Hlavní Neplodnost

Strie na břicho žen po porodu: jak se jich zbavit doma nebo za pomoci odborníků a jak dlouho

Většina žen chce po porodu odstranit strie na břiše. I když je nutné začít bojovat se strčemi (jejich vědecký název: striae) během těhotenství, jakmile se na rostoucím žaludku objeví svědění. Jak na to, budeme diskutovat v tomto článku.

Příčiny strií na břiše

Každý, kdo má zájem o to, jaké strie jsou po porodu a jak se jich navždy zbavit, by měl nejprve zjistit, z čeho se objevují. Specialisté identifikují následující hlavní faktory jejich výskytu:

 • genetická tendence kůže ke vzniku mikrotrhlin;
 • ostrý přírůstek hmotnosti během těhotenství;
 • příliš velký objem břicha;
 • nedostatek živin, z nichž se syntetizuje kolagen a kožní elastin.

Z těchto čtyř faktorů lze snadno vyloučit pouze ty poslední..

Je možné odstranit strie doma?

Na otázku, zda je možné odstranit strie po porodu, neexistuje jednoznačná odpověď. Vše záleží na závažnosti a předpisu strie. Je téměř nemožné zcela odstranit silné a staré kožní léze pomocí výhradně domácích metod. Ale ke snížení vizuálních projevů a zlepšení stavu pokožky je samozřejmě možné pomocí improvizovaných domácích prostředků a metod.

Pomáhá sport v boji s tímto problémem??

Nikdo vám neřekne, jak odstranit strie po porodu pomocí některých cvičení a sportu, na rozdíl od odstranění problému s elasticitou pohlavních orgánů v poporodním a prenatálním období. Správná fyzická cvičení pomáhají eliminovat ochablou pokožku, napínat ji, posilovat podkožní svaly a tím výrazně zlepšovat její vzhled. Ale jako prostředek k boji proti strie jsou neúčinné a jsou vhodné pouze pro boj s nadváhou. Kromě toho mohou být intenzivní sporty zahájeny nejdříve 2-3 měsíce po narození.

Správná strava a příjem vitamínů

Vyvážená strava pomůže odstranit střih na břiše po porodu, zejména bílkovinných potravin. Koneckonců, kolagenu a elastinu, které zajišťují pružnost pokožky, jsou nakonec proteiny a musí se jim dodávat v dostatečném množství.

Vitamin E je obzvláště důležitý během těhotenství a po porodu, takže natahování břicha je reverzibilní, aniž by došlo k tvorbě mikrotrhlin, takže po narození nejsou na břiše žádné strie, nebo jsou minimalizovány. Strava by měla obsahovat dostatek vitamínů A, C, B3 a zinek.

Je důležité konzumovat dostatek tekutin. Dehydratace - jeden z nejhorších nepřátel kůže.

Profesionální postupy

Nejúčinnějšími postupy a prostředky pro zjizvení kožních lézí jsou hardware. Odborníci jistě vědí, jak odstranit žaludek po porodu a strie. Seznam těchto metod.

Mezoterapie

Pro co nejrychlejší zahájení regenerace pokožky aplikujte intradermální injekce aminokyselin, enzymů, přímo kolagenu a dalších bioaktivních látek. Tento postup se nazývá mezoterapie. Po 10 sezeních, vínové strie téměř zmizí.

Laserové resurfacing

Jediným 100% pracovním způsobem, jak vrátit břicho po porodu se strčemi do normálního stavu, je laserové oživení kůže. Odstranění strie po dodání laserem však bude možné až po několika měsících. Bezprostředně po narození vás nikdo nebude léčit laserem, protože se jedná o závažný a bolestivý postup a uzdravení po něm trvá alespoň 2 týdny. Jeho podstatou je, že laser spálí horní vrstvu dermis spolu se všemi jeho mikrotrhnutím. Poté je stará kůže nahrazena novou, již bez strie.

Diamantová mikrodermabraze

Několik týdnů po těhotenství a porodu můžete kůži vyleštit pomocí neškodných diamantových špiček na speciálním mikrodermabraze. Tento postup vede k likvidaci horní vrstvy rohovky dermis a jejích mikrotrhlin..

Ozonová terapie

Ozonová terapie, která se také nazývá „nechirurgická liposukce“, je pro strie velmi účinná. Tento postup je určen k odstranění jizev a usazenin tuku. Minimálně 10 sezení bude vyžadováno občas.

Frakční termolýza

Strie můžete odstranit po porodu pomocí jejich "pálení" laserem. Laserový paprsek je rozdělen speciálním přístrojem na tisíce malých mikrobů, které vedou k mikrokoagulaci pokožky. Takto poškozená kůže je nahrazena novou..

Plastická chirurgie

U některých žen se břicho po porodu mění v jen prohnutou „zástěru“ a pro ně se otázka „jak odstranit striae“ stává do očí bijící. Pro tyto ženy existuje radikální metoda plastické chirurgie zvaná abdominoplastika. To je vážný chirurgický zákrok. Takže je lepší vyzkoušet nejprve jednodušší metody, například s bandáží břicha po porodu.

Vakuová a vakuová masáž válečkem

Pro odstranění strií na břiše po porodu použijte různé typy masážních účinků. Pokud je ruční masáž prováděna tažením, brněním, poklepáním, pak vakuová masáž působí v důsledku sací síly. To nutí lymfu k pohybu, čištění kůže toxinů a aktivaci regeneračních (regenerativních) procesů v ní. Válečky jsou dlouho osvědčeným prostředkem k rozptylování mízy a v kombinaci s vakuem dávají úžasný efekt..

Vstřikovací metody

Farmakologové vědí, jak odstranit strie pomocí injekcí (injekcí) různých léků. Mohou to být bioaktivní látky (mesococktails během mezoterapie) a může to být kyselina hyaluronová zadržující vlhkost, umělý kolagen nebo látky, které stimulují produkci vašeho vlastního kolagenu. Indikace jsou vždy individuální..

Laserová nanooperace

Existuje několik možností, jak odstranit strie pomocí laseru. V tomto případě je do jizvy kůže vyslán úzký laserový paprsek, který v kůži spálí tisíce mikro-děr (perforací). Ty jsou postupně naplněny vlastním kolagenem pokožky a jeho vzhled je obnoven.

Chemický peeling

Skvělým lékem na strie po porodu je chemický peeling s ovocnými kyselinami. Podstatou postupu je destrukce horní vrstvy dermis kyselinou, následovaný aktivním regeneračním procesem, tj. zotavení.

Mikroproudá terapie

„Mikrošoková terapie“ může dokonce odstranit dlouhotrvající strie. Mikroproud „otřese“ pokožku zevnitř a aktivuje v ní metabolické procesy, které vám umožní zbavit se ošklivých jizev.

Zábaly

Často se ptá, zda strie po porodu po průchodu žaludkem po zábalu. Odpověď: ano, léčivé zábaly pomáhají a mnoha ženám se tento postup líbí. Protože je to bezbolestné a příjemné. Například recept je dobrý:

 1. Vezměte 1 polévkovou lžíci jojobového a avokádového pyré, která se rozemele s mixérem.
 2. Do buničiny přidejte 2 kapky levandule, jasmínu, rozmarýnu, citronu a neroli.
 3. Rozložte směs problematické oblasti a lehce ji masírujte.
 4. Zabalte ho do fólie, zabalte do ručníku nebo přikrývky.
 5. Udržujte balení 30 minut v poloze ležení. Přečtěte si více o výhodách ležení na břiše v období po porodu.

Existují i ​​jiné, cenově dostupnější zábaly, například denní ledové balíčky (můžete použít pouze zmrzlou vodu nebo ji můžete použít s přidáním éterických olejů). Nebo horké obklady z roztoku soli a kyseliny (1 lžíce soli a 1 lžíce citronové šťávy se přidávají na litr vody. Zábaly dávají vizuální efekt za měsíc a často dokonce zmírňují chronické strie).

Domácí metody

Každá mladá matka se primárně zajímá o to, jak odstranit strie doma doma během prvních 3-4 měsíců po porodu, kdy jsou zakázány návštěvy kosmetických klinik a dokonce i sportů. A pak ne každý má čas a finanční příležitosti k návštěvě kosmetických salonů a specializovaných klinik. Hlavní věc: odstranit strie na břiše po porodu doma je naprosto nepravděpodobné. Je však možné výrazně zlepšit stav pokožky za 3-4 měsíce. Takže budeme diskutovat o tom, jak odstranit strie v domácích omezených podmínkách.

Masážní a kontrastní sprcha

První lék na strie doma je každodenní masáž. Je to docela efektivní s nedávno objevenými strie. Ale proti zanedbaným, bohužel, je bezmocný. Masáž na žaludek doma se pohodlně provádí ve sprše, pomocí tvrdé žínky a pomocí kontrastní sprchy. Změna teploty vody vede k reflexní kontrakci podkožních svalů ak „hře“ strukturálních proteinů kůže, což vede k jejich kompresi a kontrakci. Břicho se masíruje kruhovým pohybem, během relace se teplota vody mění 2-4krát.

Krémy

Pokud nepoužíváte speciální mast pro strie na břiše po porodu, můžete použít jakýkoli zvlhčovač pro každodenní masáž. Musí však nutně stimulovat produkci kolagenu, mít regenerační vlastnosti, obsahovat vitaminy A, E a přírodní výživné oleje. Toto složení kosmetického krému funguje téměř stejně jako farmaceutická mast pro strie.

Oleje

Naši předkové dobře věděli, jak odstranit striae po porodu pomocí běžného jedlého oleje. Musíte pouze použít olivu, ne slunečnice, která zasychá pokožku. Třecí olej, masáž probíhá současně, což je prospěšné pro pokožku. Pokud jsou na žaludku poškrábány strie, může být do rostlinného oleje přidán éterický olej, aby se snížilo svědění.

Mumie

Osvědčeným lékem na strie po porodu na břiše je mumie. Můžete si ji koupit v lékárně, zředí se chlazenou vařenou vodou, v množství 1 g. mumie za 1 lžíce. l voda. K výslednému roztoku se přidá 3 až 3 polévkové lžíce jakéhokoli dětského krému bez přísad. Takový krém s mumií je uložen v lednici a každý den tře na břiše.

Káva drhnout

Mletá káva je vynikající brusivo, které intenzivně, ale jemně škrábe odumřelou epidermis z kůže, což umožňuje dermis rychle dýchat a zotavovat se. Takový peeling se doporučuje 1-2krát týdně..

Babiččina recepty

Naše babičky velmi dobře věděly, jak a jak odstranit strie, protože dříve neexistovaly kosmetické salony a všechny procedury byly prováděny pouze doma. Uvádíme nejoblíbenější recepty babičky.

Krém s aloe a pampeliška

Pokud nevíte, jak rozmazat strie, zkuste nádherné složení aloe nasekaného mixérem (trny musí být předem střihány) a pampelišky trávy. Do dětského krému musí být přidáno množství léčivých bylin a použito pro každodenní tření. Účinek je patrný po 3 měsících, zejména pokud do krému přidáte 2-3 kapky vitamínů A a E.

Přesličkové mléko

Zatímco strie stále svědí, lze úspěšně použít starodávný recept: mléko přesličky, které je známé svými hojivými vlastnostmi. 50 g přesličková tráva trvá v láhvi vodky po dobu 1–2 týdnů a poté denně po dobu jednoho měsíce třením žaludku tinkturou. Účinek je ještě lepší, pokud do tinktury přidáte trochu citronové šťávy.

pivovarské kvasnice

Pro ty, kteří se dosud nerozhodli, co dělat se strie na břiše po porodu, existuje vynikající dočasný lék. Jedná se o 30minutovou výživnou a vitamínovou masku na břiše. Je vyroben ze směsi tekutého medu a smetany (každá po 4 lžičkách), ve které je chováno 15 gramů. suché pivovarské kvasnice.

Rostlinný olej

Pokud se váš žaludek po porodu natáhne, pak kromě zmíněného olivového oleje byste měli mít ve svém arzenálu další účinné rostlinné oleje. Nejlepší jsou mandle, ricin, pšeničné klíčky, bambucké máslo. Samostatně nebo ve směsi jsou užitečné a vhodné použít po narození doma k masáži břicha. Účinek procedury se zvýší přidáním 1-2 kapek vitamínu E.

Doufáme, že po přečtení tohoto článku budete přesně vědět, jaké jsou strie a jak je navždy odstranit. S náležitou vytrvalostí zmizí strie.

TOP 7 nejlepších krémů pro strie pro těhotné ženy: který si vybrat, pro a proti, recenze

Strie je často příčinou deprese, stresu a komplexního vývoje. Strie neovlivňuje zdraví ženy, ale ve větší míře ovlivňuje estetickou krásu těla a kazí ji. S výskytem strie (jinými slovy striae) mnoho dívek odmítá nosit šaty, plavky, krátké sukně a kraťasy. Existuje mnoho důvodů pro výskyt strie, počínaje stravou a končící narozením dítěte.

Vzhledem k tomu, že kosmetologie pokročila daleko vpřed, někteří výrobci nabízejí speciální krémy. Díky nim mohou dívky maskovat strie a někdy se jich dokonce zbavit - učinit je téměř neviditelnými, urychlit proces resorpce. Výběr však neustále roste, sortiment výrobků se rozšiřuje a výběr toho dokonalého není tak jednoduchý. V tomto ohledu jsme připravili hodnocení, které zahrnuje 7 nejlepších krémů proti strie. Díky nim nejen uvedete tělo do tvaru, ale také zvýšíte vlastní sebevědomí.

TOP 7 nejlepších krémů pro strií pro těhotné ženy

Naše hodnocení nejlepších krémů pro strie používané těhotnými ženami zahrnuje následující značky a jejich produkty:

 • Sanosan Mama;
 • Mama Comfort Anti-Stretch Marks;
 • 9 měsíců krém na prevenci a korekci strie;
 • Weleda Schwangerschafts-Pflegeöl;
 • Prevence protahování mustelou;
 • Tělový krém proti stárnutí značky Maternea;
 • Avent shovívavý tělový krém.

Níže vám povíme více o každém z uvedených produktů, vezmeme v úvahu jejich výhody a nevýhody. Doufáme, že vám tento článek pomůže při dalším hledání dokonalého léku. Šťastné čtení a dobré nakupování.!

Sanosan mama

Jedna z možností rozpočtu pro kvalitní zboží zahraničního výrobce (Německo). Ve srovnání s mnoha jinými značkami krém obsahuje výhradně přírodní složky - glycerin a zinek, jojobový olej, kyselinu citronovou a včelí vosk. Krém nejen zabraňuje vzniku strie, ale také snižuje jejich počet a viditelnost v různých částech těla. Zmírňuje svědění a podráždění, vyživuje pokožku a vyhlazuje ji. Trubka trvá v průměru 2-3 týdny.

ZeměNěmecko
Strukturapadesáti
Objem v mlglycerin, ibišek, jojobový olej

Cena: od 375 do 410 rublů.

klady

 • je dobře absorbován, nezanechává film;
 • snižuje strie, jejich hloubku a viditelnost;
 • vhodné v zimní sezóně.

Minusy

Teta doporučila jedinečný krém, po porodu také trpěla striemi. Krém má nepříjemný zápach, ale jeho působení mě překvapuje a zároveň mě dělá šťastným. Pozoruhodně aplikovaná na pokožku, distribuovaná po jejím povrchu, nezanechává pocit lepkavosti a těsnosti. Asi měsíc po použití strie již není vidět, kůže se vyrovnal. Nebojte se nosit kraťasy a bikiny. Jsem vděčný své tetě za radu a doporučuji vyzkoušet nádherný krém!

Mama Comfort Anti-Stretch Marks

Krém má lehkou strukturu, má tekutou konzistenci, ale nízkou spotřebu. Rychle se vstřebává, nezanechává mastné stopy na oděvu. Existuje výrazná, ale ne nepříjemná vůně. Někteří o něm nemluví nejlepším způsobem, ale celkově je to docela hodný nástroj k vyřešení mnoha vašich problémů. Účinnost je hodnocena na průměrné úrovni, je vhodnější jako profylaxe než jako léčba.

Objem v ml100
VýrobceRusko
KomponentyAloe Vera, Jojoba, vitamin E

Cena: asi 200 rublů.

klady

 • snadná distribuce;
 • přírodní složení;
 • ekonomická spotřeba;
 • rychlý efekt.

Minusy

Příjemně překvapen. Jako součást poměru cena-kvalita je krém ideální. Nezanechává mastný lesk a nepříjemný film, rychle se vstřebává. Kůže po ní je jemná a příjemná na dotek. Mezi nedostatky patří vysoká spotřeba finančních prostředků. Stejně jako všechno, budu to používat dále a čekat na větší efekt.

9 měsíců Krém na prevenci a korekci strie

Krém se nanáší na poškozené a deformované části těla - břicho a boky, hýždě a mléčné žlázy. Správným rozhodnutím z vaší strany by bylo použití krému dříve, než se objeví viditelné vady, protože nebude snadné se zbavit již vytvořených strie.

Složené přísadyjojobový olej, mandle, vitamíny C a E
Producentská zeměRusko
Objem balení v ml150

Cena: od 299 do 429 rublů.

klady

 • zpevňující a tonizující účinek;
 • přírodní složení;
 • vhodné během těhotenství;
 • bezpečné a hypoalergenní.

Minusy

Cream potěší stále více, od aplikace k aplikaci. Nemá ostrý nepříjemný zápach. Strie jsou alespoň pomalu absorbovány. Místo nich se kůže napjala a vyživovala energií. Doporučuji všem dívkám, které hledají dokonalý krém proti striím. Mimochodem, je přípustné aplikovat jej během těhotenství, v prostředku nejsou žádné dráždivé a syntetické přísady.

Weleda schwangerschafts-pflegeöl

Výrobek obsahuje výhradně přírodní složky, zejména mandlový olej a arnikový extrakt. Vůně je výrazná, ne každému se to líbí, ale uživatelé si všimnou vynikajícího účinku, takže vůně jde do pozadí. Vysoký obsah tuku nepřispívá k rychlé absorpci, budete potřebovat nějaký čas - asi 20-30 minut. Odstraňte přebytečné prostředky hadříkem.

Objem v ml100
ZeměRusko
Ingrediencemandlový olej, pšeničné klíčky, arnikový extrakt

Cena: od 89 do 129 rublů.

klady

 • přírodní složení;
 • lahvička pro snadné skladování;
 • univerzálnost použití.

Minusy

 • činidlo je špatně absorbováno.

Máma přinesla produkt jako dárek s ostatními kosmetickými přípravky. Je si vědoma mých problémů a strie a chtěla pomoci. Zpočátku byla skeptická ohledně tohoto druhu oleje, nevěřila v akci. Ale pak jsem se rozhodl to zkusit. Výsledek byl příjemně překvapen, počínaje aplikací a končící nádherným efektem asi za měsíc. Jsem opět potěšen postavou a stavem kůže, strie se rozešlo, hluboká a zastaralá o několik odstínů.

Mustela Stretch Marks Prevention

Odborníci doporučují používat krém od 8 do 10 týdnů těhotenství, stejně jako v případě vysoké fyzické námahy. Konzistence je tak tekutá, že krém doslova teče z tuby. Je spotřebován ve velkém množství, mnozí uživatelé považují tento faktor za negativní. Přesto krém dokonale vyživuje pokožku, zvlhčuje ji a nezanechává lepivý povlak a film. Důstojnost - příjemná a zcela nenápadná vůně.

Komponentyvitaminový komplex, jojobový olej, heřmánkový extrakt, avokádový olej, lupeol, peptidy
ZeměFrancie
Objem v ml200

Cena: od 1300 do 1405 rublů.

klady

 • kvalitní složení;
 • dostupnost v obchodech.

Minusy

Pěkný krém. Příjemná příjemná vůně. Kompozice neobsahuje složky, které způsobují alergickou reakci, což je důležité, protože jsem ze své povahy alergický. Doporučuji dívky s čerstvým strie - striae odcházejí mnohem rychleji a zanechávají pouze čistou a čistou pokožku.

Tělový krém proti roztažení Maternea

Krém má příjemnou konzistenci, která se líbí mnoha uživatelům. Není hustá a tekutá, snadno aplikovatelná, distribuovaná na kůži, a to i v malém množství. Vhodný pro jednoduchou a masážní aplikaci. Krém je chráněn membránou před otevřením, stačí 150 ml na dlouhou dobu. Ekonomická spotřeba, nedostatek vůní, přirozená světelná vůně - ne všechny výhody skvělého produktu. Aplikujte od prvních týdnů těhotenství - bezpečnost složení je prokázána gynekology.

Balení v ml150
VýrobaBulharsko
Ingrediencemandlové mléko, jojobový olej, vitamíny C a E

Cena: od 427 do 470 rublů.

klady

 • přírodní aroma;
 • pohodlné použití;
 • bojuje proti striae v raných fázích;
 • optimální konzistence.

Minusy

 • neodstraní staré strie.

Nemám žádné stížnosti na působení krému. Je úžasně aplikován, má příjemnou vůni. Náklady jsou také docela přijatelné, kvůli kráse, kterou si mohu dovolit. Stretch značky začaly odcházet po asi 5 týdnech používání, ale pomalu. Jsem s tímto výsledkem spokojený, protože předtím mi absolutně žádný krém nemohl pomoci.

Avent shovívavý tělový krém

Krém je jedním z mála, který prošel všemi klinickými zkouškami. Obdrženo oficiální potvrzení hypoalergenního složení. Jedná se o nemastnou texturu, která se rychle vstřebává a zajišťuje hydrataci a hlubokou výživu pokožky. Neexistuje žádný důvod, aby se nastávající matka starala o bezpečnost dítěte - složení je přirozené, bez vůní a syntetických přísad.

ZeměAnglie
Složky, složeníolivový olej, vitamín a minerální složení
Objem v ml200

Cena: od 940 do 1350 rublů.

klady

 • nedostatek aroma a barviv;
 • nemastná textura;
 • rychlá absorpce;
 • použitelnost.

Minusy

Užitečný nákup je na mé polici krásy. Používám dvakrát týdně, moje strie jsou svěží a jasné. Kromě toho jsem dal své sestře - je jí 7 měsíců a jako profylaxe nebude narušena. Vyživuje pokožku, zanechává příjemnou vůni, lepivost a mastný lesk. Krém nešpiní kůži, mám rád složení. Radím všem mladým krásám usilujícím o dokonalou pleť v jakékoli části těla!

Porovnání fondů

V níže uvedené tabulce opět uvedeme všechny vlastnosti a vlastnosti prezentovaných krémů. Jejich vzájemným porovnáním bude pro vás mnohem snazší vybrat ten správný nástroj.

Název smetanyZeměObjem v mlIngredience
Sanosan mamaNěmeckopadesátiglycerin, ibišek, jojobový olej
Mama Comfort Anti-Stretch MarksRusko100Aloe Vera, Jojoba, vitamin E
9 měsíců Krém na prevenci a korekci strieRusko150jojobový olej, mandle, vitamíny C a E
Weleda schwangerschafts-pflegeölRusko100mandlový olej, pšeničné klíčky, arnikový extrakt
Mustela Stretch Marks PreventionFrancie200vitaminový komplex, jojobový olej, heřmánkový extrakt, avokádový olej, lupeol, peptidy
Tělový krém proti roztažení MaterneaBulharsko150mandlové mléko, jojobový olej, vitamíny C a E
Avent shovívavý tělový krémAnglie200olivový olej, vitamín a minerální složení

Jak zabránit strie

Prevence strie (strie) začíná v dospívání. Stačí provést správné kosmetické ošetření pleti a problémové oblasti, ovládat vlastní výživu. Varují také lékaři a zkušení specialisté: snazší je předcházet striím, než je zacházet s nimi, protože postupy, zejména profesionální, stojí mnoho peněz a vyžadují značné množství času..

 1. Jednou týdně, masky, zábaly s řasami. Procedury zvýší tón a pružnost pokožky, učiní ji pružnou a měkkou.
 2. Jíst stravu, jíst zdravou stravu. Pijte nejméně 2 litry tekutiny denně, aby nedošlo k dehydrataci.
 3. Sledujte hmotnost, postupně zhubněte, nejvýše 2% celkové tělesné hmotnosti za měsíc. Pokud uděláte všechno pomalu, pak se kůže přizpůsobí a transformuje také postupně, neztrácí tón a nebude se shromažďovat v nepříjemných záhybech.

Tipy pro výběr

Při výběru dokonalého krému pro strie, dávejte pozor na několik základních nuancí. Existuje mnoho z nich, a než půjdete do obchodu, zkuste analyzovat každý z nich a zjistit, který lék je pro vás nejlepší. Mezi kritérii věnujte zvláštní pozornost:

 • Stupeň zanedbávání vašeho těla. Strie mohou být čerstvé, ale mohou být zcela zastaralé. Jejich předpis můžete určit podle odstínu. Světle růžové strie znamená, že vám chybí kolagen, a strie jsou úplně nové. Staré malované ve fialových a hnědých odstínech..
 • Jmenování smetany. Pečlivě přemýšlejte o účelu, pro který berete kosmetiku. V obchodech jsou vystaveny různé výrobky - určené k hluboké epidermální obnově a výhradně k preventivním účelům. Cenový rozdíl je hmatatelný.
 • Struktura. Krém obsahuje aktivní složky zaměřené na potírání strií. Kyselina hyaluronová, proteiny, křemík a komplex vitamínů. Podívejte se na ně ve složení - klidně si vezměte krém.
 • Individuální potřeby a nesnášenlivost. Před nákupem se poraďte s dermatologem a proveďte alergický test. Provádí se stejným způsobem jako u všech ostatních kosmetických prostředků..

Strie na břiše po porodu - přehled účinných léků proti strii

S tak neobvyklým jevem, jako jsou strie, čelí ženy zpravidla po porodu a po dlouhou dobu to může být závažný kosmetický problém. Přestože degenerativní atrofické patologie kůže mohou být nebezpečné pro krevní oběh, protože kvůli nim tělo dostává nedostatečné množství kyslíku a živin. Ukazuje se, že nejde jen o kosmetický problém, ale také o fyziologickou anomálii. Jak odstranit strie na břiše po porodu doma, pokusíme se zjistit v tomto článku.

Co jsou strie?

Striae, charakteristické po stadiu těhotenství a porodu, kožní léze způsobené atrofií kožní epidermis. Vady jsou pruhy, které mají nepřirozenou, nepřirozenou barvu pleti, bělavou, někdy fialovou nebo tmavě červenou s fialovým odstínem. Není snadné se takových vad zbavit, a pokud se již objevily, budete muset vyvinout veškeré úsilí.

Mělo by být zřejmé, že strie se objevují nejen kvůli protažení, ale také kvůli hormonálním změnám. Vzhledem k tomu, že se mění hladina progesteronu a kortikosteroidů, ztratí kožní prvky elastin a kolagen nezbytný pro jejich elasticitu. Výsledkem je ztenčení vrstev, vnitřních trhlin, postupně nahrazovaných pojivovou tkání. V tomto případě je kapilární vaskulatura poškozena, takže jsou proužky obarveny krví. Na začátku procesu mají červený a vínový odstín, ale protože v cévách nejsou žádné krevní cévy, strie se stanou bělavou..

V závislosti na typu kůže a intenzitě abnormálního procesu mohou strie vypadat odlišně a lišit se v typu. Jsou bledé se slabým odstínem růžové, téměř nepostřehnutelné - bílé a tmavé, velmi výrazné, obvykle fialové nebo vínové.

Co se vlastně děje ve vrstvách epidermis, pokud je ve skutečnosti zmrzačeno tak ošklivými pruhy? Jak již bylo zmíněno, dva důležité prvky přítomné ve vnitřních vrstvách vnějšího krytu nemají schopnost regenerovat, to znamená, že pokožka je pružná. Z mnoha důvodů, včetně kvůli fyziologickým charakteristikám těla, není taková aktualizace možná nebo je příliš pomalá. Výsledkem je, že kůže začíná klesat, objevují se na ní záhyby, což je logické, protože nosný rám je v podstatě zničen. Kromě toho dochází k prasknutí celých úseků dermy, a ty jsou nejvíce patrné, jedná se o strie.

V důsledku nahrazení tkáně kůže pojivovou tkání nejčastěji vady mizí - to se také snadno vysvětluje, neprodukují melanin, který je zodpovědný za přirozenou barvu. Ale to není vše - vlasy obvykle nemohou růst v oblasti strie, což opět naznačuje, že je atrofovaná a postrádá správnou výživu..

Abyste věděli, jak se vypořádat s atrofickým procesem, musíte pochopit proces, během kterého dochází k nežádoucím změnám..

Proč se po porodu objevují strie

Není nutné si myslet, že strie na břiše, boky a paže se objevují pouze kvůli těhotenství a procesu porodu dítěte.

Jejich vzdělání ovlivňují i ​​další faktory:

 1. Protahování vrstev kůže může být způsobeno tím, že žena rychle doplnila, a pak upustil pár kilo. K nežádoucím slzám dochází také během intenzivního tělesného tréninku, kdy na ně tělo není připravené. Nakonec se objeví strie, jsou-li provedeny ostré pohyby - aby se posadily nebo vstaly, v každém případě bude následovat mikrotrauma, tj. Prasknutí vnitřních tkání..
 2. Příčinou vzniku strií je často hormonální nerovnováha. Pokud vezmeme hlavní příčinu tohoto jevu, můžeme předpokládat, že člověk nejí dost, efektivně a jeho tělo postrádá důležité prvky, jejichž absence vede ke snížení produkce elastických látek. Nízká nebo vysoká hladina hormonů může navíc vyvolat různá onemocnění, která se také stávají předpoklady pro napínání kožních tkání..
 3. Někdy může člověk trpět genetickou predispozicí k takovým defektům, protože individuální vlastnosti kůže jsou pro každého odlišné. A samozřejmě, jakékoli nepříznivé podmínky, jako je dehydratace, často vyvolávají tvorbu ošklivých záhybů.
 4. Věk se také cítí, a nejen mladí, ale i pokročilí se mohou objevovat strie také u mladých lidí, kteří rostou příliš rychle. Blíže k stáří je pro lidské tělo charakteristické zpomalení všech životních procesů, takže oprava tkáně trvá déle. Pokud se proteiny produkující vláknité tkáně liší méně aktivní syntézou, pak se kůže stává méně elastickou..
 5. Dalšími důvody, které vedou ke vzniku strie, jsou špatná výživa, zbavená rovnováhy, tak důležitá pro lidské tělo. Pokud v ní není dostatek bílkovin a dostatek vody, pokožka je vysušená, postrádá nutriční látky, a proto ztrácí své přirozené, normální vlastnosti..
 6. O váze již bylo řečeno, stejně špatné - rychle ji získejte a ztratte. V tomto případě je kůže natažena mechanicky, a tahání nahoru a vedoucí k normálnímu stavu je mnohem obtížnější. A dokonce i na vzhledu těla, který samozřejmě závisí na jeho vnitřním stavu, se odráží nedostatečná hygienická péče. Nedostatek hydratace, používání vyživujících krémů, pokud je to nezbytně nutné, je vždy rizikem seznámení s patologií, jako jsou strie..

Ve skutečnosti jde o důvody. Je-li to možné, je moudřejší zabránit takovému vývoji scénáře a zabránit poruchám v těle zdravým životním stylem a správnou výživou. Otázka, jak odstranit strie, zůstává však otevřená. Jsou běžné zejména v oblasti břicha a musíte vědět, jak jednat kompetentně a produktivně.

Jak odstranit strie na břiše doma

Tyto strie se objevují na těle po porodu nebo v důsledku sady dalších liber. Pokuste se pochopit, že pokud proces běží, nebude možné se zcela zbavit nedostatků. Ale téměř ve všech případech existuje možnost, aby byly proužky téměř neviditelné. Je pravda, že některé léky v tom nemusí vždy pomoci, nebo účinek nemusí být dostatečně působivý..

Chcete-li se problému zbavit, pomohou vyzkoušené a vyzkoušené metody, které je třeba uplatňovat komplexně, avšak v každém případě je nutné je zvolit individuálně:

 1. Vany jsou velmi účinné, pokud jsou drženy pravidelně. K nasycení pokožky užitečnými látkami, aby byla pružnější, budete potřebovat škrob přidaný do teplé vody. Působení této složky příznivě ovlivňuje vlastnosti a strukturu epidermis, urychluje její regeneraci díky obsahu vitamínů, železa a draslíku. Výsledkem je, že metabolismus, krevní oběh se zlepší, kolagen je syntetizován intenzivněji. Koupele by se měly užívat každé dva dny.
 2. Studené ubrousky jsou užitečné pro všechny příčiny strií - změny související se stárnutím, nedostatečný tón, problémy se zvýšenou prací mazových žláz. Je však lepší zmrazit bobule nebo zeleninové šťávy, nebo dokonce i kousky těchto produktů, protože pokožka dostane výživu. Vytvrzovací účinek je také velmi důležitý, protože v tomto případě se cévy také přizpůsobují teplotním poklesům, a obecně to bude mít příznivý účinek na pokožku..
 3. Dobrým řešením strií po porodu je solný obklad (používá se obyčejná a mořská sůl). Naneste látku namočenou v horké vodě pouze na 30-40 sekund. Takový účinek uvolňuje svalové napětí, čistí nadržené šupiny z povrchu kůže, což přispívá k aktivnější regeneraci. Kromě toho se zlepšuje krevní oběh, což zvyšuje tón epidermis.
 4. Olejové zábaly - Olej z rozmarýnu, citronu, avokáda nebo levandule se běžně používá, i když jsou možné i jiné typy. Nepochybnou výhodou této metody je to, že éterické oleje odstraňují škodlivé látky a toxiny z jejich kožních vrstev, zlepšují metabolické reakce a krevní zásobení tkání a snižují množství tuku. Oblast břicha je po nanesení olejů zabalena do celofánu, ale není příliš těsná, aby nenarušila průtok krve. Čas potřebný pro výkon je nejméně půl hodiny.

Masáž je jednou z účinných metod, jak se zbavit mikrotrhlin kůže, ale dobrého výsledku lze dosáhnout pouze s ohledem na „čerstvé“, nedávno vytvořené strie. Současně ruční postupy používající mandlový olej a rozmarýnový tón pokožky zlepšují její strukturu ochabnutím. Masáž se provádí správně, neměla by se cítit bolest. Pravidelnost je také důležitá - 1-2krát denně. Problémové oblasti můžete masírovat pod horkou sprchou žínkou z přírodního materiálu. Úplně zapomenout na strie bude trvat až 30 sezení.

Přehled prostředků po porodu strie

V zásadě jsou různé kosmetiky používány k odstranění strie, ale dělají zvláštní jizvy pouze neviditelnější a v pokročilých případech může být jejich použití neprůkazné. Nicméně stojí za to zvážit všechny výhody a nevýhody různých drog..

Krémy na strie po porodu

V první řadě se jedná o krémy, které zahrnují kyselinu hyaluronovou, extrakty z léčivých rostlin, přírodní oleje, aminokyseliny, aminokyseliny, cukr, chitosan, získané z chitinu některých hub, elastinu a kolagenu, kterým kůže tolik chybí. Doporučuje se začít používat během těhotenství, aby se zabránilo vadám po porodu.

Podle recenzí uživatelů se považuje za docela efektivní:

 1. AVENT na bázi mandlí a výtažků z řas. S hlubokými strie, musí být používán po dlouhou dobu - nejméně 4-5 měsíců.
 2. Léčivo VENUS, včetně vitamínu E, sóji, polynenasycených mastných kyselin a se zdvihovým účinkem. Bude však také trvat asi 6 měsíců, než se ukáže pozitivní výsledek..
 3. Krém s Bubchenovým olejem používají hlavně kojící matky a má řadu pozitivních recenzí. Obsahuje hydrolipidový komplex, který příznivě ovlivňuje stav pokožky.
 4. Masážní krém Palmers Cocoa Butter Formula na bázi bio-elastinu, tokoferolu, kokosu, arganového a mandlového oleje. Toto je účinný lék na strie po porodu, který eliminuje závady během 1-2 týdnů.

Masti pro strie po porodu

Další přijatelnou metodou je použití mastí. V případě strií mohou být produktivní i jednoduchá činidla, jako je retinová, zinečnatá a heparinová mast, nebo krém na bázi přírodní mumiye pryskyřice, protože stimulují přirozenou regeneraci kožních vrstev. Kromě toho dochází ke zlepšení přísunu krve tkání, jejich hydrataci, výživě a obnovení pigmentace.

Následující léky jsou nejúčinnější:

 1. Mederma - mast od strie po porodu s fibrinolytickým účinkem, která zahrnuje kyselinu sorbovou, allantoin, methylparaben a další biologicky aktivní složky;
 2. Sanosan - mast s jojobovým olejem, olivovými, pšeničnými a mléčnými bílkovinami, saturující tkáně vitamíny a minerály a normalizující metabolismus;
 3. Extrémně účinný Contractubex pro strie založené na heparinu a allantoinu, vyhlazuje povrch epidermis a je schopen eliminovat i hluboké jizvy.

Oleje pro strie po porodu

Pro poranění po porodu se také používají éterické oleje, které pronikají do hlubších vrstev kůže, uvolňují napětí a otoky, zvyšují tón a obnovují krevní oběh.

Obzvláště působivé účinky jsou různé typy olejů:

 • levandulový olej s anti-aging a hojivými vlastnostmi, dobře vyhlazuje všechny vady;
 • geranový olej, který aktivně bojuje s příznaky celulitidy, která je také důležitá pro striae, se obvykle používá, je-li typ pleti suchý;
 • mrkvový olej z rostlinných semen - regenerační účinek je pro ni charakteristický, spolu s tímto přírodním produktem léčí některá dermatologická onemocnění;
 • neroli - olej z květů pomeranče, je schopen obnovit vaskulaturu během prasknutí epidermis, obecně zlepšuje strukturu tkání
 • Chcete-li zabránit rozvoji strie, můžete použít olej ze santalového dřeva, který normalizuje kvalitu metabolických procesů, čistí kůži toxinů, ale během těhotenství a laktace je nutné ji používat opatrně, aby nedošlo k vyvolání alergie;
 • Jasmínový ester může redukovat strie, navíc pomůže odstranit stopy jizev a jizev, hlavně se používá, je-li kůže suchá a náchylná k podráždění;
 • dobře vyhlazuje povrch epidermis a zlepšuje její vnitřní stav myrhy, také olej dává liftingový efekt;
 • kadidlo pomůže omladit tkáně, zmírnit zánětlivý proces a odstranit ošklivé poporodní proužky;
 • olej takové rostliny, jako je slaměnka, se vyznačuje stimulačním účinkem na tkáně, což přispívá k procesům jejich obnovy.

Různé typy těchto léků lze kombinovat, například levandule s neroli, pačuli s myrou, santalové dřevo s růží, citrusy, jasmín.

Je třeba poznamenat, že všechny tyto produkty nelze použít ve vysokých koncentracích, protože to může způsobit popáleniny a alergické reakce. Kromě toho se některé typy olejů nejlépe mísí s podobnými výrobky, aby se dosáhlo výraznějšího účinku. Po použití nevystavujte na 2-3 hodiny přímému slunečnímu záření.

Pokud jsou oleje nezbytné pro prevenci strie v období porodu dítěte, neměli byste si vybírat produkty jako jalovec, majoránka, yzop, tymián, pelyněk, olej z petrželky.

Existují další kontraindikace:

 • nestabilní krevní tlak;
 • selhání ledvin;
 • srdeční choroba
 • dermatologické patologie kůže.

Musíte vědět, jak odstranit poporodní strie s oleji. Nejsou vtírány přímo do pokožky - je třeba přidat několik kapek do masážního krému nebo do předem připravené směsi. Obvykle se připravuje na základě konvenčních olejů - přidávají se k nim aloe, kakao, mandle a étery. Tření se nejlépe provádí před nočním odpočinkem, je rovněž povoleno další balení. Při koupeli se do ní mohou přidat také esenciální sloučeniny..

Lidové léky na postpartum strie

Použití alternativních metod může také přinést pozitivní výsledky:

 1. Obvykle se masáž provádí dříve aplikovaným peelingem z přírodní mleté ​​kávy, olivového oleje a zakysané smetany. Místo kávy si vezměte nasekané mandle nebo broskvová jádra. Kompozice je distribuována po pokožce kruhovým pohybem a poté střídavě odplavena studenou a horkou vodou.
 2. Aplikace z jílu naředěného na husté pyré mají příznivý účinek na problémovou pleť. Je lepší vzít modrou hlínu. Po nanesení směsi se místo strie zabalí do obvazu a ponechá se do rána, poté se omývá a rozmazává hydratačním nebo vyživujícím krémem..
 3. Stria můžete otřít speciálním mletím založeným na odvarech farmaceutického heřmánku, šňůrek květin a třezalky tečkované ve směsi s přírodním medem a čerstvou šťávou z aloe. Po aplikaci ji nemusíte opláchnout.

Účinnou metodou proti striím je sauna, vana, ale je nutné napařovat, rozmazávat oblasti s defekty kvalitním čerstvým medem.

Video: Jak odstranit strie po porodu

Kde jinde se mohou objevit strie

Nežádoucí strie se mohou tvořit na různých místech as takovou patologií, jako je Cushing-Itsenkoův syndrom, v celém těle a dokonce i na tváři. Níže budeme analyzovat nejběžnější místa, kde se vyskytují strie - jedná se o hruď, boky (hýždě) a nohy.

Strie na hrudi

Mezi nejčastější oblasti kromě břicha patří prsa. Hrudník - v tomto případě se příčinou vzniku defektů stává silný úsek, pokles produkce kolagenu, ochablé svaly, které jsou druhem kostry mléčných žláz.

U adolescentů se během puberty vyvíjejí strie během nárůstu této části těla. Pokud jde o těhotenství a porodu, zde hrají roli dva faktory - hormonální posun a růst prsu v důsledku přípravy těla na budoucí krmení dítěte. Jednoduše řečeno, strie na hrudi po porodu jsou způsobeny nárůstem mléka.

Po prudkém úbytku hmotnosti existuje také riziko patologických změn. U sportovců se strie tvoří s prudkým poklesem fyzické aktivity, v důsledku čehož se hrudník snižuje.

Preventivní metody, které zabraňují abnormálním metamorfózám této části těla, jsou vždy preferovány. A to vyžaduje zvláštní péči o oblast hrudníku. Pravidelná hydratace, výživa pokožky výstřihu je nutná, pomáhá dobře, aby se zabránilo sprchování, střídání horké a studené vody. Správně vybrané prádlo pomůže, což odpovídá velikosti mléčných žláz, které neomezují tělo. Je třeba věnovat pozornost denní nabídce, ve které by měly převládat čerstvé produkty, ryby, ovoce a zelenina.

Stretch na boky (na papeže)

Hýždě a boky. Předpoklady pro vzhled jsou přibližně stejné jako v případě prsu - natahování suché kůže pod fyzickým vlivem, genetika, hormonální poruchy, dysfunkce intracekretálních orgánů, metabolické poruchy, diabetes.

Na hýždích těhotných matek mohou strie, podobné jizvám, dosáhnout délky 8 až 10 centimetrů a dokonce prasknout v důsledku těžkých břemen. Zde může pomoci pouze správná výživa, umírněné porce jídla a vyloučení potravin, které snižují tón epidermis..

U mladých lidí v adolescenci, sedavém způsobu života, je příčinou používání velkého množství sody, nezdravých potravin - polotovarů, rychlého občerstvení. Když tělo rychle roste, kůže nemá čas se protáhnout, zatímco se zvyšuje subkutánní tuk a svalová tkáň. Kolagen navíc nemá čas na produkci v době rychlého růstu dítěte.

Cicatricial změny v kůži na bocích jsou tvořeny kvůli rychlému přibírání na váze, různým druhům vzpírání. Existují případy, kdy se nevzhledné pruhy objevily v důsledku nekontrolovaného příjmu farmakologických látek (glukokortikoidů), které způsobují obezitu. Poruchy endokrinního systému - další předpoklad pro vznik vady.

Mnoho lidí se stará o to, jak odstranit strie na bocích - k vyřešení tohoto problému budete muset použít několik účinných metod najednou, současně a současně jíst vyváženou stravu, vést zdravý životní styl.

Stretch značky na nohou

Nohy jsou dalším místem, kde dochází k nepříjemným změnám kůže. Charakteristikou strie v této oblasti je jejich vzhled v celých skupinách a vypadají velmi neesteticky (spíš jako jizvy různých délek a šířek). Problém je ještě zhoršen skutečností, že jejich zotavení je doprovázeno silným svěděním. Bělavé projevy obvykle ukazují na zanedbaný stav a je mnohem obtížnější se s nimi vypořádat.

Hlavní důvody jsou:

 • nesení dítěte, laktace, když jsou strie umístěny na kolenou;
 • genetická predispozice;
 • rychlý růst a změna hormonálních hladin v dospívání;
 • zneužívání steroidů, anabolik, jiných lékových forem;
 • špatná výživa, nedostatek důležitých látek;
 • metabolické poruchy vedoucí k významnému ukládání tukové tkáně;
 • abnormální změny ve velikosti nadledvin, hypertrofie;
 • dysfunkce pankreatu a štítné žlázy;
 • některé nemoci (dědičná mezenchymální dysplazie, Marfanova nemoc).

Je jasné, že je nemožné rychle odstranit patologii, a to bude nějakou dobu trvat. Mladé strie mohou být vyléčeny revizí denní stravy pomocí peelingu a peelingů, mastí, douches a kontrastní sprchy. Pokud jsou jizvy staré, má smysl obrátit se na mezoterapii, masáže nebo laserové procedury. Speciální cvičení pomůže také odstranit vady, z nichž nejefektivnější jsou zvedání nohou, „bříza“, dřepy a plíce.

Když se s domácími strie nezacházet

Strie můžete léčit na vlastní pěst pouze tehdy, jsou-li mladé, nově vytvořené. V tomto případě existuje možnost rychle se vypořádat s atrofickými poruchami a učinit je neviditelnými pomocí kosmetických a lidových prostředků. Chronické jizvy je však obtížné léčit takovým způsobem a někdy je to nemožné.

Zvláštní pozornost by měla být věnována vodorovným pruhům, protože to může znamenat poškození endokrinních orgánů. Jedinou možností, jak se zbavit patologie, je konzultace s odborníkem a zahájení léčby.

Pokud je příčinou strie Cushingův syndrom, objeví se další příznaky, jako například:

 • výrazná síť plavidel;
 • svědění a loupání v některých oblastech;
 • přítomnost akné, pupínků, vnitřních hematomů;
 • ztenčení epidermy.

Ve většině případů jsou strie lokalizovány v hrudi, břiše a ramenou. U těchto pacientů je někdy nadměrná pigmentace, nadváha.

Jedná se o závažné onemocnění, které zahrnuje seriózní léčbu aminoglutethimidem a chloditanem, a v extrémních případech je nutné chirurgické odstranění adenomu v hypofýze a dokonce i chirurgické odstranění nadledviny v důsledku jeho nádorové léze.

Má smysl léčit staré strie, které nejsou přístupné domácí terapii na klinice, kde jsou poskytovány různé moderní techniky:

 1. Pokud jsou strie na břiše, je nutná plastická chirurgie, během které budou tyto oblasti vyříznuty a odstraněny. Nevýhodou této metody je přítomnost jizev, navíc je to nákladný a bolestivý postup..
 2. Další možností je loupání formulacemi obsahujícími kyselinu. Po takovém agresivním očištění se epiderma začíná intenzivně regenerovat a po chvíli se zotavuje a získává svůj dřívější zdravý vzhled. Avšak proti relativně starým defektům není tato metoda příliš účinná a má také některé vedlejší účinky a je kontraindikována v dermatologii kůže, přítomnosti herpesu, vaskulárních a srdečních chorob, nádorů a zánětlivých procesů. Je nežádoucí provádět to při přenášení plodu.
 3. Laserové resurfacing kůže je účinná technika, která má své nuance, výhody a nevýhody. Toto je obecně bezpečný postup, který lze provést na všech částech těla, navíc eliminuje cévní síť a hyperpigmentaci. Léčba je méně traumatická a téměř bezbolestná. Rehabilitační proces však trvá dlouho a může být doprovázen peelingem a svěděním..
 4. Korekci strie lze provést mikrodermabraze - vystavení povrchu epidermis mikrokrystalů ve formě písku. Tyto částice jsou rozemleté ​​a vyhlazené přes horní vrstvu, exfoliační odumřelé části a vakuová pumpa je odstraní. Pomocí tohoto postupu můžete také vyčistit hlubší vrstvy, během nichž se odstraní jizva. Samozřejmě se nebudete moci zbavit problému najednou a budete muset projít několika sezeními, v závislosti na stupni poškození.

Striae u dospívajících jsou léčeny méně agresivními metodami - pomocí stravy, masáží, použitím farmakologických látek a vodních procedur. Pokud je jejich účinnost nízká, lze použít také metody jako laser, mezoterapie a povrchový peeling..

Poté, co jste přišli na to, jak odstranit strie na břiše po porodu doma, neměli byste okamžitě, samostatně, provádět ošetření. Vždy je lepší poradit se nejprve s odborníkem, protože se může ukázat, že příčinou bylo vážné onemocnění vyžadující kvalifikovanou lékařskou péči.

Pokud se vám článek „Jak odstranit strie na břiše doma“ ukázal jako užitečný, uložte jej do záložek a sdílejte jej se svými přáteli pomocí tlačítek sociálních sítí.

Články O Neplodnosti