Hlavní Zdraví

Tetování během těhotenství: rizika a pravidla

Žena čekající dítě je nepředvídatelné stvoření, ale otázka, zda lze během těhotenství udělat trvalé tetování, obvykle přichází na mysl těch, kdo tetování dostali, a přitom neznají svou situaci. Takové nastávající matky (obvykle velmi úzkostné) by si měly být vědomy zásady „všeho nebo nic“. Spočívá v tom, že časné těhotenství pod vlivem různých škodlivých faktorů (drogy, alkohol, rentgenové paprsky, tetování atd.) Buď končí nebo se vyvíjí normálně (tj. Bez odchylek).

Pro ty, kteří již vědí o budoucím dítěti a stále chtějí získat tetování nebo tetování, bude užitečné prostudovat další dvě části článku..

Nebezpečí tetování

Žádný licencovaný tetovací umělec se nebude zabývat těhotnou ženou. K podzemním „odborníkům“ není možné nikoho kontaktovat, nemluvě o budoucích matkách.

Zvažte hlavní rizika spojená s prováděním tetování.

Tyto nebezpečné nemoci lze přenášet pomocí opakovaně použitelných (nesterilních) nástrojů. Někdy je docela obtížné sledovat, jak podmínky salónu splňují hygienicko-hygienické požadavky, proto je lepší to riskovat. Obzvláště když to není jen o vás.

Jen málo mistrů se ve své práci obrací k lokální anestézii, protože její použití často narušuje kvalitu tetování. Kromě toho během těhotenství nelze většinu drog užívat bez ohledu na formu jejich uvolnění. Tolerovat bolest po dlouhou dobu (několik hodin) nejsou schopny všechny těhotné ženy. I když vytrvale vydržíte, vyvolá to uvolnění arenalinu, který ve velkém množství poškozuje nenarozené dítě..

 • - Alergie

Nikdo není v bezpečí před přecitlivělostí na inkoust používaný při tetování. Taková reakce je léčena po dlouhou dobu a je obtížná, ale kvalita práce mistra není v takových případech nutná, protože puchýře, otoky a vyrážka mohou narušit tetování..

Jakýkoli lékař (gynekolog, alergolog, dermatolog atd.) Řekne, že je absolutně nemožné získat tetování se zavedeným těhotenstvím, protože to představuje nepřiměřeně vysoké riziko pro zdraví matky a dítěte.

Můžu udělat tetování?

Obrysový make-up, který lze považovat za typ tetování, je oblíbenou službou moderních kosmetických salonů. Během těhotenství chtějí mnozí vypadat důstojně bez zbytečných potíží a tetování slouží právě těmto účelům. Nejšťastnější období v životě ženy - období porodu dítěte - je však spojeno s mnoha omezeními a musíme se s nimi vyrovnat pro zdraví budoucího dítěte. Kromě toho budou všechny zákazy zrušeny po porodu a po ukončení laktace. Proč je tetování zakázáno těhotným ženám??

 • - Při zákroku, stejně jako při tetování, dochází k poškození kůže, což je také spojeno s pronikáním různých infekcí do těla.
 • - Zavedení cizího těla - pigmentu - do těla může mít za následek silnou zánětlivou reakci (těhotenství je v tomto smyslu nepředvídatelné onemocnění).
 • - Při tetování se obvykle používají anestetika ve formě krémů a gelů (například „Anestop“, „Emla“ atd.), Které procházejí placentární bariérou. Navíc tyto léky často způsobují alergické reakce..
 • - Bolest během zákroku, navzdory použití anestezie, je stále pociťována, což je další stres pro těhotnou ženu.
 • - Tetování rtů navrhuje prevenci oparu pomocí Acycloviru nebo Valtrexu. Tyto léky se nedoporučují používat během těhotenství..

Ženy v pozici by se tedy měly vzdát tetování i tetování. Pokud opravdu chcete změnit, zvažte možnosti, jako jsou dočasné tetování hennou, kovové tetování atd..

Během tetování se tetování roztáhne?

Některé dívky se setkávají s těhotenstvím nejen s radostí, ale také s úzkostí pro tetování, které již bylo provedeno, zejména pokud jde o žaludek nebo dolní část zad. V takových případech se můžete spolehnout pouze na štěstí. Tetování během těhotenství může být zničeno strie, změnou jeho obrysu, vyblednutím barev a tvorbou ošklivého reliéfu rýh. Chcete-li snížit riziko takových změn, postupujte podle následujících odborných rad..

 • Používejte zvlhčovače nebo vhodný základní olej denně. Nemá smysl kupovat specializovanou drahou kosmetiku, protože její účinek se neliší od účinku stejného olivového oleje.
 • Kontrolní přírůstek na váze: zkuste dramaticky přibrat na váze. Nepřehánějte to: jakákoli strava, kromě diet předepsaných lékařem podle indikací, je pro těhotné ženy velmi škodlivá..
 • Nosit obvaz. Odstraňuje nejen zátěž z páteře, ale je také některými odborníky považována za prevenci strií.
 • Po porodu navštivte tetovací salon, aby mistr mohl vzor opravit. V tomto případě zůstane vaše tetování jasné a jasné jako před těhotenstvím.

Doufáme, že čtením tohoto článku změníte názor na tetování během těhotenství a najdete další způsoby, jak být krásný a originální..

Tetování a těhotenství: zda se tetování dostane na tělo a co se stane, pokud vyplníte mehendi na paži: doporučení, všechna klady a zápory

Jasná žena za všech okolností, dokonce i těhotná žena, chce upoutat pozornost, a často se pro to rozhodnou aplikovat tetování na své tělo. Ale je možné získat tetování během těhotenství, poškodí to dítě, existuje alternativa?

Mohu dostat tetování během těhotenství?

Během těhotenství, zejména v prvním a třetím trimestru, může jakýkoli zásah, účinek na tělo matky způsobit potrat, smrt dítěte.

Proto stojí za to zvážit klady a zápory, kontraindikace tetování, a teprve poté se rozhodnete sami.

Tetování během těhotenství: klady a zápory

Lékaři kategoricky nedoporučují tetování během těhotenství a laktace. Většina doporučení je omezena na skutečnost, že musíte nejprve porodit a krmit dítě, a pak se rozhodnout, zda aplikovat tetování na tělo..

Kontraindikace

Na základě zákazu lékařů je tetování v těchto případech:

 1. První trimestr těhotenství, kdy ještě není vytvořen plod.
 2. Zvýšený arteriální a intrakraniální tlak.
 3. Pro alergie na složky barvicí směsi, léky a léky proti bolesti používané při aplikaci výkresu.
 4. Pokud se vyskytnou záněty a vyrážky na kůži, vředy - to může vyvolat ostré šíření infekce v celém těle.

Jak dlouho mám dělat

V raných fázích těhotenství je získání tetování přísně kontraindikováno. V prvních třech měsících jsou položeny vnitřní orgány a systémy plodu a jakýkoli zásah, zejména při aplikaci barvicích pigmentů pod kůži, může způsobit alergie, infekce, potraty atd..

Navíc je to vždy bolest a stres, které nemají nejlepší vliv na stav matky a dítěte, během těhotenství.

Později, ve 2. a 3. trimestru, je plod již vytvořen, chráněn, ale během tohoto období je také nežádoucí tetování. To může vyvolat:

 1. Zvyšuje riziko infekce.
 2. Tlakové rázy.
 3. Problémy s koagulací krve se vyvíjejí a mnohem více.

Jaký typ tetování je lepší použít

Pokud se žena stále rozhodla ozdobit své tělo vzorem - vyplatí se najít alternativní tetovací řešení. Toto je kresba henny - mehendi. Výhody jsou zřejmé:

 1. To je bezpečnost pro dítě a matku - přírodní složky rostlinné henny nepoškodí, neovlivní průběh těhotenství.
 2. Žena si může aplikovat kresbu doma a tato technika nezajišťuje zranění, narušení integrity pokožky.
 3. Pokud je kresba nudná, nebude její odstranění v budoucnosti obtížné, protože henna se nanáší na kůži, ale ne pod ní.

Mohu používat léky proti bolesti

Samotný postup nanášení obrázku na tělo zahrnuje zavedení barvicího pigmentu pod kůži jehlou. A to je poměrně bolestivá procedura, zejména během těhotenství, kdy se výrazně zvyšuje práh bolesti u ženy.

Mistr proto bude přirozeně používat léky proti bolesti - masti nebo injekce, které při požití mohou proniknout do krevního oběhu a poškodit dítě placentou..

Na druhé straně bolest vyvolává nával adrenalinu - ztráta vědomí, kontrakce a potrat, předčasný porod. Důsledky pro ženu jsou negativní, a proto je anestézie v tomto případě prostě nezbytná.

Mohu tetování odstranit během těhotenství?

Pokud jde o odstranění dříve aplikovaného vzoru během období těhotenství, měl by být tento postup ponechán později. Koneckonců, co je odstranění tetování - je odstranění horní vrstvy kůže, spolu s barvivy. Postup je ze své podstaty velmi traumatický a bolestivý.

I když je to ten nejjemnější postup, nemusí kresbu úplně leptat, ale poškodí tělo matky a dítěte. Důležitým kritériem je v tomto případě bolest - konec konců není známo, jak se bude děloha „chovat“, která se díky traumatickému zásahu může intenzivně stahovat a vést k potratu.

Rada

I když se těhotná žena rozhodla pro tetování, vyplatí se zvážit řadu tipů a doporučení. A především se to týká její bezpečnosti a bezpečnosti dítěte.

 1. Výběr salonu, mistra, který v něm pracuje - zkontrolujte, zda mají osvědčení o práci, lékařské knihy, příslušné podmínky pro tetování.
 2. Při práci musí Master na vás dezinfikovat speciální zařízení, pracovat s rukavicemi.
 3. Také všechny jehly musí být jednorázové, barviva a inkoust v uzavřeném obalu.

Ujistěte se, že je čistá v kabině samotné, protože vždy existuje vysoké riziko zavedení HIV a hepatitidy, syfilis a jiné patogenní mikroflóry do těla matky.

Shrnutí a zodpovězení otázky, zda je to možné nebo ne, stojí za to tetování během těhotenství vyplatit - volba závisí na samotné ženě. Ano, ve skutečnosti lze všechna rizika minimalizovat. Ale ani ten nejzkušenější mistr vám nedá záruku, že v budoucnu tento dočasný rozmar nevyjde „na stranu matky a dítěte“..

Mohu dostat tetování během těhotenství??

Možná, že jste se dozvěděli o těhotenství, měli jste touhu zachytit toto období života zvláštním způsobem, například vytvořením tetování. Pečlivě zvažte tento krok a diskutujte o svém záměru se svým lékařem. Přestože jsou rizika malá, mohou se zdát významná, i když nesete odpovědnost nejen za sebe, ale také za zdraví svého dítěte. Existuje řada věcí, které je třeba vědět, než se rozhodnete, zda použít tetování během těhotenství. 1

Existuje riziko infekce??

Případy infekce bakterií inkoustem nebo detekce alergenů v jejich složení jsou vzácné. Je však třeba poznamenat, že kvalita inkoustových barviv pro tetování není dobře kontrolována, protože jsou obvykle klasifikovány jako kosmetické přípravky. 1

Čerstvé tetování je rána, a proto je náchylná k infekci. Dodržováním pokynů pro péči o tetování přijatých v salonu se minimalizuje riziko infekce. Pokud však žena pocítí následující příznaky zánětu, měla by se okamžitě poradit s lékařem:

 • horečka nebo zimnice;
 • nepříjemné pachy, hromadění hnisu nebo zarudnutí v tetování nebo v jeho okolí;
 • otoky a puchýře;
 • tmavé linie se objevují kolem tetované oblasti. 2

Když získáte tetování, zvyšuje se také riziko nakažení virovými infekcemi, jako je HIV / AIDS, hepatitida B a C. Toto jsou hlavní choroby, které mohou být přenášeny křížovou infekcí, pokud je tetovací nástroj používán u více než jednoho klienta bez sterilizace. Infekce se dostane spolu s tělními tekutinami z infikované osoby na objekt a z něj na jinou osobu. 1

Abyste se vyhnuli zbytečným rizikům, ujistěte se, že tetovací mistr nebo salon, se kterým jste kontaktovali, splňuje všechna pravidla:

 • všechny postupy jsou prováděny v nových rukavicích vytištěných ve vaší přítomnosti;
 • nástroje jsou sterilizovány v autoklávu;
 • všechny povrchy a podlahy vypadají čistě;
 • jehly použité v procesu tetování jsou nové a zapečetěné (musí být použity jednou a zlikvidovány po sezení);
 • balení s obvazy je sterilní a uzavřené, jakož i inkoust a barviva;
 • Master je k dispozici, pokud máte nějaké problémy do 24 hodin po aplikaci tetování. 3

Měl by mistr nebo salon mít licenci?

Nelze poskytnout licenci nebo certifikát pro umělce a salon tetování, což závisí na legislativě konkrétní země. V Rusku tedy kosmetické tetování označuje kosmetické služby pro domácnost 4, na rozdíl od permanentního make-upu a dermopigmentace, související s lékařskými 5. Na Ukrajině nejsou zapotřebí žádné licence, protože neexistuje ani oficiální profese tetování a činnost sama o sobě odkazuje na „jiné individuální služby“ spolu s botami na boty a duchovními aktivitami 6. V USA je ve většině států vyžadováno předškolení od licencovaného velitele a samotné licence, ale v některých to také není vyžadováno. 7.

Jsou alergické reakce na tetování možné během těhotenství??

Byly hlášeny případy alergických reakcí na pigmenty na tetování, byť vzácné, nejčastěji v červené, žluté a někdy bílé. Reakce mohou být způsobeny vystavením slunečnímu záření.

Kůže těhotné ženy je citlivější, takže se zvyšuje pravděpodobnost alergií. Také během tohoto období může být proces aplikace tetování obtížný a bolestivý kvůli dermatózám, které jsou vlastní těhotným ženám. Svědivé urtikariální papuly a plaky těhotných žen, svědění těhotných žen, impetigo herpetiformis, hyperpigmentace - všechny tyto změny v kůži jsou charakterizovány různým stupněm vyrážky, zarudnutí, tvorbou papuly nebo ztmavnutím určitých oblastí kůže. 2

Co jiného si pamatovat?

 1. Škodlivé pro chemikálie. O bezpečnosti barviv používaných pro tetování v těhotenství je velmi málo informací. Možná, že chemické látky v barvě mohou ovlivnit vývoj plodu během prvních 12 týdnů. Rizika však nejsou známa, stejně jako jakékoli důsledky pro dítě po zbytek těhotenství.
 2. Popření epidurální anestezie. Možná jste slyšeli, že pokud má žena na zádech tetování, nebude moci dostat epidurální anestezii (ve páteři). 3 Je to kvůli pravděpodobnosti, že jehla může tlačit pigmentovanou tkáň do páteře a způsobit výskyt jakékoli neoplazmy nebo infekce 1. Bylo provedeno velmi málo studií, ale dosud nebyly v žádné z nich nalezeny žádné přesvědčivé údaje, které by naznačovaly přítomnost rizik, a proto ve většině případů anesteziologové provádějí tento postup u žen s tetováním na zádech. Je však lepší se předem poradit s lékařem o této otázce. 3 Někdy, například, pokud je tetování svěží a pokožka se ještě nezahojila nebo je kolem ní pozorován zánětlivý proces, může být odůvodněné odmítnutí provést epidurální anestézii..
 3. Strie. V závislosti na umístění se může tvar tetování během těhotenství měnit spolu s tvarem těla. Kresba se po narození dítěte nevrátí do své původní podoby. Mnoho těhotných žen má strie na boky a žaludek, což může také změnit vzhled tetování. 2
 4. Bolest. Tetování může být docela bolestivý proces. Během porodu dítěte si mnoho žen všimne zvýšení citlivosti pokožky, takže reakce na opakované piercing může být silnější, než se očekávalo. 3

Je henna bezpečná během těhotenství?

Ženy v Egyptě, Indii a většině Středního východu malovaly po tisíciletí hennu na břicho ve třetím trimestru těhotenství „pro štěstí“. Podle legendy poskytuje henna bezpečnost při porodu a přináší novorozencům štěstí.

Pokud vás zajímá taková dočasná alternativa, nezapomeňte, že existují různé druhy henny. Přirozená bezpečná hena obarví kůži v oranžové, červené, hnědé, skořicové, cihlové, čokoládové nebo kávové a trvá od jednoho do čtyř týdnů. Taková neškodná hena není černá. Ujistěte se, že pán, který vás kreslí, používá přírodní produkty, nikoli černou henu.

Černá henna není bezpečná nejen pro těhotné ženy, ale také pro jakoukoli osobu. Obsahuje parafenylenediamin (PPD). Způsobuje poleptání, puchýře a různé reakce, které mohou trvat měsíce, je obtížné je diagnostikovat a léčit. 3

Jak se vypořádat s existujícími tetováními?

Stávající tetování nemá žádný vliv na těhotenství. Spíše by to mohlo být naopak: strie na kůži může vzor zkreslit nebo změnit barvu. Jediným způsobem, jak může nějak pomoci, je použití zvlhčovačů. Například bambucké máslo, které na kůži zanechává ochrannou vrstvu. 10

Může být laserové tetování odstraněno během těhotenství?

Pro několik sezení, v závislosti na složitosti vzoru, lze tetování odstranit laserem. Těhotné ženy však patří do skupiny lidí, pro které je tento postup z několika důvodů nežádoucí.

Pod vlivem laseru se inkoust dělí na mikročástice, které se nakonec absorbují do krevního řečiště a bezpečně se odstraňují z těla..

Za prvé, úplné odstranění tetování je poměrně pomalý a bolestivý proces, který může trvat až 10 sezení 10-30 minut. Po manipulaci zůstává kůže po nějakou dobu zanícená, kromě zčervenání jsou možné i puchýře a krvácení.

A za druhé, stejně jako v případě tetování, účinek reziduí chemikálií vstupujících do krevního řečiště a mízy na plod nebyl zkoumán. jedenáct

Nejen většina dermatologů doporučuje, aby těhotné ženy tetování odložily, ale ne každý pán s tím souhlasí. Ale pokud se stále rozhodnete, zde jsou jednoduchá opatření, která musíte vzít v úvahu:

 • Nejprve informujte pána o svém těhotenství;
 • počkejte do druhého trimestru, aby se do této doby vyvinuly hlavní orgány dítěte: nervy, kosti a svaly;
 • Ujistěte se, že váš tetovací umělec nebo salon dodržuje všechna výše uvedená bezpečnostní opatření. 10

Mohou těhotné ženy dostat tetování??

Někdy se stává, že žena dělá tetování, nevěděla, že je těhotná. V tomto případě vyvstává otázka - mohlo by se to udělat? Jaké to může mít důsledky? Žena, která ví o své pozici, může také chtít získat tetování. V tomto období se koneckonců dívky vyznačují nepředvídatelností. V tomto případě musíte vědět o základním principu, který spočívá v tom, že v časných stádiích těhotenství může buď skončit, nebo pokračovat normálně. To ovlivňuje mnoho faktorů. To platí nejen pro tetování, ale také pro různé drogy, alkohol nebo rentgen.

Pro těhotné ženy, které již vědí o svém stavu, ale stále chtějí získat tetování nebo pravidelné tetování, bude tento článek velmi užitečný.

Jaké je nebezpečí

Každý umělec tetování odmítne tetování na těhotnou ženu. To se samozřejmě týká těch, kteří pracují na základě licence. Pokud velitel pracuje nelegálně, je přístup k němu přísně zakázán. Tyto pány by nikdo neměl kontaktovat..

Jaká jsou rizika tetování? Zvažte nejnebezpečnější možné důsledky..

 1. Nebezpečí nakažení virem HIV nebo hepatitidou C. Při návštěvě tetovacího salónu si nemůžete být jisti, že s nástroji používanými mistrem se pracuje docela dobře. Proto není vyloučena infekce těmito nebezpečnými chorobami. Těhotná žena by neměla zapomenout, že v tomto případě riskuje nejen své zdraví, ale i zdraví svého budoucího dítěte. Stojí za to vystavit oběma organismům takové riziko?
 2. Nebezpečí bolestivého šoku. Je těžké najít mistra, který dostane tetování pomocí místní anestézie. Vysvětlují to tím, že jeho použití bude v rozporu s kvalitou práce. Ale i když to pán souhlasí, je kontraindikováno, aby těhotné ženy užívaly takové léky. Dívky v tomto období již čelí mnoha stresům a nepříjemnostem. Může těhotná žena vydržet tak dlouho bolest, že se musí nevyhnutelně setkat s tetováním? I když žena přesto hrdinsky vydrží bolest, takový účinek povede k silnému nárůstu adrenalinu. A to může mít nepříznivý dopad na dítě.
 3. Alergie. Během tohoto období je velmi nebezpečné získat tetování také kvůli možnosti alergické reakce, zejména pokud žena neví, jak její tělo bude reagovat na inkoust. Léčba takové alergie je dlouhý a obtížný proces. Pokud se na kůži objeví vyrážka, puchýře nebo otok, ovlivní to také vzhled tetování..

Na základě výše uvedeného lze říci, že těhotným ženám je přísně zakázáno tetování. Protože je to spojeno s příliš velkými riziky, jak pro samotnou ženu, tak pro zdraví jejího nenarozeného dítěte.

Jak to vypadá s tetováním?

Tetování lze nazvat jedním z typů tetování. Tento postup je dnes velmi běžný. Téměř všechny moderní kosmetické salony to nabízejí. A ženy to rádi dělají. Těhotná žena chce vypadat dobře ne méně než kterákoli jiná. Proto mnozí chtějí tetování. Navíc vám umožní vypadat skvěle i bez make-upu. Během tohoto období se však žena musí vyrovnat s tím, že je nucena vzdát se mnoha věcí, aby nedošlo k poškození dítěte. Mnoho z těchto zákazů bude platit i během laktace. Tetování platí i pro tyto zákazy. Proč je to zakázáno?

 1. Během procedury je pokožka narušena. A to může vést k tomu, že se do těla dostanou různé nebezpečné infekce. Je důležité si uvědomit, že v této chvíli by žena neměla myslet pouze na sebe.
 2. Postup je vstříknout pigment pod kůži. Reakci těhotné ženy v tomto případě nelze předvídat. K zánětu může dojít, i když předtím žena postup normálně tolerovala.
 3. Při aplikaci tetování se používají anestetika, která jsou schopna proniknout placentou. Mohou také způsobit alergie..
 4. Přestože mistr používá anestezii, během procedury je stále přítomna bolest.
 5. Tetování rtů je také kontraindikováno, protože vyžaduje prevenci herpesu léky kontraindikovanými během těhotenství.

Nakonec můžeme říci, že těhotné ženy musí opustit tetování i tetování. Alternativou v tomto případě může být dočasné tetování henou nebo kovové tetování.

Natáhne se tetování?

Mnoho těhotných dívek, které se dozví o těhotenství, se obává stavu tetování, které se může zhoršit. Zejména pokud je umístěn na břiše nebo v bederní oblasti. Kůže v těchto místech se přirozeně natáhne, což pravděpodobně nepříznivě ovlivní vzhled obrázku. Objevené strie zkazí její obrys, barvy budou bledší. Tyto modifikace však můžete snížit pomocí několika užitečných doporučení..

Tetování během těhotenství.

Náš výběr

Ve snaze o ovulaci: folikulometrie

Doporučeno

První známky těhotenství. Ankety.

Sofya Sokolova publikovala článek v Příznaky těhotenství, 13. září 2019

Doporučeno

Wobenzym zvyšuje pravděpodobnost početí

Doporučeno

Gynekologická masáž - fantastický efekt?

Irina Shirokova publikovala článek v Gynekologii 19. září 2019

Doporučeno

AMG - hormon proti mullerům

Sofya Sokolova publikoval článek v Analýze a průzkumech, 22. září 2019

Doporučeno

Oblíbená témata

Autor: // Lyalka 2017 //
Vytvořeno před 20 hodinami

Zaslal: PoMiDoRk @
Vytvořeno před 6 hodinami

Zaslal: * Medúza *
Vytvořeno před 19 hodinami

Zaslal: * Ма ** Ма *
Vytvořeno před 18 hodinami

Zaslal: Аlivka
Vytvořeno před 17 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 8 hodinami

Zaslal: Margarishka
Vytvořeno před 7 hodinami

Zaslal: * Noble *
Vytvořeno před 9 hodinami

Zaslal: @ КСУ @
Vytvořeno před 4 hodinami

Zaslal: Puzzled
Vytvořeno před 14 hodinami

O webu

Rychlé odkazy

Populární sekce

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pouze pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je jako lékařskou radu. Stanovení diagnózy a výběr léčebných metod zůstává výhradním právem vašeho lékaře!

Mohou těhotné ženy dostat tetování

Tetování během těhotenství: je možné věci?

Autor: Rebenok.online · Zveřejněno 27.2.2017 · Aktualizováno 02.14.2019

Tetování je považováno za způsob sebevyjádření osoby. I během těhotenství ženy vyjadřují touhu zdůraznit svou individualitu pomocí prsního vzoru. Ale ne každý pán souhlasí, že otěhotní tetování. A existuje mnoho důvodů..

Co je tetování??

Tetování je perzistentní vzorec podvozku, který se používá při poranění kůže. Pod kůži je představena barvicí základna potřebného stínu. Proces nanášení tetování provádí indukční stroj. Tenká jehla poškozuje kůži. To umožňuje pigmentu proniknout do hlubších vrstev dermis..

Tetování je považováno za formu moderního umění. Výběr obrázku je založen na osobních preferencích. Každý člověk dává do tetování zvláštní význam. Nejčastěji na těle jsou zobrazeny:

Délka zákroku závisí na velikosti tetování a místě jeho vyplnění. Ve většině případů se anestézie neprovádí. Proces řízení barvy pod kůží je bolestivý, ale únosný.

Trvání hojení tetování závisí na dodržování základů péče a regeneračních funkcí pokožky. Zásady správné péče o tetování zahrnují:

  Chraňte před nečistotami a prachem..

Mohou těhotné ženy dostat tetování??

Tetování během těhotenství se nedoporučuje. To je velmi nebezpečné pro zdraví ženy a jejího nenarozeného dítěte. Proces vyplnění obrazu a doba hojení mají negativní účinek. Pro tento zákaz existuje estetický důvod. Po narození se vzhled tetování nemusí změnit k lepšímu..

Manipulace zahrnující poškození kůže zvyšují riziko infekce nebezpečnými chorobami. Porušení sterility během zákroku je spojeno s vývojem HIV, hepatitidy a dalších závažných onemocnění. Nikdo z toho není v bezpečí.

V raných fázích

V prvním trimestru těhotenství nelze dítě nazvat plně formovaným. V jeho těle jsou položeny orgány, které vykonávají hlavní funkce. Jakékoli zásahy do tohoto procesu mohou vést k nevratným důsledkům. Inkousty, které se aplikují pod kůži při aplikaci tetování, mohou způsobit alergickou reakci. Jejich složení není tak bezpečné, jak by se mohlo zdát..

Bolest je nedílnou součástí postupu při tetování. K dosažení požadovaného výsledku mnoho mistrů nepoužívá anestetika, protože ovlivňují rychlost hojení. Bolest způsobuje stresující stav, který může způsobit potrat.

I když velitel souhlasil s anestetizací oblasti kresby, úroveň negativního dopadu se nesníží. V raných fázích není plod chráněn placentou. Složky léků proti bolesti volně pronikají do těla vyvíjejícího se dítěte.

V pozdních termínech

Ve druhém a třetím trimestru je plod pod spolehlivou ochranou. Ale dostat tetování během tohoto období se také nedoporučuje. Ženy v pozici mají často problémy s krevním tlakem a srážením krve. Manipulace zahrnující poškození kůže vedou ke špatnému zdraví. Možné omdlení.

V druhé polovině těhotenství přibývá na váze žena. Ložisko dítěte je často doprovázeno otoky. Obraz použitý během tohoto období po porodu ztratí svůj tvar. Je to proto, že se kůže během těhotenství protahuje. Mistr, který udělal tetování těhotným, není zodpovědný za konečný výsledek..

Tetování profesionálního mistra není drahý postup. Bude nepříjemné vyhodit peníze a ohrozit tak vaše dítě. Na konci těhotenství může proces tetování způsobit předčasný porod.

Efekty

Těhotná žena bude vědět, jaké důsledky může mít návštěva tetovacího salónu, a pečlivě přemýšlí o potřebě postupu. Riziko použití trvalého výkresu je následující:

  schopnost zavést infekci do těla;

Pokud je touha zdobit tělo tetováním silná, doporučuje se jej odložit až do období po porodu. U některých žen se touha po tetování objevuje pod vlivem hormonů. Po porodu se pohled na předchozí aspirace může radikálně změnit.

Tetování v těhotenství je dostatečně riskantní. Žena má právo rozhodovat se sama, ale musí si uvědomit, že dítě potřebuje ochranu před životním prostředím.

Tetování a těhotenství: zda se tetování dostane na tělo a co se stane, pokud vyplníte mehendi na paži: doporučení, všechna klady a zápory

Jasná žena za všech okolností, dokonce i těhotná žena, chce upoutat pozornost, a často se pro to rozhodnou aplikovat tetování na své tělo. Ale je možné získat tetování během těhotenství, poškodí to dítě, existuje alternativa?

Mohu dostat tetování během těhotenství?

Během těhotenství, zejména v prvním a třetím trimestru, může jakýkoli zásah, účinek na tělo matky způsobit potrat, smrt dítěte.

Proto stojí za to zvážit klady a zápory, kontraindikace tetování, a teprve poté se rozhodnete sami.

Tetování během těhotenství: klady a zápory

Lékaři kategoricky nedoporučují tetování během těhotenství a laktace. Většina doporučení je omezena na skutečnost, že musíte nejprve porodit a krmit dítě, a pak se rozhodnout, zda aplikovat tetování na tělo..

Kontraindikace

Na základě zákazu lékařů je tetování v těchto případech:

 1. První trimestr těhotenství, kdy ještě není vytvořen plod.
 2. Zvýšený arteriální a intrakraniální tlak.
 3. Pro alergie na složky barvicí směsi, léky a léky proti bolesti používané při aplikaci výkresu.
 4. Pokud se vyskytnou záněty a vyrážky na kůži, vředy - to může vyvolat ostré šíření infekce v celém těle.

Jak dlouho mám dělat

V raných fázích těhotenství je získání tetování přísně kontraindikováno. V prvních třech měsících jsou položeny vnitřní orgány a systémy plodu a jakýkoli zásah, zejména při aplikaci barvicích pigmentů pod kůži, může způsobit alergie, infekce, potraty atd..

Navíc je to vždy bolest a stres, které nemají nejlepší vliv na stav matky a dítěte, během těhotenství.

Později, ve 2. a 3. trimestru, je plod již vytvořen, chráněn, ale během tohoto období je také nežádoucí tetování. To může vyvolat:

 1. Zvyšuje riziko infekce.
 2. Tlakové rázy.
 3. Problémy s koagulací krve se vyvíjejí a mnohem více.

Jaký typ tetování je lepší použít

Pokud se žena stále rozhodla ozdobit své tělo vzorem - vyplatí se najít alternativní tetovací řešení. Toto je kresba henny - mehendi. Výhody jsou zřejmé:

 1. To je bezpečnost pro dítě a matku - přírodní složky rostlinné henny nepoškodí, neovlivní průběh těhotenství.
 2. Žena si může aplikovat kresbu doma a tato technika nezajišťuje zranění, narušení integrity pokožky.
 3. Pokud je kresba nudná, nebude její odstranění v budoucnosti obtížné, protože henna se nanáší na kůži, ale ne pod ní.

Mohu používat léky proti bolesti

Samotný postup nanášení obrázku na tělo zahrnuje zavedení barvicího pigmentu pod kůži jehlou. A to je poměrně bolestivá procedura, zejména během těhotenství, kdy se výrazně zvyšuje práh bolesti u ženy.

Mistr proto bude přirozeně používat léky proti bolesti - masti nebo injekce, které při požití mohou proniknout do krevního oběhu a poškodit dítě placentou..

Na druhé straně bolest vyvolává nával adrenalinu - ztráta vědomí, kontrakce a potrat, předčasný porod. Důsledky pro ženu jsou negativní, a proto je anestézie v tomto případě prostě nezbytná.

Mohu tetování odstranit během těhotenství?

Pokud jde o odstranění dříve aplikovaného vzoru během období těhotenství, měl by být tento postup ponechán později. Koneckonců, co je odstranění tetování - je odstranění horní vrstvy kůže, spolu s barvivy. Postup je ze své podstaty velmi traumatický a bolestivý.

I když je to ten nejjemnější postup, nemusí kresbu úplně leptat, ale poškodí tělo matky a dítěte. Důležitým kritériem je v tomto případě bolest - konec konců není známo, jak se bude děloha „chovat“, která se díky traumatickému zásahu může intenzivně stahovat a vést k potratu.

I když se těhotná žena rozhodla pro tetování, vyplatí se zvážit řadu tipů a doporučení. A především se to týká její bezpečnosti a bezpečnosti dítěte.

 1. Výběr salonu, mistra, který v něm pracuje - zkontrolujte, zda mají osvědčení o práci, lékařské knihy, příslušné podmínky pro tetování.
 2. Při práci musí Master na vás dezinfikovat speciální zařízení, pracovat s rukavicemi.
 3. Také všechny jehly musí být jednorázové, barviva a inkoust v uzavřeném obalu.

Ujistěte se, že je čistá v kabině samotné, protože vždy existuje vysoké riziko zavedení HIV a hepatitidy, syfilis a jiné patogenní mikroflóry do těla matky.

Shrnutí a zodpovězení otázky, zda je to možné nebo ne, stojí za to tetování během těhotenství vyplatit - volba závisí na samotné ženě. Ano, ve skutečnosti lze všechna rizika minimalizovat. Ale ani ten nejzkušenější mistr vám nedá záruku, že v budoucnu tento dočasný rozmar nevyjde „na stranu matky a dítěte“..

Užitečné video

Je možné získat tetování během těhotenství - je to nutné?

Nic těhotného není těhotným ženám, včetně touhy být krásnou. A to je skvělé, ale teď byste měli myslet nejen na sebe. Pokud čekáte dítě, nejsou povoleny všechny kosmetické procedury. Pojďme podrobně diskutovat, zda je možné získat tetování během těhotenství..

Co je tetování?

Tattoo - kresba aplikovaná na tělo zavedením barvy do horních vrstev kůže. Hluboká penetrace barvicího pigmentu zajišťuje trvanlivost vzoru. Kvalitu tetování zaručují moderní vybavení a barvy. Mistři vytvářejí skutečná mistrovská díla malování na tělo.

Barva se vstřikuje do rány způsobené tenkou jehlou. Tento proces je docela bolestivý, ale zpravidla se neuchylují k úlevě od bolesti - zpomaluje proces hojení ran. Čas strávený na tetování závisí na složitosti kresby a dovednosti umělce.

Trvání hojení tetování závisí na péči o tetování a schopnosti těla regenerovat. V prvních dnech je nutné tetování namazat léčivou mastí, chránit před poškozením a infekcí, nechat vzduchové lázně.

Mateřské tetování

Mysli, drahá mumie - potřebujete to? I popis postupu je alarmující a jeho průchod není zjevně potěšením. Ani vy, ani dítě - cítí všechny vaše emoce.

Mimochodem, žádný pán nemůže provádět tetování během těhotenství. Jedná se o licencovaného mistra z právního salonu. Nezvažujeme dokonce domácí nelegální přistěhovalce.

Jaké je nebezpečí tetování

Při rozhodování, zda těhotné ženy mohou tetování získat, je třeba vzít v úvahu zájmy dítěte. Bohužel, tetování v těhotenství je opravdu nebezpečné z několika důvodů..

Tetování je krása, která není všem srozumitelná, a proto je třeba zvážit možná rizika a důsledky, z nichž je „pohybující se“ obraz nejnebezpečnějším, byť neestetickým „jevem“..

Riziko infekce

Jedním z nejčastějších způsobů, jak získat HIV nebo hepatitidu C, je použití nesterilních jehel. V profesionálních salónech by sterilita těchto služeb měla být v nejlepším případě, pravděpodobnost infekce je minimální. A přesto - nejde jen o vaše zdraví. Jste připraveni využít šanci na tetování?

I když je samotný postup proveden bezchybně, poškozená kůže se zahojí několik dní..

Změny v těle ženy, které očekávají dítě, mohou způsobit snížení imunity a zpoždění hojení. Infekce se může dostat do čerstvé rány, musí být léčena. Ale tyto masti poškodí dítě - první věc, na kterou byste měli myslet.

I když jste alergii za žádných okolností nikdy neměli, všechno bude poprvé..

Tetovací barvy mají komplexní chemické složení, které je pro tělo cizí. Kromě toho v těle budoucí matky probíhají hormonální změny, alergické reakce se mohou zhoršovat.

Bolest

I nejtenčí jehla zůstává jehlou a její injekce budou bolestivé. Představte si, kolikrát musíte propíchnout kůži, abyste vytvořili vzor mini teček! Anestezie se nepoužívá při aplikaci tetování, a trvá na tom, vzhledem k těhotenství, nestojí za to.

I když má budoucí matka vysoký práh bolesti, je nevyhnutelné dlouhodobé nepohodlí. Malý nákres se aplikuje asi půl hodiny. 30 minut stresu přeneseného na dítě.

Mimochodem, těhotenství může snížit práh bolesti.

První trimestr

Embryo se právě formuje, kladou se základní systémy podpory života. Placenta ještě nemůže dítě chránit.

A proto se inkoust, který se dostává do kůže a proniká do krevního řečiště, může dobře dostat do vznikajícího těla dítěte.

Dítě také není chráněno před adrenalinem, který tělo matky vylučuje bolestí.

Druhý a třetí trimestr

Inkoust pravděpodobně neublíží dítěti - vytvoří se placenta a dítě je silnější. Ale na otázku: „Mohu si pořídit tetování?“ je rozumné i nadále odpovídat záporně. Nyní jsou hlavní problémy zdraví mé matky. Těhotenství obvykle ovlivňuje krevní srážlivost a krevní tlak..

Určitě existují další změny související s porodem dítěte - nedostatek vitamínů a minerálů a další. Během práce mistra nesmíte ztratit vědomí, ale uzdravení bude trvat dlouho. Pokud ovšem samozřejmě není mistr, který se zaváže tetování pro těhotnou ženu. Věřím, že to rozhodně nestojí za to..

Modified Body = Modified Figure

A nejvíce útočné - je možné, že všechno bude marné. Postava ženy během těhotenství se nevyhnutelně změní. Nejde o žaludek, všechno je jasné. Ale nevyhnutelný přírůstek hmotnosti, otoky, strie změní stav pokožky celého těla.

Je nemožné předvídat, jak bude tetování vypadat po porodu..

Nezapomeňte na hyperpigmentaci, která může také změnit vzhled tetování..

Laktační tetování

Tetování během kojení je také nežádoucí.

Inkoust nepronikne do mateřského mléka, takže není pro dítě nebezpečný. Nebezpečí infekce však přetrvává a bolest při zákroku může ovlivnit laktaci.

Můžu udělat tetování

Trvalý make-up (nebo tetování) je další druh kosmetických procedur, které je vhodné odmítnout v očekávání dítěte. Toto je kresba obočí, očí a rtů zavedením barvicí řasenky do kůže. Jedná se o mnohem šetrnější postup ve srovnání s tetováním, ale princip je stejný - bolestivé narušení integrity pokožky a zavedení barev do ní.

V salonech se tento make-up aplikuje pomocí léků proti bolesti, přičemž léky na rty se léčí preventivním účinkem proti oparu. Během těhotenství jsou tyto léky nežádoucí. Nezapomeňte také na pravděpodobnost infekce, alergií a bolestivého šoku..

Proto bude odpověď na otázku, zda je možné, aby těhotné ženy prováděly tetování obočí, negativní.

To platí také pro mikrobladění během těhotenství - kreslení obočí mikroskopickými řezy. Kromě toho je hyperpigmentace tváře budoucí matky schopna upravit krásu utrpenou v salonu..

Bezpečná alternativa

Věř mi, jsi tak okouzlující! A pokud stále chcete zdůraznit přirozenou krásu tetování, používejte bezpečné, bezbolestné a efektivní metody - henna nebo kovové tetování..

Henna je přírodní barvivo, se kterým jsou na pokožce kresleny vzory. Trvají asi 10-14 dní, to znamená, že každé dva týdny můžete vytvářet nové úžasné obrázky. Navíc, s malou praxí, je snadné je vyrobit..

Poměrně novou technologií je kovové tetování. Jedná se o dočasné kovové třpytky tetování samolepky. Vypadají úžasně, ne-li to přehánějí. Držte kovové tetování 3-5 dní, opatrně a déle.

Tetování po porodu

Pokud se při rozhodování o tetování nerozhodíte, nedělejte to hned po narození.

Za prvé, toto není nejlepší volba pro kojení. Za druhé, nechte postavu vrátit do normálu. Cvičte, absolvujte masáž, pokud možno tělo zabalte. A poté si odvážně vyberte obrázek a místo pro něj. Pro nejlepší výběr se poraďte s pánem - řekne vám, kde je kůže nejméně ovlivněna změnami souvisejícími s věkem.

Mimochodem, tetování na břiše u dívek po porodu může být dobrým způsobem, jak skrýt vady, které se objevily - například jizva po císařském řezu. Nezapomeňte: vyberte si tetovací salon a mistři by měli být velmi opatrní, nenechat se oklamat nízkými cenami a vlastní propagací.

Již aplikovaná tetování

Mnoho dívek dostane tetování před těhotenstvím. Zcela přirozeně, jejich obavy o vzorec po těhotenství. Existuje riziko ztráty kvality, zejména pokud jsou tetování umístěna v břiše a dolní části zad..

Kůže se nevyhnutelně protahuje, proporce jsou zkreslené, barvy zblednou. Tomu nelze zabránit, ale změny lze minimalizovat..

Zde je několik návrhů:

 • nosit obvaz během těhotenství;
 • pravidelně cvičit pro těhotné ženy - posiluje svaly a snižuje napínání kůže;
 • hydratují pokožku speciálními krémy, vhodné jsou také kosmetické oleje;
 • po porodu jít na sport a sledovat stravu, aby se pokud možno vrátila k předchozím parametrům obrázku;
 • Pokud se tetování hodně změnilo, obraťte se na tetovací salon, nejlépe na stejného pána. Možná to bude možné opravit nebo upravit, nebo dokonce skrýt vady, které se objeví pod ním.

Závěr

Budoucí matka je zodpovědná nejen za sebe, ale především za dítě. Proto je sotva stojí za to riskovat a zdůraznit sebe a dítě kvůli tetování, i když neuvěřitelně krásné.

Těhotenství netrvá tak dlouho, můžete počkat. Kromě toho je zcela možné, že tato touha je inspirována hormonálním nárůstem a po porodu maminka změní názor.

Máte nějaké zkušenosti s tetováním? Nebo je možná musíte po porodu obnovit? Sdílejte doporučení a čekejte na vaše komentáře.

Je možné získat tetování a tetování během těhotenství?

Tetování a tetování na těle se staly samozřejmostí. Aby se zdůraznila jejich individualita, lidé jdou k pánům a žádají, aby sekali nekomplikovanou postavu na jedné nebo druhé části těla. Těhotné ženy často hledají takovou službu. Vyplatí se vyrábět tetování a tetování v tak zásadním období a jaké by mohly být důsledky, pokud budou kresby aplikovány na kůži?.

Co je tetování??

Pod tetováním se rozumí perzistentní vzorec spodku, který se aplikuje traumatizací horní vrstvy kůže a zavedením zbarvení základny potřebné barevné schémy. Pro usnadnění nanášení vzorů používejte speciální zařízení - indukční stroj, na jehož konci je umístěna nejtenčí jehla. Pomocí ostré jehly je povrch kůže poškozen natolik, že se do otevřené mini-rány může dostat barvicí kapalina. Pigment je distribuován přes hluboké vrstvy dermis a objevuje se určitý subkutánní obrazec..

Odkaz! Tetování jsou srovnávána s řadou současného umění. Ne každý specialista bude schopen vykonávat práci, která mu byla přidělena, ve vysoké kvalitě a bez rozvodu. Kromě toho v této oblasti činnosti jsou vysoká rizika zavlečení infekce do kůže, a proto je třeba mít dovednosti bezpečné práce.

Tetování může být vyrobeno v jakémkoli stylu a obsahuje obrázky, které klient preferuje, může to být:

 • abecední nebo digitální nápisy;
 • kresby zvířat, lidí, rostlin, ptáků, přírodních prvků;
 • vzory abstraktní vize (mohou kombinovat přírodu a člověka a písmena a mnohem, mnohem více).

Délka postupu pro aplikaci tetování bude záviset na jeho velikosti a složitosti designu. Ačkoli proces tetování není bezbolestný, provádí se bez úlevy od bolesti..

Poškozenou pokožku po zranění je nutné vyléčit. Doba trvání tohoto procesu přímo závisí na regeneračních vlastnostech kožního epitelu a na dodržování základních principů péče o tělo..

Po aplikaci spodního prádla musí osoba dodržovat několik podmínek:

 • tetovaná oblast by měla být poprvé chráněna před nečistotami, prachem a jinými látkami;
 • první týden by mělo být poškozené místo namazáno speciálním krémem nebo mastí, což bude doporučeno specialistou v salonu;
 • Nejprve je nutné vyloučit mechanické účinky na poškozenou pokožku (nenosit vlněné věci a je vhodné zvolit oblečení pro snadné stříhání);
 • dokud se rána nezhojí, je vhodné pozastavit těžkou fyzickou aktivitu;
 • zkuste nepoškrábat podrážděnou oblast a ne třít ji.

Mohou těhotné ženy dostat tetování:

- v raných fázích

V prvním trimestru těhotenství teprve začíná pokládka všech životně důležitých orgánů dítěte. Takto vytvořený plod tedy ještě nelze nazvat a jakékoli vnější vlivy mohou narušit užitečnost jeho vývoje. Barvy, které se používají pro práci, nejsou bezpečné pro nastávající matku i její dítě. V rané fázi těhotenství je riziko alergických reakcí vysoké.

Kromě toho postup pro aplikaci tetování provádí pán, aniž by anestetizoval část pracovní oblasti na těle. Důvodem je skutečnost, že anestetika zpožďují hojení rány a po ukončení práce se zvyšuje riziko infekce. Bolestivé pocity těhotné ženy se stávají zdrojem stresu, který je na první pohled neškodný a nemůže ovlivnit procesy v těle. Je to však právě ta nejmenší stresová situace, která může vyvolat potrat, protože nervové impulsy přímo vstupují do dělohy.

Pozornost! I když žena při nošení dítěte chodí na anestezii, úroveň negativního dopadu se příliš nesnižuje. V raných stádiích je plod stále zbaven plné ochrany před placentou, takže složky léků proti bolesti mohou volně pronikat do těla dítěte.

Lékaři proto nedoporučují používat spodní prádlo tetováním v počátečním stádiu těhotenství ženy. Rizika vznikající během tohoto procesu převažují nad výsledným, i když ohromujícím účinkem..

- pozdě

Ve druhém a třetím trimestru se placenta stává silnou a plně chrání dítě v děloze před všemi negativními vlivy. Lékaři však ani v tomto období nedoporučují rozmazlovat vaše tělo tetováním. Faktem je, že právě v tomto období těhotenství ženy začínají vykazovat problémy s koagulací krve a krevním tlakem. K těmto jevům dochází na pozadí nedostatku vitamínů, sedavého způsobu života nebo v souvislosti s jinými patologiemi v těle nastávající matky. Manipulace s pokožkou během tohoto období může vést k závratě a dokonce i mdloby..

Ale i když žena rozhodne o tak zásadním postupu, zváží klady a zápory, soustředí se na její vynikající zdraví, pak může být problém kosmetický. Těhotné ženy přibývají na váze velmi rychle. Za poslední období porodu může získat více než 10 kg. Je zřejmé, že její kůže je velmi napnutá, navíc se nevyhnutelně objevuje otok. Po použití tetování a porodu může kresba ohromně změnit strukturu: roztažení a rozostření.

Co je tetování?

Jinými slovy, permanentní make-up se nazývá tetování. Barvící složky se zavádějí na povrchové vrstvy kůže do hloubky nepřesahující desetiny milimetru. Tetování je považováno za trvalý obraz, téměř není ovlivněno negativními vnějšími faktory, navíc je tento výkres odolný.

Tetování během těhotenství: je možné věci?

Pro nikoho není tajemstvím, že se nyní děje další tetování „Boom“. Otvírají se nové salony, mnoho mistrů pracuje doma a tak dále. Samozřejmě pod „Boom“ spadají muži i ženy. Včetně těhotných žen. To vyvolává otázku, zda je možné získat tetování během těhotenství, nebo byste měli chvíli počkat? Tetování jsou samozřejmě skvělý způsob, jak se vyjádřit, osobní vize světa, nebo jen ozdobit tělo, jak se vám líbí - vše je vám k dispozici, ale dnes zjistíme, zda očekávat, že těhotné ženy porodí, nebo právě teď se budou spěchat k pánovi.

Tattoo - co to je?

Tetování je perzistentní vzorec podvozku, který nelze omýt, protože metoda zahrnuje „poranění“ kůže. Kůže je injikována jehlami potřebných odstínů. K tomu se používá indukční stroj..

Obecně to nemusí být ani vysvětleno. Teď určitě i malé děti znají tetování a zhruba chápou, o co jde.

Dnes jsou tetování jednou z mnoha forem moderního umění. Jak si vybrat obrázek, ať už bude mít nějaký druh sdělení světu nebo osobní - pouze osoba rozhodne, vše záleží na jeho preferencích. Nejčastěji se do tetování investuje určitý význam - dokonce i do nápisů, květin, zvířat a různých vzorů.

V závislosti na velikosti tetování a na místě, kde jste se rozhodli jej vyplnit, závisí konečná doba práce. Tento proces je docela bolestivý, ale únosný. Někteří se to dokonce líbí..

Pokud se budete řídit doporučenými základy péče, tetování se uzdraví dostatečně rychle. Doporučení:

 • Ujistěte se, že se na obrázek nedostanou nečistoty a prach;
 • V prvním týdnu po sezení bez problémů naneste na obraz a pokožku krém, který předepsal specialista;
 • Vyvarujte se mechanickému namáhání - noste maximální volný oděv;
 • V tuto chvíli je lepší ukončit trénink, musíte dát kůži odpočinek;
 • Minimalizujte třecí pohyby.

Jsem těhotná: mohu dostat tetování?

Lékaři během tohoto období nedoporučují tetování. Možná vás to překvapí, ale v této situaci to nemusí mít dobrý vliv na zdraví ženy a plodu. Zde je účinek dvojitý:

 • Proces plnění je nebezpečný.
 • Léčivé období také přináší nebezpečí..

Kromě toho se v závislosti na tom, jak velkou váhu jste získali během těhotenství nebo potenciálně přibývají, může samotný obraz zhoršit. Důležité je také místo „vycpávky“. To je také nebezpečné z jiného důvodu - přinejmenším vždy existuje riziko zavedení různých infekcí. Například stejná HIV, hepatitida a další věci. I v dobrých a drahých tetovacích salónech se to může stát..

Brzké těhotenství

Musíte pochopit, že první trimestr je „základnou“ pro dítě. To znamená, že orgány se začínají pomalu formovat, objevují se základní funkce těla atd. To znamená, že jakýkoli zásah může nepříznivě ovlivnit jeho budoucí zdraví. Vznikají tak nevratné důsledky. Naneštěstí pro tento účel je vhodná barva nanesená pod kůži. Může se například objevit alergická reakce. Složení tam je daleko, daleko nebezpečné.

Dalším bodem je potřeba přenosu bolesti. Ano, bude to bolet. Vyplňování tetování není dost snadné a stále musíte tento proces vydržet, protože malé jehly vás propíchnou v dostatečném množství. Navíc většina mistrů nepoužívá anestetika - přímo ovlivňuje konečnou rychlost hojení. Bolest = stres = jeden z důvodů možného potratu. Stále chci využít šanci?

Ano, řekněme, že jste přesvědčili mistra, aby pracoval s anestetikem a oblast bude znecitlivěna. Ale říká někdo, že léky proti bolesti v této době jsou užitečné? Vůbec ne. Dítě se dosud neobjevilo jako ochrana ve formě placenty, takže s nimi musíte vydržet!

Je třeba poznamenat, že v důsledku těhotenství a zvýšené vnímavosti těla jako celku bude bolest při silném tetování mnohem silnější, než jakákoli jiná žena není na svém místě..

Pozdní těhotenství

Vzhledem k tomu, že plod má nyní placentu, a proto ochranu, ukazuje se, že tetování lze vycpávat? Lékaři ve druhém a třetím trimestru, stejně jako v prvním trimestru, nedoporučují rozhodovat o tom, i když to opravdu chcete. Nyní jste stále zodpovědní nejen za své vlastní zdraví, ale ještě důležitější je za zdraví budoucího malého chlapce.

Můžeme rozlišit následující důvody, proč byste neměli tetování získat později:

 • Problémy srážení krve. Ne vždy, ale dost často se s nimi musí těhotné ženy vypořádat.
 • Vysoký krevní tlak. Možnost mdloby během manipulace s jehlou.
 • Přírůstek na váze, vzhled strie. Tetování se také může měnit v závislosti na tom, kolik kilogramů bylo v této fázi získáno. A daleko od toho k lepšímu, za které pánové nemohou nést žádnou odpovědnost čistě fyzicky.
 • Schopnost volat předčasný porod.
 • Je to jen nákladný postup a nyní musíte přemýšlet o jiných výdajích, nevyhazovat peníze a dokonce ohrozit vaše dítě.

Pokud chcete chodit s tetováním, použijte hennu lépe. To má několik výhod:

 • Žádné poškození zdraví matky a dítěte;
 • Méně problematické použití;
 • Žádné období zotavení;
 • Pokud se vám kresba nelíbí nebo se nudit, po krátké době bude vymazána a můžete udělat další.

Jaké důsledky by měly být připraveny?

Už jsme zjistili, zda je možné tetování vyplnit během těhotenství nebo ne - nyní je čas mluvit o možných důsledcích návštěvy tetovacího salónu s cílem získat to, co chceme:

 • Infekce.
 • Pravděpodobnost patologií způsobených vaší vinou dítěte.
 • Potrat.
 • Předčasné narození.
 • Nesoulad s vašimi touhami po narození.

Nestačí to dočasně opustit tento podnik? Věříme, že více než. Navíc, pro většinu žen, tato posedlá touha vzniká právě kvůli samotnému těhotenství - hormony hrají! A poté, i když bylo tetování přesto nacpané, se nápady dramaticky změní. A s tím musíte jít po zbytek života.

Jakmile je tělo úplně obnoveno, postava bude ve vašem obvyklém stavu, pak můžete jít - pokud nezměníte názor. Mezitím těhotná „napněte si pás“ a neriskujte zdraví dítěte nebo dítěte, nestojí to za to!

Články O Neplodnosti