Hlavní Neplodnost

Jak brát Vilprafen během těhotenství a jeho účinky na dítě

Jedním z důvodů, proč musí žena během plánování těhotenství podstoupit komplexní fyzikální vyšetření, je včasné odhalení ureaplasmózy. Nepropadejte panice, pokud máte tuto bakterii, protože lék Vilprafen úspěšně léčí ureaplazmu během těhotenství a předtím, než k němu dojde.

Ureaplasmóza je sama o sobě nebezpečným onemocněním a během těhotenství má pro dítě fatální následky. Ureaplasma bakterie "pokojně" žijí ve zdravém těle, ale aktivně se množí během těhotenství, kdy je imunitní systém výrazně oslaben.

Pokud se bakterie tolik rozmnožily, že se dostaly do dělohy z vagíny, pak je riziko infekce plodu velmi vysoké. V tomto případě je nutná okamžitá terapie..

Mohu pít vilprafen během těhotenství? Bude to pro plod nebezpečné? Jaká jsou rizika užívání tohoto léku, protože se jedná o silné antibiotikum? V tomto článku najdete odpovědi na všechny otázky, které se týkají nastávajících matek.

Nejprve ale zjistěte, proč je ureaplasmóza tak nebezpečná..

Jaké je nebezpečí ureaplasmózy v těhotenství

Před několika desítkami let byla přítomnost ženy ureaplasmózy známkou ukončení těhotenství. Naštěstí je toto onemocnění úspěšně léčeno speciálními antibiotiky: Vilprafen, Vilprafen Silva, Josamycin (Josamine) atd..

Je dokázáno, že ureaplazmové bakterie mohou být ve zdravém těle, aniž by jej poškodily. Ale během těhotenství imunitní systém významně oslabuje, takže nedochází k odmítnutí embryí. Během tohoto období začnou všechny „spící“ bakterie působit.

Ureaplasmóza v pokročilém stádiu může vést k:

 • zmeškané těhotenství;
 • fetální patologie;
 • zástava plodu;
 • potrat (infekce nastala v časných stádiích těhotenství);
 • předčasný porod (infekce nastala ve druhém nebo třetím trimestru);
 • polyhydramnios;
 • fetální podvýživa;
 • novorozenecká pneumonie u narozeného dítěte;
 • neplodnost
 • tubální komisi.

Existují však případy, kdy ureaplasmóza neovlivnila těhotenství a vývoj plodu. Tyto případy jsou spíše výjimkou než pravidlem..

Chcete-li identifikovat bakterie ureaplazmy a včasné ošetření, věnujte pozornost příznakům nemoci:

 • mírný průhledný vaginální výtok;
 • nepohodlí při močení;
 • bolest břicha;
 • zánět slepého střeva a dělohy.

Vilprafen během těhotenství

Antibiotikum Vilprafen je označováno jako léky, které jsou kontraindikovány v těhotenství.

Oficiální pokyny k danému léku však uvádějí, že během těhotenství a kojení lze lék předepsat, pouze pokud výhody Vilprafenu odůvodňují riziko jeho užívání..

Léčba by měla být v kombinaci s jinými léky: vitamíny, probiotiky, laktobacily atd. Pokud vám byl předepsán Vilprafen, zkontrolujte se svým lékařem, jaké další pomocné látky doporučí.

Složky Vilprafenu se rychle vstřebávají z gastrointestinálního traktu (tři hodiny po užití tablety). Nejvyšší koncentrace je pozorována ve slinách, slzném kanálu, lymfatických uzlinách.

Struktura

Vilprafen je představován dvěma typy tablet: Vilprafen a Vilprafen Solutab (rozpuštěný ve vodě za vzniku disperze). Obě tyto léky jsou zaměřeny na potírání bakterií rodiny Ureaplasma urealyticum a Chlamydia trachomatis..

 1. Léčivou látkou je josamycin. 16-členné makrolidové antibiotikum produkované aktinomycete. Zahrnuto v seznamu základních a základních léčivých přípravků. Aktivně bojuje s infekcemi ORL (zánět středního ucha, sinusitida, angína, faryngitida, laryngitida, černý kašel, bronchitida, bronchopneumonie, pneumonie, bronchiektáza), kožní onemocnění (akné, akné, psittacosis, pyoderma, lymfangitida, šarlatový zánět), lymfoidní zánět lymfadenitida, tříselný lymfohananu, onemocnění močového ústrojí (prostatitida, uretritida, kapavka, syfilis). Je indikován k léčbě chlamydií u těhotných žen.
 2. Celulóza. Celulózové mikrokrystaly tvoří neutrální obal tablety.
 3. Hydroxypropylcelulóza. Stabilizátor, který zajišťuje inertnost zbývajících složek Vilprafenu. Ve vysokých dávkách může být hydroxypropylcelulóza nebezpečná: její vysoká koncentrace vede k tvorbě rakovinných buněk. To způsobilo omezení užívání této drogy související s věkem: nedoporučuje se dětem mladším 16 let. Nedoporučuje se také pro lidi s gastrointestinálními chorobami..
 4. Dokusát sodný. Tato voskovitá látka, snadno rozpustná ve vodě, je součástí léčiva Vilprafen Solutab a zajišťuje tvorbu disperze.
 5. Stearan hořečnatý. Pořadač.
 6. Oxid křemičitý (vysrážený oxid křemičitý). Provádí funkci elastomeru, udržuje tvar tablety.
 7. Polysorbát 80. Není součástí léku Vilprafen Solutab. Působí jako stabilizátor a emulgátor. Vysoká koncentrace této látky je nebezpečná díky nevratným hormonálním změnám..

Návod k použití

Obecně přijímaná dávka léku pro dospělé a děti starší 14 let je 1 000 až 2 000 mg denně. Počáteční dávka - 1 000 mg. Denní norma je rozdělena na 2-3 dávky. Průběh léčby by neměl přesáhnout 10–14 dní.

Pro usnadnění podávání byly uvolněny léky s různými dávkami: Vilprafen 500 a Vilprafen 1000.

Tableta se spolkne celá (bez žvýkání nebo kousání), zapije se dostatečným množstvím vody. Wilprafen Solutab se doporučuje pro malé děti: rozpustí se ve vodě (asi tři minuty), dokud se nevytvoří disperze.

Užívejte lék přísně v pravidelných intervalech. Pokud jedna tableta chybí, měla by se okamžitě vypít, jakmile si ji pamatují. Pokud nastal čas pro další dávku, nedoporučuje se pít dvojitou dávku léku.

Trvání a harmonogram léčby je předepsán pouze ošetřujícím lékařem. Předčasné přerušení příjmu nebo přerušení užívání léku snižuje účinnost léčby.

Jak používat

1 trimestr. Je vhodné zdržet se užívání léku až do 10. nebo 14. týdne těhotenství. Během tohoto období jsou položeny vnitřní orgány dítěte a je velmi důležité mu neubližovat.

Jako analogy je povoleno používat azithromycin - k léčbě chlamydií.

Účinek azithromycinu na těhotenství nebyl studován, a proto jej lze brát pouze podle pokynů lékaře. Kromě toho má tento lék velmi silné vedlejší účinky z gastrointestinálního traktu, ledvin, jater, nervového a kardiovaskulárního systému.

2 trimestru. Počínaje 20. týdnem těhotenství je užívání přípravku Vilprafen považováno za bezpečné..

3 trimestru. Lék není předepsán v pozdějších stádiích, pokud infekce neohrožuje zdraví matky a dítěte. Infekce léčená po porodu.

Indikace

Proč je přípravek Vilprafen předepsán kromě léčby ureaplasmózy:

 • lymfhogranulom - velmi vzácné onemocnění, které se projevuje ve formě zarudnutí a papuly na vnějších genitáliích, v tříslech a konečníku a zánětu tříselných lymfatických uzlin; po léčbě se vytvoří stabilní celoživotní imunita;
 • urogenitální infekce - nejnebezpečnější choroby pro plod (fatální), projevující se jako nepohodlí, pálení při močení, výtok s štiplavým nepříjemným zápachem; mohou být asymptomatické;
 • trachom - podobný příznakům konjunktivitidy (hnisavý nebo slizniční výtok z očí), onemocnění pokračuje letargicky, vede k zakalení rohovky a v pokročilých případech k fúzi očního víčka a oční bulvy, což vede k oslepnutí.

Předávkování léčivem má zvýšený účinek na vedlejší účinky gastrointestinálního traktu. Symptomatická léčba (výplach žaludku, příjem aktivního uhlí nebo jiných absorpčních léků). Ihned byste se měli poradit s lékařem.

Kontraindikace

Zvláštní pozornost je třeba věnovat, pokud je u těhotné ženy diagnostikována:

 • diabetes mellitus (Vilprafenova suspenze obsahuje dextrózu, ale v malém množství);
 • renální selhání (chronické);
 • výrazná alergická reakce na složky léčiva.

Efekty

Mezi vedlejší účinky Vilprafenu patří:

 • poruchy gastrointestinálního traktu (dysbióza, plynatost, pálení žáhy, nevolnost, nedostatek chuti k jídlu);
 • alergie (kopřivka);
 • dysfunkce jater;
 • kandidóza (drozd);
 • horečka
 • poškození sluchu (velmi vzácné);
 • nevolnost.

Pokud jsou zjištěny nežádoucí účinky na Vilprafen, okamžitě vyhledejte lékaře. Bude vám předepsán analog nebo snížíte dávku. Nepřestávejte lék sami.!

Pokud je těhotenství plánováno po léčbě Vilprafenem, je nutné složit opakované testy. A teprve po negativním výsledku pro přítomnost bakterií můžete plánovat počátek.

Recenze

Při analýze recenzí pacientů, kteří pili Vilprafen v časných stadiích těhotenství, může být účinek léku na ureaplasmózu neúčinný. Za tímto účelem je předepsána přestávka a druhá léčba.

Pít nebo nepít Vilprafen během těhotenství - rozhoduje pouze ošetřující lékař!

Mnoho těhotných žen se bojí vedlejších účinků, které se vyskytují druhý nebo třetí den po užití léku. Nejčastěji je to nevolnost a vyrážka.

Aby nedošlo k nouzové léčbě silnými antibiotiky během těhotenství, proveďte testy předem!

Přejeme vám a vašim dětem zdraví!

Vilprafen během těhotenství - video přehled drogy.

Kdo pil vilprafen během těhotenství

Jsem na další křižovatce - lékař mu předepsal antibiotikum, Vilprafen a nystatin. Opravdu se mi nelíbí moje propouštění, ale zároveň jsou všechny mé testy čisté. A ona tvrdí, že to tak nemůže být, existuje nějaká infekce, prostě ji nemohou najít. Už od 8 - 10 týdnů těhotenství jsem slyšel návrhy na infekci od jiného lékaře.

Jako vždy, když předepisuji nový lék, lezu na internet, abych si přečetl, jaký účinek může mít lék na plod. Obecně se názory z mého vzorku lišily - někteří se domnívají, že vilprafen je pro plod během těhotenství bezpečný, jiné by se měly používat opatrně a pouze ze zdravotních důvodů.

Chci vědět, jestli byl jmenován někdo jiný? Nebo jiná antibiotika? Vzali jste nebo ne? Můj termín je nyní 18 týdnů.

Byl jsem propuštěn s Vilprafenem, měl jsem drink. Po něm jsem byl předepsán pít Curantil, abych se vyhnul placentární nedostatečnosti..

Rozhodněte se sami, zda chcete být léčeni nebo ne..
A pokud plně nevěříte svému lékaři, poraďte se s někým jiným.

Takže mě jmenovali Vilprafenem, ale z chlamydie. Samozřejmě nechci pít antibiotika, ale nechci dělat ani císařský řez, protože pokud nebudu vyléčen, existuje nebezpečí, že dítě při průchodu porodním kanálem nakazí..

A když lékař předepíše antibiotikum bez důvodu, říkají, že se mi nátěr nelíbí, ale to, co nevím, není profesionální. A vilprafen jmenuje, protože je nejvíce šetrný.

Obecně platí, že v mém případě absolvuji kurz, mám infekci a je známo riziko, že se nevyléčí.

Vilprafen během těhotenství

Vilprafen během těhotenství je předepsán poměrně často. Tento antibakteriální lék se používá k zbavení budoucí matky bakteriálních infekcí, které se v jejím těle vyvinuly, s využitím slabosti imunitního systému. Takové léky, i přes jejich potenciální nebezpečí pro těhotné a vyvíjející se dítě, lze předepisovat, ale pouze na základě rozhodnutí lékaře a pod jeho přísnou kontrolou.

Vliv léku na plod

Vilprafen patří k antibakteriálním látkám makrolidové skupiny, je k dispozici ve dvou dávkovacích formách - tablety, potažené speciální vrstvou, která chrání účinnou látku před účinky žaludeční šťávy. Druhou formou jsou tablety, které mají schopnost rozpouštět se pod vlivem kapaliny (název léku má v tomto případě předponu Solutab).

Účinnou látkou tohoto léku je josamycin. Má schopnost bojovat s různými chorobami:

 • zánět středního ucha;
 • sinusitida;
 • angína;
 • zánět hrtanu;
 • zánět hltanu;
 • bronchitida;
 • Černý kašel;
 • zápal plic;
 • bronchopneumonie;
 • akné
 • pyodermie;
 • lymfadenitida.

Kromě toho lék aktivně bojuje proti infekcím genitourinárního systému, jako je syfilis, uretritida, kapavka, ureaplasma, chlamydie.

Vlastnosti užívání léku u těhotných žen v různých časech:

1. trimestr: až do 10 týdnů těhotenství není tento lék předepisován, až do této chvíle dochází k pokládání a formování všech orgánů a systémů těla dítěte. Následky pro dítě mohou být nejnepříjemnější, antibiotikum může způsobit poruchy v procesu buněčného dělení v časných stadiích těhotenství.

Vzhledem k tomu, že Vilprafen negativně ovlivňuje plod, může způsobit poškození jater, ledvin a dalších systémů, může jej během tohoto období těhotenství předepsat pouze lékař, a to pouze ze zdravotních důvodů. Mezi analogy léku lze nyní použít azithromycin (například pro léčbu chlamydií).

2. trimestr: po začátku 20. týdne těhotenství je antibakteriální směs schválena pro použití těhotnými ženami. Pro takové ošetření však musí být přítomny přísné lékařské indikace potvrzené testy..

3. trimestr: během tohoto období se lék používá pouze v případě, že tělo matky nemůže infekci samostatně překonat. A jeho přítomnost v těle vytváří skutečné nebezpečí pro intrauterinní infekci plodu. Obecně se užívání léku v pozdějších fázích nedoporučuje, vzhledem k vysokým rizikům zvýšeného tonusu dělohy a nástupu předčasného porodu..

Jaké je nebezpečí ureaplasmózy v těhotenství

Ureaplasmóza je nemoc, která může člověku způsobovat mnoho problémů a může se stát životem plodu. bakterie tohoto patogenu mohou žít po dlouhou dobu v těle zdravého člověka, ale při oslabení imunitního systému, ke kterému nutně dochází během těhotenství, je onemocnění aktivováno.

Důležité! Aktivní reprodukce bakterií s jejich průnikem do děložní dutiny může zvýšit riziko infekce plodu v důsledku těžkého zánětu. Tato situace je nebezpečná pro život dítěte, a proto vyžaduje okamžité ošetření.

Před několika lety nebyla ureaplasmóza léčena tak účinně, jak je tomu dnes, proto její přítomnost u těhotné ženy téměř vždy vedla k potratům..

Opomíjené fáze ureaplasmózy mohou vyvolat tyto důsledky:

 • těhotenství mizí;
 • výskyt patologií vývoje dítěte;
 • potrat (když dojde k infekci v raných stádiích těhotenství);
 • předčasný porod (pokud se vyskytne infekce ve 2. a 3. trimestru);
 • polyhydramnios;
 • neplodnost ženy;
 • podvýživa (včetně kyslíku) plodu;
 • vývoj novorozenecké pneumonie u dítěte;
 • vzhled adhezí ve vejcovodech.

Případy, kdy ureaplasmóza neovlivnila průběh těhotenství a vývoj plodu jsou velmi vzácné, nejčastěji toto onemocnění mělo negativní důsledky.

K identifikaci patologie stačí sledovat výskyt charakteristických příznaků:

 • průhledný výtok z pochvy, který není hojný;
 • bolest v podbřišku;
 • výskyt nepohodlí během močení;
 • zánětlivé procesy vyvíjející se v děloze a přívěsky.

Jak brát, aby nedošlo k poškození

Vilprafen pro kojení a těhotenství, jak brát, aby nedošlo k poškození dítěte? Zaprvé, lék by měl být určen pouze lékařem, ve druhém - musíte pít tablety podle dávkovacího režimu, který předepsal, nebo postupujte podle pokynů.

Při kojení dítěte, jakož i během těhotenství, je použití antibiotik možné pouze na doporučení lékaře, pouze pokud je přínos pro matku vyšší než potenciální riziko pro dítě.

Ukázalo se, že Vilprafen je užíván, bez ohledu na jídlo. Tableta by měla být spolknuta a zaplavena dostatečným množstvím tekutiny, žvýkat ji nebo jinak mlet, není dovoleno..

Lékař stanoví specifické dávky antibiotika, přičemž bude věnovat pozornost závažnosti infekce, individuálním charakteristikám zdravotního stavu ženy. Průběh protidrogové terapie zpravidla trvá 8 až 12 dní.

Je zakázáno předčasně přerušit průběh léčby, což může vést k rozvoji rezistentních forem bakterií, zhoršit průběh nemoci a vyžadovat použití jiných, „těžších“ antibakteriálních látek.

Těhotné ženě je předepsáno 1 000 až 2 000 mg léčiva, rozdělených do 2 nebo 3 dávek. Je-li tabletka vynechána, musí se užít okamžitě, jak je zřejmé. Užívání léku v době, kdy je na řadě další dávka (pít 2 tablety současně), však není povoleno.

Účinnost josamycinu může být snížena, pokud pacient současně pije antibiotika penicilinové skupiny nebo antacida. Pokud osoba podstupuje antikoagulační terapii, je nutné dávku snížit, aby nevyvolávala riziko krvácení.

Vedlejší efekty

Při používání antibakteriálních látek pro těhotné ženy i pro ostatní pacienty existuje riziko vzniku negativních příznaků způsobených působením účinné látky na organismus.

Vedlejší efekty:

 • orgány gastrointestinálního traktu: epigastrická bolest, nevolnost, poruchy trávení, zhoršená funkce jater;
 • alergické reakce: vývoj stomatitidy, vaginální kandidóza, vyrážka, kopřivka, angioedém.

Kontraindikace

Ne každý pacient může používat antibiotikum, u některých kategorií pacientů je tento lék přísně zakázán.

Kontraindikace pro použití:

 • osobní nesnášenlivost nebo přecitlivělost na složky léku;
 • selhání jater;
 • těhotenství (droga se používá pouze podle pokynů lékaře);
 • období kojení dítěte;
 • předchozí závažné alergické reakce na makrolidy.

Analogy Wilprafenu

Je možné vzít Vilprafen během těhotenství, jak Vilprafen ovlivňuje plod? Na všechny tyto otázky může odpovědět gynekolog pozorující ženu a rozhodující o jmenování takové drogové terapie..

Vilprafen Solutab v těhotenství není vždy vhodný pro lékovou terapii, na ruském farmaceutickém trhu však neexistují žádné úplné analogy tohoto léku..

Existuje však řada analogů, které jsou povoleny (na doporučení lékaře, které se používají až po druhém trimestru) pro použití u těhotných žen. Například léčiva s účinnou látkou erytromycin se používají k léčbě urogenitálních, respiračních, očních a jiných stejně nebezpečných infekcí.

Clarithromycin je semi-syntetické antibiotikum, které patří do makrolidové skupiny. Je vysoce účinný proti infekcím ovlivňujícím orgány genitourinárního, dýchacího systému, kůže a měkkých tkání. Tato účinná látka je součástí takových léků, jako jsou Klacid, Klabaks, Fromilid. Přestože je lék schopen proniknout placentární bariérou, je předepsán během těhotenství (pouze za předpokladu, že přínosy pro matku budou vyšší než zdravotní riziko drobků)..

Terzhinan je topický přípravek, který vypadá jako vaginální čípky. Používá se k léčbě infekcí přenášených pohlavně. Terzhinan obsahuje neomycin, antibiotikum s antimykotickým účinkem. Lék se zpravidla používá v posledních týdnech těhotenství, aby se očistil porodní kanál.

Genferon je kombinovaná látka obsahující taurin, interferon, benzocain. Používá se k léčbě bakteriálních virových patologií (kandidóza, cystitida, chlamydie, salpingitida, mykoplazmóza).

Ženy, které se podrobují antibiotické terapii, aniž by čekaly dítě, se často ptají, kdy mohou otěhotnět po užití Vilprafenu?

Jakýkoli lék je vylučován mimo tělo po určitou dobu, při zachování potenciálního nebezpečí pro plod. Každý lék se liší v období, po kterém se tělo musí plně zotavit z teratogenních účinků léku. V zájmu ochrany sebe a svého nenarozeného dítěte odborníci doporučují naplánovat těhotenství nejdříve šest měsíců po ukončení lékové terapie.

Lvíče // Budu matkou Drakoshy

Vilprafen s B, který vzal?

Příspěvek publikován Lion Cub // · 1. března 2013

16,138 zobrazení

Dívky, situace je tak chladná, není příliš zřetelná (teplota max. 37, hrdlo je načervenalé), ale neprošlo 3 týdny, sedím doma v pořádku, teprve příštího dne hrdlo znovu bolí ((((těhotenství dlouho očekávané 27 týdnů. Analýzy) doktorovi se nelíbila krev, předepsal bioparox 5 dní a vilprofen 7 dní, opravdu se obávám, že je to antibiotikum, ačkoli je psáno, že si můžete vzít s B, na druhé straně, dítě nemá dlouhou zimu, i když ne akutní nachlazení. byly a obecně o účelnosti a přijímání pomoci, pokud je předepsáno, a proč? Díky předem.

Vilprafen během těhotenství: pokud je riziko opodstatněné

O proveditelnosti užívání léků během těhotenství je ve většině případů pochybné nastávající matka. A pokud lékař předepsal antibiotikum, pak otázka vyžaduje obzvláště opatrný přístup, protože je v sázce zdraví a někdy i život dítěte. Na druhé straně některé infekční nemoci, kterým oslabená imunita těhotné ženy nemůže odolat sama o sobě, mohou přinést hmatatelnější újmu. V této situaci musíte nejčastěji podstoupit přiměřené riziko. Mezi antibiotiky si Vilprafen získává stále větší oblibu - lék, který se dlouhodobě prokázal jako účinný a všestranný..

Vilprafen - jaký druh drogy?

Vilprafen - antibakteriální lék založený na josamycinu

Josamycin působí jako účinná látka Vilprafenu, jehož první použití pro lékařské účely pochází ze sedmdesátých let dvacátého století. Pro takové dlouhé období použití se toto antibiotikum ukázalo být účinné v boji proti obrovskému počtu gramnegativních a grampozitivních bakterií, včetně intracelulárních. Kromě toho je schopen úspěšně zvládnout ty kmeny, které v průběhu času získaly rezistenci na jiná antibiotika (například erytromycin). Mechanismus destruktivního účinku josamycinu na bakterie je jeho kombinace s ribozomem.

Josamycin patří do skupiny makrolidových antibiotik, tato látka je produkována houbou Streptomyces.

Droga Vilprafen existuje ve dvou formách uvolňování:

 • potahované tablety (Vilprafen);
 • dispergovatelné tablety (Wilprafen Solutab).

Vilprafen Solutab je ve formě tablet pro rozpuštění ve vodě

Dispergovatelné tablety - forma uvolňování léčiva, jejímž účelem je usnadnit její podávání těm lidem, kteří mají potíže s polykáním běžné tablety. Vzhledem ke zvláštní látce obsažené v přípravku - dokusát sodný - se dispergovatelné tablety snadno a rychle rozpustí ve vodě při pokojové teplotě, aniž by došlo ke ztrátě léčivých vlastností účinné látky léčiva.

Výrobci Vilprafenu nabízejí odlišnou koncentraci josamycinu v obou formách uvolňování: 500 a 1 000 mg účinné látky v každé tabletě.

To je zajímavé! V roce 2012 byl na základě rozhodnutí Světové zdravotnické organizace (WHO) zařazen lék Vilprafen do registru základních a základních léčivých přípravků, což ukazuje na vysokou míru důvěry lékařských věd v toto antibiotikum..

Kdy může lékař předepsat vilprafen těhotné ženě?

Vilprafen - antibiotikum pro léčbu chlamydiových infekcí u těhotných žen

Nejčastěji jsou těhotným ženám předepisovány Vilprafen pro léčbu infekčních chorob urogenitálního traktu, jejichž původci jsou mikroorganismy citlivé na josamycin.

To je zajímavé! WHO Europe oficiálně jmenovala toto antibiotikum jako léčivo pro léčbu chlamydiových infekcí u těhotných žen..

Přesto je Wilprafen mnohem všestrannější - za tímto účelem uvádíme seznam indikací:

 1. Infekční onemocnění urogenitálního traktu:
  • chlamydia - pohlavně přenosná nemoc, jejíž zákeřnost spočívá v latentním průběhu. U těhotných žen je chlamydiová infekce nebezpečná tím, že zvyšuje pravděpodobnost gestózy, polyhydramniózy, potratu a abnormalit plodu. U žen infikovaných chlamydií je riziko ztráty dítěte desetkrát vyšší jak v děloze, tak v období novorozence;
  • ureaplasmóza je nejčastější infekcí během těhotenství. Přenáší se sexuálně i kontaktem. Malé množství mikroorganismů, které způsobují toto onemocnění v genitourinárním traktu (až 10 až 4 stupně), však obvykle nevyžaduje léčbu. Nicméně během těhotenství, kdy jsou oslabeny obranyschopnosti ženského těla, je často pozorována zvýšená reprodukce ureaplasmy. Přestože neexistuje přímá souvislost mezi těhotenskými patologiemi a přítomností ureaplasmózy, praxe potvrzuje možnost takových následků infekce, jako je potrat, polyhydramnios, hladovění kyslíkem a podvýživa plodu;
  • mykoplazmóza je onemocnění přenášené primárně pohlavním stykem (není však vyloučena možnost domácí infekce). Americká medicína klasifikuje mykoplazmu jako normální obyvatelku mikroflóry urogenitálního traktu, zatímco domácí odborníci to popírají a domnívají se, že mykoplazma je schopna vyvolat blednutí těhotenství, abnormality placenty, předčasné porody;
  • syphilis - pohlavně přenosná nemoc, která má závažné následky pro plod - potrat, předčasný porod, infekce dítěte;
  • kapavka - pohlavně přenosné onemocnění, jehož důsledky mohou být fetální smrt plodu, placentární nedostatečnost, zánět chorionu (membrány), infekce dítěte během jeho progrese porodním kanálem.

Faryngitida vyžaduje okamžitou léčbu, protože může vést k infekci plodu

Furunkulosa je jednou z indikací pro jmenování Vilprafena

Ve spojení s průběhem Vilprafenu lékaři často předepisují vitamíny těhotným ženám, aby posílily a obnovily tělo po užití antibiotika. Stanovení léčiv obsahujících laktobacily (například Linex) slouží stejnému účelu, protože střevní mikroflóra je nejvíce ovlivněna antibakteriální terapií.

Proveditelnost užívání a účinek léku, v závislosti na termínu

Instrukce pro Vilprafen umožňují užívat lék během těhotenství poté, co lékař vyhodnotí očekávané přínosy užívání léku ve vztahu k možným rizikům. Klinické studie nepotvrdily přímý účinek léčiva na vývoj těhotenství a plodu. Nicméně josamycin prochází placentární bariérou, takže tento účinek není vyloučen.

Důležité! Vilprafen je předepsán těhotné ženě, pouze pokud neexistuje bezpečnější způsob léčby.

Vlastnosti jmenování drogy Vilprafen v závislosti na délce těhotenství:

(do konce 12. týdne)

(od začátku 13. do konce 24. týdne)

(od začátku 25. týdne do dodání)

Trimester těhotenstvíVlastnosti jmenování Vilprafena
V počátečních stadiích těhotenství (do 10. týdne) se Vilprafen nedoporučuje. Pro léčení závažných infekcí, proti nimž je během tohoto období naléhavý boj (například chlamydie), je možné jmenovat přípravky obsahující azithromycin. Léčba ureaplasmózy, mykoplazmózy je zpravidla odložena na pozdější datum (do 14. týdne).
Ve druhém trimestru je Vilprafen předepsán s menším ohledem na důsledky léčby. Ale je absolutně bezpečné brát lék až po 22. týdnu, kdy již jsou vytvořeny všechny základní systémy dětských orgánů.
Léčba Vilprafenem v pozdějších stádiích bude mít menší pravděpodobnost negativního účinku na průběh těhotenství nebo vyvolá malformace plodu.

Funkce jmenování a recepce

Trvání průběhu a dávkování léku volí lékař pro každou ženu samostatně, v závislosti na:

 1. Povaha onemocnění (například u chlamydií je průběh užívání léku 14 dnů, ureaplasmóza a mykoplazmóza jsou léčeny po dobu 10 dnů).
 2. Váhy budoucí maminky.
 3. Těhotenství.

Doba trvání léčby a dávkování léku závisí primárně na závažnosti onemocnění

Tablety se užívají mezi jídly a velkým množstvím vody. Tablety Vilprafen Solutab Dispersion jsou užívány podobným způsobem. Disperzní roztok před použitím protřepejte..

Kontraindikace a možné vedlejší účinky

Mezi kontraindikace použití Vilprafenu patří následující nemoci a vlastnosti těla:

 • individuální nesnášenlivost složek léčiva;
 • přecitlivělost na makrolidová antibiotika;
 • závažné poškození funkce jater nebo ledvin.

Výrobci Vilprafen jsou výrobci uváděni jako antibiotika, jejichž použití může v minimálním rozsahu způsobit nežádoucí účinky. Nicméně instrukce pro léčivo naznačuje možnost následujících nepříjemných následků užívání:

 1. Z trávicí soustavy: pálení žáhy, nevolnost, průjem, zácpa, ztráta chuti k jídlu, bolest v břiše.
 2. Alergické reakce: kopřivka, Quinckeho edém.
 3. Na straně jater a žlučových orgánů: zhoršená funkce jater, žloutenka.
 4. Ze smyslových orgánů: poškození sluchu.
 5. Porušení vaginální mikroflóry: kandidóza, dysbióza.

Recenze použití Vilprafenu během těhotenství

Propyl Vilprafen 10 dní od ureaplasmózy (těhotenství 25 týdnů). Dnes jsem dostal výsledky testů... všechno bylo tak, jak to bylo, a zůstalo to. Jsem naštvaná ((ani nevím, co mám dělat...)

Miláček

https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/pro_vilprafen/?page=2

S tímto antibiotikem jsem „rozdával“ dvakrát. Poprvé jsem byl předepsán jeho lékařem, gynekologem pro léčbu ureoplasmy. Podruhé jsem to použil, když jsem byl 4 měsíce těhotný k léčbě mého chronického onemocnění - sinusitida sinusitida.

1) Při léčbě ureoplasmy podle schématu Vilprafen plus. léky - požadovaného účinku bylo dosaženo až po absolvování 2 chodů.

2) V léčbě sinusitidy byl účinek, ale opět ne tak rychlý.

Co se týče vedlejších účinků, Vilprafen jich opravdu nemá, ale já osobně jsem na rozdíl od Klacida na sobě vůbec necítil, i když jsem byl těhotný...

Hlavním indikátorem pro mě je, že vynucené užívání této drogy během těhotenství nemělo škodlivý účinek na plod. Dítě se narodilo zdravé a nevyvinul alergii na antibiotika. To opět prokazuje bezpečnost jeho použití pro nenarozené dítě.

odlišný

http://otzovik.com/review_1261345.html

Kdy potřebujete zahájit léčbu? (video)

Vilprafen je účinný lék proti mnoha patogenům. Jeho použití během těhotenství je možné po posouzení možných rizik pro vývoj plodu. Hlavní účinná látka léčiva - josamycin - snadno proniká placentární bariérou. Proto se v době, kdy jsou položeny všechny základní systémy dětských orgánů, nedoporučuje se používat Vilprafen.

Vilprafen během těhotenství

Lék patří do skupiny makrolidů, má baktericidní účinek, čímž zastavuje růst a vývoj bakterií. Pokud vytvoříte zvýšený koncentrát v infekční zóně, nastane baktericidní účinek. Vilprafen v těhotenství je kamenem úrazu: stojí to za to nebo jej nepoužívejte? Když odbornice během těhotenství zklame diagnózu, že existují známky infekce, nastávající matka čelí výběru. Tento lék se vztahuje na léky, které jsou předepisovány pouze v případě, že přínosy jeho použití převyšují možné poškození dítěte. Lék bojuje proti chlamydii, ureaplasmě, kapavce a dalším.

Některé vlastnosti tohoto léku

Indikace pro použití

Droga se používá v boji proti infekčním chorobám zánětlivé povahy, které vznikají v důsledku života mikroorganismů citlivých na josamin:

 1. Genitourinární infekce - syfilis, chlamydie, mikroplazmóza, ureaplasmóza, kapavka;
 2. Infekce kůže - šarlatová horečka, psitakóza, pyodermie, lymfangitida;
 3. Zánět dýchacích cest - bronchitida, sinusitida, faryngitida, zánět středního ucha, pertussis;
 4. Oční infekce - blefaritida, dakryocystitida.

Během těhotenství je Vilprafen absorbován gastrointestinálním traktem po dobu asi 2 hodin, malé množství 15% je spojeno se zády krevní plazmy. V minimálních dávkách ovlivňuje střevní mikroflóru, díky níž prakticky nezpůsobuje dysbiózu. Je metabolizován v játrech a vylučován močí nebo žlučí. Účinná látka může být shromažďována do kostní tkáně a vylučována do mateřského mléka.

Použití při přenášení

Použití Vilprafenu během těhotenství je schváleno WHO, aby se zbavil infekční infekce. Evropský úřad WHO rovněž doporučuje použít lék k odstranění chlamýdií, který zahrnuje:

 1. Trachoma;
 2. Lymfogranulom;
 3. Urogenitální infekce;
 4. Ureaplasma.

Nejnebezpečnější je urogenitální infekce, jejíž infekce se vyskytuje během pohlavního styku a u 70% se necítí a dlouhodobě se v těle vyvíjí. Její slabé ozvěny jsou: pálení během močení, tíže v dolní části břicha a dolní části zad, nepříjemný zápach z výtoku z pohlavních orgánů. Ale pro těhotné ženy je to velké riziko, protože působení bakterií může vyvolat smrt plodu nebo novorozence, polyhydramniózy, gestózu, nenapravitelné poruchy v orgánech dítěte.

Ureaplasma je méně nebezpečná a její negativní účinek nebyl prokázán, ale odborníci se domnívají, že Vilprafen pro ureaplasma během těhotenství je nezbytný, protože to může mít také negativní důsledky pro pozitivní vyřešení zajímavé situace a plné zdraví plodu..

Dávkování a doba použití

Průběh léku v průměru trvá 10 až 14 dní. Pokud budoucí matka během demolice trpí některým typem infekce, dávka bude 500 mg 3krát denně v jakékoli formě. Lék se užívá mezi jídly, bez žvýkání, nebo pokud se jedná o disperzi, je třeba jej protřepat.

Také jako podpora vitality jsou ženám předepisovány současně vitamínový komplex.

První trimestr

Hlavní a nejdůležitější orgány jsou tvořeny v prvních 6 až 8 týdnech těhotenství a právě teď je třeba se zdržet používání chemických sloučenin. Pokud je tedy nutné užívat Vilprafen v časných stadiích těhotenství, lékař vám nabídne, abyste si ho vzali po 10 týdnech.

Druhý a třetí trimestr

Předávkovat

V současné době není tento účinek zcela pochopen, protože Vilprafen během těhotenství nemá jasný popis předávkování. Lze předpokládat, že v tomto případě jsou možné komplikace gastrointestinálního traktu..

Vedlejší efekty

Neexistují žádné experimenty, které by potvrdily škodlivé důsledky užívání Vilprafenu během těhotenství pro nenarozené dítě, protože k těmto incidentům nedochází. V důsledku toho je jeho použití k dispozici pouze v případě, že neexistují bezpečné analogy..

Nežádoucí účinky mohou zahrnovat:

 1. Poruchy zažívacího traktu, jako je průjem, nevolnost, ztráta chuti k jídlu, zácpa, kolitida, pálení žáhy;
 2. Jiný lék může mít negativní účinek na sluchadlo;
 3. Občas - fialová;
 4. Alergická reakce se také může projevit jako kopřivka, Quinckeho edém a anafylaktoidní reakce;
 5. Ve velmi vzácných případech Vilprafen během těhotenství způsobuje vaginální dysbiózu a vede k projevu kandidózy;
 6. Žloutenka a jaterní dysfunkce se vyskytují na straně jater a žlučníku.

Kontraindikace

Interakce s jinými drogami

Monural během těhotenství je předepsán pouze při porovnání poškození a výhod pro matku a dítě. Monural je antibiotikum, uroantiseptikum derivátů kyseliny fosfonové. Protože josamycin je schopen snižovat účinek jiných antibiotik a ztrácet své schopnosti při současném použití, měli byste tyto výsledky zvážit před jejich použitím..

Hexoral během těhotenství je předepisován jako místní antiseptikum pro zánětlivá onemocnění krku a zubní potíže. Antiseptikum je schopné účinně bojovat s bakteriemi patogenu. Jeho použití ve spojení s popsaným lékem se nijak nepřekrývá.

Použití josamycinu s jinými skupinami antibiotik se však nedoporučuje:

 1. U linkosamidů dochází k vzájemnému snížení účinku;
 2. Některá antibiotika zpomalují vylučování xantinů, což vede k intoxikaci těla;
 3. Během užívání josamycinu a antihistaminik dochází k arytmii;
 4. Riziko nefrotoxicity se objevuje při užívání josamycinu a cyklosporinu;
 5. Sérová koncentrace digoxinu se může vyskytnout také při současném použití.

Skvělé analogy

Azithromycin je po tomto antibiotiku hlavním podobným lékem. Je také součástí makrolidové skupiny a působí obdobným způsobem, spojuje se s částicí ribosomů a brání rozvoji bakteriálního proteinu.

Vzhledem k tomu, že azithromycin má určitý počet vedlejších účinků, je jeho použití dostupné pouze v případě, že existuje nesnášenlivost josamycinu.

Účinek azotrimycinu nebyl důkladně studován, a proto by měl být užíván pouze pod dohledem specialisty.

Důsledky přijetí

Skvělá situace je, když byly všechny testy předloženy před tak významnou událostí, a pokud je to nutné, když je zjištěna infekce, byla všechna léčebná opatření před počátkem provedena. Existují však zvláštní případy, kdy se všechno stalo spontánně, neplánováno nebo když se infekce již stala v procesu těhotenství. Pak byste měli být léčeni, a to i přes recenze těch, kteří pili Vilprafen během těhotenství, protože účinek infekce na plod a dítě v budoucnosti je mnohem závažnější a těžší než účinek léku.

Na vašem těle se mohou objevit různé reakce - vyrážka na krku, tváři a nevolnost s průjmem, ale je to všechno srovnatelné se zdravotními problémy dítěte, které mohou způsobit takové nebezpečné infekční ohniska nebo dokonce úplné přerušení tak dlouho očekávaného a žádoucího početí.

Vilprafen během těhotenství: recenze, pokyny, indikace

Popis léku

Josamycin je hlavní účinnou látkou ve Vilprafenu. Patří k makrolidům - jedné z mnoha skupin, na které se antibiotika dělí..

Makrolidové léky jsou považovány za nejméně toxické. Účinek na organismus je kromě expozice lékům minimální. Například josamycin nezabije střevní laktobacily, a tak nepoškodí trávicí systém, jako jiná antibiotika.

Makrolidy bojují s infekcemi uvnitř buněk těla. Čím více se lék nachází v blízkosti postižených částic, tím účinnější bude jejich zničení. Kromě těchto účinků pomáhají léky, jako je josamycin, zabránit vzniku zánětlivých procesů a chránit imunitní systém před dalším vystavením virům..

Během těhotenství je vilprafen užíván perorálně a objevuje se v krvi asi za hodinu po přijetí. Lék prochází placentou. Během kojení může Vilprafen přecházet do mateřského mléka..

Funkce návodu k použití

Spontánní podávání léku Vilprafen během těhotenství, a to i v relativně bezpečném 3 trimestru, je přísně zakázáno. Lékař předepisuje dávku a počet dávek léčiva individuálně každému pacientovi v závislosti na jejím onemocnění, pravděpodobnosti nežádoucích účinků a řadě dalších faktorů známých pouze kvalifikovanému odborníkovi.

Tento léčivý přípravek se prodává v lékárnách, ale ne ve veřejné sféře. Můžete si ji koupit pouze na předpis..

Zatímco Vilprafen pomáhá posilovat celkovou imunitu během těhotenství, je velmi pravděpodobné reinfekce pohlavně přenosných chorob. Imunitní buňky nejsou produkovány pro sexuálně přenosné infekce. Léčba takových chorob by proto měla být prováděna oběma partnerům..

Pokyny a praxe lidí, kteří tento lék užívali, říkají, že se droga užívá v průměru asi dva týdny. Standardní recept doporučuje užívat 500 mg třikrát denně. Tablety se užívají mezi jídly, lze je zapít vodou. Úplné rozpuštění ve vodě bude trvat asi 3 minuty..

Pokud jste zapomněli na další pilulku, musíte ji vypít, jakmile si pacient pamatuje průchod. Ale nemůžete užít dvě tablety najednou nebo ve velmi krátkém intervalu! Přerušený kurz znemožňuje úplné zotavení.

Kromě hlavního kurzu lékaři někdy předepisují komplex vitamínů a minerálů, který se stává užitečným posílením imunitního systému a podporuje pohodu v těle. Je také pravděpodobné, že po dokončení kurzu Vilprafenu se bude vyvíjet drozd. Proto jsou v některých případech předepisovány léky proti kandidóze (jedná se o lékařský termín pro drozd).

Je nejbezpečnější pít Vilprafen během těhotenství na konci 2. trimestru. Je také možné použít lék dříve, ale až po 10 týdnech.

 1. U ureaplasmózy je předepsán Metronidazol jako doplněk k léčivu. Obecný kurz - nejméně 10 dní. Můžete vložit antifungální čípky a používat imunostimulanty.
 2. S chlamydií pomáhá Vilprafen snižovat aktivitu bakterií. Celková délka kurzu závisí na analýze..

Účinek léku na tělo

Lék potlačuje intracelulární infekce. Malé koncentrace látky mají antibakteriální účinek. Tento lék také vykazuje protizánětlivé a imunomodulační účinky. Asi za hodinu se vstřebává do krve z trávicího systému.

Vilprafen během těhotenství proniká placentou. Josamycin nemá velký vliv na životaschopnost enterobakterií, proto nezpůsobuje dysbiózu. Tento rozlišovací znak látky je pro ženy velmi významný, protože dezorganizace střevní mikroflóry a silná tvorba plynu přináší nastávajícím matkám mnoho nepohodlí..

Droga pomáhá léčit infekce:

 • ucho, krk a nos (otitis media, hnis v dutinách);
 • plíce a průdušky (bronchitida, pneumonie);
 • zuby a dásně;
 • oko;
 • kůže (abscesy, akné, vroucí);
 • orgány trávicího systému (usnadňují tok vředů, léčí gastritidu).

Aplikujte Vilprafen během těhotenství, pokud je třeba takové infekce léčit:

 1. Trachoma. Jedná se o oční onemocnění, které prochází přímým kontaktem, přes běžné předměty (ručník, kapesník atd.). Jsou postiženy obě oči. Trachoma - stagnující onemocnění, při absenci léčby může způsobit absolutní nebo neúplnou ztrátu zraku.
 2. Lymphogranulom. Způsob infekce je sexuální. Nemoc je vyjádřena zarudnutím a výskytem papul v genitální oblasti, horečkou, otokem tříselných lymfatických uzlin. Toto onemocnění je léčitelné, v budoucnu se vytvoří stabilní imunita..
 3. Urogenitální infekce. Prochází sexuálně. Až 70% onemocnění je tajné, asymptomatické nebo s mírným zhoršením pohody. Z hlavních příznaků - nepříjemný vaginální výtok, pálení a bolestivost při močení, napětí v zádech, dolní část břicha.
 4. Ureaplasma. Toto onemocnění je způsobeno infekcí močového ústrojí. Způsob infekce může být buď sexuální, nebo kontaktní (s použitím hygienických předmětů společně, návštěvou společných koupelen atd.). Příčinná látka nemusí být detekována po dlouhou dobu a během období poklesu obranyschopnosti těla se aktivuje a dává podnět k nástupu nemoci. Nejsou žádné specifické příznaky nemoci, někdy dochází k pálení během močení, zvýšení tělesné teploty.

Jak se přípravek Vilprafen používá během těhotenství?

Drozd nebo kandidóza je způsobena celou řadou mikroskopických hub rodu Candide, z nichž pochází oficiální název choroby..

Vilprafen je předepsán během těhotenství, zejména pokud je detekována chlamydie. Další na seznamu je ureaplasma, ale může být léčen jinými drogami. Jiné infekce jsou léčeny Vilprafenem na základě individuálního vyšetření a na základě rozhodnutí lékaře..

Hlavní možnosti onemocnění, u nichž je přípravek Vilprafen 500 předepsán, jakož i jeho kontraindikace v závislosti na délce těhotenství:

První (nejdříve 10 týdnů) trimestr:

Urogenitální chlamydie. Projevuje se ve formě výboje, ostře a nepříjemně vonící. Močení je bolestivé. Žena je nakažena pohlavním stykem, ve většině případů se bakterie po určitou dobu neobjeví žádným způsobem a poté „zasáhne“ tělo. Urogenitální chlamydie desetkrát zvyšuje riziko potratu potratem. V jiných případech může infekce způsobit poruchy vývoje plodu, preeklampsii a polyhydramnios.

Společné pro všechny trimestry: zvýšené riziko onemocnění jater a ledvin, citlivost na makrolidy, alergie na jakoukoli složku tablet.

Druhý a třetí trimestr:

 • Chlamydia.
 • Ureaplasma. Infekce urogenitálního traktu. Přenáší se jak pohlavním stykem, tak prostřednictvím domácnosti s infikovanými předměty - například okrajem toalety. Ve většině případů „spí“ v těle a dochází k poklesu imunity. Poté se objeví příznaky: bolest při močení, horečka. Nepříznivé účinky na vývoj plodu během těhotenství nebyly potvrzeny. Lékaři předepisují Wilprafen jako profylaxi potratu, uškrcení plodu nebo polyhydramnios.
 • Trachoma. Oční onemocnění má podle příznaků a průběhu mnoho společného s konjunktivitidou. Infikované díky kontaktům doma.

Společné pro všechny trimestry: zvýšené riziko onemocnění jater a ledvin, citlivost na makrolidy, alergie na jakoukoli složku tablet.

V 1. trimestru těhotenství není Vilprafen indikován ke jmenování dříve než 10 týdnů. V těchto týdnech se vytvářejí vnitřní orgány nenarozeného dítěte. Po uplynutí této doby mohou být antibiotika používána s vyšší mírou bezpečnosti pro vývoj dítěte.

Ureaplasma nemůže být léčena okamžitě, po čekání 10 týdnů od začátku těhotenství. Chlamydie však vyžaduje naléhavou léčbu. Proto již v 10 týdnech může lékař předepsat léky. Léčba jiných akutních infekčních nemocí - bronchitida, sinusitida, zánět středního ucha, pneumonie - vyžaduje stejná opatření..

Dávková a léková forma

Pokyny k produktu nezmiňují těhotenství jako omezení používání přípravku Vilprafen.

Na farmaceutickém trhu jsou prezentovány 2 formy léků:

 1. Vilprafen (500 mg) - podlouhlé bílé potahované tablety. Nejsou žvýkané, ale spolknuté vodou. Po několika minutách vstoupí účinné látky léčiva do krve.
 2. Vilprafen Solutab (1000 mg) - tablety, rozpustné v ústech. Jsou dobré, protože je nemusí žvýkat. Je přípustné dát tabletu na jazyk a během několika okamžiků se rozezní. A přesto můžete tabletu zředit malým množstvím vody a pak vypít.

Vilprafen Solutab během těhotenství se doporučuje, pokud má žena dysfagii (patologii reflexu polykání) nebo pokud je nutná rychlá absorpce látky se závažnou toxikózou.

Většina žen, které užívaly Vilprafen v průběhu těhotenství v různých formách, upozorňuje na jeho účinnost a bezpečnost, jak pro matky, tak pro jejich nenarozené děti. Někteří lékaři předepisují tento lék pro dívky, a to i v 1. trimestru těhotenství, od 10 týdnů. Vysvětlují to tím, že účinná složka nevykazuje toxický účinek na plod, a proto jej nemůže poškodit. Především je však Vilprafen předepisován ve 2. a 3. trimestru těhotenství, je-li to naprosto bezpečné..

Kontraindikace a vedlejší účinky

O použití přípravku Vilprafen nejsou téměř žádné negativní recenze. To však neznamená, že můžete užívat lék podle vlastního uvážení. Pouze lékař je schopen zvážit rizika negativních důsledků používání přípravku s negativními důsledky existujícího onemocnění. Kontraindikace také hrají důležitou roli v konečném rozhodnutí..

Pro těhotnou ženu jsou kontraindikace, kvůli kterým nemůžete Vilprafen užívat, následující:

 • problémy s játry, díky kterým toto tělo nefunguje správně nebo špatně odstraňuje žluč. Většina navrhovaných a jiných drog vychází z těla močí;
 • alergie na antibiotika makrolidové skupiny, zejména na josamycin;
 • alergický na jiné složky, které tvoří pilulku.

Při předepisování Vilprafenu během těhotenství musí lékař vzít v úvahu reakci těhotné ženy na jiné složky léčiva.

 1. mikrokrystalická celulóza. Pomáhá tabletu nerozpadat se a drží všechny komponenty pohromadě. Neovlivňuje tělo;
 2. stearát hořečnatý. Vyplní mezeru mezi aktivními složkami tablety;
 3. oxid křemičitý pomáhá tabletám udržovat kulatý a plochý tvar;
 4. rozpustné tablety také zahrnují dokusát sodný, s nímž se tableta rozpustí ve vodě.

Během užívání Vilprafenu a Solutabu může těhotná žena stále očekávat vedlejší účinky. Pokud jsou pozorovány, antibiotikum je nahrazeno jiným - například Azithromycin.

 • Asi 1% žen užívajících prášky si stěžovalo na nevolnost a nepohodlí v žaludku.
 • 0,1% pacientů mělo zvracení a průjem.
 • Méně než 0,1% pacientů léčených Vilprafenem mělo stomatitidu, zácpu a problémy s játry, stěžovalo si na alergii.
 • Příliš velká dávka může poškodit sluch. Pokud se dávka sníží, příznak zmizí.
 • Alergie se projevují vyrážkou a otokem dýchacích cest.
 • Ve vzácných případech dochází k drozdu.

Žena, která bere Vilprafen během těhotenství, má nízké riziko nakažení jiným onemocněním nebo získání komplikací. Recenze většiny žen, které se podrobily léčbě, to potvrzují. Studie lékařů současně naznačují, že infekce jsou doprovázeny potraty, předčasným narozením a dalšími komplikacemi u nastávajících matek.

Dokonce i další záněty, kromě nemocí močového ústrojí, mohou způsobit potrat. Infekce spánku se často neobjeví na výsledcích testů. Problémy vyvstávají pouze s nástupem těhotenství, protože imunita ženy se pak oslabí.

Vilprafen 500 slouží mimo jiné jako prevence blednutí plodu, chorioamniocytů a také chrání plod před pronikáním škodlivých mikroorganismů. Infekce způsobuje smrt kojenců ve 27% případů. Existuje 17%, kteří tvoří šanci mít mrtvé dítě.

Cena drogy Vilprafen v Rusku se pohybuje od 530 do 700 rublů.

Vilprafen během těhotenství: recenze

Anastasia Krasilnikova: V 16. týdnu byla objevena chlamydie. Doufám, že je všechno v pořádku s dítětem, a zotavím se bez jakýchkoli špatných následků. Jmenoval Vilprafena as ním Viferon a Terzhinan. Čekání na další testy.

Sofia Maslennikova: Vilprafen mi byl předepsán během těhotenství z důvodu ureaplasmózy a byl jsem léčen od 24 týdnů. Kurz trval 10 dní. Všechno šlo dobře, bylo vyléčeno, neinfikovalo dítě, porodilo zdravého chlapce.

Ekaterina Popova: U tohoto léku jsem léčil ureaplazmu. Šmouhy po kurzu okamžitě vykázaly zlepšení. Pak jsem také vypil některé enzymy a přípravky z houby.

Články O Neplodnosti