Hlavní Výživa

Co absolutně nelze udělat těhotným

Těhotenství je nejšťastnějším obdobím pro mnoho žen v životě. To však vůbec neznamená, že po získání břicha se můžete uvolnit a čekat na narození dítěte. Během 9 měsíců se plod vytvoří uvnitř lůna a nastávající matka by měla udělat vše, co je v jejích silách, aby se dítě narodilo zdravé a krásné. K tomu se musí zbavit špatných návyků a jíst pouze zdravé výrobky. V tomto článku bychom chtěli mluvit o tom, co by nemělo být těhotné. Dozvíte se, jaké potraviny jsou přísně zakázány jíst, co byste se měli zdržet a co můžete jíst z jídla s mírou. Čtěte a zlepšujte svou výživu s námi!

Boj proti špatným návykům

První věc, kterou by těhotné ženy neměly dělat, je alkohol. Mnozí jsou přesvědčeni, že sklenka vína při večeři nezpůsobí plodu žádné poškození (o tom si můžete přečíst v mnoha knihách). Ať už je to pravda nebo ne, nebudeme se hádat, ale faktem zůstává: alkohol může vést k různým malformacím, předčasným narozením a dokonce k potratům - takové případy se často vyskytly v lékařské praxi. „Stupeň“ v raných stadiích těhotenství během organogeneze je nejnebezpečnější, během kterého se v nenarozeném dítěti tvoří vnitřní orgány a systémy..

Pokud jde o kouření, může to také způsobit vážné poškození dítěte: s největší pravděpodobností se narodí se oslabeným imunitním systémem. Ve zvláště závažných případech jsou možné vážné problémy - například nerozvinutá plíce. Děti kuřáků častěji trpí astmatem a dalšími nemocemi plicního systému, takže pokud jste v poloze, ukončete závislost co nejdříve..

Jaké produkty jsou přísně zakázány nastávajícím matkám

Těhotné ženy mají svou vlastní stravu - hodně z toho, co bylo v poslední době základem stravy, může být pro dámu „v pozici“ jednoduše nebezpečné. Nastávající matky tedy nemohou:

 • Pokrmy ze syrového masa a ryb. Fanoušci různých sushi a exotických steaků budou muset vydržet, protože tyto produkty se mohou stát zdrojem listeriózy. Jedná se o velmi nebezpečnou nemoc, která může vyvolat potrat nebo vést k narození mrtvého dítěte. Z tohoto důvodu jezte pouze dobře vařené ryby a maso..
 • Lesní houby. Houby lze jíst, ale těhotné houby nemohou pěstovat houby, které rostou v přírodě. Absorbují všechno z prostředí, takže mohou obsahovat toxické prvky. Takové jídlo často vede k vážné otravě, takže je lepší ho odmítnout v jakékoli formě: vařené, smažené, konzervované atd..
 • Syrová vejce a nevarené mléko. Mohou vyvolat salmonelózu - nemoc, která může vést k závažným komplikacím. Může ovlivnit vývoj nenarozeného dítěte a léčba nemoci vyžaduje použití antibiotik, která nepředstavují pro plod žádný přínos..
 • Špatně umyté ovoce a zelenina. Kvůli nim může být žena otrávena, a pokud se zotaví, může to vyvolat dehydrataci, což je škodlivé pro ni i pro plod. Je také vhodné opustit „exotické“: exotické ovoce může obsahovat velké množství pesticidů, protože jsou zpracovávány. Říká se, že ananas a papája mohou způsobit kontrakce dělohy, a tím vést k předčasnému porodu.

Co těhotné ženy nemohou udělat: seznam nežádoucích potravin

Existují produkty, které někdy chcete, ale ne. Nejsou kategoricky zakázány, ale potenciálně nebezpečné, a proto by je každá těhotná žena měla odmítnout:

 • Hamburgery, cheeseburgery, párky v rohlíku, hranolky a další výrobky rychlého občerstvení. S takovým jídlem žena nejen přibírá na váze, ale také vážně kazí její zdraví, zejména kardiovaskulární systém.
 • Soda. Jakýkoli sycený nápoj obsahuje oxid uhličitý, což je celkem logické. Bubliny CO2 poté, co se dostali do žaludku, se začnou uvolňovat, což vede k říhání, vyprovokování pálení žáhy a nadýmání. V důsledku sodovky mají těhotné ženy často poruchy trávení (zácpa a průjem), a proto je lepší je odmítnout. Kromě toho tyto nápoje zvyšují chuť k jídlu a obsahují mnoho kalorií, takže mohou vést k přibírání na váze..
 • Koření a koření. Mohou je přidat do jídla těhotné ženy, ale nemůžete to udělat více. Hořčice, křen, ocet a další přísady mohou způsobit pálení žáhy a různé poruchy trávení. Některé zdroje tvrdí, že skořice je nejnebezpečnější koření, protože může ovlivnit kontrakce dělohy a vyvolat předčasný porod.
 • Různé omáčky. Mohou vyvolat žízeň, proč těhotná žena bude chtít pít neustále. Přebytečná tekutina v těle povede k otokům..
 • Smažené jídlo. Smažená jídla vytvářejí další zátěž pro játra a ledviny, které během těhotenství tvrdě pracují. Nemůžete smažit potraviny s velkým množstvím uhlohydrátů, například brambory, protože se vytvoří akrylamid, což ve velkém množství ovlivňuje vývoj mozku u dítěte.
 • Tukové maso. Tento produkt povede k přibírání na váze. Kromě toho jsou živočišné tuky v těle rozkládány poměrně dlouhou dobu a vytvářejí další zátěž pro játra..
 • Nějaká ryba. Žralok, mečoun, tuňák a marlin obsahují velké množství rtuti, což může vést k vážné otravě. Těhotné ženy nikdy některé z těchto odrůd neviděly, ale milovníky ryb často tuňáka jedí. Můžete ho jíst, ale v přísně omezeném množství, abyste nepoškodili tělo.
 • Niva a měkké sýry. Nemohou být těhotné (alespoň je lepší odmítnout zacházet), protože uvedené produkty mohou obsahovat bakterie listérie, které vyvolávají rozvoj listeriózy. Tuto nemoc jsme již zmínili. Škodlivé jsou také nepasterizované mléčné sýry, které mohou obsahovat salmonelu..
 • Káva. Není nutné ho úplně opustit, ale nedoporučuje se pít více než jeden šálek denně.

Potraviny, které lze jíst, ale s mírou

Při čtení tohoto článku si můžete myslet, že těhotné ženy nemohou na světě nic dělat, a proto je lepší se zavřít v místnosti a zařídit hladovku. Samozřejmě to tak není, proto vám nabízíme seznam dobrot, které můžete jíst v omezeném množství:

 • čokoláda: výrobek obsahuje kofein, a proto je vhodné jeho použití minimalizovat (zejména pokud žena pije kávu každý den);
 • čaj: také obsahuje kofein, ale jeho složení je poměrně malé, takže 4-5 šálků zeleného nebo černého čaje denně je pro tělo docela přijatelné;
 • sůl: čím delší je těhotenství, tím méně soli by mělo být spotřebováno;
 • mořské plody: můžete jíst, ale pouze ve vařené formě.

Správně jíst!

Samozřejmě musíte tolerovat, protože ve skutečnosti sedíte na nucené stravě a vaše tělesná hmota s tím nemá nic společného. Přejeme vám, abyste získali dostatečnou sílu a trpělivost, abyste zcela zakázali zakázané produkty. Zůstaňte s trochou a určitě budete mít krásné a zdravé dítě.

Co lze a co nelze udělat během těhotenství

Těhotenství je složitý proces formování dítěte. Tělo se obnovuje a vyžaduje, aby budoucí matka změnila stravu, životní styl. O tom, co je možné a nemožné během těhotenství, dále v článku.

Co je povoleno

Vývoj dítěte je příznivě ovlivněn užitečnými zvyky matky. Přizpůsobením se správnému životnímu stylu od prvního trimestru se zvyšuje šance na usnadnění procesu porodu.

Voda a jídlo

Během těhotenství je důležité sledovat množství spotřebované pitné vody. Kapalina musí být vyčištěna. Pro stabilní fungování těla by měla žena vypít alespoň 2 litry vody denně.

Udržování vodní bilance:

 • zabraňuje rozvoji nemocí genitourinárního systému;
 • zlepšuje krevní oběh;
 • zmírňuje otoky;
 • zlepšuje metabolismus.

Kromě čištěné vody obsahuje seznam toho, co můžete pít pro těhotné ženy, čerstvě vymačkané džusy a ovocné nápoje. Obsahují vitamíny a minerály nezbytné pro plný vývoj plodu. Normální množství kávy nebo čaje nepoškozuje dítě.

Kontrola výživy je stejně důležitá jako rovnováha voda-sůl. Během těhotenství můžete a měli byste přejít na potraviny s vysokým obsahem vitamínů, konzumovat více zeleniny, obilovin, masa. Je důležité, aby jídlo bylo čerstvé, důkladně omyté a podrobeno předběžnému tepelnému zpracování.

V prvních měsících těhotenství není nutné dodržovat diety - to by poškodilo pokládání vnitřních orgánů plodu a vedlo k patologiím.

Fyzická aktivita

Fyzická aktivita snižuje stres podporováním správné tvorby embryí. Lékaři sledující vývoj nového života sdělují podrobně, co mohou těhotné ženy dělat.

Doporučují nastávajícím matkám trénovat plavání nebo vodní aerobik. Cvičení zahrnutá v jejich komplexu připravují tělo k porodu, cvičí svaly pánve, naučí se ovládat dýchání, zabraňují vzniku křečových žil.

Cvičení na vodě snižuje riziko zranění, podvrtnutí. Zatížení je rovnoměrně rozloženo do všech svalových skupin, aniž by po tréninku způsobilo přepracování a bolest.

Šití

Pokud jde o výrok „mohou těhotné ženy plést nebo šít“, pak i přes pověru vyšívání neovlivňuje průběh těhotenství. Zákaz pochází ze starověku, kdy se kvůli nedostatečné znalosti medicíny věřilo, že pletení vyvolává udušení dítěte pupeční šňůrou..

Toto varování je irelevantní - dívky mohou bez obav o zdraví dítěte bezpečně dělat to, co mají rádi.

zdraví a krása

Pokud nemáte v barvě žádné toxické látky, můžete si vlasy barvit. Postup neovlivňuje stav plodu.

Totéž platí pro srážky. Změna účesu není schopna vyvolat potrat nebo rozvoj vrozených chorob.

Během těhotenství mohou těhotné ženy mít sex v případě, že je těhotenství normální. Je lepší se předem poradit s gynekologem.

Postupy

Můžete vzít neškodné léky proti bolesti - „No-shpu“ nebo „Paracetamol“. Užívání dalších léků a dodržování léčebného kurzu je diskutováno s ošetřujícím lékařem a gynekologem.

Vdechování není zakázáno. Pára je bezpečná, pomáhá léčit kašel a rýmu bez užívání léků.

Naprosto zakázáno

S ohledem na zachování zdraví dítěte by se žena měla vzdát špatných návyků a seznámit se s omezeními, která ohrožují příznivý průběh těhotenství..

V prvním trimestru jsou zákazy spojeny s tvorbou plodu. V této fázi existuje „karta“ vnitřních orgánů. Patologické poruchy jsou spojeny s nesprávným životním stylem a ignorováním varování..

V raných fázích

Chcete-li chránit dítě před negativními vlivy, musíte vědět, co v těhotenství nemůžete udělat v počátečních fázích.

 1. Vezměte si alkohol nebo kouř cigaret. Toto je železné tabu. Užívání alkoholických nápojů ohrožuje dítě mentální retardací, hypoxií, podváhou. V prvních týdnech je riziko potratu maximální.
 2. Chcete-li podstoupit fluorografii. Navzdory nízké radiační dávce má fluorograf účinek na dítě. Těhotné ženy jsou dočasně pozastaveny z výkonu, ale mohou být předepsány pro závažné podezření na vývoj nemoci.
 3. Očkování. Můžete být očkováni, pokud výhody pro matku oproti riziku pro plod. Zákazy proti tuberkulóze, zarděnkám a příušnicím.
 4. Jezte syrová, nezpracovaná jídla, mastná, kořenitá jídla. Těžká jídla negativně ovlivňují funkci jater a ledvin..
 5. Syrové mořské plody by měly být ze stravy vyloučeny. Obsahují rtuť, která ovlivňuje mozek dítěte..
 6. Sladká a mouka je omezená. V prvních měsících těhotenství je důležité volit nízkokalorické potraviny. Hmotnostní přírůstek bude sloužit při budoucím otoku nohou a obtížném průběhu práce.
 7. Eliminujte alergeny - čokoládu a citrus.

Po zbytek období

Kromě omezení týkajících se prvních měsíců po početí je třeba mít na paměti, že je přísně zakázáno těhotenství.

 1. Noste podpatky. Posun těžiště zvyšuje zatížení páteře a zvyšuje riziko neuralgie a radikulitidy. Nevhodné boty také vyvolávají otoky nohou a křečové žíly.
 2. Poloha nohou nohou snižuje krevní oběh v pánevních orgánech. Pro plod je plná hypoxie..
 3. Cestujte dlouho. Změna prostředí a přepravních podmínek negativně ovlivní stav těhotné.
 4. Zapomeňte na extrémní sporty. Adrenalinový nával ohrožuje dítě. Pro něj je neopodstatněné riziko matky fatální.
 5. Stres negativně ovlivňuje tvorbu plodu. Těhotná žena potřebuje pozitivní, klidné prostředí.

Buďte opatrní u bylinných léků. Tansy, oregano, aloe a dřišťál zvyšují tón dělohy.

Použití mořských řas nebo šťovíku ve velkém množství způsobuje nerovnováhu ve vývoji plodu.

Relativní zákazy

Vzhledem k nepotvrzeným výhodám nebo újmě nastávající matce a jejímu dítěti během konkrétních výkonů lékaři nedávají jednoznačné hodnocení toho, co je možné a nemožné během těhotenství..

Proto je návštěva solária v prvních týdnech těhotenství nežádoucí. Předpokládá se však, že s výhradou základních pravidel chování nebude tento postup škodlivý.

Dlouhá, nepřetržitá práce na počítači může vést k mrtvému ​​těhotenství. Každých 15 minut by měla být věnována fyzická aktivita.

Spory o frekvenci používání ultrazvuku přetrvávají. Někteří tvrdí, že časté postupy vedou k vážnému vystavení. Jiní naopak považují zařízení za neškodnou metodu pro hodnocení stavu dítěte.

Tipy pro těhotné ženy jsou do značné míry subjektivní - pro některé se zdá něco, co je pro některé nepřijatelné. Sama žena má právo zvolit si, který životní styl bude následovat.

Je důležité, aby maminka určila, co lze a co nelze během těhotenství udělat. Nebyl zdůrazněn, byl obklopen láskou, péčí. V takovém harmonickém prostředí se dítě narodí zdravé a šťastné..

Karanténní těhotenství: Často kladené otázky

Nosit dítě je důležitým a rozhodujícím obdobím v životě ženy. Ale občas pocit radosti z uvědomování si toho, co se objevilo uvnitř života, zahalují úzkosti a obavy spojené se zdravím dítěte..

V podmínkách epidemie a karantény se obavy ještě zhoršují - mnoho nastávajících matek se obává rizika nákazy a jejího dopadu na dítě. Ne vždy je možné epidemii úplně sedět doma, protože těhotné ženy musí navštěvovat prenatální kliniku, podstoupit testy, podstoupit ultrazvuk a další plánovaná vyšetření.

Zkusme přijít na to, co se opravdu musí bát uprostřed epidemie a jak se chovat těhotným během karantény, která potrvá do 30. dubna.

Je nový virus nebezpečný pro nastávající matky? Jsou na to náchylnější těhotné ženy? Mají vyšší riziko komplikací než ostatní?

Podle Světové zdravotnické organizace nejsou těhotné ženy v současné době vystaveny vysokému riziku..

Existují případy mezi těhotnými ženami, ale od začátku epidemie nebyly na světě zaznamenány žádné úmrtí těhotných žen a žen při porodu s vakcínou COVID-19. Existovaly komplikace, ale všechno to šťastně skončilo.

Mnoho lékařů navíc věří, že těhotné ženy snášejí koronavirus snáze [1] a nová infekce pro nastávající matky není nebezpečnější než jakákoli jiná virová infekce..

Jaká rizika jsou spojena s tímto onemocněním u těhotných žen??

Určitým rizikem je jakákoli virová infekce během těhotenství. Chřipka a SARS jsou vysoce nežádoucí, zejména v raných stádiích. Totéž platí pro koronavirus.

Vědci nemohou s jistotou říci, jak nemoc ovlivní dítě, ale nelze vyloučit pravděpodobnost následků, včetně těch nejzávažnějších (potrat nebo potrat). Proto je hlavním úkolem, zejména v raných stádiích, pokusit se vyhnout jakékoli virové infekci, včetně koronaviru.

Běžnou komplikací koronaviru je SARS. Pro budoucí matku je plná snížení saturace krve kyslíkem, což může vést ke komplikacím a potřebě nouzového císařského řezu.

Je možné, aby se těhotné ženy zúčastnily karanténních prenatálních klinik?

Vzhledem k karanténě v mnoha regionech Ruska se těhotným ženám doporučuje, aby nenavštěvovaly kliniku péče o těhotenství, pokud to není nezbytně nutné. Žena by měla informovat svého lékaře o tom, kde přesně bude v režimu sebepojetí. Lékařský dohled a vyšetření těhotných žen je u pacientů plánováno doma.

Je možný přenos koronaviru z matky na plod?

Přesné údaje o tom, zda se COVID-19 přenáší z matky na plod v děloze, zatímco není.

Doposud byl na světě zaznamenán pouze jeden případ nemoci u novorozence - 14. března v Londýně byl test na koronaviry bezprostředně po narození dítěte pozitivní.

V Číně bylo u žen v porodu hlášeno 9 případů SARS způsobených infekcí koronaviry. Virus však nebyl nalezen ani v plodové vodě ani v pupečníkové krvi ani v mateřském mléce. Novorozenecký krevní test na COVID-19 byl také negativní [2].

Lékaři, kteří v USA pracují s ženami infikovanými koronaviry, se domnívají, že se tato nemoc nepřenáší in utero.

V několika nových zprávách, které byly zveřejněny v časopise American Medical Association 26. března, však vědci připouštějí, že virus může být přenášen z matky na dítě placentou [3]..

Novorozenci v ohrožení?

Specialisté nezařazují novorozence v ohrožení. Kojenci nesou nemoc těžší než starší děti, ale lehčí než dospělí. Vážný průběh nemoci může být u dětí, které se narodily předčasně, s nízkou hmotností nebo vrozenými plicními problémy. Příznaky viru u dítěte mohou být horečka, letargie, dušnost, snížená chuť k jídlu.

Léčba novorozenců je symptomatická. V případě problémů s dýcháním může být přidán kyslík. V přítomnosti bakteriální komplikace - antibiotika.

Vzhledem k malému počtu porodů u žen infikovaných koronavirem je pro lékaře stále obtížné vyvodit závěry o průběhu nemoci u novorozenců..

Jak se chovat těhotná během epidemie?

Hlavní doporučení pro nastávající matky - nepropadejte panice, omezte kontakty s ostatními lidmi a dodržujte standardní preventivní opatření.

Umyjte si ruce často mýdlem. To je zvláště důležité po návštěvě veřejných míst a při kontaktu s jinými lidmi. Předtím se nedotýkejte rukama rukama. Pokud si nemůžete umýt ruce, použijte antiseptika na bázi alkoholu.

Pokuste se kontaktovat jiné lidi nebo navštívit veřejná místa, pokud to není nezbytně nutné..

Pokud stále potřebujete opustit dům, noste lékařskou masku. Nezapomeňte dodržovat pravidla pro používání masky:

 • Před nasazením masky na obličej si důkladně umyjte ruce mýdlem a vodou..
 • Během nošení se masky nedotýkejte rukama ani jinými předměty a odstraňte ji po 2-3 hodinách nebo po navlhčení masky.
 • Při odstraňování masky se nedotýkejte rukama zakrývající část obličeje. Sejměte ji zatažením za ušní špunty, masku zlikvidujte a ihned si umyjte ruce.

Používejte antiseptika nejen na ruce, ale také na vzduch. V lékárnách si můžete koupit prostředky Breathe - olej nebo inhalátorovou náplast. Jedná se o výrobky na bázi čistých éterických olejů s antivirovými a antibakteriálními účinky, používají se pro bezkontaktní profylaxi akutních virových infekcí dýchacích cest a snižují příznaky nachlazení.

Jejich používání je velmi snadné. Například, přilnavá lepicí pasta na dýchání se přilepí na oděvy, aby byla chráněna před viry, pokud opustíte domov. Olejový sprejový dýchací přístroj může být stříkán uvnitř nebo aplikován na oděv..

Během aplikace se odpařují, éterické oleje dezinfikují vdechovaný vzduch a tím snižují riziko infekce SARS a také snižují příznaky nachlazení a jeho komplikací. Účinek náplasti Oil and Inhaler Adhesive Patch je klinicky testován - bylo provedeno 17 studií s účastí více než 1000 pacientů. Dýchací prostředky lze používat nepřetržitě po celou dobu epidemie pro děti i dospělé.

Zkuste jíst správně, brát vitamíny. Věnujte pozornost komplexu Pregnoton Mom, který je určen speciálně pro ženy během těhotenství a během kojení..

Pregnoton Mom obsahuje 16 základních složek pro matku a dítě, včetně methyltetrahydrofolátu (vysoce aktivní forma kyseliny listové - Extrafolate ™), lipozomového železa (Lipofer ™), Omega-3, kombinace selenu + zinku + vitamínu C, jakož i vitamínu E a vitamínů Skupina B. Tyto složky jsou nezbytné pro nastávající matku jak pro prevenci akutních respiračních virových infekcí, tak pro průběh zdravého a klidného těhotenství, růstu a vývoje dítěte a pohody.

Pregnoton Mom se doporučuje začít užívat během těhotenství a pokračovat v užívání po propuštění z nemocnice během kojení.

Poskytněte mírné cvičení. Na internetu existuje mnoho těhotných vzdělávacích programů, které můžete dělat doma. Nezaměňujte nabíjení s čištěním - jeden nenahrazuje druhý.

Pokuste se panikařit a naladit na pozitivní. Místo toho, abyste četli děsivé zprávy, buďte zaneprázdněni kreativitou a seberozvojem: knihy, vyšívání, užitečné online workshopy - to vše je docela dostupné i během karantény.


Zdroje

[1] Zdravotníci v USA řekli, jak rodí v koronavírusu 09:23 04/04/2020 - RIA Novosti.

[2] COVID-19 u těhotných žen. Manuel B Schmid, Jehudith Fontijn, Nicole Ochsenbein-Kölble, Christoph Berger Dirk Bassler - The Lancet. 17. března 2020.

[3] Trio studií naznačuje, že těhotné ženy by mohly přenášet koronavirus in utero, což je v rozporu s předchozím výzkumem Anna Medaris Miller - Business Insider.

Co nelze udělat během těhotenství

V článku diskutujeme, co by se nemělo dělat během těhotenství. Řekneme vám, jaké akce těhotných žen jsou nežádoucí v raných a pozdních stádiích, jaké jsou příznaky. Dozvíte se, co v prvním, druhém a třetím trimestru nemůžete udělat a co nemůžete jíst.

Těhotná drží ruce na břiše

Pověra

Většina zákazů souvisejících s těhotenstvím existuje na úrovni znamení, víry a pověry. Většinu z nich lze vysvětlit, ale zároveň nejsou některá označení tak nebezpečná, jak by se mohla na první pohled zdát:

 1. Nemůžete sedět se zkříženýma nohama - toto znamení znamená, že se dítě narodí s křivými nohama. Neexistuje žádné vědecké potvrzení tohoto mýtu, ale sezení nohy nohou může vyvolat výskyt otoků, zhoršení žil v nohou a oběhové problémy v pánvi, zejména v pozdním těhotenství.
 2. Nemůžete ostříhat a barvit vlasy. Podle víry, pokud má těhotná žena účes, povede to ke skutečnosti, že se dítě narodí bez končetin. Současně to negativně ovlivní také zbarvení vlasů. Neexistují žádné vědecké důkazy. I když při barvení vlasů během těhotenství to nemusí být barva, kterou žena chce, ale v tomto případě se to stane kvůli hormonálním změnám v těle.
 3. Nemůžete šít - tato pověra je vysvětlena skutečností, že šití během těhotenství může vést k zapletení pupeční šňůry dítěte. Neexistuje žádné vědecké potvrzení toho, dědičnost ovlivňuje délku pupeční šňůry a zapletení je nejčastěji pozorováno u příliš aktivních dětí.
 4. Nemůžete plavat v nehybných vodách, opalovat se na slunci, navštěvovat solárium - ale tyto příznaky jsou nežádoucí ignorovat. UV záření je škodlivé pro plod a stojaté vody obsahují velké množství bakterií. A pokud vezmete v úvahu, že tělo těhotné ženy je nejčastěji oslabeno, což je důležité pro porodení dítěte, může pronikání bakterií do těla budoucí matky způsobit různé nemoci. Je také vhodné zdržet se horkých koupelí, návštěv saun a lázní.
 5. Nedotýkejte se zvířat. Kočky jsou potenciálními nositeli toxoplazmózy. Proto pokud se dotknete zvířete a poté si neumýváte ruce a nejíte nebo se nedotknete sliznice, bude těhotná žena kompletně infikována toxoplazmózou. Toto onemocnění způsobuje malformace dítěte. Z tohoto důvodu existuje pověra, že budoucí matky nemohou kočky mazlit.
 6. Nemůžete jít na pohřeb - pro mnoho lidí, kteří navštěvují hřbitov, je spojena smutek. A během těhotenství by nastávající matka měla zažívat pouze pozitivní emoce. Také taková pověra je způsobena skutečností, že ve velkém davu lidí existuje vysoká pravděpodobnost nakažení infekčních chorob..
 7. Nemůžete zvednout ruce nahoru - je docela možné, že jste často slyšeli o zákazu zvedání těhotných rukou. Tato pověra je způsobena například tím, že pokud žena zavěsí závěsy, bude se cítit závratě a padne. V ostatních případech zvednuté ruce budoucí matky nijak neublíží.
 8. Budoucím matkám by nemělo být upíráno - během těhotenství se nálada a touhy ženy mohou měnit několikrát denně, takže je ani nemá čas na jejich vyslovení. A pokud příbuzní o těchto tucích nevědí, pak se těhotná žena odrazuje, což negativně ovlivňuje dítě v děloze..

Všechny tyto pověry se vztahují k časnému a pozdnímu těhotenství..

Těhotné a alkohol

Špatné návyky

Zdraví nenarozeného dítěte závisí na zdraví těhotné ženy. Proto během těhotenství odborníci doporučují opustit všechny existující špatné návyky.

Pokud je těhotenství v 1., 2. a 3. trimestru přísně zakázáno:

 • Kouření - negativně ovlivňuje všechny systémy těla těhotné ženy a placenta zároveň nemůže chránit dítě před škodlivými účinky nikotinu. Všechny škodlivé látky, toxiny krve, pronikají do dítěte a nepříznivě ovlivňují vývoj jeho vnitřních orgánů. Důsledky kouření během těhotenství jsou zpoždění ve vývoji dítěte, jeho malá postava a váha, onemocnění plicního systému. Nikotin může také způsobit oddělení placenty, opožděné těhotenství a předčasný porod..
 • Pití alkoholu - alkohol proniká do plodu oběhovým systémem. Důsledky pravidelného užívání výrobků obsahujících alkohol těhotné ženy vyvolávají vývojové zpoždění u dítěte. To je zvláště patrné, když dítě dosáhne dvou let, má malý obvod hlavy, úzké oči a plochý zkosený obličej.
 • Užívání drog - takové drogy je přísně zakázáno užívat nejen těhotnými ženami, ale také absolutně všemi lidmi. Způsobují patologie všech vnitřních orgánů a srdce dítěte, nesprávný vývoj kostry, kostní a svalové tkáně, onemocnění ledvin, jater a genitourinárního systému. Nejhorší však je, že dítě, které se narodilo závislé matce, už má drogovou závislost.

Pití alkoholu, kouření a užívání drog jsou kategorické zákazy během těhotenství, které nejsou pověry a je třeba se jim vyhnout..

Těhotné a rychlé občerstvení

Co nejíst

Vývoj, pohodu a růst dítěte v lůně závisí do značné míry na tom, co jeho matka jí. V raném a pozdním stádiu těhotenství mění mnoho žen chuťové preference, proto je důležité věnovat pozornost tomu, jaká jídla by měla být ze stravy odstraněna:

  • Mastná, smažená jídla a uzená masa - tělo budoucí matky zažívá obrovský stres. Současně konzumace mastných a uzených potravin negativně ovlivňuje činnost jater, ledvin, močových cest a může také vést k rozvoji gastritidy. Pokud jde o uzená masa, existují zajímavé informace, že „tekutý kouř“ používaný při přípravě tohoto produktu může vést k rozvoji onkologie..
  • Stabilizátory a konzervační látky - přispívají k potlačení syntézy bílkovin nezbytných pro správný vývoj plodu.
  • Káva a černý čaj - pití těchto nápojů během těhotenství je kontroverzní. S nízkým krevním tlakem pomůže aromatická káva se smetanou normalizovat pohodu. A pokud je tlak vysoký, je pití kávy přísně zakázáno. Tento nápoj navíc způsobuje dehydrataci, což je také nežádoucí během těhotenství. Silný černý čaj pomáhá zvyšovat krevní tlak, takže je nežádoucí u hypertoniků.
  • Zesilovače chuti, různé přísady a barviva - budoucí matky potřebují přírodní vitamíny, které jsou dostatečné pro jahody, rybíz, maliny, meloun, hrozny a meloun. Použití chemických náhrad je však nežádoucí.
  • Čokoláda - malé množství čokolády nemůže těhotné ženě ublížit. Pokud ji však používáte ve velkém množství, může vyvolat alergii.
  • Houby - jíst houby v období porodu dítěte je nežádoucí. Důvodem je skutečnost, že existuje možnost otravy i v případě, že houby byly samostatně sklizeny.
  • Perlivé nápoje - použití těchto nápojů může způsobit nadýmání, nadýmání. Kromě toho mohou obsahovat konzervační látky, sladidla, což povede ke zvýšení hladiny glukózy v krvi a alergické reakci..

Během těhotenství je důležité jíst správně tak, aby ve stravě bylo dostatečné množství čerstvého ovoce a zeleniny, které tělo obohatí vitamíny. Zároveň je nutné se zaměřit na vlastní vkus, protože v případě toxikózy může nastávající matka pro ni jíst neobvyklé jídlo, jen aby se vypořádala s malátností.

Těhotná jde na sport

Životní styl

Pokud před počátkem vedla budoucí matka aktivní životní styl, musí nyní upravit svou životní pozici. Co je během těhotenství zakázáno:

 • Nemůžete provádět opravy, zejména v pozdním těhotenství. Důvodem je schopnost toxinů a barvy na počasí až po roce.
 • Nemůžete pít všechny léky za sebou, protože většina z nich je pro těhotné ženy zakázána. Pokud je nemoc překonána, měli byste se obrátit na lékaře a předepsat odpovídající léčbu. A očkování během těhotenství také nemůže být provedeno.
 • Zvedací závaží - maximální povolená hmotnost je 5 kg.
 • Zapojte se do těžkých sportů. Pro dobrou kondici se doporučuje používat jógu pro těhotné ženy..
 • Nemůžete spát na zádech, protože v tomto případě je stlačena vena cava umístěná pod děličkou.
 • Zapojte se do extrémních sportů nebo podnikněte jakékoli kroky vedoucí k adrenalinovému spěchu.
 • Sledujte hororové filmy, protože negativně ovlivňují nervový systém a v důsledku toho vedou k úzkosti v děloze.
 • Pokud existuje riziko potratu, nemůžete vstoupit do intimity. Anální sex není také vždy povolen..
 • Používejte boty na vysokém podpatku, protože chůze po nich zvyšuje riziko pádu a zranění a může také vést k vývoji křečových žil..
 • Nemůžete létat letadlem, zejména v pozdějších fázích těhotenství. Během letu dochází k poklesu tlaku, který může vést k potratu.
 • Nedoporučuje se nosit syntetické spodní prádlo, je lepší dát přednost bavlně.
 • Nepoužívejte spreje proti komárům, protože toxiny vstupují do krevního řečiště a do dítěte.

Jak vidíte, není tolik zákazů. Pokud budete dodržovat všechna výše uvedená doporučení, můžete minimalizovat vývoj komplikací během těhotenství a porodit zdravé dítě!

Pohlaví během těhotenství: funkce v trimestrech

Je možné mít během těhotenství sex - tato otázka vzrušuje všechny, bez výjimky, budoucí rodiče. Ne každá žena se však rozhodne o tom požádat lékaře. Co ti doktor říká? Lékař vám samozřejmě umožní mít sex, pokud těhotenství pokračuje bez komplikací a nastávající matka se cítí dobře. V tomto případě můžete mít sex od samého začátku těhotenství a před porodem.

Mohu mít sex v raných fázích těhotenství??

Lékaři říkají, že pokud je těhotenství nekomplikované, to znamená, že nehrozí žádné zhroucení, pak se navzájem milujte tak, jak potřebujete. Přirozeně musíte udělat odkazy na dočasný stav ženy, ale pokud je pohodlná, pak nemá smysl zbavovat ji a muže radosti ze sexuálního styku..

Sex v časném těhotenství tedy není zakázáno, pokud nehrozí ukončení těhotenství. Navíc může být dokonce užitečný a má několik výhod..

Výhody a poškození sexu během těhotenství

Sex během těhotenství může ublížit, pouze pokud existují lékařské kontraindikace sexuální aktivity. Nemůžete je ignorovat. Během tohoto období musíte dodržovat všechna doporučení lékaře, který sleduje vaše těhotenství.

Výhody sexu během těhotenství

Pomáhá vaginální sex během těhotenství? Sexuální život v tomto období je důležitý jak z fyziologického hlediska, tak iz psychologického hlediska. Pokud se při pohlavním styku nepocítíte nepohodlí, nedochází ke specifickému vaginálnímu výtoku, nedochází ke krvácení a lékař neomezuje váš obvyklý životní styl, pak se nevzdávejte potěšení. Proč je sex během těhotenství tak prospěšný? Látky obsažené v spermatu jsou důležitým stavebním materiálem pro embryo. Pokud to zdraví dovolí, neměli byste se vyhýbat pohlavnímu styku ani v raných stádiích (s výjimkou období, která jsou považována za nebezpečná: první tři týdny po zpoždění).

Během pohlavního styku během těhotenství je děložní čípek trénován: výhody sexu jsou v tomto případě zřejmé - usnadňují práci. Sperma změkčuje děložní čípek a činí jej elastickým. Když je krev vzrušená, vstupuje do genitálií, což vede ke zlepšenému oběhu v placentě, to znamená, že dítě dostává více kyslíku. Orgasmus podporuje produkci endorfinů, hormony štěstí v těle ženy zlepšují vývoj plodu.

Intimita v pozdějších fázích může vyvolat kontrakce, takže byste měli být velmi opatrní. Pokud je těhotenství považováno za dlouhodobé, přirozená stimulace porodu nepoškodí matku ani dítě.

Sex během těhotenství je velmi užitečný z psychologického hlediska. V tomto obtížném období je důležité, aby žena věděla, že je milovaná a žádoucí. V důsledku abstinence se partneři hromadí podráždění, což narušuje harmonii v rodině.

Co je škodlivé během těhotenství

Může být sex škodlivý pro těhotné ženy? Navzdory obrovským výhodám, které intimita přináší během těhotenství, v některých případech to může být škodlivé. Co je sex nebezpečné a kdy byste to neměli dělat během těhotenství? Během pohlavního styku děloha přijde v tónu, zatímco během orgasmu dochází ke kontrakcím. Pokud těhotenství pokračuje bez komplikací, pak se po krátké době po sexu všechno vrátí do normálu. Pokud však děloha zůstává po celou dobu v dobrém stavu, pozoruje se špinění, bolest nebo amniotická tekutina uniká, měl by se sex opustit. Poté, co se vše vrátí do normálu, stojí za to se vrátit do sexuálního života až po konzultaci s lékařem.

Nebezpečí pohlavního styku závisí na určitých obdobích a obdobích těhotenství. Ve dnech, kdy menstruace padla před početí, by se sex měl kvůli vysokému riziku potratu opustit, zejména na samém začátku těhotenství. Je sex dokonce škodlivý ve velmi raných fázích těhotenství? Pokud neexistují žádné kontraindikace, pak bude mít prospěch pouze sex, ale měli byste se zdržet 9 až 12 týdnů. Orgasmus během tohoto období je nebezpečný, protože embryo ještě není pevně zakořeněné.

Páry se často zajímají o to, zda je škodlivé mít sex v posledních fázích těhotenství, protože se předpokládá, že pohlavní styk může způsobit předčasný porod. Opustit intimitu je dva až tři týdny před DA, po kterém lze obnovit sexuální život. Období abstinence ve třetím trimestru je způsobeno tím, že stimulace dělohy může způsobit kontrakce. Ve třetím trimestru až do 37. týdne jsou kontrakce nebezpečné, protože dítě ještě není na plný úvazek.

Jasná odpověď na otázku, zda je během těhotenství nebezpečné mít sex, nemůže nikomu dát. Musíte přistupovat k intimnímu životu individuálně, proto se bez problémů poraďte s lékařem, který určí, co je pro vás to pravé. Chcete-li, aby sex prospíval pouze, buďte velmi opatrní kdykoli: zvolte pohodlné držení těla, vyhněte se intenzivním pohybům a hluboké penetraci.

Pokud se však žena obává něčeho, je lepší kontaktovat odborníka!

V jakých situacích se musíte zdržet intimity?

 1. Hrozí potrat.
 2. Žena již měla potrat (jeden nebo více).
 3. Placenta je umístěna nesprávně, zcela nebo částečně blokuje výstup z dělohy.
 4. Někdy má budoucí matka špinění.
 5. Očekává se, že se v rodině objeví dvě nebo tři děti.
 6. Jeden partner má příznaky infekce pohlavních cest.

Stává se, že manželé někdy ztrácejí touhu po sexu kvůli strachu, že intimní vztahy mohou dítěti ublížit. Ale nebojte se: dítě je spolehlivě chráněno silnou svalovou stěnou dělohy, plodovou vodou a sliznicí. Pokud se dítě začne pohybovat častěji během pohlavního styku nebo po něm, neměli byste panikařit. Její aktivita je pravděpodobně způsobena tím, že se děloha stahuje během orgasmu..

Nové pocity

Je známo, že během těhotenství mají některé ženy zvýšenou sexuální touhu. Stává se, že před začátkem devítiměsíčního očekávání nedosáhla nastávající matka orgasmu a po těhotenství měla příležitost zažít sexuální rozkoš. Ne všechny ženy však mají takovou situaci. Některé nastávající matky si stěžují, že touha milovat se během těhotenství se snížila nebo úplně zmizela..

Tyto změny jsou často spojeny s psychologickou náladou ženy v době očekávání dítěte a někdy s porodnickými problémy, kvůli nimž nemůžete myslet ani na sex

Nastávající matky často říkají, že během těhotenství se nezajímaly o svého manžela. Aby se předešlo problémům spojeným s tímto problémem, měli by se muži snažit být více pozorní k manželkám. Je proto důležité nezkoumat námluvu a náklonnost, zejména proto, že „platonické“ vztahy pro mnoho žen jsou nyní mnohem důležitější než sexuální kontakt.

Jaké pózy jsou vhodné pro sex

Studovali jsme rady odborníků a vybrali jsme si pózy, které vám umožní milovat se s radostí, zatímco budete čekat na vzhled vašeho dítěte.

Misionář

Póza je vhodná pro těhotenství v prvním, druhém a někdy i ve třetím trimestru, v závislosti na tom, jak se cítíte. Výhody: Ve spodní poloze je partner méně unavený, což člověku umožňuje nezávisle řídit proces. Tipy: Těhotné ženy v raných stádiích často projevují toxikózu. Z rytmických šoků vašeho partnera se může zesílit nevolnost a závratě. Chcete-li se vyhnout nepohodlí, požádejte svého partnera, aby příliš aktivně nehýbal. Pro bolesti zad není na škodu položit polštář pod dolní část zad. Ujistěte se, že se muž neopírá o váš žaludek.

Lžíce

Skvělá a bezpečná volba pro jakékoli období těhotenství. Pozice je obzvláště dobrá ve třetím trimestru, kdy vám velké břicho brání v přilnutí k sobě v poloze „tváří v tvář“. Výhody: V pozici „lžíce“ jsou ruce vašeho partnera zcela volné, proto vás může během intimity hladit.

Tipy: Tato pozice není vhodná pro všechny páry z mnoha důvodů. Například penetrace nemusí být dostatečně hluboká, pokud je penis partnera poměrně skromný. Aby muž pronikl hlouběji, vložte mezi kolena polštář nebo dva.

Jezdkyně

Kdokoli se rád dívá na nahé tělo svého milovaného, ​​zvláště pokud se její prsa znatelně zvýšila! Výhody: Z níže uvedených důvodů bude váš vyvolený schopen hladit vaše tělo a stimulovat klitoris. Mnoho žen říká, že v pozici „Jezdec“ je pro ně snazší dosáhnout orgasmu, protože mohou nastavit tempo a klitoris v této poloze tře o tělo muže, což zvyšuje potěšení.

Tipy: Pozice je nejlepší pro první trimestr, i když byste chtěli dřepnout na vrchol. V posledních fázích sedí nejlépe s ohnutými koleny. Pokud penis pronikne příliš hluboko nebo se unavíte rychle, jen se trochu nakloňte dopředu a položte na ruce váhu. Pokud leží na vysokém polštáři, můžete si položit ruce na ramena svého partnera.

Psí styl

Ideální poloha pro jakékoli období těhotenství. Je to zvláště dobré v posledním trimestru, protože zaoblené břicho se stává významnou překážkou pronikání do jiných pozic. Výhody: psí styl umožňuje snížit napětí na spodní části zad a bude skvělou volbou pro bolesti zad. Kromě toho je poloha na všech čtyřech celkem stabilní..

Tipy: Abyste se náhodně neopírali o žaludek, vložte pod něj několik měkkých polštářů. Pokud je velikost penisu příliš velká, můžete si vyrobit „tlumič pro lásku“ umístěním malého polštáře mezi hýždě a partnerský žaludek. Abyste se vyhnuli ostrým otřesům v přední stěně dělohy, nespoléhejte se na dlaň, ale na lokty - tato poloha změní úhel proniknutí penisu.

Nůžky

„Nůžky“ jsou varianty pozic, ve kterých jsou milenci umístěny tváří v tvář. Jedna noha každého partnera je umístěna mezi nohami druhého partnera. Tyto polohy pomáhají posílit klitorální stimulaci a jsou vhodné pro první dva trimestry. Plusy: neobvykle smyslná poloha pro zamilované páry. Můžete se navzájem dívat do očí, líbat a objímat.

Tipy: Když je žaludek již velký, je lepší dát pod něj polštář.

"Dámské sedlo" na boku

Tato možnost připomíná přistání v sedle ženy při jízdě, když jsou obě nohy na jedné straně sedla. Plusy: příjemné držení těla se nejlépe hodí pro první a druhý trimestr. Tato možnost je určena pro dominanci mužů, což ženě umožňuje lehnout si a zcela odpočívat..

Tipy: s nestandardními ohyby penisu zkuste otočit trup a změnit úhel vstupu. Pokud nemáte dostatek pocitů, použijte techniku ​​kývání (mimochodem, je to užitečné pro trénink svalů před porodem). V posledním trimestru může prodloužená poloha v této poloze způsobit závratě, takže je lepší ji použít na krátký styk.

Vodopád

Stabilní pozice pro ženu je dobrá v prvním a druhém trimestru. V posledních fázích těhotenství to vše závisí na vaší pohodě. Výhody: v této poloze můžete ovinout nohy kolem pasu partnera a držet ho za ruce, ovládat tempo. Pokud jsou ruce člověka volné, bude schopen hladit vaše tělo a věnovat pozornost klitorisu.

Tipy: Pokud máte sklon k omdlení, lehněte si, aby byla vaše hlava a ramena mírně zvednuta polštáři.

Jak často mohu mít sex během těhotenství??

Množství pohlaví, pokud to lékař nezakázal, může být libovolné. Někdy ženy na svém místě neustále vyžadují pozornost mužů, několikrát denně vyžadují uspokojení. Ostatní mohou ztratit zájem o tuto činnost, je to individuální. Je však důležité, aby k sexu došlo vzájemnou touhou bez donucení. Ve dnech špatného zdraví není žádoucí.

V procesu intimity je důležité pozorovat pocity. Pokud není bolest, pokud všechno proběhne hladce, můžete pokračovat, pokud máte potíže, musíte zastavit. V případě krevního výtoku byste se měli poradit s lékařem, abyste se vyhnuli komplikacím. Není třeba panikařit, ale konzultace s dohlížejícím lékařem nebude zbytečná.

Těhotenství není nemoc, takže musíte žít jako dříve. Sex je zdravá potřeba těla, která je přítomna při porodu dítěte. V tomto případě dítě necítí bolest nebo jiné nepříjemné pocity. Tělo ženy je navrženo tak, aby takové akce nemohly poškodit malý život. Je pouze důležité nezavádět infekce, netlačit na žaludek a pokud dojde k nepříjemnostem, jednoduše změňte polohu.

1 trimestr pohlaví

Chcete-li si užít sex, musíte si vybrat ten správný okamžik, který závisí na délce těhotenství. V prvním trimestru v těle nastávající matky dochází ke skutečnému „přehodnocení hodnot“, zejména pokud se očekává, že se prvorozený v rodině narodí. Žena je zcela pohlcena tím, co se s ní děje, studuje její „situaci“ ze všech stran, nakupuje a čte relevantní literaturu. Kromě toho se nastávající matka bude muset vypořádat s tzv. Registrací: shromáždit potřebné dokumenty a absolvovat testy předepsané lékařem na prenatální klinice. Možná, že v tuto chvíli bude muset přehodnotit režim činnosti nebo upřednostnit aktivní činnost před tišším povoláním, takže je čas udělat to, o čem se diskutovalo o něco vyšší. Pokud jsou navíc všechny tyto potíže doprovázeny toxikózou - nevolností, zvracením, ospalostí, nekonečnou únavou, otázka, proč žena nemá touhu po sexu, obvykle sama od sebe zmizí.

Další situace: těhotenství nastalo po několika letech léčby nebo v důsledku IVF. V tomto případě se šťastní rodiče často bojí, že se dokonce budou navzájem dotýkat. Pokud však lékař nedoporučil páru přestávku v intimních vztazích, neměl by se zveličovat křehkost situace. Další věcí je, že rozhodnutí opustit sex bylo výsledkem jednání obou manželů. Abstinence pomáhá některým párům klidně přežít čas velkých změn.

2 trimestrální pohlaví

Tento čas je považován za nejklidnější a nejpříjemnější pro nastávající matku. Proto si zástupci krásné poloviny lidstva velmi často všimnou, že jejich sexuální touha zesiluje. To lze vysvětlit skutečností, že ve druhém trimestru prochází toxikóza a žena se konečně začíná cítit dobře. Pokud jde o břicho, do této doby se obvykle nezvětšuje příliš velká velikost a hrudník se naopak zvětšuje, což je nepravděpodobné, že by partner zůstal lhostejným. Nejdůležitější však je, že nastávající matka nemá strach z otěhotnění: v důsledku toho se ona a její manžel dostanou více radosti ze sexuálního styku.

Pokud má žena porodnické potíže, jako je isthmicko-cervikální nedostatečnost, která může způsobit hrozbu ukončení těhotenství, lékař zakáže manželům sex

Stává se, že nebezpečné období těhotenství uplynulo, žena cítí prudký nárůst touhy a manžel pokračuje... „strach“ své manželky. Co můžete v tomto případě poradit manželům? Pamatujte, že milování znamená nejen sexuální styk: můžete si navzájem přinést radost a potěšení pomocí různých náklonností, což je také forma intimity..

3 trimestrální pohlaví

Třetí trimestr je doba, kdy většina žen není s pohlavím: žaludek rychle roste, může se objevit otok a všechny související problémy. Kromě toho jsou myšlenky nastávající matky obvykle pohlceny bezprostředním přístupem k porodu. Někdy se však žena cítí dobře, ale sex odmítá pouze kvůli strachu z předčasného porodu, které lze údajně vyvolat sexuálními vztahy. A marně: v situaci, kdy tělo ještě není připraveno k porodu a dítě není zralé k narození, kontrakce dělohy nemohou způsobit kontrakce. Ale v předvečer porodu se orgasmus skutečně stává impulsem pro dlouho očekávaný začátek. Kromě toho oxytocin, hormon, který stimuluje děložní kontrakce, a prostaglandiny ze semenné tekutiny, které mají stejný účinek, vstupují během pohlavního styku do krve nastávající matky..

Když nemůžete mít sex během těhotenství?

Během těhotenství nemůžete mít sex, pokud:

 • Těhotná žena má hormonální poruchy;
 • Existuje riziko potratu;
 • Pokud existují genetické abnormality plodu;
 • Žena nebo její sexuální partner má podezření na infekce reprodukčního systému.

Jsou období, kdy je těhotné ženy přísně nemožné mít sex kvůli různým hrozbám (přerušení těhotenství, předčasný porod). Je důležité vědět, v jakém období těhotenství nemůžete mít sex a dodržovat tato pravidla. Kritická období zahrnují první tři měsíce těhotenství. Po implantaci trvá fetální vajíčko čas na posílení. Až do sedmi týdnů je chorion, který se v budoucnu stane placentou, velmi slabý, takže byste se měli vyhnout kontrakcím dělohy způsobeným pohlavním stykem. V prvním - třetím měsíci těhotenství nemůžete mít sex, i když neexistují žádné patologické jevy, a těhotenství pokračuje dobře.

Na otázku, od kterého týdne těhotenství nebudete mít sex, může určitá odpověď poskytnout pouze osobní lékař, protože vše je individuální. Podle obecných doporučení by měla být intimita ukončena dva až tři týdny před DA. V této době těhotenství je děložní tonus kontraindikován, pohlaví nemůže být způsobeno hormonem, který, když se dostane do krevního řečiště během orgasmu, stimuluje kontrakci dělohy. To může způsobit kontrakce. Příčinou předčasného porodu může být také mechanický účinek na děložní čípek, ke kterému dochází při tření.

Články O Neplodnosti