Hlavní Neplodnost

Šev v perineu byl otevřen 8. den. Jak pochopit, že švy se rozešly

Existuje tak slavná fráze: „muži rádi mluví o tom, jak bojovali, a ženy rádi rodí.“ Stojí za zmínku, že přehnané vlastní zásluhy jsou charakteristické pro oba. Společným základem pro příběhy o jejich zneužití jsou jizvy a jizvy, které muži berou z bojiště jako památku a ženy z nemocnice..

Jaké jsou švy po narození a jaké rysy péče o ně

1. Stehy na děložním čípku.

Podobné mezery se objevují během porodu velkým plodem. Gynekolog je může odhalit během postpartálního vyšetření v zrcadlech. Zpravidla existují typická místa přestávek - ve třech a devíti „hodinách“ (lékaři tuto analogii s číselníkem kreslí pro pohodlí). Při šití cervikálních ruptur se anestézie obvykle neprovádí. Důvodem je skutečnost, že po porodu dočasně ztrácí citlivost.

Catgut se používá jako šicí materiál - biologická tkáň vyrobená ze stěny tenkého střeva ovcí. Catgut má schopnost vstřebávat se, takže není zapotřebí druhá návštěva gynekologa, aby se odstranily stehy. Kromě katgutu mohou být stehy po porodu šity také pomocí polosyntetických nití: vicryl, caproag, PHA. Šev může být spojitý nebo vytvořený ve formě individuálních stehů. Takové vnitřní švy po porodu prakticky nezpůsobují ženám nepříjemnosti a nevyžadují zvláštní péči.

2. stehy ve vagíně.

Při traumatickém porodu mohou mít vaginální slzy různé stupně hloubky. Pro odstranění závady jsou prováděny jak spojité, tak i jednotlivé švy. Catgut se používá jako šicí materiál. Na rozdíl od cervikálních prasklin je operace na opravu vaginálního poškození mnohem bolestivější. Anestezie - místní, za použití novokainu nebo lidokainu. Po operaci může bolest trvat několik dní.

3. Stehy na perineu.

Perineální slzy mohou být přirozené - pokud jsou poškozené při porodu a umělé - pitvu provádí gynekolog. Podle stupně poškození tkáně se perineální slzy obvykle dělí:

Stupeň I - poškozená je pouze kůže;

II. Stupeň - došlo k prasknutí kůže a svalových vláken pánevního dna;

III. Stupeň, nejzávažnější - mezera dosahuje ke stěně konečníku.

Během porodu může gynekolog pitvat perineum, aby pomohl dítěti vidět světlo a vyhnout se poranění matky. Pokud k pitvě dojde podél středové čáry, nazývá se perineotomie. Pokud je v úhlu 45 ° - epiziotomie. Při řezu se perineum anestetizuje lidokainem.

Při protržení II a III stupně jsou švy položeny v několika řadách, nejprve se šijí nejprve hluboce usazené textilie a poté pouze kůže. Poslední řada stehů je aplikována neabsorbovatelnými nitěmi - hedvábí nebo kapron. Šití po narození s rozkrokovými slzami po dlouhou dobu. K tomu, aby se defekt dobře uzdravil, je nutný odpočinek a pravidelné ošetření antiseptickými roztoky.

Po každém vyprázdnění a močení by měla být oblast stehu ošetřena růžovým roztokem manganistanu draselného. Obdobný postup musí být proveden nejen v nemocnici, ale také po propuštění po dobu dvou měsíců.

Aby nedošlo k rozdělení stehu po porodu, je nutné dodržovat jemný režim. Prvních deset dní je přísně zakázáno sednout - musí se sklopit a lehnout si a dělat veškerou práci, když stojí. Sledujte stoličku - zácpě byste se měli vyhýbat kategoricky. Odstraňte z vaší stravy chléb a moučné výrobky. Krupice by také neměla jíst alespoň první týdny. Pokud není stolice po několik dní, udělejte očistný klystýr..

Proč gynekologové uměle vytvářejí řez během porodu?

Mnoho žen se ptá na podobnou otázku, protože operace při porodu je nežádoucí. Vnitřní švy po porodu způsobují mnoho nepříjemností a vyžadují další opatření. Důvody, proč se lékaři uchýlili k chirurgické pomoci ženám při porodu:

. Rychlé narození. V této situaci zažívá hlava plodu obrovské zatížení. Episiotomie se provádí za účelem její redukce..

. Prevence prasknutí perineu. S velkou hlavou se rozkrok může spontánně zlomit. A v tomto případě může být jeho poškození tak hluboké, že jeho další rekonstrukce bude obtížná. Při šití takové mezery je pravděpodobnost nebezpečné komplikace - švu po narození dítěte poměrně velká. Řezaná rána se hojí mnohem lépe a rychleji a léčba je mnohem jednodušší.

. Při operativní disekci bolí po porodu bolet méně času.

. Epiziotomie se také provádí, pokud byl během předchozího narození proveden podobný postup. Kvůli jizvové tkáni ztrácí perineum svou elasticitu a riziko prasknutí se mnohokrát zvyšuje..

Co dělat, když jsou švy po porodu oddělené?

Tato situace je docela hrozivá a vyžaduje okamžitý zásah kvalifikovaného odborníka, pokud máte stehy po porodu, neodkládejte návštěvu na nejbližší prenatální kliniku. Můžete také požádat o pomoc v nemocnici, kde byly umístěny stehy. Příčiny divergence švů:

Porušení režimu v prvních deseti dnech po porodu.

Pokud se čerstvý šev rozšířil (první den po aplikaci), lékař ošetří ránu a znovu ji utáhne. Pokud se rána již zahojila a šev se zcela rozšířil, bude taktika lékaře odlišná - okraje takové rány se vyříznou a šev se znovu aplikuje.

Řezy a stehy po porodu, video

Pokud existuje podezření, že se švy rozpadly, měli byste to zjistit co nejdříve. Vnitřní švy se velmi zřídka liší a není možné si toho všimnout. Podobný stav stanoví lékař při vyšetření a podobné stehy se zpravidla již nedotýkají. Většinou náchylné k tomuto procesu. K tomu dochází z důvodu defekace v případě zácpy, náhlých pohybů, pokud je žena špatně a náhle seděla.

Pokud se stehy oddělí následující den po porodu, v tomto případě se použijí opakované stehy. Pokud ale čas uběhl a švy se rozdělily, jakmile se okraje rány již zahojily, lékař rozhodne, zda je znovu použít. Pokud je sešito několik stehů, nehrozí ohrožení života a zdraví, švy se obvykle nedotýkají. Když se šev zcela rozšíří, je předepsána druhá operace, při které jsou vyříznuty okraje rány a švy jsou znovu aplikovány..

Co dělat, když jsou švy otevřené?

V nemocnici lékaři každý den vyšetřují ženu a pokud se švy začnou lišit, rychle přijmou nezbytná opatření. Pokud se žena po propuštění z porodnice zdá, že se švy rozpadly, měla by okamžitě jít na prenatální kliniku a provést vyšetření a informovat plán dalšího ošetření.

Po porodu mohou švy v prvních několika dnech způsobit bolest, pak by bolest měla zmizet. Vnější švy se mohou obtěžovat po dlouhou dobu, zejména pokud tento režim nedodržíte. Přirozeně, pokud se při pokusu o sednutí vyskytne bolest, může to být v klidném stavu bolest, může to být signál zánětlivého procesu. Nemůžete vydržet bolest, měli byste se poradit s lékařem.

Nejsou žádné přímé ukazatele, které by naznačovaly, že šev se rozešel, s výjimkou krevního výboje. Proto byste se neměli zabývat introspekcí a pro různá podezření (změna bolesti a jiných pocitů) se ujistěte, že se poraďte s lékařem.

Bohužel pro většinu žen je porod tak jednoduchý, nejde to bez následků a již po chvíli se začnou objevovat různé zdravotní problémy. Například stehy umístěné během porodu v perineu nebo na břiše po císařském řezu mohou být dobře rozděleny.

Proč se poporodní steh může rozpadnout?

Ve skutečnosti může být mnoho důvodů a švy se často z nějakého důvodu liší. Nejjednodušší věc je obviňovat lékaře, ano, jejich chyba také musí být bohužel! Někdy nedbalost nebo použití materiálů nízké kvality vede k podobným jevům, ale ve většině případů jsou ženy stále vinou samy!

 1. Divergence švu pochází ze silné fyzické námahy. Mnozí zapomněli na svůj stále bolestivý stav, zvedli těžké kbelíky vody, tvrdě pracovali, často se ohýbali a to vše provokuje. V některých případech může být obtížné dokonce i starat se o své novorozené dítě a je třeba někoho zapojit, dokud nejsou švy zcela roztaveny! Doporučuje se tedy, aby se během krmení nedržíte dítě v náručí, nepřikrmujte je, když stojíte, nemyjte plenky sami, atd..
 2. Fyzická intimita člověka není zbytečná po porodu po dobu dvou celých měsíců! Žena, která se řídí doporučeními gynekologa, se zcela vyhne dalším zdravotním problémům, protože tělo potřebuje čas na zotavení. Proto, pokud máte stehy, zkuste se zdržet blízkosti, dobře, alespoň měsíc po porodu.
 3. Mechanické poškození - šok, pád a všechno neočekávané, které je spojeno s prudkou změnou polohy těla, může způsobit zlomení nití používaných k utažení švů, a když prasknou, jednoduše přestanou plnit své funkce.

Obvykle, cokoli se dá říct, ale každá žena, tváří v tvář podobné, chápe, proč by její švy mohly být zlomeny. Vždy se musíte postarat o sebe a vyhnout se novým problémům!

Co dělat, švy se rozešly...

Některé ženy se snaží nějaký čas protáhnout, to, v co doufají, je nepochopitelné. Možná je to škoda, pochopit důvody, proč se švy lišily, může to být obyčejná nedbalost na zdraví člověka, ale nejdou dlouho do nemocnice. Stojí za to říci, že absolutně marně! Bez ohledu na příčinu odklonění švů musí být co nejdříve šity. Pouze když jste si toho všimli, musíte spěchat do nemocnice a požádat o pomoc! Jinak existuje riziko infekce, rána stále probíhá a jaká infekce se může dostat, to ví jen Bůh.

Navíc, když zmeškali čas, začnou se okraje stehů léčit a opět společně rostou, bude to pro ně problematické, takže je lékař bude muset před šitím oříznout, aby se dostal k „živým“ buňkám, které mohou společně růst. Ukázalo se, že bez okamžitého kontaktu s lékařem si žena sama vytvoří spoustu nových problémů a musíte říct bolest.

Stejně jako byste nechtěli jít k lékaři znovu, i když je důvod příliš „osobní“ pro vás, v každém případě se přemožte a stačí „utéct“ ke jmenování. Čím dříve požádáte o pomoc, tím rychleji vám pomohou!

Divergence šic po porodu: příčiny, důsledky a prevence

Během porodu může být nezbytné pitvat perineum nebo v nejhorším případě prasknutí pochvy nebo děložního čípku. Potom porodník-gynekologové šijí poškozenou tkáň. Švy mohou mladé matce způsobit bolest a nepohodlí. Nesprávnou péčí a zanedbáním fyzických omezení se mohou zcela rozptýlit, což bude mít nežádoucí důsledky..

Druhy poporodních stehů

Stehy po porodu se používají v případě poškození měkkých tkání pro jejich rychlé hojení a prevenci nežádoucích následků (hnisání, zánět a další). Při přirozeném porodu mohou prasknout stěny dělohy, děložního čípku a pochvy. Lékaři speciálně řezají perineum, aby usnadnili proces extrakce plodu a předcházeli prasklinám, protože řez se hojí rychleji a méně pravděpodobně vede ke komplikacím. Pokud matka podstoupila císařský řez, byla sešita děložní stěna, intramuskulární tkáň a kůže na břiše. Podívejme se podrobněji na typy poporodních stehů během přirozeného porodu:

 • Stehy na děložním čípku. Překrývá se rupturou tkání v důsledku nedostatečného odhalení děložního hrdla. Krk je šitý „živě“ ihned po narození. Anestezie není nutná kvůli částečné ztrátě citlivosti orgánů během porodu. Nejběžněji používaný materiál, který neabsorbuje sám sebe, nitě nevyžadují následné odstranění a zvláštní péči v období po porodu.
 • Stehy v pochvě. Příčiny ruptury vagíny jsou nedostatečná elasticita nebo fyziologické vlastnosti. Při šití se používá lokální anestézie nebo celková krátká anestézie, protože pocity během zákroku jsou bolestivé.
 • Stehy na perineu. Nejběžnějším typem trhání je perineum. Existují tři stupně roztržení v závislosti na místě poškození. První stupeň se nazývá ruptura kůže, druhý - kůže a sval, třetí - narušení integrity kůže, svaly konečníku. Aby se zabránilo vytváření mezery s nerovnými hranami, které se léčí po dlouhou dobu, mohou lékaři provést perineální řez skalpelem. Při řezání perineu ze středu do konečníku se používá metoda perineotomie. Řez incizní komisí pod úhlem 45 stupňů se nazývá epiziotomie. Šití probíhá ve stádiích - nejprve jsou stěny konečníku fixovány nití, pokud je poškozena, pak svalová tkáň a v neposlední řadě kůže. Poslední vrstva je zesítěna syntetickou přízí napuštěnou antibiotickými roztoky. O několik dní později je lékař odstraní..

Mezery se nejčastěji vyskytují z následujících důvodů:

 • velké ovoce;
 • nesprávná prezentace plodu;
 • věk matky nad 35 let;
 • úzká pánev ženy při porodu;
 • rychlé dodání;
 • přítomnost jizev na perineu z předchozích narození;
 • strukturální rysy perineum a další.

Proč se stehy na perineu liší po porodu

Stehy z neabsorbovatelných materiálů se obvykle odstraňují 5-7. Den po porodu v nemocnici nebo na porodnici. Procedura obvykle není bolestivá, ale poněkud nepříjemná. Na rozdíl od vnitřních stehů na děloze nebo pochvě jsou na perineu častěji zaníceny kvůli neustálému kontaktu s lochií (poporodní sekrece) a fyzickou aktivitou mladé matky. Uvádíme nejčastější příčiny divergence šic po porodu:

 • nedodržení odpočinku v prvních dnech po porodu;
 • předčasné sezení;
 • vzpírání a náhlé pohyby;
 • zácpa, vyvolávající tlak na poškozenou tkáň;
 • infekce rány;
 • nedostatečná hygiena genitálií;
 • na sobě těsné spodní prádlo z umělých tkanin;
 • sexuální život před léčbou stehu.

Znovu použít

Vnitřní stehy se na rozdíl od stehů na perineu extrémně odchylují, protože svaly na děložním čípku a pochvě jsou méně pohyblivé a nejsou náchylné k mechanickému poškození. K tomu však může dojít například při předčasném pohlavním styku. Pokud během nezávislého vyšetření zjistíte, že šev vypadá podezřele, způsobuje při chůzi silnou bolest, musíte neprodleně konzultovat gynekologa na prenatální klinice nebo porodnici, odkud jste byli propuštěni. Spolehlivě zjistíte, že divergence švu je možná pouze tehdy, pokud je lékař vyšetřen na židli. Je vhodné se obrátit na porodníka-gynekologa, který se narodil a je dobře obeznámen s anamnézou, aby se co nejdříve provedly potřebné chirurgické zákroky, v případě potřeby znovu sešije.

Je-li rána zahojena a šev vypadá konzistentně, ale existují malé oblasti zánětu, může lékař předepsat antibiotickou terapii - léčbu antiseptickými roztoky, protizánětlivými mastmi nebo použitím rektálních čípků pro vnitřní zranění. Další věc je, pokud je rána stále čerstvá a švy se již rozbíhají. V tomto případě je obvykle předepsána druhá operace šití. Pokud k tomu došlo i v nemocničním prostředí, lékař si při prohlídce všimne selhání stehu a co nejdříve to provede znovu. V tomto případě se používá lokální anestézie a bolest prakticky neexistuje. Postup šití je podobný počátečnímu šití po porodu. Operace trvá jen asi půl hodiny. Po zákroku jsou předepsána standardní opatření k zabránění nesouladu šití a prostředky pro dezinfekci a včasné hojení rány.
V situaci, kdy již doma došlo k úplné nebo částečné divergenci stehu, mohou být tkáně zapáleny v důsledku infekce v otevřené ráně. Opakovaná pitva je nutná s možným částečným odstraněním zanícených oblastí a hnisáním. Žena je v celkové nebo místní anestezii, bolest zpravidla chybí. Rána se nejprve důkladně omyje antiseptiky a potom se pitve a znovu sešívají v nemocničním prostředí za použití standardních materiálů a poporodních šicích technik. Pacientovi se doporučuje zůstat v nemocnici pod dohledem lékařů po dobu 5 až 6 dnů, dokud nebudou použity stehy, pokud bude použit neabsorbovatelný materiál. Na doporučení lékaře lze kromě standardních produktů pro péči o šev předepsat antibiotika, aby se zabránilo rozvoji zánětlivého procesu. Bolest po všech manipulacích může být docela intenzivní s úplnou pitvou stehu nebo menší, s částečným rozporem a nepřítomností komplikací po operaci.
Vzhled švu následně závisí na kvalitě chirurgů a individuálních vlastnostech kůže, ale ve většině případů vede opětovné šití ke vzniku hustší jizvy než při jediném zákroku. Období úplného hojení je od 2 týdnů do 2 měsíců a závisí na individuálních vlastnostech kůže, na přítomnosti nebo nepřítomnosti zánětu po šití.

Příznaky divergence švu

Vnitřní švy se velmi vzácně liší. To se může stát, když tělo odmítne šicí materiál s individuální netolerancí jeho složek. K divergenci vnějších švů na perineu dochází častěji, obvykle k tomu dochází během několika dnů po odstranění nití. Žena se může v této oblasti cítit nepohodlně, všimne si podezřelého propuštění. Pokud máte podezření na „špatné“, prozkoumejte genitálie zrcadlem. Pokud vnější šev nevykrvácí a nevypadá zaníceně, nejpravděpodobnější příčinou obav jsou gynekologické problémy nebo selhání interních poporodní švy. Uvádíme příznaky rozdílů vnějšího švu, které by měly upozornit mladou matku:

 • změny barvy a konzistence vaginálního výboje - vzhled krve nebo hnisavé inkluze;
 • zarudnutí a otok pohlavních orgánů;
 • zvýšení tělesné teploty;
 • pálení v místě zranění;
 • akutní bolest v perineu, zhoršená pohybem.

Opakovaná šicí terapie

Po šití se nelze obejít bez použití antiseptických léků, které ošetřují ránu, dokud není úplně uzdraveno 1-2krát denně. Tyto zahrnují:

 • zelenina;
 • roztok manganistanu draselného;
 • furatsilinový roztok;
 • Chlorhexidin;
 • peroxid vodíku;
 • Miramistin;
 • lékařský alkohol.

S rozvojem komplikací, pomalým hojením švů nebo po jejich opakované aplikaci může lékař předepsat průběh léčby pomocí protizánětlivých léků. Léčivá kompozice je impregnována gázovým polštářkem a fixována plátnem nebo náplastí při kontaktu s perineem. S vnitřními stehy se do vagíny vloží tampon namazaný léčivem. Výměna podložky nebo tamponu se provádí 1-2krát denně v souladu s pokyny lékaře. Mezi běžně předepisované léky:

 • Masť Levomekol. Určeno pro ošetření hnisavých ran. Trvání léčby je stanoveno individuálně a trvá do ukončení hnisu. Během kojení je léčivo kontraindikováno. Masť je považována za vysoce účinnou, výsledek je obvykle patrný během několika dnů po zahájení používání. Cena léku je asi 150 r.
 • Vishnevsky mast (balsamická masť). Konkrétní vůně této masti je již od dětství známá - v sovětské minulosti byla všude používána jako externí protizánětlivý prostředek. Lék je považován za docela účinný a dnes se nevzdává svých pozic, a to navzdory aktivnímu rozvoji farmakologie. Složení složek přírodního původu, zajišťující charakteristický zápach - dehet, ricinový olej, xeroform. Lék je považován za jeden z nejbezpečnějších, nemá žádné vedlejší účinky a je kontraindikován pouze s individuální nesnášenlivostí na jednotlivé složky. Cena masti je také loajální - asi 30-50 r.
 • Solcoseryl gel a mast. Jeden z nejmodernějších prostředků pro ošetření poporodní a jiné typy stehů. Účinná látka přírodního původu získaná chemickým zpracováním krve telat. Používá se k léčbě ran bez hnisavého výboje, je vhodný k léčbě stehů se známkami zánětu, otoku, zarudnutí. Vedlejší účinky nebyly identifikovány, kontraindikace je alergií na složky léčiva. Délka léčby je stanovena individuálně. Cena léku je 400-450 r.

Fotogalerie: léčebné a léčivé produkty

Dámské recenze

šít. Je pravda, že šev není příliš velký. prodal, protože přinesli infekci a po dlouhou dobu nevěnoval pozornost mým stížnostem. se obrátil do jiné porodnice (protože v to už nebyla důvěra a udělalo to správně), ukázalo se, že všechno běží velmi dobře. vytvořil „kapsu“ s velkým počtem hnisů (již!). nejprve vyléčil tohoto byaka. ošetřeno po dobu 1,5 měsíce. poté znovu upravte švy. ale bohužel. je pravda, že už jsem na vině. bylo nutné starat se o sebe a nezvedat nic těžšího než hrnek čaje. Rozhodl jsem se na procházku s dítětem v kočárku. No, abych je spustil, spustil jsem je ze čtvrtého bez výtahu, ale když jsem je zvedl, napjal jsem se. třetí šití nešlo. a teď je to jen plast, ale onemocněl jsem a teď mi není složité.

nepříjemné pro mě

https://eva.ru/static/forums/153/2006_3/595985.html

Ano, nic nešívejte. A nikdo tě už nebude šít, když jsem viděl, že mám ještě víc, vidím 3 švy se rozpadly, šly k lékaři, kterou předepsala léčba, a udělal jsem všechno a všechno narostlo dohromady

Alexa

https://www.baby.ru/popular/razoselsa-sov-na-promeznosti/

Měl jsem to takhle! Šití s ​​prvním dítětem šlo, šlo k gynekologovi, znovu ořízla zdi (aby dobře rostly) a znovu sešily... Po druhém se šev také rozpadl, ale moc (prostě jsem měl praskliny), nikam jsem nešel a uzdravil se...

ツ ॐइॐ ºLove ล shk ล ツ ॐइॐ º

https://www.baby.ru/popular/razoselsa-sov-na-promeznosti/

Tipy pro změnu se nepřetáčejí, záleží na lékaři. A to není vždy možné okamžitě sešít, hrany by měly být ošetřeny. Zažil jsem podobnou situaci, lékař doporučil sprchu, chlorhexidin, suchý, poté aplikujte GEL Solcoseryl (4krát denně) po dobu 5 dnů. Po epitelizaci naneste masti Solcoseryl. A defekty pak mohou být honovány laserovou nebo kosmetickou metodou! být zdravý!

Alexandra

https://www.babyblog.ru/community/post/vosstanovlenie/1697328

Opět jsem byl opálený 3 měsíce po narození... předtím jsem 4krát denně rozmazával levomekolem, baneocinem, potom methylurocilem a vložil jódové svíčky (nepamatuji si jméno)... udělali kosmetický šev... po 10 dnech mi dovolili sedět.

VER4EVI4

https://www.babyblog.ru/community/post/vosstanovlenie/1697328

Opravdu jsem neměl jeden šev, rozmazal jsem ho levomikolem, nevyrostl dokonale, ale gynekolog řekl, že neviděl bod v plastu, protože stále křeče.

Natalya Milova

https://www.babyblog.ru/community/post/vosstanovlenie/1697328

Ale vzpomněl jsem si na švy měsíc! Dokud vlákna neodpadla! Kvůli nim všechno strašně bolelo (bylo to příliš bolestivé utažení nebo něco). Opláchl se manganistanem draselným a poté heřmánkem a D-panthenol se rozmazal a některé další uzdravení. A tady je to, jak struny strhly - bolest úplně zmizela!

Latika

https://forum.materinstvo.ru/lofiversion/index.php/t26195-250.html

Preventivní opatření

Po porodu se žena musí řídit zvláštními hygienickými pravidly a řadou doporučení, aby nevyvolávala rozpor mezi stehy v perineu. Je důležité omezit motorickou aktivitu, pravidelně ošetřovat rány antiseptiky a vyhýbat se dřepům. Chcete-li minimalizovat riziko komplikací, postupujte podle těchto pokynů:

 • první den po narození můžete ležet;
 • od druhého dne je možné chodit a stát;
 • sezení je povoleno nejdříve 1-2 týdny po porodu na tvrdém povrchu při nepřítomnosti bolesti;
 • krmit dítě by mělo být v poloze ležení;
 • prádlo by nemělo být těsné, vyrobené z přírodních dýchacích materiálů;
 • zahájit sexuální život nejdříve 6 týdnů po porodu;
 • je nutné mýt denně pomocí dětského mýdla;
 • otřete perineum namáčecím ručníkem čistou bavlněnou utěrkou;
 • pravidelně ošetřujte ránu antiseptiky a masti podle pokynů lékaře;
 • používat poporodní polštářky až do zastavení přísavek, vyměnit je každé 2-3 hodiny;
 • výživa by měla být dietní a měla by zabránit zácpě;
 • v případě potřeby změkněte stolici glycerinovými čípky;
 • nezvedejte závaží převyšující hmotnost dítěte.

Zákaz sezení vyžaduje zvláštní pozornost. Žena může od prvního dne dřepnout na záchodě. V jiných případech to může ležet nebo stát. Po asi 1-2 týdnech je dovoleno zaujmout sklopnou polohu. Pak můžete zkusit sedět na tvrdé židli. Pouze po úplném zahojení švů je možné sedět na měkkých površích - na posteli, gauči, polštáři.

Možné negativní důsledky a komplikace

Pokud ignorujete známky divergence stehu, cítí žena bolest a nepohodlí, vystavuje se riziku infikování rány. V budoucnu bude takový šev vypadat neesteticky, kůže se může zdeformovat a náprava situace je možná pouze pomocí plastické chirurgie. V období po porodu je nutné pečlivě sledovat vaši pohodu a vzhled stehu. Uvádíme možné negativní důsledky z odlišností švů:

 • Syndrom bolesti. Při nadměrné citlivosti nervové tkáně ve vagíně a perineu může žena trpět vážným nepohodlem. Pokud během vyšetření na židli není detekována divergence švu, může být ženě předepsána fyzioterapie, zahřívání, křemenné genitální orgány po úplném stažení dělohy..
 • Vývoj infekce. Patogenní bakterie pronikají otevřenou ranou, což vede k jejímu hnisání, zánětu. V pokročilých případech infekce proniká do genitálního traktu, což vede k rozvoji gynekologických chorob. Léčba obvykle vyžaduje antibiotickou terapii..
 • Krvácející. Vyskytují se nejčastěji s mechanickým poškozením švu, což vede k jeho divergenci. Je nutné používat protizánětlivé léky nebo změnit, jinak se po uzdravení vytvoří široká a hustá jizva.
 • Vaginální expanze Vzhledem k částečnému rozporu sutury, který žena nebo lékaři ignorují, se objem vagíny může výrazně zvýšit. To někdy negativně ovlivňuje pocity ženy a jejího partnera během pohlavního styku.

Video: porodní mezery - jak se vyhnout problémům

V období po porodu je nutné věnovat zvláštní pozornost péči o stehy uložené při porodu. Žena musí omezit fyzickou aktivitu, léčit rány speciálními řešeními. Pokud se švy přesto rozešly, nemůžete to udělat bez konzultace s lékařem. V některých případech je k vyřešení problému dostačující provést medikamentózní léčbu, ale někdy je nutné opětovné šití. Při včasném a kvalitním postupu, dodržování doporučení lékaře, je riziko komplikací minimalizováno.

Unvarnished: co mě stálo epiziotomie mě stálo

A stojí za to dohodnout se na operaci během porodu.

Text: Evgenia Smirnova · 25. února 2018

Skutečnost, že přirozený porod není příjemným procesem, jsem samozřejmě předpokládal. Ale teď, když mohou skončit stehy na perineu, už jsem se dozvěděl, když jsem byl těhotný. Hrozné slovo „epiziotomie“ bylo poprvé vysloveno v kurzech pro nastávající matky.

Porodník-gynekolog vysvětlil: pokud lékař při pokusu zjistí, že hlava dítěte je pro porodní kanál příliš velká, navrhuje provést perineální řez. Klíčové slovo: nabídky. Lékař by měl provést epiziotomii pouze se souhlasem ženy. Pokud tedy nechcete být řezáni, řekněte mi o tom..

Další věc je, že lékaři jsou přesvědčiví. V barvách budou psát o strašlivých prasknutích perineu, k čemuž může dojít, pokud nedojde k epiziotomii. Může se to stát, nebo nemusí, ale lékaři se často ujistili. A jejich argument je tento: řezy se uzdravují lépe než slzy a švy díky hladkým okrajům rány jsou mnohem přesnější.

Těhotné - dojemné mladé dámy. Slyšení o švech na přednášce všichni křičeli o vzhledu jejich „květu“ (ano, ano, a mezi nastávajícími matkami jsou ti, kteří se červenají, aby nazývali orgány vlastním jménem). Řekněme, že sex je v ohrožení a jak tedy na oči jejího manžela.

"Nechci slzy, rozkrokovou masáž," radil gynekolog v kurzech. - Je lepší začít od 34. týdne těhotenství. Masírujte olejem po dobu 5-10 minut. Tkaniny budou měkčí a pružnější..

Všechny tyto tipy jsem si podrobně zapsal do poznámkového bloku a... zapomněl jsem tam. Zdálo se, že do rozkroku vložila příliš mnoho naděje. Jako, no tak, drahá, zvládneme to bez masáží.

A když přišel čas „X“, doktor oznámil: je třeba je zkrátit.

"Jen trochu," ujistil gynekolog..

A teď víte, během porodu, poslední věc, o které jsem přemýšlel, bylo, jak bude můj rozkrok se švy vypadat. Chtěl jsem rychle dokončit proces plození, a pokud v tom epiziotomie pomůže, pokračujte, doktore! souhlasím!

Řezají se bez anestézie, ale necítil jsem bolest. Spíše jsem se cítil, ale ne ze škrábanců, ale ze skutečnosti, že ve mně byl muž, který se vydal ven. Potom mi vysvětlili, že během pokusů jsou svaly v této oblasti natažené tak, že se v nich zastaví průtok krve a není bolest.

Však to ušili anestézií - uplynuly dny, kdy se ženy odvážily získat zisk. Doktor provedl několik injekcí anestetikem - pouhá maličkost uprostřed skutečnosti, že se přede mnou před pár minutami dostal člověk.

Mimochodem, ten muž - můj malý syn - v té chvíli ležel na mé hrudi, ale protože se to stalo pod pasem, už mě to nezajímalo. Švy byly připomenuty již na porodním oddělení, když sestra podala láhev ledové vody.

"Drž ji mezi nohama," řekla. - Po záchodě se umyjte a nesnažte se sedět.

Ale dlouho jsem nemohl udržet láhev s ledem mezi nohama - usnul jsem po náročné noci v práci. Další den jsem se odvážil dotknout se švu rukou a bylo to opravdu děsivé. Všechno bylo oteklé a trochu hrbolaté. Bál jsem se podívat do zrcadla. Odvážný až třetí den a téměř se rozplakal. Byl to nepořádek...

Stehy obecně nebolí, ale když jsem vstal nebo lehl, cítili se. Musel jsem se svíjet a opřel se o vnější stehno, abych ležel na posteli. Vypadalo to, že i mumie po císařském řezu se cítily veselější.

Z nemocnice jsem jel na zadním sedadle a sklopil se. Bolelo to další týden a půl. Po měsíci a půl se rána zahojila, švy se vyřešily a samozřejmě všechno vypadalo mnohem estetičtěji než v prvních dnech po porodu. Přesto však vzhled zůstal hodně žádoucí. Připadalo mi, že došlo k příliš velkému řezu, který zapomněl normálně zašít, a nyní se zdá, že jsou všechny orgány venku.

- Normálně jste sešili. Dejte tělu čas, aby se vzpamatoval, “ujistil mě gynekolog, když jsem začal mluvit o intimním plastu.

Doktor klamal. Čas uběhl a všechno se stalo jako předtím. Ne, že bych měl fotku „před“ nebo „po“, tak si řekni. A mimochodem, pro ty, kteří se bojí, jizva z řezu zmizí beze stopy.

Mimochodem

Epiziotomie se provádí nejen proto, aby nedošlo k roztržení. Existují i ​​další indikace pro chirurgický zákrok, jako je předčasný porod, pánevní projev a fetální hypoxie..

Epiziotomie Lze se vyhnout řezu?

Epiziotomie (perineální řez) je jedním z nejčastějších chirurgických zákroků během porodu: v Rusku se na ni 70% případů uchýlí. Je to opravdu nutné? Stojí to za to se bát a dá se tomu vyhnout? Na tyto otázky odpovídá naše stálá expertka - Julia DREMOVÁ, lékařka - porodník-gynekolog lékařského centra AVICENNA.

Proč epiziotomie?

Takže, porod začal! Aby se dítě mohlo pohybovat podél porodního kanálu, je tkáň děložního čípku a perineum (oblast od spodního bodu sblížení se pyskem velkého pyskového pysku k zadnímu otvoru) velmi napnutá - pro uvolnění dítěte bude muset vytvořit kanál o průměru nejméně 10 centimetrů. V této fázi hodně záleží na pružnosti tkání: pokud jsou dobře roztažitelné, pak lze zabránit prasklinám a zejména řezům..

Existuje názor, že epiziotomie je způsob, jak usnadnit práci porodní asistentky a urychlit narození dítěte, „aby nedošlo k oddálení lékaře“. To však není hlavním účelem epiziotomie. Tento postup je navržen tak, aby zabránil vážnému prasknutí perineum, které je spojeno s vážnými následky - až po prolaps vnitřních orgánů a poškození konečníku..

Důležitý je také další bod: elegantní řez provedený lékařem během epiziotomie, po šití, se uzdravuje tzv. „Primárním napětím“ a mění se v elegantní a tenkou jizvu. S perineální rupturou je situace komplikovanější: je to rána s roztrženými hranami, která se léčí „sekundárním napětím“ - nerovnoměrné okraje ruptury jsou vyplněny speciální granulační pojivovou tkání, a teprve poté se objeví jizva - relativně velká plocha a nerovnoměrně.

Komentář odborníka

- Včasnou epiziotomií je prevence závažných perineálních ruptur, které mohou následně vést k selhání svalů pánevního dna, prolapsu a prolapsu vnitřních pohlavních orgánů ženy. Perineální ruptura třetího stupně může být doprovázena traumatem na přední rektální stěně, tvorbou píštěl... Bohužel se mladá matka stane zdravotně postiženou.

Indikace pro epiziotomii

Potřeba snížit perineum lze určit pouze během porodu - taková operace není plánována předem. Existují však situace, kdy lze epiziotomii předem předvídat. Tato operace se často používá v případech, kdy porod začal předčasně. V tomto případě existuje vysoké riziko krvácení do nezralého mozku nedonošeného dítěte v důsledku silného tlaku svalů pánevního dna a, aby se dítě zachránilo, lékaři se uchylují k perineálnímu řezu.

Další běžnou indikací pro epiziotomii je velký plod s velkou hlavou. V tomto případě může být zatížení i na přirozeně roztažitelných tkaninách nadměrné..

Dalším častým případem, kdy se používá perineální disekce, je rychlé dodání. Pokud se hlava dítěte pohybuje příliš rychle podél porodního kanálu, zvyšuje se také hrozba vážné mezery: tkáně prostě nemají čas se dostatečně natáhnout. Existují i ​​jiné indikace..

Komentář odborníka

- Jediným způsobem, jak si pomoci a vyhnout se epiziotomii, je pečlivě poslouchat lékaře ve druhé fázi porodu, jinými slovy tvrdě tlačit. Ale nejčastěji se epiziotomie provádí z důvodů, které jsou mimo vaši kontrolu, ze zdravotních důvodů. Indikace pro epiziotomii při porodu určuje lékař. Nejčastěji se jedná o hrozivé ruptury rozkroku spojené s velkou velikostí hlavy plodu, špatně napnutými perineálními tkáněmi. Špatná roztažitelnost tkání může být zase způsobena individuálními charakteristikami (tzv. Rigidním perineem) a změnami v perineu po předchozích porodech. Indikací pro epiziotomii je také narození plodu pánevní prezentace a chirurgické přínosy při porodu: vakuová extrakce plodu, aplikace porodních kleští, další výhody související s nesprávnou polohou plodu. V případě předčasného porodu do 35 týdnů se doporučuje provést epiziotomii pro pečlivější extrakci předčasně narozeného dítěte.

Jaká je operace? To bolí?

Při rozhodování, zda je zapotřebí intervence, může lékař sledovat stav perineálních tkání, když hlava plodu již dostatečně pokročila podél porodního kanálu a dítě je připraveno k narození. Pokud hrozí rozsáhlé prasknutí, změní se perineální tkáň. Nejprve se vymačkají žíly, což způsobí stagnaci žilní krve a pokožka získá namodralý nádech, poté se objeví otoky a lesk tkání a při dalším stlačení dojde k narušení průtoku arteriální krve, kůže se náhle změní na bledou. Výsledkem je, že normální metabolické procesy jsou v tkáních narušeny, stávají se křehkými a hrozí prudké zvýšení trhlin. Pokud si doktor všimne takových neuspokojivých příznaků, pak je jen jedna cesta ven - naléhavá epiziotomie. Útěchou je zpravidla to, že tato operace nepřináší další bolest: během pokusů se bolest z řezu jednoduše nepocítí. Ale šicí řezy a mezery po porodu jsou nepříjemné - nejčastěji se při této proceduře používá lokální anestézie - v některých případech - obecně.

Komentář odborníka

- Epiziotomii provádí porodník-gynekolog se sterilními ostrými nůžkami po odpovídajícím ošetření perineu. Protože je postup prováděn ve výšce pokusu s maximálním napětím tkání hlavou plodu, jsou nervové zakončení stlačeny tak, že bolest ze samotného řezu není cítit.

Jak probíhá zotavení z epiziotomie??

Uzdravení stehu obvykle trvá asi 4-5 týdnů. Během prvních několika dnů po narození jsou stehy (obvykle samy vstřebatelné) ošetřeny antiseptikem. Chcete-li obnovit využití co nejrychleji, lékaři doporučují postupovat podle několika obecných pravidel:

 • po každé návštěvě toalety důkladně omýt rozkrok;
 • vyměňovat hygienické podložky co nejčastěji;
 • zařídit „vzduchové lázně“;
 • chodit více pro zlepšení krevního oběhu;
 • vyhněte se zácpě a při problémech se stolicí si projděte projímadlo;
 • při dlouhodobé bolesti okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc!

Bolest ze stehů pro mladou matku samozřejmě není nejpříjemnější, protože zotavení po porodu není cukr. Nejnepohodlnějším (a často neočekávaným) důsledkem epiziotomie je však to, že po této operaci si nemůžete sednout alespoň týden (a někteří lékaři mají zakázáno sedět celý měsíc!) Během této doby se doporučuje krmit dítě lhát nebo stát. Zkušené matky radí: získejte speciální anatomický gumový kroužek v lékárně - snižuje napětí tkání a umožňuje sedět. Někteří úspěšně sedí na malých dětských gumových kroužcích, hlavní věcí je vybrat správnou velikost. Nezapomeňte se poradit se svým lékařem, zda můžete sedět v takovém kruhu.!

Komentář odborníka

- Šití perineum se zpravidla provádí pomocí moderního vstřebatelného šicího materiálu. Šití se zahojí během 5-7 dnů. Úplné zotavení perineu nastane po jednom měsíci. Pro lepší regeneraci svalů pánevního dna se nedoporučuje sedět po porodu 7 až 10 dní. Nejsou prováděna žádná další terapeutická opatření, pouze běžné hygienické postupy.

Zasahuje jizva do epiziotomie intimního života?

Pokud je žena připravena a chce to, zpravidla se může vrátit do intimního života asi měsíc po porodu. Sex po epiziotomii je však zvláštní konverzací. K uzdravení jizvy může dojít za měsíc nebo dva, nebo to může trvat šest nebo osm měsíců, než začne intimita znovu přinášet potěšení. Je důležité zde sledovat vaše pocity - pocit intenzivního pálení, napětí v oblasti švu, pravděpodobně naznačuje, že jizva ještě nebyla úplně zahojena. Stojí za to se o to postarat a o tomto nepohodlí informujte lékaře.

Komentář odborníka

- Při anatomicky správném srovnání tkání při šití perineu a dobrém hojení se jizvy, které narušují intimní život, způsobují nepohodlí, netvoří.

Jsou možné další porody bez řezu?

Je to docela rozumná otázka: je možné se bez řezu u následujících porodů, pokud po prvním je šití z epiziotomie? Mnozí si jsou jisti, že „sešívaný“ rozkrok konečně ztratí pružnost a je předkonfigurován pro druhý postup. To není úplně pravda. Samozřejmě v místě švů je riziko nových slz vyšší, ale zážitek bude na vaší straně. Už víte, jak tvrdě tlačit, tělo si „pamatuje“ první narození, děložní čípek a perineální tkáň (nepočítající oblast sešívání) při druhém narození jsou často měkčí a pružnější. A to znamená, že příležitost porodit bez mezer a škrtů je!

Komentář odborníka

- Při příštím narození není dřívější epiziotomie známkou pro opakování zákroku. Lze jej vyrobit podle výše uvedených indikací..

Perineum olejové masáže: incizní profylaxe?

Za účelem přípravy perineální tkáně k porodu a zabránění epiziotomii, mnoho zkušených matek a některých porodnických gynekologů doporučuje začít od 37. týdne masírovat perineum přírodním rostlinným olejem, na který nejste alergičtí. Pokud chcete, můžete zavolat svému manželovi o pomoc.

Technika perineální masáže:

 • Důkladně si umyjte ruce, nehty by měly být zkráceny.
 • Dobře naolejujte index a prostřední prsty a rozkrok.
 • Vložte prsty do vagíny 2-3 cm a začněte lehce tlačit polštářky na zadní stěně (ten, který je blíže střevu). Držte to trochu - uvolněte. Pocit, že se vaše svaly napnou a uvolní. Pokračujte v masáži po dobu 3 minut.
 • Nyní masírujte kůži perineum a popadněte ji palcem a ukazováčkem (jeden prst uvnitř, druhý venku).

Není zcela známo, zda taková masáž může mít vážný vliv na pružnost tkání, protože jejich roztažitelnost je stanovena na genetické úrovni. Perineální olejová masáž vás však naučí, jak uvolnit svaly pánevního dna v reakci na tlak plodu během porodu. Navíc ti, kdo tuto masáž provedli, říkají, že je to velmi pěkné - proč to nezkusit?

Komentář odborníka

- Lze provést olejovou masáž perineu, v průběhu celého těhotenství nejsou kontraindikace. Jiná věc je, že pružnost tkání je v nás přirozená již při narození, pro některé je to dobré, pro jiné to není a tyto masáže pravděpodobně nepomohou při špatně natažených perineálních tkáních. Není třeba se obávat mezer při porodu, dobrá porodní asistentka jim pomůže zabránit. Pokud je riziko prasknutí perineu velké, správně provedené a sešité řezy nebudou mít v budoucnu žádné negativní důsledky..

Tatyana 5874 napsal:
Anna25
+1000

Levex napsal:
Anna25 napsal:
To je divné. Ve skutečnosti se podle statistik přestávky léčí lépe a rychleji než řezy. Roztržené rány všech tkání, včetně perineum, se hojí rychleji a plně. Každý chirurg to ví. Ten řez po prvním narození jsem se strašně uzdravil. ne takhle. Hrozný! Tři měsíce byly bolestivé po celé perineum a konečník. Mezera v druhém narození nebyla vůbec nemocná! Rozhodně není nemocný! Přestože tančí. Moje přítelkyně porodila čtyři děti. Při prvním narození to přerušili. Bylo to velmi bolestivé a dlouho uzdravené. Druhý, třetí a čtvrtý byl doma. Roztrhané, ne moc. Při druhém narození byli šití. Snadno se vyléčí. Ve třetí a čtvrté slzě se ani nešili, všechno samo se snadno a rychle uzdravilo.

To je to, co píše internet: Narození může být pro dítě úzké, a pokud lékař neprovede řez, pak to bude dítě samotné. Pak to bude již mezera s roztrženými hranami nepravidelného tvaru a bude docela obtížné ji přišít, nemluvě o tom, že se bude hojit po dlouhou a bolestnou dobu. Ale řez provedený skalpelem, hladký a čistý, umožní jen několik stehů, aby okraje spojily. Takový šev se rychle uzdraví a nezpůsobí mnoho problémů, pokud se o něj správně postará a zachází s ním.

Nemyslím si, že doktoři jsou hloupější než my, a jeden nesmí sedět dva týdny a druhý měsíc. Nejen proto, že dávají taková doporučení. Myslím, že těmto problémům rozumějí lépe.

Znáte výraz „Moje tělo je moje věc!“? Jsem připraven převzít odpovědnost za své tělo. Nebo najděte specialistu, který mi neublíží.
Všude je lidský faktor. A podle jakých kritérií stanoví lékař, že porodní kanál je příliš úzký? Možná se jen rychlost odhalení neshoduje s rychlostí, o které mu bylo v ústavu řečeno? "Primiparous žena musí porodit do 12 hodin" - to je jejich standard. Je však zcela možné, že porodí v 18 nebo dokonce 20 nebo dokonce pomaleji? Pokud nezasahuje. Porodí zdravé dítě, a to i bez přestávek. Jeho porodní kanál se však otevře a natáhne pomalu a přesně. Žádný způsob, jak splnit normu 12 hodin. A pokud si vezmete přesně 12 hodin jako standard, ukáže se, že ženské tělo nemá právo otevírat se rychlostí, jakou je tato žena organická. A lékař dospěl k závěru, že žena má úzké porodní kanály a řezá ji.

Nebo existuje taková možnost: během těhotenství je ženě řečeno, že má tonus, který ji nutí vzít například gynepral. Po gynepralu se tkáně stávají mnohem méně elastickými. A často to končí buď císařským řezem, nebo přinejlepším těžkými přestávkami, řezy. Ale užívání ginepralu ve většině případů není vůbec nutné. Protože pojem „tón“ v mnoha zemích vůbec neexistuje! Naši lékaři však nejsou aktuální a nacpávají ženám zbytečné léky, které jim potom brání v porodu normálně.

Proto dříve, než slepě důvěřující lékaři, musíte dobře studovat všechny problémy spojené s těhotenstvím a porodem sami. A najděte odborníka, který bude připraven sdílet a podporovat touhu ženy po přirozeném těhotenství a porodu bez rušení.

Anna25 napsal:
To je divné. Ve skutečnosti se podle statistik přestávky léčí lépe a rychleji než řezy. Roztržené rány všech tkání, včetně perineum, se hojí rychleji a plně. Každý chirurg to ví. Ten řez po prvním narození jsem se strašně uzdravil. ne takhle. Hrozný! Tři měsíce byly bolestivé po celé perineum a konečník. Mezera v druhém narození nebyla vůbec nemocná! Rozhodně není nemocný! Přestože tančí. Moje přítelkyně porodila čtyři děti. Při prvním narození to přerušili. Bylo to velmi bolestivé a dlouho uzdravené. Druhý, třetí a čtvrtý byl doma. Roztrhané, ne moc. Při druhém narození byli šití. Snadno se vyléčí. Ve třetí a čtvrté slzě se ani nešili, všechno samo se snadno a rychle uzdravilo.

To je to, co píše internet: Narození může být pro dítě úzké, a pokud lékař neprovede řez, pak to bude dítě samotné. Pak to bude již mezera s roztrženými hranami nepravidelného tvaru a bude docela obtížné ji přišít, nemluvě o tom, že se bude hojit po dlouhou a bolestnou dobu. Ale řez provedený skalpelem, hladký a čistý, umožní jen několik stehů, aby okraje spojily. Takový šev se rychle uzdraví a nezpůsobí mnoho problémů, pokud se o něj správně postará a zachází s ním.

Nemyslím si, že doktoři jsou hloupější než my, a jeden nesmí sedět dva týdny a druhý měsíc. Nejen proto, že dávají taková doporučení. Myslím, že těmto problémům rozumějí lépe.

Může se steh po epiziotomii zlomit?

před týdnem jsem porodil, provedl epiziotomii a šil jeden jistič. zatímco jsem byl v porodnici, bolely bolely, ale tolerantně, třikrát denně se léčily zelení, šly na křemen, katgut se vyřešil pátý den a všichni mi řekli, že stehy jsou čisté a všechno bude v pořádku. Nemůžete sedět měsíc, ale já jsem seděl čtvrtý den, protože jinak nemohla nakrmit Lalika - lhaní pro něj nefungovalo, postavení pro mě nefungovalo - nebyla tam žádná síla. sezení mi neublížilo, chůze a stát mnohem bolestivější. Nyní se všechno zhoršuje. Jeden shovchik se trochu vyprodal, rozmazávám se zeleným materiálem 3-4krát denně, ale nedochází ke zlepšení, je velmi bolestivé chodit a stát, můj manžel nedovoluje sedět, bojí se, že se všechno „rozdělí“
zhoršují situaci, tyto zasraná poporodní výboje. Těsnění nemůžu použít, upínací šev je příšerný, šel jsem s plenkou v porodnici nebo dokonce v spodních kalhotkách, doma chodím v spodních kalhotkách nebo ležím bez nich, „větrajím“, ale jít na ulici je pro mě těžká práce - opravdu to bolí z těsnění a opravdu bolí to chodit.

jak mohou šmouhy na mytí, aby se hojily rychleji? vzhledem k tomu, že existuje konstantní vlhkost, existuje jen velmi málo nadějí na rychlé samoléčení.

Měl jsem hrozné problémy se švy. Doktor řekl, aby použil Vishnevsky mast. Byla to druhá fáze, po zpětné vazbě.

Oh, úplně jsem zapomněl poblahopřát Lyalechce k jeho narození.

House
V prvních řádcích dopisu - blahopřeji k narození dítěte!

V případě:
Měl jsem šev, který jsem namazal brilantní zelení (hojně), a poté aplikoval obklad (masti Levomikol na marlechku) a opláchl se manganistanem draselným.
Celá ta věc vypadala takto: Omyjte, opláchněte manganistanem draselným, otřete jej, namažte šev zeleně a aplikujte obklad z Levomikolu. Třikrát denně.
Použil jsem těsnění Libres, protože na rozdíl od Olveys nemají tuto plastovou vrstvu, ze které mám strašné podráždění a ze kterého (jak mi řekl můj lékař) švy dokážou rozeznat.
Obecně, velmi dobré hojení ran různé dermatologické masti (jako je Lorinden, Fluorocort, Sinaflana), jsem to všechno testoval sám na sobě, na všechny druhy popálenin, řezů, odřenin. ale nejsem si jistý, zda mohou být použity k laktaci
A přesto, o sezení: posaďte se, se zkříženýma nohama a zvedněte stehno nohy, což je nahoře, ale je to výhodné, pokud sedíte v křesle.

o švech - soucit, já sám jsem měl velký problém.
zkuste "vzduch" kdykoli je to možné, můžete zkusit sedět na "prstenu", jako je záchranný kruh, na záchodě, mimochodem, můžete také sedět.
umyjte se po každé návštěvě toalety.
ledu, dívky tu opět daly spoustu rad. stále existují homeopatické léky, ale nevím, co je ve vaší oblasti

pokud to hodně bolí, bylo by hezké jít k lékaři, aby vypadal. zda se švy rozpadly a zda je silné hnisání (obvykle je to těžká bolest jen týden po operaci, někdy střelba.

podívejte se na svou teplotu a pomocí panadolu se můžete zbavit bolesti, je kompatibilní s GV

Právě jsem měl hanbu a vy pošlete švy, ten příběh byl dlouhý, ale. Doufám, že to všechno projde.

vydrž, Bože, to bude brzy zapomenuté a budeš se moci soustředit na své dítě. Mimochodem, nechte někoho jiného chodit se svým synem, chůze s těmito švy je těžká.
do extrémů, máte balkon?

dívky, děkuji vám za radu a gratuluji.

dnes se cítím lépe, šev se uzdravuje pomalu, každou hodinu a půl umývám, pak se rozmazávám zeleně a větráním, pokud musím jít ven, aplikuji obvaz s Vishnevským masťem. Těsnění nelze použít, pouze gázu. Stále to bolí, samozřejmě, ale celkově je to lepší.

Pořád mám problém - něco se stalo s močovým měchýřem - necítím nutkání močit. že je čas jít na záchod trochu tak, jak to vím, jen bolestí v dolním břiše, když moči začne prasknout. Četl jsem, že k tomu dojde po porodu. Kdy to skončí.

Zde se doporučuje, aby se po každém výletu na toaletu místo umývalo teplou vodou ze speciální láhve (rozprašuje se jako klystýr, ale ve formě láhve). A sedět na horké lázni, 3x denně po dobu 20 minut, dokud se voda nezchladne. Stále existuje takový analgetický sprej, lék, je prodáván v lékárnách, byl tam také stříkán po záchodu a mytí.

Gosling, jsi smyk? Protože máme nějaké zkušenosti s hojením mezer, doporučuji vám toto.
Před rokem jsem na svém webu přivedl léčbu s Traumeelem C (Gela ve výše uvedené zprávě uvedl Traumeela, předtím jsem jí poradil).
Takže zde je schéma:
První 2-3 dny
Ráno
1. manganistan draselný 5% (praní)
2. vysoušeč vlasů

Na noc
1. manganistan draselný 5% (praní)
2. vysoušeč vlasů
3. Velkoryse namažte Traumeelem

Po 2-3 dnech
Ráno
1. peroxid vodíku.
2. sušení
Na noc
1. peroxid vodíku.
2. sušení
3. Traumeel

Dosud jsme nenašli lepší řešení než Traumeel, jako prostředek k léčení perineálních slz. Je to německé. Obsahuje asi 20 přírodních ingrediencí, včetně silných jedů, ale v homeopatických množstvích.

Nyní o ishurii.
Okamžitě po porodu nás oslovila jedna žena se zjevem ishurie, tzn. neschopnost močit kvůli křečím močového kanálu. Porodila ji jedna z kyjevských porodních asistentek, mimochodem ten, kdo převzal porod od Gavise (od jeho manželky). Tam porodili v úzké městské lázni (podle mého názoru chaos!) A ubohá žena už měla úzký patrimoniální kanál a tuhý rozkrok (přece jen, první narození), a zde také nebylo možné rozdělit boky. Obecně během porodu stlačila svůj silně močový kanál a došlo ke křeči. Věřím, že toto je nedostatečné školení a některé neprofesionální porodní asistentky, aby se to mohlo stát. Následně se nemohla katétr ani postavit! V zásadě by ishurie sama s časem (za den nebo dva) měla projít bez léčby, pouze katétr by měl být umístěn podle potřeby.
Přestože došlo k traumatické ischurii, pravděpodobně jste již reagovali. Skutečnost, že vám doporučujeme aplikovat led nebo kortikosteroidy (Fluorocort atd.), Není správná. Nedoporučuji vám to dělat. Pokus tímto způsobem potlačit akutní reaktivní zánět v močové trubici jej může převést pouze na chronický. Kromě toho můžete zmrazit močový měchýř a snížit mikroflóru v urogenitální oblasti. Pak je nevyhnutelná ischurie, uretritida, cystitida a vaginitida. Moje rada pro vás: najděte informovaného člověka a nechte ho, aby vás dobře prozkoumal. Možná není nic špatného. A je nejúčinnější zacházet s perineálními slzami přesně tak, jak jsem dal na začátku zprávy.

Latinique
Pamatuji si, že jste si stěžoval na otoky. Edém při porodu je bezprostřední slzou, protože oteklá tkáň je nepružná.
Rozpad není děsivý, není bolestivý ani katastrofa. Je však velmi důležité, aby se přišily v dobré kvalitě a poté vydržely karanténu - neposaďte se, řádně se starejte.

Doma jsem používal UV lampu, abych švy vyschl. V mateřské nemocnici jsme nás všichni přivedli „roztrhané peněženky“ do křemene.

S UV lampou byste měli být velmi opatrní. Zde musíte vzít v úvahu spektrum UV záření. Jinými slovy, na křemenné lampě by měl být filtr, který odstraní ty části spektra, které vedou k rakovině kůže.

Máme UV lampu a speciální filtr na to. Protože bez filtru je emitováno tvrdé UV záření. Pro ně je dobré jen umýt čipy RPROM, ale není vhodné pro expozici člověka. Filtr odstraňuje některé spektrální zóny a stává se měkkým a vhodným pro člověka. Máme lékařskou lampu. Dávejte pozor na instalaci filtrů. Zdravotničtí pracovníci je často neuvádějí nebo tomu nerozumí.

Je lepší použít infračervenou lampu. Používáme jej pro vytápění. Přestože je stále lepší rozkrok rozkroku vysoušet teplou fénem.

Latinique
S mými úžasnými stehy mi doktor řekl, abych neseděl 3 týdny. Posadil jsem se za 10 dní (je velmi nevhodné "stát" na fóru!). Vše je v pořádku.
ALE! Obecně mě dobře uzdravuje. Když byly po 5 dnech odstraněny vnější švy (byly 3), okamžitě se to stalo téměř dobrým. Trump den - třetí, když všechno začíná žít a hrozně bolí - slzy. Ale všechno je prožíváno. A po vystopování po porodu jsem se docela energicky pohyboval s plenkou mezi nohama.

A asi - odvažuji se předpokládat, že vy sami nechcete: dítě dokonale uspokojuje hrudník.
Dále. Jsem si naprosto jistý, že dokud nepřestane krvácet a neteče - žádný sex! To není méně než tři týdny, někdo jako štěstí. Pokud švy - já bych ani riziko. Obecně se standardní lékařský předpis objeví gynekologovi dva měsíce po narození. Pokud je vše v pořádku - dá se do toho.
Proč potřebujete tyto problémy s stehy, infekcemi? Nakonec se sliznice nezotavila, děloha = souvislá rána. A pak je tu manžel s těmito směšnými gesta. Stručně řečeno, v této věci jsem velmi opatrný. Celý život dopředu! Ještě budu mít čas.

Latinique, a od 30. týdne ne jsem se velmi bál předčasného porodu (což se stalo, i bez něj) a slíbil jsem svému manželovi, že budeme mít 37 týdnů, pak začneme pomalu připravovat krk na porod. Falebo, Lalik vystoupil ve 36. týdnu a teď je vše odloženo o dalších 1,5 měsíce. Přestože se manžel už nezdá být příliš rozrušený, z práce a starostí o svého syna je velmi unavený, hodně mi pomáhá.
Byla to moje touha, která se probudila na samém začátku těhotenství. Chci a píchne. jde o můj případ

Mimochodem, švy již neublíží, mohu sedět téměř normálně a chodím téměř bezbolestně, vidím vrchol, krizi a teď se vše začalo hojit. Stále se umývám manganistanem draselným a rozmazávám brilantní zelenou jednou denně.

Nasy, díky za podrobnou odpověď. S močí je vše už téměř v pořádku, doufám, že se mu nic špatného nestalo. Moje narození bylo rychlé, 36. týden se pokusily celý proces zastavit na den, ale odhalení bylo již 5–6 cm (a vůbec jsem necítil nic), přesto otevřeli bublinu a hodinu a půl poté, co jsem porodil, kontrakce byly půl hodiny od síly a já jsem tlačil po dobu 5 minut, ale všechno bylo v takovém tempu as takovou silou, že pár dní po narození všechno mezi nohama divoce bolelo

A také jsme prováděli perineální masáž. Jistič byl jeden, malý, ale přerušili mě, aniž by se ptali, protože báli se, že dítě bylo předčasné a bez něj by to pro něj bylo obtížné.

A tady je to, co si stále myslím - šili mě katgutem, vyřešilo to 4-5 dní, vlákna vypadla a švy ještě neměly čas se uzdravit. a rozešli se. Možná byste měli požádat o šití běžnými odnímatelnými nitěmi?

Ano, asi by to bylo lepší. Nebo pokud máte velké přestávky, řezy, pak je to smíšené: vnitřní vrstvy s katgutem a vnější vrstvy, které zažívají největší napětí, s hedvábím.

A co způsobilo předčasné narození?
To je to, pro co jsem. Nyní studuji příčiny isthmicko-cervikální nedostatečnosti a chci tento problém důkladně pochopit. Známe jednu ženu, která má ICI, a ze 4 těhotenství má jen 2 děti. Zbytek je ztracen a poslední těhotenství bylo pod kruhovým stehem na děložním čípku. Kromě toho mám ve 22. týdnu galerii předčasného porodu. Zatím nevím, jak to publikovat. Všechno je tam tak tragické. Ale poznání příčin ICI může mnoho matek zachránit před opakováním..

Nasy, myslím, že je to dědičnost.

Moje matka mě porodila ve 34 týdnech, byl jsem naprosto normální, dobře, samozřejmě, „tahal jsem“ váhou pouze na 34–35 týdnů, 2300, ale životaschopný, nepotřeboval jsem mechanické větrání.
Potom se sestra narodila ve 37 týdnech, ale již 3 500.

Manžel narozený ve 37 týdnech, 2100.

Teta, sestra matky, porodila syna ve 35 týdnech.

Ty. v naší rodině je zřejmé, že jen děti zrají rychleji a z nějakého důvodu neutráví 40 týdnů „splatných“.

Moje těhotenství pokračovalo normálně, dobře, můj tón byl dobrý, ale vůbec mě to nevadilo, doktoři byli zajištěni, vypil jsem to ve 14-15 týdnech, pak z 26 na 35 turinal. A vlastně porodila pod kapátkem s ginipralem
Ty. kapátko stojí a otvor je

Moje dítě leželo hlavou dolů a nízko od 26 týdnů, a možná ještě dříve, dělala ultrazvuk ve 26 letech. Moje ochablé kosti bolí vážně, doktor mi doporučil nosit obvaz.
A asi 3 týdny před porodem začaly klasické prekurzory - tréninkové kontrakce se zesílily, dolní část zad se táhla, ale nevěděla jsem, že to jsou prekurzory a že porod brzy, všichni doufali, že dosáhnou alespoň 37 týdnů

A co rodím, jsem zjistil náhodou. Šel jsem na recepci na LCD a požádal doktora, aby viděl krk, protože zdálo se mi, že s ní něco není v pořádku - nějakým způsobem nafoukla, nebo něco takového na ni bylo uvnitř. Doktor se nechtěl dívat zpočátku, ale trval jsem na tom, ukázalo se, že zveřejnění bylo již na 1 prstem, následujícího rána, když jsem šel do nemocnice předat k uchování, už byly 2 prsty, ve večerních hodinách pod ginipralem to bylo 6-7 cm, kontrakce šly za 3 minuty, ale absolutně bezbolestné. je to jen to, že žaludek se napínal jako „výšky braxtonu“. No, oni vypnul ginipral, říkali, že porodíme. ráno zmizely kontrakce, odhalení bylo 5-6 cm, jen mě mučily zkouškami a otázkami o tom, jak jsem se dostal k předčasnému porodu, vyděsili mě, že Lalik sám nebude dýchat, že má nezralé plíce a že nemůže dýchat, že má zpoždění Měl jsem z toho všeho hysterii, pak přišel vedoucí lékař, se kterým souhlasili moji příbuzní, ujistil se, že všechno bude v pořádku, v 10 ráno jsem propíchl bublinu, začaly kontrakce, z 11 již velmi silných, pak jsem začal být divoce tlačen, v 11-25 jsem vylezl na židli a v 11-30 se můj syn již narodil. Sám jsem to nadechl, okamžitě, vývojem, hmotností, výškou 37-38 týdnů, 8-9 Apgarem, 2700, 51 cm.

Ale ve výpisu pro dětskou kliniku nám nějaké fíky stále psaly SZVUR - zpoždění intrauterinního vývoje. Idioti Vzhledem k tomu, že ultrazvuk vykazoval nezralé plíce o 1-2 stupních a on sám byl na plný úvazek. Zatraceně, je třeba být rád, že 35týdenní dítě dýchalo a ukázalo se, že je více než normální hmotnost, ale naopak ho považuje za 37týdenního a nedostatečně rozvinutého. i když znovu ultrazvukem
protože nenalezli žádné odchylky, hned po porodu ležel se mnou na oddělení, nikam ho nebral, jedl skvěle, živě, svižně

Ufff... promiň, pravděpodobně unavený.

je to jen to, že se také snažím pochopit, proč se nakonec zeptal dříve. Vina na mě hlodá, ale formálně jsem ho neinformovala
Nevidím žádný důvod, jen dědičnost

Články O Neplodnosti