Hlavní Bolest

Plánování těhotenství

Lékařské centrum pro ženy, specializující se na problematiku neplodnosti žen a mužů, nabízí řadu poradenských, diagnostických a lékařských služeb k posouzení reprodukčního zdraví rodičů a sestavení individuálního programu plánování těhotenství..

U nás můžete podstoupit předgravidní přípravu, která zajistí vytvoření nejvýhodnějších podmínek pro početí. Po důkladném prozkoumání páru provedeného za účelem stanovení reprodukčního stavu muže a ženy, jejich slučitelnosti, naši lékaři sestaví plán léčby a preventivní opatření, která pomohou naplánovat těhotenství a bezpečné narození dítěte téměř krok za krokem.

Analýza cen v rámci přípravy na početí

 • 3 500 Р Počáteční konzultace porodníka-gynekologa + ultrazvuk
 • Kolposkopie 2 000 R
 • 1 500 Р Spermogram
 • 500 R Rozmazat na flóře
 • 1 000 P toxoplazmóza
 • 700 R Cytomegalovirus
 • 300 R Smear plot

Výpočet nákladů na ošetření Všechny ceny

Kde začít s plánováním těhotenství

Při přípravě na narození dítěte je velmi důležité získat podporu kvalifikovaných lékařů, proto přistupujte k výběru kliniky s maximální odpovědností. Nezáleží jen na úrovni kompetencí odborníků, ale také na dostupnosti moderní diagnostické a léčebné základny.

Budoucí rodiče by měli pochopit, že jedna touha nestačí: reprodukční příležitosti závisí na mnoha faktorech - věk, životní styl a životní podmínky, zdravotní stav, takže se musíte začít připravovat na těhotenství nejpozději o tři měsíce později a pro páry, které mají špatnou zkušenost z početí, ještě dříve - za 5-6 měsíců.

Použití ve zdravotnických zařízeních s pochybnou pověstí je spojeno s vážnými důsledky. V důsledku nekompetentnosti a nedbalosti personálu můžete navždy ztratit příležitost otěhotnět a porodit dítě, způsobit nenapravitelné poškození zdraví.

Specialisté

Porodník-gynekolog, hemostasiolog, kandidát lékařských věd

porodník-gynekolog, kandidát lékařských věd

Co je součástí programu plánování těhotenství

Kontaktováním ILC se můžete spolehnout na důvěrnost, pozorný přístup a profesionální pomoc při řešení problémů s neplodností, bez ohledu na to, jaké budoucí rodiče mají.

Naše centrum nabízí smlouvu na řízení těhotenství. Služby pro pacienty zahrnují vlastní laboratoř, moderní diagnostické vybavení, specializované lékaře: porodníka-gynekologa, urologa, endokrinologa, genetiku, terapeuta.

Program plánování dítěte zahrnuje nejsložitější biochemické a mikroskopické studie, které mohou spolehlivě určit gynekologický stav ženy, přítomnost dědičných a genetických patologií, stav hemostatického systému, poruchy reprodukčního systému u obou rodičů.

Předgravidní příprava pomáhá párům plánovat těhotenství, aby se minimalizovalo riziko ztráty dítěte, porodí dítě se život ohrožujícími patologiemi.

Jaké testy je třeba absolvovat

Laboratorní diagnostika pro ženy zahrnuje:

 • Analýza moči;
 • krevní test (na skupinu, Rh faktor, STD, HIV, hormony, hepatitida);
 • stěr na flóru a onkocytologii;
 • koagulogram / hemostasiogram.

Muži musí provádět testy na moč a krev, provést spermogram a podstoupit diagnostiku PCR.

Individuální plán vyšetření může zahrnovat další diagnostické testy, například biopsii, mamografii.

Vyžadují se očkování?

V rámci přípravy na těhotenství musíte být očkováni proti nebezpečným virovým infekcím. Většina známých virů - zarděnky, hepatitida B, záškrt, tetanus, dětské obrny, přenesené během období těhotenství, způsobují vážné komplikace ve vývoji plodu: PCNS, narušený pohybový aparát, hluchota, ztráta zraku.

Aby nedošlo k poškození nenarozeného dítěte, vytvořte si s terapeutem kalendář očkování.

Kam jít v Moskvě při plánování těhotenství

Lékaři naší kliniky pomohli tisícům rodin najít štěstí, když se stali rodiči. Plánování těhotenství pod vedením odborníků Lékařského centra žen je zárukou úspěšného početí a porodu dítěte. Kontaktují nás páry, které neměly děti dlouho, ženy po 35 letech, pacientky po zmrazeném těhotenství nebo spontánním potratu.

Pomáháme i v obtížných případech, poskytujeme nejvyšší úroveň lékařské péče.

Prioritní těhotenské průzkumy

Vyšetření během plánování těhotenství je důležitým bodem pro nastávající matku. Mnozí se obávají nutnosti navštívit lékaře a seznam testů, ale příprava na těhotenství by měla být přijata s plnou odpovědností, protože tento proces je důležitým krokem na cestě k úspěšnému početí. Zvažte, kdy začít plánování a jaké zkoušky musíte projít bez selhání..gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/04/planirovanie_beremennosti1.jpg "alt =" pair "width =" 660 "height = "509" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/04/planirovanie_beremennosti1.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/ 2018/04 / planirovanie_beremennosti1-300x231.jpg 300w "size =" (max-width: 660px) 100vw, 660px "/>

Pokyny pro plánování těhotenství

V některých případech páry neplánují těhotenství, ženy chodí k lékaři až po úspěšném početí nebo pokud mají podezření na zajímavou situaci. Nicméně stále více a více párů je ochotno zodpovědně přistupovat k problematice plánování a připravuje se na koncepci předem, což umožňuje zvýšit úspěch a předcházet možným obtížím. I ve fázi plánování se doporučuje:

 • zkontrolovat zdraví budoucích rodičů;
 • odmítnout špatné návyky;
 • jíst správně;
 • vyhnout se stresovým situacím;
 • zapojit se do tělesné výchovy a častěji na čerstvém vzduchu.

Primární vyšetření pro ženy

I když se žena cítí dobře a je přesvědčena, že je zcela zdravá, doporučuje se před plánovanou koncepcí vyšetřit. Tím se ochráníte před nepříjemnými překvapeními a ujistíte se, že vám nebude nic bránit..

 • gynekologické vyšetření;
 • mikroskopická analýza vaginálních a cervikálních nátěrů;
 • obecná analýza krve;
 • obecná analýza moči;
 • koagulogram;
 • stanovení krevního typu a faktoru Rh, pokud nebyla dříve provedena analýza;
 • analýza na infekci TORCH, jakož i na HIV, syfilis, hepatitidu B a C.

Pokud dívka nemá těhotenství rok, lékaři také předepíšou analýzu kompatibility partnerů a zkontrolují hladiny hormonů. Je-li jeden z manželů ohrožen nebo se v rodině narodily děti s patologiemi, je nutné provést genetické studie.

Další zkoušky zahrnují:

 • vyšetření lékaři jinými než gynekolog;
 • Ultrazvuk
 • kolposkopie;
 • foliklometrie.

Při jmenování terapeutem a endokrinologem

Dnes na fórech často slyšíte frázi - plánuji těhotenství, kde začít? Pro celkový klid mysli byste měli nejprve kontaktovat rodinného lékaře nebo terapeuta.

Během jmenování je důležité informovat lékaře o jejich chronických a dědičných chorobách, pokud se vyskytnou, protože se mohou během těhotenství zhoršovat.

Terapeut také shromažďuje informace o stížnostech, zkoumá výsledky testů, měří krevní tlak a poskytuje cenné rady ohledně výživy a životního stylu..

V případě potřeby lékař doporučuje konzultovat s jinými lékaři úzkou specializaci, například se stížnostmi na bolest srdce.

V případě těhotenského selhání, menstruačních nepravidelností nebo příznaků hormonální nerovnováhy byste se měli poradit s endokrinologem. Předepíše nezbytné testy a na základě výsledků učiní závěr o přítomnosti nebo nepřítomnosti patologií. V prvním případě předepisuje nezbytnou léčbu.

Ultrazvuk pánevních orgánů během plánování těhotenství odhalí abnormality ve vývoji dělohy nebo různých nemocí, které se mohou stát překážkou úspěšného početí. Ultrazvukové vyšetření vám umožní zjistit stav vaječníků, endometria, detekovat folikuly a navrhnout, zda již ovulace již existuje nebo se očekává pouze.

Kolposkopie

Studie zahrnuje vyšetření děložního čípku a vagíny pomocí kolposkopu. Indikace postupu jsou:

 • detekce abnormalit v cytologickém nátěru;
 • podezřelé útvary na sliznici děložního čípku nebo pochvy detekované během vyšetření;
 • zánět děložního čípku;
 • cervikální eroze;
 • přítomnost stížností: výtok, doprovázený svěděním, krev, bolest během blízkosti.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/04/folik.png "alt =" folikulometrie "width =" 660 "výška = "371" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/04/folik.png 660w, https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018 /04/folik-300x169.png 300 W "velikosti =" (maximální šířka: 660 pixelů) 100 VW, 660 pixelů "/>

Foliklometrie

Foliklometrie se provádí pomocí ultrazvuku, rysem postupu je cílová orientace. Na rozdíl od konvenčního ultrazvuku se pomocí tohoto postupu sleduje vývoj folikulu od začátku do konce menstruačního cyklu. Tato technika vám tedy umožňuje přesněji určit dobu ovulace a zvýšit šance na početí. Foliklometrie se provádí v případě neúspěšných pokusů o otěhotnění z nejasných důvodů, hormonálního selhání a nepravidelného cyklu..

Doplňkové zkoušky

Lékaři doporučují nezapomenout na ty nemoci, které mohou být detekovány během těhotenství.

Vyšetření těmito lékaři může zabránit obtížnému těhotenství:

 • Zubař - včasné odhalení problémů ochrání před výskytem dalších zánětlivých procesů;
 • otolaryngolog - správná léčba nemocí ORL orgánů pomáhá redukovat ložiska infekce;
 • kardiolog a neurolog - detekce srdečních patologií může zabránit nadměrnému tlaku na kardiovaskulární systém během těhotenství a porodu;
 • alergik - zabraňuje negativním reakcím dítěte nebo těhotné ženy.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/04/ekg-300x180.jpg "alt =" cardiogram "width =" 300 " height = "180" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/04/ekg-300x180.jpg 300w, https://dazachatie.ru/wp-content /uploads/2018/04/ekg.jpg 660w "size =" (max-width: 300px) 100vw, 300px "/> Při plánování druhého těhotenství se seznam nezbytných testů obvykle nerozšiřuje, pokud je žena mladší 35 let. individuální testy musí být provedeny v určitých dnech, protože mnoho ukazatelů závisí na menstruačním cyklu. Dodávání testů na hormony je předepsáno na 5-7 nebo 21-23 dní cyklu.

Progesteron bude vyžadován pro testování při plánování těhotenství, protože tento indikátor je zodpovědný za zachování plodu. Ve stejný den cyklu je předepsáno ultrazvukové vyšetření pánve a žláz. První vyšetření na začátku cyklu je obecnější a druhé je zaměřeno na detekci corpus luteum a změnu tloušťky endometria.

Protože během těhotenství je tělo náchylnější k chorobám a je nežádoucí používat obvyklé léky, při plánování těhotenství se provádí očkování. Vakcinace proti zarděnkám je povinná před početí, pokud onemocnění nebylo dříve přeneseno nebo vakcína již byla podána..

"Očkování je nezbytné, protože virus snadno překonává placentární bariéru a nepříznivě ovlivňuje vývoj plodu."

Imunolog, Krasnoshtan Olga Nikolaevna

Před oplozením se doporučuje provést jiné očkování, aniž by na ně byla imunita - z příušnic, planých neštovic, hepatitidy B, chřipky, spalniček, tetanu, záškrtu a dětské obrny. Po všech vyšetřeních se musíte poradit s odborníkem, který na základě výsledků předepíše léčbu.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/04/1216.jpg "alt =" doktor a muži "width =" 660 " height = "440" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/04/1216.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp-content/uploads /2018/04/1216-300x200.jpg 300w "size =" (max-width: 660px) 100vw, 660px "/>

Primární vyšetření u mužů

Důležité je také vyšetření člověka. Budoucí táta musí zkontrolovat své tělo a provést testy, které určí skryté problémy, které mohou ovlivnit úspěch početí. Některé infekce a další faktory mohou ovlivnit kvalitu spermií, proto je důležité je zkoumat ve fázi plánování..

Muži musí nejprve navštívit urologa. Během jmenování lékař sbírá informace o minulých nemocech, stížnostech, příznacích a možných fyzických abnormalitách.

Poté se provede vyšetření vnějších genitálií a prozkoumá se prostata. Poté je nutné provést spermogram - povinné a nejdůležitější vyšetření pro budoucího otce.

V případě špatného výkonu nebo pokud má člověk potíže, známky zánětu, může lékař předepsat další studie:

 • obecné a biochemické krevní testy;
 • Analýza moči;
 • stanovení hladiny testosteronu a TSH v případě snížené účinnosti, nadváhy, apatie, deprese atd.
 • MAP test - indikátor agregace spermií;
 • krevní test na HIV, hepatitidu B, C a syfilis;
 • analýza sekrece prostaty;
 • ultrazvukové vyšetření šourku a prostatických orgánů.

Po absolvování všech nezbytných vyšetření musíte konzultovat androloga, který vám předepíše léčbu na základě charakteristik těla.

Rozšířený balíček testů před IVF

Pro účast v programu IVF je důležité vědět, co je třeba prozkoumat. Příprava na postup zahrnuje povinné studium a pomocné, jak je uvedeno lékařem.

 • návštěva praktického lékaře s cílem vyloučit důvody, které brání těhotenství;
 • vyšetření gynekologem;
 • obecná analýza krve;
 • Analýza moči;
 • koagulogram;
 • analýza infekcí TORCH;
 • analýza na HIV, syfilis, hepatitidu B a C;
 • rozmazání cytologie;
 • Ultrazvuk
 • hormonální analýza: LH, FSH, estradiol, prolaktin, progesteron, antimullerový hormon, seznam lze rozšířit podle předpisu lékaře.

Podle indikací mohou být také předepsány další studie:

 • hardwarové vyšetření stavu dělohy a vejcovodů;
 • kolposkopie děložního čípku;
 • endometriální mikroskopie;
 • stěr pro bakteriální očkování;
 • kontrola hormonů štítné žlázy a nadledvin;
 • krevní cukr.
 • Pro muže seznam studií sestává pouze z:
 • konzultace s urologem;
 • spermogramy;
 • analýza na HIV, syfilis, hepatitidu B a C.

V závislosti na výsledku spermogramu se může seznam nezbytných vyšetření u mužů před IVF rozšířit. Před zákrokem se také provede genetická studie, pokud je jeden z manželů ohrožen nebo na žádost rodičů.

Podrobnosti o postupu IVF naleznete v našem článku o dlouhém protokolu..

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/04/beremennaya-para.jpg "alt =" těhotná dvojice "width =" 660 "height =" 438 "srcset =" "data-srcset =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/04/beremennaya-para.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp- obsah / upload / 2018/04 / beremennaya-para-300x199.jpg 300w "velikostí =" (maximální šířka: 660px) 100vw, 660px "/>

Během plánovacího období se doporučuje připravit vaše tělo na budoucí těhotenství a podstoupit řadu vyšetření. V některých případech může lékař předepsat hloubkové testy k identifikaci a odstranění potíží s početím. O tom si můžete přečíst v našem článku.

LifeHow se připravit
těhotenství:
z plánování
před porodem

Co dělat, co očekávat a co byste se neměli bát, pokud přemýšlíte o těhotenství

Příprava na jakoukoli velkou práci usnadňuje život - a těhotenství není výjimkou. Nosit dítě je nevyhnutelně stresující, ale plánování pomáhá udržet ho na minimu. Ne všechny ženy, které přemýšlejí o dítěti, však mají někoho, na koho se mají dívat, a první výlet k lékaři může někoho vystrašit. Minulý týden jsme již položili otázku, zda je možné během těhotenství sportovat. Tentokrát jsme se zeptali porodníka-gynekologa Natalyi Ivanové, jakož i zakladatelů klinické sítě MedOK El Login a Lisy Maslovové, jak v zásadě přistupovat k tak důležitému a obtížnému životnímu stadiu, jako je těhotenství a porod: proč je nutné plánování? co se připravit a jaký druh předsudků nestojí za to věřit.

Proč plánovat těhotenství
a jak na to

Neplánované těhotenství se přirozeně stává příčinou stresu, protože rodiče nutně nevedou životní styl orientovaný na zdraví nenarozeného dítěte. Tomu se však lze vyhnout - právě proto existuje plánování těhotenství: pomáhá otěhotnět a snášet zdravé dítě. Předběžné testy a léčba nezabere tolik času a nestojí tolik ve srovnání s opravou různých komplikací později, když je dítě již počato. Psychologické odhodlání je také důležité pro budoucí rodiče nebo rodiče, kteří mají být připraveni. Plánování v zahraničí již existuje dlouho, ale naši lékaři tento přístup v posledních desetiletích otevřeně podporovali a propagovali..

Nejdůležitější věcí je prevence zdraví. Zhruba řečeno, člověk se musí připravit na těhotenství po celou dospělost. To není tak strašidelné, jak to zní, stačí podstoupit minimální vyšetření u gynekologa alespoň jednou ročně, darovat krev hormonům, abyste si byli jisti procesy probíhajícími v těle a včasně léčit nemoci. Příprava na konkrétní těhotenství by měla být zahájena nejméně tři měsíce před navrženou koncepcí - z psychologického i fyziologického hlediska. Každý, kdo se bude podílet na životě nenarozeného dítěte, by si měl být vědom své odpovědnosti. V případě pochybností neodcházejte na návštěvu terapeutky: narození dítěte je spojeno s velkým psychickým stresem a konzultace s odborníkem před těhotenstvím pomohou učinit informované rozhodnutí.

Každý, kdo se bude podílet na životě nenarozeného dítěte, by si měl být vědom odpovědnosti.

Těhotenství je pro tělo obtížným stavem a před ním musíte získat sílu, která postupně zlepšuje váš životní styl. Neměli byste sedět ve stísněném prostoru a čekat na těhotenství. Je to v zásadě dobrá šance začít zdravěji žít: dostatek spánku, chůze na čerstvý vzduch, pravidelné cvičení, vyvážená strava a vzdání se špatných návyků, včetně alkoholu a samozřejmě kouření. S největší pravděpodobností bude nutné brát vitamíny, ale všechna jmenování by měla být prováděna lékařem, protože hypervitaminóza není o nic méně nebezpečná než nedostatek vitamínů - to samé platí pro minerály. Pokud potřebujete pomoci, abyste přestali kouřit, můžete se vždy poradit s psychologem.

Již ve fázi plánování musíte vybrat kliniku a gynekologa, který vás povede jako pacient a pošle vás k celkovému obecnému vyšetření dalším odborníkům: ORL specialista, optometrik, zubař, neurolog. Pokud vás dlouhodobě pozoruje specializovaný lékař, měli byste s ním také probrat budoucí těhotenství. Je důležité věnovat pozornost stomatologii, protože zubní kaz a zubní onemocnění znamenají přítomnost chronické infekce, která může ovlivnit zdraví dítěte.

Mohou se stát nemoci
kontraindikace pro těhotenství

Těhotenství mohou ovlivnit různé nemoci a stavy. Například některé léky jsou přísně zakázány těhotným ženám, takže při plánování dítěte musí žena vyprávět o všech lécích, které užívala nebo nedávno užívala. Existuje mnoho kontraindikací v raných stádiích, kdy je plod obzvláště zranitelný. Nejjednodušší způsob, jak snížit riziko, je pečlivě přečíst anotace a neužívat léky označené „podle pokynů lékaře“, i když se jedná o zdánlivě bezpečné bylinné přípravky.

Léky předepsané ženám s depresí nebo jinými psychologickými poruchami nemusí být kompatibilní s těhotenstvím. Jejich příjem by měl být předem projednán s ošetřujícím lékařem, a pokud je to nutné, změňte lék, měl by o nich vědět i porodník-gynekolog. V případě neočekávaného těhotenství nemůžete drogy zrušit sami a měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

HIV pozitivní ženy mohou otěhotnět a porodit dokonale zdravé dítě. Když je jeden z rodičů nakažen a druhý není, existuje mnoho nesouhlasných párů. Tito pacienti dostávají preventivní léčbu a úspěšně rodí pod dohledem lékařů. Při narození přicházejí se speciálními drogami. Pokud má žena rakovinu děložního čípku, porodí se císařským řezem. Ženy nakažené virem HIV jsou rovněž povinny pracovat podle zákona: věří se, že císařský řez snižuje riziko infekce dítěte. Může však napsat odmítnutí a porodit přirozeným způsobem - totéž platí pro kojení.

Jak si vybrat lékaře a kliniku

Při výběru kliniky musíte pochopit, že vztah mezi pacientem a lékařem by měl být partnerství a nic jiného. Pacient by se v žádném případě neměl cítit jako žebrák a doktor by měl projevovat shovívavost a žena by měla mít důvěru v lékaře na podvědomé úrovni. Lékař by měl vždy vysvětlit všechno jednoduchým jazykem a podrobně vysvětlit, proč a proč jsou vyšetření, léky a procedury předepsány, a to nejen před faktem.

Při výběru lékaře se můžete zaměřit na svůj psychotyp. Pro ty, kteří jsou zvyklí na přísné podnikání, se může veselý lékař zdát neprofesionální a naopak. Po dobu devíti měsíců se pacient nebude muset stydět, aby otevřeně prodiskutoval vše se svým lékařem, někdy zavolal v noci a položil otázky - proto je důležité, aby oba byli psychologicky pohodlní. V ideálním případě byste si měli nejprve vybrat kliniku a poté vybrat lékaře podle psychotypu. To je také možné na obvyklé prenatální klinice: za tímto účelem musíte napsat jméno jménem manažera se žádostí o předání jinému lékaři.

Jaké testy je třeba vzít

Podle standardního schématu musí být provedeny všechny obecné testy: rutinní a biochemické krevní testy, analýza moči. Nezapomeňte zkontrolovat pohlavně přenosné nemoci a infekce ToRCH. Pokud je podle výsledků testů léčba nezbytná, musí se provést před těhotenstvím. V žádném případě byste neměli skrývat informace o přenesených pohlavně přenosných chorobách: není třeba se stydět - lékař by měl znát všechny podrobnosti.

ToRCH je zkratka názvů infekcí: toxoplasmóza, zarděnka, cytomegalovirus a herpes. Těhotenství snižuje imunitu, což může zase vést k aktivaci procesů, které již běží, ale postupují pomalu. Infekce ToRCH nejvíce poškozují pokládku systémů nenarozeného dítěte. Pokud je tedy během neočekávané těhotenství zjištěna zarděnka v akutním průběhu, pak se bohužel doporučuje těhotenství ukončit. Toxoplazmóza, kterou kočky trpí, je také nebezpečná. Aby nedošlo k nakažení během těhotenství, je lepší pověřit někoho jiného, ​​aby vyčistil domácí zvířata.

Rakovina děložního čípku a rakovina prsu zaujímají čtvrté a první místo, pokud jde o prevalenci mezi onkologickými chorobami u žen, takže je tak důležité podrobit se pravidelnému vyšetření. Před těhotenstvím je bezpodmínečně nutné provést Schiller nebo citlivější testy, které vám umožní vidět přítomnost změn v děložním čípku; je také nutné zjistit, zda příbuzní měli rakovinu nějaké lokalizace. Je třeba zkontrolovat lidský papilomavirus: není jisté, zda HPV způsobuje rakovinu, ale studie ukazují, že byl nalezen u všech žen s rakovinou děložního čípku. Moderní metody, včetně genetických testů, umožňují přesně říci, zda má žena náchylnost k rakovině.

Při plánování dítěte by se nemělo starat pouze o nastávající matku, ale i o otce. Muži musí projít testy na STD, ToRCH infekce a musí být vyšetřeni praktickým lékařem a urologem. Mužská neplodnost je běžný jev, částečně kvůli skutečnosti, že zánětlivá onemocnění u mužů nejsou tak akutní, jednoduše si jich nevšimnete nebo léčíte.

Pokud existuje taková příležitost, bylo by v předvečer těhotenství vhodné provést genetické testy, aby se vyloučilo nebezpečí nejběžnějších dědičných chorob. Někteří lidé to musí udělat bez selhání. Například ženy starší 35 let, ty, které mají časté potraty, a ženy, které mají v rodině chromozomální abnormality, musí být testovány na vyloučení chromozomálních chorob. Pokud jste již měli přerušené těhotenství, musíte o tom také informovat lékaře.

Jak ovlivňuje věk ženy
na těhotenství

Populární názor je, že po 30 letech je žena považována za „starou“ už dávno. Nyní se ženy v zásadě snaží rodit později. To se vysvětluje řadou faktorů, včetně úrovně medicíny. Úspěchy moderní vědy umožňují ženě v reprodukčním věku, aby se méně bála, že nebude mít čas porodit děti, pokud nezačne v žádném konkrétním okamžiku. Pokud je žena zdravá, důkladně vyšetřená, má materiální a psychologickou připravenost, pak není důvod, aby si dítě představilo..

Je třeba pochopit, že v průběhu celého života chytíme různé infekce a přenášíme nemoci různé závažnosti; některé nemoci se stávají chronickými. Věk 35 let, který lékaři určují ženy s vyšším rizikem komplikací v těhotenství, je vybrán přibližně, mezi 34 a 36 lety se nic konkrétního neděje. Statisticky se však zjistilo, že většina chromozomálních abnormalit u plodu a případů potratu připadá na ženy starší 35 let..

Co může způsobit neplodnost

Neplodnost je neschopnost otěhotnět dítě během prvního roku pravidelných pokusů. Až rok se nebojte, zejména pokud sexuální život není příliš častý. Po roce neúspěšných pokusů musíte začít s testy: především u mužů, protože je snadněji zkoumat - ženský reprodukční systém je mnohem složitější. Muž musí být vyšetřen na infekci a spermogram.

Poté začíná studium zdraví žen. Zahrnuje vše výše uvedené: analýza mléčných žláz, ultrazvuk, analýzy flóry, HPV, chlamydie, ureaplasmózy, leukoplasmózy, herpes genitálií - to vše může ovlivnit možnost početí. Vyšetření děložního čípku se provádí pomocí mikroskopu, protože pouhým okem nejsou změny vždy viditelné. Běžnou příčinou ženské neplodnosti jsou předchozí zánětlivá onemocnění. Tubální obstrukce nebo zánět děložního čípku způsobený HPV infekcí také ovlivňuje schopnost otěhotnět.

V našem těle je vše regulováno hormony, takže hormonální onemocnění, která brání dozrávání vajíčka, se mohou stát příčinou neplodnosti. V tomto případě může být stimulace ovulace způsobena superovulací. Stává se, že žena nemůže otěhotnět z psychologických důvodů, protože vysoká úroveň stresu ovlivňuje také hormonální procesy. Ze stejného důvodu ženy po adopci často otěhotní - psychologický blok je odstraněn, který byl vystaven neustálým neúspěšným pokusům..

Co je možné a co ne
během těhotenství

Těhotenství není nemoc. Nevěřte předsudkům, že během těhotenství je nejlepší lhát devět měsíců. Nic z toho - jít na sport a žít celý život. Pokud bylo těhotenství naplánováno, všechno jde bez patologií a žena se cítí dobře, pak nemusíte měnit svůj obvyklý životní styl. Pokud jste šli na sport, pak pokračujte, hlavní věcí není jít do extrémů. Jezdit na kole, jíst své oblíbené jídlo, mít sex; mnoho z nich jezdí dobře až do posledních týdnů.

Od prvních dnů těhotenství nemůžete stoupat nohy, dát hořčičné omítky a sklenice, jít do koupele - zvýšení teploty může negativně ovlivnit plod. Běh v prvním a druhém trimestru může dokonce usnadnit průběh těhotenství, ale silová cvičení mohou zvýšit tón břišních svalů, takže jen v případě, cvičení by mělo být projednáno s lékařem. Plavání se obvykle doporučuje, protože negativní zatížení svalů a kloubů je ve vodě výrazně sníženo. Pokud nehrozí potrat a placentární narušení, můžete letět letadlem po celou dobu. Další otázkou je, že letecké společnosti vám nedovolí nastoupit po 7 měsících podle svých vlastních pravidel..

Populární doporučení obarvit vlasy a postupovat opatrně nebylo náhodné: ve většině těchto procedur musíte dýchat štiplavý zápach amoniaku. Pokud je procedura dostatečně jemná a místnost je dobře větraná, můžete si vlasy barvit.

Tělo během těhotenství se určitě změní. Standardní přírůstek hmotnosti je 10 kilogramů, ale vše je velmi individuální a čím menší je počáteční tělesná hmotnost, tím větší je sada. Změny hmotnosti nejsou omezeny na: ospalost, dušnost, časté močení, otoky, věkové skvrny, které obvykle po těhotenství přecházejí; v prvních měsících se změní vnímání obvyklých chutí a v posledních měsících vzniká nespavost. U dobré ženy je často známo, jak silné jsou jejich vlasy a nehty a jak rychle jejich kůže roste, mnozí zlepšují jejich stav kůže, ale může se také objevit akné. U různých žen se však hormonální změny projevují různými způsoby..

Lékaři by neměli zastrašovat pacienty se všemi možnými komplikacemi na světě. S největší pravděpodobností se žádné z nich nestane těhotné ženě, zatímco psychický stav bude ohrožen - žena se bude pořád bát. Nelze vyloučit riziko naprosto všech komplikací. Lékař však musí vysvětlit nejpravděpodobnější rizika v závislosti na historii a charakteristikách každého konkrétního těhotenství. Pokud se má čeho bát, pak je to deprese během a po porodu. Jedná se o velmi skutečný problém, který nelze vyloučit a kterému lze pomoci. Musíte sledovat svou náladu, poslouchat sebe a neodepisovat své zkušenosti pouze na hormonech.

Co musíte udělat v každém trimestru

Prvním trimestrem jsou hlavně testy, druhým jsou vysoce specializovaní lékaři a třetím je neustálá komunikace s gynekologem. Četnost návštěv u gynekologa je určena průběhem těhotenství samotného, ​​ale podle standardu je to 12 návštěv. Čím vyšší je gestační věk, tím častěji se schůzky stávají.

Za prvé, těhotenství musí být správně diagnostikováno: zkontrolujte růst hormonu hCG a také se ujistěte, že těhotenství je děloha. Osmý týden by měl být slyšet srdeční rytmus plodu. Poté musíte znovu projít všemi testy: těhotenství má vliv na všechny tělesné systémy. Až do 12 týdnů se provádí Prisca studie chromozomálních abnormalit, v tomto bodě je možné stanovit přítomnost pravděpodobnosti abnormalit ve vývoji plodu. V prvních týdnech je kladen zdravotní stav nenarozeného dítěte a je zvláště citlivý na nepříznivé účinky.

Po 12 týdnech, ve druhém trimestru, by vysoce specializovaní lékaři měli identifikovat možné problémy, které mohou ovlivnit průběh těhotenství. V tuto chvíli je vhodné to udělat, protože plod není tak zranitelný. Po 20 týdnech je vydána výměnná karta - hlavní doklad těhotné ženy. Mělo by se vždy nosit s sebou, aby v případě neočekávané hospitalizace lékař věděl o všech analýzách a vlastnostech průběhu těhotenství. Pokud není při narození přítomna, bude žena umístěna do observatoře pro nevyšetřené ženy a ženy s patologiemi..

Porod je spolupráce mezi ženou a lékařem

Ve třetím trimestru nejčastěji chtějí navštívit gynekologa. CTG se provádí - studie srdečního rytmu plodu - a Dopplerometrie, která ukazuje, jak je plod zásobován kyslíkem. Nyní si můžete snadno koupit gadget, který vám umožní poslouchat srdeční tep dítěte doma pomocí sluchátek. To samozřejmě není profesionální zkouška, ale pro své vlastní ujištění je docela vhodný..

Těhotenství a porod jsou jako dvě různé speciality: je zřídka případ, kdy se s tím jeden specialista vypořádá. Nejpravděpodobnější lékař, který těhotenství vede, doporučí kolegu, kterému důvěřuje. Mnoho podepsalo smlouvy o porodu s konkrétním lékařem nebo nemocnicí, ale to zaručuje pouze služby. Jakýkoli lékař má zájem na tom, že porod byl úspěšný jak z právního hlediska, tak jednoduše z hlediska profesní etiky - na základě smlouvy nebo bez. Porod je spolupráce dvou lidí: ženy a lékaře. Stejně jako u těhotenství je důležité navázat kontakt - to také ovlivňuje úspěch porodu.

Stojí epidurální anestezie za strach?
a císařský řez

Mnoho žen se bojí epidurální anestézie, ale když si uvědomí, jak je to bezbolestné, je příliš pozdě na podání léku. Nemusíte se bát anestézie. Nikdo nemá zájem o porodnici, která by poškozovala dítě nebo ženu. Nyní existují schémata pro výběr anestetik v určitých dávkách, aby nepoškodily. Předsudky, že ve světle porodu bude dítě nezajímavé a nevydrží žádnou kritiku.

Nyní po celém světě velmi velké procento císařských řezů. Mladí lékaři se bojí právních důsledků, a proto se kvůli strachu volí císařským řezem, protože porodnictví je nejkomplikovanějším oborem medicíny. U některých lékařů je snazší stát půl hodiny u operačního stolu, než mít den doručení. Porodnictví je umění předpovídat porod a zachycovat choulostivý okamžik, kdy porod přes porodní kanál je plný komplikací, a teprve poté se uchýlit k císařskému řezu.

Tvrdé indikace pro císařský řez jsou zaprvé podélná jizva na děloze, to znamená, pokud žena již měla císařský řez. V tomto případě je prostě nemožné vést porod přirozeným porodním kanálem: prasknutí dělohy se může objevit kdykoli a je téměř nemožné určit přítomnost prasknutí - a ne všechny porodnice jsou v případě krvácení poskytovány rychlou pomocí. Za druhé, císařský řez lze plánovat: u placenta previa u HIV pozitivních matek, u žen, které měly rakovinu děložního čípku, se zvlášť úzkou pánví nebo velkým plodem atd. Nouzový císařský řez je předepsán zejména v případě, že kontrakce začnou, ale práce dlouho nepostupuje.

Pokud nedochází k kontraindikacím, porod přes přirozený porodní kanál je jistě výhodnější pro matku i plod. Zaprvé, žena nezůstane s jizvou na děloze a nebude mít riziko mnohem závažnějších pooperačních a post-anestetických komplikací. To je také dobré pro dítě, protože se postupně připravuje na život mimo tělo matky a prochází porodním kanálem. Existuje také nebezpečí, že během císařského řezu bude mít dítě nadbytek anestézie. Nějak je nemožné hrát na jistotu - můžete se spolehnout pouze na odbornost a profesionalitu lékaře.

7 kroků k početí: jak plánovat těhotenství

Jak se připravit na těhotenství? Nezbytné testy a zkoušky

Zdálo by se tak snadné si představit dítě, byla by touha. A pokud tělo není připravené? Je lepší zjistit to několik měsíců před navrhovanou koncepcí. V každém případě bude mít pár čas na obnovení zdraví a porodu zdravého dítěte.

Krok č. 1. Vyšetření před početí

Komplexní diagnostické vyšetření je jedním z nejdůležitějších úkolů budoucích rodičů. Kde začít? Z návštěvy gynekologa. Je dobré, pokud se pár připravuje na první schůzku předem. Musíme si pamatovat naše chronická a dědičná onemocnění, přibližné trvání menstruačního cyklu, přijmout lékařskou kartu k přijetí, protože některé nemoci přenášené i v dětství mohou mít negativní dopad na zdraví nenarozeného dítěte. Podrobné informace pomohou lékaři vytvořit co nejúplnější obraz budoucího vyšetření, identifikovat problémy.

Během recepce gynekolog provede vyšetření a provede nátěry, vypíše pokyny pro testy a obecné klinické testy: obecný krevní a močový test, krevní test na HIV, hepatitida, ultrazvuková diagnostika pánevních orgánů (vaječníky a děloha).

Hlavní věc před těhotenstvím je odstranit všechny možné vnitřní zdroje infekcí. Nastávající matka je proto poslána do hloubkové studie všech tělesných systémů.

Krok č. 2. Testy na infekce: zarděnky, toxoplasma, cytomegalovirus a další

Většina infekcí je nebezpečná během počáteční infekce během těhotenství. Proto je uvedena analýza infekcí, aby se zjistilo, zda jste v minulosti onemocněli. A pokud ne, měla by se během těhotenství věnovat zvláštní pozornost. Zkratka ToRCH se objevila od prvních písmen nejnebezpečnějších infekcí plodu: Toxoplasma (toxoplasma infekce) - Rubeola (rubeola) - Cytomegalovirus (cytomegalovirus) - Herpes (herpes).

Když je přesně známo, že jste měli dítě jako zarděnku, můžete tento bod přeskočit. V případě nejistoty je třeba provést analýzu na protilátky - IgG a IgM. Pokud je detekován IgM, znamená to, že jste se virem poprvé nakazili (tato situace je poměrně vzácná). Těhotenství by nemělo být plánováno na 3 měsíce. IgG by naopak měl být - jejich přítomnost naznačuje předchozí onemocnění a získání imunity vůči zarděnkám. Pokud IgM i IgG chybí, musíte být očkováni, abyste během těhotenství nebyli infikováni. Těhotenství lze plánovat tři měsíce po očkování..

Toxoplasma - test na protilátky proti toxoplazmatické infekci, jejíž infekce pochází od domácích zvířat, nejčastěji od koček. Přibližně 15% žen v reprodukčním věku trpělo touto infekcí, to znamená, že 75% žen může být během těhotenství infikováno toxoplazmou. Pokud během analýzy nemáte protilátky IgG a IgM, existuje nebezpečí, že během těhotenství onemocníte. Doporučujeme omezit komunikaci se psy a kočkami, důkladně vařit nebo smažit maso, před jídlem se umyjte a oloupejte zeleninu a ovoce, nečistěte kočičí toaletu bez jednorázových rukavic, po manipulaci s masem a mořskými plody dobře umyjte ruce.

Cytomegalovirová infekce během těhotenství ohrožuje vývojové patologie a nitroděložní infekce plodu. Infekce je obvykle přenášena vzduchovými kapičkami. Pokud je během přípravy na těhotenství detekována vysoká hladina cytomegaloviru v krvi, měli byste podstoupit antivirovou terapii a teprve potom plánovat početí. Pokud je výsledek negativní, je třeba dodržovat některá preventivní opatření: před jídlem si dobře umyjte ruce, nelíbejte rty malých dětí a je vhodné omezit komunikaci s nimi, zejména pokud pracujete ve školce.

Herpes virus je v těle po celý život. Jakékoli ošetření je zaměřeno pouze na snížení jeho aktivity. Nebude možné se toho úplně zbavit. Proto se provádějí testy, aby se vyhodnotilo riziko primární infekce během těhotenství.

V případě, že něco vadí (svědění, pálení, hojný výtok), došlo k těhotenství s neúspěšným výsledkem nebo se žena připravuje na IVF, je nutné provést analýzu na sexuální infekce (chlamydie, myko- a ureaplasma, gardnerella). Je-li u nastávající matky zjištěn opar nebo chlamydie, musí být na tyto infekce také vyšetřen manžel..

Krok číslo 3. Hormonální pozadí

Důležitým vyšetřovacím kritériem je hodnocení hormonálního pozadí ženy, stanovení koncentrace hormonů v krvi, s přihlédnutím k fázi menstruačního cyklu. Hormony jsou hlavním článkem při budování reprodukční funkce žen a mužů, jejichž úspěšná implementace závisí na činnosti hypotalamus - hypofýza - vaječník. Pokud některá ze složek selže, změní se celá práce reprodukčního systému, a tím se sníží schopnost otěhotnění. Když má žena zlomený cyklus, dochází ke zvýšenému růstu vlasů, akné, obezitě, došlo k těhotenství s neúspěšným výsledkem (regrese, potrat), musí být lékař poslán ke studiu. Určuje seznam hormonů, na které musíte být testováni. Každý případ je jiný..

Krok číslo 4. Krevní typ

Během plánovacího období těhotenství se párům doporučuje stanovit krevní skupinu a rhesus, provést analýzu protilátek proti faktoru Rh. Pozitivní faktor Rhesus u žen a negativní u mužů nepředstavují důvod k obavám. Pokud má žena Rh-negativní krev a manžel má Rh-pozitivní krev, může se během těhotenství rozvinout Rhesusův konflikt. Budoucí matka, která podstoupila chirurgický zákrok (včetně potratu), nedostala krevní transfúzi nebo těhotenství, je pravděpodobnost tvorby specifických protilátek v krvi vysoká. U Rh-negativní matky s Rh-pozitivním dítětem jsou možné imunitní komplikace (hemolytické onemocnění novorozence atd.), Což se projevuje hlavně od druhého a následného těhotenství.

Méně obvyklý je konflikt krevních typů. Pravděpodobnost konfliktu se zvyšuje v následujících kombinacích: žena má krevní skupinu I, muž má jinou; žena má skupinu II a muž má III nebo IV; žena má krevní skupinu III a muž má II nebo IV. U těchto kombinací se doporučuje testovat krev na protilátky na skupinové antigeny, pokud plánované těhotenství není první. Když první - je nutné provést studii skupinových protilátek od 8 týdnů těhotenství.

Krok číslo 5. Ultrazvuk

Ve fázi plánování těhotenství je ultrazvuk prováděn v první fázi cyklu. Objevují se různá onemocnění pánevních orgánů, u kterých je narušena schopnost otěhotnění. V některých případech může být vyžadován chirurgický zákrok: myom - benigní nádor dělohy, cysta nebo nádor vaječníků, polyp děložní sliznice. Ultrazvukové vyšetření pomůže vyloučit přítomnost patologických procesů v genitáliích a zajistit klidné těhotenství a úspěšné narození dítěte.

Krok číslo 6. Klinické vyšetření před počátkem dítěte

Součástí povinného programu pro nastávající matku je také návštěva lékaře, zubního lékaře a terapeuta ORL. Na co jsou potřeba?

Zubař. To je široce věřil, že během těhotenství, zuby nutně "roll in". Před těhotenstvím je třeba ošetřit zuby a během něj by se žena měla postarat o dostatek vápníku. Během těhotenství nebude trpět ani jediný zub.

ORL doktor. Tato konzultace je velmi důležitá, protože musíte zjistit, zda máte chronická onemocnění ucha, nosu a krku. Každé těhotenství je doprovázeno oslabením imunologické ochrany. To znamená, že chytíte všechny infekce, které jsou v autobuse, metru a na pracovišti, mnohem častěji než před těhotenstvím. Nesmíte dovolit potíže dostat se k vašemu dítěti přes placentární bariéru. SARS, chřipka, silně přenesená matkou, může způsobit poruchy vývoje nervového systému.

Terapeut. Při obecných krevních a močových testech musíte navštívit terapeuta, který na základě údajů z výzkumu a vyšetření poskytne názor na váš zdravotní stav. V případě potřeby Vám lékař předepíše podrobnější diagnózu. Poté je v případě potřeby předepsáno vhodné ošetření..

V některých případech bude vyžadována návštěva endokrinologa, genetika a dalších odborníků.

Krok číslo 7. Příprava na početí

Pokud se ukáže, že je vše v pořádku, můžete zahájit přípravy na početí. Doporučuje se, aby budoucí rodiče nepili žádné léky měsíce bez konzultace s gynekologem. Nekuřte, nepijte alkoholické nápoje, nezneužívejte kávu, nejezte více ovoce a zeleniny, neužívejte horké koupele, nechodte do koupele a sauny, pokuste se onemocnět, začněte brát vitamíny kyseliny listové. Postarej se o své zdraví - a nic nezkazí dlouho očekávané setkání s dítětem!

Expert: Nina Ulyanova, vedoucí porodního fyziologického oddělení kliniky porodnictví a gynekologie. V.F.Snegireva, kandidát lékařských věd, lékař nejvyšší lékařské kategorie

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Kterého lékaře kontaktovat při plánování těhotenství?

Mít dítě je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí v životě. Zdraví novorozence závisí na zdravotním stavu jeho rodičů. Proto je nutné zaujmout velmi zodpovědný přístup k procesu plánování těhotenství a navštívit odborníky, kteří vám pomohou vytvořit si představu o svém vlastním zdraví a v případě potřeby ji zlepšit. Ale dříve, než začnete akci, musíte pochopit, který lékař kontaktovat při plánování těhotenství.

Příprava na těhotenství

Nepochybně je narození dítěte hlavní událostí v životě každé ženy, takže byste se měli připravit na těhotenství předem. V současné době nejsou ženy v plodném věku úplně zdravé. Za účelem porodu zdravého dítěte jsou žena i muž povinni kompenzovat chronická onemocnění a podstoupit nezbytnou přípravu organismu k početí..

Na kterého lékaře bych měl jít při plánování těhotenství jako první? Samozřejmě gynekologovi předepíše testy a naplánuje vyšetření. Je nutné zkontrolovat pohlavně přenosné infekce, jako je chlamydie, syfilis, kapavka, mykoplazmóza, ureaplasmóza, trichomoniáza a herpes virus. Ne všechna onemocnění tohoto typu mají výrazné příznaky, takže člověk nemusí ani vědět o přítomnosti konkrétní choroby. Vyšetření se zpravidla provádí dvěma způsoby, imunologickými a DNA (PCR)..

Terapeutické vyšetření musí být dokončeno, i když se žena cítí úplně zdravá. Obvykle se takové vyšetření skládá z vyšetření, krevních a močových testů, měření krevního tlaku.

Ale na které lékaře bych se měl při plánování těhotenství obrátit v případě zjištění chronických onemocnění? V takovém případě musíte začít s lékařem podle profilu onemocnění nebo s terapeutem.

Jak dlouho před tím, než žena zruší antikoncepci, musí žena navštívit lékaře?

Ve standardní situaci by žena měla aplikovat tři měsíce před zrušením antikoncepce. Toto období je způsobeno tím, že je možné, že bude nutné očkovat proti zarděnkám. Těhotenství po této vakcinaci se nedoporučuje po dobu tří měsíců. Existuje riziko nemoci v dospělosti z důvodu častých případů odmítnutí dětských očkování. Abyste pochopili, zda osoba potřebuje vakcínu proti zarděnkám, musíte provést testy na protilátky proti ní. Pokud výsledky analýzy ukážou, že neexistují žádné protilátky, je vhodné očkovat, protože zarděnky přenesené během těhotenství mohou vést k žalostnému výsledku..

V současné době je problém tuberkulózy ve městech naléhavý, takže před plánováním těhotenství musíte provést fluorografii nejen budoucí matce, ale všem příbuzným, kteří s ní žijí na stejném území..

Během plánování těhotenství by měli být navštíveni následující lékaři.

 1. Nejprve musíte kontaktovat gynekologa, abyste měli představu o své reprodukční schopnosti. Po rozhovoru lékař provede vyšetření, provede nezbytné testy (nátěr na flóře, atypické buňky a genitální infekce). V případě potřeby předepíše podrobnější vyšetření, například ultrazvuk pánevních orgánů a vyšetření děložního hrdla pomocí speciálního nástroje (kolposkopie).
 2. Při nepravidelné menstruaci musíte navštívit gynekologa-endokrinologa. Předepíše další testy pro stanovení koncentrace pohlavních hormonů (estradiol, folikuly stimulující, prolaktin, testosteron) a analýzu hormonů štítné žlázy.
 3. Dále budete muset kontaktovat terapeuta, aby vyšetřil ženu, změřil krevní tlak a poslal ji na EKG (elektrokardiogram). Můžete také získat řadu doporučení terapeuta ohledně dalších testů (obecné testy na moč a krev, testy na HIV, hepatitida B a C, syfilis, biochemický krevní test (zahrnuje stanovení koncentrace bilirubinu, cholesterolu, bílkovin, glukózy, AST, ALT, močovina, kreatinin) Tyto testy pomohou zmírnit problémy při práci vnitřních orgánů..
 4. Dalším odborníkem, kterého je vhodné kontaktovat, je ORL lékař (otorinolaryngolog). I když žena věří, že její sluch, vůně a krční orgány jsou v pořádku, stále musí navštívit lékaře, aby vyloučila přítomnost skrytých infekcí. Pokud je zjištěna infekce, léčba by měla být zahájena okamžitě, dokonce před těhotenstvím.
 5. Dalším lékařem, jehož konzultace by měla být získána během plánovacího období, je stomatolo g. Je nutné provést sanaci ústní dutiny předem (ošetření všech zubních zubů, odstranění zubního kamene, léčba periodontálního onemocnění). Koneckonců, zubní kaz je ohniskem infekce a musíte se jej předem zbavit.
 6. Kterého lékaře mám kontaktovat při plánování těhotenství na konci vyšetření? Samozřejmě, k optometristovi. Odborník prozkoumá fundus, aby vyhodnotil stav cév mozku a zkontroloval zrakovou ostrost. Porod může mít nepříznivý vliv na stav očí, takže v některých případech (například těžký stupeň krátkozrakosti u ženy) může být žena dokonce kontraindikována v těhotenství a při přirozeném porodu..
 7. Pokud má žena zvláštní indikace k vyšetření jinými odborníky, prochází také těmito lékaři před těhotenstvím. Například u kýly byste se měli poradit s chirurgem, s křečovými žilami - s flebologem, s kožními chorobami - s dermatologem atd..

Latentní infekce

Příprava na těhotenství spočívá právě v nalezení všeho, co může ohrozit abnormální průběh těhotenství a vyléčení všech detekovaných nemocí, než k nim dojde. Existuje řada infekcí, které musí budoucí rodiče zkontrolovat. Kromě toho je nutné zkontrolovat, i když žena již podstoupila testy na všechny tyto infekce, aniž by změnila svého partnera. Infekce mohou nastat bez příznaků a mohou být přenášeny nejen pohlavním stykem. Například v dospělosti a bez sexuálního kontaktu se můžete nakazit chorobami, jako je virus Epstein-Barra, herpes, toxoplazmóza, cytomegalovirová infekce.

Jaká je pravděpodobnost zdravého dítěte s herpesem a papillomovirem??

Pokud je jeden z rodičů nosičem papillomoviru, ne vždy to vyvolává výskyt zdravotních problémů u dítěte. Riziko přenosu papillomoviru z matky na dítě může být významně sníženo (ze 40 na 4%), pokud je provedena hygiena během 35–36 týdnů.

Na základě studií je známo, že 72-94% populace jsou nositeli herpesu, ale to nezasahuje do těhotenství. Pokud se herpes často cítí, pak je pravděpodobné, že jde o sníženou imunitu. V případě časté exacerbace je nutné během plánovacího období těhotenství vytvořit imunogram a na základě jeho výsledků zvolit léčbu antivirovými léčivy, která zvýší imunitu. Zpravidla se to provádí 1-3 měsíce před těhotenstvím.

Těhotenství po ukončení perorální antikoncepce

Délka těhotenství závisí na tom, jak dlouho byly tyto léky užívány. Pokud byl lék užíván déle než tři měsíce, pak jeho zrušení zvýší funkci vaječníků, což zvýší šance na otěhotnění. Proto se můžete pokusit otěhotnět dítě ihned po ukončení léčby.

Pokud bylo perorální antikoncepční činidlo užíváno déle než šest měsíců, je možné, že během této doby se může vyvinout atrofie endometria, a to vnitřní vrstva dělohy, která přijímá a zajišťuje výživu vajíčku. Záleží na endometrii, jak bude těhotenství pokračovat. V takovém případě budete muset počkat několik cyklů bez OK, než úplně opustíte jakoukoli ochranu.

Faktory, které mohou bránit těhotenství

Aby se vaše tělo připravilo na početí, musí muž, stejně jako žena, dodržovat určitá omezení. Pro zrání zdravých spermií se člověk musí omezit na kouření, pití alkoholu, návštěvu vany, sauny, horké sprchy po dobu tří měsíců. Žena musí opustit výše uvedené po celé období od početí po dokončení kojení.

Dalším faktorem zabraňujícím těhotenství je chronický stres. Přítomnost této traumatické situace, kdy je každý neúspěšný pokus vážně prožíván, výrazně narušuje těhotenství. Během stresu se zvyšuje koncentrace prolaktinu, což pomáhá blokovat funkce vaječníků.

Podle gynekologů, pokud během roku s neustálými pokusy nedojde k těhotenství, pak teprve potom můžeme o problému mluvit. I u zdravých partnerů je šance na otěhotnění v prvním cyklu velmi malá, je to pouze 15%. Proto je tak důležité být schopen čekat, nejméně po dobu šesti měsíců.

Při plánování těhotenství vezměte na vědomí, kterého lékaře kontaktovat. Nezapomeňte, že psychická situace v páru má přímý vliv na možnost otěhotnění. Užijte si čas, který strávíte se svým budoucím otcem, přemýšlejte jen o dobrém. Plánovací období má pozitivní stránku, spočívá v tom, že nyní nemusíte přemýšlet o ochraně a můžete se zcela uvolnit a věnovat čas svému manželovi a sobě.

Články O Neplodnosti