Hlavní Bolest

Co může kojící matka jíst?

V zájmu zdraví dítěte musí mnoho kojících matek omezit jejich výživu a odmítnout své oblíbené jídlo. Období laktace u ženy je vždy zvýšenou zátěží a nedostatkem spánku. Spotřebuje se hodně energie a tělo často trpí nedostatkem vitamínu. Ovoce pomáhá tento nedostatek vyplnit, ale pokud je vše jasné s obvyklými jablky a hruškami pro nás, pak otázka „je možné jíst banán kojící matce?“ vyskytuje se častěji. Některé mladé matky ho považují za „zakázaného“, ale to není úplně správný názor. Kojící banány dokonce potřebují, a co je nejdůležitější, vědět, jak to udělat správně.

Jaké jsou výhody banánů pro kojící matku?

Tento „zahraniční host“ je velmi žádán. Pochoutka se prodává po celý rok a je nejbohatším zdrojem látek nezbytných pro kojící matku. Při kojení s banány se můžete každý den dopřát, protože obsahují složky, které tělo kojící matky potřebuje výhradně. Vybíráme ty hlavní:

Užitečné komponentyAkt
TryptofanReguluje spánek, pomáhá tělu naladit se na nový režim spánku a probuzení, zmírňuje stres, zlepšuje výkon.
PektinNormalizuje funkci střev, zlepšuje metabolismus a oběhový systém.
CelulózaObnovuje trávení, čistí tělo toxinů.
Vitaminy: C, E, foláty, pyridoxin, cholín, riboflavin, thiamin atd..Odstraňte škodlivé látky z těla, pozitivně ovlivněte stav nehtů, vlasů a pokožky, zlepšete paměť a koncentraci.
Stopové prvky (vápník, železo, fosfor, hořčík).Normalizovat hemoglobin, zmírnit únavu a otoky, posílit srdeční sval.
FytosterolSnižuje hladinu cholesterolu.

Tropické ovoce s HS může být chutným a zdravým doplňkem jakýchkoli dezertů. Toto tropické ovoce se konzumuje většinou syrové, ale lze je smažit a dušit. Jsou chutné v kombinaci s jinými produkty, například s tvarohem, zakysanou smetanou a smetanou. Vyrábají koktejly, bramborovou kaši, kastrol, saláty, muffiny a sušenky. Banány s HS jako součástí jakéhokoli jídla se staly jednou z hlavních užitečných složek a ve většině případů vylučují pochybnosti o tom, zda je možné, aby kojící matka mohla zavést toto ovoce do stravy.

Během kojení je chuť k jídlu u žen velmi dobrá, často chci sladkosti. Banány pro kojení jsou v takových situacích ideální, ale nenechte se unést. Existují nuance, které by měly kojící matky, milovnice tropických sladkostí vědět.

Banány během kojení. Negativní vliv

Na otázku, zda je možné použít banány pro kojící matky, neexistuje jednoznačná odpověď. Všechno je zde individuální. Tyto plody nezpůsobují újmu, neovlivňují laktaci, ale reakce těla na konzumované potraviny může být neočekávaná. U některých žen začíná při kojení zácpa a někdy naopak ovoce působí jako projímadlo.

Předpokládá se, že zralost ovoce ovlivňuje reakci a stav střeva během krmení. Zralé z nich vedou k zadržování stolice a zelené (nezralé) způsobují trávení a zvýšenou tvorbu plynu. Při kojení je možné použít banány, ale které z nich jsou považovány za „povolené“ kojení, závisí na individuálních vlastnostech ženského těla.

Banány pro kojící matku nejsou kontraindikovány. Pokud žena během těhotenství snědla ovoce a nepociťovala nepohodlí, můžete po porodu pokračovat v používání, ale velmi opatrně. Během kojení nemohou banány konzumovat všichni. Existují rizikové skupiny: nedoporučuje se jíst exotické ovoce pro diabetes mellitus, tromboflebitidu a problémy s žilami, lidé s nadváhou a vysokou kyselostí. Existují banány, které musíte být pod dohledem lékaře, jinak to bude mít následky.

Toto ovoce může jít. V takových případech mohou banány kojící matce ublížit, zhoršení pohody vždy ovlivňuje dítě. Mnozí se domnívají, že se stačí zbavit slupky plodu, ale toto je nesprávné tvrzení. Omyjte horkou vodou.

Postarejte se o důsledky. I když jste si jisti, že banány vám při kojení nepoškodí, pamatujte na možné problémy a rizika pro dítě.

Banány pro kojení. Vliv na dítě

Prsa jsou velmi zranitelná. Jakýkoli nový produkt během kojení může způsobit alergie a další zdravotní problémy. Ne všechny děti vnímají toto ovoce stejně dobře. Není známo, jak slabý dětský žaludek bude reagovat na vzhled nového produktu přicházejícího s mateřským mlékem, takže buďte opatrní.

Pokud si nejste jisti a nevíte, zda můžete kojit banán, zkontrolujte sebe a své dítě. Jezte sousto a pozorujte chování a stav dítěte. Pokud nedošlo k žádným změnám, neváhejte zahrnout své oblíbené ovoce do své stravy. Při kojení se banány mohou jíst každý den. Musíte začít opatrně, sledovat postupný a sledovat blaho dítěte.

Nesnášenlivost tohoto tropického ovoce je vzácný, ale možný výskyt. Nevylučujte tento bod při kojení. V prvním měsíci je ovoce lepší než jíst. Práce gastrointestinálního traktu novorozence není upravena. Ovoce patří k vysoce kalorickým potravinám a obsahuje hodně cukru. Tyto složky, které se dostanou do žaludku dítěte, mohou vést ke kolice a kvašení ve střevech.

Během kojení jsme rozeznali hlavní příznaky negativního účinku na dítě:

 • vzhled vyrážky a zarudnutí;
 • poruchy spánku;
 • nálada a slza;
 • odchylka v křesle.

S projevem těchto příznaků u dítěte by kojící matka měla zvážit revizi stravy. Při kojení novorozence lékaři doporučují jíst nejvýše 1–2 ovoce denně.

Stručně řečeno: je možné jíst banány pro kojící ženu?

Během laktace je na jídelníčku více argumentů ve prospěch banánů než negativních aspektů. To poskytuje základ pro kladnou odpověď na otázku, zda je možné, aby se kojící žena hýčkala svým oblíbeným zacházením. Banány pro HS jsou opravdu užitečné pro matku i dítě. Nejdůležitější je nepřehánět to množstvím, brát v úvahu rizika a důsledky a neustále sledovat stav dítěte.

Je možné ošetřovat mateřské banány?

Lékařské odborné články

Je možné jíst banány pro kojící matku? Tato otázka je velmi důležitá, protože mnozí z těchto plodů dlouho milovali. Poškodí banány dítě během kojení a jaké jsou prospěšné vlastnosti banánů. Všechny tyto nuance by měla mladá matka vědět, aby dala svému dítěti maximální množství užitečných prvků během kojení.

Výhody banánů pro kojení

Ovoce a zelenina jsou hlavním zdrojem základních živin a hrají důležitou roli při vývoji dítěte. Kojené ovoce jsou výživné potraviny, které uspokojí vaše dítě a vitamíny, minerály a vlákninu. Jaký druh ovoce mohu během kojení jíst, aby byl zdravý a nepoškozoval dítě? Za prvé, určitě můžete jíst ovoce, které jste snědli před těhotenstvím a během těhotenství. Pravděpodobnost nežádoucí reakce dítěte je velmi nízká.

Může být banánce dána kojící matce v prvním měsíci po narození dítěte. Banán ve své antigenní struktuře je považován za nealergenní ovoce. Kromě toho obsahuje mnoho živin, takže výhody banánů pro dítě jsou skvělé. Mnoho žen však pochybuje o výhodách konzumace banánů během kojení. Proto je třeba zvážit, jaké látky jsou obsaženy v tomto ovoci..

Výhody používání banánů během kojení:

 1. Poskytuje další kalorií: máma během kojení potřebuje dalších 400 až 500 kalorií denně. Tyto kalorií navíc pomáhají udržovat hladinu energie. Během kojení bude ženské tělo potřebovat více energie. Další energie, kterou potřebujete, vám způsobí, že budete mít hlad často. Výběr správného jídla v této době je zásadní. Banán je dobrým zdrojem těchto extra kalorií. Kromě toho mateřské mléko poskytuje nejen živiny pro kojence, ale také pomáhá v boji proti mnoha nemocem. Proto pokud kojíte, je důležité, abyste se starali o svou stravu..
 2. Dobrý zdroj vitamínu C: Vitamin C pomáhá tělu vstřebávat železo z jiných zdrojů potravy. Protože banán je bohatý na vitamin C, může kojící matce pomoci absorbovat železo z jiných zdrojů. Vitamin C pomáhá obnovovat tělesnou tkáň, léčí rány a poranění, podporuje zdravé zuby a dásně a je nezbytný pro silnou imunitu..
 3. Banán je dobrým zdrojem draslíku. Jeden banán obsahuje 450 miligramů draslíku. Draslík pomáhá udržovat krevní tlak a pomáhá jej udržovat na neutrální nebo normální úrovni. Banán má také uklidňující účinek na nervy a revitalizační účinek na ledviny. Tento důležitý minerál zmírňuje některé nepříjemné vedlejší účinky po porodu. To může snížit frekvenci nebo závažnost bolestivých křečí na nohou a pomoci zabránit nebo zmírnit přirozený otok..
 4. Všechny vitaminy B hrají rozhodující roli ve vývoji vašeho dítěte a banány mají mnoho vitamínů B. Centrální nervový systém vašeho dítěte se spoléhá na vitamin B6, B9, aby koordinoval činnosti během jeho vývoje a pomáhal při biosyntéze neurotransmiterů, dopaminu a serotoninu. Jak se vyvíjí centrální nervový systém vašeho dítěte, vitamín B6 z banánů vám pomáhá přenášet kyslík do tkání prostřednictvím hemoglobinu. Kyselina listová hraje důležitou roli ve vývoji nervů, mozku a míchy. Výhody banánů pro kojící matky jsou právě v prevenci nedostatku kyseliny listové.
 5. Banán je bohatým zdrojem železa a také zvyšuje absorpci železa v těle. Banán během kojení může zvýšit růst hemoglobinu a zabránit tak anémii u vašeho dítěte.
 6. Banány během kojení s kolikou u dítěte mohou snížit jejich závažnost. Banán obsahuje antacidum, které inhibuje sekreci kyseliny. Tyto plody jsou také bohaté na pektin, což pomáhá normalizovat trávení ve střevech. Banány mohou snížit nadýmání a mohou vyhladit pohyby střev. U kojenců může nadýmání absorbovat přebytečnou vodu a plyny.
 7. Vápník je obecně důležitý pro vývoj kostí a kosterního systému v každém věku. Každých 200 gramů banánů obsahuje 10 mg přírodního vápníku. Pro nervy je vápník sám o sobě užitečný při zrychlení procesu svalové kontrakce a rozvoje kostí dítěte.
 8. Výhodou banánů při kojení novorozence je ovoce bohaté na bílkoviny. Proteiny slouží jako zdroj kalorií, jakož i pro tvorbu protilátek v dětech a matkách, které jsou jejich imunitní obranou.
 9. Banány se stávají důležitými pro udržení cholesterolu a cukru v krvi během kojení. Zejména u žen s diabetem by měla být po každém kojení udržována konstantní hladina cukru. Banány mohou tuto hladinu cukru normalizovat..
 10. Banán obsahuje minerální složky, jako je hořčík. Banán je tedy bezpečný pro kojící matky. Výhody banánů pro kojící ženy - Banány pravidelně pomáhají snižovat obezitu po těhotenství. Důvodem je skutečnost, že banány mohou metabolismus urychlit. Kromě toho mohou banány produkovat membránu, která chrání střeva, pomáhá ničit toxiny v těle a může stimulovat jejich lepší trávení..
 11. Jíst banán vám může pomoci vyrovnat se se stresem. Tato výhoda vyplývá ze skutečnosti, že banány jsou bohatým zdrojem draslíku, který snižuje krevní tlak a snižuje úzkost..

Kolik banánů denně může mít kojící matka? To, že banány jsou pro vás dobré, neznamená, že byste je měli vždy jíst při kojení. Měli byste dodržovat doporučené dávkování, protože za normálních podmínek je dávka 2-4 banány denně. Pokud konzumujete banány s mírou, existuje velká šance, že vy i vaše dítě budete mít z tohoto skromného ovoce, které je tak plné vitamínů a živin, hodně užitek..

Co je škodlivé banány během kojení?

Banán je nepochybně plný mnoha živin a vitamínů, díky nimž je vynikajícím výběrem potravin, zejména během kojení. Existuje však také důvod k obavám, protože banány jsou bohaté na chitinázu, což je velmi běžný alergen. Chitinázový antigen je spojen s latexovou poruchou. Pokud jste alergický / á nebo máte negativní reakci na produkty obsahující latex, mohou banány způsobit alergie. Kromě banánů tato skupina zahrnuje avokáda, kiwi a kaštany. Pokud jste citliví na latex nebo nesnášenlivost na jiné produkty ve skupině, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete brát banány..

Některým ženám se nedoporučuje jíst banány, zejména pokud je jejich hladina cukru vyšší, než je obvyklé rozmezí. Za těchto okolností se kojícím matkám nedoporučuje jíst banány..

Banány jsou vláknité ovoce a obsahují jak gumovou gumu, tak pektin, rozpustná vlákna také v jablek. Tato vlákna pomáhají snižovat průjem absorpcí přebytečné vody v těle. Draslík v banánech může také pomoci při střevních křečích, které jsou někdy doprovázeny průjmem. Ale pokud má váš novorozenec sklon k zácpě, pak nadbytek banánů ve stravě vaší matky může tyto problémy ještě zhoršit..

Lze banány kombinovat s jiným ovocem? Kojící matku můžete kombinovat s banány a jablky, protože je to vynikající zdroj železa a vlákniny. Mezi výhody konzumace banánů a jablek během laktace patří ochrana dítěte před astmatem v dětství. Přesný důvod není jasný, ale zdá se, že konzumace jablek je pro tento konkrétní efekt účinná..

Banány a jablka jsou bohatá na železo, což pomáhá v boji proti anémii, aby se matce a dítěti udržely zdravé i bez preventivních dávek železa. Jablka napomáhají trávení a jsou bohatými zdroji nerozpustné vlákniny. Není proto překvapivé, že jablka s banány pomáhají při podpoře trávení a snižují střevní potíže u dítěte. Jablka jsou také bohatým zdrojem vápníku, a proto by měla být během kojení zahrnuta do vaší stravy..

Banány a hrušky pro kojící matku lze použít k normalizaci úrovně stopových prvků. Hrušky jsou také velmi prospěšné pro mámu a dítě. Hrušky jsou bezpečné k jídlu, protože mají nízký obsah kalorií a obsahují mnoho prospěšných prvků, které jsou zvláště důležité pro kojence. Toto ovoce je přirozenou léčbou únavy, závratě, nízkého metabolismu a poruch příjmu potravy, jako je averze k jídlu a obezita. Jedna velká hruška obsahuje 143 kalorií. Protože mají vysoký obsah vlákniny, jsou hrušky plné a poskytují nízkokalorické občerstvení, které vám také dá zdravou energii. Hrušky obsahují dva jednoduché uhlohydráty, fruktózu a glukózu, které se snadno tráví a poskytují zdravý vzestup energie. Plod nezvyšuje hmotnost, protože má nízký obsah tuku.

Hrušky poskytují přibližně 14 mikrogramů kyseliny listové na jednu porci. Není mnoho potravin, které obsahují kyselinu listovou, proto většina lékařů doporučuje, aby ženy během krmení užívaly doplňky, které poskytují významnou část vašeho denního příjmu. Kyselina listová je zvláště důležitá v prvních měsících života dítěte, když hraje rozhodující roli při prevenci poruch nervového vývoje..

Hrušky, stejně jako banány, jsou vynikajícím zdrojem vitamínu C. Pouze jedna hruška obsahuje asi 10 miligramů. Vitamin C pomáhá vašemu tělu bojovat s infekcí, což je zvláště důležité během stresujících období a bezprostředně po narození. Jíst hrušky jídlem, které obsahuje železo, jako jsou banány, aby vaše tělo absorbovalo železo.

Hrušky jsou také dobrým zdrojem vlákniny, což pomáhá snižovat zácpu, kterou mají často děti. Proto použití banánů a hrušek může zlepšit motorické procesy u dítěte. Jezte loupané hrušky, abyste získali nejvyšší obsah vlákniny..

Jíst jednu nebo dvě hrušky denně vám umožní splnit denní požadavek kobaltu, který pomáhá při vstřebávání železa. To také umožňuje ledvinám vylučovat přebytečnou vodu. Hruškové ovoce je mírné a přírodní antidepresivum. Pomáhá proto řešit každodenní stres a napětí, což je často případ mladých kojících matek. Velké množství taninů přítomných v ovoci pomáhá při účinném odstraňování těžkých kovů a nebezpečných toxinů. Detoxikační hrušky a banány jsou také velmi účinné.

Takto lze banány kombinovat s jiným ovocem - jablky, hruškami, švestkami. Musíte však být opatrní a jíst všechny plody společně, pouze pokud jste je snědli jednotlivě a dítě nereagovalo.

Konzumace banánů kojící matce může být velmi prospěšná. Tyto plody obsahují nejen vitamíny, ale také mikroelementy, které aktivně pomáhají při normalizaci práce žaludku u dítěte. Proto ovoce musí být ve stravě mladé matky, včetně banánů, jablek, hrušek a ovoce, které roste v zemi..

Články O Neplodnosti