Hlavní Výživa

Arašídy během těhotenství v různých časech

Těhotenství je šťastná doba pro každou ženu. Během tohoto období se nastávající matky nechtějí samy popírat, což vede k alergické reakci a nárůstu hmotnosti. Jedním z nebezpečných produktů jsou arašídy během těhotenství, které jsou kalorické a mohou vyvolat alergickou reakci. Dále budou podrobně prozkoumány vlastnosti použití ořechů během porodu - vše je tak nebezpečné.

Výhoda

O výhodách a škodách pražených arašídů lze hovořit po dlouhou dobu. Během těhotenství žena podstoupí přestavbu hormonálního pozadí a dalších systémů normální aktivity, které mohou způsobit neočekávané reakce. Bez ohledu na stav obsahuje tento typ ořechů velké množství vitamínů a minerálů. Výsledkem je, že užitečné vlastnosti jsou uvedeny takto:

 • je chráněn před volnými radikály a toxiny, zobrazuje je beze změny s produkty aktivity;
 • solené ořechy mohou redukovat nevolnost a pomáhat vyrovnat se s toxicosis v časných stádiích;
 • arašídy mohou snížit hladinu cholesterolu, což snižuje riziko trombózy;
 • pomáhá normalizovat emoční stav ženy během těhotenství;
 • Ořechy zvyšují hemoglobin, což je důležité pro kyslík pro dítě v děloze - to brání rozvoji hypoxie plodu;
 • poskytuje obecnou podporu matce - zlepšuje vlasy, stav pokožky, zabraňuje rozvoji strie.

To je důležité! Pokud těhotná žena denně spotřebuje pouze 100 g arašídů denně, doplní denní příjem esenciálních aminokyselin. 25 g ořechů denně tvoří hladinu železa potřebného ke zvýšení hemoglobinu.

Přes bohatou kompozici, která obsahuje četné vitamíny a aminokyseliny, mikro a makro prvky, arašídový produkt poškozuje tělo. V některých případech může být v pozdním těhotenství úplně kontraindikována. Škodlivé účinky jsou následující:

 • Zvýšené riziko vzniku alergie u těhotné ženy vyvolá otoky, svědění a dýchací potíže. Oběť je často hospitalizována s anafylaktickým šokem, existují případy smrti. K tomu dochází neočekávaně a často při absenci dřívějších problémů s použitím arašídů, což je vysvětleno restrukturalizací práce životně důležitých orgánů..
 • Arašídy mohou vyvolat alergii na plod - jedná se o vrozenou patologii, která se projeví v počátečním stádiu svěděním a kožní dermatitidou ihned po narození. Dále je u dětí diagnostikována alergie na ořechy. Je lepší tomu zabránit, pokud má rodina příbuzné, u nichž již byla diagnostikována alergie na ořechy..
 • Arašídy s vysokým obsahem kalorií - 550–600 kcal na 100 g produktu - činí to během těhotenství nebezpečným. To je vysvětleno rizikem získání nadváhy, která narušuje tok kyslíku placentou a u plodu se vyvíjí hypoxie. Příjem nadbytečných kalorií také vede k růstu plodu v lůně, což vede ke složitým porodům a často k císařskému řezu.
 • Arašídy zhoršují dříve vyvinutá onemocnění - vředy, gastritidu a také vyvolávají nadýmání a další problémy se střevy. Neustálé a těžké nadýmání vyvolává tlak na dělohu, což zvyšuje riziko předčasného porodu.
 • Arašídy jsou mírně, ale zvyšují krevní tlak, což také zvyšuje riziko předčasného porodu. Vysoký krevní tlak vede k křečovým žilám.

Existují určité kontraindikace pro konzumaci arašídů během těhotenství. Zde se rozlišují nemoci trávicího traktu, dna a další průvodní patologie, které způsobují poruchy fungování vnitřních orgánů..

Denní sazba arašídů během těhotenství

Během těhotenství a v jeho nepřítomnosti by žena měla pečlivě sledovat své zdraví. Arašídy jsou spíše „vrtošivý“ produkt, který může u mužů, žen a dětí vyvolat četné patologie. Tomuto nebezpečí však můžete zabránit, pokud budete dodržovat doporučení týkající se denního příjmu ořechů.

Dospělí může konzumovat pouze 30 gramů arašídů denně. Po dlouhém jídle určitého množství osoby se hlad neobtěžuje. Vše je vysvětleno kompenzací polynenasycených mastných kyselin. Výsledkem je vynikající prevence aterosklerózy a cholesterolu..

Během těhotenství je dovoleno používat prezentovanou normu za nepříjemných přitěžujících okolností - problémů s vývojem plodu a stavu ženy. Jedná se pouze o 2 polévkové lžíce ořechů, s nimiž se můžete během občerstvení zacházet.

Kontraindikace

Kontraindikace při použití arašídových ořechů mění to, co se děje s těhotenstvím. V každém trimestru dochází ke změnám v práci ženského těla, určité procesy začínají ve vývoji plodu v děloze. Výsledkem je, že známá jídla, která jsou povolena v raných stadiích těhotenství, budou v pozdějším období zakázána..

V raných fázích

V raných fázích se žena nesmí popřít nic, ale měla by jíst jídlo v souladu s obvyklou stravou. Je důležité nepřehánět stravu a nepřekračovat povolené denní kalorie.

Na arašídy neexistují žádné zákazy, ale konzumují se pouze v případě, že nedochází k náchylnosti k rozvoji alergických reakcí. V opačném případě se zvyšuje pravděpodobnost provokujícího otoku a útoku zadušení, i když to dříve nebylo pozorováno..

Pokud po arašídu těhotná žena má svědění, podráždění kůže, nevolnost a další problémy, je lepší opustit pokusy ve prospěch čerstvé zeleniny.

V pozdních termínech

Touha jíst ořechy u ženy v pozdním těhotenství vyplývá z vývoje anémie nebo zažívacích potíží. Neměli byste se okamžitě uchýlit k používání arašídů, pokud v kardiovaskulárním systému jsou problémy, během těhotenství se vyskytují drobné chyby. Je lepší poradit se s lékařem, který si vybere dietu nebo doporučí úpravu výživy.

Ve třetím trimestru je lepší arašídy zcela odmítnout, i když to ušetří před některými negativními projevy. Například v pozdních termínech je žena obtěžována nočními křečemi. Je to kvůli nedostatku draslíku a hořčíku v těle. Většina těhotných žen poznamenává, že při konzumaci ořechů každý den a v malém množství tyto problémy zmizí. Jíst 20 arašídů denně není zakázáno pouze při absenci jiných kontraindikací.

Mezi hlavní zákazy arašídů patří:

 • onemocnění gastrointestinálního traktu;
 • zhoršená pohyblivost střev - těhotná žena se neustále obává zácpy nebo průjmu;
 • dna;
 • patologie ledvin;
 • preeklampsie u těhotné ženy;
 • sklon k alergiím - žena může v průběhu těhotenství trpět dermatitidou, která se zhoršuje narušením stravy.

V pozdějších fázích přibývá na váze plod, během kterého musí žena dodržovat dietu. Je důležité zabránit nadměrnému přírůstku na váze, proto správně konzumuje denní příjem kalorií v „normálním stavu“. Povoleno je dalších 500 kcal - jedná se o zeleninu a ovoce, stejně jako o bílkovinová jídla nebo komplexní uhlohydráty. Arašídy se do této kategorie nehodí, proto je lepší ji úplně odmítnout.

Poznámka! Podobné zákazy platí pro arašídové máslo pro těhotné ženy, které obsahují vysoký obsah ořechů a extra rostlinného oleje. V raných fázích není povoleno více než 2 polévkové lžíce těstovin a v pozdějších fázích produkt zcela odmítají.

Proč těhotná žena chce arašídy?

Často se jeho milenkou náhle stane žena, která je během těhotenství klidně spojená s arašídy. Prezentovaná situace je vysvětlena následovně:

 • solené arašídy pomáhají zmírnit nevolnost a dostatek času v době, kdy nechcete jíst jiná jídla;
 • je zde nedostatek hemoglobinu - je lepší se s ním vyrovnat granátovými jablky nebo kiwi, v extrémních případech - užívat léky;
 • chybí užitečné mikro- a makrobuňky, které vedou k nočním křečím, částečné ztrátě zraku, poškození kůže a vlasů a dalším problémům.

Před zavedením arašídů do vaší stravy je lepší, když se těhotná žena poradí s lékařem. Doporučuje se odmítnout ořechy v případě kontraindikací. Pokud existuje neodolatelná touha po ořechech, vyžaduje se úplné vyšetření.

Arašídy během těhotenství

Těhotenství je báječný čas! Nastávající matka se snaží dát dítěti všechno nejlepší ještě předtím, než se narodí. Proto při absenci alergické reakce mohou být arašídy jedeny. Lískový ořech je sklad vitamínů a živin.

Složení produktu

Složení arašídů je poměrně komplikované. Je uveden v následující tabulce..

LátkaPříznivé vlastnosti
Vitamin ETato látka se nazývá „vitamín mládí“. Chrání buněčné membrány před volnými radikály.
Vitamin PPVitamin PP se podílí na přeměně tuků a uhlohydrátů na energii
Vitamín CTato látka zvyšuje imunitu, pomáhá chránit před infekčními chorobami.
Vitamin B1Tato složka má výrazné antioxidační vlastnosti, zabraňuje výskytu nízkého stupně nádoru v těle
Vitamin B5Vitamin aktivuje mentální aktivitu, zlepšuje paměť, zvyšuje koncentraci
Kyselina listováLátka je nezbytná pro správnou tvorbu nervové trubice embrya.

Arašídy obsahují další užitečné látky: vlákninu ze stravy, nasycené mastné kyseliny, hořčík, vápník, fosfor, železo, sodík.

Arašídy mají choleretické vlastnosti, pomáhají vyrovnat se s poruchou. Odstraňuje podrážděnost, zvyšuje sexuální touhu v silnějším sexu.

Výhody arašídů během těhotenství

Arašídy snižují hladinu cholesterolu v těle, snižují pravděpodobnost cukrovky. Produkt posiluje kardiovaskulární systém. Kromě toho arašídy pomáhají odstraňovat přebytečnou žluč z těla, zlepšují stav nervového systému nastávající matky. Produkt zvyšuje fyzickou vytrvalost ženy, pomáhá snižovat riziko aterosklerózy..

Poškození produktu

Během období očekávání dítěte podstoupí ženské tělo silné hormonální přizpůsobení. Nastávající matka může mít alergickou reakci na arašídy, což nebylo před těhotenstvím.

Zástupce poctivého pohlaví, náchylný k alergiím, má obvykle následující nepříznivé příznaky:

 • slzení
 • průjem;
 • bolest v břiše;
 • otok kůže;
 • vzhled vyrážky na kůži;
 • rýma.

Pokud se objeví příznaky alergické reakce, měly by být výrobky obsahující arašídy z vaší stravy vyloučeny. Jinak může těhotná žena zažít anafylaktický šok..

Důležité! Použití arašídů v potravinách by mělo být zlikvidováno, pokud je na něm plísně. Obvykle k tomu dochází, když je produkt nesprávně skladován nebo jsou porušeny podmínky jeho přepravy. Arašídy s prošlou platností obsahují aflatoxin. Ovlivňuje játra, může vyvolat smrt ženy.

Aflatoxin začíná působit velmi rychle, po asi 30 minutách má žena následující příznaky:

 • letargie;
 • ztráta chuti k jídlu;
 • křeče
 • bolest v játrech;
 • zvracení
 • bolesti hlavy;
 • nevolnost;
 • průjem;
 • otok.

Při systematickém stravování potravin, ve kterých je přítomen aflatoxin, se snižuje tělesná hmotnost, objevují se příznaky osteoporózy, snižuje se pevnost kostí.

Arašídy se nedoporučují lidem trpícím křečovými žilami a patologiemi gastrointestinálního traktu. Přípravek pomáhá zpomalit průtok krve, měl by být vyloučen ze stravy v případě onemocnění hematopoetického systému.

Těhotné ženy, které byly diagnostikovány s chronickým onemocněním ledvin, by měly být při používání arašídů opatrné. Výrobek obsahuje oxaláty, které se v těle mění v krystaly. Proto se těhotná žena, která konzumuje velké množství arašídů, vystavuje značnému riziku..

Malé jemnosti!

Arašídy se používají k výrobě různých potravin:

 • mouka z arašídů. Aktivně se používá při výrobě různých pečiv: sušenek nebo muffinů;
 • arašídové mléko. Výrobek neobsahuje laktózu. Arašídové mléko je zaslouženě oblíbené u lidí, kteří mají individuální netoleranci k běžnému kravskému mléku;
 • arašídová pasta. Pochoutka se používá k výrobě lahodných dezertů a sendvičů..

Arašídy jdou špatně se zakysanou smetanou, máslem a rýží. V posledních týdnech těhotenství se doporučuje vyloučit přípravek z jeho nabídky. Tím se sníží pravděpodobnost, že dítě bude mít alergii na arašídy, což trvá celý život.

Produkt se doporučuje tepelně zpracovat. V tomto případě se lískové ořechy stanou mnohem chutnější a všechny škodlivé látky obsažené v arašídech budou zničeny. Tepelné zpracování zlepšuje chuť arašídů, zvyšuje obsah antioxidantů.

Arašídy mohou být vařené, sušené nebo pečené. Před jídlem se doporučuje očistit ji od narůžovělé slupky, která obsahuje velké množství alergenů. Těhotné ženy by neměly jíst solené arašídy. Sůl způsobuje zadržování tekutin v těle, vyvolává výskyt otoků. Arašídy potažené polevou nebo čokoládou jsou také škodlivé pro nastávající matku. Léčba obsahuje poměrně málo kalorií.

Nejlepší možností pro těhotnou ženu je arašídy vařené v troubě. Tento produkt neobsahuje škodlivé přísady. Před vařením by měl být důkladně oloupaný.

Arašídové výrobky se doporučuje skladovat při nízké teplotě. V tomto případě si lépe zachovají své prospěšné vlastnosti..

Jak vyrobit arašídové máslo doma

K pastě se obvykle přidává med nebo cukr, máslo a sůl. V tom mohou být přítomny další přísady: například kakao nebo čokoláda, vlašské ořechy.

Vlašské ořechy arašídové máslo má příjemnou, jemnou chuť. Léčba obsahuje mnoho vitamínů a dalších prospěšných látek.

 1. Nejprve jsou arašídy důkladně loupány, jsou rovnoměrně rozmístěny po celém povrchu plechu a umístěny do trouby..
 2. Podzemnice olejná musí být sušena. Chcete-li to provést, nastavte malou teplotu v troubě (asi 150 stupňů).
 3. Jakmile arašídy zhnědnou, trouba se vypne.
 4. Pak se arašídy musí ochladit.
 5. Vlašské ořechy se suší stejným způsobem..
 6. Pak musíte brousit 250 gramů arašídů a 50 gramů vlašských ořechů, dokud nedosáhnete homogenní konzistence..
 7. Poté se do pasty přidá 20 gramů medu, špetka soli, 20 ml rostlinného oleje a hmota se znovu šlehá mixérem.
 8. Výsledná pasta se přenese do malé skleněné nádoby s pevně přiléhajícím víkem..
 9. Chutné pochoutky by měly být skladovány na chladném místě..

Škodlivé ořechy nebo to, co může být nebezpečné arašídy během těhotenství

I bezpodmínečně užitečné produkty během těhotenství by se měly používat opatrně, mnoho z nich může negativně ovlivnit vyvíjející se plod nebo vyvolat potrat..

Arašídy jsou na druhé straně produktem, který přináší značné přínosy pro zdraví, ale za určitých okolností může poškodit, zejména jeho účinek na budoucí matčino tělo není příliš prospěšný.

A musíte vědět, kdy se můžete léčit arašídy a kdy je to nebezpečné.

Obecná informace

Arašídy, často nazývané arašídy, nejsou ořechy vůbec, ale luštěniny. Je široce používán jako krmná plodina a je také oblíbeným zážitkem pro mnoho lidí..

To je sušené, smažené, jedené solené, s kořením nebo ve sladké polevě. Arašídy také slouží jako suroviny pro přípravu vysoce kalorického rostlinného oleje, margarínu, čokolády.

Arašídy mají jedinečné složení, bohaté na vitamíny, minerály, cenné aminokyseliny, je zdrojem antioxidantů.

Jako vysoce kalorický produkt a nejsilnější alergen by se však měl jíst opatrně.

Arašídy - žít zdravě!

V tomto článku naleznete několik užitečných tipů, jak otěhotnět..

Strie po porodu: jak zabránit a jak se zbavit? Odpověď na otázku je zde..

Arašídy během těhotenství

Lékaři obvykle doporučují omezit používání arašídů během těhotenství nebo je po celou dobu těhotenství úplně opustit.

Výhoda

Arašídy jsou bohaté na vitamíny PP, B, E, cenné makronutrienty - hořčík, draslík, fosfor, železo a měď. Obsahuje jedinečné aminokyseliny, 8 esenciálních a 12 esenciálních.

Kyselina listová podporuje obnovu buněk, kyselina linoleová brání rozvoji sklerózy..

Polyfenoly s výraznými antioxidačními vlastnostmi zpomalují stárnutí těla, pomáhají předcházet rakovině, chrání srdce a cévy.

100 g arašídů obsahuje denní příjem esenciálních aminokyselin.

Rostlinné tuky v arašídech mají mírný choleretický účinek.

Je to mocný zdroj energie při zhroucení, prokazuje se přirozený sedativum, jeho pozitivní vliv na sexuální funkce, sluch, pozornost a paměť..

Během těhotenství je velmi důležité kontrolovat hmotnost, obezita matky je plná obezity a nenarozené dítě, porod je obtížnější, pravděpodobnost vzniku řady nemocí.

Arašídy - nejsilnější a nejčastější alergen, mnoho lidí ho prostě nemůže jíst.

Alergické reakce mohou mít různé projevy, od svědění a kožních vyrážek až po smrtící anafylaktický šok. Pokud nastávající matka jí alergeny, zvyšuje se u dítěte riziko vzniku atopické dermatitidy (diatéza)..

Toto jídlo je pro žaludek docela těžké, což vede k nadměrné tvorbě plynu a nadýmání. Tyto procesy jsou plné zvýšeného tlaku na dělohu ze střeva.

Arašídy zpomalují průtok krve, což může vyvolat křečové žíly, a během těhotenství hrozí nedostatečným přísunem krve do placenty a rozvojem hypoxie plodu.

Arašídy jsou bohaté na proteiny, ale stejně jako sója obsahuje sloučeniny, které zpomalují proces trávení a brání plné absorpci proteinů.

Arašídy obsažené v kyselině erukové se úplně nerozkládají, hromadí se v těle a mají devastující účinek na srdce, svaly a játra..

Indikace

Arašídy jsou bohaté na železo (24% denní potřeby těla na 100 g produktu) a kyselinu listovou, takže ji lze doporučit pro anémii.

Draslík pomáhá bojovat proti těhotným křečím nohou.

Onemocnění žaludku, gastritida, peptický vřed (nikoli během období exacerbace), stagnace žluči může být indikací pro arašídy.

Při snížené srážlivosti krve může pomoci arašídy v krvácení.

Kontraindikace

Alergie na arašídy - absolutní kontraindikace.

I když žena nebyla alergická na arašídy před těhotenstvím, musí pečlivě sledovat její reakci na používání tohoto přípravku, plod ji může vnímat jako alergen.

Přítomnost jakýchkoli alergických onemocnění u ženy samotné, stejně jako u příbuzných nenarozeného dítěte z otcovské a mateřské strany, tj. Genetická predispozice k atopické dermatitidě.

Jíst alergeny je dalším rizikovým faktorem pro jeho vývoj..

Nadměrný přírůstek na váze, sklon k obezitě, artróza, artritida, dna - u těchto onemocnění jsou arašídy kontraindikovány.

V tomto článku najdete několik užitečných informací o tom, jak otěhotnět..

Tento článek bude hovořit o výboji před, během a po ovulaci..

Způsoby použití

V první řadě musí být arašídy podrobeny tepelnému ošetření, aby zlepšily chuť a antioxidanty, předcházely poruchám stolice, střevním infekcím, červovým infekcím. To může být smažené, sušené, vařené.

Arašídy musí být loupány z narůžovělé hnědé slupky obsahující nejvyšší počet alergenů.

Arašídy v cukrové polevě, čokoládě, jako součást cukrářských jídel, také nejsou tou nejlepší volbou - jedná se o další kalorie a zbytečné.

Nejlepší volbou pro těhotné ženy je tedy mírně opékané nebo sušené, oloupané ořechy bez aroma a v malém množství, nejvýše 20 ořechů denně.

Arašídy - program „Zkoumání věcí. OTK »
https://youtu.be/1_EevRxet0o

Preventivní opatření

Arašídy musí být skladovány na suchém místě, pečlivě zkontrolovány po zakoupení - ať už jsou plesnivé, nejezte starý, zatuchlý produkt se zatuchlou vůní.

V důsledku nesprávného skladování v arašídech se tvoří velmi nebezpečné látky - ahtholoxiny, které žádné tepelné zpracování nemůže neutralizovat.

Arašídy jsou poměrně cenným potravinářským výrobkem, ale mají také nepříznivý účinek na tělo..

V průběhu těhotenství převažuje poškození arašídů nad jeho přínosy, proto se doporučuje buď jej zcela vyloučit ze stravy, nebo ho používat s malou opatrností a při sledování těla.

Arašídy během těhotenství: výhody a poškození

Obsah:

Arašídy jsou velmi častým produktem. Druhé jméno je arašíd, ale přidává se k ořechům omylem, protože patří do rodiny luštěnin. Výhody - obsah kalorií a relativní levnost. Nejčastěji se vyrábí z arašídových svačinek zvaných "solené ořechy". Je to jeden z osmi potravin, které jsou považovány za silné alergeny. Riziko alergie vysoké.

I když jste před těhotenstvím jedli arašídy bez následků, přineslo vám to výhody a potěšení, kdo ví, že pokud tato forma alergie není pro nenarozené dítě typická, může jí jíst arašídy. Je možné, že poškození tohoto produktu na vývoj dítěte bude velmi významné..

Rané arašídy

Žena začíná „přitahovat slané“, použití takového jídla zmírňuje příznaky toxikózy. Balíček „solených ořechů“ bude pravděpodobně po ruce (prodávají se všude). Pokud není alergie, můžete jíst několik, ale pozorně sledujte reakci těla: pokud se stav zhoršuje, svědění a nevolnost se objeví, neměli byste experiment opakovat - arašídy pravděpodobně nebudou prospěšné. Preferujte přírodní domácí mírné okurky (okurky, rajčata, zelí).

Arašídy z pozdního těhotenství

Tělo vyžaduje výživnou a pestrou stravu. Když do své stravy přidáte arašídy, pamatujte znovu, že to není ořech, může být nahrazen.

Pokud stále chcete arašídy, pokud nemáte jiné možnosti doplnění stravy, zvolte syrové ořechy (nesolené). Neměly by být smažené (při smažení jsou některé živiny zničeny). Nezapomeňte loupat arašídy. Šupka obsahuje většinu látek, které způsobují alergie..

Proč těhotná žena chce arašídy?

 • Obsahuje hořčík, draslík, železo, fosfor. Vitaminy PP, B, E.
 • Dvanáct esenciálních aminokyselin a osm esenciálních látek (k dosažení denního požadavku je vyžadováno přibližně sto gramů).
 • Sto gramů arašídů má 550 kalorií. Snadno uspokojí hlad, stává se spolehlivým zdrojem energie v případě poruchy, lze jej považovat za přírodní sedativum.
 • Těhotné ženy potřebují hodně kyseliny listové - pokud to nestačí, je zde pokušení doplnit zásoby jakýmkoli způsobem, včetně používání arašídů.
 • Polyfenoly jsou silné antioxidanty, které podporují srdce a posilují krevní cévy..
 • Rostlinné tuky normalizují trávení díky mírnému choleretickému účinku.
 • Arašídy jsou bohaté na bílkoviny, i když nejsou zcela absorbovány a kyselina eruková má schopnost akumulovat se ve svalech, kloubech a kostech.

Co jiného jsou nebezpečné arašídy během těhotenství?

Zvyk uklidňujícího hladu pomocí solených nebo smažených ořechů je typický pro lidi, kteří nemají dost času. Ve stavu těhotenství obvykle zmizí. Žena se snaží jíst rozumněji. Měla by se však naučit jednoduché pravidlo:

ve složení arašídů jsou přítomny užitečné látky, ale riziko alergií způsobuje, že je tento přínos nejistý, arašídy byste měli před těhotenstvím opustit, nahradit je jinými podobnými produkty, včetně skutečných ořechů.

Pokud toto pravidlo nebude dodržováno, může být ohroženo zdraví matky a úplný vývoj dítěte.

 • Nastávající matka potřebuje stálou kontrolu hmotnosti. Obezita je škodlivá pro zdraví. Obézní žena má nové nemoci a samotné narození je komplikovanější. Zvyk jíst „ořechy“ je v tomto ohledu jedním z nejnebezpečnějších.
 • Alergie na arašídy není jednoduchá nepříjemnost. Je život ohrožující, způsobuje nejen svědění a vyrážku na kůži, ale v některých případech i anafylaktický šok.
 • U dítěte se zvyšuje riziko diatézy (atopická dermatitida). Toto onemocnění je dnes tak běžné, že je rozumné vyloučit jeden ze spolehlivých důvodů jeho výskytu. Pokud je tendence k diatéze dědičná (na straně matky nebo otce), je to prostě nutné.
 • Použití arašídů komplikuje průběh těhotenství. Nadměrný plyn, nadýmání - další tlak na dělohu. Porušení krevního oběhu vyvolává křečové žíly.
 • Je možné, že dochází k narušení krevního zásobení placentou a fetální hypoxií.

Pokud chcete arašídy v těhotenství stále hledat, poraďte se se svým lékařem. Potřeba je možná při anémii, křečích, poruchách trávení, ale je lepší léčit to vše pomocí produktů, které jsou užitečnější.

důležité Na otázku „Je možné jíst arašídy během těhotenství?“ je nejlepší odpověď pevně „ne“.

I když jste milovník arašídů, připravujících se na narození dítěte, vzdejte se ho. Uklidněte se tím, že si můžete užít potěšení a profitovat z ořechů po těhotenství a období krmení. Nedávné studie, do nichž byla zapojena velká skupina zdravotnických pracovníků, prokázaly:

dodatečné používání 30 gramů arašídů denně po dobu několika let, zejména ve druhé polovině života, snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních chorob, umožňuje žít déle.

Jaké jsou výhody arašídů během těhotenství?

Jakmile nastane těhotenství, musí žena ve svém životě mnoho znovu zvážit. A strava je jednou z prvních, která dostala změnu. Nyní by mělo být co nejužitečnější, opevněné a výživné. Musíme věnovat pozornost produktům, které dříve mohly být nezaslouženě ignorovány. Například ořechy. Pravděpodobně každý ví, kolik užitečných komponentů je v nich, ale jen zřídka se jedí..

 1. Je užitečné jíst arašídy během těhotenství?
 2. Takže mohou těhotné arašídy
 3. Co jiného je cenné: jaké jsou výhody arašídů
 4. Je arašídové máslo přijatelné během těhotenství?
 5. Je možné arašídy v těhotenství (video)

Je užitečné jíst arašídy během těhotenství?

Arašídy, jeho jiné jméno je arašídy, na rozdíl od ostatních "protějšků" je velmi silný alergen. Protože tato ořech je docela nebezpečná a je zajímavé, že škodlivé vlastnosti ořechů na lidském těle je obtížné odstranit. Lékaři každoročně uvádějí nové případy alergií konkrétně na arašídy.

Je také nepříjemné, že tyto ořechy způsobují alergii na děti, což má za následek, že útok může skončit anafylaktickým šokem. To vás zajímá, zda arašídy stojí za to vůbec, a proč mnoho lidí najde alternativu k tomu..

Zajímavé jsou následující:

 • Vědci prokázali empiricky u 75% matek, které během těhotenství užívaly arašídy, narodily se děti s alergií na tento produkt,
 • Nejedná se o úplnou záruku, že použití ořechů vede k alergii na složky, ale pravděpodobnost je velmi vysoká,
 • Pokud má otec alergii, je dítě prakticky odsouzeno k alergii na arašídy..

Mimochodem, hliněná rostlina není ořech. To je fazole, kterou jsme ze zvyku podle zvláštností vzhledu zařadili mezi ořechy. Složení produktu je vynikající, vitamíny, minerály, užitečné aminokyseliny jsou dost, ale alergenní vlastnosti produktu mohou překrývat potenciální výhody arašídů.

Takže mohou těhotné arašídy

Pokud jste předtím nebyli alergičtí na arašídy, pak pár ořechů určitě nebude bolet. Zkuste tedy sníst doslova dvě věci, sledujte den sami, zda je vše v pořádku, jak se cítíte. Norma je taková, že její konzumace každý den stále nedává smysl. Ale čas od času je pár ořechů, v případě nepřítomnosti alergií, to jen dobré.

A přesto je třeba si uvědomit, že alergie na určitý produkt se může objevit právě v období hormonálních změn, tj. V těhotenství. Musíte být velmi opatrní, abyste nepoužívali nic, co by mohlo být škodlivé.

Jaké jsou výhody arašídů:

 • Obsahuje působivé množství vitamínů PP, B, E,
 • Složení ořechu obsahuje značné množství takových stopových prvků, jako je draslík, fosfor, hořčík, měď, železo,
 • Arašídová ořech obsahuje 8 esenciálních aminokyselin, 12 esenciálních aminokyselin.

Kyselina listová a arašídy jsou v ní také bohaté, pomáhá obnovovacím procesům buněk. Kyselina linoleová inhibuje rozvoj sklerózy. Polyfenoly ve složení arašídů jsou považovány za složky s výrazným antioxidačním účinkem, což znamená, že pomáhají zpomalit proces stárnutí a také prevenci rakoviny..

Co jiného je cenné: jaké jsou výhody arašídů

Arašídy zahrnují také rostlinné tuky, které mají mírný choleretický účinek. Arašídy jsou také považovány za látky zvyšující náladu - je dobrým zdrojem energie, pokud dojde ke zhroucení, jakož i přírodní, přírodní sedativum. Ale nemůžete jíst bez míry, i když neexistují žádné kontraindikace ve formě alergií.

Také se domnívají, že arašídy mají pozitivní vliv na sexuální funkce, paměť, pozornost a dokonce i na sluch..

Nyní o tom, jak daleko více poškození je ukryto v arašídech:

 • Pro žaludek je toto jídlo těžké - vede k nadměrné tvorbě plynu, nadýmání, pro budoucí matku je to špatné, protože střeva v tomto stavu mohou negativně ovlivnit dělohu.,
 • Arašídy zpomalují průtok krve - to je plné křečových žil, což také není nejlepší vedlejší účinek na tělo,
 • Kyselina erucová, která se nachází v arašídech, se nerozkládá úplně, má tendenci se hromadit v těle a destruktivně působí na játra a srdce.

Nezáleží na tom, zda se jedná o pražené arašídy, syrové, arašídy v kokosu (kokosová poleva), blanšírované, arašídy v čokoládě - to nezruší škodlivý účinek. Kromě toho další přítomnost cukru pouze zvyšuje účinek ořechu. Solené ořechy nelze nazvat ani užitečnými. Nejezte ořechy pro gastritidu a jiná závažná gastrointestinální onemocnění.

Je arašídové máslo přijatelné během těhotenství?

Arašídové máslo může být užitečné pro ženy - obsahuje kyselinu listovou, která podporuje růst a regeneraci buněk, což znamená zachování mládí. Skladováno v arašídovém másle a látkách, které jsou považovány za antioxidanty. Ale denní norma těstovin - ne více než dvě polévkové lžíce, více - už škodí.

Arašídové máslo stále zůstává alergenem, takže byste neměli jíst její kojící matku. Trimester těhotenství není tak důležitý, pokud existuje alergie. Pamatujte na moderování. Bez ohledu na to, kolik byste chtěli, nemusíte jíst více než pár ořechů denně a arašídové máslo během těhotenství by nemělo jíst více než polévková lžíce denně.

Jednoduché závěry:

 • Obvyklé arašídy v „lepenkové“ skořápce se všemi slupkami jsou jedním z nejsilnějších alergenů na světě,
 • Těstoviny i máslo si zachovávají alergické vlastnosti vlašských ořechů.,
 • Svým složením může být cenný - rostlinné bílkoviny, tuky, aminokyseliny, ale jeho poškození může převýšit výhody.

V moderních programech, jako je „Live Healthy“, jednoduše a podrobně mluví o tom, proč jsou vtipy špatné s ořechy. A ještě více, experimenty během těhotenství nejsou nutné, když je žena zodpovědná nejen za sebe, ale také za plod. Není to tak důležité, rozhodli jste se to dobře usušit, přidat do salátu nebo jíst v polevě - neztrácí své vlastnosti.

Je možné arašídy v těhotenství (video)

Jakékoli jídlo je v moderování dobré. Nebojte se arašídů, jako je oheň, pár drobností z času na čas nepřinese škodu. Ale to není produkt každého dne a zapojit se do něj je prostě nebezpečné.

Arašídy během těhotenství: jaké jsou výhody a jaké poškození to je?

Tento článek se zaměří na arašídy, nebo spíše na to, zda může být konzumován během těhotenství. Není žádným tajemstvím, že doba porodu dítěte je zvláštní doba, kdy nastávající matka čelí určitým omezením, a to i pokud jde o jídlo.

Přehled arašídů

Arašídy - velmi oblíbená pochoutka milovaná mnoha lidmi, z nějakého důvodu je často považována za ořech. Ve skutečnosti jde o fazolové plodiny, i když chemické složení je opravdu trochu jako ořech. Téměř polovina tohoto produktu jsou tuky a asi čtvrtina je bílkovina. Pokud nakreslíme analogii, bude podobné složení například u kešu. Arašídy jsou velmi bohaté na zdravé vitamíny a minerály. Jeho použití na jedné straně je dobré pro zdraví. Má však také kontraindikace..

Může arašídy během těhotenství?

Během těhotenství musíte být velmi opatrní při výběru stravy. Některá jídla mohou mít na vaše dítě negativní účinek nebo dokonce způsobit potrat. Lze tedy arašídy jíst, pokud jste v pozici? Co si o tom medicína myslí?

Lékaři dospěli k závěru, že by bylo nejlepší omezit spotřebu arašídů během těhotenství na minimum a v některých případech ji úplně vyjmout z nabídky.

Vše o arašídech s Elenou Malyshevou (video)

Vzdělávací video o výhodách a nebezpečích arašídů a také o tom, jak používat, vybrat a uložit zdravý produkt:

Výhody pro těhotné ženy

Tento produkt má skutečně bohaté a jedinečné složení. Obsahuje takové užitečné stopové prvky, jako je železo, měď, hořčík, draslík a další. Obsahuje vitaminy skupiny B (riboflavin, thiamin, PP), kyselinu askorbovou, vitamíny D a E. Toto je šampion v množství antioxidantů. Obsahuje také aminokyseliny nezbytné pro život lidského těla. Vědci prokázali své pozitivní účinky na zdraví. Skládá se z následujícího:

 1. Podporuje soustředění pozornosti a paměti. Chrání před rozvojem demence u dospělých.
 2. Dává energii, pomáhá vyrovnat se s hladem.
 3. Pozitivně působí na kardiovaskulární systém. Je schopen snížit krevní tlak díky vitaminu PP, který je součástí arašídů.
 4. Podílí se na ochraně mládeže a dlouhověkosti, chrání před škodlivými účinky volných radikálů.
 5. Pomáhá při průjmu.
 6. Vzhledem k vysokému obsahu bílkovin, který je nezbytný pro normální vývoj svalové tkáně dítěte, je vhodný pro vegetariány v poloze.

Jaké je nebezpečí arašídů během těhotenství?

 • Je jedním z nejsilnějších alergenů..

Pozor! Alergické projevy se mohou velmi lišit: od kožních vyrážek po Quinckeho edém. Jeho použití během těhotenství může v budoucnu u dítěte vyvolat atopickou dermatitidu.

 • Arašídy - těžký produkt pro trávení. Jeho použití může způsobit nepohodlí v žaludku a střevech, nadýmání, nadýmání.

Při zácpě by arašídy měly být vyloučeny z potravy, jak to stanoví.

 • Existuje celá řada chorob, v jejichž přítomnosti jsou arašídy v zásadě zakázány. Tento diabetes mellitus, dna, ateroskleróza, nízký krevní tlak, žaludeční vředy a erozivní onemocnění, obezita. Pokud tedy budoucí matka trpí některým z výše uvedených onemocnění, může jí tento produkt způsobit velkou újmu..

V případě špatných jaterních testů (ALT, AST, ALP) a / nebo svědění kůže by měly být arašídy úplně opuštěny, protože to ještě více zatíží již trpící játra ženy..

 • Arašídy jsou velmi kalorický produkt a během těhotenství byste měli pečlivě sledovat svou váhu. Nadváha může vést k obtížnému porodu a občas zvyšuje pravděpodobnost vzniku obezity u matky a dalších nepříjemných onemocnění.

Arašídy

Je konzumován surový nebo smažený. Je mnohem lepší, pokud je tepelně zpracováno. Pod vlivem teploty dochází ke zvýšení hladiny kyseliny p-kumarové, která je silným antioxidantem, navíc se zlepšuje její chuť.

Dodatečné informace. Arašídy by měly být skladovány při nízkých teplotách, takže bude lepší zachovat jejich vlastnosti..

Kromě běžné spotřeby jsou arašídy široce využívány při výrobě různých produktů..

 • Arašídové mléko Neobsahuje laktózu, takže je produkt oblíbený u lidí, kteří kvůli netoleranci nepijí pravidelné mléko. Také ho milují vegetariáni a ti, kteří se postí..
 • Burákové máslo. Velmi oblíbenou a chutnou pochoutkou je arašídové máslo. Může být použit při přípravě sendvičů a dezertů..
 • Arašídová mouka. Používá se při pečení pečiva. Často se používá v různých receptech na cukroví a dorty a také jako zvýrazňovač chuti..

Proč jsou arašídy nebezpečné? (video)

V tomto videu naleznete informace o tom, jak mohou být arašídy nekvalitní, a také tipy na výběr tohoto produktu:

Preventivní opatření

Těhotné ženy smějí jíst malé množství arašídů, pokud v anamnéze nejsou alergie, nemoci trávicího traktu a nemoci, které jsou založeny na metabolických poruchách. Byly již zmíněny výše. Musíte jíst jen několik ořechů denně, nezapomeňte poslouchat své zdraví.

Shrneme-li všechny informace, můžeme vyvodit jednoduchý závěr, že vše je v moderování dobré. Pokud jste zdraví, můžete si bezpečně dovolit jíst arašídy během těhotenství, ale nezneužívat je. Pak to bude prospěšné pouze pro vás..

Mohou těhotné ženy jíst arašídy

Existuje rozšířený názor (často se dá slyšet dokonce i od lékařů), že v průběhu těhotenství arašídy způsobují více škody než užitku, a proto je lepší, aby budoucí matka odmítla tento produkt používat. Existují však protichůdné názory. Zkusme přijít na to a oddělit mýtus od reality.

Moci nebo ne

Postoj k jakémukoli ořechu z hlediska možnosti jejich použití během těhotenství je poměrně komplikovaný. Na jedné straně každý ví, že se jedná o výhradně výživné a zdravé výrobky, na druhé straně je to kalorie s vysokým obsahem kalorií a obsahuje mnoho alergenů. To vše se obecně vztahuje na arašídy, s výjimkou jednoho malého nuantu: arašídy nejsou ve skutečnosti ořechy. A abych byl přesnější, vůbec ne ořech.

Ve skutečnosti tato rostlina patří do rodiny luštěnin, takže jak z hlediska botaniky, tak iz hlediska zemědělství je název „arašíd“, jak se používá na arašídy, pravdivý pouze ve vztahu k prvnímu slovu: jeho plody jsou ve skutečnosti formovány pod zemí.

Z hlediska vaření si však analogie zaslouží ospravedlnění, protože z hlediska chuti a způsobu použití jsou tyto plody určitě mnohem blíže ořechům než hrách a fazole.

Věděl jsi? Tato rostlina přišla do Evropy z Jižní Ameriky díky španělským dobyvatelům. Zpočátku se však její ovoce používalo k pití, byly jakýmsi druhem kávy. Již z našeho kontinentu tato neobvyklá fazolová rostlina přišla do Afriky, kde byla využívána „pro svůj zamýšlený účel“, stejně jako siderat, a poté do východních zemí - Filipín, Indie, Číny.

Ale zpět k těhotenství a alergiím. Arašídy bohužel takové nebezpečí skutečně nese - proto se běžným matkám, zejména ve 2. a 3. trimestru, obvykle doporučuje, aby se takové léčby neúčastnily. V tomto případě se předpokládá, že přítomnost alergenních přípravků ve stravě těhotné ženy automaticky (nebo přinejmenším s vysokou pravděpodobností) způsobí, že dítě bude náchylné k tomuto nepříjemnému a dodnes prakticky nevyléčitelnému onemocnění..

Tento produkt je kontraindikován ze stejného důvodu a pro děti do tří let. Ale pokud se tím vše zdá být jasné, pak předchozí prohlášení potřebuje důkaz, protože ačkoli se to zdá přesvědčivé, není to tak zřejmé. Dozvědět se také o výhodách a škodách halvy, čokolády, krevet, angreštů, pistácií, oliv a oliv, švestek, kakao, hematogen, kešu, semena, sušené ovoce, rozinky, sušené meruňky, fíky, piniové oříšky. Problém spočívá v tom, že věda ve skutečnosti do dnešního dne nedokázala stanovit spolehlivé příčiny alergií (stejně jako jiné nepříjemné a velmi časté patologie)., dosud například migréna).

Předpokládá se, že nemoc je primárně dědičná. „Pod podezřením“ je také snížená imunita, důsledky nemoci a dokonce i stres. Na tuto otázku však neexistuje přesná odpověď. A konečně, konečný verdikt o možnosti konzumace arašídů během těhotenství závisí na tom, protože i přes skutečnost, že tento produkt je plný několika hrozeb, hlavní je alergie.

Alergie, která se může objevit u dítěte, i když ji budoucí matka nemá.

Jaké nebezpečí je těhotné

I když zapomenete na alergie na chvíli, arašídy mají značné nevýhody..

Začněme, jeho plody mají poměrně vysoký obsah kalorií. Mezi ořechy, arašídy podle tohoto ukazatele zdaleka nejsou šampiónem, ale mezi luštěninami - rozhodně.

Situace však může být mírně napravena, pokud použijete vařené arašídy, ale jak chutná taková miska je velká otázka. Není pochyb o tom, že přiznání obezity během těhotenství je vysoce nežádoucí. V tomto případě je porod mnohem obtížnější a zvyšuje se také riziko rozvoje různých patologií u dítěte. Jakékoli ořechy jsou mnohem užitečnější, pokud je používáte surové, ale arašídy jsou to nejlepší k ošetření - suché v troubě, lehce smažte nebo vařte. Pokud však smažené ovoce obsahuje asi 580 kcal na 100 g produktu, pak ve vařeném ovoci - pouze 376, což je již srovnatelné s tureckým hráškem, sušenými fazolemi a běžným hráškem. Další věc je, že arašídy nejsou jediným produktem s vysokým obsahem kalorií na světě a podváha nastávající matce je stejně nebezpečná jako její nadbytek.

Ano, a je nepravděpodobné, že by těhotná žena přišla s myšlenkou jíst pražené arašídy v množství, které lze z hlediska dalších liber označit za kritické (pro obyčejnou osobu je bezpečná norma v tomto ohledu 30-40 g denně).

Jen si pamatujte výše uvedená čísla a udržujte si kontrolu.

Mimochodem, další nebezpečí: arašídy vyvolávají hojnou sekreci žaludeční šťávy - proto je prohryznutím je pro nás tak těžké zastavit. Současně je tráven velmi dlouhou dobu a je považován za těžké jídlo, silně nakládající slinivku břišní, žaludek a střeva.

Těhotná žena by tedy měla být opatrná, protože její tělo již pracuje téměř v extrémním režimu.

A oteklé střeva a aktivní tvorba plynů v tomto stavu jsou zcela nežádoucí, protože další zátěž v tomto případě také padá na dělohu..

Dále jsou arašídy velmi bohaté na omega-6 polynenasycené mastné kyseliny. Při označování této vlastnosti v sekci nebezpečí jsme se nemýlili. Tyto látky jsou oprávněně považovány za nezbytné, protože je naše tělo nedokáže samy vyrobit..

Klíčovým slovem v tomto případě je však „velmi“. Kromě toho je druhý typ „nenahraditelných“ polynenasycených mastných kyselin (omega-3) v arašídech tak malý, že zneužívání takového produktu vede k vážné nerovnováze, na kterou může tělo v některých případech reagovat velmi negativně.

Z tohoto důvodu by mimochodem, arašídy měli používat velmi mírně lidé trpící artritidou a některými infekčními chorobami..

Důležité! Množství polynenasycených mastných kyselin omega-3 a omega-6 v arašídech souvisí s jedním z pěti tisíc, zatímco optimální poměr by měl být jeden ze tří!

Ale mononenasycená mastná kyselina omega-9 (kyselina eruková), která je také součástí arašídů, je produkována tělem, takže její nedostatek je vzácný, ale nadbytek vede k různým nepříjemným důsledkům, včetně kardiovaskulárního a svalového systémy, játra a dokonce i reprodukční funkce.

Stejná látka mimochodem zpomaluje trávení a neumožňuje plnému vstřebání bílkovin v těle. Konečně, nadměrné stravování arašídů vede ke zpomalení toku krve, což zvyšuje riziko vzniku křečových žil, které je již vysoké během těhotenství.

Ještě horší je, že v důsledku nedostatečného přísunu krve do placenty může plod zažít hladovění kyslíkem, což zase ohrožuje vývoj všech orgánů a systémů, zejména centrálního nervového systému..

Všechna tato nebezpečí se však stávají skutečností pouze se zneužíváním plodů arašídů, tj. Jejich použití v neomezeném množství. Celkově je přejídání s jakýmkoli výrobkem spojeno se stejnými riziky, nejen během těhotenství. Arašídy jsou v první desítce nejvíce alergenních potravin. Reakce na ni je tak závažná, že může vést až k smrti (v případě anafylaktického šoku). Skutečnost je taková, že arašídy neobsahují jednu, ale třináct složek, které mohou způsobit alergie! Proto, jak již bylo zmíněno, požadavek lékařů vyloučit arašídy ze stravy nastávajících matek je právě kvůli jeho alergenickým vlastnostem. Nejnebezpečnější arašídovou kompozicí je protein nARA H2. Podle některých zpráv reaguje na tuto látku specificky 97,5% lidí, kteří jsou alergičtí na arašídy. V arašídech existují látky, které způsobují tzv. Zkřížené alergické reakce.

Věděl jsi? Křížová alergie je situace, kdy tělo „zaměňuje“ látky, které skutečně způsobují negativní reakci, s úplně neškodnou, ale podobnou první v chemické struktuře. Například v arašídech existují látky podobné těm, které se nacházejí v alergenickém pylu olše a břízy..

Tvrzení o alergii na arašídy tedy vůbec není mýtem. Tyto plody jsou opravdu plné velkého nebezpečí..

Nejnepříjemnější je, že se alergie může objevit v jakémkoli věku, takže pokud žena nikdy neměla takovou chorobu, neměli byste být stále ostražití.

Bohužel, to je přesně ten případ, kdy se vše stane jednou poprvé. A protože, jak bylo řečeno, reakce na arašídy může být velmi obtížná (kromě nevinné kožní vyrážky, otoku sliznice, nevolnosti, zvracení, snížení krevního tlaku, dušnosti, silné bolesti v břiše atd.), Těhotná žena by měla ukázat dvojitá opatrnost.

A co dobré: je to opravdu pryč

To je ten trik. A hodně. Arašídy jsou velmi bohaté na vitamíny, minerály a další látky, které jsou nezbytné během těhotenství..

Takže 100 g ořechů (řekněme jim, že) obsahují čtvrtinu denní železné normy a tento prvek hraje klíčovou roli při tvorbě hemoglobinu v krvi. Protože tělo těhotné ženy produkuje jednu a půl „normy“ krve, zvyšuje se také potřeba železa.

Současně nejsou doplňky syntetických vitamínů vždy lepší než přírodní zdroje železa, i když pouze proto, že bohužel v poslední době vyvstaly pochybnosti o kvalitě farmakologických přípravků. Stejně jako jiné fazole, arašídy obsahují hodně vlákniny, a během těhotenství je nutné zabránit zácpě a odstranit škodlivé látky a toxiny z těla..

Dalším důvodem, který z arašídů činí cenný produkt pro nastávající matky, je přítomnost velkého množství kyseliny listové..

Arašídy navíc obsahují draslík, který během těhotenství zabraňuje křečím nohou..

Přítomnost tryptofanu v arašídech, aminokyselině, která je „surovinou“ pro produkci serotoninu, zajišťuje prevenci deprese, zlepšuje náladu a uklidňující účinek na nervový systém, který také zažívá vážný stres během obtížného období přenášení dítěte.

Mezi další prospěšné vlastnosti arašídů patří:

 • schopnost rozšiřovat krevní cévy (skoky v krevním tlaku - nezvyklé během těhotenství);
 • přítomnost velkého počtu antioxidantů, které posilují imunitní systém a pomáhají mu vypořádat se s různými bakteriemi a viry, jakož i protirakovinovou aktivitu;
 • schopnost normalizovat hladiny cukru v krvi;
 • příznivé účinky na funkci mozku;
 • preventivní opatření proti kardiovaskulárním onemocněním odstraněním „špatného“ cholesterolu z těla;
 • regulace hormonální rovnováhy, která je neocenitelná během těhotenství.

Věděl jsi? Díky nízkým nákladům byly arašídy konzumovány většinou chudými lidmi po dlouhou dobu; byli dokonce krmeni prasaty a v těžkých letech americké občanské války byli vojáky.

Co říká poslední výzkum

Arašídy v těhotenství jsou tedy nejen škodlivé, ale také velmi prospěšné. Řešení je velmi jednoduché - dodržujte přiměřené opatření.

Pokud ignorujeme potenciální nebezpečí alergie na budoucí dítě, můžeme s jistotou říci, že několik ořechů denně nevyvolá žádné hrozné následky, ale pouze doplní přísun živin v těle a zlepší náladu těhotné ženy. Za předpokladu, že sama nemá alergii na tento produkt, ale taková reakce je obtížné nevšimnout, a proto snadno kontrolovatelná.

Lékaři však varují před možným ohrožením dítěte. A tady, před opakováním obvyklých hororových příběhů, je čas obrátit se na nejnovější výzkum, naštěstí věda nestojí klidně.

Možná vás překvapí, ale takové studie jednoduše neodmítly všeobecně akceptovanou verzi zvýšení rizika alergií u dítěte, pokud matka během těhotenství používá „nebezpečné“ výrobky (nebudete jíst alergenní přípravky a vaše dítě nebude mít alergie). použití máty, mandarinky, zázvor, data, petržel, šípky, mléko, kalina, jahody, protože mohou také způsobit alergie. Pocit je, že ve skutečnosti jsou věci úplně opačné!

Světově proslulý Dana Farber Cancer Research Institute (Boston, USA) zkoumal více než osm tisíc dětí, z nichž tři sta trpěla alergiemi na potraviny a sto čtyřicet bylo alergických na arašídy a ořechy. Zjištění byla prostě ohromující! Alergie na arašídy u sledovaných dětí, jejichž matky během těhotenství používaly „zakázané ovoce“ téměř denně (pětkrát týdně nebo déle), byla detekována třikrát méně než u dětí, jejichž matky se pokusily zdržet se arašídů (použily je jednou za měsíc a méně).

Děti z matek alergických na arašídy to zděděly se stejnou pravděpodobností bez ohledu na to, zda jejich matky tento produkt použily.

Na základě těchto a mnoha dalších studií se přístup k vztahu mezi alergiemi u dítěte a stravou jeho matky během těhotenství u předních lékařů dramaticky mění. K tomu přispívá další nuance..

Mnoho let důvěry v potřebu omezit používání alergenů během těhotenství, v důsledku čehož budou budoucí matky jednoduše zakázány jíst ořechy, nevedlo ke snížení alergií na děti. Naopak, nemoc se vyvíjí a rozšiřuje. Pokud byly v roce 1997 přibližně čtyři z tisíce dětí alergické na ořechy, již v roce 2010 již bylo čtrnáct dětí se stejným počtem dětí!

Existují tedy důvodné důvody se domnívat, že používáním alergenních přípravků během těhotenství nevystavujeme naše dítě riziku narození s tímto velmi nepříjemným onemocněním, ale spíše ho chráníme před takovým nebezpečím.

Důležité! Je pravděpodobné, že zahrnutí arašídů do stravy těhotné ženy v budoucnu sníží pravděpodobnost vývoje nejen arašídových, ale i potravinových alergií. Čím dříve se malý organismus seznámí s potenciálním nepřítelem, tím lépe se dokáže chránit.

Chtěl bych však, aby takové pocity nevedly k dalšímu extrému. To vše neznamená vůbec, že ​​všechny nastávající matky by se měly okamžitě začít přejídat arašídy, lískovými oříšky a vlašskými ořechy a smýt kbelíky medu. Za prvé, všechno je v moderování dobré. A za druhé, výzkum v této oblasti není vůbec dokončen a otázka nemá smysl. Odvažujeme se proto předpokládat, že správné chování je někde mezi dvěma póly.

Jinými slovy, jezte, ale kousek po kousku (na konci, jak je uvedeno výše, arašídy jsou kromě alergií v dítěti plné alergií, takže byste jej rozhodně neměli zneužívat).

Stojí za to úplně vyloučit ze stravy v jakékoli formě

Pokud jde o to, zda by se arašídy měly zcela zlikvidovat, už jsme toho řekli dost. Jedinou jasnou kontraindikací v tomto případě je přítomnost alergie na produkt u samotné ženy.

Dalšími případy, kdy je třeba postupovat opatrně (nadváha, sklon k obezitě, infekční onemocnění, vředy, artritida a artróza, dna, křečové žíly atd.), Jsou relativní kontraindikace. V takovém případě se poraďte se svým lékařem nebo snižte dávku ořechů na minimum.

Poslední věc, na kterou bych chtěl upozornit. Již jsme řekli, že na rozdíl od arašídů je lepší předehřát arašídy, je to v této podobě, že maximálně „plní“ všechny výše uvedené užitečné funkce.

Pokud jste vyzkoušeli vařené arašídy, jako ve slavném vtipu, a nelíbilo se vám - nemučte se, smažte ořechy na pánvi nebo držte v troubě, ale samozřejmě byste neměli jádra dodávat do tmavě hnědé barvy.

Mimochodem, neexistuje jednoznačný názor na to, zda je třeba slupku z plodů před jídlem oloupat, většina souhlasí s tím, že obsahuje také mnoho užitečných, i když ne každý má chuť neloupaných arašídů.

Ale rozhodně v průběhu těhotenství jsou arašídy lépe jíst ve své přirozené formě a ne ve solené, v polevě nebo strouhance, v čokoládě nebo v barech. Sůl a cukr jsou produkty, jejichž množství by mělo být co nejvíce omezeno, protože první zabraňuje vylučování tekutin z těla a vyvolává otoky, druhý je další část kalorií a také negativně ovlivňuje zubní sklovinu (a slabé místo ženy během těhotenství a zubů). ).

Pokud jde o cukrovinky, dražé a jiné cukrářské výrobky - mohou kromě cukru obsahovat i mnohem nebezpečnější látky: barviva, stabilizátory, látky zlepšující chuť a další chemické přísady, které mohou dítě opravdu poškodit.

Shrnout. Těhotenství není nemoc nebo postižení. Není třeba úplně vyloučit arašídy z potravy při čekání na narození dítěte, zvláště pokud vás to velmi miluje a vaše tělo na to normálně reaguje.

Jezte všechno, co se vám líbí, pro zdraví, ale bez fanatismu a ztráty smyslu pro proporce. Obecně samozřejmě musíte jíst zdravé jídlo, ale ani věci, které jsou daleko od toho, jako je například dort se smetanou, nejsou plné smrtelného poškození, za předpokladu, že se budete občas chovat a nebudete jíst příliš mnoho.

Poslouchejte tedy své tělo, ovládejte přírůstek na váze a užívejte si myšlenku, že se brzy setkáte s nejcennějším tvorem ve svém životě!

Články O Neplodnosti