Hlavní Testy

Koupání a opalování během těhotenství v pozdních nebo časných stádiích: zda je to možné, jaká pravidla je třeba dodržovat a ve kterých rybnících je lepší plavat

Je bezpečné pro těhotné ženy odpočívat na moři? Jaké by mohly být důvody kontraindikace odpočinku na pobřeží moře. Kam jít na nastávající matku k odpočinku?

Moře a těhotenství

Pobřeží moře přitahuje turisty v plážové sezóně z různých částí světa. Plánují si výlet předem k moři, rezervují hotely, ale najednou zjistíte, že jste na svém místě. Během těhotenství existují pro ženy řadu omezení, takže problém s těhotenstvím na pláži je akutní: je během tohoto období nebezpečné nebo užitečné jít na moře??

Těhotenství na moři: klady a zápory

Mnoho porodníků se doporučuje, aby nastávající matky chodily na mořské pobřeží, aby normalizovaly činnost dýchacího systému, stabilizovaly kardiovaskulární systém. Pozitivní účinek mořské vody byl prokázán odborníky. Obsahuje složky jodu a selenu, které ovlivňují stabilní normální průběh celého těhotenství a pomáhají tvořit základ mentálních schopností dítěte.

Výlet do moře vyvolává pozitivní emoce, ale některé ženy se obávají o své zdraví a zdraví dítěte. Ale během těhotenství existují odpůrci jakéhokoli cestování. Před provedením konečného rozhodnutí zvážit klady a zápory.

Mohu během těhotenství jít k moři?

Pokud neexistují žádné zdravotní problémy, doporučuje se výlet do moře pro ženy ve výborné poloze. Těhotenství je rozděleno na trimestry a každý z nich má svá omezení..

Brzy Trimester

Pokud zjistíte, že jste těhotná, neměli byste ihned sbalit tašky k moři. V raných fázích existuje nebezpečí, že cestování ohrožuje vznikající plod. Nezapomeňte absolvovat všechny potřebné testy, poraďte se s lékařem. Je nebezpečné cestovat, pokud zažíváte toxikózu. Pokud odborník neodhalil zjevné zdravotní problémy, můžete vyrazit na výlet.

Ve druhém trimestru

Nejlepší čas na vychutnání mořského vzduchu a koupání ve slané vodě je druhý trimestr těhotenství. Celá dovolená u moře bude získána při absenci kontraindikací pro diagnózu lékaře z prenatální kliniky. Pozitivní emoce v tomto období ovlivňují tělo mladé matky a dítěte.

Ve třetím trimestru

Lékaři nedovolují těhotným ženám jít po dovolené na moře po 31 týdnech. Tento termín je poměrně velký a během tohoto období je nerozumné riskovat. Tělo se připravuje na porod a tato dlouho očekávaná událost se může objevit kdykoli..

Z jakých důvodů nemůžete jezdit během těhotenství na moři

Samotné těhotenství nemůže být důvodem omezení cestování na pobřeží. Mnoho lékařů doporučuje porodit se před mořem, aby nasycilo tělo minerály a užitečnými prvky. Existují nemoci a cesta k moři může způsobit odmítnutí cestování.

Nemoci

Pro pohodlný pobyt na pobřeží je vhodné být zcela zdravý. Existuje několik diagnóz, ve kterých se nedoporučuje plavat v moři.

 • Alergie, chronická onemocnění. Jakmile vyjde z domu s exacerbací alergie nebo jakéhokoli chronického onemocnění, bude obtížné získat kvalifikovanou lékařskou pomoc.
 • Hrozba potratu. S touto diagnózou je uvažování o cestě do moře jako zločin. Jakékoli náhlé změny podnebí, hadec na cestě k mořskému pobřeží, útěk - to vše je velkým nebezpečím pro plod.
 • Placenta previa. S touto diagnózou může jakékoli zatížení těla vést k vnitřnímu krvácení. Nebezpečí diagnózy je řízeno ultrazvukem..

Doprava a silnice

Při plánování cesty do teplých zemí byste měli studovat letoviska a zvolit nejlepší trasu. Neméně důležité je období, ve kterém plánujete dovolenou. Při nákupu vstupenek do moře se bere v úvahu také těhotenství.

 • Výlet k moři autem. Má řadu výhod, protože kdykoli se můžete zastavit u obrubníku, vystoupit z auta a protáhnout si nohy. Dlouhá cesta unaveně ovlivňuje tělo nastávající matky. Jízda autem k moři je výhodná, pokud nejde o cestu 10 000 kilometrů. Dlouhodobě sedět v jedné poloze je pro každého člověka obtížné a pro těhotné ženy je kontraindikováno.
 • Cestujte letadlem do teplých zemí. Lékaři po celém světě se shodují na tom, že se během těhotenství vyhnou letům. Diferenční tlak je hmatatelný pro tělo těhotné ženy a může způsobit předčasný porod. Druhý trimestr těhotenství je považován za bezpečnější období pro létání v letadle, takže na samém začátku a na konci období je lepší odložit let.
 • Vlak. Poměrně bezpečný způsob dopravy a zároveň pohodlné. Na stanicích můžete jít ven a trochu vzduchu. Těhotná žena může kdykoli obejít kočár, a pokud se cítí unavená, lehnout si.

Jiné důvody

Lékaři žádají, aby se zdrželi výletů k moři na místa, kde musíte lézt na hory. Časté poklesy tlaku a nadměrná aktivita nejsou pro nastávající matku nutné. Nedoporučuje se chodit do exotických zemí, protože změna klimatu, jídla a časového pásma může negativně ovlivnit zdraví ženy..

Pokud máte nějaké zdravotní problémy, poraďte se se svým lékařem, řekne vám, jak chránit vaše tělo před různými komplikacemi při cestování.

Kam je nejlepší jít během těhotenství na moři

Naplánujte si výlet ne uprostřed prázdnin na pláži. Prohlídka autobusu by měla být zcela vyloučena z výběru možností cestování. Přečtěte si recenze o místě, které chcete navštívit. Zvažte všechny nedostatky populárních letovisek v červenci - začátku srpna: hlasitá hudba, davy lidí na nábřeží, nesnesitelné teplo. Kam by měla budoucí matka jít na dovolenou?

Seznam populárních ruských letovisek

Střediska Krasnodarského území pohostinně přijímají turisty kdykoli během roku. Černé moře je známé svým vlhkým podnebím, velkým výběrem pokrmů z mořských plodů, což je velmi užitečné během těhotenství.

Doporučená místa k pobytu:

 • 1) Tuapse. Malé útulné město s oblázkovou pláží. Pro změnu se můžete projít v městském parku a dýchat na čerstvém čistém vzduchu. Ve městě je mnoho kaváren a restaurací pro každý vkus. Pro ty, kteří potřebují specifickou léčbu kožních chorob nebo řešení problémů s dýchacím systémem, existují sanatoria na území Tuapse.
 • 2) Velká Anapa. Jedná se o letovisko s několika populárními letovisky - Anapa, Dzhemete, Vityazevo, Sukko, Blagoveshchensk. Tato oblast má nádherné ovzduší i bahenní centra. Nejpohodlnější dovolená je zaručena v Blagoveshchenskaja - čistá písečná pláž, čerstvý mořský vzduch.

Moře v zahraničí

Prudká změna klimatu je škodlivá pro lidské zdraví, a ještě více pro těhotné ženy. Je vhodné zvolit zemi pro rekreaci s podobnými klimatickými podmínkami. Jaká místa mohu doporučit těhotným ženám?

 • 1) Turecko.
 • 2) Řecko.
 • 3) Bulharsko.
 • 4) Španělsko.
 • 5) Spojené arabské emiráty.
 • 6) Izrael.

V Bulharsku jsou rekreace a léčba v sanatoriích Zlaté písky a Velingrad oblíbené u těhotných žen. Zde si můžete prohlédnout a absolvovat kurzy terapeutických procedur pro rekreační účely. Specializují se na léčbu onemocnění nervového systému, dýchacích orgánů, gynekologie.

Ve městě Sadanski jsou populární borové háje, které léčí nemoci dýchacího systému a alergie. Sluneční koupele, procházky na čerstvém vzduchu, pohodlné pokoje sanatoria - to vše bude přínosem pro každou nastávající matku.

Španělské letovisko Costa Dorada je žádáno mezi rodinami s dětmi a těhotnými ženami. Pláže ohraničují hory, takže i za větrného počasí je zde teplo a nejsou tam žádné velké vlny. Turisté, kteří dávají přednost španělským letoviskům, mají tendenci vyrazit na výlety a prozkoumat mnoho památek.

V Izraeli jdou hlavně do léčebny Mrtvého moře. V takových střediscích vám bude nabídnuta bahenní léčba, thalassoterapie. Není možné, aby nastávající matky plavaly v Mrtvém moři, ale je nejlepší si jen namočit nohy a navlhčit pokožku.

S otevřením mostu Kerch se popularita krymských letovisek několikrát zvýšila. Najít obtíže s bydlením nevzniká. Historické památky a přírodní krajiny s horskými pásmy se budou líbit a zapamatovat si na dlouhou dobu. Je však třeba si uvědomit, že cesta na Krym není dlouhá a silnice se neliší ve vynikající kvalitě. U těhotných žen se doporučuje navštívit tato střediska:

Rodinný penzion v Gurzufu nabízí komfortní pokoje za rozumné ceny. Pro těhotné a manželské páry s dětmi je to ideální volba pro relaxaci. Parkování zdarma, klimatizace a veškeré potřebné vybavení v pokojích. Všechny pokoje mají vlastní kuchyň, která vám umožní vařit si vlastní jídlo..

Hotel "Sefa" v Feodosia. Čisté pokoje jsou zaručeny a pláž je pouhých 100 metrů daleko. Zlatá písečná pláž, útulné nádvoří, kde můžete jíst venku. Pokud si odpočinete s dětmi, nebudou se tady nudit.

"Peter hotel" v Yevpatoriya. Pokud dáváte přednost pohodlné klidné dovolené, takže na pláži není žádný dav a dopravní zácpy, pak jste tady. Děti do 5 let mají volný odpočinek. Stálým zákazníkům je poskytována 10% sleva na hotelové pobyty. Prostorné pokoje se vším, co potřebujete pro pohodlný pobyt.

Subtropická vegetace dokonale doplňuje krásu Krymského poloostrova. V období nejaktivnějších turistů v červenci až srpnu by měly být nastávající matky při výběru krymských letovisek jako dovolené na moři opatrné..

Pravidla lázeňské dovolené těhotné na moři

Nezapomeňte, že velké zatížení těla nebude přínosem, proto si zkuste užívat čerstvého vzduchu a relaxovat. Projděte se a nezanedbávejte pravidla opalování. Nezapomeňte, že v důsledku změny klimatu může dojít k nepohodlí, vezměte si s sebou potřebné léky.

Kolik vzít tekutiny

Tělo těhotné ženy neustále prožívá nové pocity. V žáru cítíte žízeň a žízeň, ale opatrnost proti nebezpečí, že vezmete neměřené množství kapaliny. Těhotné ženy mají sklon k tvorbě otoků, přesně kvůli nahromaděné tekutině. Nejoptimálnějším množstvím vody bude objem 2-2,5 litru denně.

Jaké léky si vzít s sebou na moři

Pokud vám předepisují speciální vitamíny a léky, musíte je vzít s sebou. Vložte do lékovky miramistin, lysobact, hvězdička, paracetamol.

Co vzít na cestu

Pro těhotnou ženu byste kromě obvyklých věcí v zavazadlech měli s sebou určitě vzít:

 • Výměna karty. Lékařská politika OMS nebo VHI.
 • Lékárnička s léky, vitamíny předepsané lékařem.
 • Hygienická sada věcí.
 • Čistá, studená voda a občerstvení..

Kolik se opalovat na slunci

Opalování pro budoucí mámu je užitečná věc. Nezapomeňte nosit klobouk, aby nedošlo k úpalům. Nejlepší je naplánovat slunění v ranních a večerních hodinách (od 6 do 9:30 a od 17:30 do 19:30). Podle těchto doporučení bude opálení bezpečné. Slunce nasycuje tělo vitamínem D, který je vynikající prevencí krivice u budoucího dítěte.

Z lékařského hlediska nadměrné nadšení pro solární lázně vyvolává pokles vaskulárního tónu i křečových žil. Při vstupu na slunce vždy naneste sluneční krém s UV ochranou SPF 30 nebo vyšší.

Jakou denní dobu je lepší jít na pláž

Mořský vzduch je výhodnější než městský vzduch, nasycený kyslíkem, který ovlivňuje mozek dítěte. Na pláži je čas pro těhotné ženy. Během hodin největší sluneční aktivity - od 11:00 do 15:00 byste se měli rozhodnout relaxovat ve svém pokoji nebo se projít do parku.

Jak plánovat jídlo

Na moři chci jíst víc než doma. Nepři přejídejte se a nezkoušejte nová exotická jídla bez rozdílu. Snažte se vyhnout mastným a kořenitým jídlům. Pokud je to možné, připravte si jídlo sami, abyste si byli jisti jeho kvalitou..

Co nemůžete jíst na moři

Pokud jste na dovolené v zahraničí v exotické zemi, měli byste se zdržet místní národní kuchyně.

 • Nemůžete jíst velké množství krevet, mušlí a jiného mořského života, protože takové jídlo je bohaté na bílkoviny a je užitečné pro tělo v normálním množství.
 • Nejezte nemyté ovoce a zeleninu. Vezměte si s sebou malou láhev vody, abyste v každé situaci mohli nakoupit zakoupená jídla čistá.

Užitečný odpočinek na moři pro těhotné ženy a pravidla koupání

Pokud uprostřed moře zasáhnete moře, davům se nelze vyhnout. Plavat v bazénu, ale sledovat teplotu vody.

Kolik času můžete strávit ve vodě

Mořská voda obsahuje kombinaci minerálů a solí, které jsou prospěšné pro pokožku. Po plavání neotřete ihned kapku vody. Nechte ji nasáknout a nasyťte tělo prospěšnými prvky.

Pravidla pro pobyt na pláži pro těhotnou ženu:

 • 1) Čas na koupání a opalování do 10,00 a po 17:00.
 • 2) Ve vodě se doporučuje přerušovaně trávit 15-20 minut.
 • 3) Na slunci nemůžete opalovat.

Vyplatí se plavat v bazénu

V bazénu je obvykle čistá voda, která je neustále větraná a aktualizovaná. Samozřejmě si můžete zaplavat v bazénu. Sledujte teplotu vody a vyhýbejte se příliš nízkým teplotám..

Pravidla pro výběr plavek

S příchodem bříška vyvstává otázka výběru plavek. Výrobci plavkách a spodního prádla vyrábějí řadu pro těhotné ženy, takže najdete plavky pro každý vkus. Spolehněte se na základní pravidla pro výběr plavek:

 • Velikost plavky musí přesně odpovídat velikosti oblečení těhotné ženy nebo větší velikosti. Super těsné oblečení zpřísní kůži, krevní cévy, které negativně ovlivní vývoj plodu.
 • Jednodílné plavky budou vypadat přitažlivě na jakékoli postavě, takže i když jste během těhotenství získali další libry, pomůže to skrýt nedostatky postavy.
 • Věnujte pozornost složení látky, ze které jsou šité plavky. Lepší, pokud se jedná o přírodní prodyšnou látku..

Chcete-li zlepšit náladu nastávající matky a porodit zdravé dítě, jděte na pobřeží moře a postupujte podle jednoduchých pravidel. Plavání v mořské vodě zvyšuje vaskulární tón a tónuje nervový systém. Mořský vzduch a jemné slunce posilují imunitu a přispívají k přípravě na porod.

Kde a jak nejlépe relaxovat těhotná?

Lékaři tvrdí, že zdravé těhotenství není důvodem k odmítnutí cestování. Příjemné emoce, relaxace a celkově dobrá nálada jsou pouze ve prospěch nastávající matky. Je pravda, že je třeba vzít v úvahu některé nuance „zajímavé situace“ a naplánovat cestu správně.
V tomto článku jsme pro vás vybrali nejlepší časy, místa a tipy..

Lékaři tvrdí, že zdravé těhotenství není důvodem k odmítnutí cestování. Příjemné emoce, relaxace a celkově dobrá nálada jsou pouze ve prospěch nastávající matky. Je pravda, že je třeba vzít v úvahu některé nuance „zajímavé situace“ a naplánovat cestu správně.

Kde a jak mohu během těhotenství relaxovat?

Bezpečné období pro cestování v délce 9 měsíců těhotenství je podmíněně rozděleno do tří trimestrů:

první - od prvního do 13. týdne těhotenství;

druhý - od 14. do 27. týdne;

třetí - od 28. do 38. týdne (do doby narození)

Mnoho žen se domnívá, že nejvhodnější čas pro cestování na dovolené je první trimestr. Bříško samozřejmě ještě není tak velké a je vhodné ho schovat pod tričko zdarma, zatím není těžké chodit a můžete aktivně trávit volný čas. Lékaři však s tímto názorem nesouhlasí. V prvním trimestru je tělo nastávající matky velmi citlivé na jakékoli změny: objevují se alergie na potraviny, nesnášenlivost vůči potravinám a pachům, nemoc z pohybu, toxikóza atd. Navíc v prvních týdnech těhotenství existuje vysoké riziko potratu, takže stres a stres jsou kontraindikovány. V této době gynekologové doporučují zdržet se dlouhých cest. Jsou povoleny pouze krátké výlety po zemi.

Nejbezpečnější pro cestování na dovolené porodník-gynekologové nazývají druhý trimestr. V této době si žena již zvykla na své „zvláštní“ postavení a plod začíná stabilní období vývoje vnitřních systémů. Pokud neexistují kontraindikace, můžete cestovat do zahraničí.

Kam otěhotnět?

Problém volby v dnešní rozmanitosti služeb nabízených cestovními kancelářemi ve vašem případě by měl být omezen na následující úvahy.

Za prvé, klima: pokud těhotenství pokračuje normálně, můžete si odpočinout v kterékoli klimatické zóně, i když v posledním trimestru je stále nežádoucí prudká změna klimatu.

Za druhé, teplota vzduchu ve vybrané zemi nebo oblasti. V zemích jako Mexiko, Kuba, Egypt, Tunisko, Spojené arabské emiráty, Indie v květnu až červnu teplota vzduchu přesahuje 30 ° C. Je vhodné, aby se cestující „na svém místě“ chránili před teplem. Je lepší zvolit zemi, kde je letní teplota vzduchu blízká té, která je vám známá, a neměli byste tam jezdit v nejteplejších měsících (tj. V červenci a v srpnu). Dobré podmínky pro letoviska v pobaltských zemích, Chorvatsku, Turecku, Francii, Španělsku, Švýcarsku.

Za třetí, co dělat s láskou k exotickým? Nelze jednoznačně odpovědět na otázku, zda těhotné ženy mohou cestovat do exotických zemí. O této otázce by mělo být rozhodnuto individuálně po konzultaci s lékařem. Například výlet do Afriky je spojen s nebezpečím nákazy vážnými infekčními chorobami, takže každý, kdo odejde, musí být očkován proti žluté zimnici a poté vzít profylaktické léky na antimalariku. Těhotné ženy samozřejmě také nemohou. O očkování rozhoduje lékař v každém případě individuálně. V prvním trimestru je očkování proti chřipce a všem tropickým infekcím zakázáno, aby nedošlo k poškození zdraví vyvíjejícího se plodu. Kromě toho jsou exotické země (Kuba, Mexiko, Afrika, ostrovní státy) příliš daleko a nadcházející dlouhý let (někdy s přestupem) bude pro každou osobu nesmírně únavný, nemluvě o budoucí matce.

Jaké moře si vybrat pro relaxaci během těhotenství?

Konečně, vyhledávané moře nebo oceán lákavě zvědavě u nohou a jste připraveni se vzdát vlnám. Co mějte na paměti?

Je velmi užitečné pro těhotné ženy plavat, zejména v mořské vodě, nasycené solemi a mikroelementy, které zlepšují tělo. Toto přirozené hypertonické řešení velmi dobře uvolňuje svaly, zjemňuje nervový systém a pomáhá při stresu. Nastávající matka necítí ve vodě tíže vlastního těla, v horkém dni ji uvolňuje a osvěžuje. Kromě toho je plavání vynikajícím cvičením pro dýchací a svalové systémy těla, které vám pomohou připravit se na porod. Velmi užitečné je plavání s křečovými žilami, protože podporuje svalový tonus. Takže plavejte v potěšení, ale vyhněte se přetížení, neorganizujte soutěže, nepotápějte se.

A více o exotických. V jižních mořích, často hned u pobřeží, jsou korálové útesy, kolem nichž barevné ryby lákají neobyčejnou krásu. Pamatujte, že na korály nemůžete šlápnout (existují speciální pantofle, můžete si je koupit v obchodě předem): šlápnutí naboso na korály vám způsobí problémy po zbytek pobytu. Totéž lze říci o „zlatých rybkách“ a dalších zástupcích mořské fauny - v žádném případě by se jich nemělo dotknout, protože mohou být jedovatí.

Pokud se vám teplota mořské vody nezdá příliš vysoká a když vstoupíte do vody, budete se cítit chladně, naslouchat svým pocitům a nechladit - v tomto případě byste měli raději mořský bazén, kde je teplota vody mnohem vyšší.

Důležité tipy pro těhotné ženy:

Vyberte první řadu sedadel poblíž uličky;

Je-li to možné, vstávejte ze svého sedadla každých 30 minut a chodte po kabině po dobu 2-3 minut;

Vezměte si s sebou nebo si objednejte dietní menu;

Mějte po ruce lízátka a potřebné přípravky;

Před letem můžete vypít lehce bezpečné sedativum..

Pravidla pro těhotné ženy:

Jízda doprovázená rodinou nebo přáteli;

Mějte po ruce telefonní číslo gynekologa, který pozoruje těhotenství;

Jemně jíst ovoce a obecně neznámá jídla;

Vyvarujte se stresu a podchlazení;

Nejezděte hodně, neopouštějte žádné pěší výlety a výlety autobusem;

Neopalovejte se, nosit klobouk a sluneční brýle;

Používejte volný oděv a pohodlné boty;

Na pláž si vyberte uzavřené plavky;

Vždy mějte po ruce neperlivou pitnou vodu;

. Používejte opalovací krém pro těhotné ženy;

Odmítněte kořenitá a kořenitá jídla, exotická jídla.

Jaro je z hlediska rekreace nejproblematičtějším obdobím: bahno, deště, bouřky... Spojené arabské emiráty jsou v březnu vhodné k relaxaci u moře, které se začnou zahřívat v polovině měsíce.

V dubnu až květnu je dobré jít někam na jih, kde slunce a teplo jsou již teplé. Hlavní věc je být na čerstvém vzduchu po dobu nejméně čtyř hodin denně, jinak cesta nedává smysl a nemá problémy s toxikózou. Odpočinek se doporučuje zařídit během hodin maximální sluneční aktivity.

Doporučujeme zvážit tyto oblasti:

SAE (polovina března - začátek května)

Krym (blíže k květnu)

Izrael (blíže k květnu již teplé moře v Eilatu)

Léto není čas cestovat na horká místa. Naše dítě neschválí takové drastické změny klimatu. Je lepší vyzvednout něco ve vaší klimatické zóně - usadit se u jezera, dělat břišní cvičení, procházet stinnými lesy, zkrátka něco pastoračního.

V létě v hlavní sezóně (červenec-srpen) doporučujeme těhotným ženám chodit a dýchat více čerstvého vzduchu.

Česká republika (hornatá část);

Horská jezera v Rakousku (Zell Am See-Kaprun je velmi krásné místo!). Mimochodem? existují speciální hotely pro těhotné ženy;

Severní Itálie se svými jezery (Lugano, Dicamo, Garda) (specializované hotely);

Z plážových cílů je důležité zvolit ten pravý čas, abyste se nedostali do extrémně horkých podmínek. V těchto zemích si můžete odpočinout u moře:

Španělsko (červen, konec srpna);

Podzim je téměř dokonalý čas na odpočinek. Někteří lidé rádi vdechují vůni mrtvých listů, pěší turistiku ve více či méně vyčištěných lesích (aby se neohrožili zakopnutím a pádem!), Jiní se právě dostanou ven do jižních zemí, je dost teplo, ale není tam žádné teplo. Můžete si zaplavat v moři nebo bazénu a večer se projít po promenádě a jíst exotická jídla, temperament, relaxovat. Jemné slunce, příjemný servisní personál, útulný hotelový pokoj, možnost relaxace z květináčů a žehlicích košil - to, co ještě žena potřebuje pro štěstí?

Z podzimních směrů pro těhotné ženy doporučujeme tyto:

Září (teplé moře + výlety):

Mohou těhotné ženy létat k moři

Odpočinek během těhotenství na moři

Nejčastější otázkou je, zda těhotná žena může jít k moři? Pokud těhotenství postupuje normálně, pak z toho bude mít prospěch pouze odpočinek - žena i dítě. Samozřejmě se musíte nejprve poradit s místním gynekologem a ujistit se, že neexistují žádné kontraindikace pro odpočinek. Čerstvý mořský vzduch, krásná příroda, moře - to vše zlepší nejen vaše zdraví, ale také vaši náladu!

Názor lékařů „Je možné, aby se těhotné ženy uvolňovaly na moři?“
• Druhý trimestr těhotenství je nejvhodnější pro relaxaci na moři, od přibližně 16 do 27 týdnů těhotenství.
• Nezapomeňte se před cestou poradit se svým gynekologem, který vám dá individuální doporučení. Pokud těhotenství pokračuje normálně, bez komplikací - odpočívejte na zdraví! Mořský vzduch bude přínosem pouze pro vás a vaše dítě!
• Azovské moře je nejlepší prázdninové místo pro těhotné ženy. Díky své malé hloubce je teplota na Azovském moři vždy o 2-3 stupně vyšší než v Černém moři.
• Mořský vzduch je zvláště užitečný pro těhotné ženy, protože je nasycen záporně nabitými ionty a příznivě ovlivňuje všechny metabolické procesy v těle.
• Je lepší opustit těžké náklady - například potápění. A pokud chcete navštívit vodní park v Kirillovce - důrazně doporučujeme jen koupání v bazénu. Používání jízd a skluzavek v jakékoli fázi těhotenství je nebezpečné! Delfinárium je pro vás vhodnější - výkony přátelského týmu delfínů a kožešinových pečetí vám dodají pouze pozitivní emoce.

Pro rodinnou dovolenou s dětmi a těhotnými ženami je jednou z hlavních výhod klidná, relaxační dovolená, zelené plochy, vlastní velký bazén. V penzionu se uvolňují páry s dětmi různého věku a tato atmosféra má příznivý vliv na váš stav.

Po odpočinku v penzionu navštěvují těhotné ženy solnou místnost. A kyslíkové koktejly, které se připravují v jídelně penzionu, nasycují tělo kyslíkem, což je během těhotenství tak nutné!

V penzionu je nepřetržitě otevřené lékařské centrum, kde můžete získat potřebné rady a v případě potřeby kvalifikovanou první pomoc.

Tipy pro nastávající matky
• Když jedete na dovolenou, nezapomeňte si s sebou přinést výměnnou kartu (každá těhotná žena je vydávána při registraci na prenatální klinice).
• První dny pobytu v mořském letovisku - aklimatizace, tělo si zvykne na nové podmínky. V těchto dnech je důležité odpočívat co nejvíce, a co je nejdůležitější, dostatek spánku. Užitečný je také denní spánek..
• Snažte se být méně na slunci, dávejte přednost temným místům.
• Být na otevřeném slunci - nezapomeňte použít panamský klobouk!
• Při plavání v moři si můžete všimnout, že se vaše dítě přestalo hýbat a chová se tiše v bříšku. To je normální reakce, takže se nemusíte bát! Dítě, jak to bylo, naslouchá novým pocitům neznámým. Někdy je u těhotných žen na Azovském moři pozorována jiná reakce - když jsou na moři, dítě se začíná intenzivně pohybovat - a to je také normální!

Prázdniny na moři během těhotenství

Zpráva, že jste ve vynikající poloze, není důvodem k opuštění plánovaného výletu k moři.

Naopak při správném přístupu k organizaci prázdnin má nastávající matka šanci zlepšit své zdraví a zdraví dítěte vyvíjejícího se v děloze.

A poplatek za pozitivní energii, kterou dostanete na moři, vám určitě prospěje.

Člověk musí dodržovat několik jednoduchých pravidel a doporučení a vzpomínáte si na „těhotnou“ cestu na moře s vřelostí a úsměvem.

Je dovolená na moři užitečná pro těhotné ženy??

Při absenci kontraindikací je odpočinek na moři pro těhotnou ženu skvělou zábavou. Být na pobřeží vám pomůže uniknout každodenním problémům, dá vám příležitost zásobit se pozitivními emocemi před takovým vážným testem, jako je porod.

Hluk vln má obrovský uklidňující účinek a odpočinek na teplém písku je vynikající prevencí nemocí genitourinárního systému spojených s podchlazením.

Edém, často pozorovaný u nastávajících matek, je po odpočinku na moři výrazně snížen. Mořský vzduch má také pozitivní vliv na krevní tlak..

Aby byl výlet do moře úspěšný, budoucí matka by si měla být vědoma toho, že poloha, ve které se nachází, má více měřený a klidnější odpočinek.

Vyloučte z programu zábavy návštěvu hlučných diskoték a jiných nočních slavností: zdravý spánek zůstává nezbytnou pro těhotnou.

Pokuste se ochutnat exotická jídla, protože neznámá jídla mohou způsobit alergie nebo otravu..

V takových případech se nemůžete uvolnit na moři těhotná?

Bohužel, v některých případech, výlety do moře pro budoucí matky jsou pod přísným zákazem. Mluvíme o následujících situacích, kdy se nadměrné zatížení může stát vážnou hrozbou pro zdraví ženy a dítěte:

1 Placentární patologie (předčasné oddělení placenty, placenta previa). Před plánováním výletu k moři je nutné podstoupit vyšetření ultrazvukem, aby bylo možné včas určit patologii. Placenta previa může způsobit krvácení z dělohy.

2 Pozdní toxikóza (gestóza). Jedná se o komplikaci charakterizovanou zvýšením hladiny bílkovin v moči a zvýšením krevního tlaku, jakož i otokem a celkovou nevolností. Je velmi život ohrožující plod, a proto je-li zjištěna gestóza, je lék nutný pod dohledem lékaře.

3 Hrozba potratu. Pokud v jakémkoli stádiu těhotenství máte příznaky, jako je děložní krvácení, bolest v dolním břiše a v bederní oblasti, měl by být upřednostňován vyšetřování na moři na odpočinku na moři..

4 Příliš brzké nebo pozdní těhotenství. První trimestr je charakterizován položením životně důležitých orgánů a systémů dítěte, takže v této době je lepší zdržet se všech faktorů, které mohou tento proces narušit. V posledním měsíci těhotenství může přetížení způsobit předčasný porod.

5 Exacerbace chronických onemocnění, projev alergických reakcí. Tento stav vylučuje dlouhé cesty a výlety mimo město, protože nastávající matka může kdykoli potřebovat pohotovostní lékařskou péči.

Pokud vám nebyla diagnostikována žádná z výše uvedených komplikací, můžete bezpečně naplánovat dovolenou na moři. Je žádoucí, aby se výlet do letoviska shodoval s druhým trimestrem, s maximem na začátku třetího.

Pokuste se vybrat si země, které jsou příliš daleko od vaší dovolené. Dlouhý let není pro těhotnou ženu nejlepším dobrodružstvím.

Klima v resortu by se nemělo radikálně lišit od povětrnostních podmínek, které jsou vám známy. Nejpřípustnější teplota vzduchu je 30-35 ° С.

Může těhotné ženy opalovat?

Přes skutečnost, že slunce je zdrojem života na naší planetě, je někdy dopad slunečního světla na živé organismy fatální. Někteří lékaři kategoricky zakazují opalování během těhotenství, ale správné vystavení slunci v souladu se všemi bezpečnostními normami může být nenahraditelné..

Být na slunci přispívá k produkci vitamínů B, které pomáhají tělu vstřebávat vápník, fosfor a hořčík..

Tato vlastnost je užitečná pro budoucí matky, protože nedostatek vápníku během těhotenství může vést k zubnímu kazu, vzniku kostních chorob a způsobit vývoj křivek u dítěte.

Proto se věří, že pobyt na čerstvém vzduchu a přiměřené opalování během těhotenství dokonale ovlivňuje tvorbu kostry a zubů plodu..

Při opalování na slunci by budoucí matka měla dodržovat následující doporučení:

1 Můžete se opalovat pouze do 10:00 a po 17-18 hodin. V současné době není aktivita ultrafialových paprsků tak vysoká, aby poškodila matku a dítě.

2 Nejezte těžké potraviny, než se vydáte na pláž. Je mnohem lepší jíst čerstvou zeleninu a ovoce bohaté na přírodní antioxidanty: rajčata, okurky, mrkev, jablka.

Při relaxaci pijte co nejvíce vody. Vezměte s sebou na pláž láhev neperlivé vody, chlazeného zeleného čaje nebo přírodní šťávy.

3 Odpovědně přistupujte k výběru opalovacího krému. Věnujte pozornost stupni ochrany, který je vždy uveden na balení: 30 SPF je optimální.

Složení krému také záleží. Prostředky, které obsahují přírodní oleje, je během těhotenství lepší nepoužívat.

Částice olejů se hromadí v pokožce a jsou schopny zvýšit účinek ultrafialových paprsků, které mohou být plné vzhledu stárnutí..

4 Být na přímém slunci by nemělo být delší než 10-15 minut. Dlouhodobé vystavení ultrafialovým paprskům na kůži může způsobit stárnutí skvrny a tento jev je často pozorován u těhotných žen..

Po přijetí úpalů může žena ztratit vědomí. Rovněž zvýšení tělesné teploty matky v důsledku přehřátí je pro plod nebezpečné, protože jeho tělo dosud nemá schopnost termoregulovat.

Je možné plavat těhotná?

Není tajemstvím, že mořská voda je nasycena mnoha jedinečnými stopovými prvky a anorganickými solemi. Proto se většina největších letovisek a letovisek nachází v blízkosti moře.

Látky obsažené v mořské vodě mají mnoho užitečných vlastností: mohou zlepšit stav pokožky, chránit před výskytem plísňových chorob, zlepšit proces srážení krve a hojení.

Mořská voda je kromě jiného bohatá na železo. To je důležité, protože většina žen zažívá během těhotenství nepříjemný stav, jako je anémie..

Železo je zodpovědné za přenos kyslíku tkáněmi těla a také pozitivně ovlivňuje vývoj plodu a chrání jej před výskytem anémie..

Ženy, které pravidelně plavou během těhotenství, mají dobrou uteroplacentární hemodynamiku: děložní cévy jsou ve vynikajícím tónu, respektive více živin je dodáváno do plodu.

Nejužitečnějším faktorem pro nastávající matku je však to, že plavání v mořské vodě přispívá k celkové relaxaci těla. Chemické složení vody pomáhá svalům zbavit se nadměrného napětí, což je nezbytné zejména pro těhotné ženy ve druhém a třetím trimestru.

Odmítnutí plavat je prostě nelogické: nastávající matka prakticky necítí svou vlastní váhu, koupání ve slané vodě, odpočinek a relaxace je lepší než jen ležet na lehátku.

Kromě toho mořské procedury pomáhají zbavit stresu a normalizovat tón nervového systému. Klidné a měřené plavání - druh tréninku dýchacích cest před porodem.

Aby však plavání v moři přineslo jen užitek, musí budoucí matka dodržovat některá pravidla:

Vyhněte se podchlazení. Nezačněte plavat, pokud teplota vody nedosáhla +22 ° C. Pokud pláž takové údaje neposkytuje, poslouchejte své vlastní pocity: při vstupu do vody byste se neměli cítit nepříjemně.

Plavejte pouze pro radost. Pokud jste dobře připraveni, plavte energicky. Pokud jste se před cestováním k moři dlouho nezúčastňovali fyzických cvičení, pak nejdřív strávte ve vodě déle než 10 minut, abyste se vyhnuli přepracování. V tomto obtížném období je lepší zdržet se plavání na velké vzdálenosti, stejně jako potápění a potápění.

Snažte se nedotýkat zástupců mořského života. Mnoho mořského života má obrannou reakci. Někdy dokonce rušíte zdánlivě zcela neškodnou rybu, medúzu nebo korály, riskujete vážné popálení.

Nezačněte plavat ihned po příjezdu na pláž. Pro začátek je lepší se ve stínu uvolnit a „ochladit“ a teprve poté můžete jít k rybníku.

Co si vzít s sebou na moře těhotné?

Pokud se chystáte na krátkou cestu, zkuste opustit masivní zavazadla a vzít si s sebou pouze ty nejnutnější věci.

Vyžaduje se lékárnička s léky, které mohou být užitečné na cestách: aktivní uhlí, léky proti bolesti a antipyretika, první pomoc při zranění, léčivé masti, popáleniny.

Pokud nemáte vždy dobrou silniční toleranci, vezměte si své prášky na pohybovou nemoc s sebou. Nezapomeňte do kabelky vložit antibakteriální mokré ubrousky nebo dezinfekční gel.

Je lepší si s sebou přinést nějaké solária. Pokud dáváte přednost krémům s minimálním počtem vonných parfémů ve složení, můžete dokonce použít produkty určené pro děti.

Nezapomeňte na čelenku. Klobouk se širokým okrajem chrání vaši tvář před přímým vystavením slunečnímu záření, které zabraňuje výskytu stárnutí na kůži. Šátky a lehké šátky v tomto ohledu nejsou příliš účinné - takové doplňky mohou být ponechány večer.

Boty by měly být především pohodlné. Zapomeňte na paty na přestávku: klidně nosit žabky a žabky na nízkém vzestupu.

Zkuste přinést volně padnoucí oděv především z přírodních „dýchacích“ tkanin. Prostorné letní šaty a tuniky z povlečení jsou perfektní.

Kam v těhotenství odpočívat: užitečné tipy a pravidla

Lékaři tvrdí, že zdravé těhotenství není důvodem k odmítnutí cestování. Příjemné emoce, relaxace a celkově dobrá nálada jsou pouze ve prospěch nastávající matky. Je pravda, že je třeba vzít v úvahu některé nuance „zajímavé situace“ a naplánovat cestu správně. Kam a jak se můžete vydat na dovolenou během těhotenství, odborníci Coral Travel objasnili gynekologové z porodníka-gynekologa perinatálního centra Kyjeva.

Bezpečné období cesty

9 měsíců těhotenství je podmíněně rozděleno do tří trimestrů:

 • první - od prvního do 13. týdne těhotenství;
 • druhý - od 14. do 27. týdne;
 • třetí - od 28. do 38. týdne (do doby narození).

Mnoho žen se domnívá, že nejvhodnější čas pro cestování na dovolené je první trimestr. Bříško samozřejmě ještě není tak velké a je vhodné ho schovat pod tričko zdarma, zatím není těžké chodit a můžete aktivně trávit volný čas. Lékaři s tímto názorem nesouhlasí..

V prvním trimestru je tělo nastávající matky velmi citlivé na jakékoli změny: objevují se alergie na potraviny, nesnášenlivost vůči potravinám a pachům, nemoc z pohybu, toxikóza atd. Navíc v prvních týdnech těhotenství existuje vysoké riziko potratu, takže stres a stres jsou kontraindikovány. V této době gynekologové doporučují zdržet se dlouhých cest. Jsou povoleny pouze krátké výlety po zemi.

Nejbezpečnější pro cestování na dovolené porodník-gynekologové nazývají druhý trimestr. V této době si žena již zvykla na své „zvláštní“ postavení a plod začíná stabilní období vývoje vnitřních systémů. Pokud neexistují kontraindikace, můžete cestovat do zahraničí.

Ve třetím trimestru jsou náklady také kontraindikovány, protože existuje riziko předčasného porodu. Během tohoto období je důležité se připravit na vzhled dítěte a necestovat mimo region.

Kdy a kde lépe jít na odpočinek?

Touha změnit situaci a jít do jiné země je pro těhotnou ženu přirozená. Obzvláště když je okno vlhké a chladné, ale někde jsou písečné pláže a azurové moře. Zní to velmi lákavě. Těhotná žena však musí vzít v úvahu nejen své vlastní touhy, ale také možná rizika.

Před plánováním dovolené musíte vždy konzultovat s gynekologem a složit potřebné testy. Pokud neexistují žádné hrozby a kontraindikace, můžete si vybrat čas a místo odpočinku.

Lékaři doporučují, aby těhotné ženy dodržovaly následující pravidla:

 1. Neleťte do exotických zemí s horkým podnebím a vysokou vlhkostí. Pamatujte, že těhotné ženy jsou náchylné k otokům a přehřátí.
 2. Odmítněte výlety do asijských a tropických zemí. K jejich návštěvě jsou často zapotřebí preventivní očkování, která jsou pro těhotné ženy nebezpečná.
 3. Vyvarujte se náhlým změnám v časových a klimatických pásmech - více než 2-3 hodiny.
 4. Nejezděte do letoviska uprostřed turistické sezóny. V létě a v „horké“ sezóně jsou hotely přeplněné, takže je obtížnější vybrat si ten pravý pokoj. Kromě toho převládají hlučné animace, hudební chrastítka odkudkoli.
 5. Je vhodnější zvolit evropské země s mírným podnebím, stejně jako pobřeží Středozemního moře a Černého moře. Nejlepší země pro těhotné ženy uznaly Španělsko, Itálie, Chorvatsko, Řecko, Turecko, Bulharsko.
 6. Nenavštěvujte hory a oblasti: ve vysokých nadmořských výškách dochází ke změnám tlaku ak nedostatku kyslíku.
 7. Nejlepší je vybrat místa s rozvinutou infrastrukturou a dostupností zdravotnických služeb. Vynikající možností budou sanatoria se speciálními programy pro zbývající nastávající matky. Vhodné jsou také rodinné hotely s vysokou úrovní služeb a možností výběru a úpravy nabídky..

Let: možný nebo ne?

Prázdniny v zahraničí zahrnují leteckou dopravu. Porodník-gynekologové nezakazují ženám létat „v poloze“, pokud těhotenství půjde dobře. Jsou zde však také nuance a pravidla. Není vhodné zvolit si letadlo v prvním a posledním trimestru. Je důležité si uvědomit, že během letu se mění tlak. V raných stádiích to může způsobit oddělení placenty, krvácení a potrat, v pozdějších stádiích - předčasný porod. Pokud se nastávající matka cítí dobře, je bezpečné létat od 13. do 28. týdne.

Mnoho leteckých společností vyžaduje lékařský průkaz od lékaře o stavu těhotenství a také ženám neslouží déle než 30 týdnů.

Důležité tipy pro těhotné ženy:

 • Vyberte první řadu sedadel poblíž uličky;
 • pokud možno vstávejte ze svého sedadla každých 30 minut a chodte po kabině 2-3 minuty;
 • vezměte si s sebou nebo si objednejte dietní menu;
 • držte po ruce lízátka a potřebné přípravky;
 • před letem můžete vypít mírné bezpečné sedativum.

Další druhy dopravy: vlak, auto, autobus

Vlak je považován za nejbezpečnější způsob dopravy těhotných žen. Odborníci doporučují zvolit železnici, pokud doba jízdy nepřesáhne 20 hodin. Nezapomeňte si rezervovat spodní polici a nejlépe v měkkém vozíku.

kladyMinusy
Můžete si lehnout, odpočívat a spátDlouhá doba cestování
Pohodlné k jídlu je horká voda na přípravu čajeNevhodné WC, nestabilní pracovní doba toalety (uzavřené během parkování)
Jemné třepáníStuffy (pokud klimatizace nefunguje dobře)
Můžete vstávat a chodit kolem auta

Auto je také vhodné pro těhotné výlety, pokud často jezdíte. Odborníci doporučují nákup nafukovacích polštářů na krk a záda, jakož i zajištění možnosti přenocování, pokud je silnice plánována na dlouhou dobu.

kladyMinusy
Schopnost samostatně ovládat zastávky, jít na procházkuSilné třepání
Se vším, co potřebujete, si můžete vzít spoustu zavazadelSedící poloha
KlimatizaceNepříjemnost toalety, pokud na cestě nejsou žádná speciálně vybavená místa

Odborníci doporučují cestování autobusem pouze na krátké vzdálenosti - ne více než 2-3 hodiny na silnici se zastávkami. Těhotným ženám se nedoporučuje sedět déle než 1,5 hodiny. Rovněž všechny typy vodní dopravy spadají pod zákaz. Vzhledem k vysokému riziku nemoci z pohybu by měla být opuštěna i hodinu a půl plavby..

Bezpečnost cestování

Hlavní pravidlo těhotenské dovolené - cesta a odpočinek by se měla konat v pohodlí a přinášet potěšení. Odborníci nedoporučují šetřit na životních podmínkách a službách. Nejlepší je vybrat si rekreační místa s rozvinutou infrastrukturou.

Pravidla pro těhotné ženy:

 • doprovázet příbuzné nebo blízké osoby;
 • mít po ruce telefonní číslo gynekologa, který pozoruje těhotenství;
 • jíst ovoce a obecně neznámá jídla pečlivě;
 • vyhnout se stresu a podchlazení;
 • Nejezděte hodně, odmítněte žádné výlety a výlety autobusem;
 • Neopalovejte se, nosit klobouk a sluneční brýle;
 • nosit volné oblečení a pohodlné boty;
 • vybrat si uzavřené plavky na pláž;
 • vždy mít po ruce nesycenou pitnou vodu;
 • používat opalovací krém pro těhotné ženy;
 • odmítají kořenitá a kořenitá jídla, exotická jídla.

Co můžete dělat během vaší dovolené?

Těhotné je užitečné ve všem, co přináší příjemné emoce a radost. Je však třeba vyloučit silnou fyzickou aktivitu a emocionální výbuchy. Horolezectví, parašutismus, jízda na kajaku a další extrémní aktivity pro budoucí matku jsou kontraindikovány. Odpočinek by měl být prováděn v klidném měřeném rytmu s mírným cvičením.

Lékaři doporučují chodit i plavat. Obzvláště užitečné během těhotenství, vodní aerobik. Vodní procedury mají pozitivní vliv na vývoj dítěte, zmírňují únavu, zlepšují krevní oběh a tonizují pokožku. Ráno se můžete opalovat na pláži a večer si můžete klidně vzít promenádu ​​nebo poslouchat příjemnou hudbu při lahodné večeři..

Co vzít z dokumentů?

Během odpočinku, stejně jako při letu, jsou potřebné následující dokumenty:

 1. Osvědčení od gynekologa o stavu a načasování těhotenství - vydané nejdříve týden před dnem odjezdu.
 2. V některých případech mohou vyžadovat lékařskou kartu se závěrem ošetřujícího lékaře o zdravotním stavu.
 3. Běžné pojištění.
 4. Karta těhotenství a rodný list - pozdní.

Lékaři tvrdí, že zdravé těhotenství není důvodem k odmítnutí cestování. Příjemné emoce, relaxace a celkově dobrá nálada jsou pouze ve prospěch nastávající matky. Je pravda, že je třeba vzít v úvahu některé nuance "int.".

Je možné kombinovat těhotenství s odpočinkem na moři?

Když žena očekává vzhled dítěte, je nucena se omezit mnoha způsoby a odmítnout své milované, ale ne příliš zdravé jídlo, sport, obvyklý rytmus života. Zájem o zdraví stále nenarozeného dítěte způsobuje, že se budoucí matky starají o mnoho důvodů. Pokud přijde na dlouho očekávanou dovolenou, mnoho lidí upřednostňuje zapomenout na své plány, i když již byl vyplacen výlet k moři.

Uvidíme, zda jsou plážové dovolené pro těhotné ženy a jejich děti tak nebezpečné, nebo se toho obávají zbytečné?

Je odpočinek na moři užitečný pro těhotnou ženu??

Na tuto otázku lze jednoznačně odpovědět - čas strávený na břehu teplého moře bude mít pozitivní vliv na zdraví, náladu a celkovou pohodu těhotné ženy, jakož i jakékoli jiné osoby, zejména pokud tráví většinu času doma nebo pobývá v severních šířkách.

Zaprvé, mírné opalování umožňuje pokožce produkovat vitamín D3, který je nezbytný pro vstřebávání vápníku, což znamená, že je nejlepší prevencí vzniku křivíc u dítěte a zabraňuje zhoršování kostí, zubů, vlasů a nehtů nastávající matky. Kromě toho mají sluneční paprsky tonizující účinek a aktivují metabolismus a činnost všech tělesných systémů. Proto v teplé sezóně obvykle cítíme nárůst energie a dobré nálady.

Za druhé, slaná mořská voda je neuvěřitelně bohatá na minerály, které jsou pro tělo nezbytné během těhotenství ve velkém množství. Denní koupání v mořské vodě může částečně nahradit i multivitaminové komplexy (zejména v kombinaci s pravidelnou konzumací čerstvé zeleniny a ovoce). Mikro a makro prvky nasycují pokožku, což příznivě ovlivňuje její stav, zlepšuje krevní oběh a posiluje stěny krevních cév (to je jeden z nejlepších způsobů, jak zabránit otokům a křečovým žilám). Plavání je navíc nejbezpečnější volbou pro fyzickou aktivitu žen na místě, protože voda zjemňuje pohyby a odstraňuje zbytečné napětí z kloubů. Hlavní věc je dodržovat opatření a při sebemenším náznaku únavy dostat se na břeh.

Za třetí, mořský vzduch je známý svými léčivými vlastnostmi. Je to neuvěřitelně užitečné, protože neobsahuje téměř žádné nečistoty, ale je nasycený kyslíkem a ozonem. Kromě toho je bohatá na ionty jódu, které jsou nezbytné pro správné fungování štítné žlázy a produkci jejích hormonů. Deficit tohoto prvku čelí téměř každý, s výjimkou obyvatel pobřežních oblastí.

Pozitivní změna krajiny a absence každodenních starostí mají kromě všech výše uvedených skutečností pozitivní vliv na psychoemocionální stav budoucí matky a pomáhají jí zbavit se stresu a zbytečných úzkostí..

Je možné se během těhotenství opalovat?

Být pod spalujícím sluncem několik hodin rozhodně nestojí za to. Přehřátí negativně ovlivní zdraví budoucí matky a jejího dítěte, může vyvolat tachykardii, prudký pokles krevního tlaku a mdloby. Nelze však jednoznačně říci, že je pro těhotné ženy opalovat, protože mírné množství slunečního světla posiluje imunitní systém, zlepšuje náladu a, jak již bylo řečeno, je nezbytné pro syntézu vitamínu D3..

Aby byla doba strávená na pláži příjemná a užitečná a neměla za následek nepříjemné následky, je důležité, aby těhotná žena dodržovala řadu jednoduchých pravidel:

 • Vyhněte se přímému slunečnímu záření a pokuste se trávit více času ve stínu;
 • používat opalovací krém s vysokým ochranným faktorem (ne nižší než 40 SPF);
 • Nespatujte se v poledne, nejbezpečnější období je do 11:00 a po 17:00.
 • pít více tekutiny, aby se zabránilo dehydrataci;
 • při prvním náznaku malátnosti opusťte pláž a v případě potřeby vyhledejte lékařskou pomoc.

U mnoha žen je během těhotenství intenzivnější pigmentace kůže a dokonce i vlasů, aby se zabránilo růstu a zesílení zbarvení věkových skvrn, je lepší se opalovat. Tento jev má však čistě kosmetický charakter a nepoškozuje zdraví ženy ani dítěte.

Je možné plavat v moři během těhotenství:

Mořská voda a klidné plavání jsou velmi užitečné i jednotlivě, ale v kombinaci pomohou obnovit sílu, zmírnit stres a připravit ženské tělo na nadcházející narození. Jaké období je považováno za nejoptimálnější pro odpočinek na pobřeží?

- první trimestr

Začátek těhotenství je pro ženské tělo obtížným obdobím, které se teprve začíná přizpůsobovat změnám, které se v něm vyskytují, které jsou zase často doprovázeny tak nepříjemným jevem, jako je toxikóza. První tři měsíce jsou nezbytná k vytvoření různých orgánů a systémů dítěte, navíc v této fázi ještě nebyla vytvořena placenta, která by ho chránila před účinky škodlivých látek, které se mohou vyskytovat v mateřské krvi.

Vzhledem k výše uvedenému je první trimestr považován za nepříznivý pro dlouhé cesty, zejména pokud jsou doprovázeny dlouhými lety, změnami klimatu a změnami teploty. Proto je lepší odmítnout odpočívat na moři alespoň do 14. týdne a do té chvíle si zajistit nejpohodlnější atmosféru, vyhýbat se stresu a zvýšenému zatížení, pokud je to možné..

Články O Neplodnosti