Hlavní Bolest

Vše o dětské plenkové krémy

Kůže novorozence je velmi jemná a vyžaduje zvláštní péči. Hýždě a tříselné záhyby - choulostivé místo, které je vystaveno agresivní vlhkosti, zejména pod plenkou. Specialisté internetového obchodu "Dcery a synové" nabízejí zvážit hlavní typy dětské kosmetiky, které lze použít pro nejmenší.

Dětská kosmetika

Celkově existují 3 kosmetiky, které mohou chránit a zmírnit podráždění hýždí a tříslovinných záhybů: krém (krém, mléko), olej a prášek. Každá z nich má jiné složení a strukturu, jakož i účel..

 • Krém. Vytváří prodyšný film na kůži hýždí. Chrání epidermu před vystavením vylučovacím složkám. Pokud krém obsahuje oxid zinečnatý, pomáhá odposlouchávat pokožku a zabraňuje rozvoji zánětlivých procesů.
 • Prášek. Jeho složení může zahrnovat mastek, škrob a oxid zinečnatý. Všechny zmírňují podráždění, vyrážky ze suchých plen a přispívají k prevenci dermatitidy..
 • Máslo. Je vhodné nepoužívat ji jako plenku, protože má jiný účel. Důvod, proč olej není vhodný: vytváří na pokožce mikrofilm, zhoršuje absorpci vlhkosti speciální vrstvou pleny. Výsledkem je, že pokožka dítěte je delší dobu v kontaktu s vlhkostí, což přispívá k výskytu silného podráždění a vyrážky z plenek. Olej je vhodný pro masáže, které děti pro vývoj tolik potřebují. Lze použít jako čisticí prostředek při výměně plenky.

Výsledek průzkumu

 • Krém - 44%
 • Prášek - 19%
 • Olej - 4%
 • Nepoužíval jsem nic - 33%

Jak si vybrat krém na plenky

Mladí rodiče se často potýkají s problémem výběru krému na plenky, protože rozsah je prostě obrovský. Na stránce "Dcery a synové" představuje prostředky pod plenkou od předních domácích i zahraničních výrobců. Abychom lépe porozuměli účelu krému, je uveden seznam nejběžnějších složek, které tvoří fondy.

Na začátku použití je nutné předem zjistit, zda je vaše dítě alergické na výše uvedené složky. Chcete-li to provést, proveďte jednoduchý test: naneste trochu krému na vnitřní stranu lokte dítěte nebo pod koleno. Po půl hodině se podívejte na výsledek: pokud kůže nezměnila barvu, nevyskytují se vyrážky a zarudnutí, může být použita plenka.

Tabulka 1. Komponenty a jejich vlastnosti
SoučástkaVlastnosti
AllanolinMá sušící účinek.
AllanolinMá sušící účinek.
D-panthenolLéčí a zmírňuje zánět
Zinek5% zabraňuje zvlhčení pokožky a používá se při prevenci vyrážky z plenek, 10% odposlouchává a ošetřuje již existující podráždění
Bylinné výtažkyPopulární jsou měsíček, heřmánek, provázek, dubová kůra. Antibakteriální, antialergický a sušící účinek
Kyselina mléčnáReguluje pH pokožku a má protizánětlivé účinky
Jojobový olejZvlhčuje a zklidňuje podrážděnou pokožku

Účinnost plenkových výrobků: mýtus nebo realita

Potřebujete krémy na plenky nebo je jejich hodnota značně přehnaná? Novorozenci mají velmi jemnou pokožku a pro děti, které jsou neustále v plenkách, je riziko vyrážky na plenkách poměrně vysoké. Moderní průmysl dnes vyrábí celou řadu nástrojů, které pomáhají předcházet zánětům a vyrážkám nebo bojovat proti nim. Krémy opravdu fungují a ukázaly se jako účinné.

Chcete-li zabránit vyrážce z plenek, vyberte krém se silnou konzistencí, který chrání před vlhkostí. Pokud se objeví podráždění, věnujte pozornost fondům s protizánětlivým a uklidňujícím účinkem.

Starší lidé neměli takovou kosmetiku ve svém arzenálu, takže velmi často můžete slyšet názor, že krémy na plenky prostě nejsou potřeba. Měli byste však věnovat pozornost skutečnosti, že moderní plenky aktivně absorbují výtok u dítěte, takže v něm může zůstat až 4-6 hodin. Po celou dobu je pokožka uzavřená a nemá schopnost „dýchat“, což vyvolává vyrážku, zejména v horkých dnech..

Pediatrická rada

"Nástroj pro plenky je opravdu velmi nezbytná věc, zmírňuje podráždění, snižuje vyrážku z plenek." Krém nebo prášek - zde si každý vybere, co je pro něj výhodnější. Hlavní věcí je nepoužívat je společně ve stejný den, jinak můžete získat podivnou hmotu, která naopak místo pozitivního účinku způsobí vyrážku plenky.

Nejprve je třeba dát přednost známým společnostem a koupit ve velkých obchodech, existuje nízká pravděpodobnost falešnosti. Pokud je dítě náchylné na alergie, je lepší produkt před použitím otestovat na loketním ohybu - do ohybu naneste malé množství krému a pozorujte kožní reakci po dobu 2 hodin, pokud je vše v pořádku, můžete jej bezpečně použít. Věnujte pozornost skutečnosti, že složení obsahuje antibakteriální a protizánětlivé složky, a pokud se často vyskytuje vyrážka z plen, ujistěte se, že se zinkuje “.

Pediatrická síť lékařských klinik "Rodina"
Ovchinnikova Evgenia Vadimovna

Alternativa k plenkovým výrobkům

Tabulka 1. Výhody a nevýhody alternativních plenkových výrobků
"Za""Proti"
AllanolinMá sušící účinek.Má sušící účinek.
Slunečnicový olejVždy po ruce, zvlhčujeNení vhodné pro alergiky
Při aplikaci na zanícenou pokožku způsobuje ještě větší podráždění.ŠkrobSuší
Snižuje třeníNepoužívejte, pokud existují abscesy nebo vředyOlivový olej
HydratujeEkologický produktTvoří mastný film, pokožka „nedýchá“, což může vyvolat zánět

Alergické dítě

S mimořádnou opatrností je nutné přistupovat k výběru prostředků na plenky pro děti trpící alergickými reakcemi. V takovém případě byste měli kompozici věnovat pozornost, aby neobsahovala vůně a vůně. Na některých krémech píšou výrobci „hypoalergenní“, ale i takové výrobky musí být před použitím testovány. Kůže alergických dětí je náchylná k zánětu a pravidelné pichlavé teplo může podněcovat vývoj alergických reakcí..

Rodičovské příběhy

Jsem moderní matka a ani otázka, zda používat jednorázové plenky, nebyla vznesena. Je to velmi pohodlné na silnici, dítě spí klidně a můžete chodit venku déle. S příchodem léta si jednoho dne všimla, že Sonya měla na papeže podráždění. Na radu mé matky ji rozmazala slunečnicovým olejem. Výsledkem bylo, že se spot zvýšil 3x a změnil se na jasně červenou. V obchodě koupil krém pod plenku Johnsons Baby. Po 3 dnech zůstaly pouze vyrážky z plen. Už nebudeme riskovat a používáme krém.

Svetlana
Sonia máma, 7 měsíců.

Vyzkoušeli jsme krém pod plenkou „Eared Nannies“, neseděli. Ale krém Bubchen pro kojence pro péči o pleť může být v pořádku.

Eugene
matka Alexandra, 4 měsíce.

Jak používat plenkové výrobky

Pokyny pro používání plenkových výrobků jsou téměř stejné pro všechny typy.

 1. Důkladně opláchněte hýždě a genitálie dítěte. I když má dítě výraznou vyrážku a zánět plenky, je třeba toto místo ještě očistit. Pokud není možné dítě vykoupat, použijte speciální mokré ubrousky. V případě silného podráždění se u doporučení poraďte s odborníkem.
 2. Osušte pokožku a naneste tenkou vrstvu krému nebo prášku.
 3. Nechte vstřebat.
 4. Nasaďte si plenky.

Nejoblíbenější dotazy na máminských fórech o plenkových produktech - které fungují nejúčinněji a jak se vyhnout vyrážce z plenek. V této záležitosti neexistuje shoda, protože každý krém má své vlastní funkce, ale jedno dítě má alergii na měsíček a někdo pomáhá panthenolu, který je součástí krému. Proto při výběru konzultujte pediatra a před použitím produktu proveďte test citlivosti.

Podle všech účtů je nejúčinnější metodou, jak se vyhnout vyrážce z plenky nebo snížit vyrážky, které se již objevily, je dát dítěti pauzu a nechat ji chvíli nahou, aby kůže „dýchala“, jak se říká..

Dnes na ruském trhu najdete více než 20 značek nabízejících produkty, které pečují o pokožku dítěte pod plenkou. Níže jsou uvedeny nejoblíbenější značky..

Víš..

První jednorázová plenka se objevila v roce 1956. Hromadná výroba začala v 60. letech americkou společností „Pampers“, která z anglického slovesa „hýčkat“ znamená „hýčkat“ nebo „milovat“, „hýčkat“. Od té doby existuje potřeba plenek pro dětskou kosmetiku.

Bübchen

Dětská přírodní kosmetika z Německa. K jeho výrobě se používají pouze přírodní suroviny. Kvalitu potvrzují evropské normy. Produktová řada zahrnuje ochranný krém, olej, mokré ubrousky a prášek. V obchodě „Dcery a synové“ doporučujeme vybrat tyto produkty:

 • Krém pro péči o pleť dětí
 • Krém na péči o pleť od narození
 • Krém na péči o pleť
 • Speciální ochranný krém
 • Intenzivní krém na péči

Bübchen

Vyvinuli a implementovali svůj standard kvality „3“. Nový standard znamená záruku 1 - bezpečnost, 2 - účinnost fondů a 3 - měkkost. Všechny výrobky pečlivě prošly bezpečnostním testem a jsou účinné pro děti od narození. Společnost nabízí sadu produktů pro péči o pleť pro dítě pod plenkou:

 • Ochranný krém na pleny
 • Dětský zásyp
 • Prášek před spaním

Mezi tuzemskými výrobci vynikají tyto značky: „Naše matka“, „Eared chůva“, „Umka“, „Svět dětství“. Další oblíbené zahraniční značky: „Sanosan“, „Babyline“, „Medela“, „Papa Care“, „Weleda“, „Chicco“, „Me To You“, „Magic Herbs“. Všechny jsou prezentovány na webu „Daughters-Son“..

Mezi tuzemskými výrobci vynikají tyto značky: „Naše matka“, „Eared chůva“, „Umka“, „Svět dětství“. Další oblíbené zahraniční značky: „Sanosan“, „Babyline“, „Medela“, „Papa Care“, „Weleda“, „Chicco“, „Me To You“, „Magic Herbs“. Všechny jsou prezentovány na webu „Daughters-Son“..

Názor odborníka

Skleníkový efekt v plenkách podporuje rozvoj dermatitidy, tzv. Plenkové vyrážky na kůži dítěte. Pokud má vaše dítě zarudnutí a podráždění na kůži v hýždích a tříslovných záhybech, použijte plenku se sušícím účinkem. Pro prevenci plenkové dermatitidy jsou vhodné látky, které vytvářejí ochrannou bariéru mezi jemnou kůží dítěte a sekrecemi. Složení na sklenici smetany vám přesně řekne, jaký účinek má přípravek na kůži dítěte. V řadě produktů pro péči o děti v obchodě „Dcery a synové“ jsou všechny typy výrobků pro plenky od narození.

Specialista internetového obchodu „Dcery a synové“
Trukhina Anastasia

zjištění

Kůže novorozenců a dětí do 2 let je velmi zranitelná, zejména pokud používáte jednorázové plenky. Aktivní používání plenek může vyvolat tzv. Plenkovou dermatitidu a při nesprávné péči o kůži hýždí a v záhybech se objevují vyrážky, zarudnutí a podráždění. Pro ochranu dítěte před těmito problémy se doporučuje používat speciální prostředky. Plní 2 úkoly: zabraňují vzniku vyrážky na plenkách a zklidňují již podrážděnou pokožku. V internetovém obchodě Daughters-Sonochki najdete široký výběr krémů, olejů a prášků. Postarejte se o zdraví svého dítěte, vyberte si kvalitní plenkové výrobky.

Est Nejlepší krémy a masti na plenky do roku 2020

Jemná pokožka novorozence vyžaduje nejjemnější a šetrnou péči. Jakékoli dráždidlo může nepříznivě ovlivnit zdraví dítěte a způsobit mu nepohodlí. Proto každý krok v péči o dítě vyžaduje pečlivý výběr hygienických prostředků. Tomu by měla být také přiřazena volba krému pro plenu, protože tento nástroj je v přímém kontaktu s kůží drobků a chrání je před dráždivým účinkem pleny..

Redakční pracovníci webu Yanashla pro vás připravili hodnocení nejlepších krémů a mastí pro vyrážky do plenek pro rok 2020.

Proč se objevují vyrážky na plenkách

Vyrážka z plenky je extrémně nepříjemná komplikace, která se často objevuje u dětí ve věku 3 až 12 měsíců. Kromě skutečnosti, že tento stav způsobuje svědění a pálení, může takový problém způsobit bakteriální infekci u dítěte. Takže v jakých případech se může objevit vyrážka z plenek?

 • Mechanický faktor - nesprávně zvolená plenka způsobuje tření, které způsobuje podráždění kůže.
 • Kontakt s močí a výkaly - tyto látky jsou velmi citlivé na jemné drobky, předčasná výměna filmů nebo plenek často vede k rozvoji dermatitidy plen.
 • Mokrá pokožka - podráždění může nastat při nedostatečné suchosti celého souboru. Například dítě nebylo po setření otřeno a bylo zaplaveno.
 • Alergické reakce - nevhodné přípravky pro péči mohou způsobit vyrážku, která může růst do velkých rozměrů a způsobit závažnou vyrážku na plenkách.
 • Přehřátí - nadměrné zabalení dítěte vede k pocení, ve vážnějších případech může pocení způsobit vážnou úzkost a svědění.

Prevence takového problému spočívá v důkladné hygieně a správném výběru produktů péče. Zejména při prvních známkách podráždění z plenky by ji měli rodiče odstranit a změnit značku. Plenky musí být vyměňovány každé 3 hodiny nebo po jejich znečištění. Dítě nemůže být ve vlhkých plenkách po dlouhou dobu.

Rodiče by měli také zabránit přehřátí dítěte a v dětském pokoji by měla být udržována optimální teplota. Nesmíme zapomenout na pravidelné mytí drobků, zahrnuje to hygienické mytí ráno a plnou koupel večer.

Nenechávejte dítě v plence po dobu 24 hodin, vzduchové koupele nejsou o nic méně důležité než chodit nebo jíst správně. Tato opatření není obtížné provést, ale nikdo není imunní vůči vyrážce z plen. Pokud má vaše dítě známky tohoto onemocnění, nebude těžké mu pomoci, v tomto případě se k záchraně dostanou krémy a masti na plenkové vyrážky. Pro prevenci lze také brát podobné produkty.

Jak si vybrat plienkový krém

Stav pokožky dítěte závisí na správném výběru takového produktu. Řekneme vám, jaké body je třeba zvážit při hledání správného produktu..

Struktura

To je velmi důležité, protože dětský krém by měl mít nejjemnější složení s přírodními ingrediencemi. Množství chemikálií může poškodit jemnou pokožku dítěte, která ještě není schopna odolat negativním účinkům toxických produktů. Co by mělo být součástí dobrého nástroje?

 • Lanolin - zjemňuje, hydratuje a vyživuje. Taková látka nejenže nasycuje vlhkostí, ale také ji udržuje uvnitř tkání. Taková složka také zrychluje regeneraci, což přispívá k rychlému hojení vyrážky.
 • Zinek je známá složka, která dobře schne. Má také antibakteriální účinek a může neutralizovat vyvíjející se infekci. Kromě toho se v přítomnosti zvýšené mastné pokožky doporučuje krém se zinkem.
 • Calendula je nejlepší přírodní antiseptikum, které je navrženo tak, aby zklidnilo podrážděnou pokožku a zabránilo šíření zánětu do sousedních tkání..
 • Heřmánek je nejlepší produkt pro člověka v každém věku. Chcete zklidnit, hydratovat a vyživovat jemnou pokožku? Získejte krém, který obsahuje heřmánku.
 • Panthenol - tato složka je známá všemi svými regeneračními a hojivými vlastnostmi..
 • Extrakt z dubové kůry je navržen tak, aby pomáhal řešit drobná zranění a zmírnil zánět..
 • Allantoin - taková látka je často součástí složení produktů péče. Tato složka má filmotvorný účinek. Kromě toho je schopen ošetřovat drobné škrábance..
 • Dědictví je silný antimikrobiální prostředek pro kojence. Taková složka také zmírňuje alergie, obnovuje pokožku a stimuluje imunitní síly těla..
 • Vitamíny - výrobce často obohacuje svůj produkt o podobné přísady. Vitamíny jsou nepochybně dobré, ale zvažte možné alergické reakce u dítěte..

Věková kategorie

Každý dětský výrobek musí nutně odpovídat věku dítěte, protože obsah aktivních složek pro každé období vývoje dítěte je odlišný. Před zakoupením krému si přečtěte označení na obalu. Pokud jde o pohlaví, většina produktů je univerzální - jsou vhodné pro chlapce a dívky.

Krém nebo prášek

Mnoho matek je zmateno otázkou, která je lepší - tukový krém nebo prášek s mastkovým práškem? Většina pediatrů doporučuje používat k léčbě vyrážky plenky krém nebo mast. Suchý prášek může vysušit pokožku dítěte a jeho velké částice mohou dokonce poškodit tkáň. Kromě toho rozptýlený prach vycházející z obalu může dráždit sliznice dítěte..

Preventivní opatření

Pokud se po aplikaci masti stav dítěte nezlepší a oblast poškození se zvětšuje, důrazně doporučujeme poradit se s lékařem. Odborník předepíše vhodný lék a určí přesnou příčinu podráždění. Nepoužívejte samoléčivé přípravky, zejména pokud se na kůži objeví bělavý povlak. Možná je to houba a bez specifické terapie se neobejdete.

Jak se přihlásit

 1. Vyjměte špinavou plenu z dítěte nebo ji zamíchejte. Důkladně opláchněte teplou vodou a dětským mýdlem. Někteří rodiče dávají přednost použití mokrých ubrousků, ale tato metoda neumožňuje smýt všechny nečistoty z povrchu kůže.
 2. Kůže by pak měla zaschnout, měla by být také vysušena ručníkem. Během tohoto období si můžete pro dítě zajistit vzduchové koupele. Pamatujte, že se nedoporučuje nanášet krém na mokrou pokožku..
 3. Nástroj musí být aplikován v malém množství na poškozené oblasti. Pohyby by měly být lehké a hladké..

Hodnocení nejlepších krémů a mastí na plenkové vyrážky do roku 2020

Tento vrchol byl proveden s ohledem na skutečné recenze matek a doporučení předních pediatrů.

Vůdce volby pro většinu rodičů. Produkt je vynikajícím způsobem, jak zabránit podráždění, zarudnutí a vyrážkám na kůži. Kromě toho se mast vyrovná s pustulózou vyrážkou, ulcerativními lézemi, popáleninami a odřením. Účinná látka - dexpanthenol.

Mastná, hustá konzistence poskytuje těsnou bariéru mezi kůží a plenkou. Přes strukturu produktu nezanechává lepkavý film. Výrobek se nedoporučuje používat pravidelně, jeho účelem je léčba vyrážky z plenek, takže zdravou pokožku nesmíte rozmazávat bepanthenem..

 • mnoho pozitivních recenzí;
 • bez zápachu;
 • terapeutický účinek;
 • výrazná účinnost;
 • univerzálnost;
 • zvlhčuje a regeneruje pokožku.
 • složení produktu může způsobit individuální nesnášenlivost.

Průměrné náklady - 600 ruských rublů.

Tato značka je dobře známá na trhu dětských výrobků. Přestože recenze na složení jsou smíšené, produkt zaujímá přední místo v prodeji. Celý sortiment značky je určen k péči o dítě od prvních dnů jeho života, tento krém není výjimkou. Kromě prevence podráždění produkt vyživuje, zvlhčuje a zklidňuje pokožku..

Mezi složkami produktu nejsou žádné sírany, barviva a konzervační látky, ale užitečné složky jsou obsaženy v kompozici. Patří sem: měsíček, olivový olej a bisabolol. Kromě toho si to může dovolit i rozpočtová hodnota rodičů s krémem, a to i rodina se skromnými finančními prostředky.

 • neutrální vůně;
 • výrazný účinek;
 • dostupná cena;
 • nešpiní oděv;
 • ekonomická spotřeba;
 • příjemná konzistence.
 • vstřebáváno po dlouhou dobu;
 • není to nejpřirozenější složení.

Průměrné náklady - 120 ruských rublů.

Jak je uvedeno výše, měsíček má řadu léčivých vlastností. Je obtížné najít rostlinu vhodnější pro citlivou a jemnou dětskou pokožku. Tento krém obsahuje měsíčkový extrakt, díky kterému je jeho použití nejen efektivní, ale také bezpečné.

Produkt je univerzální krém vhodný pro každodenní profylaktické použití a je zaměřen také na odstranění podráždění a hojení malých ran. Složení produktu potěší, nezahrnuje sírany, parabeny, barviva a minerální oleje. Allantoin, který je součástí kompozice, vytváří ochranný film mezi kůží a agresivním prostředím. Sezamový olej změkčuje a zvlhčuje přesušené tkáně a heřmánek zmírňuje zánět..

 • vynikající složení;
 • příjemná jemná vůně;
 • účinek aplikace je patrný okamžitě;
 • neblokuje póry;
 • příjemná konzistence;
 • vhodné pro děti i dospělé;
 • eliminuje loupání.

Průměrné náklady - 500 ruských rublů.

Pokud dáváte přednost výhradně eko-kosmetice, bude tento produkt péče podle vašeho vkusu. Krém neobsahuje konzervační látky, vonné látky, syntetické látky a minerální oleje. Jednou z hlavních složek produktu je oxid zinečnatý. Tato složka zasychá zánět kůže, zabraňuje rozvoji zánětlivého procesu a eliminuje svědění a peeling. Účinnost krému potvrzuje většina rodičů, zaznamenají také příjemnou neutrální vůni.

Hlavní výhoda produktu spočívá v jeho speciálním patentovaném složení. Krém vyvinuli dermatologové, kteří brali v úvahu všechny potřeby jemné dětské pokožky. Pokud jste dospělý s citlivou pokožkou, můžete tento krém bezpečně použít jako ochranu před negativními faktory prostředí. Pravidelné používání krému je vynikající prevencí vyrážky z plenek..

 • dobré složení;
 • příjemná nenápadná vůně;
 • dobrá zpětná vazba;
 • střední náklady;
 • účinnost po prvním použití.

Průměrné náklady - 300 ruských rublů.

Pokud chcete multifunkční produkt, který šetří nejen plísňové dermatitidy, ale i další nemoci, podívejte se na tento produkt. Jak víte, děti jsou velmi mobilní a dokáží najít problémy i v těch nejbezpečnějších podmínkách. Sudocrem přijde na pomoc rodičům v případě popálenin, omrzlin, ran a mikrotrhlin na kůži. Přestože je tato mast léčivým přípravkem, lze ji používat každý den pod plenkou.

Je třeba také poznamenat vynikající ochranné vlastnosti krému. Po aplikaci zůstává na povrchu pokožky film, který chrání dítě před škodlivými účinky agresivního prostředí. Při lokální aplikaci není možné předávkovat lék, ale v případě kontaktu se sliznicemi se mast doporučuje důkladně omýt teplou vodou.

Výrobek je vhodný nejen pro kojence, ale může být použit u dospívajících k léčbě akné nebo u pacientů na lůžku, aby se předešlo otlakům..

 • má antibakteriální účinek;
 • kompozice obsahuje přírodní levandulový olej;
 • účinnost;
 • hypoalergenní kompozice;
 • univerzálnost;
 • ekonomická spotřeba.
 • silný zápach levandule u některých uživatelů způsobuje podráždění;
 • těžko omyvatelné;
 • existují kontraindikace;
 • dlouho vstřebává.

Průměrné náklady - 250 ruských rublů.

Krém z prvních dnů života má vynikající složení. Hlavní účinnou látkou je oxid zinečnatý, jeho přínosy jsou popsány výše. Mezi aktivními složkami je také mléčná bílkovina, jejím účinkem je zvýšení pružnosti pokožky a eliminace peelingu. Za zmínku stojí také avokádový olej. Příznivě působí na jemnou pokožku, uklidňující podráždění a hojení mikrotrhlin. Olivový olej zjemňuje, nasycuje aminokyselinami a vitamíny.

Produkt je ideální nejen pro kojence v prvním roce života, ale také pro dospělé se sklonem k alergickým reakcím. Mnoho matek zaznamenalo nádherný efekt po první aplikaci a rychlém odstranění vyrážky z plen.

 • přírodní složení;
 • rychle se vstřebává;
 • ekonomická spotřeba.
 • velmi hustá konzistence;
 • obtížné umýt.

Průměrné náklady - 300 ruských rublů.

Nejslavnější krém, většina rodičů dává přednost tomuto konkrétní lék na plenky vyrážka. Německá značka má již dlouhou dobu vynikající pověst a nebude zaujímat pozice.

Produkt je vhodný od prvních dnů života, je vyvíjen podle speciálního vzorce, který vám umožňuje minimalizovat negativní dopad kontaktu s mokrou plenkou. Hlavními látkami jsou zinek, heřmánek, panthenol. V důsledku tohoto složení je účinek aplikace následující: protizánětlivý, sedativní, hojení ran, antimikrobiální účinek. Krém nezanáší póry a potní žlázy, takže zde nebudou žádné komplikace ve formě vyrážek. Jednou z výhod produktu je absence minerálního oleje a konzervačních látek. Citlivý dospělý kůň ocení i tento krém..

 • výroba z kvalitních surovin;
 • šetří před vyrážkou z pleny;
 • příjemná konzistence;
 • jemná vůně;
 • dobré složení.

Průměrné náklady - 100 ruských rublů.

Tato značka se umístila jako přírodní kosmetika bez škodlivých přísad. A to je pravda, pokud pečlivě prostudujete složení, zjistíte, že neexistují parabeny, silikony a barviva. A z užitečných složek stojí za zmínku extrakt z marshmallow, který má antiseptické a hojivé účinky na rány. Kromě toho je produkt obohacen výtažkem z řebříčku, je určen k změkčení a zklidnění podrážděné pokožky..

 • přírodní složení;
 • vynikající poměr kvality a ceny;
 • příjemná vůně;
 • účinnost.

Průměrné náklady - 200 ruských rublů.

Každé použití dětského krému by mělo začít alergickým testem. Rodiče by měli aplikovat malé množství přípravku na malou oblast pokožky dítěte. Pak byste měli sledovat reakci: pokud se stav dítěte během dne nezměnil, na místě aplikace se neobjevila zarudnutí a vyrážka - produkt můžete bezpečně použít.

Pokud jste měli zkušenosti s používáním produktů popsaných v hodnocení, napište své komentáře do komentářů.

Zinková mast a zinková pasta pro děti a novorozence: indikace a návod k použití, recenze

Stránka poskytuje referenční informace pouze pro informační účely. Diagnóza a léčba nemocí by měla být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Zinková mast a pasta na vyrážky pro novorozence a kojence (stručné pokyny a recenze)

Zinková mast je velmi dobrým léčivým přípravkem na plenkovou vyrážku u novorozenců a kojenců. Tolik žen věří, že drogy na bázi zinku by měly být v lékárničce každé rodiny s dítětem.

Faktem je, že pokožka kojenců je velmi jemná a trpí, když se na ni dostane moč, výkaly nebo pot. Často stačí jen jednou projít na procházce nebo váhat s výměnou plenky tak, aby se na zadku dítěte objevily velmi bolestivé eroze..

I malá vyrážka z plenky způsobuje dítěti a jeho milujícím rodičům mnoho problémů. Dítě křičí bolestí, ztrácí spánek a chuť k jídlu, rychlost růstu a fyzický vývoj jsou sníženy.

Abychom se zbavili vyrážky z plenky, je nutné potřít poškozený povrch pokožky tenkou vrstvou přípravku na bázi zinku. Je lepší použít zinkovou pastu, která má výraznější schnutí..

Jak dokládají četné recenze, lék okamžitě zmírňuje bolest, takže dítě může klidně usnout. Již při další výměně plenky zjistí rodiče snížení zánětlivé reakce a po dni můžete zapomenout na vyrážku plenky.

Zinková mast pod plenkou pro prevenci vzniku vyrážky u kojenců (recenze rodičů a doporučení lékařů)

Protože zinková mast a zinková pasta pomáhají zbavit se plenkové vyrážky, existuje na internetových fórech mnoho pozitivních recenzí o preventivním používání zinkové masti (pasty) u kojenců..

Současně se doporučuje, aby přípravky na bázi zinku byly nanášeny i na dokonale zdravou pokožku, aby se zabránilo negativním účinkům plen na kůži dítěte..

Je třeba poznamenat, že bolestivá vyrážka z plenky není způsobena plenkou, ale jejím nesprávným použitím. Znečištěná plenka nepoškodí citlivé tělo dítěte.

Zvýšená tendence k vyrážce z plenek je zpravidla způsobena objektivními důvody, jako například:
• přechod na umělou výživu;
• zavádění nových produktů do stravy dítěte;
• ozubení;
• zvýšení tělesné teploty;
• dysbióza;
• alergická reakce na plenu, mycí mýdlo nebo prášek, nové složky potravin.

Jak vidíte, v některých případech může být častá vyrážka na plenkách známkou jiného onemocnění (exsudativní diatéza, dysbióza), v jiných je nutné dočasně zrušit plenky (vysoká tělesná teplota), a ve třetím, antialergická opatření (korekce stravy, výměna výrobce plen, odmítnutí) od pracího prášku nebo jeho nahrazení hypoalergenním detergentem).

Proto byste měli při časté vyrážce z plenky konzultovat lékaře a zjistit příčinu patologie. Pediatrové nedoporučují dlouhodobé používání zinkové masti nebo pasty, protože tyto léky silně vysychají pokožku dítěte a mohou způsobit opačný účinek než požadované.

Zinková mast a zinková pasta pro alergie (atopická dermatitida) u dětí

Zinková mast (pasta) se také úspěšně používá pro atopickou (alergickou) dermatitidu u dětí. Tato nemoc se zpravidla vyvíjí u dětí trpících exsudativní diatézou a stává se zvláštním důsledkem jejího vývoje..

Kožní vyrážky s atopickou dermatitidou se objevují na charakteristických místech (obličej, krk, prostor za ušními boltci, hýždě, tříselné oblasti, ulnární a popliteální fosílie) a jsou doprovázeny silným svěděním.

Patologie je náchylná k chronickému průběhu, protože je založena na vrozené přecitlivělosti kůže na alergeny, zejména na potraviny: kravské mléko, ryby a mořské plody obsahující obiloviny bez lepku (pšenice, žito), čokoláda atd..

Méně často jsou viníci kožní vyrážky látky, které vstupují do jejich ovzduší (domácí prach, zvířecí zvíře, tabákový kouř) a přímo ovlivňují pokožku (barvy, lepidla, laky, čisticí prostředky atd.).

Exacerbace nemoci může být vyvolána zvýšeným psychoemocionálním stresem, oslabením těla v důsledku nemoci. Je charakteristické, že zánětlivá reakce s atopickou dermatitidou dlouho nezmizí ani po odstranění alergenu.

Zinková mast a pasta zmírňují svědění, snižují zánětlivou reakci a přispívají k rychlému hojení vyrážek. Masti na bázi zinku se však nedoporučují v případech, kdy je pozorována silná suchá pokožka (peeling, drsnost atd.)..

Atopická dermatitida je onemocnění celého těla, takže léčba by měla být komplexní. Pokud je to možné, odstraňte z prostředí všechny alergeny (prach, zvířecí chlupy, vlnu, polštáře a přikrývky, koberce atd.) A dodržujte přísnou stravu..

Kromě toho lékař předepíše systémové léky (vitaminy, antialergika, imunomodulátory atd.). Léčba zinkovou mastí a pastou na atopickou dermatitidu u dětí by se proto měla provádět na doporučení a pod dohledem lékaře.

Užívání drog zinkové masti a zinkové pasty pro děti s planými neštovicemi (recenze rodičů a doporučení lékařů)

Většina známých kliniků se však domnívá, že účinek zinkové masti (pasty) i jiných léků pro místní použití je srovnatelný s účinkem placeba..

Ve skutečnosti masti na bázi zinku neovlivňují dobu vyrážky během ovčích neštovic a prvky planých neštovic jsou obvykle samy o sobě suché, i když nejsou mazány žádnými lékařskými prostředky.

Slavný lékař Komarovsky doporučuje používat alkoholový roztok diamantových zelení místo zinkové masti (pasty). Tento lék také pomáhá zbavit svědění a dalších známek zánětu vysušením vezikul. Výhodou použití starého dobrého „zeleného“ je jeho další „osnovy“.

Díky zabarvení patologických prvků lze snadno posoudit výskyt nových vyrážek, které jsou pro ovčími neštovicemi velmi důležité. Koneckonců, malý pacient je nebezpečný pro ostatní, pokud jsou na těle čerstvé prvky, z nichž virus vyniká.

Kuřecí váčky bez ohledu na to, zda jsou něčím namazány nebo ne, vyschnou do 5 dnů. Pokud matka po dobu pěti dnů nenajde nové nenatřené prvky, může být dítě posláno s lehkou duší na procházku s ostatními dětmi.
Více o planých neštovicích

Zinek mast pro červy (pinworms): pokyny pro "lidové" použití

Použití zinkové masti proti pinworms je originální “lidový” způsob, jak se vypořádat s tímto druhem helmintů. Zároveň zkušení rodiče doporučují dítěti promazat konečník mazáním zinku po dobu tří týdnů.

Jaké je tajemství této metody? Skutečnost je taková, že průměrná délka života pinworm, původce enterobiózy, není delší než 3 týdny. Tyto parazity jsou z těla rychle odstraněny. Onemocnění však může trvat měsíce nebo dokonce roky, což je spojeno s neustálým sebepoškozováním dítěte.

Ženské větrníky se v noci vplížily přes řiť a snášely vejce do záhybů řiti, což způsobovalo silné svědění. Dítě rozčesává svědění, aby vajíčka pinworm padla pod nehty a poté na hračky, domácí potřeby a nakonec do ústní dutiny..

Masti na bázi zinku snižují svědění a sušení pokožky zabraňují vývoji vajíček pinworm (vejce pinworm mohou dozrávat v záhybech konečníku několik dní, ale to vyžaduje podmínky, jako je vysoká vlhkost a příznivé prostředí). Možnosti pro sebeinfekci jsou tedy značně omezeny.

Nevýhodou této metody léčby je, že byste měli pečlivě sledovat pokožku dítěte, aby nedošlo k podráždění jemné kůže záhybů blízko konečníku. Samozřejmě, že tento druh terapie může být proveden pouze po přesné diagnóze enterobiózy (škrábání z kůže řitních záhybů na červích vejcích).

Nejlepší krémy na plenkové vyrážky pro děti a dospělé - nejúčinnější s recenzemi a cenami

Téměř všichni rodiče novorozenců čelili takovým problémům, jako je vyrážka v plenkách v kožních záhybech, slabinách, na hýždích pod plenkou. Lékaři nazývají tento stav plenkovou dermatitidou. Zánět a eroze na citlivou citlivou pokožku způsobují dětem mnoho nepříjemností, způsobují pálení a bolest, které lze odstranit pomocí speciálních prostředků a krémů na vyrážky z plenek..

Co je to plenková vyrážka

Jemná pokožka dítěte je velmi náchylná ke všem druhům podráždění, zejména na místech, která mají nejmenší kontakt se vzduchem - podpaží, rozkrok, meziregální záhyb, za uši, pod koleny. Vyrážka z pleny je zánět kůže, ke kterému dochází, když je dítě nedostatečně ošetřeno kvůli pocení z přehřátí, neustálému kontaktu s vlhkostí a otíráním pleny nebo oděvu, v důsledku čehož epidermis ztrácí svoji ochrannou vrstvu a stává se příznivým prostředím pro množení patogenních bakterií a hub.

Příznivým faktorem pro výskyt vyrážky z plenek je dítě s nadváhou, zejména pokud je způsobeno endokrinními a metabolickými poruchami. Kožní léze se mohou objevit v důsledku:

 1. Styk s kůží pohybem střev. Podráždění se zvyšuje močí a stolicí. Soli a amoniak obsažené v odpadních produktech pokožku ještě více korodují. Při výměně plenek otřete pokožku dětskými antiseptickými ubrousky.
 2. Zneužití plen. Plenky by se měly měnit každé 4 hodiny. Před nasazením nového je nutné nechat dítě ve vzduchu nahé.
 3. Nedostatek hygienických postupů. Dítě musí umýt a osušit perineum a prdel po každém pohybu střeva.
 4. Tření oblečení a plenky. Musíte si vybrat oblečení z měkké bavlny se švy na vnější straně a použít plenky správné velikosti.
 5. Alergické reakce. Zčervenání v místech těsného kontaktu pokožky s plenkami může být způsobeno látkami, které tvoří pleny. Tato reakce se vyskytuje u dětí náchylných k alergiím, stejně jako v případě, že jsou cévy blízko povrchu kůže. Nepřehánějte to kosmetikou. Nic není výhodnější než časté koupele a vzduchové koupele.
 6. Přehřátí, pocení. Nosit dítě na sto oblečení, protože se bojíte zmrazit dítě. Jak říkají zkušené matky, měli byste nosit na svém dítěti tolik oblečení, kolik máte na sobě, plus jeden další.
 7. Plísňové infekce. V tomto případě bude vyžadována léková terapie..

Vyrážková plenka je klasifikována podle fází zánětlivého procesu:

 1. Mírná fáze charakterizovaná mírným zarudnutím.
 2. Mírný - s tvorbou malých erozí.
 3. Těžká fáze. Eroze jsou sloučeny do jednoho smáčecího povrchu. V tomto stadiu sušení mastí nepomůže, bude vyžadováno seriózní ošetření.

Jak zacházet s vyrážkami z plenek

Moderní pečující matky začnou léčit vyrážky v plenkách již v rané fázi. Zvládají to velmi úspěšně díky široké škále léčivých krémů, které lze zakoupit v jakékoli lékárně relativně levně, nebo bez přerušení důležitých záležitostí, objednat v internetovém obchodě s doručením domů. Můžete najít účinný lék pro každé dítě s různými složkami: oleje, bylinné výtažky, vitamíny. Výrobci se snaží, aby byl jejich produkt vhodný pro všechny děti, bezpečný, hypoalergenní, bez konzervačních látek nebo vonných látek..

V prodeji najdete takové populární prostředky:

 1. Sanosan.
 2. Weleda.
 3. Bepanten.
 4. Baneocin.
 5. Mustela.
 6. Se zinkem.
 7. Bubchen.
 8. Dětská linka.
 9. Draplen.
 10. Desitin.
 11. D-Panthenol.
 12. Himaláje.
 13. Panthenol teva.
 14. S mastkovým práškem.
 15. Eared Nannies.

Naneste krém na plenkovou dermatitidu pod plenky s tenkou vrstvou na předem omytou a důkladně vysušenou pokožku. Po koupeli poklepejte dítětem měkkým ručníkem, nenoste ihned, nechte pokožku „dýchat“. Namažte suchý povrch pokožky světelnými pohyby: musí být na chvíli absorbován a teprve potom nasazen na plenku.

Pokud používáte krém pro novorozence poprvé pro novorozence, zkontrolujte reakci dítěte promazáním malé plochy a vyčkáním několika hodin. Objeví-li se alergická reakce na rostlinné extrakty a další složky, které tvoří léčivo, pak se vyplatí používat. Poraďte se s pediatrem, aby zjistil alergen a zjistil méně agresivní lék.

Plenková vyrážka pro novorozence

Pokud je péče o dítě správná, nemusí být u novorozenců nutně nutný krém na plenky, ale musíte vědět o hygieně, prevenci a léčbě vyrážky z plenek - je varován a poté vyzbrojen. Existuje mnoho léků, které se mohou lišit složením, náklady, konzistencí, působením. Je důležité vybrat ten, který vyhovuje dítěti..

Plenkový krém Bubchen

Bubchen je značka, která u dětí vyrobených v Německu nabízí vyrážku. Plienkový krém Bubchen obsahuje pšeničný obilný olej, výtažek z resedy, heřmánku, vitamíny A, E, C, rybí olej, panthenol, heliotropin, bambucké máslo a slunečnicový olej, oxid zinečnatý, včelí vosk. Vyvážené složení pomáhá zjemňovat pokožku, zajišťuje hojení ran. Produkty Bubchen neobsahují konzervační látky, barviva, parafíny, vonné látky, éterické a minerální oleje:

 • Hypoalergenní, téměř bez zápachu, testované dermatology.
 • Konzistence je mastná, slabě absorbovaná, což přispívá k tvorbě ochranného filmu, který nenarušuje normální „dýchání“ epidermis a současně zabraňuje kontaktu s agresivní vlhkostí.
 • Vhodný pro prevenci a léčbu projevů onemocnění v plicích. Silnější projevy se nejlépe léčí účinnějšími prostředky..

Plenkový krém se zinkem

Thrifty matky raději nezaplatí drahé zahraniční fondy, pokud existuje domácí krém na plenku se zinkem, například My Sun, Eared Nanny, jednoduchá zinková pasta. Takové krémy se zinkem jsou práškem, který se nevaří a nerozpadá se. Léčivou látkou je oxid zinečnatý, který má protizánětlivý, antiseptický a sušící účinek. Například složení zinkové pasty zahrnuje také vazelínu, někdy parafin. Výhody:

 • Konzervační látky, agresivní chemikálie, parfémy nejsou zahrnuty.
 • Kontraindikace je pouze individuální nesnášenlivost.
 • Příliš časté používání vyvolává výskyt suchých šupin na pokožce před vysycháním, takže můžete doporučit smíchání zinkové pasty s dětským krémem ve stejných částech.
 • Pravidla pro použití pasty jsou podobná jako u jiných produktů pro péči..

Sanosan krém

Dalším účinným lékem německého původu je plienkový krém Sanosan. Jedná se o naprosto neškodný produkt, který neobsahuje barviva, chemikálie, vazelínu a parafinový olej. Je určen především pro jemnou dětskou pokožku. Podle recenzí je silná, což ztěžuje aplikaci. Složení Sanosanu:

 1. Panthenol - léčí epidermis, zmírňuje zarudnutí a zánět.
 2. Olivový olej - poskytuje změkčení, zvlhčení a regeneraci. Uklidňuje, zmírňuje zánět, má antiseptický účinek.
 3. Stearan zinečnatý - svíravý, sušící.
 4. Mastek.
 5. Propylparaben.
 6. Síran hořečnatý.
 7. Parfém.

Baneocin pro novorozence

Kožní léze, nehojící se pupeční rána, rány, škrábance, plané neštovice, diatéza, vaří, nehojící se ušní vpichy, ekzém - Baneocin se dokáže snadno vyrovnat se všemi těmito problémy. Tento lék je součástí skupiny antibiotik. Kompozice zahrnuje bacitracin, neomycin, lanolin, parafin. Uvolňovací forma baneocinu je mast a prášek. Baneocin pro vyrážky z plenek u novorozenců je baktericidní, protizánětlivé antimikrobiální činidlo, které může zničit takové patogeny jako:

 • actinomycetes;
 • listeria;
 • patogeny kapavky;
 • streptokoky;
 • Proteus
 • neysseries;
 • stafylokoky;
 • E-coli;
 • Borrelia
 • Klebsiella;
 • světlý treponém;
 • shigella.

D-Panthenol pro novorozence

Tento lék se osvědčil v léčbě kožních lézí, dermatitidy. Složení D-panthenolu pro novorozence zahrnuje dexpanthenol, který je derivátem kyseliny pantothenové (vitamin B5). Tato látka zabraňuje podráždění, podporuje regeneraci, zmírňuje zánět, zklidňuje, posiluje kolagenová vlákna, normalizuje buněčný metabolismus..

D-Panthenol je dostupný ve formě masti a krému. Masť na dermatitidu plenky D-Pentenol má mastnou strukturu, je pomalu vstřebáván, vhodný pro suchou pokožku. Krém má lehkou, nízkotučnou strukturu, která zaručuje rychlou absorpci. Nástroj je schopen zabránit dalšímu zánětu mokrými ranami. Doporučuje se provádět léčbu nejméně čtyřikrát denně, terapeutický účinek bude patrný již druhý den.

Desitin pro novorozence

Aktivní složkou přípravku Desitin® pro novorozence je oxid zinečnatý, který pokožku vysušuje. Ostatní složky (lanolin, olej z tresčích jater, vazelína) tvoří ochranný film, který funguje několik hodin. Je vhodné použít Desitin před spaním. Účinně bojuje proti popáleninám, ekzémům, oparům, pichlavému teplu, hnisavým ranám, všem menším poškozením epidermis.

Nástroj zmírňuje zánět, blokuje další vývoj lézí, ale pro prevenci to není nejlepší lék. Konzistence je hustá s mírným zápachem ryb, mast Desitin má hustší strukturu a používá se k léčbě těžkých stádií. Lék používejte opatrně a mírně, protože můžete pokožku vysušit. Pokud je nesnášenlivost složek léčiva, mělo by být užívání přerušeno.

Krém na plenkové vyrážky u dospělých

Dospělí častěji než děti jsou náchylní k zánětům kůže, které se objevují v důsledku nadváhy, endokrinních onemocnění (diabetes mellitus), zanedbávání osobní hygieny, nadměrného pocení. Často se vyvíjejí v tříslech (u mužů v blízkosti šourku v důsledku pocení, u žen v důsledku patologických sekrecí), pod hrudníkem, podpaží, v blízkosti krku, na břiše, v kožních záhybech lidí s nadváhou.

Svědění, zarudnutí, zánět, bolest způsobují mnoho nepříjemností, takže vyvstává otázka, jak u dospělých rozmazat vyrážky z plenek. Doporučuje se umýt postiženou oblast častěji odvarem měsíčku, heřmánku, tymiánu, šalvěje, třezalky tečkované, důkladně osušit, namazat peroxidem vodíku nebo salicylovým alkoholem a poté u dospělých aplikovat vyrážku z plenky.

Bepanten

Švýcarský kvalitní krém mluví sám za sebe, účinnost léku je zaručena. Léčivou látkou přípravku Bepanten z vyrážky z plenek je dexpanthenol, dalšími složkami jsou lanolin, rafinovaný mandlový olej. Způsob uvolnění: krém, mast, sprej. Dobře se hodí k salicylovému alkoholu, peroxidu vodíku. Používá se v chirurgii, dermatologii, pediatrii pro léčbu otlaků, hojení ran. Vyrážková masti na plenky u dospělých Bepanten rychle uzdravuje, zmírňuje otoky, zarudnutí, zlepšuje trofickou pleť.

Sanosan

Dospělí mohou dobře používat dětský Sanosan pro vyrážky v plenkách v počátečních fázích. Vytváří ochranný film, který neumožňuje vstup patogenů. Aktivní účinné látky: oxid zinečnatý, panthenol, parafinový olej, mastek. Po provedení předběžného testu alergie vyberte prostředky jednotlivě.

Panthenol-Teva mast

D-Panthenol a Panthenol-Teva mast jsou stejné prostředky, levné analogy Bepantenu s účinnou látkou dexpanthenol ve stejném množství. Kompozice účinně léčí poškozenou pokožku u dětí i dospělých. Podle recenzí je Panthenol-Teva účinná v akné, ačkoli pokyny takové svědectví neobsahují. K dosažení trvalého výsledku se mast nanáší na čistou a suchou pokožku ráno a večer po dobu jednoho týdne.

Jak si vybrat krém na plenkové vyrážky

Při výběru krému nebo masti pro plenkové vyrážky, zejména u novorozenců, je třeba pečlivě sledovat složení, aby bylo co nejpřirozenější s bylinnými extrakty, oleji. Mokrá eroze je přísně zakázána zacházet s mastnými mastmi, bude to bránit regeneračnímu procesu. Spoléhat se pouze na recenze, nákup drog za to nestojí. Někdo o tom nebo o tom produktu mluví pozitivně, někdo negativně. Možná je to jen tak, že tito lidé jednoduše nevyhovovali konkrétnímu produktu nebo byli zneužiti.

Existují osvědčená pravidla:

 1. Léky kupujte pouze v lékárnách.
 2. Podívejte se na datum vypršení platnosti. Pokud lze produkt dlouhodobě skladovat, existují konzervanty.
 3. Přírodní složení.
 4. Štiplavý zápach naznačuje přítomnost vůní a barvy - barviva.
 5. Podívejte se na věková omezení.

Abychom vám pomohli orientovat se v cenách výše uvedených typů léků na plenkové vyrážky, které jsou popsány výše, je uvedena následující tabulka cen krémů na plenkové vyrážky v Moskvě a Petrohradě:

10 nejlepších plenkových krémů

* Recenze toho nejlepšího podle redakční rady expertology.ru. O kritériích výběru. Tento materiál je subjektivní, nikoli reklama a neslouží jako vodítko k nákupu. Před nákupem se musíte poradit s odborníkem.

Mnoho rodičů pochybuje o tom, co si vybrat: krém nebo prášek, aby byla zaručena ochrana dítěte před vylučovacími výrobky. V srovnávací tabulce jsme zaznamenali všechny výhody a nevýhody každého produktu, aby se usnadnil nákup.

Co je lepší prášek nebo plena krém

Nappy krém

+ Vytváří ochranný film proti dráždivým látkám.

+ Okamžitě odstraňuje zarudnutí a svědění.

+ Několik akcí najednou: zvlhčení, výživa, regenerace.

+ Vysoký preventivní účinek.

- Může vyvolat alergickou reakci..

- Po aplikaci počkejte, až se absorbuje.

+ Adsorbuje nadměrnou vlhkost.

+ Nedráždivý.

+ Zahrnuty jsou pouze neutrální komponenty.

+ Dítě můžete oblékat ihned po aplikaci.

- Může suchou pokožku.

- Hrubé částice poškrábají pokožku.

- Nemá sedativní účinek.

Dnes tedy představíme hodnocení nejlepších plenkových krémů, které se staly lídrem mezi mnoha dalšími podobnými výrobky. Doporučují je porodníci, pediatři a dermatologové a také vysoké známky od matek.

Hodnocení nejlepších krémů na pleny

JmenovánímístoNázev produktucena
Hodnocení nejlepších krémů na pleny1Mustela869 ₽
2Weleda500 ₽
3Sudokrem529 ₽
4Sanosan239 ₽
5Dětská linka255 ₽
6Bubchen209 ₽
7Dětský krém Teva Tushi₽ 1 460
8Eared Nannies97 ₽
9Little Siberica od Natura Siberica220 ₽
10naše matka111 ₽

Mustela

Francouzští výrobci společně s dermatology vytvořili účinný produkt IVF pro kojence, který neobsahuje vůně, konzervační látky a 98% tvoří přírodní složky. Krém je hypoalergenní, vhodný pro dospělé se zvláště citlivou pokožkou. Díky patentovanému vzorci má tři směrové akce.

Tento nástroj chrání před zarudnutím a vyrážkou z plenek, zmírňuje podráždění a svědění, obnovuje pokožku. Lehká, jemná vůně podobná přirozené vůni dětí. Oxid zinečnatý, který je součástí složení, zabraňuje růstu bakterií pod plenkou, kde je pro jejich růst nejvýhodnější prostředí.

Mnoho rodičů potvrdilo účinnost tohoto krému. Při každé výměně plenky můžete dítě chránit před nepohodlím a zachovat přirozený PH pokožky. Kromě toho bylo zaznamenáno, že produkt je snadno distribuován a umýván rukama..

Výhody

 • hypoalergenní kompozice;
 • dlouhodobá obnova pleti;
 • snížení zarudnutí od 1 aplikace;
 • přírodní ingredience;

nevýhody

 • nezjištěno.

Weleda

Německá společnost pěstuje suroviny ve vlastních zahradách. Přímo do výroby si zachovávají své užitečné vlastnosti, jak je to jen možné. Krém je určen pro tenkou nechráněnou pokožku novorozenců, má bezpečné složení, neobsahuje škodlivé syntetické přísady. Četné testy ve všech fázích výroby zaručují jeho účinnost při prevenci a léčbě vyrážky a podráždění plenky..

Oxid zinečnatý, lanolin a vosk přispívají k tvorbě ochranné vrstvy pokožky, brání růstu bakterií pod plenkou nebo plenkou. Heřmánkový extrakt zklidňuje, měsíček zmírňuje zánět.

Podle respondentů je produkt vhodný k hojení ran, poranění a popálenin, takže mnoho matek ho uchovává v lékárničce, i když jsou děti již dospělé. Zdůrazněna byla také příjemná nemastná konzistence, která se rychle vstřebává, a ekonomická spotřeba..

Výhody

 • okamžitá akce
 • antibakteriální účinek;
 • terapeutický účinek u dermatitidy plenky;
 • přírodní složení;

nevýhody

 • nezjištěno.

Sudokrem

Hodnocení zahrnuje krém, který mnoho matek dokázalo posoudit jeho účinnost při prevenci a léčbě dermatitidy plen a také závažnějších kožních onemocnění. Je vhodný pro jakýkoli typ pokožky, rychle zmírňuje svědění a zarudnutí, má analgetický účinek. Vodoodpudivý film zabraňuje dráždivým látkám, hojí mikro-rány, zjemňuje a vyhlazuje pokožku.

Sudocrem zabraňuje růstu bakterií. Složení zahrnuje hypoalergenní lanolin, kapalný, mikrokrystalický a tuhé parafiny, oxid zinečnatý, levandulový olej.

Krém je univerzální: lze jej použít nejen jako lék na vyrážku z plenky pod plenu, ale také na popáleniny a omrzliny. Mnoho uživatelů zaznamenalo jeho účinnost u akné, dermatitidy a proleženin..

Výhody

 • rychle eliminuje vyrážky z plenek;
 • léčba závažných kožních onemocnění;
 • bezpečné komponenty;
 • anestetický účinek;

nevýhody

 • nezjištěno.

Sanosan

Krém, vytvořený na základě bezpečných složek, je vhodný k použití dětmi bezprostředně po narození i dospělým s alergickou predispozicí. Zabraňuje vyrážce z plen, vysychá, inhibuje růst patogenních bakterií.

Složení obsahuje mléčné bílkoviny, což zvyšuje elasticitu a eliminuje loupání. Panthenol a extrakt z avokáda přispívají k hojení mikro-ran, zklidňují podrážděnou pokožku. Olivový olej obnovuje poškozenou strukturu, nasycuje vitamíny, mastné kyseliny, mikroelementy.

Podle recenzí matek krém po první aplikaci odstraňuje zarudnutí. Každá aplikace pod plenu nebo plenku může zabránit vyrážce plen a udržet zdravou pokožku dítěte. Jedno balení vydrží dlouho..

Výhody

 • protizánětlivý účinek;
 • pomalá spotřeba;
 • ve složení není vazelína, barviva, parafinový olej;
 • doporučeno porodníky;

nevýhody

 • nezjištěno.

Dětská linka

Německý krém zahrnutý v hodnocení má vyvážené složení, které pomáhá udržovat pokožku dětí suchou, měkkou, bez zarudnutí a nepohodlí. Účinné látky: heřmánkový extrakt, panthenol, vitamin E, slunečnicový olej a oxid zinečnatý.

Účelem krému je nejen zabránit vzniku vyrážky z plenky pod plenkou, ale také ji odstranit. Po prvním použití se u 86% dětí projevilo zlepšení, bolestivý syndrom se snížil, kůže zjemnila bez zánětu a loupání.

Podle respondentů je produkt vhodný pro použití dětmi jakéhokoli věku. Zvlhčuje suchou pokožku, lze ji použít po procházce v chladu, při léčbě malých ran a menších tepelných popálenin. Mnozí měli rádi pěkný obalový design ve žlutých a modrých tónech..

Výhody

 • doporučeno od prvního dne života;
 • dostupná cena;
 • eliminuje vážné záněty;
 • testováno dermatology;

nevýhody

 • nezjištěno.

Bubchen

Prostředky značky z Německa byly vybrány více než jednou generací ruských matek. Krém neobsahuje minerální oleje, syntetická barviva, látky určené k aromatizaci. Obsahuje pouze osvědčené bezpečné složky, což potvrzují dermatologové. Bubchen jemně působí na pokožku dítěte, odstraňuje zánět a bolest, zklidňuje a zjemňuje, obnovuje hydrolipidovou rovnováhu.

Včelí vosk vytváří průhledný film, který zabraňuje kontaktu potahu s výkaly a močí, aniž by bránil pronikání kyslíku. Oxid zinečnatý neutralizuje bakterie. Slunečnice a bambucké máslo vyživují, pokožku zjemňují a vláčně oživují.

V laboratořích společnosti byl vyvinut patentovaný komplex, který co nejvíce chrání pokožku dítěte. Pokud použijete krém při každé výměně plenky, nemůžete se bát zdraví a bezpečnosti. Mnoho matek, které jednou vyzkoušely tento krém, zůstává věrné prostředkům této značky.

Výhody

 • patentovaný ochranný komplex;
 • obnovuje rovnováhu vody a tuku;
 • rychle eliminuje vyrážku a bolest pleny;
 • hypoalergenní;

nevýhody

 • nezjištěno.

Dětský krém Teva Tushi

Izraelský krém není v našem hodnocení marně zahrnut. Názor odborníků a rodičů se shoduje: je ideální pro péči o kojence od prvního dne po narození, jeho přirozené složení chrání před výskytem alergických reakcí a vysoké ochranné vlastnosti chrání zdraví dítěte.

Bylinný lék má několik akcí najednou. Odstraňuje zánět, vyrážku a zarudnutí, zjemňuje a zklidňuje, chrání před vnějšími dráždivy, má antimikrobiální, protizánětlivé a odpuzující účinky.

Maminky si všimly velmi příjemného, ​​nenápadného pachu čerstvě sekané trávy, stejně jako pěkného designu obalů a plechovek v bledě modrých tónech, které lze prezentovat jako dárek. Minimální spotřeba během aplikace přispívá k dlouhodobému používání krému, což plně odůvodňuje jeho vysoké náklady.

Výhody

 • pouze přírodní složky;
 • příjemná vůně;
 • odpuzuje vodu;
 • absolutně bezpečné;
 • rychle obnovuje pokožku;

nevýhody

 • vysoká cena.

Eared Nannies

Ruská značka Eared Nannies vyrábí hypoalergenní přípravky, které jsou vhodné pro citlivou pokožku kojenců a dospělých. Vzorec krému nezahrnuje barviva, sírany, alkohol a parfémy. Je určen k prevenci a léčbě vyrážky a zánětu pleny. Krém vytváří ochranný film před vlhkostí a zároveň propouští vzduch.

Broskvový olej eliminuje loupání, zajišťuje rovnoměrný a hladký povrch. Oxid zinečnatý eliminuje podráždění. Měsíčkový olej má protizánětlivé a baktericidní účinky.

Podle matek má krém dobrý preventivní účinek, má příjemnou konzistenci, dobře se vstřebává, nelepí, pro jedno použití stačí malé množství produktu. Nízká cena za vysokou kvalitu, kterou ocení mnoho kupujících.

Výhody

 • bez alergických přísad;
 • cena rozpočtu;
 • rychlé odstranění zánětu;
 • antibakteriální účinek;

nevýhody

 • nezjištěno.

Little Siberica od Natura Siberica

Produkty známé ruské značky Natura Siberica spadají vždy do nejlepších. Linka pro nejmenší je vytvořena s přihlédnutím k vlastnostem těla dítěte. Složení produktů zahrnuje bezpečné přírodní složky, které nepoškozují zdraví. Dospělí se sklonem k podráždění pokožky si také užívají tyto krémy. Celá řada se týká ekologické kosmetiky, což potvrzují certifikáty shody.

Vzorec zahrnuje výtažky z divokých bylin Sibiře, které byly pěstovány v ekologicky čistých oblastech. Řebříček léčí rány, zvlhčuje. Marshmallow odstraňuje zánět, zjemňuje, zklidňuje podrážděnou pokožku.

Konzistence krému střední hustoty je dobře rozptýlená a omývaná z rukou. Dotazovaní si všimli praktického dávkovače, který při lisování zkumavky vydá přesně to množství, které je zapotřebí pro jednu aplikaci. Lehký nenápadný zápach nezpůsobí matce a dítěti nepohodlí.

Výhody

 • organická kosmetika;
 • výrazný protizánětlivý účinek;
 • příjemná vůně;
 • účinná prevence a léčba vyrážky z plenek;

nevýhody

 • nezjištěno.

naše matka

Levný nástroj účinně chrání pokožku dítěte před vnějšími podněty a zabraňuje vzniku vyrážky a nepohodlí plenky. Hypoalergenní krém, vhodný od prvního dne života, jeho bezpečnost byla potvrzena klinickými testy.

Olej z rakytníku a vitamínu E zmírňuje podráždění, zvyšuje ochranné vlastnosti pokožky. Extrakt z heřmánku a měsíček eliminují zánět. Při použití krému při každé výměně plenky můžete zcela eliminovat riziko zarudnutí, zachovat zdraví dítěte a zbavit ho nepohodlí.

Zákazníci identifikovali příjemnou vůni a texturu, která je dobře distribuována a rychle absorbována. Bylo také zjištěno, že krém je ekonomicky spotřebován, má nízkou cenu, rychle eliminuje vyrážku z pleny.

Články O Neplodnosti