Hlavní Bolest

Může těhotná žena jíst citron a pít citronovou šťávu

Pokud se zeptáte porodníka-gynekologa, zda je možné jíst těhotné citrony, bude s největší pravděpodobností překvapen a zeptá se, zda máte nějaké problémy s gastrointestinálním traktem. Existují citrony, s cukrem i bez cukru, s čajem, medem, citronovou šťávou zředěnou vodou - můžete v kterékoli fázi těhotenství, pokud neexistují žádné specifické a zcela objektivní kontraindikace.

Škody a výhody

Citron je „sýpka“ vitamínů:

 • C je kyselina askorbová. Kyselá chuť citronu je velmi oblíbená u těhotných žen. Poskytuje originální ovocnou chuť kyselinu askorbovou. Stává se také nepostradatelnou asistentkou pro ženu ve třetím trimestru těhotenství, v případě ucpaných tepen a potřeby ředění krve.
 • A - je nezbytná pro normalizaci metabolických procesů a ochranné funkce těla. Pozitivní účinek na zrak.
 • E - podílí se na produkci hormonů a syntéze proteinů. Má antioxidační účinek v těle..
 • P - chrání oxidační procesy, chrání před destrukcí vitamínu C.
 • Vitaminy B - zajišťují tvorbu červených těl v krvi, mají příznivý vliv na nervový systém a činnost mozku, zpracovávají potravu na energii.

Stopové prvky obsažené v citronu:

 • draslík;
 • fosfor;
 • zinek;
 • mangan;
 • měď;
 • vápník.

Tyto látky jsou pro tělo nepostradatelné, protože se podílejí na metabolismu a biosyntéze bílkovin, zvyšují regenerační funkce..

Stopové prvky jsou obsaženy nejen v dužině plodu, ale také v kůře plodu. Výhody citronové kůry nejsou horší než výhody citrusových klínů.

Užitečné vlastnosti citronu

 1. Pozitivní účinek na zažívací trakt. Citron zbavuje tělo přebytečného plynu, zabraňuje zácpě. Účinný v boji proti pálení žáhy a nevolnosti.
 2. Normalizuje vodní rovnováhu v těle a odstraňuje přebytečnou vodu. Počínaje druhým trimestrem má žena problém s otoky. Voda s citronem během těhotenství zlepší pohodu, zajistí močopudný účinek.
 3. Urychluje zotavení z nachlazení a chřipky.
 4. Snižuje hladinu cukru v krvi. Trochu citronové šťávy ve vodě může normalizovat stav cukrovky u těhotných žen (gestační).

Citronová škoda pro těhotné

Navzdory všem pozitivním vlastnostem citronu, může způsobit škodu, zhoršit pohodu těhotné ženy. Může to být způsobeno individuálními aspekty ženského těla a zdravotními problémy..

Největším nebezpečím jsou alergie. Všechny druhy citrusových silných alergenů.

Pokud je vaše tělo náchylné k alergické reakci, měli byste citron používat s velkou péčí. Nebo ji vůbec nezařazujte do své stravy, najděte si náhradu za citron a podívejte se na chemické složení produktu.

Pokud žena měla před těhotenstvím alergii, musíte být během těhotenství opatrná s citronem. Denní dávku snižte na minimum nebo ji zcela opusťte.

Kyselina v citronu je obsažena ve velkém množství, což může způsobit zhoršení žaludečních vředů nebo gastritidy. Nadměrné množství citronu může způsobit oslabení zubní skloviny, což vede k zubnímu kazu..

Škodlivé vlastnosti

Pokud vás během těhotenství silně přitahuje kyselé ovoce, ale existují kontraindikace, měli byste se poradit se svým lékařem, který vám poradí, jak vyměnit citrusové plody..

Existující kontraindikace


Citron může zmírnit pálení žáhy

Výhody citrusů jsou skvělé. Pokud neexistují žádné významné kontraindikace, neopouštějte to. To je užitečné pro pálení žáhy, otoky, nachlazení. Pro řadu kontraindikací se však vysoce nedoporučuje:

 • vysoký tlak;
 • gastritida s vysokou kyselostí;
 • enterokolitida;
 • chronická pankreatitida;
 • žloutenka;
 • jemná zubní sklovina;
 • s faryngitidou a laryngitidou.

Pro těhotné ženy je vhodné po konzultaci s gastroenterologem jíst citron z nevolnosti, protože nevolnost není vždy známkou toxikózy. Exacerbace gastritidy nebo enterokolitidy je docela možná. Navzdory množství užitečných vlastností produktu je schopen ublížit ženě na místě. Vše záleží na zdraví a náchylnosti k různým nemocem.

Přejídání citrusů je škodlivé. Citronová kyselina oslabuje citlivost v ústní dutině, může zkorodovat zubní sklovinu a dráždit dásně.

Pokud je žena alergická na citrusové plody, měla by během těhotenství přestat pít citron..

Je to možné pro těhotné citron

Pokud měla těhotná žena alergii, existují onemocnění gastrointestinálního traktu nebo prostě pochybuje, zda může mít citrony, je nutná lékařská konzultace.

Ale s plným zdravím budoucí matky není důvod odmítnout citron.

V prvním trimestru není vzhled nevolnosti a zvracení divný. Toto je běžný projev toxikózy. V této situaci pomůže blahobyt vylepšit plátek citronu nebo sklenici čisté vody s citronovou šťávou.

Pokud nastávající matka chytila ​​nachlazení, léky mohou být kontroverzním rozhodnutím, protože léky mohou plodu poškodit. Posilte imunitní systém stejným citronem a čajem.

Ale s opatrností a bez fanatismu - citron také není „bez hříchu“ a může poškodit embryo. Nepřekračujte denní příjem citrusů. Bude stačit 1-2 lobules.

Čaj s citronem a medem v těhotenství je vynikajícím řešením pro prevenci nachlazení a chřipky. Nezapomeňte však, že do vroucí vody nelze přidat med, protože při vysoké teplotě začne uvolňovat škodlivé látky.

Její dětský tým si dovolí nesouhlasit s konvenční moudrostí ohledně výhod zeleného čaje s citronem. Teplý černý čaj s plátkem citrusů je mnohem účinnější. Tento nápoj je jedinečný: pomáhá s toxikózou a nachlazením a zlepšuje celkový stav těhotné.

V pozdějších fázích vám váš ošetřující lékař doporučí citron jako povinný produkt. Velikost plodu se zvyšuje každý týden, zvyšuje se také děloha, vymačkávají se vnitřní orgány matky, což má vliv na fungování ledvin, vede k zácpě a pálení žáhy.

Nepříjemné příznaky lze odstranit teplým nápojem a citronovou šťávou. Tím se zlepší pohyblivost střeva, vyrovná se kyselinová rovnováha žaludku a odstraní se otoky..

Proč chcete jíst citron?

Některé ženy tvrdí, že nemohou odolat nutkání jíst citron po těhotenství. Tuto závislost na chuti samozřejmě nelze považovat za nejběžnější, ale k tomuto jevu dochází. S čím by mohla být taková touha spojena??

Chuťové preference během těhotenství se mění pod vlivem změněného hormonálního pozadí. Centra chuti v mozku jsou ovlivněna vysokými dávkami hormonu progesteronu. Tvrzení, že něco chcete, protože chybí, není příliš správné, i když jeho selhání nebylo vědecky dokázáno.

Pokud žena chce citrony, je pravděpodobné, že má určitý nedostatek kyseliny askorbové. Protože je však velké množství citronu kontraindikováno a deficit je třeba odstranit, nejlepším řešením by bylo přidat k dietním výrobkům, které nejsou méně bohaté na kyselinu askorbovou, například černý rybíz, kiwi, jablka, rajčata.

Citron během těhotenství: kontraindikace

Citrusové plody, včetně citronu, jsou velmi agresivní produkty kvůli velkému množství kyseliny v nich. U řady nemocí jsou nežádoucí.

 • gastritida;
 • vřed;
 • pankreatitida
 • cholecystitida;
 • hepatitida;
 • zánět ledvin;
 • zubní kaz a zubní sklovina;
 • hypertenze.

Je důležité si uvědomit, že ačkoli citron urychluje zotavení z nachlazení a chřipky, neměl by být konzumován se zánětem v krku a ústní dutině. Může pouze zhoršovat stav, zhoršovat příznaky a podráždění..

Trochu víc o citronu

Citron je ovoce stromů z rodu Citrus. Je považován za vynikající zdroj kyseliny askorbové (vitamin C), který je nezbytný pro úspěšné fungování imunitního systému, zdravé cévy a udržování dobrého stavu pojivové tkáně. Citron také obsahuje zinek, draslík a další užitečné stopové prvky a kyseliny..

Kůra tohoto ovoce má jedinečné antibakteriální vlastnosti. Již dlouho se prokázalo, že je dobrým nástrojem při léčbě patologií kardiovaskulárního systému a zánětů dýchacích cest.

A jaká je denní dávka kyseliny askorbové pro ženu? 75 mg, ale těhotné ženy a dívky, které kojí, potřebují více. Konkrétní dávku vitamínu C samozřejmě může určit pouze ošetřující lékař.

Způsoby, jak pít citron během těhotenství

Při použití citronu je důležité získat z produktu maximální užitek. Plátek citronu namočený ve vroucí vodě ztrácí některé vitamíny - jakékoli tepelné zpracování „zabíjí“ velkou část všech živin.

Proto jsou pro léčebné účely citronová šťáva nebo ovocné řezy hozeny do nápojů s teplotou nepřesahující 60 stupňů.

Plátek citronu v časných stádiích těhotenství je vložen do úst, aby zmírnil příznaky toxikózy a ponechal se pár minut, aniž by ráno vstal z postele. Tato metoda pomůže zbavit se nevolnosti..

Pro nachlazení nebo chřipku vložte citron do mírně vychlazeného čaje.

Ne vždy během těhotenství chcete „okyselit“ všechna jídla na nemožnost. Mnoho budoucích matek upřednostňuje jemnou, jemnou a stěží vnímatelnou kyselost. Ryby, masová jídla, saláty s přírodním citronovým džusem potěší vaši chuť a zvýhodní matku a dítě vyvíjející se v hrobce.

Zdravý recept

Domácí limonáda během těhotenství pomáhá při otoku a je vhodná k trávení..

 1. Vezměte 200 ml pitné vody, přidejte do ní šťávu z půl citronu.
 2. Pro sladkost můžete použít med, cukr nebo přírodní sladidlo stevia.
 3. Před snídaní je vhodné pít na lačný žaludek, aby se aktivoval trávicí trakt.

Jak se přihlásit?

 1. Nejlepší je jíst čerstvé citrony. Zachová si tak všechny prospěšné vlastnosti a poskytne tělu vitamín C. Je užitečné přidat citron do salátů, pít vodu nebo čaj s citronem každé ráno.
 2. Citron může mít pozitivní vliv na tělo a vypořádat se s pálením žáhy. Pokud nejsou kontraindikace, můžete vypít sklenici teplé vody s párem citronových plátků.
 3. Ovoce také pomáhá s kapáním. Abyste se tohoto příznaku zbavili, musíte do sklenice vody (250 ml) přidat 1 polévkovou lžíci citronové šťávy..
 4. Pro nachlazení je nejlepším lékem teplý čaj s citronem. To pomůže zbavit se kašle a zlepšit pohodu..
 5. Pokud těhotná žena trpí otoky, můžete použít domácí limonádu, která se velmi rychle a snadno připraví. Musíte vzít 200 ml vody a přidat šťávu z půl citronu. Aby byla chutnější, můžete použít trochu medu nebo cukru. Pokud pijete takovou limonádu ráno, práce trávicího traktu se normalizuje a počet otoků se sníží.

Citron má díky hojnosti vitaminu C pozitivní vliv na vývoj kostí nenarozeného dítěte. Mírná čerstvá konzumace citronu pomůže posílit dětské kosti.

Preventivní opatření

Při správné výživě se za hlavní aspekt považuje umírněnost, proto, aby nedošlo k „vytržení“ problémů se zubní sklovinou, doporučuje se jíst nejvýše jeden citron týdně.

Po jídle plátek čerstvého citronu nezapomeňte vyčistit zuby nebo opláchnout ústa vodou, což významně sníží šance na zubní kaz.

Druhým pravidlem je poslouchat své tělo. I když nejste alergický na citron dříve, můžete se s ním setkat během těhotenství. Vyrážka, svědění kůže, zarudnutí - příležitost zkontrolovat vaši stravu a poradit se s lékařem.

Při pití citronu v časném těhotenství buďte opatrní. Při pokládání orgánů a tvorbě placenty může být jakýkoli zásah důsledkem. V prvních týdnech se těhotné ženy tradičně nejčastěji nachladnou..

Proto by terapie měla být co nejpřesnější a nejpřesnější. Protože odpověď na otázku, jaký škodlivý účinek na život pocházející z dělohy - nachlazení nebo citron - neexistuje.

Pokud chcete neustále citron

Pokud žena během očekávání dítěte neustále cítí touhu konzumovat citron, je v jejím těle nedostatek důležitých minerálů a vitamínů. Nejprve mluvíme o kyselině askorbové, která se přímo podílí na tvorbě imunitního systému nenarozeného dítěte..

Neodolávejte takové touze. Pokud chcete jíst citrusy, musíte si nakrájet plátek a pomalu ho žvýkat. Zeleninové a ovocné saláty můžete ochutnat citrónovou šťávou, aby byly ještě zdravější..

Jak pít čaj s citronem

Abyste cítili všechny prospěšné vlastnosti tohoto nápoje, musíte vědět, jak ho správně používat. Postupujte podle následujících doporučení:

 • Do mírně chlazeného nápoje je nutné přidat ovoce, protože při přidání do příliš horkého čaje ztrácí své prospěšné vlastnosti.
 • Pokud chcete pít horký čaj - je lepší používat citrus samostatně, jako svačinu k pití, pak to pozitivně ovlivní tělo.
 • Je lepší pít ráno, aby se tělo naplnilo energií a připravilo se na produktivní den.
 • Není zakázáno pít čaj v noci, ale je třeba si uvědomit, že působí jako diuretikum.

Výhody a poškození citronu během těhotenství

Během těhotenství dívky často chtějí něco kyselého. Citron během těhotenství nemůže jíst každá žena v poloze, je to kvůli kyselému prostředí v těle, přesněji s jeho přípustnou normou.

Výhody a poškození citronu během těhotenství

Příznivé vlastnosti

Častěji těhotné mají povoleno jíst citron, protože má mnoho užitečných vitamínů skupiny B, C a stopových prvků, které jsou nezbytné pro nenarozené dítě:

 • podporuje imunitu, je prevence chladu;
 • s jeho pomocí zbavit nevolnost;
 • voda s citronem během těhotenství zmírní pálení žáhy, nadměrnou tvorbu plynů;
 • vysoký obsah kyseliny askorbové v citrusech pomůže s nachlazením a slouží jako profylaxe chřipky;
 • během těhotenství je citronový olej vhodný pro dívky s vysokým obsahem cukru v krvi.
 • voda s citronem během těhotenství je vynikající diuretikum a pomáhá zmírnit nadměrný otok nohou;

V raných fázích

Citron během raného těhotenství je výborným lékem na toxikózu.

Pitná voda s citronem je důležitá pro těhotné ženy s nevolností, tato kombinace zlepšuje celkový stav a tlumí projevy toxikózy, které trápí těhotnou ženu v prvním trimestru. Med v kombinaci s ovocem dodává příjemnou sladkokyselou chuť a pomáhá také zlepšovat fungování žaludku, což pozitivně ovlivňuje imunitu.

Nachlazení v prvním trimestru jsou nebezpečné pro jejich důsledky, tím spíše nezahrnují lékařské ošetření. Ovoce je stále příliš malé a podléhá jakémukoli vlivu. Použití kyseliny askorbové, na kterou je citrus bohatý, pomůže nejen zvýšit odolnost těla vůči SARS, ale také jej vyléčit v raných fázích. Med s citronem je zvláště užitečný během těhotenství..

Citron během časného těhotenství - prostředek, jak se zbavit nadměrné tvorby plynu ve střevech, zabraňuje nadýmání a pomáhá odstraňovat toxiny z těla.

V pozdních termínech

Citron během pozdního těhotenství je důležitý pro své diuretické vlastnosti..

S růstem plodu se zvyšuje objem a hmotnost dělohy, což tlačí na vnitřní orgány: ledviny, střeva. Výsledkem mačkání je pálení žáhy, otok a zácpa. V pozdním těhotenství by takové příznaky měly být varovány.

Výhody pití čaje s citrusovými plody:

 • zlepšení gastrointestinální motility;
 • normalizace kyselosti;
 • diuretický účinek;
 • letní dehydratace ochrana.

Škodlivé vlastnosti

Pokud vás během těhotenství silně přitahuje kyselé ovoce, ale existují kontraindikace, měli byste se poradit se svým lékařem, který vám poradí, jak vyměnit citrusové plody..

Existující kontraindikace

Citron může zmírnit pálení žáhy

Výhody citrusů jsou skvělé. Pokud neexistují žádné významné kontraindikace, neopouštějte to. To je užitečné pro pálení žáhy, otoky, nachlazení. Pro řadu kontraindikací se však vysoce nedoporučuje:

 • vysoký tlak;
 • gastritida s vysokou kyselostí;
 • enterokolitida;
 • chronická pankreatitida;
 • žloutenka;
 • jemná zubní sklovina;
 • s faryngitidou a laryngitidou.

Pro těhotné ženy je vhodné po konzultaci s gastroenterologem jíst citron z nevolnosti, protože nevolnost není vždy známkou toxikózy. Exacerbace gastritidy nebo enterokolitidy je docela možná. Navzdory množství užitečných vlastností produktu je schopen ublížit ženě na místě. Vše záleží na zdraví a náchylnosti k různým nemocem.

Přejídání citrusů je škodlivé. Citronová kyselina oslabuje citlivost v ústní dutině, může zkorodovat zubní sklovinu a dráždit dásně.

Pokud je žena alergická na citrusové plody, měla by během těhotenství přestat pít citron..

Způsoby použití

Abyste získali co nejvíce z citrusů, musíte je správně zpracovat. Výhody produktu jsou zachovány pouze při správném skladování a používání. Citrus netoleruje tepelné zpracování, pro udržení prospěšných vlastností je vhodná teplota 60 °, proto se doporučuje pít teplý čaj s citronem.

Citron během těhotenství se doporučuje při použití následujících příznaků:

 • trpí-li toxikóza, snězte plátek citrusů cukrem nebo medem každé ráno na lačný žaludek;
 • vlastní limonáda je výborným lékem na otoky;
 • abyste se zbavili pálení žáhy, vypijte na prázdný žaludek vodu s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou;
 • oloupané, nastrouhané, přidané do čaje, trvající a opilé chlazené - osvěžuje a osvěžuje.

Opatření pro konzumaci citrusů, které musí těhotné ženy vědět:

 • nespotřebujte více než 500 g týdně;
 • po jídle produkt vypláchněte ústa nebo si vyčistěte zuby, abyste zachovali sklovinu.

Nadměrné touhy po citrusech mohou naznačovat, že tělo potřebuje vitamín C. Pokud jsou citrusové plody kontraindikovány, doplňte nedostatek vitamínu zelí, paprikou, jahodami.

Závěr

Citron během těhotenství je důležitý kvůli přítomnosti velkého množství vitamínů a makronutrientů. Při výběru citrusů pro stravu zvažte její vlastnosti a kontraindikace.

Citron během těhotenství: bojujeme s otoky, zácpou a nevolností

Citron, přeložený z čínštiny, má velmi „mluvící“ jméno: „ovoce pro matky“. Lékaři opravdu doporučují konzumovat citron ve všech jeho formách v jakékoli fázi těhotenství, ale pečlivě. Slogan „Obecná vitamizace těla“ by měl být používán v praxi přiměřeně, může se ukázat jako dvojsečný meč. Fanatičnost při konzumaci citronů, dokonce i ve jménu dobrého cíle, může mít za následek nežádoucí důsledky.

Přehled citronů

V žebříčku produktů, které jsou velmi užitečné pro lidské zdraví, citron zaslouženě zaujímá jednu z vedoucích pozic. Ovoce získalo tuto pověst díky svému rekordnímu obsahu vitamínu C. Citrony jsou navíc bohaté na karoten, vlákninu, pektin a vitaminy B a PP..

Jedná se o ovoce „obsahující minerály“: mangan, fosfor, železo, draslík, vápník a zinek - a to není úplný seznam výhod. Prospěšné vlastnosti citronu z něj činí součást terapeutické léčby nedostatku vitamínů, jsou doporučovány pro nachlazení, virová onemocnění a chřipku.

Citronová kůra je jedinečné antibakteriální činidlo, navíc je již dlouho osvědčeným lékem při léčbě respiračních zánětů a patologií kardiovaskulárního systému..

Léčba citronem je indikována u pacientů trpících dny, revmatismem a urolitiázou. Kromě toho je to vynikající antidepresivum a osvědčený lék proti únavě..

Piniové oříšky během těhotenství jsou škodlivé nebo prospěšné? Přečtěte si o tom zde..

Výhody a indikace k použití

V prvním trimestru zažívá mnoho těhotných žen fenomén časné toxikózy, který je doprovázen extrémně nepříjemnými příznaky - nevolností a zvracením. Citron pomáhá neutralizovat procesy, které se vyskytují uvnitř ženského těla, a nakonec vést k toxikóze..

Citronová šťáva také příznivě působí na trávení, normalizuje rovnováhu gastrointestinálního traktu a brání tvorbě plynu.

Lékaři doporučují používat citron jako profylaktický přípravek, který zabraňuje sezónním onemocněním. Léky proti nachlazení jsou doprovázeny nežádoucími léky pro těhotné ženy. Vitamin C a minerály v tomto případě podporují imunitní systém a pokud tomu nebrání, ale významně oslabí závažnost nachlazení.

Nepříjemným společníkem druhého a třetího trimestru těhotenství je otok. S příliš sladkým citronovým čajem se s tím vyrovnáte..

Dalším problémem je zácpa. Normalizací práce gastrointestinálního traktu vám citronová šťáva umožňuje tento problém vyřešit. Mechanismus účinku je poměrně jednoduchý: vitamín C obsažený v citronu je stimulačním faktorem pro funkci jater. Pomáhá vyrovnat se s podrážděným střevním syndromem a normalizuje stolici..

Pokud do vařené vody přidáte citronovou šťávu, pak díky obsahu draslíku a hořčíku v nich bude hladina cukru v krvi normalizována.

Škody a kontraindikace

Ženy by měly mít při očividných léčivých vlastnostech opatrné postavení. Za prvé, ve velkém množství může jakékoli ovoce, zejména citrus, vyvolat alergie.

Kromě toho, pokud těhotná žena má v anamnéze gastritidu nebo žaludeční vředy, měli byste odmítnout používat citronovou šťávu nebo to v minimálních terapeuticky indikovaných objemech a koncentracích. Jinak nejste nejen osvobození od pálení žáhy a nevolnosti, ale pouze je zhoršujete.

Spolu s tím můžete získat exacerbaci stávajících nemocí, což bude vyžadovat lékařský zásah, což je nežádoucí během těhotenství. Je třeba si uvědomit, že použití citronu se nedoporučuje pro choroby slinivky břišní, zejména pro pankreatitidu.

Citronová šťáva, která tak dobře pomáhá při nachlazení a chřipce, se nedoporučuje k léčbě akutního zánětlivého procesu v krku, zejména v nezředěné formě. To může sloužit jako další dráždidlo pro již zapálenou sliznici..

Těhotné ženy s vysokým krevním tlakem by také měly být velmi citlivé na citron, ale je lepší se zdržet používání v jakékoli formě..

Ale konvenční moudrost, že konzumace citronů budoucí matkou může následně u dítěte vyvolat alergii, není stoprocentně prokázána. Alergie se může objevit u dítěte, ale z jiného důvodu: toto onemocnění se často dědí as pravděpodobností 37% u dítěte s jedním nemocným rodičem.

Tato citrus by měla být vyloučena ze stravy kojící matky, protože v tomto případě může vyvolat alergickou reakci.

Citron, nebo spíše vitamín C, který obsahuje, je nezbytný pro tvorbu kostní tkáně budoucího dítěte a díky vysokému obsahu draslíku v tomto ovoci pomáhá roztok vody a citronové šťávy tvořit mozkové buňky a nervový systém dítěte.

Hnědé skvrny během těhotenství: příčiny jejich výskytu v tomto článku.

Metody aplikace

Velmi dobrým řešením je vypít ráno sklenici převařené vody se zředěnou lžičkou čerstvé vylisované citronové šťávy. To „probudí“ tělo, „začne“ práci gastrointestinálního traktu a zvýší imunitu. V této koncentraci poškození citron nepřinese, s výjimkou případů závažných kontraindikací.

Důrazně se nedoporučuje používat kyselinu citronovou v krystalech jako analog - jedná se o různé produkty ve složení, užitečnosti a koncentraci.

Pokud dáváte přednost přidání citronu do čaje - pamatujte na jemnost: právě uvařený čaj s teplotou pod 100 stupňů zničí všechny užitečné věci - pro každého zůstane pouze zbytečná kyselina. K „obohacení“ nápoje je třeba do čaje chlazeného na 60 stupňů přidat plátek citronu.

Ze stejného důvodu nepřinese citrónový džem nebo koláč nic jiného než potěšení.

Preventivní opatření

Lékaři doporučují konzumovat ne více než jeden citron za týden. Taková porce bude přínosem pouze. Ale je tu jedna námitka. Kyselina citronová, stejně jako jakákoli jiná kyselina, může poškodit zubní sklovinu, která je již během těhotenství „napadena“. Tomu se můžete vyhnout elementárním způsobem - vypláchněte si ústa nebo si vyčistěte zuby.

Esenciální olej z citronu během těhotenství: výhody a kontraindikace, žvýkačka, bonbóny a jiné maličkosti

V případě, že nastávající matka je příznivcem aromaterapie, je nutné vzít v úvahu několik jemností, které jsou pro toto období důležité.

Esenciální olej z citronu, pokud není alergická reakce na jeho složky, je určen k použití během těhotenství. Tření do solárního plexu malé množství neutralizuje účinek pálení žáhy.

Navíc je to vynikající antidepresivní a toxikosová léčba..

Může být použit při masáži - to pomůže vyhnout se strie na kůži..

Ale musíme si uvědomit, že éterický olej je fototoxická látka a citronový esenciální olej není výjimkou. A to znamená, že jeho použití v otevřených oblastech pokožky na slunných a dokonce i velmi slunečných dnech může být plné vážných popálenin. Alternativní a bezpečné řešení - použití aroma lampy.

Citronové lízátka a žvýkačka z citronu, které mají zvláštní výhodu nebo stejné poškození zdraví těhotné ženy, však nemohou přinést. O jejich výhodách a nevýhodách se už dlouho říká.

Místo závěru

V běžném životě si žena může dovolit malé „škodlivé“ věci: smažené brambory, uzené ryby, velmi sladký koláč, kávu s alkoholem a cigaretu. To vše, s výjimkou cigaret, může být povoleno bez poškození zdraví, ledaže, samozřejmě, v rozumných "dávkách" a ne každý den.

Ale v případě těhotenství bude třeba takové stravovací chování upravit s ohledem na nový „stav“ - nastávající matku. Obecná doporučení jsou velmi jednoduchá: více zeleniny, ovoce a procházky na čerstvém vzduchu, méně sladké, uzené a slané. Cigarety a alkohol na následujících devět měsíců - „osoby bez grata“.

V případě, že jste těhotná a opravdu chcete jíst citron - pak je kyselina askorbová pro vaše tělo nezbytná. V případě přísných kontraindikací - jíst čerstvý zelný salát s kroužky syrové cibule. To nemusí být to, co chcete ochutnat, ale pokud jde o vitamín C a minerály, výhody citronu budou vyvážené..

Co víte o metodě kolenního lokte během těhotenství? Jak pracuje? Podrobnosti jsou v tomto článku..

Citron během těhotenství: výhody a poškození + domácí limonáda recept

Žena v pozici musí změnit svůj styl a životní styl. Tyto změny a výživa se týkají. Nové potravinové preference se mohou objevit samy o sobě na hormonálním pozadí.

Těhotné ženy jsou přitahovány nejen slanými, často mají chuť jíst něco sladkého nebo kořenitého a zároveň činí jídlo neobvyklým. Citronová kyselá a nevolnost proti toxikóze během těhotenství - lídr v populárních produktech mezi ženami.

Ale stojí to za to, když jste těhotná? Citron je bohatý na vitamíny, lékaři ho doporučují se sníženou imunitou. Ale i ty nejzdravější produkty mohou mít jiný vliv na pohodu těhotné ženy, zejména pokud nezohledníte celý seznam kontraindikací.

Škody a výhody

Citron je „sýpka“ vitamínů:

 • C je kyselina askorbová. Kyselá chuť citronu je velmi oblíbená u těhotných žen. Poskytuje originální ovocnou chuť kyselinu askorbovou. Stává se také nepostradatelnou asistentkou pro ženu ve třetím trimestru těhotenství, v případě ucpaných tepen a potřeby ředění krve.
 • A - je nezbytná pro normalizaci metabolických procesů a ochranné funkce těla. Pozitivní účinek na zrak.
 • E - podílí se na produkci hormonů a syntéze proteinů. Má antioxidační účinek v těle..
 • P - chrání oxidační procesy, chrání před destrukcí vitamínu C.
 • Vitaminy B - zajišťují tvorbu červených těl v krvi, mají příznivý vliv na nervový systém a činnost mozku, zpracovávají potravu na energii.

Stopové prvky obsažené v citronu:

Tyto látky jsou pro tělo nepostradatelné, protože se podílejí na metabolismu a biosyntéze bílkovin, zvyšují regenerační funkce..

Stopové prvky jsou obsaženy nejen v dužině plodu, ale také v kůře plodu. Výhody citronové kůry nejsou horší než výhody citrusových klínů.

Užitečné vlastnosti citronu

 1. Pozitivní účinek na zažívací trakt. Citron zbavuje tělo přebytečného plynu, zabraňuje zácpě. Účinný v boji proti pálení žáhy a nevolnosti.
 2. Normalizuje vodní rovnováhu v těle a odstraňuje přebytečnou vodu. Počínaje druhým trimestrem má žena problém s otoky. Voda s citronem během těhotenství zlepší pohodu, zajistí močopudný účinek.
 3. Urychluje zotavení z nachlazení a chřipky.
 4. Snižuje hladinu cukru v krvi. Trochu citronové šťávy ve vodě může normalizovat stav cukrovky u těhotných žen (gestační).

Citronová škoda pro těhotné

Navzdory všem pozitivním vlastnostem citronu, může způsobit škodu, zhoršit pohodu těhotné ženy. Může to být způsobeno individuálními aspekty ženského těla a zdravotními problémy..

Největším nebezpečím jsou alergie. Všechny druhy citrusových silných alergenů.

Pokud je vaše tělo náchylné k alergické reakci, měli byste citron používat s velkou péčí. Nebo ji vůbec nezařazujte do své stravy, najděte si náhradu za citron a podívejte se na chemické složení produktu.

Pokud žena měla před těhotenstvím alergii, musíte být během těhotenství opatrná s citronem. Denní dávku snižte na minimum nebo ji zcela opusťte.

Kyselina v citronu je obsažena ve velkém množství, což může způsobit zhoršení žaludečních vředů nebo gastritidy. Nadměrné množství citronu může způsobit oslabení zubní skloviny, což vede k zubnímu kazu..

Je to možné pro těhotné citron

Pokud měla těhotná žena alergii, existují onemocnění gastrointestinálního traktu nebo prostě pochybuje, zda může mít citrony, je nutná lékařská konzultace.

Ale s plným zdravím budoucí matky není důvod odmítnout citron.

V prvním trimestru není vzhled nevolnosti a zvracení divný. Toto je běžný projev toxikózy. V této situaci pomůže blahobyt vylepšit plátek citronu nebo sklenici čisté vody s citronovou šťávou.

Pokud nastávající matka chytila ​​nachlazení, léky mohou být kontroverzním rozhodnutím, protože léky mohou plodu poškodit. Posilte imunitní systém stejným citronem a čajem.

Ale s opatrností a bez fanatismu - citron také není „bez hříchu“ a může poškodit embryo. Nepřekračujte denní příjem citrusů. Bude stačit 1-2 lobules.

Čaj s citronem a medem v těhotenství je vynikajícím řešením pro prevenci nachlazení a chřipky. Nezapomeňte však, že do vroucí vody nelze přidat med, protože při vysoké teplotě začne uvolňovat škodlivé látky.

Její dětský tým si dovolí nesouhlasit s konvenční moudrostí ohledně výhod zeleného čaje s citronem. Teplý černý čaj s plátkem citrusů je mnohem účinnější. Tento nápoj je jedinečný: pomáhá s toxikózou a nachlazením a zlepšuje celkový stav těhotné.

V pozdějších fázích vám váš ošetřující lékař doporučí citron jako povinný produkt. Velikost plodu se zvyšuje každý týden, zvyšuje se také děloha, vymačkávají se vnitřní orgány matky, což má vliv na fungování ledvin, vede k zácpě a pálení žáhy.

Nepříjemné příznaky lze odstranit teplým nápojem a citronovou šťávou. Tím se zlepší pohyblivost střeva, vyrovná se kyselinová rovnováha žaludku a odstraní se otoky..

Citron během těhotenství: kontraindikace

Citrusové plody, včetně citronu, jsou velmi agresivní produkty kvůli velkému množství kyseliny v nich. U řady nemocí jsou nežádoucí.

 • gastritida;
 • vřed;
 • pankreatitida
 • cholecystitida;
 • hepatitida;
 • zánět ledvin;
 • zubní kaz a zubní sklovina;
 • hypertenze.

Je důležité si uvědomit, že ačkoli citron urychluje zotavení z nachlazení a chřipky, neměl by být konzumován se zánětem v krku a ústní dutině. Může pouze zhoršovat stav, zhoršovat příznaky a podráždění..

Způsoby, jak pít citron během těhotenství

Při použití citronu je důležité získat z produktu maximální užitek. Plátek citronu namočený ve vroucí vodě ztrácí některé vitamíny - jakékoli tepelné zpracování „zabíjí“ velkou část všech živin.

Proto jsou pro léčebné účely citronová šťáva nebo ovocné řezy hozeny do nápojů s teplotou nepřesahující 60 stupňů.

Plátek citronu v časných stádiích těhotenství je vložen do úst, aby zmírnil příznaky toxikózy a ponechal se pár minut, aniž by ráno vstal z postele. Tato metoda pomůže zbavit se nevolnosti..

Pro nachlazení nebo chřipku vložte citron do mírně vychlazeného čaje.

Ne vždy během těhotenství chcete „okyselit“ všechna jídla na nemožnost. Mnoho budoucích matek upřednostňuje jemnou, jemnou a stěží vnímatelnou kyselost. Ryby, masová jídla, saláty s přírodním citronovým džusem potěší vaši chuť a zvýhodní matku a dítě vyvíjející se v hrobce.

Zdravý recept

Domácí limonáda během těhotenství pomáhá při otoku a je vhodná k trávení..

 1. Vezměte 200 ml pitné vody, přidejte do ní šťávu z půl citronu.
 2. Pro sladkost můžete použít med, cukr nebo přírodní sladidlo stevia.
 3. Před snídaní je vhodné pít na lačný žaludek, aby se aktivoval trávicí trakt.

Preventivní opatření

Při správné výživě se za hlavní aspekt považuje umírněnost, proto, aby nedošlo k „vytržení“ problémů se zubní sklovinou, doporučuje se jíst nejvýše jeden citron týdně.

Po jídle plátek čerstvého citronu nezapomeňte vyčistit zuby nebo opláchnout ústa vodou, což významně sníží šance na zubní kaz.

Druhým pravidlem je poslouchat své tělo. I když nejste alergický na citron dříve, můžete se s ním setkat během těhotenství. Vyrážka, svědění kůže, zarudnutí - příležitost zkontrolovat vaši stravu a poradit se s lékařem.

Při pití citronu v časném těhotenství buďte opatrní. Při pokládání orgánů a tvorbě placenty může být jakýkoli zásah důsledkem. V prvních týdnech se těhotné ženy tradičně nejčastěji nachladnou..

Proto by terapie měla být co nejpřesnější a nejpřesnější. Protože odpověď na otázku, jaký škodlivý účinek na život pocházející z dělohy - nachlazení nebo citron - neexistuje.

Proč chcete citron

S největší pravděpodobností se jedná o nedostatek vitaminu C v těle. Chcete-li tělu poskytnout chybějící zdroj, můžete jíst nejen citrusové plody.

Kyselina askorbová se nachází také v zelí, cibuli, paprikách, rybízu.

Závěr

Citron je ovoce bohaté na vitamíny. Bude to prospěšné nastávající matce, zmírní její stav toxikózou. Odmítnout citron je pouze v případě kontraindikace.

Ale ani při plném zdraví budoucí matky by neměla být zneužívána, protože v moderování je všechno v pořádku.

Vytvořte si svůj jídelníček výběrem správných produktů. Výživa během těhotenství by měla být správná, vyvážená a hlavně různorodá.!

Citron během těhotenství: bezpečnost, výhody, varování

Těhotenství je jednou z nejdůležitějších fází života ženy, kde musí být zvláště opatrná při používání nebo používání něčeho nového, zejména pokud se týká její každodenní stravy, stravovacích návyků a závislostí.

Těhotenství je velmi choulostivé období a ne vždy potraviny bohaté na živiny jsou bezpečné pro zdraví nastávající matky a dítěte. Proto je nutné být co nejvíce informováni o tom, co jíte, a znát některá varování týkající se jídla. Zde hovoříme o používání citronu během těhotenství, o bezpečnosti, výhodách, které může přinést vašemu tělu, a možných problémech, které se mohou vyskytnout v některých případech, když se používá.

Výhody vody s citronem během těhotenství

Citron je nádherné citrusové ovoce s mnoha užitečnými vlastnostmi, ale než ho sníte, musíte vědět o jeho výhodách a nevýhodách. To vám pomůže pochopit všechny nuance jeho použití během těhotenství..

Dobrý zdroj živin

Citrony obsahují téměř všechny potřebné vitamíny a minerály, které žena potřebuje během těhotenství. Kromě toho, že toto citrusové ovoce je bohaté na vitamín C, obsahuje také velké množství flavonoidů, komplex vitamínů B, vitamín A, vápník, měď, železo, hořčík, fosfor, kyselinu pantothenovou, vitamin B6, niacin, vitamin E a riboflavin To vše jsou životně důležité živiny pro růst a vývoj vašeho nenarozeného dítěte. Jíst citrony během těhotenství může být účinným způsobem, jak zajistit téměř všechny živiny..

Eliminuje ranní nemoc

Pokud trpíte nevolností během prvního trimestru těhotenství, citron vám může pomoci zbavit se tohoto nepříjemného stavu. Řídí nadměrný odtok žluči a působí také jako osvěžovač úst, čímž pomáhá snižovat pocit nevolnosti. Pokud však trpíte těžkou nevolností, nemusíte se spoléhat pouze na citrony - poraďte se se svým lékařem.

Snižuje krevní tlak

Pití citronů vám také může pomoci snížit krevní tlak. Citrony, pokud jsou použity, pomáhají udržovat dobrou elasticitu krevních cév, pomáhají jim vyčistit od nich cholesterolové plaky, čímž snižují vysoký krevní tlak u mnoha těhotných žen. To je také věřil, že pití citronu také pomáhá při snižování špatného cholesterolu..

Pomáhá trávení a zmírňuje zácpu

Voda s citronem pomáhá zlepšit trávení a pomáhá zmírnit zácpu, která je u těhotných žen velmi běžná. Pitná voda s citronem pomáhá zlepšit pohyblivost střeva, což zase vede k snadnějšímu a rychlejšímu vyprázdnění. Viz také - Jak se zbavit zácpy během těhotenství - 11 doporučení.

Zvyšuje imunitu

Velmi důležitým bodem během těhotenství je udržení imunitního systému na dostatečně vysoké úrovni, protože během tohoto období je mimořádně nežádoucí onemocnět. Pravidelné pití vody s citronem během těhotenství snižuje pravděpodobnost běžných onemocnění, jako je chřipka a akutní infekce dýchacích cest. Vzhledem k tomu, že citrony obsahují velké množství vitamínu C a dalších živin, je posílen přirozený obranný mechanismus těla, který pomáhá bojovat proti virům a bakteriím. Citron také podporuje zkapalňování sputa a čistí dýchací systém chladem a kašlem.

Posílení kostí

Citrony jsou vynikajícím zdrojem vápníku a hořčíku, který má při pravidelném používání pozitivní vliv na zdraví kosterního systému. Draslík přítomný v citronech vyživuje nervová vlákna a mozkové buňky.

Zabraňuje infekcím močových cest

Voda s citronem má diuretické vlastnosti a je velmi užitečná pro udržení zdravých ledvin. Tato vlastnost pomáhá zabránit rozvoji infekcí močových cest (UTI), jako je uretritida, cystitida, pyelonefritida atd..

Bezpečnost, upozornění a doporučení

 • Může způsobit pálení žáhy. V pozdějším těhotenství mnoho žen trpí pálením žáhy. Kyselina v citronech může někdy způsobit nebo zhoršit příznaky pálení žáhy. Pokud během těhotenství trpíte pálením žáhy, neměli byste jíst citrony a jiné citrusové plody..
 • Problémy se zuby. Během těhotenství je odvápnění (vyluhování vápníku ze zubů a kostí) zcela běžné. Jíst kyselé citrony a koncentrovanou citronovou šťávu může poškodit zubní sklovinu a může vést k vážným zubním problémům. Proto je vhodné citronovou šťávu před pitím vodou zředit a pít trubicí tak, aby se nedostala do kontaktu se zuby.
 • Nikdy nepijte ledovou vodu s citronem. Pití ledové vody s citronem ráno vás může učinit náchylnější k nachlazení. Pijte pouze vodu s citronem při pokojové teplotě. Pokud chcete, můžete také pít mírně teplou vodu, zejména v zimním období..
 • Bezpečnost. Přestože se předpokládá, že citron je během těhotenství do značné míry bezpečný, doporučujeme vám, abyste se poradili se svým lékařem o jakýchkoli nežádoucích účincích, které může pití citronové vody způsobit. To je zvláště důležité, pokud užíváte nějaké léky, protože existuje šance, že kyselina citronová může interagovat s určitými léky..
 • Vypláchněte ústa. Díky kyselé povaze citronu může jeho použití způsobit poškození a oslabení zubní skloviny. Proto po požití citronů nebo vody citronem je nutné vypláchnout ústa vodou, aby se minimalizovalo riziko zubních problémů.

Citrony mají celou řadu užitečných vlastností, ale pokud jste již těhotná, je velmi důležité začít používat s malým nebo středním množstvím ve formě citronové šťávy zředěné vodou. To vám pomůže určit, jak dobře je tento produkt v daném časovém bodě vaše tělo tolerováno. Obecně je voda s citronem vynikajícím nápojem pro těhotné ženy, které mohou vaše tělo hydratovat a poskytnout mu všechny potřebné živiny. Šťávu vždy vymačkejte pouze z čerstvých citronů a neskladujte ji po dlouhou dobu v lednici, protože je nejlepší připravit čerstvý nápoj těsně před jeho pitím.

Pomohl vám tento článek? Sdílejte to s ostatními!

Je možné jíst citron během těhotenství

Co je užitečné citron během těhotenství

Během porodu dítěte by žena měla pečlivě sledovat své zdraví a přijímat opatření k prevenci rozvoje virových a infekčních chorob. Denní příjem vitamínu C v těle pomocí citronu pomáhá vyrovnat se s těmito úkoly, protože ovoce má příznivé účinky na tělo.

 • posiluje imunitní systém, což snižuje pravděpodobnost vzniku ARVI nebo chřipky;
 • zlepšuje pružnost cévních stěn a pojivové tkáně orgánů. To zlepšuje trofickou tkáň a umožňuje ženě cítit se lépe. Trophica je buněčná výživa, která zajišťuje normální fungování orgánů a systémů. Výživa nastává kvůli kyslíku dodávanému s krevním tokem;
 • snižuje otok dolních končetin v důsledku diuretického působení;
 • zabraňuje rozvoji křečových žil. Těhotné ženy jsou ohroženy tímto onemocněním;
 • normalizuje hladinu glukózy v krvi;
 • zmírňuje nebo zcela eliminuje příznaky toxikózy;
 • Normalizuje proces ředění krve;
 • umožňuje udržovat váhu v rámci normálních limitů. Jedním z mechanismů je rozklad lipidů. Lipidy jsou tukem podobné látky uložené ve všech buňkách živého organismu a účastní se všech procesů, které podporují normální fungování..

U těhotných žen je hormonální pozadí nestabilní. To se projevuje zejména na stavu kůže. Krémy založené na citronové šťávě mohou zlepšit vzhled a tón pleti. Místní léky s podobným složením jsou také předepisovány pro celulitidu a strie..

Při sestavování stravy během těhotenství by měl být hlavní důraz kladen na normální vývoj a zdraví nenarozeného dítěte. Vyloučeny jsou všechny produkty, které mohou vyvolat alergické reakce. Citrusové plody však obsahují tak bohaté složení vitamínů a minerálů, že těhotné ženy je prostě nemohou odmítnout. Je to správné. Hlavní věc je, že množství by nemělo být velké. Kromě toho jsou citrony v některých klinických situacích kontraindikovány. Přesná odpověď na otázku je, je možné jíst citrony, jak a v jakém množství bude dietolog pomáhat.

Složení citronu

Citron je dobrý jak pro plod, tak pro matku. Je bohatý nejen na vysoký obsah vitamínu C. V něm jsou koncentrovány vitaminy A, B, E, P a stopové prvky - železo, fosfor, mangan, měď, vápník, zinek, draslík. Takové složení přispívá ke správnému pokládání a formování vnitřních orgánů a systémů nenarozeného dítěte.

Například normální hladina draslíku v těle přispívá ke správnému vývoji buněk centrální nervové soustavy. Vápník se podílí na tvorbě kostry, nehtů, vlasů, kůže, vnitřních orgánů, orgánů zraku a sluchu. Nedostatek vápníku v těle těhotné ženy může vést k předčasnému porodu nebo komplikovat proces zhoršenou koagulací krve. To může vést ke zvýšené ztrátě krve během porodu nebo císařským řezem..

Co je užitečné citron v časném těhotenství

Během těhotenství existuje mnoho negativních podmínek pro ženské tělo:

 • nevolnost s zvracením;
 • pálení žáhy;
 • přibývání na váze;
 • otok.

Pokud chcete citrony, nepopírejte se. Jejich použití v různých stádiích těhotenství tyto podmínky usnadňuje. Existují však funkce.

Například v časných stadiích těhotenství dochází ke kladení všech orgánů a systémů nenarozeného dítěte a k vytváření placenty. Odborníci na výživu a gynekologové v tuto chvíli doporučují snížit používání citronu na jeden řez za den. Je lepší ho přidat do ranního čaje. Tím se zmírní příznaky toxikózy..

Citron má choleretický účinek, proto dobře čistí játra. Kyselina citronová je schopna neutralizovat a vylučovat kyselinu močovou a další produkty rozkladu z těla, čímž eliminuje příznaky bolesti hlavy, nevolnosti a zvracení..

Citrus v prvním trimestru je kontraindikován u žen trpících:

 • alergické reakce;
 • nemoci trávicího traktu.

Gastritida, vřed a zvýšená kyselost žaludeční šťávy při vstupu citronové šťávy do žaludeční dutiny se zhoršují.

Mohu jíst citron ve druhém trimestru

V polovině těhotenství jsou vedlejší účinky potravy vzácné. Kontraindikace alergií a onemocnění gastrointestinálního traktu však stále přetrvávají. I když opravdu chcete, v těchto situacích je citron kontraindikován.

V této době jsou nastávajícím matkám často diagnostikovány nastávající matky - patologický stav, doprovázený otokem dolních končetin a jejich únavou. Příčinou patologie je podvýživa a nedodržování vodního režimu. Pokud nebudou opatření přijata včas, preeklampsie povede k eklampsii - stavu nebezpečnému pro život těhotné ženy a plodu..

Citron díky svému lehkému diuretickému účinku pomáhá řešit tento problém během těhotenství. Kromě toho denní spotřeba ovoce udržuje hladinu cukru v krvi v přijatelné koncentraci.

Stojí za to jíst citrus v pozdních fázích

Ve třetím trimestru téměř všechny těhotné ženy výrazně přibývají na váze. Tělo se již připravuje na nadcházející porod a laktaci a aktivně hromadí tukovou tkáň. Hmotnost však závisí nejen na uloženém tuku:

 • plod je těžší;
 • zvyšuje se placenta a děloha;
 • zvyšuje se krev a plodová voda.

Nadměrná váha je umocněna těžkostí nohou a jejich otokem. Zlepšuje se malé množství citronu denně.

V této době je nutné posílit kosti nenarozeného dítěte a jeho matky. Čistý vápník, prodávaný v lékárnách, není dobře absorbován. Výhody pití citronu budou vyšší. To se vysvětluje skutečností, že citrusové plody jsou také bohaté na hořčík a draslík, které jsou nezbytné pro lepší vstřebávání vápníku a další snížení hladiny cukru v krvi..

Touha jíst citron v posledních týdnech těhotenství je vysvětlena potřebou těla ředit krev. Faktem je, že v důsledku zvýšené velikosti dělohy dochází ke kompresi sousedních orgánů a cévní sítě. Krev začíná špatně cirkulovat, což narušuje výživu tkání.

Citron na nachlazení a nevolnost

Pokud je žena těhotná v období podzim-zima, lékaři často doporučují konzumovat citron pro nachlazení nebo jej používat jako imunostimulační látku. K tomu se do čaje nebo teplé vody přidá malé množství šťávy. Aby nedocházelo k ničení prospěšných látek, neměla by teplota kapaliny přesáhnout 60 ° C.

Kontraindikace pro použití citronů

Použití citronů může poškodit těhotnou ženu v následujících situacích:

 • hypertenze - vysoký počet krevního tlaku;
 • pálení žáhy;
 • gastritida;
 • žaludeční vřed;
 • pankreatitida
 • alergie na jakékoli citrusové plody;
 • kaz na jakémkoli místě;
 • přecitlivělost zubů;
 • hypertonicita dělohy.

Tyto případy vyžadují vyloučení citronů ze stravy. Můžete je nahradit meruňkami, které také obsahují hodně vitamínu C a dalších cenných stopových prvků..

Před přidáním jakéhokoli produktu do stravy by těhotná žena měla konzultovat s gynekologem a výživou. Mnoho potravin je škodlivých pro plod, ale chemické složení citronu dělá více dobré než poškození. Hlavní věc je nezneužívat.

Články O Neplodnosti