Hlavní Výživa

Krevety během těhotenství

Musíte však připustit, že vždy existují nějaké mléčné výrobky, které nedokáže vydržet ani jeden normální člověk. Krevety pomohou diverzifikovat obvyklou stravu. Ale je možné jíst krevety během těhotenství? Koneckonců, většina mořských plodů je přísně kontraindikována v zajímavém postavení..

Výhody krevety během těhotenství

Pokud jste před těhotenstvím pocítili něžnou lásku k produktu, jako jsou krevety, neměli byste to během těhotenství popírat. Hlavní věcí, kterou si musíte pamatovat, je dodržování zdravého opatření ve všem. Busta s jakýmikoli produkty je naprosto zbytečná. Jaké jsou výhody krevet během těhotenství? Mají hodně bílkovin, stopových prvků, železa a kyselin potřebných pro tělo těhotné ženy.

Pokud pravidelně používáte krevety, nemůžete si dělat starosti s tvorbou kostního systému dítěte, jeho mozku a centrálního nervového systému. Krevety jsou snadno strávitelné, dobře absorbují a nasycují tělo potřebným množstvím jódu. Všechny užitečné vlastnosti jsou zachovány pouze v souladu s pravidly tepelného zpracování..

Pokud jste krevety nezkoušeli před těhotenstvím, ale pak jste najednou chtěli - musíte zkontrolovat reakci těla na ně. Obecně produkt zřídka způsobuje alergické reakce, ale přesto.

Musíte jíst nějaké krevety a počkat. Pokud nejsou pozorovány žádné reakce, můžete se bezpečně hýčkat tímto nástrojem. Nejezte krevety každý den. Stačí sto padesát gramů týdně.

Užitečné tipy krevet

Protože v mořských rybách není žádný tuk, ale pouze bílkoviny a stopové prvky, jsou považovány za skvělou alternativu k masu pro stravu, výživné a zdravé jídlo. Mořské plody, zejména chobotnice a krevety, jsou díky svému bohatému složení zapojeny do hematopoézy. Hlavní věc je být schopen správně zpracovat produkt. Krevety můžete přidat k různým pokrmům, počínaje polévkami a konče saláty. Je to na vašem uvážení.

Buďte velmi opatrní a reagujte na výběr krevet. Snažte se neuskutečňovat nákupy na spontánních trzích, dávejte přednost obchodům, kde lze pro zboží poskytnout certifikáty kvality a dokumenty dokládající jeho shodu s hostem. Pokud si koupíte hotové krevety, pečlivě si přečtěte složení. Skutečnost je taková, že krevety ve sklenicích s různými omáčkami se často přidávají s konzervačními látkami, barvivy, octem a dalšími přísadami, které jsou kontraindikovány pro těhotné ženy, což může způsobit otravu. Rovněž se vyplatí zkontrolovat datum exspirace..

Nejlepší volbou pro vaše zdraví a zdraví vašeho dítěte jsou domácí krevety. Chcete-li to provést, hodit je do vroucí vody a vařit po dobu 6-7 minut, neméně a nic víc. Pak je oloupejte, skořápku a hlavu a ponechejte pouze měkké jedlé maso. Nejlepší je to s rukavicemi, protože ruce mohou péct.

Krevety jde dobře s citronovou šťávou. Čerstvě připravené pokrmy z mořských plodů by neměly stát, protože se rychle kazí, a riskujete, že se stanete nešťastným majitelem rozrušení žaludku.

A tak: během těhotenství můžete jíst a dokonce potřebovat krevety, hlavní věcí je nezapomenout na míru a kontrolu kvality produktu..

Krevety během těhotenství

Obsah:

Jídelní zvyklosti těhotných žen jsou úžasným jevem. Touha po jídle je tak silná, že není možné myslet na nic jiného. Je jasné, že by se mělo upustit od používání syrového mletého masa a křídy, ale co kdybyste najednou chtěli krevety? Mohu je jíst během těhotenství??

Krevety během těhotenství: výhody

Použití krevet není pochyb. Téměř neobsahují tuky a uhlohydráty a předčí maso v množství cenných látek. Nízkokalorický produkt je snadno strávitelný, dává dlouhodobý pocit sytosti a nepřispívá k přírůstku na váze, což je zvláště důležité během těhotenství. Léčba pomáhá překonat touhu po slaných a slaných předkrmech - čipy, sušenky a další špatné občerstvení.

Krevety navíc obsahují:

 • zvýšené množství železa, mědi a zinku, které zlepšují tvorbu krve a zvyšují výkon;
 • nezbytné pro lidské tělo omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, které zlepšují metabolismus a předcházejí mnoha nemocem;
 • jod, který reguluje endokrinní systém;
 • snadno stravitelný fosfor, bez kterého není možné chránit zdraví kostí a zubů;
 • zinek, který pomáhá chránit krásu pokožky a nehtů;
 • draslík, který podporuje zdraví srdce;
 • selen, který zvyšuje imunitu a chrání před škodlivými účinky volných radikálů;
 • silný antioxidant astaxanthin, který obnovuje cévní elasticitu, zabraňuje krevním sraženinám a omlazuje tělo.

Použití pochoutky v 1. a 2. trimestru těhotenství prospěje nejen matce, ale i nenarozenému dítěti. Zvýšený obsah bílkovin, stopových prvků a mastných kyselin přispívá k tvorbě fetálních kostí, rozvoji nervového systému a mozku. Přítomnost mořských plodů ve stravě navíc snižuje riziko předčasného porodu..

Pokud byly mořské plody zahrnuty do vaší stravy před těhotenstvím a nezpůsobily alergii, je možné je i nadále jíst, ale pouze s mírou. Nejprve snědte 1-2 kusy a uvidíte, jak tělo reaguje. Pokud se objeví alespoň jeden z příznaků - svědění, vyrážka na kůži, zarudnutí očí, dušnost, rýma, otoky na pažích a nohou - okamžitě zavolejte sanitku. Pokud se neobjeví příznaky alergie, nechte se hostit na svých oblíbených "semenech", dodržujte bezpečnostní opatření. V žádném případě nejezte velkou porci najednou. Můžete konzumovat 100-150 g párkrát týdně.

Není třeba nutit se k jídlu misky krevet, pokud se vám náhle stal nepříjemný v jejich chuti a vůni. Takové chování povede k negativním důsledkům: chuť k jídlu zmizí a nálada se zhorší..

důležité Při nákupu mořských plodů na trhu riskujete získání zboží nízké kvality. Vyberte si produkt pouze v obchodech, ujistěte se o jeho čerstvosti a spolehlivosti výrobce. Je známo, že korýši akumulují ve svých organismech rtuť, olovo, kadmium a záření, takže vyhodnocují ekologickou situaci v oblasti, kde byli chyceni.

Než vyzkoušíte hotový salát nebo přílohu, pečlivě prostudujte složení. Těhotné ženy by neměly konzumovat konzervační látky, ocet, mastné a kořeněné omáčky a koření. Ideální možností je koupit kvalitní čerstvě zmrazené krevety a vařit je sami.

Nejprve je třeba opláchnout mořské plody tekoucí vodou, omýt ledovou kůru a možné kontaminanty. Krevety by pak měly být namočeny ve vroucí slané vodě a vařeny po dobu 7 minut, dokud neplují na hladinu a nejsou světle růžové. Ve spojení s jinými produkty si krevety zachovávají všechny cenné vlastnosti - přidáním do zeleninového salátu získáte velmi chutnou stravu. Krevety se zhoršují velmi rychle, takže je jedte pouze čerstvě vařené.

Krevety během těhotenství: poškození

Je možné vyzkoušet krevety poprvé, když jste v zajímavém postavení? Nestojí to za to, protože reakce organismu pracujícího pro dva může být nepředvídatelná. Existuje riziko alergické reakce nebo poruchy trávení. Během těhotenství musíte dodržovat obvyklou stravu a nezavádět nová jídla.

Použití mořských plodů v pozdním těhotenství může přispět k rozvoji potravinových alergií u dítěte. Po 22 týdnech těhotenství, kdy imunitní systém plodu začíná fungovat, by se lahůdky měly zlikvidovat, aby nedošlo k poškození zdraví dítěte..

Krevety obsahují hodně cholesterolu, takže by se měly jíst v malém množství a pro ty, kteří mají vysoký cholesterol v krvi, jsou zakázáni.

Tímto způsobem se v raných stádiích těhotenství můžete léčit malým množstvím pečlivě vybraných a řádně připravených krevet, pokud jste je snědli dříve.

Krevety během těhotenství: výhody nebo poškození (+ recepty)

Během těhotenství věnuje většina žen své stravě přísnou pozornost. Sestavují stravu pro každý den, týdny, jedí pouze zdravé a čerstvé jídlo. V některých případech může lékař doprovázející těhotenství varovat před tendencí získat další libry..

Po takovém verdiktu byste měli v nabídce snížit produkty, které se skládají z tuků a rychlých uhlohydrátů. Ale proteiny přinesou pouze tělo. A mořské plody jsou jednou z potravin bohatých na bílkoviny. Krevety během těhotenství - dnešní téma.

Výhody krevety během těhotenství

Pokud jste milovali krevety před těhotenstvím, potom jezte během těhotenství. Během tohoto období je lepší experimentovat pouze s potravinami neznámými pro vaše tělo. Chtěli jste? Proč si popírat malou část svých oblíbených krevet?

Krevety obohacují tělo proteinem, železem. Je vědecky prokázáno, že pravidelné používání těchto mořských plodů během období 1-2 trimestru má příznivý účinek nejen na nastávající matku, ale také na utváření kostry dítěte, jakož i na jeho nervový systém a mozek..

Krevety jsou také velmi snadno strávitelné produkty. Mořské plody jsou bohaté na jód a krevety se navíc vyznačují schopností tvorby krve..

Krevety: možné během těhotenství nebo ne?

Tento produkt mohou konzumovat těhotné mladé dámy, které je ještě před situací nezkoušely. Ale pak je důležité mít smysl pro proporce. Zkuste trochu a pak sledujte reakci těla.

Nastávající matka stačí jen sto gramů, dvakrát týdně. Kupte krevety, když je neukojitelná touha je jíst. Dělat si jídlo je hloupé - trh je plný dalších produktů, včetně z moře, které jsou bohaté na bílkoviny a jsou podobné krevetům ve výživové hodnotě..

Krevety během těhotenství - výhody a poškození

Výhodou mořských plodů je jejich nedostatek tuku a uhlohydrátů. Jsou lepší než maso, protože obsahují více živin..

Krevety - nízkokalorické jídlo, je snadno stravitelné a dlouho nasycuje tělo.

Krevety obsahují:

 • měď, zinek, železo - pro zvýšení účinnosti;
 • Omega-3, Omega-6 - pro rychlý metabolismus;
 • jód - pro štítnou žlázu;
 • fosfor - pro kosti a zuby;
 • draslík - pro srdce;
 • selen - pro imunitu;
 • antioxidanty - pro krevní cévy a pokožku.

Krevety mohou být škodlivé, pokud je vyzkoušíte poprvé po 22 týdnech těhotenství, kdy vaše dítě již začalo tvořit svůj vlastní imunitní systém. V tomto případě se může objevit alergická reakce. Krevety během těhotenství ve 3. trimestru se rovnají dětské alergii přímo v děloze.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet krevety v restauraci, pečlivě se podívejte, co dalšího je v misce. Těhotné ženy by neměly mít horké omáčky, ocet, spoustu koření.

Nejlepší možností je vařit něco z krevet doma. Budou například výborně hodit. K tomu je musíte koupit, čerstvé, zmrazené - nezáleží na tom, v jaké formě. Hlavní věc je správné a prokázané místo nákupu..

Jak vařit krevety?

Pro přípravu krevet je důležitá jejich čerstvost, ale velikost neovlivňuje chuť. Kvalitní krevety budou vždy mít jednotnou barvu, zakřivený ocas a lesklou skořápku.

Rozmrazené krevety před vařením. Stojí za to udělat v lednici, takže neztratí chuť.

Krevety se vaří neloupané, protože kůže umožní šťávě zůstat na místě. Nalijte vodu do pánve a přiveďte k varu, voda by měla být slaná. Pro chuť přidejte několik listů vavřínu. Žádné další koření není potřeba, zničí chuť krevet.

V době krevety musíte vařit rychle od slova vůbec. Jakmile se voda opět vaří, okamžitě vypněte oheň.

Král a tygří krevety vaří 30 sekund, převařené maso bude připomínat gumu.

Ihned poté, co vyjmete pánev z tepla, namočte krevety do ledové vody.

Vaření krevety není vůbec obtížné, po vaření je můžete jíst jednoduše s omáčkou nebo si připravit salát s krevetami.

Je nežádoucí jíst hotové mořské koktejly pro těhotné ženy, protože v jejich složení je často přítomen ocet, koření, chemické přísady, jako jsou látky zlepšující chuť..

Jaké krevety mohou být škodlivé?

Krevety bez vad je skořápka od světle růžové po oranžovou. Skvrny na nich nebo ztmavnutí znamenají nekvalitní produkt.

Tmavá hlava, černé tlapy, obskurní hlízy nebo suchá skořápka krevet vedou k jednoduchému algoritmu akcí - vezměte zkažený produkt, hodte jej do koše. Je dražší je používat.

Krevety: recepty na nastávající matky

V knize vaření pro děti existuje několik vynikajících receptů na krevety, které se snadno připravují a jsou zdravé pro těhotné ženy. Nabízíme je k vaření.

Salát

 • vařené krevety - 150 gramů;
 • rajče - 1 kus;
 • přírodní jogurt - pár polévkových lžic;
 • avokádo - 1/2;
 • okurka - 1 kus;
 • sůl, provensálské byliny - podle chuti.

Rajčata, okurka a avokádo jsou nakrájeny na pohodlné kousky. Vše smíchejte společně s oloupanými krevetami. Salát s jogurty a kořením.

Krevety polévka

 • krevety - 200 gramů;
 • smetanový sýr smetana - 1 kus;
 • brokolice - 100 gramů;
 • mrkev - 1 kus;
 • greeny - podle chuti;
 • sůl podle chuti.
 1. Dejte vařící vodu. Zatímco to vaří, opláchněte zeleninu a nakrájejte je na velké kousky.
 2. Házet zeleninu do slané vody, brokolice a mrkev bude vařit po dobu 25 minut.
 3. Krevety vařte zvlášť.
 4. Když se vaří zelenina, vypustí část vývaru, hodí se to. Zeleninu přidejte do mixéru a přidejte do nich smetanový sýr. Přidejte trochu zeleniny a pokračujte v rozmačkání, dokud nebude polévka jednotná..
 5. Výsledné bramborové brambory je třeba vařit po dobu pěti minut.
 6. Podávejte po částech s krevetami a bylinkami.

Lehká dietní polévka pomůže zmírnit stav nastávající matky v raných stádiích toxikózy.

Závěr

Jak vidíte, krevety a jejich vlastnosti nepoškodí těhotnou ženu. Jedná se o užitečný produkt, hlavní věcí je nezanedbávat hlavní opatření při nákupu.

Vážení přátelé, napište komentáře. Jaké produkty pro nastávající matky nebo děti byste chtěli vědět víc?

Krevety pro těhotné ženy prospívají a poškozují

Je možné jíst vařené nebo zmrazené krevety během těhotenství v raném a pozdním stádiu: výhody a poškození

Seafood je oblíbená pochoutka většiny lidí. S jejich přidáním existuje mnoho receptů. Výrobek je dobrý jak jako samostatný pokrm, tak v symbióze s dalšími ingrediencemi.

Krevety během těhotenství

Během těhotenství si ženy všimnou změny v chuťových preferencích, často někdo chce mořské plody.

Je ale možné, když jsou v zajímavém postavení, jíst krevety? Jaké jsou výhody, jaké jsou kontraindikace?

Výhody mořských plodů pro těhotné ženy

Obchody mají obrovskou škálu mořských plodů: ryby, krevety, chobotnice, mušle, kraby a chobotnice. Jídla z nich jsou nejen chutná a originální, ale také zdravá. Výrobky mají následující vlastnosti:

 1. Obsahuje užitečné stopové prvky.
 2. Jód.
 3. Fluor.
 4. Fosfor.
 5. Draslík zlepšuje kardiovaskulární zdraví.
 6. Měď.
 7. Zinek.
 8. Veverky.
 9. Mají nízký obsah tuku.
 10. Zlepšete průtok krve.
 11. Selen zvyšuje imunitu.
 12. Přispívejte k trávení a zvyšujte chuť k jídlu.

Systematické používání krevet během těhotenství stabilizuje trávení, posiluje kosti ženy při porodu a přispívá ke správné tvorbě kostry a nervové trubice plodu..

Mohu jíst krevety během těhotenství?

Pokud nastávající matka nemá kontraindikace, individuální nesnášenlivost, pak krevety mohou jíst během gestačního období. Hlavní věc je, že produkt je čerstvý a správně vařený.

Aby produkt nepoškodil, je třeba dodržovat následující pravidla:

 • nákup pouze v důvěryhodných obchodech;
 • odmítnout hotová jídla z mořských plodů;
 • při nadměrném používání se těžký kov hromadí v těle, což je pro člověka nebezpečné;
 • obsahují cholesterol, který ve velkém množství poškozuje zdraví, proto jej nezneužívejte;
 • vyloučit ze stravy, pokud jídlo způsobuje nepohodlí.

V raných fázích

První trimestr je důležité období. Tvorba a pokládání vnitřních orgánů, systémy podpory života.

Jakýkoli nepříznivý účinek může mít nepříznivý vliv na dítě, takže v této době je důležité pečlivě sledovat stravu, aby výrobky byly vysoce kvalitní a obsahovaly vitamíny a živiny.

Těhotná žena by neměla produkt zneužívat. Poměrně malá část 100 - 150 gramů krevet několikrát týdně. To přispěje k nasycení těla železem, jódem, fosforem a dalšími stopovými prvky. Lékaři věří, že mořské plody v tomto období posilují tělo a jsou předčasným porodníkem.

V pozdních termínech

Odborníci na výživu doporučují zdržet se konzumace mořských plodů po 22 týdnech těhotenství. Do této doby si dítě vytvoří svůj vlastní imunitní systém a může mít alergii..

Jaké je použití vařených krevet

Nejužitečnější metodou vaření je vaření. Produkt je nutné snížit ve vroucí vodě po dobu šesti, sedmi minut, důkladně opláchnout mořskými plody. Když se stanou jedním odstínem - mléko, můžete to získat. Můžete si připravit salát nebo přidat zeleninu, přílohu a jídlo je hotové.

Vařené krevety mají výhody:

 1. Nasyťte tělo železem, což je prevence anémie, a to jak u žen při porodu, tak u dítěte.
 2. Zlepšete průtok krve.
 3. Rychle uspokojte svůj hlad.
 4. Pozitivní vliv na tvorbu a vývoj plodu.

Pro koho je kontraindikován

Krevety mají, stejně jako jakékoli mořské plody, kontraindikace:

 • individuální nesnášenlivost;
 • s nadměrným množstvím aminokyselin a bílkovin v těle;
 • s onemocněním gastrointestinálního traktu;
 • po 22 týdnech těhotenství.

Krevety jsou užitečným produktem, který přináší výhody tělu nastávající matky a dítěte. Během těhotenství jsou mořské plody povoleny až do poloviny druhého trimestru. Hlavní věcí je vybrat čerstvý produkt a dodržovat doporučení vaření..

Užitečné video

Krevety během těhotenství

Obsah:

Jídelní zvyklosti těhotných žen jsou úžasným jevem. Touha po jídle je tak silná, že není možné myslet na nic jiného. Je jasné, že by se mělo upustit od používání syrového mletého masa a křídy, ale co kdybyste najednou chtěli krevety? Mohu je jíst během těhotenství??

Krevety během těhotenství: výhody

Použití krevet není pochyb. Téměř neobsahují tuky a uhlohydráty a předčí maso v množství cenných látek. Nízkokalorický produkt je snadno strávitelný, dává dlouhodobý pocit sytosti a nepřispívá k přírůstku na váze, což je zvláště důležité během těhotenství. Léčba pomáhá překonat touhu po slaných a slaných předkrmech - čipy, sušenky a další špatné občerstvení.

Krevety navíc obsahují:

 • zvýšené množství železa, mědi a zinku, které zlepšují tvorbu krve a zvyšují výkon;
 • nezbytné pro lidské tělo omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, které zlepšují metabolismus a předcházejí mnoha nemocem;
 • jod, který reguluje endokrinní systém;
 • snadno stravitelný fosfor, bez kterého není možné chránit zdraví kostí a zubů;
 • zinek, který pomáhá chránit krásu pokožky a nehtů;
 • draslík, který podporuje zdraví srdce;
 • selen, který zvyšuje imunitu a chrání před škodlivými účinky volných radikálů;
 • silný antioxidant astaxanthin, který obnovuje cévní elasticitu, zabraňuje krevním sraženinám a omlazuje tělo.

Použití pochoutky v 1. a 2. trimestru těhotenství prospěje nejen matce, ale i nenarozenému dítěti. Zvýšený obsah bílkovin, stopových prvků a mastných kyselin přispívá k tvorbě fetálních kostí, rozvoji nervového systému a mozku. Přítomnost mořských plodů ve stravě navíc snižuje riziko předčasného porodu..

Pokud byly mořské plody zahrnuty do vaší stravy před těhotenstvím a nezpůsobily alergii, je možné je i nadále jíst, ale pouze s mírou. Nejprve snědte 1-2 kusy a uvidíte, jak tělo reaguje. Pokud se objeví alespoň jeden z příznaků - svědění, vyrážka na kůži, zarudnutí očí, dušnost, rýma, otoky na pažích a nohou - okamžitě zavolejte sanitku. Pokud se neobjeví příznaky alergie, nechte se hostit na svých oblíbených "semenech", dodržujte bezpečnostní opatření. V žádném případě nejezte velkou porci najednou. Můžete konzumovat 100-150 g párkrát týdně.

Není třeba nutit se k jídlu misky krevet, pokud se vám náhle stal nepříjemný v jejich chuti a vůni. Takové chování povede k negativním důsledkům: chuť k jídlu zmizí a nálada se zhorší..

důležité Při nákupu mořských plodů na trhu riskujete získání zboží nízké kvality. Vyberte si produkt pouze v obchodech, ujistěte se o jeho čerstvosti a spolehlivosti výrobce. Je známo, že korýši akumulují ve svých organismech rtuť, olovo, kadmium a záření, takže vyhodnocují ekologickou situaci v oblasti, kde byli chyceni.

Než vyzkoušíte hotový salát nebo přílohu, pečlivě prostudujte složení. Těhotné ženy by neměly konzumovat konzervační látky, ocet, mastné a kořeněné omáčky a koření. Ideální možností je koupit kvalitní čerstvě zmrazené krevety a vařit je sami.

Nejprve je třeba opláchnout mořské plody tekoucí vodou, omýt ledovou kůru a možné kontaminanty. Krevety by pak měly být namočeny ve vroucí slané vodě a vařeny po dobu 7 minut, dokud neplují na hladinu a nejsou světle růžové. Ve spojení s jinými produkty si krevety zachovávají všechny cenné vlastnosti - přidáním do zeleninového salátu získáte velmi chutnou stravu. Krevety se zhoršují velmi rychle, takže je jedte pouze čerstvě vařené.

Krevety během těhotenství: poškození

Je možné vyzkoušet krevety poprvé, když jste v zajímavém postavení? Nestojí to za to, protože reakce organismu pracujícího pro dva může být nepředvídatelná. Existuje riziko alergické reakce nebo poruchy trávení. Během těhotenství musíte dodržovat obvyklou stravu a nezavádět nová jídla.

Použití mořských plodů v pozdním těhotenství může přispět k rozvoji potravinových alergií u dítěte. Po 22 týdnech těhotenství, kdy imunitní systém plodu začíná fungovat, by se lahůdky měly zlikvidovat, aby nedošlo k poškození zdraví dítěte..

Krevety obsahují hodně cholesterolu, takže by se měly jíst v malém množství a pro ty, kteří mají vysoký cholesterol v krvi, jsou zakázáni.

Tímto způsobem se v raných stádiích těhotenství můžete léčit malým množstvím pečlivě vybraných a řádně připravených krevet, pokud jste je snědli dříve.

Mohou těhotné ženy jíst krevety?

Všechny mořské plody jsou plné živin, které jsou nepostradatelné a velmi cenné pro lidské tělo, a zároveň jsou potenciálními nositeli nebezpečných virových infekcí, parazitárních larev a mohou také způsobit vážné otravy nebo alergie. Krevety vyžadují zvláštní péči - odborníci je řadí mezi přední druhy mezi mořským životem ohrožujícím lidské zdraví. Je možné tento produkt jíst pro těhotné ženy a jak toto jídlo ovlivní zdraví budoucího dítěte, budeme dále diskutovat v článku.

Mohu jíst krevety během těhotenství?

Existuje mnoho neshod ohledně výhod a poškození krevet během těhotenství. Někteří vnímají mořskou pochoutku jako nejpřísnější tabu, zatímco jiní ji naopak častěji zavádějí do stravy. Lékaři ve skutečnosti nezakazují mořské plody nastávajícím matkám, ale zaměřují se na nákup kvalitního zboží, správné tepelné zpracování a mírné porce.

Důležité! Pro vlastní bezpečnost nakupujte mořské plody pouze v obchodech s dobrou pověstí. Vyhněte se výrobkům s otevřeným nebo poškozeným obalem. Při výběru zmrazených krevet dávejte přednost těm případům, které jsou v chladničce co nejhlubší.

Lékaři doporučují zavést krevety do stravy i pro ty, kteří je ještě nezkusili. Zároveň je však důležité začít s minimálními porcemi a pečlivě sledovat reakci vašeho těla.

Plody nemohou být zneužívány: na podporu jejího těla a správné výživy plodu může nastávající matka nechat jíst 100-150 g mořské pochoutky 2-3krát týdně. Pokud není pozorována zvláštní závislost na takovém jídle, nemusíte se k tomu nutit. Gurmánská jídla založená na obyvatelích moře budou mít prospěch, pokud jsou splněny následující podmínky:

 • získejte vysoce kvalitní a čerstvý produkt, vyhýbejte se trhům a spontánnímu obchodování (u prodejců se ujistěte, zda jsou k dispozici certifikáty kvality a podmínky vhodnosti prodaného zboží);
 • složka musí být podrobena dostatečnému tepelnému zpracování;
 • správně kombinovat vařené krevety s ostatními složkami jídel, protože při použití v kombinaci s nadměrným množstvím octu, koření a také v kombinaci s mandarinkovou šťávou, mléčnými koktejly, čajem a mlékem mohou těhotné ženy zažít pálení žáhy, poruchy příjmu potravy nebo vážnou otravu, gastritidu a alergická reakce.

Věděl jsi? V hinduismu je přísně zakázáno používat korýše.

Po 22 týdnech vývoje plodu bude třeba takové lahůdky úplně opustit. Faktem je, že embryo již má svůj vlastní imunitní systém vytvořený tímto obdobím, a proto jsou produkty mateřské stravy, které mohou vyvolat alergickou reakci, extrémně nežádoucí.

Podle údajů z mezinárodních nutričních institutů jsou mořské plody téměř bez tuku, ale převyšují drůbež a savce v množství bílkovin a minerálů. Pro embryo a nastávající matku je tato nuance velmi důležitá, protože proteiny jsou buněčný stavební materiál.

Vysoký obsah životně důležitých stopových prvků a vitamínů zajišťuje správnou tvorbu plodu během vývoje plodu.

Věděl jsi? Největší druh korýšů je považován za tygří krevety. Její tělo může dosáhnout délky 36 cm s hmotností 650 g.

Vzhledem k bohatému chemickému složení a užitečným vlastnostem lékaři doporučují krevety těhotným ženám..

Jejich výhody jsou zejména:

 • zásobování těla matky a rodícího se embrya užitečnými živinami;
 • podpora správné tvorby kosterního a nervového systému nenarozeného dítěte;
 • snadná stravitelnost;

Výrobky jako koumiss, králičí maso, kumquat, platýsové ryby, mango, červená rýže jsou také snadno stravitelné..

 • nasycení jodem, což je důležité pro prevenci onemocnění vyvolaných nedostatkem tohoto stopového prvku;
 • zlepšení krevního obrazu;
 • stimulace plného fungování všech vnitřních orgánů v podmínkách znečištění životního prostředí;
 • kontrola minerální rovnováhy;
 • poskytnutí budoucí matky náboji vitální energie;
 • normalizace metabolických procesů;
 • zlepšení stavu vlasů, nehtů a kůže.
 • Harm a preventivní opatření

  Nadměrná vášeň pro tuto pochoutku a výběr nekvalitního zboží může vést k vážným zdravotním problémům..

  Pro těhotné krevety jsou nebezpečné situace, kdy:

  1. Tělo je přesyceno bílkovinami a jednotlivými aminokyselinami. Aby se tomu zabránilo, měla by budoucí maminka pečlivě sledovat poměr konzumovaných bílkovin, tuků a uhlohydrátů.
  2. Výrobky jsou vyživovány těžkými kovy (rtuť, arsen) a radioaktivními látkami. Produkt je velmi specifický, takže při jeho nákupu musíte znát místo úlovku a vyhnout se nepříznivým průmyslovým zdrojům.
  3. Doporučené podávání pochoutek je systematicky překračováno. Je známo, že krevety kromě nezbytných prospěšných složek obsahují také spoustu cholesterolu. Tato živina je škodlivá nejen pro rodící se dítě, ale také pro matčino tělo..
  4. Spotřebuje se zboží nízké kvality. Faktem je, že moderní výrobci se naučili pěstovat krevety uměle pomocí syntetických aditiv: antibiotika nebo hormony mohou být v takovém korýši. Proto by ženy čekající na narození dítěte měly velmi pečlivě vybírat mořské plody a omezovat se ve svých porcích..
  5. Krevety jsou infikovány hlístami. Navzdory mýtu o neutralizačních vlastnostech slané vody se mořští obyvatelé velmi rychle nakazí parazity. Invazím lze zabránit pečlivým výběrem zboží při nákupu a dalším důkladným tepelným zpracováním..
  6. Pochoutka není dostatečně uvařená. Důsledky takového ochutnávky mohou mít za následek vážné virové infekce a dokonce i spontánní odmítnutí plodu. Ve zdravotnické statistice se často zaznamenávají infekce Botkinovou chorobou, Norfolk virus (způsobující krvácení zažívacího traktu), gastroenteritida, hepatitida, jakož i infekce rotaviry, adenoviru a enteroviru způsobené polopečenými nebo syrovými mořskými plody..
  7. Porušení podmínek skladování hotových výrobků. Otravu jídlem lze získat konzumací mořských plodů, které byly skladovány v teple nebo vedle nežádoucího zboží a byly také několikrát rozmrazeny. Je třeba vzít v úvahu specifika exotické složky a skladovat v uzavřené nádobě v mrazničce..
  8. Individuální nesnášenlivost mořských plodů a vývoj alergií. Tyto procesy jsou nejčastěji způsobeny poruchami imunitního systému a mohou se vyskytnout ve formě akutních anafylaktických reakcí..

  Vaření tajemství

  Ve světě vaření existuje mnoho receptů, ve kterých se mořské plody z korýšů vaří, dušené, pečené a smažené. Pro těhotné ženy se však doporučuje vařit nízkotučné potraviny s maximálním obsahem živin..

  Důležité! Podle University of Oregon může častá konzumace mořských plodů způsobit chronickou otravu a hromadění toxinů. Vědci připisují tuto skutečnost globálnímu oteplování a zvýšení množství kyseliny domoové v oceánských vodách. Je charakteristické, že tento jed neztratí svoji aktivitu ani po tepelném zpracování.

  Aby pochoutka poskytla tělu životně důležitou energii a uspokojila gastronomické potřeby, zkušené ženy v domácnosti doporučují:

  1. Upřednostňujte malé krevety ulovené v severním moři. Obvykle jsou na obalu kalibrovány následovně: 50/70, 70/90, 90/120. Pokud na balení nejsou žádná čísla, pak uvnitř třídičů.
  2. Preferované produkty v průhledných taškách, takže můžete vidět vzhled krevet. Měly by být pokryty tenkou průhlednou ledovou vrstvou, která naznačuje jednorázové zmrazení mořských plodů ihned po odlovu. Silný sníh nebo ledová pokrývka je známkou opakovaného zmrazování a nekvalitního zboží..
  3. Před vařením se korýši rozmrazí a vyčistí. Za tímto účelem je nutné oddělit krk od těla a odstranit z něj skořepinu. Je také důležité odstranit část zažívacího traktu krevet, což je dutá žíla. Po stisknutí se z něj uvolní tmavá látka, která kazí vzhled a chuť jídla. Pro úspěšnou extrakci této části podobné nitě budete potřebovat ostrý kuchyňský nůž nebo speciální zařízení připomínající šnek. Nástroj odřízne vnější stranu ocasní zóny, poté se okraje jemně zatlačí a střevo se vytáhne.
  4. Vyčištěný a promytý produkt uvařte v slaně osolené vodě a po zahřátí ho nechte v ohni 7 - 10 minut. Mějte na paměti, že mořské plody budou připraveny, když se jeho vnější barva změní na oranžovo-růžovou a vnitřnosti se stanou čistě bílou a neprůhlednou. Pamatujte, že při vaření se z pochoutky stane guma. Po vaření se krevety dekantují cedníkem.
  5. Pokud jste si zakoupili hotový produkt, můžete jej použít jako svačinu. Odborníci však nedoporučují nastávajícím matkám, aby experimentovaly s takovými ochutnávkami - je lepší vařit mořské korýše samy o sobě.
  6. Pro ženy v zajímavém postavení lze krevety použít k přípravě polévek, salátů, tempur, občerstvení, příloh.
  7. Pokud máte co do činění s vařenou zmrazenou ingrediencí, stačí po dobu 3 minut ponořit do vroucí vody. Doba vaření se zkrátila kvůli předchozímu vaření krevety.

  Nyní víte, čeho se musíte bát při výběru a jídle krevet a jak z nich získat maximální užitek pro vaše zdraví a zdraví nenarozeného dítěte..

  Důležité! Při nákupu zmrazených krevet dávejte pozor na jejich vzhled a obsah balení. Sníh přítomný uvnitř naznačuje, že produkt byl několikrát rozmrazen a znovu zmražen; vybledlé nebo žluté krevety značí mrazivost a dlouhodobé skladování zboží a přímé ocasy mořských živočichů znamenají zmrazení mrtvých exemplářů; černé skvrny na těle a hlavě jsou příznakem nemoci.

  Nezapomeňte, že exotická pochoutka, kromě životně důležitých minerálů a vitamínů, může být naplněna těžkými kovy a toxiny..

  Proto je důležité znát opatření a vybrat pouze kvalitní korýše.

  Je možné jíst krevety během těhotenství v raném a pozdním stádiu, ve které formě je lepší je jíst?

  Různá jídla mají určitý soubor prospěšných i škodlivých látek. Proto je velmi důležité, aby těhotné ženy sledovaly, co stojí za to jíst a které jídlo je lepší odmítnout.

  Mořské plody nejsou tak jednoduché. Například krevety během těhotenství mohou přinést výhody i poškození tělu budoucí matky a dítěte.

  Výhody krevety pro těhotné ženy

  Krevety jsou považovány za nízkokalorickou pochoutku prakticky neobsahují tuk. Kromě toho obsahují užitečné látky:

  • minerály (železo, zinek, draslík, vápník, fosfor, hořčík, měď, jód);
  • vitaminy skupin B, A, E, K, C;
  • Omega-3 nenasycené mastné kyseliny.

  Krevety jsou považovány za cenný a užitečný produkt, zejména v raných fázích těhotenství. Pomáhají:

  • rychle uspokojit svůj hlad a na dlouho pociťovat pocit sytosti;
  • posílit imunitu;
  • snížit riziko rozvoje patologií u plodu;
  • prevence anémie, nedostatku vitamínů, štítné žlázy;
  • zvýšení vaskulární elasticity, snížení rizika krevních sraženin.

  Bohaté minerální složení vám také umožní zachovat krásu vlasů a nehtů, rychle zvýšit množství cirkulující krve v těle ženy a dítěte, udržovat zuby v dobrém stavu a zabránit rozvoji nemocí trávicího traktu. Krevety jsou účinné v prevenci rektálních onemocnění, které mohou často obtěžovat budoucí matky..

  Možné poškození

  Lékaři jen zřídka doporučují jíst krevety během těhotenství. Důvodem je skutečnost, že stanoviště korýšů je v současné době kontaminováno různými toxickými a chemickými látkami. Ze stejného důvodu nemůžete jíst syrové krevety, protože zvýšené riziko otravy jídlem.

  Nastávajícím matkám s individuální nesnášenlivostí mořských plodů je zakázáno používat takové pochoutky. Alergická reakce povede ke vzniku nebezpečných příznaků, které mohou poškodit ženské tělo a plod:

  • vyrážka
  • svědění v ústní dutině;
  • loupání kůže;
  • bolest hlavy;
  • alergická rýma;
  • anafylaktický šok.

  V jaké formě je lepší těhotné ženy jíst krevety?

  Za prvé, během těhotenství se krevety nedoporučují jíst syrové, spolu s horkým kořením a také příliš často nebo ve velkých porcích. Za druhé, jídla z mořských plodů by neměla být skladována v lednici příliš dlouho, protože po opakovaném zmrazení ztratí korýši své prospěšné vlastnosti.

  Ideální volbou jsou lehké saláty s vařenými krevetami, zeleninou nebo ovocem. To sníží hladinu cholesterolu a přinese další výhody tělu matky. Mořská pochoutka se hodí s jablky, salátem, špenátem, brokolicí, hráškem, čerstvými okurkami a mrkví.

  Krevety by se měly vařit nejpozději 3-5 minut po varu. Při přeexponování bude maso pevnější a chutnější. Krevety před pečením opláchněte teplou vodou, abyste se zbavili nečistot a ledu..

  Mořské plody můžete vařit s kořením nebo bez něj. Hlavní věcí není jít příliš daleko s kořením, protože narušují chuť a vůni mořské pochoutky.

  Připravenost může být určena barvou skořápky, která bude průhlednější, a také výskytem jatečně upravených těl na hladině vody. Když k tomu dojde, musí být krevety vloženy do cedníku a dekantovány.

  Vařené krevety jsou ideální jako příloha pro vařené krevety. Může být ochuceno sójovou nebo rajčatovou omáčkou.

  Pravidla pro výběr a nákup bezpečného produktu

  Ne každý má možnost zakoupit si čerstvé krevety, protože k tomu musíte žít v blízkosti moře. V obchodech a supermarketech se obvykle prodávají zmrazené, ale to neznamená, že jsou čerstvé, takže byste měli věnovat pozornost datu zabalení produktu a jeho vzhledu..

  Přítomnost bílých skvrn nebo pruhů naznačuje, že produkt byl v mrazničce dlouhou dobu - krevety byly baleny více než před měsícem a pro těhotnou ženu by to nebylo přínosné. Pokud neexistují žádné bílé skvrny nebo pruhy, ale místo toho jsou pozorovány černé skvrny, měla by být také vyřazena mořská pochoutka. Takové značky na tlapkách naznačují, že krevety jsou staré a při vaření se mění v ovesnou kaši.

  Někdy se výrobci pokoušejí maskovat skvrny a skvrny pomocí speciálních potravinářských barev, a poté jatečně upravená těla získají nažloutlý odstín. Je lepší nekupovat takové výrobky, jako můžete vážně onemocnět. Silné barvy potravin způsobují alergie, onemocnění ledvin a jater a také negativně ovlivňují nervový systém ženy a zvyšují riziko vrozených abnormalit u dítěte.

  Ženy by navíc neměly kupovat hotové mořské koktejly nebo krevety spolu s kořením. Skladovatelnost těchto produktů je malá, asi 5 až 7 dní. Kromě toho výrobci často přidávají k těmto krevetám ocet nebo kořeněné koření. To zvyšuje skladovatelnost 2-3krát, ale zároveň zvyšuje riziko otravy.

  Když bude těhotná žena věnovat pozornost všem funkcím, vždy bude vědět, že kupuje čerstvý a přírodní produkt. Nepoškodí tělo a v některých případech se dokonce ukáže jako velmi užitečné.

  Mohou těhotné ženy jíst krevety?

  Všechny mořské plody jsou plné živin, které jsou nepostradatelné a velmi cenné pro lidské tělo, a zároveň jsou potenciálními nositeli nebezpečných virových infekcí, parazitárních larev a mohou také způsobit vážné otravy nebo alergie. Krevety vyžadují zvláštní péči - odborníci je řadí mezi přední druhy mezi mořským životem ohrožujícím lidské zdraví. Je možné tento produkt jíst pro těhotné ženy a jak toto jídlo ovlivní zdraví budoucího dítěte, budeme dále diskutovat v článku.

  Mohu jíst krevety během těhotenství?

  Existuje mnoho neshod ohledně výhod a poškození krevet během těhotenství. Někteří vnímají mořskou pochoutku jako nejpřísnější tabu, zatímco jiní se naopak snaží tuto stravu zavést do stravy tak často, jak je to jen možné..

  Lékaři doporučují zavést krevety do stravy i pro ty, kteří je ještě nezkusili. Zároveň je však důležité začít s minimálními porcemi a pečlivě sledovat reakci vašeho těla.

  Plody nemohou být zneužívány: na podporu jejího těla a správné výživy plodu může nastávající matka nechat jíst 100-150 g mořské pochoutky 2-3krát týdně. Pokud není pozorována zvláštní závislost na takovém jídle, nemusíte se k tomu nutit. Gurmánská jídla založená na obyvatelích moře budou mít prospěch, pokud jsou splněny následující podmínky:

  • získejte vysoce kvalitní a čerstvý produkt, vyhýbejte se trhům a spontánnímu obchodování (u prodejců se ujistěte, zda jsou k dispozici certifikáty kvality a podmínky vhodnosti prodaného zboží);
  • složka musí být podrobena dostatečnému tepelnému zpracování;
  • správně kombinovat vařené krevety s ostatními složkami jídel, protože při použití v kombinaci s nadměrným množstvím octu, koření a také v kombinaci s mandarinkovou šťávou, mléčnými koktejly, čajem a mlékem mohou těhotné ženy zažít pálení žáhy, poruchy příjmu potravy nebo vážnou otravu, gastritidu a alergická reakce.

  Po 22 týdnech vývoje plodu bude třeba takové lahůdky úplně opustit. Faktem je, že embryo již má svůj vlastní imunitní systém vytvořený tímto obdobím, a proto jsou produkty mateřské stravy, které mohou vyvolat alergickou reakci, extrémně nežádoucí.

  Výhoda

  Podle údajů z mezinárodních nutričních institutů jsou mořské plody téměř bez tuku, ale převyšují drůbež a savce v množství bílkovin a minerálů. Pro embryo a nastávající matku je tato nuance velmi důležitá, protože proteiny jsou buněčný stavební materiál.

  Vysoký obsah životně důležitých stopových prvků a vitamínů zajišťuje správnou tvorbu plodu během vývoje plodu.

  Vzhledem k bohatému chemickému složení a užitečným vlastnostem lékaři doporučují krevety těhotným ženám..

  Jejich výhody jsou zejména:

  • zásobování těla matky a rodícího se embrya užitečnými živinami;
  • podpora správné tvorby kosterního a nervového systému nenarozeného dítěte;
  • snadná stravitelnost;

 • nasycení jodem, což je důležité pro prevenci onemocnění vyvolaných nedostatkem tohoto stopového prvku;
 • zlepšení krevního obrazu;
 • stimulace plného fungování všech vnitřních orgánů v podmínkách znečištění životního prostředí;
 • kontrola minerální rovnováhy;
 • poskytnutí budoucí matky náboji vitální energie;
 • normalizace metabolických procesů;
 • zlepšení stavu vlasů, nehtů a kůže.
 • Harm a preventivní opatření

  Nadměrná vášeň pro tuto pochoutku a výběr nekvalitního zboží může vést k vážným zdravotním problémům..

  Pro těhotné krevety jsou nebezpečné situace, kdy:

  1. Tělo je přesyceno bílkovinami a jednotlivými aminokyselinami. Aby se tomu zabránilo, měla by budoucí maminka pečlivě sledovat poměr konzumovaných bílkovin, tuků a uhlohydrátů.
  2. Výrobky jsou vyživovány těžkými kovy (rtuť, arsen) a radioaktivními látkami. Produkt je velmi specifický, takže při jeho nákupu musíte znát místo úlovku a vyhnout se nepříznivým průmyslovým zdrojům.
  3. Doporučené podávání pochoutek je systematicky překračováno. Je známo, že krevety kromě nezbytných prospěšných složek obsahují také spoustu cholesterolu. Tato živina je škodlivá nejen pro rodící se dítě, ale také pro matčino tělo..
  4. Spotřebuje se zboží nízké kvality. Faktem je, že moderní výrobci se naučili pěstovat krevety uměle pomocí syntetických aditiv: antibiotika nebo hormony mohou být v takovém korýši. Proto by ženy čekající na narození dítěte měly velmi pečlivě vybírat mořské plody a omezovat se ve svých porcích..
  5. Krevety jsou infikovány hlístami. Navzdory mýtu o neutralizačních vlastnostech slané vody se mořští obyvatelé velmi rychle nakazí parazity. Invazím lze zabránit pečlivým výběrem zboží při nákupu a dalším důkladným tepelným zpracováním..
  6. Pochoutka není dostatečně uvařená. Důsledky takového ochutnávky mohou mít za následek vážné virové infekce a dokonce i spontánní odmítnutí plodu. Ve zdravotnické statistice se často zaznamenávají infekce Botkinovou chorobou, Norfolk virus (způsobující krvácení zažívacího traktu), gastroenteritida, hepatitida, jakož i infekce rotaviry, adenoviru a enteroviru způsobené polopečenými nebo syrovými mořskými plody..
  7. Porušení podmínek skladování hotových výrobků. Otravu jídlem lze získat konzumací mořských plodů, které byly skladovány v teple nebo vedle nežádoucího zboží a byly také několikrát rozmrazeny. Je třeba vzít v úvahu specifika exotické složky a skladovat v uzavřené nádobě v mrazničce..
  8. Individuální nesnášenlivost mořských plodů a vývoj alergií. Tyto procesy jsou nejčastěji způsobeny poruchami imunitního systému a mohou se vyskytnout ve formě akutních anafylaktických reakcí..

  Vaření tajemství

  Ve světě vaření existuje mnoho receptů, ve kterých se mořské plody z korýšů vaří, dušené, pečené a smažené. Pro těhotné ženy se však doporučuje vařit nízkotučné potraviny s maximálním obsahem živin..

  Aby pochoutka poskytla tělu životně důležitou energii a uspokojila gastronomické potřeby, zkušené ženy v domácnosti doporučují:

  1. Upřednostňujte malé krevety ulovené v severním moři. Obvykle jsou na obalu kalibrovány následovně: 50/70, 70/90, 90/120. Pokud na balení nejsou žádná čísla, pak uvnitř třídičů.
  2. Preferované produkty v průhledných taškách, takže můžete vidět vzhled krevet. Měly by být pokryty tenkou průhlednou ledovou vrstvou, která naznačuje jednorázové zmrazení mořských plodů ihned po odlovu. Silný sníh nebo ledová pokrývka je známkou opakovaného zmrazování a nekvalitního zboží..
  3. Před vařením se korýši rozmrazí a vyčistí. Za tímto účelem je nutné oddělit krk od těla a odstranit z něj skořepinu. Je také důležité odstranit část zažívacího traktu krevet, což je dutá žíla. Po stisknutí se z něj uvolní tmavá látka, která kazí vzhled a chuť jídla. Pro úspěšnou extrakci této části podobné nitě budete potřebovat ostrý kuchyňský nůž nebo speciální zařízení připomínající šnek. Nástroj odřízne vnější stranu ocasní zóny, poté se okraje jemně zatlačí a střevo se vytáhne.
  4. Vyčištěný a promytý produkt uvařte v slaně osolené vodě a po zahřátí ho nechte v ohni 7 - 10 minut. Mějte na paměti, že mořské plody budou připraveny, když se jeho vnější barva změní na oranžovo-růžovou a vnitřnosti se stanou čistě bílou a neprůhlednou. Pamatujte, že při vaření se z pochoutky stane guma. Po vaření se krevety dekantují cedníkem.
  5. Pokud jste si zakoupili hotový produkt, můžete jej použít jako svačinu. Odborníci však nedoporučují nastávajícím matkám, aby experimentovaly s takovými ochutnávkami - je lepší vařit mořské korýše samy o sobě.
  6. Pro ženy v zajímavém postavení lze krevety použít k přípravě polévek, salátů, tempur, občerstvení, příloh.
  7. Pokud máte co do činění s vařenou zmrazenou ingrediencí, stačí po dobu 3 minut ponořit do vroucí vody. Doba vaření se zkrátila kvůli předchozímu vaření krevety.
  Nyní víte, čeho se musíte bát při výběru a jídle krevet a jak z nich získat maximální užitek pro vaše zdraví a zdraví nenarozeného dítěte..

  Nezapomeňte, že exotická pochoutka, kromě životně důležitých minerálů a vitamínů, může být naplněna těžkými kovy a toxiny..

  Proto je důležité znát opatření a vybrat pouze kvalitní korýše.

  Může těhotná žena jíst krevety

  Přínosy mořských plodů nelze přeceňovat a těhotenství, jak víte, není nemoc a pro těhotné ženy není tolik nutričních omezení..

  Odborníci na výživu a gynekologové nemají nic proti očekávané matce, která jí krevetky, ale nezapomíná na smysl pro proporce.

  Jaké jsou výhody krevet pro těhotné ženy?

  V první řadě je to vynikající - pokud ovšem nemilujete mořské plody a pozitivní emoce a malé radosti jsou prostě nezbytné pro každou nastávající matku.

  • Krevety maso je ideálním zdrojem vysoce kvalitních bílkovin, které se snadno vstřebávají do našeho těla. Protein, přesněji jeho aminokyseliny, je základem pro budování tkání těla rostoucích v žaludku.
  • Všichni obyvatelé hlubinného moře, včetně garnátů, nám dodávají potřebný vitamín B12, bez kterého se neabsorbuje železo nezbytné pro syntézu hemoglobinu..
  • Kromě B12 má krevety také hodně vitamínu D, což je důležité zejména v chladném období, a tokoferol - vitamin E se obecně považuje za „ženský vitamín“.
  • Minerální složení krevet je obecně jedinečné - tito korýši doplní budoucí tělo matky jódem, selenem, draslíkem, chromem, hořčíkem - a tyto jsou daleko od všech stopových prvků. Pamatujete si, že dítě vždy získá potřebné látky z vašeho těla, a proto je nutné vynaložené rezervy doplnit.
  • No a samozřejmě naše oblíbené omega 3 mastné kyseliny - pomáhají vstřebávání vápníku (a to jsou kosti a zuby), normalizují krevní tlak, pomáhají srdečnímu svalu, chrání klouby před destrukcí a plní mnohem důležitější funkce.

  Krevety pro těhotné ženy - bezpečnostní pravidla

  Krevety by neměly být zneužity, stejně jako jakýkoli jiný produkt, zejména během těhotenství..

  • Je velmi důležité kontrolovat čerstvost a kvalitu krevet, což je základem bezpečnosti - během těhotenství je příliš snadné otrávit. Neměli byste kupovat hotové krevety od pouličních prodejců a na místech, kde nejsou zaručeny skladovací podmínky. Preferujte balené krevety ze supermarketu.
  • Nikdy nejezte krevety syrové nebo nedostatečně vařené. Předpokládá se, že před jídlem musí být krevety vařeny nejméně 6 minut. Nízko vařené krevety mohou být zdrojem mikrobů nebezpečných během těhotenství - toxoplasma, listeria, salmonella, E. coli.

  Ačkoli krevety jsou mořské plody, nejsou považovány za vysoce rizikové pro alergiky, a pokud jste na ně neměli alergii před těhotenstvím, pravděpodobně se neobjeví ani nyní. Přesto pozor na množství a nezapomeňte na kvalitu..

  Redakční stanovisko se nemusí shodovat se stanoviskem autora článku.

  Články O Neplodnosti