Hlavní Bolest

Těhotenství Magnesia

Po celou dobu porodu dítěte může nastat situace, kdy žena potřebuje léčbu. Kromě toho jsou spojeny nejen se zdravím matky, ale také se stavem plodu a samotným těhotenstvím: často je jeho lékařská péče zaměřena konkrétně na jeho zachování.

Mezi mnoha léky nejčastěji předepisovanými těhotným ženám není magnesie poslední. Navíc, pokud jste byli přijati do nemocnice, je téměř jisté, že síran hořečnatý nemůže být podán bez podání. Stává se, že nastávající matka je dostatečně dlouho kapána nebo injikována magnézií a pochybnosti o bezpečnosti takové léčby se propašují.

Zeptat se lékařů, zda je nebezpečné a vhodné podávat magnézii během těhotenství, je přinejmenším hloupé, protože jakmile vám to bude předepsáno, pak samozřejmě z dobrého důvodu. Zeptat se nelékařů na to je podobné, protože s nimi lze a mělo by zacházet stejně. Během těhotenství můžete shromažďovat pouze dostupné informace o účelu magnézie a vyvodit některé závěry. Ale přesto je mnohem lepší najít lékaře, kterému bezpodmínečně důvěřujete.

Proč je Magnesia předepisována těhotným ženám??

Magnézia nebo síran hořečnatý má řadu určitých vlastností, které pomáhají léčit některé nemoci a stavy těhotné ženy a zabraňují rozvoji komplikací a potratů. Zejména magnézia normalizuje krevní tlak, uvolňuje stěny krevních cév, urychluje vylučování tekutin z těla a uvolňuje svalové svaly. V průběhu těhotenství je tedy předepsána pro eklampsii, gestóza s nefropatií a křeče, otok, vysoký krevní tlak (hypertenze) a predispozice k tromboflebitidě. Hořčík se také podává s akutním nedostatkem v těle těhotné ženy a se stávající hrozbou předčasného porodu.

Ošetření těhotenství Magnesia

Měli byste vědět, že tak široký účinek síranu hořečnatého je možný pouze intravenózní nebo intramuskulární injekcí. Pokud si vezmete prášek dovnitř, pak kromě projímavého účinku nebudete cítit nic jiného - hořčík prakticky nevstoupí do krve ze střevního traktu.

Množství a koncentrace magnézie podávané těhotné ženě závisí na závažnosti jejího stavu. Obvykle je předepsáno 25% magnézie s jednorázovou dávkou 20 ml. Například v prvním stupni nefropatie, například dvakrát denně, ve druhém stupni čtyřikrát.

Proč kapátko magnesie během těhotenství

Po celou dobu těhotenství mohou nastat situace, kdy žena nebo její nenarozené dítě bude potřebovat léčbu.

Mezi různými léky, které lze předepsat nastávající matce, není magnesie během těhotenství poslední. Pokud je těhotná žena v nemocnici, pak se rozhodně neobejde bez zavedení drogy síranu hořečnatého.

Indikace pro použití léku

Injekce těhotenské magnézie mají řadu užitečných vlastností, které přispívají k léčbě některých nemocí a stavů žen v poloze a také zabraňují možnému ukončení těhotenství a rozvoji komplikací..

Podívejme se podrobněji na to, proč dali kapičky magnesie během těhotenství:

 • podporuje relaxaci stěn krevních cév;
 • normalizuje krevní tlak;
 • kapátko s magnézií zmírňuje hypertonicitu během těhotenství;
 • podporuje svalovou relaxaci;
 • má sedativní účinek;
 • eliminuje křeče;
 • těhotenská magnézia zlepšuje celkovou pohodu;
 • zmírňuje otoky, podporuje rychlé odstranění přebytečné tekutiny z těla.

Magnesie během těhotenství se tedy používá v následujících případech:

 • existuje možnost předčasného porodu;
 • přítomnost gestózy;
 • těžké křečové stavy;
 • nedostatek hořčíku;
 • hypertenze;
 • epileptické záchvaty;
 • stagnace moči;
 • potřeba odstranit těžké kovy z těla.

Metody léčby

Cesta podáníÚčinky na těloDůvod jmenování
1. IntravenózněIntravenózní podávání magnézie během těhotenství snižuje aktivitu látek, které přenášejí impulsy z nervového systému do periferních nervů. Díky tomuto účinku v průběhu těhotenství magnesie normalizuje tlak, zmírňuje křeče.Křečový syndrom, vysoký krevní tlak
2. IntramuskulárněPoužití magnézie intramuskulárně během těhotenství přispívá k relaxaci hladkých svalů. Injekce magnézie během těhotenství tedy mohou odstranit hypertonicitu dělohy.Hypertonicita dělohy
3. PrášekPokyny k použití magnézie během těhotenství naznačují, že může mít projímavý účinek, protože tato látka prakticky nevstupuje do krve ze střev..Zácpa
4. Elektroforéza s magnézií během těhotenstvíMagnézie inhibuje šíření nervových impulsů do periferních nervů, ale je charakterizována nižším stupněm expozice.Predispozice k tromboflebitidě, eklampsii, otoky

Magnesia může být předepsána v časných stádiích těhotenství. Hlavní indikace pro jeho použití jsou:

 • problémy s porodem;
 • předčasné přerušení placenty;
 • nedostatek hořčíku v těle.

Pokud se vyskytne některá z výše uvedených patologií, je okamžitě učiněno její odstranění, pro které během těhotenství kape magnesie. V takových případech jsou injekce velmi vzácné..

Normalizace krevního tlaku pomocí magnézie

Stojí za zmínku, že při tónu dělohy během těhotenství je magnesie předepisována pouze v injekcích. Tento postup má své vlastní charakteristiky..

 1. Tento proces je velmi bolestivý a přináší velké nepohodlí. Nesprávné podání může způsobit vznik zánětlivého procesu a následnou smrt tkáně.
 2. Před injekcí se roztok nejprve zahřeje.
 3. Pro postup je nutné použít dlouhou jehlu.
 4. Lék se podává velmi pomalu, stejně jako v kapátko.

Nebezpečí užívání této drogy

Pokud vám lékař předepsal síran hořečnatý, zeptejte se na nežádoucí účinky. Hypotonicita pro budoucí matku a dítě je samozřejmě mnohem nebezpečnější než tento lék, nebyly však provedeny žádné studie účinků léku na dítě..

Injekční kapka

Vždy se věřilo, že dlouhodobé používání výrobku potvrzuje jeho bezpečnost.

Stojí za zmínku, že někteří odborníci jsou obecně proti používání magnézie, protože jsou si jisti, že způsobuje více škody než užitku. Droga je však předepisována téměř všem těhotným ženám, které se z různých důvodů ocitnou v nemocničním lůžku..

Existuje mnoho vedlejších účinků, které se mohou objevit, když magnesie vstoupí do těla těhotné ženy.

 1. Bolest hlavy.
 2. Zvýšené pocení.
 3. Ospalý stav.
 4. Zvýšená úzkost.
 5. Zvracení.
 6. Nízký krevní tlak.
 7. Pocit slabosti.
 8. Poškození řeči.

Rovněž jsou pozorovány některé rysy spojené s jmenováním léku:

 • použití síranu hořečnatého při nízkém tlaku je kontraindikováno, zřetelný pokles krevního tlaku je hlavním důvodem stažení tohoto léčiva;
 • příjem biologicky aktivních přísad, vápníku a magnézie je kontraindikován;
 • je nutné přísně sledovat dávkování léku, protože pokud je dávka překročena, může působit jako lék: dýchání je narušeno, kyslík není dodáván plodu;
 • krátkodobé užívání magnézie během těhotenství je pro matku a dítě považováno za neškodné pouze v pozdějších stádiích, v prvním trimestru je léčivo kontraindikováno;
 • v prenatálním období je zavedení magnézie také kontraindikováno. Proto musí lékař před samotným narozením přestat užívat tento lék, jinak to bude narušovat otevírání děložního hrdla.

Vedlejší účinek přijetí - ospalost

Při předepisování léku je třeba vzít v úvahu všechna možná rizika pro budoucí matku a dítě, protože síran hořečnatý má velmi významné vedlejší účinky. Proto by měl být tento lék používán pod přísným dohledem odborníků, přesně podle pokynů pro dávkování.

Co si myslí pacienti?

Zvažte hodnocení žen, které během těhotenství podstoupily magnézii, a zjistěte jejich názor na drogu.

Mám vysoký krevní tlak. Před těhotenstvím podstoupila důkladné vyšetření, po celou dobu jsem pod pečlivým dohledem lékaře. Ve 22. týdnu těhotenství tlak překročil všechny normy, takže byla provedena neodkladná hospitalizace. Nyní jsem injekčně podáván síranem hořečnatým intravenózně denně. Nejsou žádné nepříjemné pocity, tlak se okamžitě vrací k normálu, ale po injekcích je zdravotní stav jednoduše nechutný. Je to pravděpodobně způsobeno snížením tlaku..

Těhotenství probíhalo dobře, nedošlo k žádným odchylkám. Ve 29 týdnech jsem silně táhl bolest v dolním břiše. Přišel jsem k lékaři - dali hypertonicitu dělohy. Pila jsem lék - nepomohlo to. Doktor poslal do nemocnice. Okamžitě začali vstřikovat magnézii. Podávají se velmi pomalu, téměř jako kapátko. Pocity jsou velmi nepříjemné, bolí celý kněz - nemohu vstát. Nápravné opatření je však docela efektivní - tón ​​prošel rychle.

Doslova v 8 týdnech těhotenství se objevil hrozný otok. Můj gynekolog vždy radil méně pít tekutiny, méně jíst jídla obsahující velké množství vody. Sledoval jsem všechna doporučení, ale otok se jen zvýšil. Možná byla celá ta věc v příšerném vedru - to bylo +32 stupňů na ulici. Obecně jsem byl hospitalizován s těžkým otokem. Moje hmotnost se dokonce zvýšila o 3 kg z této přebytečné tekutiny. Do nemocnice byly umístěny kapátka síranu hořečnatého. Nebyly tam žádné nepříjemné pocity, jen občas po zákroku trochu závratě. Ale účinek byl téměř okamžitý! Otekání zmizelo za týden! Nedoporučuji užívat tyto léky bez konzultace s lékařem, protože už má příliš mnoho vedlejších účinků. Zdraví dítěte je mnohem dražší.

Léčeno vysokým tlakem. V zásadě jsem měl vždy normu 140/90, ale během porodu dítěte gynekolog řekl, že je to velmi nebezpečné. Prakticky neexistují žádné drogy. Nejdříve jsem provedl některá doporučení lékaře, ale stále jsem chodil na uchování. Poté se podrobili vysokotlaké léčbě. Dali magnézii. Byla zaznamenána vysoká slabost, letargie, chtěl jsem pořád spát. Droga je však opravdu účinná: po několika dnech již byla zrušena - tlak velmi poklesl! Proto buďte opatrní s tímto nástrojem a v žádném případě ho neberte sami! Velké riziko pro vás i pro dítě.

Při prvním narození mi byl předčasně narozen injekce síranu hořečnatého - porodil jsem ve 33 týdnech. Činnosti klanu trvaly celý den! Myslel jsem, že konec už bude. Tlak velmi poklesl, nemohl jsem chodit. Pokud to mohu říct - plazil se po chodbě. Tento lék může pomoci s určitými indikacemi, ale může být nenapravitelné ublížit sobě. Nikdy experimentujte sami - velmi zdraví nebezpečné.

Často trpěl křečemi. Nic nepomohlo. Během porodu dítěte to bylo jednoduše nesnesitelné - někdy se nemohla vrátit domů. Gynekolog navrhl hospitalizaci, kde okamžitě začali dávat síran hořečnatý. Lék je účinný, i když má mnoho vedlejších účinků. Měl jsem strach, i kdyby bylo dobré porodit. Absolvoval celý kurz a křeče se ke mně nevrátily. Proto se nebojte věřit svému lékaři, možná je vše jen pro to nejlepší.

O autorovi: Olga Borovikova

Těhotenství Magnesia: Nebezpečí a výhody

Těhotenská magnézia se široce používá po celém světě k léčbě především preeklampsie, eklampsie, předčasného porodu a souvisejících symptomů. Preeklampsie, známá také jako pozdní toxikóza, gestóza nebo těhotná arteriální hypertenze, je charakterizována nebezpečným zvýšením krevního tlaku, přítomností bílkovin v moči a otokem. Ve vážných případech vede stav také k poškození zraku, selhání ledvin, krvácení do jater a střev, k oddělení placenty a ke zpomalení vývoje plodu. Preeclampsia se může vyvinout v eklampsii, když dojde ke ztrátě vědomí a začne křeče, a také vede k patologické změně ve složení krve, což je smrtelné pro ženu a dítě.

Dlouhodobá empirická a klinická data potvrzují účinnost síranu hořečnatého, přetrvávají však otázky týkající se jeho bezpečnosti a mechanismu účinku.

V domácí porodnictví se Magnesia používá při sebemenším podezření na gestózu, se zvýšeným tlakem a otokem, nemluvě o výskytu bílkovin v moči, lékaři naznačují, že těhotné ženy chodí do nemocnice, aby si léčbu udržely a podstoupily léčbu.

Západní studie však uvádějí, že preeklampsie postihuje pouze 2-8% všech těhotenství, resp. Droga je nespravedlivě předepsána mnoha ženám. Proč jsou těhotným ženám injikovány magnézie a proč se doporučuje téměř každé druhé nastávající matce?

Magnesia - co to je

Magnézia je heptahydrát síranu hořečnatého nebo hořečnatá sůl kyseliny sírové se vzorcem MgSO4 * 7H20. Látka má jiné jméno - sůl Epsom, protože byla získána na konci XVII. Století z vody minerálního pramene ve městě Epsom a byla široce používána v medicíně, zemědělství a průmyslu. Od roku 1906 se používá k léčbě záchvatů. Dnes se tento přírodní minerál nachází v jakékoli lékárně ve formě bílého prášku nebo roztoku..

Na co se přípravek Magnesia používá během těhotenství?

Magnesie během těhotenství je předepisována jako multifaktoriální látka, která má široké spektrum účinku:

 • vazodilatační účinek je zaměřen na periferní vaskulaturu a cerebrální cirkulaci;
 • ochrana hematoencefalické bariéry;
 • diuretický účinek a ochrana proti otokům;
 • antikonvulzivní.

V USA a Evropě jsou kapátka s Magnesií během těhotenství předepisována pro prevenci a léčbu preeklampsie a nejčastěji jsou předepisována ve 3. trimestru..

V Rusku jsou indikace pro použití Magnesie mnohem širší:

 • s otokem těhotných žen jako diuretikem;
 • s příznaky gestózy: vysoký krevní tlak, bílkoviny v moči, otoky a záchvaty v těžkých případech;
 • jako tocolytic - uvolnit hladké svaly dělohy a zmírnit tón;
 • jako sedativum;
 • s nedostatkem hořčíku;
 • jako profylaxe s predispozicí k krevním sraženinám;
 • jako součást komplexní terapie pro abrazi placenty a retardační vývoj plodu.

Na co se Magnesia používá během těhotenství? Magnesia má také projímavé, antiarytmické a choleretické vlastnosti. Má ochranný účinek na nervovou tkáň dítěte, chrání před dětskou mozkovou obrnou a má pozitivní vliv na metabolismus, zabraňuje nízké porodní hmotnosti u novorozenců.

V Rusku je Magnesia předepisována již v časném těhotenství jako tokotlytikum pro děložní tonus, ale v 1. a 2. trimestru je užívání drogy k tomuto účelu zbytečné, protože působí na hladké svaly pouze při kontrakci, tj. Při kontrakcích. Síran hořečnatý prochází placentou, takže použití magnézie během těhotenství v prvním trimestru je nejen nepraktické, ale také není srovnatelné s riziky pro vývoj plodu..

Také jmenování elektroforézou s magnézií během těhotenství. Na jedné straně vám to umožňuje dodávat látku přímo do dělohy, ale na druhé straně je pozdní toxikóza a křeče indikováno jako kontraindikace postupu. Elektroforéza tedy může být použita výhradně jako profylaktika s vysokým rizikem gestózy, ale ne s jejím přímým ošetřením..

Uvolněte formuláře

Různé farmaceutické společnosti vyrábějí síran hořečnatý, ale existují pouze dvě lékové formy:

 • prášek pro suspenzi, který se užívá perorálně;
 • 25% roztok pro intramuskulární a intravenózní podání ve formě ampulí po 5 nebo 10 ml.

Vlastnosti léčby a dávkování

Existují 3 způsoby, jak zavést Magnesii do těla během těhotenství - intravenózně, intramuskulárně a orálně:

 1. Uvnitř je 25% roztok užíván jako projímadlo a choleretikum.
 2. Injekce těhotenství magnézie se používají jen zřídka, protože jsou velmi bolestivé a lék vyžaduje pomalé podávání - první 3 ml po dobu tří minut. Intramuskulárně jsou těhotným ženám injikovány magnézie hlavně sanitkami při nebezpečně vysokém krevním tlaku, pro které smíchají lék s anestetikem.
 3. Intravenózně je roztok podáván pomalu, 5-20 ml až 2krát denně, protože příliš rychlé požití magnézie v těle může vyvolat závažnou hypotenzi a hladovění kyslíku plodu. Přesné dávkování a trvání léčby Magnesií během těhotenství je předepsáno individuálně v závislosti na stavu pacienta, ale nejčastěji se jedná o týdenní kurz.

Hranice mezi terapeutickými a toxickými dávkami síranu hořečnatého je velmi tenká. Čím více je lék podáván, tím větší je pravděpodobnost závažných vedlejších účinků, takže při použití magnézie je nezbytné sledovat stav pacienta: srdeční a plicní aktivita, rovnováha elektrolytů pomocí moči a krevní testy.

Síran hořečnatý se užívá výhradně podle pokynů lékaře a je brána v úvahu jeho interakce s jinými léky. Magnesia je antagonista vápníku, takže glukonát vápenatý nebo chlorid vápenatý eliminuje účinek léku, který se používá v případě předávkování, a přípravky vápníku a hořčíku se vstřikují do různých žil.

Diuretika mohou způsobit hypo- nebo hypermagnemii. Při užívání léků, které tlumí centrální nervový systém, je nutná opatrnost. Obzvláště pečlivě se Magnesia používá pro onemocnění ledvin a dávka je omezena na 20 mg po dobu 48 hodin..

Vedlejší efekty

Síran hořečnatý je zařazen do kategorie léčiv D. Existují důkazy o riziku pro plod, ale potenciální přínosy užívání léku u těhotných žen v určitých situacích mohou tato rizika převážit.

Možné komplikace pro dítě:

 1. Novorozenci mohou vykazovat známky otravy hořčíkem (obtížné dýchání nebo neuromuskulární deprese), pokud byly matkám během těhotenství podány kapátka, aby se podaly intravenózně krátce před porodem.
 2. Některé studie ukazují, že použití Magnesie je spojeno se snížením průtoku krve mozkovou tkání u předčasně narozených dětí. Nicméně síran hořečnatý nevede k významnému snížení skóre Apgar u novorozenců, a to ani s významným nadbytkem hořčíku v krvi..
 3. Prodloužené intravenózní podávání, například s tokolýzou, může vést k přetrvávající hypokalcémii a vrozené křivici plodu..
 4. Kombinace intrauterinně získaného síranu hořečnatého a antibiotika gentamicinu (podávaného po porodu, přechází do mateřského mléka) může vést k respirační depresi u novorozenců.

Ve skutečnosti je magnézia pro matku toxičtější než dítě v děloze..

Podle pokynů mohou nežádoucí účinky Magnesie během těhotenství zahrnovat:

 • snížená srdeční frekvence, pocení, deprese srdeční činnosti, nervové a svalové vedení;
 • bolest hlavy;
 • úzkost;
 • slabost;
 • závrať;
 • nauzea a zvracení, zvýšená tvorba moči (při příliš rychlém intravenózním / intramuskulárním podání nebo požití);
 • nadýmání, křeče v žaludku, žízeň (při ústním podání);
 • nejnebezpečnější komplikace jsou respirační selhání a plicní edém.

Magnesie je efektivní alternativou k léčbě a prevenci eklampsie a jejího edému, vysokého krevního tlaku. Používá se také jako sedativum, tocolytic a při perorálním podání jako projímadlo. Mechanismus jeho působení zahrnuje jak cévní, tak neurologický systém, zmírňuje nebezpečné příznaky gestózy a snižuje úzkost. Lék prochází placentou a ovlivňuje plod, ale pokud je předepsán podle skutečných indikací, jeho přínos převyšuje možné riziko.

Autor: Evgenia Limonova,
speciálně pro Mama66.ru

Magnesia se používá k léčbě patologických těhotenství výhradně v nemocničním zařízení. Krátkodobé a přísné dávkování Magnesie je považováno za bezpečné v pozdních stádiích těhotenství pro nastávající matku i její dítě. To znamená, že v raných stádiích je tento lék kontraindikován. I když v prvním trimestru existuje hrozba potratu, důrazně se doporučuje udržovat těhotenství s jinými léky. Je tomu tak proto, že vědecké studie o účinku Magnesie na plod nebyly provedeny v plném rozsahu a na začátku těhotenství, kdy probíhá pokládka a tvorba všech systémů a orgánů plodu, by měla být léčiva co nejvíce omezena.

Proč je intravenózní horčík předepsán během těhotenství?

stručný popis

Magnesia je prášek, jehož aktivní složkou je síran hořečnatý, který neobsahuje další složky. Z něj se vytvoří injekční roztok, který se podává intramuskulárně nebo intravenózně. Tento lék je široce používán nejen v gynekologii. Používá se jako choleretikum, projímadlo, otrava, hypertenze. Těhotenská magnézia se používá pro různé terapeutické účely, protože má několik příznivých účinků:

 • vytlačuje ionizovaný vápník z buněk;
 • uvolňuje cévní stěny, snižuje vysoký krevní tlak;
 • uvolňuje děložní svaly a snižuje kontrakce;
 • pozitivní účinek na metabolické procesy;
 • Má mírný sedativní účinek;
 • neumožňuje křečové jevy;
 • snižuje srdeční frekvenci;
 • váže toxiny, neutralizuje je.

Těhotenství Magnesia se používá pro prodlouženou zácpu

Nedoporučuje se užívat lék v trimestru III těsně před narozením, aby nedošlo ke snížení práce. Během této doby je síran hořečnatý ve výjimečných případech předepsán k normalizaci krevního tlaku, který roste na pozadí zvýšené zátěže cév, zmírňuje otok, který je společníkem těhotných žen ve třetím trimestru. Lék se také používá pro pozdní toxikózu, která způsobuje fetální hypoxii, což vede k rozvoji mnoha abnormalit..

Indikace pro jmenování

Lék ve formě injekce během těhotenství je indikován pro uvolnění svalů, distribuci vápníku v děložní dutině. Budoucí matka dostane kapátko s následujícími patologiemi:

 • hypertenze Řešení magnézie vám umožní rozšířit krevní cévy a tím snížit krevní tlak;
 • otoky. Toto je nejčastější patologie v pozdějších stádiích. V důsledku diuretického účinku se lék používá pro nefropatii, která se vyznačuje přítomností bílkovin v moči;
 • konvulzivní stav doprovázející gestózu;
 • arytmie, snižuje zvýšenou vzrušivost myokardu;
 • zvýšená úzkost. Injekce mají uklidňující účinek, snižují nervovou excitabilitu;
 • nedostatek hořčíku. Na tomto pozadí má žena rychlou únavu, tearfulness, depresi, bolest srdce, nespavost, zácpa.

Perorální podání síranu hořečnatého je indikováno v následujících případech:

 • s chronickou zácpou;
 • otrava;
 • cholecystitida;
 • zánět žlučovodu;
 • jako čištění střev v prenatálním období.

Lék není indikován v raných stádiích, pokud existuje nebezpečí potratu, protože snadno proniká fetálním tělem placentární bariérou a je schopen narušit vývoj nervového, respiračního a kosterního systému..

Dávkování

Lék se používá opatrně, aby nepřekročil hranici toxických a terapeutických účinků. Během terapie je kapátko pod přísným dohledem lékařů, během kterých se vyhodnocuje respirační funkce, krevní tlak, rovnováha elektrolytů v krvi a celkový stav ženy..

 • Se zvýšeným tonem dělohy, pozdní toxikózou se do žíly vstříknou 4 g magnézie, po 20 minutách se přepnou na kapání, nepřesahující 2 g za hodinu. Během zákroku se děloha postupně uvolňuje..
 • Při vysokém krevním tlaku se 1 g léku podává za 5 minut. Poté je zaznamenána normalizace tlaku.
 • Při otoku je předepsána pomalá injekce 4 ml magnézie.

Pokud je kapání provedeno v trimestru II, je třeba během dne opakovat postup. Obvyklý léčebný kurz trvá nejméně týden.

Lék není předepsán v prvním trimestru, protože způsobuje narušení fetálních systémů

Léčebné funkce

Terapeutický průběh kapání síranu hořečnatého netrvá déle než 7 dní, doporučená dávka je 10 mg. Během procedury leží žena v posteli a vyhýbá se náhlým pohybům, aby se zabránilo závratě, nevolnosti. Intravenózní podání trvá rychlostí 1 ml za minutu. Rychlejší podání vede k mdloby, srdečním problémům.

Při akutní gestóze doprovázené zvýšením tlaku se intramuskulární injekce léku provádí každé čtyři hodiny týdně. Při zácpě je předepsáno 10 g prášku půl hodiny před jídlem. Dlouhodobé používání síranu hořečnatého je kontraindikováno déle než 7 dní nebo překračuje doporučené dávkování. To má nepříznivý dopad na plod v důsledku vyluhování vápníku..

Jiné způsoby podávání magnézie

Metodu zavedení magnézie volí ošetřující lékař v závislosti na pohodě ženy, typu patologie. Nejpoužívanější je kapátko. Umožňuje vám vstoupit do oběhového systému za 2-3 minuty. Stav těhotné ženy se tak rychle stabilizuje, krevní tlak, zvýšený tonus dělohy se sníží a hrozí předčasné narození. Kromě odkapávání se během porodu používá síran hořečnatý v následujících formách:

 • intramuskulární injekce. V tomto případě roztok začíná působit půl hodiny po injekci, která se provádí na klinice s mírným tónem dělohy, pokud není ohroženo plod;
 • prášek pro rozpuštění ve vodě pro projímavý účinek s prodlouženou zácpou. Síran hořečnatý nevstupuje do oběhového systému, a proto pro jeho použití neexistují kontraindikace;
 • elektroforéza. U epileptických záchvatů, tromboflebitidy je ženě předepsána fyzioterapie touto látkou.

Pokud těhotná žena během zákroku zažije nepříjemné pocity, je nutné okamžitě informovat sestru, aby zastavila tok léku do těla. Poté následuje lékařské vyšetření, aby se vyloučily alergické reakce a vývoj vedlejších účinků.

Kontraindikace

Užívání magnézie během těhotenství může kromě výhod poškodit nastávající matku. Lék je kontraindikován v přítomnosti následujících stavů:

 • nízký krevní tlak;
 • střevní obstrukce;
 • depresivní dýchání;
 • bradykardie;
 • dehydratace;
 • prenatální období;
 • vnitřní krvácení.

Ve výjimečných případech se mohou vedlejší účinky objevit ve formě:

 • nízký krevní tlak;
 • bradykardie;
 • zvýšené zvracení;
 • nadýmání;
 • spastická bolest;
 • nevolnost
 • zvýšené pocení;
 • zvýšená žízeň;
 • poruchy srdeční frekvence;
 • cefalgie;
 • astenie;
 • zvýšená úzkost;
 • špatné trávení
 • snížení tělesné teploty;
 • polyurie;
 • zvýšená ospalost;
 • horké záblesky.

Pokud je lék špatně tolerován těhotnou ženou, může se u plodu objevit nežádoucí reakce:

 • na pozadí dlouhodobého užívání magnézie může novorozenec trpět nadbytkem hořčíku, který se projevuje svalovou slabostí, dušností. Tato reakce se vyvíjí, pokud bylo léčivo podáno před porodem;
 • pokud má plod intrauterinní akumulaci magnézie, pak kombinace tohoto léku s gentamicinem podávaným po porodu, který pronikl do těla dítěte mateřským mlékem, vede k respirační depresi;
 • dlouhodobá terapie způsobuje křivice, fetální deficit vápníku.

Aby se zabránilo negativním účinkům síranu hořečnatého na plod, předepisují se kapátka v omezeném množství podle indikací.

Je výhodné používat magnézii během těhotenství v období od 13 do 24 týdnů

Léková interakce

Kombinace magnézie intravenózně s následujícími skupinami léčiv se nedoporučuje:

 • tetracykliny;
 • ciprofloxacin;
 • antikoagulancia;
 • antibakteriální činidla;
 • hormonální léky na bázi hydrokortizonu;
 • léky obsahující vápník.

Kombinované použití síranu hořečnatého s těmito skupinami zvyšuje jejich léčivé vlastnosti, které mohou nepředvídatelně ovlivnit stav těhotné ženy a plodu. Nedoporučuje se kombinace se sedativy. Při interakci s léky, které mají hypertenzní účinek, se zvyšuje riziko respirační deprese.

Magnesia se často používá při porodu dítěte. Účinně eliminuje patologii, hrozbu potratu. Minimalizace rizika negativních účinků léku pomůže pečlivému sledování gynekologa injekcí.

Proč jsou těhotným ženám v 1., 2. a 3. trimestru předepsány kapátko s magnézií pro otoky

Zachování těhotenství, snížení tlaku a odstranění otoky, záchrana ženy před projevy gestózy, odstranění úzkosti - proto porodnice-gynekologové předepisují během těhotenství kapátko s magnézií.

Bohužel, kolosální břemeno dopadá na ženské tělo ve „zajímavém postavení“. Hlavní „cíle“ jsou: kardiovaskulární systém, ledviny a děloha. Zdravotní problémy se mohou objevit kdykoli během těhotenství. Těhotná patologická oddělení jsou dobře vybavena práškovým síranem hořečnatým pro přípravu „magického“ roztoku.

Magnesia, co to je

Je zástupcem vazodilatátorů. Lék má bohatou paletu terapeutických účinků a používá se jak v porodnické praxi, tak v nemocnicích jiného profilu. Prášek síranu hořečnatého se používá k přípravě kapacího roztoku během těhotenství a také se užívá perorálně. Farmakologické společnosti vyrábějí ampulky s hotovým řešením.

Aby bylo možné rychle eliminovat předávkování, vždy připravte roztok glukonátu vápenatého.

Systém s magnézií během těhotenství je podáván pomalu a žena by měla být neustále v poloze na zádech..

Proč těhotné kapátka s magnesií

Rezervoárem vývoje a uložení dítěte je svalový orgán - děloha, jejíž tón se může zvýšit. Tato situace může vést k hrozbě potratu, narušení placenty, předčasnému porodu.

Proč jsou těhotným ženám předepsány kapátko s magnesií

Hlavní minerál, který se podílí na kontrakci jakéhokoli svalu, je vápník. A jako jeho protijed se používá hořčík. Snižuje absorpci tohoto mikroelementu, váže se a rovnoměrně ho distribuuje ve svalových buňkách dělohy a uvolňuje jej. Jaké další patologické stavy těhotné ženy pomohou kapátko:

 1. Hypertenze Lék rozšiřuje krevní cévy a pomáhá snižovat krevní tlak.
 2. S otokem. Častým problémem u těhotných žen v pozdních stádiích těhotenství. Magnesia má močopudné vlastnosti a pomáhá ženám s nefropatií, která se vyznačuje přítomností bílkovin v moči..
 3. S křečemi (v závažných případech gestózy). Lék potlačuje a zabraňuje negativním dopadům zvýšeného tlaku na centrální nervový systém. Patologie je doprovázena otoky a výskytem bílkovin v moči. V extrémních případech tento stav vede k akutnímu selhání ledvin, placentárnímu přerušení, kómatu, smrti.
 4. Používá se k léčbě arytmií a snižuje excitabilitu srdečních buněk..
 5. Kapátko s hořčíkem pomůže vyrovnat se s olovem, rtutí a otravou kadmiem. Během těhotenství je to také možné. Prášek pro orální podání je také vhodný pro tuto situaci, která vstoupí přímo do žaludku a váže škodlivé látky. Volba cesty podání závisí na závažnosti stavu ženy.
 6. Úzkost a podrážděnost. Lék má uklidňující vlastnost, protože snižuje excitabilitu centrálního nervového systému.
 7. Nedostatek hořčíku, který je příčinou: únava, slza, deprese, bolest srdce, poruchy spánku a stolice a záchvaty. Denní požadavek se zvyšuje 2-3krát, když žena nosí dítě.
 8. Hořčík má střední antikoagulační schopnost a udržuje normální hladinu koagulace ve všech tkáních lidského těla..

Lék předepisuje lékařský porodník-gynekolog. Aby se vyloučilo nebezpečí přerušení během prvních 3 měsíců, používají se další skupiny léků nezbytných k udržení těhotenství. Protože síran hořečnatý je schopen narušit nitroděložní vývoj dýchacího, nervového a kosterního systému plodu.

Způsob dodání léčiva je velmi důležitý. Při intramuskulární injekci roztoku magnézie existuje riziko tkáňové nekrózy, abscesu. Taková aplikace je velmi bolestivá a používá se pouze v sanitce, ve zředění analgetikem. Mínus je také pomalý vývoj terapeutického účinku.

Prášek, který se dostane dovnitř, způsobuje aktivní tvorbu žluči, zmírňuje zácpu. K šetrnému vyprázdnění střev se používá 20 g sušiny rozpuštěné ve vodě. Pijte půl hodiny před jídlem.

Použití roztoku síranu hořečnatého pro elektroforézu. Při slabém proudu lék proniká kůží. Tato metoda se používá k prevenci gestózy, léčbě tromboflebitidy. Metoda je považována za nejvíce šetrnou, protože účinek na tělo je minimální, ale účinný.

Těhotenství Magnesia kapátko

Lék by měl být užíván velmi opatrně, protože existuje tenká hranice mezi terapeutickým a toxickým účinkem. Během používání kapátka s magnézií během těhotenství je nezbytné neustálé sledování zdravotnickým personálem. Posoudit celkový stav, respirační funkce, krevní tlak, rovnováhu elektrolytů v krvi.

Aspekty léčby a dávky

Magnesia se nejlépe podává intravenózně během těhotenství. Výhody léčby síranem hořečnatým by měly být vyšší než riziko nepříznivých účinků.

Hotový roztok pro kapátko s magnézií během těhotenství se podává pomalu, přičemž se sleduje reakce pacienta. Volba dávky síranu hořečnatého je založena na očekávaném terapeutickém účinku a počáteční koncentraci iontů hořčíku v krevním řečišti.

Proč lze kapátko s magnézií použít ve druhém, třetím trimestru těhotenství:

 1. Při zvýšeném tonusu dělohy a preeklampsii - začněte intravenózním zavedením 16 ml (4 g), po 20 minutách - kapáním. Udržovací dávka 4-8 ml / hod. Děloha se postupně uvolňuje.
 2. V případě hypertenzní krize se do 5 minut podá 5–20 ml roztoku. Po injekci se tlak rychle vrátí do normálu..
 3. S otokem - 4 ml pomalu.

Kapátko s magnézií během pozdního těhotenství v některých situacích vyžaduje opakované použití, například v případě preeklampsie. Kolik magnézie kape v průběhu času, lékař určí stav ženy. Kapátko během těhotenství obvykle trvá asi 24 hodin. Léčba Magnesií může trvat až 7 dní..

Účinky na plod a průběh porodu

Četné studie objevily účinky systematického používání magnézie. Látka prochází bariérou mozku a placenta bez překážek. Současně mohou novorozenci mít dobré skóre Apgar.

 1. V krvi je narušena rovnováha elektrolytů.
 2. Svalový tón končetin může být snížen..
 3. Nedostatek vápníku a křivice.
 4. V krvi dítěte je hodně hořčíku.
 5. Respirační selhání. Může být vyžadována resuscitace..
 6. Reflexy sníženy.

Krátkodobé léčivé účinky magnézie neovlivňují nepříznivě vývoj plodu a zdraví matek.

Droga může mít negativní vliv na průběh porodu, pokud bude zavedena dříve, než začnou. Může dojít k atonii dělohy a indikacím pro rychlou extrakci plodu. Jmenování kapátka vyžaduje důkladnou analýzu všech potenciálních nebezpečí. Síran hořečnatý se užívá výhradně podle indikací as hodnocením hladiny hořčíku v krvi.

Vedlejší účinek a předávkování

Již při kapačce s magnézií během těhotenství lze pozorovat vedlejší účinky. Efekty se objeví ve formě:

 • pocity tepla;
 • tlakové poklesy;
 • snížení srdeční frekvence;
 • studený pot;
 • nevolnost
 • náhlá slabost;
 • dušnost
 • zmatek řeči.

Před použitím léku byste si měli vždy pamatovat na možný výskyt některých nežádoucích účinků. Z vývoje vedlejších účinků se můžete pojistit sledováním dávky, režimu podávání a neustálým sledováním stavu ženy.

Nastávající vedlejší účinky vyžadují pohotovostní péči. Intravenózně se pomalu vstřikuje roztok chloridu vápenatého / glukonátu. Kyslíková terapie, hemodialýza (pokud je indikována), symptomatická léčba.

V jakých situacích by měla být magnézie vyřazena

Existují podmínky, kdy kapátko s magnézií během těhotenství může způsobit újmu. Lékař by měl ženě jasně vysvětlit, proč je předepsána kapátka s magnézií. Je důležité si uvědomit, že užívání jakéhokoli léku v prvním trimestru těhotenství je nejen nepraktické, ale také nesrovnatelné s normálním vývojem plodu..

Seznam kontraindikací pro použití magnézie:

 • Údaje o nesnášenlivosti léků.
 • Hladina kritického tlaku (pod 90).
 • Vzácný puls (méně než 60).
 • Respirační selhání.
 • Atrioventrikulární blok jakéhokoli stupně.
 • Chronické onemocnění ledvin.
 • Patologie gastrointestinálního traktu.
 • Před porodem. Ale na druhé straně, pokud kontrakce začaly v děloze a existuje dlouhá cesta k porodnici, může být zavedeno řešení. To vás udrží vzhůru po dobu 2 hodin. To nebude považováno za kontraindikaci.
 • Nízký obsah vápníku v krvi.
 • Myasthenia gravis - svalová slabost.

S opatrností se lék používá k léčbě žen mladších 18 let. Terapie zahrnuje odstranění doplňků vápníku - neutralizuje hořčík.

Závěr

Použití síranu hořečnatého během těhotenství je povoleno, pokud jsou vzata v úvahu všechna rizika. Je důležité, aby během léčby kapátkem byla nastávající matka pod přísným dohledem odborníků. Pokud dojde k nepříjemným pocitům, měla by těhotná žena okamžitě informovat lékaře a chránit sebe a své dítě před vážnými následky.

Brusinky (ovoce a listy), které mají močopudné vlastnosti, pomohou během těhotenství vyrovnat se s otoky..

Píšu články v různých oblastech, které do určité míry ovlivňují takovou chorobu, jako je otok..

Kapátko z pozdní těhotenství

Proč kapátko magnesie během těhotenství

Po celou dobu těhotenství mohou nastat situace, kdy žena nebo její nenarozené dítě bude potřebovat léčbu.

Mezi různými léky, které lze předepsat nastávající matce, není magnesie během těhotenství poslední. Pokud je těhotná žena v nemocnici, pak se rozhodně neobejde bez zavedení drogy síranu hořečnatého.

Indikace pro použití léku

Injekce těhotenství magnézie mají řadu užitečných vlastností, které přispívají k léčbě některých nemocí a stavů žen v poloze a také zabraňují možnému ukončení těhotenství a rozvoji komplikací..

Podívejme se podrobněji na to, proč dali kapičky magnesie během těhotenství:

 • podporuje relaxaci stěn krevních cév;
 • normalizuje krevní tlak;
 • kapátko s magnézií zmírňuje hypertonicitu během těhotenství;
 • podporuje svalovou relaxaci;
 • má sedativní účinek;
 • eliminuje křeče;
 • těhotenská magnézia zlepšuje celkovou pohodu;
 • zmírňuje otoky, podporuje rychlé odstranění přebytečné tekutiny z těla.

Magnesie během těhotenství se tedy používá v následujících případech:

 • existuje možnost předčasného porodu;
 • přítomnost gestózy;
 • těžké křečové stavy;
 • nedostatek hořčíku;
 • hypertenze;
 • epileptické záchvaty;
 • stagnace moči;
 • potřeba odstranit těžké kovy z těla.

Metody léčby

Magnesia může být předepsána v časných stádiích těhotenství. Hlavní indikace pro jeho použití jsou:

 • problémy s porodem;
 • předčasné přerušení placenty;
 • nedostatek hořčíku v těle.

Pokud se vyskytne některá z výše uvedených patologií, je okamžitě učiněno její odstranění, pro které během těhotenství kape magnesie. V takových případech jsou injekce velmi vzácné..

Normalizace krevního tlaku pomocí magnézie

Stojí za zmínku, že při tónu dělohy během těhotenství je magnesie předepisována pouze v injekcích. Tento postup má své vlastní charakteristiky..

 1. Tento proces je velmi bolestivý a přináší velké nepohodlí. Nesprávné podání může způsobit vznik zánětlivého procesu a následnou smrt tkáně.
 2. Před injekcí se roztok nejprve zahřeje.
 3. Pro postup je nutné použít dlouhou jehlu.
 4. Lék se podává velmi pomalu, stejně jako v kapátko.

Nebezpečí užívání této drogy

Pokud vám lékař předepsal síran hořečnatý, zeptejte se na nežádoucí účinky. Hypotonicita pro budoucí matku a dítě je samozřejmě mnohem nebezpečnější než tento lék, nebyly však provedeny žádné studie účinků léku na dítě..

Injekční kapka

Vždy se věřilo, že dlouhodobé používání výrobku potvrzuje jeho bezpečnost.

Stojí za zmínku, že někteří odborníci jsou obecně proti používání magnézie, protože jsou si jisti, že způsobuje více škody než užitku. Droga je však předepisována téměř všem těhotným ženám, které se z různých důvodů ocitnou v nemocničním lůžku..

Existuje mnoho vedlejších účinků, které se mohou objevit, když magnesie vstoupí do těla těhotné ženy.

 1. Bolest hlavy.
 2. Zvýšené pocení.
 3. Ospalý stav.
 4. Zvýšená úzkost.
 5. Zvracení.
 6. Nízký krevní tlak.
 7. Pocit slabosti.
 8. Poškození řeči.

Rovněž jsou pozorovány některé rysy spojené s jmenováním léku:

 • použití síranu hořečnatého při nízkém tlaku je kontraindikováno, zřetelný pokles krevního tlaku je hlavním důvodem stažení tohoto léčiva;
 • příjem biologicky aktivních přísad, vápníku a magnézie je kontraindikován;
 • je nutné přísně sledovat dávkování léku, protože pokud je dávka překročena, může působit jako lék: dýchání je narušeno, kyslík není dodáván plodu;
 • krátkodobé užívání magnézie během těhotenství je pro matku a dítě považováno za neškodné pouze v pozdějších stádiích, v prvním trimestru je léčivo kontraindikováno;
 • v prenatálním období je zavedení magnézie také kontraindikováno. Proto musí lékař před samotným narozením přestat užívat tento lék, jinak to bude narušovat otevírání děložního hrdla.

Vedlejší účinek přijetí - ospalost

Při předepisování léku je třeba vzít v úvahu všechna možná rizika pro budoucí matku a dítě, protože síran hořečnatý má velmi významné vedlejší účinky. Proto by měl být tento lék používán pod přísným dohledem odborníků, přesně podle pokynů pro dávkování.

Co si myslí pacienti?

Zvažte hodnocení žen, které během těhotenství podstoupily magnézii, a zjistěte jejich názor na drogu.

Mám vysoký krevní tlak. Před těhotenstvím podstoupila důkladné vyšetření, po celou dobu jsem pod pečlivým dohledem lékaře. Ve 22. týdnu těhotenství tlak překročil všechny normy, takže byla provedena neodkladná hospitalizace. Nyní jsem injekčně podáván síranem hořečnatým intravenózně denně. Nejsou žádné nepříjemné pocity, tlak se okamžitě vrací k normálu, ale po injekcích je zdravotní stav jednoduše nechutný. Je to pravděpodobně způsobeno snížením tlaku..

Těhotenství probíhalo dobře, nedošlo k žádným odchylkám. Ve 29 týdnech jsem silně táhl bolest v dolním břiše. Přišel jsem k lékaři - dali hypertonicitu dělohy. Pila jsem lék - nepomohlo to. Doktor poslal do nemocnice. Okamžitě začali vstřikovat magnézii. Podávají se velmi pomalu, téměř jako kapátko. Pocity jsou velmi nepříjemné, bolí celý kněz - nemohu vstát. Nápravné opatření je však docela efektivní - tón ​​prošel rychle.

Doslova v 8 týdnech těhotenství se objevil hrozný otok. Můj gynekolog vždy radil méně pít tekutiny, méně jíst jídla obsahující velké množství vody. Sledoval jsem všechna doporučení, ale otok se jen zvýšil. Možná byla celá ta věc v příšerném vedru - to bylo +32 stupňů na ulici. Obecně jsem byl hospitalizován s těžkým otokem. Moje hmotnost se dokonce zvýšila o 3 kg z této přebytečné tekutiny. Do nemocnice byly umístěny kapátka síranu hořečnatého. Nebyly tam žádné nepříjemné pocity, jen občas po zákroku trochu závratě. Ale účinek byl téměř okamžitý! Otekání zmizelo za týden! Nedoporučuji užívat tyto léky bez konzultace s lékařem, protože už má příliš mnoho vedlejších účinků. Zdraví dítěte je mnohem dražší.

Léčeno vysokým tlakem. V zásadě jsem měl vždy normu 140/90, ale během porodu dítěte gynekolog řekl, že je to velmi nebezpečné. Prakticky neexistují žádné drogy. Nejdříve jsem provedl některá doporučení lékaře, ale stále jsem chodil na uchování. Poté se podrobili vysokotlaké léčbě. Dali magnézii. Byla zaznamenána vysoká slabost, letargie, chtěl jsem pořád spát. Droga je však opravdu účinná: po několika dnech již byla zrušena - tlak velmi poklesl! Proto buďte opatrní s tímto nástrojem a v žádném případě ho neberte sami! Velké riziko pro vás i pro dítě.

Při prvním narození mi byl předčasně narozen injekce síranu hořečnatého - porodil jsem ve 33 týdnech. Činnosti klanu trvaly celý den! Myslel jsem, že konec už bude. Tlak velmi poklesl, nemohl jsem chodit. Pokud to mohu říct - plazil se po chodbě. Tento lék může pomoci s určitými indikacemi, ale může být nenapravitelné ublížit sobě. Nikdy experimentujte sami - velmi zdraví nebezpečné.

Často trpěl křečemi. Nic nepomohlo. Během porodu dítěte to bylo jednoduše nesnesitelné - někdy se nemohla vrátit domů. Gynekolog navrhl hospitalizaci, kde okamžitě začali dávat síran hořečnatý. Lék je účinný, i když má mnoho vedlejších účinků. Měl jsem strach, i kdyby bylo dobré porodit. Absolvoval celý kurz a křeče se ke mně nevrátily. Proto se nebojte věřit svému lékaři, možná je vše jen pro to nejlepší.

O autorovi: Olga Borovikova

Proč je Magnesia předepsána během těhotenství?

Článek hovoří o magnézii během těhotenství. Řekneme si, proč jsou s ní předepsány kapátka v 1., 2. a 3. trimestru, kdy aplikuji injekce intravenózně a intramuskulárně. Dozvíte se, jak lék ovlivňuje plod, jaké jsou indikace, kontraindikace a vedlejší účinky, recenze.

Co je Magnesia?

Magnézia (síran hořečnatý, soli Epsom) je léčivo vyráběné ve formě bílého prášku nebo roztoku. Obsahuje pouze hořečnatou sůl kyseliny sírové, neobsahuje žádné nečistoty a další látky.

Vzhled (foto) magnézie

Díky široké škále užitečných vlastností je tento nástroj aktivně používán v různých oblastech medicíny: gynekologie, neurologie, gastroenterologie atd..

Příznivé vlastnosti

Magnesia má následující léčivé vlastnosti:

 • zmírňuje bolest;
 • eliminuje křeče;
 • rozšiřuje krevní cévy;
 • eliminuje a zabraňuje vzniku záchvatů;
 • má projímavý účinek;
 • pozitivní účinek na nervový systém;
 • eliminuje otoky;
 • stimuluje odtok žluči;
 • snižuje tón dělohy;
 • má antiarytmický účinek.

Metody aplikace

Léčivé vlastnosti těla se projevují na základě způsobu aplikace síranu hořečnatého: orální, intramuskulární, intravenózní.

Při perorálním podání dochází k choleretickému a projímavému účinku 1,5 až 3 hodiny po užití suspenze a přetrvává 4 až 6 hodin. Laxativní účinek je způsoben skutečností, že lék přispívá k přítoku vody do střevního lumenu, v důsledku čehož jsou výkaly zkapalněny. S rostoucím objemem začíná střevní pohyblivost pracovat aktivněji, což vede k pohybům střev.

Terapeutická suspenze může být také použita pro otravu rtutí, solemi barya, arsenem a olovem. V těchto případech se váže na toxické látky a poté je vystavuje spolu s výkaly.

Použití injekcí Magnesie intramuskulárně a intravenózně má antikonvulzivní, hypotonický, antiarytmický, vazodilatační a uklidňující účinek. Vysoké dávky léku mohou mít prášky na spaní, účinky podobné lékům a tocolytic..

Po intramuskulárním zavedení Magnesie začne působit po hodině a expozice trvá 3–4 hodiny. Po intravenózním podání začne léčivo okamžitě působit a účinek přetrvává půl hodiny.

Řešení Magnesie se používá pro elektroforézu, obklady, terapeutické koupele a místní účinky na poškozené oblasti.

Formulář vydání

Magnezia produkuje mnoho různých farmaceutických společností, existuje však jen několik typů forem uvolňování:

 • prášek pro suspenzi, který se užívá perorálně;
 • 25% roztok pro intravenózní a intramuskulární podání ve formě ampulí po 5 nebo 10 ml.

Co se používá během těhotenství?

Magnesia se také aktivně používá v období porodu dítěte. V tomto případě se používá k léčbě preeklampsie, eklampsie a také s hrozbou porodu dříve než v den splatnosti a souvisejícími příznaky.

Pozdní toxikóza, známá také jako preeklampsie, arteriální hypertenze a gestóza, způsobuje výskyt otoků, zvýšený krevní tlak a výskyt bílkovin v moči. Pokud bude léčba ignorována, mohou se vyskytnout komplikace ve formě problémů se zrakem, abrazí placenty, zpožděného vývoje dítěte v děloze, krvácení do střev nebo jater a selhání ledvin. A pokud preeklampsie přechází do eklampsie, pak v tomto případě může těhotná žena pociťovat omdlení, křeče, patologické změny v krvi, které jsou plné smrti plodu a matky..

Kapradiny Magnesia by neměly být používány krátce před dodáním

Použití Magnesie při prvních příznacích patologických procesů v těle nastávající matky, jako je gestóza, otok, bílkoviny v moči nebo zvýšení krevního tlaku, minimalizuje riziko komplikací. Proto odborníci doporučují, aby ženy s takovými onemocněními chodily do nemocnice za účelem konzervace a podrobily se léčbě síranem hořečnatým.

Podle západních studií je preeklampsie pozorována pouze u 2-8% všech těhotenství. Ale proč je píchána, když je těhotná? Pojďme na to.

V Evropě a USA jsou kapátka s Magnesií nejčastěji předepisována ve 3. trimestru jako profylaktická a pro léčbu preeklampsie..

V Rusku se síran hořečnatý používá v těchto případech:

 • přítomnost otoků - v tomto případě má lék diuretický účinek;
 • příznaky gestózy: zvýšený krevní tlak, otoky, bílkoviny v moči a křeče (s komplikacemi);
 • nedostatek hořčíku v těle;
 • jako sedativum;
 • pro profylaxi nebo predispozici k vývoji krevních sraženin;
 • ve formě tokolytického činidla - s hypertonicitou a pro uvolnění hladkých svalů;
 • v komplexní léčbě placentárního narušení, syndromu retardace růstu plodu.

Jaké výhody přináší magnézie plodu? Chrání nervovou tkáň dítěte, chrání před dětskou mozkovou obrnou, má příznivý účinek na metabolismus a je vynikající prevencí nízké porodní hmotnosti u novorozenců..

V časných stádiích těhotenství se síran hořečnatý používá jako tokotytické činidlo pro děložní tonus. V 1. a 2. trimestru však užívání léku pro tento účel nedává smysl, protože lék působí na hladké svaly pouze během jeho kontrakce, tj. Během kontrakcí. Kromě toho má Magnesia schopnost proniknout placentární bariérou, v důsledku čehož je nevhodné užívat lék v prvním trimestru, protože to může poškodit vývoj plodu..

Někdy jsou těhotným ženám předepsána elektroforéza s magnesií. Výhodou této techniky je schopnost dodávat látku přímo do dělohy a významnou nevýhodou je přítomnost kontraindikací, jako jsou křeče a pozdní toxikóza. Na základě toho lze elektroforézu použít jako profylaktiku s vysokým rizikem gestózy, ale ne s přímou terapií.

Léčba a dávkování

Jak jsme již napsali, Magnesia se podává orálně, intramuskulárně nebo intravenózně. Uvidíme, v jakých případech a jak praktikovat všechna tato použití:

 1. Injekce Magnesie během těhotenství se používají zřídka kvůli jejich bolestivému a dlouhodobému podávání - první 3 ml se podává po dobu tří minut. Intramuskulárně je magnézia injikována nastávajícím matkám zpravidla pouze nouzovými lékaři, pokud má těhotná žena vysoký krevní tlak. V tomto případě je léčivo smícháno s anestetikem.
 2. 25% roztok síranu hořečnatého se užívá perorálně jako choleretikum a projímadlo.
 3. Roztok se pomalu podává intravenózně, od 5 do 20 ml až dvakrát denně. Za tímto účelem se obvykle používají kapátka. Rychlé podávání léčiva je zakázáno, protože může vyvolat hladovění plodu kyslíkem a rychlou hypotenzi. Přesné dávkování a délku léčby může stanovit pouze lékař na základě stavu těhotné ženy. Délka léčby obvykle nepřesahuje 1 týden.

Při zavádění a používání Magnesie uvnitř je nutné sledovat stav těhotné ženy, protože čím více se lék používá, tím vyšší je riziko vedlejších účinků. Během užívání léku lékaři sledují srdeční a plicní aktivitu pacienta a jeho rovnováhu elektrolytů pomocí krevních a močových testů.

Interakce s jinými drogami

Tento lék můžete použít pouze tak, jak Vám předepsal lékař, s přihlédnutím k jeho interakci s jinými léky. Magnesia je antagonista vápníku, proto chlorid vápenatý nebo glukonát vápenatý neutralizují účinek léku, v důsledku čehož se používá v případě předávkování. Hořčík a vápník se vstřikují do různých žil..

Diuretika mohou v těle způsobit nedostatek nebo nadměrné množství hořčíku. Používejte lék opatrně s léky, které inhibují centrální nervový systém. V případě renálních patologií se magnézie nepoužívá více než 20 mg po dobu 2 dnů.

Síran hořečnatý může způsobit nevolnost a zvracení.

Kontraindikace

Magnézie během těhotenství je nejen prospěšná, ale také škodlivá. Používání této drogy je zakázáno v následujících případech:

 • nízký krevní tlak;
 • selhání ledvin;
 • střevní obstrukce;
 • bradykardie;
 • respirační deprese;
 • období před porodem;
 • atrioventrikulární blok;
 • rektální krvácení;
 • dehydratace.

Vedlejší účinky se projevují tímto způsobem:

 • bradykardie;
 • snížení krevního tlaku;
 • zvracení
 • zvýšené pocení;
 • nadýmání;
 • spastická bolest;
 • žízeň;
 • nevolnost;
 • cefalgie;
 • arytmie;
 • astenie;
 • pocit úzkosti;
 • žaludeční nevolnost;
 • polyurie;
 • snížení tělesné teploty;
 • deprese centrálního nervového systému;
 • spláchnutí obličeje;
 • astenie.

Nežádoucí účinky mohou ovlivnit dítě:

 • Novorozenci mohou mít příznaky otravy hořčíkem, které se projevují dušností, neuromuskulární depresí. Stává se to při použití intravenózních kapátků u těhotné ženy krátce před porodem.
 • Pokud se intrauterinně získaný síran hořečnatý kombinuje s antibiotikem gentamicinem, který se podává po porodu a přechází do mateřského mléka, je u novorozence možná respirační deprese..
 • Dlouhodobé intravenózní podávání může u plodu způsobit přetrvávající hypokalcemii a vrozené křivice..

Níže jsou uvedeny recenze žen o používání magnézie během těhotenství.

V prvním trimestru, asi po 2 týdnech těhotenství, můj krevní tlak prudce vzrostl. Byla zavolána sanitka, lékaři intramuskulárně injektovali injekci magnézie. Injekce je velmi bolestivá, poté jsem byla vržena do žáru. Dítě se narodilo včas bez odchylek.

Ve 2. trimestru těhotenství jsem dostal kapátka s magnézií, ležel jsem v nemocnici po dobu 8 dnů pro uchování. Dítě se narodilo 2 týdny předem, ale myslím, že to nesouvisí s kapátkem.

Ve třetím trimestru mi byly předepsány kapátka s magnézií z otoku. Po 2 týdnech léčby se otok ustal, ale po léčbě jsem se po dlouhou dobu cítil špatně.

Během těhotenství můžete kapátka nebo injekce s magnézií používat pouze podle pokynů lékaře. Pamatujte, že pro těhotnou ženu a plod jsou vedlejší účinky. Snadné těhotenství a porod!

Video: Uterine tón a jak jej odstranit

Těhotenství Magnesia

Po celou dobu porodu dítěte může nastat situace, kdy žena potřebuje léčbu. Kromě toho jsou spojeny nejen se zdravím matky, ale také se stavem plodu a samotným těhotenstvím: často je jeho lékařská péče zaměřena konkrétně na jeho zachování.

Mezi mnoha léky nejčastěji předepisovanými těhotným ženám není magnesie poslední. Navíc, pokud jste byli přijati do nemocnice, je téměř jisté, že síran hořečnatý nemůže být podán bez podání. Stává se, že nastávající matka je dostatečně dlouho kapána nebo injikována magnézií a pochybnosti o bezpečnosti takové léčby se propašují.

Zeptat se lékařů, zda je nebezpečné a vhodné podávat magnézii během těhotenství, je přinejmenším hloupé, protože jakmile vám to bude předepsáno, pak samozřejmě z dobrého důvodu. Zeptat se nelékařů na to je podobné, protože s nimi lze a mělo by zacházet stejně. Během těhotenství můžete shromažďovat pouze dostupné informace o účelu magnézie a vyvodit některé závěry. Ale přesto je mnohem lepší najít lékaře, kterému bezpodmínečně důvěřujete.

Proč je Magnesia předepisována těhotným ženám??

Magnézia nebo síran hořečnatý má řadu určitých vlastností, které pomáhají léčit některé nemoci a stavy těhotné ženy a zabraňují rozvoji komplikací a potratů. Zejména magnézia normalizuje krevní tlak, uvolňuje stěny krevních cév, urychluje vylučování tekutin z těla a uvolňuje svalové svaly. V průběhu těhotenství je tedy předepsána pro eklampsii, gestóza s nefropatií a křeče, otok, vysoký krevní tlak (hypertenze) a predispozice k tromboflebitidě. Hořčík se také podává s akutním nedostatkem v těle těhotné ženy a se stávající hrozbou předčasného porodu.

Ošetření těhotenství Magnesia

Měli byste vědět, že tak široký účinek síranu hořečnatého je možný pouze intravenózní nebo intramuskulární injekcí. Pokud si vezmete prášek dovnitř, pak kromě projímavého účinku nebudete cítit nic jiného - hořčík prakticky nevstoupí do krve ze střevního traktu.

Množství a koncentrace magnézie podávané těhotné ženě závisí na závažnosti jejího stavu. Obvykle je předepsáno 25% magnézie s jednorázovou dávkou 20 ml. Například v prvním stupni nefropatie, například dvakrát denně, ve druhém stupni čtyřikrát.

Těhotenství magnézie - pro které je předepsáno v rané a pozdní fázi. Těhotenství Magnesia

Proč těhotná žena někdy předepisuje magnézii? To se stane, když se začnou objevovat zdravotní problémy nastávající matky nebo stav plodu v lůně. Použití hořčíku během těhotenství reguluje, snižuje tón dělohy, uvolňuje svaly, zabraňuje rozvoji komplikací, potratu a riziku předčasného porodu.

Proč je během těhotenství nutný síran hořečnatý?

Síran hořečnatý má obrovský rozsah účinku, jeho užitečné vlastnosti pomáhají lékařům poskytovat pomoc nastávajícím matkám při léčbě různých patologií. Má hypotenzivní, antispasmodické, antikonvulzivní vlastnosti, mírumilovnou arytmii, rozšiřuje krevní cévy, zklidňuje, působí jako projímadlo, choleretikum a tocolytic. Magnesia stabilizuje ženské tělo, uvolňuje křeče, uvolňuje svaly dělohy, zabraňuje nebezpečí potratů, snižuje krevní tlak.

Těhotná prášek z Magnesie

Sůl Epsom se nazývala bílý prášek, který se používá k léčbě záchvatů více než sto let. Z toho je připravena hořká suspenze, která působí jako choleretikum a silné projímadlo. Nutkání k defekaci se vyskytuje často, několikrát za krátkou dobu, jsou pro těhotnou ženu nebezpečné, protože mohou způsobit zvýšení děložního tónu a vyvolat kontrakce. Aby se předešlo hrozbě potratu, je magnéziový prášek zřídka předepisován těhotným ženám, pouze podle předpisu a pod dohledem gynekologa..

Elektroforéza s magnézií během těhotenství

Těhotenství diktuje pravidla léčby a prevence bolestivých stavů budoucí matky. Fyzioterapie je bezpečná, jemná a účinná metoda. Pod vlivem elektrického proudu malé síly částice terapeutické látky pronikají hluboko do pórů kůže nebo sliznic, hromadí se a dodávají se do požadovaného orgánu. Zatížení a dopad na tělo těhotné pacientky je minimální - to je velká plus elektroforéza. I při zavedení malých dávek léčiv je dosaženo trvalého terapeutického účinku..

Těhotenství Magnesia

Někdy jemné metody léčby nestačí, pak musíte přejít k injekcím: intramuskulární a intravenózní. Magnesie v časných stadiích těhotenství se nedoporučuje, je nahrazena Papaverinem a No-shpa. Ve 2. a 3. trimestru je povolen roztok síranu hořečnatého, takže injekce se používají v nemocnicích a na prenatálních klinikách. Koncentrace a množství léku závisí na zdraví ženy a stavu plodu v jejím lůně. Intramuskulární injekce Magnesie jsou bolestivé, takže lékaři se často uchylují k intravenóznímu podání léku.

Roztok magnézie z ampulky může být podáván neředěný, ale častěji se ředí roztokem chloridu sodného nebo 5% glukózy. Zpravidla se do žíly vstříkne 20 ml 25% síranu hořečnatého jednou - jedná se o nejběžnější dávku. Kolikrát se injekce Magnesie podávají, závisí na diagnóze a stavu ženy. Například, pokud má pacient první stupeň nefropatie - lék se injikuje 2krát denně, s druhým stupněm - 4.

Při manipulaci s dlouhou jehlou by měl být lék zahřát. I přes jednoduchost podání jsou možné komplikace: v místě vpichu se může objevit zánětlivý proces. Proto není možné provést tento postup doma: musí to udělat odborník ve zdravotnickém zařízení. Magnesia se zavádí pomalu, jinak u pacienta dojde k bolesti, slabosti, horečce, závratě. Na konci postupu musí být sledován puls a tlak.

Proč je Magnesia podávána těhotným ženám?

Jedním z bezpečných a účinných způsobů použití Magnesie v období porodu dítěte se stala kapátka. Používají se k prevenci možných komplikací těhotenství, podporují celkový tón těla. Jak dlouho trvá kapání infuze léku, jak často se postup provádí - záleží na stavu pacienta. V každém případě rozhoduje lékař striktně individuálně. Během těhotenství magnézie neodkapává magnézii velmi rychle - takže pacient snáze snáší tuto manipulaci.

Indikace pro kapátko

Proč je Magnesia podávána těhotným ženám? Indikace jsou následující:

 • v těle je přebytek tekutiny, na těle jsou otoky;
 • vysoký krevní tlak;
 • existuje predispozice k tromboflebitidě nebo je nemoc již diagnostikována;
 • preeklampsie (pozdní toxikóza);
 • přítomnost křečových záchvatů, epileptický syndrom;
 • zvýšený tón hladkých svalů dělohy;
 • nedostatek hořčíku v těle;
 • špatné celkové zdraví, slabost, nespavost, podrážděnost;
 • podezření na možnost placentárního narušení a syndromu zpomalení růstu plodu.

Kdy je magnézia kontraindikována pro těhotné ženy?

Se všemi výhodami léku by mělo být řečeno o kontraindikacích pro jeho použití:

 • Předávkování hořčíkem je nebezpečné, může to vést k narušení dýchacího systému.
 • Těhotenství magnézie je kontraindikováno při nízkém krevním tlaku, může vést k slabosti, ospalosti, bolesti hlavy, zvracení, pocení, úzkosti a poškození řeči.
 • Síran hořečnatý je nekompatibilní s vápníkovými přípravky, nepoužívá se v časném těhotenství, je zrušen v prenatálním stavu.

Vedlejší účinky síranu hořečnatého

Se všemi nepochybnými výhodami může použití síranu hořečnatého vést k vedlejším účinkům. Tato bolest hlavy, úzkost, únava, slabost, pocení, závratě, nevolnost, zvýšení množství moči, ke kterému dochází v důsledku rychlého intramuskulárního nebo intravenózního podání léku, exacerbace zánětlivých onemocnění gastrointestinálního traktu, žízně, flatulence, žaludečních křečů, respiračního selhání a plicního edému.

Jak udělat kapátko s magnesií během těhotenství

Klapky s magnézií mohou způsobit nepohodlí, protože při podávání dochází k pálení. Magnesia musí být podávána pomalu, těhotná žena by měla být ve vodorovné poloze, náhlé pohyby těla mohou způsobit závratě a nevolnost. Je velmi důležité přísně dodržovat dávku předepsanou lékařem, frekvenci podávání. S rychlým zavedením léku dochází k horečce, zrychluje se dýchání a dochází k srdečnímu selhání. Jak dlouho magnézia kape na těhotnou ženu - záleží na závažnosti průběhu nemoci.

Proč potřebujete během těhotenství kapátko magnesie?

Během těhotenství se mohou vyvinout komplikace, které ovlivňují nejen zdraví matky, ale i dítěte. Potom lékaři pošlou ženu do nemocnice na nepřetržité sledování a užívání léků. Pokud je diagnostikována hrozba ukončení těhotenství, je nutná těhotenská magnesie. Pojďme mluvit o tom, co je součástí tohoto léku, když je předepsáno, a jak to ovlivňuje pacienta.

Proč kapátko magnesie během těhotenství

Magnesia (síran hořečnatý) je bílý prášek. Před použitím je chován. V prodeji jsou také hotové injekční roztoky pro intravenózní intramuskulární injekce..

Intravenózně podaná magnézia stimuluje vylučování přebytečné tekutiny, reguluje krevní tlak a uvolňuje svalové svaly. Kromě toho vytváří relaxační účinek, včetně cévních stěn, normalizuje srdeční frekvenci, zmírňuje křeče, křeče a působí jako diuretikum.

Těhotenská magnézia je předepsána pro následující patologické stavy:

 • toxikóza a otoky v konečných stádiích těhotenství;
 • profylaxe IUGR (intrauterinní růstová retardace);
 • preeklampsie;
 • predispozice k trombóze;
 • hypertonicita dělohy, hrozba potratu v důsledku toho;
 • vysoký krevní tlak (krevní tlak);
 • nadměrné nervové vzrušení ženy, eklampsie.

Všechny tyto příznaky jsou nebezpečné v tom, že naznačují existenci hrozby potratu, což má negativní dopad na nervový systém plodu. Chcete-li tomu zabránit, použijte magnézii.

Všechny tyto stavy jsou spojeny s nedostatkem hořčíku v těle ženy, který se projevuje křečemi, bolestivými pocity v celém těle a slabostí. Droga zmírňuje příznaky a kompenzuje nedostatek makronutrientu.

S otokem

Použití magnézie intravenózně během těhotenství je zvláště vhodné, když žena má otoky. Lék má močopudný účinek, odstraňuje přebytečnou vodu z těla. Snižuje otoky..

Pokud existuje hrozba potratu

Těhotná žena může ztratit dítě, pokud má zvýšený tón dělohy. Injekci roztoku by měl provádět pouze lékař v nemocnici, protože lék proniká placentární bariérou a může vyvolat respirační depresi a pokles krevního tlaku u plodu. Po podání léku je kontrolováno množství hořečnatých iontů v těle, protože významné zvýšení jejich počtu je také nebezpečné s komplikacemi.

S preeklampsií a eklampsií

Preeklampsie a eklampsie jsou patologické stavy, které se vyskytují jako komplikace těhotenství a projevují se zvýšením krevního tlaku na vysoké hodnoty. Krevní tlak matky přímo souvisí s krevními cévami plodu. V tomto případě se k úlevě od záchvatů vyvolaných těmito stavy používá intravenózní magnézie v časném těhotenství.

Další indikace

Protože roztok síranu hořečnatého má choleretické, antiarytmické a projímavé účinky, lze jej předepsat za následujících podmínek:

 • zánět žlučníku;
 • zánět žlučovodů;
 • otrava solí těžkých kovů;
 • zácpa;
 • ve 38-39 týdnech, pokud nejsou střeva ženy před porodem vyčištěna.

Kromě toho lze lék použít s nedostatečným příjmem hořčíku v matčině těle s jídlem, intoxikací a nemocemi kardiovaskulárního systému.

Aby se zajistilo, že účinná látka léčiva působí pouze na gastrointestinální trakt, je prášek ředěn vodou a perorálně užíván. Magnésie v této formě poskytuje projímavý účinek..

V jakých situacích by měla být magnézie vyřazena

Návod k použití uvádí seznam kontraindikací pro léčivo:

 • rak;
 • alergický na složky, které tvoří léčivo;
 • nízký krevní tlak - akutní nebo chronický;
 • nedostatek vápníku v těle;
 • zhoršené fungování ledvin nebo jater;
 • nedostatek respiračních funkcí;
 • období kojení.

Používání této drogy v prenatálním stavu je zakázáno. Protože se rychle vylučuje, měla by být léčba přerušena dvě hodiny před očekávaným narozením. Výjimkou je situace, kdy existuje ohrožení života ženy. Nedoporučuje se přerušit podávání magnézie v prvním trimestru.

Vlastnosti léčby a dávkování

Způsob léčby závisí na tom, jaký patologický stav se matka vyvinula, jakož i na stavu ženy a plodu. Je přípustné užívat lék intravenózně, intramuskulárně, jako základ pro fyzioterapii a perorálně.

Jak dát kapátko

Nejčastěji se síran hořečnatý používá intravenózně ve druhém a třetím trimestru k zastavení zvýšeného tónu dělohy. V posledních měsících těhotenství nejsou předepsány dlouhodobé odkapávání magnézie, aby se vyloučilo respirační selhání plodu, které se může vyvinout v důsledku nadbytku hořčíku. V počátečních stádiích je nežádoucí používat tento lék, protože je možné odloučení placenty.

Zavedením řešení pomocí kapátka se dosáhne rychlého a trvalého účinku. Jakmile látka vstoupí do krevního řečiště, začne působit téměř okamžitě. V důsledku toho se krevní tlak snižuje a křeče zmizí.

Kapátko je umístěno pouze v nemocnici a pod dohledem lékaře. Během zákroku je zakázáno vstávat z postele nebo provádět náhlé pohyby, protože v tomto případě jehla může opustit žílu a veškerá účinná látka se dostane pod kůži..

Dávkovací režim

Před zavedením roztoku se zahřeje. Poté se do žíly injikuje po dobu 10-15 minut síran hořečnatý. Do 60 sekund by mělo do krevního oběhu vstoupit asi 1 ml účinné látky. Dávkovací režim je stanoven ošetřujícím lékařem na základě posouzení stavu ženy. Typicky se používá 25% roztok s jedinou dávkou 20 ml. Koncentraci účinné látky a dávku lze upravit. Jsou počítány na základě výsledků komplexního vyšetření pacienta a objektivního posouzení jejího stavu.

Počet injekcí závisí na komplikaci. Například, pokud má žena počáteční stupeň poškození ledvin, kapátko se umisťuje dvakrát denně, přičemž průměrný stupeň procesu je čtyřikrát.

Proces zavedení magnézie je poměrně zdlouhavý. Děje se tak, aby se zabránilo prudkému poklesu krevního tlaku. Pokud je po zákroku u těhotné ženy zaznamenán významný pokles tlaku, je průběh přerušen. Pouze zkušená sestra by měla dávat kapátka, aby vyloučila rozvoj lokálního zánětu nebo nekrózy měkkých tkání.

Délka kurzu: kolik dní kape magnézie během těhotenství

Trvání kurzu je určeno lékařem nemocnice. Maximální počet dnů podávání magnézie je 7. V některých případech však může zdravotník skončit pokles o něco dříve. Během terapeutického cyklu by těhotná žena měla být pod dohledem ošetřujícího lékaře. Kontroluje také příjem vitamínů a kyseliny listové..

Je Magnesia bezpečná

Výhody a poškození síranu hořečnatého byly prokázány mnoha studiemi. Negativní účinky léku mohou být spojeny s alergickou reakcí ženy na její složky a také s mnoha dalšími důvody. Pokud během nastavení kapátka došlo k nepříjemným pocitům, zejména svědění a pálení v místě vpichu, měli byste okamžitě kontaktovat zdravotnický personál. Protože se vedlejší účinky vyvíjejí dostatečně rychle, měli byste být při užívání léku velmi opatrní.

Účinky na plod a průběh porodu

Pokud nebudete postupovat podle dávkovacího režimu léku, začne to fungovat jako lék. Jinými slovy, plod bude utlačován dýchacím centrem, které ovlivní mozek. Stejný stav může způsobit rychlé podání léku. Proto je léčivo podáváno velmi pomalu a přísně v dávce vypočítané lékařem.

Trvání kurzu je relativně krátké, protože jeho užívání déle než 10 dní může u dítěte vyvolat kosterní abnormality. Užívání drogy po dobu kratší než 7 dní je prakticky bezpečné nejen pro plod, ale také pro matku.

Pokud jde o porod, jak je uvedeno výše, je droga zastavena 2 hodiny před očekávaným datem, aby nedošlo k oslabení práce.

Vedlejší účinek a předávkování

Vedlejší účinky jsou relativně vzácné. Z těch, které byly zaznamenány u žen, zaznamenáváme následující:

 • porušení srdeční činnosti;
 • bolesti hlavy, závratě, návaly horka;
 • letargie, ospalost;
 • úzkost;
 • slabost;
 • pocení
 • kožní vyrážky;
 • necitlivost končetin;
 • porušení řečové aktivity;
 • snížení krevního tlaku.

Předávkování je nebezpečné, protože může dojít ke ztrátě vědomí a asystoly, zejména v případech, kdy má žena kardiovaskulární onemocnění. Při předávkování byly zaznamenány porušení práce dýchacího centra mozku pacienta a při dlouhodobém průběhu léčby u dítěte.

Interakce s jinými drogami

Pokud žena používá jiné léky, měla by na to upozornit ošetřujícího lékaře, protože síran hořečnatý speciálním způsobem interaguje s jinými léky:

 • tetracykliny - snižují účinnost;
 • svalové relaxanty - účinek je výraznější;
 • srdeční glykosidy - magnézie oslabují jejich účinek;
 • nifedipin - žena bude pociťovat zvýšenou svalovou slabost.

Je zakázáno používat síran hořečnatý společně s novokainem, salicyláty, hydrokortisonem a fosfáty. Dietní doplňky a přípravky obsahující vápník jsou také zakázány..

Analogy drogy

V dnešní době s děložním tonem, křečemi a dalšími patologickými stavy neexistují žádné analogy pro magnesii. Lék mohou být vyráběny různými společnostmi pod různými obchodními názvy, avšak pro zmírnění zvažovaných podmínek neexistují kromě síranu hořečnatého účinné a dostupné léčivé látky.

Síran hořečnatý je droga, která se úspěšně používá v gynekologických a porodnických praktikách. Často se používá k udržení těhotenství v pozdějších stádiích. Je třeba poznamenat, že před 2. trimestrem je účinná látka nevhodná, pokud není ohrožena život matky a plodu. Magnesia se nejčastěji podává intravenózně, protože působí rychleji. Lék by měl být podáván pouze v nemocnici a pod dohledem lékaře.

Články O Neplodnosti