Hlavní Výživa

Může těhotné carpaccio

Ani nevím, možná se zeptejte lékaře.

jakmile jsem se o tom dozvěděl, okamžitě nám řekl, že tam není sushi, ale já je prostě chci a neustále
tak jak jdeme tam, kde je vlákno, kde je sushi, dávám do ryby všechny ryby a všechno ostatní rozdrtím

jak to chápu, všechno, co je syrové, je nebezpečné. Myslím, že syrové ryby nejsou dobré. ačkoli. pravděpodobně je lepší se zeptat lékaře.

QUOTE (iriha @ 27. července 2006, 19:06)
Dívky, přemýšlel jsem. Je možné jíst sushi (nebo spíše rohlíky) během těhotenství? Dobře chápu, že v surových rybách je sotva něco užitečného. Ale nemůžu, chci to tolik, nemám sílu. Neříkám se přejídat, tak jděte několikrát.
QUOTE (kalina_krasnaya @ 28. července 2006, 19:49)
Sushi je nejzdravější jídlo v prvním trimestru těhotenství. ))) pokud jsou samozřejmě splněny všechny podmínky skladování, ale pak ryby, jak můžete prosím.
Jedl jsem a pokračoval v jídle..)))

Dívky, je to opravdu tak vážné?

Miluji tolik sušení

jen čti

Japonští vědci zveřejnili výsledky velké studie o účinnosti zelené křepelky wasabi v boji proti zubnímu kazu. Ukázalo se, že jeden z tradičních sushi koření, wasabi žíravý zelený křen, má schopnost inhibovat růst kolonií kariogenní bakterie Streptococcus mutans. Izotiokyanáty obsažené v koření, kterému vděčí za svou ostrou, štiplavou chuť a vůni, jsou již známy svými antiastmatickými, antimikrobiálními vlastnostmi (proto se křen často podává se syrovými rybami), pomáhají předcházet rakovině a bránit trombóze.
Stejné látky, jak ukazují experimentální údaje od vědců ve výzkumném centru Ogawa & Co. Ltd., jedno z předních center pro studium parfémů, příchutí a doplňků výživy, narušuje adhezní mechanismy kazivých bakterií. Jak vědci doufají, jejich objev bude dalším krokem k dýmovnému snu milionů - vítězství nad zubním kazem. Znamená to, že v blízké budoucnosti bude existovat zubní pasta s výtažkem wasabi, vědci nespecifikovali.

Jedl jsem sushi a snědl. Cítím se skvěle, až na to, že mohu pít jen silněji (protože sójová omáčka se zřejmě cítí). Pokud vaše těhotenství pokračuje bez komplikací, můžete jíst sushi. V dobrých restauracích. Obchody prodávají špatné sushi. Nedoporučuji nákup v obchodě. tam se určitě můžete vyjít.

Vždy jsem ráno snídal (celé ráno) (protože jsem po jídle pořád pil vitamíny a vitamíny byste neměli pít v žaludku)

Každopádně mě nic nepřitahuje. možná proto, že je k dispozici vše, co chcete a můžete si koupit sebe.

QUOTE (Vosa @ 28. července 2006, 11:37)
To je nemožné. Mohou tam být bakterie, které jsou pro dítě velmi nebezpečné. Nebudu se zastrašovat, četl jsem v knihách o důsledcích toxoplasmózy a Listeria (nejsem si jistý, co jsem to nazval správně, je to z umyté zeleniny a dlouhého skladování v lednici). Proč riskovat, je možné, že po dobu asi 9 měsíců nebude tolerovat?

Sýry vyrobené ze syrového mléka, uzeného lososa a jater (z jiného důvodu - nadbytek vitamínu A) nejsou povoleny. Vařte maso a vejce dobře, houby také nejsou moc dobré. Omyjte zeleninu a ovoce velmi pečlivě. Nekopírujte do země, nečistěte kočičí box (toxoplazmóza). Nemusím uchovávat jídlo v lednici velmi dlouho, je lepší nejíst zahřáté jídlo (vařil jsem to, snědl), ale pokud ho sníte, je velmi dobré ho zahřát a určitě ho zahřát dvakrát..

Možná jsem zapomněl, ale tohle je hlavní věc.

absolutně tak!
v žádném případě!
ale zapomněl možná salám a všechny syrové uzené klobásy!

z jiných důvodů stojí za to omezit používání pikantního psaní (já sám jsem měl hořkou zkušenost, ale děkuji Bohu za všechno, co se podařilo), například česnek.

QUOTE (Vosa @ 28. července 2006, 11:37)
To je nemožné. Mohou tam být bakterie, které jsou pro dítě velmi nebezpečné. Nebudu se zastrašovat, četl jsem v knihách o důsledcích toxoplasmózy a Listeria (nejsem si jistý, co jsem to nazval správně, je to z umyté zeleniny a dlouhého skladování v lednici). Proč riskovat, je možné, že po dobu asi 9 měsíců nebude tolerovat?

Sýry vyrobené ze syrového mléka, uzeného lososa a jater (z jiného důvodu - nadbytek vitamínu A) nejsou povoleny. Vařte maso a vejce dobře, houby také nejsou moc dobré. Omyjte zeleninu a ovoce velmi pečlivě. Nekopírujte do země, nečistěte kočičí box (toxoplazmóza). Nemusím uchovávat jídlo v lednici velmi dlouho, je lepší nejíst zahřáté jídlo (vařil jsem to, snědl), ale pokud ho sníte, je velmi dobré ho zahřát a určitě ho zahřát dvakrát..

Možná jsem zapomněl, ale tohle je hlavní věc.

Úplně souhlasím. To říkají lékaři a co píšou v knihách pro těhotné ženy. Navíc s demokratickým přístupem k těhotenství jsou tyto výrobky téměř kategoricky zakázány.

Můj přítel také žije v Japonsku, kde je těhotným ženám zakázáno téměř všechny druhy sushi a syrových ryb, mořských plodů a dokonce i některé druhy vařených ryb. A já bych nesrovnával kvalitu a čerstvost ryb a sushi v Japonsku s kvalitou a čerstvostí ryb v Moskvě. Takže záležitost je samozřejmě dobrovolná. Neriskoval bych (samozřejmě, neriskuji, samozřejmě). Devět měsíců bez půdy je malá oběť pro zdraví dítěte.

Hovězí carpaccio poškození a výhody. Co nemůžete během těhotenství jíst Je možné těhotné carpaccio

Pokud jste těhotná, všichni kolem vás mluví o tom, co byste měli jíst a co ne, a nevíte, koho poslouchat. Řekneme vám o jídlech, kterým byste se během těhotenství měli vyhnout..

Mezi produkty zakázané během těhotenství:

1. Alkohol: ani kapka

Žádné množství alkoholu není bezpečné, proto byste během těhotenství neměli pít ani kapky, protože plod je velmi citlivý na alkohol, což jej může do určité míry poškodit. Pokud opravdu chcete studené pivo, můžete ho pít, ale ujistěte se, že pivo obsahuje 0% alkoholu.

2. Žádná káva a čaj

Lepší bude mít kofein a čaj bez tebe. Pokud máte rádi kávu, můžete denně vypít šálek kávy, abyste nebyli v pokušení touhou, ale už ne, protože kofein proniká placentární bariérou a ovlivňuje nervový systém dítěte.

3. Ani játrové pasty ani modré sýry

Jsou to vynikající produkty, ale během těhotenství se nedoporučují. Pasta z jater obsahuje mnoho vitamínu A, které by mohly být škodlivé pro dítě během vývoje. Ostatní druhy past lze bezpečně používat (ale v mírné formě), vždy zabalené v plechovkách, což vás přesvědčí o tom, že prošli hygienickou kontrolou. Pokud jde o modré sýry (Camembert, Roquefort), neměli byste je jíst, protože mohou způsobit listeriózu, infekci, která může být pro dítě, na které čekáte, velmi závažná. Ano, bezpečné pasterizované sýry.

4. Žádné ryby, maso, syrové mořské plody

I když se vám líbí, přestaňte je používat. Žádné carpaccio, sushi, ústřice. Mohou obsahovat mikroorganismy a způsobit, že budete mít jakýkoli druh infekce nebo otravy jídlem, jako je toxoplasmóza nebo anisacidóza. První může poškodit embryo a druhý, ačkoli nemůže přímo ovlivnit plod, může způsobit problémy v těle, a jak víte, léčba drogy během těhotenství je kontraindikována. Současně lze vařené mořské plody konzumovat bez problémů..

6. Ne, velmi mastné klobásy

Salám, uzená klobása, uzená šunka. velmi chutné, ale během těhotenství by měly být zakázány. Za prvé, mají spoustu tuku, což ztěžuje kontrolu hmotnosti, kterou je třeba v těchto měsících udržovat. Navíc existuje vysoká pravděpodobnost výskytu toxoplazmózy; Přestože je riziko nízké, je lepší vůbec riskovat.

Lékaři jednomyslně tvrdí, že těhotné ženy musí jíst maso, bez ohledu na to, zda to žena chce nebo ne. „Zajímavé postavení“ vás nutí, abyste upřednostnili své vkusové preference a postarali se o to, co vaše máma a dítě potřebují.

je důležité pochopit, že žádné další produkty nenahrazují tyto užitečné stopové prvky a látky, které jsou v mase. Stojí za to vzdát se vaší víry ve prospěch zdraví dětí.

Jako doplněk k hlavnímu jídlu byste neměli jíst více než 150-200 g masa denně. Je lepší je jíst. Pomáhají lépe absorbovat maso a neutralizují některé jeho negativní účinky..

Výhody masa pro těhotné

 • Maso obsahuje 14% až 24% živočišných bílkovin (v závislosti na odrůdě). Žádné rostlinné proteiny neobsahují ty důležité aminokyseliny, které jsou nezbytné pro matku i dítě. To je hlavní stavební materiál pro plod, který přispívá ke správné tvorbě šikmého systému a svalové tkáně.
 • Nahrazení masa jinými produkty podobného obsahu živin nebude fungovat, protože pouze maso obsahuje potřebnou rychlost. Jedná se o složku, která transportuje kyslík a odstraňuje oxid uhličitý. Porušení tohoto procesu může vést k nedostatku kyslíku, což vede k metabolickým poruchám.
 • Železo podporuje správné fungování centrálního nervového systému a pomáhá posilovat imunitu.
 • Živočišné tuky mají příznivý účinek na choleretický systém, a tím pomáhají očistit tělo.

Informace Dietní a nejvíce doporučené pro použití je kachní a krůtí maso. Zahrnují omega-3 složku, která stimuluje mozkovou aktivitu a také příznivě ovlivňuje vzhled kůže. Také tyto druhy masa obsahují speciální kyselinu, která blokuje výskyt a vývoj maligních nádorů..

 • Drůbež obsahuje velkou zásobu, což je přírodní antioxidant. Studie prokázaly, že vitamin E pomáhá prodloužit životnost, zlepšuje oběhový systém a urychluje hojení ran..
 • Nejběžnější drůbež je kuře. Je bohatá na bílkoviny a fosfor, odkazuje na dietní stravu a je také ceněna pro malé množství tukové tkáně. Kuře je bohaté na bílkoviny a železo, postrádá uhlohydráty. Kuře normalizuje metabolismus tuků, hladinu cukru a také pomáhá čistit ledviny.
 • Hovězí maso (nikoli telecí) je také užitečné pro těhotnou ženu. Obsahuje dostatek zinku a dalších nezbytných minerálů. Hovězí maso má pozitivní vliv na tvorbu krve.
 • Vepřové maso má velkou zásobu vitamínů B, bílkovin a železa, ale těžko se stravuje a může způsobit žaludek v žaludku.
 • Velmi snadno se vstřebává a nasycuje tělo užitečnými látkami jehněčího. Skládá se z jodu, hořčíku a železa, které jsou nezbytné pro těhotnou ženu pro normální fungování vlastního těla a správné. Lecitin v muttonu normalizuje cholesterol.

Je třeba si uvědomit, že maso musí být konzumováno s hlavním chodem a nesmí ho zneužívat.

 • Je velmi důležité, jak se maso vaří. Je lepší vařit maso na pár nebo péct v troubě, můžete dušit a grilovat. Ale je lepší odmítnout smažení, tento druh vaření zabíjí většinu živin.
 • Přítomnost cholesterolu může nepříznivě ovlivnit práci v případě zneužívání masných výrobků..
 • Purinové sloučeniny produkují kyselinu močovou, která špatně ovlivňuje klouby a může vyvolat artritidu.

nebezpečný Při častém zneužívání masa ve střevě může dojít k hnilobným procesům, které nepříznivě ovlivňují celkovou pohodu.

Všechny negativní účinky masa na tělo nastávající matky jsou buď zneužitím nebo nesprávným zpracováním. Proto byste si měli vybrat kvalitní produkt a spotřebovat ne více než 150-200 g denně. V takovém případě získáte užitečné látky a vyhnete se negativním důsledkům..

Revize v lednici: je možné pro těhotné ženy sýr, klobásu a balyk Existují produkty, které jíme bez váhání. Je však lepší, aby těhotná žena znovu věnovala pozornost tomu, co si vezme z ledničky. Pojďme zjistit, jestli je to neškodné, být na svém místě, jíst sýr, klobásu nebo balyk.

Sýr pro těhotné

Sýr má hodně bílkovin a tolik potřebného vápníku pro nastávající matku, ale ne všechny odrůdy jsou stejně užitečné. Jsou povoleny tvrdé (parmazán, gouda, čedar a další), měkké (mozzarella, feta, mascarpone a další) i zpracované. Lékaři však ani někdy nedoporučují ošetřovat plísňový sýr (brie, dor blue, roquefort a další). Jejich složení je dobrou půdou pro množení patogenů listeriózy. Obyčejný člověk může toto onemocnění snadno tolerovat, ale těhotná žena může mít komplikace kvůli oslabené imunitě. Ale je tu upozornění: po tepelném ošetření zemře patogenní Listeria, takže můžete ochutnat horkou misku s takovým gurmánským sýrem.

Je to možné pro těhotné párky?

Klobása obsahuje přinejlepším jen třetinu masa. Zdá se, že s tímto produktem je něco v nepořádku? A skutečnost, že zbývající dvě třetiny jsou sójové a různé přísady, které ovlivňují chuť a další vlastnosti. A původ samotného masa je často zpochybňován. Nízká kvalita surovin - to je příležitost nakazit se toxoplazmem, proniknout placentární bariérou a ovlivnit nervový systém plodu. Mezi běžné přísady patří: glutamát sodný, který se zvyšuje; karmín způsobující alergické reakce; fosforečnany, které narušují metabolismus vápníku a fosforu, což vede k nedostatku vápníku, nezbytné pro rostoucí tělo dítěte. Co můžeme říci o vysokém obsahu soli, který může způsobit nejen, ale také. Takže se musíte zcela zdržet klobásy.

Harm balyk během těhotenství

Vzhledem k možnému obsahu toxoplasmy nelze během dne jíst balzáma. I když je chycen ve známém zásobníku pro jeho přípravu, není to záruka, že to není nosič těchto bakterií. Pouze po dostatečném tepelném ošetření, například ve formě horkého sendviče, si můžete dovolit kousek balíku.

Pravděpodobně každá žena alespoň jednou v životě měla dietu. Ale pokud potřebujete zhubnout, pak je vše relativně jednoduché - musíte jíst méně vysoce kalorická jídla. Ale co gestační období, kdy chcete, aby vaše dítě získalo všechny potřebné vitamíny a minerály, a v žádném případě by mu nemělo být poškozeno? Těhotenství skutečně ukládá spoustu omezení výživy nastávající matky, ale v zásadě není pochopení tohoto problému tak obtížné. Hlavní věc je pochopit, že během těhotenství byste neměli jíst a pít, co může způsobit různé zdravotní problémy. Maminka i dítě.

Proč během těhotenství nemůžete jíst syrové potraviny

Pokud jde o syrové potraviny, musí být žena velmi opatrná - protože bez tepelného zpracování se mohou ukázat jako zdroj nejen vitamínů, ale také bakterií. Nejprve musíte úplně opustit nepražené maso. Samo o sobě musí být maso obsaženo ve stravě těhotné ženy, protože je hlavním dodavatelem bílkovin, železa a vitamínů B. Ale steaky s krví, pokrmy jako carpaccio nebo tartar by měly být odloženy na později. Hlavním rizikem je infekce toxoplazmózou, která je pro plod extrémně nebezpečná..

V restauraci byste si neměli objednávat maso, které vám neznámé - ve špetce se zeptejte kuchaře, jak byla připravena.

Během těhotenství nemůžete jíst syrové ryby a syrové mořské plody, bez ohledu na to, jak chutné se vám mohou zdát. A to platí také pro extrémně populární sushi a ústřice, stejně jako mořské řasy. Jakákoli jiná jídla obsahující syrové ryby by samozřejmě měla být ze stravy vyloučena..

Vejce jsou vynikající produkt bohatý na bílkoviny a vitamíny. Salmonella, bakterie, kterou lze dlouho uložit ve vejcích, však představuje značný problém. Proto musí všechna jídla z nepražených nebo nedotažených vajec říkat pevné „ne“. Je lepší vařit omelety a vařit natvrdo uvařená vejce. Nezapomeňte, že některé omáčky nebo pečivo používají také syrová vejce..

Během těhotenství nemůžete jíst modrý sýr a všechny nepasterizované sýry. Ano, je to velmi chutné a kromě toho je sýr vynikajícím zdrojem vápníku a bílkovin. Mohou však také obsahovat původce listeriózy. Proto dávejte přednost tvrdým sýrům - není o nic méně chutný, ale mnohem bezpečnější. Pokud jde o samotné mléko, neměli byste se nechat unést přílišnou přirozeností a pít vesnické mléko, které bylo právě dojeno. Ujistěte se, že vařit.

Syrová zelenina a ovoce jsou samy o sobě bezpečné, ale je třeba je dobře umýt a oloupat. Je však lepší nezkoušet tropické dosud neznámé tropické ovoce - není známo, jak bude tělo reagovat na neobvyklé jídlo.

Nutriční pravidla, která je třeba dodržovat

Těhotenství není čas na kulinářské experimenty. Odborníci na výživu obecně nepovažují mnoho druhů potravin za zdravé, protože přispívají k obezitě a mohou způsobovat různá onemocnění gastrointestinálního traktu. Zde je krátký seznam toho, co byste během těhotenství neměli jíst ani pít:

 • Mastná jídla, včetně sádla a másla;
 • Uzené výrobky;
 • Solená jídla;
 • Perlivé nápoje;
 • Silně uvařená káva a čaj;
 • Instantní produkty;
 • Velké množství moučných výrobků;
 • Houby;
 • Pikantní omáčky a koření.

Je snadné dospět ke kompromisu: například oblékání salátu s tukovou majonézou, ale s velmi užitečným přírodním bílým jogurtem. Káva by měla být vybrána s nízkým obsahem kofeinu a zředěna mlékem. Místo bílého chleba zvolte celá zrna. Pokud určitě chcete jíst některé produkty zakázané tímto seznamem, jezte - ale jen trochu.

Mezi nastávajícími matkami existuje názor, že během těhotenství byste neměli jíst červené bobule, zeleninu a ovoce. To je mýtus, který má nejvzdálenější vztah k pravdě. Původně se jednalo o oranžové citrusové plody, které ve velkém množství mohou skutečně vyvolat alergie. Nic špatného se však nestane, pokud těhotná žena jí pomeranč nebo grapefruit. Vzdát se bobule a ovoce to vůbec nestojí - protože je to velmi cenný zdroj vitamínů a minerálů. Při jídle je nutné dodržovat pouze přiměřené množství. Novorozené dítě nebude mít žádnou červenou tvář. hlasy)

Když je žena těhotná, její jídlo, léky, které užívá, a dokonce i chemikálie, které jí nanáší na kůži, mohou její dítě potenciálně poškodit. Proto se mnozí ptají, zda je bezpečné jíst mořské plody během těhotenství.?

Vzhledem k obavám ze spotřeby rtuti existuje několik mořských plodů, které by těhotné ženy měly lépe zlikvidovat. Naštěstí, plně vařený krab je obecně bezpečný k jídlu s mírou i pro těhotné ženy..

Mohu jíst krab během těhotenství??

Podle doporučení úřadu pro potraviny a léčiva USA (FDA) a Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA) z roku 2017 je vařená kraba jednou z nejlepších možností, kterou můžete během těhotenství jíst.

Ale těhotné ženy by měly lépe odmítnout surového kraba. Jíst surový krab zvyšuje riziko otravy jídlem nejen u těhotných žen, ale také u starších lidí a dětí.

Je možné jíst simulovaný krab během těhotenství?

Simulovaný krab se obvykle podává pouze ve vařené formě, takže je bezpečný pro těhotné ženy. Před použitím je však velmi důležité objasnit, zda existují další..

Imitace krab je obvykle levnější než skutečný a obsahuje pollock, vaječné bílky, umělou chuť a cukr. Ačkoli tato kombinace může chutnat jako krab, není tak výživná jako krab..

Imitace krab obsahuje nízká množství omega-3 mastných kyselin, které jsou zvláště prospěšné během těhotenství. Avšak v obsahu kalorií a bílkovin je simulovaný krab podobný skutečnému.

Jaké mořské plody lze jíst a kterým se nejlépe vyhnout během těhotenství?

Seafood je vynikajícím zdrojem omega-3 mastných kyselin. Odborníci říkají, že konzumace nejméně 250 gramů ryb bohatých na omega-3 mastné kyseliny za týden může prospět rostoucímu dítěti. Tyto výhody zahrnují snížené riziko předčasného porodu, správný vývoj mozku a zraku..

 • Rak
 • Sladkovodní pstruh
 • Haddock
 • Pollock
 • Losos
 • Mušle
 • Krevety

Těhotné ženy mohou také jíst 1 porci týdně s následujícími druhy ryb:

 • Modré ryby
 • Chilský mořský okoun
 • Mahi Mahi
 • Snapper
 • Kachlová
 • Tuňák (albacore, bílý nebo žlutozelený)

Je velmi důležité vařit výše uvedené mořské plody, zejména během těhotenství, aby se snížilo riziko otravy jídlem.

Mořské plody, kterým je třeba se vyhnout

Během těhotenství byste neměli jíst mořské plody, které se obvykle podává syrové. To se týká pokrmů, jako jsou sashimi, syrové ústřice, měkkýši, ceviche, hrabatci, tatarák nebo tuňák carpaccio.

Těhotné ženy by se měly vyvarovat vysokých koncentrací rtuti. Zde jsou některé ryby s vysokou úrovní rtuti:

 • Makrela
 • Žralok
 • Mečoun
 • Marlin
 • Atlantik bighead
 • Tuňák (Bigeye)

Rizika a upozornění

Konzumace syrových ryb a mořských plodů může způsobit otravu potravinami, protože produkty mohou obsahovat bakterie Salmonella a Vibrio vulnificus. Mezi příznaky otravy jídlem patří zvracení, průjem a bolest žaludku.

Kromě rizik spojených se syrovými potravinami musí být při vaření mořských plodů a ryb přijata také preventivní opatření. Bezpečná manipulace a řádná příprava jídla jsou zásadní při konzumaci krabů, ryb nebo jakéhokoli syrového masa.

Lidé by měli uchovávat živé kraby v dobře větraných nádobách a čerstvé v chladničce při teplotách pod 4 ° C nebo dobře zabalených do ledu. Skladovací kontejnery musí být vzduchotěsné. Při přípravě surového kraba je nutné skladovat syrové a vařené mořské plody na oddělených krájecích deskách, talířích a nádobách.

Kromě toho nezapomeňte na možný negativní dopad rtuti na plod, který může vést k neurologickým problémům a vrozeným anomáliím. Vyvarujte se rtuťovým rybám, které přenáší a rodí zdravé dítě.

Proč těhotné ženy nemohou rychle jíst?

Zvýšená odpovědnost - faktor, který nutí nastávající matku, aby pečlivě zvolila stravu pro těhotenství. Musí nejen pečlivě zvážit množství živin (vitamíny, minerály atd.), Které vstupují do těla, ale také se musí vzdát řady produktů, které nejsou nebezpečné pro dospělé, ale mohou ublížit dítěti..

Obvykle jsou vyloučeny všechny potraviny, které negativně ovlivňují tvorbu plodu, a potraviny, které jsou potenciálně alergické na dítě: alkohol, ryby a mořské plody, nepasterizované mléko a jeho deriváty, čokoláda, med, konzervované potraviny, marinády atd. Toto je dlouhý seznam, nejčastěji velmi rozrušující nastávající matky.

je to možné?

Používání rychlého občerstvení je téma, které rozbíjí kopí nejen pro těhotné ženy, ale také pro všechny příznivce zdravé výživy. Přísně dodržující pravidla PP lidé doporučují vyhýbat se zařízením nabízejícím rychlé občerstvení.

Tento přístup je podporován množstvím barviv, příchutí, konzervačních látek a trans-tuků ve výrobcích, z nichž se vyrábějí slavné hamburgery, cheeseburgery, shawarma atd..

Je nepochybné, že významné výhody jídel rychlého občerstvení pravděpodobně nepřinesou. Pokud si však vzpomenete na působivý seznam zákazů výživy pro těhotné ženy a přidáte silné (někdy velmi podivné) impulsy nastávajících matek k určité potravě, je zřejmé, proč je téma „rychlé občerstvení pro těhotné ženy“ tak často diskutováno.

Ženy v pozici si samozřejmě dobře uvědomují, že rychlé občerstvení je nezdravé jídlo, ale co když opravdu chcete?

Proč těhotné ženy nemohou rychle jíst?

Dalším vedlejším účinkem rychlého stravování je aktivní hmotnost. Je vědecky dokázáno, že rychlé občerstvení má příznivý vliv na reprodukci střevních bakterií, které pomáhají absorbovat tuk..

Tyto bakterie přeměňují mikroflóru, která podporuje odbourávání lipidů, a způsobují, že člověk tukuje. Jejich účinek se navíc vztahuje i na období odmítnutí škodlivých potravin. Proto lidé, kteří se rozhodnou změnit svůj jídelníček a získat tvar, mohou být nesmírně obtížné zhubnout..

U žen jsou v pozici ke všem výše popsaným vedlejším účinkům přidány negativní účinky na tvorbu plodu a neodolatelná touha po některých produktech.

Pokud se dokážete vypořádat s nadváhou, můžete použít speciální programy určené pro nově maminky, pak je velmi obtížné předpovědět vliv tuků na vývoj dítěte..

Je možné, aby těhotné ženy někdy rychly občerstvily?

Podle řady studií mohou mít špatné stravovací návyky a příliš vysoká míra přírůstku hmotnosti v prvním trimestru těhotenství negativní důsledky ve formě kardiovaskulárních chorob, mnohočetných alergických reakcí, tendence k obezitě atd. Dítě má.

Od začátku porodu dítěte a do čtvrtého měsíce je důležité přísně dodržovat všechna doporučení odborníků na výživu:

 • pít hodně čisté vody;
 • Zodpovědně přistupovat k seznamu vyloučených produktů;
 • brát výživové doplňky (pouze pro individuální použití!);
 • zkuste jíst podle plánu;
 • konzumovat potraviny bohaté na vlákninu (zelenina, ovoce, celá zrna).

A pouze tehdy, když je plod již plně formován (kolem začátku druhého trimestru), může si žena v pozici dovolit vzácné odpustky.

Je tak možné jíst rychlé občerstvení pro těhotné ženy?

Ačkoli každý chápe, že rychlé občerstvení není v žádném případě užitečné pro matku ani dítě, od poloviny těhotenství je povoleno jediné použití tohoto druhu jídla.

Faktem je, že radikální odmítnutí všech produktů milovaných před početím plodu je plné neurózy a následných narušení. Je lepší jíst hypotetický hamburger jednou, když to opravdu chcete, než pak spolknout polovinu hamburgerového menu.

Během těhotenství je žena již citově zranitelná: má strach, aby se zlepšila (množství moderních informací na toto téma by mělo být uklidňující), obává se, že se jí nebo jejímu dítěti něco stane, obává se neznámého poporodního období. Proto je pro ni další neuróza zcela zbytečná.

Je však moudré přistupovat k výběru konkrétního pokrmu z nabídky restaurací rychlého občerstvení:

 • dávejte pozor na trvanlivost balených lahůdek (čím déle je skladováno, tím více konzervačních látek);
 • požádat o méně slané (pokud je to možné, pak raději vůbec nesolené);
 • pít jídlo pouze s čistou minerální vodou;
 • hledejte jídlo nasycené zeleninou.

Závěr je, že období těhotenství je pro ženu nejkrásnější, ale také nejdůležitější. Potřeba myslet nejen na sebe, ale také na budoucího člověka, jí ukládá vážné povinnosti.

V prvních třech měsících porodu plodu je velmi důležité dodržovat zásady správné výživy a přijímat z vnější strany všechny životně důležité mikro a makro prvky. Nezapomeňte však, že dítě závisí také na psychickém stavu matky, takže druhý a třetí trimestr těhotenství by měl být pro ženu klidným časem, což znamená, že si může dovolit pár svobod..

Nebojte se nadváhy, tyto problémy jsou naprosto řešitelné. Hlavní věc je, že devět měsíců společné existence dvou nejbližších lidí prošlo harmonií a harmonií.

Jaká jídla jsou nebezpečná během těhotenství, co nemůžete jíst před provedením testů

Jakmile nastávající matka zjistí svůj nový stav, padne na ni celý seznam doporučení týkajících se výživy. Opravdu, ode dne početí začíná buněčné dělení, postupné pokládání hlavních orgánů dítěte. V této chvíli je důležité vědomé postavení ženy - není tu to, co chcete, ale co potřebuje vznikající plod.

Menu během těhotenství

Žena s vědomím, že nemůžete jíst těhotná, může zlepšit vlastní pohodu a poskytnout dítěti nezbytný komplex důležitých prvků. Pro všechny matky jsou doporučeny obecné výživové pokyny. Správný přírůstek hmotnosti, tlakové indikátory, výsledky zkoušek, koordinovaná práce celého organismu závisí na vyváženém menu.

Seznam potravin, které nemůžete jíst:

 • sýry, které neprošly procesem pasterizace, odrůdy s různými druhy plísní a také vyrobené z kozího mléka, obsahují bakterie, během těhotenství mohou těhotné ženě poškodit;
 • vejce lze konzumovat pouze natvrdo, nebo je-li žloutek úplně ztvrdlý, domácí omáčky, dezerty, kde se v receptech používá syrová vejce - majonéza, zmrzlina;
 • masová jídla a droby, je nežádoucí, aby budoucí matky používaly pasty, játra, stejně jako pokrmy, které nebyly podrobeny dostatečnému tepelnému ošetření, vysoké riziko poškození bakterií;
 • houby jsou považovány za těžké produkty trávení, absorbují také toxiny shromážděné v oblastech s nepříznivou environmentální situací, jako je například houba, mohou způsobit otravu těla a vystavit se riziku potratu;
 • mnoho žen neví, proč by těhotné ženy neměly jíst sushi, existuje vysoká pravděpodobnost, že syrové ryby a mořské plody budou infikovány parazity, zůstanou také při marinování a zastaralé bílkovinné produkty vedou k závažné intoxikaci.

Ryby během těhotenství

V srdci zdravé výživy jsou vždy různé druhy ryb. Je snadno strávitelný, je to zdroj hodnotných minerálů, vitamínů, včetně jódu a vitamínu D. Je také nutné ho během těhotenství používat. Existuje však několik doporučení, která jsou důležitá pro každou nastávající matku..

Jaký druh ryb mohou těhotné ženy jíst:

 • nejcennější jsou červené odrůdy - losos, pstruh, losos chum, také sledě, treska, makrela, sumec;
 • nejlepší tepelné zpracování se považuje za pečené ve fólii nebo v páře;
 • pro maximální asimilaci v kombinaci se zeleninou nebo obilovinami se doporučuje zahrnout rybí pokrmy 2krát týdně;
 • těhotné ženy také potřebují vědět, jaký druh ryb nejíte, je to velká dravá - žralok, mečoun, halibut, makrela, tuňák, dokáže akumulovat nebezpečné prvky, včetně sloučenin rtuti;
 • Nejezte nakládané nebo solené sledě, uzené makrely, odrůdy řek ulovené z kontaminovaných vodních útvarů.

Seafood je také rizikovým produktem. Mohou způsobit alergie, obsahují škodlivé chemikálie, jako jsou surové měkkýše, absorbují nečistoty ze dna.

Jídla v prvním trimestru

Raná stádia přinášejí mnoha ženám nepohodlí spojené s přizpůsobením těla novému stavu. Toxikóza znamená ztrátu chuti k jídlu, ospalost, závratě, zvracení. Také až do 16 týdnů, pokládky hlavních systémů a orgánů, dochází k tvorbě placenty. Proto je v tomto období důležité zajistit výživnou stravu bohatou na vitamíny a minerály.

Co by těhotné ženy neměly jíst v prvním trimestru:

 • výrobky obsahující barviva, konzervační látky, látky zlepšující chuť;
 • uzená, kořenitá, smažená jídla;
 • jednoduché sacharidy - moučné výrobky, sladkosti;
 • káva, silný čaj, sladké nápoje sycené oxidem uhličitým;
 • polotovary;
 • svačiny, rychlé občerstvení, pouliční jídlo;
 • známé alergeny - čokoláda, citrusové plody, mořské plody;
 • exotické ovoce, zelenina, bobule, které lze zpracovat pro uchování během dlouhé přepravy.

Rovněž se vyplatí omezit živočišné tuky ve stravě. Nákup tvarohu, zakysané smetany, fermentovaného pečeného mléka, nemusíte volit vysoké procento obsahu tuku, zhoršuje proces trávení a představuje další zátěž pro kardiovaskulární vylučovací systém..

Jídla ve druhém a třetím trimestru

Po 16 týdnech přichází ženám zlatý čas, v tomto okamžiku se objevují známky toxikózy, může si užívat svého stavu. Plod roste a nastávající matka začne přibírat na váze.

Aby těhotná žena neměla další libry, musí dodržovat jednoduchá doporučení:

 • jíst často v malých porcích, strava by měla obsahovat velké množství vlákniny, bílkovin a rostlinných tuků;
 • je užitečné pít ovocné nápoje, šípkový vývar, zelený čaj s citronem;
 • ve druhém trimestru stojí za to opustit produkty, které vyvolávají pálení žáhy a tvorbu plynu;
 • množství soli by nemělo přesáhnout 6 gramů. denně se vyhnete výskytu otoků;
 • ve třetím trimestru musí žena pečlivě sledovat obsah kalorií v potravinách, aby před porodem nezískala na váze, což může komplikovat proces porodu a následné období zotavení;
 • s nadměrnou hmotností může lékař doporučit dny nalačno, vyloučeny jsou všechny sladkosti, včetně ovoce, a proto by těhotné ženy neměly jíst banány, meloun a tomel.

Co nemůžete jíst před provedením testů

Nastávající matky často získají zklamáním výsledky testu a cítí se skvěle. Skutečnost je taková, že některé produkty mohou ovlivnit výkon systémů a orgánů. Ženy musí znát některá pravidla, aby získaly spolehlivá data..

Co nemůžete jíst před biochemickým krevním testem:

 • večeře před dnem porodu by měla být lehká, nízkokalorická;
 • za den se nenechte unést sladkostí, uzeným, mastným, slaným jídlem;
 • je třeba vyloučit mrkev, citrusové plody;
 • je lepší zahrnout snadno stravitelné bílkoviny a komplexní uhlohydráty - cereálie, zelenina.

Co nemůžete jíst před močením:

 • mrkev, cibule, rebarbora, bobkový list, kurkuma, tomel, řepa, jahody mohou změnit barvu;
 • použití melounu je zakázáno, analýza může ukázat obsah dusičnanů;
 • mastná, uzená, kořenitá, slaná jídla se nedoporučují;
 • Také nemůžete pít minerální vodu, která může ovlivnit kyselost, kávu, silný čaj.

Užitečná jídla během těhotenství

Nastávající matky musí vědět, které produkty pomohou zajistit normální průběh těhotenství. Vyvážená strava zabrání nepříjemným stavům spojeným se změnami ženského těla.

Co je dobré k jídlu:

 • celozrnný chléb, žito, ovesné vločky;
 • syrová, dušená, vařená zelenina;
 • místní ovoce a bobule;
 • rostlinné oleje;
 • mořská kapusta;
 • mléčné výrobky s nízkým procentem obsahu tuku;
 • vejce vařená na tvrdo nebo ve formě omelety ne více než 2-3krát týdně;
 • drůbeží maso, králík, hovězí maso, telecí maso;
 • ořechy
 • med, pastilka;
 • mastné ryby - až 2krát týdně;
 • pohanka, ovesné vločky, ječmen, kaše proso;
 • semena pomohou vyrovnat se s pálením žáhy, zácpou, zažívacími poruchami, poskytují také fosfor, vápník, vitamíny A, E, B, D.

Vyvážené menu budoucí matky jí umožní udržovat dobré zdraví v období těhotenství a dát zdravému dítěti život.

Může těhotné carpaccio

Který z těchto tipů stojí za zvážení?

Začněme tím, odkud mléko pochází. Mléko je syntetizováno z krevního séra. Tělo bere vše potřebné pro produkci mateřského mléka z mateřské krve - a živin a vitamínů a stopových prvků a minerálů. Jak kvalita, tak množství mléka v matce velmi málo závisí na její výživě. Catherine Detweilerová, antropologka zabývající se výzkumem kojení, říká, že žena, která jí téměř jednu rýži, může pro své dítě stále produkovat dostatek vysoce kvalitního mléka. Ale za jakou cenu? Samozřejmě, na úkor zdraví matek. Proto je velmi důležité, aby žena doplnila potřebné rezervy. A pro rovnoměrné doplnění zásob musíte jíst vyváženě.

Doporučení týkající se výživy naleznete na následujících odkazech:

Jedním z nejvyspělejších systémů výživy je systém Zdravé stravování na Harvardské škole veřejného zdraví. Odkaz je v angličtině, proto stručně uvedu obecná doporučení tohoto systému.


 • Jezte různé potraviny
 • Vyberte celozrnné produkty
 • Vyberte zdravé zdroje bílkovin
 • Používejte zdravý olej
 • Pijte vodu a nápoje bez cukru
 • Omezte příjem rafinovaných zrn, brambor, sladkostí, sladkých nápojů, červeného a zpracovaného masa a vypijte méně mléka a šťávy.

Nezapomeňte, že při sestavování stravy je také nutné brát v úvahu individuální vlastnosti každé osoby, jako je postava, aktivita, jakož i výživa a přírůstek hmotnosti během těhotenství. Zohledňují se také potřeby dítěte (například předčasně narozené děti potřebují tvrdě jíst) a počet dětí (dvojčata nebo matka krmí tandem). Základní princip výživy během kojení zůstává stejný jako vždy - „Jezte, když máte hlad, pokuste se udržet rozmanitost a vybrat si kvalitní potraviny“.
A co strava kojící matky? Kde jsou omezení? Odpověď je jedna - neexistují žádné produkty výslovně zakázané všem.

Otázky však stále přetrvávají. Přebývejte na deseti z nich.

1. Musím jíst pro dva? Pravděpodobně mnozí slyšeli, že matka, která krmí jedno dítě, potřebuje o 300–500 kcal více než obvyklou stravu. Ve skutečnosti je to pro většinu již dobře krmených matek mnoho. Obzvláště pokud máte dostatečný přísun tělesné hmotnosti po porodu. Kalorie nelze vůbec zvážit. Jen si pamatujte zásadu „Jezte, když máte hlad, zkuste udržovat rozmanitost a vybrat si kvalitní produkty“.

2. Je možné jíst zelí, hrášek a hnědý chléb? Seznam podobných produktů může být nekonečný. Stává se, že konkrétní produkt zvyšuje produkci plynu v matce. Ale plyny nebo nestrávené uhlohydráty se nedostávají do mateřského mléka (jsou příčinou tvorby plynu). Děti do tří měsíců věku mohou být „mučeni plynem“, jedná se o normální adaptivní proces, trávicí trakt dítěte se přizpůsobí trávení a dítě se musí naučit, jak se zbavit plynů. Některé matky si však všimnou, že by měly přestat jíst, například hrozny, a dítě se bude cítit lépe. Možná je dítě na tento konkrétní produkt citlivé. V takových případech se pravděpodobně vyskytnou i další příznaky, jako je nadměrná regurgitace nebo zvracení, kolika, průjem, vyrážka nebo dokonce výtok z nosu..
V takovém případě je lepší dočasně vyloučit tento produkt ze stravy..

3. Je možné jíst sushi a carpaccio? Patří sem také vepřové maso a vejce. Paraziti, kteří se nacházejí v syrovém nebo špatně vařeném, špatně vařeném masu nebo rybách, jsou nebezpeční pro každou osobu, nejen pro kojící ženu. Stejně jako salmonelóza. Dávejte pozor na tyto výrobky - vyberte pouze obchody a restaurace s dobrou pověstí, kde výrobky podléhají veterinární kontrole. Nevěřte obchodu, nebo nevidíte, že kousek grilu není smažený? Odmítnout. Vaším principem jsou kvalitní výrobky a nádobí.

4. Je možné jíst kořeněná nebo štiplavá jídla (například česnek, syrová cibule)? Když je dítě v lůně, již se seznamuje s různými chutěmi a vůněmi. Existují celé národy, které neustále jedí kořeněné jídlo, a děti už nejsou neklidné nebo letargické, protože taková rozmanitost je pro ně známá. A vůně česneku se ukáže, že děti mají rádi to, co bylo objeveno v jedné studii. Proto se nebojte, pokud se najednou zdálo, že vaše mléko má specifický zápach, není s dítětem nic špatného. Pokud jste však nikdy nejedli kari a rozhodli jste se to zkusit, zkuste trochu a podívejte se na reakci dítěte.
Namočená jablka nebo zelí neovlivňují mléko, nezpůsobují kyselé mléko.

5. Je možné jíst sladké a mastné? Proč ne? Mějte však na paměti, že obsah tuku a kalorií v mléce nezávisí na výživě matky, takže nemá smysl zkoušet zvyšovat obsah tuku v mléce konzumací koláčů. Složení a druhy tuků se však mohou v mléce lišit. Nezapomeňte proto na zdravé tuky obsažené v rybách, olivovém oleji a vlašských ořechech..

6. Mohu pít kávu a kofeinové nápoje? Většina dětí to snadno snáší, pokud jejich matka pije kávu s mírou. Někteří děti, obvykle mladší 6 měsíců, stejně jako předčasní nebo nemocní, mohou reagovat na kávu. Zvláště pokud maminka vůbec nepila kávu během těhotenství. Pokud si všimnete závislosti úzkosti na kávě, kterou pijete, snižte množství nebo odmítněte a zkuste to znovu po 6 měsících dítěte. Jak je uvedeno v příručce Dr. Hale, 0,06-1,5% mateřské dávky se dostane do mléka a maximální koncentrace nastane 1-2 hodiny poté, co matka vypila nápoj. Existují však studie, že ti, kteří pijí hodně kávy, více než pět šálků denně, mají snížené množství železa v mléce, takže byste neměli zneužívat.

7. Je možné jíst párky a konzervy? Trochu a opatrně. Průmyslová zpracovaná jídla obsahují mnoho přísad, jako jsou konzervační látky a barviva, zahušťovadla, látky zlepšující chuť a podobně. To vše lze těžko připsat zdravým a kvalitním výrobkům. A všechny chemikálie, které se dostanou do krve, do mléka. Děti mohou na tyto látky dobře reagovat. O tom v další otázce.

8. A co červené ovoce, bobule, čokoláda, pomeranče? Některé matky, ne mnoho z nich, si všimly změn v chování dítěte nebo vyrážky na těle dítěte poté, co něco snědly. Citlivost na určité výrobky se může projevovat velmi odlišnými způsoby. Nejčastěji se vyskytují kožní projevy: suchá kůže, zarudnutí, kopřivka, vyrážka, pláč. Dítě může být neklidné, hodně plakat. Ve stolici jsou kolika, zvracení, zácpa nebo průjem, nečistoty hlenu nebo krve. Pokud se dítě obává, nezapomeňte se poradit s lékařem, může to být projev jiných onemocnění. A nezapomeňte na recepci zmínit, zda má rodina alergie.
Ale nespěchejte na přísnou stravu. Dermatitida může být také způsobena pracími prostředky a prach nebo zvířata v domě mohou ovlivňovat oči a plíce. Po nějakou dobu sledujte, zda se určitý příznak objeví poté, co jste něco snědli (nebo opili). Zde je seznam produktů, na které je třeba dát pozor:


 • kravské mléko (děti reagují na fermentované mléčné výrobky mnohem méně často);
 • sójové výrobky;
 • pšenice;
 • kukuřice;
 • vejce, kuře;
 • arašíd;
 • citrusové ovoce a šťávy;
 • čokoláda;
 • kofeinové výrobky.
A:

 • potraviny, které jsou alergické na někoho z rodiny;
 • potraviny, které jste nedávno jedli ve velkém množství;
 • potraviny, které se vám nelíbí, ale jíte pro dobro dítěte;
 • a naopak, produkty, které opravdu chcete nebo které se odměníte po náročném dni.

Chcete-li identifikovat produkt, který způsobuje reakci, začněte si uchovávat potravinový deník, zapište si, co a kdy jedli a kdy se reakce objevila. Vezměte prosím na vědomí, že jak množství, tak značka výrobce produktu jsou důležité. Stává se, že děti nereagují na pšenici v cookies, ale na přísady, které jsou v nich obsaženy.
Poté, co produkt identifikujete, odeberte jej z vaší stravy po dobu 1-2 týdnů. Dojde-li ke změnám, například na kůži se uklidnilo, dítě se začalo cítit lépe, je proto lepší tento produkt na několik měsíců vyloučit. Poté, když je dítě starší, můžete tento produkt vyzkoušet znovu. Pokud nenastanou žádné změny, pokračujte v pozorování a vyloučte další produkt.
I když jste stále nebyli schopni identifikovat produkt, který mohl být vyloučen, nebojte se příliš brzy. Většina dětí tyto reakce bezpečně přerůstá.

9. Kolik vody bych měl pít? Pijte tolik, kolik chcete, nebo trochu víc, neočekávejte pocit intenzivního žízně. Obvykle tělo reguluje samotné potřeby - může to být 6 a 9 sklenic denně. Objem produkce mléka nezávisí na množství tekutého nápoje, ale horké nápoje zvyšují produkci mléka. A můžete pít nejen vodu, voda k nám přichází z jakýchkoli tekutin.

10. A pokud chcete vypít sklenku vína? Alkohol proniká z krve do mléka a všechna jeho množství jsou pro dítě nebezpečná, zejména pokud je mladší než jeden rok a jeho játra ještě nejsou dostatečně vyvinutá. Pokud se dítě narodilo předčasně nebo s nízkou hmotností, jeho matce se silně nedoporučuje.
Po určité době se však z těla vylučuje alkohol. Předpokládá se, že 50 - 100 ml suchého vína nebo piva denně je relativně neškodné. Mnozí lékaři však stále doporučují, aby nezneužívali a nepili jen příležitostně a aby krmili dítě nejdříve dvě až tři hodiny po pití. Při výpočtu doby, po kterou se alkohol z těla vyloučí, se vezme v úvahu obsah alkoholu, dávka, výška a hmotnost osoby. Tyto informace naleznete ve speciální tabulce. Dekantace nezrychluje odebírání alkoholu z těla, takže v tomto případě nemá smysl. Pokud chcete pít pivo ke zvýšení laktace, pak užijte nealkoholický nápoj, funguje to také.

Existuje ještě jedna velmi důležitá věc, která přímo souvisí s kojeneckou výživou - mateřskou intuicí. Poslouchejte sebe, pozorně se dívejte, cítte své dítě. V případě pochybností se obraťte na odborníka. A nezapomeňte na zásadu „Jezte, když máte hlad, pokuste se udržet rozmanitost a vybrat si kvalitní produkty“.

Jaké koření může a nemělo by být během těhotenství

Rozhodl jsem se přidat takový příspěvek, protože toto téma je také relevantní, i když pro konkrétní publikum.

Pokud jste v zajímavé poloze, neznamená to, že by sklenice koření měla být skryta v pravém rohu skříně. V první polovině těhotenství nutriční odborníci zpravidla neomezují těhotné ženy na jídlo - hlavní věc je, že výživa je kompletní. Ve druhé polovině však existují určitá omezení. A mnoho koření jsou nejen užitečné byliny, které tak dobře ovlivňují chuť k jídlu, ale také léky. Proto je užitečné zjistit, jaké koření může budoucí matka použít ve své stravě a které nikoli..

Schváleno k použití:

GINGER je možná nejužitečnější koření. V sanskrtu se nazývá „visvabheshesadj“, což znamená „univerzální medicína“. Zázvor během těhotenství je nejen povolen, ale také prospěšný. To nejen dává nádobí jedinečnou vůni, ale také pomáhá snižovat tón dělohy. Chutná chuť patří do kategorie „horkého koření“, které zapaluje oheň trávení a zlepšuje krevní oběh. Suché zázvorové vločky a mletý zázvor jsou o něco ostřejší než čerstvý zázvor a mají pronikavější účinek..

KURCUMA - je přírodní zdroj železa, proto s nízkým obsahem hemoglobinu můžete přidat koření do všech pokrmů, které poté získají jasně žlutý odstín. Kurkuma obsahuje antioxidanty, které zabraňují stárnutí a zjemňují a zjemňují pokožku - indické ženy věří, že pokud bude kurkuma dost v potravě, dítě nebude mít dermatologické problémy. Toto koření, obsahující jód, vápník, fosfor, železo, vitamíny skupin B, C a K, odstraňuje z těla toxiny, aktivuje imunitní síly těla, normalizuje krevní tlak a funkci ledvin, zlepšuje trávení a je přirozeným antibiotikem. V posledních týdnech těhotenství může být množství kurkumy zvýšeno, protože přispívá k snadnému a bezbolestnému porodu..

CORIANDR (semena a listy) obsahuje vitamíny PP, A, C, B1, B2, železo, jód a všechny potřebné stopové prvky. Pomáhá při ranní nevolnosti, anémii, špatném trávení, pálení žáhy, zhoršené funkci ledvin a je indikován u žen, které mají vysokou hladinu cukru v krvi.

CARDAMON se přiblíží k zvracení a snižuje nevolnost, takže pro těhotné ženy má toto koření zvláštní význam. Kardamom dokonale zahřeje, dává sílu, eliminuje projevy apatie a deprese.

CUMIN ZIRA je velmi cenné koření ve stravě nastávajících matek, protože kmín zlepšuje fungování žaludku a střev, snižuje tvorbu plynů, odstraňuje toxiny a je považován za vynikající diuretikum. Kmínový čaj snižuje toxikózu v prvním trimestru těhotenství, úspěšně bojuje proti nespavosti a podporuje kojení po porodu.

Je to možné, ale pouze pečlivě:

CINNAMON - nezapomeňte, že skořice je kontraindikována v těhotenství a krvácení. Malé množství brát každý den po dobu několika týdnů po porodu však může nejen obnovit sílu ženy, ale také zlepšit její náladu a zvýšit imunitu. V Indii se považuje za tradici pít skořici po porodu - čímž se zlepší tok mléka a sníží se děloha ženy..

FENGEL - Fenykl pomůže nastávajícím matkám v prvním trimestru se závažnou ranní toxikózou. Nezneužívejte to však. Denní dávka jsou dva šálky. Kojící ženy však s nimi mohou být spokojeny, jak chtějí - zachrání dítě před kolikou a zvýší laktaci.

BLACK PEPPER - tónuje a zlepšuje trávení, je lepší přidat do jídel celé, hrách. Její spotřeba však stojí za omezení otoku a onemocnění žaludku (vředy, gastritida).

PETRUSHKA - taková známá a neškodná petrželka naopak může vyvolat hypertonicitu, a proto je extrémně nežádoucí ji jíst v prvním trimestru těhotenství, později ji lze jíst, ale v malém množství. Petržel překonává mnoho ovoce a zeleniny v obsahu kyseliny askorbové (vitamin C). 100 g mladých zelených výhonků petrželky obsahuje asi dvě denní dávky vitamínu C.

BASIL - bohatý na vitamíny A a C, obsahuje vápník a železo, snižuje nadýmání a pomáhá vyrovnat se s nevolností. Ale s hypertonicitou dělohy je lepší opustit její používání. Basil má řadu užitečných vlastností a používá se k péči o ústní dutinu, pomáhá při onemocnění dýchacích cest, vysoké teplotě, astmatu. Basil má skvělé léčivé vlastnosti, hlavně díky svým éterickým olejům a fytonutrientům (živinám). Basil je vynikající antibiotikum, má baktericidní, protiplísňové a dezinfekční vlastnosti a velmi účinně chrání tělo před téměř všemi typy bakteriálních, virových a plísňových infekcí.

Saffron - přes všechny nesrovnatelné výhody by se šafrán neměl používat během těhotenství jako jídlo, protože může způsobit potrat.

Snadné a chutné těhotenství pro vás)).

Pokud to bude zajímavé, mohu udělat následující příspěvek o tom, jak a jaké koření ovlivňuje laktaci. Napište otázky do komentářů a návrhů)

Nebyly nalezeny žádné duplikáty

Nerozuměl jsem z post - petrželky takto na těle těhotné ženy kvůli vysokému obsahu vitamínu C? to znamená, že byste neměli zneužívat vše, co obsahuje hodně tohoto vitamínu?

Ano! Dobře. Pokud jíte trochu svěží, není to děsivé. Přesto individuálně. Někdo může jíst citrony během těhotenství a nic se nestane. U někoho může tělo reagovat negativně.

A není vhodné zneužívat vitamín C a být v pozici.

Který organismus? Jsme o metalurgii jako.

V těle není struska a váha, drahá paní)

Během těhotenství není vůbec možné nic, pouze chléb a voda =)

přes svařovací masku

Odpovědět na uložení na cigaret

Dlouho jsem přemýšlel napsat podobný příspěvek, ale mé ruce nějak nedosáhly.

Začátkem roku 2017, v důsledku dalšího růstu cen cigaret, začal hledat alternativu. Předtím, ve svých studentských letech (v polovině 90. let), kouřil dýmku a poté (pozdní 90. a 00.) cigarety s obchodním tabákem. Od té doby již žil ve vesnici, nejdostupnějším hledáním bylo Googll, když jsem zadal žádost ze série „tabákový tabák“, našel jsem tematické fórum o válcování cigaret. Na fóru v sekci obchodování se objevilo téma jednoho ze starých časů o prodeji váženého tabáku, který měl více než 50 stran, sestávající hlavně z vděčnosti kupujících. Objednávka s dodáním PR. Po 10 dnech vzal balíček poštou.

Okamžitě mě napadlo, že průměrný řez mezi cigaretou a dýmkou je docela pohodlný. Protože jsem si vždycky kroucoval rukama, byl proces veden do svalové paměti, ale moje žena potřebovala stroj. Doma, od dávných dob, ležel kdysi předložený stroj, i když jsem ho téměř nikdy nepoužil. ruce předtím kroucené. Rychle vyšlo najevo, že při jízdě je mnohem pohodlnější používat náustek, ale „ruční“ kroucení trpí různými velikostmi. Takže byl zakoupen druhý stroj.

Ze zkušenosti, s vědomím, že čím je papír tenčí, tím menší je jeho chuť v cigaretě, používám Gizeh super jemně s hustotou 12 g / m. Toto je nejtenčí linie této společnosti..

Nyní o ukládání:

1. Nejviditelnější je cena: 1 kg váženého tabáku s dodáním stojí 1900 rublů. Pro srovnání, koupil 350r za 30 gramů, což je nakonec 11667 za kilogram. Na farmě nebudu vážit cigarety. Plus, papír 14p na 50 listů. Pro mou ženu také beru 6mm filtry 60r za 150 kusů.

2. Není to nejzřetelnější. Skutečný tabák je silnější než burda, která se nalije do cigaret. Kouř rychleji, delší přestávky mezi cigaretami. Kromě toho tabák nezpracovaný chemií sám o sobě doutná, musí být za to „vytáhnut“. Ukazuje se, že i když je cigareta tenčí, kouříte ji déle (někdy musíte zapálit několikrát, když zapomenete „vytáhnout“)

3. Důvod vyplývá z odstavce 2. Kouřte mnohem méně cigaret denně. Pokud jste kouřili 2-2,5 balení denně, nyní maximálně 15 rolí.

4. Na rozdíl od zakoupených cigaret po dobu 3 let od pořízení tabáku nezvýšil cenu.

Nedávno jsem se zajímal o cenu těch cigaret, které moje žena a já kouřili 115 rublů za balení. Moje žena kouřila smečku denně, já dva. Ukázalo se, že 345 r denně, stačí nám 40 kg až 45 dní na jeden tabák, plus asi 50 balení papíru a 4 balení filtrů pro manželku. Ukázalo se, že 13 800 pro cigarety z výroby oproti 2 840 pro cigarety s rolkou. Rozdíl je téměř 5krát.

Příspěvek je čistě informativní, nevyžaduji nic, ani nic inzeruji.

Žijte ve stylu blues! Kočky v ohrožení

Deprese - toto slovo je dnes téměř nejoblíbenější ve slovní zásobě doslova všech věků. V angličtině to zní jako jeden z hudebních žánrů - blues, při zmínce o které většina rozhodně nebude mít blues. Deprese je však skutečnou chorobou, která stále častěji vyžaduje lékařský zásah a která často není tak snadno diagnostikovatelná a dokonce obtížnější léčit. Ukazuje se tedy, že mnoho lidí prostě žije v bluesovém stylu po mnoho let v řadě. A na tom není nic romantického, jak by se mohlo zdát uší.

A co naši menší bratři? Například kočky? Jsou depresi nebo ne? - být zvláštními šťastnými lidmi, kteří neznají mentální trápení, smutek, smutek a slezinu, která jí člověka zevnitř.

Vědci a lékaři říkají, že kočky mohou, a bohužel, často trpí depresí. Výsledkem jejich sleziny mohou být: vážné změny v jejich současném životě a způsobu života, spojené zejména se smrtí člena rodiny nebo jiného domácího mazlíčka, následná osamělost nebo někdy stěhování, změna domu nebo, nejhorší ze všech, vniknutí do útulku.

Ale pokud je člověk schopen vyjádřit své emoce, jděte k lékaři, stěžujte si blízkému, jak může kočka říci o svých potížích? Majitelé si často nemusí všimnout psychologického stavu svého domácího mazlíčka, zatímco to bude opravdu velmi trpět.

Být depresivní znamená být smutný a smutný, nebo smutek po dlouhou dobu. Kočky mohou být také odrazovány, smutné a depresivní. Pokud vaše kočka:

- Neurčí tak často jako obvykle;

- Nepřivítá vás, jako předtím, když právě překročíte práh vašeho domu, ale ukazuje naprostou lhostejnost k vaší přítomnosti;

- pokud ztratila chuť k jídlu, když byla milovnicí jídla;

- Pokud k vám přestala přicházet, strčila si krk do čenichu a svižně rachotila;

- pokud se přestane starat o sebe;

- pokud začala spát mnohem častěji;

- jestliže to stalo se více agresivní, ačkoli něha sama o sobě byla;

- Pokud se skrýváte stále častěji na skrytých a nepřístupných místech, dlouho to nevyjde, měli byste tomu věnovat pozornost a možná i zazní alarm.

Výše uvedené příznaky a také ztráta chuti k jídlu, letargie nebo těžká letargie mohou být příznaky několika dalších onemocnění. Takže jakákoli změna nálady nebo osobnosti a zvyků vaší kočky může být příznakem deprese, sleziny nebo jiného onemocnění. Okamžitě uchopte kočku pod paží a běžte k veterináři.

Pokud jsou vyloučena všechna další možná onemocnění a diagnóza je jasná - deprese, může váš veterinární lékař nabídnout antidepresiva na předpis spolu s nelékovou léčbou..

Co víc se dá udělat?

První a nejdůležitější věc zde: Nečekejte, až bude vaše kočka pokryta slezinou!

- Nezapomeňte svého mazlíčka neustále věnovat velkou pozornost. Hrajte s ní tak často, jak můžete, alespoň po dobu alespoň 30 minut denně. Pronásledujte ji za myš, pro míč nebo jiné hračky, fyzicky ji vezměte, stavte místa pro lezení: police, houpací sítě, závěsné schody, sledujte její náladu a pohodu.

- Kočky jsou nejčastěji zamčené ve čtyřech stěnách. Proto nechte rolety nebo závěsy otevřené, aby mohla pozorovat ptáky nebo vidět, co se děje venku. Pokud je to možné, může být užitečné vzít si do rodiny další zvíře, aby váš čtyřnohý přítel měl po celý den společnost. Zapnutí rádia nebo televize u některých koček pomáhá snížit osamělost. Můžete ji vzít na procházku. A jak to udělat správně, přečtěte si náš článek: Musím chodit po domácí kočce? a jak to udělat správně?

- Častěji se o kočku starejte, kartáčujte ji, vyčesávejte ji nebo ji jen poškrábejte za uchem, což jí dává zvláštní pocit spojení s vámi a pomáhá vyrovnat se s touhou. kvalitní čištění a péče o kočku jí může dát pocit spojení s vámi.

A co je nejdůležitější: láska, péče a pozor na ty, koho jste zkrotili! ;)

Miluji těstoviny.

Během těhotenství jsem zoufale chtěl těstoviny. Touha byla prostě šílená! Dokonce jsem začal zhruba rozumět tomu, jak se narkomani cítí při lámání. Souhlasím, že srovnání není úplně správné. Ale stejně jako světlo slunce lze vysvětlit příkladem šumivého popela, tak i moje touha vysvětlit lámání. Opravdu mě to zlomilo! Každá buňka mého těla bolela a požadovala: "Těstoviny, těstoviny, těstoviny.".

Byl jsem v nemocnici pro uchování a požádal mou matku, aby mi přinesla těstoviny. A moje matka mi přinesla všechno, co jsem požadoval: kefír, ovoce, maso. Ale ne těstoviny. Když se moje touha stala naprosto nesnesitelnou a já je doslova požadoval od své matky, odpověděla mi: „Nepřinesu žádné těstoviny. Jaké zvláštní podivín? Nejsou v nich žádné vitamíny, ty je nepotřebuješ.“ Zavolal jsem manželovi a požádal jsem, aby mu přinesl jeho těstoviny. Přinesl mi doshiraka. To samozřejmě nebylo úplně to, co jsem chtěl. Chtěl jsem nejběžnější těstoviny s máslem! Nakonec však byla z doshiraku šťastná. Alespoň něco!

Uplynulo několik let. Jednou v rozhovoru s lékařem jsem náhle zmínil tento incident. Doktor odpověděl: „Vaše matka se kategoricky mýlila! Těstoviny obsahují vlákninu, která je nezbytně nutná v rané tvorbě plodu. To je to, co jste tak zoufale chtěli.“ Řekla matce, že jen pokrčila rameny, protože si to už nepamatovala. Není však nadarmo, že někteří východní obyvatelé dokonce věří, že pokud chce těhotná žena něco jíst, ale nedá jí ji, může se jí narodit nemocné nebo dokonce mrtvé dítě. Naštěstí to pro mě vyšlo. A těstoviny jsou od té doby jedním z mých oblíbených jídel.!

Máte rádi těstoviny?

Je pravda, že psi léčí tuberkulózu??

Jel jsem sem v taxíku s roztomilou auto-dámou. Nejprve mi řekla, že si můžete objednat vynikající domácí baklavu, pokud na trhu najdete turecké prodejce a přinesete si med. Pak se rozhovor nečekaně otočil. "A já se vždy snažím požádat o pomoc od těch, kteří jsou předmětem," říká. - Například jsem nedávno potřeboval psa-psa, tak jsem šel na vietnamský trh, našel tam asijské ženy a zeptal se, kam ho získat. Říkali - chyťte nás do krabice, přineste to, za pár dní uděláme vše pro vás. “ Cítil jsem se na tomto místě nepříjemně, ale přesto jsem si to vyjasnil - proč říkají, že potřebujete psa? Ano, říká, našli tuberkulózu od spolužáka u svých synů ve škole, nyní musíme pro prevenci smažit vlastní kotlety. Takže říká, že psy opravdu miluji a respektuji, ale zdraví dětí je dražší.

Netvrdil jsem - buď mě teta vyděsila krvežíznivostí, nebo jsem si okamžitě uvědomil, že mé argumenty na řidiče nezapůsobí. No, alespoň vám řeknu, chlapi, nevěříte v tento nesmysl. Maso psů nepomůže ani při prevenci, ani při léčbě tuberkulózy. Tento mýtus se zrodil proto, že vězni často (a skutečně ano) onemocní tuberkulózou - protože byli podvyživení, spali na chladných palandách a jakýmkoli možným způsobem oslabovali imunitní systém. Nedostatek bílkovinných potravin značně ovlivňuje pravděpodobnost onemocnění (mikrob samotný vstupuje do našich plic bez problémů, ale u zdravých a prosperujících lidí se často množí). A kde získat normální maso v zóně? Odpověď je zřejmá. Stejný příběh s lidmi, kteří již byli léčeni: potřebují dobrou výživu s vysokým obsahem bílkovin. Žádné maso - žádné uzdravení. A už jsem psal o rezistenci tuberkulózy na antibiotika, od té doby se situace výrazně nezměnila.

Myšlenka vyšla někde jinde, že psi nemají tuberkulózu. Onemocní, jak! Může infikovat lidi a infikovat lidi. Proto kvůli Bohu nejezte psy. A nekrmte jim děti. Raději jim dejte (dětská) očkování a proveďte diaskaturu. A vy sami - projděte rentgen hrudníku (proč ne fluorografie - řeknu vám to nějak, táhne to na samostatný příspěvek).

Ani nebudu odkazovat. Na Pubmed's nepíšou o takových hloupých věcech, jako je ošetření psů tuberkulózou.

Mládí

Vynikající ruský fyziolog I. Mechnikov napsal ve svých etudách o povaze člověka: „Jednou z nejstarších metod prodloužení lidského života byl takzvaný heroocomy, který spočíval v kontaktu starých lidí s mladými dívkami.“.

Touha omladit lidstvo nikdy neopustila. Za tímto účelem byly vhodné jakékoli prostředky, včetně fyzických kontaktů s mladšími partnery. Informace o heroocomy jsou obsaženy ve spisech starověkého řeckého lékaře a filozofa Hippokrata (cca. 460-c. 370 př.nl), ale existence metody byla známa již dávno. I. Mechnikov cituje Bibli: „V knize králů najdeme:„ A král David zestárl, a přestože byl oblečen, nemohl se zahřát. I řekli služebníci jeho: Kéž by přivedli, králi, mladá panna, aby byla s králem, šla s ním a spala na jeho hrudi, a náš král by se sám zahřál. ““ Mimochodem, Ilya Mechnikov byl ženatý se svým studentem druhé manželství, o třináct let mladší než on.

Pedro Amerigo. Král David a Virgin Abishag.

Herokomie je rozšířena ve starověkém Řecku, Indii, na východě, v Číně atd. Byl zachován starodávný epitaf „Aesculapius and Health od L. Claudius Hermippus, který žil 115 let a 5 dní dýcháním mladých žen a překvapením lékařů. Zkuste žít tak jako on. “ Služby mladých dívek pro prodloužení života a omlazení těla byly využívány korunovanými osobami a bohatými peněženkami. Na začátku XVIII. Století. jeden nizozemský lékař doporučil pacientovi spát mezi dvěma mladými dívkami, aby znovu získal ztracenou sílu.

Filozofové a mudrci minulosti věřili, že v dechu dívek obsahuje nějakou primární hmotu, která omlazuje tělo. Ještě větší význam byl přikládán doteku mladého těla. Nejsilnějším účinkem však bylo poskytnout fyzický kontakt ve formě pohlavního styku. Současně by měly anti-aging hormony vstupovat přímo do stárnoucího těla. V důsledku přenosu energie se libido a endokrinní systém staly aktivnějšími. Laureát Nobelovy ceny I. Mechnikov vysvětlil mechanismus hrdinství následujícím způsobem: „Blízkost mladých dívek by měla způsobit sekreci prostatické šťávy, která po vstřebání do krve vytváří vzrušující účinek na nervový systém.“.

Herokomie je vynález člověka a je primárně určen k uspokojování potřeb mužů. Ženy však využily také vznikajících příležitostí. Z historie je známo, že ve starověkém Řecku přitahovaly bohaté zralé dámy mladé kluky k omlazení. Vybrali si pouze panenské mládí a velkoryse platili za své služby. Po dokončení delikátního úkolu byli mladí lidé považováni za nevhodné k opětovnému použití. Postupem času se tato praxe změnila v běžnou transakci prodeje, ale neztratila však svou původní terapeutickou povahu..

Dnes je existence heroocomy omezena sociálními příčinami. Je těžké si představit, že skupina moderních dívek souhlasila, že zahřeje zchátralou postel starého muže. Samozřejmě, pokud není arabský šejk nebo multimilionář. Role krále Davida někdy spadá na spoustu politického vůdce, diktátora, tyrana.

Nejvýraznějším příkladem tohoto druhu je Mao Zedong. Stálý vůdce Čínské lidové republiky měl neomezenou moc a velel obrovské zemi. Byl ženatý čtyřikrát a každá z manželek byla mladší než ta předchozí. Věkový rozdíl u druhé manželky byl osm let, třetí - sedmnáct, čtvrtý dvacet jeden rok. Jako skutečný diktátor se velmi zajímal o prodloužení života a zachování jeho mládí. Ve svém osobním životě se Mao Zedong držel filozofie taoismu a věřil, že tajemství dlouhověkosti spočívá v sexuální aktivitě. Žlutý císař, legendární předek Číňanů, získal nesmrtelnost poté, co spal s tisíci mladých panen. Předseda Mao se pokusil tento příklad následovat. Velký kormidelník byl připočítán s mnoha milenci, kteří krmili jeho energii.

Pravděpodobně doktrína mladého těla nikdy neztratí svou přitažlivost a neztratí své příznivce. Neviděla ho mladého a nikdy ji neuvidí...

COPYRIGHT © Alexander Sosnovsky

Slovo magie

- Mami a předčasně narozené děti jsou normální?

- Samozřejmě. Nyní není problém. Jsou ošetřeni a pak je s nimi všechno v pořádku. Náhlá otázka....

- A proč tedy, když vám řeknou „předčasně“, pak je to urážka?

- A jít a vědět. Proč je „pes“ urážkou?

- No, nejsem předčasný.

"Zůstal jsi, přesněji." No a co? Nejste pes. Ale mohou volat.

- Tak proč se tomu říká?

- Poslouchej pozorně. Nyní bude zjevení. Pamatujte, i když tomu nerozumíte. Připraveno?

(Položte telefon dolů, podíval se dolů)

- No tak. Akhalai Mahalai.

- Ne. Slova jsou skutečná magie. Dívej se. Ze skutečnosti, že člověk bude nazýván skotem, nebude pěstovat rohy a kopyta, ale pokud nerozumí nic o magii, může se velmi dobře chovat jako šelma: volat jména v reakci, plivat a dupat neviditelnými kopyty. Další příklad. Řekněme, že muž byl nazýván dobře....

- Dokončená blbost. Skvělý příklad. Co se děje?

- Je uražený. Cítí se špatně. Stomps ho. Často dýchá. Červená celá. A proč? Porazil ho někdo? Ne. Bolí to fyzicky? Ne. Ale on trpí. Proč? Toto slovo ho přimělo trpět. Není to magie? Slova mají magické schopnosti..

- Všechno. Ale hrubé - zejména. Je to jako černá magie. Funguje hned, ale často s vedlejším účinkem.

"Všechna slova jsou magická." Dívej se. Třetí příklad. Přijdete do restaurace. Ptáte se, co dávají na oběd? A číšník vám říká: steak.

- Ano. Nyní stejná situace. Ptáte se: co na oběd? A číšník vám: smažený kus mrtvé krávy, usmrtený elektrickým proudem na jatkách.

- Co? Nechci to objednat.

"Ale je to stejná věc." Jedno a stejné jídlo, nazývané různými slovy. Ale vaše reakce bude jiná. Stejný. Ale realita se mění. Magie?

- To jsou základy. Je toho ještě mnohem víc. Slova jsou složitá magie. Jezte si kotleta.

- Ne. Jezte kotleta. Experimentální magické sezení skončilo.

(c) Svetlana Dorosheva

Zmrazené těhotenství. Stojí za to o tom vědět

Dobrý večer :) Na fotce není klobouk, ale kontejner z nemocnice, ve které jsem ležel. Je to jako balíček na zvracení, který se děje na letadlech, pouze ve formě klobouku :)

Zmrazené těhotenství je, když plod umírá v lůně, ale z nějakého důvodu nedojde k potratu a dítě zůstává uvnitř matky. A to není neobvyklé! Podle statistik dochází ke zmrazenému těhotenství přibližně u 15% všech těhotenství. Není to obyčejné o tom mluvit. Nikdy bych si nemyslel, že by to bylo tak časté, kdybych se s tím nesetkal.

Je mi 26 let, ženatý, můj manžel je také 26. Mladý, zdravý, pravidelně sportuje. Připravili jsme se na těhotenství, plánovali, vedli zdravý životní styl. Šel jsem k doktorovi, absolvoval testy. Toto je moje první těhotenství, žádné potraty, žádné potraty dříve. Všechno se ukázalo rychle, od druhého měsíce pokusu. Byli jsme potěšení :) Okamžitě to řekli rodičům a některým blízkým přátelům. Zaregistroval jsem se, podstoupil jsem vyšetření, složil testy - všechno bylo v pořádku :) Ve třetím měsíci jsme mluvili o mém těhotenství v práci a poté sdíleli s ostatními :) A ve 13 týdnech těhotenství jsem začal mít bolesti žaludku a my jsme poslán na neplánovaný ultrazvuk. Tam jsme se dozvěděli, že dítě je mrtvé. Hrozné zprávy. Srdce dítěte přestalo bít. Není to moje vina. Lékaři říkali, že to nebylo ani předvídatelné, ani jim nelze předcházet. Byli jsme nabídnuti možnosti pro akci: 1) počkejte, možná tělo samo odmítne plod 2) lékařsky způsobí potrat 3) proveďte vakuové čištění v lokální anestézii (to bude bolet) 4) proveďte vakuové čištění v celkové anestézii. Okamžitě jsem chtěl operaci, ale muselo by to čekat 3 dny. Následující den se zaregistroval k lékařskému přerušení.

Dostal jsem 4 tablety, které měly způsobit potrat. Nejprve mi řekli, abych tiše ležel hodinu, a pak se pohybovali co nejvíce, aby to fungovalo co nejdříve. Musel jsem odtrhnout plod také v "klobouku", ale více (na fotografii vlevo).

Chodil jsem, běžel, vyskočil, vyklouzl ven, otřásl tiskem, dokonce se na mě sestra začala chichotat :) To nefungovalo. Nebylo sebemenší krvácení a téměř žádné pocity v břiše. Noční můra. Takže musíte buď zkusit lékařsky znovu, nebo provést operaci. Lékař tuto operaci doporučil. Řekl, že to není velký problém, operace bude provedena v celkové anestézii, operace není složitá, po které rychle odejdu. Nebude to moc bolet, jen krev trochu zmizí, jako při menstruaci na několik dní. Po operaci se mohu hned vrátit domů.

Došli jsme k operaci. Dostal jsem dvě roucha na operaci a nejmódnější kompresní punčochy s otvory (jako na obrázku, obrázek z internetu). Jeden roucho je nošeno dozadu, svázané vzadu. A další se nosí, jako obvykle, a svázané vpředu (horní plášť byl požádán, aby byl odstraněn těsně před operací).

Zdravotnický personál mě velmi podporoval, povzbuzoval mě, snažili se mě odvrátit od nepříjemných myšlenek všemi možnými způsoby (k tomu dochází v Anglii. Bohužel ne ve všech zemích je přístup lékařů tak dobrý). Do žíly na mém zápěstí byl vložen katétr, kterým byla injikována anestézie a byl podán další plyn. Téměř okamžitě jsem se odpojil. Když jsem se probudil, připadalo mi to, jako by uplynula jen vteřina. Myslel jsem, že ještě žádná operace nebyla, ale bylo to po všem. Bylo to bolestivé a velmi chladné. Chvěl jsem se všude s velkým třesem. Dali mi morfin a teplou přikrývku. Stále bylo zima, požádal jsem o další přikrývku. A další a další. Pak jsem už počítal na oddělení, měl jsem 9 vrstev přikrývek: D

Po 40 minutách jsem byl odvezen na oddělení. Cítil jsem se dobře. Sestra řekla, že všechno šlo dobře, můžete brzy jít domů. Přišel manžel. Po celou dobu byl se mnou. Od chvíle, kdy mě bolelo břicho, šel jsem do nemocnice. A na ultrazvuku se dozvěděli o smrti dítěte společně. A rozhodnutí byla přijímána společně a při neúspěšném přerušení léčby byl se mnou od a do. A on také šel na operaci se mnou. Bez něj bych byl pravděpodobně blázen. Muži, pokud se to stane vaší ženě (pah-pah-pah), nenechte ji projít sama! To je také vaše dítě. Je psychicky i fyzicky velmi obtížné, v této hrozné situaci žena skutečně potřebuje podporu..

Odpočíval jsem, snědl. A pak jsem měl strašné bolesti. Měl jsem strach, protože doktor řekl, že by to moc neubližovalo. Krev mě vytékala, hodně krve s krevními sraženinami. Jakmile jsem měl silné pálení páry, pak moje kůže vystoupila z velmi velké části těla. Úroveň bolesti byla stejná. Můj manžel naléhavě zavolal sestru, sestra mi dala morfin, podíval se na krev v „klobouku“ a řekl, že je to normální. Bolest ustoupila a pak se vrátila se stejnou silou. Požádal jsem o další morfium a další a další. Nakonec sestra řekla, že mi dali maximální povolenou dávku morfinu, zatím nic víc. Ale už jsem toho měl víc a nepotřeboval jsem. Morfín jednal, bolest byla pryč. A cítil jsem se velmi špatně. Jako noční můra, hrozný kocovina morfia. Požádal jsem o antiemetikum. Chvíli to fungovalo, pak jsem musel požádat o další. Sestra ukázala mé chirurgické krvi sraženinami, které ze mě vyšly, očividně se obávaly, že se něco stále nedaří. Chirurg mluvil se mnou, řekl, že operace byla obtížná. Trvalo jeden a půlkrát déle než obvykle, ale celkově bylo úspěšné. Řekl, že bych měl pravděpodobně zůstat v noci. Můj manžel měl také dovoleno zůstat se mnou. Ale pozdě večer jsem odešel a oni nás nechali jít domů.

Chirurg řekl, že můžu znovu otěhotnět. Pravděpodobnost opakovaného potratu (a zmrazené těhotenství je druh potratu) je 13%. Pravděpodobnost tří potratů v řadě je menší než 1%.

Vzali mé testy a provedli studii všeho od a do. Nebyly nalezeny žádné odchylky. Soudě podle analýz jsem zcela zdravý. Plod byl odeslán na histologii. Výsledky budou za 2-4 týdny. Bude čekat. Vypadá to, že to byla jen hrozná chyba, která, jak doufám, se nestane znovu během příštího těhotenství (pokud se jednoho dne rozhodneme o dalším těhotenství).

Operace byla včera, dnes se fyzicky cítím naprosto normální, jen krev stále trochu teče. Můj manžel a já jsme velmi vyčerpaní. Smějeme se a pláčeme spolu. Chtěli byste to projít.

Bohužel, mnoho párů je na takový výsledek zcela připraveno, když plánují těhotenství. A to není překvapivé, protože ani nevědí, co je to zmrazené těhotenství. Nepíšu zde, abych přemýšlel a stěžoval si, mám dost podpory od svých příbuzných. Píšu zde, abych alespoň mírně zvýšila úroveň povědomí o tak strašném, ale bohužel častém výskytu, jako je zmrazené těhotenství.

Historie hubnutí a některé závěry

Ztratil jsem 10 kg za rok. Od 73 do 63 kg. Deset nestačí, říkáte? Záleží to na účelu osoby. Za prvé, nechci moc obětovat své nervy. Zadruhé, pro člověka, který chtěl zhubnout po dlouhou dobu, ale „něco není nějak“, „začnu zítra“ atd. - i 10 kg je již v pohodě. Zatřetí, jste slabý alespoň tucet? ;)

Hubnutí bylo plynulé, postupné.

Vzdělání říká, že lidské tělo zhubne, když počet kalorií přesáhne přijaté (a není to tak důležité, pro non-atlet, jakou denní dobu jsou získány a z jakých produktů).

Kromě toho je pro zdraví důležité udržovat vyváženou a rozmanitou stravu se standardním doporučeným poměrem bílkovin, tuků a uhlohydrátů. Takže v zásadě žádné pochybné diety, žádné „magické pilulky“.

A moje osobní zkušenost říká, že když se vědomě omezím na občerstvení, pak je to velmi naštvané a nepříjemné. Takže to bylo těžké.

Moje osobní zkušenost také říká, že pokud opustíte vážení, zastaví se také postup sledování potravin.

Takže moje pravidla byla tato.

1) Zaregistrujte se do tělocvičny. Protože moje matka a já nejsou hubeni, šli jsme spolu do posilovny. Protože ve večerních hodinách je vždy co dělat, a ne vždy na trénink, rozhodli jsme se jít ráno. Zaregistrovali jsme se do tělocvičny a každý den jsme chodili na skupinový trénink po dobu 45 minut. Od 7:45 do 8:30, abych byl přesný. Každý den. 45 minut není tolik. A skupinový trénink mi dal to, co mě povzbudilo, abych přišel do posilovny: důvěřovat trenérovi. Nemůžete si pomoci, ale jít na výcvik, protože na vás čeká. A když se sportovní klub otevřel po novoročních svátcích již 2., kdo byl ráno v tréninku? My dva plus trenér! Ve skutečnosti bude smutné, pokud trenér přijde do práce 2. ledna, a pak nikdo.

Včetně tréninku na Zumbě. Je to velmi zábavné kardio - žádné přetížení.

2) Snižte denní příjem kalorií. Bez úpravy síly bylo přihlašování do tělocvičny zbytečné. Ale teď bude ještě jeden důvod, proč se nehýbat: marně, nebo tak něco, platím peníze za tělocvičnu. Pro kontrolu výživy: zaznamenávejte alespoň týdenní hmotnost, obsah kalorií a poměr bílkovin, tuků a uhlohydrátů v potravinách. Byl jsem šíleně líný nahrávat déle než týden a mimo svou sílu. Ale týden stačí na úpravu stravy. V mém případě: přidejte trochu bílkovin a snižte denní obsah kalorií v mém případě kvůli večeři (tj. Vyloučení „druhé večeře“).

Můj denní kalorický deficit byl o 100-200 kalorií nižší než můj denní příjem kalorií. Už ne. Pravidelně jsem porušoval tuto normu (nechci být vždy naštvaný kvůli pseudohladu - nekazit jiné oblasti života).

Pravidelně jsem celý rok fušoval do různých programů na smartphonu, abych si nechal diář s jídlem, ale rychle ho hodím, jsem příliš líný. A každý den celý svůj život to nemusím dělat. Vidíte, že budete jíst hodně sladkostí - zítra budete jíst méně sladkostí.

3) Maximální výměna výtahu žebříkem, pokud možno pěšky místo použití autobusu, pokud je to možné.

4) Denní vážení. Nepravidelné (jednou za pár měsíců) měření centimetrovou páskou OT, OB, OG.

Problémy, na které jsem narazil, na které se připravujete:

1) Hubnutí je velmi obtížné. Dnes nás obklopují pokušení, proti kterým je těžké bojovat.

2) Účinek tříd v tělocvičně se neobjevil s matkou po dobu šesti měsíců. Očekáváte, že se okamžitě stanete silnější, rychlejší, odolnější a tenčí. Ne. Prvních pět až šest měsíců viditelného pokroku prakticky neexistovalo. Pokrok byl tak ubohý krok, že jsme si toho nevšimli. My, lidé, kteří jsou daleko od sportu, jsme samozřejmě neočekávali, že budeme žonglovat s bary, ale alespoň jsme očekávali, že půjdeme nahoru do posilovny do třetího patra stejně snadno jako peří, aniž by se zvýšila srdeční frekvence a bez náznaku únavy..

3) Tělesná hmotnost samozřejmě neodráží poměr svalů a tuků, takže může stát po dlouhou dobu, i když upřímně povedete životní styl s nedostatkem kalorií..

4) Pokud chodíte do tělocvičny s myšlenkami „Byl jsem tu jen proto, že jsem jedl roky a teď musím všechno vymyslet“, pak je to jen málo užitečné. A pokud nejprve zjistíte pozitivní kontakt prostřednictvím školitelů, můžete cítit i potěšení z školení.

Ale pak, blíže ke konci roku. ))))

S jakou radostí jsem se pokusil o dobré věci ležící ve skříni a jednou pro mě byl malý kvůli břichu!

Osobně je pokrok v dimenzích nejvýraznější ne na břiše, ale na tváři - menší tváře a brada. Ostatní si to všimli. Udělejte poklony. ALE POTŘEBA ŽIVĚ. Tolerovat. V prvních šesti měsících si nikdo nic nevšimne.

A ve sportovní podobě po dlouhou dobu si nevšimnete změny sami se sebou. Ale jednou, rok po začátku tréninku, mě pozvali na pláž na svatbu. Když jsem se připravoval na banket, musel jsem natáhnout těžkou krabici na plážový altán dostatečně daleko a byl jsem si jistý, že se k němu nedostanu a požádám o pomoc dívku, která chodila bez věcí. Ale k mému překvapení se mi to podařilo. Při silovém tréninku naložíme méně bicepsů, než jsem tehdy dělal s tou krabicí! Ale udělal jsem to.

A když opustili pláž, bylo nutné jít po schodech na dlouhou dobu, a na jeden pohled na schodech jsem si uvědomil, že nebudu chodit 3/4 bez krátké zastávky na oddech, a po dosažení vrcholu schodů budu muset stát déle a chytit dech. Prognóza se však nenaplnila. K mému velkému překvapení, schodiště skončilo dlouho předtím, než bylo akutní přání k odpočinku.

Pokrok bude tedy v síle i vytrvalosti, a budete dostávat své komplimenty, ale předtím musíte počkat na nejméně 6 měsíců.

Chcete-li se zbavit pseudohladu, komiksový pruh Barefoot Gene věnovaný hladu před a po bombardování Hirošimy trochu pomohl. K tomuto účelu lze použít také karikaturu „Hrob světlušek“..

P.P.S. List je psán trochu chaotický, možná by měl být zkrácen, ale nechtěl jsem něco hodit.

„Matky! Pokud chcete vychovávat zdravé a silné děti, kojte je až šest měsíců.“, RSFSR, 1919.

Umělec - Soborova Aleksandra Sergeevna.

Moskva. Katedra ochrany matek a kojenců na Lidovém komisi sociálního zabezpečení. 1919 rok.

Roztahování na sportovním hřišti (tady nejde o granáty)

Léto je skvělá příležitost vytáhnout se ven a pracovat ve vzduchu. Naštěstí má téměř každý dvůr alespoň něco podobného jako sportovní hřiště. Tak proč nezačít?

Tady jsou cvičení na protahování celého těla, kde potřebujete pouze švédskou zeď:

1. Protahování lýtkových svalů
2. Protahování čtyřhlavého svalu
3. Napínání svalů stehen a pánevní oblasti
4. Nakloní se k noze dopředu a do strany
5. Napínání laterálních svalů těla
6. Protahování zadních svalů

Takový úsek bude trvat jen 5-15 minut. Proč to nezkusit? Pravidla exekuce zůstávají stejná.
A ještě jedna otázka. Potřebuji popis cvičení nebo je algoritmus videa jasný?

Celý měsíc chybí, protože toho bylo hodně co dělat: práce, sezení, otevření natahovacího ateliéru v Moskvě, organizace online natahovacího maratonu a zahájení prodeje natahovacích setů. Úspěšně se vypořádala se vším a spěchala, aby se k vám vrátila, pick-men!

Snažil jsem se odpovědět na všechny otázky, ale pokud jste někoho vynechal, neházejte rajčata. Prosím, napište mi na instagram (kate_skulptor) a já odpovím na všechno. Kvůli velkému množství práce se tam často objevuji.

Mimochodem zde najdete také informace o maratonu, který začíná 1. srpna :)

Do čtvrtka! Pokusím se už nezmizet. Jsem velmi potěšen svou činností, takže se s vámi chci podělit o nejvhodnější a nejužitečnější

P. S. Upřímně jsem se snažil nahrát gif jako obvykle. Ale služba neustále dala chybu. Opravdu mi chybíš, doufám, že se každému video bude líbit

TRP: jak projít úsek zlata

Koberec v ruce a na zlato! Z osobní zkušenosti mohu říci, že při absolvování TRP selže nejčastěji úsek úsek. V takových okamžicích se cítím smutně. Takže jsem dal dohromady několik jednoduchých cvičení na protahování nohou.

1. Nakloní se dopředu

Provádíme pomalu 10-15 stoupání. Udržujte dolní část zad rovnou. To je snazší udělat, pokud si vezmete ramena zpět a hlavu stále rovnou. Ruce k dosažení podlahy nejsou nutné. Spadněte tak nízko, jak to protahování umožňuje.

2. Sklon k přední noze

Položili jsme nohu na patu a pomalu jsme se naklonili dopředu. Pro udržení rovnováhy můžete podržet podpěru (židle, stůl atd.). V této poloze se natahujeme po dobu 30 sekund pro každou nohu.

3. Sklon ke zvednuté noze

Postavili jsme nohu do pohodlné výšky a natahovali jsme ji 1-2 minuty. Pokud taková výška neexistuje, můžete ležet na podlaze a zvednout přímou čáru před sebou a pomocí pásu ji k sobě přitáhnout, jak je znázorněno na obrázku.

4. Záhyb s nohou ohnutou k sobě

Pokud je obtížné udržet dolní část zad v této poloze, ale zatím není možné dosáhnout rukama, použijeme pás. Položili jsme ji na nohu a přitáhli tělo k noze, jak je ukázáno zde.

5. Sklon k nohám od kolena

Pokud je koleno v této poloze, bolí to, položíme malý polštář. Napněte minutu na každou nohu.

A nekřičte, že jsem tak flexibilní a musíte ukázat úsek, když je dřevěný a nejlépe také plný. Znát. Na příkladu „správný“ je snazší zjistit, jak je třeba cvičení vykonávat, zvážit polohu těla a pochopit, o co byste měli usilovat. Ale například udělám výběr cvičení druhý den na příkladu začátečníka. Že nikdo nebyl zraněn.
Až do příštího čtvrtek, snímače;)

Zde je mimochodem odpověď na nejoblíbenější otázku: proč potřebujeme úsek?

Před 60 lety, 10. června 1959, V.V. zemřel Bianchi

V „11. měsíci těžkého hladu“... Druhý měsíc zimy. Od 21. ledna do 20. února.

"... Příroda pro muže a matku a zlá nevlastní matka. Z toho začaly všechny naše příběhy," - Prishvin

V tomto zimním „divokém“ měsíci, jedenáctém, se v souladu s jeho budoucím lesním kalendářem narodil Vitaly Valentinovič Bianki (2. 11. 1894). St. Petersburg, Leningradský dětský spisovatel, biolog. Skutečný humanista. Inkluzivní propagandista a diseminátor vědy. Vědec. Umělec. Pedagog. Asketický. Po S. Ya Marshaku se adekvátně a vesele vrací do sovětské literatury - je publikován v časopisech Chizh, Hedgehog, Sparrow, New Robinson a další. Od žurnálu k žurnálu vydává určitý druh novinářské zprávy - fenologický kalendář. Co se stalo prototypem "Forest noviny pro každý rok" (1927).

V noci jsou na střechách kočičí koncerty. Kočky se jim opravdu líbí. Koncerty končí zoufalým bojem mezi zpěváky..

Po M. Prishvinovi s jeho Forest Droplet vyplní Bianchi v SSSR v podstatě prázdnou výklenek jako profesionální učitel-spisovatel, který je unijním heraldem rozmanitosti krásy a zázraků jeho přirozené povahy. Zároveň kontrastuje s čerstvou vizí pokročilého zvířecího směru s tehdy vulgárním sociologickým pohledem na dětskou literaturu a pedagogiku obecně.

A pokud pro Prishvina bylo důležité subjektivní asimilace přírody, její filozofické chápání a vnímání, více spojené s estetikou, pak pro Bianku byla přesnost a objektivita formovaného obrazu vesmíru standardem umělecké pravdy. Byl to jeho vědecký obsah, diktovaný komplexními znalostmi biologie, ornitologie, zoologie, místní historie. Přestože Prishvin, dodal, začal svou kariéru jako vědec: „Byl jsem celý život mučen, abych dal poezii do prózy,“ připustil cudně.

V nedotčené módě Bianchi hodně cestoval po celé zemi: „Pokud chcete znát svou rodnou zemi skutečnou... chodit po ní svými vlastními nohama - po venkovských silnicích, lesních a polních cestách a úplně bez silnic (Yu. Dmitriev o Bianchiho knihách). Později cestoval středním Ruskem, regionem Volha. Byl na severu, v Kazachstánu.

... Většina ptáků letí přímo na jih - do Francie, Itálie, Španělska, Středozemního moře a Afriky. Někteří na východ; přes Ural, přes Sibiř do Indie. Tisíce kilometrů níže blikaly.


„... Volhu lemovaly stovky tisíc mladých dubů, javorů a jasanů, které přecházely stepí od okraje k okraji. Nyní jsou stromy stále malé, ještě nebyly posíleny a každý z nich má mnoho nepřátel.
Víme, že jeden špaček ničí 200 gramů kobylky denně. Tito ptáci budou velkým přínosem pro lesní skupiny, pokud budou bydlet blízko nich. Společně s průkopníky Ust-Kurdum a Pristan jsme vyrobili a pověsili 350 holubníků poblíž mladých lesů..

To vše, samozřejmě, jsou skromné ​​průkopnické záležitosti. Pokud ale budou následovat další průkopníci a žáci Sovětského svazu, budeme společně přinášet velkou výhodu vlasti “(Lesnaya Gazeta).

... Souhlaste, milí přátelé, jak důležité je, aby děti vyrostly laskavě, pohotově a chytře. Pro moderní rodiče je však stále obtížnější provádět jednoduše vyhlížející plán „dělat dobro“ v souvislosti s dominancí cizího „cizího riffraffu“ (V. Vasnetsov)..

Od dávných dob pomáhal problém výchovy dítěte vyrovnat se s ničím jiným než s péčí o okolní flóru a zvířata - domácí, divoký les - na tom nezáleží. "Žádná hračka nezaváže celé srdce dítěte k sobě, jako žijí domácí mazlíčci." U každého ptáka oddělení, dokonce i v rostlině, se dítě v první řadě bude cítit jako přítel “(V. Bianchi).

VV Bianchi se jako žádný jiný pokusil obarvit svůj život a život lidí kolem sebe štědrostí dobra a světla. Výchova pocitů lásky a shovívavosti v rostoucím mladém „mladém kmeni“. Několik generací ruských, sovětských lidí nosilo a udržovalo ve svých srdcích smlouvy a učení V. Bianchi s ohledem na pečlivé a citlivé vnímání volně žijících živočichů, rostlin, čtyřnohých bratří, - pokud jde o naše soužití pod společným sluncem-sluncem.

Slavný „Forest Newspaper“ od Bianchiho přežil pouze 9 samostatných vydání během autorova života (1. vydání 1927. 9. - 1956)! Tato popularita byla vysvětlena nejen novinkou a hojností, rozlehlostí materiálu, ale také otevřeným V.V. nová forma vědeckého a uměleckého díla - pravá encyklopedie ruské přírody. Jako například ve sbírce „Les a tam byly bajky“.

Do konce dnů V.V. vytvořen s konstantní intenzitou a konstantním úspěchem. Knihy spisovatele byly přeloženy do mnoha jazyků a jsou velmi populární mezi čtenáři všech věkových kategorií ve všech koutech světa. Stále mnohokrát dotisk.

Lark pracoval celý den: letěl do nebe a zpíval, zpíval tak, aby všichni věděli, že všechno je v pořádku a klidu a že zlý jestřáb nelétá poblíž. Zpíval tak, aby se radovali divocí ptáci a zvířata. Zpíval tak, aby se lidé bavili s prací. Zpíval, zpíval - a byl unavený...


Oblíbený žánr V. Bianchiho je báječný. K tomu spisovatel dal velmi charakteristickou definici - „Tales-indescribes“. To znamená, pohádky s poměrně silným realistickým základem.... Takže lesní chlapi přicházejí na pomoc mravence v nesnázích včas a pomáhají jim dostat se do domu přesně před západem slunce...

„Příběhy pohádek“ kombinují znaky vědeckých a uměleckých děl a folklóru. Vývoj magického, pohádkového příběhu umožňuje dramatizovat a spoléhat se na jeho herní výkon. Co se projevilo v divadelních produkcích, filmových adaptacích, karikaturách.

První příběh zní „Čí nos je lepší?“ - vytištěno v roce 1923.... Příběh Mukholov-tonkonosů, kteří nedokážou klovat zrna: nos je příliš tenký. Každodenní úlovky midges, honí za nimi - a žije z ruky do úst. V náčrtcích V.V. také hodí mnoho přesných informací. Spisovatel však opatrně a láskyplně přináší malým čtenářům nejen vědecké informace - nikdy není výhradně přírodovědec. Bianchi žongluje zábavně a dobro, vyměňuje si slova. Zná kouzlo jejich harmonií a moc nad dětskou duší. Citlivý, přímý. Hrdinové pohádek z Bianchi se hádají, rozhněvají se, zesměšňují se na sebe, stávají se jako lidé: Tonkonos, Krestonos, Dolgonos... Flytrapy, snipe, bahňáky, kozy - čenichy - ptačí postavy, o nichž mluvíme, jsou ztělesněny v neklidných účastnících dramatických scén.

Hrdinové příběhů a podobenství jednají podle přirozených návyků, vrozených kvalit, významů a dovedností. Jako vědec Bianchi nikdy neporušil biologickou gramotnost, přesnost informací, které byly čtenářům přineseny. Z prací V.V. Dozvíte se o stanovišti ptáků a zvířat, jejich zvycích, pohybu a letech. O chovu a chovu potomků: „Na Velké mořské stezce“, „Kde je rak říční“, „Oranžový krk“.
"Poslouchej mě," řekl Old Sparrow. - Létáte do svých vlastních polí, polí a lesů, létáte a blíže se podíváte na to, co se děje kolem. A jakmile uslyšíte, že tento měsíc končí, podívejte se na mě. Bydlím tady, v tomto domě pod střechou. Řeknu vám, jak se to říká každý měsíc. Na všechny si budete pamatovat všechny. “.


Bianchi oprávněně zvažoval styl a představu folklóru podobného jeho osobnímu uměleckému způsobu, v němž našel vlastnosti stejného „mýtu“ jako v dětských představách a hrách. V bezmezném lidovém prvku viděl umělec podporu svých vlastních pátrání, a šířil tak tento pohled na tvorbu obecně, včetně literární:
"Spisovatel je dítě lidu, roste z hloubek světového pohledu lidí, světonázoru - víry lidí, mýtusů jeho lidí" (V. Bianchi). „Tady, mimochodem, je docela podobný definici Prishvina:„ Spisovatel je přepínač času. Můj současník je... ten, kdo sám se podílí na tvorbě nového času, který do něj vložil svou duši “(M. Prishvin).
V hluboké lidové tradici existuje i morálka Biankových příběhů, kde se vždy ukáže, že dobré a spravedlivé jsou silnější. Všimli jsme si však, že vítězství zvítězí pouze ten, na jehož straně jsou znalosti kapitalizovány. V pohádkách je autorova touha po konkrétnosti a psychologické jasnosti při generování „konstrukcí“ postav patrná.

Aniž by byla ohrožena autorova osobnost, Bianchi nejen pevně ovládl, ale také komplexně rozvíjel lidové tradice. A v žánru pohádky a příběhu „pohádky“, který se k ní blížil: vytvořil ex-lov, lovecký příběh, vytvořil všeobecně uznávaná mistrovská díla: „Kdo zpívá s čím?“, „První lov“, „Lesní domy“, „Malý myší vrchol“. V závislosti na plánu bude autor transformovat tradiční strukturu folklórního spiknutí, spiknutí a logiku folklórního nápadu - motiv. Jako by špičkový improvizační hudebník, interpretující melodii, obratně řezá, zdobí kompozici jako celek, aniž by se měnil primární význam.

V dílech zaměřených výhradně na děti je umělecká dovednost přítomná ve všem, o čem píše. Mistrovsky překonané hranice jsou jasně zvýrazněny, oddělují se, přesněji, stínují jako dětský spisovatel-malíř - od „dospělého“.
Tento malý králíček. U králíků se první králíci narodí na jaře, kdy je sníh stále zasažen - přítomen. A oni se nazývají lektoři. A poslední rok se narodí na podzim, kdy již začíná padat list ze stromů, jehož lovci jej nazývají padáním listů..
Zvláštní místo zaujímá psychologické povídky, kde je hrdina lovec, přírodovědec a pozorný pozorovatel. Odhaluje tajemství přírody a prožívá radost z poznání velkého a nekonečného zázraku bytí. S takovým rysem brilantního kreativního daru se autor vizuálně přibližuje pocitům dítěte, které pro sebe objevuje Velký božský svět. Tato vlastnost charakteru vysvětluje paradox autorovy autorovy charakterizace: realisty a přírodovědce - a zároveň „mythmakera“! Což jako dítě hraje, vytváří pohádku, mýtus ze hry. Glee, potěšení.

... Ideologické pronásledování tragicky ovlivnilo osud Bianchiho, který byl ve 20. letech deportován do Uralska. Později - v Novgorodské oblasti. Obtížné dojmy z cestování tvořily základ knih pro dospělé: „Konec Země“ (1933), „Ptáci světa“ (publ. 1960), „Odinety“ (1933). V roce 1929 se vrátil do Leningradu. Začátkem jara, jako obvykle, spisovatel opustil byt na dlouhou dobu. Zpátky do města - zpět domů - shromáždění na konci podzimu...

Vitaly Valentinovich zemřel 10. června 1959. Podle jeho vlastní chronologie lesů to byl „3. měsíc písní a tanců“ - třetí měsíc jara: od 21. května do 20. června.

Proč třetí? Ano, protože Nový rok v lesním kalendáři nepřichází v zimě, ale na jaře, když slunce vstoupí do souhvězdí Berana. V „1. měsíci probuzení z režimu spánku“ - od 21. března do 20. dubna, protože zvířata a ptáci nejsou v lese člověkem - všechno a každý v lese žije podle úžasného a dlouho očekávaného Slunce. Ztělesňující šťastný život - a nekonečné věčné paměti.

Na závěr, oblíbená karikatura založená na příbězích našich narozenin:

Články O Neplodnosti