Hlavní Bolest

Zvonkohra během těhotenství

Zvonkohra během těhotenství

Lékařské odborné články

Curantyl je angioprotektivní léčivo odvozené od dipyridamolu. Zlepšuje kapilární oběh, rozšiřuje krevní cévy, ředí krev.

Je známo, že tento lék je zpravidla předepisován pro anginu pectoris, ischemickou chorobu srdeční, trombózu. Zvonkohry během těhotenství jsou však také předepsány a často. Na co? Odpověď na tuto otázku najdete v tomto článku..

Indikace pro použití

Předepište lék na léčbu a prevenci placentární nedostatečnosti, která se vyskytuje v důsledku poruch oběhu v placentě, se známkami hypoxie plodu, zpomalujícími jeho fyzický vývoj (pokud velikost plodu neodpovídá gestačnímu věku).

V raných fázích slouží zvonkohra jako profylaktika ke snížení pravděpodobnosti potratu nebo zmeškaného těhotenství..

Během těhotenství se tedy mohou vyskytnout následující indikace:

 • zvýšená koagulace krve;
 • kapilární křeče;
 • snižování obranyschopnosti těla;
 • známky discirkulační encefalopatie;
 • profylaxe trombózy;
 • prevence a léčba placentární nedostatečnosti a poruch mikrocirkulace.

Působení zvonkohry během těhotenství

Známá toxikóza během těhotenství je fyziologická porucha některých orgánů vyvolaná porušením mikrocirkulace krve. Otok, vysoký krevní tlak, bolest v hlavě, konvulzivní svalové kontrakce, jevy selhání ledvin - všechny tyto příznaky pocházejí z poruch kapilárního toku krve.

Lék nepůsobí přímo na plod, protože nepřekračuje placentu. Rozšiřováním cév placentární membrány však zvonkohry pomáhají zlepšit dodávku živin a kyslíku k dítěti..

Další schopností léku je ředění krve, čištění cév malých krevních sraženin. To je také velmi důležité, protože trombóza v cévách může vést k ukončení dodávek živin plodu, což může vyvolat blednutí těhotenství nebo jeho spontánní ukončení.

Kontraindikace

Použití zvonkohry během těhotenství je kontraindikováno:

 • s těžkou hypotenzí;
 • s arytmií neznámé etiologie;
 • s hemoragickou diatézou a dalšími podmínkami snížené srážlivosti krve, s tendencí ke krvácení;
 • během exacerbace žaludečních vředů;
 • s alergiemi a rozvojem přecitlivělosti na lék.

Tablety Curantyl v těhotenství se nedoporučují pít čaj nebo kávu, protože tyto nápoje snižují účinnost léku. Curantil je schopen posílit účinky antihypertenziv, aspirinu a ředidel krve.

Vedlejší efekty

Stejně jako většina léků, zvonkohry nejsou bez vedlejších účinků:

 • bušení srdce, poruchy srdečního rytmu, snižování krevního tlaku, zarudnutí kůže na obličeji, pocit tepla;
 • dyspeptické poruchy, bolest žaludku, nevolnost;
 • výskyt hematomů na těle, zvýšené krvácení;
 • migréna, pocit hučení v uších;
 • alergické projevy, kožní vyrážky;
 • pocit slabosti, bolest ve svalech, kloubech.

Všechny vedlejší účinky jsou přechodné, po vysazení léku jsou zcela zastaveny.

Curantyl při plánování těhotenství

Během plánování těhotenství lékaři často předepisují zvonkohra spolu s hormonálními a vitamínovými přípravky. A to se děje z nějakého důvodu: tyto pilulky snižují riziko trombózy.

Curantil usnadní přívod krve do tkání, stabilizuje tón cévních stěn a zabrání trombóze placentárních cév. V budoucnu to zajistí plodům normální výživu a dodávku kyslíku..

Někdy se stává, že zvýšení srážení krve v nastávající matce neumožňuje normální vývoj fetálního vajíčka. To vede k neplodnosti, blednutí těhotenství. Lék je proto často předepisován jako profylaxe ke zlepšení mikrocirkulace krve.

Zvuky zlepšují mikrocirkulační procesy ve tkáních a pomáhají růst endometrium (děložní sliznice), což výrazně usnadňuje proces uchycení vajíčka (implantace). Pokud je endometrium příliš tenké, nemusí dojít k implantaci..

Další z vlastností zvonkohry je imunomodulační. Určuje schopnost těla odolávat infekci. Je také velmi důležité při plánování, protože je velmi nežádoucí onemocnět během početí a těhotenství.

Proto, pokud lékař předepsal zvonkohra, neodmítněte ji vzít. Droga vám může opravdu pomoci otěhotnět vaše nenarozené dítě..

Pokyny pro zvonkohry během těhotenství

Kolik pít zvonkohry během těhotenství? Přesné dávkování a trvání léku určuje lékař individuálně. Neměli byste brát zvonkohry nebo upravovat předpisy svého lékaře sami - může to ovlivnit těhotenství..

Dávka zvonkohry během těhotenství je stanovena v závislosti na stavu ženy, její přítomnosti jakýchkoli patologií krevního koagulačního systému a vaskulárních poruch, na individuální reakci na léčivo.

Maximální denní dávka zvonění může být 75 až 225 mg, rozdělena do 3 až 5 dávek. Profylaktická dávka může být snížena na 25-50 mg za den. Maximální denní příjem léčiva může být nejvýše 600 mg: tato dávka je předepsána pro zjevné patologie koagulace krve.

Tablety se užívají před jídlem nebo hodinu po něm a zapíjí se sklenicí čisté vody.

Průběh zvonkohry během těhotenství může být poměrně dlouhý, v některých případech až do posledních týdnů těhotenství.

Curantil 25 během těhotenství je předepisován nejčastěji. Dragee by měl být užíván na lačný žaludek, aniž by žvýkal nebo poškozoval pilulku. Toto je optimální dávka pro běžný léčebný režim: 25 mg ráno, odpoledne a v noci.

Curantyl 75 během těhotenství se vyznačuje vysokým obsahem účinné látky dipyridamolu a může být předepsán lékařem s existujícími patologiemi v těle. 75 mg tablety se často používají v přítomnosti známek srdečního selhání, cirkulačních poruch mozku, jako profylaxe chřipky, ke snížení agregace krevních destiček.

Zvonkohry v časném těhotenství

Curantyl lze předepsat na několik chodů po celou dobu těhotenství, ale někdy se také praktikuje konstantní příjem léku..

Použití zvonkohry v prvním trimestru pomáhá normalizovat přísun krve do placenty. Pokud je krevní oběh narušen, nenarozené dítě nedostane dostatek živin a kyslíku. Tento problém je zvláště důležitý, pokud těhotná žena má příliš silnou krev..

Aby nedošlo k nadměrnému ředění krve pomocí zvonkohry, je nutné pečlivě zvolit dávkování léku s ohledem na radu lékaře.

Pokud bylo předepsáno zvonkohra jako imunomodulační činidlo, je třeba si uvědomit, že poškození způsobené nenarozenému dítěti virovou infekcí je mnohonásobně větší než pravděpodobnost vedlejších účinků požití léku. Curantil účinně chrání ženu před rizikem akutních respiračních virových infekcí, chřipky nebo akutních respiračních infekcí. A to je zvláště důležité v raných stádiích, kdy plod ještě nemá svou vlastní ochranu - placentární membránu. Viry pronikající do embrya mohou vyvolat jak ukončení těhotenství, tak různá porušení jeho nitroděložního vývoje.

Když předepisuje zvonkohra v raných stádiích, lékař tak, jak to bylo, „nastavuje stádium“ pro další normální průběh těhotenství. Proto by se člověk neměl bát užívat lék: a co je nejdůležitější, dodržujte dávkování předepsané lékařem. A pokud se u vás vyskytnou nežádoucí vedlejší účinky, měli byste se vždy poradit s lékařem. Možná pro vás tento lék není vhodný a lékař jej nahradí jiným.

Curantyl v pozdním těhotenství

Fenomény pozdní toxikózy během těhotenství jsou hlavní závažnou komplikací tohoto období. Gestóza je porušením většiny životně důležitých procesů u nastávající matky, což může vést k negativním důsledkům pro samotnou ženu i pro dítě.

K vývoji pozdní toxikózy dochází častěji po dlouhou dobu, v posledních týdnech těhotenství. Jsou popsány případy, kdy k tomuto stavu došlo i od 20. týdne těhotenství.

Za hlavní důvod vývoje toxikózy v pozdějších stádiích se považuje těhotná žena za poruchu oběhu. Pohyb krve je narušen v nejmenších kapilárách, krev zhoustne, mikrocirkulační průtok krve se zhoršuje, zpomaluje a je pozorován cévní spasmus. Tato situace přispívá k tomu, že nejdůležitější funkční orgány nedostávají potřebné látky a kyslík. Výsledkem je otok, tekutina z tkání není odstraněna, což situaci dále zhoršuje..

Jak v tomto případě mohou zvonkohry pomoci? Tím, že se krev stane více tekutou, zmírňuje křeče cévních stěn, stabilizuje tón kapilár, droga zabraňuje rozvoji takové patologické situace. A je nesmírně důležité zabránit takovým vážným komplikacím, které ohrožují nejen normální průběh těhotenství, ale také život ženy.

Užívání léku ve věku 34 týdnů těhotenství je velmi důležité, aby bylo dítěti zajištěno dostatečné stravování a zabráněno hladovění kyslíku vyvíjejícím se mozkem, protože v této fázi dochází k významnému vývoji mozku dítěte, proto je nezbytné množství živin a kyslíku pro něj nesmírně důležité.

Ve 35. týdnu těhotenství dochází k tvorbě tukové vrstvy a plic plodu. Dítě ještě není dostatečně silné, aby se vypořádalo s možnou hypoxií; často v této fázi žena slyší „škytavka“ dítěte, a to je jeden ze znaků nedostatku kyslíku. Tento problém lze snadno vyřešit předepsáním tohoto léku..

Předepisování léku po 36 týdnech těhotenství je nezbytné, aby se zabránilo zpoždění v mentálním vývoji dítěte vzhledem k tomu, že dítě je již prakticky vyvinuto a je již schopné samostatného života. Vývoj mozku v této fázi je prostě rychlý.

Aplikace v 37. týdnu je již důležitá pro dítě stejně jako pro matku: lék sníží otok, zlepší trofickou tkáň a orgány, které během tohoto období mají těžký čas.

Použití zvonkohry po 38 týdnech těhotenství pomůže zabránit rozvoji preeklampsie u těhotné ženy, sníží otoky, udržuje normální přísun krve do placenty a zabrání předčasnému odloučení.

Curantil předepisuje lékař, a to jak pro léčbu hrozeb těhotenství, tak pro preventivní účely. Pokud pochybujete o vhodnosti užívání drogy, neváhejte se zeptat lékaře, proč jsou pro vás předepsané zvonkohry. Nedělejte rozhodnutí o ukončení léčby sami.

Analogy zvonkohry během těhotenství

Curantil označuje angioprotektivní (ochranné cévy) a antitrombotika. Pokud z nějakého důvodu nemůžete vzít tento lék, poraďte se s lékařem: je to on, kdo má právo nahradit tento lék jiným lékem s podobným mechanismem účinku.

Cardiomagnyl je lék, který může ředit krev, což snižuje agregaci destiček, jako zvonkohry. Nemá však výrazný vliv na imunitu ženy. Proto může být kardiomagnyl předepsán těhotné ženě se sklonem k trombóze, embolii, se symptomy srdečního selhání, migrénami. Někdy je příjem kardiomagnylu kombinován s použitím zvonkohry. V této situaci dochází k zesílení účinku léků, což výrazně zvyšuje jejich účinnost.

Phlebodia je účinný angioprotector. Stejně jako zvonkohry zlepšuje mikrocirkulaci kapilár, snižuje žilní kongesci, urychluje tok lymfy a aktivuje krevní oběh. Má minimální počet vedlejších účinků, avšak vzhledem k nedostatku nezbytných klinických studií se užívání léku v časném těhotenství nedoporučuje. Zpravidla je lék předepsán po 12 týdnech těhotenství. Lék je považován za vhodnou náhradu za zvonkohry, obvykle se předepisuje 1 tableta denně (600 mg).

Actovegin je biostimulant, který aktivuje metabolismus tkání. Zvyšuje energetické zdroje buněk, urychluje metabolické procesy, eliminuje účinky hypoxie a nedostatečné trofické tkáně. Může být předepsán jako alternativa ke zvonkohru, ale má také řadu vedlejších účinků. Jsou to svědivé dermatózy, kopřivka, zvýšené pocení, hypertermie. Pokud tělo nemá přecitlivělost na lék, lze Actovegin použít 1-2 tablety třikrát denně před jídlem. Ve vážných případech je injekce léčiva povolena.

Hofitol je lék, který chrání a čistí játra, urychluje metabolismus tuků a aktivuje vylučování toxinů z těla. Jedná se o bezpečný bylinný lék, který lze použít společně se zvonkohry při komplexní léčbě preeklampsie i v první polovině těhotenství jako prevence toxikózy. Tento lék nemůže sloužit jako úplná náhrada za zvonkohry, avšak kombinované užívání léků zvyšuje jejich prospěšný účinek. Hofitol se užívá jako standardní 1 tableta před jídlem třikrát denně.

Tyto informace slouží jako průvodce. O výměně léků rozhoduje lékař samostatně.

Recenze o zvonkohry během těhotenství

Recenze o droze jsou různé, a to není překvapivé: reakce na drogu může být individuální, v závislosti na mnoha důvodech. Někdo je vhodný, ale někdo to není. Samozřejmě byste měli přestat používat zvonkohry, pokud se objeví alergické příznaky. Dizzy, zarudlá kůže, destabilizovaný tlak - poraďte se s lékařem. Možná vám tento lék nevyhovoval.

Existuje však mnoho pozitivních recenzí. Mnoho žen, které měly problémy s krevním koagulačním systémem, zvonkohry pomohly otěhotnět a porodily dlouho očekávané dítě. Některé matky zaznamenávají prospěšný účinek léku na vývoj hypoxie plodu..

Existují také ženy, které jsou proti užívání této drogy během těhotenství. Důvodem je nedostatečný vědecký výzkum zvonkohry. V případě pochybností se zeptejte lékaře, zeptejte se vás, co vás znepokojuje. Pouze v tomto případě si budete jisti, že ani vy, ani vaše nenarozené dítě není v nebezpečí.

Cena zvonkohry během těhotenství je od 4 do 6 $ za balení (100 tablet). Obvykle tento balíček stačí na asi měsíc přijetí.

Curantyl během těhotenství lze použít podle zdravého životního stylu: výrazně tak zvýšíte účinnost léku a usnadníte těhotenství. Jezte správně a plně, omezte příjem soli, chodte na čerstvý vzduch častěji a možná nebudete potřebovat léky.

Chimes

Struktura

Podle INN (mezinárodní nechráněný název) je účinná látka dipyridamol (dipyridamol) v různých hmotnostních částech zahrnuta do všech lékových forem léčiva Curantil.

1 tableta Curantilu 25 obsahuje 25 mg dipyridamolu. Volitelné: makrogol 6000, monohydrát laktózy, polyvidon K25, kukuřičný škrob, oxid titaničitý, želatina, karnaubský vosk, stearát hořečnatý, glukózový sirup, mastek, uhličitan vápenatý, sacharóza, lehký bazický uhličitan hořečnatý, žluté chinolinové barvivo.

1 tableta Curantylu N 25 obsahuje 25 mg dipyridamolu. Kromě toho (včetně skořápky): vysoce dispergovaný oxid křemičitý, monohydrát laktózy, makrogol 6000, sodná sůl karboxymethylškrobu (typ A), mastek, oxid titaničitý, kukuřičný škrob, hypromelóza, želatina, simethikonová emulze, stearát hořečnatý, žluté chinolinové barvivo.

1 tableta Curantylu N 75 obsahuje 75 mg dipyridamolu. Kromě toho (včetně skořápky): vysoce dispergovaný oxid křemičitý, monohydrát laktózy, makrogol 6000, sodná sůl karboxymethylškrobu (typ A), mastek, oxid titaničitý, kukuřičný škrob, hypromelóza, želatina, simethikonová emulze, stearát hořečnatý, žluté chinolinové barvivo.

Formulář vydání

Výrobce "Berlin-Chemie" vyrábí lék v následujících lékových formách:

 • Curantil 25 - ve formě dražé o 100 kusech ve skleněných lahvích č. 1 v krabici;
 • Curantyl N (N) 25 - ve formě tablet ve skořápce 120 kusů ve skleněných lahvích č. 1 v krabici;
 • Curantyl N (N) 75 - ve formě tablet v obalu po 40 kusech v krabičce.

farmaceutický účinek

Angioprotektivní, imunomodulační, antiagregační.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Anotace k pozicím léčiva Curantil jako vazodilatační terapeutické činidlo myotropního účinku, které má inhibiční účinek na agregaci destiček, zlepšuje mikrocirkulaci a je také charakterizováno mírnou vazodilatační účinností..

Vazodilatační účinek malých dávek dipyridamolu je selektivně zaměřen na expanzi koronárních arteriol a na rozdíl od antagonistů vápníku a organických dusičnanů neovlivňuje větší cévy tohoto systému. Užívání vysokých dávek dipyridamolu vede k expanzi arteriol v dalších částech systémového oběhu, z nichž se tento léčivý přípravek používá k léčbě a prevenci cévních patologií různého charakteru..

Vazodilatační účinnost léčiva se projevuje dvěma různými mechanismy jeho působení, které jsou inhibicí zachycení adenosinu a potlačením produkce fosfodiesterázy..

V důsledku dynamické rovnováhy pozorované mezi uvolňováním adenosinu a jeho zpětným vychytáváním je intracelulární obsah tohoto nukleosidu na úrovni 0,15-0,20 μmol. Při užívání malých dávek dipyridamolu je zaznamenán příjem adenosinu krevními destičkami, červenými krvinkami a endoteliálními buňkami, což vede ke zvýšení jeho plazmatické koncentrace a ke zvýšení vazodilatace závislé na adenosinu. Vysoké dávky léku inhibují agregaci destiček v důsledku působení adenosinu, čímž se snižuje riziko trombózy.

Velké dávky dipyridamolu naopak inhibují fosfodiesterázu, která je odpovědná za rozklad cAMP a cGMP - efektorů, které ovlivňují potlačení agregace destiček. V terapeutických dávkách je potlačena výhradně cGMP-fosfodiesteráza. V procesu aktivace odpovídajících cyklů se zvyšuje produktivita syntézy cAMP.

Dalším znakem účinnosti dipyridamolu jako derivátu pyrimidinu je jeho schopnost indukovat produkci interferonu. In vitro má léčivo modulační účinek na funkčnost interferonového systému a zvyšuje původně sníženou syntézu alfa a gama interferonu plazmatickými leukocyty, čímž zvyšuje nespecifickou odolnost lidského těla vůči virovým infekcím.

Při perorálním podání dipyridamolu v dávce 150 mg TCmax v plazmě, což je 2,66 μg / l, je asi 60 minut. Vazba na plazmatické proteiny je téměř úplná. Největší kumulace léčiva je pozorována v červených krvinkách a srdci..

V játrech dochází k metabolickým transformacím, u kterých je aktivován mechanismus vazby dipyridamolu na kyselinu glukuronovou. Průměrný T1 / 2 je 20-30 minut. Ve formě monoglukuronidu se léčivo vylučuje žlučí..

Indikace pro použití

Mezi hlavní indikace pro použití přípravku Curantyl patří:

 • léčba discirkulační encefalopatie;
 • prevence a terapie mozkových oběhových poruch, postupující podle ischemického typu;
 • léčení jakýchkoli mikrocirkulačních poruch (v kombinaci s jinými léky odpovídajícími patologii);
 • prevence IHD (primární a sekundární), zejména s osobní nesnášenlivostí kyseliny acetylsalicylové pacientem;
 • prevence možného tromboembolismu v pooperačním období protetických srdečních chlopní;
 • prevence vzniku žilní a arteriální trombózy a léčba komplikací trombózy;
 • prevence a léčba akutních respiračních virových infekcí a chřipky (pro dávku 25 mg), jako imunomodulátor a induktor interferonu.

Indikace pro použití Curantylu během těhotenství zahrnují:

 • prevence placentární (fetoplacentální) nedostatečnosti, podvýživy plodu a preeklampsie, ke které dochází během komplikovaného těhotenství;
 • prevence hyperkoagulace a trombózy v přítomnosti křečových žil.

Kontraindikace

Kontraindikace při jmenování Curantila jsou:

 • nestabilní angina pectoris;
 • infarkt myokardu v akutním období;
 • ischemická choroba srdeční (stenotická ateroskleróza);
 • kolaps;
 • srdeční selhání při dekompenzaci;
 • subaortální stenóza;
 • arteriální hypotenze;
 • závažné poruchy srdečního rytmu;
 • komplikovaná arteriální hypertenze;
 • obstrukční patologie bronchopulmonálního systému chronického průběhu;
 • vážné patologie jater / ledvin;
 • hemoragická diatéza;
 • věk do 12 let;
 • bolestivé stavy, které se vyskytují se zvýšenou pravděpodobností krvácení;
 • osobní přecitlivělost na dipyridamol nebo jiné složky léku.

Vedlejší efekty

Použití terapeutických dávek přípravku Curantil málokdy vede ke vzniku negativních jevů, a i když k nim dojde, jsou vedlejší účinky léku nejčastěji mírné a přechodné.

Kardiovaskulární systém:

 • cardiopalmus;
 • pocit „horkých záblesků“ na kůži obličeje;
 • tachykardie (zejména při současném užívání jiných vazodilatačních léků);
 • bradykardie;
 • krádežový syndrom ve vztahu k koronárním cévám (při užívání denních dávek dipyridamolu nad 225 mg);
 • snížení krevního tlaku.

Hemostázový systém:

 • funkční změny destiček;
 • trombocytopenie;
 • vývoj krvácení;
 • zvýšené krvácení během nebo po chirurgických zákrokech (velmi vzácné).

Zažívací ústrojí:

 • epigastrická bolest;
 • nevolnost, zvracení;
 • vývoj průjmu.

Při dlouhodobé terapii vedlejší účinky gastrointestinálního traktu zpravidla samy vymizí.

Jiný:

 • pocit hluku nebo ucpání v uších;
 • závrať;
 • obecná slabost;
 • hyperémie obličeje;
 • bolesti hlavy;
 • artritida;
 • rýma;
 • myalgie;
 • alergické projevy (vyrážka / kopřivka).

Tablety Curantil, návod k použití

Návod k použití Curantila 25

Pro preventivní účely se ARVI a během epidemií chřipky obvykle předepisují jeden denní příjem 50 mg přípravku Curantil 25 (2 tablety nebo tablety), jednou za 7 dní po dobu 4–5 týdnů (4–5 dávek za cyklus).

Pro prevenci možných relapsů akutních respiračních virových infekcí, zejména u pacientů často trpících těmito infekcemi, je indikován denní příjem 100 mg (4 tablety nebo tablety) ve dvou stupních (2 tablety nebo tablety (50 mg)) v intervalu 120 minut. Preventivní průběh trvá 8–10 týdnů s jednorázovou dávkou doporučené dávky léku za 7 dní.

Návod k použití Curantil 75

Denní dávka přípravku Curantil N 75 se volí s ohledem na závažnost onemocnění a osobní odpověď pacienta na léčbu..

Pro léčbu ischemické choroby srdeční se zpravidla doporučuje trojnásobný příjem 75 mg léčiva denně (1 tableta po 8 hodinách). V souladu s pozorovanou účinností může lékař zvýšit denní dávku.

Pro prevenci trombózy a při poruchách oběhu v mozku se obvykle denně předepisuje 3–6 tablet Curantilu 75 mg. Po dobu 24 hodin můžete užít až 450 mg léku.

Za účelem snížení agregace krevních destiček se Curantyl používá v rozmezí denních dávek 75-225 mg (1-3 tablety) v několika dávkách. Maximální možná denní dávka dipyridamolu v závažných případech je 600 mg.

Návod k použití přípravku Curantyl během těhotenství

Při použití přípravku Curantil během těhotenství se výběr jeho dávek provádí čistě individuálně. Za typický léčebný režim se považuje 25 mg léčiva (1 tableta nebo tableta) třikrát za 24 hodin.

Jak brát - před jídlem nebo po jídle?

U všech výše uvedených indikací se doporučuje užívat tablety a tablety Courantilu na lačný žaludek, bez rozdrcení a žvýkání lékových forem a pití 100 až 150 ml vody..

Předávkovat

V případě předávkování dipyridamolem bylo pozorováno následující: výskyt anginy pectoris a / nebo tachykardie, snížení krevního tlaku, celková slabost, pocit „návaly horka“ a závratě.

S rychlou detekcí příznaků předávkování budou účinná běžná protiopatření, včetně vyvolání zvracení, očištění gastrointestinálního traktu a přijetí sorbentů. Pro zastavení dilatačního účinku léčiva je předepsáno pomalé intravenózní podávání (50-100 mg / min) aminofylinu. Při zachování příznaků anginy pectoris je indikováno sublingvální podání nitroglycerinu.

Interakce

Deriváty xanthinu (včetně čaje a kávy) mohou snižovat vazodilatační účinnost dipyridamolu.

Antacida v důsledku snížení absorpce léčiva snižují jeho maximální koncentraci.

Současné podávání s aspirinem a antikoagulanty (trombolytika, heparin) zvyšuje možnost krvácení.

Dipyridamol potencuje účinnost antihypertenziv.

Při kombinaci s inhibitory cholinesterázy je pozorováno snížení jejich anticholinergních vlastností.

Souběžné užívání s cefalosporinovými antibiotiky (Cefoperazon, Cefamandol, Cefotetan) může vést ke zvýšeným protidoštičkovým účinkům.

Podmínky prodeje

Všechny lékové formy Courantilu jsou vydávány z lékáren pouze na lékařský předpis.

Podmínky skladování

Pro dražé - do 25 ° C.

Pro tablety - do 30 ° C.

Skladovatelnost

Pro dražé - 5 let.

Pro tablety - 3 roky.

speciální instrukce

Z důvodu možného snížení krevního tlaku by měl být na začátku léčby opatrný při provádění nebezpečné práce a řízení vozidla.

Analogy

Analogy curantilu jsou představovány poměrně širokým seznamem léků podobných těm, které mají hlavní antikoagulační a protidoštičkový účinek. Nejslavnější analogy jsou: Aspirin cardio, Aspicore, Aspekard, Zilt, Aterocardium, Godasal, Atrogrel, Cardiomagnyl, Brilinta, Clopidogrel, Disgren, Plagril, Magnikor, Plaviks, Trombonet a některé další.

Cena analogů Curantilu závisí na výrobci, počtu tablet a hmotnostním obsahu účinné látky v nich, a proto se velmi liší. Například Aspirin Cardio 100 mg č. 20 lze v průměru zakoupit za 130 rublů, Clopidogrel 75 mg č. 28 za 500 rublů a Plavix 75 mg č. 28 za 2600 rublů.

Pro děti

Dosud nejsou dostatečné zkušenosti s používáním přípravku Curantyl v pediatrii, včetně dražé a tablet, z nichž nejsou předepisovány dětem mladším 12 let..

S alkoholem

Během terapeutického průběhu užívání Curantylu je zakázáno pít nápoje, které obsahují alkohol.

Zvonkohra během těhotenství a laktace

Praxe předepisování přípravku Curantyl během těhotenství existuje hlavně v zemích bývalého Sovětského svazu, kde gynekologové dlouho a docela úspěšně využívali pozitivní vlastnosti této drogy.

Někdy je tento lék předepsán i při plánování těhotenství v případě, že žena, která chce otěhotnět, má různé bolestivé stavy spojené se zhoršeným krevním oběhem, mikrocirkulací nebo se zvýšenou tendencí k trombóze. Denní dávka takových patologií podle návodu k použití se volí individuálně a může dosáhnout 450 mg, proto by bylo vhodné použít Curantil N 75. Další výhodou takové preventivní terapie je samozřejmě schopnost dipyridamolu zvýšit odolnost těla vůči různým infekcím stimulací produkce interferonu..

Během samotného těhotenství je třeba přistupovat k jakýmkoli lékům čistě individuálně as mimořádnou opatrností, v souvislosti s nimiž je před těhotenstvím Curantil nutné zcela vyloučit kontraindikace a možná rizika léčby pro nastávající matku i plod. Kdy gynekolog musí zahájit léčbu, v jakém stádiu terapie a do jak dlouho má brát lék, musí určit, v souladu s anamnézou pacienta a jejím současným stavem.

V případech, kdy nastávající matka má patologie spojené s krevním oběhem nebo trombózou, která by mohla v budoucnu vést ke komplikacím těhotenství, může být nezbytně nutná léčba léky, pro které je Curantil předepsán těhotným ženám v raných stádiích. V tomto případě může být dávka léčiva značná, což zvyšuje riziko krvácení a vyžaduje zvláštní pozornost zdravotnického personálu.

V pozdějších stádiích těhotenství je často zaznamenán vývoj negativních jevů, včetně těch způsobených nedostatečnou mikrocirkulací (včetně otoků, toxikózy, bolestí hlavy, zvýšeného krevního tlaku, křečí atd.). Řešení těchto problémů patří také mezi indikace pro použití přípravku Courantil, pro které je předepisováno těhotným ženám nejčastěji v minimálních dávkách (25 mg 2-3krát za 24 hodin) a v závislosti na závažnosti pozorovaných negativních příznaků, různých délkách trvání. V některých případech tato léčba pokračuje v průběhu těhotenství s krátkým přerušením a zastaví se těsně před narozením.

Ve druhém trimestru těhotenství je často diagnostikována placentární nedostatečnost - komplikace charakterizovaná narušením přívodu krve do placenty, která může vést k hypoxii plodu, zpoždění jejího vývoje a někdy i ke spontánnímu potratu. Léčebné kurzy se jmenováním Curantilu N 25 (1 tableta 2-3x denně) ve většině případů zabraňují rozvoji této komplikace nebo významně snižují její projevy, aniž by na plod působily..

Indikací ke jmenování Courantilu během těhotenství ve 3. trimestru je placentární nedostatečnost a gestóza (pozdní toxikóza), ve kterých lék, zlepšující přísun krve do placenty, pomáhá konečnému úplnému utváření mozku, plic a dalších orgánů nenarozeného dítěte a také významně snižuje negativní dopad těchto komplikací na jeho dítě. matka. Někdy, s těžkou gestózou a / nebo placentární nedostatečností, nemusí být účinky jednoho léku dostačující, proto je během těhotenství předepsána komplexní léčba několika léky, například Actovegin a Curantil. Zlepšení tkáňového trofismu a regenerace, stejně jako metabolismus inovovaný v Actoveginu, dokonale doplňují vazodilatační účinky Curantylu, čímž chrání ženské tělo před mnoha negativními bolestivými projevy, včetně hrozby potratu..

Je důležité si uvědomit, že kdykoli můžete požádat svého lékaře o komplexní vysvětlení otázek, proč je konkrétní lék předepsán těhotným ženám, jak pít nebo podávat předepsanou lékovou formu, jaké dávky je třeba dodržovat, jaké pozitivní aspekty a co je nejdůležitější, negativní důsledky mohou vést k léčba a proč je to pro vás předepsáno. V tomto ohledu byste se neměli spoléhat na recenze týkající se přípravku Curantil během těhotenství, které zbyly z různých internetových zdrojů, protože neexistuje žádná záruka, že vaše situace je podobná situaci popsané jinými ženami. Rovněž je nutné důkladně zjistit všechny možné nežádoucí účinky léku a metody, které zabrání jejich výskytu, pečlivě sledují vaše zdraví a pravidelně podstupují pravidelné vyšetření.

Možnost použití Curantylu během kojení určuje lékař.

Recenze z karantény

Vzhledem k poměrně častému užívání tohoto léku u těhotných žen převládají na fórech převážné počty recenzí o přípravku Curantil N 25 matky, které jej někdy užívají, zatímco hodnocení přípravku Curantil během těhotenství lze ve většině případů rozdělit na pozitivní a neutrální. Ačkoli některé vedlejší účinky léku jsou zmiňovány zřídka, včetně hyperémie, palpitací a bolestí hlavy, prakticky neexistují žádná negativní hodnocení, s výjimkou případů osobní přecitlivělosti na složky léku. A naopak, existuje poměrně mnoho pozitivních recenzí účinnosti Courantilu, i když pouze zvážit jeho použití. Jmenování Curantilu by samozřejmě mělo být jasně odůvodněno a promyšleno a jeho dávkování a počet dávek jsou sníženy na nezbytné minimum. Také mnoho žen, které se dozvěděly o předepisování tohoto léku pro ně, se snaží najít vysvětlení ohledně proveditelnosti a bezpečnosti jeho používání pomocí internetu, zatímco bude správné zjistit tuto otázku od svého lékaře, který je prostě povinen poskytnout všechny informace, které vás zajímají.

Curantil cena, kde koupit

Průměrné náklady na všechny lékové formy tohoto léku se někdy mohou lišit v závislosti na regionu a síti lékáren, ale v zásadě je přibližně na stejné úrovni. Například v Petrohradě si můžete koupit 100 tablet Curantilu 25 v Moskvě za přibližně 25 mg stejného léku číslo 100.

Cena přípravku Curantil 25 (100 tablet po 25 mg), nejčastěji předepsaného jako imunomodulátor, je 550–650 rublů..

Náklady na tablety Courantil N 25 No. 120, které se tradičně používají během těhotenství, se pohybují mezi 450–600 rublů.

Cena tablet Courantil N 75 č. 40, obvykle používaných k prevenci a léčbě patologických stavů oběhového systému, se pohybuje v rozmezí 650–700 rublů..

Účinek léku Curantil během těhotenství

Pro rodiče

Pro děti

Populární dnes

Ideální těhotenství, během kterého žena neužívá žádné léky, je dnes poměrně vzácné. I když jsou všechny testy normální, lékař může předepsat vitamínové komplexy, aby plně poskytl tělu budoucí matky a dítěte všechny potřebné látky. Žena může být skeptická ohledně určitých gynekologických funkcí: strach jasně ukazuje, že léky mohou negativně ovlivnit vývoj plodu. V některých případech však vzdání se drog více poškozuje. V poslední době je v receptu stále častěji vidět název drogy Curantil. Podrobněji prozkoumáme, proč gynekolog může doporučit tento lék.

Složení léku a mechanismus účinku

V lékárnách je Courantil ve formě tablet 25 mg a 75 mg, jakož i 25 mg tablet. Léčivou látkou Curantylu je dipyridamol, jehož vlastnosti jsou zaměřeny na posílení a obnovení krevních cév a na zlepšení krevního oběhu. Lék se smí používat během těhotenství po konzultaci s lékařem.

Quarantil se v porodnické praxi používá již delší dobu. V některých případech je předepisováno nejen nastávajícím matkám, ale také ženám, které plánují těhotenství. Nedoporučuje se však užívat tablety nebo dražé samostatně. Je nutné podstoupit vyšetření, provést krevní testy a na základě získaných výsledků rozhodne gynekolog o vhodnosti předepisování léku.

Po vstupu do gastrointestinálního traktu se dipyridamol absorbuje do krevního řečiště a po šedesáti minutách se váže na plazmatické proteiny. Účinná látka se hromadí v červených krvinkách i v srdci. Vylučuje se z těla ženy se žlučí. Curantyl má následující akce:

 • imunomodulační - pomáhá zdravým buňkám mobilizovat obranu a odolávat cizím mikroorganismům;
 • antiagregace - neumožňuje slepit krevní destičky, což pomáhá ředit krev a snižuje riziko krevních sraženin;
 • angioprotektivní - rozšíření krevních cév, normalizace krevního toku. Díky tomuto působení dipyridamolu se mikrocirkulace zlepšuje, krev je nasycena kyslíkem.

Indikace pro použití

Po narození nového života v těle ženy dochází k restrukturalizaci práce orgánů a systémů, aby se dítě mohlo narodit. Oběhový systém přebírá obrovskou zátěž, protože saturace buněk kyslíkem je nutná nejen pro matku, ale i pro dítě.

V některých případech je přípravek Curantil předepsán, aby se předešlo možným zdravotním problémům. Během plánování těhotenství lze lék doporučit ke snížení krevní srážlivosti, protože to může být důvod, proč žena nemůže otěhotnět. Rovněž se lék účinně používá, pokud jsou diagnostikovány křečové žíly: dipyridamol pomůže posílit krevní cévy a zabrání krevním sraženinám a zvýšená produkce interferonu ochrání tělo budoucí matky.

Podle pokynů pro těhotné ženy je přípravek Curantil předepisován v následujících situacích:

 • pro prevenci a léčbu akutních respiračních virových infekcí nebo chřipky: Courantil je zvláště důležitý v chladném období, kdy na místech velkých davů může nastávající matka virus snadno chytit. Účinná látka přispívá k produkci interferonu, který pomáhá posilovat obranyschopnost těla;
 • v případě narušení mikrocirkulace krve: nejčastěji je předepisována jako součást komplexní terapie jinými farmakologickými látkami, v závislosti na diagnóze;
 • s trombofilií - závažný stav, při kterém je narušena koagulace krve, což může vést ke vzniku krevních sraženin;
 • s otokem: tento stav je známý mnoha ženám, Curantil jim pomáhá vyrovnat se s nimi díky pozitivnímu účinku na stěny krevních cév a normalizaci krevního oběhu;

Curantyl také příznivě působí na zanícené hemoroidy: zlepšením mikrocirkulace a posílením stěn krevních cév se otok snižuje a obnovuje se odtok krve.

Při užívání tablet nebo dražé se obnovuje normální krevní tlak. Žena se cítí mnohem lépe: bolesti hlavy a únava zmizí, práce mnoha orgánů je normalizována. Především to platí o ledvinách, které během těhotenství provádějí dvojnásobnou zátěž.

Porodníci-gynekologové však nejčastěji předepisují Curantil v případě narušení dodávky kyslíku krví plodu. Plíce dítěte ještě nefungují, ale bez kyslíku se tělo nemůže normálně rozvíjet. Tento stav vede k nedostatku kyslíku plodu. Pokud není placentární cirkulace rychle obnovena, může nedostatek kyslíku vést k intrauterinní smrti nenarozeného dítěte..

Během období těhotenství se práce oběhového systému mírně mění, zejména to platí pro koagulaci krve: zvyšuje se a jedná se o variantu normy. V některých případech se proto v cévách samotné placenty mohou tvořit krevní sraženiny, které ovlivňují průtok krve mezi matkou a dítětem: zpomaluje nebo zastavuje. Proto je velmi důležité poslouchat doporučení lékaře a podstoupit léčbu.

Video: Elena Berezovskaya o tromboflybii a těhotenství

Vlastnosti užívání Courantilu v různých trimestrech těhotenství

Všechny těhotné ženy projdou mnoha testy, jednou z nich je koagulogram. Pokud nastávající matka snížila krevní srážlivost, může užívání tohoto přípravku způsobit těžké krvácení. Lékaři proto vždy sledují ukazatele po všech devět měsíců těhotenství.

V prvním trimestru je léčivo nejčastěji předepisováno k ředění krve a zlepšení krevního oběhu a ke zvýšení imunity ženy, protože embryo je velmi citlivé na bakterie a viry. Ve druhém a třetím trimestru je léčivo předepsáno k léčbě a prevenci otoků, trombózy a v případě detekce hypoxie plodu. Dítě je již plně formováno, placenta ho chrání před mnoha patogenními mikroorganismy, ale nenarozené dítě potřebuje hodně živin a kyslíku. To je to, co hlavní akce Curantila směřuje od druhého trimestru.

Pravidla pro pořizování tablet nebo dražé

 1. Formu užívání Curantylu, dávkování a trvání léčby určuje pouze lékař.
 2. Podle pokynů užijte jednu tabletu třikrát denně v dávce 25 mg. Podle uvážení gynekologa lze předepsat jednu dávku léčiva denně v dávce 75 mg..
 3. Pití tablet se doporučuje jednu hodinu před jídlem nebo dvě hodiny po jídle. Je vhodné to dělat každý den ve stejnou dobu..
 4. Je zakázáno brousit nebo žvýkat tablety nebo dražé.
 5. Žena by měla vědět, že nemůžete pít lék s čajem nebo kávou, aby nedošlo ke snížení jeho účinnosti.

V některých případech lékaři doporučují postupně snižovat příjem tablet. Nejčastěji je takové schéma předepsáno ženám, které pil tento lék ve větší dávce. Pokud například nastávající matka pije 1–2 tablety po 25 mg denně, mohou lékaři jednoduše ukončit průběh bez postupného snižování dávky.

Když stojí za to vzdát se Courantilu

Curantil má poměrně velký seznam kontraindikací, proto byste měli být během léčby opatrní. Droga by neměla být užívána, pokud má žena v anamnéze:

 • individuální citlivost na složky léčiva;
 • srdeční onemocnění: infarkt myokardu, angina pectoris, srdeční selhání, ateroskleróza, kolaps;
 • hypotenze a hypertenze: silné zvýšení nebo snížení krevního tlaku je přímou kontraindikací při užívání přípravku Courantil;
 • vřed žaludku a dvanáctníku v akutním stadiu;
 • jaterní nebo renální selhání: závažné porušení práce těchto orgánů;
 • hemoragická diatéza: snížení koagulace krve může vést k těžkému krvácení.

Zkušenost žen, které užívají Curantil během těhotenství, ukazuje, že droga je dobře tolerována. Některé nastávající matky však pociťovaly změny v jejich pohodě, které se projevily v podobě následujících vedlejších účinků:

 • zvýšení srdeční frekvence;
 • periodické pocity tepla;
 • bradykardie - poruchy sinusového rytmu;
 • snížení krevního tlaku;
 • krvácející
 • epigastrická bolest;
 • pocit nevolnosti, zvracení;
 • poruchy trávení doprovázené průjmem;

Ve většině případů se vedlejší účinky projevující se v gastrointestinálním traktu odezní samy o sobě po začátku léčby přípravkem Curantil..

Pokud po nástupu drogy nastávající matka pociťovala zhoršení zdraví nebo jiné nepříjemné příznaky, musíte léčbu přípravkem Curantil ukončit a co nejdříve vyhledat gynekologa.

Současné užívání s jinými drogami

Nedoporučuje se kombinovat Curantil s antacidy, aby nedošlo ke snížení účinnosti dipyridamolu. Podle pokynů nemůžete užívat lék současně s aspirinem a dalšími antikoagulačními léky. To může vést k vážnému krvácení..

Pokud těhotná žena řídí auto, měla by být řízení na začátku léčby vyřazeno. Je to kvůli schopnosti Curantylu snižovat krevní tlak..

Quarantil je často předepisován jako součást komplexní terapie. Například může být použit s Actoveginem ke zlepšení krevního oběhu, antivirová léčiva na podporu obranyschopnosti těla. Pokud žena trpí závažným otokem, hemoroidy, může gynekolog předepsat léčebný režim pro Curantil v kombinaci s Phlebodia 600. Avšak s rozvojem krvácení nebo drobných skvrn lékaři nejčastěji zrušují Curantil a doporučují ženě užívat hemostatika, například Tranexam. Je třeba si uvědomit, že léčebný režim a současné užívání různých léků může předepsat pouze specialista.

Video: Dr. Komarovsky o lécích během těhotenství

Léky s podobným terapeutickým účinkem

Na farmakologickém trhu jsou uvedeny substituenty Curantilu, které zahrnují také dipyridamol. Tyto léky jsou vyráběny různými výrobci a liší se v cenové kategorii. Analogy Curantyla jsou Dipyridamol, Parcedil a Persantine. Pouze lékař se rozhodne nahradit jeden lék jiným.

Ne všechny léky jsou vhodné pro každou těhotnou ženu. V některých případech tělo nastávající matky reaguje na Curantil se vznikem nepříjemných symptomů. Poté lékař vybere lék s jinou účinnou látkou, ale s podobnými terapeutickými vlastnostmi. Který lék předepsat pro léčbu závisí na diagnóze ženy:

 • Riboxin je lék, který normalizuje metabolismus a pomáhá okysličovat tkáňové buňky;
 • Thrombo ACC - droga, která se účinně používá k ředění krve, jakož i k léčbě a prevenci nedostatku kyslíku plodu;
 • Detralex - je předepsán v případě křečových žil, zánětu stěn krevních cév, výskytu otoků a prevence trombózy u těhotných žen.

Tabulka: charakterizace léčiva

TitulFormulář vydáníÚčinná látkaKontraindikacePoužívejte během těhotenství
Riboxin
 • Tablety,
 • injekce
Inosine
 • Individuální přecitlivělost na účinné látky léčiva;
 • dna;
 • selhání ledvin;
 • hyperurikémie (zvýšené množství solí kyseliny močové v krvi)
Během těhotenství rozhoduje o užívání léku pouze lékař
Thrombo ACCTabletyKyselina acetylsalicylová
 • Erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu;
 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • bronchiální astma, které je způsobeno použitím salicylátů a nesteroidních protizánětlivých léčiv;
 • kombinace bronchiálního astmatu, snížení nosní polypózy a paranazálních dutin, nesnášenlivost na kyselinu acetylsalicylovou;
 • gastrointestinální krvácení;
 • hemoragická diatéza;
 • těhotenství: první a třetí trimestr
Je zakázáno používat lék v prvním a třetím trimestru těhotenství z důvodu rizika fetálních patologií. Ve druhém trimestru je léčivo užíváno opatrně po předepsání lékařem.
DetralexTabletyDiosminNesnášenlivost složek léčivaPoužívejte opatrně po konzultaci s lékařem.

Recenze o drogě

Také zvonkohra je fuflomycin, který by neměl být v porodnictví vůbec. Nejlepší je chodit na čerstvý vzduch a užívat si posledních měsíců těhotenství.

E.P. Berezovskaya

Předepisováno s porušením průtoku krve do placenty, což může mít za následek zpoždění vývoje plodu a hypoxii. Po třech dnech od přijetí všeho, co se vrátilo do normálu (ukázalo se ultrazvukové vyšetření), jsem musel pít 21 dní, často jsem zapomněl, něco jsem vypil. Následující ultrazvuk ukázal, že všechno bylo normální.

LiS

Curantil jsem byl také předepisován na 3 týdny jako profylaxe hypoxie plodu, protože připojení placenty je nízké, nebyly žádné vedlejší účinky. Pouze jsem mu předepsal Cytoflavin.

Ekaterina Volgina

Indikace použití zvonkohry v porodnictví neexistují a nikdy nebyly. Jednalo se o improvizaci nějakého „svítidla“. Nikdo nemusí být podveden. Naučte se bránit YOURSELF, tj. vaše tělo a těhotenství. Naučte se odmítnout a nebojte se, že tím lékař urazí. Lékař provádí pouze služby a jejich provádění je na jeho svědomí. Těhotenství nesete vy, ne lékař. Takže se nebojte lékařů a jejich hloupých retardovaných schůzek.

Elena Berezovskaya

Quarantil mi byl předepsán kvůli nedostatku vody... mnozí lékaři mi řekli, že je to velmi dobrá droga a není nic špatného, ​​naopak se zlepšuje zásobování buněk kyslíkem.... obecně jsem to vypil s Actoveginem o něco méně než měsíc a vše se vrátilo do normálu).

Natalya

Viděl celé druhé těhotenství, dítě je zdravé. První těhotenství bylo ignorováno, došlo k hypoxii a nyní zpoždění ve vývoji řeči...

Olya la

Mám velmi hustou krev a jak ukazují krevní testy, je ve mně náchylná ke srážení krve. Zde, abych snížil riziko rozvoje trombózy a také pro lepší zavlažování a zásobování plodu krví, pil jsem 2,5 měsíce Courantilu. Nyní je vše v pořádku, nepiju. Obecně je Curantil velmi dobrý imunomodulátor, v zimě dobře stimuluje svoji vlastní imunitu. Doktor mi to vysvětlil.

Leona cleo

Optimální přísun kyslíku a živin do plodu závisí na dobré cirkulaci placenty. Pokud je z nějakého důvodu tento proces přerušen, budoucí dítě může zažít vývojové zpoždění, hypoxii, a to je velmi závažné. Proto se při plánovaných schůzkách s porodníkem-gynekologem žena podrobuje vyšetření a absolvuje nezbytné testy. Pokud výsledky ukazují nějaké abnormality, může lékař předepsat přípravek Courantil. Neignorujte doporučení lékaře, aby nedošlo k poškození nenarozeného dítěte.

Líbil se vám materiál? Prosím ohodnoťte!

Články O Neplodnosti