Hlavní Testy

Aspirin pro kojení

U dospělých je užívání kyseliny acetylsalicylové pro virová onemocnění běžnou věcí. A to navzdory skutečnosti, že spolu s poskytnutím svého hlavního účinku je schopen vyvolat poruchy trávicího traktu, ledviny, játra, alergické reakce (rinitida, kopřivka) atd. Avšak v případě aspirinu při kojení by měla být zvýšená opatrnost, protože současná látka léčiva má tendenci se hromadit v těle.

Podrobné informace o aspirinu jsou zde..

Může ošetřovat aspirin

V pokynech pro léčivo se podrobně zkoumají všechny možné nežádoucí účinky, které může kyselina acetylsalicylová vyvolat, když vstoupí do těla dítěte. Mezi hlavní:

 • Srážení
 • Vnitřní krvácení
 • Porážka gastrointestinální sliznice
 • Potlačení vlastní fermentace
 • Astmatické záchvaty, alergie
 • Patologie ledvin, játra, žlučový systém
 • Poškození sluchu.

Tyto stavy vznikají při dlouhodobém příjmu aspirinu během kojení, jediná dávka nezpůsobuje komplikace. Ale z bezpečnostních důvodů se kojícím matkám doporučuje, aby přestaly používat ASA. Farmaceutický trh je nasycen širokou škálou léčivých přípravků, které mají podobný terapeutický účinek a zároveň jsou pro dítě bezpečnější.

Co je nebezpečné Aspirin s HS

Mezi nejnebezpečnější dětská onemocnění způsobená expozicí lékům obsahujícím kyselinu acetylsalicylovou je Reyeův syndrom. Jedná se o vzácnou patologii, která ovlivňuje mozek a játra. Nejčastěji pozorované u dětí do 14 let, které dostaly dávku ASA během virového onemocnění. Z tohoto důvodu není předepsán aspirin pro HB a děti mladší 14 let..

Kyselina acetylsalicylová pomáhá dostat se do krevního oběhu dítěte a zředí krev. To vede ke zvýšenému krvácení a výskytu vícenásobných krvácení - kapilárních krvácení na kůži. Pokud kojící žena neví, zda je možné aspirin brát během kojení a nadále jej bere dlouho, vyvíjí se u dítěte hemoragická diatéza - vnitřní krvácení, což představuje vážné nebezpečí pro život dítěte.

Příjem kyseliny acetylsalicylové při kojení je pro práci v gastrointestinálním traktu nepříznivý. Lék potlačuje schopnost těla samostatně produkovat cyklooxygenázový enzym, který je zodpovědný za syntézu prostaglandinů, které chrání žaludeční sliznici před chemickým a mechanickým poškozením. U dětí je stále příliš tenká, citlivá a má těsně umístěné krevní cévy. Účinek aspirinu tedy může u dětí vyvolat nejen ulceraci sliznice orgánů, ale také silné vnitřní krvácení.

Mezi alergické reakce způsobené kyselinou acetylsalicylovou během kojení patří bronchiální astma. V tomto stavu má dítě najednou záchvaty bronchospasmu. Také aspirin se často stává příčinou alergické rýmy u kojenců, když se v dutinách nosní dutiny tvoří polypy.

Dlouhodobé užívání vysokých dávek aspirinu během kojení ovlivňuje chemické složení krve matky i dítěte. Úroveň jeho hlavních ukazatelů klesá. Výsledkem je potlačení imunitního systému, rozvoj anémie z nedostatku železa, zvýšení krvácení.

Z močového systému jsou možná porušení, způsobená také aspirinem během kojení. Jedná se o intersticiální nefritidu, akutní a chronické formy selhání ledvin, nekrotické poškození ledvin.

Poradenství při krmení

Krátký příjem aspirinu během kojení nepředstavuje vážné ohrožení zdraví dítěte. Přesto by měla být dodržována určitá doporučení, a to: denní dávka kyseliny salicylové by neměla přesáhnout 1 g. V mateřské krvi je maximální koncentrace účinné látky pozorována za 1-2 hodiny po podání. Při správně naplánovaném plánu krmení se žena dokáže vyhnout „nebezpečným“ mezerám.

Protože nevíte, zda je možné kojící matce vzít kyselinu acetylsalicylovou, je nejlepší poradit se se specialistou, a nikoli se samoléčit. Taková opatrnost zachrání zdraví a život dítěte. Přestože je aspirin jedním z nejrozšířenějších drog na světě, je přísně zakázáno užívat ho během kojení. Pokud přesto vyvstane otázka potřeby dlouhodobého ošetření, má smysl dočasně přenést dítě na upravené umělé směsi.

Mohu vzít aspirin během kojení

Během kojení je ženské tělo po porodu oslabeno, takže mladá matka často nachlazení nebo onemocní SARS. Je nutné se s touto chorobou vyrovnat, ale neubližovat dítěti. Mohu vzít aspirin během kojení?

Užívání drog

Hlavní aktivní složkou aspirinu je kyselina acetylsalicylová. Tento lék má antipyretické, analgetické a protizánětlivé účinky. Indikace pro jeho použití je:

 • intenzivní bolest hlavy;
 • horečka;
 • revmatická onemocnění;
 • trombóza;
 • angina pectoris.

Aspirin nelze vždy použít k úlevě od bolesti hlavy nebo při nižších teplotách. Lék má řadu vedlejších účinků a kontraindikací, z nichž jedním je období laktace. Kojící matka by měla tento lék odmítnout, protože aspirin má škodlivý vliv na zdraví a vývoj dítěte..

Vliv aspirinu na tělo novorozence

Jakmile je Aspirin v těle dítěte s mateřským mlékem, může nepříznivě ovlivnit téměř všechny orgány a systémy. Hlavní vedlejší účinky, které může u novorozenců způsobit, jsou:

 • nedostatek železa;
 • bronchiální astma;
 • sluchové postižení;
 • chronické onemocnění ledvin;
 • Reyeův syndrom.

Aspirin snižuje krevní srážlivost, může vyvolat vnitřní krvácení, zvyšuje riziko hemoragické diatézy. Lék má negativní vliv na gastrointestinální trakt dítěte. Kyselina acetylsalicylová inhibuje produkci některých enzymů, což snižuje ochranné vlastnosti gastrointestinální sliznice. Při dlouhodobém používání aspirinu může lék vyvolat vnitřní žaludeční krvácení.

Tento lék je silný alergen. Při vysoké koncentraci kyseliny acetylsalicylové v krvi se může vyvinout alergická rýma a bronchospasmus. Podle studií může být důsledkem užívání aspirinu kojící matkou rozvoj akutní jaterní encefalopatie u dítěte. Jedná se o nebezpečné onemocnění, při kterém dochází k otoku mozku, je ovlivněno a játra prakticky přestanou normálně fungovat..

Lék také ovlivňuje oběhový systém dítěte, snižuje hladinu krevních destiček, červených krvinek a hemoglobinu v krvi. Z tohoto důvodu může mít novorozenec nebezpečné patologie, které ohrožují nejen jeho zdraví, ale i život.

Jak nahradit aspirin během kojení

Během kojení by měl být aspirin nahrazen bezpečnějšími léky, které jsou povoleny během kojení - Paracetamol a Ibuprofen. V případě nemoci mohou být použity pro kojící matku i dítě.

Nezapomeňte však, že nemůžete sami léčit. Pokud během kojení onemocníte, poraďte se s lékařem. Pouze odborník může předepsat lék, určit jeho dávkování, pravidla a délku podávání.

Pokud při nemoci není možné nahradit aspirin jiným lékem, je nutné během léčebného období přerušit kojení..

Aspirin je lék, který je během kojení zakázán. To je uvedeno v pokynech pro léčivo a kojící matka by o tom měla vědět. Četné studie odhalily řadu vedlejších účinků, které má lék na tělo novorozence. Proto během období kojení věnujte zvláštní pozornost svému zdraví a před použitím jakéhokoli léku se poraďte se svým lékařem..

Může kojící žena vzít aspirin

V důsledku snížené imunity mají mladé matky častěji nachlazení nebo jiné nemoci doprovázené horečkou. Nejoblíbenějším antipyretikem je aspirin, je účinný a mnoho pacientů tomu věří, ale je možné konzumovat aspirin během kojení, je to pro dítě nebezpečné?

Složení a princip jednání

Hlavní složkou tohoto protizánětlivého nesteroidního léčiva je kyselina acetylsalicylová. Díky svým protidoštičkovým vlastnostem zabraňuje hromadění plaků na stěnách krevních cév, anestetizuje a eliminuje mnoho příznaků. V důsledku užívání léku je potlačena produkce tromboxanu A2, což pomáhá ředit krev, v důsledku toho se snižuje riziko krevních sraženin.

Terapeutický účinek je patrný ihned po užití léku, má vynikající absorpci. Jakmile je v bytových a komunálních službách, okamžitě se vstřebává do krve a mateřského mléka, proto se nedoporučuje užívat aspirin během kojení..

Oblasti použití

Nástroj lze zakoupit v lékárně bez lékařského předpisu, používá se v následujících situacích:

 • s bolestmi hlavy, migrény,
 • snížit tělesnou teplotu za chladu,
 • pro prevenci trombózy,
 • s anginou pectoris,
 • s revmatickými patologiemi.

Kyselina acetylsalicylová při kojení proniká mlékem do těla dítěte a má na něj negativní účinek. Co se může stát, když mladá matka vezme tento zdánlivě neškodný lék??

Negativní dopad na dítě

Porucha srážení krve

Důkazem toho jsou různé hematomy, které se vytvářejí na těle dítěte v důsledku vnitřních krvácení. Zvýšené krvácení u dítěte je důvodem, proč by se aspirin neměl užívat během kojení.

Jinak se u dítěte může rozvinout hemoragická diatéza, tento stav je pro život novorozence velmi nebezpečný. Anémie z nedostatku železa je další nemoc, která může ublížit dítěti..

Patologické změny v orgánech bydlení a komunálních službách

Kyselina acetylsalicylová s HB způsobuje nenapravitelné poškození zdraví dítěte, lék se nedoporučuje používat během těhotenství. Hlavní složka potlačující syntézu enzymů COX snižuje množství látek (prostaglandinů), které chrání stěny žaludku před vlivem agresivního prostředí.

Dlouhodobé používání aspirinu pro hepatitidu B může vést k extrémně nežádoucím důsledkům, včetně smrti.

Reyeův syndrom

Tento stav se také nazývá encefalopatie, je charakterizován lézemi jater a centrálního nervového systému dítěte, 5-6 dní po užití léku má dítě zvracení a zvyšuje intrakraniální tlak. Při dalším zhoršení je dítě trápeno křečovými poruchami a svalovými zášklby.

Úmrtnost je poměrně vysoká, riziko vysoké a další mentální retardace, pokud matka během laktace konzumuje aspirin.

Bronchiální křeče

Útoky udušení a dokonce i anafylaktického šoku - to je to, co zažívá čtvrtina dětí, pokud jejich matka tuto drogu konzumuje. U mnoha se vyvinou další alergické reakce: kožní vyrážka, ucpání nosu, polypy se často tvoří v nosních pasážích.

Je možné, že aspirin kojící matce - ať se všichni rozhodnou, negativní dopady po užití léků jsou však empiricky prokázány.

Poruchy sluchu a zraku

Důsledky dlouhodobého příjmu aspirinu během krmení dítěte ho budou provázet po celý jeho život.

Ve stáří je to plné nástupu slepoty a sluchu.

Chronická onemocnění

Selhání ledvin, patologie jater, včetně žloutenky, poškození mozku - tyto poruchy jsou spojeny s užíváním nesteroidních léčivých látek.

Kromě toho se v důsledku užívání aspirinu snižuje tvorba krevních destiček, bílých krvinek, červených krvinek, což také představuje nebezpečí pro zdraví a život dítěte.

Co dělat, když je potřeba aspirin?

Je možná kyselina acetylsalicylová pro kojící matku, pokud je lék předepsán lékařem? Světová zdravotnická organizace provádí výzkum, aby určila kompatibilitu léků a kojení. Četné experimenty potvrzují, že u dítěte nejsou zjištěny vedlejší účinky, pokud denní dávka spotřebovaná kojící matkou nepřesáhne 3–5 gramů..

V případě diabetu mellitu, bronchiálního astmatu a onemocnění jater, ledvin, bydlení a komunálních služeb, jakož i při alergických reakcích na lék, byste měli odmítnout jeho užívání. Nicméně, pokud existuje naléhavá potřeba konzumace aspirinu během kojení, měli byste se vyhnout krmení a pravidelně exprimovat mléko, abyste se vyhnuli lakostáze. Na konci léčby můžete pokračovat v krmení dítěte.

Bezpečné alternativy

Se zvýšením teploty může mladá matka použít paracetamol nebo ibuprofen jako antipyretikum. Jedná se o léky, které může předepsat lékař plně kompatibilní s kojením. Obvykle je povoleno vzít dětskou dávku.

V každém případě by se měl před užitím jakéhokoli léku poradit s odborníkem. Samoléčení může mít katastrofální následky, proto by se mělo provádět pouze pod dohledem lékaře!

Video

Jaké léky mohu brát při kojení? Odpověď najdete v našem videu.

Je možné během kojení pít kyselinu acetylsalicylovou

Aspirin je osvědčené a vysoce účinné antipyretikum. Kyselina acetylsalicylová zároveň působí mnoho vedlejších účinků, a proto otázka její kompatibility s kojením vyvstává zcela přirozeně. Opravdu existují věci, o nichž musí určitě vědět kojící matka, která chce pilu pilulku spolknout rychleji!

  Varianty obchodních názvů pro kyselinu acetylsalicylovou

Názvy značek aspirinu

Fotogalerie: přípravky kyseliny acetylsalicylové

Kontraindikace a vedlejší účinky

Tento léčivý přípravek má seznam nežádoucích účinků na tělo dospělého. Hlavní kontraindikací k užívání aspirinu matkou je období kojení. Také nemůžete pít lék, pokud existují taková onemocnění:

 1. peptický vřed žaludku a střev;
 2. diabetes;
 3. astma;
 4. těhotenství;
 5. alergie na složky, které tvoří aspirin;
 6. akutní selhání ledvin nebo jater;
 7. sklon ke krvácení.

Tento nástroj nemůžete dát dítěti mladšímu 15 let. Pokud pijete lék v přítomnosti takových kontraindikací, můžete vážným komplikacím poškodit zdraví.

Několik tipů, jak snížit teplotu sami

Je těžké obejít se bez aspirinu s akutními respiračními virovými infekcemi a vysokou teplotou, ale můžete se pokusit vyrovnat se s jinými metodami a prostředky. Za prvé, kojící matka může pít náhražky aspirinu, které byly zmíněny dříve, ale je důležité si uvědomit, že je možné pít antipyretika pouze tehdy, když tělesná teplota stoupne nad 38,5 stupně..

Za druhé, místnost, ve které se žena nachází, by měla být svěží a větraná: teplota v místnosti by neměla přesáhnout 20 stupňů, vlhkost vzduchu by neměla být nižší než 60%.

Známým způsobem, jak lidem pomoci vyrovnat se s teplotou a teplem, je horký čaj s malinami nebo medem. Ale tady musíte být opatrní, protože bylinné čaje mohou ovlivnit i tělo dítěte: v tomto případě sledujte jeho reakci a, pokud je negativní, přestaňte pít takové infuze.

Účinek na kojení a na dítě

Lék rychle proniká do mateřského mléka a působí na dítě. Složka, která je součástí aspirinu, inhibuje produkci tromboxanu A2 a v důsledku toho krev zkapalňuje. Jakmile se tyto látky dostanou z mateřského mléka do těla dítěte, způsobí také poruchy ovlivňující koagulaci krve.

Pokud matka vezme aspirin na HB po dlouhou dobu, pak je ochrana žaludku dítěte před vystavením kyselinám snížena a může dojít ke krvácení žaludku..

Následující komplikace jsou také možné, když matka užívá tento lék:

 • Poškození sluchu.
 • Anémie.
 • Astma. Vzhledem k tomu, že aspirin je alergen, způsobuje lék, který vstupuje do těla dítěte s mlékem, rýmu a bronchospasmus.
 • Selhání ledvin.
 • Rayův syndrom. S touto komplikací jsou postiženy mozek a játra..
 • Ovlivňuje oběhový systém. Tvorba důležitých krvinek je snížena.
 • Negativní účinky na zažívací trakt a tvorbu enzymů.

V důsledku takového narušení fungování orgánů a systémů dochází k nevratným procesům a situace může pro dítě fatálně skončit. Proto by měl být aspirin během kojení zlikvidován..

Základy aspirinu

Aspirin (účinná látka je kyselina acetylsalicylová) je populární lék s léky proti bolesti, antipyretickým, protizánětlivým a antiagregačním účinkem..

Indikace pro použití:

 • vysoká tělesná teplota;
 • záchvaty intenzivní bolesti hlavy;
 • trombóza;
 • revmatická onemocnění;
 • angina pectoris.

Lék má výrazný protizánětlivý, analgetický a protidoštičkový účinek. Proto je lék systematicky užíván každým třetím obyvatelem naší země. Navíc je levný a prodává se na přepážce..

Lék se rychle vstřebává do zažívacího traktu a poté do krevního řečiště, aby poskytl terapeutický účinek. Při kojení je však lepší drogu odmítnout. Účinná látka po vstupu do krve vstupuje do mateřského mléka a v důsledku toho do těla novorozence. V těle dítěte má lék své vlastnosti a není vždy užitečný!

Analogy

Pokud je mladá matka nemocná, neměla by aspirin používat. Ale co tedy snížit teplotu nebo odstranit syndrom bolesti? Naštěstí existují léky jiné než kyselina acetylsalicylová, které mohou pomoci v takových situacích a nemají tak negativní dopad na dítě s HB.

Jako alternativu k aspirinu můžete pít Paracetamol. Sníží teplotu, zmírní zánět a bolest a nepoškodí dítě. Také pro tyto účely je Ibuprofen vhodný, pokud ho užíváte v dávce pro děti. Existuje řada populárních a bezpečných metod..

Je možné brát bylinné čaje a infuze, ale po konzultaci s lékařem, protože mohou způsobit alergie a ovlivnit kojení.

Co dělat, pokud je pilulka již opilá: přeskočte krmení nebo ne?

Pokud žena během kojení vypila aspirin, doporučuje se přeskočit další krmení. Aktivní složka léčiva je vylučována z těla během několika hodin. Po 20 minutách se množství účinné látky v systémovém oběhu sníží na polovinu. Čím více času uplyne mezi užitím drogy a následným krmením, tím menší je pravděpodobný negativní účinek Aspirinu na novorozence.

Je-li nutné dlouhodobé použití, lékaři doporučují dočasně přerušit kojení a přenést dítě do upravené směsi odpovídající jeho věku. Pokud žena později plánuje obnovit kojení, je nutné se pravidelně vyjadřovat. Jinak během léčby aspirinem bude množství mateřského mléka postupně klesat..

Užívání drog

Aspirin je protizánětlivé nesteroidní léčivo založené na kyselině acetylsalicylové. Kyselinu acetylsalicylovou nelze užívat s HB.

Aspirin se používá pro:

 • migréna;
 • vysoká teplota;
 • revmatismus;
 • angina pectoris;
 • trombóza.

Tento lék má účinný antiseptický a anestetický účinek. Ale tento lék nelze vždy použít k úlevě od bolesti nebo ke snížení teploty. Pro kojící matku je lepší odmítnout tento lék, protože to může nepříznivě ovlivnit zdraví novorozence..

Jak snížit tělesnou teplotu bez léků

Snížení teploty je nutné pouze v případech, kdy tento ukazatel přesahuje 38,5 °. Pokud se této značky nedosáhne, nestojí za to bojovat se symptomem onemocnění. Zvýšení teploty naznačuje, že tělo mladé matky se snaží tuto nemoc překonat samo.

Specialisté doporučují pít čaj s medem a malinami pro nachlazení. Neužívejte různé bylinné přípravky. Koneckonců, některé rostlinné složky takových sloučenin mohou také negativně ovlivnit stav dítěte.

Aby se předešlo výskytu extrémního tepla u kojící matky, je třeba dodržovat jednoduché pravidlo. Teplota vzduchu v místnosti by měla být 20 ° C, vlhkost vzduchu - nejméně 60%.

Aspirin pro HBV se nedoporučuje, pokud je vaše dítě stále dítě. Z jediné dávky léku by neměly být žádné vedlejší účinky, v žádném případě lékařská literatura a studie, nebyly o těchto situacích hlášeny žádné zprávy..

Jak droga ovlivňuje tělo dítěte?

Aspirin je širokospektrální lék. Jakmile v těle dítěte přes mateřské mléko, může to ovlivnit práci téměř všech orgánů dítěte.

Tento lék tedy může snížit krevní srážlivost. Důvodem je skutečnost, že kyselina acetylsalicylová ředí krev, aby se vypořádala s vytvořenými krevními sraženinami. Aspirin může také ovlivnit vývoj hemoragické diatézy. Někdy vyvolává vnitřní krvácení, což může mít smutné následky. Tato skutečnost naznačuje, že mladá matka je lepší neužívat lék během kojení.

Kyselina acetylsalicylová může negativně ovlivnit činnost gastrointestinálního traktu dítěte. Snižuje tvorbu látky odpovědné za ochranné vlastnosti gastrointestinální sliznice. Dítě může otevřít krvácení ze žaludku, což je také velmi nebezpečné pro jeho život. Zejména pokud užíváte Aspirin v prvních měsících po porodu.

Kojící žena by neměla tento lék užívat, protože u novorozenců může způsobit takové nežádoucí účinky:

 • sluchové postižení;
 • bronchiální astma;
 • nedostatek železa;
 • nemoc ledvin
 • Reyeův syndrom.

Koncentrace aspirinu v mateřském mléce může výrazně ovlivnit zdraví dítěte. Tento lék je silný alergen. Může způsobit bronchospasmus, rýmu a dokonce i tvorbu polypů v nose..

Kyselina acetylsalicylová je schopna snižovat hladinu červených krvinek, krevních destiček, hemoglobinu v krvi. To by nemělo být povoleno kojící matce po porodu. Koneckonců, její tělo je velmi oslabené a anémie může zhoršovat jeho stav. To platí také pro tělo dítěte. Všechny orgány dítěte mohou být vystaveny nebezpečným účinkům Aspirinu. Obzvláště často se vyskytují problémy s ledvinami a játry. Nezáleží na tom, kolik toho matka vypila při kojení..

Varianty obchodních názvů pro kyselinu acetylsalicylovou

Různorodá farmakologie léčiva ho činí populárním v mnoha různých oblastech medicíny, a to zase určuje rozmanitost obchodních názvů, lékových forem a dávkových kombinací.

Názvy značek aspirinu

Kyselina acetylsalicylová je dnes dostupná pod desítkami, ne-li stovkami, různých obchodních názvů a zdaleka ne vždy, byť často, obsahují původně patentované slovo „aspirin“. Kromě Německa se droga vyrábí ve velkém počtu zemí, včetně Ruska. Původní lék z našeho trhu je samozřejmě desetkrát dražší než domácí aspirin.

Fotogalerie: přípravky kyseliny acetylsalicylové


Anopyrine - rumunská verze aspirinu


Acetylin Protect - běloruská droga


Snížený aspirin pro prevenci trombózy


Šumivý aspirin

Dávkové formy

Hlavní dávkovou formou kyseliny acetylsalicylové jsou tablety pro perorální podání. Uvolňují se jak v obvyklé formě, tak i ve speciální skořápce, která se rozpustí ve střevě a minimalizuje tak negativní účinek kyseliny na žaludek (cena v tomto případě je samozřejmě vyšší).


Tablety jsou nejčastější lékovou formou aspirinu.

Další specifickou dávkovou formou aspirinu je tzv. „Pop“. Jsou to také tablety, ale nesmí být polykány, ale rozpuštěny v malém množství tekutiny, díky čemuž je zajištěno zrychlené působení léku.


Šumivé tablety jsou také velmi populární formou uvolňování aspirinu.

Vzácnější, ale stále možná forma uvolňování aspirinu je prášek pro přípravu roztoku. Injekce kyseliny acetylsalicylové se podávají intramuskulárně i intravenózně. Indikace jsou časté - bolest, revmatismus, tromboflebitida (zejména v pooperačním období), zablokování krevních cév, horečka (horečka).

Zajímavé je, že kalifornští vědci považují za nejúčinnější lék na migrénu intravenózní cestu podávání aspirinu. Vědci prováděli výzkum na jeden a půl sta dobrovolníků trpících silnými bolestmi hlavy. Každý den byly pacientům injikovány pětkrát 1 g kyseliny acetylsalicylové. Obvyklé vedlejší účinky aspirinu (nauzea, zvracení, bolest břicha) byly pozorovány u ne více než 6% pozorovaných případů, zatímco pozitivní dynamika byla pozorována v různé míře ve 40% případů.

Spravedlivě je však třeba uznat, že injekční forma uvolňování kyseliny acetylsalicylové je dodnes velmi vzácná, zejména Aspizol vyráběný německou společností Bayer dnes nelze zakoupit v Rusku, na Ukrajině nebo dokonce v USA, kde byly výše uvedené studie provedeny.


Intravenózní aspirin je vzácný

Konečně existuje další forma uvolňování aspirinu - čípky pro rektální použití. Dříve byly často používány ke snižování teploty u malých dětí, ale dnes je tato praxe v civilizovaných zemích zakázána a u dospělých má tento způsob užívání drog mnoho negativních aspektů - od nepředvídatelné a proměnlivé míry absorpce po podráždění střevní sliznice..

Kombinované léky obsahující aspirin

Univerzální farmakologické vlastnosti kyseliny acetylsalicylové určují její zařazení do složení různých kombinačních přípravků. Zde je jen několik z nich známých všem:

Název lékuDalší složky (kromě kyseliny acetylsalicylové)Indikace
AskofenFenacetinléky proti bolesti
CitramonKofein fenacetinléky proti bolesti
KofeinKofein acetaminofenanalgetický antipyretikum
Askofen-PParacetamolantipyretický analgetický protizánětlivý účinek
SedalginFenobarbetální kodeinléky proti bolesti
AntigrippinKyselina askorbová dipenhydraminová vitamín Pantipyretický analgetický protizánětlivý účinek
Alka primKyselina citronová na glycinu hydrogenuhličitan sodnýodlehčení pálení žáhy

Fotogalerie: Populární kombinace s kyselinou acetylsalicylovou


Slavný kocovina medicína


Magnikor - lék na srdce s ASA a hydroxidem hořečnatým


Askofen je dobrý lék proti bolesti


Jeden z nejpopulárnějších ošetření bolesti hlavy


Šumivé tablety pro symptomatickou léčbu SARS a chřipky


Lék proti bolesti s narkotickým doplňkem

Obecné informace: způsoby podání a dávkování

Už jsme řekli, že kyselina acetylsalicylová ovlivňuje naše tělo různými způsoby, v závislosti na dávkování. Z tohoto důvodu se technologie léčby drogy mohou značně lišit..

Pro léčbu a prevenci kardiovaskulárních chorob, cerebrovaskulárních příhod, trombózy, křečových žil, onemocnění jater a migrény se proto aspirin obvykle doporučuje užívat po dlouhou dobu (často po celý život), ale ve velmi malých dávkách: 75–300 mg denně.

Jako antipyretikum a analgetikum je aspirin účinný ve vyšších dávkách. Najednou můžete použít od 500 mg do 1 g, bezpečnou denní dávku nejvýše čtyř gramů s intervalem nejméně čtyř hodin.

Navzdory skutečnosti, že lék je vydáván bez lékařského předpisu, nemůže být ve výše uvedených dávkách užíván dlouho. Maximální přípustný průběh léčby kyselinou acetylsalicylovou je tři dny na snížení teploty a týden na úlevu od bolesti..

Stejně důležité je správně pít aspirin. Ať už chemici čistí kyselinu salicylovou, aspirin stále velmi dráždí žaludeční sliznice. Pokud nemluvíme o tabletách ve zvláštním ochranném filmu, musí se lék omýt velkým množstvím tekutiny a v žádném případě by neměl být užíván na lačný žaludek!


Aspirin se musí umýt velkým množstvím vody.

Je ještě lepší pít lék s něčím viskózním, například želé.

Další důležitá podmínka. Užívání aspirinu by nemělo být kombinováno s použitím kyselých potravin a šťáv, zejména citrusových plodů. To se vztahuje na všechny lékové formy, včetně injekcí, bez výjimky. Kromě toho neočekávejte, že inzerované enterosolventní tablety zcela chrání vaše sliznice před škodlivými účinky kyseliny.

O samoléčení

Je třeba připomenout, že samoléčení může nepříznivě ovlivnit stav vašeho zdraví a pohodu dítěte. Chcete-li tedy odpovědět na otázku: „Mohu pít aspirin s kojením?“ Je nutné přímo při domluvě s kvalifikovaným odborníkem. Pokud má kojící matka obavy z horečky, lékař určí příčinu příznaků a předepíše léčbu na základě výsledků testů, věku dítěte, podílu kojení ve stravě dítěte, jeho sklonu k alergickým reakcím a dalších faktorů. V této fázi rozhoduje lékař také o možnosti dalšího kojení.

Stručně: vlastnosti drogy

Aspirin je nejstarší lék ve skupině narkotických analgetik a antipyretik. Léčivou látkou je kyselina acetylsalicylová, která zpomaluje (inhibuje) cyklooxygenázový enzym, který je zodpovědný za syntézu prostaglandinů a tromboxanů. Aktivní molekuly patří do skupiny zánětlivých mediátorů, které způsobují bolest, ovlivňují termoregulaci a přispívají k rozvoji otoků..
Farmakologické účinky léčiva jsou uvedeny v tabulce:

DopadMechanismus vývoje
Lék proti bolestiKvůli snížené syntéze prostaglandinů
AntipyretikumZabraňuje účinku prostaglandinu E2 na termoregulační centrum v hypotalamu
ProtizánětlivéZabraňuje uvolňování mediátorů z buněk
AntiaggregantSnižuje sekreci tromboxanů

Poškození dítěte

Kyselina acetylsalicylová je kojícím matkám zakázána, protože může mít na dítě závažné nevratné účinky. Pouze jedna tableta léčiva nebo krátký průběh léčby touto látkou se stane důvodem vzniku následujících závažných a hrozných důsledků pro drobky:

Pronikání aspirinu do malého, dosud plně formovaného organismu způsobuje vznik vážného a hrozného Reye syndromu. Dochází k mastné degeneraci jater a mozku - nejdůležitějších orgánů pro život. Ve skutečnosti játra zcela přestávají plnit svůj hlavní účel. Tyto odchylky a léze vedou ke zhoršení stavu těla, vzniku nekontrolovaného zvracení, zvýšení intrakraniálního tlaku. Následně dochází k těžkým křečím, dýchání se zastaví. Ve většině případů vede syndrom k úmrtí nebo mentálnímu poškození..

Léky výrazně zvyšují pravděpodobnost vzniku astmatu v raném dětství.

Kyselina acetylsalicylová je na seznamu silných alergenů. Může způsobit ucpání nosu u dítěte nebo vyrážku na povrchu kůže..

U dětí geneticky predisponovaných k astmatu je pravděpodobnost vzniku onemocnění několikanásobně zvýšena, když aspirin vstupuje do krve.

Lék má silné ředění krve. Jakmile je dítě v křehkém těle, způsobuje vnitřní krvácení, pohmoždění a pohmoždění. Protože komplikace nemusí být odhaleny okamžitě, situace představuje vážné ohrožení života..

V poslední době experimenty vědců potvrdily souvislost mezi zhoršeným viděním a nasloucháním kojenců s dlouhodobým používáním kyseliny acetylsalicylové kojící matkou. U novorozenců není sluchadlo a zrak plně rozvinutý, jakýkoli negativní dopad na tyto systémy způsobuje zhoršení a brání přirozenému vývoji, tvorbě plného zraku a sluchu.

Indikace

Kyselina acetylsalicylová se doporučuje používat při nachlazení. S jeho pomocí můžete v krátké době snížit tělesnou teplotu. Lék navíc pomáhá eliminovat velké množství nepříjemných symptomů..

Aspirin se používá k léčbě následujících onemocnění:

 • angina pectoris;
 • pravidelné projevy bolesti v hlavě;
 • horečka;
 • revmatismus a jeho projevy.

Ne každá žena ví, že kyselina acetylsalicylová má nejen pozitivní vlastnosti. Není dovoleno vzít ji kojící matce, protože se může dostat do složení mléka. Společně s tím jsou komponenty odesílány do zažívacího systému dítěte. Tato situace negativně ovlivňuje vnitřní orgány a jejich práci..

Aspirin je v HB nebezpečný! Nejprve jsem to vypil a pak jsem si ji přečetl. Z jednoho nebude nic špatného??

Aspirin je nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID), lék proti narkotickým bolestem, který má také antiagregační vlastnosti - schopnost zabránit zvýšené trombóze. Všechny tyto pozitivní vlastnosti jsou široce používány při různých nemocech a stavech. Tyto stejné vlastnosti a vedlejší účinky však neumožňují použití aspirinu během kojení..

Aspirin může ohrožovat dětský život

Aspirin (účinná látka je kyselina acetylsalicylová) se po požití tablety uvnitř rychle vstřebává v gastrointestinálním traktu, vstupuje do krevního řečiště, působí na tělo a má hlavní a vedlejší účinky, a poté se vylučuje močí. Pokud žena kojí, je část aspirinu vylučována do mateřského mléka.

Jednou v hrudi http://www.womenhealthnet.ru/child-seven/5870.html, aspirin projevuje také všechny své hlavní a vedlejší účinky, které mohou mít nepříznivý vliv na tělo dítěte a dokonce ohrozit jeho život.

Antitrombotický účinek aspirinu a jeho účinek na tělo dítěte

Aspirin inhibuje syntézu tromboxanu A2, látky, která aktivuje činnost krevních destiček, včetně jejich schopnosti adherovat a agregovat (adherovat ke stěnám krevních cév a tvořit shluky, které se pak stávají základem krevních sraženin).

V důsledku pronikání aspirinu do krevního oběhu dítěte se jeho schopnost koagulace sníží, což se může projevit zvýšeným krvácením a výskytem malých krvácení na kůži. Dlouhodobé používání aspirinu kojící matkou může dokonce způsobit, že se u dítěte rozvine vnitřní krvácení. Tento stav se nazývá hemoragická diatéza a představuje hrozbu pro život dítěte..

Jak může aspirin ovlivnit gastrointestinální trakt dítěte

Aspirin inhibuje tvorbu enzymu cyklooxygenázy (COX), což vede ke snížení biologicky aktivních látek prostaglandinů ve stěně žaludku, jejichž hlavní funkcí je ochrana žaludeční sliznice před různými mechanickými a chemickými vlivy. U dospělých vede jakékoli dlouhodobé používání aspirinu ve velkých dávkách ke vzniku vředů a erozi žaludeční stěny. U dětí je sliznice žaludku tenká, jemná, krevní cévy jsou blízko povrchu a snadno se poraní..

Příjem aspirinu matkou může způsobit vnitřní krvácení z krevních cév žaludku. Krvácení může být významné díky skutečnosti, že pod vlivem aspirinu klesá srážení krve. Po užití jedné tablety aspirinu samozřejmě nebude žádný takový účinek, trvá to docela dlouho.

Bronchiální astma „aspirin“ a další alergické projevy u dítěte, když matka vezme aspirin

Aspirin často způsobuje alergie, včetně tak zvaného „aspirinového“ bronchiálního astmatu, při kterém dochází k atakům bronchospasmu při užívání aspirinu nebo jakéhokoli jiného léku v této skupině (nesteroidní protizánětlivé léčivo).

Při dlouhodobém příjmu aspirinu matkou se alergie může projevit ve formě bronchospasmu, ve formě nachlazení u dítěte, zatímco polypy mohou růst v nosní dutině a v dutinách dítěte. Alergie se v tomto případě může projevit nejen na aspirinu, ale také na jiná nesteroidní protizánětlivá léčiva.

Jaké další nežádoucí účinky u dítěte může způsobit příjem aspirinu kojící matkou

Pokud aspirin vezme kojící matka a dítě je současně infikováno virovou infekcí, může se vyvinout Reyeův syndrom - závažné poškození jater s ostrým porušením jeho funkce a poškození mozku. Vzhledem k možnosti rozvoje Reyeova syndromu není povoleno předepisovat aspirin dětem mladším 15 let, zejména pokud trpí virovou infekcí.

Při dlouhodobém používání ve vysokých dávkách aspirinu u matky a dítěte je počet červených krvinek a hemoglobinu (anémie s nedostatkem železa), http://www.womenhealthnet.ru/gematology/1675.html (což povede ke snížení imunity) a http: / /www.womenhealthnet.ru/gematology/1788.html (způsobí zvýšené krvácení).

Mohou se také objevit významné změny v ledvinách - intersticiální nefritida, nekróza ledvinových tkání, akutní nebo http://www.womenhealthnet.ru/nephrology/1351.html. V játrech může dojít k porušení předpisů. Kromě toho bylo zjištěno, že při dlouhodobém používání aspirinu může dojít ke ztrátě sluchu..

Aspirin je lék, který by se neměl kojit během kojení. Pokud existuje potřeba aspirinu, mělo by být kojení přerušeno a obnoveno po ukončení léčby tímto lékem.

Aspirin kojící matce

Během kojení je ženské tělo po porodu oslabeno, takže mladá matka často nachlazení nebo onemocní SARS. Je nutné se s touto chorobou vyrovnat, ale neubližovat dítěti. Mohu vzít aspirin během kojení?

Užívání drog

Hlavní aktivní složkou aspirinu je kyselina acetylsalicylová. Tento lék má antipyretické, analgetické a protizánětlivé účinky. Indikace pro jeho použití je:

 • intenzivní bolest hlavy;
 • horečka;
 • revmatická onemocnění;
 • trombóza;
 • angina pectoris.

Aspirin nelze vždy použít k úlevě od bolesti hlavy nebo při nižších teplotách. Lék má řadu vedlejších účinků a kontraindikací, z nichž jedním je období laktace. Kojící matka by měla tento lék odmítnout, protože aspirin má škodlivý vliv na zdraví a vývoj dítěte..

Vliv aspirinu na tělo novorozence

Jakmile je Aspirin v těle dítěte s mateřským mlékem, může nepříznivě ovlivnit téměř všechny orgány a systémy. Hlavní vedlejší účinky, které může u novorozenců způsobit, jsou:

 • nedostatek železa;
 • bronchiální astma;
 • sluchové postižení;
 • chronické onemocnění ledvin;
 • Reyeův syndrom.

Aspirin snižuje krevní srážlivost, může vyvolat vnitřní krvácení, zvyšuje riziko hemoragické diatézy. Lék má negativní vliv na gastrointestinální trakt dítěte. Kyselina acetylsalicylová inhibuje produkci některých enzymů, což snižuje ochranné vlastnosti gastrointestinální sliznice. Při dlouhodobém používání aspirinu může lék vyvolat vnitřní žaludeční krvácení.

Tento lék je silný alergen. Při vysoké koncentraci kyseliny acetylsalicylové v krvi se může vyvinout alergická rýma a bronchospasmus. Podle studií může být důsledkem užívání aspirinu kojící matkou rozvoj akutní jaterní encefalopatie u dítěte. Jedná se o nebezpečné onemocnění, při kterém dochází k otoku mozku, je ovlivněno a játra prakticky přestanou normálně fungovat..

Lék také ovlivňuje oběhový systém dítěte, snižuje hladinu krevních destiček, červených krvinek a hemoglobinu v krvi. Z tohoto důvodu může mít novorozenec nebezpečné patologie, které ohrožují nejen jeho zdraví, ale i život.

Jak nahradit aspirin během kojení

Během kojení by měl být aspirin nahrazen bezpečnějšími léky, které jsou povoleny během kojení - Paracetamol a Ibuprofen. V případě nemoci mohou být použity pro kojící matku i dítě.

Nezapomeňte však, že nemůžete sami léčit. Pokud během kojení onemocníte, poraďte se s lékařem. Pouze odborník může předepsat lék, určit jeho dávkování, pravidla a délku podávání.

Pokud při nemoci není možné nahradit aspirin jiným lékem, je nutné během léčebného období přerušit kojení..

Aspirin - lék, který je během kojení zakázán.

Aspirin pro kojení

To je uvedeno v pokynech pro léčivo a kojící matka by o tom měla vědět. Četné studie odhalily řadu vedlejších účinků, které má lék na tělo novorozence. Proto během období kojení věnujte zvláštní pozornost svému zdraví a před použitím jakéhokoli léku se poraďte se svým lékařem..

Aspirin pro kojení

Každá maminka dělá, co je v jejích silách, aby zabránila zhoršování jejího stavu a zdraví dítěte. Tento účinek je dosažen okamžitým užíváním drog, které se osvědčily mezi spotřebiteli. To platí také pro široce známý aspirin..

Jak aspirin působí při kojení?

Je schopen vyvolat protizánětlivý, analgetický a protidoštičkový účinek. Při kojení se aspirin velmi rychle vstřebává do mateřské krve a mléka a zanechává tělo močí. Dítě s mlékem dostává určitou dávku této drogy, se kterou se nedokáže vyrovnat. Konec konců, tableta ve svém těle začíná ukazovat všechny své užitečné a škodlivé vlastnosti.

Může aspirin kojit?

Měli byste se co nejvíce chránit před použitím tohoto léku během kojení. Instrukce léčiva obsahuje velmi podrobný popis všech možných vedlejších účinků, které se vyskytují, když se kyselina acetylsalicylová dostane do těla dítěte. Moderní farmakologie má poměrně široký výběr léků, které mohou mít podobný účinek, ale s minimálním poškozením dítěte. Kojící aspirin by neměl být konzumován ve velkém množství a pravidelně..

Vedlejší účinky aspirinu při kojení

Na první pohled je neškodné, že lék může na dítě mít takový účinek, jako:

 • snížit krevní srážlivost;
 • způsobit vnitřní krvácení;
 • poškodit gastrointestinální sliznici a inhibovat produkci enzymů;
 • aspirin pro hepatitidu B může přispívat k alergiím, astmatu a patologii jater;
 • negativně ovlivňují činnost ledvin a biliárního systému.

To vše se děje při dlouhodobém používání aspirinu během kojení, a nikoli v jediném případě použití. Pokud je během laktace nutné podstoupit léčbu aspirinem, má smysl pro novorozence dočasně přejít na upravenou kojeneckou výživu. Rozhodnutí, zda by měla být k dispozici aspirin kojící matce, by mělo být založeno na naléhavé potřebě a neexistenci alternativních léčebných postupů..

Aspirin po porodu - dávka nebo poškození

Droga Aspirin, známá již od dětství, je první lék, který si vzpomínáme, když teplota stoupá nebo bolí hlava. Je schopen rychle zmírnit bolest, snížit teplotu a přimět ho, aby se cítil lépe. Tolik lidí je zvyklých užívat Aspirin při prvních projevech těchto nemocí. Důležitým bodem je cena a dostupnost léku. Tento lék zpravidla skutečně pomáhá, ale má také řadu vedlejších účinků, o kterých musíte vědět. To je obzvláště důležité vzít v úvahu u matek, které kojí své děti, aby nepoškozovaly tělo dítěte.

Lék aspirin (kyselina acetylsalicylová) během kojení

Dnes je v lékárnách aspirin prezentován ve dvou formách uvolňování:

 • Tablety pro orální podání (ve skořápce a bez ní).
 • Tablety pro rozpuštění ve vodě.

Aspirin: různé formy uvolňování

Nejlevnější aspirin!

Perorální tablety

Tablety rozpustné v aspirinu

Mechanismus účinku na tělo aspirinu byl dosud důkladně studován. V přípravcích aspirinu je účinnou látkou kyselina acetylsalicylová. Tato látka patří do farmakologické skupiny NSAID - nesteroidních protizánětlivých léčiv. Má několik účinných vlastností: snižuje bolest, snižuje teplotu a má protizánětlivý účinek. Složení léčiva také obsahuje pomocné složky: mikrokrystalická celulóza, kukuřičný škrob.

Terapeutické účinky aspirinu

Aspirin eliminuje nebo zmírňuje následující příznaky:

 • Syndrom bolesti různých umístění a příčin.
 • Horečka, horečka.

K absorpci kyseliny acetylsalicylové dochází v gastrointestinálním traktu a rychlejší účinek nastane, pokud tabletu žvýkáte nebo ji rozdrtíte. Interakce s trávicími enzymy podléhá hydrolýze. Jeho metabolitem je kyselina salicylová. Kyselina salicylová zase inhibuje tvorbu cyklooxygenázových enzymů podílejících se na syntéze prostaglandinů, které jsou zodpovědné za vývoj zánětlivého procesu a zvyšování tělesné teploty. S tímto mechanismem je spojena také úleva od bolesti svalů, bolesti hlavy a menstruace. Látka je vylučována ledvinami úplně 72 hodin po požití.

Aspirin z horečky a horečky v kojící matce

ARVI a FLU mohou náhle zaútočit na kohokoli z nás. Dříve lékaři doporučovali zastavit kojení v případě matčiny choroby, ale nyní lékaři schválí pokračování laktace, jinak dítě nedostane protilátky proti matčině viru. Kojení by mělo matce pomoci a neubližovat jí.

Kyselina acetylsalicylová přechází v malém množství do mateřského mléka a vstupuje do krevního oběhu dítěte. Aspirin v těle dítěte vykazuje všechny hlavní a vedlejší účinky, takže dávka léku pro mámu by měla být malá. Pro kojící ženu je samozřejmě lepší neužívat vůbec žádné léky, ale existují situace, kdy se bez léčby neobejdete. Například, když je noc na ulici, má matka vysokou teplotu a v lékárničce pouze aspirin. Rozhodnutí o ukončení kojení by mělo být učiněno, pouze pokud je nutné dlouhodobé podávání léku ve vysokých dávkách.

Pokud je to možné, je pro kojící matku výhodné použít paracetamol jako antipyretikum. Účinnou látkou v tomto léčivu je paracetamol a také přechází do mateřského mléka. Je však třeba mít na paměti, že tento léčivý přípravek je schválen pro použití u dětí od tří měsíců věku a ve velmi naléhavých a závažných případech i dříve. Nemá významné vedlejší účinky na tělo dítěte za předpokladu, že matka dodržuje potřebné dávky. Lékaři také doporučují krmení dítěte ihned po užití léku, zatímco koncentrace v krvi je minimální.

Další metody léčby při teplotě naleznete v článku - Vysoká teplota v kojící matce - co dělat.

Indikace pro použití kojící matkou

 • Zvýšení tělesné teploty, zejména u akutních infekcí dýchacích cest.
 • Bolest hlavy.
 • Bolest zubů.
 • Bolestivá menstruace.
 • Bolest svalů.
 • Také další syndromy bolesti, včetně zánětlivého původu.
 • Trombóza a tromboflebitida.

Návod k použití

U kojících žen je výhodnější užívat aspirin v rozpustné formě nebo mlet a pít dostatečným množstvím vody. Pro jakoukoli formu uvolňování léku platí jedno pravidlo: nepijte na lačný žaludek, protože kyselina acetylsalicylová působí na stěny žaludku a způsobuje podráždění sliznice. Dávka pro kojící ženu by neměla překročit 0,5 g. Příště byste měli pít lék dříve než po 4-5 hodinách. Důrazně se doporučuje nepřekračovat nejvýše 1,5 g.

Důsledky pro dítě

Vzhledem k tomu, že aspirin přechází do mateřského mléka, dostává dítě při každém krmení dávku léku. Přestože je množství aspirinu v mléce malé, existuje riziko, že u dítěte dojde ke krvácení kvůli účinku na funkci krevních destiček. Lék také může narušit trávicí trakt dítěte v důsledku potlačení enzymů, vyvolat bronchiální astma a alergie. Všechny tyto vedlejší účinky se zpravidla projevují dlouhodobým podáváním aspirinu matkou ve velkých dávkách. Nejvzácnější a nejnebezpečnější komplikací pro děti je Rayův mošt. Jedná se o velmi závažný stav, při kterém se u dítěte vyvinou otoky mozku a jater. Reyeův syndrom se může objevit u dítěte, které vezme aspirin pro virové onemocnění. Důvodem je to, že viry planých neštovic, herpes a chřipky výrazně zvyšují zátěž jater a při užívání aspirinu mohou vyvolat vážné následky.

Vedlejší účinky pro matku

Jakékoli, dokonce i nejneškodnější lék, má možné negativní účinky. Aspirin není výjimkou, ale musíte pochopit, že v klinických studiích bude jakýkoli projev pacienta, který má jakýkoli příznak při užívání léku, zohledněn jako kontraindikace. A není vůbec nutné, aby se ve vás objevil alespoň jeden vedlejší účinek. Pokud bychom se podívali pouze na tento bod v pokynech pro drogy, pak bychom neměli co léčit.

Tabulka: Negativní účinky aspirinu

S dlouhodobým použitímS jednou dávkou
Poškození žaludeční slizniceNegativní projevy gastrointestinálního traktu: nevolnost, zvracení, bolest břicha, pálení žáhy
Snížený průtok krve v ledvinách, selhání ledvinAlergické reakce: rýma, bronchospasmus, zánět spojivek a kopřivka
Riziko krvácení v různých orgánechSnížení krevního tlaku
DehydrataceZávrať
Zřídka - Quinckeho edém, astma aspirinuHluk v uších

Jak je vidět z tabulky, pouze při dlouhodobém používání může mít vážné důsledky.

Kontraindikace

Absolutní kontraindikace pro užívání Aspirinu jsou:

 • Alergie na kyselinu acetylsalicylovou a na jakékoli další léky skupiny NSAID (Analgin, Ibuprofen, Paracetamol).
 • Stavy, při kterých je zvýšené riziko krvácení (trombocytopenie, hemofilie).
 • Těhotenství I, III trimestry.

Relativní kontraindikace:

 • Gastrointestinální choroby (eroze, vředy).
 • Cukrovka.
 • Porucha funkce jater.
 • Astma.
 • Děti do 12 let.
 • Tyreotoxikóza.
 • Anémie.
 • Dna.

Pokud existují kojící matky dokonce relativní kontraindikace, lékaři důrazně nedoporučují užívat aspirin ani v malých dávkách. Aspirin nelze pít s mlékem, kávou nebo koksem. Překročení doporučené dávky může způsobit nevolnost, závratě a bolesti břicha. Je-li předávkování závažné, může dojít k záměně, třesu paží a nohou a dokonce i zhoršené funkce ledvin. Buďte opatrní, nezapomeňte si přečíst návod před užitím léku, ukazuje dávku jedné tablety!

Navzdory možným komplikacím a kontraindikacím byl a stále je Aspirin jedním z nejdostupnějších a nejoblíbenějších drog. Je přítomen téměř v každé lékárničce a často nám pomáhá v nouzových situacích. Existuje mnoho užitečných vlastností tohoto léku a lze dojít k závěru, že aspirin lze užívat v malých dávkách i při kojení, aniž by riskoval zdraví dítěte. být zdravý!

Články O Neplodnosti