Hlavní Zdraví

Je možné trénovat během těhotenství?

Mnoho těhotných žen si klade tuto otázku, ale je zvláště důležité, pokud jste vždy vedli aktivní životní styl: protože jste neohýbali laťku v „houpacím křesle“, jezdili jste alespoň na kole, kolečkových bruslích nebo tančících bachatách. A teď všichni kolem sebe naléhavě požadují, aby byli opatrní, nebyli namáháni, nepoškozovali nenarozené dítě. Stejně jako stále máte čas zhubnout atd..

Mají pravdu? Nebo nestojí za to změnit stále obvyklý způsob života ve vztahu k fyzické aktivitě? A abychom to zjistili, je nutné se ponořit do rysů vztahu vašich organismů (vašich a vašich dětí). Pokud věříte průměrným lékařským ukazatelům, pak v průběhu těhotenství existují období, která jsou pro vaše amatérské výkony velmi nebezpečná. To je něco, co každá těhotná žena nechce čelit, ale slyšela a bojí se samotné myšlenky - potratu...

Pokud jste necvičili před těhotenstvím, pak už pro vás není specializovaný výcvik - zbytečný stres a všechno... Ale obecně nemůžete ignorovat řádně dávkovanou zátěž! Teď to potřebuješ jako vzduch. O tom později.

Nebudeme moc chytří, ale pouze označíme časové období, do kterého byste měli být velmi ohleduplní k vaší pohodě. Porodníci-gynekologové sami vás budou ostražitě sledovat od 5. týdne těhotenství, ale jste zvláště zranitelní vůlí přírody v období 7-12, 22-24, 28-32 týdnů. Tato období jsou považována za nejkritičtější. To znamená, že i během těhotenství bez komplikací je třeba v této době být ve všem opatrní! A pamatujte, že hrozba potratu může vzniknout při jakémkoli silném šoku, třesu, pádu, stresu a fyzickém přetížení. Vy sami chápete, že už nemůžete jezdit na koních, nemůžete udělat mrtvý tah a neskákat z bungee. Rozhodnutí o tom, s čím, kdy a jak se můžete vypořádat, proto neučiní váš nejlepší přítel nebo matka, ale váš lékař, který bude sledovat průběh celého těhotenství..

A nyní si vybíráme, co ve skutečnosti můžete udělat, s ohledem na vaši pohodu a zdravý rozum. Vzhledem k tomu, že těhotenství není nemoc, lékaři sami doporučují nezapomenout na cvičení, která budou pro vás a vaše budoucí dítě užitečná pro lepší krevní oběh kyslíkem a nezbytné enzymy ve vašem tandemu.

První a nezbytnou věcí pro vás, jako budoucí ženy v porodu, jsou trénované svaly vagíny. Řízením jejich snižování během porodu pomůžete dítěti projít porodním kanálem s nejmenší pravděpodobností vnitřních mezer. A renomovaná cvičení Arnolda Kegela (Kegl / Kegle), známá všem gynekologům, vám v tom pomohou. Vypadáte: Porodníci mají svého vlastního Arnolda. A mimochodem, neměli byste na ně zapomenout po porodu. Výsledek jejich dopadu na vaše vnitřní svaly nakonec ocení váš partner!

Druhou je fyzická aktivita jako taková. Není těžké si představit, že pokud obyčejný amatér hází tréninky a nesnižuje obsah kalorií ve své stravě, začne zhubnout. A to platí přímo pro vás: nesedíte na dietách, neběžíte hodinu na trati... A zároveň se vaše hmotnost zvyšuje pro každého a snižuje se svalový tonus. A pak se ve vašem těle objeví biologicky aktivní látka relaxin, která vyvíjí slabost v kloubech a změkčuje vazy. Chtěli jste vždy sedět na rozdělení?! Ne kvůli tomu je ve vašem těle. Díky tomu jsou pánevní vazy pružnější a připravují vás na porod. A v důsledku všech těchto přirozených „šikanování“ - slabost, únava, ne nejlepší nálada... Ale nezapomeňte na endorfiny (hormony potěšení)! Koneckonců, po tréninku je nálada vždy lepší. A vaše dobrá nálada je klíčem k vašemu zdraví a zdraví dítěte. A mimochodem, podle statistik, nezávislá nebo přirozená porodnost jsou pro trénované lidi mnohem snazší, protože mohou ovládat jak břišní svaly, tak vaginální svaly a správně dýchat, když jsou napjatí (mimochodem, dech ženy v práci je velmi podobný dechu atleta, který mačká činku)!

Co si tedy vybrat pro sebe, milovaného na zajímavé pozici z obrovského množství fitness instrukcí dnes nabízených? Okamžitě přijde na mysl jóga, pilates, kaligrafie, tvarování, aerobik, vodní aerobik a silový trénink (dobře, již relativně silný).

Jedinou věcí, které budeme věnovat vaši pozornost, je gestační věk a intenzita tréninku. Proč? Těhotné ženy bohužel trpí takovým onemocněním, jako je placentární nedostatečnost, a neustále musí brát relaxační, tonizující látky (Magne B6, bez shpu a ve druhé polovině těhotenství mohou lékaři předepisovat závažnější léky). Všechna tato opatření jsou navržena tak, aby snížila tón dělohy, a jak víte, v ženském těle, pokud svalový tón stoupá, pak nejen v kyčlích... Proto je pro vás již nadměrná horlivost při tréninku kontraindikací.!

Jak? Strašně? Ne? Hodná holka! Proč se bojíte, pokud znáte následující možnosti pro výběr své oblíbené fyzické aktivity po dobu těchto devíti měsíců, bez plísní na gauči, na které se vztahuje náš věk špičkové technologie:

# 1 Navštěvujte kluby, které mají mateřské třídy.
Plus: vyškolení instruktoři provádějí kurzy, znají zvláštnosti dávkování zátěže. Během těchto tříd lze použít různé techniky: od pozemního zatížení (jóga, pilates, tvarování...) po vodní aerobik. Pozitivní nálada, komplimenty a štěstí.

Méně: třídy se konají současně ve stejném kruhu nových přátel. Proč neslyšíte dost v šatně. I když, pokud se dostanete do nemocnice s takovou přítelkyní z „Klubu anonymních těhotných žen“, bude to určitě zábavnější!

# 2 Po registraci do těhotenství navštěvujte třídy připravující se na porod na klinice nebo na porodnici na základě porodnice nebo středisek vedoucích kurzy pro těhotné ženy..

Plus: s vámi pracují specialisté s lékařským vzděláním. Neexistují jen cvičení pro záda, ale také nastavení správné dýchací techniky během porodu. Více praktických informací. Možná přítomnost doprovázející osoby ve třídě (užitečné, pokud chce manžel být také při narození).
Méně: okamžitě pochopíte, že zde práce nebude na obrázku. A někdy se cítíte jako idiot, když jsou všichni s párem, a vy sami nebo slyšíte neznámé lékařské termíny, ale jste v rozpacích, abyste se zeptali znovu.

# 3 Šel jste do těhotenství před těhotenstvím? Tady opatrně! Vy sami nejste lékař nebo trenér - potřebujete podporu. Okamžitě upřímně řekněte svému trenérovi o nadcházející radosti a podívejte se na jeho reakci. Pravděpodobně uvidíte jeho zmatek, jako by byl otcem vašeho dítěte. Důvodem je skutečnost, že školitelé v „houpacích křeslech“ nejsou nejčastěji připraveni pracovat s nastávajícími matkami ani psychologicky, ani teoreticky, prakticky. Je to škoda...

Plus: stále můžete chodit na školení třikrát týdně (s výjimkou kritických týdnů, které jsme zmínili dříve) a komunikovat s lidmi, kteří jsou pro vás příjemní. Vůle trénujte své oblíbené svalové skupiny individuálně vybranými cviky, dodržujte nelehká pravidla vaší bezpečnosti a vyhýbejte se namáhání. Nyní je koučovací personál prostě povinen vám věnovat více pozornosti.

Mínus: na rozdíl od předchozích cvičení se zátěž snižuje přímo před našimi očima. A průměrné opakování je již 10 a tréninková váha je 50% předchozí. Všechna cvičení nyní leží pouze s nohama opuštěným na jakékoli oporě, polosedě nebo v ostření (odstranění nadměrného zatížení ze spodní části zad a pánevního dna). Vstávání a sezení není tak snadné a je třeba požádat o pomoc. Pomoc je také potřebná při přípravě na cvičení v simulátorech as volnou váhou, protože naklánět se nad činkami nebo sáhnout po vysoké hůl už není vaše. Více než hodinu v simulátoru prostě nemáte co dělat. Je zábavné dělat cvičení s 2 kg, ale bezpečnost je důležitější!

# 4 Na co byste neměli zapomenout až do narození.

Chůze. Chcete-li projít další vzdálenost za pěkný den, poté, co odešel pár zastávek dříve, vám umožní trénovat srdeční sval a obohatit krev kyslíkem, strávit kalorie a zvýšit průtok krve v otokajících nohou. Nejlepší je, chodit na čerstvý vzduch na hodinu nebo dvě, ale náměstí a botanická zahrada nejsou vždy poblíž.

Plavání. Zde lékaři i fitness trenér prokazují solidaritu. Odolnost proti vodě funguje skvěle na tukové tkáni a svalových vláknech, aniž by zdůrazňovala páteř a klouby. To je důvod, proč je vodní aerobik dnes mezi těhotnými ženami tak populární. Existuje jen pár odstínů. Čistou vodu dnes hledejte odpoledne s ohněm a v bazénech bělidla nemeryanno.

Relaxace. Je nutné uvolnit napětí, nervózní i fyzické. Klidná hudba, zavřené oči, příjemné myšlenky a dokonce i dýchání - vše, co k tomu potřebujete.

Příjem vody během cvičení. Nyní je příjem tekutin pro vás zásadně důležitý nejen pro krásu vaší pokožky, ale také pro rovnováhu látek v těle a rychlé odstranění toxinů z ní. V horkých dnech nebo v dusných místnostech se vaše potřeba vody zvýší a to je přirozené.

Známky přepracování!

Ať už si vyberete jakýkoli druh fyzické aktivity, musíte těmto příznakům věnovat pozornost. Jakmile se objeví, musí být výcvik dokončen:

 • závrať
 • hluk v uších
 • zívnutí
 • zvýšené pocení
 • bolest dolní části zad
 • bolení břicha

  Takže trénujte pro vaše potěšení, nezapomeňte na výhody aktivního zatížení a na vaši odpovědnost vůči dítěti. A vaše trénované tělo vám bude vděčné již během porodu!

  Fitness pro dva: fitness cvičení pro těhotné ženy

  Plánujeme lekci fitness pro těhotné ženy. Jak udělat jednoduchá a bezpečná cvičení, abyste pumpovali hýždě, paže a záda. Nabízíme řadu cvičení pro 1. a 2. trimestry těhotenství.

  Cosmo doporučuje

  Dole s nudnými odstíny! Nejjasnější šaty pro horkou sezónu - trend léta 2020

  Jak vypadat štíhle v létě: 7 trendových věcí s efektem dokonalé postavy

  Vyzkoušejte bezpečné a efektivní kondiční cvičení, které můžete dělat během těhotenství..

  Domácí fitness pro těhotné ženy: je možné dělat fitness během těhotenství

  Mnoho lidí se zajímá o otázku: je možné, aby těhotné ženy dělaly fitness? Odpovídáme: fitness v raných fázích těhotenství je prospěšné pro ženské tělo. Nejprve musíte samozřejmě konzultovat s odborníkem. Možná je ve vašem případě fitness trénink dalším rizikem a nežádoucí další fyzickou aktivitou. V takové situaci je lepší se zaměřit na jógu nebo meditaci..

  Pravidelný kondiční trénink v lehčí formě zlepšuje držení těla, snižuje bolesti zad a chronický pocit únavy. Některé studie prokazují, že fyzická aktivita, včetně kondice během těhotenství, eliminuje možný gestační diabetes, stres a připravuje tělo k porodu..

  Fitness se během těhotenství samozřejmě liší - je lehčí a mírnější. Během tréninku sledujte své pocity, aby nedošlo k přetížení těla - je již ve stavu stresu a šoku.

  Fitness cvičení pro těhotné ženy, 1. trimestr

  Jak vypadá fitness aktivita během těhotenství? V prvním trimestru, který začíná prvním dnem poslední menstruace a končí 13. týdnem těhotenství, můžete provádět složitější cvičení.

  Plán lekce těhotenství (1. trimestr)

  1. cvičení - squat bench press

  Fitness cvičení na nohou a hýždě během těhotenství.

  Postavte se, rozložte si nohy o šířku pánve a vezměte činky do každé ruky a umístěte je na úroveň ramen. Držte záda rovně, dotáhněte hýždě a dřepte co nejníže. Potom zvedněte, narovnejte si nohy a zvedněte ruce nahoru. Opakujte 15krát.

  2. cvičení - zpětný výpad

  Fitness cvičení pro těhotenský tón.

  Postavte se na podlahu, položte si rovné nohy k sobě a vezměte činky do každé ruky. Potom pomalu pohybujte pravou nohou dozadu a snižte ji o 90 stupňů. Ohněte druhou nohu ke koleni. Současně přitáhněte činky k hrudi a ohněte lokty. Poté se vraťte do výchozí polohy a změňte nohy. Opakujte na každé straně 12krát.

  3. cvičení - vypracování tricepsů

  Jak mohou těhotné ženy vykonávat kondici, aby si pumpovaly záda a triceps? Udělejte toto cvičení.

  Vezměte výchozí polohu - pravou nohu vraťte zpět a levou nohu dopředu a mírně ji ohněte. Položte levou ruku na levou nohu a zajistěte ji. Vezměte činku do pravé ruky, ohněte ruku a přitáhněte ji k sobě. Potom vezměte ruku zpět, položte ruku zpět, ohněte ji v lokti a pak ji spusťte dolů k levé noze. Opakujte ligament 12krát na každé straně.

  4. cvičení - ptačí pozice

  Fitness cvičení pro těhotné ženy k čerpání hýždí a paží.

  Postavte se na všechny čtyři s rovnou záda a potom natáhněte levou ruku dopředu a pravou nohu dozadu. Poté se vraťte do výchozí polohy. Cvičení opakujte pravou rukou a levou nohou. Do 12 opakování na každé straně.

  5. cvičení - postranní lišta

  Fitness trénink během těhotenství pro záda a abs.

  Zaujměte výchozí polohu - opřete se o levou ruku, otočte se do strany, ohněte levou nohu a otočte ji zpět. Potom zvedněte ruku nad hlavu a natáhněte nohu dozadu, aby tělo vytvořilo přímou linii. Návrat do výchozí polohy. Opakujte 12krát a poté přepněte strany a opakujte 12 opakování.

  Fitness cvičení pro těhotné ženy, 2. trimestr

  Během těhotenství opakujeme jednoduchá kondiční cvičení. Před zahájením výcviku se ujistěte, že jste se poradili s lékařem, abyste nepoškodili sebe nebo své dítě. Druhý trimestr začíná od 13. týdne a pokračuje do 27. týdne těhotenství.

  Plán lekce těhotenství (2. trimestr)

  1. cvičení - činky nahoru

  Postavte se rovně, položte nohy na šířku pánve a vezměte si činky. Vytáhněte ruce k ramenům, ohněte je na loktech a pak zvedněte ruce nahoru. Opakujte 15krát.

  2. cvičení - ohnutá pozice

  Další účinné cvičení pro těhotné ženy ve 2. trimestru.

  Postavte se rovně, mírně se ohněte a nakloňte se dopředu. Postavte se s ohnutýma nohama, měli byste si vzít rovné paže s činkami zpět. Zkuste propojit lopatky dohromady. Potom sklopte ruce dolů. Opakujte 15krát.

  3. cvičení - čerpání rukou

  Jednoduché fitness cvičení pro záda a paže během těhotenství.

  Proveďte pravou nohu dozadu a mírně se ohněte doleva - dopředu. Položte levou ruku na levé stehno a pravou rukou vezměte činku a začněte ohýbat paži za loket a stáhněte ji zpět. Poté vraťte ruku do původní polohy a vyrovnejte ji. Do 15 opakování na každé straně.

  4. cvičení - střídání

  Bezpečné kondiční cvičení na ramenou a pažích, které vyhovuje těhotným ženám.

  Technika provedení:
  Postavte se rovně, držte záda rovně a postavte si nohy. Pak začněte zvedat rovné paže činkami přímo před vámi. Sklopte levou ruku dolů a zvedněte pravou. Opakujte 15krát na každé straně..

  5. cvičení - měkké kliky

  Trochu obtížné cvičení, ale během těhotenství může být součástí kondičního tréninku.

  Položte dlaně na podlahu a položte kolena na podlahu. Začněte snižovat své tělo rukama a záda držte rovně. Opakujte 10krát.

  Ztratila dvakrát: jak jsem ztratila 65 kilogramů a doufám, že je nevrátím

  Fitness a těhotenství

  Fitness během těhotenství: možná nebo ne?

  Je možné během těhotenství udělat fitness? Porodníci a trenéři fitness říkají, že těžit z fyzické aktivity!

  Budoucí matky, které jsou velmi zdvořilé ohledně své situace - tráví spoustu času v posteli, vyhýbají se dlouhým procházkám, neplavou v bazénu, strachu z infekcí, nechodí do posilovny, chrání svaly před protahováním, obvykle se na konci těhotenství cítí hůř než fyzicky aktivní ženy. Nedostatek pohybu ovlivňuje zdraví.

  Pohybujete-li se lépe, znáte své tělo, chráníte se před křečovými žilami a bolestmi zad, naučíte se správně dýchat, což je velmi důležité při porodu, a nezlepšujete se, než je nutné. Aktivita matky je také prospěšná pro dítě: dostává dostatek kyslíku, který potřebuje pro vývoj, a více se pohybuje.

  Bezpečnost především

  Třídy by samozřejmě měly být bezpečné především pro vás a vaše dítě..

  Těhotné ženy jsou přísně zakázány:

  • bojová umění;
  • týmové sporty;
  • lyžování;
  • kolečkové brusle;
  • jízda na koni;
  • potápění;
  • step aerobik, stejně jako všechny skoky.

  Lékař vás upozorní, že tempo vašich studií by mělo být pravidelné a ne příliš intenzivní - jinak srdce a mozek absorbují kyslík na úkor dítěte, což může poškodit jeho vývoj. Vzorec vám pomůže vybrat bezpečné tempo: během tříd by měl být váš srdeční tep 70% maximálního srdečního tepu. Výpočty jsou následující. Odečtěte svůj věk od 220. Například 220–30 = 190. 70% z 190 = 130. To znamená, že vaše srdeční frekvence v době cvičení by neměla překročit 130 tepů za minutu.

  V mnoha fitness klubech instruktoři nabízejí nastávajícím matkám, aby během tříd nosily speciální náramky se senzorem, který měří srdeční frekvenci. Odchylky od těchto standardů však nejsou jediným signálem, že tempo tříd je lepší snížit. Seznam poplašných signálů zahrnuje dušnost, tažení bolesti v podbřišku a výtok krve z genitálního traktu. V takovém případě je nutné přerušit výuku a ujistit se o tom lékaři.

  Kontraindikace do tříd:

  • akutní stádia onemocnění kardiovaskulárního systému;
  • infekční choroby a akutní horečka;
  • zánětlivá onemocnění vnitřních orgánů (gastritida, pneumonie);
  • tuberkulóza;
  • nemoci ženských pohlavních orgánů;
  • těžké formy časné toxikózy a gestózy;
  • placenta previa;
  • Ohrožených potratů;
  • přítomnost potratů v minulosti;
  • krvácení z dělohy;
  • vysoký krevní tlak;
  • polyhydramnios;
  • retardace růstu plodu.

  Čemu dáváš přednost?

  Ideální - začít praktikovat před těhotenstvím. V tomto případě bude pokračování výcviku od začátku těhotenství přirozenější a bezpečnější. Plavání vede seznam nejpříjemnějších, nejbezpečnějších a nejzdravějších sportů pro těhotné ženy. Přesto jsou zde určité výhrady: nesnažte se prudce potápět, plavat se plazit a „psí“.

  Nezvedejte hlavu vysoko nad vodu, protože to způsobuje ohnutí dolní části zad a napnutí svalů krku (krevní cévy zásobující mozek mohou být sevřeny). Nastávající matky mohou plavat prsa nebo lépe ještě na zádech, položit hlavu na plavací prkno a pracovat nohama. Voda masíruje vejce, což usnadňuje žilní odtok. Při překonávání odolnosti vůči vodě fungují svaly bez napětí, ale s maximálním účinkem.

  Aqua aerobik se dobře hodí pro ty, kteří špatně plavou, protože vás na vodě drží speciální pásy. Těhotné ženy raději cvičí ve vodě než v tělocvičně. Držte se však daleko od sebe, abyste během tréninku někoho neublížili.

  Jóga je skutečným nálezem pro budoucí matku. Kombinuje gymnastiku, dechová cvičení, schopnost účinně se soustředit a relaxovat. Všechny pohyby v józe jsou měkké a hladké, díky čemuž jsou pro matky bezpečné. Nezapomeňte, že negramotné třídy mohou škodit i zcela zdravým lidem, proto cvičení provádějte pouze pod vedením trenéra.

  Trénujeme bez následků

  Existovat hlavní pravidla, které zabraňují nepříjemným následkům nadměrného zatížení.

  • V prvních 3–4 měsících těhotenství, zejména ve dnech očekávaných období, vyloučte složitá cvičení a nadměrné zatížení.
  • Neměli byste se pokoušet provádět celý soubor cvičení najednou.
  • Během těhotenství buďte opatrní, když vstáváte z podlahy a při cvičení cvičíte.
  • Po 4. měsíci se během cvičení vyhněte dlouhodobému ležení na zádech (snižuje se tak průtok krve do dělohy)..
  • Pokud máte pocit nepohodlí v oblasti srdce, váš krevní tlak vyskočil, byla vám diagnostikována onemocnění, jako je diabetes mellitus, anémie, onemocnění štítné žlázy, sportujete pouze pod dohledem lékaře!
  • Preferují sportovní uniformu vyrobenou ze syntetických high-tech materiálů - na rozdíl od bavlny odstraňují pot z povrchu těla a udržují teplo.
  • Postarejte se také o sportovní podprsenku, aby byla vaše těžší hrudník ve skvělé kondici.

  Speciální trénink

  Svaly přímo zodpovědné za porod potřebují speciální výcvik. Cvičení Arnolda Kegela se hodí.

  • Posaďte se přímo na židli nebo na velký skákací míč. Zajistěte, aby hlavní břemeno spočívalo na sedacích kostech a nikoli na křížové kosti.
  • Zmáčkněte svaly perineum a vytáhněte je nahoru a dovnitř.
  • Držte svaly v této poloze po dobu deseti sekund, aniž byste zadržovali dech, a pak pomalu relaxujte. Začněte pětkrát, postupně zvyšujte počet opakování na deset. Proveďte cvičení dvakrát až třikrát denně. Gymnastiku Kegel lze také provádět lháním nebo stojícím. Kontrakce a relaxace svalů pánevního dna a porodního kanálu (účastní se cvičení) posilují břišní dutinu, přispívají k efektivnějším pokusům, slouží k prevenci močové inkontinence po porodu.
  Cvičení motýlů

  Toto cvičení protahování svalů a tkání je určeno k tomu, aby zajistilo ženě práci při roztržení..

  • Posaďte se na podlahu, narovnejte záda a přitáhněte nohy k sobě tak, aby vaše kolena byla od sebe odlišná v různých směrech a paty byly co nejblíže k hýždím.
  • Lehce zatřepejte koleny a pokuste se je položit na podlahu. Pohyby by měly být lehké, neostré, napodobující křídla motýla.

  Co v těhotenství nemůžete dělat těhotné?

  Při sportu nebo při návštěvě tělocvičen ženy někdy s hrůzou vnímají zprávy - těhotenství. Takže musíte opustit třídy? Uklidněte se, není nutné opustit sport. Ještě více musí udělat více..

  Pohyb je život. Toto slavné přísloví se vztahuje na těhotné ženy. Čím více se pohybují (bez nadměrné horlivosti), tím lepší je těhotenství. Nastávající matka potřebuje pouze navštívit lékaře, být vyšetřena a dostat pokyny. Pouze lékař může říci: může pokračovat v tréninku.

  Další důležitý bod - potřebujete nejen školitele, ale skutečného specialistu. Snadno vyzvedne cvičení, která nepoškodí ani mámu, ani dítě.

  Během těhotenství je přísně zakázáno několik cvičení. Budeme jmenovat pouze základní cvičení a akce, které nejsou vhodné pro ženy na pozici:

  1. Tisková cvičení nebo dřepy:

  Obyčejné dřepy nebo houpání abs je nutností ve všech cvičeních. Je na čase si od nich dát pauzu. Těhotné tělo se už trochu změnilo. Dřepy, houpání v tisku mohou poškodit dítě nebo způsobit předčasný porod.

  Se zvyšováním gestačního věku roste i břicho ženy. Vytváří další zátěž na svaly zad a cvičení pro tisk jej ještě více zvýší. To může způsobit velké potíže..

  2. Krátké přestávky a školení s vysokou intenzitou:

  Intenzivní a zdlouhavá cvičení nejsou pro těhotné ženy. Během tohoto období mohou vést k nežádoucím následkům, ale zvláště negativně ovlivňují srdce..

  U těhotných žen pumpuje srdce krev o 30% méně, protože funguje pro dva. Vyzkoušejte sami sebe: Pokud můžete během intenzivního tréninku klidně mluvit, je vše v pořádku se srdcem.

  3. Cvičení v náchylné poloze:

  Během tohoto období se kategoricky nedoporučuje provádět cvičení při ležení. Jsou zvláště nebezpečné po prvním trimestru těhotenství, protože způsobují hypertenzi: náhlé závratě nebo nízký krevní tlak.

  4. Kontaktní cvičení:

  Cvičení nebo cvičení, která vedou k různým zraněním břicha, nejsou pro těhotné ženy tím nejlepším nápadem. Pokud žena před těhotenstvím hrála takové hry nebo byla zapojena do kontaktního sportu (například sambo nebo karate), je třeba další studia ukončit. Jsou zvláště nebezpečné v posledních týdnech těhotenství: poranění břicha často vede k potratům nebo poškození nenarozeného dítěte..

  5. Horká jóga:

  Vysoká teplota pro těhotné ženy je nebezpečná. Žena pracující v místnosti s vysokou teplotou riskuje ztrátu svého dítěte. Ovlivňuje zdraví dítěte: má neurální trubici, která se vyvíjí nesprávně.

  Horká jóga může vést k přehřátí těla, takže taková cvičení bude muset být odložena. Přepněte na chladnější cvičení. Koneckonců, existují i ​​jiné pózy, které jsou ideální pro ženy v dané pozici.

  Při cvičení jógy se pokuste vyhnout příliš obtížným cvičením s intenzivním dýcháním.

  6. Hluboké dřepy:

  Během těhotenství ženské tělo produkuje hormon zvaný relaxin. Jeho hlavní funkcí je připravit všechny systémy a orgány na porod. Relaxin v kombinaci s dřepy může způsobit zranění a zvýšit bolest zad.

  7. Zvedací závaží:

  Tento druh cvičení je zakázán, pouze pokud má žena komplikace. Než začnete trénovat, včetně vzpírání, poraďte se s lékařem: pomůže správně vypočítat jejich optimální hmotnost..

  8. Vzpírání:

  Během těhotenství se nemůžete takové sporty zabývat. Vzpírání cvičení může vést k poruchám v kardiovaskulárním systému nebo v muskuloskeletálním systému.

  9. Ostatní činnosti:

  Ženy v poloze se nedoporučují pro potápění. Zvyšuje riziko vrozených vad u dětí..

  Je třeba se vyhnout takovým sportům, jako je gymnastika, vodní lyžování a jízda na koni. Vyznačují se častými pády a zraněními..

  V jakých případech by mělo být školení pozastaveno nebo ukončeno:

  I když byla těhotná žena konzultována lékařem a jedná se o trenéra, který zná svou práci, mohou se objevit nepříjemné příznaky:

  • závrať.
  • bolest hlavy.
  • cardiopalmus.
  • bolest na hrudi.
  • předčasné kontrakce dělohy.
  • vaginální krvácení.
  • fetální zmrazení.

  Každý z nich je signálem stop. Žena by měla okamžitě ukončit jakýkoli výcvik. A pokud příznaky nezmizí příliš dlouho - poraďte se s lékařem.

  Další tipy:

  1. Před zahájením výuky v tělocvičně musí těhotné ženy vyhledat lékaře. Tato otázka je zvláště důležitá pro ty, kteří se nikdy nezúčastnili sportu před těhotenstvím..

  2. Měli byste se poradit s lékařem s diabetem a také s tendencí k kardiovaskulárním onemocněním a astmatu.

  3. Ženy s různými komplikacemi těhotenství - oslabení děložního hrdla, nízká placenta, špinění atd. - Nemůžete trénovat bez konzultace s lékařem.

  4. Namísto 30 minutového intenzivního tréninku je lepší udržovat lehkou fyzickou aktivitu po celý den..

  5. Těhotná specialistka by měla být školitelkou. Pouze on dokáže správně určit potřebnou fyzickou aktivitu a tréninkový režim.

  Poté, co několik měsíců opustíte své oblíbené, ale škodlivé cvičení, bude návrat do „systému“ snadný. Koneckonců, žena, i když byla v pozici, také navštívila tělocvičnu, i když její zátěž byla mnohem menší. Po porodu a po nějaké době potřebné k obnovení těla se může znovu vrátit do starého tréninkového režimu..

  Tělocvičné aktivity

  Mohu během těhotenství cvičit v tělocvičně? Pro koho jsou povolání v tělocvičně kontraindikována

  Během těhotenství se žena musí vzdát mnoha věcí, na které byla zvyklá, a čekají na ni ještě hmatatelnější změny. Ale jak většina z nás ví, těhotenství není nemoc, a pokud to pokračuje bez komplikací, můžete se pokusit zachovat známý životní styl - například pokračujte ve svém oblíbeném sportu.

  Třídy v tělocvičně jsou jedním z nejpopulárnějších typů fitness. Většina žen hledajících ideální postavu ví, že silový trénink je nezbytný. Jsou nezbytné, aby poskytly tělu nádhernou úlevu, pomohly rychle a efektivně zvládnout takové typické ženské problémové oblasti, jako je vnitřní stehno, paže, hýždě, slabé svaly zad. Bohužel, výsledek lekcí se velmi rychle ztratí, pokud přestanete trénovat. Mohu během těhotenství navštěvovat tělocvičnu??

  Můžete to udělat?

  Prvním krokem je konzultace s porodníkem-gynekologem. Pouze on, po zvážení všech kladů a záporů, může kompetentně odpovědět na tuto otázku.

  V tomto případě je hlavní věcí mít na paměti, že prvních 12 týdnů těhotenství je z hlediska potratů nejnebezpečnější, takže třídy by měly být velmi šetrné. Od 7. měsíce těhotenství je lepší odmítnout výuku v tělocvičně, protože jakékoli, i nejvýznamnější, energetické zátěže v této době se stávají nebezpečnými a mohou vést k nežádoucím důsledkům až do předčasného porodu. Existují také kontraindikace společné pro všechny nastávající matky, bez ohledu na gestační věk.

  Nezbytná bezpečnostní opatření

  Pokud váš lékař není proti výcviku, musíte zvážit, jak dlouho a úspěšně cvičíte v tělocvičně.

  Pokud vaše školení trvala dlouhou dobu, byla pravidelná a dobře jste je snášeli, můžete pokračovat ve výuce - samozřejmě s nimi provádět určité opravy. Pokud jste nedávno začali cvičit na simulátorech a po tréninku jste byli v mdloby, pak je během těhotenství lepší zdržet se silového tréninku.

  Tělocvična je traumatická zóna. A to nejen proto, že na vaši nohu může dopadnout činka. Faktem je, že trénink na simulátorech je velmi velkou zátěží kloubů, zejména pokud nedodržíte určitá bezpečnostní pravidla.

  Nejprve musíte „upravit“ simulátor sami (zvedněte sedadlo do požadované výšky, zvolte hmotnost atd.), Poté zaujměte správnou výchozí polohu a nakonec se ujistěte, že osa vašich pohybů na simulátoru leží v přesně definované rovině. Instruktor vám pomůže pochopit všechny tyto nuance..

  Během těhotenství se klouby stávají ještě zranitelnějšími. V těle se zvyšuje produkce hormonu relaxin, který změkčuje vazy pánve a umožňuje jim elasticky se protahovat: je to nezbytné pro normální porod. Jediným problémem je, že relaxin působí na jakoukoli vazivovou tkáň, včetně vazů loktů, kolen, ramen. Proto může být vaše obvyklá hmotnost pro oslabené vazy riskantní - můžete být zraněni. Simulátor tedy musí být nainstalován s nižší hmotností: neměl by překročit 60% hmotnosti, se kterou jste pracovali před těhotenstvím. Ze stejného důvodu se musíte vzdát cvičení s volnými váhami a protahovacími cvičeními.

  Jak uspořádat lekci?

  Cvičení v tělocvičně během těhotenství je možné pouze osobně se zkušeným instruktorem. I když jste před těhotenstvím pravidelně cvičili na všech simulátorech a jste s nimi obeznámeni, nemůžete to udělat bez pomoci trenéra, který z vás učiní nejbezpečnější a nejúčinnější vzdělávací program pro toto období. Samotné schéma školení zůstává nezměněno: nejprve zahřátí, pak hlavní část a nakonec - závěs. Můžete to udělat 2-3krát týdně. Trénink méně než 1krát týdně, „od případu k případu“ - to je pokaždé stres pro tělo. Pokud tedy z nějakého důvodu nemůžete pravidelně cvičit, je lepší přestat cvičit v tělocvičně.

  Třídy v tělocvičně jsou kontraindikovány:

  • při akutních onemocněních a exacerbaci chronických chorob, například s chřipkou, akutní respirační virové infekce, exacerbace gastritidy;
  • se zvýšeným tónem dělohy, pozorující genitální trakt,
  • Ohrožených potratů;
  • s výraznou toxikózou (nezvratné zvracení);
  • s gestózou těhotenství, projevující se zvýšením krevního tlaku, výskyt bílkovin v moči, otoky;
  • v přítomnosti potratů v minulosti;
  • s polyhydramniemi;
  • se systematickou křečovou bolestí po cvičení.

  Začněte trénovat 10 minutovým zahříváním v kardio hale. Kardiozal nebo kardiozone - to je část tělocvičny, kde se nachází kardiovaskulární zařízení: běžecký pás, vertikální rotoped

  (normální) a horizontální (se zády), eliptický trenažér atd..

  Pro aktivity během těhotenství se nejlépe hodí kolo se zády a běžícím pásem. Na běžícím pásu neběžíte. Optimální chůze rychlostí ne více než 4-3,5 km / h. Je důležité sledovat srdeční frekvenci během tréninku a zejména během zahřívání. Pomůže vám správně dávkovat dávku a vyhnout se možnému přetížení. Moderní kardiovaskulární stroje nezávisle provádějí počet pulzů. Kromě toho můžete použít kardiomonitory srdečního rytmu, které se skládají ze dvou částí: pásek, který se nosí na hrudi a čte srdeční frekvenci přímo ze srdce, a hodinky, které se nosí na paži a zobrazují srdeční frekvenci během tréninku. Jsou zvláště vhodné pro použití v tělocvičně, jako výkonové simulátory neměří puls a během tréninku budete muset počítat puls sami a ujistit se, že nepřekročí 60% pulsu maximální spotřeby kyslíku (P 02 max) v prvním trimestru a 65-70% ve druhém a třetím trimestru. Vypočítejte P 02 max podle vzorce: věk 220 let. Například, pokud je vám 25 let, pak 220-25 = 195, 195 * 0,6 = 117. V prvním trimestru 25leté ženy by tedy puls neměl překročit 117 tepů za minutu.

  Hlavní část lekce je věnována přímo třídám simulátoru. Trvá to déle než 15-20 minut. Pamatujte, že vaším hlavním cílem je udržet dosažené výsledky dříve..

  K tomu se nejlépe hodí následující schéma: dvě nebo tři série 10 opakování s hmotností ne více než 60% vaší běžné pracovní hmotnosti.

  1. blok cvičení - svaly předního stehna:

  2. blok cvičení - svaly na zadní straně stehna:

  3. blok cvičení - latissimus dorsi:

  • trakce horního bloku za hlavou;

  4. blok cvičení - prsní svaly:

  • informace o pažích a nohou sedící na simulátoru;

  5. blok cvičení - deltoidní svaly:

  • bench press na simulátoru;
  • rozmnožování rukou po stranách, sedící na simulátoru;

  6. blok cvičení: biceps a triceps zbraní:

  • trakce horního bloku s přímou rukojetí;
  • prodloužení paže v crossover (multifunkční blokový simulátor ve formě svislého rámu).

  Cvičení s volnými váhami, břišní cvičení, kroucení, různá stoupání, složitá cvičení, jako jsou dřepy nebo mrtvé tahy (zvedání činky z nakloněné polohy), jsou vyloučena. Vyberte si sedací cviky s důrazem na záda. Vyvarujte se náhlých pohybů, postupně zvyšujte zatížení. Mezi opakováním (sadami) si můžete odpočinout.

  Cvičení je ukončeno 5 minutovým závěsem. Kardiozon je optimální jako závěs, ale zatížení by mělo být menší než během zahřívání. Na rozdíl od běžného tréninku se protahovací cvičení neprovádí na konci sezení..

  Před, během a po tréninku zkuste pít dostatek tekutin. Nejlepší je, pokud je to prostá voda při pokojové teplotě. Správné dýchání během cvičení je velmi důležité: výdech se provádí v nejintenzivnější fázi cvičení, vdechování se provádí v nejlehčí. Cvičení zvyšuje tělesnou teplotu, což může mít negativní vliv na plod. Tělesná teplota během cvičení by neměla překročit 38 ° C. Proto je třeba se vyvarovat výcviku v příliš teplých nebo vlhkých místnostech a příliš teplému oblékání. Máte-li dušnost, slabost nebo závratě, tažné bolesti v podbřišku, špinění nebo jiné neobvyklé příznaky, měli byste okamžitě zastavit sezení a poradit se s lékařem!

  V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

  Fitness průvodce pro těhotné ženy, nebo jak cvičit během těhotenství

  Pro dívky, které se aktivně věnují kondici, je velmi důležité zůstat aktivní během těhotenství. Přečtěte si, jak se naučit, jak zůstat atletický a fit i během této obtížné, ale šťastné doby..

  Společnost přikládá takovou důležitost tomu, jak jste fit a fit, že je to dokonce napětí. Až konečně dosáhnete požadovaného výsledku, jste připraveni udělat vše pro to, abyste si ho udrželi. A když chcete konečně mít dítě, musíte se vyrovnat s tím, že plochý žaludek je minulostí.

  Těhotenství je krásné a přirozené, chcete ukázat rostoucí břicho. A to je správná pozice, i když staré oblečení již ve 4. měsíci přestalo odpovídat velikosti.

  Mnoho žen, které otěhotní, si myslí, že je čas položit nohy na stůl a relaxovat. To je samozřejmě nutné, ale také musíte zůstat zdraví a fit. Tady víme, jak zůstat aktivní během těhotenství..

  Aditiva

  Kyselina listová by se měla užívat ještě před těhotenstvím, pouze pokud se rozhodnete mít děti. Je to velmi důležité a pomáhá snížit možnost několika závažných onemocnění u dítěte. Statistiky ukazují, že 70% žen si je vědomo potřeby kyseliny listové, ale ve skutečnosti ji používá pouze 30%. Je velmi důležité ji užívat před, během a po těhotenství. V prenatálním období je také velmi důležité vzít multivitaminový komplex, abyste se ujistili, že vy i dítě máte dostatek vitamínů a minerálů.

  Existují také studie, které potvrzují, že muži, kteří užívají kyselinu listovou, mají aktivnější spermie a že jejich děti mnohem pravděpodobněji vyrostou bez genetických abnormalit..

  Těhotné ženy potřebují o 60% více bílkovin ve své stravě než v těhotenství. Tento protein je nezbytný pro to, aby se dítě narodilo zdravé a krásné. Můžete použít proteinový prášek a dát jej například do jogurtu nebo ovesné vločky. Nebudete dokonce cítit jeho chuť, ale zároveň bude vaše tělo zásobováno vysoce kvalitní a zdravou bílkovinou! Pokud vám však proteinové koktejly vůbec nevyhovují, vždy existují proteinové tyčinky.

  Rybí olej je nanejvýš důležitý pro vývoj mozku vašeho dítěte. Skutečně to ovlivňuje mozek dítěte a pokud ho vezmete ve třetím trimestru a poté, co se dítě narodí během kojení, bude vaše dítě opravdu chytřejší! Kdo ví, možná takto vyroste druhý Einstein! V prodeji je mnoho komplexů s kapslemi z rybího oleje.

  Vápník je také velmi důležitý. Jeho nedostatek pociťuje mnoho lidí, dokonce ani těhotných. Dítě zoufale potřebuje vápník, aby vytvořilo kosti, takže si ho vezme. Pokud máte omezený obsah vápníku, může začít krvácet z dásní a vaše kosti budou slabé. S nedostatkem vápníku v pozdějších fázích může být záda velmi bolestivá. Nezapomeňte si ji vzít každý den. Dokonce ani velmi dobrý multivitaminový komplex neobsahuje 100% vápníku, který potřebujete každý den, takže jej musíte brát navíc. Mnoho potravin také obsahuje vápník - najdete ho v brokolici, pečené fazole nebo některých ořechech..

  Strava

  Pamatujte, že „jíst pro dva“, jak často říkají o těhotných ženách, absolutně nepotřebujete! Do svého jídelníčku musíte přidat pouze asi 300 kcal. A měli byste je začít používat nejdříve po 18 týdnech. Až do tohoto okamžiku dítě dostává od těla absolutně vše, co potřebuje, i když tolik nejíte. Jen nezapomeňte jíst dostatek vitamínů, bílkovin a vápníku, abyste se sami neubližovali. Někdy v prvním trimestru je obvykle těžké jíst - vaše tělo je plné hormonů, ale je to normální. Jen se vzdejte sušenky a sprite a všechno bude v pořádku s vaším dítětem.

  Oksana Samoilova (Instagram @samoylovaoxana). Fotografie 1 měsíc před narozením - a 1,5 měsíce poté.

  Existují určité druhy potravin, od kterých byste se měli vyhýbat, protože mohou poškodit vaše dítě. Neexistuje mnoho studií na toto téma, ale je známo, že musíte zůstat daleko od sacharinu E-954. Studie na zvířatech ukázaly, že jeho užívání zvyšuje riziko onkologie u potomků. A to vůbec není to, co chci sdělit dětem. Zdá se, že jiná sladidla nejsou škodlivá, ale jejich příjem by měl být omezen na 1-2krát denně.

  Žraločímu masu, mečounům, makrela a měkkýšům je třeba se vyhnout, protože tyto druhy ryb obsahují hodně rtuti. To je škodlivé pro vývoj nervového systému dítěte. Konzervovaný tuňák lze konzumovat jednou týdně, ale čerstvý tuňák také obsahuje hodně rtuti. Přesto existuje dostatek druhů ryb, které můžete jíst: losos, mořský okoun, treska jednoskvrnná, halibut, treska obecná, platýs, okoun, pstruh chovaný na farmách. A pamatujte, že tuk v těchto rybách je dobrý pro mozek vašeho dítěte..

  Musíte se držet dál od konzervovaných potravin obsahujících dusičnany. Chcete-li zjistit jejich obsah, zkontrolujte obal. Například dusičnany se vyskytují u párků v rohlíku a salámu. Drž se dál od měkkých odrůd sýrů, jako je brie, feta, niva. Z nich existuje vysoké riziko kontrahování listeriózy. Nejezte syrová vejce, pasty a nedotažené maso (jsou plné salmonelózy). Příliš mnoho sóji ve stravě může u chlapců zpomalit vývoj pohlavních orgánů. Dokud nevíte, jaké je vaše dítě, spoutejte se sójou! Před konzumací zeleniny a ovoce se ujistěte, že jsou dobře umyté. Vy ani dítě nepotřebujete pesticidy, které mohou zůstat na povrchu ovoce..

  Ať už jíte cokoli, můžete mít nadýmání nebo plyn. Vaše střeva zpomalí všechny procesy a ujistí se, že dítě dostává všechny potřebné vitaminy v hojnosti. Jen nezapomeňte jíst pomalu.

  Nezapomeňte na nit! Nyní existuje vysoké riziko krvácení dásní, což může vést k preeklampsii a předčasnému porodu. Navštivte svého zubaře často za účelem profesionálního čištění..

  Preventivní stávka pro ranní nevolnost

  Je možné něco udělat, abyste se ráno necítili špatně. Pijte co nejvíce vody - je to nezbytné pro tvorbu plodové vody. Cvičení je také užitečné. Ujistěte se, že jíte správně a dobře spíte. Pokud nemůžete přes noc spát, nezapomeňte během dne spát. Únava zvyšuje nevolnost.

  Co byste měli přestat dělat co nejdříve

  Přestaňte kouřit co nejdříve. To je pro dítě velmi škodlivé. Pokud kouříte, bude prvních 9 měsíců vašeho dítěte žít v atmosféře nasycené kouřem a bude násilně kašel, což pak nepochybně ovlivní jeho růst a vývoj. Kouření během těhotenství může vést k úmrtí dítěte v prvních měsících po narození. Alkohol je další velký NE. Stále více studií ukazuje, že alkohol je pro dítě velmi škodlivý. Když pijete porci alkoholu, pije to také dítě. Jen si pomyslete: Pokud vám stačí tři porce, aby se váš stav zamlžil, jaké je to pro dítě? Alkohol také často vede k potratům a vrozeným onemocněním a orgánovým vadám po narození. Takže - ne, nemůžete mít ani jednu porci. Vaše nápoje by nyní měly být zcela nealkoholické.

  Kofein je také špatný nápad. Stejně špatný jako špatný alkohol. Kofein vás nutí pohybovat se, dává energii, stává se aktivnější. A jen si představte, jak stejná část ovlivní dítě! Jeho srdeční frekvence je již na úrovni 150-180 tepů za minutu, tak proč by měl ještě víc? Studie ukazují, že příjem kofeinu může vést k narození mrtvých. Většina lékařů tvrdí, že 1 porce kofeinu denně, například malý šálek kávy, neublíží dítěti. ale proč riskovat?

  Průměrný přírůstek hmotnosti během těhotenství je 12-15 kg. A pouze 38% žen získává tolik, kolik je potřeba. Ženy, které během těhotenství konzumují hodně mastných potravin, vyvolávají u dítěte srdeční problémy. A pokud přiberete na přílišné váze, zvyšuje se riziko cukrovky, hypertenze, preeklampsie, eklampsie a dítě se může pohybovat. Nevím o vás, ale porodit dítě o hmotnosti 5 kg je obecně obtížné. Pokud máte příliš velkou nadváhu, budete muset udělat císařský řez a pak mohou nastat problémy s kojením..

  Také (což je také smutné), pokud během těhotenství přibíráte příliš velkou váhu, bude trvat až 2 roky, než se ho zbavíte, a bude to velmi obtížné dva roky. Ne všechny matky chápou, že příliš vysoký přírůstek hmotnosti během těhotenství vede k problémům se zdravím dítěte a matky po celý život. Raději zůstaňte uvnitř.

  Fitness: kardio a síla

  Cvičení je velmi důležité. Můžete být těhotná a přesto se zapojit. Zde je několik upozornění, jak udržet vše v pořádku. Během kardio se ujistěte, že nemáte tak dech, že již nemůžete udržovat konverzaci. Pokud jste běželi, jděte na rychlou procházku. Můžete cvičit na stepperu, jen se ujistěte, že jste schopni udržovat konverzaci, pokud s vámi někdo mluví.

  Když cvičíte, podívejte se, jak se přehřát. Pokud je pro vás horko, pak pro dítě je horko. Pijte hodně vody a pokuste se to udělat venku, pokud je to možné. Nevyhýbejte se práci s volnými váhami. Nyní není čas na nastavení záznamů, ale není třeba ani držet narůžovělé činky. Znovu - měli byste být schopni pokračovat v konverzaci. Nikdy se nedostaňte k selhání svalů. Pokud potřebujete vzdělávací program, zde je jeden prověřený. Toto je základní program. což funguje skvěle.

  CvičeníPřístupOpakování
  Noha stočení v simulátoru18-12
  Prodloužení nohy v simulátoru18-12
  Lavičkový tisk ležící na lavičce18-10
  Touha po hrudi18-10
  Zatáhněte nahoru18-10
  Bicep Curls18-10
  Činka Rameno Press18-10
  Nízký tah bloku18-10
  "Kladivo"112-15
  Kroucení v tisku112-15

  Tento komplex lze provádět dvakrát týdně pomocí závaží. Dvě návštěvy tělocvičny týdně vám již dodají energii a tón, který potřebujete pro svaly. Také, 4-6 krát týdně po dobu 45 minut můžete dělat kardio cvičení. Můžete si dát knihu na běžícím pásu a přečíst si ji v tuto chvíli. Čas odletí okamžitě. Nemusíte to dělat tak dlouho, ale nejméně třikrát týdně. Krev bude cirkulovat aktivněji v těle, což znamená, že vaše srdce bude zdravější.

  Tak proč byste měli chodit do posilovny? Aktivita sníží riziko nemoci u dítěte, riziko císařského řezu nebo cukrovky ve vás. Pokud se zabýváte v prvním a druhém trimestru těhotenství, sníží se tím riziko předčasného porodu. Pokud budete udržovat tvar svalů nohou a dolní části zad, můžete snížit bolesti zad v konečných fázích těhotenství. Udržovací aktivita vám také pomůže rychle zhubnout nabyté během těhotenství a rychle začít pracovat v tělocvičně podle vašeho obvyklého programu..

  Další kritická cvičení v tomto bodě jsou Kegelova cvičení. Udělejte 50 opakování denně. Tím se posílí pánevní orgány a pomoc během těhotenství a po něm. Další plus cvičení: čím silnější jsou vaše pánevní svaly, tím jasnější je orgasmus. Nezapomeňte, že pokud cítíte cokoli z následujících, okamžitě zastavte a vyhledejte lékaře.

  • bolest, zejména v zadních nebo pánevních orgánech;
  • extrémní únava;
  • závrať;
  • nedostatek vzduchu;
  • slabost;
  • vaginální krvácení;
  • obtížné chůze
  • křeče.

  Pamatujte, že i když se vám to nelíbí, trénink vám dá více energie. Všimněte si, že i když nemáte rádi kardio, po běžeckém pásu se cítíte, jako byste se znovu narodili.

  Hlavním cílem tipů v tomto článku je mít zdravé dítě, zdravou matku a snadné těhotenství..

  Překlad článku z bodybuilding.com: http://www.bodybuilding.com/fun/pregnancy.htm

  Komentář trenéra

  Aby nedošlo k poškození vašeho těla, musí nastávající matky přísně sledovat proces tréninku. Zeptali jsme se Ksenia Shulga, hlavní trenérky klubu X-Fit Mosfilmovsky, hlavního trenéra skupinových programů ve federální síti fitness klubů X-Fit, o pravidlech pro trénink během těhotenství.

  1. Prosím, řekněte mi, kde je lepší jít k nastávajícím matkám: do tříd ve skupinách nebo na individuální hodiny?

  Obě matky budou vyhovovat oběma typům činností, ale je třeba si uvědomit, že specifika práce v každé z nich se liší. Ve skupinových třídách nemůže kouč věnovat pozornost každému klientovi. To znamená, že se výrazně zvyšuje riziko zranění. Navíc se třídy konají se stejnou intenzitou pro všechny, což může negativně ovlivnit stav budoucí matky, protože v různých fázích těhotenství jsou přípustná různá zatížení. Během jednotlivých lekcí instruktor neustále sleduje celý tréninkový proces. Instruktor sleduje gestační věk a na základě toho upravuje vzdělávací program. Cena jednotlivých lekcí je samozřejmě vyšší než u skupiny. Účinnost individuálního školení však odůvodňuje všechny náklady.

  2. Je bezpečné, aby nastávající matky prováděly cvičení doma?

  V jakékoli fázi těhotenství se doporučuje provádět cvičení každé ráno. Pravidelná gymnastika pomůže snížit otoky a udržuje celkový tón těla. Neměli byste se však doma posilovat. Cvičení doma, nastávající matky, se zpravidla spoléhají na články a videonávody z internetu, které nezohledňují konkrétní zdraví těhotné ženy. Tento přístup může poškodit tělo nastávající matky a vývoj dítěte. Nezapomeňte, že během těhotenství je důležitější než kdy jindy profesionální kontrola odborným a kompetentním výběrem cvičení přizpůsobených pro každý trimestr těhotenství. Proto je vhodnější cvičení ve fitness klubu..

  3. Jsou dechová cvičení užitečná pro nastávající matky? Který z nich byste doporučil?

  Během těhotenství jsou dechová cvičení velmi důležitá a nezbytná. Opožděné dýchání, kompletní jóga, hrudník, břicho, občasné a povrchní dýchání jsou hlavními typy dýchání, které během těhotenství pomohou nastávající matce udržet tělo v dobrém stavu. Tato cvičení také usnadní proces porodu..

  4. Jaké druhy činností jsou pro nastávající matky nejvhodnější?

  Pro nastávající matky jsou nejvhodnější následující činnosti:

  • Jóga a pilates, speciálně upravené pro těhotné ženy.

  5. Jaká opatření by měla těhotná žena během třídy dělat??

  Pro nastávající matky je důležité, aby se nepřehřívaly, pravidelně cvičily, vyhýbaly se bolesti, kontrolovaly srdeční rytmus, pily více tekutin.

  6. Které části těla jsou během těhotenství přísně zakázány? Jaké části těla by naopak měly být vypracovány?

  Nemůžete trénovat břišní svaly. Je třeba trénovat svaly zad, prsní svaly a svaly paží.

  7. Jaká jsou nutriční doporučení před a po hodinách? Co je nutné a co ne?

  Výživa budoucí matky by měla být plná, obohacená o vitamíny a minerální prvky. Doporučuje se jíst 1,5 hodiny před tréninkem, aby se zabránilo nepohodlí během cvičení. Po tréninku můžete jíst kdykoli, protože v tomto případě není cílem hubnout, ale udržovat svalový tonus. Nabídka budoucí matky musí nutně zahrnovat zeleninu a ovoce, maso a ryby, stejně jako kaši, kefír, tvaroh a vejce. Pikantní, solené, uzené, moučné výrobky a alkohol by měly být ze stravy vyloučeny. Doporučuje se pít více čisté vody při pokojové teplotě. Během lekcí můžete pít ovocné nápoje nebo slazený čaj. Naopak by měly být vyloučeny všechny druhy sycených nápojů..

  Děkujeme za informace poskytnuté federální sítí fitness klubů X-Fit.

 • Články O Neplodnosti