Hlavní Neplodnost

Hodnocení nejlepších kolébek a kolébek pro novorozence

Pro některé maminky a tatínky je nákup kolébky pro dítě luxusem, pro jiné je to naléhavá potřeba. Ale pokud stále potřebujete kolébku, jak vybrat to nejlepší? Upozorňujeme na malou recenzi dětských postýlek pro novorozence, kteří si zaslouží sympatie svých rodičů ohledně funkčnosti, krásy a dobré kvality..

Druhy kolébek a kolébek pro novorozence

Možná obejdeme možnosti zavěšení - ve standardním bytě má jen málo lidí touhu zavěsit kolébku na strop. Moderní kolébky jsou:

 • dřevěné kolébky (kyvadla a houpací křesla);
 • držáky z plastu, s přídavnými funkcemi a bez nich;
 • kolébky nestandardních tvarů. Zde výrobci neomezují svou fantazii: jsou kolébky oválné, absolutně kulaté, ve formě váz a vintage kočárků pro panenky.

Kromě toho si můžete v samostatné skupině vybrat přidané možnosti. Mohou být dřevěné i plastové a jejich hlavní vlastností je, že tyto výrobky mají odnímatelnou stranu a nastavitelné dno.

A nyní přejdeme k podrobnému popisu nejlepších kolébek pro děti. Všichni žadatelé jsme rozdělili do 3 kategorií a vybrali jsme do každé ze tří nejvýznamnějších možností.

TOP 9 nejlepších kolébek pro novorozence

Nominace: Nejlepší přistýlka

Připojené kolébky jsou důležité pro rodiče, kteří plánují spát ve stejné místnosti v bezprostřední blízkosti dítěte. Přistýlky mají odnímatelnou stranu a jsou výškově nastavitelné, takže můžete zdvihnout nebo snížit spodní úroveň o jednu úroveň s rodičovským lůžkem a kombinovat je v jedné rovině. To vám umožní vstávat se svým dítětem méně často v noci, je snazší organizovat noční kojení a obecně se o dítě starat méně.

Chicco Next2me - perfektní kolébka pro společné spaní a další

Kolébka Chicco Next2me je lakonická a beztíže dokonale zapadá do moderního interiéru a jistě zaujme rodiče, kteří dávají přednost jednoduchosti a minimalizmu. Kolébka je lehká, vyrobená z vysoce kvalitního plastu, bez objemných dílů. Textilní prvky jsou odnímatelné a snadno se čistí. Spodní část je výškově nastavitelná v šesti úrovních. Kotviště je velké: 50 x 80 cm, matrace v sadě. Boční stěna se nezapíná na zip, do ní je zabudována moskytiéra pro pohodlné pozorování dítěte.

Chicco Next2me je ideální jako postýlka, protože na rozdíl od mnoha jiných modelů má systém pro připevnění k hlavní posteli (na pásech). K dispozici jsou kola se zámky. Čalounění je odstraněno. V případě potřeby lze lůžko složit do rozměrů 91 x 15 cm a umístit do přepravního vaku, což je velmi výhodné pro přepravu. K dispozici je dokonce i nastavení dolního náklonu. Megafunkční kolébka prvotřídní kvality! 9 jemných barev.

Nevýhody: neexistuje žádný spodní koš, kapuce a běžci, ale ne všichni rodiče a děti je potřebují.

Předpokládaná cena: 12000-14000 r.

Recenze kolébky Chicco Next2me

Tento model se ospravedlňuje o 200%, pokud matka kojí a praktikuje kloubní spánek. Všechno v něm je velmi spolehlivé a promyšlené do nejmenších detailů, aby se máma i dítě cítily dobře. Nevýhody zahrnují skutečnost, že tato kolébka nepřipevňuje mobil na standardní oblouk a většinu dalších „nočních“ pomůcek. Cena samozřejmě není dostupná pro všechny. Pokud se však domníváte, že matrace a boky jsou již zahrnuty, cena se již nezdá tak vysoká.

Zibos Ala - nejsilnější a nej technologičtější kolébka

Další kompaktní varianta postýlky, která může sloužit jako atraktivní protějšek výše uvedeného modelu Chicco Next2me. Pokud jde o funkčnost, postýlka Zybos je o něco nižší než Chico, ale v některých ohledech ji vážně překonává. Výška dna tedy není regulována v 6, v pěti polohách. Výběr ze 7 jasných barev čalounění (modrá, červená, žlutá atd.). Pokud jde o zbytek, tato kolébka opakuje všechny vlastnosti své dražší sestry: má uzamykatelná kola, seřízení dna, matraci, odnímatelnou stěnu s moskytiérou, nošení a možnost skládání. K dispozici je také systém „upevnění“ dětské postýlky k dospělému. Ale Zibos Al má několik zajímavých bonusů:

 • udržuje hmotnost 150 kg (není to překlep!) díky rámu s dvojitými trubicemi;
 • Sada obsahuje antikolický polštář a moskytiéru;
 • existují běžci pro pohybovou nemoc;
 • pokud si přejete, můžete si koupit transformační mechanismus stejné společnosti a proměnit kolébku v houpací křeslo a dokonce i houpací křeslo pro dospělého (proto je zapotřebí takový silný design!);
 • dole dole jsou dvě kapsy pro uložení drobností;
 • cena produktu je oproti analogům o něco nižší.

Odhadovaná cena: 9000-10000 r.

Recenze Zibos Ala Cradle

Díky inovativnímu designu, precizní práci všech mechanismů a úžasné funkčnosti modelu o něm majitelé mluví jen dobře (pokud nechcete zpívat chválu). Je obtížné k němu připojit oblouky a mobilní telefony, ale to je možná jediný malý rys tohoto modelu. Doporučuje se jako výnosná investice do zdraví dítěte a míru rodičů.

Jednoduchost 3060 - nejoblíbenější přídavná kolébka

Tento model kolébky získal nejvyšší souhlas rodičů jako nejkrásnější, nejpohodlnější a nejfunkčnější. Přesně řečeno, jedná se o univerzální kolébku, kterou lze stejně dobře použít jako připojenou i samostatnou. Dětská postýlka houpe pomocí běžců, ale lze ji nasadit na kola. Výška je nastavitelná, strana je odstraněna pro pohodlné použití jako připojené příslušenství. K dispozici je funkce jemných vibrací, noční lampa a hudební jednotka s ukolébavkami, závěsnými hračkami a ovládacím panelem. Součástí je také matrace. Kolébka je vybavena kapucí. Můžeme říci, že má vše potřebné pro nejpohodlnější zábavu dítěte a ještě víc.

Výrobek je vybaven dlouhou sukní, která na jedné straně skrývá všechno zbytečné a chrání obsah koše před prachem, na druhé straně komplikuje přístup k němu. Podobný model 3050 je vybaven krátkou sukní. Je třeba mít na paměti, že většina modelů jednoduchosti má nízké strany - pouze 24 cm.

Předpokládaná cena: 8000-9000 r.

Jednoduchost 3060 recenzí

Celkový dojem modelu podle recenzí - peníze nebyly zbytečné! Díky široké výbavě a většině nuancí spojených se spánkem a zbytkem dítěte je tato kolébka nejlepší ve své kategorii.

Nevýhodou je, že produkt má pouze dvě barvy (modrá a béžová). Kromě toho v recenzích kolébky Simplicity 3060 najdete informace, že matrace není příliš vysoká. Je také nepříjemné, že mobilní telefon je nainstalován na pevné základně, což brání v tom, aby se dítě dalo dovnitř a ven (ale mobilní telefon se dá otočit). Někteří nemají rádi hojnost volánů, ale je to záležitost vkusu. Obecně jsou kolébky jednoduchosti na tomto trhu lídrem a modely 3060 a 3050 shromáždily největší počet sympatií rodičů..

Nominace: Nejlepší dřevěné kolébky

Přírodní, vysoce kvalitní dřevo je ideálním materiálem pro jakýkoli dětský nábytek. Strom má klasickou krásu, je teplý, šetrný k životnímu prostředí a odolný. Dřevěné kolébky jsou velmi rozmanité a výběr toho nejlepšího je docela obtížný. Redakce Mamelle.ru považovala za pozornost následující modely:

Bambolina Love - italská klasika pro malé prince a princezny

Italská značka se vyznačuje nádherným designem a dokonalou kvalitou zpracování dřeva. Modely Bambolina Love, Candy, Bebe, Artist jsou funkčně naprosto identické, liší se jen mírně odlišným vzhledem hlavy a přítomností první krabice. Kolébky Bambolinu jsou mini-kolébky na běžcích (+ kola). Pogumovaná kola, samostředící, velmi snadno ovladatelná a při pohybu nepoškrábejte podlahu.

Okamžitě si toho nevšimnete, ale zásuvka pro dětské doplňky je zabudována do spodní části kolébky Love. Velikost lůžka je optimální: 83 × 42 cm. Souprava nezahrnuje ložní prádlo, musí být zakoupena (včetně matrace) samostatně. Výběr matrací takových velikostí je však poměrně široký a cena začíná od 1 000 r.

Předpokládaná cena: 12000-14000 r.

Recenze Bambolina Cradle

Všichni rodiče souhlasí s tím, že na tuto kolébku si prostě nelze stěžovat. Fascinuje svou klasickou ideálností a útulností. A nejvyšší kvalita vám umožňuje použít ne pro jednu generaci dětí. Pokud není cena přijatelná pro všechny, jedná se o poplatek za potěšení z pohodlného a dlouhodobého používání.

Gandylyan Lily - pevná domácí klasika s kyvadlem

Pokud hledáte klasickou kolébku ve tvaru miniaturní postýlky s pohybovou nemocí, Lily Model od ruského výrobce Gandylyana udělá dobře. Materiál produktu - Kavkazský buk, nátěr - bezpečný lak na vodní bázi. Kotviště je relativně úzké, ale dlouhé - 90 × 43 cm. Ti, kteří testovali tuto kolébku v akci matky, tvrdí, že půjde k malému dítěti do 8 měsíců věku.

Model není vhodný jako postýlka, protože jeho strana nespadá a není odstraněna a výška dna není nastavitelná. Zároveň je vybaven příčným kyvadlem - užitečnou funkcí pro mnoho matek a dětí. Příjemné odstíny přírodního dřeva - 8 možností. Pokud nepotřebujete žádný speciální design nebo další možnosti, pak je kolébka Gandylyan Lily tou nejlepší volbou z hlediska ceny a kvality.

Předpokládaná cena: 7100–8300 r.

Recenze o kolébce Gandylyana Lily

Recenze jsou všechny pozitivní. Rodiče mají rádi kvalitu této kolébky, zpracování dřeva, kompaktnost. Stížnosti se týkají pouze kvality lakového nátěru - při neomezeném používání je lak snadno poškrábatelný. Rodiče by také rádi viděli matraci v soupravě, aby se neobtěžovali jednotlivě.

Cradle Micuna Smart Fresh MO-1456 - originální postel pro nejmenší

Nádherná, vzdušná kolébka Mikunu je oválného tvaru a je vyrobena z vysoce kvalitního bukového dřeva potaženého vodou ředitelným lakem. Velikost lůžka není zcela standardní: 79X52 cm, tj. O něco kratší a širší než standardní postýlka. Stěny jsou vyrobeny z tkaniny (v některých verzích síťoviny), která umožňuje volný oběh čerstvého vzduchu uvnitř. Postýlka je nízká, není výškově nastavitelná, ale má poměrně vysoké strany - 47 cm, takže je zaručeno, že dítě bude chráněno před vypadnutím. 6 kol se svorkami usnadňuje přemísťování produktu po podlaze. Rozměry umožňují kolébce volně se pohybovat po domě a vyvalit se na balkon.

Balení obsahuje sadu povlečení (polyuretanová matrace, polštář, přikrývka, povlečení, povlečení). Výběr z 8 jemných barev. Plus lze také nazvat tím, že si můžete koupit další ložní prádlo a potah na matraci. Zajímavé je, že plachta může být spojena se zipem na přikrývce, čímž se vytvoří útulná obálka na spaní.

Předpokládaná cena: 20 000–23 000 r.

Micuna Smart Fresh MO-1456 kolébkové recenze

Upřímně řečeno, na rusky mluvících webech neexistují prakticky žádné recenze o tomto daleko od levného produktu. Probíhají však aktivní diskuse o výhodách a nevýhodách takové neobvyklé spací postele pro novorozence. Z kladů je zdůrazněna přirozenost materiálů, stylový design, kompaktnost, snadnost použití, prodyšnost a široká škála vybavení. Minusy zahrnují malou výšku (to platí zejména v případě, že dům má starší děti a domácí zvířata) a neschopnost jej upravit. Obávají se obavy o plně průhledné mřížové stěny - nebude dítě v pohodě? Obecně se kolébka Mikuna může stát úžasným hnízdem pro kojence až do 2–4 měsíců, ale poté bude muset být nahrazena větším lůžkem..

Nominace: nejlepší levné kolébky pro novorozence

Pochopení, že kolébka, i když je to nutné, bude vyžadována na velmi krátkou dobu, si praktičtí rodiče vyberou rozpočtovou verzi kolébky a mnozí jsou spokojeni s cenou i kvalitou.

JETEM Dream - cenný analog dražších kolébek

Model ze série kolébek „betlémů“ přitahuje Jeta Dream přítomností elektronických funkcí (melodie a vibrace). K dispozici je velký výběr melodií (včetně zvuků přírody) a 6 úrovní vibrací, počínaje stěží znatelným. Kolébka se otřese z pohybů dítěte, to znamená, že zajišťuje mechanickou pohybovou nemoc, ale ne elektronickou, jak je na některých stránkách omylem indikováno..

Mezi výhody patří velmi prostorný koš se dvěma přihrádkami. Textilní prvky jsou pro praní zcela odnímatelné. Kola jsou uvnitř odstraněna pomocí speciálních knoflíků - produkt je v tomto případě umístěn na lyžích pro otáčení. Lůžko je protáhlé - 80 × 38 cm, výška boků je malá - pouhých 20 cm.

Předpokládaná cena: 5900 - 6300 r.

Recenze JETEM Dream Cradle

Hodnocení tohoto produktu jsou protichůdné: některé jako absolutně všechno a kolébka sama o sobě se jeví jako kolébka z pohádky, jiné kritičtější. Hlavní stížnosti se týkají pěnové gumové matrace, která je rychle protlačena. Nelíbí se mi tvrdá horní tkanina (všechno by bylo v pořádku, ale kapuce hlasitě šustí při skládání a rozkládání). Místo na spaní je úzké - budete se muset připravit na stěhování do velké postýlky již za tři měsíce. A konečně, plast, mírně řečeno, nemá kvalitu, kterou drahé modely mají - změní se na žlutou a při neopatrném zacházení může prasknout..

Avšak pro všechny své nedostatky není kolébka Jetot Dream o nic méně pohodlná a funkční než její dražší protějšky. Maminky dokonce tvrdí, že jemná vibrace tohoto zařízení zachránila jejich děti před kolikou více než jednou. Doporučujeme těm, kteří chtějí trochu zachránit a neplánují přenést kolébku na své vnoučata dědičností.

FAIRY - vysoce kvalitní kompaktní kolébka za nejnižší cenu

Praktické matky ocenily tuto mobilní, lehkou a pohodlnou postýlku pro první měsíce života dítěte. Jeho konstrukce je tak jednoduchá, že montáž a použití nezpůsobí žádné potíže. Rozměry lůžka na spaní jsou 80 × 40 cm a hloubka je až 52 cm. Kolébka s tvrdým dnem je bezpečně připevněna k stabilní podložce z přírodního dřeva, ošetřené antifungální směsí. Zahrnuty jsou matrace a boky z holofiberů, přikrývka, polštář a povlečení. Výběr z několika jemných odstínů. Části jsou odstraněny pro mytí. Produkt se okamžitě složí a rozloží, čímž se Fairy stane atraktivní volbou pro cestování a pro malé bydlení.

V Fairy Cradle samozřejmě není kapka zpracovatelnosti: ani elektronické moduly, ani výškové nastavovače. Ale v této měkké a teplé posteli je dítě pohodlné a bezpečné. Můžete dítě houpat pouhým třepáním zavěšené postele, jako za starých časů. V prodeji najdete kompletní analog tohoto modelu - kolébku Polini.

Předpokládaná cena: 3700 r.

Recenze Fairy Cradle

Rodiče, kteří si koupili pohádkovou postýlku, jako její bezpodmínečná šetrnost k životnímu prostředí, přirozenost a pohodlí pro novorozence. Kromě toho je poměrně prostorný a hluboký, chrání před průvanem. Taková mínus - vložka ve spodní části je příliš tenká, ohyby. Ale musíme si uvědomit, že kolébka není navržena pro vysokou hmotnost. Obecně můžete získat stylovou, ekologickou kolébku s kompletní sadou povlečení za méně než 4 000 rublů pouze zakoupením pohádky 1000. Rozpočet nezkazí původní myšlenku tohoto modelu..

Moje dítě Kroha (Ivasha) je levná dřevěná kolébka přijatelné kvality

Levné a jednoduché řešení v případech, kdy potřebujete kompaktní lůžko pro dítě. Moje kolébka Moje dítě je vyrobeno z masivní břízy, spodní část je z překližky, boky jsou vyrobeny z plochých latí. Matrace není připevněna. Rozměry 80 × 40 cm. K dispozici jsou kola, nejsou k dispozici kluzáky.

Postýlku lze použít jako extra. Boční stěna je odstraněna, sada obsahuje upevňovací prvky pro spolehlivé připevnění k mateřskému lůžku v jakékoli výšce. Vynalézaví rodiče následně proměnili tuto kolébku v pohodlnou pohovku a dokonce i stůl pro starší dítě.

Předpokládaná cena: 3000-3300 r.

Recenze kolébky Moje dítě Kroha (Ivasha)

Shrnutím recenzí dostupných na webu můžeme říci, že rodiče jsou spokojeni s dostupnou cenou tohoto produktu v přijatelné kvalitě. Je pravda, že musíte sestavit mozek se sestavou, ale pokud máte otce rukama, vše je vyřešeno. Může být zklamáním, že vyzvednutí matrace a podestýlky v postýlce není snadné, ale chytré matky prostě kupují sady v kočárku - jsou také vhodné pro kolébku.

Takže jsme podrobně prozkoumali 9 hodných pozornosti maminky kolébky pro nejmenší. Doufáme, že nyní bude pro vás snazší si vybrat v obchodě nebo v internetovém obchodě. Přeji dobré nakupování!

Kolébka pro novorozence

Od narození dítěte se v životě hodně změnilo a noví rodiče se snaží dát svému dítěti to nejlepší. Na prvním místě je však taková otázka, jako je volba postýlky pro novorozence.

Mladí lidé aktivně vedou rozhovory s přáteli a surfují na internetu v naději, že najdou odpověď na jejich otázku. V současné době je v obchodech k dispozici velké množství různých možností pro dětské postýlky. Ale tady je model, který osloví dítě a rodiče?

Jednou z nejpopulárnějších možností pro nejmenší je kolébka. Bez ohledu na omezenou dobu používání této postýlky se dítě až 5 měsíců bude cítit chráněno a bude snazší ho otáčet.

Vlastnosti a výhody

Kolébka má oproti běžné kolébce několik výhod. Tyto modely jsou kompaktní a mobilní, což je nepochybně velmi výhodné.

Dětská postýlka má obvykle parametry 50 cm až 100 cm. Kolébky jsou vybaveny uzamykacími mechanismy, mají kola a někdy i zařízení pro ukládání dětských předmětů.

Díky malému prostoru kolébky dítě spí lépe a snadno se pohybuje v postýlce na požadované místo. Například během spánku lze postýlku přemístit na postel rodičů nebo se pohybovat po místnostech.

Kromě toho speciální mechanismus pomáhá rychle houpat dítě nebo dočasně vyměňovat ohrádku při provádění domácích prací.

Snad jediným mínusem je krátká životnost nábytku. Koneckonců dítě roste a ve věku 3 měsíců se pokouší povstat a převrátit se. Proto se po provedení 3 až 5 měsíců takové lůžko v žádném případě nezajistí.

Navzdory nesporným výhodám kolébky byste v něm v žádném případě neměli nechat novorozence bez dozoru dospělých.

Kolébka nebo kolébka: což je lepší

Ne každá rodina si může dovolit velké investice do svého milovaného dítěte, protože ve většině případů mladí rodiče dávají přednost obyčejným dětským postýlkám. Obchody nabízejí širokou škálu lůžek pro kojence, které se vejdou ještě před tím, než dítě dosáhne 3 let..

K dispozici jsou pravidelné postýlky, kyvadlová lůžka a modely vybavené oblouky a odnímatelnými koly.

Po narození se však dítě cítí pohodlněji v méně prostorné citadele. Má se za to, že v tomto případě se dítě cítí jako v děloze, a proto se tolik neobává.

Před výběrem postýlky je proto vhodné vyhodnotit své finanční možnosti a výhody pro sebe a vaše dítě.

Odrůdy

Proutěný

Kolébka takového modelu postele vypadá útulně a krásně. Nábytek je vyráběn hlavně z vinné révy, rafie nebo ratanového stonku. Všechny jsou materiály šetrné k životnímu prostředí, což je velmi důležité. Kolébky jsou odolné a spolehlivé. Uvnitř je kolébka zakončena prošívanou látkou, která vám umožní udržovat teplo.

Existují modely vybavené zacvakávacími kryty. Stejně jako postýlky s podložky v soupravě vám umožní jemně houpat dítě. Ale rodiče mohou pohodlně zavěsit kolébku na stropní háček..

Přívěsný

Postýlka je zavěšena na stropě pomocí háčku. Materiál pro výrobu kolébky se může velmi lišit. Proutěné kolébky jsou často zavěšené, ale lze najít dřevěné modely.

Moderní apartmány bohužel nejsou navrženy pro stropní konstrukce těžší než lustr. Proto výrobci doplňují modely závěsných kolébek stacionárními podpěrami, které se snadno přepravují a zabírají minimální prostor v místnosti.

Elektronický

Vynálezy moderní technologie jsou vyrobeny z kovových nebo plastových materiálů. Model je vybaven podsvícením, mechanismem nemoci z pohybu a má dokonce možnost vybrat melodii. Pro pohodlí dítěte nad kolébkou můžete umístit hračky na speciální oblouk. Nepopiratelnou výhodou elektronického modelu je možnost nastavení výšky postýlky.

Kolébka 2 v 1

Taková neobvyklá postýlka. Model je určen pro děti do 3 let. Samotná kolébka má upevňovací prvky, které umožňují její upevnění na konstrukci postýlky. Kolébka může být použita jako samostatný prvek, díky kterému se dítě volně pohybuje po domě s rodiči a dokonce i v roli ohrádky.

Při výběru kolébky stojí za zapamatování si bezpečnostních opatření. Boky by měly být vysoké, aby později dospělé dítě náhodou nepadlo z jeho příbytku..

Přenosný

Vynikajícím dárkem pro mladé rodiče bude přenosná kolébka. Základna překližky pokrytá látkou umožní dítěti pohodlně v něm sedět. Kromě toho mohou být takové modely připevněny k základně kočárku. Nosit lze také použít jako obálku nebo jako spací pytel..

Většina modelů má kapuci, která chrání hlavu dítěte. Povinnou součástí je kožená kapsa, která slouží k ochraně nohou před nízkými teplotami.

Kolébka

Kolébka kočárku je vybavena vysokými stranami pro spolehlivost a pohodlí dítěte. V poslední době se vyrábí stále více transformátorových kočárků, ve kterých lze kolébku nahradit sedačkou pro starší dítě. Takové kolébky mohou být použity jako nosiče. Proto je při výběru kolébky nutné zkontrolovat spolehlivost konstrukce a kvalitu držadel kolébky.

Sedadlo v autě

V souvislosti se vstupem v platnost právních předpisů o bezpečném přepravě dětí se staly velmi populární tzv. Jatečně upravená těla. K autosedačce jsou připevněny speciální sedadla a dítě je připoutáno bezpečnostními pásy. Tyto kolébky mají sklon 45 stupňů a jsou určeny pro děti do 9 měsíců..

Houpací kolébka

Kolébka je vyrobena jako lehátko. Židle je namontována na speciální podpěře nebo kolech. Některé modely mají zařízení pro provádění určitých funkcí. Dítě v takové kolébce se houpe jako houpačka. Desky jsou vyrobeny ze dřeva i plastu.

Materiály

Nejoblíbenější jsou samozřejmě dřevěné postýlky. Materiál je prodyšný, praktický a hlavně šetrný k životnímu prostředí. Kolébky jsou vyráběny hlavně z borovice, břízy a smrku. Ale lepší a dražší z dubu, buku nebo třešně. Je samozřejmé, že vlastnosti nábytku přímo závisí na síle surovin..

Dřevo je přístupné ke zpracování a často se jedná o postele pokryté barvou nebo lakem. Legrační kresby v dětské postýlce jsou určitě dobrý nápad, ale neměli byste opomenout bezpečnost dítěte. Při výběru dřevěné kolébky musíte věnovat pozornost složení zpracovávaných látek. Proto je lepší se zabývat možností čistě ošetřeného dřeva bez chemických nátěrů..

Plastové postýlky jsou levnější z hlediska nákladů, snadno se přepravují a ošetřují. Při nákupu takového nábytku byste se však měli seznámit s certifikátem a objasnit kvalitu a původ materiálů, z nichž je konstrukce vyrobena. Modely plastových postýlek jsou kolébky, houpací postýlky atd..

Výhodou železných lůžek je rozmanitost a tvořivost forem. Všechny kovové části jsou oploceny látkou nebo sítěmi. Takový nábytek je velmi funkční. Na objednávku si můžete zakoupit skutečné umělecké dílo. Kromě toho jsou železné postele vyráběny pro každý vkus:

 1. Postýlka;
 2. Rozkládací postel;
 3. Výsuvné lůžko;
 4. Betlém;
 5. Kyvadlové lůžko.

Další vybavení a příslušenství

V závislosti na modelu jsou kolébky vybaveny podpěrami, pásy, markýzy. Postýlky s mobilem jsou velmi populární. Žádné dítě nezůstane lhostejným k zábavnému kolotoču s hračkami nad hlavou. Některé postýlky jsou navíc vybaveny elektronickými jednotkami, které vám umožňují snadno spustit režim nemoci z pohybu, osvětlení nebo zapnout hudbu.

Jak si vybrat

Při výběru kolébky je nejdůležitější kvalita stavby.

Nezapomeňte věnovat pozornost materiálu a neporušenosti držáků postýlek. Všechny musí být vyrobeny z kovu. Jinak bude postel nespolehlivá a krátkodobá..

Neméně důležitá je ekologičnost hlavních stavebních materiálů. Který rodič nechce dítě zdraví? Ale bezohlední výrobci budou stačit pro každého. Kromě studia certifikátu kvality postýlky jej vizuálně prohlédněte a vyhodnoťte kvalitu barvy a přítomnost cizích chemických zápachů.

Aby bylo dítě a rodiče pohodlné, měl by být nábytek mobilní a pohodlný. Proto byste se měli před odchodem do obchodu rozhodnout, kam postavit postýlku a jak ji v budoucnu přesunout po bytě, pokud je to nutné.

Nejpraktičtější budou široké modely, které nebrání pohybu rostoucího dítěte. Mladá matka musí také usnadnit práci a upřednostňovat dostupnost takového příslušenství, jako je zavinovací koš nebo skládací převlékací stůl..

Pokud má postýlka kola, pak stojí za to dát přednost modelům se schopností je zamknout pro snadnější fixaci na konkrétním místě.

Pro bohaté rodiče výrobci vybavují kolébky elektronickým zařízením, které lze naprogramovat tak, aby plnilo určité funkce. Takže, pokud se dítě probudí, mechanismus funguje a dítě plynule kolébá na zvuky ukolébavky. Při nákupu je proto vhodné zkontrolovat fungování systému kolébky, aby dítě náhodou nevyděsilo dítě..

Při výběru konkrétního modelu dávejte pozor na přítomnost koše nebo police na prádlo. Takové příslušenství vám usnadní péči o dítě, protože vše, co potřebujete, je umístěno na délku paže.

Pokud lze kolébku výškově přestavovat, musíte několikrát zkontrolovat správnou funkci mechanismu.

Aby rodiče ušetřili peníze a čas, používají kolébku od kočárku i doma. Pohodlí je zřejmé, ale nezapomeňte na bezpečnostní a hygienická opatření. Na takovém lůžku se skutečně hromadí prach a srážky, což je pro malé dítě nežádoucí.

Jak to udělat sami

Internet je plný nabídek kolébek různých typů na objednávku. Ale s velkou touhou a trochou dovedností si můžete nábytek sami vyrobit.

Zde je krátký příklad, jak vyrobit dřevěný model.

Potřebné materiály a inventář:

 1. Desky široké asi 30 cm;
 2. Jedna dostatečně silná deska o tloušťce asi 2 cm;
 3. Dřevěné tyče;
 4. Rámové kolejnice;
 5. Lepidlo;
 6. Lak na dřevo;
 7. Vruty do dřeva;
 8. Frézka;
 9. Vykružovačka;
 10. Vrtat;
 11. Štětce.

Nejprve musíte připravit šablony kartonových dílů pro postýlku. Dále jsou díly vyříznuty na frézce. Stojany a bary jdou do rámu postele. Díly jsou spojeny šrouby a pro největší konstrukční pevnost je vhodné je slepit. Čalounění nábytku je vyrobeno z nejvhodnějšího materiálu pro mistra.

Kromě toho můžete vyrobit baldachýn látky. K tomu stačí upevnit část plátna po stranách a upevnit jednu ze stran pod strop.

Výhodou ruční postýlky je kvalita a šetrnost k životnímu prostředí. Kromě toho jsou barvy a suroviny vybírány podle vaší chuti. Před zahájením provozu nábytku však nebude bránit kontrola stability a rizika zranění.

Recenze

Zejména pochvalné pochvaly matek zpívají elektronické kolébky. Vysoce kvalitní materiály, baldachýny, mobilizují úplatky nejen rodičům, ale také opravdu uklidňují děti. To vše přitahuje pozornost, jak je to možné. A jak víte, děti se zajímají o krásné hračky a melodické zvuky.

Uživatelé fóra jsou velmi spokojeni s postelemi, které vydávají zvuky přírody a funkcí automatické dětské pohybové nemoci. Nejoblíbenější jsou postýlky pro péči o matku a jednoduchost..

Zajímavá řešení v designu interiéru

Kolébka se samozřejmě harmonicky vejde do jakéhokoli designu místnosti, protože styl je snadno udržovatelný s barvou čalounění postýlky a vrchlíku. Stále existují určité rozdíly.

Například nejvšestrannější možností by byla dřevěná nebo proutěná kolébka v neutrálních barvách..

Pro sofistikovanější a jemnější design místnosti je vhodná kolébka s hadříkem nebo krajkovým lemem a ručně háčkované okraje s volánky vypadají velmi elegantně. Baldachýn může být také ozdoben umělými motýly, pampelišky nebo krajkou.

Hlavním kritériem pro výběr dětské postýlky je samozřejmě praktičnost a pohodlí pro dítě a rodiče. Jakýkoli improvizovaný prostředek a kreativní přístup pomůže udržet celkový styl interiéru..

Dětské postýlky a ohrádky

Postýlky lze zakoupit s doručením na Helptomama!

Dětská postýlka je první věc, kterou rodiče přemýšlejí, pokud jde o věno pro novorozence. Dětská postýlka se kupuje vždy předem, takže při příjezdu z porodnice dejte dítě do své první skutečné postele.

Jak vybrat postýlku pro novorozence

Existuje mnoho variant tohoto nábytku. V prodeji najdete dětské postýlky, kolébky pro novorozence, modely se skládacími stranami a transformátory. Současně platí, že při výběru tohoto nábytku platí jednotná pravidla, jejichž dodržování zaručuje úspěšný nákup:

 • Postýlka by měla být vyrobena z přírodního dřeva;
 • kvalita zpracována;
 • šířka mezi lamelami není větší než 9-10 cm;
 • stabilní.

U široké škály modelů je vždy oblíbená tradiční dřevěná postýlka. Je to její nejčastěji nakupovaná rodiči pro své děti. Výhodou tohoto modelu je nízká cena a pohodlí. Mnoho domácích výrobců vyrábí vysoce kvalitní postýlky. Můžete si je koupit v našem internetovém obchodě. Při výběru postýlky byste měli věnovat pozornost její konstrukci. Nábytek pro děti by neměl mít ostré rohy. Všechny hrany jsou pečlivě zpracovány a zaobleny. Chcete-li ještě více chránit dítě před možnými modřinami, položte na boky měkké tkaniny. Vzdálenost mezi lamelami je dalším důležitým bodem, kterému byste měli věnovat velkou pozornost. Neměla by překročit 9 - 10 cm. Jinak existuje velké riziko, že dítě strčí hlavu mezi prkna a způsobí jí vážné zranění. Kolejničky jsou pečlivě vytvořeny. Neměli by mít žádné rány nebo otřepy. Povrch zábradlí by měl být dokonale hladký. To, co dospělý cítí jako lehkou drsnost, může poškrábat jemnou dětskou pokožku.

Před zakoupením postýlky se ujistěte, zda je její stabilita. Měl by stát pevně na podlaze a neměl by hrát. Nestabilní postel se může převrátit. Musíte také zkontrolovat sílu a spolehlivost všech připojení. Je těžké tomu uvěřit, ale drtivé většině dětí blížících se jednomu roku se jim podaří uvolnit a rozbít postele. Na prodej často najdete originální kolébky pro novorozence. Jsou velmi pohodlné, ale určené pro kojence do věku 3–4 měsíců. Jakmile se dítě začne snažit posadit, už není možné používat takovou kolébku. Praktičtější možností by byla běžná postýlka na kolečkách nebo houpací křeslo.

Kde spát pro novorozence? Postýlka, kolébka, kočárek - nebo postel pro rodiče?

Kočárek a postýlky pro novorozence - kupte nebo získejte?

Regina Leeds je autorkou techniky čištění a několika knih

Seznam věcí pro novorozence, který by měl být zakoupen před porodem, může být docela malý - ale po porodu budete určitě potřebovat místo, kde novorozenec bude spát, a po krátké době - ​​kočárku na procházky a kočárku pro dítě, aby zůstalo vzhůru, ne v náručí své matky.. Jak vybavit místo pro spaní novorozence a proč je lepší koupit kočárek po narození dítěte?

Kočárek

Ano, je to jedna z prvních věcí, které rodiče blízké příbuzní a přátelé rodí nebo si je koupí samotní mladí rodiče. Ale jsem přesvědčen, že až se vaše dítě narodí, nebudete schopni pochopit, jaký kočárek by měl být novorozenec. Toto je jedna z nejdražších položek dětského „věno“, takže je lepší nespěchat a vidět, jaký bude váš život v nové kvalitě, a teprve poté do tohoto nákupu investovat peníze.

Pokud jste se pevně rozhodli zásobit kočárek před porodem, pečlivě si tento problém prostudujte. Přečtěte si recenze na internetu a přemýšlejte o svém životním stylu - jaké funkce, které jsou vlastní jednomu nebo druhému vozíku, se vám zdají zvláště důležité? Zeptejte se přátel, kteří již mají děti, co se jim líbí nebo nelíbí jejich kočárky. Pokud vidíte kočár svých snů na ulici, nestyďte se a obraťte se na rodiče, kteří v sobě nosí dítě - zeptejte se, zda je stejně dobré, jak to zní.

Dětská lenoška a další místa k posezení

Děti se samozřejmě rádi drží v náručí, a přesto budete občas muset dát své dítě někam - alespoň jít na záchod nebo se osprchovat. Musíte přijít s místem, kde by vzhůru mohlo být dítě blízko vás a kde byste ho nemuseli držet v náručí. Za tímto účelem bude proutěný koš s úchyty, dětská lehátka, mikiny nebo dokonce autosedačka. Pokud je rozpočet nebo prostor vašeho bytu omezený, vyberte některou přenosnou možnost, aby bylo možné ji přesunout z jedné místnosti do druhé.

Kolébka nebo postýlka pro novorozence

Možná vám příbuzní dají košík nebo kolébku, nebo možná chcete koupit postýlku pro své dítě sami. Pokud dáváte přednost myšlence na postýlku, vyberte si postel, která se nakonec přemění v postel pro starší dítě - tak to bude trvat déle. Můžete si také půjčit postýlku od přátel, nebo si můžete koupit použitý..

Jak vybavit místo pro dítě v posteli rodičů

Po mnoho staletí (av některých kulturách dodnes) se myšlenka dát novorozence spát v oddělené posteli velmi podivná. Naopak na Západě jsou miminka spící se svými rodiči považována za něco velmi nepochopitelného a dokonce to vidí jako potenciální poškození vývoje dítěte..

Ale každý den roste počet rodičů a specialistů podporujících myšlenku společného spánku. Výhody této myšlenky lze jen těžko přeceňovat: za prvé, kloubní spánek usnadňuje proces kojení, za druhé, spánek matky a dítěte lépe, a za třetí, fyzický kontakt s matkou je nezbytnou podmínkou pro normální růst a vývoj dítěte a kloubů spánek je skvělý způsob, jak napravit nedostatek komunikace, pokud nemůžete být s dítětem celý den.

I když nyní se svým dítětem neplánujete spát, může se stát, že po narození změníte názor. Bez ohledu na to, kolikrát si pro sebe říkáte, že ve svém životě nikdy nebudete brát dítě do postele, musíte chodit kolem domu jen jednou ráno s křičícím dítětem v náručí a počkat, až usne, a pak se ho pokusit vložit do postele a vidět že se vám to nepodařilo a dítě znovu křičí a žádá o kotce, protože všechny vaše plány se mohou zhoršit. A může se velmi dobře stát, že nakonec oba klidně usnete a objímáte se pod vaší rodinnou přikrývkou.

Domnívám se, že v každém případě by rodičovská postel měla mít pro dítě bezpečnou oblast, protože nikdy předem nevíte, zda si chcete vzít dítě k sobě - ​​i když pouze na jednu noc nebo na krátký zdřímnutí během dne.

Ano, každé místo na spaní může být potenciálně nebezpečné, ale odborníci se domnívají, že správně uspořádaný spánek v posteli rodičů není nebezpečnější než spánek v postýlce. Zde je několik věcí, které byste měli zvážit, aby byla vaše postel bezpečná pro vaše dítě..

 1. Povrch postele by měl být hladký a rovný. Vodní matrace a příliš měkké postele jsou nebezpečné.
 2. Listy by měly být pevné a rohy by měly být pevně zastrčené pod matraci. Pokud je roh vyražen zpod matrace, může zakrýt hlavu dítěte.
 3. Postel by měla být tlačena ke zdi nebo oplocena speciálním pletivem, aby se dítě nemohlo ve snu dostat.
 4. Polštáře a přikrývky by měly být umístěny mimo hlavu dítěte. Máma a táta by měli mít oddělené přikrývky. Dítě může spát v „spacáku“ - to je taková kombinace pyžama a přikrývek. (Je také skvělé pro spaní v postýlce.)
 5. Pouze matka by měla spát vedle dítěte. Velká studie provedená Dr. Jamesem Mackennou na University of Notre Dame ukázala, že matky a děti mají stejné dýchací a spánkové vzorce a spánkové cykly v nich také začínají a končejí současně. To znamená, že matky instinktivně cítí dítě, když s nimi spí. Ostatní dospělí - dokonce i otcové! - nemohou mít vždy pocit, že s dítětem něco není v pořádku.
 6. Pokud je matka pod vlivem alkoholu nebo drog, které způsobují ospalost, nemůžete spát vedle dítěte.
 7. Pokud chcete, aby bylo dítě blízko, ale nepohodlně spíte ve stejné posteli (nebo se zdá, že vaše postel není dostatečně bezpečná pro dítě), přemýšlejte o koupi postýlky, která je připevněna k posteli rodičů (pouze odstraňte jednu stranu v pravidelné postýlce). Takže se můžete snadno dostat k dítěti kdykoli, ale zároveň budete mít svůj vlastní prostor.

I když plánujete spát na stejné posteli, budete potřebovat bezpečné místo pro denní spánek dítěte. Pro tyto účely můžete použít postýlku nebo koš. Nebo se vám možná bude líbit možnost přenosného ohrádky, se kterou bude mimochodem vhodné jet na babičku na víkend.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Kolébka a kolébka pro novorozence

Maminka a táta se obvykle začínají starat o to, aby pro něj získali všechny potřebné věci, včetně dětského nábytku, zejména kolébky, a to ještě před narozením dítěte. Kolébku pro dítě lze označit za jednu z nejdůležitějších akvizic, která bude relevantní od narození do 4-9 měsíců.

Dokud dítě nedosáhne věku šesti měsíců, bude pro dítě potřeba kolébka

Vlastnosti použití kolébek pro novorozence

Provoz takového nábytku má své vlastní vlastnosti, které jsou určeny řadou faktorů. Tyto zahrnují:

 • Výhody a nevýhody používání kolébky;
 • Odrůdy ukoléb pro novorozence;
 • Design produktu;
 • Velikosti, příslušenství a další.

Hlavní rysy kolébky jsou:

 1. Zkrácené pražce (délka se pohybuje od 70 do 100 cm). Šířka je asi 40-45 cm.
 2. Kolébka pro novorozence se usazuje na kolech, klasických dřevěných nohách nebo obloukech.
 3. Model lze doplnit různými doplňky a funkčními prvky (koš pro uložení věcí, mobilní telefon, matraci, skříň pro uložení hygienických potřeb atd.).

Výhody použití

Kolébka pro dítě má výhody i nevýhody. Ve srovnání s běžnou postýlkou ​​má kolébka několik významných výhod:

 • Vhodné místo na spaní, takže se novorozence cítí pohodlně. Skromné ​​rozměry navíc umožňují rodičům snadno houpat dítě;
 • Kolébka pro novorozence je vybavena výkyvným mechanismem, který přispívá k rychlejšímu usínání drobků;
 • Tato postel je ideální pro malé pokoje, protože zabírá velmi málo místa;
 • Kolébka je velmi snadno přepravitelná na jakékoli vhodné místo, které rodičům umožňuje být vedle dítěte, aniž by vzhlédla od domácích prací;
 • Mnoho modelů je vybaveno dalšími funkcemi a příslušenstvím: hraní klidných melodií, automatická pohybová nemoc, mobil atd..

Na poznámku. Moderní kolébky mají mnoho užitečných funkcí, které usnadňují péči o vaše dítě. Nezapomeňte však, že nemohou zcela nahradit rodičovskou lásku a pozornost..

nevýhody

I přes mnoho výhod mají kolébky také některé nevýhody. Tyto zahrnují:

 • Krátkodobé užívání (obvykle dokud dítě nedosáhne věku šesti měsíců);
 • Poměrně vysoká cena produktu.

Odrůdy kolébek

Existuje několik populárních druhů postýlek, které se liší v mechanismu pro pohybovou nemoc. V souladu s touto funkcí se rozlišují následující provedení:

 1. Klasický
 2. Kolébka;
 3. Automatický
 4. Závěsný;
 5. Transformátor;
 6. mobilní, pohybliví
 7. Přidružený.

Klasický

Tradiční verze obyčejných postýlek s funkcí nemoci z pohybu (ruční mechanismus). Pro výrobu nábytku se používá řada břízy, která se během zpracování leští nebo lakuje. Polohu dna lze nastavit. Samotná postel je podepřena koly, kterými lze pohybovat kolem domu. Matrace pro tento typ kolébky není poskytována..

Kolébka

Taková postel je velmi podobná kolébce od kočárku. Výrobek je dlouhý asi 80-85 cm. K výrobě kolébky se používá kov a plast. Hlavní část struktury je uvnitř potažena bavlnou a na vnější straně podšívka s dekorační tkaninou. Často existují modely, které se podobají kokonům, tento design umožňuje chránit dítě před hlasitými zvuky a jasným světlem.

Automatický

Jedná se o kolébku vybavenou elektronickou jednotkou, ovládacím panelem, noční lampou. Sada také doplňuje výběr uklidňující hudby..

Řídicí systém umožňuje nastavit rychlost a čas nemoci z pohybu. Je zajímavé, že některé z dražších modelů nezávisle reagují na pláč dítěte a zapínají vibrační režim.

Doporučení. Hlavním účelem tohoto modelu je uklidnit a uklidnit dítě, proto je lepší použít jej jako doplněk k hlavní ložnici.

Závěsná postýlka v postýlce

Taková kolébka pro novorozence je vhodná pro případy, kdy je již k dispozici pevná postel. Ten zpravidla neposkytuje příležitost k houpání dítěte (maximum je kroutit ze strany na stranu, jsou-li kola). K vyřešení problému pomůže látková kolébka pro novorozence, která se snadno připevňuje ke stranám postýlky, a pokud již není zapotřebí, je stejně snadno odstranitelná.

Cradle Design Features

Jakákoli kolébka pro novorozence se skládá ze dvou hlavních prvků:

První část návrhu je základem postýlky, na které závisí její stabilita a spolehlivost. Z tohoto důvodu je velmi důležité, aby byl rám odolný. Patří sem výrobky z kovu a dřeva. Ty jsou také šetrné k životnímu prostředí a zcela bezpečné, a proto mají oproti ostatním výhodu.

Na poznámku. Rám není s výhodou natřen nebo natřen barvou. Jedinou výjimkou je ošetření speciální netoxickou látkou proti škůdcům..

Nevýhodou kovových rámů je jejich invazivita. V tomto ohledu se doporučuje dotáhnout předmět látkou.

Důležité! Pro větší spolehlivost by spojovací prvky pro spojovací části rámu měly být kovové (plast nebo dřevo se nedokáže vyrovnat se zátěží).

V závislosti na typu postýlky je vybrán tvar rámu. Nejběžnější možností je ovál. Obdélníkové a kulaté výrobky jsou mnohem méně běžné..

Pokud jde o lůžko, nejdůležitějším parametrem je jeho velikost. Šířka se pohybuje od 70 do 90 cm, délka může být 30 až 50 cm. Je lepší upřednostňovat širší produkty, protože prostorná postel poskytne dítěti největší pohodlí, což mu umožní volně se otáčet. Neméně důležitou vlastností podkladu je materiál, ze kterého je vyroben. Doporučená varianta je základová deska vyrobená ze dřeva nebo z jeho lehkého protějšku, tkaná z vrb nebo vinných větví.

Stěny postele jsou pokryty plátěným nebo bavlněným hadříkem. Na dno postele je umístěna měkká a pružná matrace, která se nejčastěji dodává s postýlkou.

Mnoho modelů je vybaveno speciální kapucí, která chrání dítě před světlými a hlasitými zvuky..

Typy rámců

Rámečky se liší materiálem, ze kterého jsou vyrobeny, a tvarem. Nejběžnější typy rámců jsou:

 1. Pevné pletené. Malý jednodílný rám ve tvaru tkaného koše obdélníkového nebo oválného tvaru.
 2. Tkáň. Při výrobě se používají husté textilie, jako je ekologická kůže nebo ekologický polyester. Na vnitřní straně je produkt potažen plátěným nebo bavlněným. Na upevněné kolébky, přenosné kolébky, houpací postele se obvykle používá ne příliš hustý tkaninový rám.
 3. Kov. Výrobek je vyroben z odolné oceli. Aby byla struktura světlejší, spodní a boční strany jsou pokryty látkou, přičemž kovová kostra krabičky zůstává pouze.

Dobré vědět. Jedním z nejpopulárnějších typů výrobků je kombinace dřevěného dna, potahu látky a kovového rámu..

 1. Dřevo. Může být vyrobena buď přímo ze dřeva nebo z překližky. Odborníci doporučují výrobu spodní části překližky nebo trvanlivé tkaniny..
 2. Pletené. Rám můžete spustit pomocí pletacích jehel nebo háčkování. Aby byl produkt trvanlivější (díky použití silných nití), originální a atraktivní, doporučuje se vytvořit techniku ​​pomocí macrame techniky.

Způsoby montáže

Pokud mluvíme o závěsné kolébce, pak jakýkoli model tohoto typu zahrnuje jeho připoutání k něčemu. Postel lze upevnit na:

 • Strop;
 • Zeď;
 • Stojany (tato kolébka se podobá houpačce).

Volba konkrétního způsobu montáže závisí na schopnostech dětského pokoje a osobních preferencích. Upevnění kolébky na strop je však ekonomicky nejvýhodnější, protože kolébka v tomto případě zabírá velmi málo místa..

Kritéria výběru kolébky

Každý rodič chce pro své dítě dostat krásné, pohodlné a kvalitní lůžko. Pro úspěšný výběr produktu je třeba dodržovat určitá kritéria..

Mechanismy kvality

Spolehlivý laděný mechanismus je jedním z nejdůležitějších kritérií výběru, protože bezpečnost postýlky závisí především na něm. Před nákupem musíte zajistit pevnost úchytů a samotného rámu.

Standardní možnost zahrnuje jeden upevňovací prvek, který se skládá z:

Někdy se ke zpevnění konstrukce používá dvojitá výztuž nebo příčný nosník, pokud by však k vytvoření postele byly použity vysoce kvalitní a bezpečné materiály, stačilo by jediné připevnění.

Rozměry

Důležitou nuancí, kterou je třeba při nákupu kolébky zvážit, je výška stran. Mělo by být nejméně 30-40 cm. Pokud je výška bočních stěn nedostatečná, hrozí nebezpečí vypadnutí dítěte z postýlky. Přesné rozměry se volí v závislosti na stáří drobků..

Další funkce

Mezi další funkce, které jsou moderní modely betlémů často vybaveny, patří:

 • Regulátor, který vám umožní změnit polohu zad;
 • Mechanismus pro změnu výšky krabice;
 • Odnímatelná kapuce;
 • Odnímatelné strany;
 • Noční stolek;
 • Mobilní zařízení;
 • Textilní potah, který lze odstranit, aby se mohl prát nebo vyměnit za nový.

Materiál kolébky

Velmi důležitým bodem je bezpečnost surovin použitých k vytvoření postýlky. Je lepší si vybrat ve prospěch přírodních materiálů (například přírodní pleteniny). Pokud dáváte přednost umělé verzi, musíte se ujistit, že dítě není alergické na tento druh suroviny.

Užitečné příslušenství

Tyto zahrnují:

 • Baldachýn chránící dítě před vnějšími dráždivými látkami;
 • Mobilní s hračkami;
 • Dálkové ovládání elektronických kolébek;
 • Matrace;
 • Přikrývky.

Carrycot s mobilem

Recenze nejlepších modelů

Existuje obrovská škála dětských kolébek pro novorozence. Některé modely jsou obzvláště oblíbené díky své vysoké kvalitě a cenově dostupným cenám..

Na poznámku. Většina dětských postýlek lze zakoupit bez problémů v internetovém obchodě, který se specializuje na dětský nábytek.

Možnost rozpočtu

Nejoblíbenější a cenově dostupné značky jsou:

Pohodlná volba

U klasických modelů vybavených různými doplňkovými funkcemi, které zvyšují snadnost použití, je třeba zdůraznit:

 • Chicco Next2me kolébka pro kojence od italského výrobce;
 • Houpací kolébka Everflo (Čína);
 • Cradle Polini od ruského výrobce;
 • Cradle of Babyhome (Španělsko);
 • Čínská letní dětská postýlka.

Prémiová možnost

Nejdražší, ale zároveň nejpohodlnější a nejvhodnější jsou elektronické modely, například:

 • Houpací kolébka BeeAngel (Čína);
 • Simplcity 3 v 1 (USA nebo Čína);
 • Jetem (Německo nebo Čína);
 • Dětská postýlka 4 v 1 od čínského výrobce;
 • Houpací kolébka Pituso 4 v 1 (Čína).

Vytváření kolébky vlastními rukama

Je docela možné vyrobit dětskou kolébku pro novorozence samostatně. Nejjednodušší možností je zavěsit hlavní část kočárku ze stropu nebo postavit postýlku z obruče a látky.

Potřebné nástroje a materiály

K vytvoření kolébky budete potřebovat tyto položky:

 • Pila na dřevo;
 • Šroubovák;
 • Samořezné šrouby;
 • 4 desky, každá 1-2 cm široká;
 • Vrtat;
 • Silné lano;
 • Silná látka.

Pokrok

Práce zahrnuje následující akce:

 1. Nejprve je třeba nakreslit budoucí produkt.
 2. Vyvrtejte do stran symetrické otvory (horní rohy) pro připevnění kolébky ke zdi nebo stropu.
 3. Vyvrtejte otvory do bočních a koncových stěn (na spodním řádku) tak, aby mezi nimi zůstaly 3 cm.
 4. Upevněte všechny strany samořeznými šrouby.
 5. Udělejte si dno ze silné textilie (řez po obvodu krabice).
 6. Na okrajích materiálu vytvořte otvory odpovídající otvorům na krabici.
 7. Zabalte smyčky.
 8. Připojte látku k krabici pomocí lana nebo jiného silného lana.
 9. Připojte kabely pro zavěšení kuřat pro novorozence.

Kam instalovat kolébku

Nejlepší je, když je kolébka pro měsíční dítě vedle postele rodičů. Toto doporučení je zvláště důležité pro kojence do 6 měsíců věku. Po šesti měsících může být dítě postupně zvyklé na svůj vlastní pokoj. Do této doby už kolébka již není zapotřebí - bude nahrazena postýlkou.

Kolébka pro novorozence je nezbytnou věcí v prvních měsících života dítěte. Taková postel poskytuje maximální pohodlí, umožňuje vám houpat dítě. To vše přispívá k rychlejšímu usínání a zlepšuje kvalitu spánku. Zároveň je důležité zvolit pro dítě vhodné kolébky, aby splňovalo požadavky na kvalitu, bezpečnost a pohodlí.

Články O Neplodnosti