pomoc při odbourávání tuků na glycerol a mastné kyseliny);
 • aminolytický (rozklad škrobu na oligosacharidy).

Struktura

Účinnou látkou v přípravku je pankreatin. Zahrnuje proteázy, lipázu a amylázu - stejné enzymy, které jsou syntetizovány slinivkou břišní. Proteasy jsou zodpovědné za rozklad proteinů, tuků, tuků, amylázy - uhlohydrátů. Kromě enzymů obsahuje složení následující složky:

 1. laktóza;
 2. celulóza;
 3. oxid křemičitý;
 4. stearát hořečnatý;
 5. karboxylový škrob sodný.

Uvolněte formu a typy

Lék je dostupný ve formě tablet, potažených ochranným povlakem, díky čemuž se enzymy dostávají přímo do žaludku.

Existují tři typy léčiv, které se liší v enzymatické aktivitě: Mezim Forte, Mezim Forte 10000 a 20 000.

 • V Mezima Fort je lipázová aktivita 3500 IU, amyláza - 4 200 IU, proteáza - 250 IU.
 • V Mezima Fort 10000: lipázy - 10 000 jednotek, amylázy - 75 jednotek, proteázy - 375 jednotek.
 • V Mezim Forte 20 000: amylázy 12 000 jednotek, lipázy - 20 000 jednotek, proteázy - 900 jednotek.

V jakých případech je předepsáno?

Mezim lze předepsat v následujících případech:

 1. zažívací poruchy;
 2. nemoc jater
 3. cystická fibróza;
 4. nedostatečná produkce pankreatických enzymů;
 5. onemocnění trávicího traktu;
 6. nadýmání;
 7. průjem;
 8. gastritida;
 9. přejídání a konzumace mastných nebo smažených potravin.

Ve všech těchto případech pomáhá léčivo produkovat potřebné enzymy a zlepšuje trávení.

Mohu pít lék při přenášení dítěte?

Podle pokynů není těhotenství kontraindikací užívání léku. Výrobce tvrdí, že složky přípravku nejsou absorbovány do krve a nezpůsobují újmu těhotné ženě nebo plodu.

Během těhotenství však nelze považovat žádný lék za zcela bezpečný - riziko následků vždy zůstává. Otázka vhodnosti užívání léků by proto měla rozhodnout lékař. Odborníci zpravidla doporučují nejprve normalizovat výživu a vyzkoušet alternativní metody ke zlepšení enzymatických funkcí a trávení, a teprve poté se uchýlit k léku.

V raných fázích

Mohu vzít lék během prvního trimestru? V časných stadiích těhotenství se orgány a systémy plodu teprve začínají stavět a nastávající matka by měla, pokud je to možné, odmítnout užívat léky a Mezim Forte není výjimkou. Nicméně v prvních měsících očekávání dítěte se žena často setkává s poruchou trávení.

Pokud jsou v žaludku bolesti, pocit žaludku a koliky, odborníci doporučují normalizaci výživy a konzumaci heřmánkového vývaru. Z příjmu Mezimu je lepší odmítnout. Jedním z důvodů je to, že brání tělu správně absorbovat kyselinu listovou. Právě v raných fázích těhotenství je tato složka zvláště důležitá pro plod, protože se podílí na tvorbě nervové trubice..

Ve 2. trimestru

Ve 3 - 6 měsících těhotenství ženy často zvyšují chuť k jídlu, což je způsobeno rychlým růstem plodu a poruchami trávení. Během tohoto období se již tvoří většina orgánů a systémů plodu a má spolehlivou ochrannou schránku. V některých případech proto může Mezim předepisovat odborník. Umožňuje zbavit se dyspepsie a zlepšit trávení..

Ve 3 trimestru

V pozdějších měsících těhotenství může být Mezim předepsán pro závažné dyspeptické poruchy. V tomto případě je léčivo vybráno s minimálními dávkami jemných složek.

Návod k použití

Tablety přípravku Mezima se doporučuje užívat s jídlem, zapít velkým množstvím jídla. Nepotřebují žvýkat. Někdy se doporučuje pít produkt s želé. Lék se nejlépe užívá ve stoje nebo vsedě. Během několika minut po použití nemusíte jít spát. Tableta se tak může dostat do žaludku a nerozpustit se předčasně v jícnu.

Dávka léku by měla být stanovena lékařem. Standardní dávka podle pokynů je 1-2 tablety před jídlem až čtyřikrát denně. Během těhotenství se však výrazně snižuje.

Trvání léčby se stanoví individuálně. Pokud jsou porušení způsobena nesprávnou stravou, pak obvykle stačí týden. Ale s poruchami spojenými s chronickými nemocemi může léčba trvat několik měsíců.

Kontraindikace

Ačkoli těhotenství samo o sobě není kontraindikací užívání drogy, existují podmínky, za kterých se kategoricky nedoporučuje:

 • přecitlivělost na složky kompozice;
 • pankreatitida
 • diabetes;
 • společné podávání s hořčíkem a vápníkem.

Nežádoucí účinky

S nesnášenlivostí vůči složkám a použitím léčiva ve špatných dávkách může vyvolat řadu negativních reakcí:

 1. zvýšené hladiny laktátu;
 2. alergické reakce;
 3. epigastrická bolest;
 4. závrať;
 5. nevolnost;
 6. zácpa nebo průjem.

Analogy

Droga má řadu analogů, které mají podobný účinek:

 • Pankreatin Obsahuje podobné účinné látky, ale v nižší koncentraci.
 • Creon. Kapsle s přírodním gelem.
 • Poustevna. Pankreatinové tobolky od německého výrobce.
 • Festal. Populární indická droga. Kromě pankreatinu obsahuje extrakt z hovězího žluči.
 • Enzistální. Droga je téměř úplně podobná festivalu.
 • Micrazim. Ruská droga, která se chová podobně jako Mezim.
 • Panzinorm. Kromě pankreatinu obsahuje lék i kapuci žaludeční sliznice a žluči krav. Enzymatická aktivita je určena formou uvolňování.

Lidové léky a metody prevence

Nejlepší prevence poruch trávení v těhotenství - správná strava.

 1. Je důležité opustit mastná a smažená jídla, vyloučit potraviny, které vyvolávají nadýmání.
 2. Je také důležité se přejídat.
 3. Strava by měla obsahovat dostatečné množství nízkotučných bílkovinných výrobků, mléčných výrobků, čerstvého ovoce a zeleniny, obilovin.
 4. Nastávající matka by měla pít dost čisté vody.

Od lidových prostředků ke zlepšení trávení se doporučuje odvar heřmánku. Bylinné čaje mají dobrý účinek.

Pokud budou dodržována všechna doporučení týkající se výživy a životního stylu, nastávající matka bude schopna zabránit nepříjemným symptomům a eliminovat potřebu léků. Pokud je potřeba lék, může mu lékař předepsat těhotnou s opatrností. Je však kategoricky nemožné jej použít bez určení odborníka a porušením uvedeného dávkování.

Mohu Mezim Těhotná Mohu Mezim Těhotná

Obsah článku

Obsah Je těhotenství přijatelné Indikace, pokyny a dávkování během těhotenství Příčiny problémů se zažíváním Těhotné ženy mohou pít Mezim pro těhotné ženy Jak užívat Mezim během těhotenství, mezim během těhotenství Dávkování a délka léčby Kontraindikace a negativní účinky na ženy...

Je přípustný během těhotenství

Lékaři se snaží najít jiné způsoby a opatření k potírání poruch ve střevech. Mezim lze užívat pouze v případě, že špatné zdraví matky překročí pravděpodobnost negativních důsledků pro plod.

Otázka používání přípravku Mezim během těhotenství je stále otevřená a nebyla zcela vyřešena. Vše záleží na budoucí matce: pouze ona se může rozhodnout, co má dělat

Užívání tohoto léku by mělo být léčeno s velkou opatrností a v tuto chvíli by mělo být monitorováno lékařem, který byl předtím konzultován a schválen k užívání léku.

Pro prevenci pankreatických problémů existují i ​​jiné možnosti léčby. Nepoškozují nenarozené dítě, ale vyžadují jen určité úsilí z vaší strany.

Především je to správná výživa! Musíte jíst v malých, zlomkových porcích, je to nejlépe čerstvě připravené a vyvážené jídlo. Žena v pozici je nežádoucí jíst v noci mastné, smažené a kořeněné. Pouze přírodní zelenina a ovoce, různé obiloviny, dušená zelenina a mléčné výrobky.

Pokud jste stále nemohli odolat a přejídat se, je vhodné zařídit si krátkou procházku po sobě, trochu se pohnout. Můžete se projít v parku nebo na ulici, dýchat čerstvý vzduch, což vám pomůže zmírnit těžkosti v žaludku.

Léčbu musíte zahájit, pouze pokud vás po jídle často trápí nepříjemné příznaky, jako je nadýmání, nevolnost, těžkost.

Mezim forte lze užívat s jídlem ke zmírnění vašeho stavu, zvláště pokud nemůžete odolat jíst těžké a nezdravé jídlo. Takovou drogu můžete pít uprostřed procesu „vstřebávání“ jídla, omytého malým množstvím tekutiny, nejlépe vodou.

Mezim dávka se stanoví individuálně. Při přejídání můžete užít 1-2 tablety během jídla nebo po jídle. V případě potřeby můžete dávku zvýšit na 2-4 tablety. Denní dávka by neměla překročit 15 000–20 000 jednotek lipázy E. F. na 1 kg tělesné hmotnosti.

Ale nespěchejte, abyste si okamžitě vzali prášky, aniž byste se pokusili problém vyřešit jiným způsobem. Odstraňte z vaší stravy špatné nezdravé jídlo a okamžitě uvidíte výsledky. V případě častých střevních potíží je nejlepší se ihned poradit se svým lékařem. Neléčte sami, protože častým polykáním tablet můžete poškodit nejen vaše zdraví, ale i zdraví nenarozeného dítěte..

Indikace, pokyny a dávkování během těhotenství

Budoucí matky by měly být obzvláště opatrné, jak brát Mezim během těhotenství.

Lékař může předepsat lék v těchto případech:

 • cystická fibróza;
 • zažívací dysfunkce;
 • nemoc jater
 • nedostatečná fermentace pankreatu;
 • patologie gastrointestinálního traktu;
 • průjem (související článek: Průjem během těhotenství >>>);
 • nadýmání;
 • gastritida (důležitý článek na téma: Gastritida během těhotenství >>>);
 • v předvečer vyšetření zažívacího traktu;
 • při přejídání a konzumaci mastných, smažených potravin.

Ve všech těchto případech musí tělo pomoci vyvinout potřebné enzymy a plně absorbovat potravu. Tablety přípravku Mezima se užívají s jídlem, bez žvýkání a pití dostatečného množství čisté vody. V některých případech se doporučuje pít lék s želé.

Dávkování závisí na typu a závažnosti onemocnění, proto je předepisováno pouze lékařem. Abyste se vyhnuli předávkování a negativním účinkům, musíte dodržovat doporučení a nezvyšovat počet tablet sami.

Znát! Doporučuje se, aby Mezim stál nebo seděl. A během několika minut po užití - není třeba jít spát. Tato opatření umožňují, aby se tableta dostala do žaludku a nerozpustila se předčasně v jícnu..

Příčiny problémů s trávením

Jednou z nejčastějších stížností nastávajících matek je těžkost v žaludku a nevolnost, i když se jí jen velmi málo. Navíc se může vyskytnout kdykoli a bez ohledu na to, co přesně a v jakém množství jste jedli. Obzvláště často tyto problémy otráví první trimestr těhotenství. Důvodů je několik:

 1. Hormonální pozadí, které se změnilo v raných stádiích, především zvýšená hladina estrogenu, která mění kyselost, produkci žaludeční šťávy a ovlivňuje aktivitu enzymů.
 2. Progesteron, který snižuje kontraktilní aktivitu dělohy, ale současně ovlivňuje svaly žaludku a střev.
 3. Intraabdominální tlak, který roste s tím, jak dítě přibírá na váze, a děloha se zvětšuje a žaludek stále více komprimuje..
 4. Růstový hormon produkovaný tělem matky ve třetím trimestru také negativně ovlivňuje trávení, zejména vede ke zvýšené produkci kyseliny chlorovodíkové.
 5. Produkce motilinu, hormonu stimulujícího žaludeční motilitu, je snížena.
 6. Zvýšená produkce hormonu glukagon, který na jedné straně dodává kyslíku kosterní svalstvo, na druhé straně má relaxační účinek na celý gastrointestinální trakt.

Pokud však z důvodu neustálé závažnosti v žaludku, nadýmání a nevolnosti nemůžete správně jíst, měli byste navštívit lékaře a projednat s ním otázku užívání léků zažívacích enzymů. Jedním z těchto léků je Mezim..

Pankreatitida u těhotných žen

Z jakéhokoli důvodu se pankreatitida u těhotné ženy nevyvíjí, nemůžete se obejít bez použití léků při své léčbě. Proto vyvstává logická otázka: která je výhodnější

 • Creon během těhotenství;
 • Mezim během těhotenství;
 • Pankreatin během těhotenství

Abychom odpověděli na otázku: proč žena, která dítě nese, potřebuje tyto enzymatické prostředky, je třeba si uvědomit, že jedním ze základních kamenů v genezi pankreatické patologie je rozrušený metabolismus tuků..

Proto se stav těhotenství stává počátkem nejen chronického procesu v tomto orgánu, ale také obezity a cholecystitidy a onemocnění jater.

Přesněji, předpoklady pro tyto podmínky již existovaly, ale zvýšená zátěž na těle způsobila zhroucení biochemických mechanismů metabolismu, které již fungují na hranici..

V důsledku toho (s ohledem na náhlý vznik chronického nedostatku enzymů) vznikla potřeba uměle „doplnit“ nezbytné komponenty jak pro trávení matky, tak pro stavbu těla nové osoby. Tvář primární chronické pankreatitidy, která nepředává nic dobrého, se nakonec projevila.

Kromě standardních příznaků nemoci i toxikózy prvního trimestru:

 • nevolnost
 • zvracení
 • stagnující nebo chybějící chuť k jídlu,
 • různé nepříjemné pocity v žaludku

existují specifické příznaky pankreatitidy.

Projevuje se neúplným trávením jedeného jídla - ve stolici jsou přítomny tuky nebo se stává zcela tukem nebo pěnou, stolice má charakter průjmu na pozadí neustálého nadýmání..

Pravidelně se vyskytující bolest pásů začínající v horní části břicha je také jedním z přesných příznaků onemocnění..

Zvláště by však mělo upozornit na rychlý pokles tělesné hmotnosti namísto získání, doprovázený neodůvodněnou ztrátou síly.

A to je pravda - síly nikam nevedou, protože trávení postrádá užitečnost a vyžaduje pomoc - ošetření. Můžete si také přečíst další články o pankreatitidě.

Mohu pít Mezim těhotná

Je důležité si uvědomit, že Mezim obsahuje nejen enzymy (proteázy, lipázy a amylázy), ale také pomocné látky, jako je celulóza, laktóza, stearát hořečnatý, oxid křemičitý a karboxylový škrob sodný. Tento lék však nelze nazvat zcela bezpečným.

Samozřejmě hodně pomáhá mnoha, lze ji zakoupit bez lékařského předpisu v jakékoli lékárně. Mezim pro těhotné ženy by však měl být pečlivě zvážen.

Tento lék však nelze nazvat zcela bezpečným. Samozřejmě hodně pomáhá mnoha, lze ji zakoupit bez lékařského předpisu v jakékoli lékárně. Mezim pro těhotné ženy by však měl být pečlivě zvážen..

Ve většině případů gynekologové a terapeuti doporučují, aby těhotná žena užívala Mezim (přirozeně, je-li to nutné), přičemž tvrdí, že tento lék je absolutně bezpečný pro ženu samotnou i pro nenarozené dítě, protože se nevstřebává do krve..

Anotace k tomuto léku uvádí: zpravidla není používání přípravku Mezim během těhotenství nebo kojení zakázáno.

Nicméně, tam je další strana mince! Vědecké experimenty o vlivu Mezimu na zdraví žen a budoucího dítěte nebyly provedeny, proto lze Mezimovu bezpečnost považovat za relativní poměr.

Někteří lékaři nedoporučují „obnovit“ trávicí systém těhotné ženy Mezimem.

Takže mohou těhotné ženy užívat Mezim? Přijmout nebo ne - budoucí matka rozhodne. Pokud lékař jmenuje Mezima těhotnou ženou, pak samozřejmě přebírá plnou odpovědnost

Proto je velmi důležité, aby lékař byl odborníkem ve svém oboru!

Chcete-li uklidnit ženy, můžete vyzkoušet alternativní metody. V první řadě by žena měla sledovat svou výživu.

To platí pro kvalitu a režim a množství spotřebovaného jídla. Nejezte v noci, přejídejte se během dne a také zneužívejte smažená, solená a uzená jídla.

Je lepší upřednostňovat dušené jídlo, zeleninu a mléčné výrobky..

Mělo by být objasněno, že těžkost v žaludku velmi dobře odstraňuje čaj z heřmánku nebo klidnou procházku na čerstvém vzduchu..

Pamatujte, že těhotenství je začátkem nového života, protože životní styl ženy, včetně výživy, musí být již přizpůsoben budoucímu dítěti!

Mechanismus účinku

Když ucítíte vůni nebo se jen podíváte na jídlo, dojde k reflexnímu zvýšení aktivity pankreatu. Kromě toho je zvýšená aktivita žlázového orgánu způsobena také samotným jídlem, které proniká žaludeční dutinou a protahuje stěny a zvyšuje sekreci. V důsledku všech těchto procesů pankreas vyvolává sekreci trávicích enzymatických látek, které pomáhají plně strávit konzumované jídlo..

Podobné procesy na pozadí těhotenství mohou být narušeny, pak produkované enzymy pro úplné trávení nestačí. Výsledkem tohoto nedostatku je těžkost v žaludku, nevolnost a nadýmání, které eliminuje Mezim.

Základem tablet je pankreatin získaný z pankreatu skotu. Enzymatické složky, jako je lipáza, proteáza a amyláza, jsou obsaženy v pankreatinu..

Jak dlouho trvat

Pokud věříte reklamě, doporučuje se, aby Mezim vzal před svátkem nebo při prvním pocitu nepohodlí v žaludku. V těhotenství je užívání léků nekontrolovatelně (i když jsou umístěny jako bezpečné) vysoce nežádoucí. Všechny problémy se žaludkem a stravou jsou diskutovány s gynekologem, praktickým lékařem nebo gastroenterologem..

Dávkování léku určuje pouze odborník, sděluje, jak nejlépe tablety užívat a jak dlouho trvá léčba..

Budoucí matka by se neměla spoléhat na enzymatické přípravky, ale na správnou výživu. Jíst by mělo být pravidelné, zlomkové, nejméně 5krát denně. Při problémech s trávením potravin je nutné kontrolovat objem porce. Existuje zlaté pravidlo, podle kterého by optimální část neměla být víc než pěst. Jediný způsob, jak se po jídle nemůžete přejídat a cítit se lehce.

Lze Mezim užívat během těhotenství?

Mezim není profylaktický, nýbrž lék užívaný přesně podle indikací - pokud není možné normální zpracování potravin z důvodu nedostatku enzymů.

Podle pokynů pro použití v průběhu těhotenství neexistují žádné kontraindikace pro použití přípravku Mezima Forte. Podle výrobců se léčivo neabsorbuje do krve, účinné látky odpovídají přírodním enzymům slinivky břišní a pomocné látky (mikrokrystalická celulóza, sodná sůl, stearát hořečnatý, laktóza, oxid křemičitý) jsou neškodné.

Nelze však s jistotou říci o jakémkoli léku, že je během těhotenství bezpečný. U výrobků s nejbezpečnějším na první pohled zůstává složení rizika krátkodobých nebo dlouhodobých následků pro plod nebo matku.

Otázka, zda je možné Mezim pít během těhotenství, výrobce ponechává na uvážení lékařů a pacientů, varování v pokynech o nutnosti posoudit možná rizika a stav ženy. Jednoduše řečeno, nikdo nemůže s jistotou říci, zda je tento lék neškodný, ale s vážnými zažívacími potížemi a neúčinností nemediků ji může žena použít na vlastní nebezpečí..

Z tohoto důvodu jsou někteří lékaři o Mezimu opatrní, raději nejprve normalizují svou stravu (kromě pikantní, mastné, smažené), denní režim (chůzi a lehké cvičení) a zkusí bezpečné alternativní metody ke zlepšení trávení a enzymatické funkce.

Pokyny pro těhotenství Mezim

Mezim má spolu s terapeutickými vlastnostmi několik nevýhod ve formě vedlejších účinků a kontraindikací. Navíc, navzdory své nedbalosti, tento lék vyžaduje přísné dodržování dávkování a trvání léčby. Proto je před zahájením terapie vhodné prostudovat obsah pokynů.

Dávkování a délka léčby

 • Průměrná dávka léčiva je 1–2 tablety před jídlem. Pokud nedojde ke zlepšení, můžete užít dvě další tablety. Maximální počet tablet spotřebovaných na jedno jídlo by neměl přesáhnout 4 kusy.
 • Trvání léčby je předepsáno lékařem individuálně na základě poklesu symptomů a výsledků caprogramu (studie stolice o aktivitě enzymového systému).
 • Tablety by měly být užívány pouze v neporušené skořápce kvůli riziku ulcerace v ústech. Pokud není možné užít celou tabletu, jemně ji rozetřete na práškovou konzistenci a smíchejte s medem. V této formě je riziko poškození sliznice minimální.
 • Nápoj Mezim doporučujeme pouze se spoustou vody. Šťávy, čaj nebo káva mohou snížit terapeutický účinek léku..
 • Po užití tablet musíte být ve svislé poloze po dobu 2-5 minut. Tím je zajištěno, že vstoupí do žaludku. Jinak mohou být enzymy uvolňovány z membrány jícnu a poškozovat jeho sliznice..

Užívání antacid (Rhenia, Maalox) pomáhá snižovat kyselost žaludeční šťávy, což významně zhoršuje aktivitu enzymového složení Mezim. Proto by měla být dávka enzymového přípravku zvýšena.

Mezim zase komplikuje asimilaci jiných léků, takže je musíte užívat nejdříve po 30–45 minutách..

Kontraindikace a negativní účinky na ženské tělo

Seznam kontraindikací pro tento lék je poměrně skromný. Nelze použít pro alergické reakce na vepřové maso, individuální nesnášenlivost na jednu ze složek, reaktivní nebo akutní chronickou pankreatitidu, ani pro obstrukci střev..

Mezi nežádoucí účinky patří:

 • Průjem.
 • Nevolnost a roubík reflex.
 • Slabost.
 • Tachykardie.
 • Pocit tepla.
 • Nadýmání nebo zácpa.
 • Bolest břicha.
 • Alergická reakce na azorubinový lak.
 • Hypersenzitivita (bronchospasmus, vyrážka, kýchání, kopřivka, hyperémie kůže).
 • Anafylaktický šok.
 • Příznaky střevní obstrukce.

Abyste se vyhnuli možným negativním důsledkům po užití léku, musíte přísně dodržovat dávky a pravidla pro jeho podávání.

Preventivní opatření

Ne každý může být doporučen k použití Mezim, existují kontraindikace pro použití tohoto nástroje. Hlavní kontraindikace:

 • nesnášenlivost složek léčiva;
 • alergické reakce na vepřové maso;
 • akutní stádium nebo exacerbace chronické pankreatitidy;
 • střevní obstrukce.

Je třeba mít na paměti, že při dlouhodobém užívání léku se množství železa v krvi snižuje, to znamená, že může způsobit rozvoj anémie z nedostatku železa.

Vedlejší účinek

Při dlouhodobém používání přípravku Mezima lze zaznamenat následující:

 • trávicí poruchy - průjem, nevolnost;
 • bolení břicha;
 • tachykardie;
 • slabost.

Pravděpodobnost vedlejších účinků se zvyšuje při užívání maximálních dávek léku nebo při překročení doporučených dávek.

Jak používat

Pokyny obsahují standardní doporučení pro použití. Možná lékař doporučí jiný režim, sestavený s přihlédnutím k individuálním charakteristikám těla. Standardní doporučení pro použití:

musíte pít tablety před jídlem, zpravidla jsou předepsány 1–2 tablety, ale pokud nedojde ke zlepšení, můžete navíc vzít další 2 tablety;

 • maximální dávka, kterou lze vzít najednou, jsou 4 tablety;
 • délka přijímání je individuálně regulována, řídí se vymizením symptomů a výsledků vyšetření;
 • musíte pil tablety celé. Pokud poškodíte obal tablety, enzymy začnou působit v ústech, což může vést k erozi sliznice;
 • pokud z nějakého důvodu nemůžete vzít celou pilulku, můžete použít následující metodu: rozemelte pilulku a smíchejte ji s lžičkou medu. Med ochrání sliznici před poškozením;
 • doporučuje se vypít lék s velkým (asi sklenicím) množstvím vody. Jiné tekutiny (čaj, mléko, džus atd.) Jsou nežádoucí;
 • po užití léku nejděte do postele nejméně pět minut, je nutné, aby se enzymy uvolňovaly v žaludku, a nikoli v jícnu. Jinak enzymy začnou korodovat stěny jícnu.

Charakteristika léku

Mezim se vyrábí výhradně v tabletách. Musí se užívat s jídlem, nežvýkat a nepít s trochou vody.

Stojí za zmínku, že mnoho odborníků doporučuje pít Mezim s želé.

Dávka léčiva je určena závažností stavu pacienta. Pro lékaře je však nejlepší dávku předepsat..

Zpravidla se dvě tablety předepisují čtyřikrát denně. V jednotlivých situacích může být dávka zvýšena..

Poznámka: tablety by se měly užívat buď sedět nebo stát. V žádném případě vleže, jako předtím než se dostane do žaludku, se může tableta zcela rozpustit v jícnu.

Proč je Mezim předepsán

Lék obsahuje účinnou látku pankreatin, která se skládá z proteáz, lipázy a amylázy - stejných trávicích enzymů, které syntetizuje pankreas. Proteázy jsou zodpovědné za rozklad proteinů, lipázu - za rozklad tuků, amylázy - sacharidů.

Jsou obsaženy v pankreatické šťávě pocházející z pankreatu do dvanáctníku. Pak reagují se žlučí a enzymy střevní sliznice a vytvářejí sloučeniny pro rozklad potravin na jednoduché látky.

Lék je předepsán k léčbě poruch trávení způsobených nedostatečností nebo nízkou aktivitou trávicích enzymů slinivky břišní nebo střev (syndrom maldigestionu).

 • chronický zánět slinivky břišní (pankreatitida) a další poruchy funkce;
 • charakteristické funkční poruchy slinivky břišní (cystická fibróza);
 • problémy způsobené otokem nebo kameny v žlučníku;
 • dysfunkce žlučníku a jater;
 • zrychlený tok potravy střevy po operaci na žaludku nebo střevech;
 • potíže s trávením některých potravin, což vede k problémům s absorpcí živin a dysfunkcí trávicího systému, které způsobují ztrátu chuti k jídlu, říhání, nevolnost a průjem;
 • nesnášenlivost lepku - bílkovina obsažená v zrnech žita, pšenice, ječmene;
 • zánětlivé onemocnění střev (zejména Crohnova nemoc);
 • diabetes;
 • syndrom získané imunodeficience (AIDS).

Příznaky enzymatického selhání trávení jsou:

 • pocit těžkosti v žaludku;
 • pálení žáhy;
 • nadýmání;
 • průjem, pravidelný nebo periodický;
 • zhoršená chuť k jídlu;
 • únava
 • bolest břicha, kterou je obtížné lokalizovat.

Po jídle smažená, mastná, kořenitá jídla se zpravidla projevují nepohodlí. K prokázání nezbytnosti používání Mezimu nestačí jen stěžovat si na trávicí problémy, je nutná laboratorní analýza enzymů.

Co je droga nebezpečná pro těhotné

Je přísně zakázáno používat lék v těchto podmínkách:

 1. Pankreatitida během exacerbace (související článek: Pankreatitida během těhotenství >>>);
 2. Individuální nesnášenlivost součástí;
 3. Cukrovka.

Poznámka! Mezim pomáhá odstraňovat železo z těla. Během těhotenství se může vyskytnout anémie z nedostatku železa.

V takovém případě je lepší Mezim odmítnout.

 • Nelze ji užívat současně s vitamíny obsahujícími železo. Nedostatek železa vede k závratě, ztrátě síly a nedostatku kyslíku plodu;
 • Mezim zabraňuje úplné absorpci kyseliny listové. Tento prvek je obzvláště důležitý v prvním trimestru těhotenství, protože se podílí na tvorbě nervové trubice plodu (pro toto období těhotenství se poučte z článku 1 trimestru těhotenství >>>);

Abyste nemuseli během těhotenství Mezim používat, věnujte velkou pozornost vaší stravě. Ve svém každodenním jídle musíte jíst rozmanité výrobky, včetně kyselého mléka, čerstvého ovoce, dušené zeleniny a obilovin

Šálek čaje může působit jako podobný prostředek k uvolnění těžkosti v žaludku (přečtěte si článek: Bylinkový čaj během těhotenství >>>). Kromě toho je užitečné pro nastávající matky aktivně se pohybovat, chodit a dýchat kyslík.

Dávejte pozor na sebe a pečlivě se o své zdraví starejte!

 • Valerian během těhotenství
 • Aktivní uhlí během těhotenství
 • Duphalac během těhotenství

Získejte video „Tři kroky ke zdravému těhotenství a snadnému porodu“ právě teď

Kontraindikace

Obecně je lék bezpečný a přírodního původu, ale stále má určitá omezení v použití. Mezi kontraindikace pro tablety Mezima patří exacerbovaná chronická nebo akutní forma pankreatitidy, bolest v břiše nepochopitelné etiologie se zvýšeným rizikem tvorby kamene ve struktuře ledvin. Mezim Forte není předepsán, pokud má pacient přecitlivělost nebo individuální nesnášenlivost na lék a jeho složky, jakož i na genetickou nesnášenlivost vůči galaktóze a laktóze.

Tablety Mezima nemohou být užívány jako jediný prostředek, jak pomáhat při poruchách žaludku nebo trávení, v případě intoxikace a gastritidy tento enzymatický lék určitě nemůže pomoci. Pankreatin aktivně interaguje s jinými drogami, takže je třeba brát léky s ohledem na tuto funkci. Mezim narušuje stravitelnost železa a lidu, účinek léků snižujících cukr.

Co může nahradit Mezima

Mezim má mnoho analogů (léky s podobnou účinnou látkou):

Mezima analogs - fotogalerie

Kromě Mezimu a jeho analogů lze těhotným ženám předepsat i jiné léky, které opravují trávicí systém. Jejich výběr závisí hlavně na tom, co způsobilo problémy s trávením potravin.

Přípravky pro těhotné ženy, které usnadňují trávicí systém - tabulka

Název lékuFormulář vydáníÚčinná látkaKontraindikaceFunkce jmenování těhotných žen
Gaviscon
 • tablety;
 • suspenze.
 • alginát sodný;
 • hydrogenuhličitan sodný;
 • uhličitan vápenatý.
přecitlivělost na kteroukoli složku lékuStudie a dosavadní zkušenosti s tímto lékem neodhalily žádné významné nežádoucí účinky léčby Gavisconem pro nastávající matky.
Hilak Fortekapky pro orální podánívodný substrát metabolických produktů bez choroboplodných zárodkůLék je považován za bezpečný pro těhotné ženy. O jeho jmenování rozhoduje lékař.
Cholenzymtablety
 • suchá žluč;
 • drcená sušená slinivka;
 • sušené sliznice tenkého střeva jatečného skotu.
 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • akutní pankreatitida;
 • exacerbace chronické pankreatitidy;
 • žloutenka.
Cholenzym se používá k léčbě těhotných žen pouze podle pokynů lékaře.
Renniežvýkací tablety
 • uhličitan vápenatý;
 • hydroxykarbonát hořečnatý.
 • závažné selhání ledvin;
 • hyperkalcemie (zvýšená koncentrace vápníku v krvi);
 • hypofosfatémie (pokles hladiny fosfátů v krvi);
 • nefrokalcinóza;
 • nedostatek sacharózy / isomaltázy;
 • nesnášenlivost fruktózy;
 • malabsorpce glukózy a galaktózy;
 • přecitlivělost na složky léku.
Renny není škodlivá pro plod, pokud je užíván v doporučených dávkách..

Vedlejší efekty

Podobně jako všechny léky, může mít i Mezim nežádoucí účinky, včetně:

 • zúžení dolního střeva u pacientů s mucviscidózou;
 • průjem;
 • žaludeční nevolnost a nevolnost;
 • zvýšené vylučování kyseliny močové do moči (hyperurikosurie) a krve (hyperurikémie);
 • alergická reakce: kožní vyrážka, slzení a dušnost.

Neexistují žádné kontraindikace naznačující rizika pro plod..

Existují analogy drogy:

 1. Pankreatin Účinné látky v něm jsou o něco méně, vyrábějí je farmaceutické společnosti v zemích SNS. Enzymatická aktivita enzymů v přípravcích pod značkou Pancreatin se liší: lipázy od 3 000 do 43 000 jednotek, amylázy od 1700 do 3500 jednotek, proteázy od 130 do 200 jednotek.
 2. Creon 10000 vyrábí německá společnost Abbott. Jedná se o želatinové tobolky obsahující koule rozpustné v žaludeční šťávě s přírodním vepřovým pankreatinem (lipázy 10 000 jednotek, amylázy 8 000 jednotek, proteázy 600 jednotek).
 3. Hermital od německé společnosti Nordmark Artsnaymittel, tobolky s pankreatinem obsahující 10 000, 25 000 nebo 36 000 jednotek lipázy.
 4. Festal je známá indická droga. Kromě pankreatinu (lipázová aktivita 6000 IU, amyláza 4500 IU, proteáza 300 IU) zahrnuje extrakt z hovězího žluči - stimuluje vlastní produkci lipázy a žluči.
 5. Enzistal je velmi podobný přípravku Festal, je také vyvíjen indickými lékárníky a obsahuje žlučovou žluč. Enzymatická aktivita proteázy - 300 PIECES, lipázy - 6000 PIECES, amylázy - 4500 PIECES.
 6. Mikrazim je podobný Mezimu a vyrábí jej ruská firma Pharmstandard. Aktivita a složení jsou podobné jako u německé drogy.
 7. Panzinorm vyrábí německá společnost KRKA. Kromě pankreatinu obsahují kapuci žaludeční sliznice a žluči krav. Enzymatická aktivita léčiv závisí na formě uvolňování: lipázy 10 000–20 000 jednotek, amylázy 7 200–12 000 jednotek a proteázy 400–900 jednotek.

Mezim Forte je lék předepsaný pro nedostatek nebo sníženou aktivitu pankreatických enzymů. Během těhotenství se to může projevit v důsledku nemocí, včetně vrozených, jakož i fyziologických nebo dietních poruch..

Mnoho lidí si myslí, že léky s enzymy jsou neškodné. Ve skutečnosti má Mezim některé kontraindikace a nežádoucí účinky a během těhotenství jsou dlouhodobé následky jeho užívání nepředvídatelné, protože nebyly provedeny dostatečné studie účinku léku na tělo nastávajících matek a jejich dětí. Nejde o prevenci - jedná se o plnohodnotný lék, který vyžaduje předepsání diagnózy gastroenterologem a přesné dodržování pravidel podávání a dávkování..

speciálně pro Mama66.ru

Mezim je enzymatický kompenzátor, který zlepšuje trávicí trakt. Jeho hlavním úkolem je pomáhat tělu při trávení produktů. Mezim je považován za podmíněně bezpečný lék, jeho účel je stoprocentně odůvodněn neexistencí nebo nedostatkem vlastních potravinových enzymů ženy, což může být nebezpečné pro nenarozené dítě. V jiných případech je lepší nevystavovat tělo budoucí matky dalšímu stresu a nahradit Mezim nedrogovými metodami řešení trávicích potíží. Jedná se o odmítnutí „těžkých“ a „škodlivých“ potravin (smažené, solené, uzené, mastné, kořeněné), dostatečnou spotřebu mléčných výrobků a zeleniny a vyloučení pozdních večeří. Pokud je žena zdravá, tato doporučení pomohou založit práci trávicího systému, aniž by Mezim vzal..

Je možné užívat Mezim a Mezim Forte během těhotenství v raném a pozdním stádiu, což může být kontraindikace

Musíte vědět, jak mezim ovlivňuje tělo těhotné ženy, která trpí bolestí nebo nepohodlí v žaludku? Potřebujete přečíst tento článek..

Mezim - nezbytný lék pro lékárničku první pomoci těhotné ženy

Těhotenství je dlouho očekávaný a vzrušující čas v životě ženy. Čekání na malý zázrak vyžaduje trpělivost a sílu. Během těhotenství se žena musí starat nejen o své zdraví, ale také o život a plný vývoj v lůně svého dítěte..

Imunita v tomto okamžiku je oslabena a snadno přístupná virům a nemocem. Ne vždy nastávající matka může ovládat, co jí, ať je to bezpečné. Často může zažít žaludeční potíže. V tomto případě přijde Mezim na záchranu. Není divu, že se jméno rýmuje se slovem „nepostradatelné“. Uvolňuje nepříjemné pocity v žaludku..

Před užitím léku se u těhotné ženy poraďte s porodníkem-gynekologem.

Mezim: akce

Působí okamžitě. Mezim zajišťuje trávicí procesy. Má anestetický účinek, protože obsahuje trypsin. Kompozice obsahuje enzymy, které nahrazují chybějící prospěšné prvky ve střevě. Existuje také proteáza, lipáza, amyláza.

Překročení míry spotřeby Mezimu může nepříznivě ovlivnit celkový stav a způsobit zpětnou reakci těla. Proto by aplikace a dávkování měly být dohodnuty s lékařem.

Uvolněte formy a analogy

K dispozici v tenkých potahovaných tabletách.

 1. Mezim Forte. Užívejte 1 až 4 tablety s jídlem nebo před jídlem. Tabletu užijte bez žvýkání a omyjte ji dostatečným množstvím vody. Dětská dávka je v souladu s lékařem pediatrem. Může to trvat několik dní nebo měsíců (v závislosti na průběhu onemocnění).
 2. Mezim forte 10000. Jedna dávka je od 2 do 4 tablet. Užívejte před jídlem nebo během jídla. Nežvýkejte, polykejte celé s vodou. Možná zvýšení dávky ke zlepšení celkového stavu. Trvání použití podle pokynů.
 3. Mezym tvoří 20 000. Užívejte 1-2 tablety s jídlem. Vypijte 1 šálek vody. Průběh léčby od 2 dnů do několika týdnů.

Existují i ​​jiné nástroje, které se mírně liší od Mezimu. Jsou levnější. Nazývají se také analogy..

 1. Pankreatin je běžná náhrada Mezimu.
 2. Creon. Je to hlavní droga pankreatinu. Po použití Creonu jako náhrady za Mezim je méně vedlejších účinků než při užívání jiných analogů. Možné použití od narození. Dávkování je předepsáno lékařem pediatrem. Má dobrý účinek při léčbě dysbiózy novorozenců.
 3. Pangrol. K dispozici v kapslích. Dávkování podle přiložených pokynů. Je možné použít pro děti po konzultaci s pediatrem.
 4. Festal. Kromě pankreatinu obsahuje tento přípravek hemicelulózu a hovězí žluč (extrakt).
 5. Cholenzym. Nepoužívejte pro děti do 12 let. Po předepsání dávky ošetřující lékař.

Je lepší koupit lék Mezim nebo jeho analogy. Analogy mají stejné složení. Terapeutický účinek však může být pomalejší. Jejich použití namísto Mezimu je povoleno a dokonce doporučeno. Levné padělky a náhražky nedávají požadovaný účinek. Náhradníci mají odlišné složení látek, které se může výrazně lišit od Mezimu. Jejich použití je možné pouze pod dohledem lékaře, protože existuje pravděpodobnost negativních důsledků.

Návod k použití a dávkování během těhotenství

Mezim by se měl užívat před jídlem nebo během 1 tablety. Tento léčivý přípravek by měl být omyván výhradně vodou a polykat celou tabletu bez žvýkání. Po požití nelehněte. Chůze, stát nebo sedět trvá asi pět minut.

1 trimestr

Lék je schválen pro použití během těhotenství. Pro tělo jsou enzymy a látky bezpečné. Oslabuje útoky toxikózy, která trápí těhotnou ženu v raných stádiích. Navzdory všem výhodám je třeba postupovat opatrně, zejména v prvním trimestru. Raději se poraďte s lékařem.

Těhotná žena by měla pečlivě sledovat její stravu, aby vyloučila užívání drog.

2 trimestru

Porodník-gynekologové považují druhý trimestr za bezpečný. Brzy toxikóza zmizí. Zvyšuje se chuť k jídlu a v důsledku toho jsou s gastrointestinálním traktem spojeny potíže.

Někteří lékaři Mezim ve druhém trimestru záměrně předepisují. Během tohoto období dochází k narušení fungování gastrointestinálního traktu. K vyřešení tohoto problému potřebuje žaludek pomoc ve formě pankreatinu. Droga je součástí Mezimu.

3 trimestru

Použití léčiva ve třetím trimestru těhotenství je přednostně koordinováno s pozorujícím lékařem. V posledním období může mít žena užívající Mezim nežádoucí účinky. Ve třetím trimestru má žena někdy žaludek. Mezim tento problém řeší..

Je možné pít Mezim během těhotenství?

Může být použit pro léčebné účely během těhotenství, pokud má žena porušení jater, pankreatitidu, cystickou fibrózu.

Mezim Forte: dávkovací funkce

Dávkování během těhotenství stanoví lékař. Během tohoto období se nezapojte do samoléčení. Dávkování je jedna až dvě tablety 3-4krát denně.

Po užití léku musíte několik minut stát nebo sedět, aby droga nevstoupila do jícnu místo do žaludku. Z tohoto důvodu požadovaný efekt nenastane..

Můžete dojít k závěru, že Mezim můžete během těhotenství použít, pokud přínos po užití léku převýší možné poškození plodu. Je však lepší přezkoumat stravu během těhotenství a vyrovnat stravu. Před užitím drogy je nutné koordinovat nepochopitelné okamžiky s lékařem.

Lze Mezim užívat během těhotenství?

Těhotenství se v ženském těle hodně mění a v první řadě preferují vkus. Někdy je těžké odolat a nejíst něco neobvyklého, absolutně se nepoužívá před a ve větším množství, než je nutné, a obvyklé jídlo je nechutné. Samozřejmě se může objevit pocit, jako by v žaludku ležel kámen a žaludek byl oteklý a dunivý. Chci se těchto nepříjemných pocitů zbavit co nejdříve a první myšlenka, která vyvstává, je přijmout Mezima.

Může Mezim během těhotenství v různých časech

Mezim je lék, jehož hlavní účinnou látkou je pankreatin. Pankreatin je enzymatická látka, která obsahuje 3 důležité trávicí enzymy:

 • lipáza (zodpovědná za vstřebávání tuků);
 • amyláza (zpracovává uhlohydráty);
 • proteáza (podílející se na rozkladu proteinů).

Mezim pomáhá při nejrychlejším trávení potravy. Pro nastávající matky je normální fungování trávicího systému velmi důležité. Pokud těhotná žena snědla příliš mnoho nebo něco neobvyklého pro žaludek, mohou nastat problémy s absorpcí a trávením potravy. V takových případech může lékař předepsat Mezim. V pokynech pro léčbu těhotenství nepatří k kontraindikacím, ale odkazuje na varování. To znamená, že jeho bezpečnost pro nastávající matky není dobře pochopena. Lékař přebírá odpovědnost a předepisuje ji, pouze pokud je přínos pro matku větší než nebezpečí pro dítě.

Mezim zlepšuje trávení

Při porodu dítěte, zejména v prvním trimestru, dochází k problémům s trávením potravy. Změny hormonálního pozadí, zvýšení chuti k jídlu, přejídání se, změna chuťových návyků. Enzymy produkované ženskou slinivkou břišní se nemusí vyrovnat. Na začátku těhotenství, kdy se orgány dítěte právě formují, se lékaři pokoušejí předepisovat léky, pokud to není nezbytně nutné, ale pokud se žena cítí dobře a alternativní bezpečné metody nefungují, může lékař předepsat Mezim.

Ve druhém a třetím trimestru dítě roste, děloha tlačí na žaludek, střeva, krevní cévy. Chuť k jídlu se zvyšuje, dochází k přejídání, trávicí systém se nedokáže vypořádat. Pokud není všechno jídlo tráveno, zbývající se promění v toxiny, které jsou absorbovány do krve. To má nepříznivý účinek na střevní mikroflóru, oslabuje imunitní systém. V takových případech je těhotným ženám obvykle předepsáno užívat Mezim jeden až dva dny. Pokud je vyžadována delší a závažnější léčba, rozhodne o tom lékař.

Mezim je předepsán pro tyto problémy:

 • nadýmání (zvýšené nadýmání ve střevech);
 • průjem (průjem);
 • nepohodlí při přejídání;
 • dysfunkce jater, močového měchýře;
 • pankreatitida
 • střevní infekce;

Existují tři formy uvolňování drog:

 • Mezim Forte (lipázy 3500 IU; amyláza 4200 IU; proteáza 250 IU);
 • Mezim forte 10000 (lipázy 10 000 IU; amyláza 7500 IU; proteáza 375 IU);
 • Mezim forte 20 000 (lipázy 20 000 jednotek; amylázy 12 000 jednotek; proteázy 900 jednotek).

Všechny mají stejný účinek, každý další obsahuje více pankreatinu. Pokud se lékař rozhodne předepsat Mezim těhotné ženě, řekne, kterou dávku zvolit, podle svého stavu.

Návod k použití

Tablety se před jídlem polykají a omyjí se teplou vodou. Někteří lékaři doporučují pít s želé, protože obalí žaludek a snižuje dráždivý účinek. Současně se však snižuje terapeutický účinek léčiva. Také o tom musíte mluvit se svým lékařem. Lék si nemůžete vzít, protože se tableta nedostane do žaludku a rozpustí se v jícnu. Mezim pít stojící nebo sedící.

Nebezpečné potraviny pro těhotné ženy

Kontraindikace a vedlejší účinky

Kontraindikace při používání přípravku Mezima je nesnášenlivost složek a exacerbace pankreatitidy (částečná smrt pankreatické tkáně).

 • alergické reakce;
 • průjem nebo zácpa;
 • nevolnost;
 • žaludeční potíže.

V případě předávkování zvýšení hladiny kyseliny močové v moči nebo krvi.

FDA, US Food and Drug Administration, přidělil Mezim kategorii C. To znamená, že studie na zvířatech ukázaly, že lék má negativní vliv na plod, a těhotné ženy neměly dostatečné studie, ale potenciální přínosy spojené s tímto lékem jsou těhotná, může zaručit její použití, navzdory riziku.

Analogy Mezima Forte založené na pankreatinu

TitulÚčinná látkaMnožství pankreatinuFormulář vydáníKontraindikaceTěhotenství
Pankreatinpankreatinlipáza - 10 000, 200 000, 25 000 jednotek; amyláza -
9000, 18000, 22500 jednotek;
proteáza - 500, 1 000, 1250 jednotek
želé
 • exacerbace pankreatitidy,
 • přecitlivělost na složky
Buďte opatrní, pokud výhody pro matku převáží rizika pro dítě.
Festal
 • hemiceluláza,
 • žlučové komponenty,
 • pankreatin
192 mgželé
 • exacerbace pankreatitidy,
 • přecitlivělost na složky,
 • selhání jater,
 • hepatitida,
 • cholelitiáza,
 • střevní obstrukce
Buďte opatrní, pokud výhody pro matku převáží rizika pro dítě.
Creon 10000
Creon 25000
Creon 40 000
pankreatin150 mg;
300 mg
400 mg.
tobolky
 • exacerbace pankreatitidy,
 • přecitlivělost na složky
Většinou místní působení vede k absenci systémových účinků, což znamená, že lék nemůže mít teratogenní účinek, což se potvrzuje při pokusech na zvířatech. Studie na těhotných ženách nebyly provedeny, takže v tomto období neexistují žádné údaje o bezpečnosti přípravku Creon..
Hermitage 10000
Hermitage 25000
Hermital 36000
pankreatin87,28 - 112,96 mg;
218,2–282,4 mg;
272,02 - 316,68 mg.
tobolkypřecitlivělost na složkyLék se nedoporučuje těhotným ženám. Pokud neexistuje bezpečnější alternativa a dostupnost indikací, je možné použití po konzultaci s ošetřujícím lékařem.

Léky na bázi pankreatinu nelze užívat současně s některými léky:

 • snižování kyselosti (Rennie);
 • snížení hladiny cukru;
 • přípravky obsahující železo (mnoho vitamínových minerálních komplexů pro těhotné ženy obsahuje železo).

Pokud těhotná žena užívá nějaké léky, měla by zkontrolovat kompatibilitu svého lékaře s Mezimem..

Trávicí pomůcky

TitulÚčinná látkaFormulář vydáníKontraindikaceTěhotenství
Cholenzym
 • suchá žluč,
 • drcená sušená hospodářská zvířata pankreatu,
 • sušené sliznice tenkého střeva jatečného skotu.
tablety
 • přecitlivělost na složky léku,
 • exacerbace chronické pankreatitidy,
 • žloutenka.
Používá se při léčbě těhotných žen pouze podle pokynů lékaře..
Hilakusubstrát metabolických produktůkapkyindividuální nesnášenlivost jedné ze složek léku.Těhotenství není kontraindikací pro jmenování drogy
Gavikson
 • alginát sodný,
 • hydrogenuhličitan sodný,
 • uhličitan vápenatý.
žvýkací tablety,
suspenze
alergie na algináty, parabeny.Schváleno pro použití
Rennie
 • uhličitan vápenatý,
 • uhličitan hořečnatý.
tablety
 • zvýšená individuální citlivost na složky léčiva,
 • selhání ledvin,
 • zvýšená hladina vápníku v krvi.
Žádné kontraindikace

Mateřské jídlo

Dámské recenze

viděl. doktor řekl: mezim je enzymový přípravek. pomáhá pouze trávit jídlo. nemá vliv na dítě

Terapeutka mi předepsala, jak pít během těhotenství, a to i nyní po porodu.

Vypil jsem ho. Byl jsem propuštěn kolem 10. týdne, a vypil jsem to na chvíli, dokud mi jiný doktor neřekl: „Jsi blázen, nemůžete!“.

Během těhotenství můžete mezim brát, obecně jsem ho často bral a po porodu jsem pil, obecně mám problémy s pankreasem a rychle upravuje celý gastrointestinální trakt. Nestojí to za to, aby vás unesli, ale musíte si pomoci sami, proč trpět.

Užívání léků během těhotenství je nežádoucí. Musíte jíst často, zlomkově, různě, zdravě - podle stavu. Ale někdy je těžké se ovládat. Pokud nastávající matka šla příliš daleko s jídlem, nebo pokud jídlo způsobuje těžkost v žaludku, můžete Mezim někdy vzít nejen sami, ale po souhlasu lékaře.

Články O Neplodnosti