Hlavní Neplodnost

Krvácení během těhotenství: vždy existuje hrozba pro nastávající matku a její dítě?

Existuje obrovské množství faktorů, které mohou budoucí matce způsobit nepohodlí. Předčasné krvácení během těhotenství způsobuje většinu otázek a obav. Proč se to stane, jak v takových situacích jednat a je možné se proti tomu varovat, každá žena potřebuje vědět.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/11.jpg "alt =" časné krvácení během těhotenství "width = "660" height = "433" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/11.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp- obsah / upload / 2018/01 / 11-300x197.jpg 300w "velikosti =" (maximální šířka: 660px) 100vw, 660px "/>

Při špinění může být normou?

Jakmile se plod začne vyvíjet v ženském lůně, její tělo podstoupí obrovské změny a jakékoli neobvyklé pocity způsobí, že je velmi nervózní, což negativně ovlivní průběh těhotenství, včetně předčasného krvácení. Někdy lze tento jev pozorovat v těch dnech, kdy by menstruace měla jít, ale kvůli nástupu těhotenství by již neměly být.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/implantacionnoe-krovotechenie.jpg "alt =" implantační krvácení "width =" 660 "height =" 330 "srcset =" "data-srcset =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/implantacionnoe-krovotechenie.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp- obsah / upload / 2018/01 / implantacionnoe-krovotechenie-300x150.jpg 300w "size =" (max-width: 660px) 100vw, 660px "/>

V případě, že krevní výtok v časných stádiích těhotenství není doprovázen bolestivými pocity, není důvod k obavám. Kromě toho nepatrné krvácení spojené se skutečností, že se vajíčko plodu váže ke stěně dělohy, není pro plod ani matku nebezpečné. Jednoduše řečeno, nedělejte si starosti, pokud od chvíle oplodnění uplynulo asi 7-9 dní, samotný výtok není dostatek a je krátkodobý.

V medicíně se tento jev nazývá „implantace vajíčka“. Podobný proces je doprovázen „uvolněním“ sliznice dělohy a vývojem nových cév. Vypadá to jako 1-2 kapky krve, ale už ne.

Samozřejmě, že přítomnost jakýchkoli změn v těle by měla žena informovat svého lékaře, který zase může zjistit skutečný důvod, proč krev prošla v prvním trimestru těhotenství a vyloučit zbytečné vzrušení z nastávající matky..

Rada! Pokud z nějakého důvodu není možné osobně kontaktovat poskytovatele zdravotní péče, informujte ho o svém stavu alespoň telefonicky. A bude to pro vás snazší po rozhovoru s lékařem, a pokud to bude nutné, bude schopen problém vyřešit co nejdříve.

Mělo by být zřejmé, že v období vývoje plodu se ženské tělo stává zvláště citlivým na různé vnější podněty. Například obvyklý „denní“, obvyklý intimní lék může již způsobit nepohodlí, svědění a dokonce i krvavé „mazání“.

Příčiny špinění během časného těhotenství

Krev během těhotenství v prvních týdnech může být spuštěna z mnoha důvodů. Chtěl bych ještě jednou připomenout: pokud máte hnědé „mazanice“ doprovázené bolestivými křečemi v břiše - neváhejte navštívit gynekologa.

Mimoděložní těhotenství

Současně žena zažívá silnou bolest z jedné strany břicha nebo obecné bolestivé pocity doprovázené pocitem slabosti a nevolnosti. V případě, že není poskytnuta včasná pomoc, zkumavka se zlomí v důsledku růstu vajíčka, bolest se zesiluje a po nějaké době se zhoršuje zdravotní situace ženy.

V případě mimoděložního těhotenství se vejcovod ve většině případů odstraní spolu s oplodněným vejcem. V tomto případě je pravděpodobnost přirozeného hnojení snížena na polovinu.

Potrat

Hlavní příčinou potratu je abnormalita plodu. Jakmile je gestační věk více než 16 týdnů, hrozba potratu zmizí. Problémy s porodem dítěte mohou být dále spojeny s jinými důvody.

Příznaky potratu jsou:

 • krvácející;
 • zvýšený tón dělohy;
 • křeče
 • bolesti zad a žaludku.

Pokud jde o příčiny spontánního potratu, může to být cokoli, od špatného připoutání vajíčka plodu a individuálních charakteristik ženského těla k přenosu těžkého stresu..

Když dojde k spontánnímu potratu, zmizí všechny příznaky tohoto procesu - nedochází k nevolnosti, nadýmání a hrudník se přestane naplňovat. Potrat není často doprovázen bolestmi břicha a krvácením, ale hladina hCG přestává růst. Zjistit, co se v tomto případě stalo, je možné pouze v procesu ultrazvuku.

Někdy plodové vajíčko neopustí ženskou dělohu, takže je třeba provést tzv. „Očištění“, protože pokud již vyvíjející se plod nebude odstraněn z dělohy, začne hnilobně, což způsobuje infekční procesy v těle ženy, které ohrožují její zdraví a dokonce i život.

Zmrazené těhotenství

V případě zmrazeného těhotenství může docházet k špinění skvrn z dělohy, bolesti v břiše, ostrému hubnutí. V tomto případě se růst hCG zastaví a hrudník se přestane plnit. Jedinou cestou, jak se z této situace dostane, bude samozřejmě „čištění“ nebo potrat.

Jiné příčiny předčasného krvavého výboje

Hnědý výboj může nastat z mnoha jiných důvodů. Pojďme si o nich promluvit podrobněji..

Důvod číslo 1 - infekce, polypy

Polypy se mohou vyvíjet na pozadí hormonálních změn a mohou také dávat krvavé mazlení. A pokud polypy nezasahují do vývoje těhotenství, pak infekční nemoc potřebuje okamžitou léčbu, aby chránila nenarozené dítě před možnou infekcí. Mimoto někdy selhání včasného ošetření ohrožuje spontánní potrat..

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/mesyachnie-300x175.jpg "alt =" časné krvácení během těhotenství " width = "300" height = "175" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/mesyachnie-300x175.jpg 300w, https: // dazachatie. com / wp-content / uploads / 2018/01 / mesyachnie.jpg 660w "size =" (max-width: 300px) 100vw, 300px "/> Důvod 2 - průlomové krvácení

Průlom je krvácení, ke kterému dochází v důsledku nástupu hormonálních změn a shoduje se s nástupem menstruačního cyklu. Vzhledem k hormonálním skokům může těhotná žena začít menstruovat, ale jejich intenzita bude mnohem menší a ne dlouhá. Tento jev lze opakovat jak v prvním měsíci těhotenství, tak v příštích několika letech.

Důvod číslo 3 - problémy s placentou

Krvácení, které není doprovázeno bolestí, může být způsobeno nesprávným připojením vajíčka nebo placenty. Stává se, že ten je upevněn velmi nízko na stěnu dělohy. Tento jev se podle statistik často nazývá placenta previa, podle osudu může takový osud očekávat 2% nastávajících matek. Okamžitě můžete říci, že může krvácet kvůli placentárnímu poškození po eko.

A to je přesně ten případ, kdy prezentace představuje krvácení a může vyvolat předčasný porod po 20 týdnech.

Důvod č. 4 - Retrochiální hematomy

Hematomy jsou poměrně častým jevem a nejčastější příčinou krvácení. Jejich příčiny jsou nadměrná zátěž, stres, hormony, zánětlivé procesy v pánevních orgánech, ale téměř 90% hematomů je výsledkem připojení embrya.

Zdaleka ne všichni jsou nebezpeční: malé hematomy mírného stádia nepotřebují zvláštní ošetření, přesto mohou trochu zakrýt.

Mírné a těžké stádia hematomů však mohou způsobit placentární narušení, proto vyžadují hospitalizaci.

Co dělat?

Jak je zřejmé z výše uvedeného, ​​ne vždy krvácení znamená ohrožení nenarozeného dítěte a jeho matky. To však neznamená, že s výskytem krvavého mazlíčka, který není doprovázen bolestí, můžete nechat všechno jít samo od sebe a neinformovat svého gynekologa o tom, co se stalo.

Návštěva lékaře by neměla být odložena. Žádná žena se nedokáže sama diagnostikovat, i když je sama doktorkou. Ano, a to je v této situaci velmi nebezpečné, protože se nejedná pouze o její život, ale také o život jejího nenarozeného dítěte..

Pokud se při vyšetření ukáže, že krvácení může způsobit potrat, pak záleží na rychlosti přijetí opatření, zda bude možné udržet těhotenství nebo ne.

Takže v případě nadměrného krvácení musíte zavolat sanitku a zaujmout vodorovnou polohu a pod kolena nebo paty umístit malý polštář. V tomto případě je mír nejdůležitějším doporučením, jehož nedodržení může být velmi škodlivé..

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/1469242911.jpg "alt =" léčba krvácení "width =" 660 " height = "441" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/1469242911.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp-content/uploads /2018/01/1469242911-300x200.jpg 300w "velikostí =" (maximální šířka: 660px) 100vw, 660px "/>

Když je těhotná žena doručena na gynekologické oddělení, v první řadě budou poslány síly lékařů, aby zastavily ztrátu krve. Zpravidla se předepisují hemostatika, například Tranexam.

A až poté je pacient vyšetřen, což znamená odběr vzorků testů a ultrazvukové vyšetření. Na základě získaných výsledků je ve skutečnosti předepsána léčba.

V závislosti na závažnosti stavu těhotné ženy jí může být dovoleno zůstat doma a léčit doma. V případě, že lékaři trvají na tom, že podstoupí léčbu ve stěnách nemocnice, je lepší naslouchat jejich názorům a neriskovat zdraví jejich vlastní a jejich dítěte.

Nejdůležitější věcí v takových situacích není být nervózní. Nadměrná nervozita přispívá k zhoršení situace. Ve velké většině případů, s včasnou léčbou u lékaře, je možné udržet těhotenství.

Když shrneme všechny výše uvedené, shrneme malý výsledek. Krvácení v časném těhotenství může být způsobeno několika důvody. V některých případech nejsou významné a nepředstavují ohrožení zdraví nenarozeného dítěte a matky. Existují však také situace, kdy nedostatek včasné lékařské péče hrozí potratem a může poškodit zdraví a život těhotné ženy..

 • plánovat těhotenství - vést zdravý životní styl předem, vyloučit přítomnost infekcí v těle atd.;
 • častěji chodí na čerstvý vzduch;
 • přijímat co nejvíce pozitivních emocí;
 • odmítnout špatné návyky.

Setkali jste se vy nebo vaši přátelé s podobnými problémy? Jaká opatření byla přijata? Sdílejte užitečné informace s námi a našimi čtenáři..

Brzy špinění během časného těhotenství

Článek pojednává o špinění během těhotenství v raných fázích. Hovoříme o příčinách jejich výskytu, ve kterých případech je tento stav normou, a kdy - patologií, což znamená červenou sekreci bez bolesti as bolestí břicha. Zjistíte, kdy navštívit lékaře, stejně jako recenze těhotných žen..

Příčiny krevního výboje

Hormonální pozadí ženy v období porodu dítěte podléhá určitým změnám. Na začátku těhotenství, a to až do 12-13 týdnů, hraje hlavní roli hormon progesteron, který je důležitý pro uchování embrya, jakož i pro jeho další růst a vývoj.

Pokud je propuštění těhotné ženy nepříjemné, poraďte se s lékařem

Je to tento hormon, který ovlivňuje povahu výboje. Normální sekrece by měla být průhledná nebo bílá, ne příliš hustá nebo vodnatá v konzistenci, zatímco by neměl být žádný ostrý, specifický nebo nepříjemný zápach. V tomto případě by sliznice neměly ženám způsobovat žádné nepohodlí, včetně nepřítomnosti pálení a svědění v perineu, stejně jako bolesti v břiše, nad pubí a genitálií. Jsou-li splněny všechny podmínky, je tento výboj uveden ve fyziologické normě bez potřeby léčby.

Patologická sekrece zahrnuje:

V některých případech může být takový výboj variantem normy, pokud vznikne po vyšetření gynekologem, vaginálním ultrazvukem nebo hrubým pohlavním stykem. Ale i o takových situacích je třeba to říct lékaři.

Sekreci krve lze považovat za normální, pokud:

 • vyskytuje se v období od 2 do 10 týdnů těhotenství;
 • homogenní konzistence;
 • mírný (špinivý výboj);
 • není doprovázeno nepříjemným zápachem;
 • má krátké trvání (až 3 dny);
 • nezpůsobuje bolest v břiše, dolní části zad.

Pouze za všech výše uvedených podmínek může být krvavé vypouštění připsáno normálnímu stavu. K fyziologickému výtoku krví dochází z těchto důvodů:

 • připevnění oplodněného vajíčka;
 • hormonální změny;
 • zvýšené doplňování krevních cév pohlavních orgánů.

Při neúspěšném douchingu lze pozorovat mizející dvojče, lehce červené nebo hnědé bílé i ve 12 týdnech těhotenství. Mezi jiné důvody patří:

 • nedostatek progesteronu;
 • gynekologická onemocnění;
 • placentární narušení;
 • spontánní potrat;
 • chorionické oddělení;
 • problémy s vývojem plodu;
 • placentární prezentace;
 • cystický drift;
 • papilomy;
 • cervikální eroze;
 • zmrazené těhotenství;
 • infekční choroby.

Tato onemocnění jsou zpravidla doprovázena specifickým zápachem a bolestí v dolním břiše a také se nezastavují na dlouhou dobu.

Když je špinění normální

V 1. trimestru těhotenství může být sekrece s krví výsledkem normálních fyziologických procesů, které mají určité příznaky. Níže budeme hovořit o těchto znameních..

Implantační krvácení

Poměrně často, ve 3 týdnech těhotenství, těhotné ženy berou vzácné špinění jako začátek menstruace. Je třeba poznamenat, že k implantaci oplodněného vajíčka může dojít dříve nebo později, z tohoto důvodu mohou malé krevní pruhy znamenat dokonalou početí.

V této době dochází k zavedení červené nebo hnědé leucorrhoea v důsledku zavedení embrya do sliznice dělohy. Je to tento proces, který způsobuje poškození krevních cév a v důsledku toho špinění, které se projevuje ve formě:

 • sliznice leucorrhoea s pruhy krve;
 • hnědé skvrny;
 • drobné kapky krve při každodenním používání.

Tento stav před 3 týdny těhotenství je normální možností. Zároveň však nebude zbytečné konzultovat lékaře.

Fotografie krevního výboje během těhotenství

„The Vanishing Twin“

Podle odborníků mělo téměř každých 8 lidí v lůně dvojčata, která se nakonec zastavila. A tento proces je charakteristický pro IVF.

Pokud identifikujete krvavý výboj, měli byste věnovat pozornost možným dalším příznakům:

Po 10 týdnech těhotenství se mohou objevit známky „mizející dvojče“. Tento stav zpravidla nezpůsobuje komplikace plodu a nastávající matce, ale je třeba o tom informovat lékaře.

Intimní vztah

Krvavý výtok v raných stádiích těhotenství po pohlavním styku nepatří k patologii, ale přesto, jakmile se objeví, je vhodné sex na chvíli opustit. Měli byste se také poradit s gynekologem, abyste zjistili příčiny tohoto stavu, existuje hrozba pro plod.

K vylučování krve obvykle dochází v důsledku hrubé nebo neopatrné intimity. Řešením tohoto problému je změna držení těla a přesnější rytmus.

Vyšetření gynekologem

Po 6 týdnech těhotenství se může krevní výtok objevit v důsledku mikrotraumy způsobené nedbalým vyšetřením gynekologem, poškozením kapilár a cév v důsledku vaginálního ultrazvuku. Takové výboje jsou vzácné, krátkodobé a obvykle se zastaví téměř okamžitě nebo následující den..

Pokud se výboj stane hojnějším, trvá déle než 2 hodiny, pak tento stav může způsobit vážné problémy. V takovém případě neváhejte, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Patologický výboj v raných stádiích

V jakých případech je nutné konzultovat lékaře a podstoupit určité ošetření? Za prvé, stojí za to věnovat pozornost bolesti v dolní části zad, břiše, vaječníku - to jsou znaky, které ukazují na výskyt problémů v průběhu těhotenství. Zadruhé, pokud je takové nepohodlí doprovázeno krvácením, měli byste okamžitě navštívit lékaře.

Níže uvádíme nejčastější příčiny patologické sekrece..

Nedostatek progesteronu

Nedostatek progesteronu vede k problémům s porodem dítěte. V některých případech se nedostatek tohoto hormonu projevuje špinením v 5-12 týdnech těhotenství. Tento stav může způsobit ukončení těhotenství, proto vyžaduje léčbu.

Zlomení placenty

Krvavá nebo šarlatová sekrece, zejména po 8 týdnech těhotenství, může znamenat narušení placenty. Tento problém je způsoben stresovými situacemi, zraněními, vysokým krevním tlakem, alergiemi nebo špatnými návyky. Množství vypouštění závisí na oblasti a místě exfoliace.

Při včasném ošetření placentárního oddělení v 7. týdnu lze těhotenství zachovat..

Zranění

Jakékoli zranění nebo drobné modřiny mohou vést ke vzniku patologického výboje způsobeného poškozením krevních cév. V takovém případě je třeba se poradit s lékařem, který vyhodnotí stav plodu.

Placenta previa

Mnoho budoucích matek je přesvědčeno, že placentární prezentace se vyskytuje pouze v pozdních fázích těhotenství. Ale není tomu tak. Placenta previa může vyvolat krvavé propuštění v 9 týdnech nebo v jakémkoli jiném období.

Hlavním rozdílem je pravidelné krvácení, které zpočátku způsobuje bolest. V 1. trimestru není krvácení výrazné, ale v tomto období je nutné zahájit léčbu, aby se v budoucnu minimalizovalo riziko komplikací.

Spontánní potrat

Spontánní potrat může vyvolat stres, infekci, zranění, špatné návyky. Může se také vyskytnout, když tělo považuje embryo za nekompetentní, což je důležité pro genetické abnormality..

Při potratu může být krvácení buď závažné nebo menší bez dalších příznaků. Pokud ihned vyhledáte lékařskou pomoc, zjistíte, že těhotenství lze obvykle zachránit. V pozdní fázi je úspěšný výsledek minimální..

Drift bublin

Tato patologie není běžná, vyznačuje se proliferací placentární tkáně. Těhotná žena může mít příznaky nemoci až do zastavení vývoje plodu. Poté je pozorována silná sekrece krve..

V tomto případě nemůžete dítě zachránit. Má se za to, že tento stav je genetické povahy a je obvykle pozorován od 11 týdnů těhotenství.

Chorionické oddělení

Ve 2. trimestru se placenta vyvíjí ze chorionu. Chorion je zodpovědný za spojení plodu s matkou, proto je jeho peeling nebezpečný pro dítě. Tento proces je často doprovázen mírnou hnědou sekrecí..

Cervikální eroze

Aktivní průtok krve do dělohy často způsobuje poškození krevních cév. V důsledku toho dochází k mírnému krvácení, ke kterému dochází po intimitě nebo bez důvodu. Se spontánním a rychlým ukončením takového procesu můžeme mluvit o erozi děložního čípku, která se během těhotenství zhoršuje.

Polypy

Mezi další faktory patří polypy decidualního a cervikálního kanálu. Typicky tyto růsty samy o sobě klesají, ale s jejich doporučeným odstraněním je také předepsáno současné ošetření.

Zmrazené těhotenství

S tím je pozorováno zastavení vývoje a smrti embrya bez následného potratu. Tento stav může způsobovat velké množství různých faktorů, od hormonálních poruch až po špatné návyky. Zpravidla zjištěno v 1. trimestru těhotenství, méně často až 28 týdnů.

Zpočátku se taková odchylka může objevit bez jakýchkoli příznaků. Po nějaké době si žena může všimnout křečovitých bolestí a špinění krve. 2-3 dny po objevení krevního hlenu by mělo dojít k potratu.

V raných fázích porodu dítěte je hlavním příznakem zmeškaného těhotenství ostré zastavení toxikózy. Také, zvýšená citlivost mléčných žláz, pokles bazální teploty k normálním hodnotám může zmizet. Tyto příznaky by měly upozornit těhotnou ženu, bude nutná návštěva lékaře a bude vyžadováno ultrazvukové vyšetření.

Léčba patologické sekrece by měla být prováděna pod dohledem lékaře

Infekční choroby

Sexuálně přenosné patologie jsou doprovázeny krvavou sekrecí a ohrožují život plodu. Při jejich identifikaci je nutné zahájit terapii co nejdříve.

Níže uvedená tabulka ukazuje hlavní infekční patologie, jejich příznaky.

Pohlavní nemocZnámky
KapavkaNěkdy to probíhá bez příznaků, může být doprovázeno svěděním a pálením v perineu, suchostí v intimní oblasti a hnisavým výtokem krve se specifickým zápachem. Pokud se nemoc neléčí, může to vést ke komplikacím ve formě oddělení vajíčka, potratu.
ChlamydiaČasté močení, hnisavý výtok krve po dobu 2-14 dnů. Patologie zvyšuje pravděpodobnost mimoděložního těhotenství, pánevního onemocnění. Nemoc může také způsobit porod dříve, než je datum splatnosti, potrat. Toto onemocnění vyžaduje rychlé antibakteriální ošetření..
SyfilisVzhled pevného chancre na stydkých pyskách a vnitřních orgánech. S patologií, řídkým výbojem.
OparTvorba bolestivých vředů na stydkých pyskách, bolest břicha, hojný světle hnědý výboj v časných stádiích těhotenství v důsledku poškození vředů. Při přenášení dítěte téměř nikdy nedochází k exacerbacím, ale pokud k nim dojde, je těhotné ženě předepsáno porod cisařským řezem. Přirozené narození může způsobit nakažení dítěte..
TrichomoniázaVaginální hlen má nepříjemný shnilý zápach, výtok je zelený s pruhy krve. Bolest v podbřišku, nepohodlí během intimity, svědění a pálení v perineu. Nemoc může způsobit předčasné narození.

Léčba

Jakákoli léčba patologického výboje by měla být předepisována pouze lékařem..

S nedostatkem progesteronu jsou nejčastěji předepisovanými léky Duphaston, Utrozhestan.

Léčba zbývajícího patologického výboje je předepsána individuálně. Je přísně zakázáno samoléčení, aby nedošlo k ještě většímu poškození.

Prevence

V některých případech pomůže zabránit výskytu špinění:

 • dodržování osobní hygieny;
 • na sobě prádlo z bavlny;
 • pravidelné návštěvy gynekologa;
 • použití intimních hygienických přípravků bez vůní.

Recenze

Na začátku těhotenství se objevil červený výtok. Šel jsem k doktorovi, hrozilo potrat. Bylo s ní zacházeno včas, dítě se narodilo zdravé.

Valentina, 31 let

Po IVF jsem začal mít silný výtok krve. Úspěšné vyšetření, nenašlo nic patologického. Jak řekl lékař, po tomto zákroku se někdy objeví krvavý hlen.

Vypouštění krve na začátku těhotenství je často známkou patologie. Proto neváhejte, ale okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Krvácení během těhotenství: první pomoc, léčebné metody

Běžnou komplikací během těhotenství je krvácení. Nastávající matky se tohoto příznaku panicky bojí, i když ne vždy špinění naznačuje brzy potrat. Povaha výboje, další projevy se liší. Musíte se poradit s lékařem i s malým množstvím krve, což je důležité pro zdraví, vývoj dítěte a život matky. Informace o problému pomohou lépe prozkoumat vaše tělo a včas odhalit nebezpečné příznaky.

Příčiny krvácení během těhotenství

Vážnou hrozbou pro plod a ženu je krvácení. V tomto stavu musíte naléhavě kontaktovat lékaře. Nezáleží na barvě sekrecí nebo jejich konzistenci. Tento problém má téměř 20% těhotných žen. Bez lékařské pomoci to může vést k smrti..

 • zmrazené těhotenství;
 • cystický drift;
 • gynekologická onemocnění;
 • křečové žíly pochvy;
 • placentární narušení;
 • mechanická poranění břicha;
 • příliš aktivní sexuální styk;
 • mimoděložní těhotenství;
 • zavedení vajíčka do stěny dělohy;
 • nízký hormon - progesteron;
 • potrat;
 • předčasný porod;
 • abnormality plodu;
 • vícenásobné těhotenství;
 • prasknutí dělohy.

Základem krvácení jsou někdy lékařské manipulace prováděné nedostatečně přesně. V důsledku toho se uvolňuje malé množství krve, například plodová voda.

Klasifikace a příznaky krvácení

Lékařská klasifikace je založena na příčinách krvácení:

 • fyziologický (vyvíjí se v důsledku restrukturalizace práce vnitřních orgánů a systémů, které nejsou nebezpečné pro embryo nebo ženu);
 • patologický (signál o špatném průběhu těhotenství, ohrožení zdraví, je nutná lékařská péče).

Příznaky krvácení závisí na příčinách jejich vývoje. Krvavý výtok v počátečních stádiích je často fyziologického původu a není doprovázen dalšími negativními příznaky. Krvácení erozí, polypy děložního hrdla, fibroidy nejsou doprovázeny dalším zhoršením zdraví. Prodloužené a hojné propouštění bude s nedostatkem progesteronu. Podle znamení jsou podobné menstruaci..

Při potratu je žena obtěžována:

 • závrať;
 • obecná slabost;
 • nevolnost;
 • bolest ve formě kontrakcí v bederní oblasti;
 • mírné zvýšení teploty.

Krvácení potratem je jiné povahy, lze pozorovat sraženiny. Při mimoděložním těhotenství, prasknutí dělohy existuje vážná hrozba pro ženu. Existuje šance na vnitřní krvácení, mnohem později začne vypouštění z vnějších genitálií. Počátek je charakterizován akutní bolestí břicha s návratem do anální oblasti. Významná ztráta krve může vést k šoku a smrti..

Krevní sekrece v pozdějších fázích porodu dítěte se ne vždy projevují živými příznaky. Například u placenta previa způsobuje toto závažné onemocnění pouze krvácení. Odpojení placenty je doprovázeno špatným zdravotním stavem, napětím svalů dělohy, bolestmi v břiše.

Předčasné krvácení

Až 15 týdnů se mohou objevit krvácení jiné povahy. Většina žen se ve druhém týdnu těhotenství u menstruace vyprazdňuje. Je to však důsledek zavedení vajíčka do stěny dělohy. Mukózní vrstva mírně odmítá, což vyvolává krevní výtok. K takovému implantačnímu krvácení dochází někdy později, například po 5 týdnech. Není to nebezpečné, není pozorována žádná velká ztráta krve.

V raných stádiích může být krevní sekrece spojena s nepřesným pohlavním stykem. Pokud jsou takové situace časté, připojí se k nim další nepříjemné pocity, pak existuje riziko přerušení ložiska.

Až 28 týdnů existuje vážné riziko spontánního potratu - potratu. Důvody mohou být různé:

 • komplikace po infekčních patologiích;
 • abnormální struktura pohlavních orgánů;
 • zranění
 • onemocnění endokrinního systému;
 • konstantní stres;
 • dědičné patologie embrya;
 • nadměrná fyzická námaha;
 • děložní krvácení až 8 týdnů.

V raných fázích hrozí smrt plodu (zmeškané těhotenství). Ztráta krve je malá, bolesti v dolní části břicha se spojí. U této diagnózy je nutná hospitalizace s kyretáží.

Na konci prvního měsíce je možnost malého výboje. To nemusí souviset s vývojem patologie. Možná by v tuto chvíli měla začít menstruace. Hormony, které regulují průběh těhotenství, přirozeně zastaví proces menstruace. Přidělení v určité době může pokračovat až do druhého trimestru. Žena nebude vědět o jejím těhotenství.

V počátečním stádiu je položen hematopoetický systém, je možný konflikt mezi plodem a matkou. Jako signál předčasného potratu existuje riziko krvácení. Se zvýšeným krvácením, výskytem sraženin a bolestí, naléhavou potřebou dopravit ženu do nemocnice, aby se zabránilo spontánnímu potratu.

Ve druhém měsíci je možný vývoj mimoděložního těhotenství, hlavním příznakem bude krvácení. Kvůli ucpání vejcovodů vajíčko nemůže proniknout do děložní dutiny. Zbývá se vyvíjet v potrubí. Tento nebezpečný stav není léčen, je řešen chirurgickým zákrokem..

Vzhled krve je způsoben zvýšeným přísunem krve do rostoucí dělohy. To je možné u křečových žil, při tvorbě polypů cervikálního kanálu. Těhotná žena necítí nepříjemné pocity, léčba se neprovádí před porodem.

Není možné samostatně určit příčinu výskytu špinění v raných stádiích těhotenství. Musíte okamžitě navštívit lékaře.

Krvácení v pozdním těhotenství

Prvních 12 týdnů těhotenství ohrožuje zdraví a vývoj embrya, pozdní těhotenství je charakterizováno riziky pro zdraví ženy.

Vzhled krve ve druhé polovině těhotenství je často spojen s patologií placenty. Téměř 5% žen má abnormální placentu previa. Vyskytuje se po 28 týdnech nebo s nástupem porodu. Vyznačuje se neočekávaným startem. Při úplné absenci bolesti se uvolní šarlatová krev. Recidiva je někdy zaznamenána s uvolněním krve ve formě několika kapek. Neúplná prezentace může být detekována ultrazvukem, takže se určitě musíte zúčastnit plánovaných vyšetření.

Dalším důvodem rozvoje krvácení v pozdních stádiích těhotenství je placentární narušení. Tato závažná komplikace má několik důvodů:

 • exacerbace pyelonefritidy;
 • Rhesusův konflikt plodu a matky;
 • endometriální zánět v chronické fázi;
 • těžké těhotenství;
 • dekompenzace hypertenze.

Zlomení placenty může vést k úmrtí plodu a rozvoji těžké anémie u žen. Předčasné vyhledání pomoci může vést k odstranění dělohy.

Non-Těhotenství Příčiny krvácení

Některé příčiny výskytu krve z pohlavních orgánů nejsou spojeny s počátkem těhotenství. Musí být identifikovány a musí se jim před početí zabránit..

Nádory v reprodukčních orgánech mohou způsobit vylučování krve. Například polypy děložního čípku mají volnou strukturu. Minimální expozice jim způsobuje kapilární krvácení. Maligní nádory také způsobují podobné příznaky. Výtok bude rozmazaný, hnědý. Je to příležitost navštívit lékaře.

Po transvaginálním ultrazvuku se mohou objevit různé odstíny. Pokud neprojdou po 1-2 dnech, musíte si stěžovat u lékaře. Během vyšetření existuje šance na mikrotraumatu nebo přítomnost krve v děloze před vyšetřením. Je nutné zjistit důvod, přijmout nezbytná opatření.

Dalším důvodem, který nesouvisí s porodem dítěte, jsou infekční choroby reprodukčního systému. Krvácení je příznak:

 • genitální opar;
 • syfilis;
 • chlamydie
 • cytomegalovirová infekce;
 • trichomoniáza;
 • virová hepatitida.

Infekce pohlavně přenosnými infekcemi zvyšuje riziko spontánního potratu. Je nutné podstoupit včasnou diagnózu a léčbu..

Kdy zavolat lékaře

Během těhotenství existuje několik podmínek, kdy musíte okamžitě zavolat sanitku. Otálení nebo omezení bude stát smrt plodu nebo smrt ženy.

Naléhavě vytočte číslo 112 nebo 103 s těmito příznaky:

 • náhlé napětí břišních svalů;
 • silná bolest v břiše (neočekávaná nebo rostoucí);
 • zvýšená tvorba plynu ve střevě;
 • zvracení
 • nevolnost;
 • zácpa
 • silná slabost, ztráta vědomí;
 • zimnice, prudký pokles krevního tlaku;
 • horečka, horečka, častý puls;
 • blikání nebo závoj před očima;
 • bolesti hlavy v chrámech nebo krku;
 • zvýšení krevního tlaku;
 • podrážděnost, nervozita;
 • křeče.

U těhotných žen se chronická onemocnění často zhoršují. Některé vyžadují lékařský dohled. Lékaři je třeba zavolat, pokud se stav ženy s renální kolikou, bronchiálním astmatem, diabetes mellitus, Quinckeho edém zhorší.

Co říct lékaři

Musíte se připravit na příjezd lékařů. Budou potřebovat soubor dokumentů z předporodní kliniky, nejnovější analýzy. Je nutné mluvit o době výskytu negativních příznaků, přítomnosti dalších příznaků. Pokud to těhotná žena nedokáže, měli by členové rodiny nebo příbuzní vysvětlit lékařům stav ženy.

První pomoc při těžkém krvácení

Při těžké ztrátě krve musíte dodržovat tento plán:

 • zavolejte sanitku na mobilní telefon 112 nebo 103;
 • jít do postele, zvednout nohy s polštářem nebo přikrývkou;
 • vypijte 2 tablety No-shpa a valeriálního extraktu (další sedativum na bázi bylin);
 • dejte vychladnout na spodní část břicha (ledová láhev, mražená jídla), zabalte hadříkem.

Není třeba mýt ani používat tampony. Pro lékaře bude snazší určit příčinu krvácení podle barvy a objemu sekrecí. Není třeba pít hormonální léky na bázi progesteronu. To může zastavit krvácení, ale ztěžuje diagnostiku..

Jaké zkoušky musíte složit

Za účelem zjištění příčiny vzniku krve během porodu dítěte se ženy podrobují diagnostickému vyšetření. Rozsah činností zahrnuje:

 • klasické močové a krevní testy;
 • analýza nátěru pro flóru z pochvy;
 • ultrazvukové vyšetření pánevních orgánů;
 • krevní testy na HIV, pohlavně přenosné nemoci;
 • laparoskopie (pro podezření na mimoděložní těhotenství);
 • krevní test na hCG s podezřením na potrat;

Krevní typ a Rh faktor jsou také určeny k detekci přítomnosti Rh konfliktu.

Jaké ošetření může lékař nabídnout

Léčebný plán je sestaven na základě příčiny onemocnění a stadia vývoje patologie. Pokud potrat začne, pak se lékaři snaží zastavit krvácení, zachrání plod. Výsledky ultrazvuku určují životaschopnost plodu, jeho možnost dalšího normálního vývoje.

S příznivými prognózami napište:

 • hemostatika - Dicinon;
 • antispasmodika ke snížení tónu svalů dělohy - No-spa;
 • rektální čípky s papaverinem;
 • hormonální drogy - Duphaston;
 • pro zdraví - vitamíny Actiferrin, kyselina listová, askorutin, jodomarin, maltofer.

Pokud dojde k potratu, provede se lékařská kyretáž sliznice děložní dutiny, aby se úplně odstranilo vajíčko plodu. Neodstraněné zbytky hnijí, což způsobí infekci těla. Ujistěte se, že kyretáž s cystickým driftem, zmrazené těhotenství. Svaly dělohy jsou redukovány hormonem Oxytocin. Krvavý výboj po ukončení všech manipulací do 7 dnů.

Při diagnostice přerušení placenty se neprodleně provádí císařský řez v jakémkoli období těhotenství. Současně se provádí speciální terapie, která doplňuje ztráty krve a živin v těle..

Během placenty previa je ztráta krve malá. Aplikovat prostředky k úlevě od křečí, Magnesia kapání, prostředky k prevenci tvorby krevních sraženin - Curantil, Trental, vitamínové komplexy.

Krvácení placentou previa může trvat dlouho před nástupem porodu. Žena bude celou dobu v nemocnici. Po 38 týdnech bude mít císařský řez.

Při zachování plodu po krvácení je nutný psychologický odpočinek. Měli byste se vyhnout pohlavnímu styku. Většina léčivých přípravků předepsaných v nemocnici by se měla po návratu domů užít dlouhou dobu. To pomůže vyhnout se recidivě patologie..

V období zotavení je dobré užívat tinkturu mateřské nebo valeriány. Pouze tyto byliny se úspěšně používají v porodnické praxi. Jiné jsou během těhotenství neúčinné nebo škodlivé.

Je nebezpečné samostatně používat recepty tradiční medicíny, i když je to čaj z bylin. Některé byliny zvyšují tón dělohy, vyvolávají předčasné narození.

Jak dlouho vydrží krvácení během těhotenství?

Délka krvácení závisí na jeho vzhledu. Například implantační krvácení trvá 2 hodiny až 2 dny.

S placentou previa dochází k prodlouženému krvácení. Tento proces obvykle trvá několik týdnů. Obvykle je žena ponechána v nemocnici. Tento obtížný případ vyžaduje neustálé sledování lékařem..

Těhotenství krvácení

Nikdo nebude tvrdit, že těhotenství je nejkrásnějším obdobím v životě každé ženy, ale nezapomeňte, že se jedná o období mimořádné zodpovědnosti, pozornosti a, bohužel, především strachu ze zdravotního stavu. Je to tělo, které nám dává první signály, že něco není v pořádku. Samozřejmě byste je neměli ignorovat: je lepší být znovu v kanceláři u lékaře, než poškodit vaše zdraví a své dítě.

Existuje nějaké krvácení během těhotenství? Poměrně častým jevem během těhotenství je krvácení v jeho raných stádiích. Vyskytuje se u více než 20% žen. A zpravidla v polovině případů odejde sám a neznamená porušení. Ale v druhé polovině případů je krvácení nebezpečné, protože může skončit potratem. Signálem je výskyt tmavých krevních sraženin.

V každém případě, pokud žena spatřila nebo krvácí v prvním trimestru, musí se poradit s lékařem, ale pokusit se nepropadat panice, protože problém není o nic méně nebezpečný pro těhotnou ženu. Gynekolog musí nutně podrobně vysvětlit barvu výtoku, povahu bolesti, intenzitu, je zde teplota a je bolestivé jít na záchod.

Pokud vás lékař prozkoumal a rozhodl se vás umístit do nemocnice, opět to není důvod k obavám: možná vás chce jen podrobněji prozkoumat.

Příčiny krvácení během těhotenství

Příčiny krvácení v časných stádiích těhotenství mohou být hormonální deficity (například nedostatek hormonů), mimoděložní těhotenství a zánět děložního čípku. Mohou se také objevit v důsledku implantace embrya do děložního čípku. Mimochodem, v druhém případě se žena cítí zcela normálně, výtok z ní je bledě růžový.

Krvavý výtok se může objevit i po pohlavním styku: dojde-li k podráždění děložního hrdla a vaginální sliznice. V tomto případě byste se neměli bát: tento druh krvácení není pro dítě ani pro matku hrozný.

Existují však závažnější příčiny krvácení. Jsou velmi nebezpečné pro matku i dítě.

Za prvé, příčinou může být potrat. Nejčastěji je špinění špinění doprovázeno také křečovitými bolestmi v dolním břiše. Těhotenství můžete zachránit, pokud se včas poradíte s lékařem, a to nejlepší ze všeho - zatímco hrozí ukončení těhotenství, jděte do nemocnice, aby byla pod neustálým lékařským dohledem. V případě potratu doporučujeme odpočinek v posteli, maximální klid a bez stresu.

Za druhé, špinění se může objevit také v důsledku cystického driftu - stavu, kdy začíná růst placentární tkáně. Krvácení v takových případech je hojné, ale bezbolestné. V tomto případě se provádí kyretáž a hormonální stav se sleduje po dobu přibližně šesti měsíců..

Další příčinou krvácení jsou chromozomální abnormality nebo jiné defekty, které jsou, bohužel, neslučitelné s životem plodu. Těhotenství v každém případě povede k spontánnímu potratu. Po potratu se musí žena poradit s lékařem, aby se zabránilo rozvoji posthemoragického šoku. Obvykle se v takových situacích provádí diagnostická a terapeutická kyretáž dělohy, aby nezůstaly zbytky vajíčka plodu, placenty, prasklých cév. Po - žena bude vyšetřena, aby určila skutečnou příčinu potratu.

K krvácení může dojít, pokud si žena nevšimne potratu. V tomto případě, po odmítnutí fetálního vajíčka, po nějaké době začíná krvácení způsobené pozůstatky embrya a jeho membrán v děložní dutině. V takovém případě byste měli okamžitě vyhledat lékaře! Naléhavě kyretuje.

Příčiny a důsledky špinění v časném těhotenství

Sledování povahy a trvání špinění v časném těhotenství je velmi důležité. I když je tato sekrece považována za normální v prvních týdnech těhotenství, může to být také signál různých chorob a problémů s plodem..

Je třeba poznamenat, že krevní výtok v časném těhotenství se vyskytuje v 75% případů a nejčastěji označuje přirozené procesy v ženském těle, které se vyskytují po početí. Jsou však také možné situace, jejichž výsledek bude do značné míry záviset na včasné návštěvě lékaře. Proto musíte zjistit, které propouštění v prvních týdnech těhotenství je považováno za normální a které naznačuje problémy.

Hlavní příčiny špinění

Ne vždy krevní výtok během těhotenství naznačuje patologické procesy. Pokud si vezmete období od 2 týdnů do 10., pak by taková sekrece neměla vyvolávat silné pocity. Za předpokladu, že špinění během těhotenství má následující vlastnosti:

 • homogenní konzistence;
 • malé množství (špinění červeného výboje);
 • úplná absence charakteristického zápachu;
 • krátké trvání (konec druhého nebo třetího dne);
 • nedostatek nepříjemných pocitů (jsou povoleny drobné bolesti v břiše, i když už je to příležitost navštívit gynekologa).
Světle oranžový výboj Pinkish Spotting Homogenní růžová

Přirozený výtok krví se může objevit z následujících důvodů:

 • připojení vajíčka (implantační krvácení);
 • hormonální změny;
 • aktivní doplňování krevních cév pohlavních orgánů.

Mezi příčiny krevního výtoku, které vyžadují pozornost na začátku těhotenství, patří:

 • drobné poškození vaginální sondou nebo gynekologickým zrcadlem;
 • neúspěšné douching;
 • propuštění po pohlavním styku;
 • mizí dvojče.

V těchto případech se ve dvanáctý týden mohou objevit hnědé nebo lehce červené bílé. Není třeba se obávat, ale opět se poraďte s lékařem.

Důsledkem špinění v prvním trimestru těhotenství může být také:

 • nedostatek progesteronu;
 • gynekologická onemocnění;
 • problémy s plodem;
 • oddělení placenty;
 • placenta previa;
 • Spontánní potrat;
 • chorionická exfoliace;
 • cystický drift;
 • cervikální eroze;
 • papilomy.

V tomto případě může mít sekrece vůni, nezastaví se na velmi dlouhou dobu a je doprovázena silnou bolestí. Lékaři doporučují věnovat pozornost dalším příznakům patologie.

Různé sekrece podle barvy

Špinění ve 4 týdnech těhotenství a před koncem prvního trimestru může mít následující možnosti:

 • transparentní několika kapkami krve;
 • hnědé skvrny;
 • barva růžová;
 • šarlatová barva.
Vypouštění kapkou krve Hnědá špinící růžovka světle červená

Pokud je v prvním trimestru těhotenství taková sekrece pozorována jednou a nezpůsobuje nepohodlí, pak není důvod k obavám.

Podrobněji zvažte příčiny červené propouštění během těhotenství a analyzujte některé otázky a komentáře žen na fórech.

Krvavý výtok během těhotenství bez patologie

Během těhotenství (zejména v prvním měsíci těhotenství) může být sekrece krví výsledkem přirozených nebo relativně bezpečných procesů, z nichž každý má své vlastní specifické příznaky.

Implantační krvácení

Olya, 27 let: „Dobrý den! Předpokládám, že mám těhotenství 2 nebo 3 týdny, objevil se růžový výtok. Řekni mi, stalo se to, nebo se to začalo zdržovat o 2 týdny? “

Velmi často, přítomnost krvácení po 3 týdnech těhotenství, ženy berou další menstruaci. Stojí za zmínku, že k implantaci vajíčka může dojít dříve nebo později, proto malé krvavé pruhy mohou také znamenat úspěšnou koncepci.

Během tohoto období se díky zavádění embrya do sliznice dělohy objevují hnědé nebo červené značky na spodním prádle. Ukazuje se, že právě krevní cévy způsobují krvavé výboje v prvním trimestru těhotenství. To může být:

 • sliznice leucorrhoea s krvavými pruhy;
 • malé kapky krve při každodenním používání;
 • hnědé stopy.

Proto ve třetím týdnu a dříve je taková sekrece bez dalších příznaků považována za normu. Krvavé pruhy u bílých by však neměly být ignorovány pro jakékoli podezření.

Po návštěvě gynekologa

Na internetu jsou otázky týkající se vylučování po vyšetření gynekologem velmi populární:

Anna, 30 let: „Těhotenství po dobu 6 týdnů se neobtěžovalo špinením, ale po včerejším vyšetření gynekologem jsem si všimla pár červených kapek na podložce. Co dělat? Je to potrat? “

Krevní výtok v 6 týdnech těhotenství může někdy nastat v důsledku mikroporanění. V tomto případě se přirozeně ženy začínají bát, protože na implantační krvácení je už příliš pozdě. Během těhotenství po 6 týdnech se může objevit špinění v důsledku poškození krevních cév a kapilár vaginální sondou nebo gynekologickým zrcadlem. Nebudou mít systematický charakter, takže okamžitě zmizí téměř ve stejný den. Pokud pozorujete podobné tajemství déle než několik hodin nebo se zvyšuje jejich intenzita, jev pravděpodobně není spojen s lékařským vyšetřením. V takovém případě okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc..

Po pohlavním styku

Krvavý výtok v raných fázích těhotenství po sexu se nepovažuje za patologii, ale v tomto případě je lepší odmítnout pohlavní styk a poradit se s lékařem, protože musíte přesně určit příčinu jejich vzhledu a zda existuje riziko pro plod. Ve většině případů je však tato sekrece výsledkem obezřetného styku, takže má smysl přehodnotit postoj a dodržovat klidnější rytmus. Úplná odpověď na otázku: „Co znamená propouštění během těhotenství po sexu?“, Najdete v jednom z našich článků.

The Vanishing Twin

Lékaři zjistili, že téměř každý osmý člověk měl v lůně dvojče, jehož vývoj se v určitém okamžiku zastavil. Tento proces je velmi charakteristický pro umělé oplodnění. Zde na tomto fóru píšou ženy:

Zinaida, 36 let: „Prošel jsem procedurou IVF, protože jsem už ztratil víru v to, že jsem se stal matkou. Všechno bylo v pořádku, ale brzy se objevilo 12 týdnů těhotenství. Šel jsem k ultrazvukovému vyšetření - zjistili, že vybledlo jedno z dvojčat. Doufám, že všechno bude v pořádku s druhým dítětem a vzhled takové sekrece nepoškodí ložisko. “

V tomto případě vám doporučujeme věnovat pozornost dalším příznakům, které mohou naznačovat podobný proces v těle:

 • v dolní části břicha se vyskytuje spastická bolest;
 • Mohou se objevit křeče.

Potvrzením nebo vyvrácením tohoto stavu může být lékař pouze pomocí ultrazvuku. Pokud jde o čas výskytu sekrece, špinění v 10 týdnech těhotenství, ale ne dříve, může znamenat „mizející dvojče“..

Tento jev nejčastěji zmizí bez následků na zdraví ženy a nenarozeného dítěte..

Možné patologie se špinením v raných stádiích

Naneštěstí, špinění v časném těhotenství může být nebezpečné nejen pro plod, ale také pro matku. To je důvod, proč lékaři doporučují, abyste šli do nemocnice pro jakékoli pochybnosti a nemoci. První trimestr těhotenství umožňuje ve většině případů situaci napravit, ale pouze s včasnou diagnózou.

Nedostatek progesteronu

U některých pacientů lékaři upozorňují na nedostatek progesteronu, který před termínem zpochybňuje normální dopad plodu..

Victoria, 22 let: „Těhotenství 5 týdnů začalo špinit. Šel jsem do nemocnice, kde doktor předepsal Dufastonovi. Po užití drogy se vše zastavilo, ale stále děsivé. “

Valentina, 31 let: „V 7. týdnu těhotenství začalo mazlit. Budu moci zachránit dítě pouhými injekcemi progesteronu? “

Krvavé propuštění v týdnech 5-12 může být způsobeno nedostatkem progesteronu, ale nemůžete brát drogy sám, protože špatná dávka může být zbytečná nebo dokonce zhoršovat situaci.

Scarlet menší výboj Scarlet vodnatý

Pokud se propouštění v 5. týdnu těhotenství začalo obtěžovat a krevní známky jsou zaznamenány každý den, měli byste okamžitě vyhledat lékaře, který předepíše takové léky, jako jsou: Duphaston, Utrozhestan, a také zvolit jejich optimální dávku. Možná bude předepsáno další ošetření. V takovém případě je lepší neomedikovat, ale i když tomuto problému nevěnujete pozornost, situace může skončit potratem. Před použitím uvedených léků zjistěte, jaké propuštění z Utrozhestanu během těhotenství může být v článku na odkazu.

Zlomení placenty

Larisa, 35 let: „8 týdnů těhotenství a špinění se objevily nečekaně a jsou spletitější. Udělala ultrazvuk v nemocnici. Diagnóza je mírné oddělení placenty. Dříve mi bolelo břicho, ale teď jsem se zastavil. Z drog byl injikován pouze papaverin. Bojím se a nevím, co se stane dál. “

Krvavý výtok v 8 týdnech těhotenství, zejména s šarlatovým odstínem, může znamenat narušení placenty.

Výboje s placentární exfoliaci Scarlet

Tento negativní proces způsobuje stres, trauma, alergie, vysoký krevní tlak a také špatné návyky..

Pokud jde o intenzitu sekrece, vše bude záviset na oblasti a místě exfoliace.

Stojí za zmínku, že 7. týden těhotenství je rané období, během kterého může včasná lékařská péče situaci napravit a zachránit dítě.

Různá zranění

Olga, 26 let: „Bylo sedmý týden těhotenství a já jsem padl. Nešel jsem do nemocnice, protože tam nebyly bolesti a krvácení. Jak jsem byl hloupý, protože jsem musel téměř celou dobu ležet na ochraně. “

Taková situace může nastat kdykoli během porodu dítěte, protože během těhotenství může drobné modřiny nebo mrtvice způsobit poškození krevních cév. V tomto případě se poraďte s lékařem, který vyšetřuje plod a dává doporučení.

Placenta previa

Světlana, 34 let: „Mám jen devátý týden, ale gynekolog mi diagnostikoval placentu previa. Už se tentokrát vytvořila placenta? “

Mnoho žen si myslí, že placenta previa může nastat až pozdě. Ve skutečnosti může být špinění v 9. týdnu těhotenství a kdykoli způsobeno právě placentou previa. Hlavním rozdílem je systematické krvácení, které může být zpočátku bezbolestné. V prvním trimestru je krvácení mírné, ale v této době je třeba podniknout kroky k eliminaci ohrožení života matky i dítěte..

Spontánní potrat

Odmítnutí embryí může být způsobeno stresem, infekcemi, zraněními atd. Spontánní potrat může také nastat, pokud tělo považuje embryo za nekompetentní, zejména pokud existují genetické abnormality..

Vypusťte sliznici krví Scarlet

Krev se může objevit v malém množství bez dalších pocitů a někdy se může objevit těžké krvácení. Pokud se obrátíte na lékaře při prvním rozmazání, je pravděpodobnost zachování plodu velmi vysoká. V pozdní fázi tohoto procesu se prakticky nedá nic dělat.

Chorionická exfoliace

To je od chorion během druhého trimestru že placenta je tvořena. Chorion poskytuje spojení mezi matkou a dítětem, takže jeho oddělení ohrožuje plod. Tento proces může být doprovázen malým množstvím hnědé sekrece..

"Bubble Skid"

Velmi vzácná patologie, která je doprovázena proliferací placentární tkáně. Žena nemusí cítit nic, dokud se vývoj plodu nezastaví.
Brzy je hojná sekrece červené. V tomto případě nelze plod uložit. Předpokládá se, že tato odchylka je genetické povahy. Obvykle se projevuje od 11. týdne těhotenství.

Cervikální eroze a polypy

Zvýšený průtok krve do dělohy může způsobit poškození cév. Výsledkem je malé krvácení, které se může objevit bez důvodu nebo po sexu. Pokud se tento proces rychle a spontánně zastaví, může to být eroze děložního čípku, která se během těhotenství přesně zhoršuje..

Vše o této patologii a výboji během eroze během těhotenství, přečtěte si kliknutím na odkaz.

Další příčinou mohou být polypy děložního hrdla a deciduální polypy. Tyto výrůstky nejčastěji zmizí samy, ale pokud je předepsáno odstranění, lékař také předepíše souběžnou léčbu.

Pokud plánujete těhotenství nebo jste již v pozici, není na škodu seznámit se se všemi příčinami červené sekrece. Pro ženu je velmi obtížné propojit výtok během těhotenství v počátečních stádiích s určitým porušením, proto při zachování klidu je nutné jít do nemocnice při prvních potížích. Nezapomeňte, že samoléčení je pro vaše zdraví nebezpečné..

Články O Neplodnosti