Hlavní Neplodnost

Kolébka kolébka pro novorozence: klady a zápory, rozmanitosti, nuance volby, výroba vlastními rukama

Kolébka pro novorozence je nejdůležitějším prvkem interiéru a zajišťuje normální spánek dítěte. Na tento atribut místnosti jsou kladeny vážné požadavky - pohodlí, bezpečnost. Je velmi důležité poskytnout dětem pohodlí, ale také zajistit, aby dětská postýlka nebyla příliš nízká. Produkt musí kombinovat všestrannost, spolehlivost a funkčnost..

Trh s nábytkem dnes nabízí mnoho různých modelů dětských postýlek. Kromě toho můžete v případě potřeby samostatně sestavit kolébku s ohledem na nezbytné požadavky a parametry.

Což je lepší - kolébka nebo kolébka?

Kolébka pro novorozence je ve většině případů určena pouze před dosažením věku šesti měsíců. Dále bude muset být dítě v postýlce přemístěno do režimu spánku.

Mnoho rodičů tvrdí, o čem je lepší. Je třeba poznamenat, že kolébky vytvářejí pohodlnější podmínky pro spánek dítěte. Zpravidla v nich děti spí rychleji a dobře spí. Problémem je ale další zvyknutí dětí na postýlku, což se někdy stává docela výzvou. Ne každé dítě normálně reaguje na změnu spánku a odmítá v něm plně spát.

O tom, jak stará je kolébka vhodná, se mnoho matek zajímá. Jak bylo uvedeno výše, je optimální odstavit dítě z kolébky, když mu bude šest měsíců. Jedná se o orientační období, které se může lišit v závislosti na rychlosti růstu a vývoji dítěte..

Někdy musíte děti přesunout na plnou postýlku dříve. Toto období je způsobeno tím, že po šesti měsících se děti stávají aktivnějšími, začnou se plazit, snaží se vstát, což může být nebezpečné, pokud se použije kolébka.

Klady a zápory kolébky

Kolébka pro děti poskytuje mnoho výhod. Při výběru první kolébky pro dítě však existují i ​​nevýhody, které je třeba vzít v úvahu. Výhodou výrobků je především skutečnost, že kolébka má méně prostoru pro nově narozené dítě. Je to bezpečnější než velká postýlka..

Samotná kolébka zabírá méně místa, je mobilní, lze ji přepravovat a přepravovat, aniž by to dítě rušilo. Je vybaven koly, které usnadňují pohyb nábytku, umožňuje vám houpat děti. Některé modelové návrhy takových kolébek poskytují možnost pohybu dítěte v různých rovinách. Produkt někdy poskytuje automatický režim nemoci s pohybem..

Moderní dětská kolébka může zahrnovat další možnosti, například možnost instalace mobilního telefonu s hračkami, připojení osvětlení.

Nevýhoda produktu může být považována za omezenou dobu provozu, která je spojena s rozměry kolébky houpačky. Důvodem je skutečnost, že po šesti měsících se dítě prostě nemusí do postýlky vešly, ale i strany nábytku jsou dostatečně nízké, což představuje nebezpečí, když si děti začnou sednout a plazit se..

Druhy kolébky

Nábytkářský průmysl poskytuje mnoho druhů dětských postýlek. Všechny poskytují určitou funkčnost, designové funkce. Současně je však jejich život omezen na šestiměsíční věk dítěte. Produkt poskytuje další parametry, díky nimž je proces ponoření do spánku co nejpohodlnější a nejrychlejší..

Proutěný

Proutěný kolébka pro novorozence zpravidla poskytuje přenosný typ. Výrobek je levný, praktický, pohodlný a šetrný k životnímu prostředí pro dítě. Typicky tento typ koše poskytuje úchyty, takže děti mohou být přepravovány bez práce a úzkosti. Významnou výhodou je, že proutěné kolébky udržují teplo velmi dobře.

Kolébka z prutu je produkt, který si můžete koupit a vyrobit. Takové výrobky jsou dostatečně jednoduché na to, aby se stavěly v přítomnosti materiálů. Nejjednodušší vzory jsou vyráběny bez potřeby specializovaných dovedností tkaní z vinné révy..

Můžete to zkusit sami. Podívejte se na hlavní třídu níže:

Přívěsný

Rodiče používají speciální kolébku. Takový produkt je připevněn ke stropu, pokud takový způsob upevnění není možný, jsou na podlaze instalovány specializované podpěry, které drží kolébku na váze. Příslušenství vypadá neobvykle vzdušně a stylově. V dětském pokoji vytváří skvělou atmosféru. Výrobky mohou být vyrobeny ze dřeva tkáním, látkou.

Zavěšená kolébka kolébky zajišťuje potřebu nezávislé pohybové nemoci dítěte tlačením struktury. Takový produkt můžete nezávisle vyrobit výběrem potřebných rozměrů a materiálů. Je důležité, aby byl rám co nejsilnější. Musíte se také ujistit, že spojovací prvky mají nejvyšší kvalitu..

Elektronický

Nejmodernější je elektronická kolébka. Tento typ produktu poskytuje automatický systém nemoci s pohybem, zvukové melodie a reakci na pláč dítěte. Kolébku lze ovládat na dálku. Existují v různých konstrukčních řešeních. Tento druh kolébky kolébky umožňuje nejen zajistit spánek, ale také obsadit dítě při vzhůru.

Kolébka 2 v 1

Funkční postýlka kombinuje výhody několika produktů pro plný spánek dítěte. Většinou jsou konstrukce ze dřeva. Mají vynikající kvalitu a vydrží o něco déle, protože obsahují vysoké zdi. Obvykle jsou kolébky stacionární, ale díky své menší velikosti mohou sloužit jako mobilní přenosný produkt. Vybaveno standardní kyvadlovou houpací židlí pro ukočení dítěte.

Přenosný

Na cestách se ve většině případů používá přenosná kokonová kolébka. Výrobky jsou vyráběny ve formě měkké kolébky s kapucí a obsahují držadla. Většina z těchto produktů je vhodná pro novorozence..

Jak dítě roste v takových nosičích, není příliš pohodlné spát, protože brání pohybům dětí. Přenosná kolébka kokonů je důležitá, pokud jste na cestách. Často ji dali do běžné postýlky, aby dali svému dítěti bezpečný a zároveň pohodlný spánek..

Kolébka

Někteří rodiče se omezují na používání kočárku jako pokojné kolébky. Díky přizpůsobenému designu je spánek dítěte v takovém výrobku co nejpohodlnější. Mezi moderní výrobky patří schopnost zavěsit vrchlík, modul s hračkami. Do postýlky můžete vložit odnímatelnou kolébku, aby si dítě postupně zvyklo spát ve větších podmínkách.

Sedadlo v autě

Populární houpací křeslo, které lze vložit do auta, je dnes považováno za oblíbený typ. Obsahuje bezpečnostní pásy, má ortopedický design a je bezpečně namontován na autosedačce. Současně lze podobné výrobky použít také v domácích potřebách. Robustní základna umožňuje položit židli na pevný povrch a bezpečně v ní sedět dítě.

Specializované modely jsou značeny rok od roku. Druhý typ poskytuje možnost použití, dokud dítě nedosáhne jednoho a půl roku.

Houpací kolébka

Dětská houpací postel zahrnuje různé vzory. Může být regulován, obsahuje elektroniku, která dítě automaticky utrácí. Většina produktu poskytuje herní modul. Hlavním materiálem je nejčastěji měkká tkanina s podšívkou. V případě podlahové kolébky, včetně běžců, je důležité mít západku, která drží postýlku v pevné poloze. Výrobky s kyvadlem musí také obsahovat zajišťovací mechanismus, který zabrání otáčení kolébky.

Ortopedická matrace v kolébce je nutností. Obvykle je to zajištěno konstrukcí kolébky.

Který je lepší zvolit

Nejpoužívanější dnes je závěsná kolébka. To vám umožní uspořádat design dětského pokoje s chutí a stylem, poskytuje nejpřirozenější klidu dítěte. Konstrukce mohou být zavěšeny pod stropem, ale také mohou být instalovány na specializované upevňovací prvky, které mohou být instalovány kdekoli v místnosti.

Dřevěná kolébka je považována za jednu z nejoptimálnějších díky šetrnosti k životnímu prostředí. Specializované zpracování umožňuje zajistit spolehlivost a bezpečnost produktu pro dítě. Látkové kolébky nejsou o nic méně populární. Vytvářejí také pohodlné podmínky pro spaní pro dítě a usnadňují mytí krytu.

Elektronické modely jsou dnes také jedním z nejoblíbenějších dětských postýlek pro pohybovou nemoc. Robí proces automatickým, což rodičům uvolní čas..

Kolébka je navržena pro možnost instalace kolébky poblíž matčiny postele. Tato možnost je optimální, když je třeba ovládat spánek dítěte. Výrobek lze jednoduše přemístit na postel a také upevnit pomocí speciálních upevňovacích prvků k podpěře. Rodiče nemusí chodit do jiné místnosti, aby krmili své dítě.

Podívejte se na video níže, kde rodiče sdílejí své názory na používání kolébek:

DIY dětská kolébka

Houpací křeslo vyrobené z překližky pro děti je nejlepší volbou, pokud máte pracovní dovednosti a materiály pro návrh nábytku.

Zpočátku musíte vybrat příslušný výkres, který pomůže připravit překližku. Můžete jít podle nejjednoduššího principu, když vyříznete boční prvky společně s běžci, abyste dítě utráceli, a poté je posílijte. Můžete také provádět samostatné řezání a montáž dílů.

Na poznámku! Důležité je následné zpracování produktu. Přítomnost ostrých rohů, prvků, kde se dítě může zachytit držadlem, noha je nepřijatelná.

Není tak těžké vyrobit houpací křeslo z vlastních rukou, s ohledem na správnou přípravu materiálů. Pokud nemůžete řezat prvky rovnoměrně bez potřebného vybavení, obraťte se na specializované obchody, kde si můžete objednat řezy spolu s nákupem listů.

Domácí dřevěná kolébka pro novorozence může být vyrobena v různých strukturálních řešeních. Může to být pozastavený produkt nebo kolébka s běžci pro pohybovou nemoc. Je důležité, aby postel byla co nejbezpečnější..

Podlahové konstrukce s běžci musí obsahovat rolovací zámek. Materiál po montáži musí být pečlivě obroušen, potažen speciálním lakem. Použitý lak na bázi akrylu. Látkové výrobky musí být silné, silné.

Do-it-yourself kolébka může být vyrobena z tkaniny. V tomto případě je nutné připravit rám, který se nejčastěji skládá ze dřeva nebo kovu. Materiál pro vytvoření potahu je vybrán s ohledem na dobrou hustotu, prodyšnost. K zahřátí produktu můžete použít holofiber nebo syntetický zimníizér..

Clona kolébky je důležitým prvkem, který chrání dítě před hmyzem, vytváří rozptýlené osvětlení. Při výběru tkaniny pro vrchlík je lepší se spoléhat na typy světla, které dobře procházejí vzduchem, ale současně zajistit husté uspořádání vláken. Nejvhodnější textilie jsou tyly, závoje, organzy, tyly, šifony.

Je také možné použít bavlněné tkaniny: chintz, cambric. Pro chladné období je důležitý baldachýn z bavlněného kalichu, žakárového plátna. Nedoporučuje se používat rouno, akumulující elektrický materiál.

Kolébka-macramé je nejoriginálnější a nejelegantnější, protože umožňuje realizovat různé designérské projekty. Tyto typy kolébek jsou nejčastěji zavěšeny. Perfektně prochází vzduchem, poskytují spolehlivost, vypadají beztíže a lehké.

Pro tkaní je lepší použít kord s průměrem nejméně 6 mm. Jako základ můžete použít hotové ovály vyrobené z kovu nebo použít kov-plastovou trubku spojenou pomocí kování.

Výzdoba a dekorace betlémů

Obvykle je dřevěná kolébka jednoduše potažena hypoalergenním nátěrem na bázi vody nebo akrylovým lakem. Ale pokud si přejete, můžete realizovat zajímavější projekty. Můžete například vytvořit proutěný kryt, který vytvoří vzdušný a magický efekt..

Dnes se aktivně používá k dekoraci výrobků ze dřeva. V případě potřeby můžete kolébku ozdobit akrylovými barvami..

Prádlo pro kolébku by mělo být vyrobeno z přírodního prodyšného materiálu. Matrace je vybrána ne příliš měkká, s výhodou ortopedická pro novorozence.

Pokud je teplota v domě pod +16 stupňů, doporučuje se přikrýt dítě tenkou přikrývkou nebo několika listy přírodní tkaniny. Přikrývka by měla být lehká, teplá, nechat na vzduchu, aby se dítě nepotilo. Pro děti jsou vhodnější přikrývky z fleece a kol..

Polštáře před dosažením věku dvou let se nedoporučují. Mezi nejoblíbenější a nejbezpečnější materiály pro výrobu dětské postýlky, bavlny, bambusu.

FOTOGALERIE

V naší fotogalerii můžete vidět různé moderní modely dětských postýlek a dětských postýlek. Někdo se bude líbit optimální a pohodlné křeslo, jiní budou preferovat více klasických produktů..

Při výběru designu musíte věnovat pozornost budování kvality, nepřítomnosti ostrých a odnímatelných prvků, které mohou ublížit dítěti.

Nákup kolébky přizpůsobte nejen vašim vlastním preferencím, ale také pohodlí dětí. Velmi krásná, ale zároveň ne příliš pohodlná, je nepravděpodobné, že by kolébka plodů byla tím nejlepším nábytkem pro novorozený spánek..

Kvalitní dětská houpací postel umožní dítěti dokonalý odpočinek a dobrou náladu. Nabízíme vám několik návrhů kolébek, které vás mohou inspirovat k nákupu nebo výrobě nábytku.

Obecně lze říci, že moderní obchody nabízejí dětem různého věku mnoho různých postýlek. Kromě toho vám internet umožňuje vybrat si kresbu a vytvořit vynikající kolébku pro vaše dítě. Budete potřebovat pouze představivost, odpovědný přístup k přípravě materiálů a montáž produktu. V případě potřeby můžete vytvořit praktickou a funkční kolébku z nejjednodušších materiálů - tkaniny, šňůry, překližky a dalších.

Kolébka a kolébka pro novorozence

Maminka a táta se obvykle začínají starat o to, aby pro něj získali všechny potřebné věci, včetně dětského nábytku, zejména kolébky, a to ještě před narozením dítěte. Kolébku pro dítě lze označit za jednu z nejdůležitějších akvizic, která bude relevantní od narození do 4-9 měsíců.

Dokud dítě nedosáhne věku šesti měsíců, bude pro dítě potřeba kolébka

Vlastnosti použití kolébek pro novorozence

Provoz takového nábytku má své vlastní vlastnosti, které jsou určeny řadou faktorů. Tyto zahrnují:

 • Výhody a nevýhody používání kolébky;
 • Odrůdy ukoléb pro novorozence;
 • Design produktu;
 • Velikosti, příslušenství a další.

Hlavní rysy kolébky jsou:

 1. Zkrácené pražce (délka se pohybuje od 70 do 100 cm). Šířka je asi 40-45 cm.
 2. Kolébka pro novorozence se usazuje na kolech, klasických dřevěných nohách nebo obloukech.
 3. Model lze doplnit různými doplňky a funkčními prvky (koš pro uložení věcí, mobilní telefon, matraci, skříň pro uložení hygienických potřeb atd.).

Výhody použití

Kolébka pro dítě má výhody i nevýhody. Ve srovnání s běžnou postýlkou ​​má kolébka několik významných výhod:

 • Vhodné místo na spaní, takže se novorozence cítí pohodlně. Skromné ​​rozměry navíc umožňují rodičům snadno houpat dítě;
 • Kolébka pro novorozence je vybavena výkyvným mechanismem, který přispívá k rychlejšímu usínání drobků;
 • Tato postel je ideální pro malé pokoje, protože zabírá velmi málo místa;
 • Kolébka je velmi snadno přepravitelná na jakékoli vhodné místo, které rodičům umožňuje být vedle dítěte, aniž by vzhlédla od domácích prací;
 • Mnoho modelů je vybaveno dalšími funkcemi a příslušenstvím: hraní klidných melodií, automatická pohybová nemoc, mobil atd..

Na poznámku. Moderní kolébky mají mnoho užitečných funkcí, které usnadňují péči o vaše dítě. Nezapomeňte však, že nemohou zcela nahradit rodičovskou lásku a pozornost..

nevýhody

I přes mnoho výhod mají kolébky také některé nevýhody. Tyto zahrnují:

 • Krátkodobé užívání (obvykle dokud dítě nedosáhne věku šesti měsíců);
 • Poměrně vysoká cena produktu.

Odrůdy kolébek

Existuje několik populárních druhů postýlek, které se liší v mechanismu pro pohybovou nemoc. V souladu s touto funkcí se rozlišují následující provedení:

 1. Klasický
 2. Kolébka;
 3. Automatický
 4. Závěsný;
 5. Transformátor;
 6. mobilní, pohybliví
 7. Přidružený.

Klasický

Tradiční verze obyčejných postýlek s funkcí nemoci z pohybu (ruční mechanismus). Pro výrobu nábytku se používá řada břízy, která se během zpracování leští nebo lakuje. Polohu dna lze nastavit. Samotná postel je podepřena koly, kterými lze pohybovat kolem domu. Matrace pro tento typ kolébky není poskytována..

Kolébka

Taková postel je velmi podobná kolébce od kočárku. Výrobek je dlouhý asi 80-85 cm. K výrobě kolébky se používá kov a plast. Hlavní část struktury je uvnitř potažena bavlnou a na vnější straně podšívka s dekorační tkaninou. Často existují modely, které se podobají kokonům, tento design umožňuje chránit dítě před hlasitými zvuky a jasným světlem.

Automatický

Jedná se o kolébku vybavenou elektronickou jednotkou, ovládacím panelem, noční lampou. Sada také doplňuje výběr uklidňující hudby..

Řídicí systém umožňuje nastavit rychlost a čas nemoci z pohybu. Je zajímavé, že některé z dražších modelů nezávisle reagují na pláč dítěte a zapínají vibrační režim.

Doporučení. Hlavním účelem tohoto modelu je uklidnit a uklidnit dítě, proto je lepší použít jej jako doplněk k hlavní ložnici.

Závěsná postýlka v postýlce

Taková kolébka pro novorozence je vhodná pro případy, kdy je již k dispozici pevná postel. Ten zpravidla neposkytuje příležitost k houpání dítěte (maximum je kroutit ze strany na stranu, jsou-li kola). K vyřešení problému pomůže látková kolébka pro novorozence, která se snadno připevňuje ke stranám postýlky, a pokud již není zapotřebí, je stejně snadno odstranitelná.

Cradle Design Features

Jakákoli kolébka pro novorozence se skládá ze dvou hlavních prvků:

První část návrhu je základem postýlky, na které závisí její stabilita a spolehlivost. Z tohoto důvodu je velmi důležité, aby byl rám odolný. Patří sem výrobky z kovu a dřeva. Ty jsou také šetrné k životnímu prostředí a zcela bezpečné, a proto mají oproti ostatním výhodu.

Na poznámku. Rám není s výhodou natřen nebo natřen barvou. Jedinou výjimkou je ošetření speciální netoxickou látkou proti škůdcům..

Nevýhodou kovových rámů je jejich invazivita. V tomto ohledu se doporučuje dotáhnout předmět látkou.

Důležité! Pro větší spolehlivost by spojovací prvky pro spojovací části rámu měly být kovové (plast nebo dřevo se nedokáže vyrovnat se zátěží).

V závislosti na typu postýlky je vybrán tvar rámu. Nejběžnější možností je ovál. Obdélníkové a kulaté výrobky jsou mnohem méně běžné..

Pokud jde o lůžko, nejdůležitějším parametrem je jeho velikost. Šířka se pohybuje od 70 do 90 cm, délka může být 30 až 50 cm. Je lepší upřednostňovat širší produkty, protože prostorná postel poskytne dítěti největší pohodlí, což mu umožní volně se otáčet. Neméně důležitou vlastností podkladu je materiál, ze kterého je vyroben. Doporučená varianta je základová deska vyrobená ze dřeva nebo z jeho lehkého protějšku, tkaná z vrb nebo vinných větví.

Stěny postele jsou pokryty plátěným nebo bavlněným hadříkem. Na dno postele je umístěna měkká a pružná matrace, která se nejčastěji dodává s postýlkou.

Mnoho modelů je vybaveno speciální kapucí, která chrání dítě před světlými a hlasitými zvuky..

Typy rámců

Rámečky se liší materiálem, ze kterého jsou vyrobeny, a tvarem. Nejběžnější typy rámců jsou:

 1. Pevné pletené. Malý jednodílný rám ve tvaru tkaného koše obdélníkového nebo oválného tvaru.
 2. Tkáň. Při výrobě se používají husté textilie, jako je ekologická kůže nebo ekologický polyester. Na vnitřní straně je produkt potažen plátěným nebo bavlněným. Na upevněné kolébky, přenosné kolébky, houpací postele se obvykle používá ne příliš hustý tkaninový rám.
 3. Kov. Výrobek je vyroben z odolné oceli. Aby byla struktura světlejší, spodní a boční strany jsou pokryty látkou, přičemž kovová kostra krabičky zůstává pouze.

Dobré vědět. Jedním z nejpopulárnějších typů výrobků je kombinace dřevěného dna, potahu látky a kovového rámu..

 1. Dřevo. Může být vyrobena buď přímo ze dřeva nebo z překližky. Odborníci doporučují výrobu spodní části překližky nebo trvanlivé tkaniny..
 2. Pletené. Rám můžete spustit pomocí pletacích jehel nebo háčkování. Aby byl produkt trvanlivější (díky použití silných nití), originální a atraktivní, doporučuje se vytvořit techniku ​​pomocí macrame techniky.

Způsoby montáže

Pokud mluvíme o závěsné kolébce, pak jakýkoli model tohoto typu zahrnuje jeho připoutání k něčemu. Postel lze upevnit na:

 • Strop;
 • Zeď;
 • Stojany (tato kolébka se podobá houpačce).

Volba konkrétního způsobu montáže závisí na schopnostech dětského pokoje a osobních preferencích. Upevnění kolébky na strop je však ekonomicky nejvýhodnější, protože kolébka v tomto případě zabírá velmi málo místa..

Kritéria výběru kolébky

Každý rodič chce pro své dítě dostat krásné, pohodlné a kvalitní lůžko. Pro úspěšný výběr produktu je třeba dodržovat určitá kritéria..

Mechanismy kvality

Spolehlivý laděný mechanismus je jedním z nejdůležitějších kritérií výběru, protože bezpečnost postýlky závisí především na něm. Před nákupem musíte zajistit pevnost úchytů a samotného rámu.

Standardní možnost zahrnuje jeden upevňovací prvek, který se skládá z:

Někdy se ke zpevnění konstrukce používá dvojitá výztuž nebo příčný nosník, pokud by však k vytvoření postele byly použity vysoce kvalitní a bezpečné materiály, stačilo by jediné připevnění.

Rozměry

Důležitou nuancí, kterou je třeba při nákupu kolébky zvážit, je výška stran. Mělo by být nejméně 30-40 cm. Pokud je výška bočních stěn nedostatečná, hrozí nebezpečí vypadnutí dítěte z postýlky. Přesné rozměry se volí v závislosti na stáří drobků..

Další funkce

Mezi další funkce, které jsou moderní modely betlémů často vybaveny, patří:

 • Regulátor, který vám umožní změnit polohu zad;
 • Mechanismus pro změnu výšky krabice;
 • Odnímatelná kapuce;
 • Odnímatelné strany;
 • Noční stolek;
 • Mobilní zařízení;
 • Textilní potah, který lze odstranit, aby se mohl prát nebo vyměnit za nový.

Materiál kolébky

Velmi důležitým bodem je bezpečnost surovin použitých k vytvoření postýlky. Je lepší si vybrat ve prospěch přírodních materiálů (například přírodní pleteniny). Pokud dáváte přednost umělé verzi, musíte se ujistit, že dítě není alergické na tento druh suroviny.

Užitečné příslušenství

Tyto zahrnují:

 • Baldachýn chránící dítě před vnějšími dráždivými látkami;
 • Mobilní s hračkami;
 • Dálkové ovládání elektronických kolébek;
 • Matrace;
 • Přikrývky.

Carrycot s mobilem

Recenze nejlepších modelů

Existuje obrovská škála dětských kolébek pro novorozence. Některé modely jsou obzvláště oblíbené díky své vysoké kvalitě a cenově dostupným cenám..

Na poznámku. Většina dětských postýlek lze zakoupit bez problémů v internetovém obchodě, který se specializuje na dětský nábytek.

Možnost rozpočtu

Nejoblíbenější a cenově dostupné značky jsou:

Pohodlná volba

U klasických modelů vybavených různými doplňkovými funkcemi, které zvyšují snadnost použití, je třeba zdůraznit:

 • Chicco Next2me kolébka pro kojence od italského výrobce;
 • Houpací kolébka Everflo (Čína);
 • Cradle Polini od ruského výrobce;
 • Cradle of Babyhome (Španělsko);
 • Čínská letní dětská postýlka.

Prémiová možnost

Nejdražší, ale zároveň nejpohodlnější a nejvhodnější jsou elektronické modely, například:

 • Houpací kolébka BeeAngel (Čína);
 • Simplcity 3 v 1 (USA nebo Čína);
 • Jetem (Německo nebo Čína);
 • Dětská postýlka 4 v 1 od čínského výrobce;
 • Houpací kolébka Pituso 4 v 1 (Čína).

Vytváření kolébky vlastními rukama

Je docela možné vyrobit dětskou kolébku pro novorozence samostatně. Nejjednodušší možností je zavěsit hlavní část kočárku ze stropu nebo postavit postýlku z obruče a látky.

Potřebné nástroje a materiály

K vytvoření kolébky budete potřebovat tyto položky:

 • Pila na dřevo;
 • Šroubovák;
 • Samořezné šrouby;
 • 4 desky, každá 1-2 cm široká;
 • Vrtat;
 • Silné lano;
 • Silná látka.

Pokrok

Práce zahrnuje následující akce:

 1. Nejprve je třeba nakreslit budoucí produkt.
 2. Vyvrtejte do stran symetrické otvory (horní rohy) pro připevnění kolébky ke zdi nebo stropu.
 3. Vyvrtejte otvory do bočních a koncových stěn (na spodním řádku) tak, aby mezi nimi zůstaly 3 cm.
 4. Upevněte všechny strany samořeznými šrouby.
 5. Udělejte si dno ze silné textilie (řez po obvodu krabice).
 6. Na okrajích materiálu vytvořte otvory odpovídající otvorům na krabici.
 7. Zabalte smyčky.
 8. Připojte látku k krabici pomocí lana nebo jiného silného lana.
 9. Připojte kabely pro zavěšení kuřat pro novorozence.

Kam instalovat kolébku

Nejlepší je, když je kolébka pro měsíční dítě vedle postele rodičů. Toto doporučení je zvláště důležité pro kojence do 6 měsíců věku. Po šesti měsících může být dítě postupně zvyklé na svůj vlastní pokoj. Do této doby už kolébka již není zapotřebí - bude nahrazena postýlkou.

Kolébka pro novorozence je nezbytnou věcí v prvních měsících života dítěte. Taková postel poskytuje maximální pohodlí, umožňuje vám houpat dítě. To vše přispívá k rychlejšímu usínání a zlepšuje kvalitu spánku. Zároveň je důležité zvolit pro dítě vhodné kolébky, aby splňovalo požadavky na kvalitu, bezpečnost a pohodlí.

Kolébka pro novorozence: vlastnosti a varianty modelů

Kolébka pro novorozence je malá postýlka pro dětské drobky, která je navržena tak, aby chránila pohodlí a klid jeho spánku během prvních měsíců života. Taková kolébka pomáhá mladé matce rozhazovat své dítě, nikoli ho zvednout, čímž si dítě zvykne na „nezávislost“..

Dětská kolébka pro novorozence - vlastnosti a výhody

Hlavním úkolem kolébky je pohybová nemoc dítěte. Obvykle se skládá pouze ze 2 základních prvků - jedná se o malé lůžko a rám. Tvar, design a barva postýlky jsou druhoradé a hrají roli pouze dekorativního plánu v interiéru místnosti.

Existují také některé další funkce pro kolébku:

 • houpací křeslo, které umožňuje houpat dítě, aniž by ho vytáhlo z kolébky;
 • držák na hračky;
 • nastavení výšky základny;
 • držák na baldachýn, který bude chránit dítě před kousnutím hmyzem.

Ve srovnání s ostatními typy dětského ložnicového nábytku má kolébka pro dítě působivý seznam výhod:

 • ergonomie a mobilita;
 • malé lůžko napodobuje objetí matky, což usnadňuje spánek dítěte;
 • pomozte mámě v pohybu nemocné dítě;
 • Široká nabídka kolébek vám umožní vybrat kolébku jakéhokoli designu pro chlapce i dívky.

Ale i přes všechny výhody má kolébka jednu významnou minus - omezenou životnost. Obvykle je postýlka vhodná k použití pouze prvních šest měsíců po narození dítěte, v některých případech dokonce 4-5 měsíců.

Jak se objevily kolébky - historie

Již dlouho se potvrzuje historická skutečnost, že první kolébky se objevily za doby primitivních lidí a během tisíciletí prakticky nezměnily svůj základní design. Ve starověku byly provizorní postele vyrobeny ze zvířecích kůží, které byly zavěšeny větvemi stromů nebo římsy ve skalách.

V severním Rusku byla postýlka nazývána chvěním a byla vyrobena z borovicových šindelů. Zavěsili kolébku na pažích paží na sloup na stropě, což umožnilo houpat dítě, zatímco hospodyňka pracovala v domácnosti.

Byly tam další postýlky - podlaha. Ve spodní části rámu byly vyrobeny speciální lyže, které umožňovaly houpat kolébku na principu hnízdní panenky.

Vyložili postel slámou, seno nebo hadry, na které byly položeny polštáře plněné labutí chmýří. Baldachýn byl často zavěšen na postýlce, která se dnes nazývá baldachýn, což pomohlo chránit dítě před hmyzem..

Odrůdy a uspořádání kolébkových modelů pro novorozence

Dnes jsou široce uznávány tři typy kolébek: zavěšené, podlahové a přenosné. Za méně pohodlné se však považují i ​​kočky jiných typů:

 • elektronický: vybavený dodatečnou funkčností ve formě přehrávače, bezpečnostních pásů, podsvícení, automatického výkyvného systému, možnosti volby rychlostních režimů;
 • 2 v 1: kolébkový transformátor, který lze použít až do věku 5 let;
 • invalidní vozíky: vypadají jako obyčejné kočárky, pouze lůžko, pokud je to nutné, může být odstraněno a použito k přepravě dítěte.

Další kolébkou je kolébka, s níž můžete přepravovat děti v transportu.

Dětská kolébka

Zavěšená kolébka je proutěná nebo vyrobená ze dřeva. V moderních domech se stropní trámy zpravidla instalují jen zřídka, pro které by bylo možné zavěsit postýlku. Moderní zavěšená kolébka je proto již vybavena stabilními podpěrami, na kterých je kotviště drženo.

Výhodou tohoto modelu je plynulost pohybu, takže se dítě nevzbudí z náhlých otřesů. Kromě toho se závěsná struktura snadno otáčí jedním pohybem ruky. Chcete-li postýlku přesunout na jiné místo, jednoduše přesuňte podpěry a znovu na ně upevněte kolébku.

Pro výběr správné kolébky pro dítě je třeba věnovat zvláštní pozornost výšce stran. Čím vyšší jsou, tím lépe, protože to bude chránit dítě před pádem a zraněním.

Houpací kolébka na podlahu

Podlahové modely kolébek ze dřeva. Konstrukce kolébky zahrnuje:

 • rám;
 • oblast na spaní;
 • židle pro dospělého (ne u všech modelů).

Kolébka je připevněna na lyžích, díky nimž může matka, zatímco sedí na speciálně vybavené židli, houpat dítě. Některé modely zahrnují jejich montáž na válečková kola s možností stanovení jejich polohy.

K dispozici jsou houpací křesla s elektronickou jednotkou, díky níž je proces dětské nemoci plně automatizovaný. Stačí, když si maminka vybere vhodný režim, rychlost a amplitudu otáčení pomocí dálkového ovladače nebo speciálního panelu na posteli. K dispozici je také funkce automatického otáčení, která se aktivuje, když se dítě pohybuje nebo plače. Taková kolébka musí mít popruhy pro bezpečnost dítěte, pak maminka bude moci opustit dítě, zatímco bude dělat domácí práce.

Přenosné modely dětských kolébek

Přenosné modely kolébek jsou obvykle uspořádány ve formě oddělené kolébky bez dalších podpěr. Kotviště může být instalováno na rámu kočárku s koly a držadlem pro ovládání, a pokud je to nutné, koš je odstraněn a je dosaženo jakéhokoli „nošení“ pro dítě. Je vhodný pro výlety na kliniku, do obchodu nebo na cestu autem.

Košík má pevný rám vyrobený z plastu nebo dřeva nebo proutěný podstavec vyrobený z větviček. Základna je často vyrobena z tenké vrstvy překližky, pokryté přírodní látkou nebo kůží. Košík je vybaven dlouhými držadly, takže vypadá jako velká dámská taška. Jako doplněk je instalována kožená nebo plátěná kapuce, která zakrývá dítě před deštěm, jako v kočárku. Pomocí zipu připevněte kapsu na nohu dítěte pro použití přenosné kolébky v chladném období.

Jak vybrat kolébku pro novorozence

Výběr druhů kolébek velmi komplikuje jejich výběr. Hlavní důraz při nákupu by měl být kladen na důležité faktory:

 • kolébka pro novorozence by měla být snadno omyvatelná, textilie lze pro praní snadno odstranit;
 • matrace by měla mít střední nebo vysokou tuhost;
 • všechny upevňovací prvky a doplňkové prvky musí být bezpečně skryty, aby nedošlo k náhodnému zranění dítěte;
 • nejlepší materiály pro dětský nábytek - přírodní dřevo a ecoplast;
 • kolébka musí mít fixační systém houpacího mechanismu.

Bezpečnostní popruhy nejsou v kolébce nadbytečné, v závislosti na typu modelu, takže dítě nemůže vypadnout z kolébky a být zraněno.

Funkce rámu

Rám kolébky musí být pevný, takže při výběru materiálu je lepší dát přednost dřevu. Spojovací prvky a konektory musí odolat očekávanému zatížení. Pro podlahové nebo závěsné modely je vhodný také kovový rám, často je to vysoce pevná hliníková slitina.

Kolébka musí mít strany, nejlépe ve formě mřížových stěn, které zajišťují dobré větrání. Vzdálenost mezi lamelami by neměla přesáhnout 8 cm. Boky mohou být také vyrobeny z natažené textilie nebo dutých prken, ale první možnost je stále prioritou.

Spací možnosti

Kolébka je vhodná pro děti do 6 měsíců, takže všechny modely jsou malé. Šířka lůžka je zpravidla 30-40 cm a délka 65-80 cm. V tomto případě by velikost postýlky neměla omezovat pohyb dítěte a poskytnout matce nezbytný prostor pro péči o dítě.

Pro lepší větrání postýlky je vhodné zvolit základnu stojanu. K takovému dnu však dochází pouze v podlahových kolébkách, zatímco závěsné a přenosné modely jsou vybaveny dutou překližkou nebo dřevěnou deskou.

Vlastnosti výběru kolébky pro novorozence

Dnes rodiče z určitých důvodů postupně opouštějí kolébky pro děti. Za prvé, jedná se o obvyklé úspory. Ne každý apartmán má prostor, který vám umožní umístit několik podobných nábytkových prvků do dětského koutku. Kolébka pro novorozence prostě není mnohými považována za důležitý prvek školky. Určitá poptávka po tomto produktu však stále přetrvává..

Kolébka pro novorozence

Kolébka pro novorozence je malá postel určená k zajištění pohodlí a klidného spánku během prvních měsíců života. Takový nábytek umožňuje mladým rodičům houpat dítě, aniž by ho držel v rukou, a tak si dítě zvyklo na „nezávislost“..

V zásadě se tyto produkty skládají ze dvou hlavních komponent - lůžka a rámu. Tvar, styl a odstín postele mají druhořadý význam a záleží pouze na dekoraci v interiéru.

Související článek:

Strany v postýlce pro novorozence: fotografie, proč jsme potřebováni, typy, velikosti, tkanina, výplň, způsoby upevnění, další podrobnosti, doporučení pro výběr, jak si vyrobit vlastní ruce - v publikaci.

Odrůdy kolébek pro novorozence

Existuje mnoho typů kolébek pro děti. Abyste se mohli správně rozhodnout, musíte se seznámit s jejich technickými vlastnostmi. Kromě toho se berou v úvahu i osobní preference..

Kolébka bez pohybové nemoci

Světlé, pohodlné a bezpečné výrobky jsou vyrobeny z přírodního a ekologického dřeva. Použitý materiál je potažen hypoalergenním lakem, který se vyrábí na bázi vody..

Dětská lůžka bez mechanismu pohybové nemoci mají spolehlivý design a liší se také délkou operace. Pokud se objeví druhé dítě, není třeba kupovat novou postel..

Udržitelné výrobky mají 2 nebo 3 úrovně výšky dna. Mechanismus pro spouštění boční stěny umožňuje její snížení, zatímco dítě vede ležící životní styl. Když dítě trochu vyrostlo, posadí se a vstane, strana může být zvednuta a upevněna. Zaoblené hrany vylučují poranění dítěte.

Houpací kolébka

Dětská postýlka bez kyvadla se také používá k houpacím účelům, když se houpá. Na rozdíl od kyvadlových modelů se celý případ otáčí. Pro tyto účely jsou na ně nainstalovány velké běžce. Amplitudy výkyvu se liší v závislosti na zaoblení. Řada modelů má v budoucnu schopnost měnit kola pro kola.

Aby se zabránilo náhlému převrácení, je ke kolejnicím připevněna svorka. Zabrání výskytu příliš velkých amplitud motorů. V průběhu růstu dítěte se před spaním nebudete muset houpat, běžci mohou být odstraněni.

Na běžcích

Na běžcích jsou 2 typy kolébek:

 1. Postel s velmi zaoblenými běžci. Snadno se houpe, ale musíte na tom pravidelně pracovat. Podobná kolébka se trochu otáčí z pohybů dítěte, které škubá horní a dolní končetiny. Tímto způsobem se bude dítě moci utratit. Po dosažení věku šesti měsíců však dítě vstane, odskočí a houpe se. Proto je třeba přesunout lůžko na kolečkách a blokovat kroutí.
 2. Postel s mírně zaoblenými běžci. Má lepší stabilitu. Chcete-li uvést produkt do pohybu, musíte vynaložit úsilí. Amplitudy motoru jsou výrazně menší než u postelí s vysoce zaoblenými běžci. Zastaví se rychle, pokud přestanete pumpovat kolébku. Samotné dítě se nebude moci houpat. Taková kolébka bude tou nejlepší volbou, aby dítě nezvyklo na nemoc.

S kloubovým mechanismem kyvadla

Taková kolébka je instalována na speciálních běžcích, které umožní houpat dítě. Tyto výrobky jsou často vybaveny kyvadlem. Umožní kolébce pohybovat se po dlouhou dobu z jednoho dotyku ruky. Houpání se provádí svisle a vodorovně.

Závěsný

Závěsná postel může být proutěná nebo vyrobená ze dřeva. V moderních domovech jsou paprsky zřídka instalovány na strop, pro které je možné zavěsit kolébku. Protože závěsná dětská kolébka je již vybavena spolehlivými podpěrami, které drží její lůžko.

Výhodou takového produktu budou plynulé pohyby, v důsledku čeho se dítě nevzbudí z náhlých nárazů. Kromě toho se kolébka zavěšení lehce otáčí lehkým dotykem ruky. Chcete-li přesunout postel na jiné místo, stačí přesunout podpěry a znovu k nim připojit dětskou postýlku.

Chcete-li zvolit správnou kolébku, musíte se zaměřit na výšku stran. Čím je větší, tím lépe, protože to pomůže chránit dítě před pádem a zraněním..

Elektronický

K houpání dojde pomocí elektronického systému. Chcete-li zahájit proces, musíte stisknout klávesu. Některé modely lze zapnout automaticky, což reaguje na pláč dítěte. Zbytek lze zapnout na dálku pomocí dálkového ovladače.

Související článek:

Lehátko pro novorozence: nejlepší modely, základní pravidla výběru, nejlepší modely v různých cenových segmentech, v různých nominacích, doporučení našich redaktorů - přečtěte si publikaci.

Jiné typy

Existují i ​​jiné typy kolébek:

 • cradle-playpen - pohodlný produkt, který umožňuje dítěti spát a hrát si;
 • transformační postel - model, který se používá od narození do 7 let věku, protože jej lze snadno proměnit v malou pohovku;
 • kolébka s přebalovacím stolem - typ klasické postele, charakterizovaný přítomností přebalovacího stolu.
FOTO: besplatka.ua Bed-playpen FOTO: allo.ua Cradle-transformátor

Jak vybrat kolébku pro novorozence

Výběr různých kolébkových vzorů ztěžuje výběr. Hlavní důraz v procesu nákupu modelu je kladen na tyto faktory:

 • dětská postel by měla být snadno čistitelná a omyvatelná, vybavená odnímatelným textilem;
 • matrace by měla mít střední nebo vysokou tuhost;
 • upevnění a další součásti rámu jsou pro děti skryté a nepřístupné, jinak by mohlo dojít k poranění dítěte;
 • nejlepší materiály pro návrh kolébek budou ekologické a přírodní dřevo;
 • mechanismus pro pohybovou nemoc je pevně stanoven.
FOTO: babyblog.ru Vybrané funkce

Podle materiálu výroby a formy

Výrobní materiál musí být šetrný k životnímu prostředí a bezpečný pro zdraví. Často najdete kolébky ze dřeva, dřevotřísky a plastu. Dřevěné postele jsou považovány za bestsellery, protože materiál je zcela přírodní. Kolébky z dřevotřísky, MDF mají nižší cenu než dřevěné. Ve výrobním procesu se však někdy používají toxické prvky. Plast je zřídka vybrán kvůli své nedostatečné pevnosti ve srovnání s jinými materiály..

Kolébka pro kojence musí být ve správném tvaru. Neměly by být přítomny žádné vyjímatelné ostré rohy nebo detaily. Celá struktura by měla být pevně upevněna a šrouby by měly být uvnitř. Postele s koly se stanou pohodlnými.

Kývavým mechanismem

U kyvadlových modelů bude pohyblivá pouze kotviště. Podpěry zůstávají v každém případě nehybné. To je možné díky použití speciálního kyvného mechanismu - kyvadla. Tato zařízení se dodávají ve 3 typech:

 • s podélným výkyvem;
 • s bočním houpáním;
 • s univerzálním pohybem.

Různé modely kolébek s kyvadlem mají své vlastní rozdíly. Podélné a boční pohyby postele jsou poměrně populárním typem mechanismu. Univerzální kyvadlo je zařízení, ve kterém je možné změnit směr pohybu kolébky s ohledem na potřeby uživatelů..

FOTO: proraboff.rf Druhy kyvadlových kolébek

Další funkcí

Mnoho moderních dětských kolébek je vybaveno dalšími možnostmi. Mohou to být upevňovací prvky pro noční stolky, plenkové koše, speciální převlékací stoly. Výrazně zjednodušují péči o dítě - v každé situaci budou mít rodiče v blízkosti plenky, náhradní spodní prádlo a další potřebné doplňky.

Kolébky jsou také vybaveny dekoračními prvky - volánky, mašle, výšivky a tištěné aplikace. Takové vybavení umožňuje učinit interiér dětského pokoje jedinečným.

FOTO: ek.ua Kolébky s další funkčností

Přední výrobci

Mezi nejlepší výrobce se říká:

Každá ze značek vyrábí vysoce kvalitní produkty..

Populární dětské kolébkové modely

Aby bylo možné pro dítě správně zvolit kolébku, bylo sestaveno hodnocení. Zahrnuje nejoblíbenější dětské postýlky..

Chicco Next2me

Připojený model, který bude nejlepším řešením pro společný spánek. Taková postel umožňuje spát s dítětem ve stejné místnosti s pohodlím pro rodiče a dítě. Uvažované kolébky mají zpravidla jednu odnímatelnou stranu, lze je také výškově nastavit. To se provádí za účelem nastavení kolébky na stejnou úroveň jako lůžko pro dospělé..

Navenek je to docela atraktivní produkt, má velké množství barevných variací, které vám umožní zapadnout do různých interiérů. Má kompaktní rozměry a světlý design. Je lehký, vyrobený z plastu, žádné vyčnívající části. Kolébka je vyrobena z tkaniny, boky jsou odstraněny, což umožňuje snadné čištění postele. Dno je nastaveno na výšku produktu. Boční panel je pro pohodlí uvolněn pomocí zipu.

Pro bezpečnost dítěte je dětská postýlka připevněna k rodiči pomocí pásů. Kolébka má kolečka pro snadný pohyb. Rozměry jsou 91 × 15 cm v sestavené formě. Pro pohodlí při nošení je taška.

 • Kompaktní velikost.
 • Bezpečnost.
 • Šetrnost k životnímu prostředí materiálů.
 • Žádná kapuce.
 • Jedna vyjímatelná deska.

Bambolina láska

Tato kolébka je vyrobena ze dřeva. Taková kolébka je vhodná pro rodiče, kteří dávají přednost jejich přírodním materiálům. Modely vyrobené ze dřeva jsou odolné a šetrné k životnímu prostředí. Takové kolébky se vyznačují dobrými pevnostními parametry. Tento produkt vyrábí italská značka, protože je vysoce kvalitní a má jasný design..

Model je menší verzí dětské postýlky. Existují kola, která lze upevnit, což zvyšuje bezpečnost produktu. Jsou vyrobeny z pryže pro tichý pohyb a pro zabránění poškrábání na povrchu..

Pozoruhodnou výhodou takové kolébky bude to, že má krabici, ve které je uloženo potřebné příslušenství pro dítě. Postel má rozměry 83 × 42 cm, je nutné si koupit další matraci a boky.

 • Budujte spolehlivost.
 • K dispozici je úložný box.
 • Gumová kola.
 • Šetrnost k životnímu prostředí materiálů.

Mezi nedostatky lze uvést nutnost zakoupit matraci.

Zibos ala

Dotyčný produkt se označuje jako přistýlka. Venku to vypadá jako Chicco Next2me. Má 5 úrovní regulace výšky. Kupující si může vybrat jednu ze 7 barev. Výrobek má kola, kompletní sada má matraci a boky, z nichž jedno je vybaveno moskytiérou. Postel se vyvíjí, má tašku pro pohodlnou přepravu.

K dispozici je možnost opravit s rodičovským lůžkem. Hlavním rysem produktu bude to, že vydrží hmotnost až 150 kg. Toho je dosaženo díky duálnímu rámu. Existují kapsy pro uložení požadovaných drobností. V případě potřeby si můžete koupit mechanismy a transformovat model do houpacího křesla nebo do houpacího křesla pro dospělé. Pro tyto účely byl vytvořen podobný spolehlivý rámec..

 • Dostupnost úložného prostoru pro příslušenství.
 • Odolá velké hmotnosti.
 • Může se transformovat.

Mezi nedostatky lze uvést potřebu dalšího nákupu transformační soupravy.

Jednoduchost 3060

Tento model je považován za extrémně běžný, připisuje se kolébce. Má spíše světlý vzhled. Kromě toho lze snadno použít jako oddělené lůžko. Kolébka s pomocí běžců může být houpána, ale může být namontována na kola.

Boční strana může být odstraněna, pokud je v úmyslu použít postel jako prodloužení, je také možné nastavit výšku. Je zde možnost nočního světla, vibrací, na dálkovém ovladači je hudební jednotka. V sadě kupující obdrží matraci.

Model má kapuci, díky níž bude vypadat jako kočárek. Ve spodní části postele je sukně, která skryje všechny další prvky. Například je zde košík, kde můžete umístit vše, co potřebujete pro děti. Zařízení má ale nízké strany, takže kolébku nebude možné používat po dlouhou dobu.

 • Mít noční světlo.
 • K dispozici je dálkové ovládání.
 • Lze použít jako přistýlku..
 • Dolní strany.
 • Skromný výběr barev.

Při výběru kolébky jsou hlavními ukazateli pohodlí a bezpečnost dítěte. Styl a tvar postele mají druhořadý význam, jakož i další funkčnost ve formě hudebního systému nebo přívěšku na hračky. Čím větší je počet vestavěných funkcí v kolébce, tím vyšší je cena, takže výběr bude do značné míry záviset na peněžence rodičů.

Články O Neplodnosti