Hlavní Testy

Dieta dítěte v 6 měsících (pro děti IV)

Směs zůstává samozřejmě hlavní položkou nabídky, ale jedno nebo dvě krmení může být dobře nahrazeno jinými pokrmy.

Zásady krmení dítěte po 6 měsících

Celkově by dítě nemělo konzumovat více než litr jídla denně (v závislosti na hmotnosti dítěte). Optimální stravování by se mělo konat v pěti jídlech s přestávkou v průměru čtyři hodiny. Noční krmení se postupně snižuje, což vede k nočním přestávkám v jídle asi osm hodin. Je běžné, že kojenci při umělém krmení odmítají noční krmení již od 4 měsíců, takže o 6 měsíců se dítě probudí v noci zřídka.

Co je zahrnuto v nabídce šestiměsíčního dítěte na IV?

Umělé návnady mohou být zavedeny rychleji. Nové jídlo lze podávat v intervalech jednoho týdne, zatímco při kojení dosahuje přestávka mezi novými potravinami měsíc. Bez ohledu na to, jak dobrá je směs, stále nebude schopna kompenzovat všechny nezbytné rezervy pro plný vývoj.

Hrách a zelí se doporučuje podávat opatrně, protože způsobují zvýšenou tvorbu plynů. Polévky, bramborová kaše mohou být vyrobeny ze zeleniny.

V této době se také uvádí žloutek a tvaroh. Tato jídla lze přidávat do základních krmiv. Například tvaroh může být smíchán s ovocným nebo zeleninovým pyré a žloutkem.

Pokud doplňková jídla začala se zeleninou a ovocem, obilí se stane dalším krokem. Za prvé, jednosložková složka bez mléka, poměrně tekutá, bez pevných vměstků. Nejlepší je začít s pohankou, rýží, kukuřicí a ovesem, postupně zavádět proso, krupici. Často není vhodné dávat semolinu, protože její časté používání může vést k nadměrnému přírůstku na váze a dokonce vyvolat křivici. S vývojem nového jídla, ovoce a džusů, tvarohu, mléka lze přidat kaši.

Ukázkové menu po hodinách

Ráno - kolem 6:00 - 7:00 - začíná směsí až do 200 ml.

V 10:00 - kaše, kapalina, asi 150 gramů. Může být doplněn ovocnou šťávou - 60 ml.

Na oběd ve 14:00 - zeleninové pyré s žloutkem, v množství přibližně 170 ml.

Večerní krmení v 18:00 se může skládat z tvarohu se strouhaným ovocem 25/60 ml. Kromě toho - směs, až 120 ml.

Jídlo před spaním nastává asi v 21:00 a skládá se z 200 ml směsi.

Toto je pouze přibližná možnost, která vám pomůže orientovat se. Během týdne můžete střídat podobné produkty, měnit místa krmení, abyste našli optimální rovnováhu. Na žádost a pohodlí rodiny můžete nahradit jakékoli krmení. Pokud dítě v současné době nesouhlasí s odmítnutím směsi, lze úplně nahradit pouze jedno krmení..

Tipy pro krmení šestiměsíčního dítěte na IV

 1. Kaše může být vařena a přivedena do stejného stavu nezávisle, nebo použít hotové směsi z balení.
 2. Ovoce a zelenina světlé barvy (rajčata, řepa a další) se doporučuje odložit do vyššího věku. Nejčastěji vyvolávají alergické reakce.
 3. Některá jídla ovlivňují stolici. Například hrušky a rýže lze opravit, švestky - naopak. To je třeba vzít v úvahu při plánování potravinových drobků..
 4. Při každém vstupu do nových položek nabídky musíte pečlivě sledovat reakci těla dítěte. Pokud produkt způsobuje nežádoucí reakci, jako je alergie, průjem nebo zvracení, přestaňte okamžitě brát. K výrobkům, které způsobily problém, se můžete vrátit opatrně po 3–4 týdnech.

Potravinový deník pomůže kontrolovat stravu. Zde můžete naplánovat a zaznamenat vše, co bylo snědeno, takže později je snazší analyzovat záznamy a vyvodit potřebné závěry.

Nabídka pro jednoleté dítě pro každý den v týdnu s recepty

Nabídka jednoletého dítěte se výrazně liší od toho, co bylo dříve. Máma už nemusí trávit dny u sporáku, vařit nádobí v samostatné misce, přesně spočítat „dávkování“ produktů a pokaždé prozkoumat obličej dítěte při hledání pupínku. Dítě již zná téměř veškerou zeleninu a ovoce, cereálie, nízkotučné odrůdy masa a ryb, mléčné výrobky, takže jsem docela připraven jíst jídla z obecného stolu.

Toto pravidlo platí pouze pro rodiče, kteří dodržují správnou výživu. Pokud jsou denně podávána mastná, kořenitá, uzená a příliš kalorická jídla a jako dezert se upřednostňují krémové koláče, sladkosti a dort, pak doporučujeme počkat, až se dítě převede na rodinnou stravu..

Obecné zásady výživy

 1. Kyselé mléko a mléčné výrobky. Ve věku jednoho roku již dítě jí tvaroh, zakysanou smetanu s minimálním procentem tuku, kefír, jogurt. V této fázi je v jeho nabídce povolen sýr. Je pouze důležité pochopit, že tento produkt by měl mít minimální obsah soli a neměl by obsahovat aroma a barviva. V ideálním případě pro tento účel je vhodná odrůda „Maasdam“. Můžete věnovat pozornost důvěryhodným výrobcům - „Rusům“, „Poshekhonským“, „Pýchám císaře“. Uzený a tvarohový sýr je stále zakázán kvůli přítomnosti různých škodlivých přísad, příchutí, barviv a velkého množství cukru v nich (navíc jsou velmi mastné). Výrobky z kyselého mléka se doporučuje zakoupit v mléčné kuchyni nebo připravit samostatně na základě kváskového těsta. Totéž platí pro mléko. Kozí a kravské mléko je stále zakázáno (ačkoli někteří dětští lékaři stále doporučují jejich zařazení do stravy jednoletého dítěte).
 2. Ovesná kaše. Dítě jí nejrůznější obiloviny. Nejužitečnějšími obilovinami jsou pohanka, ovesné vločky, ovesné vločky, kukuřičné krupice, rýžové krupice. Je lepší nabízet krupici a strouhanku pšenice méně často, protože obsahují lepek, který často způsobuje alergické reakce a špatnou funkci trávicího systému..
 3. Ovoce a bobule. Přednost v věku jednoho je lepší dávat banány, švestky, jablka, broskve, meruňky a hrušky, tj. Ovoce, které se pěstuje v naší oblasti. Totéž platí pro plody. Pro dítě v tomto věku je užitečné jíst černý a červený rybíz, maliny, ostružiny, třešně, třešně, angrešt, brusinky, jahody. Zámořské a citrusové plody by měly být dány dítěti opatrně. Nezapomeňte odstranit semena z ovoce a bobulovin, aby se dítě neudusilo. Měli byste chvíli počkat s hrozny, protože podporuje kvašení ve střevech.
 4. Pití. Ve věku jednoho roku je povoleno podávat všechny druhy ovocných šťáv, ovocných nápojů z bobuloviny, které dříve ředí do poloviny vodou. Užitečné budou polibky na bázi brusinek a jiného ovoce, kompotů ze sušeného ovoce, slabý čaj s plátkem citronu, odvar z šípů atd. Nezapomeňte na vodu.
 5. Zelenina. Nezapomeňte do nabídky ročních drobků zařadit dýně, cuketu, květák a bílé zelí, brokolici, mrkev, brambory, řepu, cibuli, hrášek. Opatrně je dítěti nabízen lilek. Před zpracováním by měly být namočeny ve slané vodě a oloupány. Z nového můžete sloužit okurky, zralá rajčata, kukuřice, paprika. V počáteční fázi je lepší loupat okurky a rajčata. Můžete také vařit dětskou polévku, boršč s fazolemi. Představení nového produktu by mělo začít s minimálními dávkami. U ředkviček by ředkvičky a česnek neměly spěchat. Hráchová polévka a polévky vařené na masu, rybách, houbových vývarech se letním drobkům nepodávají.
 6. Maso a ryba. Nezapomeňte do nabídky 1letého dítěte zařadit hovězí maso, vepřové maso, telecí maso, kuřecí maso, králičí maso, krůty, játra. Podle tohoto zákazu jsou stále zakázány párky, párky, klobásy, sádlo, mastné vepřové maso, hovězí maso, husí maso, kachny, zpracovaná jídla, konzervované maso. Ryby můžete jíst pouze odrůdy s nízkým obsahem tuku - hejno, štikozubce, mořského vlka, tresky, okoun. Postupně nechal vstříknout kaviár a sledoval reakci dítěte.

Co jiného můžete dát dítěti ve věku jednoho roku

 1. Nezapomeňte do dětské stravy zahrnout kopr, celer, petržel. Přidávají se do polévek a zeleninových salátů..
 2. Rostlinné oleje (olivový, kukuřičný) jsou ochuceny polévkami, dušeným masem, zeleninovým kaviárem, saláty.
 3. Máslo se přidává do obilovin, těstovin, pečiva. Od jednoho roku je povoleno ho rozložit na krajíc chleba.
 4. Pokud jde o pečení, vyžaduje se také ve stravě dítěte. To se týká pšeničných odrůd chleba (nikoli zrna a hrubého mletí), sušenek (oves, sušenky, sušenky, „Maria“). Pro polední svačinu můžete drobky ošetřit sušenkami s rozinkami, lépe než vlastní vaření. Od nového dítěte je nabízena buchta.
 5. Ze sladkostí můžete jíst pastilky, džemy (v minimálním množství, bez barviv a přísad). Sladkosti, koláče, krémové koláče je lepší nezavádět drobky do stravy. Doposud je také nežádoucí dávat med, protože se jedná o velmi alergenní produkt..
 6. Vejce (kuře, křepelka) je povinný produkt v nabídce dítěte od jednoho roku. Nyní mu může být nabídnuta nejen žloutek, ale také protein. Vařená vejce se podávají, přidávají se také do tvarohových koláčů, suflé, pečivo, zrazy, omelety se vyrábějí na jejich základě.

Kolik a jaké potraviny by dítě mělo jíst

Je velmi snadné vypočítat, kolik jídla by dítě mělo denně jíst - stačí vydělit jeho hmotnost „9“. Také se jednoduše stanoví doporučená dávka tekutiny za den: spoléhá se na 50 ml (podle věkových standardů) na ml hmotnosti.

ProduktSazba za každý den nebo jednorázově za příjem během týdne
Zelenina200 g
Ovoce110 g
Džus110 ml
Kefir nebo jogurt180-200 ml
Ovesná kaše200 g
Tvaroh (2-3krát týdně)50 g
Vejce (během týdne)1,5 ks.
Maso80 g
Ryby (třikrát týdně)60 g
Rostlinný olej5 g
Suchary, sušenky, chléb, houska10 g
Sýr (2-3krát týdně)10 g
Mléko100 ml
Kopr, petržel, celer5 g
Zakysaná smetana (třikrát týdně)1 lžička.
Máslo5 g

Dětská strava v 1 roce

Výživa dítěte je stále pod plnou kontrolou. Pokrmy na snídani, oběd, odpolední svačinu a večeři se podávají současně (odchylka od normy - ne více než čtvrt hodiny). Počet jídel je 4-5. Pokud jde o umělou směs nebo mateřské mléko, jsou také zahrnuty do hlavní stravy dítěte. Jen se nedoporučuje krmit dítě směsí nebo mateřským mlékem mezi hlavními jídly. Je lepší to udělat brzy ráno nebo před spaním.

V tabulce je uveden rozvrh krmení podle hodiny a doporučené množství každého jídla pro rok staré. Zároveň, pokud dítě spí pouze jednou, lze počet jídel snížit na čtyři.

Čas krmeníJak nakrmit dítě
Snídaně 8.30-9.00K snídani se dítěti podávají cereálie v mléce. Můžete si vybrat libovolnou záď. Ovoce, zelenina, bobule, máslo se přidávají do ovesné kaše. Snídaně lze také doplnit tvarohem, zakysanou smetanou, kefírem nebo jogurtem..
Oběd 12,30-13,00Nezapomeňte si na oběd dát polévku na zeleninu. Následuje pyré ze zeleniny. Jako masová příloha se nabízí: maso, rybí masové kuličky, suflé, masové kuličky, masové kuličky. Dítěti může být nabídnuto vejce, salát z čerstvé zeleniny. Druhé jídlo končí ovocným nebo bobulovým dezertem, kompotem.
Občerstvení 15,30-16,00Jogurt, sušenky, houska, půl banánů. Jako možnost - pečené jablko, půl vejce, mléko.
Večeře 19.00Pokud dítě nemá pozdní večeři, je nejlepší mu dát kaši, která je doplněna výběrem matky kefíru, jogurtu, džusu nebo ovocné želé..
Pozdní večeře 22.00Kojené mléko nebo kysané mléko.

Co vařit pro dítě

Snídaně

K snídani by dítě mělo jíst jídlo, které mu dá další energii, což je dost do oběda. Jídlo by mělo být teplé, uspokojivé, ale zároveň snadno absorbovatelné do těla dítěte.

 • Ideální možností snídaně jsou cereálie - nejrůznější. Nezapomeňte do misky přidat kousek másla. Pokud dítě nechce jíst kaši (a to je docela běžný výskyt), zkuste diverzifikovat jídlo sladkým ovocem, sušeným ovocem a ovocem.
 • Je dobré podávat tvaroh k snídani. V tomto věku je již přípustné přidávat zakysanou smetanu a ovoce a bobule doplní produkt nezapomenutelnou vůní a chutí. Na základě tvarohu můžete vařit hrnec, tvarohové koláče, tvarohový koláč, opět s přidáním bobulí, ovoce.
 • Dobrou volbou pro snídani je dušená vaječná omeleta. Do omelety pro dítě se přidávají všechny druhy zeleniny, masa a ryb.
 • Dítěti se to bude líbit, pokud podáváte ovocné pyré nebo salát na stůl. Ujistěte se, že dítě všechno snědlo, nabídněte mu šťávu, kompot nebo čaj s plátkem citronu.
 • Nutností k obědu je zeleninová polévka. Lze jej připravit z různých druhů zeleniny, rostlinného oleje a posypaných bylinkami. Velmi užitečným a zároveň uspokojujícím je boršč. Pokud dítě nemá rádi zelí, můžete namísto boršče vařit červenou řepu s vařenými vejci a lžičkou zakysané smetany. Do polévek se doporučuje přidávat masové a rybí masové kuličky, jakož i kousky masa a ryb. Před podáváním se miska rozmělní vidličkou, maso se naseká.
 • Dítě si musí zvyknout na zeleninové pyré. Můžete jej vařit z jedné vařené zeleniny nebo z několika, na konci přidejte trochu rostlinného oleje a nakrájenou zeleninu. Ideální pro jednoleté dítě je kaviár nebo dušené maso.
 • Dítě bude určitě jako salát ze syrové zeleniny (rajče, okurka). Před podáváním posypeme bylinkami a osolíme zakysanou smetanou nebo rostlinným olejem.
 • Pokud jde o masitá jídla, jejich rozmanitost se právě převaluje. Na základě masa a ryb se připravují kotlety, knedlíky, masové kuličky, masové kuličky, pěny, rohlíky, zrazy, suflé, zelí a housky. Maso a rybí pokrmy jsou vařené, dušené, pečené v troubě nebo v páře.
 • Nakonec by dítě mělo mít drink. K tomu mu je nabídnuta kompot ovoce, sušeného ovoce, džusů, ovocných nápojů.

Pozdní svačina

Pokud dítě nedokáže vydržet před večeří, můžete si dát svačinu. Pamatujte - odpolední občerstvení by nemělo být uspokojivé. Jako svačinu můžete své dítě nabídnout:

 • sendvič se sýrem a máslem (nakrájené maso, ryby nahoře);
 • dětský tvaroh;
 • banán s cookies;
 • jogurt;
 • kefír;
 • pečené jablko;
 • šťouchané ovoce;
 • polovina varlat;
 • mléko s krekry.

Takové občerstvení neopustí hladové dítě a umožní vám dosáhnout večeře bez rozmarů.

Pokud nevíte, jak nakrmit jednoleté dítě na večeři, pak je tu tip: kaše. Ideálně, s ovocem, sušeným ovocem, zeleninou, masem. Po vypití nezapomeňte pít kefír nebo jogurt. Pokud se mu nelíbí tyto produkty, přidejte do nich ovocnou šťávu nebo dužinu a bobule. Na večeři si můžete pochutnat na drobky s ovocným salátem nebo bramborovou kaší. Na konci, nápoj ve formě želé, kompot, šťávy nebo šťávy.

Vzorové menu jednoletého dítěte pro každý den v týdnu

V tabulce je uvedeno přibližné týdenní menu pro jednoleté dítě s podrobným popisem jídel a nápojů.

Den v týdnuJístCo nabídnout dítě
pondělíSnídaněKaše z kukuřičné krupice. Chléb se sýrem a máslem. Tvaroh se zakysanou smetanou s banánovými plátky. Dušená švestka a jablko.
VečeřePolévka: mrkev + kukuřice + chřest + květák + brambory. Souffle maso z Turecka. Kousek chleba. Půl vejce. Kissel z bobulí.
Pozdní svačinaDrdol. Čaj.
VečeřeJáhlová prosa s dýní v mléce. Kefir. Hruška pyré. Jahodová želé.
úterýSnídaněPohanková kaše s máslem. Tvarohové koláče se sušenými meruňkami, posypané džemem na vrcholu. Hruška a jablečná šťáva.
VečeřeDýňová a mrkvová polévka: s cibulí, cuketou, rostlinným olejem, posypaná jemně nasekaným koprem. Plněné zelí z mletého kuřecího a rýžového krupice. Krajíc chleba. Apple a hruškový kompot.
Pozdní svačinaPolovina varlat. Půl banán s cookies. Mléko.
VečeřeRýžová kaše v mléce. Jogurt s ovocem. Banánové pyré. Ovocný nápoj z jakéhokoli bobule.
středaSnídaněOvesná kaše s ovocem (rybíz, maliny). Tvaroh a banán kastrol. Kompost sušeného ovoce.
VečeřePolévka: čerstvý zelený hrášek + květák + mrkev + dýně. Salát: rajčata + okurky + zelenina + kukuřičný olej. Ryby bláznivé s křepelčím vejcem. Cuketa kaviár: mrkev + cibule + paprika + rajče + cuketa. Berry ovocný nápoj.
Pozdní svačinaJogurt s cookies. Mléko.
VečeřeKrupice. Kefir. Ovocný salát: banán + mandarinka + jablko + hruška + mango. Želé ze švestky a jablka.
ČtvrtekSnídaněRýžová kaše s jablky. Tvaroh se zakysanou smetanou a ovocem. Hruška želé.
VečeřePohanková polévka s kuřecími masovými kuličkami. Námořnické těstoviny s krůtí. Dýňové pyré. Krajíc chleba. Berry ovocný nápoj.
Pozdní svačinaPečené jablko, plátek sýra, mléko.
VečeřeOvesné vločky se švestkami. Ovocný salát: banán + hruška + pomeranč + rybíz. Jogurt s ovocem. Dušené hrušky a švestky.
pátekSnídaněKukuřičná kaše v mléce s banánem. Tvarohový kastrol se sýrem. Pyré ze švestky. Šípkový čaj s plátkem citronu.
VečeřeRybí polévka s masovými kuličkami. Zeleninový guláš. Chléb. Apple a malinový kompot.
Pozdní svačinaJogurt s cookies. Čaj.
VečeřeOvesné vločky s meruňkami. Kefir. Bramborová kaše: banán + jablko + švestka. Hrušková šťáva.
sobotaSnídaněRýžová kaše s rozinkami, švestkami. Tvarohové koláče se zakysanou smetanou. Hruška pyré. Berry ovocný nápoj.
VečeřeBoršč s fazolemi. Plněné brambory s masovou náplní. Kaviár z lilku s bulharským pepřem + mrkev + cibule + cuketa + greeny. Chléb. Půl vejce. Kompost ze sušeného ovoce.
Pozdní svačinaMléko s cookies.
VečeřeJogurt s ovocem. Pilaf se sušenými meruňkami, rozinkami a švestkami. Blackberry Jelly.
NeděleSnídaněPohanková kaše s dýní. Tvarohový koláč s jablky, banán. Hruškový kompot.
VečeřePolévka: brambory + mrkev + chřest + cibule + květák. Telecí maso suflé. Brokolice pyré. Chléb. Půl vejce. Hruška želé.
Pozdní svačinaSendvič se sýrem (maso, rybí pasta), máslem, mlékem.
VečeřeOvesné vločky s jablky a jahodami. Kefir. Berry ovocný nápoj.

Recepty dětské výživy

Dále poskytneme podrobné recepty pro děti od 1 roku s postupným vařením.

Tvarohové koláče se sušenými meruňkami

 • nízkotučné tvarohové sýry - 50 g;
 • sušené meruňky - 4 ks;
 • vejce;
 • krupice - 1 polévková lžíce. l.;
 • jahodový džem - 1 lžička.

Mash tvaroh s vidličkou, přidejte nasekané sušené meruňky, vejce a krupici. Dobře promíchejte. Pára ne déle než 15 minut. Podávejte s marmeládou nebo zakysanou smetanou.

Plněná kapusta

 • 2 listy pekingského zelí;
 • půl lžíce vařených rýžových krupic;
 • mleté ​​kuřecí filé - 80 g masa;
 • čtvrtina mrkve a cibule;
 • 1 polévková lžíce. l zakysaná smetana;
 • snítka kopru.

Nakrájejte zeleninu. Smíchejte ingredience. Listy zelí vložte do mikrovlnné trouby, aby změkly (nebo namočte ve vroucí vodě). Umístěte mleté ​​maso na vrchol. Vezměte si obálku. Položte rohlíky zelí na spodní část malé pánve. Nalijte je na vrchol čerstvě převařenou vodou. Po varu vařte čtvrt hodiny na mírném ohni..

Pohanková polévka s karbanátky

 • mleté ​​kuře - 80 g;
 • Pohanka - 2 lžíce. l.;
 • vařená rýže - 1 polévková lžíce. l.;
 • brambory - 2 kusy;
 • čtvrtina cibule a mrkve.

Kombinujte vařenou rýži a mleté ​​maso. Tvoří malé koule. Bramborové kostky, nasekaná mrkev a cibule. Na pánvi s vroucí vodou nakládejte mrkev, poté po 5 minutách - cibuli, brambory a omyté pohanky. Po varu masové kuličky ponořte do vody. Vařte 15 minut (snižte teplotu na minimum). Na konci přidejte zelení, vařte. Před podáváním brouste vidličkou.

Těstoviny námořnictva s krůtí maso

 • krůtí filé - 80 g;
 • těstoviny - 100 g;
 • máslo - 5 g.

Těstoviny vařte ve vroucí vodě. Doba vaření 2-3 minuty (můžete přivést k varu, vypněte sporák a přikryjte pánví víkem po dobu 3-5 minut). Potom vypusťte vodu, přidejte máslo, promíchejte. Krůtí filé vařte, dokud se nevaří - 20 minut po vaření. Mleté maso a smíchejte s těstovinami.

Masová rybí polévka

 • Pollock filet - 50 g;
 • brambory - 1 kus;
 • Pohanka - 2 lžíce. l.;
 • mrkev a cibule - čtvrtina;
 • žloutek.

Rozemelte filet z pollocku, přidejte žloutek, promíchejte, oslepte masové kuličky. Na sporák položte hrnec vody. Nejprve přidejte nastrouhanou mrkev a poté nakrájenou cibuli. Když voda vaří, přidejte pohankové brambory a masové kuličky nakrájené na kostky. Vařte 15 minut (minimální zahřívání).

Zeleninový guláš

 • cuketa - čtvrtina;
 • květák - 2 květenství;
 • mrkev - čtvrtina;
 • brokolice - 2 květenství;
 • paprika - čtvrtina;
 • rajče - polovina;
 • čerstvý zelený hrášek - 30 g;
 • slunečnicový olej (nebo jakákoli jiná rostlinná) - 1 lžička;
 • snítka petrželky.

Broukejte mrkev na struhadle s malými hřebíčky. Házet do kotle, přidat trochu vody, snížit teplo. Pak dal squash a květenství brokolice, květák nakrájíme na malé kostky. Zamíchejte, přikryjte. V případě potřeby přidejte trochu tekutiny. Po 5 minutách přidejte jemně nasekanou papriku, hrách a rajčatovou kaši. Vaříme dalších 10 minut. Potom jemně nasekanou petrželkou. Nechte působit další 2-3 minuty.

Lilek kaviár

 • paprika - čtvrtina;
 • lilek loupaný a namočený ve vodě - čtvrtina;
 • mrkev - čtvrtina;
 • cibule - čtvrtina;
 • zeleň;
 • kukuřičný olej.

Házenou cibuli a mrkev házejte do kotle, přidejte trochu vody, snižte teplo. Míchejte, vařte po dobu 5 minut, pak promíchejte nakrájený lilek, jemně nasekanou papriku. Dušte po dobu 20 minut. Poté zadejte nasekaný kopr. Ponořte se do ohně na další 2-3 minuty. Rozemelte hmotu, přidejte kukuřičný olej a podávejte..

Telecí souffle

 • vařená telecí - 80 g;
 • 2-3 lžíce. l voda;
 • vejce - 1 ks.;
 • mouka - 1 lžička;
 • máslo - 5 g.

Nasekejte maso. Porazte předem změkčené máslo, mouku a vodu (můžete si vzít zeleninový vývar). Vložte do mikrovlnné trouby, dokud směs nezhoustne. Do mletého masa přidejte žloutek a bílou omáčku. Zamíchat. Beat vaječných bílků s vidličkou (volitelné, aby pěna). Míchejte s mletým masem. Pára ve formách namazaná máslem po dobu 20 minut. Podávejte se zakysanou smetanou.

Tvarohový banánový kastrol

 • tvaroh - 5 g;
 • čtvrtina banánů;
 • vejce;
 • krupice - 1 lžička;

Mleté banány. Smíchejte s tvarohem, šťouchané předem. Rozšlehejte protein, dokud se nevytvoří pěna. Přidejte k masu tvarohu a banánů. Zadejte návnadu. Vše znovu promíchejte. Hmotu rozprostřete na formy, namazané máslem. Pečeme v troubě při 180 stupních. Přibližná doba vaření je 15 minut. Podávejte s marmeládou nebo zakysanou smetanou.

Ryby bláznivé s křepelčím vejcem

 • pollock filet - 100 g;
 • jedno vejce;
 • buničina z bílého chleba (z jednoho malého plátku);
 • mléko - 1 lžíce. l.;
 • čtvrtina žárovky;
 • 2 křepelčí vejce.

Rozemelte filet z pollocku cibulkou. Nalijte chléb s mlékem a vložte do mikrovlnné trouby, rozdrťte vidličkou a přidejte k nádivce. Vložte vejce, znovu promíchejte. Křepelčí vejce ponořte do horké vody a vařte. Vezměte trochu mletého masa a udělejte z něj plochý patty. Do středu vložte vařené křepelčí vejce. Formulář šílený. Pára po dobu 15 minut. Podávejte se zakysanou smetanou.

Nabídka jednoletého dítěte je velmi různorodá. Proto odvážně předvádějte představivost a vaše kulinářské schopnosti. Dítě to určitě ocení.

Nabídka šestiměsíčního dítěte na umělém krmení

Konečně, tento den přišel: výživa po 6 měsících umělého krmení se mění ve směru expanze. Jak to?

Strava

Šestiměsíční dítě jí pětkrát denně, dvě stě gramů kojenecké výživy: obvykle v 6, 10, 14, 18 a 22 hodinách. Nyní je úkolem matky představit první návnadu. První se doporučuje dát zeleninové doplňkové potraviny, což znamená, že se pomalu vytvoří večeře. To znamená, že poprvé potěší dítě novým jídlem ve 14 hodin. Je to dobré. Protože pokud najednou dítě nesnáší produkt, matka o něm bude vědět až do večera a bude moci jednat.

První návnada: organizace a chování

První návnada poprvé - jen jedna lžička zeleninového pyré, kterou moje matka dá dítěti před lahví se směsí. Téměř všechny děti, které vyzkoušely šťouchané brambory, jejichž chuť se výrazně liší od směsi, plivají. To není děsivé. Následující den mu znovu dáme drobky. Tentokrát to bude jíst. Pokud ne, pak třetí den si vezměte zeleninové pyré s jinou chutí.

Nabídka šestiměsíčního dítěte na umělém krmení zahrnuje zeleninové pyré (volitelné):

Mohu dát jinou zeleninu? Umět! Pouze oni musí růst ve vaší oblasti a mít klidnou barvu - bílou nebo zelenou. Výjimkou jsou mrkev a dýně, dáváme jim velmi opatrně. Nepoužívejte brambory jako první jídlo.

Pokud dítě snědlo lžíci zeleninového pyré, myslíme si, že se mu to líbilo, a pokud nedochází k negativní reakci z těla (průjem nebo alergie), pokračujeme ve zvyšování denní dávky přibližně dvakrát: 5, 10, 20, 40, 75, 100, 150 gramů. Za týden tedy přinesete objem šťouchané zeleniny na požadovaných 150 gramů.

Chybějící množství drobků se „dostane“ do směsi mléka.

Pamatujte na hlavní věc týkající se doplňkových potravin:

 • jeden nový produkt za sedm dní;
 • každé krmení musí být doplněno směsí.

Rozšíření nabídky za 6 měsíců

Dítě je tedy již šest měsíců a 7-10 dní v závislosti na tom, jak rychle nový produkt vyzkoušel. Co bude dál? Snažíme se představit druhý typ šťouchané zeleniny. Stačí přidat lžíci k části, kterou dítě už jí. A sledujte reakci. Vyrážka, průjem se neobjevil, dítě nevyplivlo - přidáme další, bramborová kaše na oběd se nestane jednozložková, ale dvousložková, a po dalším týdnu - a třísložková. Už nepotřebujete. Pokud to dítě nechutilo, nechceme. Vynětí půdy z produkce na měsíc, pak to zkusíme znovu.

Zde vypadá, jak vypadá nabídka šestiměsíčního dítěte při umělém krmení tři až čtyři týdny po zahájení krmení.

 • 06.00 - upravená směs 200 gramů;
 • 10,00 - upravená směs 200 gramů;
 • 14.00 - rostlinné pyré 150 gramů + 3 kapky rostlinného oleje, 50 gramů upravené směsi.
 • 18,00 - upravená směs 200 gramů;
 • 22,00 - upravená směs 200 gramů.

Co je kaše nebo bramborová kaše jako první, jaká hmotnost je potřebná k zahájení další výživy, je třeba čekat na první zub, triky výrobců - odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek se dozvíte z videa našeho partnera TEST.TV

Stáhněte si kontrolní seznam „Národní očkovací kalendář v Rusku“

V Rusku mají všechny děti právo na očkování proti deseti infekcím zdarma. Stáhněte si kontrolní seznam a zjistěte, co je vakcína a kdy dát dítěti chránit ho před nemocemi!

Komentář (3)

Chcete-li komentovat, musíte

Autor

Veškeré informace na webu slouží pouze pro informaci.

Chcete-li provést diagnózu a předepsat léčbu, musíte se osobně poradit s lékařem.

OGRN 1155476136804 TIN / KPP 5406597997/540601001

Stáhněte si kontrolní seznam „Národní očkovací kalendář v Rusku“

V Rusku mají všechny děti právo na očkování proti deseti infekcím zdarma. Stáhněte si kontrolní seznam a zjistěte, co je vakcína a kdy dát dítěti chránit ho před nemocemi!

Zásady ochrany osobních údajů

Správa webu viline.tv (LLC "VILINETV" OGRN 1155476136804 TIN / KPP 5406597997/540601001) respektuje a dodržuje právní předpisy Ruské federace. Při vyplňování, přenosu a uchovávání vašich důvěrných informací také respektujeme vaše právo a zachováváme důvěrnost..

Žádáme vaše osobní údaje o zpětnou vazbu s cílem poskytnout informace nebo služby, reagovat na vaše požadavky na službu podpory webu, pořádat soutěže a další propagace, provádět průzkumy za účelem zlepšení kvality služeb.

Osobní údaje jsou informace týkající se předmětu osobních údajů, tj. Potenciálního kupce. Jedná se zejména o příjmení a jméno, datum narození, kontaktní informace (telefon, e-mailovou adresu) a další údaje uvedené spolkovým zákonem ze dne 27. července 2006 č. 152-ФЗ „O osobních údajích“ (dále jen „zákon“), do kategorie osobní data.

Pokud jste zveřejnili své kontaktní informace na webu, automaticky jste souhlasili s následujícími akcemi (operacemi) s osobními údaji: shromažďování a shromažďování, ukládání, vyjasňování (aktualizace, úprava), použití, zničení, depersonalizace, převod na žádost soudu, včetně h. vůči třetím osobám, na která se vztahují opatření zajišťující ochranu osobních údajů před neoprávněným přístupem.

Uvedený souhlas je platný po dobu neurčitou od okamžiku předložení údajů a můžete jej odvolat zasláním prohlášení do správy webu s uvedením údajů uvedených v Čl. 14 zákona „o osobních údajích“.

Zrušení souhlasu se zpracováním osobních údajů lze provést zasláním příslušné objednávky jednoduchou písemnou formou na e-mailovou adresu (e-mail) [email protected]

V případě odvolání souhlasu se zpracováním našich osobních údajů se zavazujeme odstranit vaše osobní údaje nejpozději do 3 pracovních dnů.

o projektu

Projekt Viline pomáhá rodičům v rodičovství a zdravém rozvoji dětí od prvních dnů jejich života.

Užitečné video kurzy, audio klipy, zajímavé články - zde máma a táta najdou vše, co je potřeba pro vývoj, zotavení a psychologické a intelektuální vzdělávání dítěte. Stránka zveřejňuje materiály pro rodiče s dětmi do 7 let a pro nastávající matky.

Na webových stránkách jsme shromáždili odborníky, kteří se s vámi rádi podělí o tajemství výchovy dětí ve věku, kdy je položen základ pro osobní rozvoj..

Každé dítě je talentované. Hlavní věc je vytvořit podmínky od prvních dnů života dítěte pro úplné odhalení jeho přirozeného potenciálu.

Pomůžeme vám vyřešit jakékoli, i ty nejtěžší problémy, a vychovávat vaše dítě silným, zdravým a talentovaným. Snadno se připojí k jakémukoli týmu, bez psychického stresu půjde do školky, školy a sportovní sekce.

Shromáždili jsme přední odborníky v oblasti vývoje dětí, zachování a posílení imunity, vývoje a implementace rehabilitačních metod. Budou se s vámi podělit o své zkušenosti a znalosti, zodpoví otázky a budou schopni řešit jakékoli, i ty nejtěžší problémy. Pomůžeme vám rozvíjet vaše dítě silné, zdravé a talentované. Snadno se připojí k jakémukoli týmu, bez psychického stresu půjde do školky, školy, sportovní sekce.

Autoři kurzů vývoje dítěte:

Přináší váš materiál chráněný autorskými právy vašim rodičům? Je publikum portálu ViLine.tv jasně vašimi potenciálními zákazníky? Pak umístěte své kurzy na náš projekt!

My sami budeme propagovat vaše kurzy z 30% z prodeje.

Partnerství s ViLine.tv je:

 • Propagace vašich kurzů prostřednictvím e-mailové distribuce předplatitelům ViLine. Naše dopisy čtou desítky tisíc mladých matek!
 • Reklama na internetu, vstupní stránky s vysokou konverzí pro kurzy autorských práv a speciální stránky o vás;
 • Tvorba propagačních materiálů pro propagaci kurzu a autora v našem vlastním videostudiu;
 • Zvyšování autorské slávy - řekneme obrovskému publiku, proč se váš kurz vyplatí koupit.
 • Kurz prodáváme za vaše ceny a dostáváme provizi. Získáte aktivní růst tržeb a základní zisk.
 • Prodáte nám svůj kurz za výhodnou cenu. Poté vaše materiály prodáme sami a získáme 100% zisk.

Napište na [email protected], pošlete své kurzy. Podmínky ubytování jsou diskutovány individuálně s každým autorem..

Autoři článků:

Máte materiály hodné pozornosti širokého publika? Chcete psát užitečné články pro maminky a tatínky? Pošlete materiály. Umístíme je pod vaše autorství na projekt, do tematických zpravodajů a sociálních sítí.

Umístění článků na ViLine.tv je:

 • ✓ Příležitost sdílet zkušenosti a znalosti s velkým publikem;
 • ✓ Propagace vašeho webu;
 • ✓ Dobrá odměna.
 • - materiál musí být jedinečný;
 • - nezveřejňujte články SEO;
 • - Můžeme odmítnout zveřejnit materiál podle uvážení vedení projektu.

Zahájení spolupráce

 • ✓ Napište dopis na adresu [email protected] s příklady prací a / nebo odkazem na web.

Zdravé, harmonicky vyvinuté dítě je nejlepší odměnou pro ideální rodiče.

Platba a dodání

Na našem webu si můžete zakoupit produkt, který vás zajímá, jedním z platebních způsobů:

Zabezpečení plateb a důvěrnost

Při výběru tohoto způsobu platby pro objednávku na webové stránce ViLine.tv budete automaticky přesměrováni na platební formulář zpracovatelského centra PayU, kde zadáte údaje o své bankovní kartě..
Všechna data zadaná na platebním formuláři zpracovatelského centra PayU jsou plně chráněna v souladu s požadavky bezpečnostního standardu PCI DSS. Dostáváme pouze informace o vaší platbě..
E-mail bude zaslán na e-mailovou adresu, kterou jste zadali při provádění platby.
Ihned po provedení platby budete přesměrováni zpět na náš web. Informace o vaší platbě se k nám mohou dostat od 5 sekund do několika minut. Pokud podle vašeho názoru došlo ke zpoždění při zpracování objednávky, musíte kontaktovat kancelář společnosti telefonicky na čísle 8 800 500-65-37

Osobní údaje kupujícího.

Při vyplňování Žádosti na Stránce Klient poskytuje následující informace: Příjmení, Jméno, e-mailovou adresu, telefon, dodací adresu.
Prodávající používá tyto informace ke splnění svých závazků vůči zákazníkovi. Prodávající se zavazuje nezveřejňovat informace přijaté od klienta. Za porušení se nepovažuje, že Prodávající poskytuje informace agentům a třetím osobám jednajícím na základě dohody s Prodávajícím o plnění závazků vůči Klientovi.

Zveřejnění informací v souladu s přiměřenými a použitelnými požadavky zákona se nepovažuje za porušení povinností. Prodávající neodpovídá za informace poskytnuté Klientem na Stránce ve veřejné podobě.

Po zaplacení zadejte svůj „Můj účet“ a vyberte „Moje kurzy“
Zde najdete všechny produkty, které jste si zakoupili na naší webové stránce ViLine.tv
Pokud jste neobdrželi produkt do hodiny po zaplacení, napište prosím na support [email protected]

Zásady vrácení peněz

Zákazník má právo odmítnout poskytnutí placených služeb a požadovat vrácení peněz v následujících případech:

1. Za placené elektronické zboží (nahrávání webináře, semináře, školení, školení, šablon a podpůrných materiálů dostupných ke stažení). Žádost o vrácení peněz by měla být odeslána z e-mailové adresy, ze které byla objednávka odeslána, do podpůrné služby dodavatele do 7 (sedmi) dnů od data platby. Po uplynutí stanovené doby nejsou pohledávky akceptovány a peníze se nevracejí. Při předkládání žádosti o vrácení peněz je nutné předložit kopii dokladu totožnosti (cestovní pas).

2. Za seminář nebo konzultaci, které zaplatil a zúčastnil se jím. Žádost o vrácení peněz by měla být zaslána z e-mailové adresy, ze které Zákazník zaregistroval na seminář, do podpůrné služby Dodavatele do 14:00 moskevského času v den následující po dni, kdy byla služba poskytnuta. Po uplynutí stanovené doby nejsou pohledávky akceptovány a peníze se nevracejí. Při předkládání žádosti o vrácení peněz je nutné předložit kopii dokladu totožnosti (cestovní pas).

Dětská výživa v 6 měsících: První kroky do světa potravin pro dospělé

Dítě roste a každý měsíc jeho tělo potřebuje živiny. Jaká by měla být správná výživa dítěte po 6 měsících?

Druhy doplňkových potravin. Co si vybrat?

V současné době jsou oblíbené dva způsoby zavádění doplňkových potravin:

Pediatric

Je to dvou typů:

 • Navrženo v souladu s doporučeními WHO (Světová zdravotnická organizace). Dnes je nejoblíbenější a nejracionálnější z hlediska dětské fyziologie. Doporučeno od 6 měsíců.
 • Navrženo podle doporučení Ministerstva zdravotnictví. Je to podobné metodě, kterou navrhuje WHO, ale lhůty se zde posunují: od 6 měsíců se podává kojeným dětem a řemeslníkům od 4 měsíců.

Pedagogické krmení

Je oblíbený díky své lehkosti: není třeba vařit speciálně pro dítě, protože dítě dostává mikrodózy z nabídky pro dospělé. Tato metoda však může probíhat pouze při přirozeném krmení. Rovněž je třeba mít na paměti, že mateřský stůl by měl sestávat výhradně ze zdravých potravin. Pokud matka a otec jedí pouze smažené brambory, jako kořeněné a slané pokrmy, jako jsou konzervované okurky a uzené ryby, není možné pedagogické krmení.

Maria, matka devítiměsíční Aliny: „Slyšela jsem, jak dobré je pedagogické krmení, rozhodl jsem se to sám živit. Dal jsem se zápalkou a masem a bramborami. Ale mateřské mléko bylo příliš tekuté a dítě nezískalo na váze vůbec za měsíc! Neměli jsme takovou návnadu, museli jsme dohnat vrstevníky na ovesné kaši. “.

Stojí za zvážení, že ideální vzorec pro zavádění doplňkových potravin nebyl dosud identifikován. Pediatrické doplňkové potraviny podle WHO se však považují za nejracionálnější: ve větší míře bere v úvahu fyziologické faktory.

Krmení nenahrazuje kojení, ale jeho doplnění. Jeho cílem není „nakrmit“, ale postupně zavést gastrointestinální trakt dítěte do jídla, které bude jíst v budoucnu.

Jak správně krmit?

6 měsíců je období, ve kterém je dítě již 24 týdnů. Některé matky se mylně domnívají, že začátek šestého měsíce je časem na zavedení doplňkových potravin. Ve skutečnosti je však do této doby dítě ještě 20 let staré, a to je příliš brzy na přechod na potravu pro dospělé.

Co musíte vědět:

 • Před podáním mléka (prsa nebo umělé) musíte krmit lžíci. Jídlo musí být teplé.
 • Při zahájení doplňkových potravin byste měli zadat první dny, které nesmí obsahovat více než půl lžíce nového produktu, postupně, po dobu 10 dnů, zvyšovat objem na požadovanou rychlost. Další podávání dalších produktů může být zkráceno na 5-7 dní. Tento interval mezi dávkami je nezbytný, aby bylo možné kontrolovat reakci těla dítěte na nový produkt. Musíte sledovat nejen kožní vyrážky, ale i stoličku dítěte.
 • Monokomponentní produkty by měly být do stravy dítěte zavedeny jako první.
 • První uvedení produktu je lepší před obědem. Na tom nezáleží ani tak na stravě, jako na reakci dítěte na nové jídlo. Dvakrát denně jeden a tentýž nový typ krmení nedává.
 • Pokud je dítě nemocné nebo přichází očkování, měl by se den zavedení doplňkových potravin odložit. Stejné pravidlo platí pro každý nově zavedený produkt..

Musíte začít s krmením doplňků šťouchanou zeleninou nebo obilovinami. Jako nejméně alergenní potraviny se nejlépe hodí zelenina, cuketa, zelí a brambory. A je lepší zavést ovocné pyré později, protože po ochutnávce sladkých mohou děti odmítnout zeleninu a cereálie.

Pokud má dítě tendenci k zácpě, nepravidelné stolici a hmotnosti vyšší než je obvyklé, mělo by být upřednostněno zeleninové pyré. Můžete si vybrat jak ze sklenic, tak z domácích jídel.

V případě, že drobky jsou diagnostikovány s nedostatečnou hmotností, pravděpodobností vzniku anémie, pak by první nástrahou měla být kaše. Pokud je dítě náchylné k alergiím, je lepší začít s obilovinami bez mléka a bezlepku (rýže, pohanka, kukuřice).

Irina, matka Seryozhy, 1,5 let: „Seryozha se narodila předčasně, přibývala na váze, i když v mateřském mléce. Od 5 měsíců se začala podávat kaše, jak doporučil pediatr. Byly však problémy se stolicí: zácpa. Musel jsem přejít na zeleninu a kaše byla odložena až na 9 měsíců. “.

Maso je důležitým produktem dětské výživy, která by měla být zavedena přibližně 8-9 týdnů po zelenině. Při standardním plánu krmení od 6 měsíců může být maso zavedeno do stravy za 8 až 8,5 měsíce. Pokud dítě dostává doplňkové potraviny od 4 měsíců, můžete dát maso podle chuti do poloviny 6. měsíce. Stojí za to začít králíkem a krůtí.

Polévky lze zavést do dětské stravy až poté, co se seznámí s jednotlivými ingrediencemi daného jídla. Nejlepší ze všeho, pokud je v jejich složení pouze zelenina, a pokud je maso, měli byste si vybrat stravu: králík, krůta. Ryby v dětské nabídce by měly být zařazeny až po roce: riziko alergií je příliš vysoké.

Tabulka - schéma zavádění doplňkových potravin pro dítě do jednoho roku

Název produktů a pokrmů
Věk (měsíce)

4567899-12
Ovocná šťáva, ml.
5-30
40-50
50-60
60
70
80
90-100
Ovocné pyré, ml
(nejméně 2 týdny po šťávě)
5-3040-5050-6060708090-100
Curd, g10-30404040padesáti
Vaječný žloutek, ks.0,250,50,50,5
G. Zeleninové pyré,5-100150150170180200
Kashi, g50-100150150180200
Masové pyré, g5-30padesáti60-70
Kefir a jiné fermentované mléčné výrobky, ml.100200
Rybí pyré, g30-60
Chléb (pšenice), g3-55510-15
G. Soubory cookie, sušenky, g3-55510-15
Rostlinný olej, g1-333556
Máslo, g1-44456

Druh primárního krmení a doplňkových potravin

V závislosti na typu krmení dítěte se může schéma krmení mírně lišit.

Pro pediatrické umělce doporučují pediatrové částečně krmení zdarma. U této metody se do denního režimu přidávají určité hodiny pro krmení drobků. Výživa šestiměsíčního kojeného dítěte se liší od nabídky umělých kojenců tím, že doplňkové potraviny jsou zavedeny později. Není-li nutné, aby matka jedla plně, a není-li dítě ve fyzických ukazatelích, není nutné začít s obilninami..

Dnes však ne všichni pediatrové sdílejí podobný názor: „Tato mylná představa o dřívějším uvádění doplňkových potravin na umělé děti pochází ze starých časů, kdy se směsi skládaly z kravského zředěného mléka,“ říká Dr. Komarovsky. - Dnes je složení mléčných směsí co nejblíže mateřskému mléku. Proto na začátku krmení nemá typ základního krmení dítěte příliš velký význam. “.

Se začátkem zavádění doplňkových potravin se dětský režim dne mění: jídlo se stává 5 jídel denně.

Pokud dítě tvrdohlavě odmítne vzít nové nádobí, nepřecházejte okamžitě na jiný produkt. Můžete mu tento produkt nabídnout až desetkrát. Koneckonců je nyní velmi důležité utvářet chuťové návyky dítěte. V budoucnu to výrazně usnadní jeho pobyt ve školce nebo škole: v nabídce je zpravidla také nabídka „bez chuti“, ale zdravé produkty.

Tabulka režimu krmení a menu dítěte po 6 měsících: nabídka (přibližná)

Tabulka obsahuje přibližný rozvrh krmení, vypočtený na základě skutečnosti, že denní výživa šestiměsíčního dítěte při umělém krmení zahrnuje doplňková jídla zavedená od 4 měsíců:

Čas krmeníproduktyObjem potravin
krmení 1. (ráno, 6:00)mléčná výživa 180 - 200 ml
180-200 ml
2. krmení (ráno, 10:00)rýžová nebo pohanková kaše (mléko)
ovocné pyré (průmyslová nebo domácí produkce)
120 až 150 g, 60 g
3. krmení (ráno, 2:00)šťouchaná zelenina
nastrouhaný žloutek s mlékem (vejce se podává maximálně 3krát týdně!)
šťáva (nejlépe domácí ovoce nebo zelenina)
asi 150 g
1/4
asi 30 ml
4. krmení (ráno, 18:00)mléčná směs
tvaroh pro děti (maximálně 3krát týdně)
sušenky (mohou být rozpuštěny v mléce)
150 ml
40 g
3 g

5. krmení (ráno, 22:00 h)směs (mléko nebo kyselé mléko)do 200 ml

Pokud je dítěti krmeno mateřské mléko, pak ráno zahrnuje druhé krmení kaši bez mléka a třetí bramborovou kaši (zeleninu nebo ovoce) plus krmné mléko; dalším jídlem je mateřské mléko.

Výživa pro šestiměsíční dítě při smíšeném krmení je blízká dietě dítěte, pouze denní dávky mateřského mléka se v případě potřeby nahrazují mléčnými přípravky.

Recepty na jídlo pro dítě za půl roku

Vlastní příprava jídla pro dítě dává rodičům jistotu, že dostává kvalitní jídlo. Dobrými pomocníky v této záležitosti bude dvojitý kotel, pomalý vařič a mixér.

Je důležité si uvědomit, že dítě by mělo být obeznámeno s každou složkou misky, pokud se skládá z několika složek.

To platí i pro takové „jednoduché“ výrobky, jako je mléko, olivový olej atd..

Zelenina:

1. Květák v pomalém hrnci

Promyté zelí (100 gramů) se vloží do mřížky multicookeru. Vařte 15 minut za pár. Poté produkt rozemelte v mixéru a ochlaďte.

2. Dýňové pyré

Řez dýňovou buničinou (objem závisí na tom, jak moc jí dítě) na kostky a umístěte na drátěný stojan. Vařte v režimu páry po dobu 20 minut, rozemelte mixérem.

3. Mrkvové pyré

Oloupejte mrkev, nakrájejte na plátky a vložte ji do dvojitého kotle na 20 minut (můžete jednoduše vařit na pánvi), vařte, dokud nejsou vlákna zcela změkčena. Poté nasekejte mrkev mixérem.

4. Mrkvové pyré s mlékem

Jedna velká mrkev; mléko - 4 lžíce. lžíce; pár kapek oleje (oliva je nejlepší volba).

Rozmíchejte vařenou mrkev v mixéru, přidejte horké mléko. Vařte několik minut na mírném ohni, přidejte olej.

5. Bramborová kaše

Oloupané brambory namočte do vody, aby se odstranil škrob (12-24 hodin). Vařené brambory protřepejte přes síto, nalijte mléko na požadovanou konzistenci, vařte několik minut.

6. Míchaná zelenina (cuketa, mrkev, brambory)

100 g cuketové buničiny, polovina mrkve, 1 brambor, 1 lžička olivového oleje, půl sklenice vody.

Oloupanou zeleninu nakrájejte na kostky a vložte do mísy. Vařte 20 minut. Přeneste je do mísy mísy, přidejte převařenou vodu a olej, rozemelte.

Ovoce:

1. Jablečná omáčka

Okožte jablko (sladkokyselé a zelené, zelené) vroucí vodou a odstraňte kůru. Nakrájejte na kousky, odstraňte semena. Rošt nebo mletí v mixéru. Bramborová kaše by měla být těsně před jídlem, jinak ztmavne.

2. Dušené jablečné pyré

Omyjte a oloupané jablko a přidejte několik polévkových lžic vody, nechte je 10 minut vařit na mírném ohni.

3. Apple a mrkev pyré

Oloupejte jablko a mrkev (jeden po druhém), namele v mixéru. Přidejte lžíci vody a vařte minutu nebo dvě.

4. Prořezejte pyré

Nalijte vroucí vodou a nechte ji pod uzavřeným víkem po dobu tří až čtyř hodin. Otřete dušené švestky jemně zrnitým sítem, přidejte lžičku vody, do které byla naplněna, a vařte minutu.

5. Sušené meruňky pyré

Opláchněte dobře čisté sušené meruňky, namočte je ve vroucí vodě na několik hodin. Vařte ve stejné vodě po dobu 7-10 minut. Vypusťte vodu a sušené ovoce otřete jemným sítovým sítem nebo rozdrťte mixérem.

1. Mléčná kaše bez rýže

Mletí rýže v mlýnku na kávu. Nalijte rýžovou mouku do převařené vody (3 polévkové lžíce na sklenici vody). Za stálého míchání vařte 10 minut.

2. Kukuřičná kaše (bez mléka)

Kukuřičné krupice - 3 polévkové lžíce; sklenice vody.

Nalijte cereálie do vroucí vody a vařte na mírném ohni po dobu 5 minut, poté snižujte teplo na minimum a vařte, dokud se cereálie úplně nezměkčí (až 30 minut). Hotovou kaši rozemeleme na konzistenci šťouchaných brambor v mixéru, nalijeme do smaltované mísy a necháme vařit.

3. Mléčné obiloviny (z pohanky, rýže nebo ovesné vločky)

Opláchněte cereálie do čisté vody a umístěte na pánev, nalijte vodu 2 prsty nad cereálie. Vaříme, dokud se nevaří. Rozemelte kaši jemným sítem nebo ji rozmíchejte v mixéru. Nalijte horkým mlékem na požadovanou konzistenci a vařte několik minut, můžete přidat trochu oleje.

1. Rozdrcená mrkev a maso

100 g krůt (králík, kuře); 1 mrkev, 80 g mléka.

Maso nakrájíme na kosti a vaříme, dokud neovládne. Vařte mrkev zvlášť. Mleté výrobky mixérem, přeneste na pánev, nalijte mléko. Přiveďte k varu na mírném ohni, v pohodě.

2. Maso s rýží

Vařte maso a rýži (na vodě) zvlášť. Maso otočte v mlýnku na maso, smíchejte s rýží a směs protlaďte mixérem. Vložte směs do pánve, nalijte mléko a přiveďte k varu, vychladněte.

1. Ovocná a zeleninová polévka (v pomalém hrnci)

2 jablka, 1 mrkev, voda - jedna a půl sklenice.

Mrkev nakrájejte na plátky, jablko na plátky. Vložte pomalý vařič, zalijte vodu. V režimu „zhášení“ vařte asi 30 minut. Ochlaďte chlazenou polévku mixérem.

2. Dýňová polévka pyré

Malý kousek dýně (asi 100 g), mrkev (1 ks), žloutek z křepelky, mléko 150 ml, sůl (malá špetka), máslo (1 kus na 1 cm).

Dýně a mrkev nakrájejte na kousky a vařte, dokud se nevaří. Drtíme v mixéru, nalijeme do mléka, přidáme máslo. Vařte.

1. Apple

Oloupejte šťavnaté jablko, otřete jej středně struhým strouhaným (k zabránění oxidace je lepší použít plastové). Protlačte prosekanou. Lze ředit převařenou vodou.

2. Dýňová šťáva s jablky

Řez dýňové dýně na plátky, jablko bez kůry a semena na plátky. Připravte šťávu v odšťavňovači. Můžete strouhat a mačkat skrz sýr (pracnější proces).

Články O Neplodnosti