Hlavní Analýzy

Jak se korek před dodáním

Od prvních dnů těhotenství začne cervikální hlen produkovaný buňkami děložního hrdla během každé ovulace zesílit. Postupně vytváří docela hustou sraženinu, která uzavírá děložní hrdlo po celou dobu porodu dítěte. Kvůli této funkci „ucpávání“ se tomu říkalo sliznice. Chrání dělohu před infekcemi a blokuje přístup k ní pro všechny patogenní mikroorganismy. Toto je další příklad nepochopitelné přirozené moudrosti..

Je však logické předpokládat, že před narozením by se měl vstup (a pro dítě - východ) otevřít. Stává se to krátce před porodem, i když je to pro každého jiné: u někoho začíná porod za pár hodin a pro někoho za pár dní a dokonce týdnů poté, co sliznice prošla. Ale vždy to naznačuje, že se tělo připravuje na nadcházející události.

Nulliparous ženy mají jistě zájem o otázku, jak sliznice odchází před porodem. Nic nadpřirozeného, ​​děsivého nebo nepochopitelného. Vypadá to jako sekrece hustého hlenu nebo sliznice z pochvy. Tento hlen má bělavě nažloutlou (béžovou, narůžovělou) barvu, velmi často s pruhy nebo nečistotami krve, protože malé kapiláry praskají, když se děložní hrdlo rozšíří. Korek však může být čistý a transparentní..

Ve většině případů se sliznice zhasne ráno při sprchování nebo při záchodu. V tomto případě můžete cítit, ale nemáte čas vidět, že něco vyšlo z pochvy. Pokud by korek vypadl ve chvíli, kdy jste se nosili, určitě uvidíte tento charakteristický hlen na spodním prádle nebo na prostěradle (pokud byla ještě v posteli). Velmi často tomu předchází vyšetření gynekologem. A stává se, že korek odchází současně s vodami.

39. týden těhotenství: jaké jsou předchůdci porodu a sliznice

Blíže k porodu se množství plodové vody zmenšuje, stále se však aktualizuje každé 3 hodiny. Žena nyní může cítit nárůst síly, lehkosti a touhy „obrátit hory“..!

Nastávající matka ve 39 týdnech

Toto období je při porodu zcela normální a může začít každý den nebo hodinu. Nedoporučuje se na dlouhé cesty, a to ani v rodném městě. Vždy musíte mít výměnu kartu s sebou a potřebné doklady (cestovní pas, povinné zdravotní pojištění).

Harbingers při porodu

V těle jsou určité změny, které mohou říct, kdy očekávat porod. Například ztráta chuti k jídlu a váha.

 1. Pánevní kosti

Od 32-34 týdnů začíná táhnout v oblasti křížové kosti, ňadra a boků, protože tělo se připravuje na porod. Cvičení, které se zobrazuje v kurzech pro těhotné ženy nebo v různých videích, pomůže zmírnit bolest. Například „motýl“: sedněte si na podlahu, roztáhněte nohy a ohněte je na kolena. Nohy by měly být v kontaktu a kolena by měla být v opačných směrech. Jemně zatlačte na kolena, zkuste je přitlačit na podlahu. Nejdůležitější věcí není spěchat a dělat všechno velmi hladce!

 1. Prolaps břicha

Prolaps břicha lze očekávat od 36 týdnů. Tento jev jsme podrobně popsali zde. Dítě padá níže, blíže k pánvi a připravuje se na porod. Zároveň je pro ženu snazší dýchat. Tlak se však posouvá do pánevních orgánů, takže se zvyšuje zatížení močového měchýře.

 1. Hlenová zástrčka

Přísada hlenu v sekrecích z genitálního traktu je částice sliznice, která blokuje vstup do dělohy. Samotná sliznice však může být viděna ve formě hrudky hlenu (někdy s pruhy krve), jejíž objem je přibližně 2 polévkové lžíce.

Tréninkové boje začínají 30. týdnem těhotenství. Podle následujících bodů je možné určit, které zápasy žena předstihla - nepravdivé nebo skutečné.

 • Doba trvání Falešné kontrakce trvají 15-20 sekund. Praví pak prodlužují.
 • Pravidelnost. Falešné kontrakce jsou nepravidelné. Praví jsou silnější, delší a objevují se častěji.
 • Hlienový výtok. Při falešném výtoku z vagíny nedochází k výtoku sliznice. Pravá jsou doprovázena propouštěním krví.
 • Teplá sprcha. Falešné kontrakce zmizí. Pravda - bude pokračovat.
 1. Vypouštění plodové vody

Když otvor děložního hrdla dosáhne 7 cm nebo více, dochází k odtoku plodové vody. Co hledat v blízkosti vod?

 • Barva. Voda by měla být jasná a čistá, přijatelná a bílé vločky.
 • Množství. Měly by být asi 1-1,5 litru.
 • Vůně. Amniotická tekutina bez zápachu.

V případě jakýchkoli odchylek ve vzhledu plodové vody od klinické normy - okamžitě informujte svého lékaře.

Po odchodu plodové vody by porod měl začít do jednoho dne (24 hodin). Po odtoku vody jsou kontrakce silnější a bolestivější.

Dítě ve věku 39 týdnů

Dítě ve věku 39 týdnů je považováno za plné. Míchání ustupuje, protože není dost místa. Prezentaci plodu v tuto chvíli nelze změnit. Právě teď určí lékař typ porodu: nezávislý nebo císařský řez.

Nyní dítě vypadá přesně tak, jak má, když se narodíte. Smyslové orgány se vyvíjejí, vytváří se nervový systém. Srdce, plíce a ledviny jsou připraveny podporovat život dítěte. Slinivka produkuje enzymy, které rozkládají jídlo v žaludku dítěte.

Velikost dítěte ve věku 39 týdnů je asi 51 - 52 cm a hmotnost 3 200 g. Je v pozici embrya, které bude po určitou dobu po narození charakteristické pro něj. Dítě již má plně rozvinuté vidění, které pomáhá rozlišovat barvy, reagovat na pohyby.

Jak funguje zástrčka hlenu?

Jedním z nejdůležitějších příznaků blížícího se porodu je průchod sliznice. Během období těhotenství vyplňuje tlustý hlen děložní hrdlo pod vlivem hormonu progesteronu. To je nutné k ochraně dítěte před infekcemi..

V poslední fázi těhotenství progesteron oslabuje jeho účinek. Po celou dobu těhotenství byl děložní čípek pevně uzavřen a nyní změkčuje a vychází korek, který sloužil jako ochranná bariéra pro dítě.

Jak odletět

korek se nemusí úplně odchýlit, ale po částech 14 dní před dodáním. Někdy vůbec neopustí. Korek vypadá jako hustá hromada hlenu s krevními pruhy. V tom není nic nebezpečného, ​​protože krevní žíly jsou krev z prasklých cév v děložním čípku, která se rozšiřuje.

Pokud je odstraněná sliznice zelená, musíte naléhavě jít do nemocnice!

Korkový výtok je často doprovázen bolestivou bolestí v dolní části břicha (jako při menstruaci), což je zcela normální.

Co dělat?

U některých žen může po korku dojít ke kontrakcím. Pokud jsou pravidelní, musíte okamžitě jít do nemocnice. Často však před dodáním zbývá několik týdnů.

Amniotický močový měchýř je stále neporušený, takže se nemusíte starat o bezpečnost svého dítěte. Ale poslední dny těhotenství by se měly žít nejklidněji. A také:

 1. Nemůžete se vykoupat, pouze teplou sprchu;
 2. Výrobky pro intimní hygienu by měly být měkké (gelové nebo tekuté mýdlo), antibakteriální nebo přírodní;
 3. Intimní život se nedoporučuje, ale pokud chcete, použijte pouze antikoncepci (kondom).

Poté, co korek prošel, porod může začít kdykoli, takže mějte po ruce výměnnou kartu, váš pas je zkažený a potřebné věci pro nemocnici.

Jak mukózní zátka zmizí a jak moc práce začíná

Sliznice během těhotenství je sraženina viskózního koncentrovaného hlenu, který vyplňuje krční kanál a nabývá jeho podoby. Hlavním účelem sliznice je ochrana plodu a plodových membrán před patogenními mikroorganismy, takže zátka pevně ucpává cervikální kanál. Kromě hlenu produkovaného žlázami válcového epitelu (výstelky endocervixu) obsahuje korek protilátky a bílé krvinky, které se aktivují, když virulentní bakterie vstupují do dutiny plodné komory. Ochrannou funkci korku tedy představují dvě složky: mechanická a biologická.

Jak vypadá korek?

Podle objemu sliznice nepřesahuje obsah jedné polévkové lžíce. Jedná se o kus viskózního hlenu, připomínající kousek želé. Barva korku se liší od průhledné až nažloutlé až po nahnědlou. Ve sliznatém konglomerátu jsou často vidět krevní pruhy, což se netýká odchylek. Malé šíření krve je pouze známkou potvrzující „zrání“ děložního hrdla na konci těhotenství (zkrácení, centralizace a změkčení). V procesu „zrání“ krku dochází k poškození jeho malých krevních cév, což vysvětluje nečistotu krve.

Vzdělávací mechanismus

Zesílení hlenu v děložním hrdle je způsobeno změnou hormonálního pozadí v ženském těle. Je známo, že v předvečer a během období ovulace sliz v endocervixu zkapalňuje, aby zajistil přístup k zralému vejci v děložní dutině, aby jej oplodnil. Ve druhé fázi cyklu, která probíhá pod záštitou progesteronu, se děložní hlen stává viskózním a tlustým, což zabraňuje pronikání infekčních agens do děložní dutiny během početí a implantace fetálního vajíčka do endometria. Pokud k oplodnění nedojde, pak je hlenová hrudka z endocervixu vytlačena krví a opuštěnou funkční vrstvou děložní sliznice (menstruační tok). Od okamžiku připojení oplodněného vajíčka v děložní dutině tělo začne intenzivně syntetizovat progesteron, což způsobuje zahušťování děložního hlenu. Vytváření sliznice tedy začíná ještě před početí a pokračuje po celé těhotenství. Ke konci těhotenství se produkce progesteronu začíná snižovat, zatímco estrogen roste. Estrogeny připravují tělo k porodu, včetně „zrání“ krku a zkapalnění sliznice.

Když korek vyjde

Výtok z korku je jedním z předchůdců těhotenství a naznačuje předčasné narození (po několika dnech - několika týdnech). Následující příznaky signalizují bezprostřednost předčasného porodu: výhřez břicha a snazší dýchání těhotné ženy, úbytek hmotnosti o 300 - 400 gramů, výskyt falešných kontrakcí atd. Normální doba pro opuštění korku se považuje za několik hodin - několik týdnů (2 až 3 týdny před porodem). Výstup hlenového konglomerátu z endocervixu může trvat tři až deset dní a čekat na nástup porodu během prvních tří hodin po události je zbytečné. Korek by měl být upozorněn brzy - v období 37 týdnů nebo méně (nepřímo označuje hrozbu předčasného porodu).

Vyprovokujte průchod děložního hlenu může pohlavní styk, gynekologické vyšetření nebo zánět vagíny. V druhém případě korek získává nazelenalý nádech a nepříjemný zápach.

Korkové výboje možnosti

Vyhoštění děložního hlenu může nastat podle různých scénářů:

 • 1 možnost. Korek je z endocervixu zcela a současně vytlačen. V tomto případě je možné vyhodnotit jeho barvu, konzistenci, identifikovat krev a patologické inkluze. Podobná možnost je charakteristická pro ženy rodící, což je způsobeno zkrácením děložního hrdla a širším děložním kanálkem (důsledek předchozích narození)..
 • Možnost 2. Slizový konglomerát zanechává po částech několik hodin denně. To je pozorováno u primiparous těhotných žen a je kvůli hustotě a prodloužení děložního čípku.
 • 3 možnost. Korek odjíždí současně s tekoucí plodovou vodou. Tento proces je bezbolestný.

Proces výstupu z děložní sliznice zpravidla probíhá bezbolestně a žena jej často nevnímá. Obvykle korek odchází ráno, namáhání v procesu defekace může způsobit jeho odchod.

Doporučení po výtoku hlenu děložního

Po uvolnění korku se doporučuje zabránit infekci vajíčka:

 • odmítnout se vykoupat, umýt se ve sprše;
 • odmítnout sex nebo používat kondomy;
 • vyměňovat spodní prádlo dvakrát denně;
 • kontrolní vaginální výtok (případně prenatální výtok vody);
 • používat denní podložky;
 • vyrobit záchod genitálií nejméně dvakrát denně (bez použití mýdla nebo gelu);
 • připravit se na cestu do nemocnice (sbírat a kontrolovat potřebné dokumenty a věci);
 • odmítnout dlouhé cesty (cestování do země, do jiného města) kvůli bezprostřednímu nástupu porodu;
 • odmítají plavat ve volné vodě a bazénu.

Naléhavě do nemocnice

V některých případech je výtok děložního hlenu doprovázen dalšími nepříznivými příznaky a vyžaduje okamžité nouzové volání:

 • výtok z korku je doprovázen mírným nebo významným krvácením z genitálního traktu;
 • sekrece děložního hlenu nastala současně s odtokem vody;
 • výskyt křečových bolestí břicha se v průběhu času zvyšuje (nástup porodu).

Video: Jak odchází korek u těhotných žen před porodem? osmnáct+

Pozornost! Tento článek je pouze informativní a za žádných okolností není vědeckým materiálem nebo lékařskou radou a nemůže sloužit jako náhrada osobní konzultace s profesionálním lékařem. Pro diagnózu, diagnostiku a léčbu kontaktujte kvalifikovaného lékaře!

Když korek vyjde - jak rozumět, pocity, co dělat

Jedním z těchto příznaků včasného porodu je oddělení a výtok sliznice. Většina nikdy o tomto jevu neslyšela, dokud se s ním osobně nesetkali..

Jak vypadá? Jaké jedinečné funkce lze zvýraznit? Jak jde korek, jaké pocity doprovází tento proces? Kdy porodit, pokud je korek odstraněn během těhotenství? Odpovědi na tyto otázky níže v článku.

Co je korek


Na konci posledního trimestru se každá budoucí matka seznámí s konceptem „korek během těhotenství“.

Pro většinu to není známé a je často doprovázeno obavami a spekulacemi. Nastávající matka okamžitě přemýšlí o tom, co tato struktura je a proč je potřebná..

Sliznice je hrudka želatinové látky. Ve svém jádru je to hustý hlen, který blokuje vstup do děložní dutiny. Jeho hlavní funkce je ochranná.

Zabraňuje vstupu infekcí, bakterií a jiných cizích těles do dělohy. Tato bariéra se začíná tvořit od okamžiku početí a přetrvává po celé perinatální období..

S blížícím se porodem se tato formace odděluje a opouští tělo a otevírá vstup do dělohy.

Symptomatologie procesu, vzhled výboje a doba trvání se u každého liší. Ne všechny ženy našli korek samy o sobě, takže se nebojte, pokud to vůbec nebylo.

Jak rozlišit vaginální výtok od korku


Aby bylo možné odlišit vaginální výtok od korku během těhotenství, musíte vědět, jak vypadá.

Mnoho budoucích tvrzení tvrdí, že je téměř nemožné zaměnit tyto 2 jevy kvůli zjevné vizuální odlišnosti.

Někteří si nevšimli žádné změny v povaze vaginálního výboje..

 • tlustý;
 • hustý;
 • umístěné v děložním čípku;
 • barvy mléčné až nahnědlé.

Zpravidla ženy korek snadno určují.

Pokud to nebylo nalezeno, je pravděpodobné, že to vyjde přímo při narození dítěte.

Zvukový signál byste měli vydávat pouze v případě, že výboj sestává z krve a je provázen bolestí. Všechno ostatní je variantou normálního vývoje procesu.

Jak vypadá korek?

Vzhled želatinové hrudky před dodáním lze určit až po jejím uvolnění. Jedná se o kulatý útvar hustého hlenu..

Barva je různá, od světle hnědé. Často obsahuje krevní kapičky, struny nebo je zcela narůžovělý..

Je důležité vědět, že vzhled hrudky je individuální. Nepřijatelná je zcela červená krevní barva hlenu.

Cork Trvání

Neexistují žádné přísné časové limity pro ukončení dopravní zácpy. K tomuto procesu zpravidla dochází přibližně 2-3 týdny před dodáním.

Pro některé to může jít na měsíc nebo přímo v den narození. To není odchylka.

Je důležité pochopit, že únik korku je velmi individuální proces..

Možné onemocnění během vypouštění korku

Ve většině případů je tento proces asymptomatický. Vyvstává tedy otázka, jak pochopit, že korek ustoupil.

To se obvykle děje ráno během záchodu. Žena ve spodním prádle objeví dostatečně velké množství sliznic.

Pokud odpovídají načasování výtoku a vzhledu, pak stojí za to mluvit o tom, že slizniční bariéra opustila děložní hrdlo.

Někdy může být tento proces doprovázen mírnými tažnými pocity v dolní části břicha, ale nepřináší ženě těžké nepohodlí..

Příznaky, při kterých musíte co nejdříve navštívit lékaře:

 • silná bolest v břiše;
 • velké množství krve;
 • nevolnost;
 • zvracení
 • ztráta orientace v prostoru;
 • ztráta vědomí.

Nebezpečí otevření korku příliš brzy

Někdy se stává, že tato formace opouští tělo mnohem dříve, než je datum splatnosti. Toto je alarm, který vyžaduje okamžitou hospitalizaci..

Předčasné uvolnění ochranného hlenu je považováno za období těhotenství kratší než 37 týdnů. Ve všech případech to nenaznačuje možnou patologii, ale někdy začíná časné předčasné narození..

Musíte vědět, co dělat, pokud korek odešel brzy:

 • uklidnit se a zabránit panickým útokům;
 • co nejdříve navštívit lékaře;
 • v případě potřeby jděte do nemocnice.

Proč musíte sledovat vzhled odletého korku

Korekce je považována za průhledný korek, různé odstíny od mléčné až nahnědlé. Závisí to na individuálních vlastnostech těhotného těla..

Přestože je tento proces fyziologický a nepřekračuje normu, lékaři jsou vždy žádáni, aby hlásili, kdy k němu došlo a jaký byl hlen..

To je důležité, protože vzhledem ke vzhledu lze poměrně přesně předpovědět, kdy dojde k porodu..

Známkou toho, že k narození dítěte dojde v příštích několika dnech, je přítomnost krvavého šíření v hlenu.

Co dělat po propuštění kusu hlenu

Poměrně často, když objevil korek, paniku ženy a neví, jak postupovat. Musím běžet do nemocnice nebo zůstat doma, sdělit lékaři, zda je možné se přestěhovat? Tyto a mnoho dalších otázek trápí nastávající matku.

Průchod ochranné zátky z ženské vagíny je předzvěstí blízkého počátku procesu porodu.

Incident musí být okamžitě oznámen lékaři. Na základě doprovodných symptomů bude schopen odhadnout, kdy čekat na doručení a jak postupovat.

Co lze udělat:

 • sledovat další stav těla;
 • osprchovat se;
 • analyzovat pravidelnost a časový interval mezi děložními kontrakcemi, pokud byly zahájeny;
 • sbalit;
 • zkontrolujte potřebné dokumenty.

Co nelze udělat:

 • vykoupat se;
 • vstříkněte do vagíny drogy nebo cizí tělesa;
 • zvedat těžké předměty;
 • zapojit se do nadměrné fyzické aktivity.

Doporučení pro těhotné ženy po korku


Jakmile ochranný hrudek odejde, je nutné dodržovat základní doporučení a pravidla ve 3. trimestru těhotenství:

 1. Zajistěte správný psycho-emoční postoj. Musíme se pokusit zbavit strachu, který se objevuje u každé těhotné ženy. Porod je normální fyziologický proces, který je koncipován přírodou. Stojí za to nahradit všechny negativní postoje pozitivními, studovat pozitivní příklady snadného doručení.
 2. Zajistěte dobrou výživu. To je důležité nejen na cílové čáře před narozením dítěte, ale také po celou dobu nitroděložního vývoje. Zdravotní stav matky a dítěte do značné míry závisí na užitečnosti stravy.
 3. Zapojit se do přípustných tělesných cvičení a gymnastiky pro těhotné ženy. Po zastavení korku byste měli věnovat pozornost dýchacím formám tréninku..

Oddělení a výstup hrudky není příčinou odpočinku postele. Proto se nemusíte zcela omezovat od obvyklého způsobu života.

Pokud to celkový stav těla dovolí, nestojí za to drasticky omezovat vaše studium.

Vždy musíte mít s sebou dokumenty a telefon, abyste dlouho očekávaný proces porodu nepřekvapilo.

Kdy začne porod?


Přesné datum dodání zpravidla po určení korku nelze určit. Je individuální pro každou ženu a závisí na řadě faktorů..

Věk matky, hmotnost nenarozeného dítěte, jaký druh narození v řadě, dědičnost ovlivňuje rychlost narození dítěte.

Obvykle se vyskytuje během několika týdnů po uvolnění hrudky..

Příznakem rychlejšího začátku porodu jsou krevní pruhy ve sliznici..

Po tomto příznaku zpravidla žena přijde následující den do nemocnice - dva. Avšak i při této symptomatologii může dítě sedět v lůně další týden.

Pokud plodová voda po sliznici zanechala, návštěva perinatálního centra nemůže být odložena. To je signál, že porod již začal a setkání s dítětem je blízko.

Pravděpodobnost brzkého porodu po korku je vyšší u vícečetných žen.

Separace a odchod děložní obrany je proces, který je fyziologický a normální v posledních týdnech perinatálního období. Toto je znamení, které informuje, že dítě již zahájilo cestu a brzy se uskuteční dlouho očekávané setkání..

Nebojte se tohoto jevu a paniky. Je důležité informovat lékaře včas a dodržovat obecná doporučení pro ženy před porodem.

Pokud korek odešel příliš brzy a je doprovázen alarmujícími projevy, hraje při udržení těhotenství a zdraví nastávající matky rozhodující roli rychlost přístupu k odborníkům..

Kolik dní korek odchází?

Cork hlen výtok

Sliznice a membrány chrání dítě v děloze před infekcí. V určitém okamžiku tento korek odejde. Spolu s hlenem se uvolňuje malé množství krve, někdy tak nevýznamné, že mu to mnoho žen nevěnuje pozornost. Protože je dítě chráněno zbývajícími skořápkami, můžete pokračovat ve svém obvyklém podnikání. Průchod sliznice ukazuje, že porod nebude dlouho trvat. To však neznamená, že se rozhodně porodíte během následujících 24 hodin. Někdy to může trvat déle než týden, než začnou pravidelně se opakující kontrakce, a zjistíte, že „skutečná práce“ začala.
Pokud se však objeví jasně červená krev nebo se odstraní sliznice dříve než dva týdny před očekávaným datem porodu, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Kork před porodem: jak odjíždí, jak to vypadá (foto), kolik korku na primipara a více listů

Odjezd sliznice je jedním ze známek raného narození. Většina žen si tento proces všimne a začne se připravovat na šťastnou událost. Může sliznice zmizet bez povšimnutí a jakou roli plnila dříve?

Nyní pojďme na to podrobněji..

Co je to „sliznice“?

Na děložním čípku jsou žlázové buňky, které produkují sekrece. Zvýšené množství této sekrece se uvolňuje během ovulace, což si všimla téměř každá žena. Pokud těhotenství nenastane, nahromaděný hlen odejde spolu s menstruačním tokem. Když je vajíčko oplodněno, hlen se hromadí v děložním čípku a zhoustne, což způsobuje, že se lumen těsně ucpává. Příroda si to představovala tak, aby žádná infekce nemohla vstoupit do dělohy, kde se tvoří nenarozené dítě. Sliznice v děložním čípku tedy hraje důležitou ochrannou funkci. Složení formovaného korku je neustále aktualizováno, protože sekrece cervikálních buněk nekončí. Korek tak zůstává vždy čerstvý a plně vykonává své funkce..

Sliznice vyplňuje asi 5 cm děložního hrdla. Ucpává lumen velmi pevně a nezanechává žádné mezery mezi zdmi. Hlen obsahuje hotové protilátky, které okamžitě začnou bojovat s infekcí, pokud k tomu dojde.

Množství hlenu je poměrně malé, přibližně dvě polévkové lžíce. Podle konzistence se podobá želé nebo medúze. Korková barva se může mírně lišit. V některých případech jsou přípustné malé nečistoty krve..

Ne všechny ženy si všimnou výtoku korku. U každé těhotné ženy mohou být prekurzory porodu individuální - někdo začne vytahovat žaludek, někdo vytéká voda, někdo si všimne průchodu sliznice. Kromě vidění samotné želé podobné hmoty nelze pozorovat průchod sliznice. To znamená, že pokud odešla na záchod a žena ji necítila, pak těhotná žena nemusí vědět, že porod začne brzy. V některých případech hlen z děložního čípku listy spíše v částech než v celku.

Jak vypadá sliznice s fotografií

Co je sliznice znázorněná na obrázcích níže:

Sliznice každé ženy může vypadat jinak. Je však možné jej charakterizovat běžnými znaky:

 • Konzistence. Nejčastěji korek vypadá jako želé nebo želé. Hustota takové hmoty je poměrně silná, takže sliznice připomíná hrudku. Tvar je také způsoben skutečností, že sekrece krční sliznice je ve válcovém cervikálním kanálu. V některých případech se může konzistence měnit ve více tekutém směru a korek může vyjít po částech - pak bude připomínat rozmazaný výtok sliznice..
 • Velikost. Přibližný objem korku je 50 ml a jeho velikost nepřesahuje 2 cm. Pokud si těhotná žena všimne ve velkém množství sliznice, nemusí to být korek, ale příznaky zánětlivého nebo infekčního procesu. Je to malá velikost a želatinová hmota, která vám umožňuje nezaměňovat zátku s jinými sekrecemi.
 • Barva. Barva sliznice se může lišit. Přirozená barva sekrece děložního čípku je transparentní až bělavá žlutá. Povoleny jsou také změny ve směru hnědých odstínů. Tento parametr plug pro každou ženu může být individuální, proto univerzální kritéria neexistují. Změna barvy je vysvětlena vlastnostmi průběhu těhotenství a zdravotním stavem ženy. Pokud v průběhu přenášení dítěte došlo k nějaké nemoci, může to ovlivnit složení a konzistenci hlenu. Normální jsou považovány za žlutou průhlednou hmotu a hnědý hlen. Je však nutné vědět o patologických stavech, aby bylo možné v kritických případech rychle konzultovat lékaře. Korek tmavé nebo nasycené barvy by měl upozornit. Nepřirozený nebo jasný odstín může být důkazem patologií, například výboje placenty a hrozby potratu. Světlá šarlatová zátka, ve které je přítomno velké množství krve, je také špatným příznakem a vyžaduje okamžitou lékařskou péči. Takové podmínky jsou zvláště nebezpečné, pokud ještě zdaleka nenarodily. Normálně by sliznice měla zmizet pár dní před narozením dítěte.

Funkce sliznice

Nejsrozumitelnější funkcí sliznice je ochrana otevření děložního hrdla před infekcí. Jeho antibakteriální vlastnosti a mukózní konzistence jsou skutečně spolehlivou překážkou pro různé mikroby, díky nimž se embryo bezpečně vyvíjí.

Kromě toho sliznice plní funkci mechanické ochrany. Například spermie po nechráněném pohlavním styku nebo bazénové vodě nemohou vstoupit do dělohy. Antibakteriální vlastnosti sliznice jsou užitečné jak pro patogenní mikroorganismy, tak pro udržení správné rovnováhy přirozené mikroflóry.

Dokud sliznice nezmizí, může žena klidně vést svůj obvyklý životní styl. Když hlen odejde, děloha se stane nechráněnou a žena musí být opatrná, aby nekoupala na otevřené vodě, ne se dlouho koupat, aby byla více pozorná na své zdraví.

Proč korek jde a jak dlouho před dodáním

Doba odtoku korku závisí na různých důvodech. Tento proces je ve většině případů fyziologický a dochází k němu několik dní před narozením kvůli kombinaci několika okolností. Hlavní roli v procesu vypouštění korku mají hormonální změny. Jeden z ostrých skoků je zaznamenán v 38 týdnech těhotenství - od té chvíle by se žena měla připravit na korek a další harckerky raného porodu. Důvody, které mohou vést k výtoku sliznice, jsou následující:

 • Změna hormonálních hladin. Po celou dobu těhotenství byl produkován progesteron, který přispíval k těsnému uzavření děložního hrdla. Po 38 týdnech se tento hormon nevytváří, takže děložní hrdlo změkčuje a jeho pomalé otevírání vede k prolapsu.
 • Výtok plodové vody automaticky vede k odmítnutí sliznice. Napětí svalů vagíny nebo naopak jejich relaxace. Například během sprchy nebo intenzivního sexu.
 • Kontrakce. V tomto případě sliznice odejde těsně před porodem, což se stává docela často.
 • Gynekologické vyšetření. Korkový výstup spuštěný mechanickým vniknutím.
 • Infekční choroby v oblasti gynekologie, jako je kolpitida nebo drozd, které se často vyskytují u těhotných žen. V tomto případě může být zástrčka předčasná a pacient musí naléhavě navštívit lékaře.

Průchod sliznice tedy může začít čekat po 38 týdnech. Nejčastěji k tomu dochází několik dní před dodáním. Tento ukazatel je pro každou ženu individuální a nezávisí na počtu předchozích těhotenství a porodu. U vícedarých a primiparousů dochází k východu korku přibližně stejným počtem dní před událostí a je doprovázeno stejnými znaky. Jediný rozdíl je v tom, že u těhotných žen bez těla je průměr děložního hrdla užší a stěny kanálu jsou poměrně husté. Z tohoto důvodu je korek držen silnější a častěji odchází v částech nebo s uvolňováním pruhů krve. Ženy, které již porodily, mají elastický povrch děložního hrdla. Epitel se protahuje dobře, takže sliznice často odchází zcela a bez krve. Fyziologicky by proces korekového výboje měl být bezbolestný.

Pokud si všimnete, že korek ustoupil, není nutné rychle jít do nemocnice. Pro klidná setkání můžete mít od několika dní do několika týdnů volného času.

Co dělat, když je odstraněna sliznice

Pokud cítíte změnu množství vypouštění, musíte se rozhodnout, o co jde. Pokud je výtok sliznicí a nemá známky patologie, musí těhotná žena počkat několik dní, než se přirozeně začne proces porodu. V některých případech může být sliznice zaměněna s výtokem plodové vody. Bezvodé období je pro dítě velmi nebezpečné, a proto když žena vypouští vodu, potřebuje naléhavou hospitalizaci. Můžete odlišit jeden stát od jiného podle několika kritérií:

 • Čas odjezdu. Korek odchází několik dní před porodem a voda často opouští přímo v procesu porodu. Zpravidla se při odtoku vody zesilují kontrakce. Pokud je žena v tomto období doma, musí pochopit, že porod začíná. Když je korek odstraněn, celkový zdravotní stav a frekvence kontrakcí v děloze se nemění.
 • Barva. Sliznice může mít bílý, žlutý, hnědý odstín a malé pruhy krve. Amniotická tekutina by měla být průhledná, ale v patologických situacích se změní na žlutozelenou.
 • Konzistence. Sliznice je hrudka želé a plodová voda je tekutina unikající z vody.
 • Periodicita. Hlenová zátka se může okamžitě uvolnit zcela nebo několikrát po částech. Amniotická tekutina neustále vytéká, žena si všimne mokrého spodního prádla, rychlé plnění denních polštářků, zvýšené vylučování během kašle.

Proces vypouštění korku může být doprovázen následujícími příznaky:

 • kreslení a bolavé bolesti v podbřišku;
 • nepohodlí
 • mokré spodní prádlo nebo rychlé plnění podložky.

Pokud se po odstranění korku vaše zdraví nezhorší, musíte počkat na přirozený nástup porodu. Pokud máte bolesti nebo zvýšené kontrakce, musí žena naléhavě navštívit lékaře. Sliznice z děložního čípku zanechává absolutně všechny těhotné ženy. Můžete pozorně sledovat a čekat, až se tato událost dozví o bezprostředním přístupu k porodu. Ženy, které tvrdí, že neměly zástrčku hlenu, si to nevšimly..

Pokud si všimnete, že sliznice je pryč, lékaři doporučují tyto tipy:

 • Nepoužívejte koupel, zvláště horké. Zkuste několik dní před porodem použít pouze sprchu. Užitečné jsou také omývání odvarem léčivých bylin (heřmánek, měsíček, dubová kůra) nebo manganistanu draselného..
 • Od chvíle, kdy korek odejde, neplavte v bazénech nebo na otevřené vodě ani nesedejte v chladu..
 • Zkuste se zdržet sexu nebo to dělat opatrněji.
 • Věnujte zvýšenou pozornost osobní hygieně - vyměňte spodní prádlo častěji, umyjte se speciálními hygienickými výrobky a zabraňte infekci v oblasti genitálií.
 • Buďte pozornější a sledujte další předchůdce porodu - vypouštění vody, četnost práce. Pokud existuje několik příznaků práce, musíte jít do nemocnice.
 • Připravte se na cestu do nemocnice předem. Nyní již víte, že se to stane dostatečně brzy, takže si udělejte čas a sbírejte věci a dokumenty.

Co potřebujete vědět o oddělení sliznice

Poškození cervikálního kanálu se může změnit v obecných statistických případech. Například sliznice se zbarví červeně v důsledku zánětu nebo loupání ze stěny děložního hrdla. Množství husté tekutiny, což je sliznice, je poměrně malé - stejné jako při normální ovulaci vylučuje cervikální sekreční vrstvu.

Oddělení sliznice je přirozený fyziologický proces. Označuje začátek hormonální úpravy a nevyžaduje lékařský zásah.

I když sliznice vyšla, dítě je díky husté membráně močového měchýře spolehlivě chráněno v lůně. Pokud je amniotická membrána poškozena, riziko infekce je extrémně vysoké. V tomto případě nouzová hospitalizace a porod.

Měli byste si být také vědomi nebezpečných případů, ve kterých se musíte dát pozor a nechat se konzultovat s odborníkem:

 • jeden z případů je, když si pletou sliznici a plodovou vodu. Hlavní rozdíl ve pocitech spočívá v tom, že plodová voda neustále teče a objem sliznice obvykle nepřesahuje 50 ml. S jakýmkoli napětím v břišních svalech začne voda pronikat intenzivněji. V tomto případě je nutná okamžitá hospitalizace..
 • Zhoršení korku dlouho před očekávaným datem porodu může naznačovat patologie, například placentární narušení nebo předčasný porod.
 • Když je výtok z korku doprovázen uvolněním světlé šarlatové krve. S vyšší pravděpodobností není tento proces normální, protože oddělení sliznice by mělo probíhat bez krvácení.

Během těhotenství, korek listy v částech

Může korek vypadnout po částech

Proč korek během těhotenství odchází po částech nebo v celku.

Budoucí matky se obávají všech otázek týkajících se porodu. Ženy, které čekají na svého prvorozeného, ​​se často ptají, proč korek během těhotenství po částech zanechává. Na tuto otázku odpovíme v našem článku..

Proč potřebuji korek během těhotenství?

Mucus plug je přirozenou obranou ženy před vnějšími nepříznivými účinky. Zabraňuje pronikání patogenních bakterií do děložní dutiny.

Kanál děložního čípku (děložního čípku) má obvykle hlen. Podporuje pronikání spermií do děložní dutiny a chrání je před bakteriemi. Během těhotenství se zvyšuje množství sliznice a mění se její struktura. Hormon progesteron se podílí na tvorbě korku. Všechny tyto změny jsou nezbytné k ochraně nenarozeného dítěte před infikováním infekcemi, které mohou proniknout do děložního čípku. Proto je korek nutností pro plod. Je z velké části zodpovědná za jeho zdraví..

Co je korek?

Normálně je sliznice šedo-žlutá sraženina hlenu, ve které jsou pruhy krve. Viskozita této látky se v posledním trimestru snižuje.

Před narozením korek vychází z děložního čípku. Žena ji může objevit při používání toalety nebo na spodním prádle. Sraženina může vyjít najednou nebo stát po částech několik dní. V druhém případě lze výtok z korku považovat za normální výboj. Poměrně často se žena od porodníka dozví, že dopravní zácpa ji již opustila.

Když si žena všimla známek korku, může si být jistá, že proces přípravy na porod začal. Krk se postupně otevírá a vyhlazuje. Těhotná žena může cítit kontrakce dělohy. Jsou slabé a lehké, takže je také velmi snadno chybět. Děloha se stahuje, což vede k opuštění sliznice před dodáním.

Někdy sliznice nepřichází k samému narození, což je považováno za normální. U některých žen dochází k jejímu oddělení v době porodu. Tato funkce neovlivňuje samotný proces..

Co dělat po korku

Odchod korku nebo jeho částí neznamená, že by těhotná žena měla chodit do porodnice. Porod může začít po 3 týdnech nebo po několika hodinách. Všechno je zde individuální..

Těhotná žena by měla pečlivě sledovat její stav. Nezapomeňte, že korek je malý kousek hlenu. Jeho odmítnutí není doprovázeno únikem krve. Pokud se tekutina a hlen vylučují ve velkém množství společně s krví, pak by nastávající matka měla okamžitě konzultovat gynekologa.

Mnoho žen si nevšimne oddělení korku. Pokud slizniční výtok přechází po částech, nemusí jim těhotná žena připisovat žádný význam. Někdy je korek oddělován v malých porcích na několik dní, přičemž na spodním prádle zůstávají hnědé stopy.

Když korek vyjde současně

Nejčastěji se to děje v následujících případech:

 • velké dítě;
 • nadměrné zvýšení hladin estrogenu;
 • nadbytek plodové vody.

Pokud korek vyjde úplně najednou, vypadá to jako kus hlenu s hnědými pruhy. Jeho průměr je přibližně 1,5 cm.

Oddělení korku může být doprovázeno bolestivými bolestivými pocity. Dolní břicho ženy je mírně bolestivé, jako při příští menstruaci. V tomto případě se těhotná žena musí připravit na porod a sbírat věci.

Preventivní opatření po korku

Pokud má žena korek nebo jeho část, musí dodržovat některá preventivní opatření. Je důležité si uvědomit, že dítě v lůně může infekci snadno chytit, protože sliznice ji již nechrání. Nastávající matka proto nemůže plavat v bazénech a rybnících. Koupel by také neměl.

Hlenová zátka s jasnou krví je nebezpečný signál. Pokud odešla dříve než 14 dní před plánovaným porodem, měla by se žena poradit s lékařem, aby se zabránilo předčasnému porodu. Normálně by krev a tekutina neměly doprovázet výstup korku. Pokud se objevily, pak to znamená začátek porodu (normální nebo patologický). V takovém případě byste měli okamžitě jít k porodníkovi..

Kork se rozkládá po částech!

Slyším z celého srdce

Dotkněte se jazyka

Dětské alergie: to, co potřebujete vědět?

Dětská výživa v pavoucích. Co o nich víš?

Soutěž „V jazyce štěstí“

Zkušební jízda dětské biopotraviny. Přečtěte si recenze!

Získejte zdravé občerstvení pro děti starší 1 roku

Nevěděli jste o hmyzu.!

Máma jde na studijní stezku

Encyklopedie hmyzu: nejzajímavější

Chutné a zdravé občerstvení pro děti

Tady jsou, vzácné pruhy! Co dělat dál?

Související příspěvky k tématu „Cork se pohybuje po částech!“

Může korek vypadnout po částech?

Může korek vypadnout po částech?

Dětské alergie: to, co maminka potřebuje vědět?

A co jsi udělal za 2 roky?

Děti v klecích. jak v Londýně chodili děti 30. let

Mucus plug a jeho výstup

Budoucí matky se často obávají, zda zamění výstup sliznice s výtokem plodové vody. Odborníci říkají, že je velmi obtížné tyto procesy smíchat..

Co je to sliznice

Od chvíle, kdy žena otěhotní, začne její tělo všemi možnými způsoby chránit budoucí dítě.

Jednou z možností takové ochrany je vytvoření sliznice. S nástupem těhotenství začínají děložní žlázy pod vlivem hormonů vylučovat hlen. Tato látka se hromadí v děložním čípku a tvoří sraženinu.

Slizniční zátka „ucpává“ vstup do děložního čípku, čímž chrání dítě před možnou infekcí a patogeny zvnějšku.

Kdy čekat na ukončení sliznice?

Neexistuje žádná přesná časová osa, kdy by měla jít sliznice.

Určitě k tomu dochází v pozdních stádiích těhotenství, protože výtok z korku naznačuje, že se děloha otevírá a stahuje, čímž se připravuje porod dítěte..

Korek ale může odejít 1-5 dní před porodem, týden nebo pár týdnů, stejně jako spolu s plodovou vodou, tedy již v první fázi porodu. Všechny tyto možnosti jsou v rámci normálních limitů..

V převažujícím počtu případů korek odchází po 38 týdnech těhotenství.

Odchází korek nebo uniká plodová voda? Jak rozlišovat?

V první řadě má korek a plodová voda různou konzistenci: slizný korek sestává z želé podobného hlenu a voda je tekutá a vodná.

Pokud se korek rozpadne po částech, objeví se slizniční výtok. Pokud voda vytéká, objeví se na plátěném prádle a případně na prostěradlech mokré skvrny.

Korek může mít průhlednou barvu, ale nejčastěji má odstín - nažloutlý, nahnědlý, růžový a může mít také pruhy krve. Amniotická tekutina musí být průhledná.

Po vypuštění plodové vody brzy začne bolest při práci. Poté, co korek prošel, práce nezačne.

Co znamenají krvavé pruhy??

Protože korku předchází začátek otevírání a kontrakce děložního čípku, mohou do hlenu pronikat krevní pruhy. Důvodem je skutečnost, že s úpravou děložního čípku mohou malé krevní cévy - kapiláry - prasknout. To by vám nemělo způsobit žádné vzrušení..

Pokud je výtok z korku doprovázen krvácením nebo pokud si v odstraněném korku všimnete hodně jasně červené krve, okamžitě vyhledejte lékaře..

Co dělat, když korek spadne?

Korek ve většině případů neznamená, že porod začne okamžitě. Pokud máte dopravní zácpu, nepropadejte panice, zavolejte lékaře nebo jděte do nemocnice.

Buďte v klidu, začněte pozorněji poslouchat signály svého těla, očekávejte, že plodová voda odtéká.

Je dítě zranitelné bez sliznice?

Poté, co korek prošel, je dítě stále chráněno amniotickými membránami a plodovou vodou, takže byste se neměli bát. Dítě ztrácí ochranu před vnějšími infekcemi teprve poté, co plodová voda vypustí.

Ale po opuštění korku se těhotným ženám doporučuje plavat v otevřených rybnících a bazénech a raději se raději sprchovat než koupat..

Kdy začne porod poté, co je korek prázdný?

Neexistují žádná přesná data, kdy začne práce po uplynutí korku. Toto je velmi individuální proces..

Korek může odejít pár týdnů před narozením dítěte, nebo může jít přímo během porodu.

Hlenová zátka během těhotenství: pro ty, kteří čekají, a pro ty, kteří čekali

Před těhotenstvím má většina dívek jen malou představu, jak dítě porodit a porodit. To znamená, že si samozřejmě dokážou představit pěkně kulaté břicho, ale mají jen velmi malou představu o mnoha fyziologických okamžicích. Například, co je to sliznice během těhotenství a proč je to nutné, a co je nejdůležitější - proč se každému tolik záleží, když odejde.

Tato otázka se samozřejmě začíná obávat všech budoucích žen, které se blíží ke konci těhotenství, a poté doktoři slyší četné otázky: „Mám 38 týdnů těhotenství, korek prošel, co mám dělat?“ nebo „Co se stane, když si nevšímám, kdy se korek rozpadne?“ Ano, a po poslechu různých příběhů se ženy začnou bát toho, co dělat, když korek spadne a porod nikdy nezačne... Pojďme nejprve na první.

Co je korek během těhotenství??

Hlenová zátka je sraženina viskózního hlenu, podobná syrovému vaječnému proteinu, který se tvoří u těhotných žen v děložním čípku. Korek je tvořen pod vlivem hormonů přibližně na konci 1 měsíce těhotenství, kdy je vajíčko plodu implantováno do děložní dutiny: v tomto okamžiku děložní čípek změkčuje, bobtná a vyplňuje děložním hlenem produkovaným buňkami děložního hrdla. S každou ovulací zahušťuje a vytváří docela hustou sraženinu, která blokuje vstup do dělohy.

Sliznice během těhotenství, stejně jako všechno v přírodě, má svou vlastní funkci: chrání tělo ženy (což je v tomto období velmi zranitelné) před různými infekcemi, například při koupání v rybníce.

Na konci těhotenství je však hormonální estrogen aktivně produkován v těle ženy, pod vlivem kterého hlen změkne, a korek před porodem vyjde sám - porod žen ví, že to je signál vstupu procesu porodu do aktivní fáze.

Odchod korku může být stimulován nejen přírodními hormonálními příčinami, ale také vaginálními vyšetřeními gynekologa - děloha reaguje hladkým svalovým tónem a vytlačuje korek ven. Kromě toho může vyjít jako jediná gelovitá viskózní sraženina nebo kus asi 1 až 2 polévkových lžic (nebo 1,5 cm v průměru) a postupně během několika dnů ve formě skvrn, podobně jako na začátku nebo na konci menstruace..

Jak vypadá korek během těhotenství? Někdy je docela obtížné rozlišit od běžných vaginálních sekretů, protože jak jeho viskozita, tak i barva se mohou lišit. Hlen má obvykle nažloutlou růžovou barvu nebo je obvykle bezbarvý. Ženy, které porodily, říkají, že sliznice vypadá jako želé nebo medúzy.

Mohou v ní být pruhy krve před porodem (s tím není nic špatného, ​​krev v zátce se objevuje z prasknutí kapilár praskajících tlakem při otevření dělohy), ale pokud v zátce uvidíte nejen krvavé pruhy, ale spíše znatelné množství krve - to může být známkou narušení placenty. V každém případě je lepší poradit se s lékařem, zejména pokud korek během těhotenství prošel mnohem dříve.

Jak se korek před dodáním

Mimochodem, jak dlouho by měl korek během těhotenství zmizet? Otázka je samozřejmě individuální: tuto chvíli si možná ani nevšimnete, protože k narození dojde s plodovou vodou nebo možná korek odejde předem (což je důvod, proč některé ženy mají otázku, zda korek vždy odchází před porodem).

Lékaři se domnívají, že normální korek během těhotenství by se neměl odchýlit dříve než 2 týdny před datem doručení.

Výtok z korku je jedním ze tří hlavních předchůdců porodu, spolu s rostoucími pravidelnými kontrakcemi a odtokem plodové vody. Ale jak jste již pochopili, může trvat několik hodin nebo několik dní od okamžiku, kdy korek odejde, až do začátku porodu. V každém případě o tom musíte informovat svého porodníka-gynekologa - budete vyšetřeni a případně okamžitě umístěni na předporodní oddělení.

Nejčastěji se korek během těhotenství odejde během ranní sprchy nebo na toaletu: možná ani nemáte čas vidět nic, ale cítíte, jak něco vyšlo z vagíny. Pokud k tomu dojde v jiné situaci, určitě si všimnete bělavého, nažloutlého, narůžovělého nebo béžového hlenu na povlečení nebo prostěradle.

Korek v těhotenství odešel: co dělat?

A přesto, jak korek odchází během těhotenství? Zjistit, že to není vždy snadné, je lepší, aby se žena soustředila na své vlastní pocity. Pokud máte dlouhou dobu a měli byste rodit brzy, dávejte pozor, pokud najednou pocítíte mírné otřesy bolesti, nějaké napětí a bolest v tahu v podbřišku.

Takto ženy v porodu popisují proces výboje korku před porodem. Po tomto, bolesti bolesti a tahání jsou možné, podobné těm, které obvykle doprovázejí menstruaci. Obvykle tyto bolesti plynule přecházejí do kontrakcí. Pak je to začátek práce.

Stále však nemá smysl spěchat do nemocnice: ujistěte se, že intenzita a pravidelnost kontrakcí - když se interval mezi nimi zkrátí na 10 minut, můžete již jít. A pokud je interval mezi kontrakcemi delší, nejsou samy o sobě příliš intenzivní a nezpůsobují přílišnou nepříjemnost pro budoucí matku - neměli byste si pospíšit, je lepší se připravit na nemocnici, například se ujistit, že věci jsou shromažďovány, zkontrolovat všechny důležité dokumenty, osprchovat se.

Jednoduše se koupat, pamatujte - od chvíle, kdy korek vyšel během těhotenství, je pro vaše tělo obtížnější odolat infekci porodního kanálu (mimochodem, to je jeden z argumentů odpůrců porodu ve vodě). To však neznamená, že vaše dítě je nyní bezbranné..

Konec konců má také plodovou vodu, která má mimo jiné také ochrannou funkci. Pokud tedy korek již odešel a porod ještě nezačal, není s tím nic špatného, ​​prostě byste se nyní neměli koupat ve vaně, bazénu nebo jezírku a měli byste pečlivě zvážit osobní hygienu, často vyměňovat spodní prádlo a ložní prádlo.

Pokud jste se nevzdali intimního života ani v tak pozdějším termínu, budete to muset udělat poté, co korek prošel, protože infekce se může snadno dostat z vagíny do děložní dutiny.

Proto v případě výtoku korku během těhotenství nemějte rozruch a paniku: máte čas se řádně připravit a naladit, dát dohromady, poučit příbuzné.

V jakých případech musíte navštívit lékaře?

Odloučení korku během těhotenství není důvodem ke spuštění u gynekologa. To neznamená, že celou tu dobu jste byl zbaven bariéry, která chrání plod před infekcí v lůně. S největší pravděpodobností stále vyšla, ale jednoduše jste si toho nevšimli. A pokud se ani nedostanete ven, vyjde to s plodovou vodou nebo již v procesu porodu.

Situace je vážnější, pokud si myslíte, že korek již odešel, ale ve skutečnosti amniotická tekutina, která je obvykle zcela průhledná a bezbarvá, odešla a konzistence je mnohem tenčí než sliznice během těhotenství. Pocity korkových výtoků byly podrobně popsány výše, ale co se vyznačuje únikem plodové vody (plodové vody)?

To se děje relativně neustále a množství vypouštění se zvyšuje s určitým tlakem na lis, například kašel. Chcete-li se vyhnout možným komplikacím během těhotenství, měli byste o svém stavu informovat svého lékaře..

Také důvod k opatrnosti - to je korek odcházející dříve než 2 týdny před lékařem stanoveným během vyšetření pomocí ultrazvukového vyšetření termínu porodu. Možná je to předčasné narození, je to možné - odloučení placenty, v každém případě se nemůžete dlouho táhnout, musíte jít do nemocnice.

Dalším důvodem konzultace s lékaři je hojná sekrece hlenu tekuté konzistence s velkým množstvím světlé šarlatové krve: obvykle je korek odstraněn před porodem a není doprovázen krvácením.

Mimochodem, během těhotenství informujte lékaře o všech propouštěních, včetně korkových vypouštění - to pomůže sledovat průběh těhotenství a vyjasnit odhadované datum narození.

Nyní, když už víte hodně o sliznici během těhotenství, zaprvé ji nebudete zaměňovat s ničím a za druhé, pravděpodobně budete vědět, co dělat, pokud zátky již odešly, a zatřetí nebudete panikaření a nervozita.

Nezapomeňte, že porod je přirozený, přirozený proces a ženské tělo si jistě poradí s tak těžkým a zodpovědným úkolem.

Když korek vyjde - jak rozumět, pocity, co dělat

Jedním z těchto příznaků včasného porodu je oddělení a výtok sliznice. Většina nikdy o tomto jevu neslyšela, dokud se s ním osobně nesetkali..

Jak vypadá? Jaké jedinečné funkce lze zvýraznit? Jak jde korek, jaké pocity doprovází tento proces? Kdy porodit, pokud je korek odstraněn během těhotenství? Odpovědi na tyto otázky níže v článku.

Co je korek

Na konci posledního trimestru se každá budoucí matka seznámí s konceptem „korek během těhotenství“.

Pro většinu to není známé a je často doprovázeno obavami a spekulacemi. Nastávající matka okamžitě přemýšlí o tom, co tato struktura je a proč je potřebná..

Sliznice je hrudka želatinové látky. Ve svém jádru je to hustý hlen, který blokuje vstup do děložní dutiny. Jeho hlavní funkce je ochranná.

Zabraňuje vstupu infekcí, bakterií a jiných cizích těles do dělohy. Tato bariéra se začíná tvořit od okamžiku početí a přetrvává po celé perinatální období..

S blížícím se porodem se tato formace odděluje a opouští tělo a otevírá vstup do dělohy.

Symptomatologie procesu, vzhled výboje a doba trvání se u každého liší. Ne všechny ženy našli korek samy o sobě, takže se nebojte, pokud to vůbec nebylo.

Jak rozlišit vaginální výtok od korku

Aby bylo možné odlišit vaginální výtok od korku během těhotenství, musíte vědět, jak vypadá.

Mnoho budoucích tvrzení tvrdí, že je téměř nemožné zaměnit tyto 2 jevy kvůli zjevné vizuální odlišnosti.

Někteří si nevšimli žádné změny v povaze vaginálního výboje..

 • tlustý;
 • hustý;
 • umístěné v děložním čípku;
 • barvy mléčné až nahnědlé.

Zpravidla ženy korek snadno určují.

Pokud to nebylo nalezeno, je pravděpodobné, že to vyjde přímo při narození dítěte.

Zvukový signál byste měli vydávat pouze v případě, že výboj sestává z krve a je provázen bolestí. Všechno ostatní je variantou normálního vývoje procesu.

Jak vypadá korek?

Vzhled želatinové hrudky před dodáním lze určit až po jejím uvolnění. Jedná se o kulatý útvar hustého hlenu..

Barva je různá, od světle hnědé. Často obsahuje krevní kapičky, struny nebo je zcela narůžovělý..

Je důležité vědět, že vzhled hrudky je individuální. Nepřijatelná je zcela červená krevní barva hlenu.

Cork Trvání

Neexistují žádné přísné časové limity pro ukončení dopravní zácpy. K tomuto procesu zpravidla dochází přibližně 2-3 týdny před dodáním.

Pro některé to může jít na měsíc nebo přímo v den narození. To není odchylka.

Je důležité pochopit, že únik korku je velmi individuální proces..

Možné onemocnění během vypouštění korku

Ve většině případů je tento proces asymptomatický. Vyvstává tedy otázka, jak pochopit, že korek ustoupil.

To se obvykle děje ráno během záchodu. Žena ve spodním prádle objeví dostatečně velké množství sliznic.

Pokud odpovídají načasování výtoku a vzhledu, pak stojí za to mluvit o tom, že slizniční bariéra opustila děložní hrdlo.

Někdy může být tento proces doprovázen mírnými tažnými pocity v dolní části břicha, ale nepřináší ženě těžké nepohodlí..

Příznaky, při kterých musíte co nejdříve navštívit lékaře:

 • silná bolest v břiše;
 • velké množství krve;
 • nevolnost;
 • zvracení
 • ztráta orientace v prostoru;
 • ztráta vědomí.

Nebezpečí otevření korku příliš brzy

Někdy se stává, že tato formace opouští tělo mnohem dříve, než je datum splatnosti. Toto je alarm, který vyžaduje okamžitou hospitalizaci..

Předčasné uvolnění ochranného hlenu je považováno za období těhotenství kratší než 37 týdnů. Ve všech případech to nenaznačuje možnou patologii, ale někdy začíná časné předčasné narození..

Musíte vědět, co dělat, pokud korek odešel brzy:

 • uklidnit se a zabránit panickým útokům;
 • co nejdříve navštívit lékaře;
 • v případě potřeby jděte do nemocnice.

Proč musíte sledovat vzhled odletého korku

Korekce je považována za průhledný korek, různé odstíny od mléčné až nahnědlé. Závisí to na individuálních vlastnostech těhotného těla..

Přestože je tento proces fyziologický a nepřekračuje normu, lékaři jsou vždy žádáni, aby hlásili, kdy k němu došlo a jaký byl hlen..

To je důležité, protože vzhledem ke vzhledu lze poměrně přesně předpovědět, kdy dojde k porodu..

Známkou toho, že k narození dítěte dojde v příštích několika dnech, je přítomnost krvavého šíření v hlenu.

Co dělat po propuštění kusu hlenu

Poměrně často, když objevil korek, paniku ženy a neví, jak postupovat. Musím běžet do nemocnice nebo zůstat doma, sdělit lékaři, zda je možné se přestěhovat? Tyto a mnoho dalších otázek trápí nastávající matku.

Průchod ochranné zátky z ženské vagíny je předzvěstí blízkého počátku procesu porodu.

Incident musí být okamžitě oznámen lékaři. Na základě doprovodných symptomů bude schopen odhadnout, kdy čekat na doručení a jak postupovat.

Co lze udělat:

 • sledovat další stav těla;
 • osprchovat se;
 • analyzovat pravidelnost a časový interval mezi děložními kontrakcemi, pokud byly zahájeny;
 • sbalit;
 • zkontrolujte potřebné dokumenty.

Co nelze udělat:

 • vykoupat se;
 • vstříkněte do vagíny drogy nebo cizí tělesa;
 • zvedat těžké předměty;
 • zapojit se do nadměrné fyzické aktivity.

Doporučení pro těhotné ženy po korku

Jakmile ochranný hrudek odejde, je nutné dodržovat základní doporučení a pravidla ve 3. trimestru těhotenství:

 1. Zajistěte správný psycho-emoční postoj. Musíme se pokusit zbavit strachu, který se objevuje u každé těhotné ženy. Porod je normální fyziologický proces, který je koncipován přírodou. Stojí za to nahradit všechny negativní postoje pozitivními, studovat pozitivní příklady snadného doručení.
 2. Zajistěte dobrou výživu. To je důležité nejen na cílové čáře před narozením dítěte, ale také po celou dobu nitroděložního vývoje. Zdravotní stav matky a dítěte do značné míry závisí na užitečnosti stravy.
 3. Zapojit se do přípustných tělesných cvičení a gymnastiky pro těhotné ženy. Po zastavení korku byste měli věnovat pozornost dýchacím formám tréninku..

Oddělení a výstup hrudky není příčinou odpočinku postele. Proto se nemusíte zcela omezovat od obvyklého způsobu života.

Pokud to celkový stav těla dovolí, nestojí za to drasticky omezovat vaše studium.

Vždy musíte mít s sebou dokumenty a telefon, abyste dlouho očekávaný proces porodu nepřekvapilo.

Kdy začne porod?

Přesné datum dodání zpravidla po určení korku nelze určit. Je individuální pro každou ženu a závisí na řadě faktorů..

Věk matky, hmotnost nenarozeného dítěte, jaký druh narození v řadě, dědičnost ovlivňuje rychlost narození dítěte.

Obvykle se vyskytuje během několika týdnů po uvolnění hrudky..

Příznakem rychlejšího začátku porodu jsou krevní pruhy ve sliznici..

Po tomto příznaku zpravidla žena přijde následující den do nemocnice - dva. Avšak i při této symptomatologii může dítě sedět v lůně další týden.

Pokud plodová voda po sliznici zanechala, návštěva perinatálního centra nemůže být odložena. To je signál, že porod již začal a setkání s dítětem je blízko.

Pravděpodobnost brzkého porodu po korku je vyšší u vícečetných žen.

Separace a odchod děložní obrany je proces, který je fyziologický a normální v posledních týdnech perinatálního období. Toto je znamení, které informuje, že dítě již zahájilo cestu a brzy se uskuteční dlouho očekávané setkání..

Nebojte se tohoto jevu a paniky. Je důležité informovat lékaře včas a dodržovat obecná doporučení pro ženy před porodem.

Pokud korek odešel příliš brzy a je doprovázen alarmujícími projevy, hraje při udržení těhotenství a zdraví nastávající matky rozhodující roli rychlost přístupu k odborníkům..

Užitečné video: jak zmizí sliznice

Vyloučení sliznice před dodáním

Ženy, které očekávají prvorozené, se zájmem o příběhy o porodu s přítelkyněmi o tom, jak vody odcházejí před porodem.

Mnohem méně konverzace jde o korek.

To není překvapivé, protože některé ženy v práci nepředpokládají ani její existenci, a ještě více - roli této slizniční formace během těhotenství.

Ačkoli u ostatních žen je únik korku jasným znakem blížícího se porodu.

Navíc, jeho barva a konzistence může říci o charakteristikách práce.

Mucus plug v těhotenství

Během prvního měsíce těhotenství oplodněné vajíčko migruje do dělohy a embryo se přichytí ke zdi.

V této době se hormonální pozadí dramaticky mění a pod vlivem těchto biologicky aktivních látek se v děložním čípku hromadí hlen. Tohle je korek.

Její úlohou je chránit vnitřní prostředí reprodukčních orgánů žen, kde se vyvíjí její plod, před různými nepříznivými faktory, infekcemi.

Hlen obsahuje speciální látky, protilátky, které mohou zabít patogeny z nižšího reprodukčního systému..

Přetrvává až do samého konce gestačního období. Když děložní čípek začne měnit tvar, hladký a otevřený před porodem, korek opouští genitální trakt.

U žen se to děje v různých časech: v některých - přímo na začátku porodu, v jiných - několik týdnů před narozením dítěte.

Kdy korek odchází během těhotenství

Pokud korek odešel ve 40. týdnu těhotenství, pak všechno pokračuje obvyklým způsobem a plodová voda může brzy zmizet.

Ačkoli k tomu nemusí nutně dojít současně, u mnoha žen plodová voda postupně uniká.

Pokud bublina náhle praskne, žena si nejspíš nevšimne korek - vyjde s vodou. V ostatních případech hlen vychází v jedné sraženině nebo po částech..

Budoucí matky jsou často trápeny otázkou, zda v průběhu těhotenství korek odchází, když začíná porod?

K vyprazdňování této sliznice může dojít dříve, za 38 a dokonce 37 týdnů. To neznamená, že vždy začala práce a dítě se narodí předčasně..

Korkový výboj může být vyvolán několika faktory:

1 Gynekologické vyšetření nebo pohlavní styk, který může vyvolat podráždění svalových vláken děložního čípku. V tomto případě hlen ztrácí spojení s děložním hrdlem a listy.

2 Vysokoteplotní akce. To se může stát, pokud se těhotná žena horkou sprchou nebo koupelí - zvyšuje krevní oběh a svaly se napnou..

3 Odchod plodové vody a nástup porodu. S rychlým vývojem událostí zůstává izolace korku žena bez povšimnutí.

4 Nebezpečnou příčinou výtoku ze sliznice je vaginální zánět nebo kolpitida. Jeho příčinou je infekční proces, je pro dítě velmi nebezpečný, protože se může nakazit.

Cork během těhotenství: jak to vypadá?

Těhotné ženy, kterým se podařilo vidět korek, jak odchází, ho srovnávají s medúzou nebo kouskem želé.

Skutečně má gelovou konzistenci. Barva sliznice je světle žlutá, růžová.

Může obsahovat nečistoty z krevních žil nebo malé sraženiny. To je normální, protože výtok korku se často kryje s nástupem cervikální dilatace, která je doprovázena prasknutím malých kapilár.

Alarm může být způsoben pouze výskytem jasně červené krve, protože to může znamenat předčasné oddělení placenty během těhotenství..

V tomto případě musíte do nemocnice co nejdříve jít.

Na fotografii: sliznice před narozením.

Pokud má korek zelenkavý odstín, je možné, že amniotické vody jsou zakalené.

To se může stát v důsledku nemoci budoucí matky během těhotenství, například ARVI. O tom musí být varován lékař..

Je snadné pochopit, že korek ustoupil, protože jeho vzhled nejčastěji nevypadá jako obvyklý výboj.

Ačkoli u některých těhotných žen je její průchod tak pomalý, že se podobá mazanici na začátku menstruace.

Objem hlenu je obvykle asi 1 - 2 polévkové lžíce, ale ženy, jejichž korek se pohybuje pomalu a postupně, to těžko určí. Obzvláště pokud z nich vytéká plodová voda.

Korkový výboj během druhého těhotenství

U žen, které již porodily, má děložní čípek jiný tvar a vlastnosti. Její průsvit je širší než průsvitný a je pružnější a snadněji se otevírá.

Proto se výtok z korku během opakovaného těhotenství vyskytuje nejčastěji současně. Kromě toho v hlenu krevní pruhy ve většině případů chybí.

Těhotné korky by neměly způsobit budoucí panice panice.

V posledních týdnech těhotenství by měla být žena již mentálně připravena na budoucí soudní porod. Měla by být jen trochu pozornější k sobě a ke všem změnám ve svém zdraví.

Hlenová zátka během těhotenství: co dělat, pokud je odstraněna

Během těhotenství se ženské tělo přepne do úplně jiného režimu. Všechny parametry se mění: hormonální pozadí, složení krve a její krevní oběh, srdeční frekvence atd..

Nejprve se zvyšuje množství progesteronu, které tělo připravuje na mateřství. Díky němu se v prvních dnech těhotenství vytvoří v děložním čípku sraženina, která připomíná želé - sliznici.

Bude tam téměř do samého narození, chrání plod a dělohu před infekcí. Její odjezd je považován za první známku blížícího se důležitého okamžiku..

Co je to sliznice

Je přirozenou bariérou mezi světem a dítětem. Korek je hustá hromada hlenu. Jeho produkce je aktivována od prvních dnů po početí. Sliz se hromadí a časem zhoustne. Na konci tohoto období se stane hustým, připomíná želé, aspik.

Sliznice před porodem slouží k ochraně dítěte před infekcemi a škodlivými mikroorganismy, které mohou poškodit budoucí matku nebo plod proniknutím do dělohy přes vaginu, například při koupání.

Její odchod však neznamená, že je dítě zcela zbaveno ochrany. Kromě korku dítěte, plodové vody a ochrany močového měchýře to není tak spolehlivá, ale stále bariéra škodlivých organismů.

Měli byste však být opatrní: například umýt ve sprše, a ne koupat se v koupelně nebo v řekách, jezerech, veřejných bazénech.

Kdy korek vytéká

Za ideálních podmínek se sraženina stane měkkou a odejde 1-2 týdny před porodem. Optimální čas pro její odjezd je 38. týden.

Stává se také, že se to stane o něco dříve nebo několik minut před okamžikem X. Proto v žádném případě nepropadejte panice. Je také třeba si uvědomit, že korek primiparous "sedí" hustší, takže odejde později.

A s opakovaným narozením dochází k odmítnutí o něco dříve. Důvodem je skutečnost, že porodní kanál je mírně se rozšiřující a horší hlen. Proto proudí snadněji.

Pokud došlo k výtoku hlenu, musíte zavolat gynekologa a informovat o tom, co se stalo, podrobně sdělit, jak hlen vypadal, zda měl podezřelý zápach.

K výtoku hlenu nedochází izolovaně nebo samostatně. Brzy poté, nebo krátce před odtržením korku, začnou tréninkové kontrakce, klesá břicho, klesá váha.

Je důležité nezaměňovat odloučenou sliznici s únikem plodové vody!

Jak vypadá „správná“ dopravní zácpa?

Ženské organismy nejsou továrny, takže správná sliznice má proměnlivé vlastnosti. Liší se nejen u různých žen, ale také od těhotenství k těhotenství.

Korek během těhotenství je obvykle beztvarý, není tuhý, ale má gelovou konzistenci. Připomíná malý ořech velikosti a tvaru..

Sraženina je buď zcela průhledná nebo nejasná, připomínající vajíčko bílé. Barva kolísá, je nažloutlá, bělavá, narůžovělá, nahnědlá..

Mohou se objevit malé skvrny krve. Omezený počet z nich je považován za normální možnost z důvodu zranění malých plavidel způsobených zkrácením děložního hrdla.

Zelená nebo žlutá výbojka označuje odchylku od normy. Tento příznak nejčastěji naznačuje hypoxii plodu..

Také by vás měl upozornit nepříjemný zápach. Přílišná konzistence tekutin může naznačovat únik plodové vody. Každý z těchto problémů je důvodem kontaktování gynekologa.

Jak rozlišit únik plodové vody od výtoku ze sliznice

Nezkušené matky mohou zaměnit výtok korku s únikem plodové vody. Pokud je první normální fyziologický proces, pak druhý je nebezpečný patologický stav.

 • korek opouští 3 až 10 dní před datem narození a plodová voda může začít vytékat v kterékoli fázi těhotenství;
 • uvolněný hlen je příznakem blížícího se porodu a voda může přijít v důsledku traumatu, například pádu;
 • pokud těhotenství prochází bez patologií, pak barva výboje je béžová, nažloutlá, nahnědlá, může obsahovat malé množství krvavých žil a vody mají narůžovělý a světle zelený odstín;
 • liší se také konzistencí: první je tlustý, viskózní, mukózní, druhý tekutý, tekoucí, vodnatý;
 • hlen vychází v malých dávkách 10-20 ml během několika dnů, méně často v jedné hrudce a voda neustále vytéká, objem sekrecí se zvyšuje s kašlem, smíchem, kýcháním, chvěním a náhlými pohyby.

Musíte sledovat sebe a své pocity, jakož i povahu výboje. Za den nebo dva se obrázek zcela vymaže.

Pokud existuje podezření na únik plodové vody, bude nutné se poradit s lékařem. Jejich předčasný odchod může naznačovat patologii.

Co cítí žena, když se hlen uzavře

Když korek vyjde, žena je narušena tažením bolesti v podbřišku, v bederní oblasti, křížové kosti. Je to trochu jako pocit na začátku menstruace.

Bolest není silná, rychle prochází a nezpůsobuje značné nepohodlí. Pokud se ve sprše nebo při používání toalety objeví nepříjemné pocity, žena si jich ani nevšimne..

Jak odchází korek u těhotných žen: neexistuje jediný scénář, je vždy individuální. V některých případech hlen vychází v hmatatelných částech. Najdete ji na plaveckých kufrech, každodenním pokládání, plachtách. Je téměř nemožné tento proces nevšimnout..

Někdy je výstup velmi pomalý a pozvolný, žena nepřipisuje důležitost mírně zvýšenému objemu sekrecí.

Stává se, že korek vyjde najednou, například při lázeňských procedurách. Pak se žena cítí, jako by z ní něco vypadlo.

Proč lze detekovat krvavé pruhy

Malé množství krve v korku je normální možností. Důvodem je skutečnost, že na konci těhotenství děložní hrdlo „dozrává“: vynořuje se, zkracuje se, rozšiřuje se.

K tomu dochází za účelem minimalizace a usnadnění cesty dítěte porodním kanálem. Při změně velikosti děložního čípku se však nevyhnutelně zraní malá plavidla

Z tohoto důvodu se vylučuje malé množství krve, jeho inkluze se nacházejí v sekrecích. Ze stejného důvodu hlen zhnědne..

Co dělat, když je korek volný

Žena si všimla, že hlen se pohybuje pryč. Možnosti akce závisí na tom, jak dlouho se to stalo..

 1. Pokud k odmítnutí došlo před 37. týdnem, je to vážný důvod k obavám. To může znamenat, že předčasný porod začíná. Proto je nutné zavolat lékaře a nahlásit, co se stalo.
 2. Pokud k procesu došlo ve 38. týdnu, jedná se o variantu normy. Není třeba se obávat a zvedat lékaře a sanitku na nohy. Při příští návštěvě u lékaře však musí být tento problém projednán..
 3. Pokud se sraženina neodsunula, není třeba se obávat. Možná vyšel dříve, jen nepostřehnutelně. Nebo přijde později, během porodu. Hlen často přetrvává v těle až do kontrakcí.
 4. Pokud červená krev zanechává ve velkém množství spolu s korkem, je nutné zavolat lékaře. Toto je varovný signál označující přerušení nebo prezentaci placenty.

Poté, co korek odešel, je třeba dodržovat některá preventivní opatření:

 • zdržet se koupání ve vaně, lépe se umýt ve sprše, takže riziko vniknutí patogenních bakterií do pochvy je nižší;
 • Nenavštěvujte veřejné bazény a otevřené vodní útvary;
 • když se staráte o intimní části těla, musíte použít mírná neagresivní činidla, měli byste dát přírodní složky;
 • během sexu musíte používat kondomy nebo jiné bariérové ​​metody antikoncepce.

Není třeba panikařit: ani bez ochranné bariéry se dítě nestane zranitelným.

Závěr

Příroda pečlivě chránila dítě před možnými problémy. Amniotická tekutina a membrána plní bariérovou funkci.

Pokud je korek odstraněn, pak skutečné boje mohou začít kdykoli: tuto velmi vteřinu, po několika hodinách nebo týdnu.

Proto musíte využít čas s výhodami a připravit vše, co potřebujete poslat do nemocnice.

Články O Neplodnosti