Hlavní Neplodnost

Meloun během těhotenství je nebo není možný

Plátek sladkého a chladného melounu ozdobí život každého člověka, zejména pokud jde o těhotnou ženu. Snadno uhasí každou žízeň a nasycuje tělo chladem. A samozřejmě, jeho příjemná a někdy i medová vůně přináší nesrovnatelné potěšení.

Ukazuje se však, že ne všechny nastávající matky si mohou dovolit dostatek takové chutné bobule. Existuje celá řada různých důvodů, jako je rada lékařky, otoky, vlastní úsudek atd. Ale co si o tom odborníci myslí? Je možné použít meloun během těhotenství? Názory gynekologů se, stejně jako samotné nastávající matky, velmi liší. Někteří z nich tvrdí, že vodní melouny jsou možné a skutečně nutné, a věří, že by to mělo být provedeno v prakticky neomezeném množství. A druhá polovina souhlasí s názorem, že je důležité zdržet se této nejednoznačné pochoutky po celou dobu těhotenství a následného kojení. Ale přesto, odkud vzešly takové opačné názory? Zkusme na to přijít.

Těhotné ženy mohou jíst a dokonce potřebují melouny

Jaké jsou výhody melounu během těhotenství?

Meloun je určitě dobrý pro těhotné ženy. Koneckonců, jako každý bobule, je to skutečný sklad užitečných látek a stopových prvků. Vitamíny obsažené v melounu se určitě hodí pro nastávající matku a dlouho očekávané dítě, které je stále v lůně. Paleta výhod je tak bohatá, že nepochybně poslouží jako zdroj imunity pro obě, protože obsahuje takové užitečné látky jako vitaminy: A, B2, B1, PP, C. Kromě toho jsou tyto zelené bobule bohaté na kyselinu listovou, která se podílí na mnoha metabolických procesy, hematopoéza a syntéza proteinů, které je pro každou těhotnou ženu dvojnásobné nezbytné. Je možné meloun během těhotenství? Toto je častá otázka pro nastávající matky..

Kromě tak bohatého seznamu vitamínů má buničina z melounu také množství nezbytných mikro a makro prvků, jakož i uhlohydráty, popel, bílkoviny, tuky, pektin, organické kyseliny a obrovské množství vlákniny. Ve skutečnosti to vše určuje takové užitečné vlastnosti tohoto produktu..

Struktura

Pokud vezmeme v úvahu složení melounu, můžeme s plnou jistotou říci, že je pro tělo ideální nejen pro těhotnou ženu, ale také pro dítě, které se v ní vyvíjí. Meloun obsahuje velké množství esenciálních vitamínů a minerálních solí, kyseliny listové a kyseliny askorbové, fosforu, vápníku, železa, hořčíku, sodíku, křemíku, vlákniny, pektinů a draslíku. Všechny tyto látky příznivě ovlivňují ženské tělo a v žádném případě nekomplikují průběh těhotenství, neohrožují vyvíjející se plod. Stojí za to dodat, že v melounu jsou takové vitamíny jako PP, B, E, A, P.

Zdroj železa

Meloun je jedním z nejpozoruhodnějších přírodních zdrojů železa, které je při konzumaci dokonale absorbováno tělem. To je důvod, proč je skvělým pomocníkem v léčbě i prevenci různých stupňů anémie. Aby dospělý uspokojil tělo v každodenním požadavku na hořčík, musí jíst pouze sto gramů buničiny z melounu. Kromě toho bobule přispívá k snadnému odstranění nadbytku cholesterolu, z tohoto důvodu je důležité, aby byl zahrnut do vaší stravy na pozadí kardiovaskulárních chorob nebo jednoduše se zvýšenou prací tohoto systému..

Proč je užitečné jíst meloun během těhotenství?

Melouny se vyznačují jedinečnými vlastnostmi, například prakticky neobsahují přírodní soli a kyseliny, ale jsou zdrojem velkého počtu neutralizačních alkálií. Tato kvalita má příznivý vliv na celkový stav močového ústrojí, pomáhá také při různých exacerbacích, jakož i při chronických onemocněních nebo při prevenci infekčních chorob..

Meloun během těhotenství pro ženu, jejíž ledviny jsou nuceny fungovat se zvýšenou zátěží během druhého a třetího trimestru, se tak stane nejen léčbou, ale vynikajícím lékem.

Odstranění přebytečné tekutiny

U žen, které očekávají dítě, je důležité zbavit se otoků a zabránit preeklampsii - zvýšenému krevnímu tlaku, závažné ledvinové a jaterní dysfunkci. Velké množství vody v melounu zvyšuje lymfatickou drenáž, odstraňuje přebytečnou tekutinu z těla. V důsledku toho se snižuje otok rukou a nohou, snižuje se pravděpodobnost tlakových rázů..

Diuretický účinek vodního melounu pomáhá odstranit přebytečnou tekutinu a normalizovat funkci ledvin.

Ženy, které milují tento bobule, jsou méně náchylné k infekcím močových cest. V posledním trimestru těhotenství bude muset být porce snížena na 1-2 malé plátky, aby nedošlo k přetížení ledvin.

Diuretické vlastnosti

Mimo jiné jsou známy silné diuretické vlastnosti buničiny melounu a jeho kůry. Proto je pro lidi trpící edémem způsobeným poruchami kardiovaskulárního a močového systému vodní meloun jednoduše nezbytným přírodním a zcela neškodným lékem.

Další užitečná vlastnost spočívá ve schopnosti vodních melounů odstraňovat toxiny z jater a těla jako celku a také je rozpouštět, takže by se měly jíst při použití jakýchkoli léků, zejména různých antibiotik. Mohou také velmi pomoci po nedávné anestezii. Je možné jíst meloun během těhotenství? Je to možné, protože semena melounu nejsou ve svých užitečných vlastnostech horší než semena dýně. Jsou schopni se snadno vypořádat s nebezpečnými střevními parazity. Lékaři proto doporučují jíst meloun přímo se svými semeny, aby mohli léčit a předcházet helmintiáze..

Kromě toho obří bobule obsahuje mnoho cukrů, které mu poskytují nejen skvělou chuť, ale také užitečné funkce, jako je například zlepšení nálady nebo naopak normalizace spánku. V některých případech se však meloun během těhotenství nedoporučuje.

Čištění těla

Výhodou melounu pro ženy během těhotenství je přítomnost buničiny, vody a vlákniny ve složení. Při konzumaci bobulí se můžete zbavit toxinů, přebytečných solí, písku. Toxické sloučeniny negativně ovlivňují embryo, zhoršují stav ženy. Pigmentace je dalším problémem těhotných žen, které rychle odstraňuje meloun. S jeho pomocí se čištění střev, trávení a zdraví kůže vrátí.

Antioxidační a zvlhčující vlastnosti bobule pomáhají eliminovat vyrážky, svědění a suchou pokožku. Při neustálém používání ovoce se můžete zbavit dalších liber.

Argumenty proti, nebo proč by těhotné ženy neměly jíst meloun

Produkt má samozřejmě mnoho výhod, ale bez ohledu na to, kolik jich existuje, vždy můžete najít negativní stránky a vlastnosti. Významný obsah cukru ho omezuje na ty, kteří jsou nemocní obezitou nebo cukrovkou. Kromě toho vodní meloun může vyvolat tvorbu plynů v tlustém střevě, což může způsobit určitý stupeň nepohodlí. Přínosy a poškození melounů v průběhu těhotenství jsou vyvrcholením.

Problémy s ledvinami

Je velmi důležité omezit používání této pochoutky na ty, kteří trpí vážnými problémy spojenými s odtokem moči, a také na všechny, kteří mají velké ledvinové kameny. V situacích, kdy zdravá těhotná žena nemá žádný z výše uvedených problémů, může bezpečně jíst tuto lahodnou bobuli, z čehož budou mít prospěch výhradně její.

Ale meloun během těhotenství v pozdějších fázích by měl být konzumován s opatrností.

Hlavním důvodem, proč ho lékaři nedovolí jíst, je pravděpodobné riziko otravy. Čerstvý meloun, který byl právě nakrájen, se nakonec může stát za pár hodin kyselou, zejména za horkého počasí, takže je nesmírně důležité skladovat nedokončené bobule v lednici a dělat to déle než jeden den..

Je možné meloun během těhotenství, mnozí mají zájem. Rozumíme dále.

Možné poškození

Buničina melounu má vlastnost snadno absorbovat dusičnany, dusíkaté sloučeniny, které se používají ke zpracování melounů pro jejich rychlejší zrání. Motivy producentů jsou jasné: čím dříve začnou melouny prodávat, tím větší zisk získají, protože lidé, kteří touží po zimě a na jaře, se rádi rozplývají na velkých a sladkých bobulích.

Pro těhotné ženy je lepší zdržet se prvních melounů, aby se vyloučila i samotná pravděpodobnost otravy. Toto pravidlo platí pro 1 trimestr a pro další dva.

Nejlepší čas na nákup melounu je konec července a později. Ještě lépe, buďte v bezpečí a počkejte do srpna.

Právě v melounu začaly dozrávat plody pěstované bez použití hnojiv.

Škody mohou způsobit nejen samotný meloun, ale také jeho množství. Pokud budete jíst příliš mnoho buničiny, můžete vyvolat nadměrné zatížení ledvin, které u těhotných žen již pracuje pro dvě. A otok, kterého jsem se chtěl zbavit, naopak vzroste.

Příliš mnoho lahůdek z melounu může způsobit průjem, který je stejně jako zácpa v době čekání na dítě nežádoucí.

V pozdějších stádiích by mělo být množství spotřebovaného produktu sníženo, aby se podpořily ledviny a nezpůsobila akumulace tekutin v mezibuněčném prostoru.

Některé ženy nemohou jíst tyto bobule. Nejprve mluvíme o ženách se sklonem k průjmu, trpících syndromem dráždivého tračníku. U urolitiázy je také vhodné se zdržet konzumace tohoto produktu. Ostré břemeno na ledvinách může způsobit oddělení kamene a zablokování močovodu, což může vyžadovat vážnou operaci.

Bobule se také nedoporučuje u žen s diabetem. Ale v případech, kdy je porucha metabolismu uhlohydrátů dobře regulována a napravena, může lékař samostatně vyřešit produkt v malém množství. U gestačního diabetu je přípustné malé množství buničiny z melounu přísně se znalostí a souhlasem ošetřujícího lékaře..

V jiných případech je meloun nejen hoden, ale je také nezbytný v prvním trimestru v raných stádiích, ve druhém a třetím.

Dusičnany

Největším nebezpečím jsou samozřejmě dusičnany, které doslova zaplňují většinu melounů prodávaných na regálech před začátkem sezóny. Tyto škodlivé látky mohou otrávit každou osobu, nejen nastávající matku.

Škodlivé chemické sloučeniny jsou schopny proniknout placentou do krve nenarozeného dítěte a v některých případech mohou vést k nevratným důsledkům.

A přesto je možné jíst melouny během těhotenství? Recenze potvrzují, že ano, protože ne všechny z nich jsou nebezpečné. Hlavní věcí je sezónní nákup bobule a jistota, že neobsahuje dusičnany. Kromě toho je důležité naučit se, jak si vybrat správné ovoce..

Jak si vybrat šťavnatý a zdravý meloun?

Abychom si mohli tento báječný dezert vychutnat bez rizika pro zdraví, je nejprve důležité pochopit, že žádné ovoce by se nemělo kupovat a jíst před jejich přirozeným zráním. Melouny se zpravidla v průměru dokážou plně nabrat síly a růst do poloviny nebo konce srpna. Nebude obtížné určit takový čas, protože je vždy poznamenán výrazným poklesem cen zeleniny a ovoce. Ale do té doby, bez ohledu na to, kolik chcete koupit meloun, byste se neměli vzdát touhy a riskovat zdraví nenarozeného dítěte..

Lví podíl jedů však může mít nejen časné, ale také řekněme, že střední melouny. Můžete určit, zda jsou v době nákupu takové či nikoli. Meloun, který je příliš oplodněný dusičnany, se při stlačení nebude jevit jako elastický a nebude schopen vydávat charakteristickou trhlinu, ale při klepání bude znít velmi hluchě. Jeho tělo bude doslova pruhované žlutými pruhy. Bod řezu bude vypadat dokonale hladce. Kromě toho buničina napuštěná chemikáliemi může barvit vodu v narůžovělé barvě, zatímco obyčejná, která není toxická, způsobuje, že kapalina je mírně zakalená a zcela bezbarvá..

Podmínky použití

Aby meloun nebyl škodlivý, ale nesmírně užitečný, naučte se, jak si vybrat správné bobule.

Jedovatý a potenciálně nebezpečný dusičnanový plod lze odlišit od dobrého kombinací následujících příznaků:

 • Pokud klepete na meloun svými klouby, dusičnan vydává tupý zvuk;
 • Pokud stlačíte bobule, dusičnany nikdy neprasknou, zdá se, že při stlačení je měkčí;
 • v této souvislosti je meloun dusičnanu vždy barevný, hladký, téměř standardní a normální ovoce se nemůže chlubit vnitřní částí, která je dokonce v konzistenci a barvě;
 • škodlivý meloun má drť v drsnosti a nažloutlé pruhy a dobrý je lehký a něžný.

Pokud máte pochybnosti, nakrájejte malý kousek a vložte do nádoby s vodou. Pokud voda zčervená, pak je to dusičnanový bobule, neměla by se jíst.

Nebezpečné jsou nejen chemické bobule, ale také příliš zralé vodní melouny, ve kterých se kolonie bakterií již množí v plném proudu. Takové melouny se snadno kupují, pokud se prodávají v žáru. Věnujte pozornost prasklinám, narušení integrity pláště. Odmítají koupit meloun, který je prodejci dříve rozřezán na poloviny.

Před jídlem umyjte bobule důkladně pod tekoucí vodou. Plátky melounu skladujte pouze v lednici, ne více než jeden den.

Více se dozvíte, jak zkontrolovat kvalitu melounu sledováním následujícího videa.

O blahodárných vlastnostech melounu a melounu během těhotenství ao tom, jak je používat

Tento sladký bobule může být buď dezertem, lehkým hlavním chodem nebo vynikající přípravou na zimu. Jako nezávislé jídlo jsou melouny chutné v kombinaci s bílým chlebem. Je pravda, že jeho použití s ​​černou se nedoporučuje, protože je to spousta zažívacích komplikací.

Je obvyklé vyrobit velmi chutný džem z melounu, který připomíná aromatický med v vůni. Kromě toho je mnoho hospodyňek konzervovalo v solené nebo nakládané formě jako sváteční občerstvení. Sušené slupky melounu se zpravidla používají jako léčiva k prevenci stagnace v tělesné tekutině, a proto není nutné se zbavovat všech zbytků. Jak jinak můžete použít meloun během těhotenství?

Kromě použití kůry pro kosmetické a léčebné účely lze použít i čerstvou dužinu. Její lékaři radí těhotným ženám, místo aby pili jakékoli prášky, aplikují se na jejich chrámy, které odvádějí bolesti hlavy. Pokud je taková rána aplikována na ránu, bude možné zastavit krvácení.

Zralé maso nebo šťáva mohou sloužit jako vitamínový koktejl pro pokožku krku a obličeje, což samozřejmě pomůže spravedlivému sexu udržet krásu nejen během těhotenství, ale i po něm..

Meloun má téměř stejné prospěšné vlastnosti jako meloun. Pomáhá zvyšovat hladinu hemoglobinu, zlepšuje pohyblivost střeva, zlepšuje náladu atd. Melounu se doporučuje jíst odděleně od jiných potravin, ale v žádném případě na prázdný žaludek. A samozřejmě musíte znát opatření. Před těhotenstvím bude mít žena dostatek 200 g takového léčiva za den.

Kde koupit?

Je tedy možné jíst meloun během těhotenství? Samozřejmě je to možné, ale doporučujeme je zakoupit pouze na autorizovaných prodejních místech. Taková místa ve všech městech a regionech se obvykle objevují začátkem srpna. Tam produkty podléhají povinnému testování dusičnanů. Extrémně nebezpečné vodní melouny, které se prodávají na troskách silnic. A zde se nejedná pouze o dusičnany, ale také o skutečnost, že příliš porézní bobule slupky je schopna rychle absorbovat všechny výfukové plyny a těžké kovy, což může být také velmi jedovaté. No, kromě nebezpečí dusičnanů by těhotné ženy měly upustit od tohoto chutného bobule v případě vážných otoků, které mohou zhoršit již tak nepříjemný stav..

Meloun během těhotenství

Ženy, které mají v létě šťastné očekávání, na jedné straně mají báječně štěstí, protože v létě dozrává tolik zdravé zeleniny a ovoce. Na druhou stranu však vyvstává mnoho otázek: je možné meloun během těhotenství melounovat? Existuje mnoho názorů na toto téma a stojí za zmínku, že jsou všichni velmi různí; zkuste zjistit pravdu v našem článku.

Co je užitečné meloun během těhotenství

Než přijdete k nějakému závěru: může těhotný meloun nebo ne, měli byste pochopit, a jaké jsou prospěšné vlastnosti tohoto pruhovaného ovoce? Stojí za zmínku, že je jich mnoho a že díky různorodému chemickému složení existují.

Pro ty, kteří to nevědí, je vodní meloun z větší části tvořen vodou (92,6%), ale zdaleka není jedinou složkou jeho složení. V dostatečném množství je bobule také naplněna dalšími užitečnými látkami, například:

 • kyselina listová (vitamin B9);
 • vitaminy A, B1, B2, B6, C, E, PP;
 • žehlička;
 • makroprvky (draslík, hořčík, fosfor, sodík, vápník);
 • antioxidační lykopen.

Na základě takové rozmanitosti užitečných složek můžeme dojít k závěru, že meloun má mnoho užitečných vlastností. Jaké je však použití melounu pro těhotné ženy??

Výhody melounu pro otoky

Mnoho žen trpí otoky během těhotenství (zejména v pozdějších fázích). Zpravidla se objevují kvůli zátěži ledvin. Edém se však může objevit, pokud dojde k poruše kardiovaskulárního systému. V boji proti otokům tohoto původu pomůže sladké pruhované ovoce.

Má přirozený diuretický účinek, takže může zmírnit otok, který se objevil. Diuretická vlastnost letních bobulí také pomáhá očistit tělo toxinů. Proto je vodní meloun často připisován lidem, kteří podstoupili antibiotickou terapii..

Je meloun dobrý pro střeva?

Tato otázka je také často zajímavá pro nastávající matky. Vzhledem k tomu, že břišní nepohodlí, zácpa a jiné abnormality v práci střeva jsou častými hosty těhotenství, musí být žena v poloze v předstihu (před použitím) přesvědčena, že vodní meloun situaci nezhorší..

Je dobré říci, že pruhované bobule jsou velmi užitečné pro střevní funkce, pomáhají navazovat hladké fungování, zvyšují peristaltiku (a proto účinně bojují proti zácpě) a zlepšují proces trávení..

Berry však nemanipulujte neopatrně.

 • Pokud máte kontraindikace z gastrointestinálního traktu (například trpíte kolitidou nebo poruchami trávení), je lepší odmítnout použití melounu.
 • Nedoporučuje se jíst plod společně s hnědým chlebem, což způsobuje nepříjemné pocity ve formě rozrušení žaludku nebo exacerbací některých gastrointestinálních chorob.
 • Nadměrná konzumace sladkých bobulí je nebezpečná s výskytem průjmu a kombinací plodu s jinými potravinami a nápoji - se zvýšeným nadýmáním s bolestí v žaludku.

Společné výhody těhotného melounu

Není možné vyjmenovat všechny pozitivní vlastnosti chutné bobule, ale má smysl zdůraznit její hlavní funkce, zejména pro těhotnou ženu. K čemu je meloun užitečný během těhotenství:

 • zlepšuje kardiovaskulární systém;
 • Pomáhá bojovat proti anémii s nedostatkem železa
 • příznivý účinek na nervový systém;
 • zlepšuje náladu, je vynikající přírodní antidepresivum;
 • posiluje tělo;
 • umožňuje správný vývoj plodu;
 • vodní meloun nedovolí těhotné ženě získat nadměrnou tělesnou hmotnost. Vzhledem k tomu, že samotný plod má nízkokalorickou hodnotu (27–38 kcal na 100 g produktu), má navíc močopudný účinek, těhotná žena nedokáže získat další kilogramy (jak se to stane při konzumaci jiných produktů).
na obsah ↑

Může těhotné ženy meloun v raných fázích

První měsíce těhotenství jsou velmi zásadní fází. Během tohoto období se začnou tvořit orgány a systémy dítěte. Proto je v prvním trimestru důležité jíst správně.

Z stravy je nutné odstranit všechny produkty škodlivé pro těhotnou ženu a chemikálie a do nabídky zahrnout nejužitečnější ingredience.

Je však možné jíst meloun v časném těhotenství?

Pokud mluvíme o ekologicky šetrných bobulích, pak samozřejmě ano, protože obsahuje mnoho užitečných látek, zejména kyselinu listovou, která je nezbytná pro správnou tvorbu nervového systému a celého organismu dítěte. Těhotné ženy však nemohou jíst hodně melounu, jakýkoli lék ve velkých dávkách se stává jedem.

Existují případy, kdy použití těhotného melounu vedlo k průjmu, a to v některých případech vyvolalo tón dělohy. Důsledkem časného tonu dělohy může být potrat.

Aby nedocházelo k negativním důsledkům - sezónní ovoce by mělo být konzumováno v omezeném množství, stačí 3-4 malé hřebíčky denně (a dokonce i ne denně).

Je možné meloun v pozdním období

Meloun musíte jíst ve druhém a třetím trimestru ještě pečlivěji a pouze po konzultaci s lékařem. Nezapomeňte, že poslední měsíce (nemluvě o posledních týdnech těhotenství) jsou pro ženu zvláště obtížné. Je zde zvýšená zátěž na všechny orgány ženského těla, včetně ledvin.

Někteří lékaři nedoporučují nastávajícím matkám, aby se zapojily do sezónních bobulí po 30 týdnech.

Kolik melounu může budoucí matka jíst v jeden den v posledních měsících těhotenství? V každém jednotlivém případě bude porce jiná, konkrétněji by gynekologka měla odpovědět na tuto otázku a pečlivě se seznámit s průběhem těhotenství svého pacienta a přítomností kontraindikací pro ni..

Mohou těhotné ženy jíst hodně melounu? Samozřejmě ne, ale několik plátků zralých bobulí bude velmi užitečné. Pokud však používáte kontraindikace, musíte sladké bobule úplně opustit po dobu 9 měsíců.

Kontraindikace na meloun pro těhotné ženy

I obyčejní lidé musí jíst sladké bobule, protože to může být pro zdraví nebezpečné. Pro budoucí matku je tato otázka mnohem důležitější. Abyste nepoškodili sebe a své dítě - musíte si pamatovat, která onemocnění těhotná žena nemůže jíst meloun.

Nedoporučuje se používat meloun, pokud:

 • diabetes mellitus;
 • urolitiáza;
 • přecitlivělost na složky plodu, projevující se ve formě průjmu a alergických reakcí;
 • problémy s odtokem moči;
 • nemoci střev a slinivky břišní.

Nyní víte, proč by některé těhotné ženy neměly mít meloun. Všechny ženy jsou však individuální, takže se nikdy nebudete muset zevšeobecňovat, vždy byste se měli soustředit pouze na vaši pohodu a své tělo.

Meloun během těhotenství: strava a dny nalačno

Jako varování byste měli věnovat pozornost dalšímu důležitému problému - dny půstu na melounu. Ano, existují speciální melounové diety, díky nimž se ženy (ne těhotné!) Snaží zhubnout.

Je však velmi nebezpečné, je velmi odradzováno sedět na dietě melounu i několik dní, je lepší dát přednost jeho alternativnímu - půstu dny, kdy meloun není jediným jídlem.

Žena v pozici by měla intenzivně jíst, ve stravě musí být pestrá strava, aby matce a dítěti byly dodávány všechny potřebné vitamíny a minerály. Přestože je meloun zdravý a nelze jej označit jako „špatný“ z hlediska chemického složení, stále nemůže nahradit nezbytný denní příjem živin.

Kromě toho má plod diuretický účinek a odstraňuje přebytečnou tekutinu z těla, což může být nejen užitečné, ale také škodlivé. Tělo nejen vstoupí, ale také z něj intenzivně vyplaví užitečné prvky, takže z takové stravy rozhodně nebude mít žádný prospěch pro vás a vaše dítě..

Je meloun škodlivý během těhotenství

Ti, kteří jedli meloun během těhotenství, určitě museli čelit nejen jeho výhodám, ale také poškození. Bohužel, stejně jako u každého jiného produktu, výhody a poškození pruhovaných bobulí jdou ruku v ruce. Ale pokud jsme již řekli všechno, co je možné, o prospěšných vlastnostech, pak musíme ještě mluvit o škodě.

Kontraindikace, které jsme zkoumali výše, mohou vést k negativním důsledkům, ale to není jediný důvod, proč mohou trpět matka a dítě. Hlavním důvodem, proč lékaři nedoporučují jíst meloun kdykoli, jsou dusičnany v něm obsažené..

Bohužel v naší době je velmi obtížné vybrat vysoce kvalitní přírodní ovoce, ve kterém nebudou žádné chemikálie. A konzumace bobule plněné nebezpečnými dusičnany je přísně zakázáno nastávající matce.

Nejlepší možností je, pokud vy nebo vaši příbuzní / přátelé sami pěstujete tykve bez použití dusičnanů k urychlení růstu plodu. Takový meloun lze jíst beze strachu. Ale protože mnoho takových přepychů není přípustné, je nutné se naučit, jak si vybrat správný přírodní meloun.

Jak si vybrat meloun bez dusičnanů

Nákup dobrého melounu není snadný úkol, ale říci, že je to naprosto nemožné, je také nemožné. Pokud si pamatujete několik jednoduchých pravidel - kde je lepší koupit bobule a jak odlišit dusičnany od přírodních, pak můžete navždy chránit sebe a svou rodinu před nežádoucími důsledky.

Pravidla pro nákup přírodního melounu

 1. V žádném případě byste neměli kupovat pruhované ovoce poblíž silnice. Nejméně 5-10 metrů by měl produkt oddělit od trati. Je také důležité, aby bobule nelhaly v prachu, ale ležely na nějaké čisté výšce, nejméně 20 cm od země..
 2. Melouny byste neměli jíst dříve, než je období zrání (ale toto období připadá na polovinu srpna - začátek září). Samozřejmě nelze zaručit, že během období jejich aktivního zrání budou plody bez dusičnanů, avšak pravděpodobnost, že bude řád řádově méně, bude dusičnan mnohem vyšší. Čím dříve se meloun prodá (červen, červenec), tím škodlivější látky obsahuje..
 3. Nedoporučuje se kupovat řezané ovoce. I když je řez malý, je takový vodní meloun nebezpečný. Baktérie začínají v řezu bobule, což může vést ke střevním infekcím, otravě a dalším negativním důsledkům..
 4. Pro odlišení „chemického“ ovoce od přírodního je třeba věnovat zvláštní pozornost několika důležitým bodům:
  - zralá velryba by měla při stlačení rukou prasknout;
  - Pokud klepete na meloun, bude zvuk bez dusičnanů tlumen. Pokud zvuk zní, jako by klepete na vypuštěný míč, potom je plod jedinečně přeplněný chemikáliemi;
  - je-li ocas (stopka) melounu suchý, je bobule přirozená;
  - u ovoce šetrného k životnímu prostředí by měl plátek „žhnout“ cukernými zrny. Naopak, dusičnan bude mít lesklý hladký povrch;
  - Dalším spolehlivým způsobem, jak zkontrolovat kvalitu zakoupeného produktu, je nakrájet buničinu a snížit ji na čistou vodu. Pokud voda zčervená nebo růžová, ujistěte se, že produkt obsahuje hodně dusičnanů. Pokud se voda zakalí, ale zůstane bezbarvá, pak je ovoce přirozené;
  - Je velmi důležité skladovat zakoupené bobule správně. Snažte se nepřijmout mnoho melounů, vezměte si tolik, kolik můžete jíst za 1-2 dny. Nesestříhané plody musí být skladovány na chladném místě (aby tam nespadaly paprsky slunce) a šířily je na čistou přírodní látku mimo jiné produkty..

Pokud jste bobule nakrájeli, ale nepřekonali ji, abyste ji dokončili, nezapomeňte ovoce otočit na talíř s řezem, zabalit do přilnavé fólie a uložit do chladničky. Neuchovávejte plátky melounu déle než jeden den.

Také se nedoporučuje jíst meloun do kůry. Koncentrace dusičnanů je v pruhovaných krustech. Pokuste se nechat 3-4 cm až do poloviny snězené kůry, sníží se tím riziko otravy dusičnany.

Otrava melounem během těhotenství: co dělat

Pokud se tak stalo, že jste stále otravovali melounem, musíte naléhavě jednat. Otrava během těhotenství je velmi nebezpečná a především pro dítě. Důsledky takové otravy mohou být velmi rozdílné: od výskytu abnormalit ve vývoji plodu po potrat a předčasný porod.

Proto, jakmile po konzumaci melounu pocítíte první známky otravy, okamžitě zavolejte sanitku. A před jejím příjezdem můžete pít aktivní uhlí (je lepší ho rozdrvit na prášek a vypít ho sklenicí vody).

Je to jeden z mála sorbentů, které lze během těhotenství bezpečně užívat, neabsorbuje se do krevního řečiště a neovlivňuje dítě. Můžete si vzít uhlí podle standardního schématu - 1 tableta na 10 kg hmotnosti.

Meloun při plánování těhotenství

Proč chcete meloun během těhotenství není těžké uhádnout, protože toto šťavnaté sladké ovoce dokonale uhasí váš žízeň, zvýší vaši náladu a jednoduše uzdraví tělo svými přírodně prospěšnými látkami. Jak jsme však již zjistili, ne každý to může a vždy může použít.

Během těhotenství existují určitá omezení a je nepravděpodobné, že by se budoucí matka mohla oddávat speciální léčbě sladkým bobulím. Ale pokud jde o plánování těhotenství, neexistují žádná omezení (nepočítají se kontraindikace pro použití tohoto bobule)..

Při plánování početí dítěte lékaři doporučují jíst melouny, a to nejen pro ženy, ale také pro muže. Sladké ovoce obohacuje tělo mnoha užitečnými látkami, má příznivý účinek na proces ovulace a tvorbu zdravého vajíčka. Pro muže je spotřeba melounu prospěšná zlepšením pohyblivosti spermií, zvýšením aktivity zárodečných buněk a snížením rizika rozvoje rakoviny prostaty (prostaty)..

Jak krájet meloun krásně a správně, rada šéfkuchaře

Pokud chcete své hosty překvapit krásným a praktickým střihem, využijte rady našeho šéfkuchaře.

To je asi vše, co potřebujete vědět o jídle melounu během těhotenství. Tato letní bobule je opravdu chutná a zdravá, ale během těhotenství bude muset být její spotřeba omezená. V posledním měsíci je meloun, stejně jako ve všech ostatních týdnech těhotenství, které potřebujete v malém množství a ne každý den. Teprve potom bude mít plod prospěch více než poškození.

Příznivý průběh těhotenství a snadný porod!

Odběr video kanálu „Váš kuchař“

Náš kanál každý den potěší diváky videi. Chcete-li mít přehled o všech novinách a dostávat oznámení o nových videích, přihlaste se k odběru kanálu jednoduše kliknutím na tlačítko níže.

Články O Neplodnosti