Hlavní Analýzy

Podpůrné a nápravné mateřské prádlo

Těhotenství je neuvěřitelně příjemné a zvláště šťastné období v životě každé ženy. A právě v tomto období vypadá žena zvlášť atraktivní. Chcete-li zabránit nepříjemným pocitům a nepohodlí, které vám tento skvělý čas zkazí, měli byste koupit těhotné ženy speciální spodní prádlo. Za použití běžného prádla nestojí za to riskovat zdraví a pohodlí. Koneckonců, než si vyberete oblečení pro těhotné ženy, v jakémkoli specializovaném obchodě nebo lékárně, vysvětlí vám, že toto spodní prádlo je vědecky navrženo a získalo souhlas různých vědeckých institucí..

A co je nejdůležitější, musíte vědět, jak si vybrat mateřské prádlo, aby bylo prospěšné, ne frustrace a podráždění. Člověk by si samozřejmě neměl koupit spodní prádlo žádným způsobem blízko, ale také není nutné kupovat příliš mnoho spodního prádla. Tělo ženy během těhotenství se velmi mění, získává určité formy, proto by mělo být vybráno spodní prádlo, aby se snadno přizpůsobilo vašemu tělu. Při výběru speciálního prádla pro těhotné ženy musíte nejprve věnovat pozornost kvalitě a materiálům, ze kterých je vyrobena. U těhotných žen by spodní prádlo mělo být vyrobeno pouze z přírodních tkanin s elastickými měkkými pásy a vložkami. Je žádoucí, aby to bylo bezproblémové. Poté vám bude poskytnuto pohodlí.

Těhotné ženy stále více upřednostňují podpůrné spodní prádlo pro těhotné ženy. Obinadla, punčocháče, kalhotky atd. s podpůrným účinkem, mnohem snadnější hmotností a vynikající podporou žaludku.

Během těhotenství se výrazně zvyšuje zatížení páteře. A pomocí ortézy nebo kalhotek-ortézy můžete výrazně snížit zátěž a již necítíte těžkost, která vede k rychlé únavě a bolesti v dolní části zad a nohou..

Dnes je mezi speciální prádlo pro těhotné ženy stále oblíbenější korekční prádlo pro těhotné ženy. Ale toto spodní prádlo také shromáždilo mnoho kritických recenzí. Výrobci tohoto spodního prádla tvrdí, že jejich spodní prádlo pouze zvedá žaludek, podpírá a činí kolébku pružnější a chráněnou. A také takové spodní prádlo vám nedovolí protáhnout břišní svaly. Obzvláště populární spodní prádlo a celebrity..

Speciální oblečení pro těhotné ženy by mělo chránit pokožku před výrony, poskytnout pocit bezpečí a zaručit úplné pohodlí během těhotenství. Mnoho lidí si myslí, že nákup speciálního spodního prádla pro těhotné ženy je plýtváním penězi. Zdraví, pohodlí a emocionální stav ženy během těhotenství jsou však na nezaplacení, protože její celkový stav se odráží ve vývoji a zdraví plodu..

Výběr spodního prádla během těhotenství

Jak si vybrat oblečení během těhotenství: kalhotky, svícny, kojící podprsenka, obvaz pro těhotné ženy, kompresní punčocháče. Vlastnosti stylů a materiálů.

Těhotenství dramaticky mění život párů, ale žena cítí nejvíce změn: ve svých myšlenkách a pocitech, ve stravě a každodenní praxi a samozřejmě ve svém vlastním těle. Mění se a někdy není snadné změnit z obvyklých na nové. To je obzvláště akutní při výběru spodního prádla - prsa jsou zvětšená, boky jsou zaoblené a staré podprsenky s kalhotkami již nejsou vhodné. Nechte je na období po porodu, ale prozatím je čas přemýšlet o nákupu nových sad. V článku vám řekneme, jak si během těhotenství vybrat spodní prádlo: kalhotky, podprsenka, obvaz, punčocháče.

Kalhotky pro těhotné ženy

První pravidlo: spodní prádlo pro těhotné ženy by mělo být především pohodlné a teprve poté krásné. Potřeba nového spodního prádla je často pociťována na konci prvního - uprostřed druhého trimestru, kdy elastické pásy běžného spodního prádla začnou působit nepohodlí a vyvíjet tlak na dospělou bříšku. Těhotenství zvyšuje pocení, proto je důležité zvolit spodní prádlo vyrobené z přírodních tkanin, které se netře a nelepí na tělo.

Rozsah mateřských spodních kalhotek představují dva hlavní modely: maxi a mini, které jsou stejně pohodlné pro nastávající matku. Mini kalhotky s mírně sníženým pasem procházejí pod vypouklým břichem a maxi styly jsou navrženy tak, aby pokryly bříško k pupku. Volba závisí na vkusu ženy a na tom, jaké oblečení preferuje. Maxi-kalhotky vyhladí siluetu, lehce zatáhnou po stranách, což vám umožní nosit pevnou halenku nebo košili. Vpředu jsou vyšší než vzadu, takže jsou pohodlně nataženy do středu břicha.

Jak určit velikost? Pokud je přírůstek hmotnosti po celou dobu těhotenství přiměřený, měla by si žena před početí zvolit jednu nebo dvě velikosti větší, než měla na sobě..

Kalhotky pro těhotné ženy

Podprsenka pro nastávající matku

Do 8. týdne v semestru se prsa těhotné ženy postupně zvyšují a za 2-3 měsíce je již nutné změnit plátěný repertoár - předchozí nástěnné svícny jsou již nepříjemné nebo se prostě nemohou vyrovnat s jejich úkolem držet prsa. Popruhy by měly zmírňovat napětí z ramen a zezadu: čím větší poprsí, tím větší by měl být úvazek. Je důležité, abyste mohli upravit jejich délku uvolněním nebo utažením podle potřeby. Je lepší vybrat poháry bez švů a kamenů.

Pokud jde o dekor a stín, neměli byste dovolit excesy. Vyhýbejte se krajkám a volánům, kovovým dekorativním prvkům, střapcům a jiným ozdobám - mohou otřít, píchnout a způsobit další nepříjemnosti na hrudi, která se stává citlivější. Kupte si dvě základní barevné podprsenky: masovou a černou. Bílé spodní prádlo vypadá jemně a sexy, ale nošení ponožky je zcela nepraktické. Můžete se podívat na několik barevných párů - tmavě modrou, hnědou, vínovou barvu - pro různé sady oblečení.

Věnujte pozornost materiálu: produkt by neměl obsahovat syntetika. Bavlna, viskóza, cambric - to jsou látky příjemné pro tělo a pohodlné na nošení.

Mateřská podprsenka by měla prsa udržovat v poloze tak, aby poprsí neměnilo tvar pod vlastní hmotností a aby se na kůži neobjevily strie..

Kojící podprsenka

Některé styly podprsenek jsou transformátory - můžete je nosit po porodu a použít jako podprsenku pro krmení. Jejich přední část se uvolní, odhalí bradavku a matce tak usnadní krmení dítěte bez svlékání. Uvnitř bude možné nalepit speciální vložky do bradavek tak, aby mléko nevyteklo a kazilo prádlo.

Je lepší nekupovat modely pro krmení před 30 týdny, protože prsa ještě nedosáhla konečné velikosti, která zůstane s vámi po dobu krmení.

Kojící podprsenka

Punčochy v mateřství

V průběhu těhotenství jsou ženské nohy pod rostoucím tlakem. Téměř všechny dívky v této pozici trpí otoky a bolestmi kloubů. Speciální punčocháče nebo punčochy mohou pomoci vyrovnat se s nepohodlím, které také může zabránit křečovým žilám. Pokud bylo před žením vše v pořádku, můžete se omezit na preventivní punčocháče s nižší úrovní komprese. Je lepší poradit se s lékařem odpovědným za těhotenství.

Velikost punčocháče by se měla nosit jako předtím, protože do rozměrové mřížky byl zadán rozsah, a nikoli konkrétní hodnota. V žádném případě nenoste opravné punčocháče, které jsou určeny k utažení postavy - jakýkoli tlak bude nepříjemný pro dítě a nebezpečný pro vás.

Obvaz

Do 20. týdne se začne břicho významně zaokrouhlovat a obvaz může pomoci zmírnit stres páteře - speciální podpůrný pás, který snižuje bolest v lumbosakrální oblasti a zabraňuje výskytu strie v důsledku podpory. Obvaz pomáhá ženě, když pracuje déle než tři hodiny ve stoje, vede aktivní životní styl, očekává více než jedno dítě, má osteochondrózu nebo jiné problémy s páteří.

Mateřská bandáž

Jak si vybrat obvaz?

Chcete-li zvolit správný obvaz na 20–24 týdnů, musíte znát obvod břicha na nejkonvexnějším místě a nad linií kalhotek. Velikost pásu by měla být zvolena podle principu: velikost před dodáním + 1. Opotřebované M? Vyberte pás označený L.

Obvaz lze zakoupit zdravotnickým zařízením nebo v obchodech pro nastávající matky. Bandáž může vypadat jako pásek, ale může být vyrobena jako kalhotky s přeceňovanou bedrou a elastickou stuhou elastickou páskou. Noste jej přes spodní prádlo a zapínáte na linden. Existuje univerzální obvaz, který lze nosit jak před porodem, tak i po něm, aby se napnuté svaly břicha udržovaly v dobrém stavu, dokud se tělo nevrátí k normálnímu stavu..

Příslušenství se může lišit: suchý zip, šněrování, háčky, zip. Nejvhodnější je použít suchý zip nebo víceúrovňové háčky, pomocí kterých můžete upravit velikost produktu. Ale kvůli šněrování obvazů jste mučeni.

Obvaz se doporučuje nosit po spánku, ráno, ležet v posteli. Vaše dlaň by měla pohodlně sedět mezi produktem a tělem..

Kromě podprsenky, kalhotek, punčocháčů a obvazů si na popruzích, bez rukávů nebo s wrestlingem, kupte na popruzích dvě nebo tři tílka základních barev (šedá, bílá, černá, béžová)..

Při výběru oblečení postupujte podle pohodlí, ale nezapomeňte na estetiku: výrobky i nestandardních formátů mohou být krásné a sexy..

Těhotné ženy potřebují speciální podprsenku?

Obchody pro nastávající matky prodávají mateřské a kojící podprsenky. Je v jejich designu něco, co z nich dělá funkčnější pro ženy „v pozici“? Nebo je to další marketingový trik?

Máme sklon myslet na to jako na jednoduchý trik ke zvýšení prodeje. Kromě hraní krutého vtipu se zákazníky. A proto.

Mýtus: Pro těhotenství potřebujete speciální podprsenku.

Bez ohledu na to, co říkají prodejci specializovaných obchodů pro nastávající matky, nepotřebujete speciální podprsenku s nálepkou pro těhotné ženy na obalu.

Co znamenají obchody „mámy“ tím, že rozdávají podprsenku pro speciální těhotenství? Tři možnosti:

1. v podprsence nejsou žádné kosti, které jsou údajně nebezpečné pro těhotné ženy;

2. Vnitřek podprsenky je šitý z bavlny;

3. je to „speciální“ podprsenka, která poroste s vašimi prsy.

Pojďme do pořádku.

Mohou mít těhotné ženy spodní prádlo s kostmi??

Na internetu můžete často najít doporučení, jak je opustit. Stejně jako kosti jsou traumatické a během těhotenství se stávají nebezpečnými. Ale kosti jsou traumatické, pouze pokud je pro vás malý šálek. V tomto případě se budou kopat do hrudníku a vydávat velké nepohodlí.

Ve správně vybraném spodním prádle leží kost na těle a nedotýká se hrudníku. Spodní prádlo nemusí vždy poskytnout dostatečnou podporu rostoucímu prsu. Speciálně pro ženy, které mají malou před těhotenskou velikost.

Pouze bavlna může být těhotná?

Vzhled elastanu v tkanině je ve skutečnosti fází vývoje materiálů. Moderní spodní prádlo je odolnější a pohodlnější než to, co bylo dříve. Předtím, než se produkt dostane na trh, prochází jakákoli tkanina testy bezpečnosti. Špatné syntetické materiály je poruší a nepůjdou do výroby.

Kromě toho má přírodní bavlna nevýhodu: absorbuje vlhkost. Taková podprsenka může způsobit podráždění na těle. Přečtěte si více o výhodách a nevýhodách plátna z přírodních tkanin zde.

Obecně je lepší zvolit směsové textilie. Ale pokud jste zvyklí na bavlnu, můžete si vybrat prádlo s podšívkou. Mnoho polských a baltských značek to má. Jedná se o obvyklé vysoce kvalitní spodní prádlo - není třeba hledat speciální štítek „pro těhotné ženy“, je lepší důvěřovat spolehlivé značce.

Těhotné ženy potřebují podprsenku, která roste s prsou?

Co to v praxi znamená? Že pod rouškou podprsenky získáte beztvaré elastické tričko. Bude to růst (tj. Protáhnout)?

Poskytuje podporu prsu??

Mezitím je podpora také hlavní funkcí podprsenky pro toto období. Ještě více než obvykle. Správný výběr oblečení během těhotenství přímo ovlivňuje to, jak se vaše prsa budou starat o porod.

Hrudník je zvětšený a těžší. Zatížení svazků Cooper se zvyšuje. Bez řádné podpory se natáhnou. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení dochází k nejsilnější transformaci prsu během těhotenství, nikoli během krmení. A po porodu prsa tolik ztrácí tvar přesně proto, že během těhotenství nedostává podporu.

Proto je tak důležité se o ni začít starat na začátku těhotenství, aniž bychom tento problém odložili na pozdější dobu. To by se však nemělo dělat v obchodech pro nastávající matky, ale v dobrém prádelním salonu s velkou rozměrovou mřížkou, vysoce kvalitními značkami a kompetentními stylistkami na prádlo.

Jak se liší od běžných konzultantů, přečtěte si zde.

Opravdu potřebujete vyzvednout nové spodní prádlo, ale strukturálně se neliší od obvyklého. Hlavní výběrové pravidlo také zůstane nezměněno: podprsenka musí mít správnou velikost a musí vám sedět ve tvaru.

Preferujte elastickou tkáň, ale samotný design musí být spolehlivý a musí poskytovat podporu hrudníku. Nepodaří se vám sehnat top tričko s podprsenkou. Například upevněte podprsenku na nejtěsnějších háčcích: umožní vám to, aby se pás při růstu prsu „pustil“..

Shrnutí: Není třeba hledat speciální oblečení pro těhotné ženy; kvalitní spodní prádlo a správný výběr vás chrání před nepohodlím a chrání vaši hruď před ztrátou tvaru po porodu

Nespadejte na triky obchodníků. Postarejte se o své zdraví a krásu!

Více životních hacků o výběru oblečení pro těhotenství zde.

Spodní prádlo

Řekněte mi, zda stojí za to je koupit před nebo po porodu? Těhotné ženy plánujete takový nákup?

Mami, pomáhá napínací spodní prádlo alespoň trochu odstranit bříško, teď nosím bandáž, bez ní nemůžu chodit, okamžitě to bolí pod břicho.

Komentáře uživatelů

Já také přemýšlím, tažením spodního prádla nebo obvazem...

Obešel jsem se obvazem a koupil si pro sebe nějaké spodní prádlo... a pořád mám bříško! před těhotenstvím, hmotnost 41 kg, porodilo 48 kg, nyní 57 kg (((((

Kume velmi, dokonce velmi, břicho tahání s přilnavým filmem hodně pomohlo! ale ona mi o tom řekla pozdě (

Budu se dívat po cestě!

Také to ještě neberu, a pokud budu muset, pošlu svého manžela do lékárny!)

Zajímavý nápad, budu mít na paměti, zatím jsem si všiml jen kalhotek, ale ještě jsem neviděl žádná trička nebo jsem nevěnoval pozornost

Koupil jsem si po narození kalhoty, koupil jsem v lékárně, po propuštění. Měl jsem COP, nemůžete fyzicky namáhat, nosil jste je po dobu 2 měsíců, odebírán pouze k mytí... žaludek byl pryč... ale hlavní věc byla, že šev neotřel oblečení...

Mám univerzální obvaz, který teď nosím a budu se nosit po narození, ale zajímám se také o kalhotky, možná dají větší efekt.

ano dobrá věc, vezměte si ty, kde se silikonový pás, který by se nevalil.

Je skvělé, že se bříško najednou odtrhlo) někteří říkají, že je nutné, aby po těhotenství byly všechny orgány na svém místě, a poté, co za měsíc nebo dva, budou mít tento typ zpřísnění, ale zdá se mi, že pak nebude mít žádný účinek. Možná, že se mýlím?

záda byla vděčná, nakoupená kostmi

Ach, pokud nyní najdu přibližnou na internetu, hodím to, bylo to už před 4 lety, neměl jsem to

Jsou to ještě vyšší až po hrudník, pouze blesk byl neviditelný, dokonce i firma, podle mého názoru, je stejná, ale pod tenkým spodním prádlem budou viditelné, ale skutečnost, že ji nyní máte na fotografii, jsou špičkové tangové kalhotky pro vyžehlení břicha a trička je protáhlé, netahá moc kalhotky dolů a táhne košili nahoru (

Zajímavé je, že se může nosit hned po porodu, nebo existují nějaké kontraindikace? A pak moje přítelkyně říká, že je teprve po 2 měsících. Začal jsem nosit něco, jako by to nebylo možné, ale zdá se mi, že pak to nebude mít žádný účinek.

Ve všech porodnicích bylo břicho natahováno do plenek ihned po porodu, aby se děloha rychleji stahovala a břicho padalo na místo, jen jsem to nosil po policajtu, bylo to pro mě jednodušší

Spodní prádlo pro nastávající matky

Speciální nabídka :
• Expresní doručení domů zdarma
• Bezkontaktní metoda získávání
• Vrácení peněz do 30 dnů od otevření obchodů

 • Černá
 • Modrý
 • Růžový
 • Bílý
Zrušit výběr

Speciální nabídka :
• Expresní doručení domů zdarma
• Bezkontaktní metoda získávání
• Vrácení peněz do 30 dnů od otevření obchodů

Produkt přidán do košíku

ENVIE kojící podprsenka s tenkými vložkami

Produkt přidán do košíku

CANDY Organické bavlněné kalhotky

Produkt přidán do košíku

Kalhotky z mikrovlákna ENVIE

Produkt přidán do košíku

CANDY Brassière avec dentelle

Produkt přidán do košíku

Těhotenské kalhotky ENVIE s vysokým pasem

Produkt přidán do košíku

CANDY Brassière en coton biologique

Produkt přidán do košíku

CANDY Organické bavlněné kalhotky

Produkt přidán do košíku

ENVIE Těhotenská podprsenka s tenkými vložkami a pohodlnými bradavkami

Produkt přidán do košíku

Poděkovat! Obdržíte potvrzovací e-mail!

Kompresní prádlo pro těhotné ženy

připojit se k diskusi

Sdílej se svými přáteli

Během těhotenství prochází ženské tělo několika změnami a některé z nich mají negativní vliv na zdraví. Jak se dítě vyvíjí v lůně, zvyšuje se tlak na vnitřní orgány, což vede k obtížím v krevním oběhu. V důsledku toho se těhotné ženy při chůzi rychle unaví a cítí bolest v nohou..

Kromě toho se většina nastávajících matek zajímá o otoky končetin a křečových žil. Speciální kompresní prádlo pro těhotné ženy pomůže chránit zdraví před negativními důsledky..

Co je kompresní prádlo během těhotenství?

Kompresní prádlo je speciální druh oblečení, které pomáhá bojovat s otoky nohou a zabraňuje křečovým žilám. Pro výrobu prádla se používá elastická textilie, která pevně sedí na těle a vyvíjí požadovaný stupeň tlaku na jednom místě nebo na jiném místě pro normalizaci krevního oběhu. Za normálních podmínek je tlak rozložen v nohou takovým způsobem, že na kotníky je vyvíjen největší stupeň stlačení a nejmenší v tříslech. Během těhotenství se všechno děje přesně opačně a speciální spodní prádlo pomůže situaci napravit..

Kompresní prádlo poskytuje nejen terapeutický a profylaktický účinek křečových žil, ale také výrazně snižuje zatížení páteře díky podpoře břicha. Lékaři doporučují nosit obvaz během těhotenství pro ženy, které mají více než jedno dítě, stejně jako v případě, že plod je poměrně velký. Bez zvláštní podpory bude nastávající matka zčásti mít bolesti zad a existuje vysoká pravděpodobnost kýly. V pozdním těhotenství je obzvláště důležité používat kompresní prádlo a obvazy.

Provozní princip

Pozitivní účinek nošení speciálního spodního prádla je způsoben tím, že vyvíjí nezbytný tlak na určité části těla. Díky stlačení jsou podporovány chlopně a stěny žil, což zajišťuje normální průtok krve. Jinak v důsledku konstantní závažnosti žíly oslabí, ventily přestanou správně fungovat, což povede ke stagnaci krve nebo k jejímu zpětnému výtoku.

Mnoho žen věří, že kompresní prádlo může poškodit zdraví, ale není tomu tak. Specializované výrobky jsou vyrobeny z elastických tkanin, které umožňují průchod vzduchu, proto skleníkový efekt nebude vytvořen. Stálý tlak na kůži nijak neovlivní dítě, zatímco nastávající matka se bude cítit mnohem lépe. Bude schopna podniknout delší procházky, zatímco únava nohou a zad bude méně znatelná..

Druhy prádla

Těhotným ženám je nabízeno několik typů kompresního prádla, které si mohou vybrat po konzultaci s lékařem.

 • Bondage kalhotky - určené k udržení břicha v pozdním těhotenství. Díky tomuto typu prádla bude hmotnost plodu správně rozložena, což sníží zátěž na dolní části zad a páteře. Kromě toho se tlak na dělohu sníží a kojencem teče tkání více kyslíku.
 • Punčochy a ponožky - pomáhají zmírňovat únavu nohou a zabraňují vzniku otoku. Kromě toho tento typ kompresního prádla léčí křečové žíly a má preventivní účinek..
 • Pantyhose - produkt, který umožňuje nejen zabránit nebo překonat křečové žíly, ale také podpořit bříško. Pro mnoho žen jsou punčocháče pohodlnější než punčochy nebo punčochy neklouzají a lze je nosit s jakýmkoli oblečením.

Je důležité si uvědomit, že kompresní prádlo je samostatným prvkem šatníku, a proto by ho nemělo půjčovat nikdo, ani ho používat někdo jiný..

Výrobci

Mezi nejoblíbenější výrobce kompresního prádla patří:

Každá společnost má svoji vlastní cenovou politiku, například společnost Orto nabízí produkty za nejnižší ceny - 400–700 s. Nejdražší prádlo vyrábí Sigvaris, jeho minimální cena je 2 500 r. Pokud jde o ostatní výrobce, mají průměrnou cenu produktu 1 200 r. Je třeba poznamenat, že preventivní spodní prádlo je mnohem levnější než lékařské spodní prádlo, což se vysvětluje různými stupni hustoty tkáně a kompresními vlastnostmi.

Jak si vybrat?

Podpůrné oblečení si můžete vybrat během těhotenství pouze po konzultaci s lékařem, as on vám řekne, jaké výrobky je lepší koupit, na základě zdravotního stavu ženy a jejích parametrů. Specializované prádlo je rozděleno do 3 tříd, které určují stupeň komprese:

 • Třída I je určena k prevenci křečových žil a zmírnění únavy nohou;
 • třída II je předepsána pro neustálý otok a bolest v nohou;
 • třída III je nezbytná pro ženy s chronickými nemocemi žilního systému.

Lékaři doporučují nosit punčocháče nebo punčochy s mírnou kompresí od druhého trimestru těhotenství.

Jak se nosí a pečovat?

Můžete nosit mateřské prádlo po celý den, jako nebude se cítit nepohodlně, ale pod podmínkou, že je vysoce kvalitní a správně zvolený. Pokud nastávající matka není narušena bolestí nohou a dolní části zad, nedochází k otoku, pak lze kompresní spodní prádlo použít pouze v případech, kdy je dlouhá procházka nebo výlet.

Údržbové prádlo vyžaduje zvláštní péči. Musí se prát pouze ručně, při teplotě do 40 ° C, s použitím prostředků pro péči o jemné tkaniny. Po mytí nelze produkt zkroucení, je třeba je lehce vymačknout rukou. Sušení za horka je přísně zakázáno, proto by se nemělo používat teplé baterie a přímé sluneční záření. Při praní punčoch je důležité zajistit, aby silikonová guma nepřicházela do styku s vodou, musí být vyčištěna samostatně, pomocí vatové vložky navlhčené 20% roztokem alkoholu.

Kompresní prádlo během porodu a po těhotenství

Pokud má žena projevy křečových žil, je jí znázorněno kompresní punčochy i během porodu. Chrání nejen nohy před zátěží, ale také udržují normální krevní oběh během porodu, což pozitivně ovlivňuje proces. Po narození dítěte lékaři také doporučují nosit speciální spodní prádlo, které pomůže tělu zotavit se, zejména pokud došlo k vícečetnému těhotenství nebo chirurgickému zákroku.

Recenze

Soudě podle mnoha pozitivních recenzí žen lze tvrdit, že kompresní prádlo má na tělo preventivní a terapeutický účinek. Mnoho z nich zaznamenalo nepřítomnost otoků a bolestí během používání podpůrného spodního prádla. Bylo pro ně mnohem snazší dělat každodenní činnosti a chodit na velké vzdálenosti..

Rysy spodního prádla pro těhotné a kojící, krásné modely a pravidla výběru

Čekání na dítě je vážné období života. Je nutné připravit nejen věci na propuštění, první oblečení pro novorozence, ale také se postarat o jejich vlastní zdraví. Spodní prádlo je vybíráno pro těhotné ženy podle přísných pravidel, protože zdraví nastávající matky a její bezpečnost závisí na její kvalitě..

Funkce

Pohodlí je hlavní kvalita, kterou by mělo mít mateřské prádlo. Nejlépe se hodí k tomuto parametru, který nepoškodí kůži. Ale kromě toho by to mělo být:

 • elastický - v průběhu těhotenství se významně mění proporce postavy;
 • vysoce kvalitní - nebude-li čas vybírat každý měsíc nový čas, bude-li ta stará nebo zničená;
 • hypoalergenní - bezpečnost především během těhotenství;
 • přírodní - tkaniny jako bambus, bavlna, len jsou vítány.

Těhotné spodní prádlo by mělo umožnit průchod vzduchu, nezpůsobovat nepohodlí při pohybu a udržovat prsa v anatomicky správném tvaru.

Podprsenky

Výrobci vyrábějí varianty spodního prádla pro ženy na svém místě. Ale ne každý model na trhu splňuje všechny vlastnosti. Podprsenka musí brát v úvahu skutečnost, že během těhotenství se získávají kilogramy, což vždy vede k sadě tukové hmoty v pase a hrudi..

Materiálové požadavky

Textilie prádla by měla být měkká a prodyšná, ale zároveň hustá a neměla by způsobovat alergie. Pohodlí praní a funkčnost - důležité funkce.

Len, bavlna a bambus splňují tento parametr..

Umělé lněné materiály by měly být opuštěny, i když výrobce tvrdí, že nedochází k alergickým reakcím a podráždění. Během těhotenství se citlivost těla zhoršuje a není jasné, jak bude reagovat na syntetiku..

Silikonové kosti

Varianty plátna s obyčejnými kostmi nebudou fungovat - poškozují hrudník. Citlivost se občas zvyšuje, takže se ucítí nejmenší nepohodlí.

Výrobci vyvinuli silikonové podprsenky, které nepoškozují. Jemně se udržují v kondici.

Všestrannost

Mateřské podprsenky jsou rozděleny do dvou typů: na nošení během dne a na nošení v noci. První poskytují spolehlivou podporu prsu během bdění a činnosti, zatímco ostatní ji udržují na správné pozici v noci.

Vyvarujte se těsných výrobků, které stlačují nejméně jeden centimetr navíc. Ženy s malým poprsím si mohou vybrat možnosti pro plátěné pláště, s velkým - s konstrukčním elastickým páskem dole.

Mísa na živůtek je vybrána s okrajem. To je nezbytné, abyste se během období přibírání na váze cítili pohodlně. Před vytáčením použijte vložky, které se prodávají ve specializovaných prodejnách prádla.

Kalhotky

Kalhotky, které jsou běžné v každodenním životě, se šněrovacími vložkami, tangem nebo řemínky nebudou fungovat. Preferovány jsou modely volného střihu.

oblečení

Krásné spodní prádlo se odkládá až na dny po porodu. V době těhotenství jsou vybrány z prodyšných, měkkých a savých materiálů..

Žvýkačka by neměla vymačkávat žaludek, vyjít ven. Je vyrobena z elastické přírodní tkaniny.

Vhodné jsou kalhotky s vysokým nebo nízkým vzestupem. Nepoužívejte řemínky. Optimálním typem jsou obvazy, které drží žaludek.

Bederní

V takových modelech je guma umístěna pod břicho těhotné ženy. Pohodlné do 6. měsíce.

S vysokým pasem

Od 6. měsíce jsou vhodnější kalhotky s vysokým pasem. Elastická a měkká guma udrží žaludek, nachází se pod hrudníkem.

Během těhotenství jsou řemeny vyloučeny. Faktem je, že model kalhotek v jejich struktuře je vytvořen tak, že je možné zavést infekci ze střeva do vagíny.

Kompresní punčochy

Kompresní punčochy sníží riziko strií, zkrátí dobu nošení dítěte. Nastávající matka bude méně unavená, protože se sníží zátěž žilního systému nohou.

Kompresní punčochy mají vysokou úroveň pasu, takže podporují rostoucí žaludek v anatomicky správné poloze, ale nemačkejte jej.

Punčochy vytvořené speciálně pro ty, kteří trpí křečovými žilami, se nakupují ve specializovaných prodejnách..

V závislosti na stádiu onemocnění a indikacích lékař vybere požadovaný stupeň komprese, tj. Komprese. Kromě hlavních výhod, kompresivní punčochy pomáhají zlepšit oběhový systém, stabilizovat krevní tlak. To zase snižuje bolest nohou a cítíte se lépe..

Univerzální obvaz

Během těhotenství se výrazně zvyšuje zpětný tlak. Během tohoto období je důležité udržovat její zdraví, jinak by nastávající matka mohla být vystavena artróze nebo osteochondróze, jakož i zakřivení páteře.

Univerzální obvaz je vhodný k nošení po 7. měsíci, kdy je žaludek velmi viditelný a působí zátěž. Pokud ale žena očekává dvojnásobek nebo trojnásobek, pak je nošení přípustné dříve.

Bandáž je široký, odolný pás, který díky kompresním vlastnostem podporuje žaludek a zvedá jej, čímž se snižuje zátěž na zádech.

Obvaz je vybrán lékařem, který vyšetřuje těhotnou ženu. Produkt kupují ve specializovaných prodejnách, vždy značkových a důvěryhodných výrobcích. Řemeslné věci jsou neúčinné a jednoduše povedou k plýtvání penězi.

Existují možnosti obvazů, které jsou pod oblečením neviditelné. To znamená, že je nosí pod každodenními kancelářskými luky, večerní šaty.

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení je obvaz nezbytností v arzenálu těhotné.

Pomáhá nejen ženě, ale také ovlivňuje vývoj plodu. Tuto věc lze nosit i po porodu - uklidí nataženou pokožku, učiní ji elastickou.

Košile pro kojící matky

Košile pro ty, kteří se nedávno stali matkou, jsou vyrobeny z přírodních a hypoalergenních materiálů. Designové prvky jsou promyšlené, aby žena mohla zajistit rychlý přístup k hrudi dítěte. Knoflíky a zipy jsou odstraněny - jsou nahrazeny suchým zipem.

Kojící košile by měla být neutrální barvy - světlé odstíny prádla ovlivňují novorozence k lepšímu. Oblast hrudníku je doplněna hustými tkáněmi nebo podšívkou, aby se vyloučilo riziko úniku mateřského mléka a aby tato nuance byla patrná ostatním..

Procházet oblíbené značky

Existuje mnoho spodního prádla pro těhotné a kojící ženy, ale jednotlivé značky nabízejí kvalitní a přírodní.

Mateřské spodní prádlo

Těhotenství je vzácný případ, kdy žena může zcela uvolnit své břišní svaly a zároveň vypadat krásně. Nastávající matky jsou vždy okouzlující v každém věku a váze. Díky krásnému oblečení jsou ještě více ohromující, odhalují všechny výhody jejich zajímavé polohy a také skrývají všechny nedostatky..

Přestože těhotenství trvá pouze 9 měsíců, nemusíte šetřit na šatníku. Ujistěte se, že si nějaké krásné gizmos, které bude opravdu pěkné nosit, které bude měkké a pohodlné. To bezpochyby zvedne náladu a pomůže vám uniknout z tvrdé práce, kterou vaše tělo denně dělá..

Neméně důležité je spodní prádlo. Podprsenky, kalhotky, obvazy, jakož i speciální kompresní prádlo pro těhotné ženy nejen zpříjemní těhotenství a kojení, ale mohou být také docela účinným způsobem, jak se vypořádat s otoky, křečovými žilami a dalšími nepříjemnými příznaky.

Jaké oblečení nosit pro těhotné

V prvním trimestru těhotenství může žena použít své obvyklé spodní prádlo, normální velikost a oblíbený tvar. Jediná věc, které by budoucí matka měla věnovat pozornost, je přírodní materiál. V prvních měsících těhotenství nemá žena stále čas na změnu velikosti, ale pak již existují nepříjemné pocity v bradavkách i v podbřišku. Proto je vhodné pokusit se eliminovat nepříjemné faktory, aby se zabránilo nepohodlí.

Přečtěte si také

Laserová kosmetologie

Sebevražda dítěte

Jak odstranit zubní kámen

Ve druhém trimestru těhotenství je čas koupit oblečení pro těhotné a kojící ženy. Chcete-li si vybrat pohodlný model podprsenky, kalhotek nebo například obinadla, musíte znát některá základní kritéria, která by toto spodní prádlo mělo splňovat. Níže naleznete seznam základních principů pro výběr oblečení pro nastávající matky, který je založen na doporučení lékařů, jakož i zkušeností mnoha těhotných žen..

Jak si vybrat mateřské prádlo

Mateřské a kojící podprsenky

 • Není vůbec nutné kupovat speciální podprsenku pro těhotné ženy. Můžete snadno navštívit svůj oblíbený obchod a koupit si své oblíbené spodní prádlo. Jen věnujte pozornost materiálu. Bavlna je nejlepší. Syntetika může vyvolat podráždění, stejně jako způsobit svědění nebo dokonce praskliny v bradavkách..
 • Neužívejte modely s poháry, různými vložkami a obložením. Je lepší koupit tenkou podprsenku, bez kamenů, tvrdých proužků a švů. Vaše prsa se již zvětší, takže příroda vám poskytne atraktivní vzhled prsou.
 • Kromě přírodního materiálu je velmi důležité zvolit správnou formu podprsenky tak, aby udržovala citlivější a znatelně těžší hruď ve správné poloze a také co nejvíce pomohla odstranit zátěž z ramen a zad. Modely se širokými, měkkými a elastickými pásy jsou pro to skvělé. Pokud chcete ušetřit peníze, můžete okamžitě vzít model kojící podprsenky. Je ideální pro těhotenství a po porodu ho budete i nadále používat pro pohodlné krmení..
 • Předpokládá se, že velikost prsu po 30 týdnech těhotenství odpovídá její velikosti během kojení. Nákup kojící podprsenky je proto pouze v posledním trimestru těhotenství. Ale v zásadě, pro určení vhodné velikosti nástěnné svítilny, můžete jednoduše přidat ještě jednu do své skutečné velikosti. Pokuste se také vybrat model, který vám nejlépe umožní upravit obvod hrudníku a délku bez ramínek..
 • Pokud již mluvíme o modelech, je třeba poznamenat, že existuje několik základních modelů spodního prádla - měkké podprsenky se snadnou oporou prsou před a po porodu, pružnější a pohodlnější podpůrné spodní prádlo pro těhotné ženy a podprsenky se speciálními zařízeními pro krmení dítěte. Kromě toho může být nástěnný knoflík na knoflíky, háčky nebo zipy, s upevňovacími prvky vpředu a vzadu, s odnímatelnými šálky atd. Nezapomeňte se poradit s prodejcem v obchodě a vybrat nejvhodnější možnost pro sebe.

Mateřské kalhotky

Na první pohled se zdá, že v šortkách může být něco neobvyklého, a proč si vybrat něco nového, pokud mnoho žen používá docela pohodlné modely z přírodních materiálů ještě před těhotenstvím. Když se však bříško začne oblékat, elastická kalhotky se již ve 3-4 měsících rozdrví. A nastávající matka musí jít do obchodu na nové oblečení.

 • Také není nutné kupovat spodní prádlo pro těhotné ženy, jednoduše si můžete vzít větší kalhotky. Ale pokud existuje možnost zakoupit speciální spodní prádlo, je to dobré.
 • Existují 2 hlavní modely kalhotek pro těhotné ženy - „mini“, jejichž elastický materiál přechází pod žaludek a „maxi“, které žaludek zcela zakrývají. Oba modely jsou velmi flexibilní a pohodlné. Vše záleží na vašem vkusu..
 • Látka se může sezónně lišit. V zimě je vhodnější hustší tkanina av létě si můžete vzít lehké tenké bavlněné kalhotky, které zajišťují dobré větrání.
 • V poporodní periodě mumií pomáhají jednorázové kalhotky, které jsou vhodné k použití a které se nemusí prát. Při cestování do nemocnice a v prvních týdnech pobytu doma nezapomeňte zásoby těchto kalhotek doplnit..

Mateřská bandáž

Mnoho gynekologů doporučuje, aby jejich těhotné pacientky používaly obvaz, aby zmírnily stres páteře a zabránily strie.

 • Pro stanovení vhodné velikosti obvazu je nutné změřit obvod břicha i pod žaludkem. S těmito velikostmi můžete jít do obchodu a vybrat si obvaz.
 • Mohou to být spodky s širokým elastickým pásem nesoucím žaludek, nebo jen samostatný pásek na suchý zip.
 • Je třeba fixovat takovou bandáž na břiše v poloze na břiše, a abyste se vyhnuli přetahování, musíte zkontrolovat její polohu vložením palmy pod bandáž. Měla by tam být naprosto zdarma..

Nezapomeňte použít naše tipy a získat pohodlné a nejvhodnější spodní prádlo pro vás..

Jaký druh spodního prádla potřebujete během těhotenství??

Těhotenství je zvláštní období, kdy je všechno trochu jiné, všechno se postupně mění... A především se změníme sami. Existuje skvělý důvod, proč změnit svůj šatník a předvést se v oblecích, kalhotách a šatech, které zdůrazňují bříško.
Ale těhotné ženy potřebují speciální spodní prádlo. A co - řekneme to teď!

V první řadě by mělo být mateřské spodní prádlo pohodlné. A díky širokému výběru dnes nabízených modelů může být také velmi elegantní a krásný.!


Je možné obejít se bez speciálního prádla pro těhotné ženy?

Ano, existují ženy, které zvládají běžné modely. Ale mají těžký čas: několikrát za 9 měsíců, jak se mění postava, musíte si koupit spodní prádlo nové velikosti, navíc si vybrat styl, který je vhodný a vhodný pro těhotenství, například podprsenka bez kalhot, kalhotky s měkkou elastickou hmotou. Je mnohem výhodnější koupit speciální spodní prádlo, kde jsou promyšleny všechny drobnosti..

Spodní prádlo není pro vás vhodné, pokud:

 • při chůzi se cítí nepohodlí, potíže s pohybem;
 • na kůži zůstávají stopy tlaku nebo tření, podráždění;
 • musí být často opravena, je posunuta, zvednuta atd..

Jaký druh spodního prádla během těhotenství se nedoporučuje:

 • tažné spodní prádlo, s výjimkou kompresních punčocháčů speciálně předepsaných lékařem. Takové spodní prádlo vyvíjí tlak na rostoucí břicho a může dokonce poškodit vývoj dítěte.!
 • tanga kalhotky. Jejich nošení ohrožuje nastávající matku s výskytem infekcí (zejména kandidózy), vaginální dysbiózy;
 • syntetické spodní prádlo (s výjimkou punčocháčů, které budou popsány níže). S jeho použitím se zvyšuje pocení a u mikrotrhlin je možná i penetrace infekce do těla. Preferujte přírodní bavlněné tkaniny.

Musíme si proto vybrat kalhotky, podprsenku, punčocháče a případně obvaz a tělo.


Mateřské kalhotky

Hlavní modely kalhotek pro nastávající matky - mini a maxi. Potřeba je obvykle přichází ve čtvrtém nebo pátém měsíci těhotenství, kdy se počet výrazně mění a běžné modely vyvíjejí tlak na rostoucí žaludek.

Mini kalhotky jsou ve skutečnosti běžné kalhotky s nízkým pasem, které lze nosit pod žaludkem, jejich funkcí je široká měkká elastická páska. Mohou vám sloužit po celou dobu těhotenství..

Maxi kalhotky jsou naopak nafouknuty vpředu a končí téměř pod hrudníkem. Nejčastěji jsou hladké, jejich přední část je šitá z měkkých strečových tkanin. Obvykle mají na svých stranách elastické vložky (nebo, zřídka, spojovací prostředky) k úpravě velikosti v závislosti na růstu břicha. Elastický materiál je také měkký.
Tento styl je obzvláště vhodný ve třetím trimestru těhotenství: hluboké přizpůsobení zabraňuje tlaku na tříselné lymfatické uzliny, nekomplikuje krevní oběh v kyčlích. Některé modely mají kompresní vložky podél obrysu břicha, aby jej podpořily.

Vyrábějí se také vysoké kalhoty se speciálním podpůrným pásem - mohou být užitečné pro ty, kteří nepoužívají obvaz. Pomáhají v pozdních fázích ke snížení zátěže na dolní části zad.

Zpravidla těhotné ženy, zejména v druhé polovině těhotenství, vyžadují kalhotky o jednu velikost větší, než je obvyklé.


Obvaz

V poslední době lékaři doporučují nosit obvaz ve třetím trimestru téměř všem těhotným ženám, i když mnoho žen to bez něj dělá - pokud neexistují žádné strie a břišní svaly jsou dostatečně silné. Kromě toho dochází k individuální nesnášenlivosti obvazu, kdy se v něm cítí nepříjemné pocity nebo se dítě začne zvláště „kopat“.

Nicméně obvaz je určitě užitečná věc: podporuje rostoucí dělohu, snižuje zátěž páteře, pomáhá předcházet nebo snižovat výskyt strií.

Obvaz může být vyroben ve formě kalhotek se širokým elastickým pásem ovinutým kolem žaludku, nebo ve formě pásu, který se nosí na spodním prádle a fixuje se suchým zipem. Musíte ji nosit ráno, ležet v posteli, takže pod obvazem bude vaše ruka volně padat.
Už jsme mluvili o tom, jaké typy obvazů existují a jak si vybrat ten, který vám vyhovuje. Nyní se vraťme ke spodnímu prádlu.


Mateřská podprsenka

To je možná nejpotřebnější oblečení pro těhotné ženy - protože prsa v tomto období, již od druhého měsíce těhotenství, se výrazně zvyšuje, stává se citlivým. Aby se obešla bez strie, aby se nepocítila nepohodlí, musí nastávající matka zvolit speciální podprsenku.

V prvním trimestru se budoucí matky s malými ňadry vydají se sportovním topem nebo tričkem - jen se ujistěte, že nemačkají hrudník, nedovolují dýchání a pohyb.

Jaká jsou tedy základní přání pro mateřskou podprsenku?

 • širší, měkčí a hustší popruhy pro ulehčení ramen. A samozřejmě musí být regulovány;
 • poháry by měly být plynulé a buď se speciálními, měkkými a ohebnými kostmi, nebo bez nich;
 • pás by měl být také širší;
 • víceúrovňové spojovací prvky s velkým počtem háčků - jak pro spolehlivost, tak pro dobré seřízení.

Některé modely podprsenky jsou určeny pro těhotné i kojící matky. Je lepší si je koupit v posledních měsících těhotenství - pak bude prsa již přibližně stejně velká jako po porodu.

Mimochodem, již od druhého trimestru těhotenství mohou ženy začít vylučovat mlezivo z bradavek, a v některých je to docela silné. Nezapomeňte použít jednorázové podprsenky!


Punčochy v mateřství

Hlavní rozdíl mezi běžnými punčochami pro těhotné ženy je zvětšená horní část pro rostoucí bříško a měkkou elastickou hmotu. Mnoho žen se však neobejde bez speciálních modelů, naopak, vybírá si modely s nízkým pasem a měkkou elastickou páskou (prostě neodtahuje pryč!) A nosí je pod břichem. Punčocháče v mateřství lze nalézt jako kapron (různé hustoty) a teplejší, s bavlnou a vlnou.

Kromě těch obvyklých existují punčochové kalhotky pro těhotné ženy - zlepšují žilní oběh a jsou potřeba u těch, kteří mají riziko vzniku křečových žil.

"S častou únavou v nohou, bez viditelných projevů křečových žil, jsou vhodné profylaktické punčocháče (18 mmHg). Punčocháče s větší kompresí by měl předepisovat lékař.".

Alternativou ke kompresním punčochám mohou být punčochy. Jsou pohodlnější, protože nevyvíjejí tlak na žaludek..

Mimochodem, některé ženy se během těhotenství obejdou bez punčocháčů (zejména pokud neklesla v nejchladnějších zimních měsících) pomocí kalhot.

Při nákupu punčocháče pro těhotné ženy se můžete zaměřit na svou obvyklou velikost.


Tělo pro těhotné

Zmiňujeme také tělo - druh spodního prádla, které kombinuje kalhotky, podprsenku a částečně obvaz. Jeho hlavní výhodou je absence pásu, tj. Tlak na žaludek.

„Kromě toho tělo vypadá elegantně, podporuje žaludek i hrudník a neklouzává ani se nevypouští.

Těhotné ženy však kombinézu nepoužívají tak často. Za prvé, může být obtížné vybrat model přesně podle obrázku: za druhé, velikost těla je obvykle téměř nenastavitelná, a to je důležité s rychle se měnící postavou. A náklady na tuto položku dámské toalety jsou zpravidla značné.

Pokud si přesto chcete koupit tělo, je lepší zvolit model se zdrhovadlem mezi nohama a ne po stranách, jinak může jít o toaletu problém.

Bandážové kalhotky - mateřství, hubnutí po porodu

Jak si vybrat bandážové kalhotky

V jednom z nejkritičtějších období v životě ženy se každá pomoc hodí. Užitečné v šatníku a obvazových kalhotách pro těhotné ženy. Jaký účinek lze získat jejich použitím? Jak vybrat správné produkty během těhotenství a po porodu? Doporučujeme studovat pohodlnou věc, jak se říká, podél a napříč.

Prenatální bandážové kalhotky se začnou nosit od 20. týdne těhotenství na doporučení gynekologa. Volba ve prospěch dalšího „asistenta“ se provádí na základě mnoha faktorů: věk budoucí matky, přítomnost patologií a komplikací, celkový počet narození, objem břicha, umístění plodu.

Navenek se téměř neliší od spodního prádla. Jejich rysem je snad široký a hustý elastický gumový pás, který se pevně ovine kolem dolní části zad a vpředu prochází pod žaludkem. Toto uspořádání poskytuje nezbytnou podporu.

Mnoho modelů používá napínací vložku, která zakrývá žaludek vpředu. Pro maximální pohodlí ženy, která je v pozdním těhotenství, se uvolňují výrobky s nižšími spojovacími prvky, které vám umožní nevyjímat kalhotky během častých výletů na záchod.

Bandážové kalhotky nejsou pod oblečením vidět, takže je lze nosit i v nejteplejším ročním období.

Speciální spodní prádlo řeší několik problémů najednou:

 • bez stisknutí, podporuje žaludek;
 • pomáhá plodu zaujmout správnou polohu v děloze;
 • zabraňuje snižování plodu a předčasnému porodu;
 • snižuje riziko komplikací při porodu;
 • zmírňuje stres páteře;
 • rovnoměrně rozděluje tělesnou hmotnost;
 • zlepšuje chod;
 • snižuje riziko strie.

Nosit obvaz není jen pohodlným doplňkem těhotenství. V některých případech je to nezbytné pro plné nošení dítěte.

Další název pro poporodní kalhotky a obvazy je „milost“, a to je pochopitelné. Jejich hlavním účelem je vrátit svaly břišní dutiny do jejich původního tónu a pasu - do jejich předchozí přitažlivosti. Jsou vyrobeny z hustších tkanin, než které se nosí během těhotenství. Takové kalhotky mají často upevňovací prvky, pomocí kterých je nastavena hustota jejich přizpůsobení k tělu.

Spolu s nimi najdete na prodej kalhotky-korzety - nejnovější stahovací spodky s vysokým pasem, které jsou jedním z typů fixačních kompresních obvazů. Jejich husté vložky jsou doplněny kostmi, které vytvářejí dokonalou postavu, stejně jako suchým zipem nebo háčky pro nastavení.

Ale porazit strie na bocích pomůže obvaz Bermudy - dlouhé kalhotky, které často mají postranní zipy pro snadné oblékání a vzlétnutí.

Poporodní pasové kalhotky lze předepsat také ze zdravotních důvodů, pokud:

Existuje také poměrně rozsáhlý seznam kontraindikací, ve kterých nebude možné použít zázrakový korzet. Například gynekologové zakazují nošení „přezek“ v přítomnosti stehu, aby nezpůsobili zánět a nezvyšovali dobu hojení. U kožních onemocnění a alergií je také lepší odmítnout nápravné kalhotky..

Pokud trpíte chronickým onemocněním ledvin nebo zažívacího traktu, je nutná odborná konzultace.

Dáte přednost evropským výrobcům nebo si koupíte cenově dostupnější ruské analogy - pouze podle vašeho výběru. Při nákupu německého, britského nebo francouzského prádla nedělejte chybu s velikostí. Tradiční velikosti eura se od běžných ruských liší o šest bodů, zatímco obvazy mohou mít svou vlastní velikostní linii.

Pokud jste před těhotenstvím nosili velikost 44 a koupili jste 38 velikostí evropského spodního prádla, měli byste si koupit obvaz o velikosti 60.

Jsme si jisti, že poradci obchodu, ve kterém budete nakupovat, vám pomohou při výběru správné velikosti. Pro jistotu změřte boky a břicho.

Nekupujte produkty, které byly používány. Za prvé, není to hygienické. A za druhé, jsou s největší pravděpodobností nataženi a „upraveni“ do tvaru, který není podle vašeho břicha, a proto je nepravděpodobné, že by splnili vaše očekávání.

Na výrobku, který budete nosit před dodáním, by neměly být žádné pevné vložky ani kovové prvky. Obvaz by měl žaludek jemně podepřít, aniž by ho stiskl. Při montáži věnujte pozornost tomu, aby se k tělu pohodlně hodil - pouze v tomto případě bude schopen adekvátně vykonávat své funkce.

Ideálně, pokud jsou kalhotky šité z hypoalergenních a hygroskopických materiálů, které vám nezpůsobí nepohodlí. Náklady na obvazy mohou být samozřejmě vyšší, ale pravděpodobně nebudete chtít ušetřit na svém zdraví.

Současné zipy nebo „kosti“ v modelech po porodu by se neměly vtírat ani kousat do těla.

Doporučujeme zakoupit několik možností najednou, abyste je mohli pravidelně měnit.

Základní pravidla pro nošení kalhotek

 • nosit produkt během těhotenství by měl lhát až po porodu - podle vašeho přání;
 • zázračné kalhotky by se neměly nosit během těhotenství celý den, je třeba si udělat 30minutovou přestávku každé 3 hodiny;
 • poporodní modely taková omezení nemají;
 • noční spánek v obvazu se nedoporučuje, a to platí i pro poporodní sedativní kalhotky - dejte svému tělu alespoň noční odpočinek;
 • můžete nosit speciální spodní prádlo jak na běžných kalhotkách, tak na nahém těle.

Pro milovníky krásného spodního prádla se uvolňují elegantní kalhotky s elastickými krajkovými vložkami, které v kráse a půvabu mohou zanechat pozadu tradiční modely spodního prádla.

Rozhodnutí, zda použít podpůrné nebo nápravné spodní prádlo, by mělo být učiněno na základě doporučení gynekologa, který vás sleduje. A pokud to dá dopředu, přidání do jeho šatníku pohodlnými a pěknými maličkostmi nebude obtížné.

Poporodní obvaz nebo tvarové oděvy: jak si vybrat, velikosti, zeštíhlující spodní prádlo Siluet / Mama66.ru

Období těhotenství a následné narození často vedou k přibývání na váze a nežádoucím změnám v postavě. Mladé matky sní o obnovení jejich fyzické kondice.

Za tímto účelem byly vyvinuty speciální modely po porodu. Lékaři často doporučují používat poporodní ortéza..

Co se nejlépe používá k rychlému obnovení krásy a zdraví? Zkusme přijít na tuto obtížnou otázku..

Jaká je potřeba produktů pro korekci těla po porodu?

Ihned po narození dítěte jsou aktivní tělesná cvičení, dietní omezení (s výjimkou stravy pro HS), dny půstu zakázány, takže pro obnovení postavy, kterou musíte uchýlit k pasivní korekci.

Princip korekčních výrobků

Korekční modely spodního prádla a obinadla jsou multifunkční. Plní několik úkolů současně a mohou být použity po porodu nebo pro kosmetické účely:

 • tónování napnutých svalů a kůže břicha v důsledku rovnoměrného stlačení;
 • tvorba správného držení těla;
 • zlepšení mikrocirkulace, obnovení pružnosti a zdravého vzhledu kůže;
 • snížení otoků způsobených tepelným účinkem;
 • zrychlení kontrakcí dělohy;
 • zmírnění zátěže z dolní části zad, prevence příznaků bolesti a pocitů;
 • normalizace polohy pánevních orgánů.

Kdy začít nosit?

Poporodní prádlo pro zpřísnění břicha lze použít 3. den po narození dítěte, pokud k porodu došlo bez komplikací. Nejprve musíte podstoupit kontrolní ultrazvuk pánevních orgánů.

Ale někdy lékaři zpoždění používání poporodní prádlo. Pokud porod prošel komplikacemi nebo císařským řezem, můžete ho naložit pouze na 5-7 dní. Je také nutné ultrazvukové vyšetření..

Pooperační obvaz byl předtím nosen co nejdříve, aby se snížila pravděpodobnost kýly přední břišní stěny a přemístění vnitřních orgánů malé pánve..

Stojí za zmínku, že obvaz ihned po porodu je velmi nebezpečný úkol, a v současné době lékaři zpravidla důrazně doporučují, abyste se takových akcí zdrželi až do prvního ultrazvuku..

Existuje několik typů poporodního spodního prádla:

Poporodní obvaz

Jedním z nejstarších a nejznámějších produktů je obvaz. Lze jej zakoupit téměř ve všech lékárnách nebo objednat online. Obvaz je pásek se suchým zipem, kterým napínáte žaludek a pas co nejvíce. Slouží také jako pomůcka pro podporu zad..

Poporodní prádlo

Novější a vylepšenou možností poporodní regenerace je poporodní protahovací prádlo..

Je pohodlnější než obvaz v ponožce, protože se neotáčí a netlačí na šev (pokud jste měli CS), a také plně a rovnoměrně distribuuje kompresi do celého těla, přičemž klade větší důraz na spodní část břicha.

Po císařském řezu je nutné nosit poporodní prádlo, aby se zabránilo tvorbě kýly a urychlila resorpce hematomů. Je zvláště indikován pro doprovodná onemocnění páteře, bolest v nohou a dolní části zad..

Pokud k porodu došlo přirozeným způsobem, použijte poporodní stahovací obinadlo nebo profesionální poporodní prádlo: podpůrné pásy, kalhotky, univerzální korzety a milosti.

Správně vybrané spodní prádlo po porodu pomůže rychle obnovit krásu postavy a obnovit aktivní životní styl. Důležitou výhodou je možnost denního a dlouhodobého používání některých modelů, včetně sportovních her. Rozlišujte mezi korekčním a kompresním prádlem pro mladé matky.

Nápravné spodní prádlo po porodu vám umožní vizuálně skrýt několik kilo navíc, přivést postavu do prenatální podoby. Vysoce kvalitní produkty tohoto druhu pevně přilnou k povrchu těla, při pohybu se netvoří záhyby, mají mikromasáž a anticelulitidní účinky na kůži.

Vyrábějí se různé druhy výrobků: kalhoty, spodky, legíny, korzety, opasky, podprsenky. Poporodní spodní prádlo, které napíná břicho, pomáhá svalům vrátit se do předchozí podoby a tónu. Lze nosit ihned po narození dítěte.

Po narození vykonává kompresní prádlo terapeutické úkoly a zlepšuje vzhled. Prádlo je velmi pohodlné a pohodlné, má následující vlastnosti:

 • přítomnost háčků nebo suchého zipu pro kontrolu stupně komprese;
 • hustý, příjemný na dotek, elastický materiál;
 • měkké švy;
 • některé obtíže při nasazování modelu jsou kompenzovány rychlou adaptací těla.
 • Je žádoucí mít latexovou vrstvu, protože je to ten, kdo je zodpovědný za stupeň korekce, neumožňuje produktu deformovat se a protahovat a má také tepelný účinek.

Při nošení takového spodního prádla se mladá matka bude okamžitě cítit štíhlá a atraktivní.

Existují však kontraindikace při používání obvazů a povlečení:

 • exacerbace chronických onemocnění trávicích orgánů;
 • tendence k otokům na pozadí patologie genitourinárního nebo kardiovaskulárního systému;
 • exacerbace kožních chorob s výskytem ložisek v oblastech kontaktu s ložním prádlem;
 • alergické reakce na složky materiálu;
 • zákaz ošetřujícího lékaře v konkrétním případě.

Výhody a nevýhody obvazu

Výhodou obvazu je, že žena může nezávisle upravit stupeň utažení, díky suchému zipu, volně uvolnit produkt nebo naopak utáhnout.

Pokud jde o nedostatky, jsou dostačující, protože obvaz je velmi krátký, u CS zpravidla výrobky nejsou dostatečně dlouhé a pás končí přímo pod břichem, kde je šev z CS. Ženy si často stěžují, že takový produkt způsobuje při nošení velké nepohodlí a bolest.

Obvazy se navíc díky složení materiálu stočí a mírně dotáhnou záda, pas a břicho. Dolní břicho zpravidla nezachytí obvaz, z toho se děloha stahuje pomaleji.

Bandáže mají řadu nevýhod:

 • slabý kompresní účinek na kůži a břišní svaly, v důsledku čehož se děloha pomalu snižuje;
 • kroucení a deformace při nošení a mytí;
 • tření a podráždění kůže;
 • mírný účinek na svaly zad.

Při nadměrném a dlouhodobém používání mohou způsobit atonii svalů břicha, dolní části zad. Některé modely lze prohlížet pod pevným oblečením..

Mnoho gynekologů a porodníků doporučuje používat kvalitní poporodní prádlo kolumbijské společnosti Siluet. Tato značka je na světě populární více než 30 let, ale výrobky se objevily na ruském trhu až v roce 2015..

Společnost vytváří kompresní oděvy pro použití jak po přirozeném porodu, tak po císařských operacích, aby se zlepšil sportovní tvar. Výrobky jsou velmi rozmanité..

Každý zákazník si bude moci vybrat nejlepší možnost pro sebe..

Silueta shapet nabízí následující výhody:

 • přítomnost latexové vrstvy mezi tkáněmi;
 • silné sedativní soustředění břišní dělohy je rychle a bezpečně sníženo;
 • prádlo se nekroucí, neztrácí tvar, neroztahuje se ani po opakovaném mytí rukou;
 • napínání svalů břicha, boků a hýždí;
 • doporučeno pro EP a COP;
 • netlačí na švy, snižuje bolest;
 • prevence prolapsu pánevních orgánů;
 • zmenšení dělohy a návrat pánevních orgánů do jejich předchozí polohy;
 • pomáhá vylepšit postavu a rychle se vrátit do předporodní formy;
 • umožňuje nosit podprsenku vhodnou pro krmení dítěte;
 • vložená latexová vrstva vytváří tepelný efekt, zvyšuje kompresi, čímž urychluje úbytek hmotnosti a eliminuje otoky;
 • vrstva přiléhající k pokožce je z přírodního materiálu (bavlna);
 • Můžete také nosit spodní prádlo po období zotavení během tělesné výchovy;
 • zabraňuje sevření.

Ženy používající produkty Silhouette si všimly, že spodní prádlo způsobuje, že břišní svaly fungují. Po několika dnech pravidelného nošení se objeví bolest břišních svalů, protože po cvičení v tělocvičně se svaly dostanou do tónu - pasivní abs trénink.

Výhody tvarového oblečení

Korektivní poporodní prádlo okamžitě zlepší vzhled mladé matky. To je obzvláště důležité, pokud existuje důležitá událost, na kterou je třeba se důkladně dívat a číslo není ani zdaleka ideální. Spodní prádlo je přiléhavé k tělu, nemá hrubé švy, takže nedráždí pokožku. Pohodlné spojovací prostředky umožňují upravit stupeň utažení tkáně a poskytnout další pohodlí.

Opravné spodní prádlo Siluet má několik výhod:

 • tóny svalů, skrývá tukové záhyby;
 • pomáhá zhubnout na pozadí i lehkých sportů;
 • Pomáhá udržovat krásné držení těla
 • vyrobeno z odolného, ​​ale jemného elastického materiálu;
 • má spolehlivé a pohodlné spojovací prvky, elastické vložky;
 • vybavené speciálními výřezy pro hygienické účely.

Podle stupně korekce je toto prádlo rozděleno na:

 • silné korekční prádlo s přírodním latexem,
 • silné korekční prádlo bez latexové vložky,
 • lehké korekce spodního prádla.

Co je lepší?

Poporodní kompresní oděvy by měly být vybírány podle situace a velikosti. Jaká nejlepší volba - obvaz nebo speciální spodní prádlo - se vždy rozhoduje individuálně. Záleží na tom, jak k porodu došlo, na věku a zdravotním stavu ženy..

Před zakoupením produktů je třeba se poradit s porodníkem-gynekologem, který vybere vhodnou možnost.

Výběrová pravidla a ponožky

Model musí být vybrán v závislosti na problémech, které žena chce vyřešit. Nakupují výrobky pouze v lékárnách nebo specializovaných prodejnách, protože by měla existovat záruka kvality.

Jak si vybrat poporodní obvaz? Hlavním kritériem pro správnou volbu je pocit pohodlí při používání. Poporodní obvaz má velikosti od 1 do 6, což odpovídá rozsahu od 42 do 52. Při nákupu se žena pokouší ve vybrané instanci, neměla by omezovat pohyb, ztěžovat dýchání.

Musíte nosit produkt v náchylné poloze, pak zůstat v této poloze několik minut, klidně a zhluboka dýchat. Silné utažení spojovacích prostředků je kontraindikováno - dlaň by měla procházet mezi vnitřním povrchem obvazu a pokožkou. Když se přizpůsobíte nošení obvazu, můžete jej nosit i když stojíte.

Je třeba nosit korekční spodní prádlo, které postupně zvyšuje dobu používání. Začněte od 60 do 90 minut denně, přestávku na půl hodiny. Od čtvrtého dne může celková doba opotřebení dosáhnout 8 hodin - každá 2 hodiny s půlhodinovým odpočinkem. Po dobu spánku musí být obvaz odstraněn.

Použití poporodního spodního prádla nebo obvazu je pohodlný způsob, jak rychle vrátit atraktivní matku siluetu mladé matce. Jedná se však o pasivní verzi zpřísnění svalů a kůže. Po skončení období zotavení je proto nutné vrátit se k ideální formě kombinaci stravy, speciálního spodního prádla a tělesné výchovy.

Kalhotky-bandáž pro těhotné ženy: co jsou to prenatální produkty a kdy si vybrat modely pásů a kompresí, které podporují žaludek, a když jsou ve formě korzetu?

Těhotenství je jedním z nejvíce zodpovědných a důležitých období v životě ženy. Během porodu dítěte zažívá tělo budoucí matky obrovskou zátěž v oblasti břicha a dolní části zad.

Pro snížení zátěže na dolní části zad a břišních svalů může gynekolog poradit ženě, aby si koupila speciální bandážové kalhotky, které dokonale zvládnou tento úkol. Spodní prádlo je nezbytnou součástí šatníku budoucí matky.

Co jsou to prenatální kalhotky?

Bandážové kalhoty pro těhotné ženy jsou kalhotky s pásem ušitým stuhou. Tato páska má schopnost se protahovat, když je břicho zakulacené, zakrývá dolní část zad a vpředu prochází pod žaludkem, čímž jej podporuje bez stlačení. Čím širší páska, tím účinnější obvazové kalhoty. Přední vložka zcela zakrývá žaludek a během růstu se také natahuje.

Prenatální bandážové kalhotky se nosí od 24-28 týdnů těhotenství na doporučení gynekologa.

Volba ve prospěch dalšího „asistenta“ se provádí na základě mnoha faktorů: věk budoucí matky, přítomnost patologií a komplikací, celkový počet narození, objem břicha, umístění plodu.

Jaké jsou?

Komprese

Kompresní obvazy jsou navrženy tak, aby podporovaly rostoucí bříško. Tento typ obvazu pomáhá rozložit hmotnost, snižuje zátěž páteře a zmírňuje bolesti zad. Také tento typ prádla snižuje tlak na dělohu, čímž zvyšuje průtok kyslíku k dítěti.

Kompresní kalhoty pomáhají udržovat držení těla a rovnoměrné rozložení tlaku na vnitřní orgány ženy.

Pásové kalhotky dokonale podporují žaludek těhotné ženy, snižují zátěž páteře a pánevních orgánů a také chrání pokožku před striemi. Elastická páska se při růstu břicha táhne, aniž by ztratila svůj tvar.

Korzet

Někteří lidé zaměňují koncept spodního kalhoty a spodního korzetu s odkazem na stejný typ obvazu. Pojem korzet ve skutečnosti znamená, že obvaz má vnitřní vložky a kosti různých délek. A model kalhotek s korzetem má také vysoký pas, ztužující žebra, a proto se obvykle používá po dodání.

Díky prádlu dochází ke správnému přerozdělení tlaku ve všech problémových oblastech, bývalý tón se vrací do kůže a svalů, žaludek se zplošťuje a pas se také snižuje.

Výhody:

 • Snadné použití.
 • Není vidět pod oblečením.
 • Podporuje žaludek bez mačkání.
 • Pomáhá dítěti zaujmout správnou polohu v děloze.
 • Zabraňuje předčasnému narození.
 • Snižuje riziko komplikací při porodu.
 • Snižuje stres páteře.
 • Zlepšuje chod.
 • Snižuje riziko strie.

Nevýhody:

 • Při ležení na zádech je nutné nosit, takže je nevhodné chodit na záchod na veřejných místech s nimi.
 • Existuje potřeba každodenního praní produktu, takže byste si měli koupit několik takových spodních kalhotek nebo si je obléci přes běžné spodní prádlo..
 • Je zakázáno nosit ženy, které přibývají na váze příliš rychle, protože obvazové kalhoty se nemohou příliš protahovat a časem vymačkají žaludek.

Jak si vybrat?

Existují modely nejen ve formě spodních kalhot, ale také ve formě šortek - velmi pohodlné na nošení. Existují dražší možnosti obvazů vyrobených bez švů, se spodní polohou spony, která vám umožní odstranit obvaz při návštěvě toalety.

K dispozici jsou také krajkové vzory, které jsou velmi pohodlné a snadno se nosí..

Pokud se žena do dvou až tří dnů po začátku nošení obvazu bude i nadále cítit nepohodlně, znamená to, že produkt je vybrán nesprávně, nošení může poškodit budoucí matku a její dítě. Je velmi důležité, aby obvaz byl dimenzován.

Aby bylo možné správně určit velikost, je nutné změřit obvod pasu a boků, a poté v tabulce velikostí vybrat příslušnou velikost. Nekupujte si obvazové kalhotky pro růst, protože konstrukce zajišťuje fyziologické zvýšení břicha a boků.

Kde koupit?

Vzhledem ke všem složitostem tohoto produktu se vyplatí koupit v lékárně nebo specializovaném obchodě. Konzultanti vám pomohou vybrat správnou velikost a model obvazu s přihlédnutím ke všem fyziologickým charakteristikám ženy.

V obchodě si můžete vyzkoušet obvaz a vybrat si nejvhodnější. Ale při nákupu obvazových kalhotek přes internet existuje vysoké riziko, že dojde k chybě s velikostí, nebo bude model jednoduše nepohodlný nebo méně atraktivní než v katalogu.

Neměli byste si kupovat obvaz, který již používáte. Za prvé, není to hygienické. A za druhé, bude již natažený a nebude mít potřebný podpůrný účinek pro žaludek.

Jak se nosí?

V první řadě musí být obvazové kalhotky nošeny správně, aby nevymačkal žaludek. Pokud nastávající matka cítí nepříjemné pocity při nošení obvazu, pak nesedí tak, jak by měla.

Podle pokynů by měl být obvaz nošen na zádech a lehce zvedat hýždě. Ale v případě, že to není možné, můžete jej nosit v klidu. Chcete-li to provést, musíte se opřít, lehce zvedněte břicho rukou a stiskněte ji, poté tuto polohu okamžitě fixujte obvazem.

Nezapomeňte na režim nošení tohoto zařízení. Nemůžete být v obvazu 24 hodin denně. Každé 3 hodiny je třeba si dát přestávku na 30-40 minut.

Pokud se při nošení obvazu objeví nepříjemný pocit mačkání, dítě začne tvrdě tlačit nebo je cítit nedostatek vzduchu, obvaz by měl být okamžitě uvolněn nebo odstraněn.

Díky jedinečným technologiím byly vytvořeny materiály, které se nazývaly „druhá kůže“. Obvazy s přídavkem těchto materiálů umožňují pokožce dýchat, podepírat žaludek, zabránit vzniku strií.

Obvazové kalhotky lze nosit až do posledních dnů těhotenství, a pokud je tento prvek dobře vybrán, může významně zmírnit stav těhotné ženy. A pokud budete dodržovat všechna doporučení týkající se použití obvazu, nepřinese to žádné nastávající matce ani dítěti škodu.

Spodní prádlo | Poporodní bandáž

Recenze jsou řazeny podle data vytvoření

Obvaz poporodní Trives T-1334

Nejlepší obvaz po porodu pro krásný pas

Nejprve jsem velmi pozorný k mé postavě a velmi se obávám toho, co se stane mému žaludku po těhotenství.

Po porodu jsem se podíval na fotografii žaludků a myslel jsem si, jaká hrůza jak na to..

Myslel jsem si, že by se mi stalo totéž, že by se kůže mého břicha pověsila, nebo by to bylo velké... Postpartum bandáž UNGA kompresní pooperační

Potřebná věc jak po Ks, tak po Ep

Ahoj všichni! Tento obvaz jsem v životě použil dvakrát - po porodu v roce 2015 a po břichu v roce 2017. Doporučuji používat obvaz jak po přirozeném porodu, tak po císařském řezu.

Hlavní věc je vybrat správnou velikost tak, aby obvaz fungoval a měl výhody.

Postpartum Bandage Fast 1143

Dokonale lízátka a navíc pomáhá při pravidelném nošení redukovat břicho.

Tuto bandáž jsem koupil brzy po porodu. V prvním těhotenství jsem si již koupil obvaz společnosti Fest, s touto značkou jsem byl spokojen. Ale obvaz byl univerzální (tj..

lze ji nosit během těhotenství jako podpůrné břicho a po porodu natáhnout žaludek).

Poporodní bandáž po operaci komprese UNGA

Caesarean? Musíte si vybrat obvaz, protože bez něj v žádném případě! Mám tři z nich! A nejpohodlnější UNGA. Jeho výhody a samozřejmě nevýhody! Fotografie a recenze všech mých obvazů.

Dobrý den všem! Chci vám vyprávět o pooperačním rozpočtu a velmi pohodlném obvazu, který jsem poprvé neocenil, ale s druhým jsem pochopil, jak je to cool a nutné! Vzal jsem si to již před 3 lety, po první operaci COP. Obvaz poporodní Trives T-1334

Pás po dodání. Poporodní bandáž z Trivers. Vhodné jak po přirozeném porodu, tak po kasarevu.

Ahoj všichni! Pokud jste těhotná nebo jste již porodili a přemýšlíte o koupi poporodní bandáže, ale nevíte, kterou si vybrat - doporučuji, abyste svou pozornost upozornili na tuto univerzální krásu z Trivers - vhodné pro ty, kteří se narodili přirozeně, a pro ty, kteří měli císařský řez. Bandage poporodní Fest 1248 (1249) černý

Skvělý obvaz pro krátké použití.

Tuto obvaz jsem koupil po druhém přirozeném porodu (po prvním tahu byl potažen prostěradlem). Velikost odpovídá rozměrům mřížky, pro objem boků 100 jsem vzal velikost 100, všechno šlo perfektně. Bandage poporodní rychle univerzální

Bestseller. Prošel jsem dvěma mými těhotenstvími. Obvaz 2 v 1: technika nošení během a po těhotenství. Vše o kvalitě, pohodlí a trvanlivosti.

Vždycky jsem sympatizoval se svou matkou v mládí, život byl mnohem obtížnější, zejména pokud jde o rodinný život a děti.

Nyní je vše jiné, aby pomohlo mladým manželkám a matkám dosáhnout všech pokroků a to výrazně zjednoduší život. Postpartum Bandage Fast 1346

Nejlepší obvaz po porodu.

Cheat, jak se nosí, kde koupit to Poporodní obvaz FEST 1346 šel za 1108 rublů.

Po druhém narození jsem se rozhodl, že musím nějak rychle odstranit žaludek, ale zjevně není čas na trénink se dvěma dětmi. V prvním týdnu jsem se rozhodl koupit napínací spodní prádlo. Koupil kousky 7 různých stahovacích obvazových spodků. Jedná se o nejvyšší kvalitu !! Postpartum Bandage Fast 1143

Velmi dobrá obvaz. Doporučuji to všem.

Nikdy jsem nepoužil obvaz. I po prvním narození. Ale bohužel se tentokrát ukázalo, že jsem nemohl porodit a měl jsem císařský řez. Bandage poporodní rychle univerzální

Mnoho jemností + jednotlivých funkcí. Podrobně vám řeknu, jak a proč nosí takový obvaz

Ahoj, holky, dnes popíšu všechny rysy univerzálního bandáže Fest z osobní zkušenosti.. Universal Bandage Fest art. 1444 je prenatální a poporodní (v roli opěry). Tato ruská obvaz má celou škálu velikostí, je k dispozici ve třech barvách - černá, bílá a masová. Poporodní bandáž blaženosti 143

Táhne se docela dobře, ale kvalita je špatná a já se v tom potím jako slon

Doporučuji tuto obvaz pouze pro ty, kteří ji budou používat velmi krátce - po porodu. Už nebude sloužit a je také velmi horký.

Materiál, ze kterého je vyroben, je hustý syntetický materiál a je nepříjemné a zpocené ho nosit na nahém těle. Nedokážu si ani představit, jak se tam v létě vydat.....

Bandage poporodní rychlý B-242

spokojený s nákupem, mírně táhne, nesladí zadek, fotografii s obvazem a bez

Získáno 3 měsíce po dodání na společné nákupy. Cena za prosinec 2015 je 700 rublů. Nejprve jsem se pokusil nosit prenatální obinadlo ORTO, obrátil se vzhůru nohama, ale kvůli velkým nepříjemnostem jsem se začal starat o celý obvaz bez suchého zipu, který nemusíte sundávat, když... Postpartum Bandage Fest 0746

Toto je nejlepší obvaz, jaký jsem kdy měl

Dobrý den, milí čtenáři! Dnes se chci podělit o své zkušenosti s obvazem. Měl jsem jich několik, protože jsem už prošel třemi císařskými řezy.

Dnes budu vyprávět o svých oblíbených obvazech - Fest 0746. A v budoucnu budu vyprávět o zbytku.

Obvaz poporodní Trives T-1334

Máte sekci EP nebo Caesarean? Pak je tato recenze pro vás! Proč byste si neměli koupit „univerzální“ obvaz.

Dobrý den! Dnes bych se s vámi rád podělil o svůj dlouhodobý, ale úžasný nákup (odkaz na oficiální web). Všechny matky vědí, jak je důležité nosit obvaz PŘED narozením dítěte (doporučeno od 20. týdne), zejména pokud se jedná o druhé těhotenství a protažení přední břišní stěny... Postpartum bandáž Fest 1248 (1249) černá

Plýtvání penězi.

Odložil jsem nákup obvazu na období po porodu. Manžel koupil tuto obvaz a podal ji do nemocnice. S velkými naději jsem to vzal do svých rukou a pokusil se to nasadit, ale byl ke mně malý. Smutek, nedá se nic dělat, vložila ji zpět do krabice a vložila ji do nočního stolku. Nechtěl jsem vyhodit nové peníze. Postpartum Bandage Fast 1143

Mimořádně pohodlná věc po císařském řezu

Po Caesareanovi jsem byl zmaten otázkou výběru obvazu, hlavním úkolem bylo vybrat mezi obvazovým pásem a obvazovými kalhotkami. Koupil jsem si to předem, protože jsem se bál udělat chybu s velikostí a udělal jsem to správně, jak se ukázalo)) většina recenzí doporučuje bandážový festival 1148, se širokou stuhou,...

Před a poporodní obvazy

Chcete si koupit poporodní bandáž v Simferopolu? Síť ortopedických salonů „Ortiks“ v internetovém obchodě nabízí širokou škálu obvazů po dodání za ceny v rozmezí od 565 do 4950 rublů. Doručení zdarma v Simferopolu při objednávce ve výši 3000 rublů.

 • Zobrazit první:
 • levný
 • drahý
 • Nový
 • populární
 • Bandáž k - a postnatálnímu ORTO art. BD-111Dostupné1 800 r.Code: 006766ORTO, Rusko
 • Bandáž - a postnatální Orto Professional MB 99Available350 rublů Kód: 006767ORTO PROFESSIONAL, Taiwan
 • Bandáž - a postnatální ECOTEN art. DR-02Dostupné2 270 r Kód: 006771 ECOTEN, Rusko
 • Bandage antatal TRIVES art.T-1118Dostupné1 600 r.Code: 006778 TRIVES, Rusko
 • Bandáž pre- a postnatální TRIVES art.T-1115Dostupné1 300 rublů Kód: 006770 TRIVES, Rusko
 • Antatální a poporodní pás MEDELA Dostupné1 040 r.Code: 006708MEDELA, Dánsko
 • Bandáž prenatální ECOTEN DR art. DR-01 béžová Skladem1 700 r. Kód: 006785 ECOTEN, Rusko
 • Bandage prenatální BLISS art.103Dostupné1 599 R. Kód: 006781BLISS, Rusko
 • Bandage poporodní ECOTEN art. PR-20 béžová Dostupné2 360 rublů Kód: 006802 ECOTEN, Rusko
 • Bandage kraťasy pooperační ECOTEN art.PO-446K dispozici od 2 835 rublů Kód: 003117 ECOTEN, Rusko
 • Bandage prenatální ECOTEN DR art.Luxs-5Dostupné2 200 r.Code: 006782EKOTEN, Rusko
 • Bandage poporodní TRIVES art.T-1222Dostupné1 300 r.Code: 006801 TRIVES, Rusko
 • Bandáž před a po porodu ORLETT art.MS-96Dostupné2 500 r.Code: 006768ORLETT, Německo
 • Poporodní bandáž ECOTEN art.PR-449Dostupné2 220 r. Kód: 006803 ECOTEN, Rusko
 • Bandáž - a postnatální TRIVES art.T-1114Dostupné1 190 rublů Kód: 006769 TRIVES, Rusko
 • Bandážové kraťasy nad koleny Valento art.320 béžová Na skladě3 460 r.Code: 006813VALENTO, Rusko
 • Poporodní obvaz ECOTEN PR-448 K dispozici2 790 r. Kód: 009145 ECOTEN, Rusko
 • Bandážové kalhoty prenatální TRIVES art.T-1160Dostupné880 r Kód: 006807 TRIVES, Rusko
 • Fest bezešvé pásové prenatální antény B-142Dostupné1 120 rublů Kód: 010516FEST, Rusko
 • Bandážové kalhotky prenatální Trives BTD T-1153Dostupné1 620 s. Kód: 011438 TRIVES, Rusko

Nakupujte poporodní obvazy pomocí koše nebo telefonicky 8 800 777-05-48, Dodáváme obvazy v Simferopolu, stejně jako Kerch, Yevpatoriya, Yalta, Feodosiya, Dzhankoy, Alushta a další osady Krymské republiky.

Mateřské kalhotky

 • Jak si vybrat, co hledat
 • Mateřské kalhotky
 • Do nemocnice

Velmi důležitým a rozhodujícím obdobím v životě ženy je těhotenství a očekávání dítěte.

V té době se pro ženu všechno mění: tělo se obnovuje, změny se také projevují navenek - mění se image a životní styl. Během těhotenství by mělo být veškeré oblečení pro nastávající matku pohodlné a pohodlné.

Je velmi důležité pro nastávající matku a spodní prádlo, zejména pro kalhotky pro těhotné ženy. Toto spodní prádlo plní mnoho různých funkcí. Kalhotky podporují a mírně utahují rostoucí bříško. Těhotná žena přistupuje k výběru kalhotek velmi zodpovědně.

Musíte si vybrat správný model a vzít v úvahu změny hmotnosti a objemu v průběhu času. Jak si vybrat mateřské spodky - podrobněji v tomto článku.

Jak si vybrat, co hledat

Co je důležité při výběru kalhotek pro budoucí matku, jak vybrat správný model? 1. Je nutné zvolit takové prádlo, které se pohodlně nosí při změně těla. Kalhotky, které podporují žaludek, by se neměly rozdrtit, sevřít nebo zbytečně napnout. Prádlo by mělo být pohodlné a pohodlné. 2.

Tkáň by měla být hygroskopická, umožňující tělu dýchat. V případě alergických reakcí mohou syntetické tkáně způsobit podráždění kůže, svědění, pocení, zejména v teplém období. Proto je lepší dát přednost bavlněným kalhotkám. Je povoleno malé přidání syntetických vláken..

Takové kalhotky budou více ponožek. Rysem mateřských spodních kalhotek je model, jehož pás nevyvíjí tlak na břicho a poskytuje úplné pohodlí při nošení. Kalhoty pro nastávající matky šít z elastických přírodních tkanin.

V létě je lepší si vybrat modely kalhotek z tenkých bavlněných tkanin, pro zimu - teplejší a hustší.

Mateřské kalhotky

Existují tři typy obvazů - prenatální, poporodní a kombinované, které lze po porodu nosit k obnovení postavy. Bandážové kalhotky pro těhotné lékaře doporučujeme začít nosit od čtvrtého měsíce.

Tyto spodky mají speciální pásek - obvaz, který napíná a podporuje břišní dutinu, opravuje svaly na stehnech a břiše díky velkým elastickým vložkám. Pokud těhotenství pokračuje s komplikacemi nebo hrozí potrat, lékaři doporučují pravidelně obvazovat spodní prádlo..

Jak bříško roste, pás a kalhotky se natahují, aniž by se stlačily a poskytovaly spolehlivou podporu. Výhody takového prádla:

- znatelně pod oblečením;

- zabraňuje silnému protažení břišních svalů; - odlehčuje zatížení spodní páteře; - opravuje správnou polohu dítěte v žaludku. Bandážové kalhoty pro těhotné ženy mají jednu nevýhodu. Musíte je nosit při ležení, což způsobuje určité nepříjemnosti.

Lékaři také nedoporučují těhotným ženám nosit kalhotky s obvazem po celý den. Pokud nastávající matka vede aktivní životní styl, hodně chodí a je na nohou po dlouhou dobu, je nutné odstranit obvaz každé 3-4 hodiny a dát tělu odpočinek na půl hodiny. To lze také klasifikovat jako nepříjemnosti..

Mateřská obvaz ve formě kalhot - velmi populární spodní prádlo mezi ženami v pozici. Výrobci vyrábějí modely s krajkou, dekorem, různými barvami. Na zimu si vyberte šortky pro těhotné ženy s obvazem. Toto spodní prádlo vyžaduje časté praní, takže je lepší šetřit peníze a nekoupit si vysoce kvalitní spodní prádlo.

Při nákupu je nutné změřit objem, obvod boků a břicha, abyste správně vybrali velikost obvazu zbabělců pro těhotné ženy. Spodní prádlo by mělo být vybráno s ohledem na růst, takže v posledních fázích zbabělci netlačí a netře se. Používá se pouze spodní prádlo.

U dobře vybraných kalhotek s obvazem cítí žena výraznou úlevu v bederní oblasti, snadný pohyb a chůzi.

Podporující a vysoké kalhotky pro nastávající matky

Pohodlné a populární modely - podpůrné kalhotky pro těhotné ženy. Jsou šity z elastických hygroskopických materiálů, mají kompresní vložky podél obrysu břicha. Tyto vložky poskytují oporu a pohodlí při nošení. V přední části takových modelů jsou dvojité, běžné kalhotky a vysoká napínací vložka s měkkou elastickou páskou na horní části břicha..

Klasické barvy: - černá; - bílá; - béžová. Kalhotky také přicházejí v jemných pastelových barvách: růžová, modrá. Vysoké kalhoty pro těhotné ženy jsou vyráběny jako obvykle, pouze s vysokým pasem. Prádlo z tenké nebo silné bavlny, výběr modelu závisí na ročním období. Tyto kalhotky nemají speciální vložky nebo pásy, vhodné pro trvalé nošení každý den..

Spodky

Dámské kalhotky s pasem jsou kalhotky s vysokým pasem. Takové spodní prádlo je vyrobeno z kompresních vložek vyrobených z hustých elastických tkanin napodobujících obvazový pás, těsně přiléhající břicho. Toto spodní prádlo se doporučuje zejména pro ženy, které se staly matkami poprvé..

Lze jej nosit déle než obvazové kalhotky, ale ne více než 5 až 6 hodin denně, čímž tělo pravidelně odpočívá od hubnutí. Takové spodní prádlo má pozitivní i negativní hodnocení na ženských i lékařských fórech. Napínací kalhotky však mají své výhody, stejně jako kalhotky s obvazem.

Kompresní prádlo pro těhotné ženy

Během těhotenství je celé tělo ženy vystaveno těžkým břemenům, včetně krevních cév. V případě predispozice ke křečovým žilám se doporučuje nosit kompresní kalhotky pro těhotné ženy.

Nejprve určí lékař stupeň vývoje křečových žil a sílu háčku, která bude dostatečná. Kompresní kalhoty jsou vyrobeny z hustých syntetických tkanin, takže se spodní prádlo obvykle nosí na běžném spodním prádle nebo na punčochách.

Také na prodej jsou kompresní kalhotky-šortky pro těhotné ženy.

Pro ty, kteří nezmění své návyky

Pro ty, kteří nechtějí během těhotenství měnit své návyky, existují mateřské řemeny. Výrobci se postarali o touhu žen zůstat žensky a sexy vždy. Přestože lékaři tento model v tomto rozhodujícím období nedoporučují. Perineální infekce může vstoupit do vagíny a způsobit nemoc.

Kalhotky korzet pro těhotné ženy - design tohoto spodního prádla vám umožní snížit zvýšené zatížení bederní páteře, udržuje svalový tonus, nezpůsobuje nepohodlí plodu. Zejména v posledních stádiích těhotenství si takové kalhotky udržují správnou polohu páteře a zabraňují strie.

Bezproblémové mateřské prádlo

Pro ženu během těhotenství je pohodlí a pohodlí velmi důležité. Bezešvé kalhotky pro těhotné ženy jsou vyrobeny z přírodních tkanin, které používají speciální technologii, nemají švy. Takové spodní prádlo nezanechává „důlky“ na kůži, netírá se a nezpůsobuje nepříjemnosti v horkém počasí.

Mateřské kalhotky "Fest"

Ruská značka „Fest“ je jedním z prvních tuzemských výrobců speciálního povlečení pro těhotné ženy.

Mezi vyráběné výrobky patří těhotné kalhoty „Fest“: - kalhoty - obvazy; - podpora kalhotek pro těhotné ženy; - kalhotky se stahováním; - tangové kalhotky pro těhotné ženy; - kalhotky - pás pro těhotné ženy.

Spodní prádlo této značky je vyrobeno z nejkvalitnějších materiálů. Tyto kalhotky jsou hygroskopické, nezpůsobují alergické reakce, jsou praktické a příjemné na nošení.

Do nemocnice

Seznam věcí, které budoucí matka bude muset vzít s sebou, zahrnuje mateřské kalhotky. Po porodu dochází u žen na několik dní k krvavému výtoku. Zejména za tímto účelem téměř každá lékárna prodává sériové spodní prádlo na jedno použití. Jednorázové mateřské kalhotky jsou bezešvé spodní prádlo vyrobené z tenké síťoviny, která umožňuje pokožce dýchat.

V letním horkém období jsou takové kalhotky obzvláště důležité. Drží dobře hygienické podložky používané k absorpci poporodní sekrece. Jak si vybrat jednorázové spodní prádlo? Doporučujeme si vybrat kalhotky správné velikosti. Neužívejte větší nebo menší velikost, takové prádlo nebude užitečné.

Jednorázové kalhotky menší velikosti se otírají a velké nebudou plnit své podpůrné funkce. Aby nedocházelo k chybě s výběrem bezešvých kalhotek, je nejlepší koupit si toto spodní prádlo v lékárně pomocí standardní velikosti stupnice.

Dnes se výrobci speciálního spodního prádla pokoušejí vyrábět vysoce kvalitní výrobky, které splňují přísné požadavky žen v dané pozici. Pro nastávající matku je zde možnost vybrat si „užitečné“ a krásné spodní prádlo.

Na baby.ru: 1 trimestr těhotenství

Nejnovější materiály v této sekci:

Domácí lékárnička Domácí lékárnička by měla být v každém domě. Její obsah závisí na věku členů rodiny, přítomnosti chronických onemocnění, náchylnosti k úrazům atd. Pokud jsou blízcí příbuzní často... Sluneční oblečení pro těhotné ženy V období porodu dítěte je velmi zodpovědná a zábavná v životě každého zástupce slabšího pohlaví. V tuto chvíli by se nastávající matka měla obklopit s maximálním komfortem... Prsní podložky Aby se během přítoku mléka necítilo trapně, můžete použít speciální podložky - vložky.

Poporodní ortéza a spodní prádlo: jak nosit poporodní prádlo

Každá žena usiluje o krásu. Po narození dítěte vyvstává problém, jak postavu postavit do normálu. Chci rychle odstranit žaludek, strie, cítit se sebevědomě a vypadat přitažlivě. Pomocníky při řešení problému budou poporodní obvazy a spodní prádlo. Pojďme se blíže podívat na možnosti těchto nezbytných produktů..

Proč potřebuji poporodní obvaz

Po porodu se žena potýká s problémem ochablého břicha a strie na kůži. Během těhotenství se tuková vrstva zvětšuje, v pase a boky se stávají tukem. Udržování žaludku je však nezbytné nejen pro kosmetický účinek.

Faktem je, že děloha po narození je značně rozšířena, proces její kontrakce je poměrně zdlouhavý a pohybuje se od 1 do 2,5 měsíce.

Také se zvyšuje zátěž páteře, proto v období po porodu lékaři doporučují nosit obvazy nebo speciální spodní prádlo, aby se zlepšil svalový tonus a pomohlo tělu vyrovnat se s úkolem v kratším čase as lepším výsledkem.

Pozitivní účinek zpřísnění problémových oblastí bandáží a speciálním spodním prádlem:

 1. Přispívá ke snížení dělohy, která je nezbytná k obnovení ženského těla.
 2. Slouží k prevenci kýly a výhřezu vnitřních orgánů..
 3. Zmírňuje stres páteře, což snižuje bolesti zad a únavu.
 4. Podporuje nataženou pokožku, která pomáhá zrychlit a uvést tělo do normálu..
 5. Napíná žaludek a boky, což vám umožní cítit se atraktivně a nesnižovat sebevědomí.

Symphysitis

V některých případech může dojít k patologii, jako je syfyzitida. Jedná se o zánět chrupavky, který spojuje přední stranu ochlupení - symfýzu. Tato chrupavka je disk o velikosti asi 1 cm s kloubní dutinou ve středu.

Slouží k odpisování kostí při chůzi. Během těhotenství tkáň zjemňuje a kosti se stávají mobilnějšími, což může vést k protažení nebo dokonce k prasknutí symfýzy..

Toto onemocnění se často vyvíjí již v druhé polovině těhotenství, což je spojeno se zvýšeným zatížením pánevní oblasti.

Symphysitis může způsobit rychlý porod nebo velký plod, s obtížemi procházet porodním kanálem

Patologie je obvykle doprovázena následujícími příznaky:

 • střelba nebo tažení bolesti v oblasti pánve, případně sahající až k zádům, slabinám nebo nohám;
 • zvýšená bolest při odloučení nohou;
 • kolébat, kulhání;
 • klikání na zvuky v pánevní části;
 • porušení močového systému nebo zácpy.

Pokud se takové příznaky objeví, měli byste se okamžitě poradit s odborníkem. Kromě hlavní léčby může lékař předepsat speciální obvaz, který vám pomůže vyrovnat se s nemocí, která vás předstihla..

Speciální obvaz pomůže napnout a opravit boky ženy, čímž uvolní většinu zátěže kostí a chrupavek

Kontraindikace pro použití

Nezapomeňte se poradit se svým gynekologem, než se rozhodnete, zda si koupíte poporodní ortéza nebo napínací spodní prádlo. Existují případy, kdy je nošení těchto produktů kontraindikováno.

Důvody mohou být následující faktory:

 1. Zánět stehů, které zůstaly po roztržení během porodu nebo císařského řezu.
 2. Trávicí, ledviny, nadýmání.
 3. Poporodní sekrece.
 4. Různé kožní choroby, vyrážka, alergické reakce.
 5. Poporodní edém břišní dutiny, perineum, nohy.

Nezapomeňte uvedené kontraindikace, jako ochablé produkty vytlačují vaše tělo, zpomalují krevní oběh a další metabolické procesy. I po neexistenci zákazů by se poporodní bandáž neměla nosit bez přestávky déle než 12 hodin.

Výběr spodního prádla a obvazů po porodu

Bylo vyvinuto několik poporodní bandáže. Každá z nich vykonává svou funkci a pomáhá ženě vyřešit problém, se kterým se v tomto období setkala..

Po konzultaci s odborníkem a při absenci kontraindikací pokračujte výběrem. Tento proces musíte pečlivě zvážit, protože pouze správně vybraný produkt odstraní nepohodlí, ušetří rodinný rozpočet a nervy.

Možnosti poporodní bandáže

 • Univerzální obvaz. Nejúspornější varianta, as může být použit během těhotenství i po porodu. Je to stuha široká uprostřed a zúžená na okrajích. Před narozením úzká část ortézy prochází pod žaludkem a podepírá ji, zatímco široká část poskytuje pohodlí zádům..

Naopak po porodu prochází široká část žaludkem a táhne ji, a úzká část je upevněna suchým zipem na zádech.

 • Klady:
  • dobré břicho táhne,
  • cenově dostupné,
  • vykonává dvojí funkci.
 • Minusy:
  • může procházet při chůzi,
  • viditelné pod oblečením.

   Univerzální obvaz vhodný k nošení doma několik hodin denně

Bandážový pás. Je to elastická páska široká asi 30 cm. V břiše je těsná vložka upevněná suchým zipem, nastavitelná kolem pasu. Vhodné po císařském řezu, protože.

dobře opravuje šev, přispívá k jeho rychlému uzdravení a slouží k prevenci pooperační kýly.

 • Klady:
  • dobře podporuje žaludek,
  • cenově dostupné,
  • vhodné k nošení po císařském řezu.
 • Minusy:
  • se může pohybovat mírně nahoru.

   Bandážová páska je ideální pro nošení po císařském řezu

Bandážová sukně. Je to stejná páska jako suchý zip jako suchý zip, ale protáhlý - táhne nejen žaludek, ale také linii boků. Skvělé pro použití po operaci.

 • Klady:
  • se neposouvá,
  • nevyčnívající pod šaty,
  • dobré boky.
 • Méně: dražší než obvazový pás Obvazová sukně se nosí nad pásem, zajišťuje dobré napínání svalů a přispívá k rychlému uzdravení
 • Bandážové kalhotky. Má vysoký pas a zesílenou vložku v břiše.

  Vyrobeno z hustého materiálu, často se sponami po stranách pro úpravu komprese. Mnoho modelů má níže uvedené spojovací prvky pro pohodlí při návštěvě toalety.

  • Klady:
   • snadné použití,
   • není vidět pod oblečením,
   • neklouže,
   • možná aplikace po císařském řezu.

 • Minusy:
  • dražší varianta,
  • vyžaduje každodenní praní. Podprsenka je ideální pro nošení pod každodenním oblečením: je pohodlná a neviditelná
 • Bandage-shorts, nebo bandage-Bermuda. Provádí stejné funkce jako kalhotky.

  Ale kromě vysokého pasu má protáhlé kalhotky až do středu stehna. To vám umožní dát postavě tónovaný vzhled, snížit strie a projevy celulitidy. Tento typ ortézy se doporučuje nosit na spodním prádle..

  • Klady:
   • hip kontrakce,
   • použitelnost.
  • Minusy:
   • vysoká cena,
   • časté mytí.
 • Poporodní prádlo

  Existuje mnoho možností pro poporodní stahovací prádlo:

  Každý z nich má svůj účel a pomáhá vyrovnat se s nedostatky způsobenými napínáním kůže po porodu v určité oblasti obrázku:

  1. Vícevrstvý top dodá tvarům eleganci a zároveň zachovává vaše tajemství. Trakční vrstva je skryta pod volným šifonovým tričkem.
  2. Podlouhlé tílko pod podprsenkou způsobí, že tělo bude vizuálně štíhlejší a pohodlnější při kojení.
  3. Korzet a pás podporují žaludek a snižují zátěž na zádech.
  4. Kalhotky dodají břiše, pasu a boky krásný tvar.
  5. Punčocháče, legíny, klenoty, kalhoty nejen zpřísní žaludek a boky, ale také nohám dodají milost..
  6. Tělo zlepší vzhled hrudníku, břicha, pasu, hýždí a boků.

  Výběr poporodního spodního prádla je různorodý, ale než si koupíte novou věc, měli byste se poradit s porodníkem-gynekologem a zjistit, co je pro vás to pravé

  Dámské recenze

  Kompresní prádlo po porodu Valento.

  Poporodní bandáž UNGA S-322.

  Bandage poporodní FEST univerzální.

  Poporodní bandáž Bliss H102, H110.

  Poporodní Euromama.

  Nakupujeme zařízení

  Takže jste se rozhodli pro model obvazu. Než začnete nakupovat, musíte si vybrat velikost. To není obtížné, protože mnoho společností poskytuje podrobné tabulky na bednách s povlečením. Musíte pouze změřit obvod pasu, boků a nohou v horní části stehna.

  Pokud taková tabulka neexistuje, kupte si velikost, kterou jste měli před těhotenstvím, pokud jste během tohoto období získali více než 12 kg. Pokud více - vezměte další velikost. Věnujte pozornost složení textilie, aby se zabránilo vyrážce z plen, měl by být obsah bavlny alespoň 30%. Také v kompozici může zahrnovat elastan a mikrovlákno.

  Je lepší zvolit modely, které jsou nastavitelné na šířku, protože jak se břicho zmenšuje, bude nutné změnit velikost produktu.

  Nejspolehlivější způsob, jak si koupit obvaz, je v lékárně nebo v ortopedickém salonu.

  Je lepší nekupovat korekční spodní prádlo v obchodech, protože zde prezentované výrobky se používají spíše pro kosmetické účely. Nejprve potřebujete lékařský efekt.

  Při objednávce v internetovém obchodě můžete udělat chybu s velikostí, modelem nebo látkou. To je riziko, protože takové věci nelze vrátit a vyměnit..

  Zeštíhlující spodní prádlo má několik stupňů stlačení. Pokud není žaludek příliš natažený, je lepší zvolit lehké zpřísnění. V případě zjevnější problémové oblasti zvolte silnější stupeň.

  Posezení vpravo

  Existují různé názory lékařů na to, kdy začít stahovat. Pokud nejsou kontraindikace, většina specialistů doporučuje poporodní obvazy po propuštění z nemocnice, 5-6 dní po porodu..

  Oblékněte si obvaz v poloze na zádech a mírně zvedněte boky. Právě v této poloze zaujímají vnitřní orgány své přirozené postavení a jsou pevně fixovány a uvolněné břišní svaly umožňují nejbližší fit k tělu.

  Bandáž by měla sedět pevně, ale nemačkat. Pokud cítíte nepohodlí nebo bolest, musíte produkt odstranit a znovu nainstalovat. Pokud nepříjemné příznaky přetrvávají, vyhledejte lékařskou pomoc. Obvaz by měl být nošen každý den, s přestávkou 3-4 hodiny. Musí být odstraněn v noci.

  Trvání použití přípravku - až 1,5 měsíce, na základě rychlosti kontrakce břicha a posílení svalů.

  Ale ani při správném použití těchto užitečných vynálezů není vždy možné dosáhnout požadovaného účinku. Jakmile se vaše tělo vrátí do normálu, dejte své tělo do pořádku pomocí tělesných cvičení a správné výživy.

  Doporučujeme, abyste začaly nosit spodní prádlo 2-3 týdny po přirozeném porodu a 1–1,5 měsíce po císařském řezu. Také by nemělo být horlivé používání tohoto typu utahování a pokud možno by se bez něj mělo začít jednat. Koneckonců, není nic lepšího k udržení těla v dobrém stavu než při sportu a zdravém životním stylu.

  Video: názor lékaře s 30letou zkušeností

  Každá žena sama rozhodne o potřebě používat poporodní přípravky. Pokud jste dospěli k závěru, že se neobejdete bez zakoupení obvazu, zacházejte s výběrem rozumně. Teprve poté najdete spolehlivého pomocníka při obnově těla. Pamatujte, že vaše zdraví je ve vašich rukou.

  Články O Neplodnosti