Hlavní Bolest

Baby mix pro novorozence - jak vařit

Globální výrobci vyvíjejí různé výrobky pro děti. Dětská směs pro novorozence je náhradou mateřského mléka, které se rozrostlo o více než jednu generaci.

dětský mix pro novorozence

O společnosti-výrobce směsí "Baby"

Mléčné směsi jsou vyráběny společností Nutricia LLC. Společnost byla založena v roce 1896. Jeho hlavní specializací je výroba speciálních potravin.

Společnost působí v Rusku od roku 1994. Vlastní výrobní zařízení závodu v Istře (Moskevská oblast). Společnost usiluje o to, aby každé dítě dostalo výživu nejvyšší kvality. Složení mléčných výrobků je plně v souladu s lékařskými a hygienickými požadavky..

Na co se "Baby" používá?

Dětská výživa je náhradou mateřského mléka, které se vyrábí v průmyslovém prostředí v souladu se všemi normami. Používá se k uspokojení potřeb dítěte v živinách, vitaminech a stopových prvcích. Všechny směsi jsou přizpůsobeny fyziologickým vlastnostem kojenců..

Ze složení těchto produktů jsou vyloučeny proteiny živočišného původu, které je tělem dětského těla obtížně stravitelné. Kojenecká výživa bez mléka také postrádá kasein. Je nahrazena sojovým proteinem, který má vysokou nutriční hodnotu. Kyselé mléko se používá jako doplněk k běžnému jídlu..

Odrůdy "Baby" pro děti do jednoho roku

Výrobky jsou k dispozici ve čtyřech typech.

"Baby 1"

Baby 1 pro novorozence je suchá směs pro kojence od narození do 6 měsíců. Skládá se ze 16 vitamínů, 11 stopových prvků. Jejich dávkování splňuje požadavky na aktivní vývoj dítěte.

Tato směs obsahuje esenciální kyseliny: omega-6 a omega-3. Přispívají k rozvoji mozku a centrálního nervového systému. V těle dítěte se takové kyseliny neprodukují, takže je nutné, aby pocházely z vnějšku. Kompozice také obsahuje malé množství vlákniny z potravy..

Poznámka! Díky přítomnosti vlákniny v potravě se udržuje normální střevní mikroflóra.

Složení "Baby 1" zahrnuje rostlinné tuky: kokosový, palmový, řepkový. Palmový olej je nejvhodnější pro mateřské mléko. Sacharidy (laktóza a maltodextrin) přispívají k rychlému nasycení dítěte.

"Baby 2"

Tento mléčný výrobek se používá pro umělé krmení dětí od 6 měsíců do roku. Mezi 11 minerály obsahuje mléčná směs železo a zinek. Z vitaminů se vybírají ty, které jsou nejnutnější pro vývoj dítěte mladšího jednoho roku.

Rozdíl Baby 2 spočívá v tom, že obsahuje více kaseinových proteinů, a proto je kaloričtější. Trávení trvá déle. To vše umožňuje optimální nasycení dítěte..

Důležité! Hypoalergenní směs může hořce chutnat a stolička dítěte díky ní zezelená. Tato reakce je normální..

Kysané mléko "Baby 1"

K jeho složení je přidán speciální kvásek. Podporuje normální trávení, zabraňuje rozvoji nemocí žaludku a střev. Cukr, konzervační látky se nepřidávají do směsi pro děti do šesti měsíců věku..

Kysané mléko "Baby 2"

Obsahuje také zpracovaný kvásk. Je ideální pro děti od 6 do 12 měsíců..

Složení směsí "Baby"

Složení směsí Baby pro novorozence:

 • mléčné sérum;
 • fruktooligosacharidy a galaktooligosacharidy (prebiotika);
 • rostlinné oleje;
 • odstředěné mléko;
 • mléčné proteiny;
 • maltodextrin;
 • lecitin;
 • citronová kyselina;
 • nukleotidy;
 • vitaminy A, D, E, K, C, PP, B1, B2, B5, B6, BC, B12;
 • cholin;
 • inosin;
 • L-karnitin;
 • taurin;
 • minerály.

Jak vařit dítě

Aby mléčná směs prospívala drobkům, musí být řádně připravena. Měli byste věnovat pozornost proporcím, teplotě, doporučenému množství suchého produktu pro různé kategorie dětí.

Poznámka! Lahve pro kojeneckou výživu musí být sterilizovány.

Jak chovat

Podle návodu k použití je nutné stanovit požadovaný poměr vody k suchému produktu. Nalijte vodu do sterilní láhve a odlijte dětskou směs odměrkou (4,5 g). Lžíce by měla být suchá.

Dětská formule láhev a odměrka

Dále musí být láhev uzavřena víkem a dobře protřepána. V hotové náhražce mléka by neměly být žádné hrudky. Někdy některé mladé matky chtějí dítě rychle nasytit a zvýšit množství suchého prášku. To absolutně nelze udělat - dítě může vyvinout obezitu. Vařené dětské jídlo nemůžete skladovat. Je třeba to udělat tak dlouho, jak dítě jedí najednou.

Důležité! Dětská výživa nemůže být uložena ani v lednici.

Prášek můžete zředit převařenou vodou. K dispozici je speciální voda pro kojeneckou výživu. Obsahuje užitečné stopové prvky pro optimální vývoj dítěte. Není třeba vařit - stačí zahřát na optimální teplotu (36-37 stupňů). Hotová směs se nemusí zahřívat. Pokud během přípravy na krmení dojde k ochlazení mléka, musí se láhev pod proudem teplé vody uvést na požadovanou teplotu.

Hotová dětská výživa

Důležité! K zahřívání mléčné směsi je zakázáno používat mikrovlnnou troubu. Vlny veder ničí mléko, jídlo bude třeba znovu vařit.

Mohu se smíchat s ovesnou kaší

Dětem mladším než 1 rok se nedoporučuje zavádět kravské mléko do stravy kvůli riziku alergické reakce. Kaše může být připravena na základě vzorce Baby. Postup vaření je následující:

 1. Broušení písku v mixéru.
 2. Nalijte ji do pánve a zalijte vroucí vodou. Na jednu část obilovin je třeba vzít 2 díly vody.
 3. Vařte kaši několik minut.
 4. Ochlaďte a přidejte směs v množství poloviny dávky potřebné pro krmení.
 5. Kaše dobře promíchejte.

Jak se přesunout z jedné směsi do druhé

Po přechodu musí být nový produkt uveden postupně. První den přidejte 30 ml nového produktu a dokončete předchozí krmení. Denně zavádějte o 30 ml více nové směsi. Za pár dní dostane dítě zcela nový mléčný výrobek..

Zakázáno:

 • vstříkněte různé směsi do jedné láhve;
 • dát jídlo, které není vhodné pro věk;
 • změňte ji, pokud se dítě po několik dní objeví kolika, průjem nebo zácpa;
 • představit nový druh jídla, pokud je dítě nemocné, jeho zuby vybuchly.

Důležité! O vhodnosti převodu z jedné směsi do druhé rozhodne pediatr.

Jak pochopit, zda je směs vhodná pro dítě

Zjistíte, že produkt není vhodný pro dítě pomocí následujících znaků:

 • po krmení hodně vyplivne;
 • je pozorována průjem nebo zácpa;
 • objevují se alergické vyrážky;
 • dítě se stane náladovým.

Mléčná alergie

Dítě pro novorozence je tou pravou alternativou kojení, pokud je to z nějakého důvodu nemožné. Směs poskytuje tělu dítěte všechny potřebné živiny, vitamíny a minerály.

Přehled kojenecké výživy „Baby“

Historie mixu „Baby“ odchází v roce 1971 ve městě Istra nedaleko Moskvy. „Dítě“ bylo první domácí náhradou lidského mléka, které se po mnoho let používalo ve výživě dětí v prvním roce života. Hromadění znalostí v oblasti složení mateřského mléka a vysoká konkurence s dováženými směsmi v 90. letech již podnítila společnost Nutricia ke zlepšení složení „Baby“ a vytvoření zásadně nového produktu ve složení, podobného předchozímu pouze v názvu.

Složení dětské výživy "Baby"

Dětská směs je k dispozici v papírových krabičkách o hmotnosti 350 a 700 g. Vzhledem k rozdílům v potřebách dětí různého věku, pokud jde o živiny, biologicky aktivní látky a energii, byly vyvinuty čtyři přípravky pro kojeneckou výživu:

 • upravená kojenecká kojenecká výživa „Baby 1“ od narození;
 • upravená suchá kojenecká výživa „Baby 2“ od 6 měsíců;
 • Mléko pro děti „Baby 3“ od 12 měsíců;
 • Dětské mléko „Baby 4“ od 18 měsíců.

Všechny značky dětské výživy „Baby“ plně splňují požadavky ruských právních předpisů o výrobcích pro krmení malých dětí. Do jeho složení jsou zahrnuty pouze kvalitativní a prokázané složky a kvantitativní složení splňuje požadavky TS TS 033/2013 „O bezpečnosti mléka a mléčných výrobků“.

Protein

Zdroje bílkovin ve směsích "Baby 1.2" jsou:

 • demineralizovaná syrovátka;
 • odstředěné mléko;
 • syrovátkový proteinový koncentrát.

Přes stejný původ - kravské mléko, mají tyto výrobky velmi odlišné složení.

 1. Demineralizovaná syrovátka obsahuje hlavně laktózu a syrovátkové proteiny (albumin).
 2. Odtučněné mléko se vyznačuje převahou kaseinu nad syrovátkovými bílkovinami a téměř úplnou nepřítomností mléčného tuku.
 3. Syrovátkový proteinový koncentrát je syrovátkový protein purifikovaný z ostatních složek mléka.

V důsledku této kombinace se získá základ pro mléčné náhražky Baby 1.2 s poměrem syrovátkových bílkovin a kaseinu 60/40 - stejný jako ve zralém mateřském mléce. V Baby 3.4 výrobce používá pouze odstředěné mléko, takže poměr syrovátkové bílkoviny k kaseinu je 20/80, jako v kravském mléce.

Důležité! Směsi „Baby 1.2“ mají stejný poměr syrovátkové bílkoviny a kaseinu jako ve zralém mateřském mléce.

Potřeba změnit kravské mléko je vysvětlena skutečností, že trávicí systém je v raném věku stále velmi citlivý a přizpůsobený pouze mateřskému mléku, takže by směs měla být co nejblíže. Po roce se jídlo dítěte stává čím dál více dospělým, trávicí systém je již „obeznámen“ s mnoha produkty a může docela snadno reagovat na bílkoviny kravského mléka..

Pro plný růst a vývoj dítěte je důležité nejen to, kolik bílkovin dítě dostane, poměr kaseinu k syrovátkovým proteinům, ale také jeho složení aminokyselin. Některé aminokyseliny mohou být syntetizovány v těle, jiné přicházejí pouze s jídlem, proto se nazývají nenahraditelné. Pokud nejsou přítomny, je v těle pozorována záporná rovnováha dusíku, když je odstraněné množství dusíku větší než přijaté. To znamená, že místo budování proteinových molekul tělo odstraňuje nejen příchozí aminokyseliny, ale také nedokončené proteiny syntetizované uvnitř. Pokaždé, pokus o vytvoření nezbytné aminokyselinové sekvence končí zastavením kvůli nedostatku esenciální aminokyseliny. Protein vytvořený pouze částečně nelze použít a vylučuje se spolu s volnými aminokyselinami.

Mateřské mléko obsahuje všechny aminokyseliny potřebné pro novorozence. Kravské mléko se liší od mateřského mléka, takže je třeba jej doplnit esenciálními aminokyselinami. Taurin a L tryptofan se přidají do směsi „Baby 1.2“ a L-isoleucin, L-cystein se také přidá do mateřského mléka „3.4“..

Důležité! Směsi "Baby" jsou obohaceny esenciálními aminokyselinami nezbytnými pro konstrukci proteinových molekul v těle, bez nichž není možný růst a vývoj.

Rostlinný tuk je hlavní typ tuku, kojenecká výživa a dětské mléko. Dalšími druhy tuků jsou mléčný kravský tuk, rybí olej, jednobuněčný houbový olej Mortierella alpina. Poslední dva typy tuku přidané pouze do směsi "Baby1,2".

Do všech směsí Baby se přidává palmový, řepkový, kokosový a slunečnicový olej. Kokosový olej obsahuje nejvíce nízkomolekulární mastné kyseliny - kaprinové a laurové. Řepkový olej je bohatý na kyselinu linolenovou, rostlinný olej je bohatý na kyselinu linolovou, palmový olej je bohatý na kyselinu palmitovou, Mortierella alpina je kyselina arachidonová, rybí olej je bohatý na kyselinu dokosahexaenovou. Významný rozdíl v obsahu těchto kyselin v kravském a lidském mléce nedovoluje použití mléčného kravského tuku v náhradách mateřského mléka. Obsah kyseliny palmitové v kravském mléčném tuku a tuku z mateřského mléka se liší nevýznamně, ale protože mléčný tuk je téměř úplně odstraněn, může být nedostatek kyseliny palmitové kompenzován pouze rostlinným olejem s vysokým obsahem. Palmový olej je pro to nejvhodnější..

Teprve relativně nedávno se ukázalo, že jednoduché snahy o dodržování množství a poměru mastných kyselin podobné těm, které byly pozorovány v tuku z lidského mléka, jsou nedostatečné. Jak se ukázalo, poloha těchto kyselin v tukových molekulách je také důležitá. Kromě toho je díky rozdílu ve struktuře pozorován negativní účinek kyseliny palmitové na absorpci vápníku a stolici dítěte..

Sacharidy

Dětská výživa „Baby“ obsahuje stravitelné a nestravitelné sacharidy. Strávitelné uhlohydráty zahrnují laktózu a maltodextrin. Laktóza je přírodní složka mléka, která jí dodává sladkou chuť (mléčný cukr). Laktóza se nachází v séru kravského mléka, takže demineralizovaná syrovátka je uvedena na balení se směsí. V mateřském mléce je výrazně více laktózy než v kravském mléce. K dosažení požadovaného množství laktózy v hotové směsi nestačí použít pouze sérum kravského mléka, je třeba přidat čistou laktózu.

Maltodextrin není součástí lidského mléka a často se přidává do směsi, aby částečně nahradil laktózu (nejvýše 35% celkového množství uhlohydrátů). Maltodextrin obsahuje značné množství volné glukózy, která se snadno a rychle vstřebává přímo a obchází tak proces expozice enzymu laktázy, který je nezbytný pro odbourávání laktózy. Přítomnost maltodextrinu je zvláště důležitá v případě sekundárního nedostatku laktázy u dítěte, kdy je nedostatek laktázy. Kromě glukózy zahrnuje maltodextrin:

 • dextriny (několik zbytků glukózy);
 • maltóza (dva zbytky glukózy);
 • maltotrióza (tři zbytky glukózy) - zbytky polysacharidového škrobu, které mohou směs zhušťovat a zajistit dlouhý pocit sytosti.

Toho je dosaženo díky delšímu trávení, protože rozštěpení dextrinů vyžaduje čas, aby trávicí enzymy působily. Proto se absolutně nemusí bát přítomnosti maltodextrinu ve směsi „Baby“.

Důležité! Maltodextrin není škodlivá složka. Snižuje zátěž nezralého trávicího systému dítěte a poskytuje dlouhý pocit sytosti..

Ve směsích „Baby“ jsou nestrávitelné uhlohydráty - galaktooligosacharidy (GOS) a fruktooligosacharidy (FOS). Pro dítě nepředstavují nutriční hodnotu, ale aktivně je využívají prospěšné mikroflóry tlustého střeva - laktobacily a bifidobakterie, které stimulují jeho aktivní vývoj. Látky vykazující podobné vlastnosti se nazývají prebiotika..

Ostatní komponenty

Důležitou součástí dětské výživy jsou nukleotidy, které jsou součástí RNA a DNA a podílejí se na energetických procesech uvnitř buňky. Tělo je může produkovat samo o sobě, ale v malém množství, takže v období aktivního růstu nebo v případě nemoci se jejich potřeba zvyšuje. Nepochybnou výhodou je přítomnost jednoho, ale pěti celých nukleotidů v „Baby“, které jsou uvedeny ve nutriční hodnotě směsi.

Kromě vitamínů a minerálů jsou kojenecké směsi obohaceny o vitamínové látky - cholín, inositol, L-karnitin. Tyto látky mohou být syntetizovány tělem, ale v raném dětství je jejich potřeba mnohokrát větší než možnosti biologické syntézy, a proto je nutný jejich vstup zvenčí. Pokud jsou nedostatečné, příznaky jako:

 • zpomalení růstu a dysfunkce centrálního nervového systému - nedostatek inositolu;
 • obezita a hromadění tuku v játrech - nedostatek cholinu;
 • únava a zpomalení růstu, hyperglykémie (zvýšená hladina glukózy v krvi ve srovnání s normálními) - nedostatek L-karnitinu.

Sójový lecitin (E322) je jediným schváleným doplňkem stravy v dětské výživě. Sójový lecitin díky své emulgační schopnosti zvyšuje rozpustnost mléčné směsi ve vodě. Tato vlastnost je spojena s hlavními složkami - fosfolipidy, které jsou součástí buněčné membrány a plní řadu dalších užitečných funkcí. Lecitin je nedílnou součástí všech přírodních tuků. Podle toho se sójový lecitin získává z nerafinovaného sójového oleje. Při rafinaci oleje se ztrácí významná část fosfolipidů. Před zavedením do kojenecké výživy se rostlinné oleje rafinují, proto existuje potřeba umělého doplňování fosfolipidů ve formě sójového lecitinu.

Výhody a nevýhody Baby směsi - pediatr recenze

Obecně lze říci, že kojenecká výživa je varianta rozpočtu pro kojeneckou výživu a zároveň poskytuje dítěti vše potřebné pro normální růst a vývoj. Cena Baby 1 je asi 247 rublů za balení o čisté hmotnosti 350 g. Při vývoji receptu na směs se výrobce pokusil zavést hlavní složky, které se nacházejí v mateřském mléce, v souladu s požadovaným množstvím pro kojence..

Podle pediatrů neexistují žádné zřejmé mínusy směsi, ale lze pozorovat několik kontroverzních bodů.

 1. Jak je uvedeno v článku dříve, maltodextrin není přirozenou součástí mateřského mléka, ale s jeho doplňkem není nic špatného..
 2. Palmový olej může ovlivnit tvorbu stolice novorozence a její frekvenci, takže pokud je dítě náchylné k zácpě, je lepší dát přednost směsím bez palmového oleje.
 3. Absence probiotik ve směsi je lépe kompenzována použitím probiotických léčiv. Účinek jejich použití bude vyšší než přidání probiotik do kojenecké výživy.

Video recenze směsi "Baby"

Jak bezpečné jsou dětské směsi

Klinické studie nového „dítěte“ byly provedeny v letech 2000–2003 na 23 dětech ve věku 22 až 3 měsíce života. Směs byla zavedena postupně, počínaje 30 ml po dobu 5 dnů. Pouze 2-3 děti vykazovaly regurgitaci, která neovlivňovala ukazatele růstu a vývoje, která zmizela 8. - 9. den pozorování. Jiné poruchy trávení ve formě koliky a plynatosti nebyly detekovány. Stolička byla charakteristická opálení, 2-3krát denně, bez zápachu. Jedno dítě hlásilo výskyt mírné formy atopické dermatitidy, která po lokální léčbě zmizela bez zrušení směsi. Přizpůsobená směs „Baby“ je tedy u dětí dobře tolerována a zřídka způsobuje alergie, což zajišťuje normální růst a vývoj dítěte.

Důležité! Směs "Baby" není hypoalergenní, proto může vyvolat alergické reakce.

Přečtěte si také:

Mix "Kysané mléko baby 1.2"

Může být použit jako jediná forma výživy pro normalizaci trávení dítěte, pro děti se sníženou chutí k jídlu a po střevních infekcích.

Pomocí speciální technologie si Lactofidus (Lactofidus) udržuje kyselost. Výsledkem optimálního výběru podmínek je maximální množství ß galaktosidázy, enzymu, který štěpí laktózu (mléčný cukr). Trvání samotné kvašení je regulováno kontrolou úrovně kyselosti, která by v konečném produktu měla být blízká kyselosti mateřského mléka.

Hlavním rozdílem mezi směsí „Kysané mléko“ z „Baby“ je změněná struktura mléčných bílkovin pod vlivem mléčných organismů. V důsledku jejich vitální činnosti se protein snadno stravuje a hromadí se mnoho užitečných látek. Také tyto směsi jsou obohaceny probiotiky - bakteriemi mléčného kvašení a laktobacily. Směs je charakterizována vyšší osmolalitou (300 mOsm / kg) ve srovnání s obvyklým "Baby" (290 mOsm / kg), proto zvyšuje zatížení vylučovacího systému dítěte.

Přečtěte si také články o dalších kojeneckých výživách:

Směs Baby: dětská výživa

Při výběru přizpůsobené směsi pro kojené dítě je třeba vzít v úvahu jeho věk, zdraví a další vlastnosti. Obzvláště pečlivě musíte přistupovat k výběru potravin pro novorozence v prvních čtyřech týdnech po porodu. Jednou z populárních značek je Baby: Baby formula pro novorozence..

Stručně o výrobci

Nutricia (Nizozemsko), člen skupiny potravin Danone, vyrábí dětskou výživu od roku 1972. Její produkty jsou známy ve více než 100 zemích. Všechny výrobky podléhají přísné kontrole, a to až do složení obalového materiálu a barev, které jsou používány štítky. Výrobky společnosti odpovídají evropským standardům a ruským GOST.

Společnost je známá pro vědecký výzkum v oblasti výživy, včetně specializovaného. Například na základě těchto studií se vyvíjela výživa, aby se děti krmily intolerancí laktózy a jinými poruchami trávení..

Vlastnosti značky Baby

Značka nabízí různé druhy dětské výživy pro děti různého věku. Všechny produkty jsou označeny, každý věk má své vlastní číslo. Jídlo je rozděleno do 4 fází:

 • pro děti od prvních dnů života do šesti měsíců;
 • od šesti měsíců do roku;
 • od roku a půl;
 • více než jeden a půl roku.

Navrhovaný vícestupňový systém je optimální pro umělé krmení kojenců. Výrobky každé fáze mají své vlastní složení komponent vyvinutých odborníky s přihlédnutím k potřebám daného věku.

Všechny značkové směsi se vyrábějí na základě kravského mléka. Jeho bílkovina je těžko stravitelná kojenci, proto je pro kojeneckou výživu protein zpracováván a upravován. Směsi založené na tom se nazývají upravené. Směsi nejsou vhodné pro děti s nesnášenlivostí laktózy, značka pro ně vyrábí pouze mléčné výrobky neobsahující mléko..

Směs Baby Stage I

Pro krmení dětí od 0 do 6 měsíců se vyrábějí dva typy směsí - konvenční upravené a kyselé mléko.

Mléčné mléko 1

Upravená směs má podobné složení jako mateřské mléko, takže ji novorozenci snadno vstřebávají od prvních dnů života. Jeho vzorec byl vyvinut v souladu s doporučeními WHO a Institutu výživy RAMS.

Jídlo se vyrábí z evropských surovin s využitím špičkových technologií. Řídicí systém ve všech fázích výroby eliminuje uvolňování produktu nízké kvality. Směs je homogenní hrubý prášek, bez nečistot, bílý nebo světle žlutý odstín, s mírně mléčným zápachem. Když se přidá voda, prášek se zcela rozpustí a připravená směs pění.

Mix Baby 1 má komplexní, vyvážené složení, které zahrnuje všechny prvky nezbytné pro vývoj dítěte v prvních měsících života. Hlavní složky:

 • suchá demineralizovaná syrovátka (snížený obsah minerálů nevhodných pro kojence);
 • odstředěné mléko;
 • laktóza (pro normální trávení, asimilaci minerálů);
 • rostlinné oleje (řepkový, slunečnicový, palmový, kokosový; reprodukovat tukové složení mateřského mléka);
 • komplex vitamín-minerál (16 vitamínů + 11 mikroelementů, složení a proporce jsou optimální pro kojence);
 • maltodextrin (zlepšuje stravitelnost);
 • prebiotika (zlepšují trávení stimulací růstu bifidobakterií);
 • sójový lecitin (nezbytný pro vývoj buněk nervového systému a mozku);
 • taurin (reguluje metabolické procesy, posiluje imunitní systém)
 • mastné kyseliny (Omega-3, Omega-6; nezbytné pro duševní vývoj, uvolnění nervového napětí).

Výrobce zaručuje nepřítomnost konzervačních látek, barviv a jiných syntetických přísad, které jsou pro zdraví nebezpečné. Směs Baby 1 se doporučuje jako hlavní jídlo i jako krmivo pro nedostatečné mléko.

Kyselé mléko 1

Upravená kyselá mléčná směs se vyrábí podle technologie Lactofidus za použití speciálního kysaného těsta. Hlavním rozdílem mezi tímto typem výživy jsou bifidobakterie a bakterie kyseliny mléčné, které posilují přirozenou mikroflóru gastrointestinálního traktu novorozence..

Ostatní výrobci také vyrábějí kysané mléčné druhy potravin, ale pediatři nedoporučují úplné přenesení dítěte na krmení, protože by mohlo dojít k narušení rovnováhy kyselina-báze. Odborníci na výživu tvrdí, že kyselé mléko Baby 1 má neutrální kyselost totožnou s mateřským mlékem, takže jej lze použít jako hlavní jídlo.

Kyselé mléko Baby 1 se do stravy novorozence zavádí na doporučení pediatra, pokud má dítě zažívací potíže - dysbióza, kolika, zvýšená tvorba plynu, hojnost regurgitace, zácpa. Samo-podání bez konzultace s lékařem se nedoporučuje. Pouze pediatr může správně spočítat schéma podávání přípravku v závislosti na zdraví dítěte. Ve většině případů začnou dítě zvykat na kyselé mléčné výrobky smícháním kyselého mléka a standardní směsi ve stejných poměrech. Postupně se zvyšuje podíl kyselého mléka Baby.

Při krmení fermentované mléčné směsi je nezbytné přísně dodržovat pravidla pro její skladování a přípravu. Jejich porušení může dítě ublížit.

Výhody a nevýhody směsi Baby 1

Výhody Baby 1 zahrnují:

· Maximální dodržování složení mateřského mléka, které zajišťuje jeho snadnou stravitelnost;

· Vysoká kvalita zajišťovaná ekologickými surovinami a vícestupňovým systémem řízení v podnicích společnosti

· Plné dodržování mezinárodních, evropských a ruských norem;

Kritické recenze jsou způsobeny hlavně složením produktu. Rodiče pochybují:

 • Palmový olej. Navzdory špatné pověsti tohoto oleje je to důležitá složka díky obsahu kyseliny palmitové, která je součástí mateřského mléka. Díky předúpravě a vypočteným proporcím je snadno absorbován tělem dítěte.
 • Sójový lecitin. Nutria rozhodně odmítá obavy rodičů ohledně používání geneticky modifikovaných sójových bobů k jejich získání.
 • Maltodextrin. Není součástí mateřského mléka, ale jeho přidání zlepšuje stravitelnost dětské výživy. Nemá nepříznivý vliv na zdraví dítěte.

Příprava směsi

Podrobné pokyny k použití Baby 1 jsou vytištěny na obalu, je zde také plán krmení. Obecná pravidla vaření:

 • Porce se připravuje bezprostředně před krmením. Používání předvařeného jídla nebo zbytků z předchozího krmení je pro zdraví novorozence nebezpečné.
 • Udržujte čistotu. Ruce by měly být důkladně umyté, sterilizovaná láhev a dudlík.
 • K vaření se používá pouze vařená voda, doporučená teplota je 40 0 ​​C.
 • Do lahve se nalije požadovaný objem vody a poté se přidá množství prášku uvedené v pokynech, měřeno v odměrné lžičce. Překročení doporučené velikosti porce je nebezpečné pro zdraví dítěte..
 • Prášek je důkladně promíchán, dokud hrudky nezmizí..
 • Směs se ochladí na přívodní teplotu přibližně 37 ° C.

Rozvrh krmení vytištěný na obalu je informativní. K objasnění nutričního schématu je nutná konzultace s pediatrem.

Pravidla pro zadání nové moci

Někdy je nutné přizpůsobit dítě nové směsi. Například matka snížila množství mléka, takže musíte dítě krmit. Nebo dítě vyrostlo, takže se musíte přesunout k jídlu vyšší úrovně. Hlavní pravidlo - vstup do nového pohledu by měl být plynulý.

Ráno se začíná v malých dávkách podávat nový produkt. Pokud během dne nedochází k alergickým reakcím nebo zažívacím potížím, zvyšuje se část nové směsi a nahrazuje ji jedním krmením denně, potom dvěma a dále až do přechodu do nového stadia..

Pediatri trvale nedoporučují současně používat dva nebo více druhů směsi pravidelně na krmení. To může způsobit vážné problémy s trávicím systémem dítěte. Výjimkou je kombinace běžné a kyselé směsi mléka, pokud to pediatr doporučuje. Optimální použití produktů od jednoho výrobce.

Mix doporučení

Při zavádění směsi do dětské výživy je nutné pečlivě sledovat její reakci. Pediatri umožňují krátkodobé negativní změny, ke kterým dochází, když si na ně dítě zvykne: změna stolice, mírná alergie, regurgitace. Pokud se však vyskytnou vážné problémy, poraďte se s pediatrem. Důvody k obavám:

 • silné zvracení
 • prodloužený průjem nebo zácpa;
 • těžká alergická reakce;
 • těžká kolika;
 • neklidné chování dítěte, častý pláč, špatný spánek;
 • podváha.

Kombinace evropské kvality a přijatelné ceny činí z produktů značky Baby populární formu dětské výživy. Konzultace s pediatrem vám pomůže vybrat nejlepší typ směsi a schéma krmení pro vaše dítě. Realizace lékařských doporučení učiní proces umělého krmení užitečným a příjemným pro dítě a rodiče.

Přehled kojenecké výživy „Baby“

Suchý prášek „Baby“ je jednou z nejoblíbenějších značek na trhu pro kojící náhražky, používá se pro krmení kojenců a malých dětí. Vyrobeno z upraveného mléka, hlavní složkou je syrovátka.

Protein je v rozdělené formě, což přispívá k jeho dobré absorpci tělem dítěte. Směs "Baby" obsahuje kasein, který je bohatý na vápník a fosfor. Tyto prvky mají stimulační účinek na imunitní systém těla. Výrobce: společnost DP Istra-Nutricia OJSC.

Výhody a nevýhody

Dětská výživa „Baby“ má řadu výhod:

 1. ve výrobě platí pouze přírodní, ekologické kravské mléko. Počáteční suroviny jsou nakupovány od dodavatelů vzdálených od průmyslových zón, ekologicky nebezpečných oblastí;
 2. 40 let na trhu za dostupnou cenu;
 3. obsah kalorií nejlépe odpovídá mateřskému mléku;
 4. vyrábět směsi na základě úkolu zachování biologické hodnoty všech složek. Směs se pasterizuje. Toto ošetření přispívá k ničení patogenních mikroorganismů a škodlivých prvků při zachování příjemné chuti a biologické hodnoty;
 5. Produkt je certifikován a vyráběn v souladu s mezinárodními normami ISO 9001: 2009, HACCP. V každé fázi výroby se provádí hodnocení kvality;
 6. Soulad s normami: TU U 10.8-39376486-001: 2015;
 7. doporučeno pro použití pediatry, odborníky na výživu.

Nevýhody této značky zahrnují:

 1. nepříjemný zápach po podání, nasládlá chuť není vhodná pro každé dítě;
 2. stížnosti spotřebitelů na nevhodné obaly, vezměte na vědomí nepraktičnost balení;
 3. obsahují palmový olej;
 4. ve vzácných případech je možná alergická reakce.

Různí dodavatelé nabízejí velký sortiment pod značkou „Baby“. Přestože se různé typy liší v řadě ukazatelů (počet, věk, složení), je docela snadné jim porozumět, dokonce i mladá matka to může dělat se spoustou starostí.

Používá se „Baby“, a to i pro krmení novorozenců - směs má odpovídající číslo „Baby 1“, určené pro věkovou skupinu od 0 do 6 měsíců. Výrobky jsou tedy rozděleny podle věkových skupin dětí, přiřaďte čísla od 1 do 4.

"Baby 1"

"Baby 1" je upravená směs, aplikujte ji od narození do šesti měsíců věku, děti, které nemají zdravotní odchylky, bez nutričních omezení.

Ve složení je to vyvážený dětský potravinový produkt obsahující komplex 16 vitamínů, 11 užitečných prvků. Obsah těchto složek odpovídá požadované dávce pro konkrétní věkovou skupinu.

Složení obsahuje mastné kyseliny - omega-3, omega-6, tyto složky přispívají k plnému fungování mozku a posilují centrální nervový systém novorozence. U kojenců jsou tyto prvky produkovány tělem samy o sobě, ale jejich množství neodpovídá požadované normě, proto je nutné, aby jejich nedostatek vstoupil do těla navíc potravou.

Směs "Baby 1" obsahuje prebiotika. Tyto složky jsou přirozené potravinové prvky, pokud jde o jejich účinky na tělo, jsou totožné s prebiotiky mateřského mléka.

Prvky přispívají k tvorbě normální mikroflóry trávicího systému, což je zvláště důležité pro vyvíjející se organismus. Jejich úkolem je utvářet a udržovat systematickou, normální stoličku u dítěte.

Hlavními prvky směsi jsou: sušená demineralizovaná syrovátka, rostlinné tuky (kokosový, řepkový a slunečnicový olej), odstředěné mléko a syrovátkový proteinový koncentrát.

Protein je přítomen jako kasein. Kromě toho se větší množství nachází přesně jako syrovátková bílkovina, která je pozitivní pro dosud nezformovaný enzymatický systém dítěte, významně snižuje zátěž na těle dítěte.

Sacharidy - určitý poměr laktózy, maltodextrinu. Tyto prvky jsou zodpovědné za nutriční hodnotu směsi, zajišťují nasycení těla dítěte a eliminují pocit hladu až do dalšího jídla.

Výhody:

 • kalorie ve svém složení co nejvíce odpovídá mateřskému mléku;
 • obsahuje komplex vitamínů a minerálů v množství, které je nezbytné pro určitou věkovou skupinu;
 • obsahuje taurin, tento prvek je zodpovědný za úplný vývoj mozku, dotykových orgánů;
 • soubor uhlohydrátů, které jsou odpovědné za energetickou hodnotu, uvolňují také nadměrné napětí v zažívacím systému, pomáhají normálnímu fungování dosud ne zcela formovaných ledvin.

Hlavní vlastnosti:

 1. Věková skupina: určena pro kojence od 0 do 6 měsíců.
 2. Hmotnost: 300, 600, 700 a 1200 gramů.
 3. Použití: s nedostatečným množstvím mateřského mléka nebo s jeho úplnou nepřítomností.
 4. Kolik: z 230 rublů

Vlastnosti aplikace: prioritou je přirozené krmení, to není nutné brát v úvahu. Bezprostředně před zavedením doplňkových potravin nezapomeňte navštívit odborníka na konzultaci. Při přípravě umělých potravin pro kojence je zakázáno používat vodu odebranou ze studny.

"Baby 2"

Tuto náhražku kojení lze používat od šesti měsíců věku až do jednoho roku. Mezi přípravkem „Baby 2 z 1“ je významný rozdíl - přípravek č. 2 obsahuje více kaseinových proteinů.

Produkt je přirozeně více kalorický, komplex vitamínů, minerály se podávají v dávce odpovídající potřebám věkové skupiny.

Složení zahrnuje:

 • demineralizovaná syrovátka;
 • prebiotické složky;
 • rostlinné oleje;
 • odstředěné mléko;
 • extrakt mléčné bílkoviny syrovátky;
 • maltodextrin.

Obsahuje: železo, složka je přítomna v kombinaci se zinkem, vitamínem C, komplexem 16 různých vitamínů, 11 užitečných minerálů, dávkování složek vyhovuje potřebám věkové skupiny, pro plný vývoj dítěte.

Prebiotika přispívají k normálnímu fungování sliznic zažívacího systému dítěte.

Výhody:

 • zahrnuje prebiotika, nukleotidy - přispívají k normálnímu vývoji těla dítěte;
 • speciální složení „Ekologická rovnováha“ vám umožňuje přizpůsobit ji potřebám vyvíjejícího se dětského těla;
 • „Ekologická rovnováha“ - vysoce kvalitní mléko, navíc se zavádějí vitamíny a minerální sloučeniny: železo, zinek, sodík, draslík, vápník, hořčík, fosfor, měď, mangan, chloridy, jód, selen.
 • prebiotika, nukleotidy přibližují produkt vlastnostem, složení do mateřského mléka, složky přispívají k normálnímu fungování sliznice trávicího systému, mají stimulační účinek na imunitní systém;
 • neobsahuje konzervační látky, barviva, látky určené k aromatizaci;
 • vyrobené z prvotřídních surovin.

Vlastnosti směsi:

 1. Věková skupina: určena pro kojence od 6 do 12 měsíců.
 2. Hmotnost: 300, 350, 600 a 700 gramů.
 3. Použití: s nedostatečným množstvím mateřského mléka nebo s jeho úplnou nepřítomností.
 4. Cena: od 250 rublů

Vlastnosti aplikace: prioritou je přirozené krmení, to je třeba vzít v úvahu. Bezprostředně před vstupem do doplňkových potravin nezapomeňte navštívit pediatra na konzultaci. Při přípravě umělých potravin pro kojence je zakázáno používat vodu odebranou ze studny.

"Baby 3"

Náhrada mateřského mléka „Baby 3“ obsahující přírodní vlákna, nukleotidy pro krmení dětí po 12 měsících (děti tohoto věku jsou zvláště aktivní).

Výhody:

 • přispívá k normálnímu fungování trávicího systému;
 • Je plně vyvážen podle potřeb věkové skupiny;
 • obsahuje přírodní vlákniny, sadu živin, komplex vitamínů a minerálů, který zajišťuje normální vývoj těla dítěte;
 • obsahuje železo v kombinaci s vitamínem C, které zajišťuje plné vnímání železa tělem dítěte;
 • výrobek je vyroben v souladu s evropskými normami kvality;
 • vyrobený z přírodních přísad, neobsahuje cukr, barviva, konzervační látky, geneticky modifikované organismy.

Vlastnosti:

 1. Věková skupina: Určeno pro děti starší 12 měsíců.
 2. Hmotnost: 300, 350, 600 a 1200 gramů.
 3. Použití: doplňková výživa, náhražka kravského mléka.
 4. Cena: od 275 rublů

Vlastnosti aplikace:

 • před zahájením krmení se poraďte s pediatrem;
 • porušení pravidel skladování, příprava směsi je škodlivá pro tělo dítěte;
 • použití je zakázáno v případě alergické reakce na složky.

Dítě 4

„Dětské mléko“ nebo „Baby 4“ - vyvážená mléčná směs obsahující prebiotika, je určena k dalšímu krmení kojenců od jednoho a půl roku věku.

18měsíční dítě je dost staré, téměř se nemusí krmit. Směs 4 je navržena na základě potřeb věkové skupiny, poskytuje tělu komplex základních vitamínů, minerálů a prospěšných prvků.

Směs se vyrábí s přihlédnutím k nejnovějšímu výzkumu potřeb dětského těla, z vysoce kvalitních surovin využívajících moderní vybavení.

Receptura směsi obsahuje GOS / FOS - přírodní prebiotika, která zlepšují funkce trávicího systému, přibližují produkt vlastnostem, účinky na tělo, prebiotika mateřského mléka.

Údaje z moderního výzkumu v oblasti výživy kojenců naznačují, že většina dětí potřebuje železo. Tato složka je stimulátorem normálního duševního a fyzického vývoje dítěte, jeho nedostatek má negativní důsledky.

Produkt „Baby 4“ obsahuje „chytré železo“, které je zajištěno optimálním podílem složky v kombinaci se zinkem a vitamínem C. Tyto složky přispívají k dobré absorpci železa v těle dítěte, což brání rozvoji běžné patologie u dětí zvané nedostatek železa.

Směs je téměř stejná, co se týče jejích složek jako Baby 3, ale živiny, komplex vitamínů a minerálů jsou podávány v dávce potřebné pro děti po 18 měsících. Použít na základě doporučení uvedených v návodu k použití.

Údaje z nových studií výživy dětí od jednoho roku do tří let ukazují, že dítě by mělo jíst alespoň 450 mililitrů mléčných výrobků denně, nejlépe za použití suchých mléčných směsí 3. nebo 4. skupiny..

Výhody:

 • neobsahuje cukr;
 • Evropská kvalita;
 • komponenty šetrné k životnímu prostředí;
 • neobsahuje konzervační látky;
 • neobsahuje barviva;
 • neobsahuje umělé složky;
 • neobsahuje geneticky modifikované organismy;
 • obsahuje komplex vitamínů a minerálů.

200 mililitrů dítěte 4 ve srovnání s kravským mlékem dává:

 • více než 2krát vitamín A;
 • zvýšené množství vitamínu D;
 • až 5krát více železa.

Vlastnosti:

 1. Věková skupina: určena pro děti od 18 měsíců.
 2. Hmotnost: 300, 350 a 600 gramů.
 3. Použití: doplňková výživa, náhražka kravského mléka.
 4. Cena: od 250 rublů

Vlastnosti aplikace:

 • před zahájením krmení se poraďte s pediatrem;
 • porušení pravidel skladování, příprava směsi je škodlivá pro tělo dítěte;
 • použití je zakázáno v případě alergické reakce na složky.

Kysané mléko "Baby 1"

Upravený suchý fermentovaný mléčný produkt je určen k výživě kojenců od okamžiku narození. Kyselé mléko "Baby 1" se vyrábí speciální technologií "Lactofidus".

Tato technologie zahrnuje použití speciální startovací kultury, která pomáhá udržovat přirozenou mikroflóru trávicího systému dítěte a eliminuje možné problémy trávicího traktu..

Používejte „Baby 1“ jako jediné doplňkové jídlo kojenecké stravy. Tato podmínka je zajištěna skutečností, že má neutrální kyselost totožnou s mateřským mlékem.

Vlastnosti:

 1. Věková skupina: novorozenci od narození.
 2. Hmotnost: 350 a 600 gramů.
 3. Použití: jako jediné novorozené dítě.
 4. Cena: od 370 rublů

Vlastnosti aplikace:

 • před zahájením krmení se poraďte s pediatrem;
 • porušení pravidel skladování, příprava směsi je škodlivá pro tělo dítěte;
 • použití je zakázáno v případě alergické reakce na složky.

Kysané mléko "Baby 2"

Produkt z kyselého mléka je určen k výživě dětí od 6 měsíců. Kyselé mléko „Baby 2“ se vyrábí speciální technologií „Lactofidus“ a „Baby 1“.

Má neutrální kyselost totožnou s mateřským mlékem.

Vlastnosti:

 1. Věková skupina: určena pro kojence od 6 do 12 měsíců.
 2. Hmotnost: 350 a 600 gramů.
 3. Použití: jako jediné novorozené dítě.
 4. Cena: od 370 rublů

Vlastnosti aplikace:

 • u malých dětí je přirozené krmení prioritou;
 • před zahájením krmení se poraďte s pediatrem;
 • porušení pravidel skladování, příprava směsi je škodlivá pro tělo dítěte;
 • použití je zakázáno v případě alergické reakce na složky.

Jak vstoupit a připravit se?

Pravidla pro přípravu směsi:

 1. Důkladně si umyjte ruce. Připravte si nádobu - očistěte ji od zbytků směsi předchozí přípravy, je žádoucí zpracovat ji vroucí vodou nebo pasterizovat.
 2. Vařte vodu ochlazením na 40 stupňů.
 3. Oddělte množství vody uvedené v pokynech od výrobce (doporučení na obalu z produktu).
 4. Pomocí speciální lžíce, která je součástí soupravy, musíte změřit správné množství produktu.
 5. Podle doporučení výrobce zřeďte požadované množství směsi ve vodě o určité teplotě. Prášek se musí užívat v množství odpovídajícím věku dítěte.
 6. Po smíchání prášku a vody musí být směs důkladně promíchána, dokud není hladká..
 7. Odstraňte uzávěr a dudlík položte na láhev.
 8. Pomocí zápěstí k vyhodnocení teploty hotové směsi by neměla překročit 37 stupňů.

Důležité! Pokud se vytvoří zbytky hotové směsi, nepoužívejte je pro další krmení! Nezahřívejte směs v mikrovlnné troubě, což může vést ke shlukům směsi v hotovém produktu! Je zakázáno přidávat do hotové směsi jakékoli přísady nebo házet prášek!

Dávkování:

 • od 6 do 9 měsíců - 6 speciálních lžiček na 180 mililitrů vody;
 • starší než 9 měsíců - 7 speciálních lžiček pro 210 ml vody.

Podrobnější informace jsou uvedeny na obalu směsi..

KOŠÍK 1 MIXTURE SUCHÝ SOUR MILK 600,0

Druh zboží:Dietní, lékařská a kojenecká výživa
Výrobce:Kojenecká výživa "Istra-Nutricia", JSC
Země původu:Rusko
Forma vydání a balení:Suchá fermentovaná mléčná směs 0+ - 600 g v balení.
Skladovací teplota:0 ° C až 25 ° C
Udržujte mimo dosah dětí:Ano
Všechny podobné produkty

Stručně o produktu

Kategorie
Podkategorie
Značka
Indikace
Stáří
Hmotnost (g)
Funkce
Všechny specifikace

Baby 1 suché fermentované mléčné směsi 600.0 návod k použití

Struktura

suchá mléčná základna (demineralizovaná syrovátka, směs rostlinných olejů (palmový, řepkový, kokosový, slunečnicový, Mortierella alpina olej, sójový lecitinový emulgátor), odstředěné mléko, laktóza, koncentrát syrovátkové bílkoviny, minerály (Ca, K, Cl, P, Na, Mg), rybí olej, směs vitamínů (C, kyselina listová, biotin, E, A, D3, K), cholín, L-tryptofan), sušená fermentovaná mléčná báze Lactofidus (odstředěné mléko, směs rostlinných olejů (palmová, řepková), kokos, slunečnice, emulgátor sójový lecitin), demineralizovaná m syrovátka, maltodextrin, syrovátkový koncentrát, minerály (Ca, K, Cl, Mg, Fe, Zn, Cu, I, Mn), směs vitamínů (E, niacin, kyselina pantothenová, kyselina listová, A, biotin, D3, B1, B2, B6, K, B12), vitamín C, taurin, cholin, inositol, kvasinky (termofilní streptokok, bifidobakterie)), maltodextrin, laktóza, vitamín-minerální premix (laktóza, minerály (Fe, Zn, Cu, I), Mn, Se), směs vitamínů (C, E, niacin, B12, kyselina pantothenová, B1, B6), taurin, inositol).

Popis

Baby-1 - počáteční suchá fermentovaná mléčná směs přizpůsobená pro dietní terapeutickou a preventivní výživu, pro malé děti.

Fermentované mléko pro děti s minimálním zažívacím trhem.

Žádný cukr

Žádné umělé potravinářské přídatné látky

Výrobky z kyselého mléka pomáhají zlepšovat trávení, ale pro delikátní bříško dítěte je to až do roku docela složité jídlo. Společnost Nutricia vytvořila Baby Sour-Milk - speciální upravenou směs pro malé děti, která kombinuje kompletní výživu a výhody produktů z kyselého mléka. Tajemství vzorce je ve speciální produkční technologii Lactofidus (Lactofidus) využívající speciální startovací kulturu, která poskytuje podporu přirozenému trávení a podporuje zdraví žaludku. Nové kysané mléko Baby - směs s příjemnou jemnou chutí a mírným nepohodlím v bříšku!

• Při krmení malých dětí je vhodnější kojení;

• Dítě se používá jako náhrada mateřského mléka, pokud není kojení možné;

• Před použitím směsi se poraďte s odborníkem;

• Nedodržení pokynů pro přípravu a skladování směsi může poškodit zdraví dítěte;

• Nikdy nenechávejte dítě při kojení;

• Pro kojeneckou výživu;

• Je zakázáno předepisovat dětem, které jsou alergické na jakoukoli složku, která je součástí produktu.

• Potraviny připravujte bezprostředně před použitím!

• Nepoužívejte zbylé jídlo k následnému krmení.!

• Nezahřívejte směs v mikrovlnné troubě, abyste zabránili tvorbě horkých hrudek směsi.

• Při vaření přísně dodržujte doporučení týkající se množství směsi a do připravené směsi nepřidávejte nic.

• Nová směs musí být zavedena do dětské výživy postupně.

Nutriční hodnota na 100 ml hotového výrobku

Energetická hodnota kJ / kcal 272/65

Osmolalita 300 mOsm / kg

Prodejní funkce

Zvláštní podmínky skladování

Po otevření sáčku skladujte produkt na chladném a suchém místě, ale ne v lednici, těsně uzavřený, ne déle než 3 týdny.

Měřicí lžíce uvnitř krabičky.

Indikace

krmit děti od narození. Výrobek je určen k výživě malých dětí s funkčními poruchami trávení, jako je kolika, plynatost, a také k prevenci snižování rizika vzniku těchto stavů..

Kontraindikace

Není dovoleno předepisovat dětem, které jsou alergické na jakoukoli složku, která je součástí produktu.

 • Směs suchého kyselého mléka Baby 1 600.0 si můžete koupit v Moskvě v lékárně vhodné pro vás objednáním na Apteka.RU.
 • Cena za dítě 1 směs suchého kyselého mléka 600,0 v Moskvě - 655,00 rublů.
 • Návod na použití směsi suchého kyselého mléka Baby 1 600,0.

Zde můžete vidět nejbližší dodací místa v Moskvě.

Dávkování

1. Umyjte si ruce a sterilizujte láhev a dudlík.

2. Vařte vodu a ochlaďte na 40 ° C.

3. Podle krmného stolu změřte přesné množství vody a nalijte do sterilizované láhve. Vařenou vodu znovu nepoužívejte.

4. Nezapomeňte použít přiloženou odměrku. Dodanou odměrku ošetřete vroucí vodou a osušte. Odstraňte sklíčko suché směsi se zadní stranou nože.

5. Přidejte do vody přesný počet odměřených lžiček směsi. Přidání více nebo méně množství, než je uvedeno v pokynech, může poškodit zdraví vašeho dítěte..

6. Uzavřete lahvičku a dobře protřepávejte, dokud se prášek úplně nerozpustí. Odstraňte uzávěr a dudlík položte na láhev..

7. Zkontrolujte teplotu hotové směsi na vnitřní straně zápěstí (37 ° C).

TABULKA PODÁVÁNÍ pro děti na umělém krmení (pokud není předepsáno specialistou jinak)

100 ml hotové směsi = 90 ml vody + 3 kopečky suché směsi

1 naběračka = 4,43 g suchá směs

Věk dítěte Počet krmení za den Objem převařené vody na krmivo, ml Počet kopeček suché směsi na krmivo

Články O Neplodnosti