Hlavní Zdraví

Glycin během těhotenství: indikace, dávkování a možné nežádoucí účinky

Glycin je aminokyselina, kterou naše tělo používá jako neurotransmiter. Díky neurotransmiterům prochází impuls nervovými buňkami a přenáší informace do mozkových center nebo vnitřních orgánů. Glycin reguluje přenos impulsů, takže během těhotenství uklízí nervový systém nastávající matky.

Proč je glycin předepisován těhotným ženám?

Aminokyselina glycin je zcela neškodná složka a neměli byste se jí bát. Lidské tělo tuto látku nezávisle syntetizuje ve stejné formě jako při užívání glycinových tablet. Použití tohoto léku proto nemůže ublížit dítěti.

Glycin je netoxický a ne-teratogenní lék (tj. Není schopen nepříznivě ovlivnit vývoj plodu)!

Během těhotenství je centrální nervový systém ženy velmi nestabilní. Důvodem je hormonální restrukturalizace a změna (nárůst nebo pokles) hladiny některých ženských hormonů.

Proto těhotným ženám může být předepsán glycin pro stížnosti na:

 • depresivní nálada nebo její výkyvy;
 • poruchy spánku (ospalost nebo nespavost);
 • psychoemocionální stres, úzkost a časté stresy;
 • rozptýlení, zapomnětlivost, únava;
 • přecitlivělost nebo naopak letargie a apatie;
 • neuróza-jako stav vyplývající z těhotenství.

Glycin pomáhá zlepšit náladu, čímž snižuje agresivitu a konflikty.

Doporučuje se užívat tento lék 2 týdny před uskutečněním důležitého projektu nebo zkoušek, aby se snížil psychoemocionální stres, zlepšila paměť a zvýšila duševní výkon.

A když se přestěhujete do jiného bytu / města nebo při změně pozice / místa výkonu práce, Glycine pomůže ženě rychle se přizpůsobit změnám v životě.

Jak brát a v jakém dávkování?

Standardní postup léčby: jedna tableta dvakrát až třikrát denně po dobu dvou týdnů. Délka přijímacího období v průběhu těhotenství však závisí na stavu ženy a důvodu jmenování, takže kurz se může prodloužit až na měsíc.

Způsob aplikace: tableta může být rozdrcena a získaný prášek může být nalit pod jazyk (ve skutečnosti v této oblasti úst je absorpční kapacita nejvyšší) nebo jednoduše rozpustit, dokud není úplně rozpuštěn.

Glycin má sladkou chuť a nemá výraznou dochuť, proto užívání drogy nezpůsobuje nepohodlí.

Pokud těhotná žena dobře nespí, můžete vypít 1 tabletu glycinu 20 minut před spaním nebo těsně před spaním.

Pokud jde o předávkování, žádný takový jev nebyl detekován. Návod k použití však uvádí, že ve vzácných případech jsou možné vedlejší účinky ve formě alergických reakcí: svědění a vyrážka..

Je to pro plod nebezpečné??

Glycin dobře proniká do krve, proto placentární bariéra, ochrana míchy a mozku nejsou pro něj překážkou a snadno vstupují do všech tekutin a tkání těla. To však neznamená, že je pro plod nebezpečné. Glycin, jako každá jiná aminokyselina, je potřebný pro tvorbu proteinů, které podporují růst dítěte. Proto je pro malý organismus lék nejen bezpečný, ale také užitečný..

Půl tablety glycinu se předepisuje i dětem do tří let ve formě práškové tablety. A od tří let je dítěti předepsána dávka pro dospělé. Tato doporučení pro použití jsou uvedena v oficiálních pokynech k léku, což potvrzuje jeho neškodnost pro tělo dítěte.

Navíc není možné předávkování léky: aminokyselina se snadno vylučuje bez hromadění v buňkách, tkáních a orgánech.

Proto, na doporučení lékaře, bezpečně pijte glycin během těhotenství, ale neměli byste zahájit kurz sami nebo zvýšit dávkování. Jakýkoli lék během těhotenství může být užíván pouze přísně podle pokynů lékaře..

Poznámka! Glycin a Glycin Forte jsou dvě různé drogy. Oba se prodávají volně prodejně, ale ve druhém léku je dávka aminokyseliny téměř ztrojnásobena a jsou přidány vitaminy B..

Nastávající matky, buďte opatrní: nezaměňujte tyto léky. Glycine Forte může během těhotenství způsobit předávkování vitaminy (zejména pokud lékař již předepsal vitamínové doplňky): to je plné poruch nervového systému..

Glycin je bezpečný lék, ale nevyléčí závažná onemocnění nervového systému. Předepisuje se pouze jako mírné sedativum..

V podmínkách, které nepříznivě ovlivňují průběh těhotenství (chronická nespavost, neustálý stres, prenatální deprese), nepřinese léčba glycinem požadovaný účinek, je nutné vyhledat pomoc vysoce kvalifikovaného odborníka..

Glycin během těhotenství

Mohu pít glycin během těhotenství??

Během těhotenství vyvstává mnoho problémů, které jsou spojeny hlavně s hormonálními změnami v těle, orgány a systémy přecházejí na jiný režim činnosti, nervový systém není výjimkou z pravidel.

Každá nastávající matka, která udržuje těhotenský kalendář, zažívá zážitky: někdo zhoršuje chronická onemocnění, někdo zažívá strach a úzkost nebo nervozitu, jiní trpí nespavostí a bolestmi hlavy.
Opravou těchto podmínek se často uchylují k užívání drog, včetně použití glycinu pro bolesti hlavy. Před začátkem léčby je však nutná odborná konzultace, protože organismy všech jsou individuální.

Ve farmakologii se tento lék nazývá aminokyselina octová. Uvolňují ji ve formě tablet, které mají bílou barvu a nasládlou chuť. Kromě glycinu složení léčiva zahrnuje stearát hořečnatý a ve vodě rozpustnou methylcelulózu. Farmakologická forma je metabolická látka. Tento nástroj rychle proniká do tkání a dosahuje mozku, to znamená, že působí docela rychle. Současně se „glycin“ snadno vylučuje z těla, aniž by se hromadil v tkáních..
Při užívání glycinu se aktivují metabolické procesy, které chrání neurony tak, aby na ně toxiny a volné radikály nepůsobily. To poskytuje inhibici centrálního nervového systému. Adrenalin, který je zodpovědný za excitaci centrálního nervového systému, se pomocí glycinu nepřenáší na neurony. Také díky tomu se v neuronech zvyšuje kyselina gama-aminomáselná. To má také účinek na inhibici centrálního nervového systému..

Zlepšuje se příjem glukózy při expozici glycinu. Díky tomu v buňkách metabolismus aktivuje více energie - jeho různé typy. Jedná se například o metabolismus bílkovin, který slouží k obnově nervových buněk. Toxické látky jsou vylučovány v ženských mozkových buňkách, stimulační účinek adrenalinu je snížen a vše funguje podle schémat, která byla relevantní před těhotenstvím. Z tohoto důvodu je odstraněno vzrušení, klid, aktivace duševního výkonu a zároveň obnovení procesů usínání a nočního spánku.

Indikace pro použití

Tento lék je předepisován nejen v různých gestačních obdobích, je široce používán při komplexní léčbě jiných nemocí u jiných kategorií pacientů:

 • Patologie nervového systému
 • S tzv. Deviantním chováním, které je často pozorováno v dospívání
 • Snížená paměť a mentální postižení
 • Mozková mozková mrtvice
 • Stresové situace

Glycin během těhotenství - účinek na tělo

Lék má neurotransmiterový účinek na míchu a mozek, to znamená, že ovlivňuje neurony, inhibuje uvolňování aminokyselin, které vzrušují nervový systém. Nástroj je regulátorem fungování nervových buněk, proto se týká mírných antidepresiv a trankvilizérů. "Glycin" má uklidňující účinek, když existuje strach, úzkost, zmírňuje psychoemocionální stres. Kromě toho se týká slabých nootropik - příznivě ovlivňuje paměť a asociativní procesy..
Ale bude mít lék poškození dítěte? Může být glycin podáván dětem? Ano. Glycin je často doporučován dětem v pediatrické praxi, dokonce i pro novorozence..

„Glycin“ je předepisován v různých situacích:

 • Zlepšuje mentální postižení a paměť
 • Zmírňuje stres při mozkových mrtvicích a poranění hlavy
 • Zlepšuje emoční náladu
 • Používá se pro vegetovaskulární poruchy
 • Normalizuje usínání a spánek
 • Snižuje krevní tlak
 • Částečně eliminuje toxické účinky alkoholu a silných drog
 • Normalizuje stav nervového systému s výskytem bezpříčinných obav, zbytečných zážitků, nadměrné slzy
 • Snižuje náchylnost ke konfliktům, agresi, protože eliminuje psychoemotivní napětí
 • Podporuje sociální přizpůsobení

Jak brát glycin během těhotenství?

Glycin je sublingvální tableta. Obvykle se předepisuje v dávce půl jedné tablety dvakrát nebo třikrát během dne. Na jak dlouho těhotná žena musí brát glycin, ošetřující lékař to stanoví. Dávka bude také hořet, v závislosti na stavu těhotné ženy a individuálních vlastnostech jejího těla. To vše také stanoví odborník..

Lék se nejčastěji doporučuje za následujících podmínek:

 • Přerušovaná porucha spánku, potíže se usnutím. Jedna tableta pro
  jazyk 30 minut před spaním. Doba trvání - asi měsíc, ale lékař ji může předepsat znovu brzy
 • Nervové napětí, emoční nestabilita, nadměrná vzrušivost. Denní dávka je 1 tableta 3x denně. Podle uvážení lékaře trvat 2 až 4 týdny
 • Nepřiměřené obavy, nadměrná slza. Tablety v množství 1–2 kusů se užívají 2 až 4krát denně. Stejně jako v předchozím případě je trvání léčby individuální
 • Hypertenze nebo občasný nárůst krevního tlaku. Lék by měl být užíván ve stejných dávkách jako v předchozích dvou možnostech. Trvání léčby je 2-3 týdny.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Řada fyziologických charakteristik těla znemožňuje užívání léku. Je obzvláště důležité vzít v úvahu tento faktor během těhotenství, protože jakýkoli lék ovlivňuje nejen tělo matky, ale i dítě. Ve většině případů nemá „glycin“ negativní účinek, protože je sám o sobě součástí nervových tkání, ale tyto pozitivní ukazatele vůbec nenaznačují, že by jej mohl bezpodmínečně použít každý.

Instrukce pro lék uvádí, že hypotenze je kontraindikace - nízký krevní tlak. To je způsobeno skutečností, že lék má schopnost ho redukovat. Kromě toho by se neměl používat u lidí s přecitlivělostí na žádnou ze složek léku. Stojí za zmínku, že laktace nepatří mezi kontraindikace. Pokud jde o negativní reakce z těla, mohou se vyskytnout mírné alergie ve formě otoků, svědění kůže a červených vyrážek..

Lze glycin užívat při plánování těhotenství??

Obecně může být glycin během těhotenství opilý, hlavní věcí je řídit se pokyny a pokyny svého lékaře. A pokud máte strach ze stresu a nervového napětí, aby neovlivnily zdraví dítěte, je třeba během těhotenství užívat glycin..

Pro snadné vnímání informací je tento návod k použití léku Glycin během těhotenství přeložen a prezentován ve zvláštní formě na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití této drogy. Před použitím si přečtěte anotaci připojenou přímo k léku.

Popis je poskytován pro informační účely a nepředstavuje návod k samoléčení. Potřeba použití tohoto léku, určení léčebného režimu, metody a dávky léku určuje pouze ošetřující lékař. Samoléčení je pro vaše zdraví nebezpečné..

Je glycin možný během těhotenství: brzy a pozdě

Autor: Rebenok.online · Publikováno dne 13.3.2017 · Aktualizováno dne 14/14/2019

Proces porodu dítěte je doprovázen fyzickým a emocionálním stresem. Tento stav se vyznačuje zvýšenou citlivostí, slzou a apatií. K odstranění popsaných příznaků jsou těhotným ženám předepsány glycin. Obsahuje aminokyseliny, které eliminují podrážděnost..

O drogě

Hlavní složkou léku Glycin je kyselina aminooctová. Má přirozený původ. Velké množství kyseliny se nachází v křepelčích vejcích a ořechech. Účinek léku je dosažen působením kyseliny aminooctové na fungování centrálního nervového systému. V důsledku systematického podávání se aktivuje funkce mozku a snižuje se nervová excitabilita..

Popularita léku je způsobena jeho mírným účinkem na tělo. Vzhledem k nepřítomnosti agresivních složek ve složení je povoleno užívat glycin dětem a těhotným ženám. Mezi prospěšné vlastnosti léku patří:

  eliminaci příznaků vegetovaskulární dystonie;

Droga se uvolňuje ve formě pastilek. Jsou umístěny pod jazyk až do úplného rozpuštění. Existuje jiný formát - ve formě šumivých tablet. Před použitím se rozpustí ve sklenici vody. Jedna tableta obsahuje 100 mg účinné látky..

Tento lék se používá k léčbě různých forem emoční nestability. Účinek užívání léku je kumulativní. Po ukončení léčby se spánek normalizuje, snižuje se podrážděnost, zlepšuje se mozková aktivita a zlepšuje se nálada.

Může těhotná?

Glycin je jedním z mála léků, které jsou povoleny během těhotenství. Poté, co je embryo připojeno k endometriu, dochází v ženském těle k hormonálním změnám. Ovlivňují nervový systém. Emoční stav během těhotenství je porovnáván s příznaky PMS. Žena se stává citlivou a podrážděnou.

Lék stabilizuje emoční stav během těhotenství. Snižuje vzrušivost nervového systému. V důsledku toho zmizí nespavost a zvyšuje se výkon. Stabilní stav ženy příznivě ovlivňuje vývoj dítěte.

V raných fázích

V prvním trimestru lékaři doporučují, abyste se zdrželi užívání jakýchkoli léků. Užívání glycinu nebude významně poškozeno, ale pokud jde o zdraví dítěte, je lepší hrát na něj bezpečně. V 1. trimestru se vytvoří všechny orgány. Všechny látky, které vstupují do těla, mohou tento proces ovlivnit..

V pozdních termínech

Ve 2. trimestru těhotenství začíná břicho ženy růst. Změny v obrázku jsou doprovázeny zkušenostmi. Toto období je také charakterizováno otoky a poklesy tlaku. Pracovní kapacita ženy se snižuje. Příjem glycinu pomáhá vyrovnat se se vzniklými problémy emocionální povahy.

V posledních měsících těhotenství je pro ženu obtížnější se pohybovat. Plod roste, díky čemuž dochází ke stlačování vnitřních orgánů. Nadcházející narození vyvolává obavy a strach. Kyselina aminooctová pomáhá zbavit se posedlostí a normalizovat emoční stav. Zabraňuje také rozvoji hypoxie plodu..

Dávkování

Dávky glycinu se stanoví individuálně. Maximální dávka léčiva za den je 300 mg. Délka léčby se pohybuje od dvou týdnů do měsíce. Počet recepcí za den by neměl překročit třikrát. Glycin je opilý v kurzech, s přerušením na 2-3 měsíce.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Hlavním rysem kyseliny aminooctové je nízká pravděpodobnost vedlejších účinků. Praxe ukazuje, že negativní účinky na tělo jsou extrémně vzácné. Nejčastěji se projevuje alergickou reakcí.

Kontraindikace léku zahrnují individuální nesnášenlivost pomocných složek. Glycin by měl být používán s opatrností v přítomnosti hypotenze..

Analogy

Kyselina aminooctová může být také přijímána jako součást potravin. Plná denní strava může eliminovat potřebu léků. Aminoctová kyselina se nachází v ořechech, nízkotučném tvarohu, vejcích, rybích játrech a želatině.

Jako náhradu za glycin lze použít i jiné léky. Neměli by se užívat bez lékařského předpisu. Léky mají různé stupně účinnosti. Jejich cena se také liší. Analogy zahrnují:

Během těhotenství je vhodné snížit počet stresových situací. Pomůže to chodit, dýchat cvičení, chatovat s milými lidmi a dělat věci, které máte rádi. Doporučuje se uchýlit se k užívání léků během tohoto období, pokud nepomáhají jemnější způsoby, jak odstranit stres..

"Glycin" během těhotenství: návod k použití

Většina nastávajících matek má obavy a pocity spojené s nadcházejícím narozením, se zdravím dítěte a se změnami v životě, ke kterým dojde po narození dítěte. Často zvyšují úzkost, zhoršují náladu a narušují normální spánek. Mnoho těhotných žen navíc trpí výkyvy nálad a skoky v emocích a stres může nepříznivě ovlivnit stav dítěte v děloze..

Proto, aby eliminoval úzkost a snížil napětí nervového systému, může lékař předepsat takové bezpečné sedativum jako glycin pro budoucí matku.

Vlastnosti léku

„Glycin“ je k dispozici ve formě tablet, které se vstřebávají za tvář nebo pod jazyk. Vyznačují se bílou barvou, sladkým plácnutím a kulatým tvarem. Takové tablety se prodávají v balení po 50 kusech (existují rovněž balení s 10 nebo 20 tabletami) a jsou volně prodejným lékem. Jejich doba použitelnosti je 3 roky a takový lék musíte uchovávat doma na suchém místě při teplotě pod 25 stupňů Celsia..

Droga dostala své jméno díky aminokyselině stejného jména, která je její hlavní složkou. Taková aminokyselina je nahraditelná, to znamená, že může být v těle syntetizována z jiných aminokyselin. To je také nalezené v různých potravinách, například, hodně to v játrech, ovesné vločky, hovězí maso a ořechy.

Jedna tableta glycinu obsahuje 100 mg této aminokyseliny a methylcelulóza a stearát hořečnatý jsou pomocnými složkami tohoto léčiva. Tyto látky se přidávají do kompozice léčiva v malém množství, aby se zachoval těsný tvar..

Ve složení „glycinu“ nejsou žádná sladidla, barviva, konzervační látky ani jiné škodlivé přísady..

Jak to funguje?

Na rozdíl od glycinu z potravy, která vstupuje do zažívacího traktu, kde se vstřebává, stejně jako jiné aminokyseliny, a je zahrnuta do metabolismu bílkovin, hlavní složka „glycinu“ v tabletách proniká do krevního řečiště, vstřebává se do malých cév dutiny ústní.

Poté je přenesen do mozkových buněk a působí na nervový systém, zvyšuje procesy inhibice a snižuje nervové vzrušení. To normalizuje mozkovou funkci a pozitivně ovlivňuje emoční a psychický stav pacienta..

Kromě toho lze díky použití glycinu snížit škodlivé účinky mnoha léků, které inhibují centrální nervový systém. Upozorňujeme však, že tyto účinky jsou pozorovány pouze při správném použití tablet - pokud se pomalu rozpustí v ústech.

Při požití vstoupí glycin do žaludku, což vylučuje jeho účinek na mozkové buňky.

Je to povoleno během těhotenství?

V seznamu kontraindikací pro užívání „glycinu“ není zmínka o tom, že takové tablety jsou během těhotenství zakázány. Lékaři je často předepisují nastávajícím matkám a označují je za bezpečné pro dítě v žaludku, protože účinná látka „glycin“ se v malém množství dostane k plodu. A ani toto procento léčiva, které proniklo do dítěte, nemá žádný škodlivý účinek na vývoj dítěte ani na stav dělohy..

Vzhledem k přirozenému původu léku a mírnému účinku na ženské tělo je „glycin“ během těhotenství pravděpodobnější než škodlivý, protože chrání nervový systém budoucí matky před stresem a má uklidňující účinek. Po absolvování takového léku se žena stává méně nervózní a emotivní, adekvátně reaguje na změny v jejím životě a kvalita jejího spánku se zlepšuje.

Lék může být použit v raných stádiích těhotenství a ve druhém nebo třetím trimestru.

Při přiřazení nastávajícím matkám?

Jedním z nejčastějších důvodů používání "glycinu" během těhotenství jsou silné pocity a poruchy spánku. Droga je žádána jako ochrana centrálního nervového systému před zátěží, která je na mozku během těhotenství dítěte. Je předepsán pro únavu, nervozitu, úzkost, špatnou chuť k jídlu, slabost, občasný spánek, nespavost nebo potíže s usínáním..

Díky recepci „Glycine“ může nastávající matka vytvořit rytmus odpočinku a spánku a vyhnout se přepracování. Tento lék je také předepsán pro prevenci deprese a neurózy, protože tyto problémy se mohou objevit nebo zhoršovat během porodu dítěte.

Jak uvádí mnoho těhotných žen ve svých hodnoceních, kurz „glycin“ uklidňuje, zlepšuje výkon, snižuje úzkost a zlepšuje náladu.

Takový lék je také předepsán, pokud nastávající matka má vysoký krevní tlak. Protože mnoho léků na snížení krevního tlaku je během těhotenství kontraindikováno a tento příznak často doprovází proces těhotenství, musíte se uchýlit k bezpečným prostředkům pro drobky, mezi něž patří „glycin“.

Tento lék se také používá pro závažnější problémy s mozkem, například pokud je diagnostikována žena s poraněním hlavy nebo se vyvine encefalopatie. Je také součástí komplexní terapie gestózy a intrauterinní hypoxie..

Přestože se lék nazývá neškodný pro plod, jeho nezávislé použití bez konzultace s lékařem se nedoporučuje.

Dobrý odborník pomůže určit, zda budoucí matka skutečně potřebuje glycin, zda takový lék poškodí ženské tělo, a také určí optimální dávkovací režim a dobu trvání těchto tablet.

Kromě toho je možné, že po komunikaci s odborníkem bude žena schopna vyhýbat se užívání léků tím, že mění denní rutinu, časté procházky, relaxační koupele, poslouchá klasickou hudbu a podobné vlivy, které také dobře uklidňují nervový systém. V takových případech již není třeba užívat „glycin“.

Kontraindikace

V poznámce k léčivu je třeba poznamenat, že by neměl být předepisován pouze v případě přecitlivělosti na glycin nebo pomocné složky tablet..

S poklesem krevního tlaku vyžaduje užívání léku zvýšenou opatrnost.

Neexistují žádné jiné kontraindikace pro takový lék, ale u vážných onemocnění nebo problémů s ložiskem je důležité konzultovat lékaře a přísně dodržovat předepsaný léčebný režim, nepřekračující dávku.

Možné poškození

Příležitostně způsobuje „glycin“ svědění kůže, vyrážky a další alergické příznaky, v jejichž případě je okamžitě zastaveno používání tablet. Pokud má budoucí matka tendenci snižovat krevní tlak, může léčba „glycinem“ vyvolat hypotenzi, která negativně ovlivní stav těhotné ženy a vyžaduje stažení léku. Jiné nežádoucí účinky obvykle nenastanou během užívání tablety..

Kromě netolerance je poškození „glycinu“ způsobeno také jeho předávkováním. Pokud žena náhodně užije více tablet, než Vám předepsal lékař, může způsobit nevolnost, snížený tlak, letargii, závratě a další příznaky. Když se objeví, doporučuje se lékařská prohlídka.

Návod k použití

Droga se užívá, bez ohledu na stravu, dvakrát nebo třikrát denně. Dávka se volí pro každou nastávající matku zvlášť, obvykle se však používá vždy jedna tableta. Je umístěn pod jazyk nebo na tvář, poté se pomalu vstřebává, takže složky léčiva padají do podjazykových kapilár. Je nemožné spolknout „glycine“, ale rozdrtit tabletu na prášek nebo rozdělit na menší kousky, takže se v ústech rozpustí rychleji, je povoleno.

Pokud jde o dobu použití, nepijí glycin jednou, protože to bude neúčinné a nijak neovlivní stav mozku. Z důvodu viditelného terapeutického účinku by měl tento léčivý přípravek následovat kurz, který obvykle trvá od sedmi dnů do jednoho měsíce. Jak dlouho musíte tablety užívat pro konkrétní nastávající matku, byste měli zkontrolovat u svého lékaře.

Pokud potřebujete provést druhý kurz, pak je to možné nejdříve měsíc po dokončení předchozího kurzu.

Recenze

Pokud jde o použití přípravku Glycine, můžete vidět poměrně mnoho pozitivních recenzí od pacientů i lékařů. Podle žen, které užívaly glycin během očekávání dítěte, lék pomáhá při špatném spánku, vzrušení, zvýšené úzkosti a podobných problémech..

Jeho účinnost je hodnocena jako průměrná, protože léčivo se nedokáže vyrovnat se silným stresem. Pacienti obvykle připisují výhody tablet dobré snášenlivosti, příjemné chuti a dostupným nákladům (průměrná cena 50 tablet je 30–40 rublů).

Analogy

Při výběru podobného léku se může nastávající matka setkat s jinými možnostmi přípravku „Glycine“, které mají mírně odlišné jméno. Mezi nimi jsou plnohodnotné analogy, které mají stejnou dávku a stejný rozsah aplikace (glycin-MHFP a glycin-bio), a léčiva s vyšší dávkou účinné látky (glycin, forte, obsahující 250 mg aminokyseliny na jeden tablet). Použití těchto léků místo „glycinu“ během těhotenství je přijatelné, ale měli byste se nejdříve poradit se svým lékařem.

Nicméně pod názvem "Glycine" existují doplňky stravy. Jedním z nich je pilulka zvaná Glycine Forte Evalar. Obsahují nejen vysokou dávku aminokyselin (250 mg v každé tabletě), ale také další účinné látky, které jsou vitamíny ze skupiny B (jsou zastoupeny vitaminy B12, B1 a B6). Podle výrobce tento doplněk pomáhá normalizovat spánek a zlepšit duševní výkon, ale je kontraindikován u těhotných žen.

U léků s podobným účinkem lze místo tablet „Glycine“ použít „Valerian“ v tabletách. Takový lék je chválen pro svou rostlinnou základnu a dobrý uklidňující účinek, takže mnoho nastávajících matek si to vybírá pro únavu, stres a nespavost.

Ale kvůli zvýšenému riziku alergické reakce by používání Valeriana během očekávání dítěte mělo být sledováno lékařem..

Další informace o užívání glycinu během těhotenství naleznete v následujícím videu..

Během těhotenství je to nezbytné - mír budoucí matky vrátí glycin!

Glycin je populární nootropní a sedativum, které má mírný účinek na mozek a nervový systém. Absence syntetických silných složek a nízké riziko vedlejších účinků umožňují použití glycinu během těhotenství.

Informace o drogách

Léčivou látkou léčiva je kyselina aminooctová. Ve své přirozené formě je produkován tělem a pochází z potravy (zejména hodně glycinu v králičím a kuřecím masu, zvířecích játrech, arašídech a hříchu).

Většina látky se hromadí v játrech a je zahrnuta v syntéze bílkovin, ale určité množství je transportováno krví do buněk mozku a nervových tkání, zlepšuje jejich metabolismus a inhibuje zvýšený přenos nervových impulsů..

V případě dlouhodobě narušené duševní činnosti a funkce nervového systému nestačí přírodní glycin a je nutné použít další léky.

Formálně sublingvální resorpční tablety na bázi aminokyseliny nejsou lékem, ale patří do skupiny biologicky aktivních přísad. Považují se však za účinný a jeden z nejbezpečnějších prostředků pro boj proti stresu a dalším problémům nervové soustavy, a proto se aktivně používají v oficiální medicíně.

Naopak, zvyšující se odolnost vůči stresu a zlepšování emočního stavu ženy mají příznivý vliv na její životní styl, a tedy na vývoj plodu. Kromě toho, zlepšením toku kyslíku do buněk a tkání, glycin zabraňuje intrauterinní hypoxii u dítěte.

Indikace pro budoucí matky

Glycin během těhotenství je předepsán, jsou-li k dispozici následující indikace:

 • podrážděnost a agresivita;
 • změny nálady;
 • nervové vyčerpání;
 • nespavost;
 • úzkosti a záchvaty paniky;
 • nedostatek chuti k jídlu uprostřed stresu;
 • rozptýlená pozornost.

Podrobné informace o výhodách této drogy a o tom, jak pomáhá při léčbě řady nemocí, jsou uvedeny v článku „Tajemství glycinu: proč je to nutné a jak pomáhá vyrovnat se se stresovými situacemi?“.

Kontraindikace

Použití glycinu během těhotenství má následující kontraindikace:

 1. Individuální nesnášenlivost na kyselinu aminooctovou, stearát hořečnatý nebo methylcelulózu. V tomto případě jsou možné negativní reakce, od běžných alergických příznaků (vyrážky, otoky, svědění, slzy) až po anafylaktický šok, který ohrožuje normální průběh těhotenství..
 2. Nízký krevní tlak. Glycin má vlastnost snižování tlaku, což v kombinaci s existující hypotenzí může vést k závratě, ztmavnutí očí a mdloby. Takové projevy jsou pro nastávající matku a dítě velmi nebezpečné.

Glycin má nízké riziko vedlejších účinků, není návykové nebo návykové, ale v některých případech může mít stimulační účinek na nervový systém, místo uklidnění může způsobit poruchy spánku a nevolnost.

Proto je velmi důležité, aby pacienti pečlivě sledovali své zdraví na začátku užívání léku a v případě negativních příznaků přestali lék užívat. Všechny informace o možných negativních projevech najdete při užívání drogy z článku „Nežádoucí účinky - Poznejte glycin správně a správně!“.

Kromě výše uvedeného ovlivňuje načasování těhotenství příjem glycinu..

Glycin v časném těhotenství

Nebylo vědecky zkoumáno, zda lze glycin konzumovat na začátku těhotenství, či nikoli. Praxe s užíváním drogy neprokázala negativní důsledky, avšak pokud neexistují vážné problémy psychického stavu, měli byste se jí v tuto chvíli zdržet. V prvním trimestru může jakákoli vnější látka ovlivnit tvorbu nervového systému a vnitřních orgánů plodu, takže byste měli omezit používání jakýchkoli léků.

Pozdní příjem

Druhým trimestrem jsou všechny orgány vytvořeny v nenarozeném dítěti, takže užívání řady léků v optimální dávce, včetně glycinu, mu vůbec neubližuje.

Použití glycinu není spojeno s časem příjmu potravy - tableta je absorbována pod jazykem nebo za tvář před a po jídle pro rychlé uvolnění látky do krve. Rovněž je třeba mít na paměti, že při léčbě poruch spánku by se tablety neměly užívat dříve než půl hodiny před spaním..

Důležité! Použití glycinu během těhotenství by měl být předepisován lékařem pouze v souladu s délkou průběhu užívání a dávkou léku. Užívání drogy kratší než doporučené období nepřinese nezbytný pozitivní účinek as nezávislým prodloužením doby se mohou objevit příznaky přetížení nervového systému - apatie, bolesti hlavy, zvýšená ospalost, které anulují provedené změny a poškodí budoucí matku.

Mezi názory týkajícími se užívání glycinu během těhotenství převládají pozitivní reakce. Mnoho žen si všimlo zlepšení svého emočního stavu po průběhu užívání glycinu, zmizení agresivity ve vztahu k blízkým, zvýšení kvality spánku a pracovní kapacity, ukončení obsedantních obav z budoucího mateřství.

Užívání glycinu během těhotenství pomůže vyrovnat se se stresem, sníží úzkost ohledně budoucích porodů a učiní očekávání dítěte radostným a šťastným..

Autor: Irina Krasnoselskaya

Všechny materiály na webových stránkách Priroda-Znaet.ru jsou prezentovány pouze pro informační účely. Před použitím jakýchkoli prostředků je nutná konzultace s lékařem!

Olga Koroleva

Zveřejněno: 23-07-2018

Aktualizováno: 08-11-2019

Olga na našem webu odpovídá za výběr autorů a kvalitu publikovaných materiálů.

Glycin během těhotenství: akce a návod k použití

O drogě

Dražé glycinu je třeba dát pod jazyk a čekat na jeho úplné rozpuštění. Pokud žena z nějakého důvodu nemůže rozpustit pilulku, může být rozdrcena na prášek a podána orálně, omytá vodou. Podle pokynů závisí doba přijetí na psycho-emocionálním stavu ženy.
Hlavní složkou léku Glycin je kyselina aminooctová. Má přirozený původ. Velké množství kyseliny se nachází v křepelčích vejcích a ořechech. Účinek léku je dosažen působením kyseliny aminooctové na fungování centrálního nervového systému. V důsledku systematického podávání se aktivuje funkce mozku a snižuje se nervová excitabilita..

Popularita léku je způsobena jeho mírným účinkem na tělo. Vzhledem k nepřítomnosti agresivních složek ve složení je povoleno užívat glycin dětem a těhotným ženám. Mezi prospěšné vlastnosti léku patří:

 • eliminaci příznaků vegetovaskulární dystonie;
 • zlepšení nálady;
 • vylepšení paměti;
 • zrychlení procesu zotavení po mrtvici;
 • odstranění svalového tónu;
 • stabilizace emočního stavu;
 • aktivace mentální aktivity.

Droga se uvolňuje ve formě pastilek. Jsou umístěny pod jazyk až do úplného rozpuštění. Existuje jiný formát - ve formě šumivých tablet. Před použitím se rozpustí ve sklenici vody. Jedna tableta obsahuje 100 mg účinné látky..

Tento lék se používá k léčbě různých forem emoční nestability. Účinek užívání léku je kumulativní. Po ukončení léčby se spánek normalizuje, snižuje se podrážděnost, zlepšuje se mozková aktivita a zlepšuje se nálada.

NA POZNÁMKA! Jako součást komplexní terapie se glycin používá také v narkologii. Snižuje toxické účinky, když škodlivé látky vstupují do těla..

Během těhotenství je podstatná část prostředků matčino těla utrácena na vývoj budoucího dítěte. Nedostatek vitamínů vyvolává zdravotní problémy ženy, včetně psychologických..

Stres, který útočí ze všech stran, ztěžuje těšení z očekávání dítěte. V takových případech lékaři předepisují glycin.

Jaký druh léku, jaký je přínos, má glycin kontraindikace a jaké analogy má tento lék, navrhuji zjistit hned teď.

Většina nastávajících matek čelí problémům, jako jsou emoční poruchy nebo poruchy spánku. Zvýšená nervová vzrušivost nebo žízeň po pracovních výkonech je nahrazena úplnou neochotou provádět jakékoli činnosti.

Nespavost je nahrazena chronickým nedostatkem spánku, když žena spí celé dny, ale přesto se cítí ohromen. Mnoho matek, a zejména jejich nejbližší příbuzní, nemusí vysvětlovat význam věty „Jdi někam blíže,“ prožili to všechno pro sebe..

A pak přijdou na záchranu, glycinové resorpční tablety. Samozřejmě pouze podle pokynů lékaře.

Malá bílá zakulacená, příjemně sladká chuť, takže jejich resorpce pod jazykem se nestane synonymem mučení. Náklady na lék Glycin v lékárenských řetězcích se pohybují od 32 do 50 rublů za balení 50 tablet. Princip působení glycinu je následující:

 • snižuje krevní tlak;
 • eliminuje depresivní nálady, normalizuje emoční pozadí;
 • snižuje agresivitu;
 • reguluje metabolické procesy v mozku;
 • zlepšuje kvalitu spánku;
 • urychluje vedení nervových impulsů;
 • neutralizuje škodlivé účinky jiných léků nebo toxinů;
 • obnovuje adekvátní reakci na to, co se děje kolem člověka.

Aktivní složkou léčiva je glycin - nahraditelná aminokyselina octová (aminoethanová), která je užitečná, stejně jako všechny aminokyseliny. Jakmile je glycin v těle, snadno překonává hematoencefalickou bariéru (proniká do mozku), obnovuje pořádek a rozpadá se na nejjednodušší komponenty. Pomocné látky v každé tabletě jsou:

 • stearát hořečnatý - 1 mg;
 • ve vodě rozpustná methylcelulóza - 1 mg.

Je to pro plod nebezpečné??

Glycin dobře proniká do krve, proto placentární bariéra, ochrana míchy a mozku nejsou pro něj překážkou a snadno vstupují do všech tekutin a tkání těla. To však neznamená, že je pro plod nebezpečné. Glycin, jako každá jiná aminokyselina, je potřebný pro tvorbu proteinů, které podporují růst dítěte. Proto je pro malý organismus lék nejen bezpečný, ale také užitečný..

Půl tablety glycinu se předepisuje i dětem do tří let ve formě práškové tablety. A od tří let je dítěti předepsána dávka pro dospělé. Tato doporučení pro použití jsou uvedena v oficiálních pokynech k léku, což potvrzuje jeho neškodnost pro tělo dítěte.

Navíc není možné předávkování léky: aminokyselina se snadno vylučuje bez hromadění v buňkách, tkáních a orgánech.

Proto, na doporučení lékaře, bezpečně pijte glycin během těhotenství, ale neměli byste zahájit kurz sami nebo zvýšit dávkování. Jakýkoli lék během těhotenství může být užíván pouze přísně podle pokynů lékaře..

Poznámka! Glycin a Glycin Forte jsou dvě různé drogy. Oba se prodávají volně prodejně, ale ve druhém léku je dávka aminokyseliny téměř ztrojnásobena a jsou přidány vitaminy B..

Nastávající matky, buďte opatrní: nezaměňujte tyto léky. Glycine Forte může během těhotenství způsobit předávkování vitaminy (zejména pokud lékař již předepsal vitamínové doplňky): to je plné poruch nervového systému..

Glycin je bezpečný lék, ale nevyléčí závažná onemocnění nervového systému. Předepisuje se pouze jako mírné sedativum..

V podmínkách, které nepříznivě ovlivňují průběh těhotenství (chronická nespavost, neustálý stres, prenatální deprese), nepřinese léčba glycinem požadovaný účinek, je nutné vyhledat pomoc vysoce kvalifikovaného odborníka..

Mohu pít glycin během těhotenství?

Lék lze použít během těhotenství, protože je bezpečný a při provádění pokusů na laboratorních zvířatech neodhalil žádné embryotoxické a teratogenní vlastnosti. Následně byly výsledky získané na zvířatech potvrzeny při používání zdravotnického prostředku při praktických činnostech porodníka-gynekologa a dalších odborníků, kteří dohlíželi na těhotné ženy..

Názor lékaře: „Lék je schopen normalizovat a stabilizovat psychiku díky skutečnosti, že vylučuje nedostatek stejné aminokyseliny. Výraz „zaměnitelná aminokyselina“ sám o sobě znamená, že tato sloučenina může vstoupit do lidského těla buď potravou, nebo být produkována nezávisle. Pokud vezmeme v úvahu skutečnost, že téměř všechny těhotné ženy trpí toxikózou a nemohou plně jíst, je jasné, proč užívat glyciny a další doplňky výživy. “

To vše je velmi užitečné v situacích, kdy se těhotná žena ocitá. Glycin může být opilý během těhotenství, ale jen podle pokynů lékaře.

Glycin je aminokyselina, která se nachází v tkáních lidského těla. Při užívání glycinu se aktivují metabolické procesy, které chrání neurony tak, aby na ně toxiny a volné radikály nepůsobily. To poskytuje inhibici centrálního nervového systému. Adrenalin, který je zodpovědný za excitaci centrálního nervového systému, se pomocí glycinu nepřenáší na neurony. Také díky tomu se v neuronech zvyšuje kyselina gama-aminomáselná. To má také účinek na inhibici centrálního nervového systému..

Zlepšuje se příjem glukózy při expozici glycinu. Díky tomu v buňkách metabolismus aktivuje více energie - jeho různé typy. Jedná se například o metabolismus bílkovin, který slouží k obnově nervových buněk. Toxické látky jsou vylučovány v ženských mozkových buňkách, stimulační účinek adrenalinu je snížen a vše funguje podle schémat, která byla relevantní před těhotenstvím.

Během těhotenství nastávající matka mění hormonální pozadí, díky čemuž všechny vnitřní orgány a systémy těhotné ženy také začnou fungovat trochu jinak. Většina změn dopadá na centrální nervový systém. Vše záleží na individuálních vlastnostech každého organismu..

U některých těhotných žen jejich vnější projevy a interakce s vnějším světem nepodléhají změnám, zatímco u jiných lze pozorovat téměř úplnou změnu charakteru. Těhotné ženy se často stávají zranitelnými a zranitelnými, každý si „k srdci“. Nálada, absurdita, dokonce agresivita - to vše se často začíná projevovat iu dříve klidných a vyrovnaných žen.

Toto období je charakterizováno přítomností neustálých obav, zejména o budoucím dítěti, jeho zdraví atd. Typickým rysem obav během těhotenství je jejich iracionalita.

Z tohoto důvodu těhotná žena téměř úplně ztratí spánek, nebo spí jen velmi málo. Existuje buď nedostatek chuti k jídlu, nebo jiný extrém - strach a stres „chytí“ jídlo.

Zůstat v takovém nezdravém duševním stavu neslibuje příznivý účinek na tělo budoucí matky a jejího dítěte. Zpravidla především v případě takových problémů doporučují správnou výživu, úpravu denního režimu, procházky na čerstvém vzduchu, terapeutická cvičení, atmosféru relaxace a klidu.

Pokud však žádné z těchto opatření nemá vliv na stav těhotné ženy, je v tomto případě indikována farmakoterapie. Chcete-li se uklidnit, vezměte si bylinky (valeriána, mateří), jediná věc, kterou byste neměli brát, jsou tinktury obsahující alkohol. A ve skutečnosti je glycin často předepisován jako léková terapie.

Odrůdy léčiva: Bio, Forte Evalar, VIS

Léky na bázi glycinu jsou dostupné od různých výrobců. Mají podobné názvy a podobnou účinnou látku:

 • Glycine Bio;
 • Glycine Forte Evalar;
 • Glycin-VIS.

Nelze nahradit glycin předepsaný lékařem žádným z jeho analogů.

Rozdíly glycinu, vyráběné různými výrobci - tabulka

TitulMnožství účinné látky v 1 tabletěDalší složky prostředku a jejich množství v 1 tabletěPoužívejte během těhotenství
Glycin Glycin Bio100 mg-případně podle předpisu lékaře
Glycine Forte Evalar300 mg
 • B1 - 2,5 mg;
 • B6 - 3 mg;
 • B12 - 4,5 mcg.
kontraindikováno
Glycin-VIS250 mg
 • B1 - 1 mg;
 • B6 - 1 mg;
 • B12 - 3 mcg.

Proč je glycin předepisován těhotným ženám?

Glycin je jedním z mála léků, které jsou povoleny během těhotenství. Poté, co je embryo připojeno k endometriu, dochází v ženském těle k hormonálním změnám. Ovlivňují nervový systém. Emoční stav během těhotenství je porovnáván s příznaky PMS. Žena se stává citlivou a podrážděnou.

Lék stabilizuje emoční stav během těhotenství. Snižuje vzrušivost nervového systému. V důsledku toho zmizí nespavost a zvyšuje se výkon. Stabilní stav ženy příznivě ovlivňuje vývoj dítěte.

V raných fázích

V prvním trimestru lékaři doporučují, abyste se zdrželi užívání jakýchkoli léků. Užívání glycinu nebude významně poškozeno, ale pokud jde o zdraví dítěte, je lepší hrát na něj bezpečně. V 1. trimestru se vytvoří všechny orgány. Všechny látky, které vstupují do těla, mohou tento proces ovlivnit..

DŮLEŽITÉ! Glycin je klasifikován jako lék na předpis. Nedoporučuje se užívat bez lékařského předpisu..

V pozdních termínech

Ve 2. trimestru těhotenství začíná břicho ženy růst. Změny v obrázku jsou doprovázeny zkušenostmi. Toto období je také charakterizováno otoky a poklesy tlaku. Pracovní kapacita ženy se snižuje. Příjem glycinu pomáhá vyrovnat se se vzniklými problémy emocionální povahy.

V posledních měsících těhotenství je pro ženu obtížnější se pohybovat. Plod roste, díky čemuž dochází ke stlačování vnitřních orgánů. Nadcházející narození vyvolává obavy a strach. Kyselina aminooctová pomáhá zbavit se posedlostí a normalizovat emoční stav. Zabraňuje také rozvoji hypoxie plodu..

 • Elena, 24 let. Po narození mé dcery jsem byl velmi znepokojený, celou dobu jsem měl strach, že se s dítětem nic nestane, že udělám všechno správně (první dítě, absolutně neexistují žádné zkušenosti). Kvůli úzkosti a úzkosti jsem měl záchvaty paniky. Postupně mléko začalo mizet. Šel jsem k lékaři a ona doporučila Glycine, protože pokud přepnete na vážnější léky, budete muset odmítnout kojit. Pil jsem to 2 týdny, neměl to žádný účinek. Byl předepsán silnější lék, ale musel jsem exprimovat mléko po dobu 2 týdnů a dát dítěti směs. Ale droga mi pomohla. Krmení bylo obnoveno.
 • Anastasia, 29 let. Před porodem jsem byl velmi nervózní (i když je to druhý) a tyto zkušenosti se začaly objevovat měsíc před očekávaným datem porodu. Nervy mě vyčerpaly natolik, že jsem o půlnoci nemohl usnout. Můj porodník-gynekolog mi poradil, abych začal pít glycin, a za pouhý měsíc bude jeho účinek maximální. Pocity samozřejmě úplně nezmizely (to je před narozením jednoduše nemožné), ale stal jsem se mnohem klidnější a vyrovnanější. Porodila po 3 týdnech přijetí a poté ukončila užívání léků.

Každý člověk pravidelně cítí potřebu určitých léků. Moderní tempo života, neustálý stres, zhoršování životního prostředí - to vše negativně ovlivňuje zdravotní stav a pohodu. Glycin během těhotenství je jedním z mála léků, které pomáhají udržovat emoční rovnováhu..

Patologický stav může být způsoben nedostatkem životně důležitých prvků v krvi a změnami v těle. Změna hormonálního pozadí během těhotenství vede ke zvýšené citlivosti, emoční nestabilitě, mírné vzrušivosti, podrážděnosti, úzkosti a záchvaty paniky..

Proč je glycin předepisován během těhotenství? Každodenní život, zejména pokud těhotná žena pracuje, se stává nesnesitelným, trpí rodinné vztahy. Poruchy nervového systému také negativně ovlivňují vývoj plodu. V tomto případě mohou pomoci pouze sedativa..

Jakékoli léky během těhotenství, dokonce i přírodního původu, předepisuje pouze lékař. Při výběru léku se měří přínos pro matku a poškození nenarozeného dítěte. Může být glycin těhotná? Pokud druhý indikátor přesáhne první, pak je léčba zakázána pro přijetí, existují velké šance na rozvoj patologií u dítěte.

Glycin je léčivo zaměřené na odstranění stresu a ochranu nervových buněk. Látky, které tvoří léčivo, regulují metabolismus na buněčné úrovni a eliminují účinky adrenalinu produkovaného během stresu.

Glycin se často používá k léčbě nervového napětí u těhotných žen. V jakých případech se neobejde bez užívání drogy:

 • psychologický stres;
 • poruchy nebo onemocnění centrálního nervového systému;
 • podrážděnost;
 • agresivita;
 • depresivní stav;
 • úzkost;
 • poruchy spánku;
 • snížená mentální schopnost;
 • motorická disinhibice;
 • důsledky ischemické mrtvice.

Glycin je k dispozici ve formě tablet, které jsou umístěny pod jazykem nebo tváří až do úplného rozpuštění, chuť je nasládlá. Pokud není možné brát lék sublinguálně, můžete pít glycin v tabletách jeho rozemletím na prášek a omytím vodou.

Během těhotenství neexistuje taková lékařská forma jako glycinové čípky. Pacienti často zaměňují jméno s glycerinem, i když se jedná o dvě různé skupiny léků.

Účinná látka je nejjednodušší aminokyselina. Slovo „jednoduchý“ neznamená, že by se bez něj tělo mohlo obejít. Je přímo zapojen do produkce dalších aminokyselin, které zase syntetizují růstový hormon.

Jakmile účinná látka vstoupí do krve a tkání těla, aktivují se metabolické procesy, toxiny a volné radikály jsou vylučovány bez ovlivnění neuronů.

Glycin během těhotenství v raných stádiích normalizuje neuropsychický stav těla regulováním přenosu nervových impulzů. Glycin je také aktivním účastníkem tohoto procesu..

Dalším úkolem glycinu je zvýšení kyseliny gama-aminomáselné v neuronech. Tím je zahájen proces inhibice centrálního nervového systému..

Glycinové tablety během těhotenství vám pomohou snáze přežít stres, zbavit se nadměrného namáhání. Poruchy spánku jsou eliminovány (nespavost i ospalost), obnovena koncentrace pozornosti, pracovní kapacita, aktivována mozková aktivita.

Léčebný režim

Bez ohledu na předpis v pokynech je dávka léku a délka léčby během těhotenství předepsána ošetřujícím lékařem. Zaměřuje se na symptomy pacienta, celkové zdraví, těhotenství. Vyhodnocuje se stav plodu..

Dávka léku pro dospělého je 100-200 mg léku třikrát denně. Maximální dávka léku během těhotenství je 100 mg, v závislosti na závažnosti příznaků, užívejte lék 1-3krát denně. V případě menších porušení předepište půl tablety (50 mg) 2krát denně.

Glycine Forte není droga, je součástí skupiny doplňků stravy.

Na rozdíl od běžného glycinu jeho složení neobsahuje 100 mg, ale 300 mg účinné látky. Pro těhotnou ženu je taková dávka nepřijatelná.

Také v doplňku stravy třikrát více vitamínu B může hypervitaminóza vést k negativním důsledkům nejen během těhotenství.

Délka léčby závisí na závažnosti příznaků, průběhu onemocnění a průběhu těhotenství. Délka těhotenství také ovlivňuje. Glycin během pozdního těhotenství lze pít beze strachu.

Nejdůležitější procesy ve vývoji plodu se vyskytují v prvních měsících. Během tohoto období je obzvláště nebezpečné vystavit se nervovému namáhání a stresu. Glycin v prvním trimestru těhotenství také není nebezpečný.

Před předepsáním glycinu musí lékař stanovit cíle léčby. Pokud se jedná o obnovení hladiny aminokyselin v krvi za účelem blokování adrenalinu a odstranění toxinů, je jmenování léku bezpečné. Léčivo se okamžitě vstřebává do krve, ale patrný účinek se projeví nejdříve o týden později. Nezvyšujte dávku pro rychlý výsledek..

Trvání léčby může být následující:

 • v případě poruchy spánku - 1 tableta před spaním na měsíc;
 • zvýšená podrážděnost - 2-3 tablety po dobu 2-4 týdnů;
 • obavy a obavy o dítě - 2-3 tablety po dobu 2 týdnů;
 • vysoký krevní tlak - 1-2 tablety po dobu 2-4 týdnů.

Glycin během těhotenství není nebezpečný. Pokyny k danému léku naznačují, že bezpečnost látky pro nastávající matku a plod není prokázána. Současně nejsou zaznamenány žádné případy, kdy by lék poškozoval tělo.

Americké ministerstvo zdravotnictví kategorizuje glycin jako kategorii B. Pokusy na zvířatech ukázaly, že účinná látka nepříznivě neovlivňuje plod. Podobná studie o ženách nebyla provedena..

Při výběru mezi glycinem a jinými sedativy lékaři bezpečně předepisují první. Hlavním pravidlem pro pacienta není odchýlit se od předepsaného léčebného režimu a dávkování.

Při plánování těhotenství neexistují žádné zvláštní indikace k použití. Látka se rychle vylučuje z těla a neovlivňuje zdraví žen. Před těhotenstvím lze glycin užívat v obvyklé dávce doporučené pro dospělé..

Výhody a nevýhody

Pokud jsou mentální poruchy ženy menší, lékař se pokusí obnovit zdraví bez léků. Doporučení se budou týkat změn v režimu práce a odpočinku, chůze na čerstvém vzduchu, lehké fyzické aktivity, změny stravy, užívání bylinných infuzí.

Kyselina aminooctová se denně požívá s masem, ořechy, ovesem, játry, dýně a slunečnicovými semeny. Zvýšením příjmu těchto potravin ve vaší stravě můžete obnovit emoční stabilitu..

Je možné předávkování?

Přesné informace o tom, co vede k předávkování glycinem, neexistují. Pokud lékař předepsal léčebnou kúru s tímto lékem, nemusíte se bát předávkování, protože glycin se vyznačuje specifickými vlastnostmi. Účinná látka léčiva nemá schopnost akumulovat se v těle, rychle jej opouští a štěpí na vodu a oxid uhličitý. Proto akumulační účinek chybí.

Je však možné užívat glycinu během těhotenství pro každého, bez výjimky, pokud není předávkování nemožné a prakticky neexistují kontraindikace? Pokud žena nemá nežádoucí účinky ve formě alergické reakce na složky léku a netrpí hypotenzí, neexistují žádné kontraindikace při užívání glycinu..

Nejpříznivější léčba by měla být prováděna se samotným průběhem léčby, konkrétně s jejím trváním. Obvykle postačí 14-30 dnů, v závislosti na závažnosti problému, k ustavení těla. Pokud svévolně prodloužíte délku léčby glycinem, aniž byste poslouchali názor lékaře, v blízké budoucnosti se můžete setkat s problémy se samo-syntézou této aminokyseliny v těle, vytvoří ji v menším množství.

Stojí za pozornost věnovat se takovému okamžiku, že v lékárně mohou nabídnout nejen glycin, ale také jeho vylepšený vzorec - glycine Forte. Ve skutečnosti se jedná o dva různé léky, i když jsou založeny na jedné účinné látce.

Prodávají se bez lékařského předpisu, ale dávka aminokyseliny v přípravku Glycine Fort je téměř 3krát vyšší a vitaminy B jsou navíc zahrnuty. Glycine Forte proto není předepsána během těhotenství, protože je nebezpečné užívat předávkování vitaminy, zejména pokud žena již užívá speciální multivitaminové komplexy. To je nebezpečně závažné poškození nervového systému..

Pokud se žena během těhotenství bojí brát jakýkoli lék, včetně glycinu, který odkazuje na strach z teratogenních účinků na nenarozené dítě nebo na strach z předávkování, může jej nahradit používáním určitých přípravků. Tato aminokyselina se nachází v dostatečném množství v mase, zejména v hovězím a játra. Je také přítomna v želatině a arašídech..

Glycin je považován za neškodný a účinný lék, který působí jako mírné sedativum. To znamená, že nemusíte čekat na zázraky z tohoto léku, protože nemůže vyléčit závažná onemocnění nervového systému.

Užívání glycinu během těhotenství nepoškodí, pokud:

 • lék byl předepsán ošetřujícím lékařem;
 • pacientka byla monitorována na změny krevního tlaku, pokud trpí hypotenzí;
 • žena nebere prášky na spaní, psychotropní nebo narkotika.

Hlavní věc je, že lék je předepisován odborníkem, přičemž se berou v úvahu všechny možné rysy klinického obrazu těhotné ženy. To je základ bezpečnosti a účinnosti jakéhokoli ošetření..

Jak brát a v jakém dávkování?

Standardní postup léčby: jedna tableta dvakrát až třikrát denně po dobu dvou týdnů. Délka přijímacího období v průběhu těhotenství však závisí na stavu ženy a důvodu jmenování, takže kurz se může prodloužit až na měsíc.

Způsob aplikace: tableta může být rozdrcena a získaný prášek může být nalit pod jazyk (ve skutečnosti v této oblasti úst je absorpční kapacita nejvyšší) nebo jednoduše rozpustit, dokud není úplně rozpuštěn.

Pokud těhotná žena dobře nespí, můžete vypít 1 tabletu glycinu 20 minut před spaním nebo těsně před spaním.

Pokud jde o předávkování, žádný takový jev nebyl detekován. Návod k použití však uvádí, že ve vzácných případech jsou možné vedlejší účinky ve formě alergických reakcí: svědění a vyrážka..

Dávky glycinu se stanoví individuálně. Maximální dávka léčiva za den je 300 mg. Délka léčby se pohybuje od dvou týdnů do měsíce. Počet recepcí za den by neměl překročit třikrát. Glycin je opilý v kurzech, s přerušením na 2-3 měsíce.

ODKAZ! Lék snižuje intenzitu vedlejších účinků po užití antipsychotik, antidepresiv a anxiolytik.

V pozdních termínech

V pozdním těhotenství (ve druhém a třetím trimestru) lze použít léky a velmi často většina těhotných žen má indikace. Nej globálnější hormonální změny začínají již od 4 měsíců těhotenství a během stejného období si těhotná žena a další mohou všimnout významných změn v jejich charakteru, jakož i ostrých výkyvů nálady. Samozřejmě je třeba tyto nepříjemné projevy nějak odstranit, a Glycine v tom může pomoci.

Je třeba také poznamenat, že mnoho těhotných dívek poznamenává, že se stávají více ospalými, rozptylovanými, zhoršuje se paměť a ztrácí se koncentrace. Glycin, který zlepšuje metabolismus ve všech strukturách centrálního nervového systému, může s tím pomoci..

Obecná schéma užívání léku: 1 tableta 2-3krát denně. Průběh přijímání je 2-4 týdny. V některých případech může být léčba v případě potřeby až 8 týdnů.

Lze glycin užívat při plánování těhotenství??

Je možné vzít glycin při plánování těhotenství - další otázka, která zajímá mnoho nastávajících matek. Pokud vezmete tento lék před těhotenstvím, pak to nijak neovlivní.

Obecně může být glycin během těhotenství opilý, hlavní věcí je řídit se pokyny a pokyny svého lékaře. A pokud máte strach ze stresu a nervového napětí, aby neovlivnily zdraví dítěte, je třeba během těhotenství užívat glycin..

Indikace pro těhotenství

Glycin je indikován k použití během těhotenství za následujících podmínek:

 • apatie, letargie nebo nadměrná podrážděnost;
 • vzhled pocitů strachu, úzkosti, úzkosti;
 • psychoemocionální stres, deprese;
 • změny nálady;
 • ztráta chuti k jídlu nebo sklon k přejídání se stresem;
 • únava, slabost;
 • snížený výkon, rozptýlení, zapomnětlivost;
 • zvýšená agresivita, výbuchy vzteku a vzteku.

Glycin se také používá při poruchách spánku. Nastávající matky často mají problémy se zaspáním, trpí nespavostí a rušivými sny. Někdy je ještě jeden extrém - nadměrná ospalost. Žena usne na cestách a obvyklý způsob, jak rozveselit ve formě šálku kávy pro těhotné ženy, je nepřijatelný. Tento stav brání nastávající matce dělat domácí práce nebo pracovat normálně. Glycin pomáhá těhotné ženě normalizovat spánek, aby mohla plně vykonávat své každodenní činnosti.

Droga může být přijata ve fázi plánování, protože někdy neúspěšné pokusy otěhotnět rozrušení nastávající matky, rozčilovat ji a způsobit nervózní vyčerpání. Tomu se říká syndrom očekávání těhotenství. V tomto případě pomůže užívání glycinu vyrovnat se s emocionálním stresem, zlepšit náladu a spánek, což přispěje k úspěšnému pojetí..

Kontraindikace a vedlejší účinky

Droga má málo kontraindikací. Nemůžete jej používat s individuální citlivostí na účinnou látku. Ženy, které mají nízký krevní tlak - arteriální hypotenze - by ji měly užívat opatrně a pouze pod dohledem lékaře.

Vedlejší účinky se projevují alergickými reakcemi. Při individuální citlivosti na glycin může u ženy dojít k vyrážce, otoku ústní sliznice nebo svědění kůže. V případě těchto příznaků je nutné přestat brát lék a vyhledat lékaře.

Hlavním rysem kyseliny aminooctové je nízká pravděpodobnost vedlejších účinků. Praxe ukazuje, že negativní účinky na tělo jsou extrémně vzácné. Nejčastěji se projevuje alergickou reakcí.

Kontraindikace léku zahrnují individuální nesnášenlivost pomocných složek. Glycin by měl být používán s opatrností v přítomnosti hypotenze..

Co nahradit během těhotenství

Dnes má farmaceutický trh velké množství léků, které pomáhají vyrovnat se s nervovými poruchami, stresem, depresí a pocitem úzkosti a strachu. Pokud se glycin z nějakého důvodu nevejde, můžete si vybrat jiný lék. Často předepsán Valeriánu, Kindinormu, Novo-Passitu, Nottě.

Srovnávací charakteristiky léčiv - tabulka

TitulFormulář vydáníÚčinná látkaKontraindikacePoužívejte během těhotenství
Kindinormgranule
 • extrakt heřmánku;
 • extrakt z valeriánu;
 • měď;
 • draslík.
zvýšená individuální citlivost na jednotlivé složky léčivaJe to možné pouze po konzultaci s lékařem a pokud očekávaný přínos pro matku převáží potenciální riziko pro plod.
Novo-Passit
 • tablety;
 • orální roztok
 • Třezalka tečkovaná
 • běžný chmel;
 • hloh obecný;
 • Melissa officinalis;
 • mučenka;
 • černé bezinky;
 • Valerian officinalis.
Předepisuje se pouze podle absolutních indikací, pokud očekávaný účinek na matku překračuje možné riziko pro plod.
Nottahomeopatické kapky pro orální podánírostlinný komplexO použití léku rozhoduje lékař.
Valeriánský extrakttabletyextrakt z valeriánuPoužívá se od druhého trimestru a pouze po konzultaci s lékařem.

Uklidňující drogy - fotogalerie


Kindinorm je předepsán pro podrážděnost a poruchy spánku. Těhotné ženy ji mohou používat pouze při absolutních indikacích


Novo-Passit zmírňuje nespavost a migrénu, ale během těhotenství by se mělo postupovat opatrně


Notta je homeopatický lék účinný pro zvýšení úzkosti. Vzhledem k nedostatku klinických studií u těhotných žen by se měl přípravek používat pouze pro přísné indikace


Během těhotenství pomáhá extrakt z valerií zmírnit stres. Musíte brát lék a jasně dodržovat dávku doporučenou lékařem

Analogy

Kyselina aminooctová může být také přijímána jako součást potravin. Plná denní strava může eliminovat potřebu léků. Aminoctová kyselina se nachází v ořechech, nízkotučném tvarohu, vejcích, rybích játrech a želatině.

Jako náhradu za glycin lze použít i jiné léky. Neměli by se užívat bez lékařského předpisu. Léky mají různé stupně účinnosti. Jejich cena se také liší. Analogy zahrnují:

 • Memotropil.
 • Tenothen.
 • Piracetam.
 • Phenibut.
 • Mexidol.

Během těhotenství je vhodné snížit počet stresových situací. Pomůže to chodit, dýchat cvičení, chatovat s milými lidmi a dělat věci, které máte rádi. Doporučuje se uchýlit se k užívání léků během tohoto období, pokud nepomáhají jemnější způsoby, jak odstranit stres..

Popis

Glycin je populární droga používaná ke zvýšení fyzické výdrže a duševních schopností. Kromě toho se lék používá jako lehký sedativní a bezpečný prášek na spaní..

Struktura

Hlavní účinnou látkou je glycinový nootropik, látka používaná ke zlepšení metabolismu mozku. Jako pomocné látky se používají:

 • celulóza rozpustná ve vodě;
 • stearát hořečnatý.

K dispozici ve formě tablet ve tvaru plochých válců. Léčivou látkou je kyselina aminooctová, je součástí různých biologických sloučenin, je nezbytná pro syntézu porfyrinů a purinových bází. Látka normalizuje metabolické procesy, uvolňuje psychoemocionální stres a má také následující účinek:

 • snižuje podrážděnost a sklon k agresi;
 • stabilizuje náladu;
 • pomáhá normalizovat spánek;
 • snižuje závažnost vegetovaskulárních poruch.

Lék rychle proniká do tkání, dochází k řadě transformací za vzniku oxidu uhličitého a vody.

Lze glycin užívat během těhotenství a jak jej používat v různých časech? Pokyny a recenze

Když mluvíme o stavu ženy během těhotenství, lékaři trvají na tom, že negativní emoce negativně ovlivňují vývoj dítěte. Jejich důsledky mohou být:

 • hypoxie (během nervového vzrušení jsou v těle ženy produkovány hormony glukokortikoidy, které ovlivňují fungování placenty a snižují množství kyslíku, který vstupuje do plodu);
 • potrat nebo předčasný porod;
 • fetální malformace („rozštěp rtu“ nebo „rozštěp patra“, abnormality při tvorbě nervového a kardiovaskulárního systému);
 • obtíže po narození (hyperaktivita, autismus, fóbie, potíže s přizpůsobením).

Pokud je nastávající matka často zdůrazňována, musíte tento stav prodiskutovat se svým lékařem. Vyhodnotí individuální průběh těhotenství, symptomy a příznaky neurózy a také doporučí účinný lék, který lze užívat během období těhotenství. Takovým nástrojem je často glycin, který chrání nervové buňky před negativními účinky..

Jeho účinnou látkou je aminokyselina glycin, která reguluje metabolismus v buňkách nervového systému a chrání tělo před účinky adrenalinu vznikajícího při stresu. Lék může být předepsán v kterékoli fázi těhotenství od prvního trimestru. Jediným preventivním opatřením je vyhnout se samoléčení..

Glycin normalizuje duševní a nervový stav ženy. Indikace pro jeho jmenování jsou:

 • nespavost, neklidný a rušivý spánek;
 • mírná až střední deprese, pocit strachu a intenzivní úzkost;
 • záchvaty vzteku, vzteky nebo vztek;
 • snížený výkon a duševní činnost (nepozornost, rozptýlení, poškození paměti, bolesti hlavy).

Během těhotenství je glycin povolen lékařským předpisem a pod jeho dohledem. Nastávající matky musí věnovat pozornost skutečnosti, že existuje několik léků s podobným názvem a podobnou účinnou látkou:

 • Glycin;
 • Glycine Forte Evalar;
 • Glycine Bio;
 • Glycine Vis.

Ale ne všechny jsou povoleny během těhotenství.

V těhotenství dochází k hormonálním změnám v ženském těle, které se projevují na její fyziologické a duševní úrovni. Těhotná žena může trpět ztrátou chuti k jídlu, často se projevuje nespavost, úzkost a agrese. Poté lékař předepíše vhodnou terapii drogami, z nichž nejoblíbenější je glycin..

Glycin je časově testovaný a bezpečný, je mírně schopen vyřešit problémy se zvýšeným vzrušením a napětím, aniž by měl negativní dopad na plod..

Proto, pokud existují náznaky, je doporučeno použít lék kdykoli. Lék zlepšuje koncentraci.

Terapeutický účinek užívání drogy lze vyjádřit následujícími účinky na tělo dospělého a dítěte:

 • podporuje klidný a dlouhý spánek;
 • zmírňuje nespavost;
 • eliminuje útoky agresivity a vzteku;
 • pomáhá vyrovnat se s depresí;
 • zlepšuje intelektuální činnost;
 • podporuje trpělivost;
 • snižuje úzkost.

Pro zmírnění napětí a stresu u těhotných žen může být předepsán lék Glycin. Po perorálním podání se tablety rychle rozpustí a pronikají lymfou a krví.

Lék se nehromadí v tkáních: poté, co vstoupí do lidského těla, dojde k metabolickému procesu, pak se látka rozpadne na molekuly vody a oxidu uhličitého, které se přirozeně vylučují.

Droga není schopna mít toxické účinky na dítě, lze ji použít i v prvním a druhém trimestru.

Hlavní indikace pro použití glycinu během těhotenství jsou:

 • zvýšený psychoemocionální stres;
 • snížená intelektuální schopnost;
 • poruchy spánku;
 • rozptýlení, poškození paměti:
 • tvrdá mentální práce;
 • stresové situace;
 • pocit bezpříčinné úzkosti;
 • kardiovaskulární onemocnění.

Jmenování jakéhokoli léku by měl provádět pouze lékař. Kromě toho specialista monitoruje účinek finančních prostředků na tělo nastávající matky po posouzení jejího stavu. Glycin obvykle nemá žádné zvláštní kontraindikace.

V případě alergických reakcí se nedoporučuje užívat. Vysoké dávky léku mohou vyvolat kolapsový stav. Nedostatečný průtok krve do mozku může způsobit hypoxii plodu..

Používejte glycin opatrně:

 • s citlivostí a netolerancí na složky léčiva;
 • s nízkým krevním tlakem, protože lék je schopen jej ještě více snížit.

Průběh léčby sedativem by neměl být delší než 30 dnů. Pokud během těhotenství potřebujete opakovanou léčbu glycinem, měli byste počkat jeden měsíc.

Tablety by měly být umístěny pod jazyk a drženy co nejvíce, dokud se úplně nerozpustí. Tento léčivý přípravek může být rozemlet na prášek, po kterém by měl být užíván perorálně a omyt čistou vodou.

IndikaceDávkováníDélka léčby
Emoční stres, stresové situaceJedna tableta ráno a večerJeden měsíc
Nervozita, těžké otřesy, podrážděnostJedna tableta 2krát denněDva týdny
NespavostJedna tableta 30 minut před spanímPodle potřeby

Glycinové bílé tablety ve své kompozici obsahují aminokyselinu, která může zlepšit metabolický proces v mozkových tkáních. Lék se podílí na zpomalení přenosu nervových impulzů, tj. Dochází k uklidňujícímu účinku na centrální nervový systém..

Glycinové tablety během těhotenství vykonávají vynikající práci s bolestmi hlavy. V tomto případě by měla být droga pila pouze podle pokynů lékaře. Kurz by neměl být delší než 4 týdny. K normalizaci stavu může stačit 10 dní..

K úlevě od bolesti hlavy by měla být jedna tableta umístěna pod jazyk až do úplného vstřebání, musíte pít lék 3x denně.

Lék na nervy

Glycin během těhotenství je často nezbytným lékem. Aminokyselina obsažená v léčivu je nezbytná pro normální aktivitu nervových vláken. Nevýhoda této komponenty negativně ovlivňuje výkon.

Kromě toho je nervová soustava u žen v důsledku neustálé restrukturalizace těla a produkce hormonů v neustálé nerovnováze. Droga začne působit jemně, zatímco neutralizuje úzkost, napětí, stres.

Žena se zklidní, podrážděnost a ostré skoky v náladě zmizí.

Pokud těhotné ženy používají zpravidla aminokyselinu glycin, nedochází k negativním účinkům. Nedoporučuje se užívat lék, pokud jste alergičtí na jeho složky..

Vedlejším pozitivním účinkem léku je to, že výrazně snižuje intenzitu negativních účinků jiných léků, které mají přímý účinek na centrální nervový systém (prášky na spaní a sedativa).

Glycin během těhotenství zřídka volá:

 • alergická reakce;
 • zvýšená ospalost doprovázená hlukem v hlavě;
 • mírná vazodilatace;
 • mírná ztráta koordinace;
 • žízeň;
 • snížení krevního tlaku;
 • závratě, ztmavnutí očí;
 • snížené rozpětí pozornosti.

Během těhotenství musí být glycin pod jazyk, lék je předepsán 2krát denně, jedna tableta (100 mg). Lék není třeba omývat vodou. Průběh léčby trvá od 14 dnů do měsíce. Aby se zlepšil celkový stav, měl by být přípravek užíván 20 minut před spaním..

Posílení akce může chodit ve vzduchu. Po absolvování terapie si musíte dát pauzu.

Na základě individuálních charakteristik pacienta může lékař upravit dávkování a délku léčby, takže byste neměli zahájit terapii bez konzultace s odborníkem.

Cena glycin

Lék se prodává pouze ve formě tablet. Na policích lékáren najdete 2 druhy léků: první má malou cenu, můžete si ji koupit na kovové desce; Glycine forte je dražší, dostupný v kartónovém plochém balení.

Průměrná cena léku je 50 rublů za 20 tablet. Podle pokynů musí být léčivý přípravek skladován na suchém a tmavém místě při teplotě nejvýše 25 ° C. Cena glycinu závisí na formě uvolňování a objemu balení: 20 tablet po 300 mg - 55 rublů; 250 mg 30 tablet - 75 r.

; 300 mg 60 tablet - 150 rublů.

Hormonální pozadí se nejvíce mění: objevuje se podrážděnost a zvýšená emocionalita.

Lékaři nepřestávají opakovat, že nervové napětí během tohoto období je nežádoucí, a v některých případech doporučují sedativa, aby pomohli vyrovnat se s depresí a vzrušeným stavem. Jedním z nich je glycin..

Ve velmi časných stádiích těhotenství, konkrétně v prvním trimestru, jsou pokládány všechny orgány a systémy dítěte. Jedná se o velmi delikátní proces, který může být narušen i malým vnějším dopadem. Tyto změny se mohou následně projevit jako vrozené vady u dítěte. Proto se v prvních třech měsících těhotenství doporučuje odmítnout užívat některá z nejbezpečnějších drog.

Neexistují žádné přímé kontraindikace pro užívání léku v časných stádiích těhotenství, ale pokud jim pacientova pohoda a duševní stav dovolí opustit lékovou terapii, pak je samozřejmě nutné ji omezit. Neměli byste znovu riskovat zdraví a život dítěte, proto, i když přijmete tento lék, udělejte to pod přísným vedením ošetřujícího lékaře.

V pozdním těhotenství (ve druhém a třetím trimestru) lze použít léky a velmi často většina těhotných žen má indikace. Nej globálnější hormonální změny začínají již od 4 měsíců těhotenství a během stejného období si těhotná žena a další mohou všimnout významných změn v jejich charakteru, jakož i ostrých výkyvů nálady. Samozřejmě je třeba tyto nepříjemné projevy nějak odstranit, a Glycine v tom může pomoci.

Vedlejší účinky glycinu

Pokud těhotné ženy používají zpravidla aminokyselinu glycin, nedochází k negativním účinkům. Nedoporučuje se užívat tento lék, pokud jste alergičtí na jeho složky. Vedlejším pozitivním účinkem léku je to, že výrazně snižuje intenzitu negativních účinků jiných léků, které mají přímý účinek na centrální nervový systém (prášky na spaní a sedativa). Glycin během těhotenství zřídka volá:

 • alergická reakce;
 • zvýšená ospalost doprovázená hlukem v hlavě;
 • mírná vazodilatace;
 • mírná ztráta koordinace;
 • žízeň;
 • snížení krevního tlaku;
 • závratě, ztmavnutí očí;
 • snížené rozpětí pozornosti.

Glycin pro kojení: je to možné?

V období, kdy se dítě narodilo, leží na mámě obrovské břemeno odpovědnosti. Často spolu s hormonálními změnami to napomáhá porušování režimu a strach o zdraví novorozence, žena začíná mít silnou emoční labilitu. Proto je třeba použít některá sedativa.

Názor lékaře: „Emocionálně stabilní matka je klíčem ke zdraví dítěte a jeho plnému vývoji. Proto je při laktaci velmi důležité zvolit bezpečné sedativum. Jedním takovým lékem je glycin. Ano, proniká mlékem do těla dítěte. Ale při správné dávce (a to je 2-3 tablety) je množství užívaného léku velmi malé. Na novorozence to nepřinese žádné vedlejší účinky. “

Články O Neplodnosti