Hlavní Zdraví

Ryby během těhotenství

Ženy v pozici vždy chtějí něco chutného a nejlépe něco, co je pro ně kontraindikované.

Některá jídla lze jíst s mírou, zatímco jiným se nejlépe vyhnete zatažením pěsti a zapamatováním silou vůle. A co dělat s rybami během těhotenství?

Všechno zde není tak jednoduché: záleží na druhu ryb a způsobu přípravy..

Například pollock, který Japonci považují za šetrný k životnímu prostředí, a treska s štikozubcem - tzv. Bílá dietní ryba. Jsou to oni, kteří jsou zavedeni do doplňkových potravin pro kojence prvního roku života, což znamená, že jsou užitečné pro nastávající matky.

Ryby, zejména mořské, jsou vynikajícím zdrojem fosforu, fluoru, selenu, jodu, hořčíku, draslíku a vápníku. Jód je v tom obzvláště cenný, vápník, vitamín D a polynenasycené mastné kyseliny jsou také důležité (nazývají se Omega-3)..

Během těhotenství je nejlepší dušit nebo napařit ryby. Je dovoleno péct v zakysané smetaně a pod zeleninovým kloboukem.

Ale smažení na pánvi se spoustou másla není dobré pro nikoho, a zejména pro ty, kteří čekají dítě..

Jaký druh ryb není během těhotenství povolen

Během těhotenství je třeba se vyhýbat uzeným rybám - sezamovým i teplým i studeným.

Látky pronikající do podobné ryby spolu s tekutým kouřem jsou nebezpečné pro každého a nakonec zasáhnou většinu orgánů.

Nejzranitelnější jsou však malé děti a dámy na svém místě - jejich tělo nemůže odolat náporu fenolů, formaldehydů a karcinogenů..

Kromě toho se výrobci často snaží skrývat zastaralé zboží za vůní kouře: ryby, kterým vypršela doba, přicházejí do udírny. Pro ryby uzené z domova, ulovené ručně, platí výše uvedené ustanovení v menší míře.

Je překvapivé, že červený kaviár, považovaný za jeden z nejužitečnějších a vitamínových lahůdek, je také zakázán u těhotných žen (i když není přísný). Pokud chcete a máte důvod, můžete si na Nový rok dovolit jen pár sendvičů.

Proč? Je to kvůli rozmanitosti vitamínů. Konkrétněji je na vině vitamin A, který se při vysoké koncentraci v těle stává hrozbou pro mateřství.

Zakázány jsou rovněž tuňáci, žraloci, makrely a mečouny. Obsahují rtuťové látky a způsobují nenapravitelnou lekci pro plod. Proto byl gurmánský výzkum vyčleněn na později.

V žádném případě byste neměli navštívit sushi bary a absorbovat syrové ryby ve formě rohlíků a sashimi. V zásadě je lepší takové instituce projít.

U žen, které jedly pouze vegetariánské závitky, jsou známy případy otravy: řezají je stejným nožem jako surová ryba.

Je možné, aby těhotná žena „mořské plody“

Na stůl musí být položeny všechny druhy mořských plodů. Krevety, mušle, chobotnice, humr - to není jen chutné stravitelné jídlo, ale také zdroj hodnotného železa a bílkovin. Konzumací mořských plodů několikrát týdně se můžete vyhnout anémii..

Vyhněte se však konzervovaným potravinám, kupujte pouze čerstvé nebo zmrazené potraviny - uchovávají si více vitamínů a nemají pod víčky antiseptika.

Jaký druh ryb je v těhotenství - řeka nebo moře

Na tuto otázku existuje přesná odpověď: pokud je to možné - pouze námořní. Ryby, které brázdí slanou vodu (jako je makrela), zadržují esenciální mastné kyseliny a jód.

Ale říční ryby nejsou bohaté nejen na Omega-3, ale mohou také obsahovat parazity, které je při zpracování poměrně obtížné identifikovat a zničit..

Některé druhy ryb jsou užitečné během určitého období těhotenství. Treska jednoskvrnná a losos losos jsou zdrojem vitaminu B6, který vás zachrání před toxikózou a zmírní nevolnost.

Ale losos a sledě, byť mastné, jsou nasyceny vitamínem D. Jezte je ve druhém trimestru a dělejte dítě „očkovaným“ proti křivici.

Od poloviny těhotenství si vyberte kranase, pražma a šafrán z ryb - jsou bohaté na vápník.

Dítě samozřejmě najde vápník ve vašem těle - v kostech, zubech, nehtech. Ale chcete zůstat v bezpečí a zvuku? Proto je lepší ho krmit „zvenčí“ - ryby a tvaroh.

Z mořských ryb obecně stojí za zmínku mořský vlk, dorado, treska, šafránová treska, štikozubec a ledová rybka - nejsou tak tlustí jako stejná makrela a stavrida. Ale pamatujte, že téměř všechny mořské ryby budou mít prospěch pouze.

Obrovské množství aminokyselin, mikroelementů, vitamínů pomůže vašemu dítěti správně se tvořit a dostanete se z krásného a zdravého těhotenství..

Je to možné pro těhotné uzené ryby

Jím! teprve dnes uzená stopka !

a nedávno se svým manželem zařvala vobla - a nic, zatím žila
pokud chcete - jíst!

QUOTE (oheň @ 12. listopadu 2007, 15:34 odp.)
QUOTE (Alena-K @ 12. listopadu 2007, 13:44)
Tváří v tvář této otázce: je možné během těhotenství jíst uzené výrobky (maso, ryby, uzené)? Slyšel jsem od někoho, že ne, zeptal jsem se doktora, řekl, můžete. Nyní jsem na křižovatce, nevím, jak být.

Jezte vše, co vaše tělo chce. A neposlouchejte lékaře. Mám 2 doktory, kteří říkají přesně opačné věci..

A proč je najednou něco nemožného. Pokud je gastrointestinální trakt v pořádku! A s ledvinami mohou být problémy s velkým množstvím soli, ale to je po 20 týdnech, kdy se zatížení ledvin zvýšilo. A pokud jste zdraví, tak proč ne.

Jím všechno, jak tu někdo řekl „bez fanatismu“.

Páni, to jsi nevěděl!

A já jím, možná zaútočil!

Jsem jediný, kdo je zachrání;!

Dříve jsem mě nemohl odtáhnout od uzeného masa. Miloval jsem ryby, klobásy. Nyní nemohu vydržet uzenou klobásu. A obecně jsem byl takovým masovým jídlem, než byla domovina B prodána. A teď se nutím jíst maso. Ale něco sladkého a housky se zamilovali. a předtím to bylo pro sladké lhostejné

A pokud jde o užitečnost, myslím, že vše je užitečné, pokud je moderováno

QUOTE (Lily K @ 16. února 2008, 17:44)
Včera, když jsem byl v kanceláři svého lékaře, jen jsem se ptal, jestli bych mohl jíst uzené ryby, nebo jsem jen nedávno jedl a v žaludku se objevila nějaká těžkost. Doktor řekl, že je to možné, ale s mírou.
Přesto uvedla, že je třeba omezit sůl a spotřebovat vodu v jakékoli formě (ve formě čaje, džusů atd.) Na 1,5 litru denně.
QUOTE (* Alena * @ 28. ledna 2008, 06:33)
A nesloužím jen klobásou, ale co by to bylo v pizze Dvakrát za měsíc si dovolím pizzu, neumíte si představit, jaká je to trpělivost, ale bylo by spousty uzenin a se sýrem mmmm. Om-Nom-nom
QUOTE (Sieras @ 26.7.2011, 07:05)
Bakterie, která ničí formující se organismus mozku a buněk nervového systému, přežívá u uzených ryb.
QUOTE (barberry @ 11.11.2011, 20:56)
dobře, lépe ne. Tohle je chemie.. křížení..

Jak milé! Jak se mi líbí tento - "Toto je chemie!" Jen nějaký svátek srdce.

Uzené maso by nemělo být zneužíváno především proto, že způsobuje silnou zátěž pro ledviny, které jsou zpravidla pro těhotnou ženu obtížné. Ale pokud nedochází k otokům, je ultrazvuk ledvin v pořádku a já opravdu chci, pak ano? Pro rány boží.

PRIGRAPS - neznamená to chemii.. Používám přírodní koření.. poplatky..
Uzené maso se zdravými ledvinami, játry, nikomu neublížilo (samozřejmě v normálním množství). Všechno by mělo být s mírou. Všechno by mělo být v harmonii ve velkém počtu.. Pokud chcete, ke svému zdraví.

Jejda.. Alpha již není odhlášena..

CITÁT
a obecně, pokud chcete ryby s B, je to pravděpodobně nedostatek omega-3 PUFA v těle

„Existují jen sny“ (c)
Pokud chcete ryby, jezte tyto prášky, chcete-li maso - to je, pokud chcete tvaroh, tady jsou přípravky vápníku. To jo. Právě teď.

Proč je dobrý kuřák špatný? co je v tom chemie?

Jaká jídla jsou nebezpečná během těhotenství, co nemůžete jíst před provedením testů

Jakmile nastávající matka zjistí svůj nový stav, padne na ni celý seznam doporučení týkajících se výživy. Opravdu, ode dne početí začíná buněčné dělení, postupné pokládání hlavních orgánů dítěte. V této chvíli je důležité vědomé postavení ženy - není tu to, co chcete, ale co potřebuje vznikající plod.

Menu během těhotenství

Žena s vědomím, že nemůžete jíst těhotná, může zlepšit vlastní pohodu a poskytnout dítěti nezbytný komplex důležitých prvků. Pro všechny matky jsou doporučeny obecné výživové pokyny. Správný přírůstek hmotnosti, tlakové indikátory, výsledky zkoušek, koordinovaná práce celého organismu závisí na vyváženém menu.

Seznam potravin, které nemůžete jíst:

 • sýry, které neprošly procesem pasterizace, odrůdy s různými druhy plísní a také vyrobené z kozího mléka, obsahují bakterie, během těhotenství mohou těhotné ženě poškodit;
 • vejce lze konzumovat pouze natvrdo, nebo je-li žloutek úplně ztvrdlý, domácí omáčky, dezerty, kde se v receptech používá syrová vejce - majonéza, zmrzlina;
 • masová jídla a droby, je nežádoucí, aby budoucí matky používaly pasty, játra, stejně jako pokrmy, které nebyly podrobeny dostatečnému tepelnému ošetření, vysoké riziko poškození bakterií;
 • houby jsou považovány za těžké produkty trávení, absorbují také toxiny shromážděné v oblastech s nepříznivou environmentální situací, jako je například houba, mohou způsobit otravu těla a vystavit se riziku potratu;
 • mnoho žen neví, proč by těhotné ženy neměly jíst sushi, existuje vysoká pravděpodobnost, že syrové ryby a mořské plody budou infikovány parazity, zůstanou také při marinování a zastaralé bílkovinné produkty vedou k závažné intoxikaci.

Ryby během těhotenství

V srdci zdravé výživy jsou vždy různé druhy ryb. Je snadno strávitelný, je to zdroj hodnotných minerálů, vitamínů, včetně jódu a vitamínu D. Je také nutné ho během těhotenství používat. Existuje však několik doporučení, která jsou důležitá pro každou nastávající matku..

Jaký druh ryb mohou těhotné ženy jíst:

 • nejcennější jsou červené odrůdy - losos, pstruh, losos chum, také sledě, treska, makrela, sumec;
 • nejlepší tepelné zpracování se považuje za pečené ve fólii nebo v páře;
 • pro maximální asimilaci v kombinaci se zeleninou nebo obilovinami se doporučuje zahrnout rybí pokrmy 2krát týdně;
 • těhotné ženy také potřebují vědět, jaký druh ryb nejíte, je to velká dravá - žralok, mečoun, halibut, makrela, tuňák, dokáže akumulovat nebezpečné prvky, včetně sloučenin rtuti;
 • Nejezte nakládané nebo solené sledě, uzené makrely, odrůdy řek ulovené z kontaminovaných vodních útvarů.

Seafood je také rizikovým produktem. Mohou způsobit alergie, obsahují škodlivé chemikálie, jako jsou surové měkkýše, absorbují nečistoty ze dna.

Jídla v prvním trimestru

Raná stádia přinášejí mnoha ženám nepohodlí spojené s přizpůsobením těla novému stavu. Toxikóza znamená ztrátu chuti k jídlu, ospalost, závratě, zvracení. Také až do 16 týdnů, pokládky hlavních systémů a orgánů, dochází k tvorbě placenty. Proto je v tomto období důležité zajistit výživnou stravu bohatou na vitamíny a minerály.

Co by těhotné ženy neměly jíst v prvním trimestru:

 • výrobky obsahující barviva, konzervační látky, látky zlepšující chuť;
 • uzená, kořenitá, smažená jídla;
 • jednoduché sacharidy - moučné výrobky, sladkosti;
 • káva, silný čaj, sladké nápoje sycené oxidem uhličitým;
 • polotovary;
 • svačiny, rychlé občerstvení, pouliční jídlo;
 • známé alergeny - čokoláda, citrusové plody, mořské plody;
 • exotické ovoce, zelenina, bobule, které lze zpracovat pro uchování během dlouhé přepravy.

Rovněž se vyplatí omezit živočišné tuky ve stravě. Nákup tvarohu, zakysané smetany, fermentovaného pečeného mléka, nemusíte volit vysoké procento obsahu tuku, zhoršuje proces trávení a představuje další zátěž pro kardiovaskulární vylučovací systém..

Jídla ve druhém a třetím trimestru

Po 16 týdnech přichází ženám zlatý čas, v tomto okamžiku se objevují známky toxikózy, může si užívat svého stavu. Plod roste a nastávající matka začne přibírat na váze.

Aby těhotná žena neměla další libry, musí dodržovat jednoduchá doporučení:

 • jíst často v malých porcích, strava by měla obsahovat velké množství vlákniny, bílkovin a rostlinných tuků;
 • je užitečné pít ovocné nápoje, šípkový vývar, zelený čaj s citronem;
 • ve druhém trimestru stojí za to opustit produkty, které vyvolávají pálení žáhy a tvorbu plynu;
 • množství soli by nemělo přesáhnout 6 gramů. denně se vyhnete výskytu otoků;
 • ve třetím trimestru musí žena pečlivě sledovat obsah kalorií v potravinách, aby před porodem nezískala na váze, což může komplikovat proces porodu a následné období zotavení;
 • s nadměrnou hmotností může lékař doporučit dny nalačno, vyloučeny jsou všechny sladkosti, včetně ovoce, a proto by těhotné ženy neměly jíst banány, meloun a tomel.

Co nemůžete jíst před provedením testů

Nastávající matky často získají zklamáním výsledky testu a cítí se skvěle. Skutečnost je taková, že některé produkty mohou ovlivnit výkon systémů a orgánů. Ženy musí znát některá pravidla, aby získaly spolehlivá data..

Co nemůžete jíst před biochemickým krevním testem:

 • večeře před dnem porodu by měla být lehká, nízkokalorická;
 • za den se nenechte unést sladkostí, uzeným, mastným, slaným jídlem;
 • je třeba vyloučit mrkev, citrusové plody;
 • je lepší zahrnout snadno stravitelné bílkoviny a komplexní uhlohydráty - cereálie, zelenina.

Co nemůžete jíst před močením:

 • mrkev, cibule, rebarbora, bobkový list, kurkuma, tomel, řepa, jahody mohou změnit barvu;
 • použití melounu je zakázáno, analýza může ukázat obsah dusičnanů;
 • mastná, uzená, kořenitá, slaná jídla se nedoporučují;
 • Také nemůžete pít minerální vodu, která může ovlivnit kyselost, kávu, silný čaj.

Užitečná jídla během těhotenství

Nastávající matky musí vědět, které produkty pomohou zajistit normální průběh těhotenství. Vyvážená strava zabrání nepříjemným stavům spojeným se změnami ženského těla.

Co je dobré k jídlu:

 • celozrnný chléb, žito, ovesné vločky;
 • syrová, dušená, vařená zelenina;
 • místní ovoce a bobule;
 • rostlinné oleje;
 • mořská kapusta;
 • mléčné výrobky s nízkým procentem obsahu tuku;
 • vejce vařená na tvrdo nebo ve formě omelety ne více než 2-3krát týdně;
 • drůbeží maso, králík, hovězí maso, telecí maso;
 • ořechy
 • med, pastilka;
 • mastné ryby - až 2krát týdně;
 • pohanka, ovesné vločky, ječmen, kaše proso;
 • semena pomohou vyrovnat se s pálením žáhy, zácpou, zažívacími poruchami, poskytují také fosfor, vápník, vitamíny A, E, B, D.

Vyvážené menu budoucí matky jí umožní udržovat dobré zdraví v období těhotenství a dát zdravému dítěti život.

Výživa těhotenství.

Náš výběr

Ve snaze o ovulaci: folikulometrie

Doporučeno

První známky těhotenství. Ankety.

Sofya Sokolova publikovala článek v Příznaky těhotenství, 13. září 2019

Doporučeno

Wobenzym zvyšuje pravděpodobnost početí

Doporučeno

Gynekologická masáž - fantastický efekt?

Irina Shirokova publikovala článek v Gynekologii 19. září 2019

Doporučeno

AMG - hormon proti mullerům

Sofya Sokolova publikoval článek v Analýze a průzkumech, 22. září 2019

Doporučeno

Oblíbená témata

Autor: // Lyalka 2017 //
Vytvořeno před 19 hodinami

Zaslal: PoMiDoRk @
Vytvořeno před 5 hodinami

Zaslal: * Medúza *
Vytvořeno před 18 hodinami

Zaslal: * Ма ** Ма *
Vytvořeno před 17 hodinami

Zaslal: Аlivka
Vytvořeno před 16 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 7 hodinami

Zaslal: Margarishka
Vytvořeno před 6 hodinami

Zaslal: * Noble *
Vytvořeno před 8 hodinami

Zaslal: tatani
Vytvořeno před 23 hodinami

Zaslal: @ КСУ @
Vytvořeno před 3 hodinami

O webu

Rychlé odkazy

Populární sekce

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pouze pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je jako lékařskou radu. Stanovení diagnózy a výběr léčebných metod zůstává výhradním právem vašeho lékaře!

Ryby během těhotenství: výhody, poškození a kolik můžete jíst?

Během období těhotenství, nastávající matky jsou vždy uctivé o jejich výživě.

Vnitřní vývoj plodu, zdraví a pohodu samotné ženy závisí na správně vybrané stravě.

Ryby během těhotenství jsou považovány za povinný produkt (vzhledem k prospěšným a výživným látkám, které obsahuje).

Přestože řada odborníků na výživu doporučuje zařazení tohoto produktu do stravy, měli byste zjistit, které ryby budou prospěšné během těhotenství, které ryby budou škodlivé a v jakém množství je možné jíst?

Co potřebujete vědět o rybách

Od pradávna lidé tento produkt jedí. Bez ohledu na to, kde jsou ryby uloveny - v řece, moři nebo v umělých rybnících - měla by se stát nezbytnou součástí stravy.

Živiny nalezené v rybách mají pozitivní účinek na mnoho orgánů a systémů, včetně imunitního systému a krevních cév..

Výběr ryb pro vaření těhotných

Převážná většina žen se v období porodu ptá: jaký druh ryb je možný během těhotenství, aby se zamýšlená dávka nezměnila na újmu.

Vzhledem k tomu, že dítě je nejdůležitějším obdobím v životě ženy, musíte před zavedením rybích pokrmů do své stravy pečlivě zvážit klady a zápory..

Mohou těhotné ženy jíst ryby??

Chcete-li jednoznačně říci, zda jsou ryby užitečné během těhotenství, měli byste se obrátit na nedávné studie. Pokud před několika desítkami let dietologové jednomyslně doporučili nastávajícím matkám, aby jedly velké množství ryb, v tuto chvíli se jejich názor na tuto věc trochu změnil.

Výhody pro tělo

Ryba má vysoký obsah vitamínů, stopových prvků a polynenasycených mastných kyselin Omega-3, které jsou považovány za nepostradatelné pro život lidského těla. Tyto látky, které jsou bohaté na obyvatele studeného moře, zabraňují hromadění „špatného“ cholesterolu v krvi.

Prevence hromadění špatného cholesterolu při konzumaci ryb

Tím se snižuje riziko vzniku vaskulární aterosklerózy, která zabraňuje výskytu mnoha onemocnění kardiovaskulárního systému, deprese a Alzheimerovy choroby. Příjem mastných kyselin v těle těhotné ženy snižuje riziko předčasného porodu, zvyšuje IQ dítěte.

Ryby se právem řadí mezi nejzdravější potraviny. Je to cenná alternativa pro nahrazení masa díky obsahu snadno stravitelných bílkovin.

Obsahuje velké množství kyseliny listové a fosforu, které jsou nezbytné nejen pro nitroděložní vývoj plodu bez odchylek, ale také pro zdraví matky. Těhotná žena instinktivně cítí potřebu rybích produktů - každý zná vtip o ženách v pozici, která chce sledě.

Ve srovnání s rybníky a říčními rybami jsou mořské ryby výhodnější, protože obsahují jód, který je nezbytný pro normální fungování štítné žlázy..

Živiny v rybách

Za zmínku stojí takové stopové prvky užitečné pro vývoj plodu obsaženého v mořských obyvatelích:

Jaké metody zpracování jsou přijatelné?

Pokud mluvíme o metodách zpracování, stojí za zvážení otázku - jak užitečné jsou uzené ryby během těhotenství? Kouření je jednou z nej šetrnějších metod, během které se zachovává většina původních aminokyselin, vitamínů a minerálů..

Měl by být upřednostňován kouření za horka, protože během kouření za studena teplota kouře dosahuje pouze 30 stupňů, a to je riziko infekce hlístami. Nicméně během těhotenství je nutné minimalizovat používání uzeného masa, protože během této léčby se uvolňují karcinogeny. Karcinogeny nepříznivě ovlivňují vývoj plodu a jsou považovány za provokatéry rakoviny..

Jíst solené ryby během těhotenství je možné, ale v rozumných mezích. Nedostatek tepelného ošetření zvyšuje riziko infekce parazity.

Horké kouření jako nejvhodnější způsob zpracování ryb pro těhotnou ženu

Všechna tato opatření platí pro konzumaci solených červených ryb během těhotenství. Tuto pochoutku je třeba zakoupit v důvěryhodných nákupních centrech..

Musíte vědět, že nekontrolované použití slaných potravin může způsobit zadržování tekutin, což má za následek otoky a zvýšení krevního tlaku.

Mnoho žen, které před početím rády popíjely pivo s rybami, se ptají, zda je možné během těhotenství používat sušené nebo sušené ryby. Pokud nemůžete pít pivo v tak zajímavé situaci, pak jsou sušené ryby naprosto přijatelné..

Má rekordní obsah Omega-3, a proto je takový produkt neuvěřitelně užitečný nejen pro vývoj dítěte, ale také pro zdraví nastávající matky. Polynenasycené mastné kyseliny mají nejen příznivý vliv na vývoj dítěte, ale také zabraňují výskytu poporodní deprese u žen.

Sushi - samostatné téma

Pokud nastávající matka miluje japonskou kuchyni, zejména sushi, mělo by se toto jídlo zlikvidovat. Jde o to, že v sushi není hlavní složka podrobena tepelnému ošetření a surové ryby během těhotenství přinášejí více škody než užitku.

Zákaz suši během těhotenství

Existuje vysoké riziko infekce bakteriemi a parazity..

Užitečné druhy ryb a mořských plodů

Těhotné ženy mohou zahrnovat jídla z:

 1. Makrela obecná;
 2. černý mořský vlk;
 3. ančovičky;
 4. treska;
 5. štikozubec;
 6. kraby;
 7. ostnaté humry
 8. floundery;
 9. humři;
 10. ústřice;
 11. okoun;
 12. losos
 13. pollock;
 14. sardinky;
 15. merlanga;
 16. mořský jazyk;
 17. oliheň.

Jaká rizika by měla být zvážena

S dysfunkcí štítné žlázy je použití potravin bohatých na jód kontraindikováno. To platí zejména pro nemoci, jako je hypotyreóza a hypertyreóza..

Před zavedením odrůd mořských ryb do stravy je nutné kontrolovat hladinu TSH a konzultovat s lékařem. Navzdory skutečnosti, že jód je užitečný pro normální fungování štítné žlázy, je jeho nadbytek nadměrně nežádoucí.

Dalším nebezpečím, které u některých druhů ryb číhá, je rtuť. Zvýšený obsah tohoto prvku je zaznamenán u ryb ulovených na pobřeží Baltského moře i na pobřeží Kanady a USA..

Zákaz mořského vlka během těhotenství

U ryb v těchto regionech je zvýšený obsah těžkých kovů - to může vyvolat odchylky ve fyzickém a duševním vývoji dítěte. Celkové znečištění oceánu vedlo k tomu, že některé druhy obyvatel podmořského světa jsou pro budoucí matky považovány za potenciálně nebezpečné (vzhledem ke zvýšenému obsahu škodlivých prvků).

Tyto typy zahrnují:

 • ryby s dlouhou životností;
 • mořské ryby na dně;
 • mořští dravci.

Druhy ryb, které by měly být vyloučeny ze stravy žen „při demolici“:

 1. král makrela;
 2. marlin;
 3. atlantické korálky;
 4. mořský vlk;
 5. halibut;
 6. tuňák.

Závěr

Jak již bylo zmíněno, ryby jsou neuvěřitelně bohaté na bílkoviny, mastné kyseliny, minerály a vitamíny..

Aby bylo možné v tomto neuvěřitelně důležitém období života přinést výhody a příjemné chutě, je třeba vzít v úvahu výše uvedená doporučení..

Abychom se co nejvíce chránili sebe i budoucí dítě, je tento užitečný produkt nejlépe připraven sám. V tomto případě je třeba pečlivě zvážit výběr a způsob přípravy.

Proč by těhotné ženy neměly jíst uzené a kořeněné?

Strava budoucí matky výrazně ovlivňuje rychlost metabolických procesů v jejím těle a vstřebávání živin nezbytných pro vývoj dítěte. Dodávání bílkovin, tuků, uhlohydrátů a užitečných mikroelementů plodu, jeho rovnoměrný růst a vývoj, jakož i přírůstek na váze, práce ledvin, srdce a krevních cév samotné ženy závisí na rychlosti metabolismu..

Na jedné straně existuje mnoho produktů, které nemohou být těhotné. Na druhé straně, některé nastávající matky jsou na přísné stravě..

Nechoďte do extrémů, stačí přijít na to, co může skutečně poškodit nesprávnou výživu během těhotenství.

Proč je správná výživa během těhotenství tak důležitá?

Mnoho budoucích rodičů si doslova představí „škodlivost“ konkrétního potravinového produktu: pokud těhotná žena něco sní, spadne na plod a poškodí jej. Není tomu však tak: ve skutečnosti je situace u „zakázaných“ produktů mnohem komplikovanější. Mezi tělem matky a dítěte neexistuje přímá zažívací trubice.

Potraviny konzumované těhotnou ženou se rozkládají ve svém zažívacím traktu na hlavní produkty nezbytné pro normální fungování těla a vývoj plodu - bílkoviny, tuky a uhlohydráty. Tyto látky jsou nezbytné pro energetický metabolismus. Stenou střeva jsou absorbovány do krevního řečiště a dodávány přes krevní cévy k dítěti.

Od nejškodlivějších složek moderních potravinářských výrobků - potravinářských přídatných látek, látek zvyšujících chuť, konzervačních látek, barviv, látek určených k aromatizaci - je dítě chráněno placentární bariérou (jedinečný dvojitý mikrofiltr od stěn kapilár dělohy a placenty). Pokud placenta funguje dobře, molekuly škodlivých látek v doslovném smyslu neprocházejí „celní kontrolou“ a nevstoupí do krevního oběhu plodu.

Mezi produkty, které tradičně jíme, neexistují žádné, které by mohly přímo ovlivnit zdraví plodu. Neexistuje žádné takové jídlo, pití, ovoce nebo zelenina, ořech, bobule atd., Které je obvykle zdravé a během těhotenství se stává škodlivé.

To však vůbec neznamená, že nastávající matka může bezpečně jíst, co chce, beze strachu ze zdraví budoucího dítěte. Těhotenství je další zátěží pro ženské tělo a je velmi významné.

Všechny jeho orgány a systémy fungují v „válečném režimu“ a někdy v tom nejoslovnějším slova smyslu: rostoucí děloha tlačí na sousední orgány, včetně žaludku a slinivky břišní, jater a žlučníku, sleziny, ledvin, močového měchýře a velkého počtu velkých cévy.

Při tomto způsobu fungování může jakákoli chyba ve stravě, která by se za normálních okolností projevila jako mírná nevolnost nebo zcela nepostřehnutelně, vážně ovlivnit metabolismus a zhoršit pohodu budoucí matky..

Ani jeden potravinový produkt ve skutečnosti nemůže dítě přímo poškodit. Používání škodlivých přípravků však vždy poškozuje zdraví samotné nastávající matky, na které závisí průběh těhotenství a vývoj plodu. Přezkum vaší stravy během těhotenství tedy není prázdným zajištěním a musíte s ní zacházet rozumně a vážně.

Co nejíte těhotná: „černý seznam“ toxických produktů

Nastávající matka by si samozřejmě měla vytvořit „zakázaný seznam“, ke kterému půjdou všechny zjevně úmyslné zdravotnické výrobky. Těhotné ženy by neměly jíst hranolky, chemické sladké nápoje, jídlo s příchutí a umělé barvy, konzervované potraviny.

Obsahují škodlivé látky, které brání trávení, funkci jater a ledvin a jsou pro organismus jako celek toxické.

Během těhotenství tyto pochybné pochoutky podléhají přísnému zákazu: ženské tělo zažívá dvojnásobnou zátěž a nesprávná výživa může během tohoto období vést k vážnějším zdravotním problémům mnohem rychleji, které okamžitě ovlivní stav plodu..

Mezi nejčastější důsledky konzumace škodlivých produktů během těhotenství patří urolitiáza a cholelitiáza. Tato onemocnění, doprovázená silnou bolestí a výrazným zhoršením pohody nastávající matky, často vyžadují urgentní chirurgický zákrok, což výrazně zvyšuje riziko potratů..

Kromě toho byste při čekání na dítě neměli pít kávu a alkohol - tyto výrobky mohou vyvolat zvýšení krevního tlaku, hypertonitu dělohy a riziko narušení placenty. Kromě toho je poločas rozpadu alkoholu v krvi těhotné ženy pro plod toxický..

Výživa během těhotenství: jak se vyhnout nadváhy?

Kromě "zakázaného seznamu" existují i ​​další produkty, které je žádoucí z různých důvodů výrazně omezit. Je lepší snížit spotřebu chleba, těstovin a všech druhů pečiva, cukrovinek, jakož i masa a masných výrobků s vysokým obsahem tuku (sádlo, slanina, tučné klobásy), protože přispívají k nadměrnému přírůstku hmotnosti.

Extra libry doslova poškozují zdraví maminky a dítěte, někdy ohrožují těhotenství. Nadváha vytváří zvýšené zatížení kardiovaskulárního systému.

Na pozadí patologického nárůstu tělesné hmotnosti těhotná žena často zvyšuje tlak, zvyšuje se tonus dělohy a snižuje průtok krve placentou. V důsledku těchto změn plodu chybí výživa a kyslík - vyvíjí se fetoplacentální nedostatečnost, která často vede k akutní hypoxii (kyslíkové hladovění) plodu..

Těhotné ženy s významným přírůstkem na váze (15 kg nebo více) jsou ohroženy rozvojem pozdní toxikózy nebo gestózy charakterizované výskytem otoků, zvýšeným tlakem a ztrátou bílkovin v moči.

Bez včasné léčby může tato komplikace vést k předčasnému placentárnímu narušení, rozvoji eklampsie (konvulzivní syndrom na pozadí nekontrolovaného zvýšení krevního tlaku) a krvácení z dělohy..

Bohužel se tyto nebezpečné komplikace, které ohrožují život matky a dítěte, v naprosté většině případů (82%!) Vyvíjejí u těhotných žen s patologicky nadváhou. Nastávající matka musí proto sledovat rovnoměrný přírůstek na váze a omezit příjemné „excesy“ ve své stravě.

Výrobky, které narušují trávení těhotných žen

Během těhotenství se doporučuje výrazně omezit používání uzeného masa, kořeněných, smažených potravin, jakož i luštěnin, kukuřice a vysoce sycených nápojů..

Důvod, proč tato jídla vypadají z laskavosti, je jednoduchý: během těhotenství je v důsledku tlaku rostoucí dělohy výrazně narušen proces trávení, takže potraviny, které je obtížné strávit, dávají nastávající matce zvláštní nepohodlí.

Množství kořenitých a smažených potravin může způsobit jaterní koliku a zvracení iu dokonale zdravé nastávající matky, a luštěniny a soda mohou způsobit dlouhodobé nadýmání (nadýmání), což dává těhotné ženě velké nepohodlí a často se stává nepřímou příčinou zvýšení tonálního dělohy.

Během těhotenství se vyhněte alergenům

Nastávající matka by měla být opatrná při používání „alergenních“ potravin - citrusových plodů, čokolády, exotického ovoce a pokrmů.

Během těhotenství je alergická reakce často detekována poprvé na potraviny, které žena snědla před těhotenstvím bez jakýchkoli následků..

Alergie na budoucí matku je nebezpečná, protože je predispozičním faktorem ve vývoji toxikózy v časném a pozdním těhotenství - komplikace, které někdy způsobí potrat.

Proto se opírat o „rozpoznané“ alergeny nestojí za to.

Mnozí věří, že pokud nastávající matka bude během těhotenství jíst alergenní přípravky, bude dítě alergické. Toto je nejčastější mylná představa o stravě těhotné ženy..

Je však důležité pochopit, že neexistuje žádné jídlo, které by přímo ovlivnilo zdraví plodu..

Alergie je kladena geneticky v době oplodnění nebo je získávána již během života pod vlivem vnějších nepříznivých faktorů (například špatná ekologie nebo škodlivá produkce).

Právě v embryonálním období (během nitroděložního vývoje) je však osoba spolehlivě chráněna před vlivem nepříznivých faktorů pomocí placentární bariéry. Vývoj alergie u dítěte tedy nijak nesouvisí s použitím alergenních přípravků matkou během těhotenství. Je nutné odmítnout pouze produkty, které u těhotné ženy vyvolávají alergii.

Zdroj fotografie: Shutterstock

Uzené ryby během těhotenství: je možné jíst makrelu a sledě, jaké jsou přínosy a poškození, jaké jsou výrobní metody? | Zázrak v bříšku

Během těhotenství musí být žena při výběru jídla opatrnější. Pokud se dříve mohla nechat hýčkat svými oblíbenými uzenými rybami, měla by nyní přemýšlet o tom, zda tento produkt ublíží dítěti.

Uzená ryba je oblíbenou pochoutkou mnoha obyvatel naší planety. Tento produkt má příjemnou vůni a jasnou vůni, obsahuje mnoho užitečných látek, ale má i své nevýhody..

V tomto článku jsou popsány prospěšné a škodlivé vlastnosti uzených ryb a také to, zda mohou být konzumovány během těhotenství..

Stručně o kouření

Uzená ryba se vyrábí třemi způsoby:

 1. Studený kouř. Nej šetrnější způsob kouření, který vám umožňuje lahodně vařit ryby a současně udržovat maximum užitečných látek. Ryby jsou uzené při poměrně nízké teplotě - asi 25-30 stupňů, obvykle několik dní. Největší nevýhodou této metody je možné uchování patogenních mikroorganismů uvnitř těla a různé parazity odolné vůči nízkým teplotám.
 2. Hot kouřil. Ve srovnání s kouřením za studena je tato metoda velmi rychlá - celý proces trvá maximálně několik hodin. Současně je teplota páry používané ke zpracování ryb přibližně 150 stupňů, a to i přes rychlost produkce, takto uvařená ryba je z hlediska užitečnosti výrazně nižší než uzená za studena. Skutečnost je taková, že tento způsob kouření obohacuje pokožku ryb karcinogeny, a pokud jsou ryby tenké, jako jsou sledě, makrely nebo kapeliny, pak do jatečně upraveného těla pronikají také škodlivé látky..
 3. Používání tekutého kouře. Tento způsob kouření je nejlevnější, ale také nejškodlivější. Nelze to ani nazvat kouřením - protože to nemá nic společného s tradiční metodou zpracování ryb pomocí dřevěného kouře. Jatečně upravená těla jsou jednoduše ošetřena speciálním řešením, které jim dává barvu a vůni odpovídající kouření.

Přínos a újma

Metoda kouření je považována za nej šetrnější způsob přípravy jakéhokoli výchozího produktu. Protože ryby procházejí minimálním tepelným zpracováním, zachovávají si většinu živin potřebných pro tělo: vitamíny, stopové prvky a aminokyseliny.

Další nespornou výhodou kouření je, že tato technologie zpracování produktů nezahrnuje přidávání dalších tuků, jako je rostlinný olej. Proto obsah tuku a kalorií v uzených rybách nepřekračuje normální hodnoty.

Škodlivost uzených ryb je přítomnost karcinogenů v ní. Při zpracování kouřem se tyto látky dostávají na kůži ryb. Nejnebezpečnější látkou, která se obvykle vyskytuje u horkých uzených ryb, je benzopyren. Tato látka je toxická a při požití ve velkém množství může způsobit rakovinu a rakovinu..

Pokud jíte ryby uzené studeným kouřem, je zde možnost srážení parazitů, jako jsou helmitiny, opisthorchy nebo široká stuha..

Jak je uvedeno výše, kouření za studena neznamená zpracování produktu příliš horkým kouřem - jeho teplota je pouze asi 30 stupňů.

Proto paraziti, kteří přežijí, když jsou konzumováni rybou, mohou proniknout do lidského těla.

Nezapomeňte také, že před tepelným zpracováním jsou ryby umístěny do vysoce koncentrovaného solného roztoku. Sůl vstupuje do jatečně upraveného těla a zůstává tam i po zpracování.

Mohu jíst těhotná?

Lékaři nedoporučují zneužívání uzených ryb během těhotenství. Pokud však opravdu chcete, můžete jíst několik malých kousků. Zároveň je lepší kupovat ryby od důvěryhodných prodejců a v případě nejistoty ohledně kvality produktu si vyžádejte dokumenty.

Pokud si koupíte ryby uzené za horka, je lepší upřednostnit tlusté odrůdy, jako je pstruh nebo pražma - mají méně škodlivé karcinogeny. Ryba uzená za studena je vhodnější pro těhotné ženy, ale před nákupem byste se měli ujistit, že v produktu nejsou žádné parazity..

Uzené ryby v malém množství jsou povoleny, pouze pokud těhotenství probíhá dobře a nejsou pozorovány žádné komplikace. Pokud existuje i sebemenší riziko spontánního potratu nebo se těhotná žena necítí dobře - v žádném případě byste neměli jíst takový produkt.

Chcete-li zůstat ve formě i během těhotenství, doporučuji si zde objednat chutné a zdravé jídlo.

Pikantní, smažené, uzené, kyselé a konzervované k jídlu těhotné?

Pikantní, smažené, uzené, kyselé a konzervované k jídlu těhotné? Těhotenství je zvláštní období v životě ženy. Očekávání dítěte je velmi vzrušující a vyžaduje maximální zodpovědnost od nastávající matky. Je důležité trávit každý den s prospěchem, se zdravím, v tomto případě jsou šance na naprosto zdravé dítě maximalizovány.

Zdraví nenarozeného dítěte samozřejmě závisí na tom, co matka jí. Výživa těhotné ženy je velmi zvláštní téma. Neexistují žádné další nuance, záleží na každém detailu. Proto si musí každá nastávající matka naprosto přesně představit, co se dá jíst, co je nežádoucí a co vůbec není dovoleno! Pojďme na to, jak se vztahují k některým skupinám produktů..

Mohou se těhotné ženy zahřát?

Abychom na tuto otázku mohli přesně odpovědět, připomeňme si, jaké problémy se žena během těhotenství setkává. Není žádným tajemstvím, že nastávající matky se často obávají pálení žáhy, zejména v druhé polovině těhotenství. Je spojena s rostoucí děloží..

V takové situaci je konzumace horkého jídla nebo pití absolutně kontraindikována. Při průchodu jícnu, horké poškození sliznice ještě více, a pálení žáhy se stává častější a intenzivnější. Absolutně studené jídlo samozřejmě neprospěje (například zmrzlina). Zde je důležitý prostřední terén.

Nejlepší možností by bylo jíst jídlo v teplé formě. Být velmi horký by měl být opatrný, zvláště pokud máte problémy s gastrointestinálním traktem. Časté používání horkých látek může vyvolat zhoršení chronických onemocnění trávicího systému.

Máte-li pálení žáhy alespoň někdy, měli byste úplně odmítnout teplé jídlo.

Je možné, že těhotné ženy mají akutní?

Rozhodně akutní - v žádném případě nelze považovat za užitečné jídlo pro těhotné ženy z následujících důvodů. Za prvé, akutní mohou snadno vyvolat exacerbaci chronické gastritidy a dalších onemocnění žaludku.

A jak víte, těhotné ženy by neměly užívat léky. To může výrazně ovlivnit pohodu ženy. Za druhé, kořenitá jídla vyvolávají chuť k jídlu a hrozí mnohem více.

Kořeněná jídla také přispívají ke zvýšené tvorbě plynu, což může dokonce vyvolat hrozbu potratu. Nepotřebujeme další libry a nemocný žaludek, takže se snažíme vyhnout akutním.

Na druhou stranu, pokud máte normální přírůstek na váze, neexistují žádné problémy s gastrointestinálním traktem, pak si někdy 1-2krát týdně můžete dovolit trochu ostrý.

Je možné těhotné uzené?

Absolutně všechny uzené výrobky - maso i ryby nejsou zdravé, protože obsahují mnoho škodlivých látek, které mohou negativně ovlivnit plod. Tyto látky se do nich během kouření dostávají..

Jsou směsí různých organických sloučenin, z nichž mnohé způsobují rakovinu! Závěr je jasný - těhotné a kojící matky by nikdy neměly jíst uzené v jakémkoli množství! Pokud vezmeme v úvahu produkty uzené za studena, pak je v nich další hrozba.

Kvůli špatnému tepelnému zpracování existuje riziko kontraktu, například opisthorchiasis nebo jiných parazitů. Bude užitečné používat stejné produkty dušené nebo vařené.

Mohou být těhotné ženy smaženy?

Smažená jídla bohužel také nejsou zdravá z následujících důvodů. Za prvé, může snadno vyvolat zhoršení chronických onemocnění zažívacího systému. Pokud jste pravidelně mučeni pálením žáhy, po jídle smažené bude stále častější a silnější. Za druhé, toto jídlo obsahuje karcinogeny, tj. látky způsobující rakovinu.

Zatřetí, energetická hodnota smažených potravin je mnohem vyšší než energetická hodnota jejich „vařených“ bratrů. Nadváha nebude trvat dlouho. Na druhou stranu se někdy cítím, jako bych se hýčkal něčím chutným.

Pokud nemáte potíže s trávením, nemáte nadváhu, pak jednou za 1-2 týdny můžete léčit malou část smažených! Ale jen trochu!

Může těhotné ženy konzervovat?

Abychom pochopili, zda je tento produkt pro vás ten pravý, pojďme se podívat na takový způsob skladování potravin, jako je konzervace. V současné době existuje mnoho metod konzervace, takže v každém případě věnujte pozornost složení. Složky jsou vždy uvedeny v sestupném pořadí podle jejich hmotnostního podílu..

Hlavním nebezpečím pro budoucí matku v konzervovaných potravinách je přítomnost soli a velké množství konzervačních látek. Pomáhají dlouhodobému skladování produktu..

Pokud se během těhotenství obáváte edému nebo pokud vám váš gynekolog doporučil, abyste úplně omezili příjem soli, nemůžete dělat konzervované potraviny obsahující sůl vůbec! Další věcí jsou konzervační látky v nich obsažené. Zpravidla nemají teratogenní účinek (nezpůsobují abnormality ve vývoji plodu), a proto nezpůsobují zjevné poškození.

Pokud těhotenství postupuje normálně, nedochází k otokům, pak někdy můžete použít sklenici, například konzervovaný růžový losos může být, ale ne velmi často, ne více než 1 může týdně. Moderní konzervované potraviny často neobsahují ani sůl ani konzervační látky. Jsou zcela bezpečné a lze je používat bez omezení..

Může těhotná žena kyselá?

Samotná kyselá jídla nepoškozují nastávající matku ani její dítě. Na pozadí hormonálních změn často klesá kyselost žaludeční šťávy a kyselá jídla mohou dokonce pomoci trávení. Častěji se to stává v prvním trimestru těhotenství. V této situaci neexistují žádná omezení. Stává se to a naopak.

Zvýšená kyselost je kontraindikací užívání kyselých potravin během těhotenství. Pokud máte obavy o pálení žáhy, kyselé říhání, bolest v žaludku, měli byste úplně opustit kyselá jídla. Kyslá jídla se nám často nezdají být kyselá.

Například zralá pomerančová chuť téměř kyselá, ale obsahuje mnoho ovocných kyselin. Samozřejmě v nich je mnohem méně pomerančů než v citronech, ale měli byste být stále opatrní. Měli byste pečlivě zvážit takové konzervační látky, jako je kyselina citronová. Přidává se do mnoha potravin..

Jejich časté používání může snadno vyvolat pálení žáhy a bolesti v žaludku. Během těhotenství nezneužívejte kyselé kyselinky, ale 2-4 zralé pomeranče budou přínosem pro vás a vaše dítě!

Seznam zakázaných potravin během těhotenství Mami Zhenya

Pokud uslyšíte frázi „těhotné ženy mohou jíst všechno, ale jen trochu“, nevěřte tomu! Existují produkty, které jsou potenciálně nebezpečné pro matku i dítě. Jedná se o zakázané produkty. A existují produkty, které se zdají být možné, ale nejsou nutné. Níže uvedu oba seznamy a vysvětlím každé práci, s čím to souvisí, takže pochybnosti samy vymizí. Takže semafor:

Červená (nemůžete jíst!)

 • Syrové, nedokončené maso, steak střední velikosti nebo s krví. Zvláště nebezpečné jsou nedokončená drůbež a vepřové maso. Syrové maso může být plné nebezpečného infekčního parazita - toxoplasmy. Toxoplasmóza není pro dospělého nebezpečná a někdy prochází i asymptomatickou nebo podobnou chřipce. Pro malého muže v žaludku to může být velmi nebezpečné, může vést k vývojovým vadám nebo dokonce k potratu. Mnoho lidí již má imunitu vůči tomuto parazita a nemůže být znovu infikováno. Ale neměli byste se na to spolehnout. Vždy se ujistěte, že maso ani na nejsilnějším místě nevydává krev ani růžovou šťávu. Rovněž se ujistěte, že všechny předměty přicházející do styku se syrovým masem (desky, nože, talíře) jsou důkladně omyty mýdlovou vodou a otřeny do sucha. Stojí za to dodat, že kočky jsou hlavními nositeli Toxoplasmy, takže lékaři doporučují těhotným ženám, aby odmítly vyčistit kočičí toaletu (ať to udělá jiný člen rodiny, když to bude těhotné), a při práci na zahradě vždy používejte rukavice, aby nedošlo k náhodnému kontaktu s výkaly koček v zemi. nebo písek. Nedokončené maso může být také infikováno vejci z různých tasemnic. Nebezpečí může být také plné masa a uzenin vařených na grilu: nahoře se mohou zdát docela smažené, ale uvnitř může být syrové. Některé syrové uzené klobásy by také neměly být ze stravy vyloučeny. Buďte opatrní s čerstvým mletým masem - nikdy to nezkoušejte, jako je sůl (pro kotlety).
 • Syrové ryby nebo slané ryby. Může obsahovat další nepříjemné patogeny - salmonely a listérie. Salmonella je velmi nebezpečná pro své těžké otravy, které způsobují komplikace v játrech a dalších orgánech. Kde najdu syrové ryby? Za prvé, v sushi. Ale úplně opustit tuto pochoutku také nestojí za to! Můžete si objednat / objednat sushi jak vegetariánské, tak se zpracovanými druhy ryb a mořských plodů (například s uzeným úhořem, vařenými krevetami, salátem z krevet, mořskými řasami). Stejně jako čerstvé ryby stojí za to vyloučit jakýkoli druh syrového kaviáru: červený kaviár, kaviár z kapucínského atd. Ačkoli jsou ve svém nutričním složení velmi užitečné, ale jako surové ryby mohou být nositeli parazitů, jako je Listeria. Proto by měl být kaviár pasterizován nebo vařen (tepelně upraven).
 • Ryby s dlouhou životností mohou obsahovat velké množství rtuti, což nejvíce negativně ovlivňuje vývoj nervového systému dítěte. Mezi tyto ryby patří: žraloci, mečoun, tuňák.
 • Syrová a tepelně neupravená vejce. Mohou také obsahovat různé patogeny. Kachní a husí vejce jsou obzvláště nebezpečná! Ani jindy od těhotenství by nikdo neměl jíst syrová vejce. U receptů obsahujících syrová vejce je pokud možno nahraďte domácími vejci z ekologického zemědělství nebo křepelčími vejci.
 • Syrové mléko, niva. Prozatím vyloučte Camembert, Brie, Gorgonzola, Roquefort atd. Tyto sýry mohou být plné listérie, což může způsobit listeriózu - nemoc nebezpečnou pro plod. Syrové mléko je během těhotenství rovněž zakázáno. Používejte pasterizované nebo vařené mléko.
 • Káva. Přestože vám lékař může dovolit vypít až 2 šálky slabé kávy denně, důrazně vám doporučujeme, abyste ji úplně opustili! Mnoho výzkumů ukázalo, že kofein může způsobit potrat a kofein také blokuje vstřebávání vápníku. Proč riskovat? Koneckonců, kávu lze nahradit kávou bez kofeinu, věřte mi, je to jen zvyk, ne nutnost. Měli byste také omezit používání černého čaje a zcela odstranit colu. Stojí za zmínku, že někdy existuje neodolatelná touha pít šálek kávy nebo sklenici coly. No, dobře, jakmile to půjde, ale pak zase ne, ne!
 • Cigarety Přestat kouřit, i když to není snadné, je sooo skutečné, věřte mi! Nekuřím 8 let. Cigarety omezují krevní cévy, čímž brání krevnímu oběhu placenty a dítě trpí nedostatkem kyslíku. Co je pro vás důležitější, přemýšlejte sami.
 • Alkohol. Nemusíte ani říkat, proč během těhotenství není povolen alkohol. Nemůžete to udělat! Obvykle! Místo piva můžete pít nealkoholické pivo. Místo vína - hroznové šťávy. Výjimkou je alkohol při vaření - během tepelného zpracování (smažení, pečení) se veškerý alkohol vypaří, takže se nemusíte bát.
 • Šalvěj, máta a meloun ve velkém množství mohou způsobit děložní tón.
 • Během těhotenství zlikvidujte lesní houby. Kromě skutečnosti, že vždy existuje riziko zakopnutí o jedovaté, houby jako houby hromadí všechny chemikálie a emise.

Co by těhotné ženy neměly dělat:

 • Nejdůležitější věc - těhotné ženy by neměly být nervózní a strach! Chraňte se zdí před vším negativním, nedívejte se příliš na emotivní filmy, hororové filmy a thrillery. Vzpomeňte si, jak hrdinka filmu Uplynul s větrem Scarlett O'Hara řekla: „Zítra na to pomyslím.“ Nenechávejte nikoho mimo rovnováhu!
 • Těhotné ženy by se neměly natahovat (například k pověšení prádla nebo záclony). To je plné odloučení placenty nebo tónu dělohy.
 • Nemůžeš skočit. To je v první řadě velmi nebezpečné pro otřes mozku, což může vést k vnitřnímu krvácení a placentárnímu narušení..
 • Nezvedejte závaží. Udělejte ze svého pravidla, že nejtěžší věcí, kterou můžete zvednout, je kabelka. Výjimkou jsou starší děti, které jsou stále malé a neustále žádají o ruce. Ale tady musíte znát opatření.
 • Užívejte léky, aniž byste se poradili s lékařem nebo lékárníkem. Jakýkoli, dokonce zdánlivě neškodný lék může velmi vážně ovlivnit dítě nebo průběh těhotenství obecně. Snažte se vyhnout přeplněným místům, aby nedošlo k nakažení virem (zejména v období podzim-zima). Posílte imunitu vitamínem C a zinkem.
 • Během těhotenství nemůžete dělat rentgen ani fluorografii - žádné radioaktivní záření.
 • Aktivní sport a strečink. I když na kolech často vidím malé králíčky, stále to nestojí za riziko. Od vzpírání v tělocvičně, na kole, některé typy aerobiku jsou dočasně opuštěny. Zaregistrujte se na plavání nebo jógu pro těhotné ženy - je čas na odpočinek a ponoření do vašeho vnitřního světa!
 • Nemůžete sedět se zkříženýma nohama (noha za nohou) - tímto způsobem je stlačena hlavní tepna a tím narušen průtok krve.
 • Nemůžete spát na břiše, v pozdějších fázích a na zádech. V této poloze děloha tlačí na břišní aortu, což zase zhoršuje krevní zásobení dolního těla a zejména dítěte..
 • Opalovací lůžko během těhotenství je také kontraindikováno.

Žluté světlo - je možné jíst, ale není to nutné!

 • Uzené maso, párky, bramborové lupínky. Škodlivé tuky, konzervační látky, látky zlepšující chuť a další bahno, které nyní nepotřebujete. Ale v takových polotovarech obsahuje minimum užitečných látek a hlavních složek - chemie čisté vody.
 • Fast Food Ne, samozřejmě, pokud jste to opravdu chtěli, pak to není hřích jíst hamburger a vypít ho sklenicí coly. Ale mělo by to být jednorázové a na to musíte zapomenout alespoň pár měsíců.
 • Všechny sladkosti nebo výrobky ve velmi jasných barvách. Nebezpečná barviva, která jsou v mnoha vyspělých zemích zakázána, se mohou skrývat ve světlých barevných produktech..
 • Majonéza a kečup. Je to možné, ale ve velmi malém množství. Obsah tuku a cukru v těchto omáčkách je příliš vysoký. Majonéza bez vajec může být vyrobena například doma. Chcete-li to provést, dávejte přednost nerafinovaným olejům (například olivovým nebo řepkovým). Také se pokuste připravit všechny omáčky doma, abyste si byli jisti každou ingrediencí..
 • Sycené nápoje a voda s plynem. Zaprvé, plyn nepříznivě ovlivňuje kosti a zadruhé podporuje nadýmání. Ve sladké sodě není nic dobrého. Alternativa - voda s ledem a citronem.
 • Buďte opatrní při játrech a drobech. I když obsahují velké množství železa a dalších vitamínů, játra jsou také prvním orgánem, ve kterém se hromadí všechny chemikálie a znečištění životního prostředí. Proto nakupujte játra pouze na ekologických farmách nebo v domácí produkci. Také nadbytek vitamínu A, který se nachází ve velkém množství v játrech, může negativně ovlivnit dítě..

Co jiného je povoleno, ale s opatrností:

 • Sexuální styk až 12 týdnů. Lepší zdržení se hlasování, dokud se dítě dobře nepřipojí a než se nevytvoří placenta. V některých případech může pohlavní styk vyvolat vaginální krvácení, děložní tonus, placentární narušení. Pokud jste v ohrožení, poraďte se o tom se svým lékařem..
 • Barvení vlasů. Vyberte si barvy bez čpavku a pokuste se malovat doma, aby nedošlo k vdechnutí chemických barev v salonech.
 • Opalování je velmi užitečné pro vás i vaše dítě, ale vyhněte se přímému slunečnímu záření (opalovejte se pod deštníkem, zakryjte si bříško a nezapomeňte si trochu opalovat).
 • Změňte veškerou kosmetiku na přírodní. Například kupte deodorant bez parfému s neutrálním PH. Čím přirozenější je kontakt s okolním světem, tím lépe.
 • Vyvarujte se domácích chemikálií.

Zelená (co můžete a měli byste jíst pro těhotné ženy)

 • Čerstvá zelenina a ovoce. Hlavní pravidlo: sezónní a místní! Zelenina a ovoce jsou bohaté na vitamíny a obsahují málo kalorií - perfektní kombinace během těhotenství! Je třeba si uvědomit, že většina vitamínů a minerálních solí je zničena světlem a teplem nebo rozpuštěna ve vodě. Proto při nákupu zeleniny a ovoce sledujte jejich čerstvost, skladujte na chladném a tmavém místě, dobře je umyjte a pečlivě s nimi zacházejte. Kdykoli je to možné, jíst zeleninu a ovoce syrové.
 • Nízkotučné maso a ryby. Tato jídla jsou bohatá na bílkoviny, vitamíny železa a B. Ryby by se měly konzumovat z neznečištěných vod. Rovněž potřebu bílkovin mohou doplnit luštěniny, celá zrna, klíčky (pšenice, sója, fazole), ořechy.
 • Mléko a mléčné výrobky dodávají tělu vápník a řadu základních prvků. U mléčných výrobků je důležité, aby bakterie v něm byly živé. Nejlepší je dělat doma tvaroh, jogurt, kefír a zakysanou smetanu.
 • Celozrnné výrobky. Hrubý moukový chléb, šedé italské těstoviny, cereálie (ovesné vločky, například také vybrat celá zrna). Tato jídla obsahují kyselinu listovou, hořčík, vitamín E a vlákninu. Vařenou kaši z celé řady obilovin. Například pohanka a perlový ječmen. Rýže vybrat neloupané (šedé).

Zahrňte tato jídla do nabídky:

Nahradit v nabídce:

 • Bílý cukr - na hnědé (hnědé)
 • Konzervované ovoce - čerstvé
 • Sladkosti - sušené ovoce
 • Sůl nebo Extra sůl na jodizovanou sůl
 • Uzeniny uzené za studena
 • Bílý chléb - na celozrnný nebo žitný chléb, na otruby nebo alespoň hrubý venkovský chléb (s různými semeny)
 • Čipy - pro semena nebo ořechy
 • Těstoviny vyšších jakostí pro odrůdy hrubé mouky (šedé) nebo odrůdy tvrdé pšenice
 • Sodná voda - do vody s ledem a citronem

Co nemůžete jíst během těhotenství v raných a pozdních fázích?

Skutečnost, že těhotenství mění život páru a zejména ženy, je pochopitelná a zcela přirozená. Koneckonců nový malý maličký muž, který se před několika týdny (nebo dokonce dny) objevil v srdci nyní budoucí matky, vyžaduje zvláštní péči. Nyní je vše, co se děje těhotné ženě, nějakým způsobem spojeno s jejím budoucím dítětem. Nyní žena (stojí za zmínku, vědomá) se zvláštními plány péče o svůj den, věnující značný prostor pro odpočinek a spánek, pohodlné oblečení a správnou výživu. Některé ženy pověsí v kuchyni seznam potravin, které jsou během těhotenství a kojení zakázány. Tento článek je věnován těm, kteří právě začali přemýšlet o tom, co by neměly jíst těhotné ženy..

Otázka výživy těhotné ženy je zpočátku poněkud komplikovaná, protože časná toxikóza a další „kouzla s koulí“ způsobují zvláštní závislost nebo averzi k určitým potravinám.

Často se stává, že vůbec nepotřebujete užitečné produkty, ale je to jako tahat za nějaké ošklivé věci.

Proto je třeba věnovat zvláštní pozornost otázce výrobků ohrožujících zdraví pro budoucí dítě.

Pokud s odpovědností přistupujeme k otázce výživy během těhotenství, budeme muset některé výrobky vyloučit a počet dalších bude výrazně omezen. Na druhé straně však takové akce nenaruší jejich vlastní zdraví a neposkytnou tělu drobky se vším nezbytným, které je chrání před účinky škodlivých látek.

Smažené, mastné, kořeněné, uzené

Mastné, slané, smažené, horké a uzené - silně přetížené játra a žlučník, zvyšují zátěž ledvin. Ve většině případů tyto produkty způsobují pálení žáhy a zhoršují gastritidu. Důvodem je především skutečnost, že tyto orgány během těhotenství v důsledku rostoucí dělohy jsou výrazně přemístěny, což vede k jejich fungování ve složitých podmínkách..

Obzvláště pečlivě se musí vztahovat na uzené výrobky. Za prvé, v praxi nejsou prakticky žádné uzené výrobky.

Aby výrobci dostali specifickou uzenou chuť a vůni, přidávají výrobci různé chemické složky. Jeden z nich známý jako „tekutý kouř“.

Taková jídla obsahují látky zvané karcinogeny, které způsobují rakovinu..

Výrobky obsahující E-aditiva a jiné chemické přísady

Při nákupu produktů v obchodě by těhotná žena měla odložit všechno, kde obal říká, že produkt obsahuje barviva, konzervační látky, antioxidanty, stabilizátory, emulgátory, regulátory kyselosti, zahušťovadla, látky zlepšující chuť a vůni, sladidla, glazury, zlepšovače mouky.

Mezi tyto produkty patří všechny barevné krémy, žvýkačky a oblíbená položka mnoha žvýkacích bonbónů, karamelu. Zakázaný seznam obsahuje různé chutné koření, majonézy, kečupy, omáčky, marinády.

Tyto výrobky, které obsahují velké množství E-aditiv, barviv, konzervačních látek a solí, jsou velmi nebezpečné pro těhotnou ženu a dítě, které roste pod jejím srdcem. Ze známých aditiv jsou E-102, E-202, E-122 zvláště škodlivé..

Pokud některý produkt obsahuje látky zlepšující chuť a vůni (jako je glutamát sodný, dusitany) - okamžitě tyto produkty odložte. Především to platí pro různé sušenky, hranolky, omáčky, tyčinky. Totéž platí pro polotovary.

Toto jídlo je určitě dobré, protože nevyžaduje dlouhou dobu vaření..

Ale přemýšlejte, za jakou cenu můžete získat čas? Zdraví vašeho nenarozeného dítěte stojí za to se znovu namáhat a připravit pro sebe a svou rodinu něco nejen chutného, ​​ale také zdravého.

Vzhledem k rozmanité chemii, která je součástí sodovky a „sladké vody“, je také musíte opustit.

Konzervované výrobky

Dnes v regálech supermarketů prostě praskají konzervované zboží. Co ne: polévky, džusy, zelenina. Ale nelichotte se, protože obsahují konzervační látky a ocet ve velmi velkém množství.

Nebude zbytečné vědět, že konzervační látky jsou nebezpečím pro zdraví a vývoj budoucího dítěte, protože inhibují syntézu určitých proteinů. Protein je však hlavním stavebním materiálem pro rostoucí a vyvíjející se plod..

Kromě toho existují informace, že konzervační látky mohou způsobit vývoj krevních onemocnění a rakoviny.

I když těhotná žena nemůže žít bez šálku ranní kávy, pak kvůli zdraví vlastního dítěte bude muset změnit svůj zvyk a mírně přizpůsobit své preference pití. Obzvláště obtížné je to pro ženy, které před těhotenstvím léčily kávu jako lék a pily od 3 do 7 šálků denně.

Za prvé, káva pomáhá zvyšovat krevní tlak, a tento stav je pro těhotnou ženu velmi nežádoucí. Za druhé, speciální studie potvrdily, že denní spotřeba kávy o více než tři šálky denně zdvojnásobuje riziko potratu. To platí zejména v prvním trimestru těhotenství, kdy se plod právě formuje.

Zatřetí, káva může způsobit nespavost a jak víte, těhotná žena potřebuje hodně kvalitního odpočinku. A jak si zde můžete odpočinout, pokud nemůžete spát? Začtvrté, tento nápoj, milovaný mnoha, odstraňuje z těla prospěšné stopové prvky a vitamíny. To je také velmi špatné, protože jsou prostě nezbytné pro normální vývoj dítěte.

To vše platí pro čerstvě uvařený a instantní nápoj. Mimochodem, je nutné vyloučit jiné výrobky obsahující kofein. Zejména cola a různé energie. Černý čaj by se měl pít lehce uvařený a občas. Je to proto, že čaj také obsahuje kofein, který ve velkém množství je schopen proniknout placentou a poškodit dítě.

Alkoholické nápoje

Je nepravděpodobné, že bude alespoň jeden rozumný člověk, který se rozhodne tvrdit, že alkoholické nápoje nepoškozují tělo nastávající matky a jejího dítěte. I na první pohled neškodné pivo výrazně zvyšuje zátěž ledvin, a jak víte, během těhotenství, a tak pracují se zvýšenou zátěží.

Pití piva při přenášení dítěte může způsobit silný otok. A alkohol sám, zejména ve velkém množství, negativně ovlivňuje formovací systémy a orgány plodu.

Nejškodlivější a nejnebezpečnější účinek, který má na dítě během pokládání vnitřních orgánů a systémů, tj. Během prvních tří měsíců těhotenství.

Někteří odborníci tvrdí, že sklenka vína týdně je pro těhotnou ženu naprosto přípustná. Ale veřejná charitativní kampaň March of Dimes k boji proti dětské obrně a jejím následkům prokázala, že i malé dávky alkoholu nejsou během těhotenství nebezpečné..

A proto nebolí přemýšlet o tom, zda ji vůbec použít, protože alkohol v buňkách vytváří nedostatek kyslíku, což vede k tomu, že normální vývoj není možný. Již bylo prokázáno, že i malé dávky alkoholu výrazně ovlivňují intelektuální schopnosti nenarozeného dítěte.

Čokoláda je silným stimulátorem nervového systému a pro dítě, jehož nervový systém dosud nebyl vytvořen, může mít devastující účinek. Samozřejmě mluvíme o poměrně velkém množství. Proto si můžete dovolit několik kousků čokolády týdně.

Musíte si však také uvědomit, že čokoláda může způsobit alergie. Stává se, že k této alergii nedochází u samotné matky, ale u dítěte. Byly případy, kdy žena, která několik dní před porodem spolkla hodně čokolády, porodí dítě se zjevnými příznaky alergické reakce..

Později musely být alergie odstraněny suprastinem..

Rafinovaný cukr a sladkosti

Rafinovaný cukr, stejně jako marmeláda, zmrzlina, sladkosti, dorty, muffiny, dorty a jiná sladká lahodný, bohužel, jsou také na černé listině. Prakticky neobsahují vitamíny, ale v nich je obrovské množství uhlohydrátů. Zejména takový esenciální vitamin E a komplex vitamínu B vůbec neobsahují produkty bílé mouky.

Nastávající tyto výrobky, a to i ve velkém množství, nastávající matka rychle přibírá na váze. A to je špatné pro její zdraví a pro zdraví dítěte a pro nadcházející narození.

Pokud si vzpomeneme, že tento druh produktu obsahuje mnoho barviv, stabilizátorů a další chemie, která byla uvedena výše, je mnohem snazší pochopit, proč jsou tyto sladkosti na zakázaném seznamu..

Margarín

Margarín je extrémně škodlivý produkt pro každého.

A co můžeme říci o těhotné ženě? Ukázalo se, že trans-tuky, které se nacházejí v margarinu, jsou schopné ucpávat tepny a zvyšovat pravděpodobnost kardiovaskulárních chorob. To platí také pro nastávající matku a bohužel i pro její nenarozené dítě.

Kromě toho vědci z Nového Zélandu zjistili, že konzumace margarínu a potravin obsahujících margarín snižuje mentální schopnosti nenarozeného dítěte..

Špatně zpracované maso

Syrové nebo nedostatečně vařené maso je velmi nebezpečné, protože může obsahovat řadu bakterií, které způsobují nebezpečné nemoci. Mezi nimi - ptačí chřipka, listerióza, nemoc šílených krav. Kromě toho se doporučuje tyto výrobky brát během vaření pouze se zapnutými rukavicemi. Maso a drůbež musí být pečlivě pečeny a sledovány, aby nezůstaly žádné stopy krve..

Nějaké mořské plody

Nejlépe se vyhneme některým druhům ryb během těhotenství. To se týká makrely, tuňáka, mečouna, žraloka, zelí, krevet. Tyto mořské plody mohou způsobit vážné alergie..

Tyto odrůdy ryb navíc obsahují poměrně vysokou úroveň methylmertu, což má nepříznivý vliv na mozek a nervový systém nenarozeného dítěte..

Smažené ryby se nedoporučují těhotným ženám, protože je obtížné trávit a zvyšují zátěž na játra a ledviny. Sushi je přísně zakázáno.

Těhotné ženy by neměly používat mléko zakoupené v obchodě, stejně jako domácí nepasterizované mléko, některé druhy sýrů (s plísní: brie, hermelín, dánská modrá, Gorgonzola, Roquefort), syrová vejce, šťáva z balení, ořechy ve velkém množství.

A pokud se vám po přečtení tohoto seznamu zdá, že budoucí matka nemůže jíst nic chutného, ​​nebuďte naštvaná. Ve skutečnosti existuje mnoho různých občerstvení, které se doporučují a jsou velmi užitečné pro tělo nastávající matky a jejího dítěte.

Ale o tom - příště.

Speciálně pro beremennost.net - Olga Rizak

12 potravin, které nemůžete jíst těhotné

Někdy musíte velmi přísně zkontrolovat stravu. A pak ukázat mimořádnou vůli - je neuvěřitelně obtížné bojovat s „seznamem přání“.

Strava těhotné ženy není dieta ve smyslu, na který jsme zvyklí. Je to spíše způsob stravování. Pokud ho následuje budoucí matka, přijme její tělo vše, co potřebuje k tomu, aby porodilo zdravé dítě, a nezískává příliš mnoho. Je někdy velmi obtížné takový režim dodržovat. Koneckonců mýty o „chci sledě“ uprostřed noci nejsou mýty vůbec.

Vědci nedávno vydali další strašák pro těhotné ženy: nastávající matky byly vyzvány, aby odmítly žetony. Navždy, takže za všech devět měsíců ani jeden plátek.

Faktem je, že čipy obsahují kyselinu linolovou, jejíž přebytek může podle vědců negativně ovlivnit vývoj plodu. Stejná kyselina může navíc způsobit předčasný porod nebo zvýšit riziko potratu.

Vědci dosud experimentovali pouze na potkanech. Výsledky jsou však takové, že by bylo lepší dávat si pozor na lidi.

A co přesně - vědecky prokázané! - je třeba se jim vyhnout během těhotenství, které je podrobně popsáno v „Velké knize pro maminky“ - v publikaci nejen o stravě, ale zveřejníme výňatek, který se konkrétně týká stravy budoucích matek.

12 potravin, kterým je třeba se vyhnout1. Všechno slané, kořeněné, uzené, kořeněné stimuluje chuť k jídlu a vede k dalším librám, zadržuje tekutinu v těle, což způsobuje selhání ledvin.

2. Mastné, smažené je plné pálení žáhy a dalších trávicích potíží; Pokud máte rádi smažené brambory nebo palačinky, vařte je v olivovém oleji.

3. Maso z krve, sádla, mléčných výrobků z trhu. Jsou nebezpečné tím, že mohou obsahovat bakterie, které způsobují toxoplazmózu.

4. Některé mořské ryby (žralok, mečoun, makrela obecná, tuňák bílý, marlin) obsahují vysokou hladinu methylmertu, chemické sloučeniny, která je škodlivá pro mozek a nervový systém rostoucího dítěte..

5. Uzené ryby, surové měkkýše a korýši, sushi, měkké a uzené sýry, niva, pasty, balené saláty, polotovary a hotové drůbeží výrobky mohou obsahovat původce listeriózy.

6. Vejce - syrová nebo nealkoholická vejce - jsou potenciálním zdrojem bakterií Salmonella..

7. Klobásy, párky, konzervované potraviny obsahují hodně soli, koření, tuků a konzervačních látek.

8. Žáruvzdorné tuky (hovězí, vepřové, jehněčí), margarín, rychlé občerstvení, hotové pečivo obsahují transisomery mastných kyselin, které narušují vstřebávání zdravých tuků a mají silné toxické vlastnosti.

9. Krémové dorty, cukrovinky, koblihy, sušenky, výrobky z bílé mouky, krupicová kaše - jsou vysoce kalorické, ale chudé na živiny. Jedná se o prázdné kalorie.

10. Exotické ovoce, citrusové plody, jahody, arašídy jsou potenciální alergeny, ale pokud na ně nemáte a nikdy na ně nemáte reakci, můžete je zahrnout do svého menu, ale nezneužívat..

11. Káva, cola, silný čaj narušují vstřebávání stopových prvků, zvyšují nedostatek tekutin, obsahují kofein, což zvyšuje krevní tlak.

12. Libovolný alkohol.

Nebezpečná jídlaJe také vhodné vyloučit, co vyvolává vaši alergii. Naštěstí lze téměř každý produkt nahradit něčím jiným. Například čerstvé mléko - s fermentovanými mléčnými výrobky, ryby - se zvýšením podílu masa.

Ale to není vše. Během těhotenství musíte jíst s maximální péčí. Mezi nimi:

 • - houby (jedná se o nestravitelné jídlo, škodlivé látky se hromadí v hubách);
 • - ořechy (alergické arašídy se nedoporučují, avšak vlašské ořechy, piniové oříšky, kešu oříšky, nesolené pistácie, mandle v malých dávkách jsou užitečné).
 • - mořské plody - mušle, krevetky, ústřice, chobotnice, chobotnice, mušle, krabi, raky, humři (někdy vyvolávají alergie, ve spodním vaření mohou být bakterie, které způsobují listeriózu - nebezpečné infekční onemocnění ovlivňující nervový systém a další orgány).

Dlouhodobější - další zákazy V prvním trimestru nemusíte radikálně měnit stravu. Stojí za to revidovat stravu: musíte jíst 5-6krát denně v malých porcích.

Doporučuje se také hodně pít, ale ne v noci. Je důležité, aby tekutina vstupovala do těla rovnoměrně po celý den. Někdy si můžete dokonce dovolit slaného a ostrého sebe, zvláště když se cítíte nemocně.

Ve druhém trimestru již existuje více zákazů. Je nutné snížit příjem cukru, rychlých uhlohydrátů a soli. Právě ve chvíli, kdy se konzervy, klobásy a klobásy, solené ryby musí zcela odstranit. Hlavním místem ve stravě by však mělo být kyselé mléko a potraviny bohaté na vlákninu.

Ve třetím trimestru bude seznam omezení stále růst. Polévky na maso a rybí vývar, jakékoli těžké jídlo, silné alergeny (ořechy, čokoláda, citrusové plody) - na všechno musíte zapomenout. Je nutné minimalizovat příjem soli. Je lepší jíst maso a ryby v první polovině dne (jsou delší trávení), mléčné a zeleninové produkty - ve druhé.

Je třeba pečlivě sledovat přírůstek na váze - je povoleno maximálně 400 gramů týdně, nepřebíjejte se, aby se dítě nekrmilo. Koneckonců, velké děti jsou těžší při porodu a přizpůsobují se horšímu mimozemskému životu. Je důležité nepřetěžovat své vlastní tělo a nekomplikovat porod.

Několik týdnů před porodem je vhodné úplně opustit maso, vejce, chléb a nechat ve vaší stravě pouze rostlinné potraviny a výrobky z kyselého mléka.

Proč by těhotné ženy neměly jíst uzené

Ženy v pozici vždy chtějí něco chutného a nejlépe něco, co je pro ně kontraindikované.

Některá jídla lze jíst s mírou, zatímco jiným se nejlépe vyhnete zatažením pěsti a zapamatováním silou vůle. A co dělat s rybami během těhotenství?

Všechno zde není tak jednoduché: záleží na druhu ryb a způsobu přípravy..

Například pollock, který Japonci považují za šetrný k životnímu prostředí, a treska s štikozubcem - tzv. Bílá dietní ryba. Jsou to oni, kteří jsou zavedeni do doplňkových potravin pro kojence prvního roku života, což znamená, že jsou užitečné pro nastávající matky.

Ryby, zejména mořské, jsou vynikajícím zdrojem fosforu, fluoru, selenu, jodu, hořčíku, draslíku a vápníku. Jód je v tom obzvláště cenný, vápník, vitamín D a polynenasycené mastné kyseliny jsou také důležité (nazývají se Omega-3)..

Během těhotenství je nejlepší dušit nebo napařit ryby. Je dovoleno péct v zakysané smetaně a pod zeleninovým kloboukem.

Ale smažení na pánvi se spoustou másla není dobré pro nikoho, a zejména pro ty, kteří čekají dítě..

Jaký druh ryb není během těhotenství povolen

 • Během těhotenství je třeba se vyhýbat uzeným rybám - sezamovým i teplým i studeným.
 • Látky pronikající do podobné ryby spolu s tekutým kouřem jsou nebezpečné pro každého a nakonec zasáhnou většinu orgánů.
 • Nejzranitelnější jsou však malé děti a dámy na svém místě - jejich tělo nemůže odolat náporu fenolů, formaldehydů a karcinogenů..

Kromě toho se výrobci často snaží skrývat zastaralé zboží za vůní kouře: vypršela ryba, která jde do udírny.

Pro ryby uzené z domova, ulovené ručně, platí výše uvedené ustanovení v menší míře.

Je překvapivé, že červený kaviár, považovaný za jeden z nejužitečnějších a vitamínových lahůdek, je také zakázán u těhotných žen (i když není přísný). Pokud chcete a máte důvod, můžete si na Nový rok dovolit jen pár sendvičů.

Proč? Je to kvůli rozmanitosti vitamínů. Konkrétněji je na vině vitamin A, který se při vysoké koncentraci v těle stává hrozbou pro mateřství.

Zakázány jsou rovněž tuňáci, žraloci, makrely a mečouny. Obsahují rtuťové látky a způsobují nenapravitelnou lekci pro plod. Proto byl gurmánský výzkum vyčleněn na později.

V žádném případě byste neměli navštívit sushi bary a absorbovat syrové ryby ve formě rohlíků a sashimi. V zásadě je lepší takové instituce projít.

U žen, které jedly pouze vegetariánské závitky, jsou známy případy otravy: řezají je stejným nožem jako surová ryba.

Je možné, aby těhotná žena „mořské plody“

Na stůl musí být položeny všechny druhy mořských plodů. Krevety, mušle, chobotnice, humr - to není jen chutné stravitelné jídlo, ale také zdroj hodnotného železa a bílkovin. Konzumací mořských plodů několikrát týdně se můžete vyhnout anémii..

Vyhněte se však konzervovaným potravinám, kupujte pouze čerstvé nebo zmrazené potraviny - uchovávají si více vitamínů a nemají pod víčky antiseptika.

Jaký druh ryb je v těhotenství - řeka nebo moře

Na tuto otázku existuje přesná odpověď: pokud je to možné - pouze námořní. Ryby, které brázdí slanou vodu (jako je makrela), zadržují esenciální mastné kyseliny a jód.

Ale říční ryby nejsou bohaté nejen na Omega-3, ale mohou také obsahovat parazity, které je při zpracování poměrně obtížné identifikovat a zničit..

Některé druhy ryb jsou užitečné během určitého období těhotenství. Treska jednoskvrnná a losos losos jsou zdrojem vitaminu B6, který vás zachrání před toxikózou a zmírní nevolnost.

Ale losos a sledě, byť mastné, jsou nasyceny vitamínem D. Jezte je ve druhém trimestru a dělejte dítě „očkovaným“ proti křivici.

Od poloviny těhotenství si vyberte kranase, pražma a šafrán z ryb - jsou bohaté na vápník.

Dítě samozřejmě najde vápník ve vašem těle - v kostech, zubech, nehtech. Ale chcete zůstat v bezpečí a zvuku? Proto je lepší ho krmit „zvenčí“ - ryby a tvaroh.

Z mořských ryb obecně stojí za zmínku mořský vlk, dorado, treska, šafránová treska, štikozubec a ledová rybka - nejsou tak tlustí jako stejná makrela a stavrida. Ale pamatujte, že téměř všechny mořské ryby budou mít prospěch pouze.

Obrovské množství aminokyselin, mikroelementů, vitamínů pomůže vašemu dítěti správně se tvořit a dostanete se z krásného a zdravého těhotenství..

Články O Neplodnosti