Hlavní Bolest

Je možné mezim při kojení kojící matky

Domů ›Zdraví› Je možné vzít mezim pro mladé matky během kojení

V důsledku podvýživy se často vyskytuje bolest, nepohodlí, těžkost a zvýšená tvorba plynu ve střevě. K léčbě těchto příznaků se dnes aktivně používá enzymový přípravek Mezim..

Tento nástroj lze nalézt v lékárničce téměř v jakémkoli domě, protože problémy s trávením s moderním rytmem života jsou nám známy.

Mohu vzít lék kojícím matkám? Je Mezim bezpečný pro kojence a jak chránit dítě před možnými vedlejšími účinky.

Složení a indikace

Mezim je dostupný ve formě tablet potažených filmem rozpuštěným ve střevech. Složení léčiva zahrnuje pankreatin lipázu, amylázu a proteázové enzymy. Právě tyto látky jsou v těle vytvářeny slinivkou břišní a jsou odpovědné za rozklad tuků, bílkovin a škrobu ve střevech. Kromě enzymů obsahuje léčivo pomocné látky.

Mezim se doporučuje pro následující nemoci:

 • Pankreatitida
 • Cystická fibróza
 • Chronická zánětlivá onemocnění trávicího traktu
 • Pooperační období po chirurgickém zákroku nebo radiační terapii zažívacího traktu
 • Podvýživa
 • Před vyšetřením zažívacího traktu

Lék během kojení

V popisu léku nejsou jasné pokyny, zda Mezim může nebo nemá být užíván během kojení. Pouze se uvádí, že výsledky klinických hodnocení chybí.

V takových případech, kdy léčivo nebylo testováno u těhotných a kojících žen, není možné tvrdit úplnou bezpečnost léku. Složení léčiva zahrnuje enzymy a pomocné látky, které mohou u dítěte způsobit alergie. Následující možné nežádoucí účinky jsou také popsány v pokynech pro léčivo:

 • Alergie
 • Průjem
 • Zácpa
 • Nevolnost
 • Nepohodlí
 • Zvýšená kyselina močová v plazmě

Lze předpokládat, že pokud má lék podobné vedlejší účinky na kojící ženu, může se u dítěte projevit i tyto účinky. Z tohoto důvodu lze během těhotenství a kojení užívat Mezim pouze podle pokynů lékaře, pokud přínosy léčby překračují možná rizika pro dítě..

Preventivní opatření

Pokud je Mezim ještě předepsán kojící matce, musí být učiněna některá preventivní opatření ke snížení účinku tablet na dítě.

 1. Musíte si vzít tablety okamžitě po aplikaci dítěte na hrudník. Až do dalšího krmení jsou některé látky již tělem vylučovány..
 2. Při dalším krmení po užití tablet můžete vyjádřit určité množství mléka.
 3. Nepřekračujte doporučené dávkování. Na základě toho, co kojíte, může dávku léku, kterou potřebujete, určit pouze lékař..
 4. Vlastní léčba je přísně zakázána.
 5. Po užití Mezimy to musí být nejméně 3 hodiny před kojením..

Kromě toho musíte při užívání léku pečlivě sledovat svůj stav a zdraví dítěte. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků u sebe nebo svého dítěte, měli byste okamžitě přestat užívat tento lék a konzultovat gastroenterologa.

Pokud u dítěte pozorujete vedlejší účinky, ale nemůžete terapii odmítnout, měli byste po dobu léčby přerušit kojení. Chcete-li zabránit tomu, aby se dítě v budoucnu vzdalo prsů, nepoužívejte k krmení směsí lahve s bradavkami.

Dnes si můžete koupit velmi pohodlné lahve lžičkou a krmit jí dítě. Aby nedošlo ke ztrátě laktace, měli byste mléko pravidelně exprimovat v souladu s plánem krmení.

Později, až bude léčba ukončena, budete moci vrátit dítě k plné výživě..

Alternativní léčba

Při individuální netoleranci vůči Mezimě může lékař radit mladým matkám různé léky se stejným účinkem. Z alternativních drog lze rozlišit Creon a Fistal. Tato léčiva také obsahují enzymy..

Další běžnou poruchou příjmu potravy je pálení žáhy. Tento pocit pálení za hrudníkem. Toto onemocnění může být jednoduché nebo trvalé..

Při chronickém pálení žáhy trpí pacient neustále vyčerpávajícím pocitem nepohodlí. K léčbě pálení žáhy mohou kojící matky používat Maalox, Rennie a Almagel.

Tyto léky nejsou absorbovány do krve, a proto nepronikají do mléka..

Se zvýšenou tvorbou plynu může kojící matka vzít Espumisan nebo Sab Simplex. Tyto léky neobsahují nebezpečné složky a jsou při kojení naprosto bezpečné..

Jak se vyhnout užívání léků

Hlavní příčinou výše uvedených poruch střev je podvýživa.

Abyste se vyhnuli léčbě drogami, musíte nejprve revidovat svůj jídelníček a jídelníček. Pro zlepšení trávení můžete jíst sliznice, sušené ovoce, zeleninu a ovoce.

 • Vyhněte se konzumaci mastných a smažených potravin, uzenin a rychlých jídel.
 • Také při zácpě, pálení žáhy a plynu musíte pít kvašené pečené mléko a kefír, můžete jíst jogurt a nízkotučnou zakysanou smetanu.

Vynikajícím způsobem, jak uvolnit těžkosti v žaludku po vydatné večeři, je ořech. Pokud jste užili dost na rodinné dovolené a cítili se v žaludku těžkosti a nepohodlí, snězte dvě nebo tři jádra vlašských ořechů a po 10 minutách se budete cítit mnohem lépe.

Také věnujte pozornost jídelnímu plánu. Hlavní jídlo by mělo být ráno. K snídani můžete jíst ovesnou kaši, sendvič s máslem a vejcem. Dále musíte jíst v malých porcích 5-6 krát denně. Na večeři se můžete omezit na sklenici kefíru a nekvasených cookies..

Silná tvorba plynu a těžkost v žaludku jsou často výsledkem sedavého životního stylu. Střevo je svalový orgán a, stejně jako všechny svaly v našem těle, může oslabit a ztratit tón.

Posezení na židli a křupání sušenek nepřidáte zdraví.

U gastrointestinálních onemocnění můžete diskutovat o tradičních způsobech léčby s gastroenterologem. Tyto nemoci jsou v počátečních stádiích často léčeny dietou a různými bylinnými vývary. Jakákoli léčba, včetně alternativy, by však měla být předepisována pouze zkušeným lékařem. Samoléčení je plné přechodu nemoci do chronické formy a vývoje nebezpečných komplikací.

Trávicí problémy může navštívit kdokoli. Pro moderního člověka je bohužel velmi obtížné dodržovat pravidla zdravé výživy, protože zdravé potraviny mohou na první pohled obsahovat konzervační látky, tlumiče nárazů a další škodlivé přísady..

Když jsme mladí a energičtí, tyto chyby ve výživě nejsou tak znatelné, ale pokud máme sníženou imunitu jako u žen po porodu, trávicí systém okamžitě selhává. Pokud máte po porodu nějaké zažívací potíže, musíte jít k lékaři.

Pouze odborník může posoudit závažnost onemocnění a předepsat šetrné ošetření kojící matce.

Mezim pro kojení. Mohu si vzít

Mít dítě je vážným testem ženského těla. Mohou se objevit některé poruchy, jako je funkce trávicího systému. Většina drog je zakázána. Mezim pro kojení má klady a zápory. Pokyny byste si měli pečlivě prostudovat a řídit se doporučeními svého lékaře.

Jaký účinek má Mezim

Tento léčivý přípravek je určen k léčbě poruch trávení. Přiřaďte nedostatek enzymů produkovaných pankreasem. Tělo je zodpovědné za trávicí systém. Nedostatek enzymů žaludeční šťávy způsobuje nepohodlí, nepohodlí.

Důležité! Mezim Forte má kombinované složení, kombinuje různé enzymy, skupiny enzymů. Funguje jako stimulační látka, aktivuje tělo. Pankreatická aktivita je obnovena rychle. Spektrum nemocí je široké. Nemá laxativní účinek, i když mnozí mylně inklinují k zácpě.

Lék není absorbován stěnami střeva, žaludkem. Nehromadí se, při každém vyprazdňování se vylučuje. Pomáhá vyrovnat se s následky přejídání, zneužívání mastných potravin. Nekontrolované použití je zakázáno..

Pravidla pro používání přípravku Mezima pro kojení

Pouze ošetřující lékař může odpovědět na otázku, zda je možné mezim brát během kojení. Neexistují žádné údaje o studiích skupiny žen v období laktace. Látky, které tvoří léčivo, mají příznivý účinek na kvašení. Žádné poškození těla matky.

Droga by měla být přijata po konzultaci s lékařem. Novorozenec dostává prvky, které jeho matka jí. Při výběru léků je třeba postupovat opatrně..

Lékárníci prodávají Mezim bez lékařského předpisu. Maminky recenze jsou pozitivní. Většina pacientů, lékařů, má sklon k bezpečnosti léku. Je třeba dodržovat několik základních pravidel:

 1. Po konzultaci a schválení gastroenterologem si koupte lék.
 2. Pijte po kojení přísně v souladu s dávkováním. Mnoho žen vyjadřuje mléko pro další krmení dítěte.
 3. Tři hodiny po užití tablety se nedoporučuje kojit dítě.
 4. Pečlivě sledujte pocity. Negativní následky (teplota, ucpání nosu, podobné) - léčba je zastavena, vyhledejte lékaře.

Indikace pro použití

Mezim léčí mnoho nemocí:

 1. Nedostatek trávicího enzymu (např. Chronická pankreatitida).
 2. Zánětlivé procesy v žaludku, střevech, játrech.
 3. Časté - nadýmání, nadýmání, průjem.
 4. Při nesprávné výživě jsou zdraví pacienti předepisováni, aby normalizovali fungování trávicích orgánů, například zneužívání tuků.
 5. Před RTG zákroky, ultrazvuk břišních orgánů.

Kontraindikace a vedlejší účinky pro matku a dítě

Časté kontraindikace jsou: exacerbace chronických onemocnění, individuální reakce na složky, akutní forma zánětu slinivky břišní.

Vedlejší účinky jsou vzácné. Může se objevit zvracení, nevolnost, bolest. Reakce jako dermatitida, kopřivka, otoky jsou velmi vzácné. U většiny pacientů je léčba bezbolestná, klidná. Dlouhé období léčby, nadměrné zvýšení dávky zvyšuje obsah kyseliny močové v krvi, v důsledku toho dochází k obstrukci střev, zácpě.

Lék je předepsán během kojení. Instrukce pro lék uvádí, že použití mezimu pro HB, těhotenství je povoleno.

Opačný názor je na praktikování lékařů, vědců - nedostatek výzkumu na skupině těhotných, kojících matek zpochybňuje skutečnou bezpečnost léku. Pochybnosti o účinku léků vedoucích lékařů k vyloučení jmenování Mezimu těhotným, kojícím ženám.

Během kojení dítěte nedošlo k negativním účinkům na tělo matky.

Pozornost! Samoléčení je nepřijatelné. Působení drog není zcela pochopeno..

Nemůžeš riskovat zdraví dítěte, kojící matky.

Uvolněte formuláře

Lék je k dispozici ve formě kulatých tablet. Skořápka je narůžovělá nebo světle růžová. Enzymy se získávají z vepřové slinivky. Dalšími prvky jsou hořčík, křemík, sodík a další. Kartonové obaly, obdélníkový tvar. V balení po 20 tabletách.

Mezim Forte je běžný lék. Pomáhá vyrovnat se s nepohodlím, snižuje zatížení při přejídání. Ženy by měly během laktace věnovat větší pozornost výběru léčiv, nelze ignorovat doporučení, zákazy profesionálů. Je lepší sledovat své zdraví, vybrat si správná, čerstvá jídla, jíst po částech, v malých porcích.

Mezim pro kojení

Velmi často se vyskytují situace, kdy je v žaludku a žaludku pocit nepohodlí. Někdy se vyskytne průjem nebo naopak zácpa. Na prázdninách se mnozí přejídají u hojného chutného stolu, který způsobuje pocit těžkosti a bolesti. To je vlastní dospělým a dětem, mužům i ženám. Toto neštěstí také neobejde mladé matky během kojení..

Tělo začne reagovat na těžké přejídání svým vlastním způsobem. Slinivka se nedokáže vypořádat s produkcí aktivních enzymů, takže jídlo v těle začíná stagnovat. Nedostatek vlastních enzymů vede k dlouhému a nesprávnému procesu trávení potravy a vstřebávání látek stěnami tenkého střeva..

V důsledku toho lze pozorovat příznaky, jako je nadýmání, zvýšená tvorba plynů atd. Trávicí systém se zhoršuje a obnovování trvá dlouho. Při kontaktu s klinikou může gastroenterolog předepsat ženě, která kojí, aby užívala enzym mesime enzymu nebo jeho analog: pankreatin, kreon, svátek, vestál atd..

Co je mezim

Mezim označuje léky, které mohou zlepšit trávení, zmírnit plynování ve střevech a zmírnit těžkosti v žaludku. Tento léčivý přípravek obsahuje aktivní enzymy, které pomáhají slinivce břišní, které nahrazují nedostatek vlastních enzymů, které tělo produkuje..

Při užívání mezimu začíná trávicí systém zrychlovat procesy, rychlejší trávení potravy a aktivnější vstřebávání živin, stopových prvků a vitamínů.

Mezim během kojení

Mezim se prodává v lékárnách bez lékařského předpisu. Zvláštní studie u žen během laktace nebyly provedeny, nelze tedy říci, že mezim je zcela bezpečný.

Vždy byste si měli pamatovat, že každý organismus má individuální vlastnosti, které se mohou ve stejné situaci projevit odlišně. Například pro matku Mezim bude během kojení účinná a dítě se může vyvinout a vyvinout alergii, pokud bude lék užíván nesprávně.

Kromě pankreatinu obsahuje mezim další látky. Nebudou mít vliv na zdraví matky a dítěte. Lék je považován za bezpečný při jedné dávce..

Při pravidelných poruchách trávicího systému se správnou výživou by se žena měla obrátit na gastroenterologa o pomoc.

Po provedených ultrazvukových a endoskopických výkonech lékař diagnostikuje a předepíše vhodnou léčbu.

Když lékař předepíše mezim pro HB

V přírodě existují choroby a stavy, s nimiž se mezim dokáže vyrovnat. Tyto zahrnují:

 • zánětlivá onemocnění žlučníku, jater a dalších orgánů gastrointestinálního traktu chronické povahy;
 • cystická fibróza;
 • nesprávný příjem potravy;
 • použití potravin obsahujících tuk ve velkém množství;
 • nehybnost;
 • částečné odstranění žaludku;
 • pooperační období během radiační terapie gastrointestinálního traktu, kdy se může objevit zácpa nebo průjem;
 • dvoudenní období v předvečer vyšetření vnitřních orgánů rentgenem.

Předávkování a vedlejší účinky mezim

Pokud byl příjem mezimy nesprávný, může si kojící matka všimnout změn v jejím těle. Mezim je enzym, ale patří k lékům, a proto se při jeho užívání mohou objevit nežádoucí účinky: nevolnost, průjem, nadýmání a celkové nepohodlí.

Pokud dojde k předávkování lékem, může se u matky nebo dítěte objevit:

 • alergická reakce, která se projeví ve formě vyrážky, svědění kůže v různých částech těla, respirační selhání, dušnost;
 • pověšen v plazmě nebo v moči v kyselině močové, může vést ke smutným následkům a závažným onemocněním (stav je typický se silným předávkováním lékem);
 • nevolnost;
 • porušení stolice (průjem, zácpa).

Mezim a další drogy

Společné podávání mezimu s jinými léky může předepsat pouze lékař. Existují léky, které inhibují práci enzymu. Antacidové léky obsahují soli vápníku a hořčíku, které snižují účinnost mezimu. V těchto případech by měla být dávka enzymu zvýšena..

Existují léky, se kterými mesime interferuje. Jsou to látky obsahující železo. Při kombinaci s mezime se může vyvinout anémie s odpovídajícími příznaky. K tomuto porušení dochází, protože mezim brání železa vstřebávat ve správném množství ve střevě..

Pro kojící matku je to důležité, protože po narození může být procento železa v krvi sníženo a pro většinu žen lékaři předepisují léky obsahující železo (například sorbifer, síran železa)..

Doporučení pro užívání mezimu u žen v období hepatitidy B

Když žena kojící mateřské mléko užije mezim, musíte si být jisti bezpečností a účinností léku. Tento lék bude pro dítě bezpečný a pomůže mamince pouze v případě, že ji použijete na základě jednoduchých tipů.

 1. Pokud se maminka rozhodla pít pilulku sama, aniž by navštívila lékaře, je to možné jednorázově. Trvalý příjem mezimy je možný pouze v naléhavých případech. Pouze ošetřující lékař může předepsat předpis, předepsat léčebný postup a dávkování léku při vyšetření ženy a nalezení některých odchylek od zdraví pacienta.
 2. Přípravek Mezim by se měl užívat ihned po krmení dítěte. Příznivý účinek aktivních enzymů pak ovlivní ženské tělo. Jinak se látky dostanou do mléka, z toho - do těla dítěte. A to se neprojeví ani mamince ani dítěti.
 3. Před novým kojením by mělo být načerpáno malé mléko, které novorozencům nebude prospěšné. Doporučuje se krmit dítě tři hodiny po užití tablety.
 4. Po krmení zůstává v hrudi trochu mléka. Po pití pilulky se doporučuje mléko vyjádřit k úlevě v hrudníku a zlikvidovat.
 5. Pokud je fermentovaná droga užívána podle předpisu lékaře průběžně a ne jednou, je nutné sledovat stav novorozence. Dojde-li ke změně chování dítěte, přestaňte užívat lék a požádejte o pomoc a radu lékaře.
 6. Při léčbě mezymimu je důležité přísně dodržovat všechna doporučení lékařů, správnou výživu a každodenní rutinu. Chcete-li obnovit střevní mikroflóru a normalizovat stolici, měli byste jíst granátové jablko, zatuchlý černý chléb, rýži. Jídlo by mělo být vyvážené a jídlo chudé..
 7. Mezim by se měl užívat s jídlem. Při žvýkání tablety mohou aktivní látky korodovat sliznici úst. V této situaci si můžete udělat nový problém, aniž byste vyřešili ten starý. Tableta by proto měla být spolknuta s vodou s normální pokojovou teplotou. Je zakázáno pít lék s jinými tekutinami: šťávou, kompotem, kávou atd..
 8. Do pěti minut po požití by tablety neměly jít spát (zaujmout vodorovnou polohu). Při ležení se mezim začne rozpouštět v jícnu. Lék musí vstoupit do žaludku, pak do tenkého střeva, kde pomůže tělu vyrovnat se s problémem.

Že židle byla normální a žaludek nekvětlil, je důležité, aby mladé matky ráno cvičily. Malé sportovní zatížení celého těla a základní cviky to zjemní, pomohou vyrovnat se s problémem tvorby plynu ve střevech.

A pokud cvičíte na čerstvém vzduchu v kteroukoli roční dobu, zvýší se tím imunita a zlepší se obrana těla. Pouze v zimním období musíte oblékat teplejší a udržovat hrudník v teple, abyste jej nezachytili, po komplikacích ve formě mastitidy atd..

Při jedné dávce obvykle polykají jednu nebo dvě tablety.

Pokud existují problémy se zdravím mladé matky, která vyžadovala užívání léků, včetně mezimu, měli byste se vyhnout kojení novorozence..

Tento dočasný stav bude trvat jeden až dva týdny, v závislosti na průběhu léčby. Během tohoto období je lepší krmit dítě směsí. V dětských obchodech je v současné době poměrně velký výběr potravin, které budou vyhovovat každému dítěti.

Směsi a cereálie jsou tak vyvážené, že mohou dočasně nahradit mateřské mléko svými vitamíny a minerály. Výživovou radu lze získat od pediatra v oblasti, ke které je dítě připevněno.

Závěr

Před přijetím mezimy kojení by se žena měla poradit s lékařem o radu, aby matka i dítě neměly vedlejší účinky užívání léku. Pamatujte: zdraví a stav jejího dítěte závisí na zdraví matky.

Mezim pro kojení - je možné pít kojící matce

Mladé matky často čelí zažívacím potížím, protože hormonální změny po porodu ovlivňují zažívací trakt.

Ženy se obvykle bojí uchýlit se k lékům, protože mnoho účinných látek je schopno proniknout do mateřského mléka, což znamená, že existuje riziko negativních důsledků pro dítě.

Odborníci však předepisují léky, které mohou pomoci vyrovnat se s problémem a nepoškozovat dítě. Jedním z nejznámějších je Mezim..

Proč může lékař doporučit Mezimu

Všechny ženy vědí, že během těhotenství je nutná vyvážená strava, aby se vitaminy a další prvky dostaly k plodu. Ale po porodu mnoho mladých matek nevidí potřebu.

Ale to je jedna z nejčastějších mylných představ. Během kojení je zvláště důležité, aby se s konzumovanými potravinami dostalo velké množství živin..

Koneckonců je nutné nejen nakrmit dítě, ale také si udržet své zdraví.

Ženy často trpí gastrointestinálními problémy. To může být způsobeno nejen chybami ve stravě, ale také hormonálními změnami: tělo si stanoví další úkol - vývoj dostatečného množství mléka pro krmení dítěte.

Během kojení je zakázáno brát léky bez konzultace s lékařem

Odborníci poznamenávají, že užívání jakéhokoli léku bez předchozí konzultace s lékařem během kojení je přísně zakázáno. Proto, pokud se objeví následující příznaky, doporučuje se poradit se s lékařem:

 • bolest v epigastrické oblasti a dolní části břicha;
 • pocit těžkosti v žaludku, zejména po jídle;
 • nevolnost nebo zvracení
 • časté grilování s jídlem nebo kyselou chutí;
 • pálení žáhy;
 • zvýšená tvorba plynu, nadýmání;
 • zažívací potíže, zácpa nebo průjem.

Nezanedbávejte zdraví a samoléčte. Množství vstřebávání vitamínů a minerálních látek, které vstupují do těla spolu s jídlem, závisí na správném fungování zažívacího systému.

Pokud má žena problémy se zažívacím traktem, bude v mléce nedostatek živin.

A tato situace může být pro dítě nebezpečná, protože její úplný vývoj, zejména v prvních šesti měsících života, závisí na kojení..

Indikace Mezima

Lékař provede kompletní vyšetření, provede nezbytné testy a na základě výsledků předepíše účinnou léčbu. Lék Mezim doplňuje hladinu enzymů, které pankreas neprodukuje samostatně v požadovaných množstvích. Lékař předepisuje tablety s:

 • nadměrná konzumace smažených, mastných a kořenitých potravin;
 • chronická pankreatitida (pouze při remisi) - zánět slinivky břišní, v důsledku čehož se výrazně snižuje produkce enzymů;
 • syndrom dráždivého tračníku - zánět sliznice doprovázený průjmem nebo zácpou;
 • nadýmání - zvýšená akumulace plynů ve střevě;
 • cystická fibróza - onemocnění, které je zděděno. Žena má poruchu v práci mnoha vnitřních orgánů, včetně slinivky břišní;
 • porušení slinivky břišní v důsledku chronického zánětu žlučníku a jater;
 • dyspeptická porucha projevená nevolností nebo zvracením.

Podle pokynů není k dispozici dostatek klinických údajů o účincích účinných látek, které tvoří Mezim na dítě. Tablety můžete pít až po jmenování lékařem, přičemž je třeba striktně dodržovat doporučené dávkování a dobu podávání.

Video: co potřebujete vědět o pankreatitidě

Princip činnosti a pravidla pro užívání léků

Složení tablet Mezim obsahuje následující aktivní složky, které pomáhají zvyšovat počet enzymů:

 • amyláza (zodpovědná za rozklad škrobu);
 • lipáza (tráví tuky v lidském těle);
 • proteáza (štěpí bílkoviny z jídla).

Výrobce vyrábí léčivo ve formě tablet pro orální podávání v různých dávkách:

 • Mezim 20000;
 • Mezim forte 10000; Lék s enzymatickou aktivitou 10 000 jednotek nebo 20 000 jednotek lipázy je předepsán pouze v případě, že žena má onemocnění slinivky břišní, v důsledku čehož tělo nemá dostatek vlastních enzymů na štěpení bílkovin, tuků a škrobu. Lékař stanoví diagnózu až po krevním testu.
 • Mezim forte Lék v dávce 3500 jednotek lipázy se doporučuje pro použití u žen, které mají normální funkci gastrointestinálního traktu. Užívají prášky, aby zlepšili trávení s chybami ve výživě, například jedí neznámé jídlo. Mezim forte se užívá jednorázově, na rozdíl od Mezim 10 000 a 20 000, které jsou předepsány průběh nebo na celý život, v závislosti na stupni onemocnění.

Tabulka: Srovnávací charakteristiky přípravku Mezim v různých dávkách

Fotogalerie: možnosti uvolňování drog

Mezim forte 10000 je předepsán v případě detekce onemocnění slinivky břišní. Mezim forte je předepisován lékaři ke zlepšení trávení. Mezim 20000 má nejvyšší dávku enzymů z celé produktové řady Mezim

Vlastnosti užívání tablet pro kojící matku

Dávkování určuje pouze lékař po stanovení konečné diagnózy. Ve většině případů se před jídlem nebo během jídla předepisuje jedna nebo dvě tablety, které by se měly mýt nejméně 200 ml vody.

Tablety nelze žvýkat, aby nezpůsobovaly podráždění ústní sliznice nebo výskyt vředů. Lék by se měl rozpustit v gastrointestinálním traktu. Nedoporučuje se pít ani lék s džusem, čajem, kávou nebo mlékem.

Bez souhlasu lékaře nemůžete nezávisle zvýšit dávku léku

Při užívání přípravku Mezim během kojení se doporučuje dodržovat několik pravidel, aby se minimalizovalo riziko pro dítě:

 • brát léky je lepší ihned po krmení dítěte. To se provádí s cílem, aby dítě před začátkem dalšího jídla odstranilo určité množství účinných látek z těla matky;
 • Před nanesením strouhanek na prsu by se mělo vyjádřit malé množství mléka. V tom je nejvyšší koncentrace léčivých látek;
 • Interval mezi užitím pilulek a dalším krmením by měl být alespoň tři hodiny.

Kontraindikace a vedlejší účinky pro matku a dítě

V některých případech je užívání tablet Mezim přísně zakázáno:

 • individuální nesnášenlivost účinné látky a pomocných složek léčiva;
 • akutní pankreatitida;
 • exacerbace chronického zánětu slinivky břišní.

Tablety Mezim forte mají charakteristický silný zápach

Podle recenzí lékařů a žen, které užívaly Mezim, je droga dobře tolerována. Výskyt vedlejších účinků je však možný a může se projevit příznaky, jako jsou:

 • alergické reakce (podráždění a zarudnutí kůže);
 • průjem;
 • pocit nevolnosti nebo zvracení;
 • epigastrické nepohodlí.

Stejné negativní reakce jsou možné u dítěte.

Proto je nutné sledovat reakci těla dítěte: pokud existují kožní vyrážky, zažívací potíže, zvracení, problémy s bříškem, je nutné se poradit s lékařem.

V některých případech může lékař doporučit, abyste během léčby kojení zrušili. Ale častěji se specialista snaží zvolit jiný lék, který je kompatibilní s kojením.

Současné užívání tablet Mezimu je povoleno s jinými léky. Pokud však mladá matka vezme léky obsahující kyselinu listovou, je třeba mít na paměti, že enzymová léčba snižuje vstřebávání vitaminu A. Nezapomeňte sdělit lékaři, jaké léky užíváte, aby odborník určil možnost kombinovaného použití různých tablet nebo suspenzí.

Jak vyměnit Mezim

Mezim je droga, kterou vyrábí německá společnost. Ale na policích lékáren najdete analogy tohoto dováženého léku:

Ve všech těchto přípravcích je pankreatin aktivní látkou, existují však rozdíly v dávkování a dalších složkách. Pro mnoho žen není cena pilulek nebo kapslí na posledním místě při výběru. Z tohoto seznamu je Creon nejdražší, ale domácí pankreatin je levný.

Ne vždy mladá matka může užívat enzymatické přípravky. S nadýmáním, nadýmáním a nadýmáním pomůže Espumisan.

Tabulka: Porovnání léků, které může lékař předepsat kojícím ženám

Fotogalerie: léky, které pomáhají normalizovat fungování gastrointestinálního traktu

Kreon je k dispozici v několika dávkách. Pangrol, lék na normalizaci pankreatické funkce. Espumisan je dostupný v kapslích. Pancreatin, nejlevnější enzymatický přípravek na farmakologickém trhu Panzinorm, léčivo založené na pankreatinu

Ze zkušeností žen užívajících Mezim během kojení

Poruchy gastrointestinálního traktu jsou běžným problémem žen během laktace. Některé mladé matky nedodržují dietu, jiné mají anamnézu zažívacích potíží.

Ve všech těchto případech může lékař předepsat Mezim, který vyrovnává nedostatek pankreatických enzymů a pomáhá zlepšovat fungování gastrointestinálního traktu..

Během období kojení je nutné dodržovat všechna doporučení odborníka, aby nedošlo k vyvolání problémů pro zdraví dítěte..

Mezim pro kojení: možné nebo ne

Problémy s trávením obávají ženu i během těhotenství. Naděje, že se jich po porodu zbaví, nejsou vždy oprávněné. Těhotenské hormony klesají, ale hormony zodpovědné za produkci mateřského mléka je nahrazují..

Proto je těžkosti v žaludku, nadýmání a zažívací potíže nadále nepohodlné. Kromě toho není vyloučena exacerbace chronických onemocnění gastrointestinálního traktu. Aby se eliminovaly nepříjemné příznaky, lékaři nejčastěji doporučují mladým matkám užívat Mezim.

Po přečtení pokynů však mají otázku: „Jak bezpečné je Mezim pro dítě při kojení?“

Lze Mezim užívat s kojením

V oficiálních pokynech nemůžete najít přímé povolení k použití přípravku Mezim kojení. Důvodem byl nedostatek klinických hodnocení. Účinek na dítě proto není dobře znám..

Účel léku pro kojící ženy je však odůvodněn skutečností, že složky nejsou absorbovány do krve a nepronikají do mateřského mléka. Proto nemohou způsobit rozvoj negativních procesů v těle dítěte.

Indikace

Droga pomáhá vyrovnat se s jevy způsobenými nedostatkem vlastních enzymů. Proto je předepsáno zlepšovat pohodu za následujících podmínek:

 • zánětlivé procesy v pankreatu (chronická pankreatitida);
 • s částečným odstraněním žaludku, střev nebo jater;
 • po cholecystektomii (odstranění žlučníku);
 • onemocnění trávicího traktu (cholecystitida, hepatitida atd.);
 • po ozáření trávicího systému;
 • s nadměrnou spotřebou mastných, smažených a pečených potravin;
 • příprava na studium zažívacího traktu (ultrazvuk, rentgen).

Nejčastěji je žena během laktace narušena trávením potravin kvůli chybě ve výživě. V těchto případech pomůže Mezim odstranit již existující nepříjemné pocity (nadýmání, nadýmání, nevolnost atd.). Ale za přítomnosti takových příznaků je nutná návštěva u lékaře. To pomůže vyloučit nebo odhalit onemocnění gastrointestinálního traktu v raných stádiích..

Pankreatin a Festal - jaký je rozdíl

Funkce aplikace

Mezim by měly vzít mladé matky podle několika jednoduchých pravidel:

 • užívání léku se doporučuje odložit na období po krmení (nejlépe bezprostředně po);
 • vyjádřit prvních několik mililitrů mléka před dalším krmením;
 • dodržovat správnou výživu až do ukončení kojení;
 • vypijte tabletu Mezima pouze s čistou vodou;
 • neprovádějte horizontální polohu bezprostředně po pořízení.

Kromě toho by žena měla nezávisle sledovat stav dítěte. Při prvních známkách negativního účinku nebo pokud jsou podezření na užívání léku, přestaňte. Poté je návštěva pediatra v nejbližší době povinná.

Pozornost! Je zakázáno užívat Mezim nepřetržitě bez doporučení lékaře.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Mezim může mít nepříznivý účinek na organismus v přítomnosti určitých nemocí. Proto se lék důrazně nedoporučuje používat s:

 • akutní pankreatitida;
 • chronická pankreatitida v akutní fázi;
 • alergická reakce na látky, které tvoří léčivo.

Na pozadí léčby přípravkem Mezim se také někdy vyskytují vedlejší účinky:

 • pohyby střev (průjem nebo průjem);
 • nepohodlí v břiše;
 • nevolnost;
 • zvýšení množství kyseliny močové v krevní plazmě.

Nežádoucí účinky jsou vzácné a nejčastěji vyžadují krátkodobé vysazení léku nebo úpravu dávky.

Preventivní opatření

Mezim nemá inertní vlastnosti. Při léčbě se proto berou v úvahu následující interakce s jinými léky:

 1. Mezim snižuje vstřebávání sloučenin železa. Z tohoto důvodu by měl být příjem přípravků obsahujících železo (síran železa nebo sorbifer) odlišen od příjmu přípravku Mezim..
 2. Antacida se nepijí dříve než za 2-3 hodiny po Mezimu, protože snižují aktivitu enzymů.

Jak vyměnit Mezim

Nejen Mezim může zlepšit trávení a vyrovnat nedostatek enzymů. Farmaceutický trh má analogy léku různých cenových kategorií.

Na dobrovolnících (na kojících a těhotných ženách) však nebyl testován ani jeden lék z této skupiny. Proto je lze používat pouze po dohodě s lékařem.

Seznam léků, které nahradí Mezim:

Vlastnosti používání Creonu u 10 000 dospělých pacientů

Kromě enzymatických přípravků se s projevy přejídání mohou vyrovnat i následující:

 • antacida (Fosfalugel, Smecta, Maalox) - eliminuje pálení žáhy a průjem;
 • carminative (Espumisan, koprová voda) - snížit nadýmání a podporovat odstraňování plynů.

Jak se vyhnout užívání drog

V polovině případů se lze vyhnout užívání léků ke zlepšení trávení. Není žádným tajemstvím, že poruchy výživy vedou k patologickým procesům v zažívacích orgánech. Proto je vhodné upravit stravu podle následujících zásad:

 • eliminovat sycené sladké nápoje;
 • zvýšit procento spotřebovaného ovoce a zeleniny;
 • vyhýbejte se rychlému občerstvení;
 • přepněte na šetrné způsoby vaření (pára, vaření, dušené maso);
 • představit obiloviny a první kurzy;
 • vyhnout se přejídání (jíst 5-6krát denně);
 • pravidelně konzumovat fermentované mléčné výrobky (kefír, fermentované pečené mléko, jogurt).

Kromě toho udržení aktivního životního stylu zlepšuje pohyblivost střeva. V důsledku toho zmizí pocit tíže, nadýmání a zácpy. Chcete-li se cítit lépe, musíte udělat alespoň ranní cvičení. A procházky na čerstvém vzduchu budou užitečné nejen pro dítě, ale také pro kojící matku.

Příjem jakýchkoli léků během kojení by měl být dohodnut s lékařem. Enzymatické látky nejsou výjimkou, zejména v případě chronických gastrointestinálních onemocnění. Přestože neexistují zaznamenané případy negativních účinků na dítě, Mezima je třeba brát vážně.

Může Mezim kojící matce

Mezime pro kojení se používá ke zlepšení trávicího systému. Složení léčiva zahrnuje pankreatin. Díky této složce je dosaženo pozitivního účinku.

Je třeba poznamenat, že návod uvádí, že produkt by neměl být používán během kojení. Mezinárodní studie však nedávno potvrdily skutečnost, že Mezim představuje prakticky nulové riziko poškození dítěte.

Maminka musí před použitím zhodnotit potřebu užívání léku, vedlejší účinky a indikace.

Kdy vzít Mezim?

Tablety se předepisují v případě problémů v zažívacím systému, které se objevily na pozadí nedostatečného počtu enzymů. Lékaři doporučují pravidelné užívání léku v přítomnosti následujících onemocnění:

 • pankreatitida, která je chronická;
 • přítomnost zánětu v játrech, žlučových cestách nebo zažívacím traktu;
 • zotavení po chirurgickém zákroku nebo odstranění části žaludku;
 • bylo provedeno ozáření vnitřních orgánů, na pozadí kterého se objevil průjem nebo nadměrná tvorba plynu;
 • nedodržování základních dietních požadavků;
 • neustálé vstřebávání velkého množství mastných potravin;
 • člověk vede sedavý životní styl;
 • plánovaný rentgen břicha.

Kojící matky by měly pít lék až po konzultaci se svým lékařem. Je třeba mít na paměti, že Mezim může vést k vedlejším účinkům u matky a dítěte.

Funkce příjmu během období GV

Většina odborníků v této záležitosti má sklon věřit, že lék může být opilá kojící matkou.

Při používání musíte dodržovat několik jednoduchých pravidel:

 • tableta by se měla vypít ihned po ukončení procesu krmení;
 • přední mléko musí být vyjádřeno bez selhání;
 • je povoleno pít lék jednou bez lékařského předpisu;
 • průběh léčby a dávkování určuje pouze odborník v této oblasti;
 • při jmenování Mezimu by maminka měla pečlivě sledovat reakci těla dítěte;
 • pokud má dítě alergii nebo individuální nesnášenlivost, tablety se zruší (po konzultaci s lékařem);
 • při užívání léku byste měli jíst správně: do stravy by mělo být zahrnuto granátové jablko, chléb a rýže.

Aby nedošlo k poškození novorozence, měl by být Mezim během jídla opilý. Navíc můžete pít trochu vody. Proto není dovoleno používat jiné kapaliny, protože mohou neutralizovat účinek léku. Nedoporučuje se okamžitě zaujmout vodorovnou polohu. V tomto případě se trávení provádí v jícnu, nikoli v žaludku.

Počet tablet přímo závisí na celkovém stavu ženy. Jedna dávka by zpravidla neměla překročit dvě tablety. Pokud se užívají další léky, pak se Mezim opije patnáct minut poté.

Kdy by měl být Mezim vyřazen?

Použití drogy by mělo být zastaveno v následujících případech:

 • žena má zvýšenou citlivost na složky, které tvoří složení;
 • pankreatitida, která je v chronickém stavu;
 • akutní pankreatitida.

Tento léčivý přípravek může také způsobit následující nežádoucí účinky:

 • těžká nevolnost, která se mění v zvracení;
 • špatná stolička;
 • silná bolest v žaludku.

Kombinace s jinými léky

Není dovoleno kombinovat Mezim s drogami, jako je síran železa a sorbifer. Prostřednictvím tablet se snižuje množství železa absorbovaného tělem. Z tohoto důvodu má člověk riziko vzniku anémie.

Nemoc se projevuje u ženy s následujícími příznaky:

 • neustálá slabost v celém těle;
 • nehty a vlasy jsou neuvěřitelně křehké;
 • bledost kůže;
 • Máma se cítí neustále unavená;
 • na nohou jsou praskliny.

Pokud je taková situace pozorována při kojení, mělo by být používání přípravku Mezim zcela ukončeno. Je vhodné vyměnit a používat podobný produkt.

Účinek léku několikrát klesá, pokud jej pijete současně s antacidovými tabletami. Tato situace nastává v důsledku akumulace velkého množství vápníku a hořčíku. Experti neutralizují negativní účinek zvýšením celkové dávky enzymatického činidla.

Podobné léky

K narušení gastrointestinálního traktu dochází v důsledku produkce malého objemu enzymové tekutiny. S kojením můžete pít Festal, Creon, Pankreatin a další léky. Je bezpodmínečně důležité získat souhlas vašeho poskytovatele zdravotní péče. Maalox, Almagel nelze vstřebat do mateřského mléka.

Děti mladší než jeden rok s nadměrnou tvorbou plynu mohou být kontrolovány pomocí Sub Simpolex a Espumisan. Optimalizují střeva a pomáhají přirozeně odstraňovat plyny z těla. Dávka je důležitá a pouze odborník v této oblasti ji může vypočítat správně.

Výběr účinného léku

Z levných analogů je povoleno používat pankreatin. Mezim pomáhá rychle obnovit fungování gastrointestinálního traktu. Vedlejší účinek se dosahuje pouze ve vzácných případech, takže je téměř neškodný.

Slavnost sestává nejen z pankreatinu. Obsahuje také hemicelulózu a žluč. Díky tomu je možné dosáhnout vynikajícího terapeutického účinku. Neměli by ho však používat ti lidé, kteří mají žlučové kameny.

Podobné složení je v Creonu. Liší se pouze celkovou koncentrací pankreatinu. Pro snadné použití je výrobce vyrábí ve formě tobolek. Jsou zcela naplněny malými mikrokuličkami. Díky tomu je možné rovnoměrně distribuovat aktivní složky po celé oblasti žaludku. Výsledkem je rychlá normalizace práce.

Nevýhodou Creonu je vysoký obsah esenciálních enzymů. Negativně ovlivňují střevní mikroflóru.

Pravidelné požití enzymů může vést k zastavení produkce přírodních prvků. Velké množství pankreatinu však pomáhá zlepšit fungování trávicího systému..

Během doby HB lékaři doporučují vybrat Mezim, protože to jemně ovlivňuje tělo matky a dítěte.

Mezim pro kojení

Mohu vzít lék kojení, gastroenterologové vědí. Mezim pro kojení je relativně bezpečný lék. Abyste pochopili, zda jsou během tohoto období povoleny tablety, musíte se s drogou podrobněji seznámit..

Mezim

Lék je enzym. Lék má ochranný účinek pankreatu..

Mezim se vyrábí jako tablety. Základní látkou léčiva je pankreatin, který vykazuje minimální aktivitu proteázy, amylázy, lipázy.

 • E 572
 • MCC
 • E 171
 • Aerosil
 • Mastek
 • Gipromelasa a další.

Ploché růžové pilulky se skořápkou jsou umístěny v blistrech (každý po 20 kusech). Balení silného papíru obsahuje 1-5 blistrů.

Výrobce Mezim je Menarini / Berlin-Chemie, Německo. Cena tablet je od 95 do 300 rublů.

Pankreatin, který je součástí léku, má lipolytický, amylolytický a proteolytický účinek. Látka rozkládá živiny, aktivuje práci HCT, stimuluje trávení..

 • Nezdravé jídlo
 • Pankreatická nemoc
 • Příprava na gastrointestinální studie
 • Nemoci trávicího ústrojí, žlučníku a jater, doprovázené dystrofickými a zánětlivými procesy.

Kontraindikace - věk do 3 let, nesnášenlivost na pankreatin, exacerbace pankreatitidy.

Průměrná dávka přípravku Mezima pro dospělé je 1–2 tablety denně. V těžkých podmínkách se množství zvýší na 4 tablety. Doba léčby závisí na typu onemocnění a může trvat 2-3 dny až mnoho let.

Možné negativní reakce Mezimu jsou hyperurikosie, epigastrická bolest, naštvaná stolice, nevolnost, alergie. S cystickou fibrózou se zvyšuje riziko tvorby striktur v ileocekální zóně..

Použití pro hepatitidu B

Ženy, které přemýšlejí, zda může Mezim vzít kojící matka, by se měly rozhodně poradit s lékařem. Koneckonců, úplné studie studující účinek enzymu na dítě nebyly provedeny.

Oficiálně se lék nedoporučuje používat během kojení. Ve skutečnosti však ve složení produktu nejsou žádné nebezpečné složky. Proto můžete pít teoretický Mezim s HB.

Lék je vydáván bez lékařského předpisu. Mnoho žen však bere lék během kojení a podle jejich recenzí tablety nemají negativní vliv na tělo dítěte.

Lékař však musí určit, zda může být Mezim kojen, protože neexistují žádné údaje o bezpečnosti tablet, které jsou součástí přípravku. Navíc se reakce každého organismu na složky léčiva může lišit.

Mnoho lékařů stále nezakazuje použití přípravku Mezim kojení. Koneckonců látky ve větší míře nevstupují do systémové cirkulace a nevstupují do mléka.

Při užívání Mezimu je důležité dodržovat některá doporučení:

 • Před použitím enzymatické medikace se poraďte s gastroenterologem.
 • Po krmení dítěte by se tablety měly opít
 • Doporučuje se dostat nějaké mléko předem, aby bylo dítě v případě potřeby nakrmeno.
 • Dítě nesmí po podání drogy podávat další 3 hodiny.

Pokud se po užití přípravku Mezim během krmení objeví nežádoucí účinky (dyspeptické poruchy, alergie), mělo by se užívání léku přerušit. Poté by měla žena konzultovat s lékařem další konzultaci a posouzení zdravotního stavu..

Problémy s trávením? Vlastnosti použití přípravku Mezima pro kojení

Kojení je proces, do kterého jsou zapojena matka i novorozenec, a v této akci jsou oba zranitelní. Užívání léku kojící matkou může dítě ovlivnit.

Článek pojednává o tom, jak enzymový přípravek Mezim působí na matku a dítě, o možných důsledcích, rizicích a pravidlech používání léků.

Složení léku

Mezim je lék používaný k enzymatickým selháním slinivky břišní, což vede k zažívacím poruchám.

Nástroj obnovuje fungování žlázy, zlepšuje trávicí trakt (gastrointestinální trakt), normalizuje rozklad tuků, bílkovin a škrobu ve střevě. Chybějící enzymy saturují žaludeční šťávu a zlepšují trávicí procesy.

Struktura:

 1. Hlavní účinnou látkou v pankreatinu je enzym vepřové slinivky.
 2. Existují enzymy - lipáza, amyláza, proteáza.
 3. Další pomocné látky: hořčík, oxid křemičitý, kyselina stearová, laktóza, oxid titaničitý, sodík a celulóza, mastek a další.

Uvolňovací forma - dražé, povlak - snadno se rozpouštějící skořápky.

Mohu si vzít s HB?

Pokud jste si pozorně přečetli pokyny pro "Mezim", můžete vidět, že není doporučeno užívat tento lék kojení. Koneckonců, nebyla provedena široká studie o účinku léku na matčino tělo. Neexistují žádné informace o klinických hodnoceních u této kategorie pacientů..

Ale odborníci na kojení trvají na tom, že tento lék je nejvíce šetrný, jeho příjem neovlivní zdraví novorozence. V jakémkoli lékárnickém oddělení si jej můžete zakoupit bezplatně bez lékařského předpisu..

Pokud se obrátíme na mezinárodní zdroje (web e-lactancia.org), můžeme si přečíst, že rizika spojená s tímto lékem jsou pro matky nulová.

Není možné s jistotou říci, zda je Mezim bezpečný pro dítě, pokud ho matka vezme během kojení.

Indikace pro použití

Poruchy trávicího traktu jsou jedním z problémů kojících žen. Některé matky nedodržují dietu tím, že jí příliš mastná jídla, zatímco jiné mají anamnézu onemocnění trávicího systému. V těchto případech může gastroenterolog nebo terapeut předepsat Mezim, který nahradí nedostatek pankreatických enzymů, jako léčbu nebo profylaktiku.

Při kojení je třeba dodržovat všechna doporučení lékaře, aby nedošlo k vyvolání problémů a poškození zdraví dítěte..

Mezim se označuje, pokud:

 • časté poruchy trávení se vyskytují v důsledku toho, že se konzumují těžko stravitelné tučné potraviny, narušuje se rovnováha ve stravě;
 • v přítomnosti střevních infekčních chorob;
 • sekrece pankreatu je narušena;
 • v zažívacím traktu je zánětlivý proces na pozadí plynatosti, průjmu a jiných podobných projevů, ale neexistují žádná chronická onemocnění zažívacího systému;
 • v játrech nebo žlučníku je zánět;
 • Předpokládá se rentgenové nebo ultrazvukové vyšetření pobřišnice;
 • provedl resekci žaludku;
 • zánět trávicích orgánů se po chemoterapii zhoršil.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Nemoci, u nichž se nedoporučuje užívat Mezim:

 1. individuální nesnášenlivost, která vede k alergickým reakcím na látky obsažené v léčivu;
 2. chronické zánětlivé procesy slinivky břišní;
 3. akutní pankreatitida.

Reakce těla na příjem Mezimy může být:

 • paroxysmální nevolnost měnící se na zvracení;
 • pohyby střev vedoucí k zácpě nebo průjmu;
 • akutní bolesti žaludku;
 • alergické účinky.

Při delším používání nebo při překročení doporučené dávky se může zvýšit koncentrace kyseliny močové v plazmě, může se objevit alergická dermatitida.

Pokud se objeví vedlejší účinky, okamžitě přestaňte užívat lék nebo upravte jeho dávku po konzultaci s lékařem.

Jak to ovlivňuje kojení a dítě?

Pokud byla matce předepsána enzymatická příprava, nebude přijetí preventivních opatření chybné.

Žena by se měla dívat na ni a na blaho jejího dítěte. Neexistují žádné spolehlivé výzkumné údaje o účinku tohoto léku na kojení - objem nebo kvalita mateřského mléka. Ze zkušenosti kojících matek - vliv Mezimy na kojení a dítě buď chybí, nebo je nevýznamné.

Pokud však u dítěte existují vedlejší účinky (alergie, vyrážka, zvracení, všeobecná malátnost) po celou dobu léčby, měli byste se vyhnout krmení.

Aby se laktace nesnížila, musíte upravit proces vylučování mléka ve stejném časovém intervalu jako při krmení. Po ukončení léčby se můžete vrátit do normálního režimu.

Doporučení pro použití u hepatitidy B

Při užívání enzymu je vhodné, aby kojící matka dodržovala následující doporučení:

 1. Nepředepisujte léčebný postup sám, je-li to nutné, je možné užít jednu dávku nezbytnou k úlevě od akutního příznaku.
 2. Před ukončením kojení dodržujte režim a dietu.
 3. Pečlivě dodržujte celkový stav dítěte a jeho vlastní pohodu. Pokud se vyskytnou jakékoli nežádoucí příznaky, přerušte léčbu a poraďte se s odborníkem..
 4. Vyhněte se krmení dítěte po dobu nejméně tří hodin po užití enzymatického činidla (v případě potřeby novorozenec dostává mléko dříve vyjádřené matkou).

Kojící matky jsou systematicky léčeny tabletami Mezim bez konzultace s odborníky.

Droga se užívá:

 1. Ihned po krmení dítěte, aby se prodloužila doba neutralizace vedlejších účinků a snížilo se riziko negativních účinků přípravku Mezima na novorozence..
 2. 15-20 minut po užití jiných léků.
 3. S jídlem se sklenicí čisté vody.
 4. Po podání si nelehněte, jinak se přípravek rozpustí v jícnu.

V jedné dávce nelze použít více než dvě tablety. Při dlouhodobé léčbě pomůže odborník určit dávkování léku.

Je nutné minimalizovat pravděpodobná rizika negativního účinku léku na tělo dítěte.

Interakce s jinými drogami

V lékárničce může kojící matka mít k dispozici léky, které se nedoporučují pro kombinaci s tabletami Mezim. Nejprve se jedná o léky obsahující železo: „síran železitý“, „sorbifer“ a další.

Mezim nepříznivě ovlivňuje vstřebávání železa trávicími orgány a může oslabit účinek jejich příjmu. Nedostatek železa zvyšuje riziko anémie.

Účinnost enzymatického přípravku je také snížena, pokud je užíván společně s antacidy, které zahrnují sloučeniny hořčíku a vápníku.

Příznaky negativního účinku Mezimy při užívání léků obsahujících železo:

 • slabost, objevuje se únava;
 • na chodidlech se tvoří trhliny;
 • kůže zbledne;
 • nehty křehké.

Pouze odborník pomůže určit kompatibilitu užívaných léků a v případě potřeby sníží dávku přípravku Mezima nebo místo toho předepíše jiné léky..

Analogy

Odmítnutí vzít Mezimu z jakéhokoli důvodu představuje pro kojící matky výzvu k nalezení léku podobného léčivého účinku.

Zlepšení zažívacího traktu a doplnění nedostatku enzymů pomůže lékům (všechny jsou povoleny během kojení) z následujícího seznamu:

Jednou z poruch u žen s kojením může být pálení žáhy. Obtěžování spojené se zvýšenou kyselostí je sníženo pomocí drog: "Maaloxa", "Almagel", "Rennie". Všechny tyto léky nebudou absorbovány do krve, nebudou přecházet do mateřského mléka a jsou bezpečné pro dítě..

Tablety Sab Simplex a Espumisan pomáhají při tvorbě plynu novorozence a matce:

 • neobsahují nebezpečné složky;
 • dobré střevní stimulanty - usnadňují odebírání nahromaděných plynů.

Výběr účinného léku

Pro ženy s kojením odborníci doporučují vybrat Mezim jako nejúčinnější lék kvůli svému jemnému účinku. Je dobrým pomocníkem v procesu obnovy trávicího traktu. Pro srovnání lze zvážit tři léčivé přípravky s podobným účinkem:

  Pankreatin.

Vedlejší negativní účinky jsou vzácné, což znamená, že jejich používání může být neškodné.

Droga je nízká cena kategorie. Festal.

Kromě pankreatinu živočišného původu obsahuje látky: hemicelulózu a žluč, které mají terapeutický účinek.

Kontraindikováno u lidí s cholelitiázou. Creon.

Od Mezimu se liší vyšší koncentrací pankreatinu, což zvyšuje léčebný účinek při závažném onemocnění gastrointestinálního traktu. Ale velké množství zavedených enzymů může způsobit podráždění střevní mikroflóry a také pozastavit proces vývoje jejich vlastních prvků..

K dispozici ve formě tobolek naplněných mikrokuličkami. Tato struktura léku přispívá k rovnoměrné distribuci účinných látek - proces trávení se rychle normalizuje..obsah ↑

Jak se vyhnout užívání léků?

Při sestavování stravy pro kojící matku se můžete řídit následujícími zásadami:

 1. jíst více zeleninových a ovocných pokrmů;
 2. nepijte sladké nápoje sycené oxidem uhličitým;
 3. vyloučit rychlé občerstvení;
 4. vyhýbejte se konzumaci mastných, smažených, uzených potravin;
 5. pára jídlo, použití dušení a vaření;
 6. Nezanedbávejte první chod, obilniny a hrubý chléb;
 7. Nepři přejídat se;
 8. do nabídky představte kefír, jogurty a další mléčné výrobky.

Je užitečné podniknout dlouhé procházky s dítětem v parku, na čerstvém vzduchu - aktivní životní styl zlepší pohyblivost střeva, nepohodlí zmizí.

Nezanedbávejte rizika spojená s užíváním léku „Mezim“ během kojení a užívejte lék lehce. Absence zaznamenaných případů negativního účinku enzymového činidla na novorozence není důvodem k tomu, aby Mezima odmítl radu odborníka. Používejte lék moudře a bude to přínosem.

Články O Neplodnosti