Hlavní Výživa

Je možné, aby kojící matka snědla meloun: všechny výhody a nevýhody bobulí při kojení novorozence

Jíst meloun při kojení může být prospěšné a škodlivé. Všechno bude záležet na samotném plodu. Dobrý zralý meloun při kojení přinese jen pozitivní okamžiky, ale pokud selže, lze očekávat nepříjemné následky. Pojďme zjistit, jak odlišit dobrý meloun od špatného a jak neubližovat sobě a vašemu dítěti.

Jezte meloun nebo ne? Tuto otázku položilo mnoho kojících matek, které se starají o zdraví svého dítěte.

Výhody sladkých bobulí

Mikro a makro prvky, vitamíny - důležité látky pro tělo kojící matky, které by měla dostat ve správném množství. V melounu je spousta užitečných látek, proto je možné jej použít pro kojící ženy v období hepatitidy B (viz také: je možné péct s Gua?). Sladké bobule jsou bohaté na hořčík a vápník, a to jsou „stavební kameny“ pro obnovení ženského těla po porodu. Velká nabídka vitamínu C obsažená v šťavnaté buničině pomůže připravit se na setkání s nachlazeními a infekcemi čekajícími v bujném a deštivém podzimu..

Každá žena během kojení může mít anémii. Nedostatek železa v těle se více než naplní částí lahodného melounu, na který je tento velký bobule bohatý. Meloun je také chválen přítomností kyseliny listové, a jak víte, bylo to pro dítě během období nitroděložního vývoje nesmírně nutné, ale ani teď není jeho význam neméně důležitý.

Další kyselina k dispozici v melounu, panthenolic, je také velmi nezbytná pro kojící matku a její dítě během kojení. Pomáhá vytvořit sen, a také se vyrovnává s úkolem odstraňovat toxiny z těla. Kojící vodní meloun mimo jiné zvyšuje objem mateřského mléka u kojící ženy, což znamená, že ho můžete a dokonce musíte jíst. Kojící maminky tak mohou vstoupit do stravy v malých dávkách, protože dítě na ni nebude alergické. Nadměrný edém, který po porodu neodezní, bude účinněji odstraněn pomocí tohoto šťavnatého plodu..

Existuje nějaké poškození z melounu?

Přes všechny jeho výhody a radosti se vodní meloun může stát zdrojem velkých potíží pro kojící matku. Potenciální alergen je kategoricky kontraindikován při laktaci těm ženám, které měly alespoň nějakou negativní reakci na toto bobule. Diatéza na vodní meloun dítěte by měla být vyléčena co nejrychleji. Je důležité zabránit tomu, aby se onemocnění vyvinulo do chronické formy.

Potíž, která může čekat na mladé matky, je přejídání sladkého ovoce. Když žena užila hlavní jídlo, vezme dezert a žaludek nakonec dostane nadměrné zatížení a v důsledku toho i zvýšení množství plynu. V důsledku takového trávicího selhání mohou u dítěte začít problémy. Kolika a nadýmání čekají na arašídy kvůli nadměrné konzumaci lahodného ovoce matkou. Pamatujte na smysl pro proporce a pečlivě sledujte blaho dítěte po jídle.

Dalším nebezpečím čekajícím na milovníky sladkostí jsou dusičnany obsažené v ovoci uměle zrající. Mohou způsobit vážné otravy. Nejprve se „infekce“ dostane k ženě a potom k dítěti, protože chemikálie se dokonale vplíží do mateřského mléka.

Kontraindikace při používání melounu budou různá onemocnění, například diabetes kojící matky. Žena s touto diagnózou by měla sama pochopit, že pro ni nemůže být taková sladkost. Problémy s ledvinami nebo slinivkou břišní budou také kontraindikací použití šťavnatého dezertu. Než začnete jíst svůj oblíbený letní bobule, poraďte se se svým lékařem..

Výběr správného melounu

Dr. Komarovsky doporučuje dodržovat následující pravidla, aby si pro kojící matku vybral dobrý meloun:

 • Přirozené zrání nastává koncem srpna - začátkem září. Nepoužívejte buitce na svůdné bobule na trhu v polovině léta. Je pravděpodobné, že takový produkt bude škodlivý pro vás i pro dítě..
 • Je důležité, aby slupka melounu byla celá, bez prohlubní nebo trhlin. Jedná se o přímé cesty infekce, což je velmi nebezpečné během kojení..
 • Nejezte nezralé ovoce. Čím menší z problémů, které na vás a dítě čekají, je porucha trávicího systému. Je snadné rozeznat zralý meloun jeho suchým ocasem a žlutou stopou ležící na melounu.
 • Je zcela normální, že kojící matka nejprve dovolí ostatním členům rodiny, aby se léčili melounem, a teprve poté, co uvidí pozitivní reakci, se může jíst sama.
 • Nedoporučuje se používat bobule, dokud dítě nedosáhne věku 4 měsíců. Začněte zavádět meloun do vaší stravy, dodržujte pravidlo: první plátek by měl být velmi malý za den - objem může být mírně zvýšen. Chráníte sebe a dítě před možnými negativními reakcemi.
 • Zkuste si dopřát sladké jídlo odděleně od ostatních potravin. Je možné jej doplnit plátek bílého chleba. Nepři přejídejte se a nezapomeňte na smysl pro proporce.

Je možné kojit meloun: poškození a přínos pro kojící matku a dítě

Osvěžující chuť melounu pomáhá přežít intenzivní teplo a šťavnatá dřeň dokonale uhasí žízeň. Mnozí se však bojí kupovat bobule kvůli častým případům otravy po konzumaci. Pro kojící matku je důležité vědět, zda vodní melouny lze kojit, a pokud ano, v jakém množství a jak si vybrat kvalitní produkt. To bude probráno v našem článku..

Může meloun kojit

Podíl vody ve složení melounu je 91,5% objemu. Jak bobule roste, jako houba absorbuje užitečné a škodlivé látky z půdy. Závod reaguje na krmení, které někteří výrobci používají..

Zvýšené množství dusíkatých hnojiv přispívá k rychlému růstu a časné zralosti bobule. Současně však vodní meloun hromadí velké množství dusičnanů, které se postupně mění v dusitany nebezpečné pro člověka. Při zrání se soli kyseliny dusité převádějí na cukry, aminokyseliny a vlákninu..

To znamená, že zralé ovoce je bezpečnější než nezralé.

Důležité! Dusičnany se hromadí v zelenině a ovoci s vysokým obsahem vody. V tomto smyslu je meloun bezpečnější než meloun.

Dusičnany pronikají do mateřského mléka, negativně ovlivňují tělo dítěte. Kojící matka si musí vybrat pouze kvalitní sezónní zeleninu a ovoce.

Při otravě dusitany jsou pozorovány charakteristické příznaky intoxikace:

 • nevolnost, zvracení;
 • průjem;
 • zvýšení teploty;
 • v obtížných případech - ztráta vědomí, křeče.

Dusitany narušují proces zásobování tkání kyslíkem a při pravidelném používání v dětství narušují správný růst a vývoj těla.

Argumenty „pro“ použití melounu během kojení a „proti“ jsou uvedeny v tabulce:

kladyMinusy
Obsahuje vitamíny, minerály, antioxidantyObsahuje nebezpečné množství dusičnanů a dalších škodlivých látek.
K intenzivní produkci mateřského mléka přispívá velké množství šťávyZpůsobuje kvašení a koliku
Nízkokalorický produktObsahuje alergeny
Obnovuje rovnováhu voda-sůl, pomáhá přežít horké počasíNedoporučuje se pro chronická onemocnění močového systému
Má osvěžující, příjemnou chuť.Nadměrná tekutina způsobuje nával mléka a stagnaci na hrudi.
Normalizuje stolici pro zácpu
Zlepšuje stav cév, normalizuje krevní tlak
Odstraňuje toxiny a toxiny

Výhody a poškození ovoce pro kojící matku a dítě

Hlavním poškozením melounu je, že bobule intenzivně absorbuje nejen užitečné, ale škodlivé látky z půdy. Množství šťávy způsobuje kvašení a tvorbu plynů a způsobuje zhoršení nemocí močového ústrojí.

Výhody melounu v GV jsou však velké. Obsahuje následující látky:

 • vitaminy skupiny B, A, E, C;
 • minerály - fosfor, vápník, hořčík, draslík, sodík;
 • velké množství jemných vláken;
 • pektin;
 • kyselina listová;
 • lykopen a další antioxidanty;
 • aminokyselina citrulin.

Bohatá šarlatová barva buničiny je způsobena vysokou hladinou lykopenu v kompozici. Tento antioxidant příznivě ovlivňuje činnost kardiovaskulárního systému, snižuje riziko rakoviny a zmírňuje stav bronchiálního astmatu. Společně s vitamíny A a E chrání oči před změnami souvisejícími s věkem.

Citrulin v těle se mění na arginin, což zvyšuje účinnost imunitního systému. Kyselina listová má příznivý vliv na vývoj mozku dítěte. Šťáva melounu dokonale uhasí žízeň, slouží jako diuretikum.

Meloun při kojení, v závislosti na věku dítěte

Dítě se rodí s nezralým zažívacím systémem. Je důležité, aby si kojící matka vybrala bezpečnou a vyváženou stravu pro sebe. Je lepší vyzkoušet nové výrobky v malých porcích a postupně je zvyšovat.

V prvním měsíci

Ihned po narození dítěte nemůžete vyzkoušet meloun. Ovoce, stejně jako jiná pestrobarevná zelenina a ovoce, může vyvolat alergie. Novorozené dítě je zvláště citlivé na dusitany a jiné škodlivé látky, které bobule mohou obsahovat. I v malých koncentracích způsobují otravu..

Ve druhém

Dvouměsíční dítě intenzivně přibírá na váze a rychle se vyvíjí. Během tohoto období se upravuje jeho trávicí systém. Vyzkoušejte malé množství buničiny z melounu, o které jste si jisti. Při absenci alergické reakce diverzifikujte jídelní lístek s kouskem bobule jako sladký dezert.

Ve třetí a další

Při nepřítomnosti negativní reakce není matce zakázáno hýčkat se malým množstvím melounu. Přejídání se však bude muset opustit. Buničina se spoustou šťávy zahajuje proces kvašení, způsobuje porušení stolice a koliky u dítěte.

Pravidla a předpisy pro spotřebu bobulí

Meloun se používá dvěma způsoby:

 • 1-2 hlavní plátky jako dezert po hlavním jídle;
 • Odděluje se od zbytku jídla, dokud se necítíte plný.

Při konzumaci ve velkém množství má meloun diuretický a projímavý účinek, takže je lepší ho jíst ráno nebo odpoledne.

Důležité! Nedoporučuje se kombinovat meloun se slanými potravinami. Velké množství tekutin a solí způsobuje otoky a zvýšený tlak.

Komu je meloun kontraindikován

V případě alergie na plod bude nutné meloun úplně opustit.

Omezte použití bobulí u následujících chorob:

 • diabetes mellitus 2. typu;
 • urolitiáza;
 • žaludeční a duodenální vřed;
 • bodnutí, nadýmání;
 • střevní infekce.

Meloun ve velkém množství je škodlivý pro děti do tří let a těhotné ženy.

Opatření pro ovoce

Při výběru melounu zvažte sezónnost rostliny. V Rusku bobule dozrávají hromadně v srpnu. Existují brzy zralé odrůdy, které sklízejí 70-80 dní po vzejití, a proto jsou vhodné pro potraviny v červenci. Takové ovoce je však obtížné odlišit od vodních melounů pěstovaných na hnojivech..

Užitečný! Rozdrťte malý kousek buničiny a zamíchejte ve sklenici vody. Nebezpečné ovoce zašpiní tekutinu intenzivně růžovou nebo červenou a přirozeně se pěstuje v bledě růžové.

Je důležité zvolit místo nákupu. Je lepší obejít neformální prodejní místa a kolaps zeleniny. Plody by neměly ležet na zemi pod sluncem.

 • hlavní známkou zralosti je suchý ocas;
 • koupit středně velké plody - 4–6 kg, příliš malé mohou být nezralé, obrovské - pěstované hnojivy;
 • kůže by měla být bez poškození, středně lesklá, s kontrastním vzorem, bez tmavých skvrn, promáčknutí a měkkých skvrn a žlutá skvrna by měla být čistá;
 • je nebezpečné koupit nakrájený meloun - hrozí velké riziko střevní infekce.

Před řezáním si meloun důkladně umyjte. Dávejte pozor na maso a kosti. Užitečná vláknina - červená, lehce drobivá, cukrová struktura, s tenkými bílými žilami. Nebezpečná je bělavá, jasně červená s fialovým nádechem, lesklým jádrem a žlutými žilkami. Bílé kosti naznačují nezralost plodu.

Dusitany se hromadí blíže k kůře. Není nutné úplně jíst kůrky do bílé vrstvy, je lepší zastavit, jakmile se maso nesladí. V domácnosti používejte dusičnanoměr. Chcete-li to provést, nakrájejte meloun a nalepte jehlu zařízení do buničiny.

Zajímavý. Melouny vodní se dělí na samčí a samičí rostliny. Má se za to, že ty jsou sladší a šťavnatější. Ovocné dívky mají širokou tmavou skvrnu květin a chlapci mají malou.

Stanovisko Dr. Komarovského

Evgeny Olegovič Komarovsky, známý pediatr, doporučuje konzumovat zralé plody vysoké kvality během kojení. Matky by neměly jíst meloun ihned po zakoupení. Nejprve musíte ošetřit svého otce a sledovat jeho pohodu. Pokud bobule nezpůsobuje otravu, můžete léčit i matku.

Pokud je maso po řezání bez chuti, je lepší ušetřit utrácené peníze a zahodit ovoce.

Závěr

Meloun je součástí stravy kojící matky blíž k 3-4 měsícům. Používejte pouze vysoce kvalitní bobule, zrající v srpnu až září. Hlavním ukazatelem zralosti je sušený ocas. Zkontrolujte bezpečnost produktu pomocí dusičnanu. Absolutní kontraindikace k použití - alergie.

Je možné, aby kojící matka snědla meloun: všechny výhody a nevýhody bobulí při kojení novorozence

Výhody melounu během kojení

K normálnímu vývoji jejích drobků by kojící žena měla dostat dostatečné množství minerálů a vitamínů..

Šťavnatá dužina melounu obsahuje:

 • vápník a hořčík, který pomáhá ženskému tělu zotavit se po porodu,
 • Vitamin C, který zvyšuje odolnost proti infekcím a virovým onemocněním, se také podílí na procesu zpracování dusičnanů na bezpečné sloučeniny a jejich odstraňování z těla.,
 • kyselina listová, která se podílí na tvorbě intelektuálních schopností dítěte, brání patologickým změnám v nervové trubici dítěte; také zvyšuje množství mléka kojící matky,
 • železo, hlavní „bojovník“ s anémií u kojící ženy,
 • kyselina panthenolová, zodpovědná za normalizaci spánku dítěte a mladé matky,
 • riboflavin, kyselina askorbová, antioxidanty, které odolávají změnám věku u žen, brání rozvoji nádorových buněk v těle.

Výhody melounu pro kojení jsou zřejmé. Podle mnoha kojících žen vodní meloun výrazně zvyšuje množství mléka. Kojící matka si může vychutnat chuť šťavnaté buničiny, ale je důležité znát opatření a nenechat se unést.

Prospěšné kyseliny

Bobule obsahuje také kyselinu listovou. Tato složka je nezbytná k vytvoření a udržování nových buněk ve zdravém stavu, proto je její přítomnost zvláště důležitá v období rychlého vývoje těla, zejména v raném dětství. Takže, pokud chcete, neváhejte jíst vodní melouny: při kojení budou užitečné i pro dítě. Pokud jde o matku, kyselina listová jí dává krásnou a rovnoměrnou pleť i mládí.

Velké bobule obsahují další důležitou složku, která vám umožní očistit tělo od škodlivých látek, včetně toxinů. Toto je kyselina panthenolová. Látka je schopna normalizovat spánek. To je důležité nejen pro matku, ale také pro dítě..

Obecně jsou melouny velmi užitečné pro kojení. Koneckonců vám umožňují normalizovat vodní rovnováhu v matčině těle. Tyto bobule pomáhají odstraňovat otoky, které zůstávají po porodu, odstraňují přebytečnou tekutinu, zvyšují frekvenci močení a také přispívají k lepší produkci mateřského mléka.

Nebezpečí melounu při kojení

Není nerozumné, že mnoho žen se bojí zavést meloun do stravy během kojení. Sladké ovoce je držitelem rekordu pro jeho schopnost akumulovat dusičnany. Dusíkaté sloučeniny (dusičnany) se nacházejí v jakékoli půdě a nejsou nebezpečné. Přebytek dusičnanů v plodu je škodlivý.

 • trávicí poruchy u kojenců,
 • zvracení,
 • zvýšit plynování ve střevech,
 • způsobit otravu.

Při prvních známkách otravy dítěte musíte naléhavě zavolat sanitku.

Absolutní kontraindikace jsou:

 • žaludeční nevolnost,
 • závažné onemocnění ledvin, které narušuje normální odtok moči,
 • přítomnost kamenů a písku v ledvinách.

Aby se předešlo nepříznivým účinkům na tělo dítěte, doporučuje se, aby bobule byla přidána do stravy nejdříve 4 měsíce po porodu..

Co se bát?

Takže můžete meloun během kojení nebo ne? Odborníci říkají, že tato bobule je prostě nezbytná. Během laktace v ženském těle se skutečně zvyšuje spotřeba prospěšných složek, vitamínů a minerálů. Zásoby takových látek musí být doplněny. Meloun obsahuje velké množství stopových prvků a vitamínů..

Za prvé, nemůžete jíst meloun při kojení v prvním měsíci laktace. Je to velmi nebezpečné pro novorozence. Kromě toho existuje řada nemocí, při nichž není povoleno používat takové jídlo. Především by měly být ženy s diabetem opuštěny vodní melouny. V zásadě jsou takové potraviny zakázány.

Rovněž stojí za to vzdát se melounů pro ty, kteří mají problémy s vylučovacím systémem. Mohou to být ledvinové kameny. Melouny vodní mohou také zhoršovat zdravotní stav v případě onemocnění slinivky břišní. Před zavedením takového produktu do stravy se poraďte s lékařem.

Hlavním důvodem, proč se během kojení nesmějí jíst meloun, je schopnost tohoto bobulového ovoce akumulovat nitráty samy o sobě, které byly do půdy zaváděny jako hnojivo. Dusičnany jsou sloučeniny dusíku, které se podílejí na tvorbě bílkovin v živém těle, takže jsou obsaženy v jakémkoli produktu. K otravě dochází, pouze pokud vstoupí příliš mnoho dusičnanů a jsou převedeny na dusitany..

Ale v poslední době se skutečnosti otravy vodními melouny dusičnany stávají stále méně, což lze vysvětlit skutečností, že vodní melouny se nejčastěji pěstují na otevřeném prostranství, kde je obsah dusičnanů jen zřídka mimo normu. Kromě toho žádné hnojivo není levným potěšením, takže jejich použití k pěstování melounů, jejichž cena je zřídka vysoká, není ekonomicky proveditelné..

Opatření při výběru melounu

Hlavním pravidlem při výběru plodu je sezónnost. Nejlepší čas na nákup je konec srpna. Během tohoto období dochází k zrání v přirozených klimatických podmínkách bez použití chemických hnojiv, která zrychlují zrání.

Nakupujte ovoce v důvěryhodných maloobchodních prodejnách, věnujte pozornost certifikátu kvality prodávajícího.

Preferují středně velké vodní melouny o hmotnosti asi 5 kg. Toto je nejpřirozenější hmotnost zralého ovoce. Velmi velké vodní melouny jsou přesyceny škodlivými hnojivy a dusičnany.

Příliš malé vzorky jsou vytrhávány příliš brzy a nedokázaly dostatečně akumulovat užitečné vitamíny a minerály.

Kolem projít: popraskané, pomalé, vroubkované a měkké ovoce. Vyhněte se nakupování na hromadě ovoce nebo po silnicích.

Pokud se zdá, že vnější parametry melounu jsou vysoce kvalitní, ale nelíbí se vám vůně bobule nebo něco intuitivně alarmujícího, odmítněte takový nákup.

Známky zralého melounu

 1. Silná kůra tmavě zelené barvy a zářivě černé pruhy podél ovoce. Na kůře by neměly být žádné škody ani praskliny..
 2. Středně suchý cop a na boku žlutozelená skvrna. To je ukazatel toho, že meloun dozrával v přirozeném prostředí, nikoli ve skleníkových podmínkách. Příliš suchý ocas - indikátor dlouhého skladování.
 3. Buničina by měla být lehce heterogenní barvy a měla by mít tenké bílé žíly. Hladký střih a žluté pruhy jsou známkou nekvalitního produktu, jehož nákup by měl být vyřazen.

Možné otravy

Je možné při kojení novorozence neomezený meloun? Samozřejmě že ne. Hlavním nebezpečím takové bobule je, že v důsledku nesprávné volby může způsobit vážné otravy nejen u matky, ale i u dítěte. Nezapomeňte, že melouny obsahují velké množství dusičnanů.

Tyto látky umožňují ovoce zrát mnohem rychleji. Po konzumaci těchto potravin může trpět matka i dítě. Koneckonců, chemikálie jsou uloženy v plodech a také snadno pronikají do mateřského mléka. Kromě toho je dětské tělo více citlivé na účinky určitých látek. Pokud malé množství dusičnanů vůbec neovlivní zdraví a pohodu matky, může být dokonce i zlomek z nich pro dítě nebezpečný..

Pokyny kojení

 1. Před použitím ovoce důkladně opláchněte pod tekoucí studenou vodou..
 2. Nikdy nejezte první meloun. Nechte jednu z domácnosti, která vyzkouší léčbu jako první, a při absenci nechtěných reakcí můžete nabídnout k jídlu malý kousek kojící matky.
 3. Po těžkém jídle nejezte meloun. To je plné zvýšené fermentace v žaludku, zvýšení tvorby plynu ve střevě. Také docela zatěžující pro celý gastrointestinální trakt, nemluvě o důsledcích pro nezformované tělo dítěte.

Problémy s trávením

Meloun by měl být konzumován v omezeném množství. Jinak může dojít k mírnému rozrušení. Melouny byste měli jíst až po hlavním jídle a trochu. Koneckonců, žaludek matky může být přetížen. V důsledku toho se mohou objevit nepříjemné pocity, závažnost a zvýšená tvorba plynu.

Dítě může mít také nepohodlí. V důsledku nadměrné konzumace buničiny z melounu matkou může být dítě narušeno kolikou. Z tohoto důvodu by se tyto plody měly jíst v malých porcích. Množství melounu můžete zvýšit pouze v případech, kdy produkt nezpůsobuje trávicí potíže.

Stanovisko Dr. Komarovsky E.O..

Slavný pediatr Komarovsky Evgeny Olegovich věří, že během kojení můžete do stravy přidat meloun..

Evgeny Olegovich radí:

 • kupujte pouze ovoce, z nichž jste si naprosto jistí,
 • Nezapojujte se do raných melounů. To pomůže vyhnout se požití velkého množství dusičnanů do těla kojící matky a zabránit otravě.,
 • sníst pár lalůček plodu, ale poté, co ho krmili tátou pevně a tento „experiment se ukázal jako úspěšný“.

Když znáte všechny nuance výběru kvalitního produktu, jeho příznivé vlastnosti a kontraindikace, můžete bezpečně používat meloun během kojení, ale ne dříve než 4 měsíce po porodu..

Pamatujte, že vývoj a zdraví malého muže závisí na vaší výživě. Před použitím zkontrolujte reakci dítěte na nový produkt a poté si v malých porcích užijte tento nádherný sladký bobule, nasyťte tělo živinami a vitamíny.

Jak si vybrat právo?

Meloun na kojící matku lze konzumovat až poté, co je přesvědčena o své bezpečnosti.

Chcete-li to provést, musíte pečlivě a správně zvolit bobule, při dodržení následujících pravidel:

 1. Meloun by měl být bez trhlin, řezů.
 2. Nemůžete koupit bobule, které se prodávají po silnicích.
 3. Neměli byste si kupovat půl bobule nebo meloun, který ještě není ve vaší přítomnosti.

Abychom si mohli vychutnat chutné bobule a vyhnout se možným následkům a reakcím z těla dítěte, je nutné do stravy správně zavést meloun. Je lepší jíst bobule ráno - malý kousek a sledovat reakci dítěte. Pokud se jeho chování nezměnilo, zčervenání, vyrážka na těle se neobjevila, žena může použít meloun. Je však třeba si uvědomit, že toho nejedete hodně a každý den.

Stejně jako každý nový produkt musí být meloun zaváděn do stravy postupně. Po 60 dnech od vzniku mléka může žena začít jíst nová jídla. Bude bezpečnější vyzkoušet první kousek melounu, aby se zabránilo otravě. Za týden by nemělo být zavedeno více než jedno nové ovoce nebo zelenina.

První příjem sladké buničiny by neměl být více než jeden řez. Pak si musíte udělat přestávku za 3-4 dny a sledovat reakci dítěte. Při absenci alarmujících příznaků ve formě změn ve stolici, vyrážkách na kůži, nadměrné náladě, můžete produkt i nadále používat. Postupné zvyšování podílu konzumovaných plátek melounu.

V prvních měsících života dítěte se použití melounu nedoporučuje. Kromě toho existuje řada chorob, v jejichž přítomnosti je zakázáno jíst melounový produkt. Pokud jsou u matky nebo dítěte detekovány alergické reakce, meloun je ze stravy vyloučen. Když dítě vyroste a jeho trávicí systém zesiluje, můžete se pokusit produkt znovu představit.

Jak se vyhnout problémům

Takže vodní melouny během kojení jsou celkem přijatelné, ale neměli bychom zapomenout, že tyto plody mohou způsobit otravu, alergie a další nepříjemné jevy. Abyste tomu zabránili, musíte zvolit správný produkt. Nezapomeňte, že melouny dozrávají až na začátku podzimu. Melouny byste neměli kupovat na jaře a dokonce ani v polovině léta. Podobné produkty mohou být otráveny dusičnany. Nedoporučuje se také jíst nezralé melouny.

Získat ovoce by mělo být pouze celé, bez trhlin a řezů. Měli byste si také vybrat ty bobule, které neleží na zemi, ale ve zvláštních zásobnících. Nekupujte melouny, které se prodávají po silnicích..

Takže shrnout

Nebezpečné pro dítě není tolik dusičnanů obsažených v melounu, jako je jejich nadměrné množství, 1,7-2 kg je již kritickým množstvím melounu, což může vést k nežádoucím důsledkům. Je také třeba si uvědomit, že většina dusičnanů se hromadí pod kůží melounu, takže jedí pouze maso. Zralý meloun správné kvality nepoškodí nejen maminku ani dítě, ale bude dokonce užitečný.

Tento článek se adekvátně věnuje otázce „Je možné nakrmit meloun?“, Ale hlavní věc, kterou si pamatujte: nejste si jisti kvalitou, zralostí, bezpečností a dalšími věcmi - nejíte.

Může kojící matka meloun?

Při kojení mladé matky výrazně omezují svou stravu, vylučují z nich potenciálně nebezpečné potraviny, které by podle jejich názoru mohly dítě poškodit..

Na konci léta a podzimu vyvstává otázka - je možné, aby kojící matka melounu melounu, protože je jich tolik prodáno na trzích a v obchodech?

Kojení Meloun

Je možné jíst meloun kojící matce? Tato otázka se obává mnoha žen a často mnoho žen neodůvodněně odmítá použít. Ve skutečnosti však lze během laktace použít meloun, protože je velmi chutný a zdravý..

Tento produkt se skládá převážně z vodnaté buničiny, díky které se myje celé tělo.

S pomocí melounů můžete snadno očistit tělo od přebytečných solí, toxinů a toxinů, které se hromadí uvnitř a kolem buněk..

Díky odstranění toxinů a toxinů se správným použitím melounů zlepšuje zdravotní stav a zdraví. Kromě toho mají vodní melouny diuretické účinky, které vám umožní zbavit se otoků a očistit ledviny..

Pokud však používáte vodní melouny příliš, může to zvýšit zatížení vnitřních orgánů, včetně práce ledvin a trávicího systému..

Proč při kojení nemůžete jíst meloun?

V některých situacích by se během laktace nemělo používat melouny. Proč nemůže být meloun kojící matce? Obvykle se jedná o přítomnost určitých problémů v jejím zdraví.

Bude rovněž zakázáno používat tento produkt, pokud při kojení existuje alergie na meloun, který se projevuje kožní vyrážkou, špatným trávením nebo nadýmáním a průjmem u matky i dítěte.

Je doporučeno nepoužívat meloun během kojení v prvním měsíci, zatímco trávicí systém dítěte je stále velmi citlivý a může na něj být negativní reakce..

Meloun pro kojení

Bezpochyby, v přítomnosti zdravého střeva a normálního trávení si kojící matka může užívat vodní melouny.

Zvýší hladinu hemoglobinu v krvi a vstřebávání železa ve střevě..

Kromě toho vodní melouny obsahují spoustu užitečných složek, které jsou nezbytné pro zdraví samotné ženy i jejího dítěte.

Melouny obsahují hodně kyseliny listové, karotenu, kyseliny pantothenové a vitamínů.

Zejména v melounu jsou kyselina askorbová (vitamin C), vitaminy B1 a B2, železo, draslík, hořčík a další stopové prvky. Z tohoto důvodu je vodní meloun cenným potravinovým produktem pro mladé matky.

Je možné kojit meloun od samého začátku sezóny?

Melouny pro kojící matky jsou cennými produkty, ale neměli byste se vrhnout do jejich zavedení do vaší stravy. Nedoporučuje se používat první, první vodní melouny, které se objevily pouze na trzích.

Odrůdy melounu na začátku léta se často pěstují pomocí dusičnanů. To může vést k otravě matce i jejímu dítěti. Proto nechte období pochoutek s melouny na konci léta a podzimu, i když i v tomto období si můžete koupit nebezpečný meloun, ale šance na to jsou mnohem nižší.

Mohu při kojení použít meloun? Stojí to za to, vybrat si jej správně.

Nejprve musíte věnovat pozornost tomu, jaká barva ovoce je, měla by být jasná, se světle zelenými pruhy, které se střídají s tmavě zelenou. Můžete také snadno zkontrolovat meloun a přítomnost dusičnanů v něm..

Také nejezte nezralou buničinu v blízkosti kůry, právě tam jsou dusičnany zvláště koncentrované.

Vyzkoušejte meloun při kojení

Lékaři nijak nespěchají, aby při kojení výslovně zakázali nebo povolili meloun, naznačují, že je nutné pečlivě sledovat reakci dítěte.

Ačkoli vodní melouny nejsou považovány za vysoce alergenní přípravky, mohou u některých dětí způsobit jejich individuální nesnášenlivost. Pokud, když matka používá meloun, má její dítě reakce na kůži - určitě byste ji měli odmítnout.

Meloun je často spojován s kojením a kolikou. U některých dětí, kdy maminka konzumuje meloun, nadýmání a silný plyn, se může objevit kolika, což může být také důvodem pro odmítnutí použití tohoto produktu..

Kromě toho se v důsledku hojnosti tekutin u tohoto plodu může změnit složení mléka a jeho kvalita, což povede k rozmarům dítěte a jeho odmítnutí prsu..

Pokud se dítě chová zcela obvykle, nemá poruchu stolice, kožní vyrážky a úzkost, můžete bezpečně použít meloun, ale bez přejídání.

Při kojení nejezte meloun s chlebem nebo jinými výrobky, může to zvýšit riziko koliky u dítěte.

Kojící meloun - měla by se maminka zdržet?

Mnoho známých potravin po porodu kojících matek by nemělo být konzumováno. Meloun se obvykle považuje za nezbytný, stejně jako většina syrového ovoce a bobulovin. Takové preventivní opatření je však zpravidla zbytečné. Melouny jsou méně pravděpodobné než jiné plody, které mají negativní účinky na zdraví..

Lékaři nedoporučují kategoricky odmítnout používání pruhovaných bobulí během kojení. Šťavnatá dřeň může být s péčí dobrým doplňkovým zdrojem minerálů a vitamínů nezbytných pro matku a dítě a přináší mnoho radosti.

Může kojící meloun: pravidla použití

Meloun obsahuje železo, které je velmi důležité pro vyvíjející se tělo dítěte a se stávajícím rizikem anémie u žen. Hořčík a vápník pomáhají posilovat svalovou a kostní tkáň. Vitamíny C, beta-karoten, listová kyselina, panthenolová kyselina, riboflavin, thiamin zajišťují tvorbu imunity, podporují intercelulární metabolické procesy, aktivitu endokrinního systému, rozpustná vláknina čistí krevní cévy, váže a odstraňuje toxiny.

Kromě toho má vodní meloun pozitivní účinek na kojení, stimuluje produkci mléka a také pomáhá odstraňovat otoky a zlepšuje fungování ledvin. Kalorie v melounu, navzdory sladké chuti, je o něco větší než u okurky - pouze 30 kcal na 100 g, takže můžete bez obav jíst další libry.

Pokud žena bez problémů konzumuje prokládané bobule během těhotenství, riziko, že způsobí alergickou reakci u dítěte s kojením, je minimální. Meloun byste neměli vyzkoušet v časném období HB po porodu, je vhodné počkat několik týdnů. V prvním měsíci života potřebuje dítě zvláštní pozornost při sestavování stravy své matky, protože střevní mikroflóra drobků je stále příliš slabá na to, aby strávila mnoho látek.

Od druhého měsíce je možné do jídelního lístku zahrnout meloun kojící matce, ale pozorovat umírněnost. Nejprve stačí jíst 1-2 kusy o velikosti dlaně. Předpokladem není použití na plný žaludek a nekombinace s jinými novými produkty. Nejezte to s chlebem nebo s čímkoli jiným.

Stejně jako většina tykví může meloun ve směsi s jinými potravinami způsobit plyn.

A výhody se ztratí. Po prvním zařazení do stravy musí matka sledovat reakci dítěte. Pokud se během dvou dnů vyvine diatéza, vyrážka na kůži, kolika nebo naštvaná stolice, bude se muset na nějakou dobu vzdát dobrot. Pokud žádná patologie nenastane, je povoleno mírně zvýšit normu, ale nesmí se přejídat - stačí 300-400 g denně.

Jak si vybrat?

Alergické projevy, průjem nebo zácpa, které následují po konzumaci tohoto ovoce, mohou být spojeny s velkým počtem dusičnanů ve svém složení. Tykve, jako houba, nasávají dusíkaté sloučeniny, které se používají k urychlení růstu. Velká poptávka po melounech způsobuje, že mnoho výrobců „krmí“ bobule chemikáliemi. V takovém ovoci není žádný přínos a mohou způsobit velké škody nejen pro dítě, ale i pro dospělé. Časté jsou případy otravy melounem nasyceným dusičnany.

Abychom se ochránili před intoxikací, není na škodu znát několik pravidel při jejich výběru:

 1. Sezóna prokládaných bobulí začíná od posledního srpnového týdne a trvá do konce října. V tomto období melouny dozrávají přirozeně. Ovoce nakoupené počátkem léta bylo pravděpodobně pěstováno pomocí chemie.
 2. Obrovská velikost melounu - až 50 cm nebo více v průměru - by měla upozornit. Nejužitečnější jsou malé, o něco větší než fotbalový míč s charakteristickou nažloutlou skvrnou na boku - stopa ležící na melounu. A obři nejčastěji rostou a zrají pomocí umělých vylepšovačů.
 3. Při výběru můžete ignorovat kontrast a barvu proužků slupky - existují téměř monofonní odrůdy. Ale stav buničiny může hodně říct. Kvalitní meloun má přírodní červený odstín s bílými žilkami, cukr na plátku, sladký a šťavnatý. Bledě růžová je známkou neúplné zralosti. Nažloutlý nádech a dokonalá hladkost naznačují použití velkého počtu hnojiv. Cizí hořké nebo chemické plácnutí říká totéž.
 4. Doma můžete určit přirozený původ melounu tak, že jej ponoříte do čisté vody. Zákal nebo zčervenání kapaliny označuje obsah dusičnanů v buničině. Existuje meloun této kvality by neměl být.

Kojící matka se bude muset vzdát i osvědčeného a užitečného melounu pro některé zdravotní problémy: diabetes, poruchy metabolismu uhlohydrátů, urolitiáza a cholelitiáza.

Je možné meloun, pokud kojíte dítě?

Meloun je nepostradatelný bobule v letním vedru, bohatá na kyselinu listovou a další vitamíny a minerály. Je to však možné během kojení (HB)?

O výhodách melounu

Meloun je 90% vody. A jak víte, během kojení je nutné neustále sledovat vodní rovnováhu. Mezi jeho výhody navíc patří následující faktory:

 • tento bobule má diuretické a protizánětlivé účinky, z nichž bude mít prospěch novorozená matka (otok zmizí, častěji se močí, vylučuje se přebytečná tekutina);
 • plod doplňuje zásoby hořčíku a vápníku v těle kojící matky;
 • množství kyseliny panthenolové ve složení přípravku, normalizace spánku matky a dítěte;
 • tato pochoutka je bohatá na vitamin C, který může zvýšit imunitu a chránit tělo před možným nachlazením;
 • riboflavin, kyselina askorbová, antioxidanty dostupné v melounu prodlužují mládí ženy a inhibují vývoj nádorových buněk;
 • Železo obsažené v melounu vyřeší problém anémie u hepatitidy B.

Jak již bylo zmíněno, meloun obsahuje kyselinu listovou. Tato užitečná látka umožňuje tvorbu a udržování nových buněk ve zdravém stavu. Během období aktivního růstu dítěte je tato vlastnost velmi užitečná. Kyselina listová dodá kojící matce mladistvou a zdravou barvu pleti..

Meloun je svým vzhledem zcela bezpečný produkt, ale pouze při nákupu v sezóně (brzy na podzim). Faktem je, že absorpční vlastnost tohoto bobule mu umožňuje absorbovat všechny dusičnany používané melounem pro včasné zrání ovoce. Meloun zakoupený mimo sezónu (léto, zima, jaro, konec podzimu) může proto způsobovat zažívací potíže a koliku u matky a dítěte na GV.

Jak vybrat správné ovoce

Před zakoupením produktu byste měli vizuálně ověřit jeho zralost. Na povrchu melounu by neměly být žádné prohlubně, řezy ani praskliny. Obchvat stojí za odbytiště u silnice nebo se zbožím nashromážděným v hromádkách na zemi. Kromě toho je třeba při nákupu produktu věnovat pozornost jeho velikosti. Nejvýhodnější jsou vodní melouny střední velikosti (asi 5 kg). Velké plody jsou zpravidla přesyceny dusičnany a jsou nebezpečné pro matku a dítě. Malé bobule s největší pravděpodobností nezrají a byly sbírány předem.

Kterýkoli kupující má také právo požadovat od prodávajícího certifikáty potvrzující kvalitu produktu.

Zralý meloun můžete rozeznat podle následujících znaků:

 • světlá kůrková barva s tmavými pruhy;
 • žlutooranžová skvrna na straně;
 • mírně suchý ocas (pokud je zcela suchý, pak to znamená, že meloun byl dlouho skladován ve skladu);
 • tenké bílé žíly a různorodost barev buničiny.

Každá kojící matka může doma bobule snadno zkontrolovat, zda neobsahuje dusičnany. Stačí udělat následující:

 1. Nakrájejte malý plátek melounu kůrou.
 2. Nalijte sklenici čisté vody.
 3. Umístěte část plodu do nádoby a promíchejte vodu.
 4. Pokud se kapalina zakalí a zakalí, množství dusičnanů v ní překračuje normu.

Ovoce bez dusičnanů neovlivní průhlednost vody.

O alergiích

Červené výrobky jsou v prvních měsících GW zakázány. Jak víte, meloun má jasně červenou nebo oranžovou barvu. Takové maso může u novorozence vyvolat alergickou reakci.

Proto je meloun při kojení v prvním měsíci života dítěte kontraindikován.

Pro alergii novorozence je výrazná změna stavu dítěte charakterizována zarudnutím a vyrážkou na kůži. Ve vzácných případech se u dítěte může vyskytnout porucha stolice. Nebo se alergen postupně hromadí v těle dítěte a až po nějaké době bude mít negativní reakci.

Pokud má některý z členů rodiny astma, mělo by být zavedení melounu do stravy odloženo na 3-4 měsíce po narození. V této době je trávicí systém dítěte již lépe přizpůsoben jídlům konzumovaným matkou. Ale i tehdy je třeba bobule vyzkoušet postupně a po malých částech, aby bylo možné sledovat reakci dítěte na inovace.

O problémech trávení

Výsledkem nadměrné konzumace sladkých bobulí s HS může být naštvaný trávicí systém (plynatost, těžkost břicha atd.). Aby nedošlo k tomuto problému, musíte jíst meloun v malých porcích a až po hlavním jídle.

Pokud u kojící matky vzniknou zažívací potíže, je velmi pravděpodobné, že se objeví u dítěte. Nedostatek smyslu pro použití melounu může u dítěte vyvolat koliku.

Nesprávně vybraný produkt může kromě otrávené stolice a bolesti břicha způsobit otravu matce a dítěti. Tyto důsledky jsou výsledkem velkého počtu dusičnanů v dužině plodu. A pokud je kojící matka schopna brzy zapomenout na takový nepříjemný problém, pak u kojeného dítěte může takové jídlo skončit ústavní léčbou.

Když nemůžete jíst melouny

Poté, co jsme mluvili o tom, zda je možné kojit vodní meloun, bychom měli probrat téma kontraindikací. Úplně opustit tento bobule je:

 • v prvním měsíci po narození dítěte;
 • ženy s diabetem;
 • s patologiemi vylučovacího systému (ledvinové kameny atd.);
 • v případě onemocnění slinivky břišní.

Je možné v těchto případech jíst meloun během kojení, rozhodne pouze lékař.

Jak jíst meloun

Před prvním rozpadem sladké bobule je nutné ji umýt pod tekoucí studenou vodou. Pak je nejlepší zacházet s ní s jedním z dospělých členů rodiny, aby se ujistil, že je v bezpečí. Teprve pak můžete použít malý plátek melounu.

Po zavedení nového produktu do stravy kojící matky by měla být reakce dítěte sledována po dobu 3-4 dnů, aniž by byly použity žádné nové „dobroty“..

Pro lepší asimilaci melounu byste ho neměli jíst na plný žaludek. V opačném případě můžete vyvolat fermentační procesy v žaludku a tím vyvolat u dítěte negativní reakci.

Je možné při kojení jíst meloun? Tento produkt je povolen pouze při absenci kontraindikací a při dodržování pravidel pro výběr plodu a uvádění nových produktů do stravy.

Meloun a meloun ve stravě kojící matky

Strava kojící matky by měla podle doporučení lékařů sestávat z potravin bohatých na živiny: bílkoviny, uhlohydráty, tuky, vitamíny, minerály. Správná výživa urychluje regeneraci těla matky po porodu a přispívá k normálnímu růstu a vývoji dítěte. Čerstvá zelenina a ovoce jsou nepostradatelným zdrojem biologicky aktivních látek a minerálů. Tykve (meloun, meloun) budou při správném používání skvělým doplňkem k hlavní nabídce ošetřovatelky.

Jaké prospěšné a škodlivé látky obsahují meloun a meloun

Melouny a tykve jsou ovocné a zeleninové plodiny pěstované na melounech. Patří mezi ně například zástupci dýňové rodiny jako meloun a meloun. Meloun a meloun, podléhající určitým pravidlům použití, pomůže diverzifikovat stravu kojící matky

Obě rostliny se vyznačují vysokým obsahem vody (více než 90 procent) a jednoduchých uhlohydrátů (sacharóza, glukóza, fruktóza). Složení melounu a melounu se liší přítomností určitých živin a jejich koncentrací.

Složení melounu

Meloun je bohatý na živiny užitečné pro organismus (je uveden obsah na 100 g produktu a procentuální podíl normy na 100 g):

 • vitamíny:
  • kyselina askorbová (7 mg, 7,8%);
  • kyselina listová (8 mcg, 2%);
  • B6 (0,09 mg, 4,5%);
  • B2 (0,06 mg, 3,3%);
  • B1 (0,04 mg, 2,7%);
  • A (17 mcg, 1,9%);
  • beta-karoten (0,1 mg, 2%);
 • minerály:
  • železo (1 mg, 5,6%);
  • draslík (110 mg, 4,4%);
 • jednoduché uhlohydráty:
  • sacharóza (2 g);
  • glukóza (2,4 g);
  • fruktóza (4,3 g);
 • esenciální a neesenciální aminokyseliny.

Energetická hodnota melounu je malá a je pouze 27 kcal na 100 g.

Zdravotní přínosy zeleniny a ovoce mohou být do jisté míry určovány nepotravinovými látkami. To je jeden z důvodů, proč se vitaminy a minerály nejlépe získávají ze zeleniny a ovoce, nikoli z tablet a doplňků..

SZO

„Krmení a výživa kojenců a malých dětí“

Složení melounu

Meloun ve velkém množství obsahuje následující živiny:

 • vitamíny:
  • kyselina askorbová (20 mg, 22,2%);
  • A (67 mcg, 7,4%);
  • beta-karoten (0,4 mg, 8%);
  • B5 (0,23 mg, 4,6%);
  • B6 (0,06 mg, 3,3%);
 • minerály:
  • kobalt (2 μg, 20%);
  • měď (50 mcg, 5%);
  • železo (1 mg, 5,6%);
  • draslík (118 mg, 4,7%);
 • jednoduché uhlohydráty:
  • sacharóza (5,9 g);
  • glukóza (1,1 g);
  • fruktóza (2 g);
 • nasycené mastné kyseliny.

Energetická hodnota 100 g melounu je 35 kcal.

Vlastnosti melounu a melounu a přítomnost škodlivých látek v nich

Jedním z hlavních rozdílů mezi skladbou melounu a skladbou melounu je vyšší obsah vitamínu C. Například k pokrytí denní dávky kyseliny askorbové je třeba jíst asi půl kilogramu melounové buničiny. Tento vitamin je přírodní antioxidant, podílí se na redoxních procesech, pomáhá zvyšovat imunitu a asimilaci železa z rostlinných produktů. Vysoký obsah kobaltu má pozitivní vliv na oběhový, nervový a kosterní systém. Chcete-li vyzvednout chutný a zralý meloun, musíte si pamatovat několik pravidel

Meloun obsahuje méně vitamínů a minerálů. Ale co se týče fruktózy, je výrazně lepší než meloun. Kromě toho má třikrát méně sacharózy a hromadí se během skladování. A protože fruktóza neovlivňuje produkci inzulínu, meloun je na rozdíl od melounu sladký produkt, který je povolen při cukrovce a obezitě.

Melouny jsou sezónní produkty. Vzhled prvních melounů na trhu je doprovázen zvýšeným počtem otrav lidmi..

Melouny jsou schopny akumulovat soli kyseliny dusičné (dusičnany) v buničině, která se ve hnojivech nacházejí ve velkém množství..

Aby pěstitelé získali dobrou úrodu, pěstují zeleninu půdu různými chemikáliemi. V malém množství jsou dusičnany neškodné, ale přebytek vede k jejich přeměně na dusitany, které jsou mnohem toxičtější. Dusitany narušují oběhový systém: schopnost krve přenášet kyslík a živiny tkáněmi a orgány v těle. Otravu provází:

 • nevolnost,
 • zvracení,
 • porucha střev,
 • slabost.

Pokud je matka otrávena, měly by být sorbenty odebrány co nejdříve, například Enterosgel, Polysorb MP nebo Smecta, aby se jed nedostal do mléka. Je lepší neaplikovat dítě na hrudník, dokud se matka nezlepší. Pokud dítě již jedí doplňkové potraviny, lze k němu přidat Enterosgel, aby neutralizoval toxiny z mateřského mléka.

Video: pravda a mýty o melounech

Vliv melounu a melounu na tělo matky a dítěte

Všechny užitečné a škodlivé složky melounů a tykví se dostávají do těla kojící matky během jídla a, s mateřským mlékem, do těla dítěte. Proto při konzumaci melounu nebo melounu během přirozeného krmení musíte vzít v úvahu poměr potenciálních přínosů a možných rizik pro zdraví matky a dítěte.

Na jedné straně tato zelenina může při správném používání vyvolat řadu pozitivních účinků:

 • vysoký obsah vody zvyšuje tvorbu mateřského mléka a zajišťuje stabilní laktaci;
 • pektiny obsažené v buničině normalizují trávení a čistí střeva;
 • diuretické vlastnosti melounu a melounu zabraňují tvorbě kamenů a písku v ledvinách, zlepšují stav genitourinárního systému, zmírňují otoky;
 • Vitaminy B přispívají ke zlepšení stavu nehtů, vlasů, kůže;
 • speciální látky obsažené v těchto produktech odstraňují nervové poruchy a zvyšují náladu;
 • draslík, železo, hořčík normalizují činnost oběhového a kardiovaskulárního systému, endokrinní žlázy.

Na druhou stranu možný nadbytek dusičnanů může představovat vážné riziko pro zdraví matky a zejména dítěte. Nově vznikající imunitní a trávicí systém dítěte se nedokáže vypořádat s toxickými látkami. Proto byste při nejmenším projevu otravy měli okamžitě vyhledat lékaře.

Většina odborníků na meloun (včetně žlutého) a meloun je klasifikována jako vysoce alergenní produkty, které mohou způsobit:

 • trávicí poruchy,
 • kýchání,
 • rýma,
 • kožní vyrážky,
 • bronchospasmus.

Jejich alergenicita je spojena s použitím dusičnanů a různých barviv, což dává buničině šarlatový odstín.

Také pyl ambrózie, který roste a kvete v sousedství s tykvemi, může způsobit negativní důsledky konzumace melounu a melounu. Dokonalé umytí zeleniny nezaručuje její úplné odstranění z povrchu ovoce. Pokud na melounu kvetla ambrózie, může být meloun alergenní

Ve vzácných případech je příčinou alergie individuální nesnášenlivost produktu..

Jak a kdy zavést meloun a meloun do stravy kojící matky

Lékaři nesouhlasí, když je možné začít používat meloun a meloun pro kojící matku. Někteří odborníci s opatrným přístupem nedoporučují jíst melouny, dokud není dítě ve věku jednoho roku. Ostatní, zejména v mnoha evropských zemích, jsou překvapeni, když vidí jiné stravovací omezení než alkohol a kofein. S tímto přístupem je povoleno jíst melouny a melouny od prvních dnů po porodu a stravovat se pouze v případě problémů.

Většina ruských lékařů souhlasí s tím, že první měsíc života dítěte je nejdůležitější jak z hlediska přizpůsobení se mimozemské existenci, tak pro odladění zažívacího systému. Proto by se během tohoto období nemělo vyhýbat pokusům s přípravky, jejichž používání může způsobit alergii nebo poškození dítěte. Proto je povoleno zavádět melouny a melouny do stravy kojící matky tímto přístupem od druhého nebo třetího měsíce. Meloun a meloun mohou vyvolat alergickou reakci v křehkém organismu dítěte

Aby mohla kojící matka využít pozitivních vlastností této zeleniny a zároveň neubližovat sobě ani dítěti, je nutné dodržovat řadu pravidel a doporučení.

Slavný pediatr a televizní moderátorka O.E. Společnost Komarovsky doporučuje, aby se nezúčastňovala rané melounové zeleniny, aby se snížila pravděpodobnost požití velkého množství dusičnanů. Před použitím je třeba je dobře umýt. První meloun ochutnává táta nebo někdo z příbuzných, a pouze v případě, že nedojde k negativní reakci, může maminka jíst plátek. Pokud je vše v pořádku s matkou a dítětem (očekáváme reakci do 24 hodin), lze velikost porce zvětšit na několik plátků (až na dvě stě gramů). Není třeba jíst celý meloun. Plátky se doporučují mezi jídly. Testováním melounu a melounu na obsah dusičnanů se zabrání otravě toxickými látkami

Pro dusičnany v potravinách existují prahové standardy. 300–350 mg škodlivých dusíkatých solí denně s jídlem a pitím je pro dospělého relativně bezpečné. U melounu je maximální dávka dusičnanů 60 mg na kilogram buničiny, pro meloun - 90 mg / kg. Na trzích musí mít každá šarže produktů certifikát. Pomocí přenosného testeru na dusičnany můžete nezávisle zjistit přítomnost a množství toxických látek ve většině produktů.

Recenze kojících matek, které do své stravy přidaly meloun

Každý den jedím polovinu velkého melounu se svým manželem naparu. Jím v noci a protože v noci krmím dítě pouze prsy (jsme na SV), pak mi to pomáhá krmit dítě, protože je více mléka.

Tiger cub74

http://forum.forumok.ru/index.php?s=&showtopic=14686&view=findpost&p=803251

Začal jsem jíst, když moje dcera měla měsíc. Jezte tolik, kolik chci, žádný problém.

Bonnie

http://forum.forumok.ru/index.php?s=&showtopic=14686&view=findpost&p=808727

Jedl jsem jednou - všechno je v pořádku. A pak znovu snědla s nákupním vozíkem. Po měsíci můj syn ošetřoval diatézu.

Klavira

http://forum.forumok.ru/index.php?s=&showtopic=14686&view=findpost&p=861924

Pokud měla kojící žena predispozici k jakékoli alergii před těhotenstvím, pak během kojení, je nutné pečlivě zavést do vaší stravy produkty, které pravděpodobně způsobí negativní reakce z těla matky i dítěte. Pokud se těmto problémům lze vyhnout, bude meloun a meloun v malém množství skvělým doplňkem hlavního menu.

Články O Neplodnosti