Hlavní Analýzy

Těhotenství po hysteroskopii polypů: příprava a hodnocení žen

Použití hysteroskopie v moderní gynekologii je velmi univerzální. Provádí se v případě ženských příznaků, přítomnosti patologických ložisek v děložní dutině, jakož i v boji proti neplodnosti a jako diagnostický přípravek pro asistované reprodukční metody.

Název službyCena
Úvodní konzultace s gynekologem2 300 rub.
Ultrazvukový gynekologický expert3 080 rub.
Intrauterinní antikoncepční aplikace4 500 rub.
Hysteroskopie22 550 rub.
Opakovaná konzultace gynekologa1 900 rub.
Získání otisků (škrábání) pro cytologické vyšetření500 rub.
Laparoskopie (1 kategorie obtížnosti)61 000 rub.
Program Zdraví žen po 4031 770 rub.
Léčba děložního čípku (léků) pro 1 zákrok800 rub.
Diagnostické kyretáž12 000 rub.

Hysteroskopie dělohy před eko, recenze

Ženy, které popisují své vlastní životní situace, se často doporučuje podstoupit hysteroskopický postup jako všelék na neplodnost. Zčásti taková tvrzení nejsou bez významu, ale neměli byste se absolutně spoléhat na metodu výskytu těhotenství. Zde je nutné pochopit, proč se doporučuje hysteroskopie před eko, recenze žen, které podstoupily tento postup, přičemž se zdůrazňuje její diagnostický význam. Pokud pacientka trpí dlouhou dobu neplodností, její ošetřující lékař předepíše úplné vyšetření, aby zjistil, co je její příčinou. Hysteroskopie je jednou z nejúčinnějších metod. Koneckonců, můžete vidět na mnoha fórech záznamy žen, které v procesu hysteroskopie, na pozadí absence stížností a klinických projevů, s výjimkou absence těhotenství, je diagnostikován patologický stav. V důsledku toho je příčinou neplodnosti polyp nalezený v děložní dutině nebo přítomnost adhezí v děložní dutině, malá velikost myomatózního uzlu, která nebyla viditelná při ultrazvukovém vyšetření, možná vrozená malformace - přítomnost intrauterinního septa, stejně jako endometrióza, endometriální hyperplazie a mnohem více další. Jakmile se zjistí důvod, je jasné, co je třeba bojovat a jaká opatření je třeba přijmout. Použitím stejné hysteroskopie je patologické místo odstraněno pomocí zařízení resekující komponenty. Ženy po tomto typu intervence popisují krátké cykly hormonální terapie a po několika měsících již existuje přímá příprava na IVF.

Některé ženy také ve svých recenzích uvádějí, že byly provedeny opakované IVF procedury, ale v důsledku toho k těhotenství nedošlo. Současně nebyla u těchto pacientů provedena hysteroskopie. Po neúspěšných pokusech stále doporučují provádění hysteroskopie, a to i na pozadí toho, co by se zdalo být úplným blahobytem. U některých pacientů je předepsán před IVF bez přítomnosti patologických lézí a lézí podle výsledků různých studií. V důsledku toho ženy odmítají a nechávají zpětnou vazbu, že hysteroskopii nepovažují za nezbytnou, protože vše je v pořádku. Ale nakonec, dříve nebo později, ztraceným časem, musíte se obrátit na tuto operaci a zjistit důvody nemožnosti těhotenství.

Hysteroskopie: recenze, které otěhotněly

Pravděpodobnost otěhotnění po hysteroskopii je velmi vysoká.

Tato operace zpravidla poskytuje velmi dobré výsledky, pokud jde o reprodukční sféru. Když hysteroskopie, recenze, těhotenství u žen nastane pouze po jednom nebo dvou cyklech. Zároveň samozřejmě doporučují pokusit se otěhotnět nejdříve o šest měsíců později. Když se provádí hysteroskopie dělohy, popisuji hodnocení těch, kteří po ní otěhotněly, jako pozitivní, zejména proto, že operace je minimálně invazivní a poměrně snadno tolerovatelná a účinek, který překročil všechna očekávání.

Šance na těhotenství po hysteroskopii s kyretáží.

Počet těhotenství po zákroku je mnohem větší než bez něj. Těhotenství po laparoskopii a hysteroskopii nastává, protože lékař určuje příčinu neplodnosti a předepisuje etiotropickou terapii.

To se samozřejmě týká žen se zdravotními problémy a možného početí. Poměrně častým problémem je například endometriální polyp v reprodukčním věku. V tomto případě těhotenství, které nastalo po hysteroskopii endometriálního polypu, recenze zanechají nejpříznivější díky hojivému účinku a návratu reprodukční funkce ženy..

Nástup těhotenství po hysteroskopii: recenze lékařů

Názory lékařů se jako vždy liší. Někteří považují hysteroskopii za povinný postup před plánováním těhotenství, pokud existuje neplodnost. Jiní, zejména před aplikací in vitro fertilizace, to považují za nepraktické a tvrdí, že v tomto případě existuje riziko potratu. Každý konkrétní případ je samozřejmě individuální a vyžaduje osobní přístup..

Kategorie odborníků, kteří používají tuto diagnostickou metodu při léčbě neplodnosti a obnovení plodnosti ženy, zaznamenává pozitivní výsledky v procentu následných těhotenství. To je zvlášť zřejmé, když se odhalí patologické ohnisky, když nastalo těhotenství po endometriální hysteroskopii, přičemž recenze jsou pozitivní jak od ošetřujícího lékaře, tak od zdraví těhotné ženy..

Kolik po hysteroskopii můžete otěhotnět

Po zákroku, samozřejmě, každá žena chce vědět, jak dlouho po hysteroskopii můžete otěhotnět. Přesná data však nikdo nemůže pojmenovat, protože vše záleží na problému, který způsobil neplodnost, a také na doprovodných patologiích v ženském těle.

Stejné schéma se zpravidla provádí v případě použití eko po hysteroskopii, recenze a dojmy reprodukčních lékařů a pacientů vycházejí ze získaných výsledků - přítomnosti progresivního těhotenství v děložní dutině. Toto těhotenství vyžaduje neustálé pečlivé sledování. Jak však ukazuje lékařská praxe, eko-hysteroskopie je velmi příznivá (recenze pacientů to jasně ukazují na fórech).

zjištění

Při morálním sebevzdělávání pomáhají ženy, které samy testovaly hysteroskopii - těhotenské schéma, uvědomit si význam a nezbytnost postupu. Hysteroskopie však bohužel neznamená absolutní výsledek následné koncepce, zejména pokud příčinou neplodnosti je jakákoli jiná patologie (hormonální poruchy na ženském reprodukčním systému nebo hormonální poruchy štítné žlázy atd.). Diagnostickou hodnotu této metody však nelze podceňovat, a proto byste se měli rozhodnout pro hysteroskopii, pouze pokud se ujistíte, že vám nic nebrání stát se matkou na cestě k cíli.

Když můžete otěhotnět po odstranění polypu z dělohy - plánování těhotenství

Těhotenství po odstranění polypů je možné okamžitě po období zotavení. Přesto je mnoho žen nuceno podstoupit další vyšetření, aby se předešlo komplikacím během těhotenství..

Koncepce po odstranění polypů dělohy: plánování těhotenství

Pokud je polyp již diagnostikován, v žádném případě to nebude schopen vyřešit. Jedinou adekvátní léčbou je chirurgický zákrok. Pooperační období vyžaduje povinné dodržování všech lékařských doporučení pro rychlé zotavení ženského těla.

Moderní techniky umožňují ženám s nerealizovaným mateřstvím porodit své vlastní děti brzy po operaci. Plánování těhotenství by však mělo být prováděno s mimořádnou opatrností..

Metody odstraňování polypů dělohy

Odstranění polypu se provádí několika způsoby, které jsou vybrány na základě:

 • obecná klinická anamnéza žen,
 • laboratorní a instrumentální výzkumné údaje,
 • povaha polypózy,
 • riziko maligního růstu.

Jedinou dostatečnou léčbou pro endometriální polyp je chirurgický zákrok.

Rozlišují se následující typy intervence:

 • Polypektomie. Odstranění nastane pootočením polypu, dokud se nevypne. Po spálení rány elektrodami nebo tekutým dusíkem. Dále je polyp odeslán na histologické vyšetření. Týden po operaci je provedeno ultrazvukové vyšetření..
 • Kyretáž. Chirurgický postup známý jako kyretáž zahrnuje kyretáž polypu endometria v děloze. Tento postup je často komplikován pooperační infekcí a opakováním polypózy.
 • Ablace děložní dutiny. Ablace se používá u žen v dospělém věku s realizovaným mateřstvím nebo u žen s rizikem degenerace polypu do maligní formace.
  Odstranění se provádí laserem, vysokofrekvenčními vlnami, tekutým dusíkem, elektrickými proudy. Po ablaci není žena schopna rodit dítě sama.
 • Hysteroskopie děložního polypu. Tento postup má lékařskou diagnostickou povahu a týká se endoskopických metod odstraňování polypů.
  Hlavní výhodou je schopnost diagnostikovat a současně odstranit polypy pomocí výkonného optického zařízení. Kromě toho je zotavení z takové manipulace mnohem rychlejší..
 • Hysterektomie nebo vysoká amputace. Radikální metoda léčby polypózy v případech podezření na tumorigenní degeneraci novotvarů a růst metastáz. Děloha je odstraněna spolu s dodatky.

Nejběžnější metodou je polypektomie - chirurgická technika chránící orgány, která umožňuje ženě v blízké budoucnosti realizovat požadované mateřství..

Polyp odstraněn - faktory ovlivňující zpoždění těhotenství

Ve velké většině nevede odstranění nekomplikovaných polypů k vážným důsledkům a problémům s následným porodem dítěte. Mnoho žen uspěje v bezpečném početí do jednoho měsíce po operaci. Existují však faktory, které mohou oddálit dlouho očekávané těhotenství..

Hormonální poruchy

Nestabilní hladiny pohlavních hormonů jsou častou příčinou opožděného početí. Kliničtí lékaři se obvykle setkávají s významnými nadměrnými hladinami estrogenových ženských pohlavních hormonů. Na jedné straně v takové situaci rostou šance na početí. Na druhé straně nestabilita poměru hormonální rovnováhy může vyvolat odmítnutí vajíčka plodu.

Nejběžnějším způsobem odstraňování polypů je polypektomie - chirurgická technika chránící orgány, která umožňuje ženě v blízké budoucnosti realizovat požadované mateřství..

Při neúspěšných pokusech na pozadí hormonálních poruch existuje riziko relapsu polypózy.

Infekční choroby

Pooperační stav žen je často komplikován infekcí. Pokud se infekce stala spouštěčem pro tvorbu polypů, je penetrace patogenního média do pooperační rány poměrně velká.

Infekce může proniknout s nedostatečnou hygienou vybavení a antiseptickým ošetřením genitálií po manipulaci.

Infekce ovlivňují možnost otěhotnění, která se projevuje v následujících projevech:

 1. Recidivující polypóza;
 2. Intrauterinní infekce embrya a rostoucího plodu;
 3. Poruchy a anomálie ve vývoji orgánů, systémy nenarozeného dítěte;
 4. Rizika předčasného a pozdního potratu.

Aby se předešlo infekčním komplikacím, mělo by být těhotenství naplánováno po dokončení antibiotické terapie..

Spolu s obvyklými vyšetřeními byste měli darovat krev na polymerázovou řetězovou reakci, bakteriologickou analýzu na nepřítomnost aktivní infekce.

Proces adheze

Adheze jsou možné po kyretáži dělohy. Kyretáž způsobuje vážné trauma dělohy, takže zotavení trvá několik měsíců. Tvorba adhezí je způsobena tvorbou kordů, které se mohou stát překážkou úspěšného plánování těhotenství. Adheze vyžadují opětovné odstranění.

Abyste předešli riziku adhezí:

 • dodržujte všechna doporučení lékaře;
 • navštěvovat elektroforézu, magnetoterapii, laserovou terapii, terapeutická cvičení, ultrazvukové terapie.

Anemické krvácení

Po odstranění polypů je možné vnitřní krvácení.

Kvůli ztrátě krve:

 • vzniká anémie z nedostatku železa,
 • hladina hemoglobinu a objem erytrocytů.

V takové situaci je početí a normální těhotenství obtížné.

Pokud dojde k těhotenství, plod má chronický hypoxický syndrom.

Aby se zabránilo anémii, jsou požadována následující doporučení:

 1. Léčebná rehabilitační terapie přípravky železa;
 2. Eliminace krvácení;
 3. Korekce výživy.

Ženy musí absolvovat pravidelné lékařské vyšetření, ultrazvukové vyšetření, vyšetření krve a moči, aby bylo možné plně realizovat zdravé mateřství..

Obecná nevolnost, slabost

Únava a stresový faktor mohou oslabit ženské tělo. Menstruační nepravidelnosti se často spojují, a proto problémy s běžným početím.

K vyřešení problému je doporučen průběh komplexů vitamínů a minerálů a aktivní životní styl. Důležitým aspektem je vyvážená strava a odstranění špatných návyků.

Tvorba adhezí je způsobena tvorbou kordů, které se mohou stát překážkou úspěšného plánování těhotenství.

Pokud neexistují vážné komplikace, odborníci doporučují naplánovat těhotenství v následujících 2-3 měsících po odstranění polypů.

Nejprve jemné metody vylučují těžké trauma do děložní dutiny. Za druhé, vždy existuje riziko recidivy polypózy, po které bude vyžadován nový postup odstranění.

Mohu otěhotnět po kyretáži?

Jedna věc, kterou je třeba pochopit - těhotenství po léčbě polypózou je reálnější než před chirurgickým zákrokem.

Každá operace vyžaduje určitou dobu zotavení, a proto je pro ženu důležité:

 • podstoupit léčbu drogami,
 • udělat kontrolní ultrazvuk,
 • nechte se otestovat na infekci a začněte otěhotnět.

Celková doba pooperačního období se pohybuje mezi 7-12 týdny. Pouze pokud neexistují žádné komplikace a je dokončen průběh lékové korekce, můžeme přemýšlet o plození.

Kolik můžete otěhotnět po hysteroskopii??

Po hysteroskopii se šance na úspěšné početí a ukončení přirozeného těhotenství významně zvyšují, ale není možné určit přesný čas. Těhotenství se může objevit okamžitě nebo o několik let později.

V případě absence těhotenství bude žena muset podstoupit další diagnostiku pro:

 • infekční choroby,
 • děložní endometrium,
 • rysy ovulace u žen.

Možná budete muset podstoupit dlouhou léčbu hormonální substituční léčby. Důležité jsou analýzy kvality spermií u mužů.

V praxi mají ženy v reprodukčním věku možnost otěhotnět od 4 týdnů do 6 měsíců po chirurgické léčbě polypózy bez komplikací.

Další informace o plánování těhotenství po postupu kyretáže popisuje odborník v tomto videu:

Šance na otěhotnění po odstranění polypů jsou mnohem vyšší u žen v reprodukčním věku. Není možné předvídat přesné načasování kvůli individualitě každého organismu. Reprodukční aktivita žen je určována mnoha různými faktory, včetně traumatického účinku na endometrium v ​​důsledku terapeutických a diagnostických opatření.

Můžete si domluvit schůzku s lékařem přímo na našem zdroji.

Koncepce po hysteroskopii: vyhodnotit šance

V prvním měsíci byste neměli plánovat těhotenství po hysteroskopii. Přesné načasování závisí na údajích o manipulaci, výsledcích, komplikacích nebo jejich nepřítomnosti. Hysteroskopie je diagnostická a terapeutická. Postup je zpravidla předepsán pro účely zkoumání, ale pokud jsou během operace zjištěny odchylky, postupují k radikálnímu jednání.

Podstata postupu

Hysteroskopie je minimálně invazivní intervenční technika, široce se používá v gynekologii. Indikace výkonnosti jsou děložní patologie:

Operace se také provádí k diagnostice nemocí a je často předepisována pro ženy s neplodností..

Podstatou postupu je zavedení optického zařízení do děložní dutiny pro posouzení stavu funkční vrstvy a korekce patologických procesů. Dříve pacient prošel testy. Při zákroku se používá lokální nebo celková anestézie - záleží na indikacích. Pro zavedení hysteroskopu se provede prodloužení děložního hrdla. Když je zařízení v děložní dutině, přenáší obrázek na obrazovku. Optický systém funguje jako manipulátor a umožňuje lékaři opravit různé patologie.

Na monitoru s vícenásobným zvětšením vyhodnocuje odborník stav endometria a ústí vejcovodů. Ovaria a vajcovody zůstávají skryty před hysteroskopem po celou dobu. Pokud je v těchto oblastech patologie, je pacientovi předepsán laparoskop..

Pokud diagnóza ukázala, že v děloze nejsou žádné patologie, optický systém se odstraní a pacient dostane závěr. V případě potřeby se provede biopsie - plot malé oblasti endometria pro další podrobné studium.

Během hysteroskopie může lékař kauterizovat ložiska vnitřní endometriózy, odstranit novotvary, provádět kuretáž jednotlivých zón.

Účinnost této minimálně invazivní manipulace je obtížné - s minimálním zásahem a nepřítomností poškození břišní dutiny vám hysteroskopie umožňuje diagnostikovat a léčit komplexní patologické procesy v dutině dělohy.

Komplikace a důsledky

Všechny komplikace vznikající po hysteroskopii jsou rozděleny na časné a pozdní. U většiny pacientů postup končí bez negativních důsledků. Při řádné přípravě na operaci a následném přísném dodržování doporučení lékaře jsou rizika zpožděných komplikací minimální.

Po hysteroskopii se můžete setkat s následujícími komplikacemi (vzácné):

 • poškození jedné ze stěn genitálního orgánu - vyžaduje urgentní chirurgický zákrok k sešívání perforační díry, a pokud zde není pomoc, může být fatální;
 • krvácení z dělohy - vyžaduje kyretáž funkční vrstvy a při absenci pozitivního výsledku je odstraněn celý pohlavní orgán;
 • zánětlivé procesy - potřebují komplexní antimikrobiální, protizánětlivou terapii;
 • poranění děložní sliznice - vyžaduje další nápravné operace.

Komplikace vznikající měsíc po zákroku nebo více jsou zpožděné. Pacient může být narušen:

 • hormonální nerovnováha;
 • adheze v děložní dutině;
 • vytváření pojivové tkáně v místech, kde se provádělo kyretáž;
 • menstruační nepravidelnosti;
 • pánevní bolest;
 • neplodnost.

Aby se předešlo negativním důsledkům, doporučuje se:

 • Odpovědně přistupovat k přípravě na jmenování hysteroskopie;
 • Proveďte postup na certifikovaných klinikách;
 • brát předepsané léky po zákroku;
 • pravidelně navštěvovat lékaře pro ultrazvukové vyšetření a bimanální vyšetření, zejména v prvních měsících po hysteroskopii;
 • řiďte se doporučeními ohledně plánování těhotenství.

Kdy mohu otěhotnět po hysteroskopii?

Období zotavení pro plánování těhotenství po hysteroskopii je stanoveno individuálně. To, jak se můžete pokusit otěhotnět, závisí na zdravotním stavu reprodukčních orgánů.

 • Těhotenství po hysteroskopii lze naplánovat okamžitě, pokud byl postup proveden pro diagnostické účely. Je důležité, aby během vyšetření nebyly nalezeny žádné podmínky, které by bránily početí. Lékaři doporučují čekat na nový cyklus. Je třeba mít na paměti, že špinění po zákroku není menstruace, pokud nebylo provedeno plné kyretáž.
 • Po hysteroskopii se doporučuje zahájit plánování nejdříve o 3 měsíce později. Odstranění patologických míst vyžaduje delší obnovení funkční vrstvy dělohy. Často je po zákroku předepsána antibiotická terapie, během které je také nutné chránit před početí.
 • Těhotenství lze plánovat nejdříve o šest měsíců později, pokud po minimálním invazivním zásahu vzniknou komplikace. Toto období je minimální a může se zvyšovat v závislosti na závažnosti negativních důsledků..
 • Doktor individuálně určí, kolik můžete začít otěhotnět, pokud je po operaci vyžadována hormonální léčba. Oprava se zpravidla jmenuje na období 6 měsíců. Období hormonální terapie je určeno povahou patologie..

Komentář lékaře

Porodník-gynekolog Anna Sozinova:

Hysteroskopii lze provádět jak s diagnostikou (detekce patologie dělohy, odběr endometria pro histologickou analýzu), tak pro terapeutické účely (odstranění děložního septa, pitva synechie, resekce submukózního myomatózního uzlu atd.). V každém případě je postup ukončen kyretáží děložní dutiny.

Podmínky plánování těhotenství po manipulaci jsou určeny identifikovanou patologií, přijatými terapeutickými opatřeními, přítomností / nepřítomností komplikací a dalšími faktory. Pokud byla provedena hysteroskopie pro diagnostické účely, je povoleno plánování těhotenství po nástupu další menstruace, tj. 1 - 1,5 měsíce po manipulaci (podle pravidel se provádí ve druhé polovině cyklu).

Hlavním stavem je absence patologických změn v endometriu při histologickém vyšetření. Pokud byla provedena hysteroskopie s kauterizací endometriální heterotopie v děloze, disekcí synechie, resekcí uzlu / intrauterinního septa atd., Plánování těhotenství by mělo být odloženo o nejméně 3 měsíce, to je období nutné k uzdravení povrchu rány v děloze a obnovení plného endometria.

Kromě toho lze termíny plánování těhotenství prodloužit až na 6 měsíců se jmenováním hormonální terapie v případě hyperplastických procesů v endometriu, adenomyózy a jiných nemocí dělohy. V tomto případě je navrhovaná koncepce odložena o dobu léčby hormony plus jeden měsíc po jejím ukončení (ultrazvukové sledování stavu dělohy a její sliznice). Stručně řečeno, načasování plánování těhotenství po hysteroskopii je individuální v každé konkrétní situaci a je určeno ošetřujícím lékařem..

Co se stane, pokud si počnete dítě ihned po operaci

Pokud nejsou problémy s plodností, můžete ihned po hysteroskopii otěhotnět. Lékaři však nedoporučují spěchat do početí. U většiny žen jsou během zákroku odhalena různě závažná porušení, která, pokud nejsou překážkou těhotenství, mohou poškodit její průběh..

Pokud těhotenství nastane okamžitě po hysteroskopii, nebude to považováno za nebezpečné pro zdraví žen. Minimálně invazivní intervence je méně traumatická a vyžaduje trochu času na zotavení. Pokud byly během diagnostiky zjištěny patologie, prodlužuje se doba zotavení.

Negativním momentem pro početí je nedávno provedená hysteroskopie s kyretáží nebo odstraněním patologických ložisek. Funkční vrstva genitálního orgánu se dosud plně nezotavila a není připravena přijmout vajíčko plodu. Pokud došlo k implantaci, mohou během těhotenství vzniknout potíže:

 • zmrazení plodu v důsledku hormonálního selhání;
 • vznik exfoliace a hematomů v důsledku endometriálního selhání;
 • vývoj fetoplacentální nedostatečnosti po dlouhou dobu v důsledku neléčených zánětlivých procesů;
 • infekce plodové vody a plodu nespecifickými mikroorganismy, které během hysteroskopie vstupují do děložní dutiny;
 • polyhydramnios a nízká voda, často způsobená zánětem dělohy a přívěsků;
 • nesprávné umístění místa dítěte kvůli tvorbě jizev a pojivové tkáně po operaci.

Je známo mnoho případů příznivého průběhu a vymizení těhotenství po hysteroskopii. Nelze jednoznačně říci, co se stane, pokud je dítě počato ihned po operaci. Přesnější prognózu a doporučení může poskytnout gynekolog..

Hysteroskopie snižuje šance na těhotenství?

Realita dnešního života je taková, že téměř 90% žen v reprodukčním věku zažívá nějaký problém s ovulací, početí nebo těhotenstvím. Rozsáhlé zavedení hysteroskopie v gynekologické praxi vedlo k tomu, že internet je plný otázek: kdo otěhotněla po hysteroskopii, kdy můžete naplánovat těhotenství po hysteroskopii, zda je těhotenství možné po hysteroskopii s kyretáží a mnoho dalších otázek na téma „Hysteroskopie a těhotenství“.

Hysteroskopie je minimálně invazivní diagnostická metoda a metoda pro rychlé odstranění patologických formací z dělohy, z nichž většina je příčinou ženské neplodnosti. Hysteroskopie sama o sobě šetří integritu děložního endometria co nejvíce. Při vyšetření s hysteroskopem je však možné provést aspirační nebo klešťovou biopsii, jakož i řadu dalších chirurgických zákroků, například kyretáž..

Varianty metody a jejich výhody

Metoda hysteroskopie a dodržování manipulační techniky mohou minimalizovat poškození integrity vnitřní endometriální vrstvy, vyloučit možnost vývoje jizvové tkáně, jakož i perforaci nebo perforaci děložních stěn. Díky těmto výhodám je těhotenství po hysteroskopii nejen možné, ale také nastává v nejkratším možném čase, pokud se však pomocí takové manipulace bylo možné zbavit příčiny neplodnosti. Hysteroskopie sama o sobě není postup, který umožňuje ženě s porodními problémy otěhotnět.

Diagnostická hysteroskopie

Uvádíme možné příčiny neplodnosti, které lze odstranit pomocí hysteroskopie, jakož i indikace její implementace s cílem objasnit diagnózu a zvýšit šance ženy na úspěšné otěhotnění v budoucnosti:

 • neúspěšný potrat, kontrakce stěn dělohy nebo předpoklad přítomnosti zbytků vajíčka během spontánního potratu;
 • vrůst antikoncepční spirály;
 • myomatózní nádor nebo uzly submukózní etiologie;
 • přítomnost cizího předmětu v děloze;
 • polypóza děložního hrdla, krku a stěn dělohy;
 • hormonální nerovnováha;
 • adenomyóza.

Pomocí hysteroskopické metody je možné ukončit neplánované těhotenství v raných stádiích. V tomto případě dochází k odstranění vajíčka plodu bez kyretáže děložní dutiny.

Tím se významně zvyšuje možnost otěhotnění v budoucnosti a ve srovnání s potratem prováděným tradiční metodou se výrazně zkracuje doba do příští ovulace..

Hysteroskopie s WFD

Místo „normální“ hysteroskopie lze předepsat samostatnou diagnostickou kyretáž (WDV) děložní dutiny, děložního hrdla a / nebo děložního čípku, která bude provedena hysteroskopickou metodou. Důvody takového provozního typu diagnózy jsou:

 • endometriální hyperplázie nebo dysplazie;
 • zbavit se nádoru v počátečních fázích jeho vývoje;
 • menstruační nepravidelnosti;
 • odstranění cyst, fibroidů, adhezí, polypů;
 • zdokonalení etiologie rostoucích buněk.

Navzdory skutečnosti, že WFD je stále traumatická, ve srovnání s jinými tradičními manipulacemi prováděnými bez hysteroskopu jsou důsledky takové kuretáže pro ženské tělo minimální. A díky včasné diagnóze patologií a schopnosti provádět chirurgický zákrok v děložní dutině, aniž by došlo k jeho řezání, se šance na otěhotnění u většiny žen nesnižují, ale spíše zvyšují.

Pokud bylo čištění provedeno na podezření z onkologie, pak otázka, kdy je možné otěhotnět po hysteroskopii zní nevhodně. Plánování těhotenství po hysteroskopii RDF musí být odloženo, alespoň dokud nebudou získány výsledky histologie ze zřejmých důvodů.

Úspěch a načasování početí po zákroku

Mohu otěhotnět po hysteroskopii? Ano, tento postup vám nejen umožňuje doufat v realizaci snu, ale občas zvyšuje šance na početí. Ale konkrétně odpovědět na otázku, kdy těhotenství přijde po hysteroskopii, je nemožné. Všechno je velmi individuální. Například, jak dlouho bude trvat, než bude tato příležitost realizována, závisí na tom, jaké konkrétní onemocnění brání těhotenství. Někdy není možné vyléčit neplodnost a v některých případech budete muset čekat s plány, protože budou předepisovány hormonální léky nebo dokonce intrauterinní zařízení.

Podle statistik je většina žen těhotná po profylaktických nebo „aborivních“ hysteroskopických manipulacích v období 2 až 6 měsíců. Lékaři však doporučují čekat pouhých šest měsíců. Po terapeutické hysteroskopii bude vše záviset na tom, zda je patologie překonána a jak rychle se obnoví hormonální pozadí a endometrium.

Užívání biopsie neovlivňuje zrání vajec vůbec. V tomto případě lékaři doporučují čekat na výsledky analýzy. A těhotenství po hysteroskopii endometriálního polypu je možné v prvních měsících, pokud po jeho odstranění nejsou žádné komplikace a neexistují žádné jiné příčiny neplodnosti. Při narušení průchodnosti vejcovodů bude vše záviset na rychlosti terapeutické léčby spojené s touto patologií endometriózy..

Hysteroskopické vyšetření a oplodnění in vitro

Tyto informace budou užitečné zejména pro ženy, které plánují otěhotnět pomocí techniky oplodnění in vitro (IVF). Lékaři pracující v reprodukčních centrech poznamenali, že hysteroskopie, která není uvedena na seznamu povinných vyšetření IVF, výrazně zvyšuje počet úspěšných IVF. Proč?

 • Za prvé, hysteroskopická technika umožňuje identifikovat patologie v děloze, které nelze určit pomocí ultrazvukového nebo magnetického rezonance.
 • Za druhé, léčba v centrech IVF je nákladná „potěšení“ a není zbytečná. Ceny jsou ovlivněny nejen vysokými náklady na činnosti. Z objektivních důvodů nejlepší reprodukční a gynekologičtí diagnostikové s nejvyšší kvalifikací pracují na takových klinikách, kteří dostávají dost přiměřené platy za své znalosti a zkušenosti. Výsledky hysteroskopického vyšetření na „pravidelné“ klinice a ve středisku IVF se proto mohou radikálně lišit.

Pokud je možné zvolit místo pro hysteroskopickou diagnózu, pak i když je plánování těhotenství plánováno přirozeně, je lepší tuto službu využít ve specializované instituci k oplodnění in vitro nebo projít tímto postupem na soukromé klinice se zkušeným gynekologem s prokázanou praxí.

Nebojte se hysteroskopických vyšetření nebo lékařských postupů. Nevztahují se na kontraindikace těhotenství. Tato technika byla vyvinuta speciálně pro zvýšení informovanosti diagnostiky gynekologických patologií a terapeutických manipulací..

Články O Neplodnosti