Hlavní Testy

10 důležitých pravidel pro cestování během těhotenství

Je bezpečné pro těhotné ženy odpočívat na moři? Jaké by mohly být důvody kontraindikace odpočinku na pobřeží moře. Kam jít na nastávající matku k odpočinku?

Moře a těhotenství

Pobřeží moře přitahuje turisty v plážové sezóně z různých částí světa. Plánují si výlet předem k moři, rezervují hotely, ale najednou zjistíte, že jste na svém místě. Během těhotenství existují pro ženy řadu omezení, takže problém s těhotenstvím na pláži je akutní: je během tohoto období nebezpečné nebo užitečné jít na moře??

Těhotenství na moři: klady a zápory

Mnoho porodníků se doporučuje, aby nastávající matky chodily na mořské pobřeží, aby normalizovaly činnost dýchacího systému, stabilizovaly kardiovaskulární systém. Pozitivní účinek mořské vody byl prokázán odborníky. Obsahuje složky jodu a selenu, které ovlivňují stabilní normální průběh celého těhotenství a pomáhají tvořit základ mentálních schopností dítěte.

Výlet do moře vyvolává pozitivní emoce, ale některé ženy se obávají o své zdraví a zdraví dítěte. Ale během těhotenství existují odpůrci jakéhokoli cestování. Před provedením konečného rozhodnutí zvážit klady a zápory.

Mohu během těhotenství jít k moři?

Pokud neexistují žádné zdravotní problémy, doporučuje se výlet do moře pro ženy ve výborné poloze. Těhotenství je rozděleno na trimestry a každý z nich má svá omezení..

Brzy Trimester

Pokud zjistíte, že jste těhotná, neměli byste ihned sbalit tašky k moři. V raných fázích existuje nebezpečí, že cestování ohrožuje vznikající plod. Nezapomeňte absolvovat všechny potřebné testy, poraďte se s lékařem. Je nebezpečné cestovat, pokud zažíváte toxikózu. Pokud odborník neodhalil zjevné zdravotní problémy, můžete vyrazit na výlet.

Ve druhém trimestru

Nejlepší čas na vychutnání mořského vzduchu a koupání ve slané vodě je druhý trimestr těhotenství. Celá dovolená u moře bude získána při absenci kontraindikací pro diagnózu lékaře z prenatální kliniky. Pozitivní emoce v tomto období ovlivňují tělo mladé matky a dítěte.

Ve třetím trimestru

Lékaři nedovolují těhotným ženám jít po dovolené na moře po 31 týdnech. Tento termín je poměrně velký a během tohoto období je nerozumné riskovat. Tělo se připravuje na porod a tato dlouho očekávaná událost se může objevit kdykoli..

Z jakých důvodů nemůžete jezdit během těhotenství na moři

Samotné těhotenství nemůže být důvodem omezení cestování na pobřeží. Mnoho lékařů doporučuje porodit se před mořem, aby nasycilo tělo minerály a užitečnými prvky. Existují nemoci a cesta k moři může způsobit odmítnutí cestování.

Nemoci

Pro pohodlný pobyt na pobřeží je vhodné být zcela zdravý. Existuje několik diagnóz, ve kterých se nedoporučuje plavat v moři.

 • Alergie, chronická onemocnění. Jakmile vyjde z domu s exacerbací alergie nebo jakéhokoli chronického onemocnění, bude obtížné získat kvalifikovanou lékařskou pomoc.
 • Hrozba potratu. S touto diagnózou je uvažování o cestě do moře jako zločin. Jakékoli náhlé změny podnebí, hadec na cestě k mořskému pobřeží, útěk - to vše je velkým nebezpečím pro plod.
 • Placenta previa. S touto diagnózou může jakékoli zatížení těla vést k vnitřnímu krvácení. Nebezpečí diagnózy je řízeno ultrazvukem..

Doprava a silnice

Při plánování cesty do teplých zemí byste měli studovat letoviska a zvolit nejlepší trasu. Neméně důležité je období, ve kterém plánujete dovolenou. Při nákupu vstupenek do moře se bere v úvahu také těhotenství.

 • Výlet k moři autem. Má řadu výhod, protože kdykoli se můžete zastavit u obrubníku, vystoupit z auta a protáhnout si nohy. Dlouhá cesta unaveně ovlivňuje tělo nastávající matky. Jízda autem k moři je výhodná, pokud nejde o cestu 10 000 kilometrů. Dlouhodobě sedět v jedné poloze je pro každého člověka obtížné a pro těhotné ženy je kontraindikováno.
 • Cestujte letadlem do teplých zemí. Lékaři po celém světě se shodují na tom, že se během těhotenství vyhnou letům. Diferenční tlak je hmatatelný pro tělo těhotné ženy a může způsobit předčasný porod. Druhý trimestr těhotenství je považován za bezpečnější období pro létání v letadle, takže na samém začátku a na konci období je lepší odložit let.
 • Vlak. Poměrně bezpečný způsob dopravy a zároveň pohodlné. Na stanicích můžete jít ven a trochu vzduchu. Těhotná žena může kdykoli obejít kočár, a pokud se cítí unavená, lehnout si.

Jiné důvody

Lékaři žádají, aby se zdrželi výletů k moři na místa, kde musíte lézt na hory. Časté poklesy tlaku a nadměrná aktivita nejsou pro nastávající matku nutné. Nedoporučuje se chodit do exotických zemí, protože změna klimatu, jídla a časového pásma může negativně ovlivnit zdraví ženy..

Pokud máte nějaké zdravotní problémy, poraďte se se svým lékařem, řekne vám, jak chránit vaše tělo před různými komplikacemi při cestování.

Kam je nejlepší jít během těhotenství na moři

Naplánujte si výlet ne uprostřed prázdnin na pláži. Prohlídka autobusu by měla být zcela vyloučena z výběru možností cestování. Přečtěte si recenze o místě, které chcete navštívit. Zvažte všechny nedostatky populárních letovisek v červenci - začátku srpna: hlasitá hudba, davy lidí na nábřeží, nesnesitelné teplo. Kam by měla budoucí matka jít na dovolenou?

Seznam populárních ruských letovisek

Střediska Krasnodarského území pohostinně přijímají turisty kdykoli během roku. Černé moře je známé svým vlhkým podnebím, velkým výběrem pokrmů z mořských plodů, což je velmi užitečné během těhotenství.

Doporučená místa k pobytu:

 • 1) Tuapse. Malé útulné město s oblázkovou pláží. Pro změnu se můžete projít v městském parku a dýchat na čerstvém čistém vzduchu. Ve městě je mnoho kaváren a restaurací pro každý vkus. Pro ty, kteří potřebují specifickou léčbu kožních chorob nebo řešení problémů s dýchacím systémem, existují sanatoria na území Tuapse.
 • 2) Velká Anapa. Jedná se o letovisko s několika populárními letovisky - Anapa, Dzhemete, Vityazevo, Sukko, Blagoveshchensk. Tato oblast má nádherné ovzduší i bahenní centra. Nejpohodlnější dovolená je zaručena v Blagoveshchenskaja - čistá písečná pláž, čerstvý mořský vzduch.

Moře v zahraničí

Prudká změna klimatu je škodlivá pro lidské zdraví, a ještě více pro těhotné ženy. Je vhodné zvolit zemi pro rekreaci s podobnými klimatickými podmínkami. Jaká místa mohu doporučit těhotným ženám?

 • 1) Turecko.
 • 2) Řecko.
 • 3) Bulharsko.
 • 4) Španělsko.
 • 5) Spojené arabské emiráty.
 • 6) Izrael.

V Bulharsku jsou rekreace a léčba v sanatoriích Zlaté písky a Velingrad oblíbené u těhotných žen. Zde si můžete prohlédnout a absolvovat kurzy terapeutických procedur pro rekreační účely. Specializují se na léčbu onemocnění nervového systému, dýchacích orgánů, gynekologie.

Ve městě Sadanski jsou populární borové háje, které léčí nemoci dýchacího systému a alergie. Sluneční koupele, procházky na čerstvém vzduchu, pohodlné pokoje sanatoria - to vše bude přínosem pro každou nastávající matku.

Španělské letovisko Costa Dorada je žádáno mezi rodinami s dětmi a těhotnými ženami. Pláže ohraničují hory, takže i za větrného počasí je zde teplo a nejsou tam žádné velké vlny. Turisté, kteří dávají přednost španělským letoviskům, mají tendenci vyrazit na výlety a prozkoumat mnoho památek.

V Izraeli jdou hlavně do léčebny Mrtvého moře. V takových střediscích vám bude nabídnuta bahenní léčba, thalassoterapie. Není možné, aby nastávající matky plavaly v Mrtvém moři, ale je nejlepší si jen namočit nohy a navlhčit pokožku.

S otevřením mostu Kerch se popularita krymských letovisek několikrát zvýšila. Najít obtíže s bydlením nevzniká. Historické památky a přírodní krajiny s horskými pásmy se budou líbit a zapamatovat si na dlouhou dobu. Je však třeba si uvědomit, že cesta na Krym není dlouhá a silnice se neliší ve vynikající kvalitě. U těhotných žen se doporučuje navštívit tato střediska:

Rodinný penzion v Gurzufu nabízí komfortní pokoje za rozumné ceny. Pro těhotné a manželské páry s dětmi je to ideální volba pro relaxaci. Parkování zdarma, klimatizace a veškeré potřebné vybavení v pokojích. Všechny pokoje mají vlastní kuchyň, která vám umožní vařit si vlastní jídlo..

Hotel "Sefa" v Feodosia. Čisté pokoje jsou zaručeny a pláž je pouhých 100 metrů daleko. Zlatá písečná pláž, útulné nádvoří, kde můžete jíst venku. Pokud si odpočinete s dětmi, nebudou se tady nudit.

"Peter hotel" v Yevpatoriya. Pokud dáváte přednost pohodlné klidné dovolené, takže na pláži není žádný dav a dopravní zácpy, pak jste tady. Děti do 5 let mají volný odpočinek. Stálým zákazníkům je poskytována 10% sleva na hotelové pobyty. Prostorné pokoje se vším, co potřebujete pro pohodlný pobyt.

Subtropická vegetace dokonale doplňuje krásu Krymského poloostrova. V období nejaktivnějších turistů v červenci až srpnu by měly být nastávající matky při výběru krymských letovisek jako dovolené na moři opatrné..

Pravidla lázeňské dovolené těhotné na moři

Nezapomeňte, že velké zatížení těla nebude přínosem, proto si zkuste užívat čerstvého vzduchu a relaxovat. Projděte se a nezanedbávejte pravidla opalování. Nezapomeňte, že v důsledku změny klimatu může dojít k nepohodlí, vezměte si s sebou potřebné léky.

Kolik vzít tekutiny

Tělo těhotné ženy neustále prožívá nové pocity. V žáru cítíte žízeň a žízeň, ale opatrnost proti nebezpečí, že vezmete neměřené množství kapaliny. Těhotné ženy mají sklon k tvorbě otoků, přesně kvůli nahromaděné tekutině. Nejoptimálnějším množstvím vody bude objem 2-2,5 litru denně.

Jaké léky si vzít s sebou na moři

Pokud vám předepisují speciální vitamíny a léky, musíte je vzít s sebou. Vložte do lékovky miramistin, lysobact, hvězdička, paracetamol.

Co vzít na cestu

Pro těhotnou ženu byste kromě obvyklých věcí v zavazadlech měli s sebou určitě vzít:

 • Výměna karty. Lékařská politika OMS nebo VHI.
 • Lékárnička s léky, vitamíny předepsané lékařem.
 • Hygienická sada věcí.
 • Čistá, studená voda a občerstvení..

Kolik se opalovat na slunci

Opalování pro budoucí mámu je užitečná věc. Nezapomeňte nosit klobouk, aby nedošlo k úpalům. Nejlepší je naplánovat slunění v ranních a večerních hodinách (od 6 do 9:30 a od 17:30 do 19:30). Podle těchto doporučení bude opálení bezpečné. Slunce nasycuje tělo vitamínem D, který je vynikající prevencí krivice u budoucího dítěte.

Z lékařského hlediska nadměrné nadšení pro solární lázně vyvolává pokles vaskulárního tónu i křečových žil. Při vstupu na slunce vždy naneste sluneční krém s UV ochranou SPF 30 nebo vyšší.

Jakou denní dobu je lepší jít na pláž

Mořský vzduch je výhodnější než městský vzduch, nasycený kyslíkem, který ovlivňuje mozek dítěte. Na pláži je čas pro těhotné ženy. Během hodin největší sluneční aktivity - od 11:00 do 15:00 byste se měli rozhodnout relaxovat ve svém pokoji nebo se projít do parku.

Jak plánovat jídlo

Na moři chci jíst víc než doma. Nepři přejídejte se a nezkoušejte nová exotická jídla bez rozdílu. Snažte se vyhnout mastným a kořenitým jídlům. Pokud je to možné, připravte si jídlo sami, abyste si byli jisti jeho kvalitou..

Co nemůžete jíst na moři

Pokud jste na dovolené v zahraničí v exotické zemi, měli byste se zdržet místní národní kuchyně.

 • Nemůžete jíst velké množství krevet, mušlí a jiného mořského života, protože takové jídlo je bohaté na bílkoviny a je užitečné pro tělo v normálním množství.
 • Nejezte nemyté ovoce a zeleninu. Vezměte si s sebou malou láhev vody, abyste v každé situaci mohli nakoupit zakoupená jídla čistá.

Užitečný odpočinek na moři pro těhotné ženy a pravidla koupání

Pokud uprostřed moře zasáhnete moře, davům se nelze vyhnout. Plavat v bazénu, ale sledovat teplotu vody.

Kolik času můžete strávit ve vodě

Mořská voda obsahuje kombinaci minerálů a solí, které jsou prospěšné pro pokožku. Po plavání neotřete ihned kapku vody. Nechte ji nasáknout a nasyťte tělo prospěšnými prvky.

Pravidla pro pobyt na pláži pro těhotnou ženu:

 • 1) Čas na koupání a opalování do 10,00 a po 17:00.
 • 2) Ve vodě se doporučuje přerušovaně trávit 15-20 minut.
 • 3) Na slunci nemůžete opalovat.

Vyplatí se plavat v bazénu

V bazénu je obvykle čistá voda, která je neustále větraná a aktualizovaná. Samozřejmě si můžete zaplavat v bazénu. Sledujte teplotu vody a vyhýbejte se příliš nízkým teplotám..

Pravidla pro výběr plavek

S příchodem bříška vyvstává otázka výběru plavek. Výrobci plavkách a spodního prádla vyrábějí řadu pro těhotné ženy, takže najdete plavky pro každý vkus. Spolehněte se na základní pravidla pro výběr plavek:

 • Velikost plavky musí přesně odpovídat velikosti oblečení těhotné ženy nebo větší velikosti. Super těsné oblečení zpřísní kůži, krevní cévy, které negativně ovlivní vývoj plodu.
 • Jednodílné plavky budou vypadat přitažlivě na jakékoli postavě, takže i když jste během těhotenství získali další libry, pomůže to skrýt nedostatky postavy.
 • Věnujte pozornost složení látky, ze které jsou šité plavky. Lepší, pokud se jedná o přírodní prodyšnou látku..

Chcete-li zlepšit náladu nastávající matky a porodit zdravé dítě, jděte na pobřeží moře a postupujte podle jednoduchých pravidel. Plavání v mořské vodě zvyšuje vaskulární tón a tónuje nervový systém. Mořský vzduch a jemné slunce posilují imunitu a přispívají k přípravě na porod.

Během těhotenství létáme na dovolené. Pravidla, doporučení, tipy

„Vestnik ATOR“ s pomocí gynekologů a pojišťoven sestavil řadu nejdůležitějších tipů a doporučení, které těhotné ženy budou potřebovat při plánování, přípravě, letu a pobytu na letní letní dovolené - od výběru pojištění až po pravidla bezpečného opalování a výživy.

Podrobnosti a nuance organizace letní dovolené během těhotenství byly hlášeny Vestnik ATOR:

Natalia Badiková, porodník-gynekolog s 13letou zkušeností, urogynekolog, kandidát na lékařské vědy

Julia Alcheeva, výkonná ředitelka ERV Insurance Company, největšího hráče na pojistném trhu monotourismu v Rusku.

Z naší recenze se dozvíte:

 • V jakém období těhotenství můžu létat na dovolené a ve kterém je lepší zůstat doma
 • Jaký týden těhotenství můžete letět na dovolené v zahraničí
 • Jaké pojištění si vybrat pro těhotné
 • Co musíte udělat před opuštěním těhotné ženy a jaké dokumenty je třeba vzít
 • Jaké příznaky je lepší odložit těhotnou ženu?
 • Letadlo, auto, vlak - což je bezpečnější pro těhotné ženy?
 • Je možné, aby těhotné ženy procházely skenerem během inspekce na letišti
 • Letecká doprava během těhotenství: jak se chovat a co s sebou vzít
 • Která země si vybrat pro dovolenou na pláži během těhotenství
 • Jak se opalovat během těhotenství
 • Kde je bezpečné plavat těhotné - moře nebo bazén
 • Jak jíst těhotné na dovolené
 • Co dělat, když se dozvíte o těhotenství během vaší dovolené

I. PLÁNOVÁNÍ VACIONŮ V PREGNANCII

KDYŽ PREGNANT MŮŽE LETÍ NA DOVOLENÁ A KDYŽ JE LEPŠÍ POBYT V DOMU

V každém případě by rozhodnutí o cestě v průběhu těhotenství mělo být učiněno až po absolvování nezbytných vyšetření a analýz - za účelem ověření normálního průběhu těhotenství vyloučte patologické stavy.

Aby se vyloučilo riziko včasné rezervace, měly by těhotné ženy při zakoupení prohlídky vždy uzavřít rozšířené pojištění - se zapnutou možností pojištění zrušení cesty. Pokud jste se dozvěděli o těhotenství později, než si koupíte prohlídku - toto pojištění by mělo být zakoupeno samostatně, jakož i speciální zdravotní pojištění (ale o tom více později).

Podle lékařů a pojistitelů, pokud neexistují lékařské kontraindikace, je nejlepší jít na plážovou dovolenou s leteckou dopravou v druhém trimestru těhotenství, s určitými omezeními - v první a první polovině třetího trimestru (až 31 týdnů)

"Gestační věk je podle lékařské praxe od 14 týdnů do 23 týdnů nejklidnějším a relativně nejbezpečnějším obdobím pro lety a cesty," říká Natalya Badíková, porodnice-gynekologka.

Těhotenství od 14 týdnů do 23 týdnů, podle lékařské praxe, nejklidnější a relativně bezpečné období pro lety a cesty

Podle lékařů nejde pouze o to, že těhotné ženy mají často toxikózu až 12 týdnů, což se projevuje únavou, nevolností, špatným zdravotním stavem, změnami chuťových preferencí atd., Které samozřejmě nepřispívají k klidnému odpočinku. Faktem je, že až do 14. týdne včetně v ženském těle je intenzivní základní „pokládání“ všech dětských systémů a orgánů - a je důležité, aby nezasahovala. Navíc v Rusku se nejdůležitější screening během těhotenství provádí až na konci prvního trimestru - od 11 do 14 týdnů. Tento screening zahrnuje specializovanou ultrazvukovou diagnostiku, výpočet individuálního rizika porodu dítěte s chromozomální patologií a řadu dalších komplexních studií. Je nesmírně nežádoucí nechat si ujít, takže výlet daleko od místa lékařského pozorování od 11 do 14 týdnů těhotenství je lepší zcela vyloučit.

Stejné pravidlo platí po dobu 18–21 týdnů - v této době se těhotné ženy podrobují druhému screeningu (perinatální diagnóza abnormalit vývoje plodu, velmi důležitá studie), proto je nutné být na dosah kliniky, kde se provádí, a naplánovat datum zahájení a ukončení prohlídky správně projít touto zkouškou.

PŘED KAŽDÝM TÝDENEM PREGNANCY MŮŽETE LETAT NA VACAČNÍCH ZAHRANIČÍCH PREGNANCY

Uvědomte si, že třetí trimestr těhotenství se obecně nedoporučuje pro cestování s leteckou dopravou a změnou klimatu. Lékaři považují za mimořádně nežádoucí jít na dovolenou od 28. týdne těhotenství do porodu, pokud:

 • existuje zatížená porodnická a gynekologická anamnéza (potrat dříve, potraty, zmeškaná těhotenství, vážná gynekologická onemocnění atd.)
 • existují závažná somatická doprovodná onemocnění, včetně autoimunitních onemocnění
 • je to vícenásobné těhotenství (dvojčata nebo trojčata).

Pokud však těhotenství postupuje normálně, bez komplikací, může turista jít na plážovou dovolenou do zahraničí, ale skončí nejpozději do 31 týdnů těhotenství..

Proč přesně toto období? Jde nejen o zvýšené riziko v této fázi, ale také o to, že všechny existující speciální pojistné produkty v Rusku s možnostmi pro těhotné ženy poskytují pojištění těhotných žen na pojištění maximálně do 31 týdnů. Z tohoto důvodu není veškerá cestovní cesta těhotných žen od 32 týdnů pojištěna žádnou pojišťovnou. Jednoduše neexistují takové politiky - což znamená, že komplikace nebo předčasné porody v zahraničí ohrožují obrovské částky účtované za léčbu.

Po 32 týdnech lékaři i pojišťovny dávají všem dobrou radu: necestujte do zahraničí, pokud se nejedná o záležitost složitých životních situací. Tuto radu je třeba brát velmi vážně. Statistiky největší cestovní pojišťovny, ERV, jsou zklamáním: 9 z 10 žen, které hledají lékařskou pomoc v zahraničí kvůli těhotenským komplikacím, ztratilo své dítě.

Nakonec si vzpomínáme na další faktor. U gestačního věku 30–34 týdnů se provádí ultrazvukové vyšetření v místě pozorování těhotné ženy. To znamená, že v tomto období je také lepší být v dosahu zdravotnického zařízení, kde se provádí sledování těhotenství.

KTERÉ POJIŠTĚNÍ ZVYŠUJTE PREGNANT

„První věc, které by turisté měli pochopit: pro těhotné ženy cestující do zahraničí potřebují zvláštní a oddělené pojištění s možnostmi specificky pro těhotné ženy. Žádná ze základních pojistných smluv na trhu, která přichází „ve výchozím nastavení“ v pravidelném zájezdovém balíčku, nepokrývá žádné riziko komplikací těhotenství po dobu 12–31 týdnů. V takovém případě musí turista požádat cestovní agenturu nebo si zajistit zvláštní pojištění v rámci zvláštního programu, “uvedl výkonný ředitel pojišťovny ERV.

Pro těhotné ženy cestující do zahraničí potřebujete zvláštní a oddělené pojištění s možnostmi specificky pro těhotné ženy - nejedná se o pojištění, které je již součástí zájezdového balíčku

Převážná většina ruských pojišťoven nezařazuje do základních programů a rizika těhotenských komplikací po dobu až 12 týdnů. Jedinou výjimkou na trhu je pojištění ERV, které i v „základní“ verzi rozpoznává komplikace těhotenství až 12 týdnů jako pojistnou událost, protože je možné, že pojištěná nemohla vědět o jejím těhotenství v raných stádiích.

Pojistné produkty pro těhotné ženy, počínaje 12-13 týdny, jsou v sortimentu všech hlavních hráčů na pojistném trhu, turista si může vybrat takové pojištění podle sady možností, výše pojistného krytí nebo ceny.

Pokud jde o pojištění, která kryjí rizika do 31 týdnů těhotenství (toto je maximální doba), je jich relativně málo. Nejkompletnější pojištění je opět u ERV (sazba Optima): kromě doby do 31 týdnů včetně zahrnuje krytí zdravotní výdaje nejen pro ženy, ale také 10 000 eur za péči o dítě ve zdravotnickém zařízení v případě předčasného porodu (ostatní společnosti kryjí) pouze výdaje na zdravotní péči matky). Tato částka je dostatečná pro dlouhodobé kojení dítěte pomocí speciálního vybavení v Evropě nebo Turecku.

Pojištění musí samozřejmě zahrnovat možnost „zrušení cesty“ (v každodenním životě se také nazývá „cestovní pojištění“). Stav těhotné ženy se mění a může se stát, že těsně před cestou bude mít kontraindikace k letu. Je důležité si uvědomit, že pokud turista letí se svým manželem, dětmi, dalšími příbuznými, obdrží celou částku celé prohlídky, pouze pokud je pro všechny vydáno „cestovní pojištění“ (nejen pro těhotnou ženu)..

CO POTŘEBUJETE PŘED PREGNANTOVOU ŽENOU DOVOLENÁ A KTERÉ DOKUMENTY UŽÍVAT

Před cestou (3-7 dní) je nutné navštívit terapeuta a ošetřujícího gynekologa, poradit se a případně podstoupit předepsané testy a postupy.

Musíte požádat lékaře o vydání osvědčení letecké společnosti o délce těhotenství a nepřítomnosti lékařských kontraindikací (bez něj, pokud existují vnější příznaky těhotenství, někteří dopravci nemusí na palubě letadla povolit).

„Kromě pojištění, cestovních dokladů a pasů byste si měli vzít i výměnnou kartu - zejména pokud jedete do Ruska. Pro pohodlí a klid v duši může také rekreant vzít výpis od ošetřujícího lékaře s jeho anamnézou, jmenováním, výsledky nejnovějšího ultrazvuku, screeningem atd., A přeložit je, pokud ne do jazyka hostitelské země, pak alespoň do angličtiny, “radí lékař gynekologka Natalya Badiková.

Bylo by také dobré, kdyby ošetřující lékař mohl být během prázdnin v kontaktu s turistem. Moderní telemedicínské služby to umožňují. Například před cestou si můžete u svého lékaře zkontrolovat, zda konzultuje na dálku ve speciální aplikaci, nebo si koupit předplatné několika telemedicínských konzultací důvěryhodného operátora telemedicíny. Mimochodem, gynekologové také konzultují vzdáleně.

CO PREGNANTNÍ PŘÍZNAKY JE LEPŠÍ POSILOVAT TRIP

"Kreslení bolesti v dolním břiše v prvním trimestru těhotenství, tažení, křeče bolesti nebo napětí (falešné a skutečné kontrakce) - ve druhém a třetím trimestru těhotenství před cestou - poplašný zvonek." To jsou bezpodmínečné důvody pro okamžitou lékařskou pomoc. Hnědá skvrna nebo zejména šarlatová skvrna v kterékoli fázi těhotenství, vodnatá ve druhém a třetím trimestru je také příležitostí k okamžitému návštěvě u lékaře a necestování na letiště, “říká Natalya Badiková.

Mezi další „špatné“ příznaky, které ukazují na nutnost rychlé konzultace turisty s lékařem, patří prudká bolest hlavy, doprovázená tinnitem. To mohou být první známky gestózy nebo preeklampsie. Důvody odložení cesty těhotné ženy - zvracení, průjem, stejně jako exacerbace průvodních nemocí.

Aby těhotná žena mohla bezpečně zrušit cestu ze zdravotních důvodů a neztratit peníze, musíte při nákupu zájezdu nebo samostatně (nejpozději 5 dnů před odjezdem) sjednat cestovní pojištění pro všechny účastníky zájezdu, o kterých jsme již mluvili. Náklady zpravidla činí 5% z celkové prohlídky.

II. LETOVÉ LETY

PLÁN, AUTOMOBIL, VLAK - CO JE BEZPEČNÉ PRO PREGNANTNÍ ŽENY?

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení není letoun pro těhotné ženy vůbec „nejrizikovějším“ způsobem dopravy.

"Mnoho lidí si myslí, že nejbezpečnější věcí pro těhotné ženy, které cestují ve vlastním autě, je to, že se můžete zastavit kamkoli budete chtít." Ale není tomu tak. Takže, jak se třese v autě, netřese se nikde, dokonce ani ve vlaku. Nárazy, prudké brzdění, mimořádně nebezpečná situace na silnici - to vše velmi negativně ovlivňuje stav těhotenství. Plus, dlouhodobý nedostatek pohybu, nemoci z pohybu, zápach benzínu - to může vyvolat kaskádu patologických reakcí, “říká Dr. Badiková.

Pokud jde o vlak, pak, pokud je to pohodlný expresní vlak, a zejména pokud cesta není dlouhá (3-4 hodiny, Sapsan), pak to lze zvážit. Můžete také zvážit nový dvoupatrový výraz „Moskva-Soči“. V jiných případech, zejména pokud je vlak starý, s koupelnami odpovídajícími věku, lékaři doporučují myslet na letadlo místo na vlak.

MŮŽE ZPŮSOBIT ZPŮSOB ZPŮSOBOVAT SKENOVÁNÍ SKENERU PŘI PROVOZU NA LETIŠTĚ

Nebezpečné jsou pouze rentgenové přístroje - měli byste tedy zjistit, jaký typ skeneru na letišti. Pokud je na zařízení odpovídající ikona, musíte zaměstnankyni letiště ukázat těhotenský list a projít jinými screeningovými postupy.

Moderní zařízení na letištích však nejsou pro těhotné ženy nebezpečná. „Moderní letištní skenery používají nízkofrekvenční elektromagnetické pole. Nejedná se o ionizující záření, nepoškodí tělo těhotné ženy a dítě z ní ani ultrazvuk, “říká Natalya Badiková.

LETOVÁ POČASNOST: JAK SE DĚLAT A CO SE ZÍSKAT

Letecká doprava má také své vlastní faktory, které mohou negativně ovlivnit zdraví těhotných žen. Existují rizika, ale pokud se těhotná žena cítí dobře a lékaři nemají námitky proti dovolené, můžete létat.

Za prvé, jedná se o rozdíly v krevním tlaku během vzletu a přistání. Obvykle se s tím potýkají tím, že vytvářejí klidový stav (za letu musíte vzít speciální polštář s nastavitelným zesílením, jednorázové ušní zátky, obličejovou masku) a hojný nápoj (čistá voda bez plynu). Po překročení hranice můžete na letišti bezpečně koupit vodu. Je také hezké vzít si s sebou tyčku horké čokolády (v případě poklesu tlaku a jen na svačinu).

Za druhé, jedná se o fyzickou nečinnost a dlouhodobý pobyt v sedu, takže těhotné ženy by si měly zvolit, pokud je to možné, během tohoto období svého života, destinace pro odpočinek krátkým letem (3-5 hodin)

Kdykoli je to možné, těhotné ženy by si měly během tohoto období svého života zvolit místo pro odpočinek krátkým letem (3-5 hodin)

Proč? "Dlouhý pobyt v sedě vede ke stagnaci v pánvi." To může narušit průtok krve v pánevních orgánech, včetně dělohy, a způsobit změnu funkce střev. Oteklé střevní smyčky mohou vyvíjet tlak na dělohu, mohou způsobit hypertenzi, což v některých případech může způsobit potrat, “vysvětluje Natalya Badiková. Jak se vypořádat s tímto rizikem? Je to jednoduché: během letu se musíte snažit chodit po kabině častěji, vstávat, měnit polohu těla, dělat lehkou gymnastiku pro nohy a paže.

Při letu (v příručním zavazadle) by těhotná žena neměla zapomenout vzít hygienické prostředky (mokré ubrousky, jednorázové vycpávky atd.), Micelární vodu (nejvýše 100 ml na letadlo) - zvlhčit pokožku za letu, sadu přípravků (jsou-li přípravky vzácné a jsou na předpis, je lepší je na ně vzít předpis, někdy s notářským překladem - aby se zabránilo problémům na hranicích).

Také těhotné ženy by se měly během letu starat o kompresní úplety. Mělo by to být punčochy nebo výšce kolen (třída komprese by měla být stanovena ošetřujícím lékařem). Ve druhém a třetím trimestru by měla být k letu nošena předporodní bandáž. Po dobu letu by měla žena nosit bavlněné spodní prádlo a podprsenku se širokými řemínky.

Za letu je pro těhotné ženy lepší mít pohodlné boty - v lehkých dýchacích mokasínech nebo pantoflích.

III. BEACH REST V PREGNANCY

KTERÁ ZEMĚ VYBRAJE PRO PLÁŽOVOU VACACI POČAS PREGNANCY

Seznam těchto zemí je určen kombinací tří hlavních faktorů. Za prvé, jak jsme již řekli, měly by to být destinace s krátkým letem (maximálně 5 hodin).

Za druhé, mělo by to být Rusko nebo zahraniční neexotické země s relativně mírným podnebím a stravou přizpůsobenou naší kuchyni. Je třeba se vyhnout zemím s příliš horkým podnebím a exotickou kuchyní..

„Voda a potraviny, které nejsou pro naši stravu charakteristické, například v zemích jižní a střední Ameriky, jihovýchodní Asie, mohou vyvolat toxikózu těhotných žen v prvním trimestru, i když ji nemáte. Vyvolává se také žárem. Skutečností je, že podnětem pro rozvoj toxikózy u těhotných žen může být hypoglykémie (nedostatek glukózy). A vyskytuje se v horkém podnebí kvůli zvýšenému odpařování vlhkosti z kůže, silnému pití a v důsledku toho nedostatku chuti k jídlu a dlouhým intervalům příjmu potravy, “říká Dr. Badiková.

Lékaři doporučují těhotným ženám, aby si vybraly ty země na dovolenou na pláži, kde průměrná denní (pozor - ne denní, ale průměrná) teplota v místě a během odpočinku nepřesahuje 30,5 ° C.

Těhotné ženy by si měly vybrat pro dovolenou na pláži ty země, kde průměrná denní (ne denní, ale průměrná) teplota během prázdnin nepřesáhne 30,5 ° C

Rozhodně nestojí za to vybírat těhotné ženy na dovolenou v zemi, kde existuje riziko nákazy giardiázou a obecně infekčních chorob (japonská encefalitida, horečka dengue, Zika atd.). Mělo by být výslovně vyloučeno z návštěv v zemích, ve kterých se doporučuje očkovat předem (seznam je uveden na internetových stránkách Rospotrebnadzor). Lékaři důrazně doporučují, aby těhotné ženy nebyly očkovány proti žádné nemoci - to může mít pro dítě fatální následky, protože jakákoli vakcína prochází placentární bariérou.

Zatřetí, u těhotných žen by se kromě klimatu a jídla mělo při výběru místa pro odpočinek vzít v úvahu ještě jeden faktor: dostupnost a úroveň léků v zemi a v hotelu. Přednost v těhotenství by měla být dána zemím s pokročilým léčivem (alespoň v letoviscích) a při výběru hotelu byste se měli zeptat cestovní kanceláře, zda je v hotelu lékař (zpravidla navštěvuje hotely na vysoké úrovni).

Výběr těhotné ženy v prvním a druhém trimestru tedy spadá do následujícího seznamu destinací: jsou to Rusko, slušné hotely v Turecku, Španělsku, Itálii, Řecku, Kypru, Chorvatsku, Bulharsku, Černé Hoře, Slovinsku a České republice. Můžete také jít do zemí Perského zálivu (nejlépe do rozvinutých emirátů Spojených arabských emirátů - Dubaj a Abú Dhabí nebo do Kataru) a pečlivě si vybrat hotel, upřednostňovat vysokou úroveň.

Je lepší vyloučit ze svého seznamu země rovníkové Afriky, jihovýchodní Asie a obou Amerik z jejich seznamu - z důvodu dlouhého letu, horkého podnebí, neobvyklého jídla, rizika infekčních chorob a v některých případech také kvůli potřebě očkování..

Jak se opalovat během těhotenství

Všechno je v pořádku a těhotná turistka je v letovisku. Léto a pláž znamenají slunce, a zde mají lékaři také své vlastní tipy. Slunce samozřejmě přináší těhotné ženě pozitivní (uvolňuje se více endorfinů), doplňuje nedostatek vitamínu D, který je typický pro obyvatele severních zemí.

Zaprvé by se těhotným ženám nemělo před sluncem vyhýbat a dokonce i plavat v moři (kvůli odrazu slunečního světla od vodní hladiny) od 12,00 do 16,00..

Za druhé a po zbytek času musíte pečlivě zvážit ochranu před slunečním zářením. „Během těhotenství má žena často hyperpigmentaci. Vzhledem k vystavení slunci během dovolené je velmi pravděpodobné, že věkové skvrny, pihy, které se objevují během těhotenství na otevřených částech těla, nezmizí. Proto je nezbytné, aby těhotná žena brala na dovolené přípravky na ochranu proti slunci s ochranným faktorem nejméně 50 - lépe. Je žádoucí, aby vitamín E byl součástí takového produktu. A ihned po vystavení slunečnímu záření je třeba po opálení aplikovat speciální produkt, který navíc pokožku navíc zvlhčí, “říká Natalya Badikova.

Je nutné, aby těhotná žena brala na dovolené přípravky na ochranu proti slunci s ochranným faktorem nejméně 50 - nejlépe více. Je žádoucí, aby složení bylo vitamin E

Lékaři považují takovou řadu ochranných prostředků, jako jsou Sanosan, Lierak, Uriage, z rozpočtu, například Garnier, za osvědčené prostředky. Ale vše je individuální a při výběru značky a, co je nejdůležitější, složení produktu, je lepší postupovat podle rady ošetřujícího gynekologa.

Gynekologové důrazně doporučují, aby turisté uzavřeli plavky na pláži a eliminovali tak přímé sluneční světlo na břiše. "Bude velmi dobré vzít si čepici s velkým štítem nebo čepici s lemem - vyloučit účinky slunce na obličej, protože rizika stárnutí u těhotných žen jsou velmi vysoká," radí dr. ​​Natalya Badiková.

KDE BEZPEČNÉ PLAVÁNÍ PREGNANTU - MOŘE NEBO BAZÉN

Těhotné ženy mohou bezpečně plavat v moři, pokud je teplé, pohodlné pro ženskou teplotu. Délka pobytu v něm je až do prvního okamžiku, kdy se těhotná žena cítí „chilliness“. Další tip - těhotné ženy nechtějí být dlouho v mokrých plavkách. Při prvních nepříjemných pocitech je lepší vyměnit oblečení, a proto si vezměte s sebou více než jednu sadu.

Ve stejné době, odborníci říkají, moře pro těhotné ženy je rozhodně lepší než bazén.

"Příliš chlorovaná voda v některých bazénech může vést ke změnám mikroflóry vagíny a nakonec k bakteriální vaginóze nebo zánětu této zóny," říká Natalya Badiková. Po bazénu je také lepší, aby těhotná žena prováděla vnější (pouze vnější!) Ošetření intimních míst miramistinem nebo podobnými prostředky.

JAK PODÁVAT PREGNANT NA VACACI

Strava v hotelu je lepší nechat beze změny, blízko k sadě produktů, které žena jí doma, říkají lékaři. Proveditelné rady, zejména u systému all-inclusive - hotelový bufet vám umožní vybrat si téměř jakýkoli druh jídla.

Existují však určitá omezení: například by měly být vyloučeny jakékoli nápoje sycené oxidem uhličitým, místo zeleného čaje je lepší pít černou. A jakékoli exotické produkty pro nás, včetně jižního ovoce a zeleniny, by měly být přidávány do stravy postupně, v malých porcích, počínaje 3-4 dny dovolené.

„Více než dvě neobvyklé ovoce denně (například manga) nestojí za to jíst. Pokud mluvíme o čerstvě vymačkané šťávě, pak je to náhrada za ovoce (nebo ovoce - nebo džusy z nich). Takové šťávy by se měly pít přísně po jídle, nikoli na lačný žaludek, aby se zabránilo zvýšené sekreci kyseliny chlorovodíkové a pálení žáhy, “vysvětluje Badikova lékař..

CO DĚLAT, POČÍTAJTE SE O PREGNANCII BĚHEM VAKACE

Turista se dozvěděla o jejím těhotenství, zatímco už byla na dovolené, a ona odletí zpět. To se stává. Pokud neexistují žádné rušivé momenty (špinění, bolest atd.) - neměli byste kontaktovat místního lékaře. Co je třeba udělat již v tomto období?

Lékaři v tomto případě doporučují okamžitě změnit stravu na frakční, vyloučit alkohol, kávu, kouření (pokud je takový zvyk), zahrnout do stravy více masa, ryb, kuře. V tomto případě je nutné omezit spotřebu jasně oranžové a červené zeleniny a ovoce - aby se nevytvořil alergický syndrom.

Pokud jde o transfer na letiště a samotný let, musí těhotná žena v raných fázích vyloučit vzpírání.

POZORNOST:

Ještě zajímavější materiály od ATOR jsou v našem kanálu na Yandex.Zen.

Na portálu "Academy ATOR" najdete bezplatné online kurzy, webináře a elektronické katalogy cestovních kanceláří..

Aktuální SPECIÁLNÍ NABÍDKY touroperátorů na zájezdech do zahraničí a v Rusku najdete v sekci STR portálu ATOR.

Je možné kombinovat těhotenství s odpočinkem na moři?

Když žena očekává vzhled dítěte, je nucena se omezit mnoha způsoby a odmítnout své milované, ale ne příliš zdravé jídlo, sport, obvyklý rytmus života. Zájem o zdraví stále nenarozeného dítěte způsobuje, že se budoucí matky starají o mnoho důvodů. Pokud přijde na dlouho očekávanou dovolenou, mnoho lidí upřednostňuje zapomenout na své plány, i když již byl vyplacen výlet k moři.

Uvidíme, zda jsou plážové dovolené pro těhotné ženy a jejich děti tak nebezpečné, nebo se toho obávají zbytečné?

Je odpočinek na moři užitečný pro těhotnou ženu??

Na tuto otázku lze jednoznačně odpovědět - čas strávený na břehu teplého moře bude mít pozitivní vliv na zdraví, náladu a celkovou pohodu těhotné ženy, jakož i jakékoli jiné osoby, zejména pokud tráví většinu času doma nebo pobývá v severních šířkách.

Zaprvé, mírné opalování umožňuje pokožce produkovat vitamín D3, který je nezbytný pro vstřebávání vápníku, což znamená, že je nejlepší prevencí vzniku křivíc u dítěte a zabraňuje zhoršování kostí, zubů, vlasů a nehtů nastávající matky. Kromě toho mají sluneční paprsky tonizující účinek a aktivují metabolismus a činnost všech tělesných systémů. Proto v teplé sezóně obvykle cítíme nárůst energie a dobré nálady.

Za druhé, slaná mořská voda je neuvěřitelně bohatá na minerály, které jsou pro tělo nezbytné během těhotenství ve velkém množství. Denní koupání v mořské vodě může částečně nahradit i multivitaminové komplexy (zejména v kombinaci s pravidelnou konzumací čerstvé zeleniny a ovoce). Mikro a makro prvky nasycují pokožku, což příznivě ovlivňuje její stav, zlepšuje krevní oběh a posiluje stěny krevních cév (to je jeden z nejlepších způsobů, jak zabránit otokům a křečovým žilám). Plavání je navíc nejbezpečnější volbou pro fyzickou aktivitu žen na místě, protože voda zjemňuje pohyby a odstraňuje zbytečné napětí z kloubů. Hlavní věc je dodržovat opatření a při sebemenším náznaku únavy dostat se na břeh.

Za třetí, mořský vzduch je známý svými léčivými vlastnostmi. Je to neuvěřitelně užitečné, protože neobsahuje téměř žádné nečistoty, ale je nasycený kyslíkem a ozonem. Kromě toho je bohatá na ionty jódu, které jsou nezbytné pro správné fungování štítné žlázy a produkci jejích hormonů. Deficit tohoto prvku čelí téměř každý, s výjimkou obyvatel pobřežních oblastí.

Pozitivní změna krajiny a absence každodenních starostí mají kromě všech výše uvedených skutečností pozitivní vliv na psychoemocionální stav budoucí matky a pomáhají jí zbavit se stresu a zbytečných úzkostí..

Je možné se během těhotenství opalovat?

Být pod spalujícím sluncem několik hodin rozhodně nestojí za to. Přehřátí negativně ovlivní zdraví budoucí matky a jejího dítěte, může vyvolat tachykardii, prudký pokles krevního tlaku a mdloby. Nelze však jednoznačně říci, že je pro těhotné ženy opalovat, protože mírné množství slunečního světla posiluje imunitní systém, zlepšuje náladu a, jak již bylo řečeno, je nezbytné pro syntézu vitamínu D3..

Aby byla doba strávená na pláži příjemná a užitečná a neměla za následek nepříjemné následky, je důležité, aby těhotná žena dodržovala řadu jednoduchých pravidel:

 • Vyhněte se přímému slunečnímu záření a pokuste se trávit více času ve stínu;
 • používat opalovací krém s vysokým ochranným faktorem (ne nižší než 40 SPF);
 • Nespatujte se v poledne, nejbezpečnější období je do 11:00 a po 17:00.
 • pít více tekutiny, aby se zabránilo dehydrataci;
 • při prvním náznaku malátnosti opusťte pláž a v případě potřeby vyhledejte lékařskou pomoc.

U mnoha žen je během těhotenství intenzivnější pigmentace kůže a dokonce i vlasů, aby se zabránilo růstu a zesílení zbarvení věkových skvrn, je lepší se opalovat. Tento jev má však čistě kosmetický charakter a nepoškozuje zdraví ženy ani dítěte.

Je možné plavat v moři během těhotenství:

Mořská voda a klidné plavání jsou velmi užitečné i jednotlivě, ale v kombinaci pomohou obnovit sílu, zmírnit stres a připravit ženské tělo na nadcházející narození. Jaké období je považováno za nejoptimálnější pro odpočinek na pobřeží?

- první trimestr

Začátek těhotenství je pro ženské tělo obtížným obdobím, které se teprve začíná přizpůsobovat změnám, které se v něm vyskytují, které jsou zase často doprovázeny tak nepříjemným jevem, jako je toxikóza. První tři měsíce jsou nezbytná k vytvoření různých orgánů a systémů dítěte, navíc v této fázi ještě nebyla vytvořena placenta, která by ho chránila před účinky škodlivých látek, které se mohou vyskytovat v mateřské krvi.

Vzhledem k výše uvedenému je první trimestr považován za nepříznivý pro dlouhé cesty, zejména pokud jsou doprovázeny dlouhými lety, změnami klimatu a změnami teploty. Proto je lepší odmítnout odpočívat na moři alespoň do 14. týdne a do té chvíle si zajistit nejpohodlnější atmosféru, vyhýbat se stresu a zvýšenému zatížení, pokud je to možné..

Těhotné ženy na moři: během těhotenství je možné plavat a opalovat se

Autor: Anna Rudneva 23. ledna 2019 Kategorie: Mateřství

No, řekni mi, kdo nechce v létě jít na moře? Namočte horký písek a stříkejte do krajky vln. Myslím, že žádné neexistují.

Takže, těhotné ženy na moři také chtějí! Možná ještě ostřejší než zbytek, a možná uprostřed noci (klasika žánru!). A pokud je obvykle touhou budoucí matky zákon, pak s myšlenkou spěchat k těhotné ženě musíte být opatrní.

Měl bych otěhotnět na moři? Poškodí týden pod horkým sluncem zdraví dítěte? Měli byste opalovat těhotnou ženu? Jak se chránit před věkem? Bylo by prospěšné plavat se ve slané vodě? Kolik můžu plavat? Záleží na těhotenství? Jsou lety bezpečné během těhotenství? Existuje spousta otázek, že? Pojďme na to společně.

Radí porodník-gynekolog Anna Rudneva.

Obsah

 • 1. Poslechněte si článek (již brzy)
 • 2. Je možné otěhotnět na moři?
  • 2.1. Co říkají lékaři: kontraindikace spočívající v odpočinku na moři
  • 2.2. Kam jít do těhotného moře?
  • 2.3. Cesta k moři: rizika a tipy
 • 3. Může těhotná žena opalovat?
  • 3.1. Může těhotná žena opalovat na slunci??
  • 3.2. Může těhotná žena opalovat v soláriu?
 • 4. Je možné, aby těhotná žena plavala?
  • 4.1. Kde mohu plavat těhotná?

Je možné otěhotnět na moři?

Samotná mořská voda je velmi užitečná pro nastávající matky. Obsahuje ionty mědi a železa, je bohatý na užitečné soli, jód a selen (poslední dva prvky jsou zvláště důležité: jód je mimo jiné odpovědný za utváření mentálních schopností dítěte a nedostatek selenu je spojen s mnoha komplikacemi v těhotenství). Slaná voda způsobuje „dobré“ podráždění kůže: kapiláry se rozšiřují, naše kůže doslova začne dýchat a absorbuje kyslík! Výsledkem je, že metabolismus v celém těle je normalizován, cukr je snížen, tlak je normalizován.

Odpočinek u moře je cenným příspěvkem k imunitě matky i dítěte, jen pár dechů mořského vzduchu uvolní celý nervový systém. Zdálo by se, že hřích nevyužívá takové příjemné uzdravení, ale není tak jednoduchý!

Co říkají lékaři: kontraindikace spočívající v odpočinku na moři

Na začátku plážové sezóny se tisíce nastávajících matek ptají svých lékařů na stejnou otázku: „Mohu být těhotná na moři?“.

Jako specialista hned řeknu, že na tuto otázku neexistuje jediná odpověď. Vše záleží na tom, jak vaše těhotenství postupuje, zda existují komplikace nebo riziko jejich výskytu atd..

 • placenta previa (plná i částečná);
 • Ohrožených potratů;
 • preeklampsie (pozdní toxikóza);
 • jakékoli chronické onemocnění v akutním stadiu;
 • alergická reakce;
 • tlakové rázy;
 • nízký hemoglobin;
 • hypertonicita dělohy;
 • kreslení bolestí v podbřišku, špinění;
 • gestační věk je kratší než 12 týdnů;
 • gestační věk je více než 30 týdnů;
 • pokud již došlo k předčasnému narození a potratu;
 • protein nalezený v moči.

Pokud váš gynekolog vyřešil alespoň jednu z výše uvedených komplikací (rozhodnutí o cestě k těhotné ženě musí být dohodnuto s lékařem!), Doporučujeme dočasně odmítnout cestovat dále než 100 km od domu. Nezbytnou podmínkou pro relaxaci mimo domov je schopnost pravidelně chodit k lékaři ke konzultaci a v případě potřeby okamžitě získat kvalifikovanou lékařskou péči.

Kam jít do těhotného moře?

Pokud se cítíte skvěle a lékař s lehkou duší vás nechá jít k moři, je na vás, abyste si vybrali ideální místo k odpočinku u těhotného moře. K vašim obvyklým požadavkům by mělo být přidáno následující:

 • pokud je v zahraničí, pak blízko a ne exotický;
 • bez prudké změny klimatu a časových pásem;
 • ne méně než týden (tělo má jen čas se přizpůsobit, ale již musí odejít!);
 • teplota maximálně - 35 ° C, lepší - méně;
 • možnost pohodlného a bezpečného přesunu na místo odpočinku.

Cesta k moři: rizika a tipy

Auto, vlak nebo letadlo?

Pokud se rozhodnete, upřednostněte výlet se spolehlivým a pečlivým řidičem. Každé dvě hodiny nebo častěji (jak se cítíte) zastavte, dýchejte vzduch a protahujte nohy po dobu 5-10 minut. Doporučujeme nosit obvazové a kompresní punčochy..

Na druhém místě je železnice.

Naplánujte si lety obzvláště pečlivě..

Co musíte zvážit pro budoucí matku před nástupem do letadla:

 • většina leteckých společností nemá žádná omezení pro těhotné ženy, ale při nákupu letenek zkontrolujte tento bod;
 • je vhodné mít výměnnou kartu potvrzující gestační věk (po dobu delší než 36 týdnů budete také potřebovat písemné povolení lékaře pro leteckou dopravu);
 • vzácný pokles tlaku vzduchu a barometrického tlaku v moderních letadlech se již nemusí bát;
 • pokud jste nikdy neletěli dříve, je lepší odložit první letový experiment do doby předvídatelnějších reakcí vašeho těla;
 • Samozřejmě byste si neměli vybrat leteckou dopravu, pokud máte strach z létání!
 • při nákupu vstupenek vyberte sedadla u uličky a blíže k toaletě;
 • nezapomeňte si zapnout bezpečnostní pás, ale ujistěte se, že je bezpečnostní pás pod bříškem.

Nezapomeňte na zdravotní pojištění! Při uzavírání pojistné smlouvy uveďte, zda zahrnuje situace související s těhotenstvím, podporu dítěte v případě předčasného porodu atd..

Může těhotná žena opalovat?

Může těhotná žena opalovat na slunci??

Opalování je účinné antidepresivum. Slunce navíc posiluje naši imunitu, zvyšuje hladinu hemoglobinu, pomáhá syntetizovat vitamín D (prevence křivice u dítěte a poporodní osteoporóza u matky). Takže můžete a měli byste opalovat těhotnou ženu, ale správně!

Musíte vědět, jak se chránit sebe a své dítě před možnými riziky slunečního záření..

 • Nepřehřívejte se! Tělo matky se přehřívá - přehřívá se také dítě v lůně. Horké slunce, dokonce i u sportovce, může způsobit slabost, co můžeme říci o těhotné ženě, jejíž přenos tepla není stabilní!
 • Slunce aktivuje všechny procesy v těle: metabolismus, krevní oběh, tlukot srdce atd. Pokud máte v těchto procesech nějaké poruchy, měli byste opalování vyřadit..
 • Delší vystavení slunci může vyvolat děložní krvácení (pokles krevního tlaku, svalový tonus oslabuje).
 • Přehřátí na slunci zpomaluje průtok krve, což zase přispívá k rozvoji křečových žil.
 • Pokud již vaše pokožka má známky těhotenství ve formě věkových skvrn, neoplatí se opalovat - pigmentace zesílí.

Jak opalovat těhotné tak, že relaxace u moře dává jen pozitivní emoce?

1. Opalovejte se ve stínu (ano, můžete se opalovat ve stínu!) Nebo se schovejte pod deštník každých 20 minut, abyste zabránili přehřátí.

2. Ujistěte se, že používáte opalovací krém.

4. Navštivte pláž v bezpečných hodinách: před 10 a po 17.

5. Poslouchejte své tělo: zesílilo se pocení a bušení srdce? Opalování by mělo být okamžitě přerušeno!

Může těhotná žena opalovat v soláriu?

V současné době nebyly provedeny oficiální studie této problematiky (v salonech je často uváděn opak). Většina lékařů, včetně mě, trvá na tom, aby se těhotné ženy neopalovaly v soláriu.

Jste si jisti, že salon nezachránil ventilační systémy solária? (Existují případy, kdy v důsledku přehřátí ztratili absolutně zdraví lidé při opalování v soláriu!) Mnoho solárií také používá lampy s převládajícími paprsky B (inzerované rychlé opalování). Takové opálení je zjevně škodlivé, v Evropě je používání lamp tohoto typu oficiálně zakázáno!

Moje milé maminky! Na základě výše uvedeného nedoporučuji otěhotnět na soláriu, pokud si opravdu chcete trochu opalovat (!), Dopřejte si skutečné opalování, ale u těhotných žen dodržujte pravidla opalování.!

Může těhotná žena plavat?

Určitě jste už slyšeli o aqua aerobiku pro těhotné ženy ao porodu ve vodě - zdá se, že vodní prvek je jednoduše vytvořen pro nastávající matky!

Voda zmírňuje stres a únavu, dává pocit již zapomenuté snadnosti pohybu. Vodní procedury jsou vynikající prevencí otoků a křečových žil, plaveckých vlaků, správného dýchání a břišních svalů. Ale je to všechno v bazénu a je možné, aby těhotná žena plavala v moři?

Je to možné, ale doporučení pro koupání na moři pro nastávající matky jsou velmi podobná pravidlům pro koupání v moři. děti. A to není překvapující, protože spolu s vámi v břiše vaše dítě přišlo navštívit moře. Pojďme se tedy ujistit, že jste vy i on pohodlné.

První setkání s mořem. Mýtné a vyčerpávající silnice za - jste u moře. Jak rychle se chci ponořit! Ale to nestojí za to: nechte tělo odpočívat, zvykněte si na novou teplotu. Vybalte kufry a zdřímněte si půl hodiny.

Na moři - s teploměrem. Již jsme hovořili o možných nepříjemných důsledcích přehřátí. Neméně nebezpečná je podchlazení. Těhotná žena může plavat pouze při teplotě vody nejméně 21 ° C.

Mořské starosti jednou. Pokud je moře neklidné, omezte se na procházku podél pobřeží nebo si lehněte trochu na mělčinu. Dejte si pozor na velké vlny, které vás mohou bolet a dokonce vás srazit..

Ne dlouho, ale často. Ano, nechci opustit teplou mořskou vodu, ale tentokrát budu muset dávku potěšit. Plavejte 10-15 minut, jděte na břeh, zabalte se do ručníku.

Posloucháme tělo. Goosebumps, hmatné svalové napětí - signál, že je čas na odpočinek na pláži.

Aktivita je mírná. Je třeba opustit aktivní plážové aktivity. Ideální je plavání v klidném dechu. Těhotné ženy na moři by měly zapomenout na hlučné plážové diskotéky. Využijte noci u moře k uzdravení a sladkému spánku.

Kde mohu plavat těhotná?

Pokud jste se již rozhodli plavat v přírodních nádržích, nezapomeňte, že naše pokožka je velmi podmíněnou bariérou. Přes kůži těla mohou do našeho těla vstoupit různé látky a mikroorganismy. Které převládají v rybníku, který se vám líbí? To je otázka, na kterou byste měli myslet. Koneckonců, vaše tělo je nyní vůči vnějším vlivům zranitelnější než kdy jindy.

Doporučuji, aby těhotné ženy plavaly pouze ve vodních útvarech schválených hygienickou a epidemiologickou stanicí, nejlépe s tekoucí a nestálou vodou (jezero, rybník).

Zodpovězte si dovolenou u moře az výletu přivezete nejlepší suvenýr - poplatek za energii a zdraví pro dva - vy a vaše budoucí dítě!

Články O Neplodnosti