Hlavní Analýzy

Škytavka plodu během těhotenství

Pravděpodobně nej dojemnějším a nejradostnějším okamžikem, který žena během těhotenství zažívá, je pohyb nenarozeného dítěte. Každá matka se na něj těší a prožívá nepopsatelné pocity této první komunikace s dítětem. Pohyby dětí však mohou matce často způsobit nepříjemné pocity a bolesti a některé dokonce nutí ženy pochybovat, zda je vše v pořádku.

Mnoho žen v pozdějších stádiích (obvykle ve třetím trimestru, ale stává se to dříve) se cítí výraznými rytmickými kontrakcemi plodu. Nejen, že někdy vydrží 10-20 minut nebo déle, což je přinejmenším nepříjemné a někdy dokonce obtížné tolerovat, je stále neznámo, co to všechno může znamenat? Co tento „signál“, podobný škytavkám, svědčí?

Co můžeme říci o mumiích, pokud se doktoři sami nemohou dohodnout na společném stanovisku k této záležitosti. Může zárodek škytnout v děloze? A pokud ne, jak považovat tyto škytavé pohyby?

Od asi 28 týdnů gynekologové říkají, že se embryo učí sát a dokonce i vlaky dýchat. V tomto procesu spolkne plodovou vodu, která vyvolává snížení bránice a dítě opravdu začne škytat! A co, v tom není nic překvapivého. Koneckonců, dítě ví, jak zívat, tak proč ne škytavka? Škytavka je nepodmíněný reflex, který má každé narozené dítě. A on je položen v lůně.

Lékaři se navíc domnívají, že škytavka je známkou normálně se vyvíjejícího fetálního centrálního nervového systému. Takže musí být šťastný. Škytavky pro děti nezpůsobují žádné nepříjemnosti ani nepohodlí a jsou pro něj naprosto bezpečné. Neměli byste mít důvod k obavám. Totéž by mělo být řečeno ženám, které tento škytavka necítí. To také neznamená, že dítě není v pořádku. Každá žena má prostě svůj vlastní práh citlivosti. A stane se, že těhotná žena prostě nezachytí malé pohyby plodu. Kromě toho ne všechny děti jsou aktivní stejným způsobem: některé škytavky na dlouhou dobu a velmi výrazné, jiné vydávají stěží znatelné signály.

Je však třeba říci, že existuje zklamaná verze o tom, co tyto rytmické kontrakce v břiše mohou znamenat. Její příznivci jsou přesvědčeni: tzv. Škytavky jsou příznakem nedostatku kyslíku u dítěte (tj. Fetální hypoxie). S častými zvýšenými pohyby, včetně škytavek, se dítě snaží získat další část kyslíku a vydává tísňový signál. Nebuďte proto překvapeni, pokud vám předepisujete léčbu hypoxie, když si stěžujete na škytavka plodu. Další věcí je, že je nepřijatelné provádět takovou diagnózu pouze na základě škytavých pohybů dítěte. Existují další příznaky nedostatku kyslíku, na které byste měli při stanovení diagnózy věnovat pozornost, například zvýšená pohybová aktivita plodu, náhlý nárůst intenzity a prodloužení trvání kontrakcí. Pokud se domníváte, že je něco v nepořádku, měl by váš gynekolog odkázat na další studie. Například ultrazvuk s dopplerometrií a kardiotocografií může pomoci detekovat hypoxii..

Žádáme vás, abyste se na věci dívali pozitivně. Pokud není důvod k obavám, pak je nepravděpodobné, že by Lalina škytavka mohla být něčím nebezpečným. Chci říci, že mnoho žen zažilo tento pocit a pozorovalo tento jev během těhotenství a v jejich případě nebylo řečeno o žádné hypoxii. Takže přemýšlejte jen o dobrém, jíst zdravé jídlo, chodit hodně na čerstvý vzduch - a všechno bude v pořádku!

Škytavka u plodu během těhotenství. Zjistěte příčiny škytnutí plodu

Těhotenství je skvělá doba pro ženu, když se všechno kolem stane krásným a ve vás se narodí nový život. Zdá se, že neexistuje žádný důvod k poplachu a vzrušení. Ale to zdaleka není pravda, protože v tuto chvíli začnou ženy silněji poslouchat své tělo a dítě, které je uvnitř. Často je jedním z důvodů k obavám škytavka plodu v děloze. Ale je to tak děsivé?

Co je škytavka u plodu?

Nejčastěji je tento stav dítěte pro budoucí matku obtížný zaměnit se s čímkoli.

Proč vznikla

Dítě v lůně matky obvykle neví, jak dýchat. Samozřejmě, že se pokusí, abych tak řekl, rozvíjet potřebné dovednosti. Zároveň je však jeho glottis uzavřena a plodová voda se nemůže dostat do plic, což znamená, že se nebude moci dusit. Membrána je přesně sval, který odděluje hrudní a břišní dutinu a pomocí ní se provádí normální dýchání. Obvykle pro její práci není potřeba nic, všechno se děje na stroji, díky podráždění nervového centra, které je v mozku a je za tento proces zodpovědné. Ukazuje se, že když je odpovídající impuls poslán nesprávně, vydechne dech a dítě začne škytat.

Hlavní příčiny škytnutí plodu

Lékaři mají sklon věřit, že existují dva z nejvýraznějších zdrojů tohoto zajímavého stavu drobků v lůně:

1. Podráždění bránice nastává, ale důvod je následující - dítě má nedostatek kyslíku, k tomu často dochází během těhotenství.

2. Překvapivě se dítě v bříšku matky může naučit sát pěst nebo prst. Pokud si to všimnete při příštím ultrazvuku, škytka plodu by rozhodně neměla způsobit zbytečnou úzkost. Pochopte, když to dělá, spolkne určité množství tekutiny, čímž naplní jeho žaludek (jak se dospělý cítí po jídle příliš mnoho jídla).

Pokud jste hovořili s lékařem, provedli potřebné studie a zjistili, že ve vašem konkrétním případě jsou škytavky u plodu způsobeny druhým důvodem, pak byste se rozhodně neměli bát. To naznačuje, že dítě má dobrou chuť k jídlu, narodí se zcela zdravě. V opačném případě spolu s výraznou aktivitou dítěte, kdy velmi často kopne a dlouho se neklidní, existuje důvod ke stížnosti jeho gynekologovi. Nemusíte se bát předem, s největší pravděpodobností vám zkušený lékař předepíše další CTG a ultrazvuk a určí, zda ve vývoji drobků existuje patologie..

Pokud ovoce vůbec škytá

Ano, to se také stává. Matka často neslyší škytavka dítěte. Někdy je příliš slabá, protože bránice se stahuje v normálních mezích. Ale všichni lidé jsou individuální, takže dítě prostě nemusí škytat. Pokuste se o svém případu hovořit se svým lékařem, řekněte mu o tom. Jako své vlastní ujištění zkuste si z vlastního života vzpomenout, zda je pro vás a otce dítěte vysoká prahová hodnota citlivosti, porovnejte údaje a vše okamžitě zapadne na místo.

Důsledky škytavek nebo názor lékařů

Konkrétně škytka plodu během těhotenství nemají nic špatného na sobě.

Rychlé škytání dítěte v děloze

Pamatujte, že v tomto přirozeném narušení bránice dítěte neexistuje přísný rámec. Koncept „častého škytnutí plodu“ je poněkud vágní. Koneckonců, nikdo neřekne, kolikrát za den by se to mělo stát.

1) Jak často srdce bije u dítěte v lůně: každá schůzka s gynekologem by měla končit tímto postupem. Se stetoskopem je slyšet tep: normální od 120 do 160.

2) Roste a vyvíjí se dítě správně? Doktor je také schopen odpovědět na tuto otázku. Protože pro toto se provádí několik měření (hmotnost, obvod břicha a další) pro kontrolu dynamiky těchto procesů.

3) Kolikrát denně se dítě pohybuje? Tyto pohyby by neměly být příliš časté, ale v raritě se nemohou lišit.

4) Všechny testy, ultrazvuk a CT vyšetření proběhly včas? Splňují přijaté normy??

Škytavka u dítěte v pozdním těhotenství

Obvykle je tento jev pozorován v drobenkách po 28 týdnech jeho vývoje..

Jak to opravit

Přirozeně musíte pochopit, že jakýkoli úzkostný stav matky se přenáší na její dítě, i když je stále velmi malý a je v jejím lůně. Proto, když se obáváte skutečnosti, že u plodu došlo k škytnutí, bude se dítě cítit stejně. První věc, kterou musíte udělat, je tedy uklidnit se, analyzovat situaci a vyvodit příslušné závěry. Pokud je to možné, zavolejte lékaře nebo co nejdříve navštivte jeho schůzku.

Hlavní věcí je hledat pozitivní okamžiky v každé situaci - to je velmi důležité pro těhotnou ženu. I když se váš lékař bojí o stav dítěte a předepisuje další studie, budete mít navíc šanci dítě znovu vidět.

Škytavka u plodu

Škytavka u nenarozeného dítěte se liší od běžných pohybů. Může se vyskytnout kdykoli během dne, na základě doby trvání lze vyvodit závěry o důvodech.

Příčiny škytnutí plodu

Škytavka plodu během těhotenství se může objevit v důsledku:

 • Polykání příliš mnoho plodové vody
 • Přípravky na spontánní dýchání po narození
 • Hypoxie (nedostatek kyslíku) nebo její příznaky.

Dítě v lůně ještě nedýchá samo o sobě, ale vyvíjí se bránice. V pozdějších stádiích těhotenství se plod může škytnout kvůli učení se dýchat. Škytavka sama o sobě je vrozeným reflexem způsobeným kontrakcí bránice, její vzhled je zcela normální i před narozením. Pokud v tom spočívá důvod, je škytání dítěte ještě užitečné - pomůže mu to se nadechnout prvního vzduchu bez jakýchkoli poruch a také se připraví na začátek krmení mateřským mlékem.

Škytavka u plodu se může objevit v důsledku požití plodové vody. Každé dítě pravidelně spolkne malé množství této tekutiny, poté se obvykle vylučuje močí z těla. Pokud dítě spolklo více, než je tělo schopné odstoupit, začne se stahovat bránice umístěná mezi břišní a hrudní částí těla.

Tyto důvody by neměly matku znepokojovat - během těhotenství nezpůsobují újmu, neovlivňují zdraví nenarozeného dítěte. Existuje však pravděpodobnost rozvoje fetální hypoxie, kterou mohou diagnostikovat odborníci až poté, co matka podstoupí vyšetření.

Škytavka jako znamení hypoxie

U dítěte mohou být škytavka během těhotenství způsobena hypoxií. Hypoxie plodu mohou být doprovázeny dalšími příznaky:

 • Palpitace
 • Zvýšená motorická aktivita
 • Časté dlouhé škytavky.

Zvýšená motorická aktivita v děloze je spojena s jeho pokusy získat více vzduchu. Po určité době aktivita výrazně klesá. Frekvence srdečních rytmů se snižuje právě kvůli nedostatku kyslíku, škytavka u plodu se vyvíjí ze stejného důvodu. Když dítě začne škytat během třetího trimestru těhotenství příliš často, prakticky po celé dny, což brání nastávající matce v normálním spánku, je to příležitost k rychlému kontaktu s gynekologem a k vyšetření.

Podezření na hypoxii

Pokud má nenarozené dítě škytavka během těhotenství, měl by o tom vědět gynekolog, který monitoruje stav matky. Postupy, které lze předepsat pro diagnostiku fetální hypoxie:

 • Kardiotogram
 • Dopplerovský ultrazvuk.

CTG (kardiotogram) se obvykle předepisuje během třicátého týdne těhotenství, aby se identifikovaly možné komplikace u nenarozeného dítěte. Tento postup umožňuje sledovat pohybovou aktivitu dítěte, přesně měřit jeho srdeční rytmus.

Dopplerovský ultrazvuk umožňuje určit, jak krevní oběh dítěte funguje, a zjistit, zda existují nějaké abnormality v činnosti srdečního systému. Tento typ ultrazvuku zkoumá rychlost průtoku krve, můžete vidět porušení v placentě, která dítěti dodává kyslík.

Vyšetření jsou předepsána pouze odborníky, pokud existuje podezření na poruchu cévního systému dítěte nebo placentu matky, je možné diagnostikovat hypoxii a jiné odchylky. Jsou naprosto bezpečné pro těhotné ženy..

Co dělat v případě škytnutí u plodu

Nejprve se nespěchejte na paniku. Škytavka plodu během těhotenství je normální proces, pokud nepřesahuje 1–3 krátkých záchvatů denně.

Během nosení plodu v lůně se vyplatí vzdát se velkého množství sladkého ovoce - studie ukazují, že miminko polyká plodovou vodu častěji, pokud se mu chuť líbí. Nejčastěji se to děje u sladkostí. Stojí za to přejít na zdravou stravu, z toho se zlepší celkový stav těla matky a nenarozené dítě bude mít prospěch.

Pokud dítě škytá v lůně kvůli prokázané hypoxii, můžete zvýšit počet procházek a začít dělat dechová cvičení. A nezapomeňte nahlásit všechny změny v chování plodu gynekologovi.

Dítě v žaludku škytá: nepřiměřený strach nebo vážné důvody k obavám

Nadezhda Gusková 26.7.2016 Jsme těhotní

Vážení čtenáři mého blogu, ahoj. Dnes chci zvážit velmi zajímavé téma - škytavka u plodu během těhotenství.
Skutečnost je taková, že nedávno se můj blízký přítel setkal s takovým jevem. Okamžitě začala panikařit a požádala mě, abych s ní šel k lékaři (její manžel byl na služební cestě). Ukázalo se mnoho zajímavých nuancí. Ukazuje se, že když škytavka plodu v lůně není vždy důvodem k obavám. Pokusím se co nejvíce prozradit vše, co jsem se od doktora naučil, abyste se nebáli.

Rozpoznat škytavky dítěte v lůně

Škytavka začíná škytat v lůně přibližně v polovině těhotenství. Někdy se to stane ve 24. týdnu, někdy ve 32.. Není jasný čas, proces je individuální. Škytavka oznamuje matce, že dítě již vyvinulo dýchací i nervový systém.

Jak rozpoznat škytavky

 • plod začíná rytmicky škubat na jednom místě v břiše;
 • je cítit mírné „tikání“;
 • pulsace je cítit na obou stranách břicha;
 • škubání zevnitř je doprovázeno stejnými křečemi;
 • stejné šoky pocítíte několik minut.

Délka škytnutí se může také lišit. Například můj přítel si všiml výše uvedených příznaků každých pár dní po dobu 2-3 minut.

Příčiny nitroděložních škytavek dítěte

Nyní pojďme k hlavnímu problému - důvodům, proč může ten malý začít škytávat v žaludku své matky. Jak nám lékař vysvětlil, tento stav je považován za normální a dítě nezažívá žádné nepříjemné pocity.

 1. Nervový systém dítěte se dokončil. Nyní se snaží dýchat a spolknout sám. Taková dýchací „gymnastika“ mu pomůže naučit se, jak se dobře kojit po narození (u některých dětí je tento proces obtížný).
 2. Když dítě spolkne plodovou vodu, okamžitě spadne do plic a způsobí škytavku. Mimochodem, můj přítel miluje čokoládu a všechny druhy koláčů. Z tohoto důvodu její dítě polklo plodovou vodu sladkou chutí.
 3. Nedostatek kyslíku (hypoxie). V této situaci se dítě snaží všemi prostředky „získat“ kyslík pro sebe, takže se aktivně pohybuje v lůně a dokonce i škytá.

Pokud vaše dítě škytá, je lepší poradit se s lékařem, aby příčinu tohoto jevu určil individuálně s vámi.

Škytavka způsobená hypoxií

Příznaky hypoxie není těžké určit, jsou vždy stejné.

 1. Dítě se začíná snažit samostatně extrahovat chybějící kyslík, matka cítí jeho zvýšenou aktivitu, což nebylo dříve zaznamenáno.
 2. Dítě má slabý srdeční rytmus.
 3. Délka škytnutí se zvyšuje pokaždé.
 4. Škytavky v děloze jsou příliš časté..

Takové pocity jsou pro matku příležitostí být opatrný a navštívit jejího gynekologa. Lékař předepíše vyšetření, která pomohou detekovat hypoxii nebo ji vyloučí. Teprve po všech kontrolách bude možné s jistotou říci, zda dítě opravdu nemá kyslík. Hlavní věcí pro těhotnou ženu není strach, protože stres nepříznivě ovlivňuje plod.

Jaká vyšetření prostupuje nastávající matka u plodu škytavka

Aby se vyloučila hypoxie, gynekolog nařídil mé přítelkyni, aby podstoupila dvě vyšetření..

 1. CGT je kardiotogram. To vám umožní sledovat aktivitu dítěte, vyhodnotit jeho srdeční tep a děložní kontrakce těhotné ženy. Procedura je nejčastěji předepisována po dobu nejméně 30 týdnů. Pro budoucí matku a její dítě není KGT nebezpečná. Vyšetření je naprosto bezbolestné. Kromě toho vám poskytne další jistotu, že se dítě vyvíjí podle termínu..
 2. Ultrazvuk s Dopplerem. Takový ultrazvuk pomáhá lékaři určit, jak dobře funguje srdce dítěte v děloze a zda jsou jeho krevní cévy adekvátně zásobovány. Dopplerometrie také poskytuje informace o hojnosti dítěte s kyslíkem. Studie je bezpečná a nezpůsobuje nepohodlí ani matce, ani plodu..

Tělo těhotné ženy a její dítě v lůně jsou individuální, jedno dítě jí příliš mnoho, druhé naopak - to může také způsobit škytavku. Hypoxie je extrémně vzácná, takže se nemusíte bát času. Řiďte se doporučeními lékaře, projděte všechny testy a ujistěte se, že je normální vývoj vašeho dítěte.

Metody kontroly hypoxie

Nastávající matka často musí být venku - to je nejjednodušší pravidlo, podle kterého lze zabránit mnoha komplikacím během těhotenství.

Při vdechnutí čerstvého vzduchu kyslík neustále vstupuje do placenty, což snižuje riziko hypoxie plodu. Žádný kyslíkový lékárenský koktejl si žena a její nenarozené dítě po dobu několika hodin chůze v parku nevšimnou.

Pokud je však během vyšetření hypoxie odhalena, neměli byste ji v žádném případě léčit sami. Pouze lékař předepisuje léčbu na základě individuálních charakteristik případu. V mírné formě hypoxie jsou obvykle předepisovány následující léky:

 • Trental;
 • kyslíkové koktejly;
 • Curantyl;
 • je-li zvýšen tón dělohy, je navíc předepsána no-shpa nebo magnesie.

V případě těžké hypoxie, která byla zaznamenána na konci těhotenství, je nutný císařský řez. Pokud se dítě narodilo s komplikacemi, potřebuje dlouhodobou lékařskou péči, v akutních stádiích - intenzivní péči.

Opakuji - k tomu dochází velmi zřídka! Od svého přítele jsem si všiml, že těhotné ženy jsou někdy příliš pochybné. Potřebujete zvláštní stres? Samozřejmě ne, protože dítě v lůně cítí všechno. Pro něj je hlavní věcí klid a důvěra jeho matky, že vše bude v pořádku.

Užitečné tipy pro nastávající matky: co dělat, když dítě škytá

Nedetegujte hypoxii u svého dítěte předem. To je nadměrný stres, který je u těhotných žen přísně kontraindikován. Pokud dítě včas nesklouzne příliš dlouho a nedochází k tomu často, zkuste postupovat podle níže uvedených tipů. Pomohli mému příteli, myslím, že budete velmi užiteční.

 1. Pokud se dítě v lůně nemůže uklidnit z škytavek, chodte 20-30 minut na čerstvý vzduch.
 2. Podívejte se na řadu cvičení pro těhotné ženy, které můžete provádět doma. Budou velmi užitečné..
 3. Pokud je dům zima, je možné, že dítě je zima, a proto škytá. Zabalte si břicho teplou přikrývkou a nezapomeňte nosit ponožky.
 4. Snažte se nejíst příliš sladce, zejména před spaním, aby se dítě nemělo v pokušení užívat si „lahodnou“ plodovou vodu.
 5. Dýchací cvičení jsou také prospěšná pro těhotné ženy a mohou zabránit škytání u dítěte v děloze..

Nyní víte, jak identifikovat škytavky u svého dítěte a co dělat v takové situaci. Upřímně doufám, že vám mohu pomoci. Mimochodem, co se týče mého přítele - její dítě už škytá, všechno šlo. Přestala jíst čokoládové tyčinky a to stačilo. Nyní také pravidelně provádí dechová cvičení a jednoduchá cvičení pro těhotné ženy. Říká, že se cítí mnohem lépe a ten malý se zklidnil. Myslím, že bude pro vás užitečné následovat její příklad.

Škytavka u plodu během těhotenství

Škytavka je porušením funkce vnějšího dýchání nespecifické povahy. Protože u dětí rostoucích v matčině lůně jako takové chybí vnější dýchání, vyvstává otázka: je možné škytat plod během těhotenství? Tento jev se vyskytuje během křečových kontrakcí mezikostálních svalů a bránice. Takové snížení je možné u plodu. Nastávající matka tedy může kromě pohybu období bdění svého dítěte cítit rytmické kontrakce bránice rostoucí v lůně jejího dítěte..

Vlastnosti a příčiny tohoto jevu

Pocity nitroděložních škytek připomínají záškuby. Ne všechny nastávající matky dokážou tyto rytmické šoky odlišit od jiných činností svého dítěte. Šoky mohou trvat krátkou dobu a někdy jejich trvání dosáhne půl hodiny. V některých případech silný muž, který roste v lůně, vůbec žádný škytavek nečeká.

K dnešnímu dni neexistuje jediná teorie, která by vysvětlovala útoky kontraktilní aktivity bránice. Existují tři verze, které volají zcela odlišnými důvody pro tento jev, které lze kombinovat:

 1. Příprava dýchacího systému k práci.
 2. Vrozený reflex (jako zívání), který podporuje cirkulaci tekutin v plicích vyvíjejícího se organismu. Postupem času reflex ustupuje.
 3. Hypoxie.

Autoři druhé teorie dokonce věří, že pokud nastávající matka rozpozná šoky bránice jejího dítěte - je to dobré znamení. Rostoucí organismus v lůně se vyvíjí normálně.

Membránové kontrakční stimulační mechanismy

Je obvyklé zvážit 2 možné mechanismy pro vývoj membránových kontrakcí:

 1. Těžké podráždění vagus nervu. Takové tlaky bránice vyvíjejícího se organismu jsou podobné škytavkám u dospělých, kteří jedli vydatné jídlo. K tomuto jevu dochází k odstranění komprese v oblasti bránice z důležitého nervu..
 2. Reakce takzvaného „škytavého centra“ nacházejícího se v mozkové části mozku na nedostatek kyslíku. Hypoxii může doprovázet narušení srdečního rytmu nebo nadměrná aktivita plodu nebo inhibice všech jeho funkcí..

Pokud jsou diafragmatické kontrakce u dítěte rostoucího v lůně způsobeny reflexními faktory, pak tato situace nezpůsobuje obavy. I při častých útocích škytavek se fetální aktivita nemění a nedochází k žádným poruchám. Jedinou nevýhodou této aktivity dítěte může být bolest dělohy. Škytavky se obvykle objevují v pozdějších fázích, kdy hmotnost dítěte dosáhne alespoň 1 kilogramu. V počátečních stádiích není tento jev pozorován..

Při poruchách spojených s hypoxií se dítě chová velmi neklidně. Budoucí matka si může okamžitě všimnout změny v povaze svého hnutí. Dítě v lůně se neustále pohybuje a způsobuje nepříjemnosti. V pozdějších fázích se zvyšuje nepohodlí. V případě stížností těhotné ženy a přítomnosti neustálého škytání provádějí gynekologové další vyšetření, aby potvrdili možnou hypoxii. Jednoduché vyšetření neposkytuje objektivní posouzení stavu plodu a srdeční frekvence při poslechu během tohoto období nemusí být narušena..

Průzkum

Pouhá redukce bránice u dítěte rostoucího v matčině lůně nemůže být základem pro diagnostiku nitroděložní hypoxie. Pro stanovení diagnózy lékař předepisuje laboratorní a instrumentální studie:

 • Ultrazvuk plodu;
 • dopplerometrie;
 • po 30 týdnech kardiografie.

Hlavní parametry, které diagnostik analyzuje, jsou:

 • průtok krve v systému děloha-placenta-plod;
 • Srdeční frekvence rostoucího organismu;
 • aktivita dítěte v lůně.

Díky včasnému potvrzení hladovění kyslíkem nabízí moderní medicína účinné způsoby, jak ji odstranit. Lékař předepisuje příslušnou léčbu a dává doporučení těhotným.

Když dítě škytá

Absence škytavek během těhotenství nenaznačuje přítomnost odchylek. Obvykle se v prvním těhotenství mladé matky necítí tak dobře na všechna gesta svého dítěte, jako je tomu u těch, které dítě nosí více než jednou.

Jakákoli žena se změnou v chování dítěte, častými škytavkami a bolestivými kontrakcemi v děloze se doporučuje, aby okamžitě informovala předního gynekologa.

Co dělat s častým škytáním plodu?

Pokud dítě neočekávaně zvýší svou aktivitu a poté se výrazně sníží než obvykle (méně než 10 pohybů denně), musíte se bezpodmínečně poradit s lékařem a podrobit se jím předepsaným testům.

Aby se zabránilo hypofýze u dítěte v důsledku hypoxie, doporučuje se ženě být více na čerstvém vzduchu. Klidné procházky saturují krev budoucí matky kyslíkem, udržují její tělo tónované a poskytují dítěti tento užitečný prvek.

Je důležité, aby se budoucí rodič vyhnul stresovým situacím, intenzivní fyzické námaze, podchlazení, nedostatku spánku. Všechny tyto faktory ovlivňují stav cévního systému ženy a schopnost jejího těla dodávat kyslíku dítěti, které roste v lůně..

Proč dítě škytá v žaludku?

Každá těhotná žena se těší na první pohyby svého dítěte. Pocit tlaku nebo lehkého doteku nenarozeného dítěte je nepopsatelný pocit, který si budete pamatovat po zbytek svého života. Ale někdy pohyby plodu matce způsobují nepohodlí nebo vyvolávají otázky, zda je vše v pořádku s dítětem a proč dítě škytá v žaludku. V pozdním těhotenství ženy často zažívají rytmické pohyby, které nejsou podobné těm obvyklým. V tomto případě říkají, že dítě škytá v žaludku.

Liší se od obvyklých pohybů dítěte, především v rytmu a době trvání - dítě může škytnout po dobu deseti nebo více minut. I když budoucí matka nemá nepříjemné pocity, může se postarat o zdraví svého dítěte, protože tyto pohyby jsou neobvyklé a může dítě škytat v žaludku? Ukázalo se, že možná, ale nejen budoucí matky, ale také lékaři nemohou najít definitivní odpověď o důvodech..

Proč dítě škytá v žaludku?

Podle odborníků, bez ohledu na důvod, škytavka nejsou škodlivé pro budoucí dítě, a může to být způsobeno několika faktory..

 • Zrání centrálního nervového systému

Škytavka je ze své podstaty rytmická kontrakce bránice, která se objevuje, včetně, a svírání vagusového nervu, spojující vnitřní orgány lidského těla. Současně se v mozku objeví signál, že rytmické kontrakce mohou uvolnit tento nerv. Pokud tedy během těhotenství dítě škytá, to naznačuje konečnou tvorbu jeho centrálního nervového systému - může již převzít kontrolu nad procesy řízení jednoho nebo druhého orgánu nebo svalové skupiny.

 • Příprava na nezávislé dýchání a polykání

Někteří lékaři se domnívají, že škytavka plodu v břiše v rámci přípravy na nezávislé dýchání a schopnost polykat. Během škytnutí se cvičí nejen bránice, ale také plíce. Dítě polyká plodovou vodu, zatímco je bránice podrážděná a škytavka začíná. Mimochodem, pokud nastávající matka miluje sladkosti, pak se dítě v žaludku může škytat často - může mít chuť dobrot, může polykat plodovou vodu více než obvykle a pomocí škytavky bude muset vytlačit přebytek.

 • Hypoxie plodu

Nedostatek kyslíku v budoucím dítěti (hypoxie) je pro jeho život a vývoj poměrně nebezpečnou podmínkou a škytavka může být příznakem takového stavu. Dítě vytváří časté zvýšené pohyby, včetně škytavek, a snaží se poskytnout další množství kyslíku. Škytavka sama o sobě ještě není známkou hypoxie, ale pokud k tomu dojde k náhlým častým pohybům nenarozeného dítěte (a obecně se zvyšuje fetální aktivita), měli byste okamžitě kontaktovat odborníky a podstoupit nezbytná vyšetření.

Volejte: +7 (495) 222-13-94

Kdy může škytavka nastat v žaludku dítěte?

Všechny výše uvedené příčiny škytavek vznikají zpravidla v pozdějších stadiích těhotenství. Dítě se tedy začne učit polykat asi 28 týdnů a dozrávání centrálního nervového systému nastává do týdne těhotenství. Můžete si tedy všimnout, že dítě škytá po 33 týdnech těhotenství nebo dříve.

Udělejte všem dětem škytání v žaludku?

Ne všechny škytavky a ne všechny nastávající matky jsou schopny tyto pohyby cítit. Práh citlivosti, vrstva podkožního tuku a umístění placenty jsou u každé těhotné ženy odlišné, takže pokud dítě necítí škytavku, neznamená to, že to ne. V každém případě dítě škytá během těhotenství nebo ne - na tom nezáleží. Hlavní věc je, že by měl být v břiše své matky pohodlný.

Co dělat, když dítě začne škytat?

Pokud se škytavka dítěte cítí občas a ne příliš dlouho, pak není důvod se obávat. Je lepší mluvit s vaším dítětem, uklidnit ho, a pokud jeho škytavost způsobí nepříjemné pocity, zajistěte, aby maličký trápil vaši matku méně - možná vás ještě neposlouchá, ale komunikace pomůže odvrátit nepříjemné pocity.

Se zvýšenou pohybovou aktivitou plodu, ostrými a silnými pohyby, spojenými s škytavkami, musíte se poradit s lékařem o vyšetření. To musí být provedeno pro odstranění hypoxie. Ultrazvuk se obvykle předepisuje studiem krevního toku placenty a plodu, jakož i kardiotocografií (CTG) k měření srdečních kontrakcí dítěte a studování aktivity dělohy. Obvykle se škytavka rodí bez známek nedostatku kyslíku, ale pokud je během vyšetření potvrzena hypoxie, je předepsána léčba a v tomto případě bude výsledek také pozitivní. Léky proti hypoxii nemůžete užívat pouze na základě škytavek dítěte, a pokud vám lékař předepsal léčbu bez dalšího vyšetření, měli byste přemýšlet o jeho způsobilosti.

souhrn

Takže shrnout. Například, pokud v 35. týdnu těhotenství, zjistíte, že dítě škytá - nebojte se. Pokud neexistují žádné další rušivé příznaky vývoje dítěte, pak bez ohledu na to, proč dítě škytí v žaludku, tento proces pro něj není škodlivý, ale spíše fyziologický a naznačuje zrání nervového systému rostoucího organismu..

Dívky! Pojďme znovu.

Díky tomu se k nám odborníci pustí a odpoví na naše otázky!
Níže můžete také položit svou otázku. Lidé jako vy nebo odborníci odpoví..
Děkuju ;-)
Všechny zdravé děti!
Ps. To platí i pro chlapce! Je tu prostě více dívek ;-)

Proč škytavka často dochází během těhotenství?

Těhotenství je často doprovázeno různými krátkodobými poruchami nebo příznaky. Jedním z nich je reflexní kontrakce. Často doprovází vývoj plodu. Škytavka však může také naznačovat závažné patologie, které mohou dobře vést k potratu..

Příčiny výskytu


Mnoho žen (zejména rodících poprvé) má otázku, proč těhotné ženy začnou škytat? Důvodů může být mnoho. Kontrakce bránice je často způsobena silným podrážděním vagusového nervu. Vegetativní systém také podléhá fyziologickým změnám. Další příčiny škytavek:

 1. Nesprávná výživa. To je hlavní příčina reflexních kontrakcí. Objevuje se po přejídání, po jídle kořeněné a mastné nebo po jídle před spaním.
 2. Hormonální přizpůsobení. V těhotném těle jsou hormony a enzymy, které se podílejí na trávení, produkovány v malém množství. Takové množství není schopno plně plnit své funkce..
 3. Snížené pobřišnice. Čím delší je doba, tím méně volného prostoru zůstává v dutině. V důsledku toho se vnitřní orgány přibližují. Zvyšuje tlak (zejména na zažívací trakt), což vyvolává podráždění nervových zakončení.
 4. Používání potravin a nápojů, které způsobují nadýmání. Aby se tomu zabránilo, musí se o stravě diskutovat konzultace s gynekologem.
 5. Některé drogy a lihoviny. Nejsou příčinou škytavek, ale jsou přísně zakázány.
 6. Náhlá podchlazení. Způsobuje křeče v cévách a krevním oběhu. Výsledkem je, že bránice nedostává dostatek krve. Zahájí se reflexní kontraktilní pohyby.
 7. Cévní problémy. To může způsobit nejen škytavku, ale také vyvolat potrat nebo patologii plodu.
 8. Zkušenosti a stres. Vyskytují se téměř u poloviny těhotných žen. Duševní poruchy jsou často vyvolány hormonálními změnami.

Také těhotné ženy se neustále obávají, jak těhotenství postupuje, pro budoucí narození. Na tomto pozadí se často objevují reflexní kontrakce. Nejčastěji doprovázejí celé těhotenství a považují se za normální, pokud se jedná o krátkodobé záchvaty..

Škytavka v časném těhotenství

Reflexní kontrakce by neměly být léčeny léky, zejména v raných stádiích a bez lékařského předpisu. Pokud se záchvaty stávají častějšími nebo způsobují bolest, musíte navštívit gynekologa. Důvodem výskytu škytavek u těhotných žen v raných stádiích je podvýživa, porušení jejího režimu, hormonální změny nebo polykání velkého množství vzduchu..

Škytavka u plodu

Navíc v období 16-18 týdnů může škytavka začít i dítě v děloze. Takové útoky někdy trvají až 20 minut. Není přesně známo, proč se objevují. Existuje předpoklad, že v tuto chvíli dítě začne dýchat. To vyvolává podráždění bránice a způsobuje škytání. Tyto útoky však mohou také znamenat narušení vývoje centrálního nervového systému.

Škytavka u plodu se často objevuje v časných stádiích těhotenství. Důvodem je často sání palcem. V této době dítě spolkne velké množství plodové vody. Stává se to kolem 30. týdne těhotenství.

Příčinou škytnutí je někdy fetální hypoxie. V tomto případě se objeví další příznaky. Dítě je v lůně příliš aktivní a snaží se vyrovnat nedostatek kyslíku. Srdeční frekvence plodu se snižuje. Škytavka se může náhle zastavit nebo úplně zmizet.

Vyšetření po výskytu škytavek

Pokud reflexní kontrakce netrvají déle než 5 minut, nebojte se, jedná se o normu. Pokud jsou však škytavka během těhotenství delší, je nutné se poradit s gynekologem. Nejprve provede vizuální vyšetření, zeptá se na minulé patologie (nebo ty stávající). Zaznamenávají se čas a trvání útoků, pravděpodobné příčiny, které je vyvolávají.

Pokud existuje podezření na gastrointestinální onemocnění, může být předepsána fibroesofagogastroskopie. Když vzniknou pochybnosti o správném vývoji plodu, provede se neplánovaný ultrazvuk. Na rozdíl od rentgenového záření je neškodná matce a plodu.

Nebezpečí těhotenství

Ženy, které mají dítě, se vždy zajímají o to, zda jsou škytavky během těhotenství nebezpečné. Za normu se považují krátkodobé a občasné útoky škytavek. Pokud však reflexní kontrakce trvají déle než 5 minut nebo hodin, jedná se o rušivý příznak. To může znamenat vyčerpání ženského centrálního nervového systému nebo kardiovaskulárních patologií..

Dlouhodobé reflexní kontrakce, které se vyskytují u těhotných žen, mohou způsobit silnou bolest břicha, doprovázenou nevolností, bolestmi břicha, zvracením a horečkou. To někdy znamená hrozbu potratu, gastrointestinálních chorob, infekčních procesů. V každém případě takové příznaky představují nebezpečí pro život plodu a těhotných.

Jak se zbavit?

Reflexní kontrakce jsou léčeny léky a lidovými metodami. Protože těhotným ženám se nedoporučuje užívat léky, musí být všechny předem dohodnuty s gynekologem. Ve většině případů stačí domácí prostředky k odstranění škytavek u těhotných žen:

 1. Pokud je příčinou reflexních kontrakcí podchlazení, musí se žena oblékat a pít horký čaj.
 2. Škytavka, ke které dojde po přejídání, může po pohybu střeva projít. Množství jídla by mělo být sníženo. Aby se zabránilo opakovaným reflexním kontrakcím, doporučuje se jíst v malých porcích, ale často.
 3. Vyvarujte se starostí a stresu. Můžete pít čaj s uklidňujícími bylinkami - máta, tymián. Lékařská pomoc - odpočívejte častěji, přemýšlejte jen o dobrém. Můžete číst knihu, sledovat film atd..
 4. Škytavky, které se objevují na začátku těhotenství a trvají dlouho, jsou zastaveny čistou vodou. Měl by se pít v malých doušek. Doporučuje se to provádět od okraje poháru.
 5. Lidové léky doporučují jíst škytavka chleba nebo žitné sušenky s škytavky. Hlodejte je jen pomalu a opatrně, aby se při příštím útoku dusit.
 6. Otevřete ústa dokořán a vystrčte jazyk, pokud je to možné. Pro škytání musíte manipulaci několikrát opakovat.
 7. Můžete pít vodu s ledem a mátou. Ale musíte pít velmi opatrně, abyste se nedostali nachlazení v krku, v malých doušek. Dost půl sklenice tekutiny.
 8. Nejběžnější způsob, jak zadržovat dech pro těhotné ženy, by měl být používán velmi opatrně. V tomto případě je žaludek velmi napjatý, což může negativně ovlivnit plod.

Ke zvládnutí škytavek během těhotenství v časných stádiích může pomoci masáž břicha nebo hrudníku. V tomto případě je bránice obnovena, metabolické procesy a trávení jsou normalizovány. Pouze pohyby během masáže by měly být lehké a hladké. Netlačte na žaludek silně, aby nedošlo k poškození dítěte.

Související videa

Aby se zabránilo útokům škytavek, doporučuje se těhotným ženám chodit, konzumovat vitamínové komplexy a zcela odpočívat. Je důležité vyhýbat se stresu, jíst správně. Pro těhotné ženy je velmi důležitý spánek..

Jak pochopit, že dítě škytá v děloze - možné důvody

Každá těhotná žena se těší, až se její maličká začne pohybovat, ale pohyby dítěte často způsobují nepříjemné nebo bolestivé pocity. K tomu dochází často, i když je dítě v žaludku. Proč dítě škytá v lůně, je v zájmu mnoha žen.

Léčba a prevence

Mnoho matek se zajímá o otázku, proč se dítě v žaludku často škytá? Lékaři tvrdí, že se jedná o přirozený proces, který nevyžaduje lékařský zásah. Pokud se hypoxie stane příčinou škytavek, je nejprve nutné vyloučit hlavní faktory, které přispívají k rozvoji tohoto stavu..

 1. Postoje na spaní by měly být správné a pohodlné..
 2. Častější procházky na čerstvém vzduchu.
 3. Zapomeňte na špatné návyky.
 4. Vyhněte se stresu a nervovým situacím.
 5. Jezte správně a vyváženě.

Pokud škytavka plodu během těhotenství neprojde, musíte kontaktovat odborníka, který vám předepíše léčbu. Je nutné provádět veškerá lékařská opatření, protože hypoxie je pro plod nebezpečná, pokud se o dítě stará dívka, nebude riskovat své zdraví.

V krátkosti důležité

Může dítě škytnout v děloze? Tato otázka se týká všech žen, zejména těch, které se s tímto jevem setkaly. Konec konců, ne každý cítí tyto okamžiky, ale všichni se obávají o zdraví budoucích drobků.

Proč dítě škytá v ženském lůně:

 1. Dítě v šlapkách břicha těhotné ženy způsobuje, že matka cítí stejné klepání nebo škubání.
 2. Drobečky nemají určitý čas útoků, je to odlišné pro každého, pro některé se objevuje odpoledne, pro jiné večer. Stojí za to se domluvit se specialistou, pouze pokud dítě škytá každý den po dlouhou dobu a zároveň se chová velmi násilně.
 3. Po konzultaci gynekolog určitě provede vyšetření na hypoxii, pokud bude potvrzeno, pak lékař zahájí léčbu, není třeba se tohoto procesu obávat.
 4. Za hlavní důvody škytavek se často považuje touha naučit se dýchat a spolknout, takže dítě spolkne hodně plodové vody.
 5. Chcete-li uklidnit dítě, musíte s ním mluvit, jít ven nebo změnit polohu.
 6. Hlavní věc, kterou si pamatujte, je-li z nějakého důvodu škytavka v žaludku během těhotenství, není nutné ji ošetřovat tabletami a jinými léky, zejména bez konzultace s gynekologem, protože se jedná o přirozený proces.

Škytavka u dítěte by neměla u ženy vyvolávat strach, protože to, co by mohlo být v přirozeném procesu hrozné. Je snadné přestat škytat dítě, hlavní věcí je vědět jak.

Lékaři ujišťují nastávající matky a vysvětlují, že jakékoli škytavky v žaludku matky to není vůbec děsivé. Proto se nebojte a hledejte odpovědi, co dělat v této situaci. Děti, i když jsou stále uvnitř, rozumějí, že máma je klidná nebo začala být nervózní, musíte si to pamatovat a vyvarovat se drobků pro drobky.

Příčiny

Škytají děti v děloze? Někdy se zdá, že je to nemožné, ale dítě žije v žaludku, jí, roste, učí se dýchat a škytavka je zcela normální jev, kterému čelí všechny nastávající matky.

Kromě obvyklých pohybů mnoho matek v posledních stádiích těhotenství začalo pociťovat malé rytmické klepání. Ne každý to cítí, ale většina se začíná bát, pokud je dítě uvnitř, pokud se to stane..

Dívka během těhotenství v raných stádiích nemůže cítit, že se její dítě bojí, protože škytavka v žaludku během těhotenství pouze od 24 týdnů, někdy tento proces začíná ve 32 týdnech, pro každého se to děje jinak. Závisí to na vývoji nervového a dýchacího systému. Škytavka u plodu během těhotenství se stanoví poměrně snadno, protože hlavní příznaky jsou stejné pro každého.

Proč škytavka v žaludku není jasná, ale mnoho matek říká:

 • Ovoce se rychle škubne.
 • Šokuje jednotnou sílu v průběhu času.
 • Pocit, jako by žaludek tikal.
 • Mírné vlnění.
 • V místě, kde leží maličký, začíná malá vibrace.

Dítě škytá v žaludku různými způsoby, nebo spíše, buď se uklidní po několika minutách, nebo trvání útoku bude až hodinu. Útoky u dětí mohou být také jednou denně nebo 5-7.

Dodatečné informace! Díky studiím a četným ultrazvukům doktoři dokázali, že dítě začne škytat už za 8-9 týdnů, ale v tomto období je stále velmi malý a žena to necítí, hmatatelné pohyby začínají až po 24 týdnech.

Zajímavé pozorování: mnoho drobků začne škytnout, pokud mají pocit, že jejich máma je zamrzlá, takže lékaři doporučují udržovat teplotní režim během těhotenství. Pokud je žena trochu zmrzlá, měli byste se oblékat tepleji a nezapomeňte si zabalit žaludek.

Důvody, proč dítě škytává v žaludku matky, nejsou úplně pochopeny, protože je to poněkud komplikované. Výsledky ukazují, že škytavka dítěte v děloze mu nepřináší nepohodlí ani bolest. Tak proč se ovoce škytá? K tomuto tématu existuje několik návrhů:

 1. Dítě již vytvořilo nervový systém a je připraven sám polykat a dýchat. Vnitřní orgány odpovědné za dýchání jsou vyvíjeny, což znamená, že se dítě vyvíjí správně. Tyto akce mu pomohou naučit se dýchat sám v budoucnosti. A s škytavka se plod učí zadržovat dech, takže odborníci se domnívají, že s tímto procesem není nic špatného.
 2. Dítě spolklo amniotickou tekutinu, která se dostala do dýchacích cest. Tato tekutina obvykle přichází přirozeně ledvinami, ale aby se odstranil přebytek, bránice se začne stahovat, což vede ke skutečnosti, že dítě začne škytat v děloze.
 3. Škytavka u plodu během těhotenství je také způsobena malým množstvím kyslíku v placentě. Vyvíjí se hypoxie. V tomto jevu jsou děti obvykle aktivní, protože se snaží více pohybovat a produkují kyslík pro sebe..

Škytavka během těhotenství je neškodná. Nebuďte tedy nervózní, pokud neexistují žádné problémy s pohodou. Ale jsou chvíle, kdy má dívka pocit, že dítě často škytá nebo se nezastaví vůbec. V takových okamžicích je lepší hrát bezpečně a jít na specializovanou schůzku.

Zavolejte odborníka

Poté, co gynekolog naslouchá všem stížnostem, bude matce předepsána zkouška:

 • Kardiotocografie - v důsledku tohoto postupu bude lékař schopen stanovit srdeční frekvenci plodu, pokud se výrazně zvýší, může se rozvinout hypoxie a měla by být zahájena léčba.
 • Ultrazvuk s dopplerometrií - pomáhá určit stav placenty, pokud se v ní sníží průtok krve, také to znamená hypoxii.

Důležité! Obě tyto metody jsou zcela bezpečné pro ženu i pro plod. Tyto typy vyšetření se používají prakticky u všech těhotných žen, zejména u těch, jejichž dítě často škytá v žaludku..

Je také zajímavé, že v okamžiku, kdy je máma na ultrazvuku, můžete slyšet pomocí mikrofonu, který je umístěn v ultrazvukovém stroji, jak přesně dochází k škytavým útokům.

Co to je

Škytavka je proces, který začíná, když je určitý nerv mozku přímo podrážděn bránicí, je to kvůli tomuto podráždění, které se brání bránici a šikana osoby..

Škytavka u plodu během těhotenství může trvat až 10 minut nebo více. Vyznačuje se rytmickými pohyby, které nejsou podobné běžným pohybům. I když tyto útoky nepřinášejí nepříjemné pocity nastávající matce, začne se starat o své dítě. Matky ani lékaři nevědí, proč se dítě během těhotenství škytá.

Podle odborníků je maminka škytavka uvnitř mé matky škytavka docela často, ale i ty nejcitlivější ženy si mohou všimnout jen 10-15% všech pohybů dítěte. Pocity v těchto okamžicích mohou být vždy odlišné, záleží nejen na prahu citlivosti matky, ale také na poloze dítěte během útoku. Podle statistik zažívá dítě záchvaty nejméně 3krát denně, ale netrvají dlouho, jen pár minut, takže je matka vždy nevšimne.

Udělejte všem dětem škytání v lůně

Ne každé dítě v děloze škytá, ale také se stává, že sama dívka tento proces nemusí cítit. Prahová hodnota citlivosti, stejně jako vrstva podkožního tuku v každé matce je individuální, takže pokud útok není silný, tak to prostě nemůžete cítit. To však neznamená, že vůbec není. Pokud dítě škytá v lůně, není to vůbec děsivé, hlavní věc je, že je tam pohodlný.

Lékaři nezjistili důsledky tohoto jevu. O tom existuje několik teorií. Někteří odborníci se domnívají, že neustálé útoky mohou způsobit dívce bolest a vyvolat tón dělohy.

Jiní gynekologové tvrdí, že záchvaty mohou vést k potratu nebo předčasnému porodu.

Ale většina odborníků si je jistá, že tento proces začíná, až když se dítě stane dostatečně chytrým, aby začalo samostatně dýchat, polykat a myslet..

Bohužel neexistuje žádný přesný důkaz o žádné z teorií, protože studie jsou pouze v počáteční fázi, protože zatímco dítě je uvnitř, není možné provést vyšetření řádně. Jak pochopit, že dítě škytá v žaludku? Máma by měla věnovat pozornost všem změnám, a pokud se něco pokazí, okamžitě kontaktujte gynekologa. Nejlepší je mít samostatný notebook, ve kterém můžete psát všechny změny týkající se pohybu drobků, zejména těch, které způsobují nepříjemné následky.

Jak uniknout

Mnoho žen, které již porodily, se snaží sdílet své zkušenosti s těhotnými ženami, aby jim pomohly. Tipy pro maminky:

 • Pokud dítě v děloze škytá a nemůže se vůbec uklidnit, měli byste se projít na čerstvý vzduch.
 • Když je útok doma, můžete udělat trochu cvičení.
 • Potřeba změnit postoj.
 • Postavit se do polohy kolenního lokte a takto stát několik minut.
 • Aby dítě nemilovalo plodovou vodu, stojí za to jíst méně sladké.
 • Koktejl s kyslíkem si můžete koupit v lékárně a pít.
 • Škytavka během těhotenství může být způsobena podchlazením, takže je lepší nosit něco teplého a udržovat se v teple.
 • Doporučuje se pravidelně dýchat..

Důležité! Pokud se dívka bojí stavu dítěte, vyplatí se s ním jemně promluvit. Drobečky cítí všechno, a pokud je máma klidná, pak i ta malá.

Hypoxie během těhotenství

Zdravotní problémy arašídů mohou začít, pouze pokud těhotná žena má hypoxii, protože v tomto okamžiku méně vzduchu vstupuje do krevního řečiště placenty a dítě nemá co dýchat. Z tohoto důvodu začíná batole polykat plodovou vodu. Pokud tedy dítě neustále škytá, je lepší poradit se s gynekologem a podstoupit vyšetření. Nedostatek kyslíku je pro plod škodlivý.

 • Někdy dítě často škytá v lůně, to by mělo upozornit ženu, protože normální trvání procesu by nemělo být delší než jedna hodina.
 • Dita nejen neustále škytá, ale také se stal velmi aktivním, neustále se pokoušel převrátit nebo kopat.
 • Vyšetření dítěte výrazně urychluje srdeční rytmus.

Žena si často všimne, že nepohodlí začíná, když je dítě v nepohodlné poloze. Co se považuje za škodlivé pro něj:

 • Žena často leží na zádech. Tato situace by měla být vyloučena, protože rostoucí děloha tlačí na plavidla a vzduch vstupuje do placenty horší. Pózujte na spánek a odpočinek, musíte si vybrat jednu tak, aby žena i dítě byly pohodlné.
 • Častá fyzická aktivita. Pokud žena vykonává tvrdou fyzickou práci, může to vést k hladovění kyslíku jejím tělem, což znamená, že trochu kyslíku nebude stačit.
 • Místnost nebo místnost, kde jsou těhotné ženy, by měla být dobře větraná.
 • Kouření může také způsobit hypoxii, protože tento zvyk má negativní vliv na zdraví obou..

V těchto případech dítě škytá v děloze, důvod spočívá v krátkodobém narušení dodávky kyslíku. Stojí za to se projít na čerstvém vzduchu nebo změnit polohu těla a vše projde.

Pouze lékař dokáže správně diagnostikovat hypoxii. Za tímto účelem jmenuje vyšetření, které odhalí důvody, proč dítě škytává v žaludku matky. Musíte ale vědět, že nejen škytavka během těhotenství, ale také další příznaky naznačují hypoxii:

 • Rychlý srdeční rytmus plodu.
 • Dítě je příliš aktivní.
 • Maminčin krevní tlak stoupá.
 • Objeví se tachykardie.
 • Pozoruje se otok a srážení krve.
 • Je možné krvácení.

Pokud žena tyto příznaky nemá, záchvaty patří do fyziologického procesu. Dítě v lůně je neustále chráněno před vnějšími faktory, takže se žena musí postarat o sebe a své smysly, aby mohla vydržet zdravé dítě.

Články O Neplodnosti