Hlavní Bolest

Pomáhá Metipred otěhotnět: indikace a kontraindikace

Hormony jsou neviditelné „vedoucí“, kteří řídí všechny procesy, které se vyskytují v ženském těle. Jejich nesprávná distribuce vede k narušení fungování celého reprodukčního systému. Stávají se příčinou neplodnosti. Při plánování těhotenství vám Metipred umožňuje obnovit ztracenou hormonální rovnováhu a přibližovat dobu dlouho očekávané početí.

Vlastnosti léčiva

Metipred je hormonální lék založený na glukokortikoidech. Jeho hlavní složka - methylprednisolon - je dobře absorbována, nikoli „shromažďuje“ sodík v tkáních, a proto může být použita s dlouhými léčebnými cykly. Metipred je k dispozici v tabletách i ve formě lyofilizátu (prášek pro injekce).

Droga má široké spektrum účinku:

 • Zmírňuje zánět;
 • Normalizuje hormonální hladiny;
 • Má imunosupresivní a antihistaminické vlastnosti..

Léčba hyperandrogenismu je hlavním úkolem léku. Toto je jméno nemoci, při které je v ženském těle zaznamenáno nadměrné množství mužských pohlavních hormonů. Takové nesprávné hormonální rozdělení vede k potratům a mrznutí plodu ve velmi časných stádiích těhotenství. Metipred se vyhýbá tak nepříjemným následkům. Kromě toho odstraní vnější projevy „mužských rysů“ (například nadměrný růst vlasů), které nemohou, ale potěší spravedlivý sex.

Mitepred má řadu indikací a vedlejších účinků, takže se nemůžete zapojit do vlastního podávání léku! Kromě toho má lék působivý seznam, který uvádí kontraindikace jeho použití..

Lékař na základě výsledků testů předepíše nejen dávku, ale také délku léku. Zrušení Metipred se provádí postupně a pod přísným lékařským dohledem.

Na co se Metipred předepisuje při plánování těhotenství

Lék má silný účinek ve vztahu k mnoha patologickým procesům v těle. Patří sem následující nemoci:

 • Poruchy pojivové tkáně;
 • Zánět v kloubní tkáni;
 • Léčba revmatismu, astmatu, otoku mozku;

Ženy jsou však více obeznámeny s léčbou jako léčba neplodnosti..

Důvodů pro nedostatek početí je mnoho. Kromě toho je nejčastěji způsobena tak patologickými změnami ve vnitřních orgánech, jako chorobami, které nepříznivě ovlivňují reprodukční funkci a způsobují problémy s početím. Při plánování těhotenství může Metipred odstranit některá porušení. Zejména je předepsán pro hyperandrogenismus - nadbytek mužských hormonů v ženském těle.

Při plánování těhotenství uvádíme další „vlastnosti“ léku:

 • Stabilizace poruch koncentrace hormonů;
 • Eliminace zánětu;
 • Snížení děložních myomů;
 • Posílení účinků jiných léků;
 • Eliminace účinků předchozích nevyvíjejících se těhotenství.

Ale protože se jedná o lék s mnoha vedlejšími účinky, důvody jeho jmenování by měly být velmi dobré. Před přijetím se poraďte nejen s gynekologem, ale také s endokrinologem. Někdy je Metipred předepisován nepřiměřeně.

Pro těhotenství je Metipred nezbytná k normalizaci hladin hormonů, často se však požadovaný účinek neobjeví. Může to být z několika důvodů:

 • Genetická predispozice;
 • Použití před léčebným cyklem "Duphaston";
 • Zranění
 • Exacerbace chronických patologií;
 • Vzhled a růst nádorů;
 • Špatně vyvážená strava.

Úkolem gynekologa je zjistit, z jakého důvodu nedochází ke stabilizaci hormonálního pozadí. Musí porovnat opakovaný laboratorní test s výsledky testů, které byly provedeny před ošetřením. Po zjištění příčiny se upraví dávkování léčiva a způsob léčby.

Prudká změna hormonálního pozadí během neplodnosti není o nic méně nebezpečná než její porušení. Pokud tedy opakovaná laboratorní diagnostika odhalí takové změny v počtu potřebných hormonů, dočasně přeruší užívání léku.

Jak užívat Metipred při plánování těhotenství

Lékař předepisuje metipred podle indikací, o nichž jsme hovořili výše. Dávka a režim léčiva se stanoví v závislosti na stupni hormonální nerovnováhy. Nejčastěji léčebný cyklus nepřesahuje 3 měsíce a denní příjem léčiva je 1/2 tablety. V závislosti na individuálních vlastnostech ženy však může lékař změnit léčebný režim.

Při užívání přípravku Metipred musí být při plánování těhotenství dodržována určitá doporučení. Tableta (nebo půl tablety - jak Vám předepsal lékař) by se měla vypít jednou denně ráno během jídla nebo bezprostředně po jídle. Přestože v některých individuálních případech lékaři předepisují svým pacientům odlišné dávkování a jinou dobu podávání. V takovém případě musíte svému lékaři důvěřovat. Žvýkání a mletí léku se nedoporučuje. Je lepší pít to celé. Je důležité s ním pít hodně vody..

Pokud po terapii dojde k dlouho očekávané události a žena našla na testu dva dlouho očekávané proužky, nemůžete přestat brát drogu sami! Lékař by také měl stanovit taktiku pro zrušení Mitepred, protože ostrá destabilizace hormonálního pozadí může způsobit potrat..

Navíc, navzdory faktu, že cizí lék odmítl užít lék po početí, ruské lékaři ho užívají během těhotenství. Důvodem je skutečnost, že někdy po ukončení léčby u žen je ohrožen stav, který ohrožuje průběh těhotenství..

Pokud je Metipred předepsán během plánování těhotenství, pak se snaží odmítnout další léky. Se silným účinkem na celé tělo může lék neutralizovat účinky jiných léků nebo způsobit nebezpečné vedlejší účinky. Pokud však situace vyžaduje doplnění léčby, gynekolog může zvážit kombinované použití tablet.

Metipred a Klostilbegit jsou účinné léky s různým spektrem účinku. Pokud první lék stabilizuje hormonální pozadí, pak druhý pomáhá stimulovat ovulaci. Obě léky mají mnoho kontraindikací, proto by jejich kombinované použití mělo být odůvodněno.

Metipred a Dufaston mohou také hrát v duetu v bezpečné koncepci pozitivní roli. Během stabilizace hormonů připravuje Duphaston dělohu a posiluje její stěny (endometrium).

Připomeňme si znovu, že tyto léky mají silný účinek a způsobují mnoho nepříjemných a někdy nebezpečných následků..

Vedlejší efekty

Seznam četných nežádoucích účinků uvedených v poznámce k léku způsobuje u žen, kterým byl předepsán přípravek Metipred, spravedlivé obavy. Jejich seznam je opravdu působivý a zastrašující:

 • Nevolnost;
 • Exacerbace pankreatitidy;
 • Opakované zvracení;
 • Rychlé zvýšení tělesné hmotnosti;
 • Nadýmání;
 • Vřed;
 • Poruchy srdečního rytmu;
 • Halucinace;
 • Křeče
 • Depresivní stavy;
 • Migréna;
 • Trombóza;
 • Vřed;
 • Šedý zákal.

Tyto závažné příznaky se však objevují pouze v případě nekontrolovaného nebo dlouhodobého užívání léku ve velkých dávkách. Okamžitě stojí za zmínku, že při léčbě závažných patologií se používají zvýšené dávky. Při plánování těhotenství na Metipred lékař stanoví minimální dávku léku, proto se nežádoucí účinky prakticky nevyskytují.

V některých případech si ženy stěžují na přibírání na váze. Podle hodnocení se však hmotnost vůbec nezvyšuje. Mnoho nepřidává gram na Metipred. Ale jsou tu ti, kteří si všimli významného (5-10 kg.) Zvýšení. Nejčastěji se to děje u těch, kteří při plánování těhotenství kombinují dvě hormonální drogy. V každém případě je však při správné výživě hmotnost po porodu snadno nastavitelná.

Metipred v IVF

Použití léčiva v procesu oplodnění in vitro je povinné. Účelem jeho přijetí je schopnost potlačit imunitu nastávající matky. Pokud žena z nějakého důvodu nemůže tento lék vzít, doporučuje se mu postup odmítnout.

Metipred pro IVF se předepisuje 2-4 dny před přenosem embryí do děložní dutiny vajíčka. Lék přispívá k úspěšné implantaci vajíčka. Zabraňuje reakci ženského těla na "cizí" objekt - neumožňuje imunitnímu systému odmítnout plod. Dávkování a dávkovací režim pro IVF je přísně individuální.

V závislosti na dávkovacích a léčebných režimech doporučených lékařem, užívání Metipred umožní ženě otěhotnět a porodit dítě bez negativních projevů nežádoucích účinků.

Na co se Metipred předepisuje při plánování těhotenství?

Při plánování těhotenství je zvláštní pozornost věnována hormonálním pozadím. Nejmenší nevyváženost hrozí vážnými problémy, které bude velmi obtížné vyřešit. Metipred je nová generace drog. Jedná se o syntetický analog glukokortikoidních hormonů, který účinně zvládne přebytek mužských hormonů a pomáhá tělu v boji proti patologickým procesům..

Obecné vlastnosti léku

Hlavním úkolem Metipred je léčba hyperandrogenismu. Jeho hlavní složka, methylprednisolon, je vysoce stravitelná a může být použita v dlouhých injekčních cyklech, protože „nesbírá“ sodík do tkání..

ODKAZ! Hyperandrogenismus je onemocnění endokrinního systému, ve kterém ženské tělo produkuje příliš mnoho mužských hormonů - androgenů. Ty jsou zodpovědné za včasnou pubertu (růst vlasů, změnu zabarvení hlasu, tvorbu ženských pohlavních orgánů, sexuální touhu), práci ledvin a jater a posílení kostní tkáně. Nadbytek androgenů však vede k patologickým změnám v těle: nedostatečný rozvoj mléčných žláz, polycystické vaječníky, autonomní neurotické poruchy, akné a nejsmutnější věcí je neplodnost. Tento syndrom je pozorován u 5-7% poctivého pohlaví a mezi nimi - 20% nemůže otěhotnět a porodit dítě.

Lék je k dispozici ve 2 formách: tablety a prášek pro injekce. K dispozici pouze na lékařský předpis..

DŮLEŽITÉ! Kombinace léku s alkoholickými nápoji způsobuje peptický vřed žaludku a dvanáctníku.

Metipred však není dobrý pouze při stabilizaci koncentrací hormonů. Odstraňuje zánětlivé procesy v těle, zvyšuje účinky řady dalších léků, eliminuje účinky minulých nevyvinutých těhotenství a může redukovat myomy.

Jak užívat Metipred při plánování těhotenství

Metipred nelze užívat bez souhlasu lékaře. Poradenství v této oblasti by navíc mělo být získáno nejen od gynekologa, ale také od endokrinologa. Droga je předepsána v případech, kdy důsledky odmítnutí léku budou nebezpečnější než pravděpodobné vedlejší účinky. Specialista prozkoumá výsledky testů získaných od pacienta, zjistí příčinu hormonální nerovnováhy a vypočítá vhodné dávkování.

Podle obecné normy trvá léčba 3 měsíce a denní dávka léčiva je polovina tablety. Metipred se užívá ráno, před snídaní nebo bezprostředně po snídani, omyje se malým množstvím vody. Tablety se nedoporučují žvýkat nebo brousit. Ve zvláštních případech je pacientovi předepsána intramuskulární injekce (lék je zakoupen ve formě prášku, včetně speciálního rozpouštědla).

ODKAZ! V nemocničním prostředí může být příjem odlišný: brát dávku od 6 do 8 ráno; dvojitá denní dávka (až 48 mg) každý druhý den; zvýšená denní dávka ve čtyřech rozdělených dávkách; inkrementální příjem (postupně se zvyšující ze 4 na 48 mg).

Zrušit Metipred

Prudká změna hormonálního pozadí může být velmi nebezpečná, a proto, pokud jsou nalezeny předpoklady pro tuto léčbu, je léčba na chvíli přerušena. Ale nemůžete to hned udělat! Žena, která v testu najde dva dlouho očekávané proužky a přestane brát lék v jednom pádu, má vysoké riziko potratu. Prodlužte intervaly mezi dávkami.

Někdy by měl Metipred pokračovat i po početí. K tomu dochází v případech, kdy ukončení léku způsobí, že žena otěhotní. Předpokládá se, že tento lék je zvláště nebezpečný pro mužský plod: jeho nadledvinky jsou obzvláště citlivé na methylprednisolon, což může v budoucnu negativně ovlivnit reprodukční funkci..

ODKAZ! Tato praxe je podporována pouze ruskými lékaři - zahraniční lékaři odmítli předepisovat léky po početí.

Metipred neutralizuje účinky mnoha léků a může způsobit nebezpečné vedlejší účinky, takže ostatní léky a tablety jsou předepisovány jako poslední možnost. Například vezměte Metipred s:

  Paracetamol - zvyšuje riziko hepatotoxicity;

Metipred za to, co je předepsáno při plánování těhotenství

Ahoj milí čtenáři. Dnes navrhuji mluvit o hormonech a jejich regulaci sexuální funkce. Je obtížné vyjmenovat všechny procesy tohoto jevu, které jsou regulovány hormony, takže bychom měli používat léky obsahující hormonální složky opatrně. Dívky, metipred, co je předepsáno pro plánování těhotenství? Zná někdo odpověď? Myslím, že jen málo z nich bude napsáno. Takové léky ovlivňují tělo komplexním způsobem a jak oprávněné je riziko a zda užívání metipred pomůže otěhotnět zdravé dítě..

Obecné informace o droze

Metipred je dostupný v tabletách a v prášku, ze kterého je připraven roztok pro intravenózní nebo intramuskulární podání.

Účinnou látkou v léčivu je syntetický analog prednisolonu - methylprednisolonu. V lékárnách si ji můžete koupit pouze na lékařský předpis.

Metipred má několik vlastností:

Hlavní látka působí intracelulárně. Tento lék má vysokou biologickou dostupnost, což znamená, že je téměř úplně absorbováno tělem..

Jak dochází k těhotenství?

Hormon by měl být používán podle přísných indikací. V období přípravy na početí lékaři doporučují léčbu metipred v přítomnosti následujících patologií:

 • hyperandrogenismus;
 • autoimunitní onemocnění v nastávající matce;
 • normalizace hormonálního pozadí;
 • zvýšené působení jiných drog;
 • obvyklý potrat.

Zvýšení mužských hormonů v ženské krvi (hyperandrogenismus) nepříznivě ovlivňuje její reprodukční funkci. Je pozorována nepravidelná menstruace, nedostatek ovulace, potrat. Podmínka je korigována díky metrepodu. Působí na hypofýzu v mozku, která reguluje produkci hormonů v nadledvinách. Hormonální pozadí je normalizováno a koncentrace androgenů v krvi klesá.

Lék se také používá při přípravě na IVF. Obvykle se předepisuje několik dní před přenosem oplodněného vajíčka, což výrazně zvyšuje pravděpodobnost úspěšného připojení vajíčka plodu. Určitě mnoho lidí neví, že naše tělo je navrženo tak, že když do něj vstoupí cizí agenti, začne produkovat protilátky. Embryo je považováno za takového agenta, protože nese geny nejen matky, ale také otce a imunitního systému matky ho odmítá, což vede k potratu. Metipred potlačuje imunitní systém a umožňuje budoucímu plodu připojit se k děloze a úspěšně se rozvíjet.

Při přípravě na IVF je žena obvykle předepisována hormonální léčiva, aby si vybudovala endometrium, normalizovala ovariální aktivitu. Mají několik závažných vedlejších účinků, které se mohou projevit jako otoky, alergie. Aby se snížila závažnost vedlejších účinků, lékaři doporučují užívat je současně s Metipred. Hodí se to s mnoha hormonálními drogami, například s Klostilbegitem, Dufastonem..

Časový rozvrh recepce

Trvání léčby lékem a dávkování bude záviset na indikacích a rozsah indikací v metipred je poměrně široký. Pojďme se podrobněji zabývat léčebnými režimy při přípravě na těhotenství:

S hyperandrogenismem a dalšími hormonálními poruchami je droga užívána po dlouhou dobu. Terapie začíná 2 měsíce před domnělým početí a pokračuje až do těhotenství av některých případech se lék užívá během těhotenství.

Při přípravě na IVF začíná podávání 10 dní před přenosem vajíčka a pokračuje v pití dalších 5 dnů po přenosu.

Zrušte léčivo postupně, aby nedošlo k potratu!

Dávkování se volí individuálně a může se lišit od výše uvedených dávek, lékař vám dávku předepíše, přičemž vezme v úvahu výsledky vašich testů na hormony a celkový stav vašeho těla.

Nežádoucí účinky, předávkování

Stejně jako jakékoli hormonální léky má i metipred mnoho kontraindikací.

Všechny tyto kontraindikace jsou relevantní, pokud se lék používá po dlouhou dobu. Existují však situace, kdy je ze zdravotních důvodů vyžadován krátký průběh nebo jediná dávka, v tomto případě je jedinou kontraindikací individuální nesnášenlivost složek léčiva..

Vedlejší účinky s ohledem na dávku a frekvenci podávání jsou vzácné nebo mírné. Je však třeba mít na paměti, že účinek léku je poměrně rozsáhlý, proto jsou možné změny v práci některých tělesných systémů.

Zažívací trakt

nevolnost, zvracení, exacerbace vředů, bolest břicha, krvácení

Endokrinní žlázy

diabetes mellitus, Itsenko-Cushingův syndrom, hypofýza, obezita

Kardiovaskulární systém

arytmie, zvýšení nebo snížení krevního tlaku, ateroskleróza, trombóza

Nervový systém

křeče, bolesti hlavy, závratě, vysoký intrakraniální tlak

Psychika

výkyvy nálad, bludy, halucinace, zhoršené vědomí, deprese, fóbie

Vidění

katarakta, glaukom, trofické změny v rohovce

Močový systém

výskyt močových kamenů, zvýšení bílých krvinek v moči

akné, strie, špatné hojení ran, hematomy, hypertrichóza u žen

Kromě toho může Metipred vést k exacerbaci chronických infekcí, menstruační dysfunkce, ke změnám v laboratorních testech.

Analogy

Na farmaceutickém trhu existuje několik úplných protějšků metipred. Mají stejný účinek jako obsahují jednu účinnou látku. Nejoblíbenější jsou:

 • Medrol - cena je 150-800 rublů. Dostupné v tabletách s různým obsahem hlavní látky (4, 16, 32 mg), což vede k rozdílu v ceně.
 • Urbazon - cena je 350 rublů. Vyrábí se v injekčních lahvích, které se používají hlavně pro zastavení těžkých stavů..
 • Lemod - cena je 370 rublů. K dispozici v tabletách a injekčních roztocích.

Samozřejmě, při plánování těhotenství je lepší použít tabletovou formu léku a zahájit léčbu malými dávkami, pak bude negativní účinek na tělo minimální. Metipred je nejlepší volbou pro tyto účely, vyrábí se v minimální dávce a stojí asi 180 rublů, snadno se najde v jakékoli lékárně.

Je zajímavé, že tento lék se nepoužívá k přípravě na těhotenství ve více než jedné zemi, ale v Rusku lékaři stále používají metipred k léčbě žen, které chtějí mít dítě. Proč, pokud existují jiné bezpečnější a modernější prostředky, je to příležitost k zamyšlení.

Navrhuji sledovat malé video (06:34) I.I. Guzová, porodník-gynekolog, kmn, hl. lékař. Kliniky a laboratoře CIR v Moskvě

Zkuste si přečíst aktuální pokyny týkající se autoritativních zdrojů, například na webových stránkách adresáře léčivých přípravků Vidal nebo v encyklopedii radarových léčivých přípravků, protože obsahují nezpracovanou verzi a v případě, že výrobce provede nějaké změny, sledujte relevanci informací..

Doufám, že jste se z získaných informací dozvěděli něco užitečného, ​​ale to zdaleka není vše, mám pro vás stále mnoho nových a zajímavých věcí. Přihlaste se k odběru blogu a sdílejte znalosti s přáteli pomocí tlačítek na sociálních sítích níže. Brzy se uvidíme.

Bazální teplota od A do Z

Plánování našich vládců. Zkuste vyjádřit svůj názor! ->

* Drazí přátelé! Ano, tohle je reklama, jak se má točit!

Metipred při plánování

Ahoj všichni! Zajímám se o metipred. Jak to bylo přijato? V jakém dávkování a v jakých dnech cyklu? Jaké údaje jste předepsali? A jak rychle pomohlo „vidět //“? Děkuji všem!)))

Přečíst komentáře 77:

Kama88, to je jisté!

Ciconia, PCOS není snadné léčit...

Kama88, já vím, ne první rok ženatý, jak se říká...

Ciconia, neurolog, mě naplnil sedativem a antidepresivem. zpočátku to bylo dobré. dobře, moje nálada byla dobrá.
A ve třetím měsíci jsem začal bít nádobí doma... a uvědomil jsem si, že všechno, dýmka... to hodil sám. Přišel jsem k doktorovi, ale hodila mi to? a udělal jsi to. Jsou tak návykové, že samotní pacienti nemohou skončit.

Salvaje, tři měsíce! Kop!
Jen týden jsem pil dvě tablety mezapamu. Bál jsem se pít déle a sláva bon, protože po dvou měsících tichého života jsem se sotva shromáždil. Dalekohled mě zachrání. A psychiatr mě jmenoval kufry. Teď nic nepiju.

Ciconia, už ti byly předepsány hormonální antikoncepční prostředky? Například Diana -35... je to jen antiandrogenní... pomohlo mi zbavit se PCOS...

Ciconia, jmenovali mě na rok... (((

Kama88, vypil OK- regulon, pak jess, nestřílel - ne moje volba. Dělal jsem vrtání, stimuloval jsem klonováním a gonálem. Pouze BB sám.
Podané doky pro kvótu. Nejsem lepší

Salvaje, mám na mysli jen jednu věc ** zdets !! A co ty teď? Jaké byly příznaky? Spát, špatně, neuróza?

Ciconia, hodně štěstí.

Kama88, díky! jen zatím nevím, jestli mi dají kvótu a kdy protokolu. Tento týden půjdu k lékaři.
A vy, váš přítel, se nebojte pít metredit, pokud jste si vše zkontrolovali a potíže jen s ním.

Ciconia, měl jsem neurózu, dal do mého srdce nejrůznější špatné věci. a kardiolog s neurologem se zavázal léčit mě...
bylo to před třemi lety... od té doby se bojím antidepresiv a sedativ, jako je oheň....
nyní je všechno stejné... nespavost trápí od srpna. škubání... nervózní.
ale mám druhý rok, kromě slov... (((problém na problém, problém na problém).
Potřebuju si odpočinout...

Salvaje, ale co psychoterapie? Jste jako psycholog? Zeptejte se svých kolegů? Jsi tak mladý, ale už jsi neuróza... Musíš se o sebe postarat... Jaké děti? Opatruj se. Počet B v tomto stavu?

Je zajímavé, že vyhledávání funguje pouze pro mě?

Pozitivně přivedu do vaší bezohledné konverzace. Viděl metipred, hluboce těhotná! Také PCOS po dobu půl roku ani jediná ovulace také rostla tukem na hormony, ale nebyl tam žádný výsledek. Androgeny byly vysoké, ale normální. Další mužský typ vlasů. Připraven na lapar. Na začátku výherního cyklu jsem znovu získal hormony, testosteron byl na horní hranici, 17-on je dobře předražený. Večer byl Metipred přidělen 1/2. Mimochodem to není hormonální, působí na nadledvinky. Nevšiml jsem si od něj žádných vedlejších účinků, přenáší se snadněji než dex. V tom cyklu jsem odpočíval a nepil nic jiného (jen kumulativní účinek proginu mohl zůstat), nešel jsem na ultrazvuk. Na konci cyklu jsem neočekávaně objevil //. Nevím, jestli pomohl. Okamžitě to nebylo možné zrušit. Retook hormony, jakmile 17-on vstoupil do normálního rozsahu, oni začali hladce zrušit to. Můj lékař řekl, že pokud je chlapec v bříšku, pak jeho užívání může bránit jeho vývoji. Nyní máme 37 týdnů a máme chlapce!

Psal jsem zde mnohým, zkrátka, mám 17, je příliš vysoký progesteron. Nastalo zpoždění, dyuf, tazalok, atd. Jsem docela chytrý, myslím, že musím vypít nějaké bylinky, pil jsem dva měsíce. A ona prošla 17 na -1. 6. Doktor je trochu vysoký; No, pil jsem slušný měsíc, myslím, že pilulky, nemůžete pít bylinky. Retook, a tam 2. 2. 3. Myslel jsem, že čelo sešroubovalo, al - ne.

Metipred při plánování těhotenství

Mnoho procesů v ženském těle je řízeno hormony. Proto jakékoli nesprávné rozdělení těchto „manažerů“ narušuje zejména reprodukční systém. Taková selhání velmi často způsobují neplodnost. K doplnění množství chybějících hormonů nebo jejich normální distribuce je předepsán lék, jako je Metipred. Užívání při plánování těhotenství může přinést datum, kdy budou na zkoušce dva vzácné pruhy. Při plánování těhotenství se Metipred dlouhodobě osvědčila na dobré straně. Mnoho gynekologů předepisuje Metipred, takže těhotenství přichází rychleji.

Metipred pomáhá snižovat množství mužských hormonů v ženském těle. S Metipred tak bude snazší otěhotnět.

Metipred vlastnosti

Hlavní účinnou látkou v tomto léčivu je methylprednisolon. Je dobře vstřebáván, takže dlouhodobá terapie nepříznivě neovlivňuje jiné orgány. Metipred má několik forem uvolňování. V lékárnách se nachází v tabletách a prášku pro injekce.

S jakými problémy se droga potýká:

 • zánětlivé procesy;
 • hormonální selhání;
 • nežádoucí reakce těla na aktivní působení imunitního systému;
 • alergické reakce.

Hlavním cílem Metipred je snížit obsah mužských pohlavních hormonů u žen. Lék je předepsán v případě fixace nadměrného množství androgenů v ženském těle. Překročení obsahu mužských pohlavních hormonů má během těhotenství nežádoucí následky (potraty, zmrazené těhotenství). Užívání léku sníží riziko problémů a odstraní vnější projevy zvýšeného množství mužských hormonů (například zvýšený růst vlasů na pažích, nohou).

Příznaky hyperandrogenismu:

 1. Mastná pleť, akné.
 2. Nadměrný růst vlasů („antény“, chlupaté paže a nohy).
 3. Přerušení cyklu.
 4. Obezita v břiše (jako u mužů).

Metipred má nejen velké množství indikací pro použití, ale také vedlejší účinky. V žádném případě byste neměli brát lék sami bez pokynů lékaře! Ne každý potřebuje drogu. Má řadu kontraindikací. Pouze na základě studií ošetřující lékař předepíše lék, předepíše konkrétní dávku a délku podávání.

Nemůžete přestat brát Metipred ostře. Jeho zrušení je postupné a mělo by být sledováno odborníkem..

Droga pomáhá zbavit se mnoha patologií ženského reprodukčního systému, včetně neplodnosti. Má silný účinek. Metipred je předepisován nejen pro plánování těhotenství s neplodností. Je také předepsán pro další velmi závažné nemoci..

Metipred je předepsán pro:

 • dysplazie pojivové tkáně;
 • zánět kloubů;
 • akutní revmatismus;
 • hepatitida;
 • ulcerativní kolitida;
 • bronchiální astma;
 • mozkový edém.

Přesto však většina žen tuto drogu zná jako pomocnice v boji proti neplodnosti.

Cena Metipred a jeho analogů

Náklady na Metipred závisí na dávce a formě uvolňování. Například v tabletách po 4 mg a 30 kusech stojí tento lék od 160 rublů v balení. Ve formě láhve lze léčivo koupit z 350 rublů za 250 mg. Analogy jsou v zásadě také levnější. Mezi analogy lze identifikovat: Kenalog, Medrol, Dexamethasone.

Metipred při plánování těhotenství

Existuje mnoho důvodů, proč pár nemůže mít dítě. Kromě toho nejsou častěji na vině nemoci vnitřních orgánů, ale patologické stavy, které negativně ovlivňují reprodukční systém. Metipred eliminuje některé z příčin neplodnosti. Ve většině případů je předepsán pro nadbytek mužských hormonů. Metipred při plánování těhotenství však plní několik dalších funkcí pro tělo.

A to:

 • Stabilizuje množství hormonů v těle.
 • Odstraňuje zánětlivé procesy.
 • Snižuje fibroidy dělohy.
 • Funguje jako „zesilovač“ působení jiných léků.
 • Pomáhá eliminovat negativní účinky předchozích zmrazených těhotenství.

Lék má však mnoho vedlejších účinků, proto by měl být jeho účel odůvodněn. Než začnete užívat tento lék, musíte se poradit nejen s gynekologem, ale také s endokrinologem.

Je důležité, aby ošetřující lékař měl významné argumenty pro předepisování tohoto léku, protože v mnoha případech je použití Metipred neodůvodněné.

Metipred nepomáhá

Lék je nezbytný k normalizaci hladiny hormonů a tak, aby se těhotenství objevovalo rychleji. S tímto úkolem však ne vždy zvládne..

Metipred nemusí fungovat kvůli:

 • genetická predispozice;
 • brát Dufastona před kurzem pomocí Metipred;
 • zranění;
 • chronické patologie v akutní fázi;
 • rostoucí nádory;
 • podvýživa.

Lékař by měl zjistit, proč pomocí léku není možné stanovit hormonální pozadí. Předepisuje opakované studie a porovnává výsledky před a po užití Metipred. Jakmile jsou identifikovány příčiny, je léčba upravena: dávka a způsob léčby se mění.

Při užívání přípravku Metipred je důležité sledovat hormonální pozadí a neustále darovat krev pro analýzu. Například, prudká změna množství hormonů během léčby je velmi nebezpečná. Nebezpečí v tom není nic jiného než v porušení produkce hormonů. Pokud opakovaný krevní test odhalí takový problém, je léčivo dočasně zrušeno.

Recepce Metipred

Droga je předepsána, pouze pokud existují důkazy. Léčebný režim závisí na tom, jaký druh hormonální nerovnováhy je u ženy pozorován. Obvykle je léčba přípravkem 3 měsíce a denní dávka je polovina tablety. Lékař však může režim upravit s přihlédnutím k individuálním charakteristikám pacienta.

Při užívání léku je nutné přísně dodržovat předpis lékaře, který lék předepsal. Je to velmi důležité!

Metipred se aplikuje jednou ráno během jídla nebo po jídle. Tableta (nebo její polovina) se omyje dostatečným množstvím vody, nerozdrcenou a nežvýkanou. Někdy lékař předepíše jiný čas podání nebo dávkování. V takovém případě musíte poslouchat odborníka a řídit se jeho doporučeními.

Pokud terapie pomohla a žena zjistila, že je v zajímavém postavení, je nemožné náhle zastavit užívání léku. Jak ukončit pití Metipred by měl informovat svého lékaře. Tomuto by měla být věnována zvláštní pozornost. Je užitečné pochopit, že nesprávné zrušení Metipred může vyvolat hormonální nerovnováhu a ukončení těhotenství..

V jiných zemích je užívání Metipred během těhotenství zakázáno, ale v Rusku tato praxe stále existuje. Lékaři používají lék, protože po jeho zrušení někdy ženy hrozily potratem.

Pokud je žena, která plánuje početí, předepsána tato droga, bude muset ostatní drogy odmítnout. Metipred může neutralizovat jejich účinek. Možné jsou také vedlejší účinky. Pokud však potřebujete doplnit léčbu jinými léky, může gynekolog zvážit možnosti užívání této drogy a dalších.

Například Metipred a Klostilbegit. Oba tyto léky jsou silné, ale ovlivňují tělo různými způsoby. První lék tedy normalizuje množství hormonů v těle a druhý pomáhá navázat ovulaci. Obě drogy však mají kontraindikace, proto by jejich předpisy měly být odůvodněny.

Další možností kombinace léčiv jsou Metipred a Dufaston. Ta posiluje stěny dělohy, aby žena mohla bez problémů porodit dítě.

Seznam vedlejších účinků

Anotace k nástroji označuje obrovské množství možných vedlejších účinků. Takový působivý seznam děsí ženy, které při plánování těhotenství potřebují pít celý lék.

Seznam nežádoucích účinků:

 1. Gastrointestinální problémy (zvracení, průjem, pankreatitida, vřed, střevní onemocnění).
 2. Patologie endokrinního systému (zvýšený krevní tlak, obezita, svalová slabost).
 3. Srdeční a cévní problémy.
 4. Poruchy centrálního nervového systému a periferního nervového systému (psychóza, halucinace, problémy se spánkem, bezpříčinná úzkost, bolesti hlavy, křeče, závratě).
 5. Patologie smyslových orgánů (katarakta, nitrooční tlak, plísňová a infekční onemocnění oka, ztráta zraku).
 6. Poruchy metabolismu (pocení, hubnutí, únava, slabost).
 7. Alergické reakce (svědění, vyrážka, anafylaktický šok).

Tento dlouhý seznam by neměl vyděsit ženy plánující těhotenství. Příznaky předávkování léky jsou možné pouze tehdy, je-li Metipred užíván bez rady lékaře nebo pokud je průběh příliš dlouhý. Při léčení závažných onemocnění jsou předepisovány velké dávky. Při plánování těhotenství lékař obvykle předepíše minimální dávku léku, takže se zřídka vyskytují vedlejší účinky.

Ženy si někdy stěžují na přibírání na váze. Tento nežádoucí účinek není pozorován u všech pacientů užívajících tento lék. Někteří poznamenali, že významně přibírali na váze a získali 5-10 kg. Nejčastěji se tento účinek objevil u těch, kteří užívali dvě drogy současně. Ale nebojte se.

Po narození mohou být další libry odstraněny správnou výživou..

S IVF

Lékaři předepisují Metipred pro oplodnění in vitro. Potlačuje imunitu nastávající matky. Pokud žena nemá možnost užívat tento lék, doporučuje se odmítnout IVF.

Nástroj je odebrán několik dní před opětovným výsadbou embrya. Metipred napomáhá úspěšnému dokončení procedury, neumožňuje ženskou imunitu odmítnout plod. Lékař předepíše dávku léku a režim IVF.

Dodržování všech doporučení lékaře ohledně užívání Metipred umožňuje ženám, které si chtějí otěhotnět, aby konečně viděly na zkoušce 2 vzácné pruhy a dítě bez problémů a vedlejších účinků odebraly..

Napište do komentářů, užili jste tento lék? Byly nějaké vedlejší účinky nebo žádné náklady? Proč jsi ho jmenoval? Podělte se o své zkušenosti s ostatními čtenáři. Vaše rada hodně pomůže. Neváhejte se ptát, naši odborníci na ně odpoví s velkým potěšením. Nezapomeňte ohodnotit článek hvězdičkami níže. Díky za návštěvu. Přejeme vám zdraví!

Na co se Metipred předepisuje při plánování těhotenství?

Metipred je silné glukokortikoidové léčivo používané pro hormonální terapii. Při plánování těhotenství pomáhá Metipred odstraňovat hormonální poruchy, které brání početí a těhotenství.

Pokud tělo ženy zvýšilo produkci mužských hormonů, může mít problémy s počátkem početí, potraty a opomenutí těhotenství v raných stádiích. Užíváním Metipred během plánování těhotenství žena nejen snižuje koncentraci mužských hormonů v jejím těle, ale také eliminuje příznaky hyperandrogenismu a jako bonus dostává další kosmetický efekt.

Obecné vlastnosti léku

Metipred je hormonální droga, jejíž aktivní složkou je methylprednisolon. Droga je analogem prednisolonu, který je pro tělo účinnější a stravitelnější. Na rozdíl od prednisolonu nemá Methylpred schopnost zadržovat sodík v tkáních, což je důležité pro dlouhou léčebnou kúru tohoto léku. Má protizánětlivé, antihistaminické a imunosupresivní účinky na tělo.

Metipred je dostupný ve formě tablet, injekcí a prášku. Má velký seznam kontraindikací, takže lék může předepsat pouze lékař. Při plánování těhotenství se Metipred používá ke stimulaci ovulace a léčbě neplodnosti na pozadí hyperandrogenismu - zvýšené hladiny mužských hormonů v těle ženy.

Pokud po předepsání léku došlo k těhotenství, je třeba pokračovat v užívání Metipred, aby se zabránilo možnému potratu při minimálním dávkování. Přečtěte si více o užívání léku během těhotenství →

Indikace a kontraindikace

Hlavní údaje o jmenování Metipred v porodnické praxi jsou:

 • léčba hyperandrogenismu;
 • léčba neplodnosti způsobené nadměrným množstvím androgenů;
 • udržování a udržování těhotenství s obvyklým potratem;
 • potlačení imunitního systému žen před IVF;
 • nádory benigní a maligní povahy;
 • roztroušená skleróza;
 • systémový lupus erythematodes.


Seznam kontraindikací:

 • arteriální hypotenze;
 • diabetes;
 • onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • nefritida;
 • žaludeční vřed;
 • osteoporóza;
 • obrna;
 • glaukom;
 • syfilis;
 • duševní poruchy;
 • Itsenko-Cushingův syndrom;
 • individuální citlivost na methylprednisolon.


Při výskytu některého z uvedených stavů je kontraindikováno použití přípravku Metipred při plánování těhotenství.

Jak brát lék při plánování těhotenství?

Metipred pro plánování těhotenství je předepsán na 2-3 měsíce v malé dávce. Droga je nadále užívána na pozadí počátku početí, aby se upevnilo těhotenství. Lékař nejčastěji předepisuje 1/2 tablety Metipredu denně podle individuálního schématu.

Doporučuje se brát lék ráno po snídani. Tableta se polyká čistou vodou. Nedoporučuje se drcení a žvýkání léku a také jeho užívání na lačný žaludek - můžete vydělat gastritidu nebo žaludeční vředy.

V případě zrušení množství léčiva postupně klesá. Ignorování schématu odmítnutí Metipred se stává příčinou rozvoje závažných vedlejších účinků, včetně spontánního potratu.

Neexistuje však obecně přijímaný režim odnětí drogy. Každý klinický případ je individuální a proces stažení musí být pod dohledem lékaře. Pokaždé by měla být sledována skutečnost snižování dávky Metipred studiem hladiny androgenů v těle.

Méně často nemůže být lék úplně zrušen, žena ho bere v průběhu těhotenství, protože na pozadí zrušení Metipredtu má příznaky dilatace děložního čípku, bolest břicha a dolní části zad a další příznaky spontánního potratu..

Někdy lékař předepíše léčbu přípravkem Metipred pro všeobecné zajištění. Pokud bylo hormonální pozadí u ženy před těhotenstvím normální a po početí bylo zjištěno zvýšení hladiny androgenů, je možné, že jmenování Metipred nemělo žádný důvod. V takovém případě je třeba o tomto problému konzultovat s jiným specialistou..

Vedlejší efekty

Pravděpodobnost vedlejších účinků a jejich závažnost je přímo závislá na tom, jak dlouho byl léčebný průběh a jaká dávka byla zvolena.

Vedlejší účinky na léčivo Metipred tedy mohou být následující:

 1. Z endokrinního systému: snížená tolerance vůči glukóze, zhoršení nadledvin, vývoj steroidního diabetu a hypofyzární obezity, zvýšený krevní tlak, atonie svalového systému.
 2. Z trávicí soustavy: porucha chuti k jídlu, poruchy trávení, plynatost, vývoj žaludečního a střevního krvácení, steroidní žaludeční vřed, pankreatitida.
 3. Z kardiovaskulárního systému: arytmie, bradykardie až do srdeční zástavy, funkční změny v EKG, trombóza, příznaky srdečního selhání.
 4. Ze strany nervového systému: dezorientace v prostoru, euforie, halucinace, paranoia, depresivní syndrom, maniodepresivní psychóza, poruchy spánku, křeče.
 5. Z pohledu zrakových orgánů: poškození zrakového nervu, trofické patologie rohovky, subkapsulární katarakta.
 6. Z muskuloskeletálního systému: osteoporóza, zpomalení růstu a procesy tvorby kostí u dětí, poranění šlach, atrofie svalové tkáně, steroidní myopatie.

Mezi vedlejší účinky přípravku Metipred při plánování těhotenství patří také zvýšené riziko alergických reakcí ve formě kopřivky a anafylaktického šoku..

Navzdory tak závažnému seznamu vedlejších účinků byste se neměli starat o jmenování Metipred, pokud to lékař předepíše pro léčbu. Kromě toho jsou pacientům během plánování těhotenství a po jeho zahájení v průměru předepsána malá dávka léku - ne více než ½ tablet denně, takže vedlejší účinky budou zpravidla minimální, zpravidla se objevují pouze ve formě malé sady nadváhy a snadno se upravují dietou.

Zbývající vedlejší účinky jsou charakteristické pouze pro dlouhou léčbu zvýšenými dávkami léčiva. To lze odůvodnit v případě závažných hormonálních poruch ženského těla a nemocí, proti kterým člověk nemusí uvažovat o plánování těhotenství (např. Novotvary)..

Metipred v IVF

Účelem léku před oplodněním in vitro je jeho schopnost potlačovat imunitní systém žen. Metipred se předepisuje pacientovi několik dní před přenosem oplodněného vajíčka, které se zformovalo do zygoty, do děložní dutiny. V této situaci Metipred pomáhá předcházet riziku odmítnutí embryí.

Úspěšný postup IVF znamená, že implantace zygoty do děložní sliznice byla úspěšná, začal se přirozený proces tvorby placenty a vývoj plodu embrya. Metipred před IVF řízením je předepsáno k přijetí všem ženám bez výjimky. Pokud existují nějaké kontraindikace pro jeho užívání, lékaři vám doporučí odmítnout IVF.

Dodržování doporučení lékaře zaručuje bezpečnost přípravku Metipred při plánování těhotenství. Správně předepsaná léčba vám umožní eliminovat problémy, které brání početí a pomáhají tělu při otěhotnění. Tento lék je hormonální, takže během jeho podávání lze pozorovat časté nežádoucí účinky - nárůst tělesné hmotnosti. Není třeba se tím zabývat, váha se po stažení drog a narození dítěte jistě vrátí do normálu.

Autor: Olga Rogozhkina, doktorka,
speciálně pro Mama66.ru

Vliv metipred na ovulaci

Související a doporučené otázky

4 odpovědi

Hledání na webu

Co mám dělat, když mám podobnou, ale jinou otázku?

Pokud jste nenašli potřebné informace mezi odpověďmi na tuto otázku nebo pokud se váš problém mírně liší od uvedeného, ​​zkuste položit lékaři další otázku na stejné stránce, pokud se jedná o téma hlavní otázky. Můžete také položit novou otázku a po chvíli na ni naši lékaři odpoví. Je to zdarma. Na této stránce nebo na stránce vyhledávání na webu můžete také vyhledat relevantní informace o podobných problémech. Budeme velmi vděční, pokud nás doporučíte svým přátelům na sociálních sítích.

Lékařský portál 03online.com poskytuje lékařské konzultace v korespondenci s lékaři na místě. Zde získáte odpovědi od skutečných odborníků ve vašem oboru. V současné době poskytuje stránka poradenství v 50 oblastech: alergolog, anesteziolog, resuscitátor, venereolog, gastroenterolog, hematolog, genetik, gynekolog, homeopat, dermatolog, dětský gynekolog, pediatrický neurolog, pediatrický urolog, pediatrický chirurg, pediatrický chirurg, pediatrický chirurg, pediatrický chirurg, pediatr, specialista na infekční choroby, kardiolog, kosmetolog, logoped, ENT specialista, mamolog, lékařský právník, narkolog, neurolog, neurosurgeon, nefrolog, výživový odborník, onkolog, onkolog, ortopedický trauma chirurg a, oftalmolog, pediatr, plastický chirurg, proktolog, psychiatr, psycholog, pulmonolog, revmatolog, radiolog, androlog, zubař, tricholog, urolog, lékárník, fytoterapeut, flebolog, chirurg, endokrinolog.

Odpovídáme na 96,65% otázek..

Metipred při plánování těhotenství: klady a zápory

V moderním světě plném stresu, špatné ekologie a podvýživy se těhotenství stává pro mnoho žen problémem.

Různá somatická onemocnění a vlivy prostředí vedou k hormonální nerovnováze v oblasti genitálií, což velmi ztěžuje otěhotnění dítěte.

Proto je mnoho žen se stížnostmi na neschopnost otěhotnět předepsáno jmenování a vyšetření endokrinologem.

V závislosti na výsledcích testů lékař předepíše ženě určitá hormonální léčiva, která stabilizují funkci reprodukčního systému..

Budeme mluvit o Metipred při plánování těhotenství.

Informace o drogách

Předepisuje se v mnoha případech:

 • vysoká hladina testosteronu - mužského pohlavního hormonu. Poté je nutné jmenovat Metipred co nejdříve;
 • žena má obvyklé potraty. Pokud je nové těhotenství plánováno bezprostředně po nich, musíte nejprve vyrovnat hormonální pozadí, čehož je dosaženo pomocí Metipred;
 • s cílem urychlit nástup těhotenství ze zdravotních důvodů, například s progresivními děložními myomy v mladém věku.

Pokud se Metipred nepoužívá ve výše uvedených podmínkách, pak je riziko vzniku sekundární neplodnosti vysoké. Prednison má navíc výrazný protizánětlivý a dekongestivní účinek..

Vedlejší účinky a kontraindikace

Metipred je vážný hormonální lék. Na pozadí jeho podání se mohou vyskytnout velmi závažné vedlejší podmínky: Itsenko-Cushingův syndrom (obezita, měsíční tvář), potlačení funkce nadledvin, diabetes mellitus, žaludeční vředy, nauzea, zvracení, nadýmání, krvácení do žaludku, srdeční arytmie, trombóza, vysoký krevní tlak, halucinace, deprese, bolesti hlavy, křeče, paranoidní psychóza, různá poškození orgánů zraku, přírůstek hmotnosti, zvýšené vylučování vápníku, atrofie, alergické reakce.

Naštěstí jsou takové nežádoucí účinky vzácné, obvykle při dlouhodobém užívání Metipred ve velkých dávkách, které je předepisováno pacientům s jinými závažnými onemocněními.

Při plánování těhotenství však ženy zaznamenaly přírůstek na váze, který se obvykle po přerušení léčby Metipred obvykle vrátil k normálu.

Dávkování a stažení

Průměrná dávka je půl tablety denně. V případě těhotenství lékař individuálně upraví dávku a žena pokračuje v užívání Metipred až do porodu.

Mnoho žen se bez důvodu bojí užívat tento hormonální lék. Koneckonců, i v anotaci, je těhotenství ve sloupci kontraindikací.

V mnoha případech je však užívání metipredlu jediným způsobem, jak otěhotnět a porodit dlouho očekávané dítě.

Je důležité kontaktovat profesionálního gynekologa, který má zkušenosti s jmenováním Metipred, zná všechny jeho vlastnosti a nežádoucí účinky. Výsledek pak bude pouze pozitivní.

Svědčí o tom četné kladné recenze na Metipred obsažené na ženských fórech. Bezvýznamný vedlejší účinek, jako je přírůstek na váze, není překážkou jediné příležitosti porodit dlouho očekávané dítě..

Metipred při plánování těhotenství

Existují léky, které vypili také naše babičky, jejichž účinek byl léta testován a schválen tisíci zdravých dětí..

Existují však léky z nových léků, které jsou doprovázeny celou řadou docela protichůdných recenzí na internetu a kromě toho - metr a půl instrukce s „hororovými příběhy“, jako jsou vedlejší účinky.

Piješ je? A pokud opravdu chcete mít dítě a lékař tuto pilulku důrazně doporučuje, nazývá ji téměř jedinou možností otěhotnět nebo vydržet?

Metipred: jak tyto prášky fungují?

Neexistují žádné ženy „v čisté formě“ - každá z nás má v těle malé mužské hormony. Někdy jich je příliš mnoho. Taková žena nemůže dítě otěhotnět po dlouhou dobu. Lékaři tuto neplodnost napraví hormonálním pozadím provedením seriózní terapie..

Je snadné uhodnout, že vybrané léky jsou poměrně silné - například Metipred (nebo Methylprednisolone). Její základ je silná látka, která současně stimuluje ženské hormony a snižuje aktivitu mužů.

Kdy je Metipred předepsán při plánování těhotenství a jak jej pít?

Dokonce ani nejzkušenější gynekolog nebude tyto prášky radit jednoduše „podle indikací“. Před započetím léčebného postupu v případě hormonální neplodnosti gynekolog požádá pacienta, aby podstoupil úplné vyšetření, aby se vyloučila všechna další podezření.

Mnoho odborníků bude muset navštívit, včetně endokrinologa. Pouze po obdržení všech dostupných údajů a potvrzení diagnózy se ošetřující lékař bude zabývat vašimi hormony.

Metipred je předepsán, pokud:

 • množství testosteronu (mužského hormonu), které „narušuje početí nebo nesení plodu“ „klesá z těla“ v těle;
 • existuje riziko sekundární neplodnosti u mladých pacientů, kteří trpěli vážným „ženským“ onemocněním (řekněme progresivní myomy dělohy).

A nezapomeňte: léky tohoto druhu se nekupují na radu přítele (i velkého). Měl by je předepisovat pouze zkušený lékař, před nímž jsou na stole údaje o vašich vyšetřeních. Všichni pacienti jsou různí, takže dávkovací režim i dávkování se mohou v různých případech lišit. Nejběžnějším schématem je toto: 0,5 tablety denně, užívané s jídlem nebo bezprostředně po jídle; lék se omyje malým množstvím vody.

Mimochodem, Metipred je k dispozici nejen v tabletách, ale také ve formě tekutiny pro injekce. Tato forma je však považována za zvláště účinnou, takže gynekologové předepisují injekce pouze ve výjimečných případech. Tento lék navíc nebyl vytvořen pro „malé dívky“, takže se nemusíte divit, pokud v pokynech o plánování těhotenství nenajdete slovo..

Můžete se však zeptat svého lékaře na všechno - má dostatek zkušeností, aby vám řekl celou pravdu o užívání Metipreddu.

Takže jste počali! Jak dále postupovat?

Metipred odvedl svou práci, měl by Metipred „odejít“? Ne! V žádném případě nepřerušujte příjem tohoto léku. Jakmile se dozvíte o své zajímavé situaci, okamžitě zavolejte lékaře nebo navštivte LCD. Specialista popíše, jak postupně ukončujete užívání tablet. Nejpravděpodobněji doporučí prodloužení intervalů mezi dávkami léčiva atd. Až do ukončení přijímání. V některých případech (pokud se lékař bojí, že dítě nemůžete vydržet), bude však nutné tento přípravek užívat až do narození.

Skeptici říkají, že lékaři na Západě volí jiné léky podobného plánu, a Metipred to nijak zvlášť nezvýhodňuje. Ale naši domácí odborníci jsou si jistí: při správném používání (malé dávky) nejsou tyto tablety nebezpečné pro ženu ani plod. Totéž říkají recenze mladých matek, pro které se Metipred stala skutečnou záchranářkou: bez problémů vydržely děti a nyní ošetřují zdravé syny a dcery.

Mají tyto prášky kontraindikace??

Ano! Není tedy nadarmo, že předtím, než píšete Metipred, vás gynekolog přinutil navštívit téměř všechny odborníky na klinice. Mezi přísné kontraindikace:

 • nefritová obrna,
 • endokarditida,
 • srdeční selhání,
 • cukrovka,
 • glaukom,
 • osteoporóza,
 • vřed (12 duodenálních vředů a / nebo žaludku),
 • syfilis,
 • neuroendokrinní choroby,
 • virová infekce,
 • mykózy (systémové),
 • konečně nesnášenlivost s hlavní látkou léku.

Existují nějaké „vedlejší účinky“ a proč je předávkování nebezpečné??

V popisu drogy je mnoho „hororových příběhů“, kvůli kterým se mnoho „horkých dívek“ nemůže rozhodnout vzít Metipred. Řekněme, že pilulky mohou ohrožovat: nadýmání, pankreatitidu, nevolnost a zvracení, krvácení, žaludeční vředy a škytavka.

Ale nejen gastrointestinální trakt, mohou se zdát „nechutnat“, kromě jiných vedlejších účinků: prudký skok na váze, nadměrné pocení, arytmie a bradykardie, vysoká srážlivost krve, srdeční selhání, trombóza, bolesti hlavy, slabost svalů, křeče, katarakta a nízká imunita. Může dokonce dostat psychiku. Lékaři varují, že Metipred může způsobit: halucinace, dezorientace, nervozita, nespavost, deprese, závratě.

Je pravda, že praxe ukazuje, že všechny tyto děsivé věci se stávají pacientům, kteří jsou nuceni užívat velké dávky tablet (a v tomto případě mluvíme o závažnějších nemocech). Pokud jde o „horké dívky“, jediným známým „vedlejším účinkem“ je zvýšená hmotnost během léčby, kterou lze snadno upravit v tělocvičně..

Ale nezapomeňte: všechny ženy jsou jiné. Poslouchejte sami: jakmile se vám něco nelíbí, poraďte se s lékařem. Ví, jaké příznaky signalizují nebezpečí (to znamená, že je třeba nahradit lék), takže vám pomůže včas, aby se předešlo jakýmkoli překvapením.

Články O Neplodnosti