Hlavní Bolest

Jak nakrmit novorozence ležící

Pro dítě během kojení není význam, který má při vstřebávání potravy, malý. Pouze s jejím správným výběrem bude dítě schopno plně jíst a získat všechny potřebné prvky pro správný růst a vývoj. Máma by měla vědět, jak krmit novorozence vleže. Taková póza jí umožní plně se uvolnit a cítit harmonii s dítětem. Dále je třeba poznamenat, že tato pozice přispívá k produkci velkého množství mléka. Pro dítě je pohodlí a pohodlí také důležitým bodem. Poloha by měla zajistit optimální uchopení bradavky a její kvalitní uchování v ústech. Díky tomu zajišťuje mateřské mléko vysoce kvalitní vstřebávání potřebného objemu tekutiny.

Špatné držení těla je nebezpečné. To může vést k velkému počtu trhlin a jinému poškození bradavky. Pokud nejsou děti pohodlné, začnou hruď silně stlačovat dásněmi. Tato situace umožní nejen dětem dostatek jídla, ale také způsobí ženě silnou bolest.

Klíčové faktory správného krmení

Je velmi důležité správně krmit novorozence.

To je možné pouze při dodržení řady základních pravidel:

 • Žena by neměla dovolit výskyt ohybů v těle dítěte. Mělo by to být přibližně na stejné úrovni. Toto pravidlo se nemusí vztahovat pouze na hlavu. Nejlepší je, když je mírně zvednutý. Z tohoto důvodu bude možné minimalizovat pravděpodobnost, že se dítě během krmení sníží..
 • Pro úplnou relaxaci a klid dítěte je nutné ho pevně přitlačit k tělu. Je důležité zajistit plný tělesný kontakt končetin, břicha a hlavy.
 • Aby se hlava mohla opravit, měla by se žena šikmo opřít o paži.
 • Při kojení v jakékoli poloze nejsou zvukové zvuky charakteristické. Nejčastěji je v tomto případě zajištěno nesprávné uchopení bradavky. Situace je také jedním z příznaků problémů s uzdu novorozence. V takovém případě není dovoleno neváhat navštívit odborníka. Bude schopen pečlivě prostudovat charakteristiky projevu a předepsat potřebné ošetření.
 • Krmení by mělo být prováděno, pokud je ústa drobků přímo naproti bradavce. To znamená, že dítě by mělo být přivedeno na hruď, a ne naopak.
 • Pro dítě je důležitá svoboda týlní zóny. Žena by na ni neměla tlačit. V této oblasti je povoleno držet dítě jen mírně. V tomto případě je třeba se vyvarovat ostrých a drsných pohybů..
 • Je nutné zajistit, aby krční páteř zůstala vždy na stejné linii. V závislosti na individuálních preferencích drobků by hlava měla být hozena dozadu nebo snížena. Jinak bude proces polykání obtížný. Nemůžete příliš přitlačit spodní část hlavy k hrudníku. Jinak dítě nebude moci otevřít ústa, což povede k nepříjemným podmínkám krmení..
 • Pokud máte potíže s dýcháním, změňte pouze polohu. Pediatrové doporučují mírně zvednout hlavu nebo změnit úhel těla dítěte.
 • Pokud jsou ženská ňadra velká, pak sbalený ručník vytvoří příjemné podmínky. Měl by být umístěn pod mléčné žlázy. Díky tomu se tlak na čelist dítěte výrazně sníží.
 • Zkušené matky používají při krmení polštáře různých velikostí. Umožňují vám kdykoli změnit pozice drobků a dát mamince příležitost cítit se pohodlněji.
 • Při krmení by měla žena pít vodu. Kojení vede k těžké dehydrataci, takže máma má neustále žízeň. Musí být odstraněna včas..
 • Máma by se měla starat o kontakt s kůží. To je velmi důležité během doby krmení. Proto by žena a dítě měly mít minimální množství oblečení.

Vedlejší laktace

Mnoho matek krmí dítě ležící na boku. Díky této póze se mohou dobře odpočívat a odpočívat. Je ideální pro noční krmení, protože žena si může trochu zdřímnout, dokud není proces dokončen. Kromě toho je třeba poznamenat, že existují tři možnosti, jak lhát na vaší straně.

Můžete kojit, když ležíte zdola. Stačí jen položit hlavu dítěte na ruku. Z tohoto důvodu bude ústí drobků jen v oblasti bradavky. Druhá ruka bude zcela zdarma, takže žena může jemně pohladit její drobky. Máma by měla úplně položit hlavu a ramena na polštář. V opačném případě se zvyšuje riziko otoku během procesu..

Kojit můžete druhým způsobem. V tomto případě je také možné získat mléko z jeho spodní části. Předpokládá se, že strouhanka bude nezávisle ležet na rovném povrchu na jedné straně. Současně obě ruce nejsou obsazeny ženou. Dále se doporučuje, abyste dítě drželi mírně proti sobě. V tomto případě se cítí mnohem klidnější..

Krmení lze také provádět pomocí složených plenek. V tomto případě je však nutné se vyhnout situaci, kdy dítě leží na zádech. Tato situace zhoršuje polykání a může vést k poruchám trávicího systému. Kromě toho je třeba poznamenat, že tato možnost se používá velmi zřídka, protože může matce způsobit nepříjemné pocity.

Musí se neustále spoléhat na loket, který se po určité době začne unavovat a znecitlivět. Vsuvka se také dostane k dítěti v ústech z horní polohy. V tomto případě se zvyšuje riziko vyklouznutí z ústní dutiny..

Je možné krmit dítě v poloze na zádech vrchním mlékem. Pozice zahrnuje předběžnou pokládku drobků na polštář. Měl by se na něj zcela hodit celým tělem. Máma bude muset dítě držet jednou rukou. V tomto případě zůstává druhý zcela zdarma. Pose pomáhá zabránit stagnaci v hrudi. Může být použit pro každé prsa samostatně. Otočením drobků z jedné strany na druhou můžete také získat možnost krmit horním a dolním mlékem.

Jack: pohodlný a praktický postoj

Pro kojící matky je docela pohodlné ležet na jejich straně. Může dítě uspořádat stejným způsobem. Zároveň by měly být jeho nohy na úrovni hlavy matky. Tato možnost se doporučuje pro prevenci stagnace nízkého mléka. Nemoc v lékařské praxi je známá jako lakostáza. Pokud krmíte dítě v poloze „jack“, budete moci zabránit vzniku nemoci v počáteční fázi. Kromě toho je možné získat mléko i z horních stěn. K opravě těla je dovoleno použít malou podložku. Díky tomu bude možné umístit bradavku naproti ústům novorozence. Máma se také bude cítit pohodlně a necítí bolest..

Jak nakrmit dítě v poloze na zádech?

Proces krmení dítěte může být organizován, i když je zcela na své matce. Žena v tuto chvíli může pohodlně sedět na zádech. Dítě se s ní jistě bude cítit dotykem v břiše. Před zahájením krmení se doporučuje jemně otáčet strouhankovou hlavu na jedné straně. Díky tomu bude možné řádně zorganizovat proces nasycení. Existuje možnost neustálé změny hrudníku zleva doprava. Pediatrové doporučují používat tuto pózu k výživě dítěte během prvních dvou měsíců svého života..

Toto odůvodnění bylo potvrzeno z vědeckého hlediska. Během tohoto období má každá maminka přetečení mléčných žláz. Pokud krmíte dítě v obvyklé poloze, může mít silný tlak. Situace je nejen nepříjemná, ale také nebezpečná. Nesprávné držení těla může způsobit udušení. Pokud žena leží na zádech, intenzita proudu se několikrát sníží. Kromě toho bude prováděno masírování břicha dítěte, protože na něm bude neustále ležet. To zajistí odchod plynárenských pracovníků a bude sloužit jako prevence koliky.

Závěsné: pohodlí a praktičnost

Jak nakrmit dítě (ležící nebo sedící) se žena rozhodne sama. Některé rady zkušených žen v této záležitosti se však hodí. Pro dosažení vyšší účinnosti krmení se doporučuje použít převislou pózu. Díky správnému umístění drobků bude možné mu dát nejen přední, ale i zpětné mléko. Druhá verze obsahuje velké množství vitamínů a minerálů, které jsou pro tělo prospěšné. Doporučuje se také používat polohu, pokud má dítě problémy s kojením. Situace nastává také po krmení lahví. Získat jídlo z prsu je mnohem těžší než z něj.

Póza naznačuje, že žena stojí na loktech a leží na hrudi. V tomto případě bude hrudník viset nad ústy. Neměli byste na něj vyvíjet přílišný tlak, protože v tomto případě bude dítě pociťovat nepohodlí a napětí.

Hlavní chyby matek během kojení

 • Proces polykání u dítěte je obtížný, pokud je jeho hlava téměř úplně obrácena k hrudi matky.
 • Vsuvka bude neustále vyklouznout, pokud dítě netlačí bradu na hruď.
 • Ústa dítěte je příliš otevřená. Žena v tomto případě zažije bolest. Situace je nebezpečná a může vést ke skutečnosti, že dítě nemůže dobře jíst.
 • Dítě pouze zachytí bradavku, ale ani se neúčastní dvorce.
 • Na správném místě by dítě nemělo jíst v krátkých doušek. Situace klepání a klepání je také považována za neobvyklou. V tomto případě může kyslík vstoupit do zažívacího systému, což přispívá ke vzniku koliky a plynu.
 • Dítě nemůže bradavku dobře vzít. Jen jemně sevře mezi obě dásně..

Každá maminka by měla při krmení sledovat polohu drobků. Jinak existuje riziko nesprávného spolknutí. Dítě může být na hrudi po dlouhou dobu, ale zároveň se absolutně nesmí přejídat. Nejčastěji nastává situace v důsledku nesprávného sevření: dítě bere do úst pouze bradavku. V tomto případě je areola ignorována. Situace je nebezpečná a může vést k prasklinám v bradavkách. Máma v tomto případě zažije bolest během krmení.

Dítě může také cítit vážné nepohodlí a odmítnout absorbovat jídlo. Na tomto pozadí lze často zaznamenat úzkost během období krmení. Proto je důležité, aby si žena vybrala správnou pózu, kterou bude dítě při jídle používat.

Kojení je důležitý proces pro každou ženu. Díky ní maminka navazuje vztah s dítětem, který bude trvat celý život. Je důležité zvolit správnou pózu a pečlivě tento proces procvičit. Díky tomu bude krmení efektivní a dítě se bude vždy cítit plné. Ihned po narození dítěte může žena stále obtížně navigovat. Uplyne však jen několik měsíců a mezi nimi bude vytvořeno neviditelné spojení. Je třeba věnovat čas tomu, abychom se naučili, jak se cítit. Na cestě k tomu je žena připravena snášet otupělou záda a bolest ve svých rukou. Je důležité zaujmout nejen pohodlné držení těla, ale také jej umístit tak, aby se zabránilo stagnaci mléka v hrudi. Pro zmírnění situace se závislostí umožní speciální polštáře. Pro tyto výrobky se doporučuje zakoupit různé velikosti..

Kojení při ležení je nejjednodušší a nejpohodlnější poloha.

Tištěné a online publikace jsou plné desítek možných pozic, z nichž můžete kojit dítě. V některých pozicích dítě téměř visí vzhůru nohama na své matce. A jistě, jednoduše bez selhání - ujišťují autoři - musíte vyzkoušet všechny pozice, abyste našli tu správnou.

Pro mladou matku z této řady možností její hlava jen obchází a zdá se, že krmení dítěte dítětem je složitá věda, kterou ne každý zvládne..

Jako matka dvou dětí vám autoritativně prohlašuji, že nemusíte znát všechny tyto superpolohy, a ještě více je nemusíte vůbec zkoušet. Neztrácejte čas, neobtěžujte se. Podávejte ihned v nejjednodušší, nejpohodlnější a nejpohodlnější poloze. Dnes o ní mluvíme.

Nejlepší pozice pro kojení.

Všechno geniální je jednoduché, a to je pouze ten případ. Mnoho dívek je již v nemocnici nuceno seznámit se s krmením v poloze ležení na své straně. To jsou ti, kteří byli během porodu šití nebo císařským řezem.

V takovém případě lékař upozorní, že nemůžete sedět po dobu 10–14 dní, a doporučuje mu, aby si lehl. Takové mumie začínají a nikdy znovu, pokud to není nezbytně nutné, vyzkoušejte jiné polohy těla.

Ostatní, kteří měli štěstí, že porodili bez excesů, a kteří mohou sedět, zpravidla živí děti sedící. Znám spoustu příběhů, když se takové mumie pokusily krmit lhaní až na konci GW, a byly velmi naštvané, když si uvědomily, jak snadné a snadné všechno lze udělat.

Postup pro krmení dítěte v poloze na boku na boku:

 1. Umyjte si ruce mýdlem. A to vždy s jakoukoli manipulací dítěte. Pokud není možné mýt, otřete jej navlhčeným hadříkem.
 2. Položte čistou plenku na postel, pohovku nebo jiný povrch. Zaprvé, protože se dítě dotkne této plochy lícem, a za druhé, mléko může trochu uniknout.
 3. Oblečte si dětskou plenku.
 4. Lehněte si poblíž a opírajte se o loket, poblíž kterého je prsa, kterou budete krmit dítě. To znamená, že pokud chcete dát správnou hruď, opřete se o pravý loket. Pokud odešel - doleva.
 5. Stiskněte bradavku tak, aby byla zajištěna správná přilnavost, a přiveďte ji dítěti.
 6. Reflex bude fungovat sto procent a dítě začne jíst.

V některých teoretických pokynech pro abstrakce naleznete doporučení, aby dítě bez selhání leželo na boku a ne na zádech s hlavou obrácenou k vám. To není pravda.

Zkušenost milionů zkušených matek a mých osobně mi umožňuje říci toto: dítě bude ležet způsobem, který mu vyhovuje. Dokonce i novorozenci mohou otočit hlavy tak, jak jste nikdy nesnili, aniž by vám ublížili.

Proto, pokud dítě jí tiše, ale zdá se ti, že mu není příjemné, nech své myšlenky pro sebe a nezasahuj. Pokud by to nebylo vhodné, určitě by o tom řekl nešťastným výkřikem.

Uvedená poloha je vhodná pro krmení ženy s jakoukoli velikostí prsou, protože požadovaná poloha je regulována sklonem lokte. Dívka s malými ňadry proto může ležet níže a naklánět se blíž k dítěti.

Výhody.

 1. V popsané poloze jste maximálně uvolněni. Vaše paže a nohy nejsou unavené. Jste v žádném spěchu přerušit proces krmení kvůli znecitlivění paže nebo nohy (běžné při krmení při sezení).
 2. Dítě je uvolněné. Leží sám o sobě způsobem, který mu vyhovuje. Na zadní část hlavy nic netlačí a brada nemá tendenci spočívat na hrudi (jako když ho matka podpírá rukou v poloze v poloze sedu). Dítě se nespěchá, aby přerušilo proces kvůli skutečnosti, že je nepohodlné a po krmení zůstane plné..
 3. Během jídla děti často usínají. Je pro vás velmi snadné, aniž byste přesouvali nebo rušili spící dítě, postavit se, položit na něj polštáře, abyste nespadli, a jít o svou firmu. Samozřejmě, v blízkosti, aby neopustilo dítě bez dozoru.
 4. Je možné přijít s lepší pózou pro noční krmení, když můžete krmit dítě ležícího, téměř bez probuzení, napůl spící.

Dítě může se dusit nebo se dusit, když leží na vodorovném povrchu.

Tato mylná představa sem pravděpodobně přišla z doporučení pro krmení dětí z láhve. V tomto případě není proud, který proudí z bradavky, kontrolován dítětem, takže se musíte pokusit dát dítěti vzpřímenější polohu, aby nedošlo k jeho sycení. Když však dítě jí matku, snaží se sát mléko, které se nelévá volně, a proto hrozí utopení z řady beletrií.

Přečtěte si, jak zvýšit laktaci..

Pokud dítě sní, vleže, může se mléko dostat do uší a způsobit zánět středního ucha.

Nemusíte být ani lékařem, abyste pochopili zřejmé: zevnitř není ústa přímo spojena s ušima, takže mléko nemůže do uší v žádném případě prosakovat, a ještě více tak vzít a způsobit zánět sám o sobě. Proto je to mýtus, nic víc.

Co chcete na závěr říct? Nakrmil jsem své dvě děti, ležící na mé straně. To mi v paměti zanechalo jen příjemné dojmy. Samozřejmě, když to nebylo možné, nakrmil jsem jak sezení, tak i postavení. Bylo to však velmi nepohodlné a nedovolilo vůbec odpočívat, ale jen čekat, až brzy dorazíme.

Hledejte svou oblíbenou pozici s arašídy, neposlouchejte tipy a rady. Co je pro vás nejlepší - to víte jen vy a dítě. Najděte si variantu, ve které bude kojení pro vás oba potěšením..

Jak často musíte krmit novorozence mateřským mlékem a směsí, jak dlouho trvá, než se dítě krmí?

Rychlost podávání kolostra

V prvních dnech po narození je matčina prsa plná kolostra. Čisté mateřské mléko začne být produkováno po 2-3 dnech. Novorozenec v těchto dnech přirozeně dostává pouze mlezivo. Je vhodné připevnit dítě k prsu ihned po narození a po celou dobu krmení mlezivem dítě dejte často na prsa. Jeho množství je malé, ale novorozenci sežerou díky vysoké nutriční hodnotě produktu..

PŘEČTĚTE SI také: kolik hodin můžete ukládat exprimované mateřské mléko v lednici?

Četnost aplikací prsu je pro dítě velmi důležitá. Za prvé, dítě dostává dobrou výživu. Za druhé, dochází k reflexní závislosti novorozence na způsobu extrakce potravin, přizpůsobuje se tvaru bradavky, vlaky správně nasávají. Za třetí, časté aplikace stimulují laktaci a zabraňují stagnaci mléka..

Kromě toho existuje vztah mezi poptávkou (krmení dítěte) a nabídkou (mléko se hromadí v dostatečném množství). Aktivně dávající drobky na prsa matka přispívá k úspěšnému laktaci.

Kojení bylo po dlouhou dobu prováděno hodinami, v jasných intervalech. Pediatrové doporučili, aby matky aplikovaly dítě každé 3-4 hodiny a nechaly ho sát 10-15 minut. Kromě toho by mělo být zbývající mléko dekantováno. Praktická pozorování ukázala chybné použití takového režimu. Statistiky z minulých let zaznamenávají časté případy vzniku mastitidy u matek a poruch trávení u dětí.

PŘEČTĚTE SI také: jak rychle odstavit dítě od kojení: způsoby

Dnes odborníci překročili přísný rámec a věří, že frekvence krmení matky by měla být stanovena na žádost dítěte. Co to znamená nakrmit podle přání? Prsa se novorozence podává kdykoli na jeho první žádost a kdekoli v té době je matka. Nová metoda krmení je založena na stanovení frekvence krmení podle chování dítěte, a nikoli na přesném dodržování hodin. Ve skutečnosti dítě nastavuje režim a vy tak posloucháte.

PŘEČTĚTE SI také: režim dne novorozence po hodině: stůl

Pózy pro krmení dítěte

Krmení by mělo pomoci dítěti správně zachytit prsa a vyprázdnit prsa úplně. Kromě toho by neměla vytvářet nepohodlí ani matce, ani dítěti. Krmivo by mělo dítě sedět nebo ležet, je-li to nutné, lze to udělat výjimečně.

Bříško na Bříško

Toto uspořádání dítěte a matky během krmení se vztahuje na různé lži. Technika krmení v této poloze je následující. Máma leží na zádech, pod její hlavou se doporučuje polštář (dva mohou být), dítě by mělo být umístěno na horní část žaludku. Sám novorozenec intuitivně hledá bradavku, úkolem matky je podporovat ho a trochu ho vést.

Tato pozice umožňuje matce úplně se uvolnit. Nazývá se také biologické krmení, protože je to nejpřirozenější poloha. Tato technika vám umožní nakrmit dítě jakéhokoli věku, pomáhá vyřešit problém s neklidným chováním dítěte v blízkosti hrudníku, dítě se uklidňuje dobře. Doporučuje se také k hyperlaktaci a silnému propláchnutí mléka. Tok mléka s touto polohou oslabuje, což eliminuje udušení dítěte.

Sedící pozice

Póza je nejslavnější a nejoblíbenější. Máma krmí dítě sedí, bere to oběma rukama kolmo k sobě. Hlava dítěte spočívá na loketním ohybu ruky na straně, ze které dítě bude jíst. Dlaní stejné ruky musíte dítě držet za záda nebo zadek. Druhá volná ruka drží spodní část dítěte. Dítě je přitlačeno k matčině žaludku.

Navzdory popularitě této pozice není technika krmení v této poloze velmi jednoduchá na zvládnutí. Pro větší podporu novorozence je lepší dát polštář pod matčino záda a na kolena, kde budou spočívat ruce. Takže dítě dostane nezbytnou podporu a matka nebude muset zatěžovat záda a paže.

Existuje i jiná možnost krmení při sezení. V této poloze matka drží dítě na paži naproti hrudníku, ze kterého dítě pije. To vám umožní poskytnout podporu dítěti v krční a ramenní oblasti, aby mohl provést správné zachycení. Druhou rukou maminka podporuje novorozenou hlavu. Toto uspořádání je výhodné při krmení oslabených a předčasně narozených dětí, umožňuje matce podporu, vedení hlavy dítěte. Doporučuje se také dětem při prvním krmení..

Poloha podpaží

V této poloze matky ruce dítě nedrží. Měl by být umístěn na straně podpaží kolmo, aby nohy šly za zády. Pro pohodlí dítěte si jej můžete dát na polštář nebo přikrývku, abyste ji zvedli na úroveň bradavky..

Toto krmení je univerzální a vhodné téměř pro každého. Bude to vhodné pro novorozence, krmení dvojčat, když se aplikuje na velká prsa. Póza je také vhodná pro matky, které měly císařský řez..

Toto uspořádání hlavy dítěte vede ke skutečnosti, že dítě dobře vyprazdňuje střední a dolní segmenty žlázy. Tím se v budoucnu zabrání rozvoji stagnace mléka a vzniku zánětlivého procesu..

Pose leží na boku

Při krmení, ležící na jejich stranách, leží matka a dítě proti sobě. Pro větší pohodlí by měla žena položit polštář pod hlavu nebo se opřít o ohnutou paži. Druhá možnost je však vhodná pro krátkodobé podávání, protože od dlouhého zastavení je ruka znecitlivěná a unavená. Hlava dítěte je také lepší na polštář. Volnou rukou můžete pomoci dítěti najít bradavku a podpořit ji..

Takové lhavé krmení vám umožňuje měnit kojení bez zbytečných pohybů. K tomu stačí ohnout dítě a dát mu druhou hruď.

Pro boj s lakostázou se stagnací v horních segmentech mléčné žlázy se také doporučuje nosit dítě na hrudi, zatímco leží na boku, ale jeho nohy by měly směřovat k matčině tváři. Takže dítě vyprazdňuje problémové oblasti.

Stojící pozice

Stálé krmení se příliš neliší od krmení při sezení, ve kterém je dítě zabaleno do dvou rukou. Takže se můžete krmit a stát. Můžete také krmit za stálého postavení pomocí speciálního zařízení pro přenášení dítěte - praku, ergorypacku. Tato krmení jsou vhodná pro starší děti, které již mohou držet hlavu. Krmení v stoji je spíše výjimkou a nutností..

Jak nakrmit dvojčata

Krmení dvojčat je stejné jako kojení jednoho dítěte. Nejprve se dvojčata krmí střídavě, a poté, co se přizpůsobí, začnou krmit dvojčata, aby se ušetřil čas.

Při střídavém krmení se doporučuje střídat prsa nabízená jednomu dítěti, nabízet nová prsa jednomu dítěti při každém dalším krmení.

Pro tandemové krmení se doporučuje uchýlit se k uspořádání dětí z pod paží, každá na své vlastní straně. Bude také vhodné krmit shora na matce ležící na zádech nebo krmit každé dítě sedící na boku.

Jak zjistit, že dítě chce prsa?

Podle této metody matky dávají novorozence prsu při sebemenším náznaku úzkosti, pokud to neodmítne. Je však nepravděpodobné, že budete moci připojit dítě k bradavce, když pláče nebo je velmi rozmarný. Je žádoucí, aby se matka naučila rozumět svému dítěti a odlišit touhu kojit prsa od jiných důvodů své nálady. Pamatujte na následující příznaky:

 • dítě plácne rty;
 • vaše „kuřátko“ aktivně otevře ústa a otočí hlavu;
 • začne sát roh plenky nebo vlastní vačku.

Bezplatné krmení umožňuje kojit dítě, nejen když má hlad. Dítě sáhne po hrudi pro klid mysli, dostává ochranu, psychologické pohodlí z procesu, pohlcuje lásku a teplo mámy. Je důležité, aby maminka přišla do procesu s potěšením a přijala spoustu pozitivních emocí z těsného kontaktu s jejím pokladem. Kojení je neocenitelné období, kdy je mezi matkou a dítětem vytvořen úzký vztah, který trvá celý život.

Skvělá věc je, že účastníci procesu získají vzájemný prospěch. Jak ukázaly studie, bezplatná metoda má příznivý vliv na duševní a fyzický stav matky a dítěte:

 • Vývoj novorozenců je rychlý a harmonický. Děti, které přijímají prsa na vyžádání, rostou silně, méně náchylně k chorobám a mají vyvážený nervový systém.
 • Žena rychle získává svou prenatální formu. Antikoncepční ochrana je přirozeně zachována. Máma se vyhýbá problémům s bradavkami za předpokladu, že dítě bradavku správně uchopí.
 • Produkované mateřské mléko má vysoký obsah živin, vysoký obsah tuku a je dodáván ve velkém množství..

Proč je to důležité

Kojení je nejpřirozenější jednoduchý a levný způsob nasycení dětského jídla. Užitečné vitamíny a minerální látky mámino mléko se nachází v nejjednodušší stravitelné formě pro dítě. Je to jak pití, tak konzumace alespoň prvních šesti měsíců života dítěte, stejně jako během jeho nemoci. Kromě toho přirozené krmení vytváří neviditelné vlákno náklonnosti mezi matkou a dítětem, dává dítěti pocit bezpečí, rozvíjí důvěru ve svět.

Kojení je důležité pro kojence, protože:

 • je to přírodní multivitaminový produkt šetrný k životnímu prostředí,
 • toto je přímý fyzický kontakt s mámou,
 • je to záruka bezpečnosti a ochrany v novém prostředí,
 • to je způsob, jak poznat svět,
 • je to skvělá tableta na spaní a uklidňující.

Kojení je pro matku důležité:

 • pro přirozený vývoj připoutanosti a emočního kontaktu,
 • více času lze strávit na drobky, zejména v našem vysokorychlostním čase,
 • je prevence nemocí prsu,
 • snadno, rychle a bez dalšího času a peněz můžete krmit dítě,
 • Během krmení se můžete uvolnit a získat sílu.

Proč je častá aplikace na hrudník?

Některé matky vyjadřují pochybnosti o tomto způsobu krmení a obávají se množství mléka, které dítě potřebuje. Nepokoje jsou spojeny s myšlenkami na přejídání nebo podvýživu dítěte. Nedělejte si starosti, protože taková frekvence krmení je vyvážena produkcí mléka v dostatečném množství a novorozenci jedí tak aktivně, že nevědomky provokují správnou kojení (viz také: jak pochopit, zda je dostatek mateřského mléka pro novorozence při krmení?). Dieta reguluje množství mléka, které potřebuje. Malý mazaný, intuitivně ovládající množství jídla, jí dobře a cítí se šťastný.

Mimochodem, to je během hodinového krmení, že mléko není úplně opilou drobky, což vede k jeho stagnaci. Kojení se zhoršuje a hrozí, že se úplně zastaví, což může matku přimět, aby přenesla dítě na umělé krmení. Okamžik stagnace navíc vyvolává u maminky vznik mastitidy. Pořád máte pochybnosti i po takových závěrech o tom, která metoda je lepší krmit dítě? Vyberte si ten, který vám bude vyhovovat nejen ve všech ohledech, ale bude pro dítě optimální.

ZAJÍMAVOST: proč dítě pláče při kojení a nechce jíst?

Jack: pohodlný a praktický postoj

Pro kojící matky je docela pohodlné ležet na jejich straně. Může dítě uspořádat stejným způsobem. Zároveň by měly být jeho nohy na úrovni hlavy matky. Tato možnost se doporučuje pro prevenci stagnace nízkého mléka. Nemoc v lékařské praxi je známá jako lakostáza. Pokud krmíte dítě v poloze „jack“, budete moci zabránit vzniku nemoci v počáteční fázi. Kromě toho je možné získat mléko i z horních stěn. K opravě těla je dovoleno použít malou podložku. Díky tomu bude možné umístit bradavku naproti ústům novorozence. Máma se také bude cítit pohodlně a necítí bolest..


Při krmení zvedáků tento proces potěší ženu a její dítě a také zlepší spojení mezi nimi.

Kdy změnit počet příloh?

Vzhledem k tomu, že frekvence krmení a plnost prsou při bezplatném způsobu krmení jsou naprosto individuální, není možné přesně stanovit počet aplikací. Existují děti, které rychle a energicky sají, a jsou i ti, kteří „vsuvují“ bradavku do úst a pomalu táhnou po kapce. Je zřejmé, že je obtížné vypočítat přesný počet žádostí, ale nemůžete říci o obdobích aktivního růstu dítěte, když potřebuje více mléka.

Při pozorování cyklického vývoje dítěte odhalili odborníci čtyři jasná období až do věku 1 roku, ve kterých dítě prudce roste. Přibližné ukazatele jsou následující:

 • 7-10 dní života;
 • od 4 do 6 týdnů;
 • o 3 měsíce;
 • v 6 měsících.

PŘEČTĚTE SI TAK: standard množství potravy pro novorozence podle měsíce

Když se blížíme k těmto podmínkám, zdá se matkám, že dítě je podvyživené, že má neustále hlad. Když si žena myslí, že má málo mléka, snaží se dítě krmit směsí. To nestojí za to. Bude to trvat 2-3 dny a vaše tělo se přizpůsobí potřebám drobků, začne produkovat více mléka. Nestabilita ukazatelů v četnosti aplikace je spojena s celkovým vývojem dítěte a jeho chutí k jídlu. Maminky by si neměly dělat starosti s takovými výkyvy - jen dejte dítěti hrudník, když to potřebuje.

ZAJÍMAVOST: kdy a jak mohou být novorozencům podána pitná voda?

Statistiky shromážděné pediatry ukazují, že dítě může požadovat prsa 8-12krát denně. Čísla jsou jistě hypotetická, neodrážejí celkový obraz. Normální je touha dítěte sát mléko a 20krát denně. Mateřské mléko se vstřebává velmi rychle, takže je v pořádku, pokud vaše dítě požádá o prs půl hodiny po krmení. Přirozená výživa neovlivňuje trávicí systém dítěte.

PŘEČTĚTE SI také: co dělat, pokud po císařském řezu není mléko?

Plusy „lhaní“ krmení

Mnoho pokusů a omylů pochopilo, že krmení novorozence při ležení je výhodnější z několika důvodů:

 • Novorozenec obvykle usne během dne po jídle vydatném a uspokojivém jídle. Navíc se nemusí nosit, protřepávat, utěsňovat. Některé děti s citlivým rušivým spánkem netolerují přenos z ruky do postele. Probudí se, jsou zlobí, nemohou podruhé usnout. A když maminka leží vedle ní, potřebuje jí jen prsa - a dítě spí zdravě. Může s ním odpočívat jak při jídle, tak po něm.
 • Po komplikovaném porodu, císařském řezu, přišití v rozkroku matky, je obtížné, ne-li zakázáno, sedět. Ležící pózy tento problém vyřeší, poskytnou svalům příležitost k relaxaci, švy nebudou zraněny..
 • V noci v ospalosti je vhodné, aniž byste vstali, nabídnout hrudník ve vodorovné poloze. Je pravda, že je to vhodné pouze pro zastánce společného spánku matky a dítěte v posteli. Pokud dítě spí samostatně, noční krmení bude organizováno jinak..
 • To je bezpečné: metoda nedovolí dítěti padnout, sundat si ruce, pokud je žena příliš unavená a najednou ustala. Pustí mu hrudník a přesto zůstane na posteli.
 • Pozice zajišťuje správné uchopení bradavky i anatomicky správnou polohu dítěte při jídle: s celým tělem přitlačeným k matce jsou hlava a páteř ve stejné linii.

Jak dlouho potrvá krmení?

Každé dítě se rozhodne, kolik potřebuje kojit. Toropyga je ovládána v krátké době a přemýšlivý muž natahuje potěšení a jí více než půl hodiny. Děti vyrůstají a ovládají sání a zvyšují rychlost jídla a během několika minut volí správné množství mléka. Časové ukazatele doporučené pediatry jsou zprůměrovány, takže přijímejte schopnosti svého pokladu a nakrmte je podle potřeby - neexistuje žádná přesná norma. Zvláštní doporučení jsou pouze pro krmení směsí..

Matčino pocity

Při správné poloze dítěte by žena neměla pociťovat bolest při sání. Pokud dojde k nepohodlí, měli byste věnovat pozornost a upravit některé aspekty.

Například:

 • Nesprávná poloha dítěte při aplikaci na hrudník. To je obvykle problém pro mladé matky bez zkušeností. Abyste porozuměli tomu, jak opravit chyby, musíte se poradit s pediatrem.
 • Nesprávná péče o bradavky. Jejich jemná pokožka vyžaduje stálou péči se speciálními produkty. Neošetřujte tyto oblasti agresivními roztoky obsahujícími alkohol nebo alkalické látky. Můžete použít pečující neutrální krémy.


Bepanten dokonale léčí praskliny bradavek

 • Vzhled trhlin v bradavkách. Problém je napraven mastí a úpravou polohy dítěte.
 • Některé nemoci (lakostáza, mastitida nebo poškození nervů), které vyžadují zvláštní léčbu.

Jak střídat prsa při krmení?

Střídání prsou během krmení je užitečné pro mámu, pomáhá zmírnit bolestivé otoky mléčných žláz v době, kdy dítě přijme jídlo. Délka retence na jednom prsu závisí na procesu produkce mléka u matky a chuti dítěte. Některé dítě zvládne s jedním prsu za 5 minut, a druhé protahuje proces po dobu 10-15 minut. Pokud budete postupovat podle doporučení odborníků, je nutné provést výměnu prsou a rozdělit celkovou dobu krmení na polovinu.

Maminky s konzervativním vzhledem dávají přednost kojení na jedno krmení. Ti, kteří používají metodu zdarma, vedou záznamy, aby měli přehled o jídle. Děti jsou také jiné: některé milují sání jednoho prsu, jiné klidně mění bradavky, přemýšlejí pouze o dostatečném množství mléka. Pediatrové souhlasí s tím, že střídání prsou při jednom krmení je pohodlnější a správnější.

PŘEČTĚTE SI také: jak správně aplikovat na hrudi dítěte?

Jak nakrmit dítě v poloze na zádech?

Proces krmení dítěte může být organizován, i když je zcela na své matce. Žena v tuto chvíli může pohodlně sedět na zádech. Dítě se s ní jistě bude cítit dotykem v břiše. Před zahájením krmení se doporučuje jemně otáčet strouhankovou hlavu na jedné straně. Díky tomu bude možné řádně zorganizovat proces nasycení. Existuje možnost neustálé změny hrudníku zleva doprava. Pediatrové doporučují používat tuto pózu k výživě dítěte během prvních dvou měsíců svého života..

Toto odůvodnění bylo potvrzeno z vědeckého hlediska. Během tohoto období má každá maminka přetečení mléčných žláz. Pokud krmíte dítě v obvyklé poloze, může mít silný tlak. Situace je nejen nepříjemná, ale také nebezpečná. Nesprávné držení těla může způsobit udušení. Pokud žena leží na zádech, intenzita proudu se několikrát sníží. Kromě toho bude prováděno masírování břicha dítěte, protože na něm bude neustále ležet. To zajistí odchod plynárenských pracovníků a bude sloužit jako prevence koliky.

Doporučení Komarovsky

Dr. Komarovsky pozitivně komentuje volný přístup ke krmení, ale zdůrazňuje, že požadavky dítěte by měly být založeny na hladu, nikoli na jiných důvodech. Pokud je dětská plenka plná nebo dítě trpí přehřátím, peklo ho trápí, může se natáhnout po jeho hrudi a pokusit se v něm najít lék na nepříjemné pocity. Kojení by se nemělo podávat. Je důležité, aby maminka přesně věděla, kdy dítě opravdu chce jíst. Ukázalo se, že je možné jíst dítě metodou zdarma, ale dodržovat interval 2 hodin.

Slavný pediatr navíc naléhavě upozorňuje na jeden významný bod: bez ohledu na to, jakou metodu krmíte dítě, matce i dítěti by mělo být věnováno potěšení.

Pokud jste naštvaní neustálým držením dítěte za hruď, odmítněte kojit a aplikujte obvyklé hodinové krmení. Kromě toho můžete optimalizovat svá jídla na vyžádání tím, že zůstanete uprostřed. Zkraťte intervaly mezi krmením, ale dodržujte plán.

Správné uchopení bradavek

Od prvních aplikací se novorozenec učí správně uchopit bradavku. Bradavka by měla spočívat na dítěti na obloze. Při správném zachycení hrudníku je jazyk dítěte umístěn na dásni, rty jsou mírně zkroucené, halo je téměř úplně v ústech.

Krátká uzda je důvodem, proč dítě nemůže vysát všechno mléko.

Mnoho nezkušených matek se při kojení mýlí, když se nesnaží změnit záchvat z nesprávné polohy. Úchop můžete během procesu aplikace upravit tak, aby byl správný.

Příznaky řádného připoutání

 • Hrudník je úplně prázdný. Zbytky mléka mohou vyvolat nástup stagnace;
 • Dítě přibírá na váze;
 • Kojící žena nepociťuje bolest, bradavky zůstávají bez trhlin;
 • Sestra správně zachytí halo kolem bradavky;
 • Dítě vydává polykající zvuky;
 • Dobře krmené dítě blaženě bliká, usmívá se. Správné připoutání - silný emoční vztah mezi dítětem a mámou.

Příznaky nesprávného použití

 • Žena cítí bolest, bradavka je pokryta trhlinami;
 • Ústa nejsou úplně otevřená;
 • Brada dítěte se nedotýká matky matky;
 • Halo zůstává venku;
 • Líce dítěte jsou vtažené;
 • Dítě vydává cizí zvuky: plácnutí, sténání. Žena by měla slyšet pouze zvuk polykání mléka.


Žena může pociťovat bolest na hrudi v důsledku nesprávného krmení.

Frekvence krmení při použití směsí

Počáteční kojenecká výživa pro kojence, a to i přes ujištění výrobců, že složení je co nejblíže mateřskému mléku, se od ní výrazně liší. Dítě, které je krmeno směsí, potřebuje na trávení více času, takže rozpis jídla zdarma není vhodný. Máma by měla distribuovat krmení směsí v pevných intervalech. Optimální přestávka trvá 3-4 hodiny ve dne a 6-7 hodin v noci.

Při analýze možností krmení pro řemeslníky je třeba mít na paměti, že pediatři vypočítali přibližné normativní ukazatele, které je třeba dodržovat. Dítě dostane v určitém věku tolik směsí, kolik potřebuje. Nesprávným uspořádáním výživy dítěte se směsí můžete vyvolat zdravotní drobky. Trávicí systém dítěte je obzvláště citlivý na směsi..

Sdílejte s ostatními!

Tipy kojení

Při výběru kojení novorozenců je třeba vzít v úvahu radu odborníků, protože pomáhají vyhýbat se chybám. Proces je v tomto případě upraven rychleji než při nezávislých pokusech:

 • dítě by mělo být správně aplikováno na hrudník - máma i dítě by měly být pohodlné;
 • novorozenec by měl bradavku zachytit ústy zcela spolu s dvorcem;
 • tělesná poloha dítěte by měla být taková, aby nespadla hlava a ramena;
 • krmiva by měla být navržena tak, aby 1-2 z nich padaly po dobu od 3:00 do 6:00 (během tohoto období se v ženském těle vytváří zvláštní hormon, který pomáhá urychlit produkci mléka);
 • žena by měla pít hodně tekutin (voda, ovocné nápoje, džusy) - doporučený objem denně je nejméně 2-3 litry. V důsledku toho se zvýší množství mléka, jeho složení bude pro dítě ideální z hlediska nasycení a obsahu tuku;
 • nemůžete být nervózní - klidný a emocionální stav přispívá nejen ke zvýšení laktačního období, ale také ke zlepšení vztahu mezi matkou a dítětem.

S malým množstvím mléka (zejména v prvních několika týdnech) se doporučuje dítě často položit na hrudník nebo použít k vyjádření speciální zařízení. V každém z těchto případů obdrží prsa stimulaci produkce mléka..

V 90% případů začíná mléko přicházet 2-4 dny po narození dítěte. Existují situace, kdy je ustavení morčat zpožděno o 1-2 týdny (individuální charakteristiky těla nebo předchozí chirurgické zákroky neumožňují okamžité zahájení aplikace na hrudník).

Tato otázka se mamince trápí i tehdy, je-li připojení často prováděno nebo na vyžádání. V 90% případů bude mléko stačit k uspokojení všech nutričních potřeb drobků. U některých žen je tento nedostatek pozorován, ve většině případů je spojen s nesprávným režimem výživy. V tomto případě se doporučuje stanovit noční výživu dítěte nebo přejít na metodu „po hodině“. Důvodem je, že v období 3-7 hodin ráno, tělo zvyšuje produkci hormonu prolaktinu, který je zodpovědný za zvýšení množství mléka.

Mnohem více je třeba vytvořit plán pro mámu. Chcete-li to provést, musíte naplánovat své záležitosti. Je třeba dodržovat následující pravidla:

 1. Změřte čas. Kolik krmení, koupání, chůze, práce nebo práce v domácnosti vyžaduje.
 2. Přiřaďte čas a snažte se každou minutu užitečně naplnit. Nezapomeňte na zbytek, na který musíte také vyčlenit oddělený čas.
 3. Uspořádejte prostor správně.
 4. Zvažte předem opakování akcí. Když se stanou automatickými, na ně bude vynaloženo mnohem méně času a energie. Je také užitečné přemýšlet o další věci při provádění předchozí. Nemusí to přijít hned, ale jakmile se to matka dozví, bude pro ni mnohem jednodušší organizovat její záležitosti. Je povoleno snižovat tempo práce, v dlouhodobém horizontu se vše děje rychleji, protože nebude přemýšlet o dalším kroku.
 5. Nesnažte se dělat několik věcí najednou. Člověk není počítač, špatně se vyrovná s multitaskingem.


Dětské lži
Důležité! Režim matky by neměl být příliš přísný, protože mohou nastat různé nepředvídané situace, které vyžadují flexibilitu.

Nejprve budete muset věnovat pozornost potřebám dítěte a teprve pak - uspokojit své vlastní. Jak dítě stárne, lze vytvořit kompromisnější rozvrh.

Kojenecká výživa by měla být poskytována na vyžádání, ale ne ve všech případech, když pláč mluví o hladu. V tomto věku se nedoporučuje zvykat dítě na bradavky, protože proces konzumace jídla z prsu nebo láhve se mírně liší. To může vést k méně častému přirozenému krmení dítěte..

Kojení je důležitou součástí zdraví kojence a matky. Aby krmení nezpůsobilo nepohodlí, musíte sledovat, zda dítě správně kojí. Avšak zpravidla s narozením dítěte na úrovni instinktu „ví“ co má dělat.

I v nemocnici byste měli věnovat pozornost tomu, jak dítě zachytí bradavku, a pokud je to nutné, pečlivě ji opravit. S mateřským mlékem dostává dítě všechny živiny, ale samotný proces krmení není formálním jídlem..

Pediatrové v mateřských nemocnicích kojení vítají a jsou vždy připraveni pomoci, takže se na ně můžete bezpečně obrátit o radu.

Nově vyrobené matky mají často spoustu otázek ohledně kojení: kolik novorozence by mělo pít mléko, jak často by mělo být krmeno, zda konzumuje mateřské mléko atd..

A posouváním tohoto seznamu otázek v mé hlavě vyvstává nový: je to dokonce stojí za to nakrmit dítě mateřským mlékem, není snadnější dát mu směs? Odpověď pediatrů je jednoznačná: ani jednodušší, ani lepší! Mateřské mléko je naprosto přizpůsobeno potřebám novorozence, neexistují v něm žádné nedostatky a žádná směs umělého mléka ji nemůže nahradit..

A všechny obtíže, kterým žena čelí v procesu kojení, jsou maličkosti, které lze vždy naučit. A dnes budeme diskutovat o jednom z nejzajímavějších problémů, kolik času na krmení novorozence mateřským mlékem.

Specialisté zabývající se kojením trvají na tom, že matka by neměla dítě odmítnout, pokud chce.

Ukazuje se, že dítě může být nakrmeno tak, jak vyžaduje, ale mnoho pediatrů s tímto tvrzením nesouhlasí, což naznačuje odlišný režim výživy s přirozeným a umělým krmením..

Dvojí názor vyvolává u matek zřejmou otázku: jak často krmit novorozence - podle režimu nebo podle jeho přání?

Po narození může dítě vyžadovat prsa 6-12krát denně. V budoucnu je důležité se rozhodnout, zda ho zvykneme na stravu nebo se živíme na vyžádání.

 • Při nastavování režimu v prvním měsíci je vhodné vypracovat jasný interval mezi krmeními. V prvních měsících by to mělo být 3-3,5 hodiny. To znamená, že musíte krmit dítě asi 7-8krát denně. Do 4 až 6 měsíců děti přecházejí na 5 jídel denně.
 • Při krmení na vyžádání to vše závisí na přání dítěte. Nemusíte nic počítat. Dítě vám dá vědět, kdy je čas ho nakrmit. Tomu lze rozumět obavami, pláčem, nalezením hrudníku dítěte. Pediatrové se domnívají, že při přirozeném krmení není možné přejídat. Dítě bude pít tolik mléka, kolik potřebuje. Když se však krmí na požádání, matka přestává patřit sama sobě a stěží si může naplánovat svůj den. Současně jsou odborníci přesvědčeni, že tento druh výživy má příznivý vliv na vývoj dítěte a na dobu laktace..

Existuje mnoho diskusí o tom, jak nakrmit dítě a kolik mléka by měl jíst. Při kojení nemá smysl se bát - dítě bude jíst tolik, kolik umí a chce.

Dodatečné informace. Když dítě klidně spí, je plné. Pokud má hlad, probudí se, hledá si hrudník nosem nebo žádá mléko s pláčem.


Kolik by měl novorozenec jíst

Ne všechna kojence mohou přijímat mateřské mléko. U ženy v porodu se někdy vyskytne hormonální selhání nebo mléko nepřijde. Poté je směs předepsána jako krmení. Obvykle jsou dávky uvedeny na obalu..

Existuje zvláštní receptura: Objem jídla = počet dní života * 10. Ukazuje se, že pokud je dítě ve věku 5 dní, bude jeho správná dávka 50 ml.

Výpočet dávky na jeden den závisí na počáteční hmotnosti dítěte:

 • Více než 3,2 kg - počet dní života * 70;
 • Méně než 3,2 kg - počet žitých dnů * 80.

Krmení na vyžádání

Krmení na vyžádání je často považováno za moderní způsob kojení. I když to není úplně pravda. To je také nazýváno přirozené a jeho výhody zahrnují:

 • Stabilní přírůstek na váze. Imunita je silnější, dítě je méně nemocné.
 • Minimální pravděpodobnost alergických vyrážek.
 • Dítě nepotřebuje žádný další nápoj ani figurínu.
 • Mezi dítětem a mámou se vytváří zvláštní vřelý vztah.
 • Děti mají svůj vlastní rozvrh (s malými změnami 10–20 minut), který se mění přibližně každých 1,5–2 měsíce.
 • Z emocionálního hlediska jsou děti klidnější, lépe spí.
 • S laktací prakticky neexistuje žádný problém. Dostatečné mléko dorazí včas.
 • Ve dne jí dítě méně a v noci se „porce“ zvyšuje.
 • Prsa jako „sedativní“ pro rozmary nebo špatné zdraví dítěte. Nedělejte si starosti s přejídáním, sání se zastaví, jakmile se dítě uklidní.

Mezi velké množství výhod patří nevýhody krmení podle prvního požadavku dítěte: neschopnost opustit matku pro jakoukoli její činnost, může dítě kdykoli vyžadovat prsa. Při dlouhé noční přestávce se hrudník silně nalévá, což způsobuje nepříjemné praskající pocity, je třeba pumpovat.

Kolik hodin krmení dítěte

V prvních měsících života by přestávky mezi krmivy neměly být delší než 1,5–2 hodiny. V budoucnu můžete čas mezi dětským jídlem postupně zvyšovat na 3,5–4 hodiny.

Největší přestávkou mezi jídly je noční spánek. Mnoho dětí nepožadovalo jíst v noci od 3-4 měsíců. Ale jsou tu ty děti, které neodmítají noční jídla, dokonce ani po roce. Musíme se připravit na to, že v prvních měsících bude dítě požadovat prsa v noci tak často, jako během dne. Nemůžete odmítnout drobky v jídle! Toto je obtížné období. Časem se noční spánek prodlouží. Mnoho matek říká, že spánek dítěte se prodlužuje a prohlubuje, když spí se svou matkou.

Je důležité si uvědomit, že při organizaci režimu se člověk musí snažit nejen o své pohodlí a pohodlí, ale také pečlivě zvážit potřeby dítěte. Pokud se dítě neobejde bez nočního krmení, musíte mu poskytnout jídlo, a to i za cenu vlastního odpočinku. Také u denního jídla, pokud dítě není připraveno snížit počet jídel a prodloužit dobu přestávek, pak to nemusíte dělat násilím, postupem času se vytvoří vše a režim se určitě zlepší.

Hlavní chyby

V procesu krmení dítěte může nezkušená matka dělat chyby.


Pro lakostázu se doporučuje vylučování mateřského mléka.

Mezi takové momenty patří:

 • Povinná dekantace. Pokud se tak stane, produkce mléka se zvýší a dítě nebude jíst všechno. V důsledku toho vzniknou problémy. Tento postup by měl být proveden, pokud existuje podezření na laktostázu..
 • Nesprávná výživa ženy. Během tohoto období se matkám doporučuje konzumovat hodně mléka, ořechů a vyloučit sladkosti a rychlé občerstvení z nabídky. Nesmí být zneužíváno nezdravé ani správné jídlo. Obsah tuku v mléce nezávisí na tom, jeho ukazatele jsou geneticky zabudovány do těla;
 • Krmení a dojení. Někdy dítě pije jídlo a nezkušené ženy to považují za známku přejídání, přechodu na méně časté krmení.

Toto chování je však pro dítě normální a nemělo by ho odmítnout nakrmit, pokud má hlad. Extra pití dítěte je považováno za chybu: má v mléce dostatek tekutin. Jediná věc: v horkém počasí můžete dát svému dítěti trochu vody, ale ne šťávu ani kompot.

 • Návnada a doplňková výživa. Pokud dítě neustále hledá prsa, neznamená to, že je podvyživený. Možná právě získával sílu, aby snědl zbylé mléko, nebo chtěl být blíže k matce. Krmením ho ušetříte od práce, aby získal jídlo a snížil množství produkovaného mléka.
 • Potřeba prsu po každém krmení. To může být škodlivé, protože se ničí přírodní mikroflóra a mohou se vyskytnout nepříjemné následky ve formě trhlin bradavek.
 • Masáž se stagnací v hrudníku. Tlakový tlak problém nevyřeší, ale pouze jej prohloubí. Je lepší dělat lehké tahy nebo vstávat pod teplou sprchou.
 • Strach z alergií. Nesnášenlivost laktózy u malých dětí je velmi vzácná a negativní reakce na mateřské mléko je prakticky vyloučena. To je mnohem bezpečnější, než hledat dobré směsi. Hlavní věc, kterou z výživy maminek vyloučit, jsou alergeny.

Mléko nejen dodává dětskou výživu, ale také chrání před nemocemi a stresem. Nejprve vás dítě požádá, abyste často jedli, a neměl by to odmítnout: tělo roste rychle, a proto vyžaduje více živin. Hlavní věc je vědět, jak správně krmit a dělat to tak dlouho, jak je to možné.

Kojení je přirozený proces, který je dán přírodou. Na rozdíl od drahých směsí nevyžaduje další prostředky a nemá vedlejší účinky. Kromě toho vám mateřské mléko umožňuje udržovat neoddělitelné spojení novorozence a jeho matky.

Články O Neplodnosti