Hlavní Analýzy

Levomekol: popis léku, vlastnosti při kojení

Mladá matka během kojení je náchylná k infekčním onemocněním a jakékoli, i nejběžnější onemocnění, je závažnější. A proto se bez léků neobejdete! Lokální antibiotika nejsou absorbována do krve a jsou pro kojence prakticky bezpečná..

Masť Levomekol - složení, indikace a způsoby použití kojení. To je to, co bude diskutováno níže..

Složení a účinek léčiva

Levomekol je účinné antibakteriální léčivo, které lze použít při kojení. Lék neobsahuje složky, které způsobují alergickou reakci.

Hlavní účinnou látkou je širokospektrální antibakteriální činidlo zvané Levomycetin. Tato látka je účinná ve vztahu k velkému počtu patogenů, které vyvolávají abscesy na vnitřních membránách a kůži..

Methyluracil je druhá účinná látka léčiva, která stimuluje metabolické procesy. S jeho pomocí se metabolismus v postižené oblasti zrychluje, v důsledku toho se zánět snižuje. Methyluracil proniká do hlubokých vrstev epidermis, po kterém je aktivována syntéza buněk, obnovena normální struktura orgánů. Posiluje se imunita, rychlé hojení poškozených tkání. Aktivní složka vylučuje přebytečnou tekutinu z tkání, v důsledku toho otoky zmizí.

Další látky: polyethylenglykol-400, polyethylenglykol-1500. Jsou odpovědné za rovnoměrnou distribuci účinných látek v objemu masti, usnadňují aplikaci léčiva a urychlují pronikání složek na postiženou tkáň.

Masť je balena v hliníkových zkumavkách o obsahu 40 g nebo tmavých sklenicích o hmotnosti 100 a 1000 g.

Indikace

Levomekol se hluboce vstřebává do postižené tkáně bez poškození buněčných membrán. Aktivní složky antibiotika nevstupují do krevního řečiště, a proto je lék schválen pro použití během kojení.

Kombinované léčivo zmírňuje zánět, ničí patogenní bakterie a má regenerační účinek. Masť je předepsána pro:

 • hnisavé rány, které vznikly v důsledku infekce tkání patogenními mikroorganismy;
 • trofické vředy, které se dlouho nehojí;
 • popáleniny stupně II a III;
 • pustulární vyrážka;
 • zánět středního ucha;
 • zánět maxilárních dutin;
 • eroze dělohy;
 • zánět vaječníků;
 • vaří, abscesy, infikované hlubokými škrábanci a otěry;
 • hojení ran v pooperačním období nebo po porodu.

A to nejsou všechny problémy, s nimiž se bude účinně léčit rány a antimikrobiální látky..

Metody aplikace

Někdy místo ošetřené Levomekolem mírně hoří, ale není to nebezpečné. Pokud však postižená oblast (rána nebo sliznice) začala vypadat horší: zvýšený otok nebo alergická reakce se objevila ve formě vyrážky, musíte přestat užívat lék a navštívit lékaře. To platí zejména pro pacientky během kojení nebo těhotenství..

Jak léčit postiženou pokožku pomocí Levomekolu? Případ použití: Ránu namažte mastí, ale ujistěte se, že vrstva je tenká a rovná. Opakujte proceduru dvakrát denně, průběh léčby je od 5 do 10 dnů, dokud se rána zcela nezhojí.

Při abscesu se Levomekol vstřikuje do dutiny naplněné hnisem, ale mast se musí nejprve zahřát na 36 °. Lék se používá k impregnaci gázových ubrousků, které se poté aplikují na hnisavé rány nebo popáleniny. U varu a abscesů musíte navštívit chirurga, který otevře hnisavou dutinu pro další ošetření dresinkem s mastí.

Pro zánět maxilárních dutin by se nosní průchody měly omýt teplým solným roztokem (3 g soli na 220 ml převařené vody). Pacient je otočen na levé straně, tampon je vložen do nosního průchodu, který byl předtím impregnován mastí. Musíte si tedy lehnout po dobu 15 minut, pak se převrátit na pravou stranu a opakovat pro správnou nosní dírku. Antibiotikum tak lépe proniká do nosní dutiny. Pokud má pacient purulentní zánět středního ucha, pak se tampony vloží do zvukovodu.

Masť pro kojení a těhotenství se používá pro komplexní léčbu kolpitidy, pro zánětlivá onemocnění vnějších pohlavních orgánů, drozd, který má závažné příznaky: silné svědění, pálení, zánět. Masť se aplikuje zvnějšku nebo se používají namočené tampony, které se vkládají do pochvy.

Je však třeba mít na paměti, že Levomekol jednoduše zmírňuje příznaky kandidózy a nevyléčí nemoc. Proto musí být léčivo používáno jako součást komplexní terapie. Externí použití antibiotika je bezpečné a před intravaginálním použitím je nutné provést analýzu, protože mohou nastat nežádoucí reakce.

Je důležité vědět, že aktivní složky léčiva jsou účinné nejen proti patogenním, ale také prospěšným bakteriím. A to ohrožuje zhoršení drozdu.

Levomekol pro hemoroidy

Levomekol je účinný lék na hemoroidy. A to je typický problém pro ženy během těhotenství a kojení. Antibakteriální léčivo je zaměřeno na ničení patogenů, což je velmi důležité pro hemoroidy, které mohou být komplikovány virovým útokem. Přistoupení k infekci ohrožuje další šíření hnisavých zánětů.

Levomekol je bezpečný lék, který neobsahuje toxické látky, navíc se mast používá externě, což prakticky vylučuje negativní účinek na organismus. Aktivní složky jsou zaměřeny na ničení patogenní mikroflóry a hojení hemoroidů.

Antibakteriální činidlo může být použito k zabránění mikroskopického poškození hemoroidních uzlů, které krvácí, a navíc se do nich často dostává infekce. U hemoroidů lék zastavuje proces infekce a zabraňuje komplikacím.

Levomekol během kojení

Většina kojících a těhotných žen se obává lékařského ošetření, protože léky mohou dítě poškodit. To je možné pouze v případě, že žena samoléčí. Kvalifikovaný lékař předepíše lék až po důkladném vyšetření, přičemž vezme v úvahu možné účinky aktivních složek na tělo matky a novorozence.

Hlavní složky antibakteriálního léku nepronikají do krevního řečiště a do mateřského mléka matky. Na základě toho je Levomekol povolen během těhotenství a kojení. Lékaři navíc doporučují používat tuto mast k léčbě trhlin v bradavkách a se zánětem mléčné žlázy (akutní forma onemocnění). To je velmi důležité pro kojící matky, protože tyto choroby narušují laktaci, což hrozí snížením nebo úplným spálením mléka.

Levomekol se používá k prevenci hnisavých zánětlivých procesů v měkkých tkáních prsu po porodu. Účinný lék rychle ničí bakterie a zabraňuje tak vážným onemocněním.

Při hnisavém zánětu kůže, i když to není velká rána, ale malý var, může dojít k obecné intoxikaci. Jedy mikrobiálního původu pronikají do krve a mateřského mléka, což je pro kojence mnohem nebezpečnější než možný účinek místního léku!

Zánět maxilárních dutin nebo ušního boltce je pro těhotnou a kojící ženu velmi nebezpečným onemocněním. Pokud patologická mikroflóra proniká do krve nebo mozku, budou k léčbě tohoto onemocnění potřebná silná antibakteriální léčiva, která mohou dítě poškodit..

A proto postupujte podle léčebného režimu, který pro vás lékař vybral, neměňte dávkování, postupujte podle léčebného režimu. Období laktace je velmi zodpovědné, a proto by žena měla sledovat svůj zdravotní stav. Pokud během léčby zjistíte alergickou vyrážku nebo se vaše zdraví zhorší, okamžitě se poraďte s lékařem, který vybere jiný lék.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Pokud používáte Levomekol správně, pak tento lék nezpůsobí vedlejší účinky. Ve vzácných případech je možná přecitlivělost na složky léčiva. Alergie jsou doprovázeny následujícími příznaky: zarudnutí, vyrážka, svědění a někdy kopřivka. Chloramfenikol může vyvolat podobnou reakci..

Kombinované použití Levomekolu s jinými mastmi se nedoporučuje, zejména během těhotenství a kojení. Řiďte se pravidly přijetí a postupujte podle pokynů svého lékaře.

Je Levomecol bezpečný pro kojení

Kojení - pro matku je tento čas obzvláště důležitý. Ale banální nemoc, která se může vyskytnout u ženy v období po porodu, ho může zastínit. Léčba rozhodně jde o užívání léků, které mohou dítě poškodit. Levomekol je často předepisován ženám během těhotenství a kojení. Proto otázka, zda se tento lék může použít při kojení dítěte, straší matky?

Hlavní vlastnosti

Levomekol je mast pro vnější použití. Má bílou barvu, prodává se v hliníkové zkumavce o hmotnosti 40 gramů nebo ve skleněných nádobách o hmotnosti 100 gramů.
Obsahuje dvě aktivní složky:

Chloramfenikol je antibiotikum, které aktivně a účinně bojuje proti patogenní mikroflóře a zabraňuje tvorbě abscesů..

Methyluracil stimuluje metabolické procesy. Snižuje otok tkání, urychluje proces regenerace buněk. Díky tomu se rány hojí rychleji. Látka má schopnost proniknout hluboko do vrstev kůže a zlepšit buněčnou syntézu..

Masť tak ovlivňuje tělo takto:

 • Zabíjí patogeny.
 • Urychluje proces obnovy.
 • Snižuje otoky.

Když má rána velký otok, proces hojení je pomalejší, než bychom si přáli.

Nástroj také obsahuje další komponenty:

Tyto látky usnadňují aplikaci masti na pokožku. Rovněž regulují proces pronikání do vrstev kůže.

Indikace pro použití

Existuje celá řada nemocí, které vyžadují použití antibakteriálních mastí. Levomekol je předepsán v následujících případech:

 • S erozí krčku
 • Se zánětlivými chorobami z příloh
 • S hnisavými ranami různých typů
 • Furuncles
 • Trofické vředy
 • Popáleniny různé závažnosti
 • Pustulární vyrážka
 • Sinusitida
 • Otitida
 • S hemoroidy
 • Pokud kojíte, objeví-li se na bradavkách praskliny

Masť se také používá k hojení ran v poporodním období. Je často předepisován ženám po císařském řezu nebo k léčbě stehů v perineu..

Kontraindikace a vedlejší účinky

Při správném používání a dodržování všech dávkovacích pravidel způsobuje léčivo zřídka vedlejší účinky. Než ji však začnete používat, musíte se poradit s odborníkem.

Nežádoucí účinky, které může použití masti vést k:

 • kopřivka;
 • svědění nebo pálení v místě aplikace;
 • alergická reakce;
 • zhoršení pohody.

Pokud má žena po použití masti skvrny nebo pupínky, měli byste se poradit s lékařem a přerušit léčbu pomocí tohoto léku.

Svědění a pálení nastává dost často, ale takový vedlejší účinek netrvá dlouho. Prochází rychle a nezpůsobuje příliš nepohodlí.

Zhoršení pohody, stejně jako alergická vyrážka, může být známkou individuální nesnášenlivosti léku. V takovém případě byste se měli poradit s lékařem, nahradí Levomekol jinou mastí.

Nástroj má řadu kontraindikací, a proto je nutné, aby se ošetření provádělo pod dohledem odborníka:

 • Nemělo by se používat pro individuální nesnášenlivost součástí.
 • Nedoporučuje se kombinovat lék s jinými léky.

Při kojení musíte být na své tělo opatrní. Během tohoto období má žena sníženou imunitu. Před použitím přípravku Levomekol je proto vhodné jej aplikovat v malém množství na zadní stranu ruky a chvíli počkat. Pokud mast způsobuje alergii, nedoporučuje se používat jako léčivo.

Způsob aplikace

 1. Masť se nanáší na poškozenou tkáň rovnoměrnou tenkou vrstvou. Místo aplikace můžete zakrýt sterilním obvazem. Doporučuje se provádět proceduru dvakrát denně, před aplikací povrch ošetřit antiseptikem.
 2. U nemocí gynekologické povahy je nutné tampón namočit mastí a poté jej opatrně vložit do vagíny.
 3. U zánětu středního ucha se Levomekol aplikuje na vatu nebo gázu a poté se umístí do ušního kanálu. Přibližně stejný postup se provádí se sinusitidou, ale nejprve se vyplatí opláchnout nosní dutinu teplým solným roztokem. Můžete si to sami uvařit nalitím lžičky stolní soli do sklenice vody.
 4. Pokud je požadováno zavedení masti do oblasti abscesu, pak se předehřeje na teplotu 36 stupňů. Poté se vstříkne konvenční stříkačkou.
 5. Pokud je přípravek Levomekol předepsán k léčbě hemoroidů, doporučuje se vyrobit malé ubrousky, které se používají jako pleťové vody z masti a sterilního obvazu..
 6. Při zánětu a prasklinách v bradavkách se masti nanáší přímo na poškozené místo. Ale před krmením byste měli bradavku omýt, protože Levomekol má nepříjemnou hořkou chuť.

Důvody kojení

Existuje několik důvodů, proč může lékař předepsat tento lék těhotné nebo kojící ženě:

 • nevstoupí do krevního řečiště;
 • vhodné pro dlouhodobé použití;
 • není schopen ublížit dítěti;
 • nemá vliv na kvalitu a množství mléka.

Chloramfenikol neproniká do krve, má lokální účinek. Proto to neovlivňuje kvalitu mléka ani jeho množství. Pravděpodobnost, že lék vstoupí do těla dítěte a poškodí ho, je extrémně nízká.

Pravděpodobnost, že při absenci adekvátní léčby může běžný absces způsobit vážnou infekci, je však mnohem vyšší. Proto může lékař, který vyhodnotí stav kojící matky, předepsat její Levomekol.

Děje se tak, aby se předešlo závažným komplikacím a zabránilo se rozvoji infekčního onemocnění, které může poškodit matku i dítě..

Činidlo se často používá jako preventivní léčba, aby se zabránilo rozvoji ložisek zánětu v měkkých tkáních..

Nedoporučuje se používat masti ve velkém množství po dlouhou dobu. V tomto případě lékaři nevylučují vniknutí lékových složek do krevního řečiště..

Analogy

Existují drogy, které svými vlastnostmi mohou Levomekol nahradit:

Tyto masti lze použít kojení. Všechny jsou určeny pro vnější použití. Ale před zahájením terapie musíte konzultovat odborníka.
Kromě toho se nedoporučuje porušovat dávkování a zneužívat aplikaci léku na místo poškození. To může vést k nežádoucím následkům..

Jakýkoli lék s kojením by měl být používán s opatrností. Léky by měly být užívány pouze pod dohledem lékaře - to pomůže nepoškodit dítě a rychle se zbavit nepříjemných symptomů nemoci.

Levomekol

Složení Levomekolu

Mast obsahuje stimulátor regenerace tkáně dioxomethyltetrahydropyrimidin (Dioxomethyltetrahydropyrimidin) v koncentraci 4,0 g na 100 g a antibiotikum chloramfenikol (Chloramphenicolum) v koncentraci 0,75 g na 100 g.

Pomocné látky: polyethylenoxidy 400 a 1500.

Formulář vydání

Mast. Prostředky vnější terapie. Je to látka bílé (mírně nažloutlé) barvy. Baleno ve 40 g v zkumavkách a 100 nebo 1000 g v plechovkách z tmavého skla.

farmaceutický účinek

Farmakodynamika a farmakokinetika

Nástroj je kombinovaná kompozice pro lokální aplikaci. Zmírňuje zánět, je účinný proti Gram (+) a Gram (-) bakteriím: Staphylococcus, Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa.

Bez poškození buněčných membrán chloramfenikol snadno a hluboko proniká do tkání a současně stimuluje jejich regeneraci.

Antimikrobiální účinek je zachován, a to i v přítomnosti nekrotických mas a hnisavého výboje.

Indikace pro použití: k čemu se masti Levomekol používá??

Lék dokonale odstraňuje zánět a vytáhne hnis. Indikace pro použití Levomekol - hnisavé (včetně těch infikovaných smíšenou mikroflóru) ran v první fázi (fáze zánětu) procesu rány.

Levomekol se používá jako mast pro hojení ran a proleženin, jako mast pro vaření, používá se pro pokročilé formy hemoroidů, pro mozoly, pro opary (pro opary, lék je předepisován pro hnisání vředů - lék pomáhá očistit a hojit rychleji), s hnisavým zánětem v vnější část ušního kanálu, jakož i pro léčbu hnisavé akné.

Masť je také předepisována jako lokální léčba lymfatických uzlin v případě jejich zánětu (při akutní a chronické lymfadenitidě). Hlavní léčba je zaměřena na eliminaci lymfadenopatie.

Pacientovi jsou předepisována antialergická a regenerační léčiva, vitamíny, glukonát vápenatý. V některých případech může být nutná operace k otevření abscesové, antibakteriální a detoxikační terapie.

Použití Levomekolu s nachlazením

V anotaci neexistují žádné náznaky týkající se použití léku k léčbě nachlazení, proto jeho použití při běžném nachlazení je možné pouze se souhlasem ošetřujícího lékaře.

Masti na nos z rýmy a sinusitidy se používají v případech, kdy příčinou onemocnění je bakteriální infekce. Protože doma k určení toho, co vyvolalo nemoc, je určení antibiotika možné pouze na základě výsledků příslušných testů..

Z jaké masti Levomekol pomáhá ve stomatologii?

Lék se osvědčil v léčbě hnisavých ran v ústní dutině. Masť je účinná pro:

V chirurgické stomatologii se používá k implantaci a extrakci zubu jako prostředku k zmírnění bolestivých symptomů a snížení otoků tkání..

Levomekol v gynekologii a urologii

V gynekologii se léčivo po porodu a operacích používá jako lokální hojení ran, protizánětlivé a antibakteriální činidlo..

Někteří lékaři považují za vhodné předepsat Levomekol k potlačení patogenní mikroflóry u kolpitidy..

U mužů je lék předepsán na balanopostitidu a rovnováhu.

Je možné rozmazat tetování Levomekolem??

Tuto otázku často kladou lidé, kteří nedávno dostali tetování. Odborníci říkají, že léky, které mají hojivý účinek na rány (zejména pokud obsahují antibiotikum), stimulují imunitu kůže, proto je pigment vnímán tělem jako cizí těleso a pokožka je aktivněji odmítá..

Pokud nedochází k zánětu, je pro ošetření tetování optimální použít D-panthenol, mast Bepanten Plus nebo Tat Wax. Použití Levomekolu je povoleno pouze se zánětem a hnisáním.

Kontraindikace

Droga má následující kontraindikace:

 • přecitlivělost na dioxomethyltetrahydropyrimidin (methyluracil) nebo chloramfenikol;
 • ekzém;
 • psoriáza;
 • plísňové kožní choroby.

Vedlejší efekty

Lokální alergické reakce:

Někdy se může objevit obecná slabost.

Tyto příznaky jsou důvodem k ukončení léčby přípravkem Levomekol a k lékaři.

Použití levomekolu ve formě vaginálních výtěrů může způsobit kandidózu, a proto je lék kontraindikován při drozdech.

Masť Levomekol, návod k použití

Masť je určena k léčbě dospělých pacientů a dětí starších 3 let.

Levomekol se aplikuje na otevřenou ránu sterilní ubrouskem nebo vatovou vlnou: ubrousek / vatová vlna se napustí mastí, nanese se na postiženou oblast (rána se volně naplní ubrousky) a poté se fixuje náplastí nebo obvazem.

Stejným způsobem se mast používá k varu: poté, co se povrch varu ošetří antiseptikem, nanese se na něj gáza namočená Levomekolem a obvaz se fixuje pomocí bandáže.

Lék může být také injikován do purulentní dutiny injekční stříkačkou přes drenážní trubici (katétr). V tomto případě je mast předehřátá na 35-36 ° C.

Obvazy se provádějí denně, dokud není rána zcela očištěna od nekrotických mas a hnisu. Pokud je povrch rány rozsáhlý, neměla by denní dávka masti z hlediska chloramfenikolu překročit 3 g.

Levomekol se používá po dobu 4 dnů od prvního dne léze. Vzhledem k hyperosmolární bázi nemůže být léčivo použito déle než 5-7 dní, protože v tomto případě může vyvolat osmotický šok v neporušených buňkách.

Od 5. až 7. dne léčby je pacient převeden na léky, které obnovují integritu poškozených tkání.

Levomekol z kuří oka

Masť se často používá k ošetření kuří oka. Otevřené spálené mozoly se léčí s agentem každé 2-3 hodiny (nejlépe pod bandáží).

Pokud je kukuřice vodnatá, opatrně se propíchne sterilní jehlou na 2 místech (po dezinfekci místa vpichu brilantním zeleným roztokem nebo jódem) a poté jemně stiskněte bavlněnou podložku a z ní vyjměte tekutinu. Poté je kukuřice hojně promazána Levomekolem a noha je ovázaná..

Levomekol s rýmou, zánět vedlejších nosních dutin, zánět ucha

Při hnisavém zánětu s lokalizací na vnější straně zvukovodu by měl bičík stočený ze sterilní gázy namočit mastí a vložit do ucha na 10-12 hodin. Podobně se Levomekol používá také pro hnisavou sinusitidu..

S rýmou (je-li hlen tlustý, zelený a špatně opuštěný), lékaři někdy doporučují vložit husté bavlněné tampony namočené do masti do nosních cest. Délka procedury je 4 hodiny..

Zubní lékařství

Při lézích ústní sliznice se při odstraňování nebo implantaci zubů lék vtírá do postižených tkání lehkými kruhovými pohyby. Doporučuje se používat mast 2-3 r. / Den.

Po ošetření rány po dobu půl hodiny by nemělo jíst, pít a vypláchnout ústa.

Návod k použití přípravku Levomekol v gynekologii a urologii

U gynekologických chorob se Levomekol aplikuje na sterilní výtěr a injikuje se do oblasti poškozených tkání. Tampony jsou vyrobeny ze sterilní gázy, přičemž zavedení špičky gázy by mělo zůstat venku (to usnadní odstranění tamponu).

Tampóny / obvazy se nahrazují denně, jako jsou nasyceny hnilobnými produkty a hnisem.

Lék může být také injikován do rány pomocí stříkačky. Před podáním se zahřeje na tělesnou teplotu.

Při cervikální erozi by se mast měla používat s velkou péčí a teprve poté, co žena podstoupí kompletní vyšetření. Levomekol hojí rány dobře, ale methyluracil v něm obsažený může způsobit vývoj nádorového procesu.

Lék se používá až po cytologickém vyšetření a kolposkopii..

U balanopostitidy je léčba prováděna v souladu s určitými pravidly. Nejlepšího terapeutického účinku lze dosáhnout, pouze pokud se masti aplikují na oblasti těla očištěné od plaku a hnisu..

K mytí použijte slabý roztok manganistanu draselného. Po omytí je postižená oblast vysušena a ošetřena mastí (Levomekol se nanáší v tenké vrstvě).

Postup se opakuje 1 až 3krát během dne. Trvání léčby určuje lékař.

Levomekolová mast pro hemoroidy

Použití mastí z hemoroidů umožňuje:

 • eliminovat mikroby, které jsou potenciálními patogeny infekce;
  zvýšit lokální imunitní obranu (díky tomu je tělo aktivněji zapojeno do boje proti infekci);
 • urychlit čištění ran na hemoroidních uzlech od produktů rozpadu vzniklých v důsledku zánětlivého procesu;
 • zlepšit syntézu proteinů v buňkách sliznice a žilních stěnách konečníku, čímž se urychlí proces hojení;
 • snížit pravděpodobnost komplikací, které se projevují jako lokální intoxikace;
 • zmírnit bolest, otok, svědění a pálení;
 • suché poškozené tkáně (lék se osvědčil v léčbě plačících hemoroidů).

Vzhledem k výše uvedeným vlastnostem přípravku Levomekol je vhodné jej používat nejen v raných stádiích patologického procesu, ale také ke stabilizaci stavu pacienta po chirurgickém odstranění hemoroidů, a také v případech, kdy onemocnění pokračuje s komplikacemi..

Před nanesením masti se anální oblast promyje čistou studenou vodou a vysuší se ručníkem. Aplikujte Levomekol na hemoroidy se doporučuje před spaním. Oblast řiti je pokryta čistým kusem gázy.

Léčba se provádí 10denním průběhem. Během tohoto období exacerbace nemoci přechází do fáze remise. Delší použití je možné pouze po konzultaci s lékařem.

Nelze úplně léčit hemoroidy samotným Levomekolem, léčba by měla být komplexní.

Levomekol na popáleniny

Hlavní aktivní složkou léčiva je chloramfenikol (chloramfenikol), což je univerzální antimikrobiální látka.

Chloramfenikol je účinný proti mnoha kmenům bakterií a proti jednotlivým virům.

Neméně důležitá pro popáleniny je stimulace imunity. Methyluracil, který je součástí masti, stimuluje tvorbu interferonu a bílých krvinek. Interferon má imunostimulační a antivirové účinky a bílé krvinky chrání tělo před patogeny.

Také methyluracil má vliv na buněčné dělení a růst, což vám umožňuje urychlit opravu tkáně v lézi..

Pomocné látky (základ léčiva) zvyšují účinnost účinných látek, zejména v přítomnosti nekrotických hmot a hnisu.

Lék dezinfikuje a obnovuje poškozené tkáně, snižuje otoky a potlačuje hnisavý proces. Vzhledem k tomu, že má vodní základnu, rychle se vstřebává do tkání a snadno se omyje.

To vám umožní používat levomekolovou mast z popálenin jakéhokoli stupně (včetně 3. a 4., které jsou doprovázeny masivní nekrózou s úpadkem tkáně), ale v závažných případech je lék předepsán jako další lék na pozadí obecné terapie.

Před použitím Levomekolu z popálenin je postižený povrch omyt a poté potažen ubrouskem namočeným v masti. Obvazy jsou nahrazovány až do 5 r / den.

Akné Levomekol

Často používal mast na obličej. Činidlo se aplikuje bodově na zvláště velké hnisavé akné (nejlépe před spaním).

Po otevření abscesu se Levomekol položí do oblasti rány.

Použití mastí ve veterinární medicíně

Indikací pro použití ve veterinární praxi jsou hnisavé rány infikované smíšenou mikroflóru a jiné hnisavé zánětlivé procesy (například otitis media nebo těžké formy akutního zánětu análních žláz u psů)..

Masť se aplikuje lokálně a externě. Sterilní gáza nasáklá tímto materiálem je nanesena na povrch rány a fixována bandáží. V purulentní dutině předehřáté na tělesnou teplotu zvířete (35-40 ° C) se léčivo podává pomocí injekční stříkačky.

Obvazy se provádějí každý den, dokud se rána nevyčistí..

Při infekčním zánětu sliznic a kůže se masti nanáší na postiženou oblast tenkou vrstvou 1 - 2 r / den. do úplného zotavení. Lék může být použit samostatně nebo jako doplněk k hlavní léčbě..

Předávkovat

V případě předávkování je možné zvýšit projevy nežádoucích účinků.

Dlouhodobé (více než 5-7 dní v řadě) externí použití často vyvolává rozvoj kontaktní senzibilizace, která může způsobit hypersenzitivní reakce při dalším použití mastí nebo lékových forem pro systémové použití, které obsahují dioxomethyltetrahydropyrimidin a chloramfenikol.

Interakce

Vyvarujte se současného užívání masti Levomekol s inhibičními léky na hematopoézu: cytostatika, sulfonamidy, deriváty pyrazolonu.

Podmínky prodeje

Podmínky skladování

Skladujte při teplotách pod 25 ° C. Udržujte mimo dosah dětí..

Skladovatelnost

speciální instrukce

Použití léčiva může vést ke zvýšení reaktivní citlivosti pokožky, která je následně doprovázena hypersenzitivními reakcemi s Levomekolem nebo dioxomethyltetrahydropyrimidinem s chloramfenikolem ve formě systémových dávkovacích forem.

Je-li nutné použít masti déle než 30 po sobě jdoucích dnů, vyžaduje se kontrola k provedení klinické analýzy periferní krve.

Vyvarujte se kontaktu se sliznicemi a očima..

Levomekol je antibiotikum nebo ne?

Lék je považován za antibiotikum, protože kromě látky pro hojení ran obsahuje také antimikrobiální lék chloramfenikol.

Analogy Levomekolu

Synonyma: Levomethyl, Netran.

Analogy mastů, podobné mechanismu účinku: Levomycetin, Levosin, Lingesin, Protegentina mast, Streptonitol, Fastin 1.

V gynekologii a hemoroidech mohou být v některých případech jako analog léčiva použity čípky methyluracilu.

Levomekol nebo Vishnevsky mast - což je lepší?

Základem Vishnevského masti je xeroform, březový dehet a ricinový olej. Levomekol má lokální protizánětlivý a antimikrobiální účinek, použití masti Vishnevsky má lokální dráždivé a antiseptické účinky.

Levomekol je předepisován hlavně k léčbě těžce zanícených, hnisavých infikovaných ran (ve fázi zánětu rány). Podle Wikipedie je Vishnevsky mast používána hlavně ve fázi regenerace procesu rány: balzámové mazivo stimuluje tkáňové opravy a granulaci v regenerující ráně.

Liniment je kontraindikován v nesanitalizovaných purulentních procesech (panaritium, var, karbuncle atd.), Použití v těchto případech však umožňuje urychlit odtržení a čištění rány v následném.

Antiseptikum obsažené v masti Vishnevsky proniká kůží v koncentracích nedostatečných pro baktericidní účinek. Dechtový a ricinový olej stimulují místní cirkulaci v oblasti slavení a zánět. Průběh patologického procesu se zhoršuje zvýšením bolestivosti, expanzí hnisavé dutiny a hromaděním exsudátu..

Vishnevsky mast je hydrofobní, proto její použití při léčbě hnisavých ran neumožňuje normální odtok sekrece rány a její antimikrobiální složka se neuvolňuje a nemá nezbytný účinek..

Levomekol je hydrofilní ve vodě rozpustná látka. Antibiotikum v něm obsažené snadno přechází z masti do rány. Osmotická aktivita léčiva je 10-15krát vyšší než účinek hypertonického roztoku a trvá od 20 do 24 hodin. V tomto ohledu postačuje pro účinné působení na povrch rány 1 obvaz denně.

Co si vybrat, Ichthyolová mast nebo Levomekol?

Ichthyolová mast má keratoplastický, antiseptický, protizánětlivý a lokální anestetický účinek.

Nástroj reguluje cévní tonus a má příznivý účinek na zanícenou pokožku a podkožní vrstvy. Indikace pro použití ichthyolu jsou kožní onemocnění, artritida a neuralgie.

Přípravky tedy mají různé indikace k použití, což činí jejich srovnání nesprávným.

Pro děti

V pediatrii je lék předepisován dětem starším než 3 roky.

Levomekol během těhotenství a kojení

Použití mastí během těhotenství a kojení je možné v případech, kdy podle lékaře pozitivní účinek na matku převáží rizika pro plod / dítě.

Droga může být doporučena pro kojící ženy k léčbě prasklin bradavek..

Recenze o mast Levomekol

Je velmi obtížné najít upřímně špatné recenze o Levomekolu. Droga je zaslouženě považována za oblíbenou mast chirurgů. Vodní základna umožňuje léčit infikované rány od prvních dnů vývoje patologického procesu. Masť účinně bojuje proti mikrobům, omezuje exsudaci a otoky a pomáhá odstraňovat hnis a nekrotické hmoty..

Masť se používá v chirurgii, gynekologii, stomatologii, urologii, jako lék na hemoroidy v proctologii (obklady s Levomekolem na hemoroidy urychlují remisi exacerbovaného onemocnění a brání rozvoji jeho komplikací).

Osvědčená mast Levomekol a akné. Recenze a fotografie naznačují, že se droga opravdu rychle a efektivně vyrovnává se zánětlivým hnisavým akné.

Jako analog masti lze použít atraumatický obvaz VoskoPran s levomekolem.

Kolik masti Levomekol je?

Cena masti Levomekol v Moskvě je od 46 rublů. Cena Levomekol na Ukrajině - od 7,2 UAH.

Masťový obvaz s levomekolem VoskoPran lze zakoupit v průměru za 320 rublů. pro balení č. 5. Průměrné náklady na stejné balení v ukrajinských lékárnách jsou 420 UAH.

Regenerativní stimulanty Nizhpharm Levomekol - recenze

Pomohlo po porodu

Levomekol mi předepsal gynekolog po porodu. Zrození bylo přirozené a ne bez přestávek. Doktor tedy řekl, aby rozmazal vnější švy levomekolem, aby se hojili rychleji.

Pokyny obecně naznačují, že tento lék by neměl být používán během kojení, ale lékař uvedl, že je to možné.

Levomekol jsem nechal v lednici, ale je lepší ho vyjmout a skladovat při pokojové teplotě po dobu používání (doslova 3-5 dní). Protože když je mast chladná, je velmi, velmi obtížné vytlačit z tuby.

Masť se vstřebává po dlouhou dobu. Ona je tlustá. Masť je bílá transparentní. Není lepkavé. Ale když se dotknete kůže, začne se šířit.

Masť mi hodně pomohla. Shvi se rychle uzdravil, přestal bolet.

Poté jsem také použil levomekol k hojení ran. Masť rychle zmírnila zánět, přispěla k hojení ran..

Nezapojujte se, protože tato mast je antibiotikum. Je levný, ne více než 200 rublů.

Lyalechka

Levomekol s GV?

Komentáře

Pokud pokyny k danému léku říkají, že to může být potenciálně nebezpečné pro dítě při kojení, pak nemůžete kojit..

Ucho musí být vyléčeno. Nenechte se naštvat, ucho projde a obnovíte GV.

Pokud jste se rozhodli všechno pro sebe, proč požádat o schválení cizinců z internetu? :)

Předpokládejme, že 10 lidí odpovědělo, že se krmili a rozmazávali a že „nic nebylo“. Co se to změní? Nyní mám spoustu pochybností a otázek. Je to fyzicky prokázané „žádné poškození“? Nebylo dítěti ublíženo „okamžitě“ nebo „odložená škoda“? Nikdo neví. Všichni jednají na vlastní nebezpečí a riziko..

Existují opravdu žádné možnosti pro krmení dítěte během léčby? Jaký je věk dítěte??

Lékař vysvětlil, proč je zánět v uchu nebezpečný, pokud se neléčí?

> Existují skutečně _čkoliv_ možnosti, jak krmit dítě> během léčby? Jaký je věk dítěte??

Víte, krmení je jen jedním z úkolů.
Jak autor ujistí dítě? Uspat?
Co bude dělat s prsy? Co bude dělat s možnou laktostázou nebo mastitidou (náhlé zastavení krmení v důsledku infekce v těle je může způsobit)?

Máte zkušenosti s vyplněním (nebo dočasným ukončením) GW? Asi ne. Udělejte slovo, že dítě může být uklidněno a položeno bez hrudníku.

Složení levomekolu zahrnuje lék, který je dětem zakázán. Co nabízíte? Krmivo dětské mléko touto chemií.?

Navrhuji hledat jiný lék. Neexistuje opravdu nic z jednoduchého varu? nevěřím!

přesto doufám, že kvůli tomu nebudu muset obtěžovat

(dítě má tři měsíce)

Možná lékař předepíše analog, který je povolen pro hepatitidu B. (pokrčil rameny).

Hlavní věc - nespouštějte si ucho, věc zákeřná. Hodně štěstí, nechci dál kopí kopí, rozhovor je zbytečný)

Uvidíte, pokud mluvíme o volbě mezi mateřským mlékem s lékem nebo bez něj (vynechejme otázku, jak může lokální droga proniknout do mléka), pak je samozřejmě lepší bez drog.
Ale volba je mezi mateřským mlékem a směsí. Není ve směsi pro děti potenciálně nebezpečné? Krávy nejsou léčeny a nejsou krmeny antibiotiky?
Jaké jsou důsledky drogy pro dítě? Který z náhlého zavedení směsi?

O této zkušenosti: Mám zkušenosti s dokončením krmení na pozadí nemoci a mám slušné zkušenosti s pomocí těm, kteří se ocitli v této situaci. Proto považuji za nezbytné zvážit všechny aspekty, nejen otázku „co nakrmit“.

Těhotenství a kojení
Při perorálním podání přechází do mateřského mléka kojících žen a může způsobit závažné nežádoucí účinky u kojených dětí. Při lokální aplikaci je možná systémová absorpce. V tomto ohledu by kojící ženy měly ukončit kojení nebo užívání drogy.

Je Levomecol bezpečný pro kojení

Kojení - pro matku je tento čas obzvláště důležitý. Ale banální nemoc, která se může vyskytnout u ženy v období po porodu, ho může zastínit. Léčba rozhodně jde o užívání léků, které mohou dítě poškodit. Levomekol je často předepisován ženám během těhotenství a kojení. Proto otázka, zda se tento lék může použít při kojení dítěte, straší matky?

Hlavní vlastnosti

Levomekol je mast pro vnější použití. Má bílou barvu, prodává se v hliníkové zkumavce o hmotnosti 40 gramů nebo ve skleněných nádobách o hmotnosti 100 gramů.
Obsahuje dvě aktivní složky:

Chloramfenikol je antibiotikum, které aktivně a účinně bojuje proti patogenní mikroflóře a zabraňuje tvorbě abscesů..

Methyluracil stimuluje metabolické procesy. Snižuje otok tkání, urychluje proces regenerace buněk. Díky tomu se rány hojí rychleji. Látka má schopnost proniknout hluboko do vrstev kůže a zlepšit buněčnou syntézu..

Masť tak ovlivňuje tělo takto:

 • Zabíjí patogeny.
 • Urychluje proces obnovy.
 • Snižuje otoky.

Když má rána velký otok, proces hojení je pomalejší, než bychom si přáli.

Nástroj také obsahuje další komponenty:

Tyto látky usnadňují aplikaci masti na pokožku. Rovněž regulují proces pronikání do vrstev kůže.

Indikace pro použití

Existuje celá řada nemocí, které vyžadují použití antibakteriálních mastí. Levomekol je předepsán v následujících případech:

 • S erozí krčku
 • Se zánětlivými chorobami z příloh
 • S hnisavými ranami různých typů
 • Furuncles
 • Trofické vředy
 • Popáleniny různé závažnosti
 • Pustulární vyrážka
 • Sinusitida
 • Otitida
 • S hemoroidy
 • Pokud kojíte, objeví-li se na bradavkách praskliny

Masť se také používá k hojení ran v poporodním období. Je často předepisován ženám po císařském řezu nebo k léčbě stehů v perineu..

Kontraindikace a vedlejší účinky

Při správném používání a dodržování všech dávkovacích pravidel způsobuje léčivo zřídka vedlejší účinky. Než ji však začnete používat, musíte se poradit s odborníkem.

Nežádoucí účinky, které může použití masti vést k:

 • kopřivka;
 • svědění nebo pálení v místě aplikace;
 • alergická reakce;
 • zhoršení pohody.

Pokud má žena po použití masti skvrny nebo pupínky, měli byste se poradit s lékařem a přerušit léčbu pomocí tohoto léku.

Svědění a pálení nastává dost často, ale takový vedlejší účinek netrvá dlouho. Prochází rychle a nezpůsobuje příliš nepohodlí.

Zhoršení pohody, stejně jako alergická vyrážka, může být známkou individuální nesnášenlivosti léku. V takovém případě byste se měli poradit s lékařem, nahradí Levomekol jinou mastí.

Nástroj má řadu kontraindikací, a proto je nutné, aby se ošetření provádělo pod dohledem odborníka:

 • Nemělo by se používat pro individuální nesnášenlivost součástí.
 • Nedoporučuje se kombinovat lék s jinými léky.

Při kojení musíte být na své tělo opatrní. Během tohoto období má žena sníženou imunitu. Před použitím přípravku Levomekol je proto vhodné jej aplikovat v malém množství na zadní stranu ruky a chvíli počkat. Pokud mast způsobuje alergii, nedoporučuje se používat jako léčivo.

Způsob aplikace

 1. Masť se nanáší na poškozenou tkáň rovnoměrnou tenkou vrstvou. Místo aplikace můžete zakrýt sterilním obvazem. Doporučuje se provádět proceduru dvakrát denně, před aplikací povrch ošetřit antiseptikem.
 2. U nemocí gynekologické povahy je nutné tampón namočit mastí a poté jej opatrně vložit do vagíny.
 3. U zánětu středního ucha se Levomekol aplikuje na vatu nebo gázu a poté se umístí do ušního kanálu. Přibližně stejný postup se provádí se sinusitidou, ale nejprve se vyplatí opláchnout nosní dutinu teplým solným roztokem. Můžete si to sami uvařit nalitím lžičky stolní soli do sklenice vody.
 4. Pokud je požadováno zavedení masti do oblasti abscesu, pak se předehřeje na teplotu 36 stupňů. Poté se vstříkne konvenční stříkačkou.
 5. Pokud je přípravek Levomekol předepsán k léčbě hemoroidů, doporučuje se vyrobit malé ubrousky, které se používají jako pleťové vody z masti a sterilního obvazu..
 6. Při zánětu a prasklinách v bradavkách se masti nanáší přímo na poškozené místo. Ale před krmením byste měli bradavku omýt, protože Levomekol má nepříjemnou hořkou chuť.

Důvody kojení

Existuje několik důvodů, proč může lékař předepsat tento lék těhotné nebo kojící ženě:

 • nevstoupí do krevního řečiště;
 • vhodné pro dlouhodobé použití;
 • není schopen ublížit dítěti;
 • nemá vliv na kvalitu a množství mléka.

Chloramfenikol neproniká do krve, má lokální účinek. Proto to neovlivňuje kvalitu mléka ani jeho množství. Pravděpodobnost, že lék vstoupí do těla dítěte a poškodí ho, je extrémně nízká.

Pravděpodobnost, že při absenci adekvátní léčby může běžný absces způsobit vážnou infekci, je však mnohem vyšší. Proto může lékař, který vyhodnotí stav kojící matky, předepsat její Levomekol.

Děje se tak, aby se předešlo závažným komplikacím a zabránilo se rozvoji infekčního onemocnění, které může poškodit matku i dítě..

Činidlo se často používá jako preventivní léčba, aby se zabránilo rozvoji ložisek zánětu v měkkých tkáních..

Nedoporučuje se používat masti ve velkém množství po dlouhou dobu. V tomto případě lékaři nevylučují vniknutí lékových složek do krevního řečiště..

Analogy

Existují drogy, které svými vlastnostmi mohou Levomekol nahradit:

Tyto masti lze použít kojení. Všechny jsou určeny pro vnější použití. Ale před zahájením terapie musíte konzultovat odborníka.
Kromě toho se nedoporučuje porušovat dávkování a zneužívat aplikaci léku na místo poškození. To může vést k nežádoucím následkům..

Jakýkoli lék s kojením by měl být používán s opatrností. Léky by měly být užívány pouze pod dohledem lékaře - to pomůže nepoškodit dítě a rychle se zbavit nepříjemných symptomů nemoci.

Levomekol pro hodnocení laktace

album: já a.
fotografie hostesek účtů na pozadí zajímavých objektů
vítězové jsou známí

Kreativní: podzimní čas
krása podzimní procházky
vítězové jsou známí

Kreativní: Jdi pryč, zimní šedovlasí!
nejlepší fotky z této zimní sezóny
vítězové jsou známí

Kreativní: Velikonoční zátiší
barevná vejce, koláče, větvičky vrby na stole
vítězové jsou známí

Vítězové minulých soutěží
Kreativní: podzimní čas
2 místo OlVi

Levomekol během kojení

Během období kojení je pro ženu zvlášť důležité vlastní zdraví ženy, protože má většinu starostí o péči o ni. V období po porodu je tělo oslabené a náchylné k infekcím, k léčbě některých z nich je třeba antibiotika. Lékaři předepisují Levomekol při kojení v přítomnosti zánětlivých procesů, pustulárních vyrážek, abscesů.

Mohu použít během kojení

Masť "Levomekol" je kombinovaná antimikrobiální látka se dvěma aktivními složkami:

 1. Chloramfenikol je široké spektrum antibiotik. Obzvláště aktivní proti stafylokokům, E. coli.
 2. Po akumulaci v tkáních methyluracil stimuluje dehydratační procesy (odstranění přebytečné tekutiny, což vede ke snížení otoků kolem zaměření infekce) a spouští mechanismus regenerace (obnovy) poškozených tkání.

Mohu použít Levomekol při kojení? Specialisté dávají jednoznačnou odpověď „Ano“. K akumulaci účinných látek masti dochází v místě aplikace. Neprostupují do oběhového systému matky, a proto do mateřského mléka.

Indikace pro použití

Lék inhibuje rozvoj patologické mikroflóry, má decongestantové vlastnosti a stimuluje proces hojení..

Na poznámku! Účinný při léčbě kožních lézí, sliznic, doprovázených zánětlivým procesem s odmítáním nekrotických tkání a tvorbou hnisavého výboje.

Při kojení se mast Levomekol předepisuje v těchto případech:

 • kožní léze rány s jasnými známkami bakteriální infekce (otok, zarudnutí, sekrece hnisu);
 • dlouhodobě se hojící vředy kůže nebo sliznic;
 • popáleniny stupně IIIII;
 • zánět dutin (sinusitida) s tvorbou exsudátu;
 • zánět středního ucha (zánět středního ucha);
 • erozivní poškození děložního čípku;
 • zánětlivé procesy v přílohách;
 • tvorba hemoroidů;
 • různé vyrážky na kůži s hnisavým obsahem;
 • furunkulosa;
 • abscesy.

Masť se používá k hojení trhlin, které se vyskytují na bradavkách během laktace, a také k léčbě mastitidy. Působí na hojení pooperačních švů, urychluje proces regenerace tkání, zjemňuje jizvy.

Důvody, proč je jmenování masti Levomekol během kojení odůvodněné:

 • ovlivňuje patogenní mikroflóru v místě aplikace, aniž by pronikl do krevního řečiště;
 • lze použít po dlouhou dobu;
 • neovlivňuje složení mateřského mléka a jeho množství;
 • bezpečné pro dítě;
 • lze použít k prevenci rozvoje infekčních komplikací.

Pokyny obsažené v každém balení podrobně popisují indikace pro použití a způsoby aplikace.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Dodržování dávek uvedených v pokynech pro léčivo zabraňuje výskytu vedlejších účinků. V případě individuální nesnášenlivosti jedné ze složek masti, předávkování nebo příliš dlouhé doby užívání se však mohou objevit tyto nežádoucí účinky:

 • projevy edému alergické reakce, zarudnutí, horečka v místě aplikace, vyrážka kulatého tvaru s průhledným nebo světle hnědým obsahem (kopřivka), svědění, pálení nebo mravenčení;
 • celkové zhoršení slabosti zdraví, závratě, bolesti hlavy.

Kontraindikace při používání Levomekolu jsou případy alergických reakcí zaznamenaných v minulosti na některou ze složek masti, plísňových chorob nebo známek psoriázy v místech, kde se plánuje aplikace léku.

Výhody a nevýhody používání laktace

Hlavním faktorem ve prospěch volby masti Levomekol jako léku na hojení ran při kojení je bezpečnost pro matku a dítě, nízká pravděpodobnost vedlejších účinků a široké antibakteriální spektrum účinku aktivních složek.

Pozornost! Při ošetřování trhlin by se mělo krátce před krmením upustit od masti na bradavky a přilehlou pokožku, protože léčivo se může dostat do úst dítěte.

Nedoporučuje se používat masti "Levomekol" současně s jinými lokálními antibakteriálními léčivy.

Doporučení

Podmínky léčby mastí se liší do 714 dnů. Pokud je to nutné, použijte „Levomekol“ déle než dva týdny, měli byste vyhledat radu od svého lékaře.

Levomekol léčí rány po důkladné dezinfekci místa aplikace antiseptickými léky nebo mytím teplou vodou a mýdlem. Procedura se provádí 23krát denně..

Důležité! Masť je distribuována po oblasti pokožky, která má být ošetřena, tenkou rovnoměrnou vrstvou. Po aplikaci můžete ošetřenou oblast uzavřít gázovým dresinkem, protože po zahřátí na tělesnou teplotu se mast stává méně viskózní a může se šířit na kůži..

Pro léčbu gynekologických infekcí, eroze, zánětu přívěsek a těla dělohy se do vagíny umístí gázový tampon namočený Levomekolem.

Léčba zánětu paranazálních dutin se provádí zavedením bavlněných nebo gázových výtěrů s Levomekolem do dutiny. Především by měl být prováděn postup promývání sinusem slabým solným roztokem při pokojové teplotě. U zánětu středního ucha se tyto tampony vkládají do zvukovodu..

Léčba vaří a abscesů Levomekolem se provádí po chirurgickém otevření a drenáži abscesu.

K hojení hemoroidních uzlů používejte ubrousky (gázu nebo bavlnu) s přípravky, které se na ně aplikují, které je třeba aplikovat na konečník po zpracování perineu teplou vodou a mýdlem.

Masť "Levomekol" je lék, který lze bezpečně používat během kojení. Nemá to vliv na laktaci, ale léčba by měla být zahájena po konzultaci s odborníkem.

Články O Neplodnosti