Hlavní Výživa

11 nejlepších figurín

* Recenze toho nejlepšího podle redakční rady expertology.ru. O kritériích výběru. Tento materiál je subjektivní, nikoli reklama a neslouží jako vodítko k nákupu. Před nákupem se musíte poradit s odborníkem.

Vrozený sací reflex u dětí slábne až ve věku 1,5–2 let, až do této doby aktivně cucal matčina prsa, láhev, prsty a všechno, co se dostane do ruky. Figurína je vhodná pro bezpečné uspokojení potřeby sání - je užitečná doma, na silnici, na veřejném místě, tento malý objekt může dítě uklidnit a poskytnout pocit bezpečí, ale pouze pokud dítě potěší dudlík potěšením.

Odrůdy

Sací část figuríny má 3 odrůdy:

 1. Klasický ve formě kapky. Je výhodné, když jej můžete dát na obě strany a kroucení figuríny v ústech směrem ven a hmatem nebude patrné - ochranný disk je obvykle kulatý. Nevýhodou klasického poklesu je riziko malocluze v důsledku nedostatečné potřeby svalového napětí během sání.
 2. Anatomická figurína protáhlá plochým nebo zkoseným hrotem. Když je jazyk umístěn v ústech, jazyk zaujímá svou přirozenou polohu, takže nic nebrání dítěti, sání pohyby aktivují potřebné skupiny maxilofaciálních svalů.
 3. Ortodontici uznávají zubaři a pediatři jako „nejprávnější“. Je podobný anatomickému, ale má ergonomičtější tvar, při sání se aktivují všechny klíčové svaly úst a čelisti, vytvoří se správný skus. Tvar figuríny může být plochý, zkosený nebo objemný „třešeň“, typ je vybrán s ohledem na velikost úst dítěte a patra.

Kromě formy rozdílu jsou bradavky vyráběny také z materiálu výroby:

 1. Latex se používá k výrobě již deset let, je měkký, je vhodný pro oslabené a předčasně narozené děti - nejvíce se podobá hmatovým vlastnostem na kůži a matčině prsy. Ve vzácných případech existuje riziko alergie v důsledku přítomnosti bílkovin v kaučuku, životnost dudlíků z latexu je omezena na jeden měsíc kvůli strukturálním změnám v materiálu, který je ve styku se slinami.
 2. Silikon je absolutně bezpečný, nezpůsobuje alergie, dudlíky mohou být ošetřeny vroucí vodou. Jeho odlišnost od gumy je pevnější struktura, proto je obtížnější sát figurínu, dítě bude potřebovat více úsilí. Při řezání zubů je lepší silikon odmítnout - jen kousnout, vyměnit figurínu nejméně každých 5-6 týdnů.

Volba figuríny pro kojence se neomezuje pouze na racionalitu rodičů, je to hlavně proces výčtu různých modelů: u některých nebude žádný zájem, u jiných bude provedena rána. Odborníci portálu EXPERTOLOGY se dozvěděli, jaké produkty děti preferují, a udělali hodnocení 11 nejlepších dudlíků. Názor rodičů, zubařů, pediatrů se nevšímal.

Hodnocení nejlepších dandies pro novorozence

JmenovánímístoNázev produktucena
Nejlepší klasické dudlíky1Philips Avent Classic SCF195 / 03 0-6 měsíců.550 ₽
2Dr.Brown's Dummy od 0 do 6 měsíců232 ₽
3Philips Avent Night SCF176 / 22, 6–18 měsíců.590 ₽
Nejlepší anatomické figuríny od 0 do 6 měsíců1Chicco Physio Comfort silikon "Squirrel" od 0 do 6 měsíců275 ₽
2Philips Avent FreeFlow SCF172 / 13, 0-6 měsíců.316 ₽
3Dr.Brown je od 0 do 6 měsíců299 ₽
4Philips Avent Mini SCF151 / 00 pro kojence, 0–2 měsíce.320 ₽
Nejlepší ortodontické dudlíky1Philips Avent FreeFlow SCF172 / 15316 ₽
2Canpol Babies Machines 6 až 18₽ 228
3Philips Avent Ultra Soft 6 až 18 měsíců535 ₽
4Dr.Brownova PreVent Dummy od 0 do 6 měsíců500 ₽

Nejlepší klasické dudlíky

Není divu, že většina dětí jako klasické dudlíky - jsou měkké, stejné na všech stranách, můžete je vložit do úst tak, jak chcete. Navíc, jejich cena je nejdostupnější, takže periodický nákup je pro potřebu výměny není tak nerentabilní.

Philips Avent Classic SCF195 / 03 0-6 měsíců.

Značka Philips Avent se pevně etablovala na trhu s výrobky pro kojence, takže na její výrobky se zaměřuje především mnoho rodičů. Nejprodávanější je figurína Philips Avent Classic SCF195 / 03 pro děti od narození do šesti měsíců - líbí se jim dětem, respektive jejich rodičům. Silikonová bradavka, zatímco měkká - výrobci se podařilo tento hypoalergenní materiál změkčit bez ztráty kvality. Tvar je pohodlný, přičemž aktivuje všechny hlavní svaly obličeje a uspokojí sání.

Philips Avent Classic SCF195 / 03 se prodává v sadě dvou kusů s různými obrázky na držáku a držadlech z jasného prstenu. Každý produkt má ochranné zaklapovací víčko pro pohodlné skladování a přepravu produktu.

Sada dvou figurín Philips Avent Classic SCF195 / 03 pro děti od 0 do 6 měsíců stojí asi 400 rublů.

Výhody

 • Klidný, ale zářivý design;
 • Snap cap;
 • 2 dudlíky v sadě;
 • Efektivní přirozený tvar měkkého silikonového přísavky;

nevýhody

 • Nezjištěno.

Dr.Brown's Dummy od 0 do 6 měsíců

Na druhém místě je klasická figurína o něco méně známé značky Dr.Brown PreVent pro kojence od narození do šesti měsíců. Jeho jedinečnost ve zvláštním hruškovém tvaru s relativně úzkou špičkou a rozšířenou základnou je jako vsuvka do láhve. To přispívá k rozvoji ústních svalů a získávání stravovacích dovedností..

Na figuríně je ochranná deska vybavena ventilačními otvory, takže při dlouhodobém sání kůže v blízkosti rtů se nepotí a netře se. Neexistuje žádný tradiční prsten pro odstranění, je nahrazen pevným konzolovým držákem s otvorem, můžete vložit šňůru nebo kolíček na prádlo do oblečení.

Dr.Brown je od 0 do 6 měsíců, jeden v sadě, můžete si jej koupit od 300 rublů.

Výhody

 • Měkké silikonové bradavky;
 • Pohodlný držák konzoly;
 • Větrací kanály na ochranné desce;
 • Kompaktní velikost;

nevýhody

 • Chybí.

Philips Avent Night SCF176 / 22, 6–18 měsíců.

Další figurína ze série Philips Avent Night SCF176 / 22 je vhodná pro kojence od 6 do 18 měsíců. Jeho charakteristickým rysem je světelný kroužek, díky němuž lze produkt snadno najít v noci. Někteří uživatelé však zaznamenávají slabou schopnost akumulovat sluneční energii, což je důvod, proč figurína obsadila třetí místo, protože plně nesplnila očekávání uživatelů..

Vsuvka je vyrobena v klasické podobě, která opakuje obrysy patra, je vhodné ji sát a hypoalergenní a zcela bez chuti silikon nezatěžuje děti. Zahrnuje 2 figuríny s ochrannými uzávěry. Můžete si koupit pár Philips Avent Night SCF176 / 22 od 470 rublů.

Výhody

 • Dvojice figurín s čepičkami v sadě;
 • Široký věkový rozsah použití;
 • Pohodlný tvar bradavky;
 • Světelný kroužek pro noční vyhledávání;

nevýhody

 • Prsten ne vždy hromadí správné množství světla;
 • Vysoká cena.

Nejlepší anatomické figuríny od 0 do 6 měsíců

Anatomické dudlíky jsou podobné těm klasickým, ale jejich nos je zkosený pro pohodlnější sání. Kojenci si na takové zvyknutí zvyknou rychleji, ale je nutné sledovat správné uchopení úst - děti ne vždy vkládají bradavku správně, a proto se vznáší.

Chicco Physio Comfort silikon "Squirrel" od 0 do 6 měsíců

Anatomický dudlík Chicco Physio Comfort vyrobený v Itálii společně s pediatry a ortodontisty. Malá sací část je ideální pro novorozence a šestiměsíční děti, přispívá ke správné tvorbě skusu a málokdy způsobuje nepřátelství kojenců. Materiál pro výrobu bradavek je velmi měkký silikon, který se snadno saje, ale je také snadné ho nahlodat, takže během křídel byste se měli figuríny zbavit nebo ji nahradit latexem.

Noha bradavek je tenká, takže je vhodné, aby dítě zavřelo ústa. Současně je základna z plastu široká a obraz motýlích chlupů zvenčí a větracích otvorů na křídlech desky, aby se zabránilo tření kůže a navlhčení slinami. Držák krku nezraní dítě: když je figurína v ústech ležícího dítěte, leží kolem základny a nezavěsí.

Kupte si silikon Chicco Physio Comfort Squirrel pro děti od 0 do 6 měsíců. možné od 270 rublů.

Výhody

 • Měkká silikonová bradavka, pohodlná pro novorozence;
 • Děti zřídka odmítají dudlíky Chicco Physio Comfort;
 • Atraktivní design pro děti;
 • Ergonomický držák prstenu;
 • Větrací otvory v desce;
 • Široká základna s úzkou nohou bradavky;

nevýhody

 • Chybí ochranná víčka.

Philips Avent FreeFlow SCF172 / 13, 0-6 měsíců.

Druhé místo zaujímá figurína ze série Philips Avent FreeFlow „Birds“. Anatomický tvar bradavky je vyroben z měkkého silikonu, který uspokojuje potřebu sání a přispívá k harmonickému rozvoji skupiny maxilofaciálních svalů. Zadní strana je vybavena ventilačními otvory, které chrání pokožku před zarudnutím a podrážděním v důsledku nahromadění slin. Vnější část omezovače je zdobena obrázkem ptáků na větvičkách. Souprava je dodávána s bezpečnostní pojistkou.

Barva produktu je modro-růžová, tj. Vhodná pro dívky a chlapce. Jediná věc, která mate mladé rodiče, je vysoká cena Philips Avent FreeFlow SCF172 / 13 z 360 rublů, zatímco v sadě je pouze jedna figurína. Tato skutečnost neumožňovala bradavce přiřadit vyšší pozici..

Výhody

 • Anatomický tvar bradavek je vyroben z měkkého silikonu;
 • Neutrální design, navzdory deklarovanému označení pro dívky;
 • Pohodlný držák prstenů;
 • Uzávěr na těsné západce;

nevýhody

 • Vysoká cena.

Dr.Brown je od 0 do 6 měsíců

Potřeba pravidelné výměny figurín zohledňuje výrobce Dr. Brown, proto nabízí figuríny s anatomickými bradavkami ve dvojčatách s různými vzory: mořské téma, rostliny, zvířata, vše na modrém, modrém nebo bílém pozadí, v sestavě nejsou žádné jiné barvy.

Znakem dudlíků pro kojence od narození do šesti měsíců je vsuvka s ventilačním kanálem, který snižuje tlak na patro při zvýšeném sání. Jeho hruškovitá forma je zploštělá na špičce a při tlaku z jazyka se rozbíhá na strany, čímž vytváří účinek sání prsu, což přispívá k správnému vývoji maxilofaciálního aparátu z plenky.

Další výhodou bradavky je přítomnost čepice s pevným zaklapávacím zámkem, ale z nějakého důvodu pouze jedna ze dvou dudlíků.

Můžete si koupit pár bradavek Dr. Brown pro děti od 0 do 6 měsíců modré v průměru od 420 rublů.

Výhody

 • Včetně dvou dudlíků;
 • Měkká bradavka s ventilační trubicí;
 • Dostupná cena za jednotku;
 • Existuje čepice (její přítomnost je plus);

nevýhody

 • Jedno víčko v sadě - nevhodné, pokud má rodina dvojčata;
 • Fiktivní barvy pouze v modré barvě.

Philips Avent Mini SCF151 / 00 pro kojence, 0–2 měsíce.

Uzavírá hodnocení dudlíků anatomického tvaru Philips Avent Mini SCF151 / 00, které jsou určeny pro nejmenší děti od 0 do 2 měsíců. Podlouhlá bradavka je velmi malá, je ideální pro novorozence plnohodnotné a předčasně narozené děti, včetně těch, které jsou kojeny - měkký silikon bez zápachu komplikuje sání.

Figurína je neutrální, ochranná deska, základna a držák jsou vyrobeny z průhledného plastu, jablko je zobrazeno ve středu.

Cena Philips Avent Mini SCF151 / 00 pro nejmladší ve věku 0-2 měsíců. asi 280 rublů.

Výhody

 • Malá hruškovitá zploštělá bradavka vyrobená ze silikonu;
 • K dispozici je ochranná čepice;
 • Neutrální design;

nevýhody

 • Figurína stačí na krátkou dobu;
 • Jeden v ceně.

Nejlepší ortodontické dudlíky

Figuríny ortodontického typu mají tenkou nohu, zploštělou bradavku se zkosenou hranou, konvexní na jedné straně. Jinými slovy, forma je plně přizpůsobena anatomickému tvaru úst, jejím účelem je správná tvorba kousnutí a dokonce i jeho korekce v rané fázi, pokud zubaři zjistili problém v dětství. Při sání se posilují také svaly v ústech a rtech, čímž se dítě připravuje na nezávislé jídlo.

Philips Avent FreeFlow SCF172 / 15

První ortodontická figurína Philips Avent FreeFlow pro kojence od 6 měsíců s bradavkou v ideálním komplexním tvaru, popsaná výše, napodobující mateřské prsa. Kromě toho je omezovač relativně malý, ale spolehlivý, ukazuje na přední straně květiny nebo zvířata, v závislosti na sérii produktů. Použitý silikon je měkký, nedává při sání dětem nepříjemné nebo nepřirozené pocity.

Omezující deska dudlíku je modrá, má 6 větracích otvorů - je nutné udržovat suchou pokožku kolem rtů, protože při aktivním sání vzniká velké množství slin. Pro hygienické skladování a přepravu je figurína opatřena víčkem.

Cena Philips Avent FreeFlow SCF172 / 15 je vysoká - od 350 rublů.

Výhody

 • Vsuvka má správný anatomický tvar;
 • Klidný a atraktivní design figuríny;
 • Větrací otvory v desce;
 • Textura silikonu se blíží skutečné kůži;

nevýhody

 • Vysoká cena.

Canpol Babies Machines 6 až 18

Druhá figurína v žebříčku pro děti od 6 měsíců do roku a půl Canpol Babies Machines je od 6 do 18 let. Je to nejen pravidelná ortodontická forma bradavky, ale také silikon se zvýšenou hustotou, který odolává zubům, sterilizaci a poskytuje dostatečný svalový trénink, zejména při opravě polohy. spodní čelist.

Charakteristickým rysem figuríny Canpol Babies je nápadný design omezující desky, v řadě strojů je to malované stavební zařízení zabudované do pozemku. K provzdušnění pokožky během sání jsou v náustku vytvořeny otvory. Jeho nevýhodou je pouze jedna figurína, která se prodává v blistru, ale bez víčka.

Můžete si koupit stroje Canpol Babies v průměru od 6 do 18 za 220 rublů.

Výhody

 • Světlý design;
 • Silikon střední hustoty;
 • Pohodlné, zatímco správný tvar bradavek;

nevýhody

 • Neexistuje žádná čepice;
 • Kroužek držáku není upevněn.

Philips Avent Ultra Soft 6 až 18 měsíců

Série dudlíků Philips Avent Ultra Soft s anatomickým dudlíkem pro kojence od 6 měsíců do roku a půl je třetí v pořadí. Výrobky se vyznačují měkkým náustkem ze speciálního plastu - má větrací otvory a tvar desky sleduje obrysy ohybu obličeje (technologie FlexiFit).

Měkká silikonová bradavka usnadňuje sání a je co nejpřirozenější, vytváří správný skus a vyvíjí obličejové svaly. Jeho měkkost Ultra Soft podporuje přijetí figuríny u většiny dětí 96%, podle výzkumu provedeného v USA. Je vhodné ukládat a sterilizovat dudlík v pouzdře a vaření je volitelné - můžete použít mikrovlnnou troubu, vložit pouzdro do ní, naplnit vodou figuríny a zahřát na několik minut.

V sadě jsou 2 dudlíky Philips Avent Ultra Soft, můžete si vybrat design pro chlapce a dívky - v řadě jsou modré, růžové a fialové produkty. Můžete si koupit sadu od 520 rublů.

Která figurína je lepší zvolit pro novorozence: silikon nebo latex

Základní pravidla výběru

Před rozhodnutím o materiálu je třeba vzít v úvahu další faktory:

 1. Dětský věk.
 2. Velikost figuríny.
 3. Tvar náústku.

Dítě velikosti A je vhodné pro dítě 0-6 měsíců, dítě 6-18 měsíců - velikost B, starší dítě - C.

Spropitné. Pediatrové doporučují kupovat figuríny v přísném souladu s věkem. Příliš velká bradavka vyplní ústa dítěte a malá bradavka přispívá k silnějšímu stlačení dásní. Tyto faktory mohou vést k následnému malocclusion..

Náustek (ráfek) musí mít otvory pro volné dýchání dítěte. Slouží také jako drážky pro odvod slin, jejichž hromadění způsobuje podráždění jemné dětské pokožky.

Latexová figurína

Hlavní výhodou takového produktu je jeho přirozený původ. Latex se získává zpracováním šťávy z gumáren. Materiál má schopnost zadržovat teplo, což je důležité pro novorozence.

Dětskou figurínu je nutné vyzvednout přísně podle věku

Latexová figurína je na dotek drsná. Pro dítě je vhodné držet ho v ústech, vypadává méně často, což dítěti dává delší dobu klidu.

Dětští lékaři souhlasí s tím, že latex má díky své měkkosti menší vliv na nepravidelný růst zubů a tvorbu kousnutí dítěte.

Spolu s pozitivními vlastnostmi mají tyto produkty významné nevýhody:

 • Díky své měkkosti se latexové bradavky rychle deformují. Musí být měněny každé 3-4 týdny. Rovněž netolerují vaření;
 • výrobky mají charakteristickou vůni a chuť, které dítě nemusí mít rádi;
 • existuje možnost alergie na latex;
 • protože materiál je přírodního původu, bakterie se na něm rychle množí. Výrobky Latex vyžadují časté zpracování.

Silikonová figurína

Silikon je syntetický materiál, který je odolnější než latex. Také nemá žádnou barvu, žádný zápach. Materiál je méně deformovaný, takže životnost silikonových výrobků je mnohem delší než latex - až 3 měsíce. Silikonové dudlíky vydrží dokonale varu, proces zpracování je mnohem jednodušší.

Mezi hlavní nevýhody těchto produktů pediatrové považují:

 • křehkost. Dítě může takovou bradavku snadno popraskat, takže se doporučuje pro děti, které ještě nemají zuby;
 • kluzký povrch. Dítě může během spánku snadno ztratit figurínu;
 • studené věci. Tato vlastnost může způsobit nepohodlí..

Spropitné. Při výběru silikonových struků věnujte pozornost složení produktu. Neměla by obsahovat toxické látky a barviva, která během vaření vrou bradavku..

Pro kojící matky je lepší používat latexové dudlíky. Jediným omezením je tendence dítěte k alergiím. Pro kojence, které jsou krmeny směsí, je vhodná silikonová bradavka.

Latexové dudlíky musí být vyměněny každé 3-4 týdny, silikon - 3 měsíce

Názor pediatrů

Jak ukazuje lékařská praxe, použití dudlíku negativně ovlivňuje kojení. Vsuvka se stává náhradou prsu, počet aplikací je snížen a výsledkem je produkce mléka.

Děti na umělém a smíšeném krmení naopak bradavku chrání před možnými problémy s kousnutím. Po vyšetření může lékař poradit matce figurínu, která je ideální pro dítě.

Dr. Komarovsky tvrdí, že úplně opustit figurínu nestojí za to. Uklidňuje novorozence, podporuje rychlý a klidný spánek, zabraňuje škodlivému zvyku sání prstu. Vsuvka také chrání před ochabnutím jazyka během spánku.

Recenze o figuríny z různých materiálů

Maminky se často hádají o tom, která bradavka je lepší. Někteří mají rádi latex, jiní - jsou vyrobeni ze silikonu. Většina recenzí latexových produktů je pozitivní. Maminky na vědomí, že dítě bere takovou figurínu s potěšením, nevyplivuje ji, je měkké, teplé. Příznivci silikonových bradavek zajišťují snadnější péči o ně, jsou trvanlivější, a proto hospodárnější.

Většina souhlasí s tím, že musíte zakoupit dvě odrůdy a vyzkoušet dítě. Který se mu nejvíce líbí, měl by být tento koupen v budoucnu.

Neexistuje jediná odpověď, která bradavka je lepší. Při výběru musí být rodiče vedeni bezpečností produktu, věkem dítěte, jeho preferencemi. Některé děti plochě odmítají latexové výrobky, jiné naopak vyplivují silikon. Sledujte dítě. Kupte si různé bradavky a nabídněte dítě. Sám si vybere ten, který se mu líbí. Musíte jen sledovat čistotu a stav své milované figuríny.

Jak zvolit správný dudlík - figurína pro novorozence

Ještě před narozením dítěte si budoucí rodiče začnou kupovat věno pro dítě, jejich seznam zpravidla nutně obsahuje bradavku - figurínu. Kterou bradavku je lepší zvolit pro novorozence a kdy bude možné dát? O tomto a mnohem více v tomto článku..

Když můžete dát dudlík - figurína novorozence

Pojďme nejprve přemýšlet o tom, proč je novorozenec obecně dudlíky. Odpověď zní: U novorozenců je sací reflex velmi rozvinutý. Když si vezmou prsa své matky a získají mléko a matčino teplo, uklidní se, sníst a klidně usnou, protože proces získávání mléka z mateřského prsu pro novorozence je docela komplikovaný a časově náročný proces. Jako figurína se rodiče a lékaři obvykle snaží dítě uklidnit, proces sání má právě takový dopad na novorozence.

Již v nemocnici můžete vidět dudlík v ústech novorozence. Je to správně? Ve většině případů je to samozřejmě chyba. Po narození dítěte se učí žít, jíst, sát. A proces sání matčiny prsy, správné sevření a proces sání dudlíku je úplně jiná věc. To znamená, že dáte-li dítěti v prvních dnech života dudlík, komplikujete vytvoření řádného kojení. Kojení odborníci doporučují nedávat dudlíky novorozencům v prvních 2 týdnech života. Do této doby již děti zpravidla získávají potřebné dovednosti a znalosti..

Rodiče se zpravidla snaží dát dudlíku dudlík, když dítě pláče nebo se snaží spát. Doporučujeme přečíst si článek „Jak uklidnit novorozence“, existuje mnoho způsobů, jak rozptýlit a uklidnit dítě, protože bradavka v těchto případech nemůže vždy pomoci.

Kromě toho je třeba připomenout, že mnozí odborníci se domnívají, že dlouhodobé sání bradavek může vést k maloklúzi, takže byste neměli zvykat dítě sát bradavky při každé příležitosti, uklidnit se, usnout, „poškrábat“ gumu oteklou zuby a podobně. Někdy se tomuto úkolu může věnovat pozornost dítěti, péči, hladění a další rodičovské vybavení. Rovněž nedejte dítěti dudlík, abyste „poškrábali“ oteklé dásně - pro tyto účely je lepší koupit speciální hračky - kousání.

Dudlík se obvykle doporučuje pro novorozence v případech, kdy:

 • Tvrdě usne a je často zlobivý;
 • Dítě se velmi obává přítomnosti plynů v žaludku, sání bradavek - k jejich výtoku přispívají dudlíky;
 • Často drží v ústech pera;
 • Často saje matčina prsa, je obtížné se s ní rozloučit.

Jaký dudlík si vybrat pro novorozence

Pokud jdete do lékárny nebo dětského obchodu, budete překvapeni rozmanitostí dětských bradavek: tvarů, materiálů, velikostí - všechno je jiné. Takže který dudlík si vybrat?

Materiál pro dudlíky

Tam jsou dva materiály od kterého dudlík sám je obvykle vyroben z dudlíka. Je to latex a silikon.

Latex, také známý jako guma, je přírodní materiál. Vypadá to pevná žlutá. Obvykle se takové bradavky doporučují pro slabá nebo předčasně narozená děti, protože latex v ústech se zahřívá a je velmi podobný hrudníku mé matky. Hlavní nevýhodou latexových bradavek je, že latex obsahuje proteinové molekuly, a to je plné alergií. Je také snazší lepit na latexové nečistoty, je obtížnější je prát. Nekupujte latexové bradavky od neznámých výrobců za nízkou cenu, protože nekvalitní latex může obsahovat různé karcinogeny. Lze také poznamenat, že latexové bradavky mají relativně krátkou životnost, dokonce se bojí přímého slunečního světla. Vzhledem k tomu, že latexové bradavky jsou velmi měkké, na povrchu se rychle vytvoří mikroskopické trhliny. Abychom pochopili, že latexová bradavka se stává nepoužitelnou, věnujte pozornost barvě latexu: ze žluté se bradavky změní na nahnědlou. „Příznakem“ zhoršení kvality bradavek je také to, že při sání se začnou bradavky slepit. Pokud si všimnete těchto změn, mělo by být používání této bradavky přerušeno. Obvykle se latexové šťávy mění každých 4-6 týdnů.

Silikon je syntetický materiál, vypadá průhledně. Hlavní výhodou silikonových bradavek je absence alergií na silikon u dětí. Na rozdíl od výše uvedené gumy si silikon dobře udržuje svůj tvar, dlouhodobě si udržuje svou pružnost, neabsorbuje pachy a snadno se udržuje. Z tohoto důvodu jsou pro novorozence s rozvinutým sacím reflexem vhodnější silikonové bradavky. Silikonové bradavky lze často dezinfikovat, ale postupem času se ztuhnou a dokonce se začnou rozpadat. Proto se nedoporučuje dávat silikonové bradavky dětem, jejichž zuby již propukly, dítě může kousnout kousek a dokonce dusit..

Kromě materiálu se bradavky - dudlíky pro novorozence liší tvarem. Přicházejí v obvyklé anatomické nebo ortodontické formě..

Obyčejná bradavka - dětská figurína

Obyčejná bradavka - dudlík pro novorozence (1) připomínající staré klasické bradavky. Mají zaoblenou papilu. Právě tyto bradavky při sání nejvíce připomínají matčina prsa, zejména pokud je tato bradavka vyrobena z latexu.

Anatomická bradavka - dětská figurína

Anatomická bradavka - dětská figurína (2) je bradavka, která má mírně zploštělou nebo podlouhlou bradavku. Takové bradavky distribuují tlak a oblohu. Existuje mnoho různých anatomických bradavek, například existují speciální anatomické bradavky - figuríny pro velké nebo naopak lehké děti.

Ortopedická bradavka - dětská figurína

V ortopedické bradavce - dudlík pro novorozence (3), má bradavka tvar ve tvaru kapky, díky čemuž zaujímá minimální místo v ústní dutině. To vám umožní snížit nebo dokonce eliminovat riziko deformace zubů a patra. Takové bradavky také přispívají ke správné tvorbě kousnutí a jsou nejvhodnější pro kojené dítě, protože zachycení takové bradavky je podobné zachycení matčina prsu. Díky malému vybrání na straně jazyka je taková bradavka výhodnější pro držení v ústech. Některé modely mají speciální odvzdušňovací ventil, který snižuje tlak na patro..

Ochranný disk pro bradavku - dětská figurína

Aby dítě spolklo bradavku bradavky, je připevněno k speciálnímu ochrannému disku, který je dostatečně široký. Při výběru bradavky byste měli věnovat pozornost tomu, aby tento disk nebyl příliš těžký a aby otvory nebo pupínky byly nutně na jeho povrchu, aby plast příliš přilnul k pokožce. Jinak se sliny mohou hromadit pod diskem, což může způsobit podráždění brady. Je také důležité, aby ochranný disk nespočíval v mnoha částech, které z něj mohou spadnout nebo se z něj odtrhnout. Lepší, pokud je monolitické.

Jak používat dudlík - dětskou figurínu pro novorozence

Pravidla pro použití bradavky

 • Je nepřijatelné procházet bradavky dědictvím;
 • Pokud je bradavka poškrábaná, opotřebovaná, má otvory - nemůžete ji použít;
 • Pod podmínkou pravidelné sterilizace by měla být bradavka vyměňována každých 6-8 týdnů;
 • Pravidelně perte bradavku v teplé vodě mýdlem, sterilizujte ve speciálním sterilizátoru nebo vařte 2-3 minuty;
 • Pravidelně kontrolujte praskliny bradavky;
 • Nenechávejte dudlík na přímém slunci nebo blízko baterie;
 • Nemůžete lízat bradavku dítěte a dát ji dítěti;
 • Je vhodné použít speciální upevňovací prvky pro bradavky na řetízcích, které připevníte k oblečení dítěte;
 • Chcete-li uložit bradavky, je nejlepší koupit speciální kontejner, je vhodné používat doma i na ulici.

A na závěr chci říci, že všechny excesy na bradavkách, jako jsou tisky, šperky a dokonce i kamínky, jsou relevantní pouze pro rodiče. Pro malé děti to rozhodně není důležité. Děti velmi často odmítají drahé dovážené bradavky, skutečná umělecká díla, ve prospěch zcela obyčejných. A nenutí je. Dítě vám dá vědět, jakou bradavku má rád. Jaké figuríny bude mít konkrétní dítě rádi - bohužel, na tuto otázku neexistuje odpověď. Některá batolata si ráda vezme bradavky, zatímco jiná jsou v této záležitosti vybíravější.

Dětská figurína - jak si vybrat

V očekávání dítěte rodiče dělají seznam potřebných nákupů a nezapomínají do něj přinést tak maličkosti jako figuríny pro novorozence. Někteří dětští lékaři nedoporučují nechat se unést s takovým vybavením a považovat to za záchranáře pro líné matky. Nebude tedy chybné dotýkat se otázky, zda je nutná umělá bradavka.

Požadovaný atribut na farmě

Z jakého věku dát figurínu

Pokud vezmeme v úvahu označení na obalech, můžete si všimnout značky „0+“, což znamená, že tento produkt je určen dětem od prvních dnů života. K dispozici jsou i další modely: pro starší děti (do 1,5 roku).

Je přirozené, že právě narozené dítě dostane figurínu a okamžitě „ví“, co s tím dělat. Sací reflex u kojenců se vyvíjí od narození a převládají první měsíce.

Jakmile se objeví malé zuby, začnou se rozvíjet funkce žvýkání, potom dítě stále neodmítá bradavku. Přestože v tomto případě existuje riziko, že dítě může náhodně kousnout část dudlíku a spolknout ji.

Maminky jen zřídka přemýšlejí o tom, zda se dudlík může dát novorozenému, protože jeho použití je běžné. Ne každý z nich ví, proč je tento atribut skutečně potřebný..

Kdy potřebujete figurínu

Některé ženy dávají dítěti dudlík ihned po krmení v naději, že dítě tak rychle usne. Ostatní - používejte produkt jako „uklidňující“, když ten malý pláče. Hlavním účelem figuríny, jak říká Dr. Komarovsky, je varovat dítě před zvykem cucat prsty.

Nejzávažnější reflex se projevuje v prvních 3 měsících, kdy dítě neustále provádí sání. V této fázi se rukama stále nedotýká úst. Proto by měla být použita figurína od okamžiku, kdy si matka všimla, že ten malý začal cucat jeho prsty.

Další světově uznávaný pediatr, Benjamin Spock, se domnívá, že pokud drobky nebudou mít příležitost získat dostatek sání po dobu prvních 3 měsíců, pak se nenaplněná potřeba hromadí a bude stačit jedna bradavka.

Poznámka! Pokud je dítěti dána figurína od prvních týdnů, poté, co včas vyhoví sání instinktu, dítě jej rychle opustí. Nebude mít velkou touhu neustále tahat prsty do úst..

Kromě popsaných okamžiků jsou bradavky pro kojence užitečné i v jiných situacích:

 • Figurína je někdy jediným způsobem, jak uklidnit plačící dítě. Při přepínání energie z křiku na sání se dítě postupně přepne do klidného rytmu a nakonec usne;

"Uklidňující" pro dítě

 • U koliky pomáhá figurína vyrovnat se s gaziki - během sání je upravena pohyblivost střev;
 • Pokud musíte cestovat letadlem, bude zde zařízení užitečné. Polykání slin produkovaných sáním sníží ucpání uší během vzletu a přistání.

Poznámka. Zubní lékaři kategoricky nedoporučují použití figurín, protože věří, že vedou k deformaci tvářecích zubů. Pokud arašíd bude používat prsty místo bradavek, pak je škoda z toho mnohem větší.

Negativní momenty používání figurín

Aby bradavka nezpůsobila deformované zuby, musíte vybrat správný model a také převzít kontrolu nad používáním atributu. Existují i ​​další body, které nejsou ve prospěch figuríny, měli byste jim věnovat pozornost:

 • dítě, které je neustále vystaveno figuríně, se stává líným a nelíbí se mu dobře; negativně ovlivňuje laktaci;
 • matka dává z jakéhokoli důvodu figurínu, čímž oslabuje psycho-emoční kontakt s ním;
 • stálá přítomnost bradavek v ústech nepříznivě ovlivňuje duševní vývoj arašídů (trpí myšlení a řečové schopnosti).

Když si dítě zvykne na spaní s bradavkou, jeho ztráta způsobí, že život rodičů bude neklidný.

Vyplatí se to učit

Vsuvky pro kojence jsou volitelnou součástí. Nestojí-li žádný opodstatněný důvod, nestojí za to okamžitě zavádět drobky do tohoto atributu. Mnoho arašídů klidně obejde bez figuríny, protože matka jim věnuje maximální pozornost.

Ale úplně opustit tento produkt nestojí za to. V životě existují různé situace, ve kterých se figurína hodí. Hlavní věcí není proměnit atribut v „všelék“ pro všechny problémy.

Která figurína je lepší

Navzdory sporům o a proti použití bradavky, výrobci nadále vyrábějí dětské doplňky. Liší se konstrukčním vzhledem, rozměry, tvary, materiálem. Když vidí rodiče takovou rozmanitost, ztratí se při rozhodování, které bradavky jsou nejlepší pro novorozence.

Kritéria výběru

Poté, co přišli do dětského oddělení v supermarketu nebo lékárně za účelem nákupu figuríny pro vaše dítě, začnou někteří rodiče zvažovat světlé stylové modely. Zároveň zapomínají věnovat pozornost dalším vlastnostem produktu..

Vsuvka nezbytná pro novorozence, kterou bude dítě pravidelně brát v ústech, by měla nejen uspokojit sací reflex a zlepšit pohyblivost střeva, ale měla by také pomoci při tvorbě skusu, což přispívá ke správnému rozvoji svalů obličeje a chrupu..

Geometrické parametry

FormulářFunkce
KoloKlasika není horší než jeho pozice, jako ta, která je nejblíže matce bradavky matky. Absolutní symetrie umožňuje pohodlné umístění figuríny v ústní dutině. Je pravda, že existuje názor, že neustálé sání takového modelu bude mít nepříznivý vliv na tvorbu kousnutí.
AnatomickýTento model, stejně jako ten kulatý, se rozšiřuje ze základny na konec. Ale tento produkt, navenek připomínající kapku, je považován za pohodlnější - netlačí svými čelistmi a dásněmi. S takovým dudlíkem nehrozí žádné malocclusion.
OrtodontickýTvar dokonale napodobuje strukturu dásně batole. Srovnaná strana organicky spočívá na jazyku a konvexní strana se spojuje s patrem. Díky tomu dítě při sání nebude spolknout vzduch, což ho zachrání před nepříjemnou kolikou.

Mezi modely jsou různé možnosti:

 • „Cherry“ - doporučeno pro velké děti;
 • „Motýl“ - pokud možno vleže;
 • "Heart" - vytvořeno speciálně pro korekci chrupu.

Při rozhodování, kterou figurínu zvolit pro novorozence, by rodiče neměli vycházet pouze z pozic zdravého rozumu a vlastních preferencí. Dítě by si mělo vybrat bradavku, která mu připadá nejpohodlnější a nejpříjemnější „chuť“. Proto se doporučuje zakoupit několik modelů a nabídnout jim drobky..

Rozměry

Při výběru figuríny pro svého nejmenšího vezměte v úvahu návrat dítěte. Rozsah velikostí nabízený výrobci představuje 3 pozice:

 • od narození do 3 měsíců;
 • od 3 do 6 měsíců;
 • od šesti měsíců do 1,5 roku.

Poznámka! Existují samostatné modely pro předčasně narozené děti a děti narozené s nízkou hmotností (do roku 1750). Lze je odlišit lehkostí, malou velikostí a flexibilitou bradavky.

Dudlík pro předčasně narozené děti

Pokud nejsou rozměry figuríny vybrány správně, způsobí dítě nepohodlí:

 • malé příslušenství se „ztratí“ v ústech dítěte, způsobuje podráždění a negativně ovlivňuje skus;
 • bradavky s většími rozměry, než se očekávalo, jsou nepříjemné - batole na ně škrtí.

Při volbě velikosti modelu je třeba vzít v úvahu, že kritérium věku je podmíněným ukazatelem. Některé děti se vyvíjejí aktivněji a vypadají větší než jejich vrstevníci, zatímco jiné naopak nedosahují konvenčních standardů. Proto je zde důležitý individuální přístup, který zohledňuje fyziologické vlastnosti dítěte.

Materiál

V minulém století se toto kritérium při nákupu nezohlednilo - všechny výrobky byly pryž (pryž). Moderní trh nabízí alternativní možnosti:

 1. Gumové bradavky pokračují ve výrobě, protože klasici jsou stále žádáni. Figuríny se během sterilizace nedeformují varem, snadno se čistí. Je pravda, že existují produkty nízké kvality, které se rychle rozbijí.

Zajímavý. Pokud malé zuby vybuchly na arašídu, pak gumová figurína ze síly vydrží 3 týdny. Navíc u některých dětí materiál vyvolává rozvoj diatézy.

 1. Latexový materiál je atraktivnější než guma - elastický, pružný, měkký. Dudlíky jsou vhodné jak pro slabé děti, tak pro aktivní sání. Nedoporučuje se používat výrobky po dlouhou dobu - po měsíci jsou deformovány a slepeny vnitřními stěnami.

Spropitné. Toto příslušenství by nemělo být vařeno, pro péči o dudlík budou nutné speciální prostředky, musí být bezpečné pro novorozence. U hypersenzitivních dětí může latex vyvolat alergie..

 1. Nejbezpečnější pro kojence jsou silikonové bradavky. Necítí, nemají specifickou barvu a jsou zcela hypoalergenní. Materiál se dobře zpracovává dezinfekčními prostředky, lze jej prát a vařit. Takové bradavky drží bez deformace déle než ostatní - asi 6 týdnů.

Navzdory výhodám silikonových figurín, které mají nevýhodu - v důsledku tuhosti materiálu se u dítěte může vytvořit nesprávný skus. Proto se takové bradavky nejlépe používají před stádiem ozubení..

Další kritéria

Po prostudování hlavních faktorů, jak zvolit dudlík pro novorozence, se doporučuje věnovat pozornost dalším bodům. Někteří je považují za důležité, pohodlí dítěte závisí na takových podrobnostech:

 • Náustek. Jeho rozměry by měly být úměrné velikosti obličeje. Malá velikost části způsobí, že dítě polkne bradavku v ústech. Proto byste měli zvolit příslušenství se širokým štítem (ale ne více než 5 cm).

Poznámka. Je důležité, aby na částech byla vybrání pod nosem, pak bradavka nebude jemnou pokožku třít. Otvory zajišťují ventilaci, aby se zabránilo podráždění pokožky.

 • Malý prsten. Má funkční význam - s pomocí je bradavka připevněna na řetízku (takže malý neztrácí důležitý doplněk, pokud mu vypadne z úst). Během spánku může prsten interferovat s dítětem (zejména když zapíná bříško).
 • Řetěz. Obvykle je doplněna špendlíkem na prádlo, který vám umožňuje upevnit příslušenství na oblečení dítěte. Tuto položku je vhodné použít na procházce. Někteří rodiče považují řetěz za dekorativní prvek a místo toho používají tkaničky nebo stuhy dostupné v domácnosti.

Falešný řetěz

Některé modely dudlíků jsou doplněny speciálními čepičkami, které chrání produkt před kontaminací, pokud dudlík musí být vložen do kočárku nebo sáčku.

Kterou bradavku je lepší zvolit

Při výběru dětské figuríny pro dítě by se matka měla řídit způsobem krmení dítěte. V tomto případě je hlavním kritériem tvar bradavky.

Na GV

Příslušenství se někdy stává příčinou skutečnosti, že dítě hází prsa dopředu. Nejčastěji se to stane, když je dítěti dáno kulaté klasické provedení, co nejblíže matčině bradavce.

Proto se při rozhodování, který dudlík vybere pro novorozence během kojení, zastaví u ortodontického modelu. Má vlastnost vyhlazování a dává dětskému potěšení v procesu sání. Proto se u dítěte nevyvíjí negativní vnímání ženského prsu.

S IV

Je vhodnější dát dítěti umělé krmení jinou bradavku než se strážnými. V tomto případě se předpokládá, že u dětí, které jedí z lahví, je často pozorováno nedostatečné rozvinutí horní čelisti. Chcete-li, aby dítě při sání aktivně pracovalo, měli byste zvolit anatomickou možnost.

Výrobci dudlíků

Po prozkoumání tvaru výrobků, vlastností materiálu, zvážení všech kladů a záporů se mnoho matek snaží vyzvednout stylovou věc. V tom jim pomůže hodnocení dudlíků vydávané pro novorozence:

 1. Philips AVENT - díky spolehlivosti, kvalitě, hypoalergenitě, světlému designu a rozumné ceně si tato značka trvale udržuje svoji pozici na seznamu oblíbených modelů.
 2. Сhicco - italští výrobci berou v úvahu fyziologii kojenců, a proto vyrábějí pouze vysoce kvalitní zboží.
 3. Produkty Bibi jsou oblíbené již 75 let, což již hodně říká ve jejich prospěch.

Doporučujeme také věnovat pozornost Brownům, Canpolům, holubům a řadě dalších značek známých po celém světě. Úspěch jejich popularity spočívá v použití kvalitních, bezpečných materiálů a špičkových technologií..

Pravidla pro používání dětské figuríny

Nestačí si vybrat dudlík pro dítě, je také nutné jej správně aplikovat podle těchto doporučení:

 • po přivedení figuríny do domu se nejprve umyje mýdlem, poté se několik minut udržuje v kyselém roztoku (voda s octem na polovinu), promyje se, znovu se suší a teprve potom se dítěti podá;
 • bradavka by měla být vždy čistá a skladována ve speciální krabici;

Důležité! Nemůžete lízat figurínu a dát ji dítěti, pokud ji upustil.

 • pokud dítě ve snu ztratilo bradavku a nehledá ji, nevracejte figurínu do úst;
 • je vhodné mít na skladě několik bradavek stejného modelu (v případě zhoršení).

Doporučení. Když má dítě zuby, doporučuje se dítě postupně odstavit z figuríny. Nyní ji nejen saje, ale také žvýká, což činí situaci nebezpečnou pro jeho zdraví.

Vsuvka pro dítě by neměla být povinnou vlastností nepřetržitě. Aby příslušenství mohlo prospět vývoji dítěte, měli byste se před koupí rozhodnout, která figurína je pro novorozence lepší, s ohledem na její fyziologické vlastnosti.

Jak vybrat dětskou figurínu pro novorozence?

Moderní řada dudlíků je poměrně rozsáhlá. Liší se tvarem, velikostí a dalšími vlastnostmi. Jak vybrat správný dudlík pro dítě a co je důležité zvážit při výběru figuríny pro novorozence?

Kritéria výběru

Při výběru vhodné figuríny pro novorozence se musíte zaměřit na následující kritéria:

 • Věk dítěte, stejně jako velikost dítěte.
 • Tvar produktu, který je symetrický, zploštělý, kulatý a odlišný.
 • Základní rozměry figuríny.
 • Bezpečnost produktu. Nemělo by být rozebráno a snadno rozbité..
 • Materiál, ze kterého je figurína vyrobena.
 • Jméno výrobce. Po zakoupení produktu od známé značky si budete jisti kvalitou figuríny.

Materiál

Stejně jako bradavky nosí na lahvi, dudlíky jsou silikon a latex. Existují gumové bradavky, ale nyní se používají méně často a jsou minulostí. Figuríny takového materiálu jsou krátkodobé a mohou způsobit diatézu. Během krčení však může pomoci gumová bradavka.

Pro výrobu latexových figurín se používá přírodní kaučuk, takže výrobky jsou elastické a měkké. Právě tyto bradavky jsou doporučovány pro novorozence, včetně předčasně narozených dětí. Latexové bradavky jsou světle hnědé nebo průhledné. Bohužel se velmi rychle opotřebují, mohou pod vlivem slunečních paprsků ztmavnout a jsou také schopné vyvolat alergie.

Silikonové dudlíky jsou odolnější vůči varu a bezpečnější proti alergiím. Jsou vyrobeny ze syntetického materiálu, takže silikonové výrobky jsou elastické, pružné, bez barvy a zápachu. Tyto bradavky jsou navíc pevnější a mohou ovlivnit růst mléčných zubů, proto se doporučuje používat pouze u dětí, jejichž zuby se dosud neobjevily.

Formulář

Figuríny mají velmi různorodý tvar, takže si musíte vybrat nejvhodnější pro konkrétní dítě. To je věřil, že dítě dává přednost tvaru dudlík, který odpovídá tvaru matice bradavky v ústech.

Zvažte tvar dudlíku.

Kolo

Jedná se o nejtradičnější a nejznámější formu figuríny. Na omezovači je užší a nakonec se jeho papila zaobluje. Máma může dummy dát dítěti na obě strany.

Nevýhodou dlouhodobého užívání je malocclusion..

Anatomický

Její jméno je spojeno se strukturou odpovídajícími ústům dítěte. Taková bradavka má eliptický tvar a má tenký krk, který nezpůsobuje deformaci zubu. Na jedné straně je vyrovnáno, aby se zajistilo správné umístění jazyka.

Výhodou této formy bradavky je podpora správného kousnutí, rovnoměrného tlaku na tkáně úst dítěte, jakož i zabránění požití vzduchu.

Ortodontický

Nyní jsou takové bradavky nejoblíbenější, protože dítě uchopí podobnou bradavku, jako prsa její matky. Mají zkosenou papilu a tvar je na jedné straně vypouklý a na druhé straně mírně zploštělý..

Figuríny tohoto typu mají následující podoby:

 • „Cherry“ (doporučeno pro velké děti, které mají velké nebe);
 • „Motýl“ (taková figurína je dána dítěti ležícímu na břiše);
 • "Srdce" (pomáhá tvořit sousto).

K dispozici je také symetrická verze ortodontické bradavky, ve které jsou obě strany ploché. Taková figurína, jako kulatá, může být dána dítěti po obou stranách.

Velikost

Velikost produktu by měla být zvolena s ohledem na věk dítěte. Obvykle je věk, pro který se zvolená figurína hodí, vyznačen na obalu příslušenství. Všechny bradavky jsou rozděleny do tří kategorií:

 • A (pro drobky po narození do šesti měsíců věku);
 • B (pro děti starší než šest měsíců až 1,5 roku);
 • C (pro děti starší 18 měsíců).

Některé společnosti mají dudlíky pro kojence narozené s nízkou hmotností (méně než 1,75 kg). Výrobce může také rozdělit dudlíky kategorie A na výrobky pro kojence do tří měsíců a pro kojence 3-6 měsíců.

Z čeho se figurína skládá?

Každá figurína má části, jako je bradavka, základna (nazývaná také štít) a také prsten. Je důležité vybrat produkt s vhodnou velikostí štítu pro dítě. Spodní část figuríny by neměla být příliš velká, aby neovlivňovala dýchání nosu dítěte, ale neměla by být příliš malá, aby bránila dítěti v úplném vložení příslušenství do úst..

Pokud je vnitřní povrch základní desky vyražen, pak příslušenství nebude pohodlně sedět na dětské kůži. Základna musí mít otvory, kterými proudí vzduch do pokožky obličeje dítěte. Také v štítu by měl být výřez pro nos dítěte.

Výrobci, jejich výhody a nevýhody

K nákupu novorozence potřebujete pouze kvalitní figurínu, takže je nejlepší vybrat si produkt od známých výrobců zboží pro děti. Například anglická značka Avent vyrábí výrobky pro děti s vysokými bezpečnostními standardy. Bradavky této značky jsou nejen zcela bezpečné pro drobky, ale také velmi pohodlné.

Philips AVENT

Lídrem mezi výrobci silikonových dudlíků je značka Philips AVENT. Společnost nabízí klasické bradavky se 6 otvory pro větrání různých velikostí - od 0 do 3 let. Tyto dudlíky jsou bezpečné, trvanlivé a velmi vhodné pro kojence. Součástí příslušenství je ochranná víčka..

Mezi nedostatky figurín od společnosti Philips AVENT lze jmenovat poměrně velkou cenu a možnost vniknutí vlhkosti do bradavek ventilačními otvory. Kromě toho tvar slzy takových výrobků nebude fungovat pro mnoho dětí..

Canpol děti

Známá společnost z Polska Canpol děti vyrábí kvalitní dudlíky. Výrobky této značky jsou pohodlné a trvanlivé, existují silikonové i latexové.

Mezi výhody figurín této společnosti patří přítomnost vzduchového ventilu, vysoká kvalita, přítomnost víka, různé provedení a nízká cena..

Chicco

Světově proslulý výrobce Chicco je považován za renomovanou značku. Bradavky této společnosti jsou spolehlivé, estetické a co nejbezpečnější. Chicco latexové dudlíky jsou odolné a měkké, se svou silou docela flexibilní. Kromě toho pomáhají správně tvarovat skus..

Americká společnost Nuby je největším výrobcem dětských výrobků. Figuríny této značky jsou nepřekonatelné kvality a velmi atraktivního designu..

Protože jsou zastoupeny originálními pohyblivými modely (sací část v Nuby Dummies je mobilní), dítě s takovou bradavkou nebude líné. S ní se dítě v procesu sání unavuje rychleji a usne. Kromě toho jsou na silikonové bradavce této značky „hrboly“, které pomáhají stimulovat dásně dítěte. Je pravda, že tyto velmi odolné výrobky jsou poměrně drahé..

TIGEX

Figuríny francouzského výrobce TIGEX mají atraktivní design, promyšlené detaily a vysoce kvalitní materiál. Výrobky této značky díky anatomickému tvaru nevypadají z dětských úst. K jejich výrobě se používají materiály šetrné k životnímu prostředí..

Rozsah bradavek od TIGEX je velmi rozsáhlý a cena je přijatelná. Kromě toho značka vyrábí speciální bradavky pro oslabené děti..

Patentované bradavky značky NUC z Německa. Vědecké studie potvrdily, že je pro kojence fyziologický. Výrobky této značky jsou trvanlivé, ale jsou poměrně drahé..

Holub

Novorozenci si také mohou koupit ortodontické bradavky japonské firmy Pigeon. Tyto bradavky se doporučují dětem do 4 měsíců. Jsou vysoce kvalitní a levné, s atraktivním designem..

HEVEA

Jedním z nejlepších výrobců latexových dudlíků je značka HEVEA. Na trhu jsou zastoupeny různými typy a velikostmi. Výrobky této společnosti jsou vyrobeny z přírodního kaučuku, takže všechny bradavky jsou měkké, hygienické a mají příjemnou teplotu. Kromě toho v jejich designu nejsou žádné švy..

Nevýhodou těchto figurín je pouze jedna - vysoká cena.

Pokud rodiče chtějí nějakou originální figurínu, budou mít rádi švýcarskou značku Bibi. Odolné a vysoce kvalitní silikonové bradavky této společnosti mají velmi neobvyklý design s původními nápisy a živými vzory. Balení obsahuje kufřík a stojan.

Nevýhody produktu se nazývají neanatomický tvar (všechny dudlíky jsou zastoupeny tvarem „třešně“), malé větrací otvory a vysoká cena.

Tipy pro výběr

 • Je důležité, aby s růstem dítěte rostla i velikost bradavky. Pokud je dítě větší než jejich vrstevníci, vyzvedněte figurínu následující velikosti. Pokud je dítě menší než ty jeho věku, neměli byste mu dát velkou bradavku, aby se dítě neudusilo.
 • Výhodné jsou bradavky, které jsou vyrobeny z jednoho kusu materiálu. Taková figurína nebude při sání poškozena. Nekupujte produkt, který lze rozebrat.

Informace o tom, jak vybrat figurínu pro dítě, naleznete v programu Dr. Komarovského.

Články O Neplodnosti