Hlavní Neplodnost

Petržel během těhotenství

Veškerý obsah iLive je kontrolován lékařskými odborníky, aby byla zajištěna co nejlepší přesnost a soulad se skutečností..

Máme přísná pravidla pro výběr zdrojů informací a máme na mysli pouze seriózní stránky, akademické výzkumné ústavy a pokud možno i ověřený lékařský výzkum. Upozorňujeme, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou interaktivními odkazy na takové studie..

Pokud si myslíte, že některý z našich materiálů je nepřesný, zastaralý nebo jinak pochybný, vyberte jej a stiskněte Ctrl + Enter.

Kulinářští specialisté a lékárníci mohou dlouho tvrdit, co je petržel: oblíbená koření nebo léčivá rostlina? Ty i ostatní budou mít pravdu, ačkoli petržel, zelenající se v každé zahradě, je přesto lépe známá jako aromatická přísada do různých pokrmů a konzerv. Profesionálové i domácí kuchaři používají čerstvé vitaminy zelené nebo kořenové, což zvyšuje chuť a výhody prvních chodů a omáček, salátů a marinád.

Současně tradiční medicína dlouhodobě používá léčivé vlastnosti „královny země“ pro léčebné účely..

Může každý okořenit denní menu touto zelení, aniž by se ohlédl? Zejména to, co ohrožuje petržel během těhotenství a jak to ovlivňuje tělo těhotné ženy?

Je možné jíst petržel během těhotenství?

Více než kdokoli jiný by se těhotná žena měla starat o zdravou stravu. Tento koncept jistě zahrnuje moderování. Koneckonců, jakýkoli přebytek, i když to nepoškodí, je nepravděpodobný.

Petrželka během těhotenství je také potřebná a užitečná, v obvyklých množstvích pro koření. Protože ona

 • obsahuje železo, které potřebuje matka a plod ve velkém množství
 • je zdrojem minerálů, antioxidantů vitamínů C, K, kyseliny listové
 • eliminuje plynatost, nadýmání a další trávicí problémy
 • pozitivní vliv na vidění.

Petržel si zachovává své prospěšné vlastnosti také v sušené nebo zmrazené formě..

Petrželské masky jsou kosmetiky doporučovány k bělení pokožky před nežádoucími věkovými skvrnami, které obtěžují ženy v poporodním období.

Jako koření je v nabídce vždy žádoucí. Jako lék - vyžaduje opatrnost při dávkování.

Brzy petržel

Petrželka během těhotenství (stejně jako jiné byliny) musí být zaručena vysoká kvalita. Pokud je to možné, vyplatí se to pěstovat sami, bez chemikálií a jiných škodlivých látek..

 • Pokud si koupíte, pak pečlivě vybrat, dávat pozor na vzhled, svěžest, vůni.
 • Skleníková petrželka je méně užitečná.
 • Před přidáním do nádobí je třeba petržel dobře umýt, odstranit suché a uschlé listy. I malé množství neošetřeného koření může způsobit rozrušení nebo otravu jídlem..

Při správné dávce petržel doplní ženské tělo různými potřebnými látkami, zlepší trávení, obohatí hemoglobin, vápník a fosfor o tolik potřebné. To je petržel, která pomůže, aby dítě bez ledvin a srdeční otoky.

Petrželka během těhotenství v počátečních fázích nepředstavuje hrozbu pro zdravou ženu, která sleduje její stravu a stav. Nebylo stanoveno žádné konkrétní množství jeho použití. Rozhodující význam má odpovědný přístup ženy k porodu dítěte, její vkus, individuální reakce na různé látky a produkty.

Někteří odborníci se stále domnívají, že kořen petrželky může být hrozbou v raných stádiích těhotenství, proto doporučujeme, aby ji ženy vyloučily z nabídky v prvním trimestru..

Od dávných dob používá tradiční medicína petržel jako bylinkový potrat. Kvalita petrželky během těhotenství se používá ke stimulaci děložních svalů a jejich kontrakci. Ale takové ukončení těhotenství je pro zdraví nebezpečné; potraty nelze provádět bez lékařského dohledu.

Petržel pozdní těhotenství

Ve všech, s ohledem na kvalitu a dávkování bylin v časném těhotenství, byste měli určitě dodržovat všechny následující měsíce. Petrželka během těhotenství v pozdějších stádiích by také neměla být zcela opuštěna (pokud již neexistují žádné zmíněné nemoci a jiné kontraindikace), ale měli byste být při jídle opatrní. Protože předčasná stimulace hladkých svalů dělohy je nežádoucí, někdy nebezpečné následky. A z dobrého důvodu národy Středomoří - vlasti tohoto koření nejprve považovaly za léčivý lektvar, nikoli za koření.

 • Farmakologové studovali, že v různých částech petrželky je různá koncentrace éterických olejů, nejvíce (desetkrát) - v semenech.
 • Z tohoto důvodu jsou semena petrželky během těhotenství nesmírně nebezpečná - jako potratící se potrat.
 • Proto, navzdory tak velkým nutričním a léčivým vlastnostem, by měla být petrželka během těhotenství používána individuálně as mimořádnou opatrností..

Bude přínosem pro ženu, která porodila, protože je to přirozený stimulátor laktace. Obecně je petrželka pro ženy skutečným nálezem v různých obdobích života. To

 • reguluje měsíční cykly
 • obsahuje látky potřebné k přípravě těla na početí
 • pozitivně ovlivňuje množství a kvalitu mateřského mléka.

Odvar z petrželky během těhotenství

Petržel je dvouletá rostlina. Toto je skutečná lékárna. V medicíně se používají její listy, kořeny a semena. Jako léčivo se petrželka během těhotenství používá ve formě odvarů, infuzí, čaje.

 • Vývar je známý lidový lék pro bezpečné léčení zánětů očních spojivek. Bavlněné tampony nasycené odvarem se na oči aplikují několikrát denně. Po několika procedurách zmizí bolest, otok a další příznaky konjunktivitidy.
 • Pokud se jedná o zánět dásní, pomůže tento problém vyřešit také tento lék. Po dvou minutách varu banda petrželky ve sklenici vody by měla být naléhavá, vymačkaná a opláchnutá filtrovanou tekutinou..
 • V letní sezóně lze tuto rostlinu použít proti komárím. Roztříštěná místa jsou jednoduše otírána listy.
 • Bylina se specifickou kořenitou vůní dezinfikuje a osvěžuje ústní dutinu, proto je velmi užitečná pro stomatitidu.

Petržel kořen během těhotenství

Petržel kořen obsahuje hodně vitamínů, takže je zvláště užitečný při jarní a zimní stravě. Petrželka v těhotenství ve formě salátů vitamínů tělo budoucí matky při porodu, zvyšuje ochranné vlastnosti proti nachlazení a dalším sezónním onemocněním.

V zimě kořeny petržele obvykle zůstávají stejné jako mrkev a jiná kořenová zelenina. Odvar z kořenů je lék testovaný mnoha generacemi těhotných žen na otoky rukou, nohou, obličeje. Vývar má také protizánětlivé vlastnosti.

 • Je třeba připomenout: petržel během těhotenství, zejména kořen, vyžaduje opatrnost. Příliš velká dávka jeho prospěšných látek může způsobit nenapravitelné poškození a potrat.
 • Silná diuretická vlastnost je nebezpečná pro pacienty s cystitidou a ledvinami. Látky koncentrované v kořenech a stoncích jsou další dráždivé látky.
 • Petržel šťáva může způsobit alergie, vyrážky, bolesti hlavy.

Při nejmenším podezření, že problémy vznikají v důsledku kořene petrželky, je lepší ji odmítnout nebo nahradit čerstvými bylinkami.

Infuze petrželky během těhotenství

Téměř všechny matky jsou obeznámeny s extrémně nepříjemným pocitem ranní nemoci. Doprovází rané stádium a je úplně prvním příznakem těhotenství. Zachránit ženu před tímto onemocněním je také pod mocí léčivého lektvaru.

 • Infuze je vyrobena ze semen petrželky: lžička ve dvou sklenicích převařené vody, trvejte osm hodin, kmen, spotřebujte 1 polévková lžíce. lžíce půl hodiny před jídlem.

Petrželka během těhotenství ve formě odvarů je účinným způsobem, jak se zbavit nadměrné pigmentace. Je lepší použít jej s prvními projevy skvrn..

 • Nalijte vroucí vodu na několik zelených stonků, nechte hodinu působit, namáhejte a denně si umyjte obličej infuzí. Ještě lepší je zmrazit ji a otřít obličej kostkami ledu dvakrát denně. Účinek je dvojitý: depigmentace plus tón pleti.

Při mytí pomocí infuze z této zahradní rostliny také zmizí záněty na kůži obličeje.

Čaj ze semen petrželky během těhotenství se vůbec nedoporučuje.

Výhody petrželky během těhotenství

Aby petrželka v těhotenství přinesla pouze výhody, nemusíte zneužívat její množství. Lze bezpečně říci, že obvyklá část zdravého těhotenství nebude bolet.

 • Petržel jako ozdoba nebo složka jídla zlepšuje chuťové a výživové vlastnosti salátu, polévky nebo vývaru. Zvyšuje chuť k jídlu a zlepšuje trávicí procesy, což je v těhotenství velmi důležité.
 • Jen několik stonků rostliny poskytne denní dávku vitamínu C, který v petrželce obsahuje více než v citrusech a rybízu.
 • Petržel je také bohatá na další vitamíny: PP, K, B1, B2, E, A. Karoten v něm je téměř stejně jako u mrkve.
 • Uspokojuje tělesnou potřebu železa, fosforu, flavonoidů, kyseliny listové.
 • Zvyšuje hladinu hemoglobinu, pomáhá předcházet anémii.
 • Díky draslíku a hořčíku chrání ženu před otoky, protizánětlivé látky zmírňují otoky a bolesti kloubů.
 • Petrželka v těhotenství je bez jakýchkoli lékařských kontraindikací vynikajícím doplňkem výživy nastávajících matek. Spolu s jinými bylinkami dělá jídlo neporovnatelně aromatičtějším, příjemnějším vzhledem a chutí.

Proč nemůžete jíst petržel během těhotenství?

Rizika spočívá v tom, že petržel v lidovém léčitelství je považována za prostředek k ukončení nechtěného těhotenství..

Vztahuje se na stimulanty silného působení, které mohou vést k hypertonicitě děložního svalu, předčasně jej otevřít a vyvolat potrat.

Koncentrovaná čerstvá šťáva je zvláště nebezpečná, protože obsahuje zvýšenou dávku těchto látek.

Petržel obsahuje halucinogenní látku, která způsobuje ztrátu koordinace pohybů, rovnováhy, dokonce i křečí.

Petrželka v těhotenství je kontraindikována u žen, které mají problémy s ledvinami: s onemocněním ledvinového kamene, kategoricky - s nefritidou.

Zákaz používání populární rostliny se vztahuje na ty, kteří jsou náchylní k nesnášenlivosti listů nebo kořene petržele.

Pokud žena již potratila, nebo když je těhotenství ohroženo - bez ohledu na důvod petrželky, a to i v minimálním množství, musíte odmítnout po celou dobu očekávání mateřství.

V případě pochybností pacientovi vždy pomůže kvalifikovaný odborník.

Tajemství zelených: proč petrželka nemůže být těhotná a která tráva snižuje tlak

Kopr a petržel mohou poškodit těhotné ženy, špenát - vředy a bazalka pomůže s otoky. Škodlivé a prospěšné vlastnosti zeleně se vyplatí zapamatovat zejména v létě, kdy naše zahrady obohacují širokou škálu bylin. Jaká jsou pravidla a předpisy pro salát, rukolou a jejich voňavé příbuzné? Jaké jsou výhody těchto pěstovaných bylin? Jak pěstovat a jak skladovat sklizené plodiny nebo nakoupené „zelené“ produkty? O tomto a mnoha dalších korespondentech tiskové agentury „Capital“ řekla odbornice na výživu s přirozeným přístupem, tvůrce autorovy metody hubnutí, člen Národní společnosti odborníků na výživu Natalie Makienko.

- Natalie, co je zelenina z hlediska výživy? A co je dobré pro lidské tělo v něm??

- Zelení jsou rostlinné výhonky, tráva, která obsahuje naprosto vše potřebné pro tělo, včetně bílkovin. Samozřejmě v malém množství, ale obsahuje vše, co potřebujete. Vzhledem k obsahu chlorofylu vyživují naše buňky kyslíkem kyslík, alkalizují tělo. Při zahrnutí zeleniny do stravy získáme esenciální aminokyseliny, obrovský komplex vitamínů, obohacujeme buňky chlorofylem a také získáme zdravou vlákninu.

- Existuje několik norem pro stravování zelených.?

- Pro zdravé lidi neexistují žádná omezení, pokud jde o množství zelených, ale jen málo lidí může jíst 700-800 gramů, protože i porce 40-50 gramů je již dost objemná. V každém případě je třeba konzumovat s mírou, 100-150 gramů za den je celkem přijatelné. Opakuji, že je to pro zdravé lidi.

- Je pravda, že nejzdravější zelenina, ovoce a zelenina jsou právě oškubané? Jak dlouho dokážete udržet řezané greeny?

- Pokud existuje příležitost odtrhnout větev nebo z postele - je to skvělé. Žijeme však v reálných podmínkách a jen málo lidí má tuto metodu k dispozici denně. Užitečné látky zeleně jsou skladovány při správném skladování, hlavní věcí je nemít shnilý, rozmazlený produkt. Nejjednodušší možností skladování zeleně je dát svazek do sklenice vody jako kytici a bude čerstvá až pět dní. Můžete ji zabalit do plastu a vložit do chladničky. Zelení se rychle zhoršují dlouhodobým kontaktem s kyslíkem. Pokud je však přístup k kyslíku zastaven pomocí sáčku nebo přilnavé fólie, budou greeny skladovány déle.

- Zmrazené, sušené zelené - v tom zůstává něco užitečného?

- Pokud je správně usušený nebo zmrazený, pak ano. Například, pokud jsou drcené sušené byliny umístěny do zcela suché skleněné nádoby, bude uložena po dlouhou dobu. Ve zmrazených zeleninách - pokud je „šok“ zamrzlý - zůstanou zachovány všechny prospěšné vlastnosti.

- Móda pro koktejly a koktejly - je to pro dobro člověka? Je možné poškodit žaludek velkými porcemi zelených smoothies a smoothies?

- Při nesprávném spojení produktů může dojít k poškození mnoha koktejlů a koktejlů. Také, pokud je budete jíst několikrát denně - může to zvýšit střevní motilitu, vést k průjmu, nadýmání, nepohodlí. Pokud však během dne budete jíst například pouze celá jídla, můžete dosáhnout stejného výsledku. Všechno, co přesahuje, může hodně poškodit... Smoothies jsou jen další možností. Můžete jíst celé jablko nebo z něj udělat koktejl, vše podle indikací a pro změnu.

- Mohou být zelené pěstované na balkóně škodlivé? Například z automobilových výfuků atd....

- Možná. Stejně jako tráva, která rostla ve špatných podmínkách prostředí, je to nevyhnutelné. Pokud si nejste jisti kvalitou trávy, můžete ji namočit, dobře ji opláchnout a nechat ji ležet ve vodě, aby bylo možné co nejvíce uklidit všechno škodlivé. Ale pokud byl zásah zasažen půdou - nepomůže to. V každém případě musíte pochopit, že žijeme ve skutečném světě a nemusíme se bát všeho. Pokud o tom přemýšlíte tak podrobně, nemusíte jíst vůbec nic. Tělo se s tím již vyrovná: lidé žijící ve velkém městě to dýchají každý den a v zásadě jsou takové greeny v potravě přijatelné. Byla na slunci, tvořil se v ní chlorofyl, má vlákno. U vitamínů to může být horší, ale získáme alkalizující účinek. Před použitím si s ním dobře zacházejte..

- Vyzrálá zelenina může nahromadit něco škodlivého?

- Nevím takový koncept - „přezrálý“. Pokud sezóna uplynula nebo nebyly zelené sklizeny příliš dlouho - s největší pravděpodobností to jednoduše uschne. Ale nebude vyrůst, nebude vyrůst.

Petržel nelze jíst s hypotyreózou

Každá zelená má své vlastní prospěšné vlastnosti a kontraindikace, stejně jako jakýkoli produkt. Zbavujeme se příjmu doplňků stravy a léčivých přípravků, protože vybíráme produkty, které mají vlastnosti srovnatelné s léčivy. Například rukolou dává hořkou chuť a posiluje játra. Petržel nelze použít k hypotyreóze, nedoporučuje se v prvním trimestru těhotenství. Tato zelenina může vylepšit tón dělohy. Tymián může způsobit křeče hladkých svalů, nedoporučuje se ani těhotným ženám - může vést k tónu. Máta peprná chladí tělo, snižuje krevní tlak, v chladném období se nedoporučuje pro ty, kteří mají nízký krevní tlak, závratě, zvýšený obsah hořčíku v těle. Strava s vysokým obsahem zeleně je indikována na všechna onemocnění, která jsou spojena s acidifikací těla: na zácpu, střevní potíže, kožní problémy.

Natalie Makienko, odbornice na výživu:

- Basil se obvykle nazývá královská tráva, ale já bych si vybral rukolou, protože čistí chuťové pohárky. Pokud budete žvýkat rukolou a potom zkusíte nepřirozený „chemický“ produkt, například nějakou sladkost, okamžitě se budete cítit, jak je bez chuti. Rukola je proto můj osobní favorit. Ale protože každý produkt má kontraindikace, nemohu říkat něco „číslo jedna“. Pro každého to bude jeho vlastní, osobní vonná a zdravá bylina..

Perfektně ovlivňuje činnost gastrointestinálního traktu. Má hodně vlákniny, takže je to skvělý způsob, jak očistit tělo. Nemělo by se však používat při onemocněních žaludku - gastritida nebo vřed. Tráva pálivá tráva snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi, zlepšuje fungování nervového systému a posiluje obal nervových vláken. Pravidelná konzumace snižuje riziko rozvoje onkologie, cukrovky, dny, anémie a deprese. Hypotoničtí pacienti by měli jíst rukolou opatrně, protože snižuje krevní tlak. Ve velkém množství je během těhotenství kontraindikována. Naprosto stojí za to odmítat alergie a ty, kteří mají onemocnění jater a ledvin..

O cenných vlastnostech a kontraindikacích zeleně

Kopr

Užitečné pro onemocnění trávicího traktu, průjem, nadýmání, zklidňuje syndrom dráždivého tračníku. Alkalizační účinek pomáhá normalizovat spánek, kopr působí sedativně. Kontraindikace - nízký krevní tlak, křeče, závratě, během těhotenství musíte být opatrní - pokud se nedoporučuje kopr, existují onemocnění a poruchy. Ale to už je - po dohodě s lékařem...

Petržel

Posiluje imunitní systém, je přírodní antiseptikum, je užitečný při nedostatku spánku, podporuje naše tělo, zlepšuje ochranné funkce. Kontraindikace - těhotenství, nedostatek jódu v těle, hypotyreóza, onemocnění ledvin, cystitida. Petržel může alergii prohloubit - nezpůsobit ji samotnou, ale zesílit...

Bazalka

Normalizuje krevní tlak, zvyšuje jej, a proto je zvláště užitečný pro ty, kteří mají nízký krevní tlak. Odstraňuje přebytečný hlen z těla, eliminuje otoky. Jeho poškození je spojeno s velkým počtem éterických olejů: bazalka se nedoporučuje u onemocnění gastrointestinálního traktu, protože může vyvolat zvýšení kyselosti, gastritidy a zhoršení nepohodlí..

Špenát

Vůdce mezi zelení je v obsahu bílkovin, také zdroji vápníku. Účinně bojuje proti anémii, vyrovnává nedostatek železa, zlepšuje vstřebávání vitamínu D v důsledku obsahu vápníku a reguluje metabolismus. Velmi léčivý produkt. Zároveň však obsahuje kyselinu šťavelovou, která se nedoporučuje u onemocnění ledvin, u vředů, u duodena, u dny..

Salát

Obsahuje standardní sadu stopových prvků pro všechny greeny, užitečné pro metabolické procesy. Nemá žádné závažné kontraindikace, ale neexistují žádné jasné magické vlastnosti, které by jej odlišovaly také od ostatních bylin. Užitečný alkalický zdroj mikronutrientů.

Šťovík

Obsahuje obrovské množství organických kyselin, je užitečný pro endokrinní choroby, pro menopauzu, časnou menopauzu, obnovuje náš reprodukční systém a je užitečný pro střeva. Ale „stejně jako to“ ve velkém množství by nemělo být konzumováno - je to terapeutický produkt. Snižuje alergie na potraviny, její organické kyseliny neutralizují toxiny a škodlivé látky, zvyšují laktaci. Kontraindikace jsou spojeny s jeho výhodami: velké množství kyseliny není vhodné pro dnu, nemoci gastrointestinálního traktu, ledviny, játra, protože může poškodit sliznice. U pankreatitidy se šťovík nemůže konzumovat.

Věková kategorie materiálů: 18+

Petržel - je zelenina přijatelná pro těhotné ženy??

Petržel je cenným zdrojem řady vitamínů a minerálů, které tělo těhotné ženy zoufale potřebuje. Tato rostlina tedy musí být přítomna ve své stravě, ale v přiměřených opatřeních, aby nedošlo k poškození. Budeme podrobně zvažovat prospěšné vlastnosti zeleně, jakož i stávající kontraindikace jeho použití.

Mohou těhotné ženy jíst petrželku?

Petrželka je vítána pouze v těhotné stravě, protože má následující vlastnosti:

 • obsahuje čtyřikrát více vitamínu C než v citronu a také nasycuje tělo vitamíny A, skupiny B, K a E, proto pomáhá udržovat imunitu v chladném období, kdy existuje riziko nedostatku vitamínu;
 • obsahuje fosfor a vápník, které jsou užitečné nejen pro matčino tělo, ale také se přímo podílejí na procesu formování dítěte;
 • Kompozice obsahuje cenné antioxidanty, které pomohou nejen dobře se cítit, ale také vypadají skvěle pro budoucí matky, protože tyto látky minimalizují negativní dopad faktorů prostředí;
 • pomáhá zbavit se různých zažívacích potíží (např. zácpy nebo průjmu), protože normalizuje fungování gastrointestinálního traktu;
 • petržel esenciální olej rychle odstraňuje veškerou přebytečnou tekutinu z těla, což spolu s dalšími metodami pomáhá zabránit vzniku otoků;
 • odkazuje na počet přírodních stimulantů laktace a příznivě ovlivňuje nejen množství, ale i kvalitu mateřského mléka (z tohoto důvodu je petržel zvláště užitečná po porodu).

Petržel je rostlina bohatá na cenné vitamíny, minerály a další živiny. Výhody zeleně, které se vztahují také na těhotné ženy, odhalila Elena Malysheva:

Během nošení dítěte musíte používat pouze přírodní a vysoce kvalitní produkty, které se vztahují na petrželku. Je vhodné pěstovat tuto rostlinu sami, bez použití chemikálií nebo jiných škodlivých látek. Před jídlem musí být petrželka dobře umytá a všechny vadlé a suché listy jsou odstraněny.

Je důležité si uvědomit, že i malé nezpracované zelené rostliny mohou vést k poruchám trávení nebo jiným nežádoucím důsledkům, zejména pokud pěstujete zelené na okenním parapetu a máte kočku, která ráda dupne rostliny po odchodu na záchod.

Kontraindikace a upozornění

Přes všechny výhody petrželky se nedoporučuje používat ve velkém množství - ne více než 30-50 g denně, protože existuje riziko rozvoje hypertonicity dělohy a nástupu předčasného porodu, navíc může být vyvolán potrat. Jaký je důvod? Faktem je, že tráva je potratový lék - během těhotenství má stimulační účinek na svaly dělohy, což vyvolává jejich aktivní kontrakci.

Takže, pokud žena předtím potratila nebo existuje hrozba potratu, musíte být úplně z jedení petrželky v jakékoli formě, zejména v koření..

Během těhotenství je přísně zakázáno pít čaj vyrobený ze semen petrželky, protože v takovém nápoji je maximalizována koncentrace látek, které způsobují kontrakci svalu dělohy..

Existuje další kontraindikace: petrželka je zakázána pro těhotné ženy trpící cystitidou a problémy s ledvinami (zejména pokud je diagnostikována nefritida a oxalurie). To je způsobeno tím, že se považuje za silné diuretikum, a také ve svých stoncích a kořenech obsahuje látky, které způsobují zhoršení těchto chorob.

Pokud neexistují kontraindikace, petržel v malém množství nepředstavuje pro těhotné ženy žádné nebezpečí. Zároveň jsou všechna doporučení týkající se množství a kvality konzumovaných green relevantní jak v počátečních stadiích těhotenství, tak v pozdních.

Jak používat petržel během těhotenství?

Během období těhotenství je povoleno použití čerstvé petrželky, například rozpadat se na sendviči nebo salátu. Lze jej také přidat do různých pokrmů, jako jsou polévky nebo zeleninové dušené maso. Současně lze svazek zelených používat po dlouhou dobu, protože petržel lze v chladničce skladovat po dlouhou dobu a zároveň neztrácí své užitečné vlastnosti..

Využití petrželky v kosmetologii

Petržel během těhotenství pomáhá zbavit se problému nadměrné pigmentace. Abyste však dosáhli maximálního přínosu, musíte ji použít, když se objeví první známky ztmavnutí kůže a vzhledu pihy:

 1. Několik svazků zelených stonků rostliny se nalije vroucí vodou.
 2. Kompozice se nechá 60 minut.
 3. Kulhavé greeny jsou otírány gázou nebo sítkem.
 4. Vláknina v čisté formě nebo s přídavkem kefíru se nanáší na potemnělé oblasti kůže nebo se zředí převařenou vodou a používá se k praní každý den.

Tento produkt lze zmrazit - nalijte do ledových forem a přeneste do mrazničky. Pomocí kostek ledu otřete pokožku obličeje. Tento efekt vás nenechá dlouho čekat - eliminuje se pigmentace, pokožka vrací tón a pružnost. Zánět kůže je rychle eliminován pravidelným omýváním petrželkou.

Odvar

Odvar z petrželky pomůže zbavit se onemocnění dásní. Chcete-li ji připravit, proveďte následující kroky:

 1. Banda petrželky se vaří pár minut v 1 šálku vody.
 2. Poté se směs trvá asi půl hodiny a tráva se odstraní.

Výsledné řešení musí být vypláchnuto 5-6 krát denně ústní dutinou, dokud není problém úplně odstraněn.

Rostlina dokonale dezinfikuje ústní dutinu, proto se doporučuje při diagnostice stomatitidy.

Odvar z této rostliny také pomáhá při léčbě zánětu oční spojivky. Za tímto účelem se na zavřené oči aplikují vatové tampony, předem navlhčené teplým vývarem. Vlhká rouna vede z vnějšího rohu oka do vnitřku. Po několika procedurách jsou nepříjemné příznaky, jako je otok a bolest v očích, odstraněny..

Pokud nejsou kontraindikace, mohou těhotné ženy konzumovat petržel v malém množství. Naplňuje ženské tělo vitamíny, fosforem a vápníkem a také obohacuje o hodnotný hemoglobin a pomáhá zlepšit trávení. Pokud však po použití existují známky zhoršení pohody, musíte se poradit se svým lékařem, protože je možná individuální nesnášenlivost.

Petržel během těhotenství: výhody a rizika

Všichni milujeme petržel. Tato bylina s vyřezávanými listy dělá jídlo vonným a chutným a prospěšné látky v něm obsažené posilují tělo a pomáhají nám bojovat s infekcemi.

Petržel: obecné informace a chemické složení

Petržel je nenáročný, ale velmi užitečný závod, který lze nalézt v mnoha zemích severní polokoule. Listy této byliny, pěstované v zahradách, sklenících a dokonce i doma, se používají čerstvé a sušené na vaření, ze semen petrželky a jejího kořene vytvářejí léčivé vývary, které ošetřují nachlazení, zažívací potíže, menstruační nepravidelnosti. V lidovém léčitelství je petržel velmi oblíbená, protože obsahuje vitamíny, makrobuňky a mikroelementy, které jsou důležité pro naše tělo:

 • PP (kyselina nikotinová) - vitamin, který podporuje správný metabolismus;
 • A (retinolový ekvivalent) - vitamin, který udržuje imunitu a zpomaluje proces stárnutí buněk;
 • B1 (thiamin) - vitamin, který normalizuje metabolismus;
 • B2 (riboflavin) - vitamin, který reguluje růst a reprodukční funkce těla;
 • B5 (kyselina pantothenová) - vitamin, který má příznivý účinek na lidský nervový systém;
 • B6 (pyridoxin) - vitamin, který přispívá k normálnímu fungování srdce a pomáhá zbavit se únavy;
 • B9 (kyselina listová) - vitamin, který posiluje tělo a snižuje riziko malformací plodu;
 • C (kyselina askorbová) - vitamin, který pomáhá člověku bojovat s infekcemi;
 • E (tokoferol) - vitamin, který zvyšuje plodnost (schopnost otěhotnět);
 • B7 (biotin) - vitamin, který reguluje metabolismus uhlohydrátů;
 • K (fylochinon) - vitamin, který podporuje koagulaci krve a hojení ran;
 • Ve 4 (cholinu) - vitamin, který zlepšuje paměť a reguluje cholesterol v těle;
 • vápník - makroprvek, který posiluje kostní tkáň;
 • hořčík je makrobunka zodpovědná za zdraví svalů a nervového systému;
 • sodík - makrobunka, která reguluje vodní rovnováhu a normalizuje krevní tlak;
 • draslík - makrobuňka, která zajišťuje fungování tělních systémů;
 • fosfor - makrobunka, která zlepšuje mozkovou aktivitu a posiluje kostní tkáň;
 • železo je mikroelement zapojený do procesů tvorby krve a krevního zásobování;
 • zinek - stopový prvek, který stimuluje mozkovou aktivitu a zvyšuje sexuální aktivitu;
 • měď - mikroelement, který vytváří optimální složení krve;
 • Mangan - mikroelement, který odstraňuje toxiny z těla.

Petržel během těhotenství

Pokud jste v časných stádiích těhotenství chtěli petržel, znamená to, že vaše tělo nemá dostatek železa, fosforu nebo vitamínu C a musíte mu dát chybějící. Kromě toho touha žvýkat list „celeru“ (takto je přeloženo jméno petrželky z řeckého jazyka) může zabránit útoku nauzey: specifická chuť rostliny odvádí nepříjemné pocity. Nemůžete však jíst petržel v hroznech: od pradávna to bylo považováno za bylinu s potratovým účinkem: její nadměrná konzumace může způsobit snížení hladkých svalů dělohy a vést k ukončení těhotenství. Musíte si také pamatovat, že rostlina obsahuje myristicin - halucinogen, jehož velké dávky způsobují závratě, rozmazané vidění, křeče, paniku.

V pozdějších stádiích bude mírná konzumace petrželkových listů (ne více než 30 gramů denně) pomáhat tělu odolávat infekcím (dvě až tři větve této užitečné rostliny obsahují 21% denního příjmu vitamínu C), částečně doplní nedostatek železa v těle a zabrání výskytu anémie. Koření má také mírný močopudný účinek a odstraněním přebytečné vody z těla snižuje otoky. Do zeleninových salátů můžete přidat trochu semen petrželky, ale použití kořen petrželky během těhotenství se nedoporučuje kvůli vysoké koncentraci látek, které přispívají ke svalové kontrakci.

Doktor o jíst petržel během těhotenství

Kolik je bezpečné jíst petržel a celer během těhotenství?

Pokud jste snědli veškerou zeleninu a ovoce, stejně jako maso a tuky v nadměrném množství, můžeme bezpečně říci, že všechna jídla během těhotenství jsou kontraindikována. Celer, koriandr a petržel, zejména kořenová část a semena, mohou způsobit kontrakce dělohy, a proto vést k potratům, a v tradičním lékařství se k tomuto účelu používá v mnoha zemích světa. Hovoříme o časných stadiích těhotenství a také o velkém počtu těchto rostlin (koření). Kromě toho je nezbytná zvláštní příprava těchto koření, aby se získala nezbytná koncentrace látek způsobujících kontrakce dělohy. To znamená, že v malém množství celeru nepřinese škodu, a dokonce bude užitečné, protože obsahuje železo. Opakuji ještě jednou: všechno by mělo být měřítkem, což znamená, že banda zeleně denně je příliš.

Berezovskaya E.P., gynekolog

http://www.komarovskiy.net/faq/v-kakom-kolichestve-bezopasno-upotreblyat-petrushku-i-selderej-vo-vremya-beremen.html

Kontraindikace použití petrželky

Bez ohledu na to, jak byste se chtěli chovat k čerstvé petrželce, musíte si uvědomit, že při některých problémech s tělem může rostlina poškodit. Petrželku nelze jíst, pokud máte:

 • gastritida s vysokou kyselostí;
 • hrozba potratu během těhotenství;
 • individuální citlivost na složky produktu;
 • nemoci močových cest.

Použití infuze petrželky během těhotenství a její odvar

Přes užitečnost petrželky by během těhotenství neměly být z této stravy vyloučeny odvar z této byliny a infuze, protože vysoká koncentrace tonických složek obsažených v nápojích může způsobit potrat nebo předčasný porod. Externí použití infuze petrželky při přepravě dítěte je však bezpečné a efektivní. Dvě polévkové lžíce čerstvé nasekané petrželky nebo jedna polévková lžíce sušené trávy, nalijte sklenici vroucí vody a trvejte na tom, 40 minut. Výsledná kapalina může:

 • vypláchněte oči vatovým tampónem v případě zarudnutí nebo zánět spojivek;
 • namažte dásně stomatitidou;
 • otřete obličej (pokud existují věková místa nebo zabráníte jejich vzhledu).

Moje sestra, která je těhotná, zmrazila infuzi petrželky, aby bojovala s pigmentovými skvrnami, a poté si otřela obličej zelenými kostkami, čímž dosáhla bělícího účinku. A po narození svého dítěte si tento užitečný zvyk zachovala.

Petrželská jídla užitečná v těhotenství

Petržel je nízkokalorický produkt, protože 10 gramů čerstvých bylin obsahuje pouze 49 kcal. Je to skvělé koření pro zeleninové saláty, které je nutné pro všechny těhotné ženy k obohacení těla, toto koření dává kořeněné chuti neslazeným pokrmům z tvarohu a také polévkám, do kterých se přidává před podáváním. Zde jsou recepty na chutná a snadno vařitelná petrželská jídla, která budou těžit tělu nastávající matky.

Košíčky s tvarohem a bylinkami

Ingredience (pro 8 porcí):

 • hotové koláčky - 8 kusů;
 • tvaroh (5% tuku) - 300 gramů;
  zakysaná smetana (10% tuku) - 150 gramů;
  zelené cibule - 50 gramů;
 • kopr - 50 gramů;
 • petržel - 50 gramů;
 • česnek - 2 stroužky.
 1. Omyjte zelení, osušte, jemně nasekejte a nalijte do misky.
 2. Oloupejte česnek, jemně nasekejte (nebo použijte speciální lis na česnek), přidejte do zeleně.
 3. Vložte tvaroh do misky s bylinkami a česnekem, přidejte zakysanou smetanu a výslednou hmotu důkladně promíchejte. Můžete dát všechny ingredience do mixéru a porazit, pak dostanete jemný krémový sýr zelené barvy.
 4. Začněte se smetanou a podávejte na stůl, po zdobení každého listu petrželkou.

Košíčky s tvarohem a bylinkami (hotové jídlo)

Energetická hodnota produktu ve 100 gramech (jedna tartlet) je 180 kcal (přibližně 8-10% denní normy během těhotenství).

Nutriční hodnota jídla (tabulka)

Živiny, vitamíny, mikroelementy, makroživinyVýše, procento denního příspěvku pro těhotné ženy
Veverky12 g (12,1%)
Tuky14 g (14%)
Sacharidy25 g (6,25%)
Vitamin A139 mcg (14%)
Vitamin B10,08 mg (5%)
Vitamin B20,14 (8%)
Vitamín C18 mg (26%)
Vitamin E0,8 mg (8%)
Vitamin PP2,9 mg (14%)
Draslík198 mg (8%)
Vápník128 mg (13%)
Hořčík28,3 mg (7%)
Fosfor135,2 mg (14%)
Sodík225,7 mg (9%)
Žehlička1 mcg (7%)

Rajčatové carpaccio s bylinkami

 • 1 velké rajče (200-250 gramů);
 • 2 polévkové lžíce olivového oleje;
 • 2 lžičky citronové šťávy;
 • 4–5 větviček petrželky;
 • půl lžičky sušené bazalky;
 • tři špetky hrubé mořské soli.
 1. Omyjte zralé rajče a nakrájejte na tenké průsvitné prsteny a položte na misku s překrytím.
 2. Rajčata posypeme solí a sušenou bazalkou.
 3. Posypeme misku olivovým olejem a citronovou šťávou..
 4. Podávejte carpaccio ke stolu a ozdobte petrželkami.

Energetická hodnota produktu ve 100 gramech je 189 kcal (9-11% denní normy během těhotenství).

Carpaccio (hotové jídlo)

Nutriční hodnota jídla (tabulka)

Živiny, vitamíny, mikroelementy, makroživinyVýše, procento denního příspěvku pro těhotné ženy
Veverky2 g (2%)
Tuky17 g (17%)
Sacharidy6 g (1,5%)
Vitamin A315 mcg (32%)
Vitamin B10,07 mg (5%)
Vitamin B20,06 (3%)
Vitamín C52 mg (75%)
Vitamin E3,2 mg (32%)
Vitamin PP1,1 mg (5%)
Draslík459,4 mg (18%)
Vápník77,6 mg (8%)
Hořčík42,7 mg (11%)
Fosfor49,4 mg (5%)
Žehlička1,7 mcg (12%)

Petržel je vynikající koření, ale během těhotenství se musíte vyhnout nadměrnému používání v potravě a pamatovat si na rizika. Udělejte svá jídla vonná, jedte petrželku a zůstaňte zdraví!

Petržel během těhotenství: výhody a poškození rostlin pro tělo

Pro většinu žen, které zjistí, že jsou těhotné, začíná další život..

Jejich návyky, oblíbená strava a některé aktivity mizí v pozadí. Hlavním úkolem je porodit a porodit zdravé dítě.

Chcete-li správně sestavit stravu, musíte vědět o účinku některých produktů.

Budoucí matka by měla pochopit, zda je v průběhu těhotenství povolena petržel, jak její použití ovlivňuje tělo a zda může být tento greeny nebezpečný..

Hlavní vlastnosti petrželky

Mnozí si jsou vědomi toho, kolik cenných látek obsahuje byliny, ale nemysleli na to, jak petržel ovlivňuje těhotenství..

Na začátku těhotenství by se nastávající matka měla učit o základních vlastnostech různých produktů a měla by si rozumět, co odmítnout a co zahrnout do stravy.

Petržel se často používá v tradiční a alternativní medicíně, od ní se připravují odvarky a doporučuje se používat čerstvé.

Někteří ji úspěšně použili pro kosmetické účely ke zlepšení stavu pokožky. Takovou popularitu získala díky významnému obsahu ve složení cenných látek..

Odstranění akné z petrželky

Akce na kůži:

 1. zmírňuje zarudnutí;
 2. omlazuje;
 3. zmírňuje zánět;
 4. bojuje proti akné;
 5. napíná pokožku kolem očí.

Složení petrželky je velmi bohaté. Obsahuje komplex vitamínů B, K, PP. Kompozice také obsahuje kyselinu listovou, draslík, hořčík, železo, éterické oleje a flavonoidy. Petržel má antikarcinogenní účinek, posiluje kardiovaskulární systém, čistí tělo toxinů.

Hubnutí v důsledku pravidelné spotřeby petrželky

Petržel může mít následující účinky:

 • přispívá k hubnutí;
 • zvyšuje ostrost zraku;
 • zmírňuje intoxikaci alkoholem;
 • posiluje dásně a osvěžuje dech;
 • má příznivý účinek na nervový systém.

Žena v pozici by měla nejen přemýšlet o tom, jak užitečná je tato bylina, ale také určit, zda je možné během těhotenství jíst petrželku. Protože tato rostlina obsahuje bohatý komplex látek, může výrazně ovlivnit pohodu..

Co je obsaženo v petrželkových listech

Škodlivé i prospěšné vlastnosti petrželky během těhotenství jsou způsobeny chemickým složením rostliny.

Kalorický obsah trávy je 49 kcal na 100 g. BJU je následující:

 1. proteiny - 3,7 g;
 2. uhlohydráty - 7,6 g;
 3. tuky - 0,4 g.

100 g trávy odpovídá 2,1 g vlákniny a 85 g vody. Složení také obsahuje organické kyseliny, škrob, mono - a disacharidy.

Živiny v petrželce

Z vitamínového složení jsou látky skupiny A, B, C, E, H, K, PP. Z minerálů v petrželce, nejvíce draslíku, vápníku a hořčíku. Malé množství obsahuje sodík, fosfor a železo.

Před rozhodnutím, zda se má do výživy těhotné ženy přidat petržel, může být nutná konzultace gynekologa. Stojí za zvážení vliv byliny na tělo těhotné ženy, stejně jako reakce na produkt v minulosti. Možné kontraindikace by měly být vyloučeny..

Jak petržel ovlivňuje průběh těhotenství

Petržel během těhotenství může mít pozitivní i negativní účinky. Vše záleží na tom, jak vyvážená žena používá koření..

Kromě vitamínů a minerálů obsahuje petržel komplex antioxidantů, které jsou nezbytné pro těhotnou ženu. Rozumné používání těchto zelených rostlin je nezbytné pro vývoj a růst plodu, jakož i pro udržení zdraví nastávající matky..

Jíst petržel během těhotenství

Výhody a poškození petrželky během těhotenství závisí na mnoha faktorech. Každá žena je individuální. Rovněž stojí za zvážení gestačního věku, zdravotního stavu a některých dalších faktorů.

Blahodárný účinek byliny na těhotnou ženu

Vzhledem k tomu, petržel obsahuje cenné látky, je to dobrý zdroj výživy pro tělo..

Během období těhotenství zažívají všechny orgány a systémy matky velkou zátěž. To může ovlivnit pohodu ženy, a proto je důležité kompenzovat vše, co ztratí.

V raných fázích má petržel následující příznivé účinky:

 • posiluje imunitní systém těhotné ženy;
 • pomáhá chránit před negativními vlivy faktorů prostředí;
 • kompenzuje nedostatek vitamínů a minerálů;
 • zvyšuje schopnost plodu zevnitř odolávat vnějším infekcím.

Petržel během těhotenství v počátečních stádiích bude přínosem pouze tehdy, bude-li konzumována v malém množství. Žena ji může zahrnout do stravy pouze jednou denně a poté ve formě lehkého koření.

Posílení imunity během těhotenství díky použití petrželky

Petržel během těhotenství v pozdějších fázích může tělu přinést ještě větší výhody. Mnoho nastávajících matek v tomto období čelí anémii způsobené nedostatkem železa.

Konzumace této byliny v přiměřeném množství může tento problém vyřešit. Rostlina obsahuje železo, které je dostatečné k vyrovnání nedostatku.

Protože rostlina obsahuje velké množství vápníku, je produkt pro těhotné ženy velmi nezbytný. V procesu vývoje embryí dítě často „převezme“ většinu tohoto prvku.

Výsledkem je, že žena trpí problémy se zuby, vlasy a nehty. Ve vážných případech se zvyšuje riziko zlomenin.

Použití petrželky v přiměřených množstvích nahradí nedostatek tohoto prvku a podpoří stav ženy během těhotenství. Tráva může zabránit nepříjemným komplikacím.

Škody z konzumace zelených během těhotenství

Pokud nesledujete množství petrželky spotřebované během těhotenství, můžete způsobit významné poškození těla a dokonce vyvolat nevratné účinky na plod..

Při konzumaci petrželky v časných stadiích těhotenství je třeba postupovat opatrně. Během tohoto období by mělo být její množství ve stravě minimální..

Bez omezení může být použit pouze jako kosmetika. V minulosti byly z této rostliny vyrobeny potratové přípravky..

Odvar z petrželky během těhotenství tedy může vyvolat potrat, zejména v prvním trimestru. Tento účinek je způsoben schopností rostliny stimulovat svalový tonus dělohy.

Diuretický účinek petrželky

I když některé látky s touto rostlinou některé doporučují k potírání otoků, které se často obávají těhotných žen v různých časech, je třeba si také dát pozor. Diuretické vlastnosti v malých objemech pomohou zbavit se přebytečné tekutiny v těle. Výrazný diuretický účinek však vede k odstranění hodnotných složek - vitamínů a minerálů - z těla močí.

Zařízení nemůžete použít v přítomnosti individuální nesnášenlivosti. Předchozí alergické reakce také kontraindikují použití sloučenin.

Lidem trpícím nefritem nemůžete jíst petržel ani odvar z ní založené. Ve velkém množství může vyvolat závratě, zhoršení koordinace a dokonce i křeče..

Závěr

Petržel během těhotenství může tělu přinést významné výhody..

Ale žena by ji měla konzumovat v omezeném množství. Nejlepší řešení je přidat jej v malém množství k jídlu jako koření..

Pokud je jich mnoho, můžete vyprovokovat potrat a další závažné patologie těhotenství.

Vyvážený a pozorný k vlastnímu zdraví umožní ženě porodit a porodit zdravé dítě.

Petrželka během těhotenství: je možné jíst, recenze

Těhotenství je kritické období, ve kterém nastávající matka musí jasně sledovat výživu. Každý produkt by měl být zaměřen na přínos a podporu životně důležitých sil v těle. Použití zakázané látky, a to i v malé dávce, může nepříznivě ovlivnit úplný vývoj embrya. Je možné jíst petržel během těchto šťastných 9 měsíců, výhody a poškození zdraví budoucí matky a dítěte.

Hodnota chemického složení petrželky

Petržel - rostlina používaná jako přísada do jídel, jako samostatná složka, se často používá v lidovém léčitelství. Ve všech jeho složkách určité chemické složení:

 • semena jsou bohatá na železo, mangan, měď a draslík;
 • v kořenech jsou vlákniny a flavonoidy;
 • stonky a listy obsahují minerální soli, chlorofyl, organické kyseliny a sodík.

V tomto typu zeleně existuje řada vitamínů a éterických olejů. Všechny tyto prospěšné látky jsou nezbytné pro udržení elasticity a posílení krevních cév. Petržel je také užitečná pro vnější použití, pomocí masek na jejím základě můžete snadno eliminovat pihy a stárnutí.

Chemické složení

Petržel má dobré chemické složení. Tabulka jasně ukazuje poměr množství každé látky s normou její spotřeby za den u těhotných žen.

názevObsah v 10 gramech (mg)Denní sazba (%)
vitamín k0,2136,7
draslík803.2
vitamín Cpatnáct16.7
měď0,21,5
fosfor9.51,2
vitamin b90,12,8
vápník24.52,5
vitamín A0,110.6

Při takovém složení bude tělo nasyceno pouze tehdy, pokud se v jeho čisté formě doporučuje konzumace petrželky společně s listy, stonky a kořeny. Čerstvě vymačkaná šťáva a odvar ze semen této zeleně přinese stejné výhody.

Výhody pro tělo

Lékaři doporučují jíst petržel čerstvě. Celkově lze rozlišit několik jeho užitečných vlastností pro lidské tělo:

 • posílení imunitního systému;
 • odstranění zánětu;
 • posílení krevních cév;
 • odstranění přebytečné tekutiny z těla vytvořením diuretického efektu;
 • normalizace štítné žlázy a nadledvin;
 • zlepšení chuti k jídlu;
 • normalizace menstruačního cyklu.

Pediatrové doporučují jíst petrželku mladým matkám během kojení. Zelení pomáhají zlepšit produkci mléka. Nejprve je však třeba jíst v omezeném množství nejvýše 5 až 10 gramů denně. Za druhé, po zavedení stravy musíte sledovat reakci na nový produkt v těle dítěte. Pokud má vyrážku na kůži, problémy se stolicí, spánek a chuť k jídlu se zhoršuje, pak je pro období laktace tento druh zeleně lepší vyloučit.

Je možné jíst petržel v časném a pozdním těhotenství

Ženy, které se plánují stát matkou, přemýšlejí o otázce, zda je možné v časných stádiích jíst petržel během těhotenství. Lékaři jednoznačně tvrdí, že je nutné jej přidat do stravy. Je schopna potlačit nevolnost zažívanou téměř všemi těhotnými ženami v prvním trimestru. Kyselina listová obsažená v zeleni přispívá k úplnému rozvoji plodu, snižuje riziko nitroděložních patologií. Jíst petržel je lepší než čerstvé a celé, protože každá z jejích složek přináší určité výhody.

Zelení (stonky a listy)

Předpokládá se, že těhotné ženy by neměly jíst zelené. Lékaři mají na to opačný názor. Může a měl by být přidán do polévky, příloh, masa nebo rybího pokrmu. Bude plná vitamínů a užitečných látek nezbytných pro celý život. Dámy s nadváhou to potřebují. Během tohoto období petržel pomáhá zmírnit otoky končetin a eliminuje dušnost.

Kromě toho by se petrželka měla rozhodně přidat do těžkých jídel s vysokým obsahem kalorií. Zelené stonky zlepšují trávení, gastrointestinální trakt, díky čemuž neexistuje pocit tíže a nadýmání.

Vykořenit

Petržel kořen se doporučuje pro těhotné ženy v pozdějších stádiích. Musí být předmytá z horních kontaminantů, jemně nasekaná, nalijte vodu a vařte na mírném ohni po dobu 25 až 35 minut. Vývar musí být chlazen a filtrován. Můžete pít maximálně 3 polévkové lžíce denně, je lepší to udělat před jídlem.

Takový lidový lék eliminuje otoky a zmírňuje únavu z dolních končetin, s níž se pravděpodobně potýkají budoucí matky, jejichž žaludek již dosáhl velké velikosti. Odvar kořene petrželky můžete použít dříve - v prvním a druhém trimestru. Pomáhá posilovat imunitní systém, který je oslaben restrukturalizací těla a zbavením se deprese.

Sušená petržel

Každý produkt má maximální užitek pouze v čerstvé formě. Jakmile začne proces tepelného zpracování, většina látek se ztratí a tím se ztratí chuť. Ale najít zelené v létě je problematické čerstvé. Alternativou je sušená petržel. K vytvoření prázdného místa potřebujete:

 1. Roztrhněte zeleň z hřebene.
 2. Důkladně opláchněte, odstraňte znečištění povrchu.
 3. Sušte zelení 2 až 3 dny. Je lepší to udělat na balkóně nebo na verandě, ale přímé sluneční světlo by nemělo být povoleno..
 4. Sušená petržel by měla být pečlivě uložena do skladovacích nádob.

Sušená petržel lze také použít jako čerstvá: přidejte ji do salátů, příloh, masa, ryb nebo polévky. Nepřehánějte to. Jakýkoli užitečný produkt v nadměrném množství poškodí tělo. Optimální denní dávka pro těhotné ženy je až 10 gramů denně.

Kontraindikace a poškození

Samostatně stojí za zmínku, proč nemůžete jíst petržel během těhotenství dítěte. Mezi hlavní kontraindikace patří:

 • období až 12 týdnů těhotenství;
 • cholelitiáza;
 • pyelonefritida;
 • nemoc jater
 • epilepsie;
 • porušení metabolismu vápníku;
 • individuální nesnášenlivost komponenty.

Mezi vedlejší účinky patří alergická reakce, která se projevuje vyrážkou nebo podrážděním kůže. Pokud takový problém nastane, je nutné vzít antialergické léčivo, které je schváleno pro těhotné ženy, již tento druh zeleně nepřidávat do stravy.

Jak si vybrat petržel

Samozřejmě je lepší koupit petrželku, která se roztrhá z postelí do chat a jedí čerstvě. Ale taková příležitost, zejména proto, že nastávající matky ji vždy nemají. V tomto případě lze zeleninu zakoupit v obchodě s potravinami. Při výběru musíte věnovat pozornost následujícím bodům:

 • měla by mít svěží, ne zkažený vzhled;
 • je nutné, aby na zelených listech nebyly kapky vody;
 • banda by neměla mít shnilé letáky;
 • aroma by mělo být příjemné a bohaté.

Mnoho výrobců jde na komerční krok, prodává petrželku, vybavenou v balení. V tomto případě je nutné zkontrolovat veškerý obsah, kdykoli je to možné. Neměli byste kupovat zeleninu, ovoce a byliny v prodejnách pod širým nebem umístěných u silnic. Existuje vysoké riziko otravy nekvalitními produkty..

Recepty

Petržel může být doplňkem hlavního jídla. Mnoho žen v domácnosti připravuje z toho plnohodnotný kulinářský zážitek. Nastávajícím matkám během těhotenství je povolena infuze nebo šťáva z této zelené rostliny.

Infúzní recept

Mnoho žen z první ruky ví, co je toxikóza. Těhotné ženy v počátečních stádiích, přestože se necítí dobře, jsou nuceny pokračovat v práci a dělat domácí práce.

Výhodná infuze semen petrželky pomůže zmírnit toxikózu. K jeho přípravě budete potřebovat:

 • semena petrželky - 1 čajová lžička:
 • čistá voda - 0,5 litru.

Semena by měla být vybrána, dát do sklenice. Na obsah nalijte vroucí vodu. Trvejte na tom po dobu 6 hodin. Poté musí být infuze filtrována. Můžete si ji vzít přísně na 1 polévkovou lžíci denně na lačný žaludek.

Juice recept

Když nastane těhotenství, tělo začne utrácet veškerou svou energii na nosit dítě a vytvářet pro něj příznivou atmosféru. Na tomto pozadí se může imunita ženy snížit a na tomto pozadí se tělo stane náchylným k chorobám virové nebo infekční povahy, což může být nebezpečné v raných stádiích očekávání dítěte. Vynikající profylaktickou nebo antivirovou látkou je zelená šťáva..

K jeho přípravě bude vyžadována pouze petržel. Měl by být jemně nasekán pomocí mixéru, nože, mlýnku na maso nebo česneku. Z výsledné zelené hmoty vymačkejte šťávu, přelijte ji a nalijte do sklenice. Šťávu můžete pít za 1 polévkovou lžíci denně. Chuť se může zdát nepříjemná, proto se doporučuje pít ji s vodou, aby nedocházelo k reflexi roubíků.

Recenze

Celé mé těhotenství jsem byl tak mučen toxikózou, že ráno bylo moje nejpravděpodobnější denní doba. Nemohl jsem ani mít normální snídani, okamžitě to začalo být špatné. Pak jsem viděl recept na petrželkovou infuzi. Opravdu mi pomohl. Abychom však zmírnili toxikózu, doporučuji také, aby se v noci nepřežívali. Je lepší udělat lehkou večeři 3 hodiny před spaním..

Během kojení bylo mému dítěti málo mléka a nezískávalo se dobře. Ale poté, co jsem začal pít vývar z petrželky, se situace zlepšila a už ji nemusíme přenášet do směsi. Mimochodem, když jsem experimentoval s infuzemi a odvary, začal jsem se pokoušet přidat masku do zeleně. Ten účinek mě šokoval. Všechna věková místa, která se objevila během těhotenství, brzy zmizela..

Závěr

Petržel - aromatická zelenina, která se používá kromě různých pokrmů, což je činí ještě chutnějšími. Toto však není celý seznam jeho aplikací. Z tohoto typu zeleně si můžete připravit odvar, infuzi nebo džus, který usnadní pohodu těhotné ženy. Ale můžete použít takové lidové léky přísně v nepřítomnosti kontraindikací a se souhlasem gynekologa.

Články O Neplodnosti