Hlavní Analýzy

Do-it-yourself kolébka pro novorozence - krásný dárek pro dítě

Každá matka chce vždy něco udělat, aby porodila své vlastní dítě. Udělat něco zvláštního, co by byl skutečný dárek budoucímu synovi nebo dceři. Tento dárek bude kolébkou pro novorozence.

Taková kolébka bude pečlivě chránit sen dítěte a zdobí jakýkoli interiér. Kolébka může být zavěšena nebo na nohou s příčníky, takže můžete během spánku houpat dítě.

Vyrábíme do-it-yourself lehké a teplé kolébky pro novorozence

Mezi mnohé výhody postýlky lze rozeznat hlavní:

 • Mobilita - taková kolébka může být snadno přesunuta za vámi z místnosti do místnosti, pokud se dítě bojí být osamělé;
 • Kompaktnost - velikost lůžka kolébky je široká asi šedesát centimetrů a délka sto - sto a deset centimetrů;
 • Klid a pohodlí - pro novorozence bude mnohem pohodlnější spát v kolébce, protože se tam bude cítit bezpečně - bude obklopen měkkými stěnami kolébky, bude se cítit chráněný. Když je malé dítě okamžitě vloženo do velké postýlky, vyděsí se, protože byl v lůně 9 měsíců, byl stísněný a teplý. Ve větším lůžku je příliš mnoho otevřeného prostoru, nic obklopuje dítě - to ho může znepokojovat a plakat.

Pokud není plánováno pohybovat kolébkou po domě, může být pozastaveno. Hlavní podmínkou bude absence strečových stropů a přítomnost dobrých příslušenství.

Samotná kolébka může být vyrobena z dřevěných částí a malé matrace. Je lepší vzít strom úplně zpracovaný a hledat mezery a nepravidelnosti - dítě musí být chráněno před střepinami.

Z vrbových vinic můžete vyrobit proutěný kolébku. K tomu potřebujete minimální proutěné dovednosti, protože kolébka je v podstatě velkým košem pro dítě. Tyto malé postýlky jsou šetrné k životnímu prostředí a velmi nízké hmotnosti. Uvnitř kolébky můžete vyrobit měkké strany vyrobené z látky plněné malou vrstvou výplně a položit malou matraci.

Někteří dělají závěsné kolébky jen z látky. Materiál je vybrán buď vysoce trvanlivý, jako je plsť, nebo je základna našita do textilního rámu postýlky, což pomůže udržet tvar kolébky, například pěny..

Pokud máte v bytě stále zavěšené stropy, ale chcete mít pouze zavěšenou kolébku, měli byste přemýšlet o speciálních podpěrách pro montáž. Takovou kolébku lze snadno přenášet po domě a houpat dítě tam, kde to bude pohodlnější.

Taková postýlka může být vyrobena nezávisle na dřevě. Další možností by bylo tkát kolébku z révy nebo ratanu.

Pro výrobu kolébky ze dřeva je třeba zásobit dřevěnými deskami a truhlářskými výrobky, šrouby a šrouby, boční stěny mohou být vyrobeny z půlkruhových lamel nebo prutů ve formě mříže, lepidla, laku a lesklého laku. Je vhodné mít po ruce frézu, která má všechna zařízení pro práci na kolébce. Z těchto nástrojů budete potřebovat elektrickou skládačku, vrtačku, kompasy (vyrobené z hole s tužkou na konci) a svorky.

Podrobnosti o kolébce jsou nakresleny pomocí provizorního kompasu, tužky a pravítka. Poté vystřihněte a dále zpracovejte. Ukázkové výkresy najdete online.

Proutěný stojan je nejlépe vyroben z vrbových větviček. Bude to konstrukce jako je tato:

Dřevěné podpěry mohou být tenčí a také pletené révou.

Taková kolébka může vykonávat funkci nošení a zároveň být nehybná. V první formě je dobré ji použít pro cestování před domem, a ve druhé je jednoduše vložit do obyčejné postýlky a dát tam spát dítě. Můžete tedy zabít dva ptáky jedním kamenem:

 • Mít pohodlnou věc pro přepravu dítěte, ve které bude v teple a pohodlí;
 • Není třeba kupovat kolébku zvlášť a potom postýlku;
 • Dítě bude zvykat spát na jednom místě.

Takovou nosnou postýlku si můžete snadno ušít a podle potřeby ozdobit. Kolébky s „tylem“ pokrývající dítě - mys - vypadají velmi krásně. S ní bude dítě ještě pohodlnější, bude chránit před zbytečným vzhledem a přímými paprsky slunce. Takový plášť lze dokonce háčkovat.

DIY dětská kolébka

Kolébka na spaní dítěte je známá již od starověku. Národy světa přinesly své původní nápady do klasické kolébky, ale návrhy byly stejné. Kolébka byla nahrazena moderními postýlkami pro novorozence. Použití kolébek se však opět stává populární. Jedná se o pohodlný produkt, ve kterém je dítě pohodlné a útulné díky těsné blízkosti stěn. Malá kolébka zabírá méně místa než objemná postel. V článku vám řeknu, jak vytvořit kolébku pro vaše dítě vlastními rukama..

Druhy kolébek

Kolébky se používají od narození dítěte a do věku 8–9 měsíců, kdy už dítě ví, jak vstávat a být v kolébce je pro něj nebezpečné. Moderní zakoupené kolébky jsou vybaveny elektronikou, která může houpat dítě, reagovat na pláč, kompletní s kolébkami jsou dálkové ovladače, upevňovací prvky pro markýzy a další příslušenství. Klasické modely, stejně jako ve starověku, mohou houpat jen dítě. Kolébky jsou rozděleny do dvou typů:

 • Závěsná kolébka. Montáž na strop pomocí speciálního upevňovacího systému.
 • Kolébky na nohou. K dispozici jsou na pevném rámu nebo kývání nohou.

Hlavním úkolem při konstrukci kolébky je její bezpečnost. Všechny dřevěné prvky musí být pečlivě zpracovány, dřevo a barvy nejsou toxické.

Závěsná kolébka

Jako krabici použijte kolébku ze starého kočárku, připojte ji k popruhů a zavěste ji na upevňovací systém ke stropu. Pokud není kolébka, vyrobíme ji ze dřeva. Chcete-li navrhnout spojovací prvky, které budete potřebovat:

 • Kotvy se zesílenými podložkami;
 • Závitová karabina a karabina;
 • Jaro;
 • 25 mm široký pás.

Dále připravte spotřební materiál (lepidlo na dřevo, hmoždinky, rohy, šrouby) a potřebné nástroje (skládačka, vrtačka, kladivo, sešívačka nábytku). Začněte vytvořením kolébkové kresby, zapište si velikost každé součásti. Vyřízněte potřebné díly skládačkou z překližkové desky. Začněte sbírat strukturu kolébky odspodu, přilepte díly lepidlem, zesílte spoje samořeznými šrouby. Připojte boky kolébky. Návrh je připraven. Zastrčte kolébku zevnitř pěnovou gumou nebo syntetickým zimním prostředkem pomocí sešívačky nábytku nebo lepidla. Vyjměte budoucí kliky z pásky, změřte délku kliky od stropu do požadované výšky kolébky. Zakryjte stuhu látkou připravenou pro kolébku. Připevněte rukojeti ke spodní části kolébky pomocí sešívačky nábytku. Vytvořte díru ve stropě děrovačem, připevněte upevňovací prvky z kotev, karabin a rohů. Upevněte pružinu, uvnitř které prochází bezpečnostní kabel. Zavěste kolébku na jaro. Zbývá jej ozdobit látkou. Závěsná kolébka je připravena!

Kolébka na nohy

Zvažte konstrukci kolébky s pevným rámem a kyvné kolébky. Před zahájením práce připravte potřebný materiál (dřevěné desky a latě, šrouby a šrouby, tesařské lepidlo, lak a barva) a nářadí (skládačky, vrtačky, frézky a brusky). Začněte kreslením kótovaného výkresu. Přeneste náčrtky do lepenky, vystřihněte vzory. Pomocí šablon a skládačky vyřízněte polotovary pro budoucí kolébku z dřevěných desek. Každý detail důkladně zpracovejte bruskou, uzly a háčky na dřevo nejsou povoleny. Namontujte kolébku pomocí tesařského lepidla, šroubů a šroubů. V této fázi dávejte pozor na zdobení kolébky: vyřezávané tipy, díra ve tvaru srdce vypadá roztomilý a jemný. Namontujte pevný a stabilní rám kolébky. Připevněte rám a kolébku k sobě. Zakryjte kolébku lakem v několika vrstvách, v případě potřeby natřete barvou.

Nenechte se unášet v jasných barvách, pastelové barvy jsou vhodnější pro novorozence. V případě potřeby připevněte k hlavě kolébky vysoký háček pro připevnění vrchlíku.

Vytvoření kolébky pro dítě vlastními rukama není obtížné. Pečlivě vypočítejte rozměry, správně řezejte obrobky a pečlivě zpracovávejte podrobnosti. Dítě se bude cítit pohodlně v kolébce vytvořené rukama otce.

Jak vyrobit kolébku pro dítě a pro panenku

Znalost toho, jak vytvořit kolébku pro její vytvoření, bude pro vás určitě užitečná. A když dcera vyroste, můžete si vyrobit kolébku pro panenku a potěšit dítě.

Kolébka? Jedná se o dětskou závěsnou postel, kterou můžete trochu houpat, aby dítě sladce spalo. Podívejte se, jak vyrobit kolébku ze dřeva, z tkaniny, uvázat ji a dokonce z novinek.

Jak vyrobit dřevěnou kolébku vlastními rukama?

Toto je klasická možnost. Nakonec naši předkové vyrobili kolébky pro kojence z právě takového materiálu. Kolébky se postupem času měnily. A mistrovská třída s fotografiemi krok za krokem ukazuje několik možností, jak vyrobit takové příslušenství pro dítě.

Před provedením tohoto typu kolébky:

 • zpracované kulatiny;
 • lano;
 • tlustá překližka;
 • vrtat;
 • kulatá tryska pro vrták;
 • vrtat.

Nejprve vezměte tyče kruhového průřezu a rozdělte je na segmenty. Dvě boční stěny budou menší a dvě větší.

 1. Nyní rozhodněte o velikosti dna. Vystřihněte to také. Rohy musí být zaobleny, aby se jim neublížily. Vzhledem k tomu, že překližka je poměrně těžká, vytvořte v ní otvory vrtákem s kulatou tryskou. Mohou se lišit. To je také další větrání. A tato technika usnadní kolébku.
 2. Nyní určete, kde upevníte lano. Pomocí centimetru nebo měřicího pásku nakreslete tužkou otvory, které pak budete muset vrtat vrtáním.
 3. V lamelách budete mít párované otvory. Položte je na rovnou plochu a vytvořte obdélník. Nyní pevně připevněte kousky lana v rozích a sestavte obdélník. Také zde můžete dodatečně fixovat svorkami.
 4. Nyní odřízněte lana stejné velikosti. První projeďte otvorem v překližce a na dno uvázejte silný uzel. Poté projeďte tuto špičku kruhovým nosníkem, potom nit prochází podél ní, vstupuje do druhé díry a proniká do díry na překližce. Také na dně svázáte toto lano uzlem.
 5. Nyní vezměte stejný druhý segment a opravte s ním tuto bočnici. Dva kusy lana stačí k připevnění krátkých bočních stěn. A ty dlouhé jsou v tomto případě připojeny pomocí čtyř segmentů.
 6. Nyní musíte odříznout 4 stejná vlákna ze silného lana. Měly by být takové velikosti, že byste mohli zavěsit kolébku, a nebyla příliš vysoká.
 7. Upevněte lana v horní části stropu pomocí háčků, ve spodní části je připevněte k tyčím.
 8. Nyní můžete matraci vložit dovnitř, volitelně připevnit měkké strany ke kolébce a dát dítě spát.

Pokud chcete vyrobit dřevěnou kolébku, jako za starých časů, podívejte se, jak vyrobit kolébku tohoto typu.

Má polokruhový vzhled. Může být vyrobena z překližky nebo na rámu na bočních stěnách, pokrytá silnou tkaninou. Můžete také přikrýt dětskou postel hadříkem na jedné straně tak, aby denní světlo nezasahovalo. Ale je lepší sem zavěsit látku jako tyl, aby se dostal vzduch. To platí pro boční stěny. Ale základna látky musí být odolná, protože zde připojíte dlouhou odolnou polici.

Upevněte kroužek ve stropě, projeďte tuto desku sem Když kliknete na jeho volný konec, kolébka se zvedne. Můžete jej tedy houpat nejen ze strany na stranu, ale také shora dolů..

Tady je další workshop, který vám ukáže, jak vytvořit houpací postel. Nebude nutné zavěšovat strop. Stojí na podlaze, ale střední část je přišroubována a vyrobena tak, aby se taková kolébka mohla otřást.

Rozložení postele vám pomůže vytvořit podrobnosti o správné velikosti. Pokud si to však přejete, proveďte zde úpravu například pro zvětšení této kolébky.

 1. Výška postýlky je 82,5 cm, její délka je 88 cm, šířka je 60 cm. Postel má 2 statické boční stěny, na spodní straně jsou upevněny dvěma deskami. K této základně je připevněna kolébka. Skládá se také ze dvou hřbetů, které jsou spojeny částmi bočních stěn, spodkem.
 2. Chcete-li vytvořit stojany, nejprve vytvořte kartonovou šablonu. Nyní ji připojte k překližce.
 3. Pro takovou práci budete potřebovat univerzální stavební kompas, abyste mohli nakreslit půlkruhové detaily. Je snadné to udělat sami. Chcete-li to provést, vzít zábradlí, vyvrtat díru na jeho konci, připojte tu tužku. A na druhé straně upevníte hřebík sem.
 4. Nyní připojte šablonu k překližce a obrysu. Vystřihněte podle označení elektrickou skládačkou. Vyvrtejte otvory pro hmoždinky. V regálu zde vytvořte dva sloty pro zajištění zad.
 5. Vystřihněte další části. V nich vytvořte otvory pro hmoždinky. Připojte obrobky. Potom bude možné opatřit dětskou postýlku trezorem..
 6. Pro kolébku jsou jednodušší možnosti. Chcete-li vyrobit další, potřebujete pouze 5 dílů. Jedná se o 2 zády, dvě boční stěny a spodní detaily.
 7. Zád lze ozdobit různými kadeřemi a vystřihnout je skládačkou. Technika vypalování také pomůže vytvořit jedinečný dekor. Tyto metody vám umožní ozdobit kolébku tak, aby zůstala šetrná k životnímu prostředí..

Postavte postýlku pomocí hmoždinek a lepidla. Můžete jej dále posílit šrouby. Pak uvázat těsné lano a pověsit svůj výtvor, ale ne příliš vysoko.

Můžete vyrobit pouze základnu dřeva a dalších částí k tkaní nebo vytváření z tkaniny. Podívejte se, jak na to..

Jak vyrobit látkovou kolébku?

 • dřevěné lamely;
 • pevný kovový rám;
 • matice se šrouby;
 • přírodní lano.

Vezměte dvě lamely a umístěte je napříč. Nyní také vydejte další pár. Spojte tyto prvky se dvěma lamelami dole a se dvěma nahoře. K vytvoření takového koše potřebujete kovový rám. Bude opakovat tvar spodní a horní. Pak mezi těmito polotovary musíte vertikálně uspořádat kovové tyče.

Nyní ušijte tuto kolébku hustou tkaninou nebo spoutejte mnoho lan ve svislé poloze a poté je vodorovně sveďte v šachovnicovém vzoru. Uvnitř umístěte plášť šitý z měkké textilie tak, aby bylo dítě pohodlné.

Pokud si přejete, aby to bylo houpací křeslo, musíte níže upevnit půlkruhové lamely, abyste mohli lehce kolébat postýlku. Košík musí být dobře upevněn, aby byl bezpečně zajištěn.

Zde je návod, jak vytvořit jiný typ kolébky. Má ocelový rám. Pokud ji máte, použijte ji. Vkládá se na odnímatelný kryt, který lze při praní vyjmout. Pak je k kovovým smyčkám připojeno pletené lano, které zavěšuje takovou kolébku.

Na stativ můžete pozastavit kolébku z tkaniny. Chcete-li to provést, vezměte 3 zpracované paprsky, upevněte je na podlahu a spojte se nahoře k sobě. Kolébka je zde zavěšena, může být také vyrobena na základě pevného kovového rámu a textilie.

Pokud již máte kolébku, ale také chcete mít kolébku, vytvořte kolébku, kterou upevníte uvnitř postele. Chcete-li to provést, odstraňte z látky obdélník, zvedněte jeho okraje a přišijte je v rozích tak, aby obdélník získal požadovaný tvar. Vytvořte boční stěny na obou stranách.

Připevněte zde textilní pásy, bude nutné je upevnit na bocích postýlky, abyste získali visící kolébku.

Proutěné dětské kolébky Možnosti

Pokud můžete tkát z prutů, pak si můžete vytvořit druh koše. Zvláštní pozornost věnujte vrcholu. Připevníte zde karabiny a poté k nim připevníte lano.

Do takového koše musíte vložit matraci. Položte strany textilu, které je třeba zabalit, do tohoto koše.

Zajistěte popruhy nebo lano a zavěste tuto kolébku na místo.

Máte-li pevný rám a jste obeznámeni s uměním makramé, můžete si proplést tak krásnou kolébku.

Pomocí makramé můžete také proplést tak úžasnou kolébku.

Chcete-li to provést, oplette boční stěny, ale je lepší, aby byly hustší. Dejte matraci. Tady je taková krásná věc.

Zde je návod, jak kolébku trochu změnit. Nejprve musíte svrhnout rám ze čtyř silných kolejnic. To bude horní část postýlky. Udělejte další takový prázdný.

Nyní připojte nitě k horní liště a splétejte boční stěny. Poté vytvořte spodní část. Zavěsit kolébku.

Můžete vytvořit skládací kolébku. Chcete-li jej vytvořit, srazte dřevěný rám ze silných latí. Po stranách budou mít tvar kříže. Oplette obrobek pomocí vzorů makramen.

Můžete vyrobit kolébku i z provázku. Hlavní věc je vzít vhodný rám. Také ji ozdobte technikou makramenu. K tomu můžete použít jednoduché uzly. Budete muset prošít vlákna v šachovnicovém vzoru, abyste získali kosočtverce.

Následující workshop ukáže, jak vyrobit kolébku pomocí metody tkaní, pro tento papír.

Jak vyrobit kolébku pro dítě z papíru - mistrovskou třídu a fotky krok za krokem

Přestože je taková kolébka vyrobena z papíru, je trvanlivá.

 • vhodný papír;
 • dřevěný špíz;
 • lepidlo;
 • dráty nebo lovné šňůry;
 • kovové a dřevěné prsteny.

Vezměte list papíru, vložte tam lepidlo, to je místo šeříku na fotografii. Potom na něj položte dřevěný špíz a role papíru. Získáte trubici. Bude třeba udělat mnoho takových polotovarů.

Nakreslete obrázek budoucí kolébky. Začněte tkát odspodu.

Můžete udělat dno dřevovláknité desky, dřevotřísky nebo překližky. V tomto případě se však řemeslnice rozhodla vyrobit plně tkanou verzi a odlehčenou kolébku. Do hlavních stojanů je třeba vložit lemovací čáru nebo vodič. Pak se stanou odolnějšími.

Do pracovních zkumavek nemusíte vkládat drát. Začněte s pletením těchto trubic stojanu. Vytvořte rám kolébky tímto způsobem.

Pokračujte v tkaní.

Takže, tkaní v kruhu, vytvoříte dno. Současně proveďte tuto práci na vzoru, abyste vytvořili takový přesný detail.

Nyní zvedněte vodorovné kanály tak, aby se staly svislými. V této fázi na ně nasaďte také kovové polotovary a poté sem vložte pásy pro zavěšení koše.

Tkejte koše ze dvou typů papíru. Jako druhý můžete vzít šedé balení. Zde přidejte drát, abyste vytvořili silnější tkaní. Upevněte dřevěné kroužky nahoře.

Nyní musíte uzemnit své stvoření, odříznout přebytek. Natřete ji a zůstane lakovaná.

K malování tohoto dětského produktu použijte potravinářské barvivo. Jako lak si vezměte lak na vodní bázi, který není toxický. Po zaschnutí koše můžete kolébku zavěsit, zakrýt ji tylem.

Jak šít panenku dopravce vlastními rukama?

Každá dívka bude s takovou hračkou spokojená. K tomu budete potřebovat:

Opatrně odřízněte horní část láhve i spodní část. Odřízněte šroubový krk z horní části.

Zbytek by měl být rozdělen na polovinu. Tím se vytvoří obdélník. Připojte tuto část k tkanině a ořízněte ji na požadovanou velikost. Budete také potřebovat kus syntetického zimovadla této velikosti. Chcete-li to pevně udržet v záležitosti, je lepší jej ihned přišit.

Nyní vystřihněte držadla. Sešívejte nejen pravoúhlou hlavní tkaninu s polstrovaným polyesterem, ale i tuto.

Šijte podobu sáčku a přišijte jej k obdélníku, do kterého je vložena většina láhve. Vložte spodní část do vytvořené kapsy.

Stejným způsobem vytvořte horní část krku. Šijete pera na místě a v kruhu? třásně.

Ale jak jinak vyrobit kolébku pro panenku. Vytvoříte jej na základě běžné kartonové krabice. Nejprve musíte tento obrobek upravit.

Vezměte krabici, vyrovnejte ji a poté nakreslete ovál. To bude spodní část kolébky. Nyní nakreslete strany tohoto produktu. Musí být dvojí. Přilepte tyto polotovary páskou. Nyní vezměte pěnu a vyrobte z ní stejný obrobek.

Z druhé části lepenkové krabice vytvořte vnější strany. Musí být vloženy hadříkem. Nechte tento obrobek prozatím vyschnout. A během této doby si můžete ušít matraci. Chcete-li to provést, změřte spodní část, pomocí těchto značek ji vytvořte.

Je vhodnější šít matraci z pěnové gumy. Pak to zakryjete látkou. Venku můžete tuto kolébku ozdobit krajkou. Udělejte si pera. Chcete-li to provést, vzít obdélník tkaniny, přeložte jej na polovinu a zastrčit okraje, odpovídající. Nyní steh na tváři. To může být šité zevnitř, pak se otočil k přední straně. Pak uvnitř vložíte měkké výplně.

Zašít pera na místo. Tak skvělá taška na přenášení bude fungovat. Nezapomeňte potahovat látku nejen vnější, ale také vnitřní strany produktu.

Děj vám řekne, jak vyrobit kolébku pro panenku. Získejte elegantní krajkové věci.

Jak vyrobit kolébku pro novorozence vlastními rukama? Jaký materiál si vybrat?

Kolébka je malá kolébka pro novorozence a její výjimečnou vlastností je, že kolébkou je kolébka na zavěšení, tj. postýlka, která je zavěšena ve vzduchu. Za starých časů to byl nejběžnější nábytek pro novorozence a mimochodem nejnebezpečnější, a to jak před, tak nyní. To vše je způsobeno tím, že pokud nebudete postupovat podle technologie nebo neděláte chyby v upevnění nebo v materiálu, který umožňuje kolébce pověsit, pak to může jednoduše spadnout s dítětem, kvůli kterému bude dítě zraněno nebo dokonce více zlomeno.

Proto je v každé situaci při výrobě kolébky třeba pamatovat na základní požadavky:

 • Upevnění musí být tak silné, aby se během otáčení kolébky nezvolilo a nebylo otřeno v místě válcování..
 • Pro zavěšení si vyberte materiál tak silný, aby alespoň 20krát unesl váhu kolébky s dítětem.
 • Samotná kolébka by měla mít tak vysoké strany, že by z ní dítě nemohlo vypadnout.

Pokud jsem vás ještě nebála a stále existuje přání vytvořit kolébku, podívejte se na výrobní metody níže:

Pokud to uděláte staromódním způsobem, budete si muset připevnit kroužek do stropu a do něj nalepit dostatečně dlouhý sloup z masivního dřeva a na jednom konci zavěsit dostatečně silný koš. Pro pojištění je nejlepší protáhnout další lano přes zavěšení koše a upevnit jej na další držák přímo nad košem.

Podle moderních nepoužívejte tyč, ale jednoduše ji připevněte pomocí silných kotev ve stropě nad místem instalace kolébky 360 °. Košík sám může být vyroben z trvanlivé překližky, s použitím pro dno, nezapomeňte do ní vyvrtat otvory, aby došlo k přenosu tepla s matrací. Na dno budete muset dát matraci. Nesnažte se vypadat velmi jemně, je nejlepší použít polotuhý materiál.

Podél obrysu postýlky umístěte větrací otvory po stranách a protáhněte strany lany. Upevněte nějaký druh materiálu podél obrysu lana, je to nejlepší husté a nepouští vlákna, je to možné s podšívkou, takže rostoucí dítě nemohlo procházet lany.

V rozích dlouhých stožárů s odsazením 10 centimetrů zpevněte lano a upevněte jej pomocí karabin ve stropním držáku.

Před tím, než tam dítě položíte, zkontrolujte, zda jsou všechny detaily odolné.

Můžete vyrobit kolébku bez připevnění na strop, ale pro tento účel musíte vyrobit speciální kovový rám a zavěsit kolébku na to, ale tato možnost se nehodí všem, protože amplituda valení je řádově menší a na kyvné pohyby je třeba vyvinout více sil.

Ještě jednou vám chci připomenout: ujistěte se, že máte pojištění v držáku kolébky, takže v případě přerušení hlavní montáže další nedovolí pádu kolébky.

DIY dětská kolébka pro kojence

V očekávání narození dítěte mnoho rodičů školku speciálně připraví a vybaví. Pro novorozence je třeba zvolit speciální věšák.

Předem se seznamte s různými možnostmi, požádejte o radu známé matky. V současné době výrobci dětských postýlek nabízejí obrovský sortiment zboží pro každý vkus.

V celé této rozmanitosti se můžete jen zmást. Chcete-li tomu zabránit, jděte na výběr kolébek s veškerou odpovědností.

Hlavní typy dětských kolébek

Speciální kolébka pro dítě je umístěna v končetině, takže ji lze snadno vyklopit.

Tento design může být několika typů:

 • Klasická verze kolébky je zpravidla vyrobena z přírodního dřeva pomocí techniky tkaní. Také taková kolébka může být ozdobena kovanými prvky. Dva příčné oblouky spolehlivě drží kolébku, ale zároveň nezasahují do houpání.
 • Kolébka houpačka. Takový produkt se opravdu podobá běžnému houpačce, protože místo pro spaní pro dítě je upevněno na dvou podpěrách.
 • Automatický kufřík. Pro pohodlnou nemoc dítěte s pohybem nemusíte vyvíjet žádné úsilí, stačí stisknout jedno tlačítko. Kromě toho mohou mít takové designy různé doplňky - osvětlení, hudbu, schopnost měnit tempo a směr kolébání kolébky.
 • Houpačka kulatá postýlka. Mobilní a kompaktní. Nejlepší pomocník pro mladou mámu.

Každá matka bude moci najít nejvhodnější variantu, která bude odpovídat interiéru místnosti, vkusu a finančním možnostem.

Pokud je plocha dětského pokoje malá, je lepší upřednostnit zavěšenou kolébku kolébky. Na konci podpěry jsou speciální kola, která umožňují snadný pohyb konstrukce.

Co hledat při výběru

Před nákupem stojí za zvážení několik důležitých bodů:

 1. Abyste si mohli vybrat skutečně kvalitní a bezpečnou kolébku, musíte pečlivě prostudovat mechanismus produktu. Zvláštní pozornost věnujte spolehlivosti a síle hlavních spojovacích prostředků, protože bezpečnost novorozenců bude záviset na nich. Všechny spojovací prvky musí být vyrobeny z kovu, v žádném případě však z plastu nebo dřeva.
 2. Kolébka je navržena pro rychlou nemoc malého dítěte. Tento produkt je obvykle ve standardních velikostech. Pokud však chcete, aby vaše dítě bylo při odpočinku pohodlné, vyberte si produkt s maximální šířkou kolébky. Potom se dítě během spánku snadno převrátí.
 3. Další funkce. Některé výrobky mohou být vybaveny košíkem na drobnosti, skládacím přebalovacím stolem a dalšími doplňky. Při nákupu kolébky je třeba vzít v úvahu jedno pravidlo - čím více doplňkového příslušenství obsahuje produkt, tím vyšší jsou jeho náklady.
 4. Materiál, ze kterého je kolébka vyrobena, musí být přírodní a šetrný k životnímu prostředí. Takový produkt si po dlouhou dobu udrží atraktivní vzhled a u novorozence nezpůsobí allegri.

Všechny malé odnímatelné části závěsné kolébky musí být bezpečně skryty před dítětem. Doporučuje se vybrat produkt, který nebyl lakován nebo natřen..

Nejužitečnější příslušenství

Každý si může zakoupit připravenou kolébku s celou řadou různých doplňků. Někteří mladí rodiče však chtějí ušetřit peníze a kupovat pouze kolébku bez jakýchkoli doplňků..

V takovém případě budete muset zakoupit potřebné příslušenství zvlášť:

 • Matrace dětské postýlky je nejdůležitějším doplňkem. Komfortní spánek dítěte závisí na jeho kvalitě. Vyberte si produkt vhodné velikosti, proto musíte kolébku předem změřit. Odborníci doporučují upřednostňovat kokosové kokosové matrace.
 • Ložní prádlo z přírodního materiálu - bavlna se nejlépe hodí. Mělo by se také hodit.
 • Speciální zábal na kolébce vytváří pohodlnou atmosféru pro novorozence, chrání před jasným světlem.
 • Zámek zabraňuje přílišnému vychýlení kolébky.
 • Pogumovaná kola pro podporu jsou nezbytná pro tichý pohyb kolébky kolem bytu. Právě tyto detaily se nejčastěji rozbijí, proto se doporučuje věnovat zvláštní pozornost kvalitě materiálu, ze kterého jsou vyrobeny.

Jetem Dream Cradles - Nejprodávanější

Výrobce dětské postýlky pro novorozence Jetem Dream zaujímá vedoucí postavení na trhu. Jde o to, že hlavními modely takového designu jsou vysoká kvalita, bezpečnost a velké množství pozitivních recenzí od mladých rodičů.

Držáky Jetem Dream jsou vyrobeny z přírodních materiálů, mají atraktivní vzhled a jsou navíc vybaveny elektronickým mechanismem, který uvádí kolébku do pohybu. Všechny látkové potahy, kapuce a další součásti kolébky lze snadno odstranit a vyčistit.

Postýlky jsou určeny výhradně pro kojence. Když dítě dosáhne věku 4-5 měsíců, začne se aktivně pohybovat a vytáhnout se nahoru, čímž riskuje vypadnutí z kolébky.

Výhody a nevýhody

Závěsné kolébky mají ve srovnání s obyčejnými postelemi nepochybně mnoho výhod:

 • Kolébka má malý, ale uzavřený prostor. Dítě se v ní cítí co nejpohodlněji, jako v maminčině bříšku.
 • Pokud dítě pláče, vložte jej do kolébky a trochu zatřeste. Budete velmi překvapeni, když si všimnete, že se dítě uklidní téměř okamžitě.
 • Některé modely kolébek jsou vybaveny speciálními koly. To je velmi výhodný doplněk, protože spící dítě lze snadno přenést do jiné místnosti bez hluku.
 • Moderní zavěšené kolébky mají zpravidla hudební doprovod a osvětlení. Některé z nejdražších produktů jsou vybaveny přídavným elektronickým mechanismem, který může automaticky reagovat na pohyb dítěte nebo jeho hlasité volání.
 • Kolébka je vždy velmi krásná a originální. Takový produkt se může stát nezbytnou součástí interiéru dětského pokoje a kvalitativně jej doplnit..

Pokud se rozhodnete koupit drahou kolébku, nezapomeňte mít na paměti, že takový design nevydrží dítě dlouho. Když dítě dosáhne věku 8-9 měsíců, bude muset kolébku opustit. Jde o to, že se dítě začne aktivně pohybovat, otáčet kolébkou, což může vést ke zranění.

Závěsná postýlka v postýlce

Některé závěsné kolébky lze bezpečně připevnit přímo na postel vašeho dítěte. Tento produkt je upevněn na speciálních pásech se svorkami, které jsou upevněny k prvkům.

Spánek v takové kolébce bude pohodlný, protože dítě se bude cítit v bezpečí a hladké kývání ho dále uklidní. Poté, co je dítě o něco starší, lze kolébku snadno vyjmout a použít pouze postýlku.

Moderní výrobci nabízejí širokou škálu modelů kolébek pro každý vkus, které mají velmi užitečný doplněk - zavěšenou kolébku. Je to velmi pohodlné a výhodné, není třeba si myslet, že je lepší si vybrat.

Jak vyrobit proutěný kolébku vlastními rukama

Každá matka se může pokusit vytvořit krásnou a kreativní proutěný kolébku sama tím, že do ní investuje kousek své lásky. Je to docela jednoduché, pokud využijete rady zkušených jehelek.

Taková domácí kolébka vám mimo jiné pomůže výrazně snížit náklady na uspořádání dětského pokoje.

Pokud plánujete přemístit kolébku do různých místností, musíte si předem vyrobit několik držáků stropu.

K vytvoření tohoto typu struktury lze použít různé techniky. Pokud máte rádi techniku ​​makramé, můžete pro novorozence snadno vytvořit krásnou a originální závěsnou kolébku.

Také by vás mohlo zajímat čtení o dětském povlečení pro chlapce.

Krátce zvažte hlavní fáze vytváření kolébky:

 1. Budete potřebovat plastové a měděné potrubí různých průměrů. Umístíme měděný produkt dovnitř plastového a ohneme jej na koleno tak, aby vytvořil prsten. Všechna připojení musí být pečlivě upevněna..
 2. Bereme husté šňůry jakékoli barvy, které se vám nejvíce líbí, a začneme tkát kolébku. K tomu používáme poměrně běžný čínský uzel v technikě makramé.
 3. Vytváříme horní kroužek pro kolébku, která musí být o něco větší než základna. Technika je stejná jako v první fázi.
 4. Upevníme vazbu na horní kroužek. Tkejte spodní část kolébky čínským uzlem.
 5. Taková proutěná kolébka pro novorozence je zpravidla zavěšena na strop. Pro bezpečné zajištění můžete použít hmoždinky a držáky stropů.

Nezapomeňte, že dítě by se mělo v proutěné kolébce cítit útulně a pohodlně. Chcete-li to provést, ujistěte se, že matraci s pevnou základnou na spodní straně kolébky. Takový produkt zabrání tomu, aby se spodní část kolébky propadla..

Video

Toto video vám řekne, jak vyrobit dětskou kolébku vlastními rukama..

Doporučujeme, abyste si také podrobněji přečetli dětské postýlky - transformátory pro novorozence.

DIY závěsná kolébka: jak si vyrobit?

 • Tradiční dřevěné bobtnat
 • Kolébka na obruč

Mezi všemi národy světa je mezi nezbytnými věcmi kolébka pro novorozence. Ve většině případů je kolébka pro dítě uspořádána tak, aby mohla být mírně skloněna.

Druhy kolébek 19. století: 1-jamkové; 2-bast; 3-prkno.

To rychle ujistilo dítě a osvobodilo matku, aby prováděla každodenní domácí práce..

Nejjednodušší verzí kolébky v Rusku byla krabice vyrobená z tenkých desek, zavěšených od lan k matici chaty nebo ke speciální ohebné tyči - oshep. Národnosti ruského severu (chum, Veps atd.) Používaly krabici z březové kůry pro kolébky.

V současné době jsou kolébky vyrobeny ze všech druhů umělých materiálů, jsou tkané z větviček nebo šity z husté tkaniny. Pouze „mechanismus“ dětských kolébek zůstal nezměněn. Stejně jako před mnoha lety je kuřata zavěšena ze stropu, aby se mohla mírně vychýlit. Nejlepší možností by byla kolébka pro kutily, ve které bude dítě teplé a pohodlné. Materiál pro jeho výrobu může sloužit jako dřevo nebo překližka, látka a dokonce i příze, pokud nastávající matka ví, jak pletat nebo tkát makrely.

Tradiční dřevěné bobtnat

K tomu budete potřebovat:

 • tenké desky nebo překližka 1,5-2 cm;
 • skládačka nebo pila na dřevo;
 • šroubovák, šrouby;
 • vrták a sada vrtáků;
 • hustá tkanina (džínovina nebo pytlovina, plátno atd.);
 • silná lana, kabel nebo kalhotový cop.

Schéma výroby závěsné kolébky.

 1. Nejprve budete muset čerpat z papíru podrobnosti o budoucí postýlce: boční stěny a koncové části. Boky by měly mít délku rovnou požadované délce kolébky a šířku dostatečnou k zabránění náhodnému vypadnutí dítěte z ní (asi 35 cm). Koncové části musí být provedeny ve tvaru lichoběžníku, jehož menší z rovnoběžných stran bude dole. Délka této strany se rovná požadované šířce dna kolébky. Délka horní strany lichoběžníku se volí na základě pohodlí. Spodní část kolébky je tradičně vyrobena z textilu pro domácí použití. Moderní tkaniny vám umožní vybrat si nejvhodnější materiál pro individuální potřeby. Hlavní požadavek: musí být dostatečně těsný, aby unesl hmotnost dítěte. Dno je vyříznuto, vedeno velikostí dřevěných částí podél jejich spodního okraje.
 2. V bočních stěnách kolébky označte a vyvrtejte symetrické otvory pro zavěšení krabice. Nejlepší je umístit je blíže k horním rohům součástí. Na spodním okraji boků a čelních ploch označte a vyvrtejte řadu otvorů s konstantním rozestupem asi 3 cm. V této fázi můžete v případě potřeby vyřezat výzdobu podél okraje kolébky, je-li to nutné.
 3. Sestavte krabici spojením bočních stěn s konci pomocí samořezných šroubů. Ve spodní části textilie, na okrajích, ve vzdálenosti 1,5-2 cm od řezu (na volné látce) nebo v lemu (na volné s dokončenou hranou) vytvořte otvory po obvodu krokem, který se shoduje s krokem otvorů na dřevěné krabici. Zataženo okraje smyček. Připojte dno ke krabici tenkým kabelem nebo lanem a navlékněte jej do otvorů na dřevěných částech a látkové části. Do otvorů pro zavěšení veďte lano nebo kalhotový úplet a zavěšenou kolébku upevněte na strop na správném místě.

Zpět na obsah

Kolébka na obruč

K vytvoření útulné a měkké postele budete potřebovat:

Obr. 1. Vzor vzor.

 • malý obruč;
 • kus husté textilie o šířce mírně větší než je průměr obruče a délce rovné 2 průměrům a přídavku pro švy;
 • pásy, prýmky nebo lana pro zavěšení.
 1. Vytvořte vzor podle schématu na Obr. 1. Rozměry lze zvolit jednotlivě. Umístěte sloty symetricky a rozdělte kruh na 4 části.
 2. Přeneste vzor na látku a vytvořte 2 části. Označte a ořízněte štěrbiny pro spojovací prvky. Ohněte ventily a brouste části, nechte otvory na okraji kruhu, aby vyfukoval obruč.
 3. Přemístěte obruč do otvorů vlevo a ve štěrbinách upevněte popruhy nebo lano k zavěšení.

Když dítě vyroste, bude možné tento design upravit šikmo a z bývalé postýlky získáte visací houpací křeslo-křeslo.

S cílem učinit dítěti závěsnou kolébku pomocí vlastních rukou, najde každá matka celou řadu materiálů a příležitostí, aby udělala vše pro to, aby byla postel pohodlná. Tam se bude dítě cítit, jako by v něčích jemných rukou matky, celou noc klidně spát a rodičům odpočívat.

Závěsné kolébky - hloupé z módních blogů (nebo ne)

Vydělávejte peníze! Nákup, ze kterého dítě „vyroste“ za tři měsíce! - Oh, nepřipouštěj závěry

Argument 1: Máte prvorozený - málo zkušeností, mnoho obav
Závěsná kolébka nebo kolébka může být záchranou v péči o novorozence - zvláště pokud je to vaše první zkušenost. Kolébka zabírá málo místa a lze ji snadno přenášet z místnosti do místnosti. Nyní nemusíte kontrolovat, „jak tam je“: stačí vzít dítě s sebou do kuchyně, například.

Ale pokud jste připraveni snášet určité nepříjemnosti, nejprve si můžete stohovat (a válet dítě kolem bytu za sebou) do obyčejné kolébky..

Argument 2: a před 500 lety to dokázali
Že jo. Historicky byla kolébka potřebována, abyste mohli opustit dítě, zatímco rodiče zasejí, pluh, staví. V zavěšené kolébce dítěte se mohla houpat jak stará chůva, tak i pětiletá sestra. A v teplé sezóně s sebou vzali kolébku na pole: matka tak mohla krmit a pracovat.

Vezměte na vědomí myšlenky na pohybovou nemoc, spánek na čerstvém vzduchu a princip „dítě je tam, kde je matka“.

Argument 3: kolébka se houpe, ale postel není
To je vlastně lež. Kolébky plné velikosti mají také kyvné funkce (podívejte se na možnost na lyžích se zámkem). Problém je zde jiný: s pohybovou nemocí v běžné postýlce bude dítě „zbořeno“ ze strany na stranu. Není to moc příjemný scénář - stále si musíte koupit matraci - „kokon“. Jedná se o další matraci (je to také nošení), jako by objímala dítě. Podle výrobce slouží zámotek kojencům po dobu prvních pěti měsíců. Ale ve skutečnosti potřebujete první tři (jako kolébku). Je samozřejmě možné prodávat na online bleším trhu, což je obojí.

Závěr: Pokud počítáte peníze, nesrovnávejte cenu kolébky a „nic nekupujte“. A „koupit kolébku“ nebo „koupit kokon“ v hlavní posteli.

Argument 4: kolébka se pohybuje, ale postel není
Ano, to je důvod, proč lidé kupují kolébky, jako na výše uvedené fotografii, a vezměte si k nim dítě na procházku, spánek.

Vše však záleží na místě a čase v roce. Řekněme, že zavěšení kolébky na písečné pláži ve stínu palmy je snadné. A táhnout invalidní vozík 100 metrů do písku je super úkol. V malém bytě je stěhování kočárku z místnosti do místnosti poměrně obtížné: špinavá kola, pevná kočárek, úzké chodníky a nábytek na cestě.

Na rozdíl od kočárků „raskoryak“ je velikost zavěšené kolébky pro novorozence poměrně malá. Kolébka je poměrně kompaktní a nezabírá místo na podlaze. Je snazší tlačit zpět a projít se.

Závěr: Pokud chcete, aby dítě bylo „tam, kde je matka“. A zároveň, zima v exotické zemi s novorozencem, nebo je byt malý - závěsná kolébka je skvělá cesta ven.

Argument 5: baterie nevybijí z kolébky
Na rozdíl od baby monitoru, se kterým se může stát cokoli v nepředvídatelném okamžiku. Na jedné straně můžete s dětským monitorem pevně zavřít dveře do ložnice a podnikat (hlasitě) - vysílač vydá signál. Někteří vám dokonce ukážou videa a poskytnou příležitost „vysílat mámu“ dítěti přímo v postýlce.

Na druhé straně je v elektrospotřebiči něco nepříjemného tváří spícího dítěte, že? Možná je lepší si zvyknout na spaní na pozadí přirozeného hluku domácnosti - v kuchyni, pod dohledem mé matky? A není třeba utrácet peníze za baterie.

Existují také argumenty proti vytlačení: kolébka nemůže být zavěšena na zimní spánek na lodžii. Dítě v kombinéze a teplá obálka připomínají velký kokon. Proto jsou rozměry kočárků tak velké: jsou určeny pro zimní procházky a spánek šestiměsíčního, poměrně velkého dítěte. A závěsné kolébky nejsou. U dětí, jejichž prvních šest měsíců je v květnu - říjnu, a dokonce i v jižních oblastech Ruska, je zvláštní uvažovat o zimní obálce, nejlepší volbou bude kolébka. A pokud máte „zimní miminko“ - pak na terase není postýlka na spaní: pouze kočárek.

Tip: Hledejte kolébku s bezpečnostními pásy a houpací sítí, abyste zabránili převrácení při probuzení. Amazonas Koala má takové, například (na obrázku výše).

Argument 7: Kolébky se vejdou tam, kde není kam umístit postýlku
Existují situace, kdy na podlaze není dostatek místa pro umístění postýlky pro novorozence v plné velikosti. Řešení problému je kolébka stropního držáku nebo koš na spaní.

Neměli bychom však zapomínat, že dřevěné postýlky pro děti jsou uvolňovány kompaktněji než standardní (nazývají se „postýlky“). Ve skutečnosti - bude existovat stejná kolébka, ne pouze zavěšená, ale na nohou s válečky nebo běžci pro nemoc z pohybu.

Pravděpodobně to však budete muset udělat několikrát denně: nikdo nezrušil sprchu a toaletu.

Dítě starší tří měsíců se učí převrácení ze strany na stranu. Nechat ho samotného v kolébce je mnohem nebezpečnější než v postýlce. Alternativní - pouze ohrádka.

ALE postel se může pohybovat blízko jejího
Obvykle je v tomto případě strana vyjmuta z postýlky a přitáhnuta k rodiči: nehrozí nebezpečí, že by dítě mohlo být ve snu náhodně rozdrceno, jako by bylo položeno na matraci pro dospělé (jako zastánci společného spánku)..

Bohužel je to teoreticky výhodné - dokud nezačnete ukotvovat dvě kotviště na výšku (takže je téměř nemožné, aby splachování). A pokud má lůžko pro dospělé také vyčnívající rám, bude muset být díra na „hranici“ zasunuta zcela řemeslně. Nebo udržujte boky zvednuté a postýlku „smontujte“ (jako v příkladu na fotografii výše).

V kolébce zavěšené vedle postele můžete také podat ruku stejným způsobem - položte ji na bříško dítěte, abyste zklidnili noční koliku.

Chcete-li vyměnit plenu, musíte ještě vstávat (probudit se), zde nejsou žádné možnosti. Pokládání krmeného dítěte a jeho třepání (vaše) je někdy cennější než jen spát v sousedství. A díky délce montážního zavěšení lze kolébku zavěsit ze stropu v jakékoli výšce, kterou potřebujete.

ALE "v kuchyni" je snazší dát lehátko - kolébku z nějakého důvodu
Lehátko je dětská sedačka s nastavitelnou sedačkou. Bohužel nemůže nahradit kočárku nebo kolébku: to je příslušenství pro spící dítě. Spát (a dlouho ležet) na lehátku je škodlivé pro páteř novorozence.

Ale nebudu houpat dítě
Nelze stáhnout. Stejně jako postele bez běžců jsou kolébky „nepohyblivé“: vypadají jako velký koš s matrací - s nebo bez podpory. Lze jej umístit na libovolný volný povrch, jako je židle, stůl, noční stolek. Při společném spánku dochází k davům a psychickému pohodlí - nedochází k žádným houpačkám. Druhá možnost - dřevěná kolébka ve tvaru snížené postýlky.

Doporučujeme proto, abyste si zakoupili závěsnou kolébku pro novorozence:

1. Pokud máte dítě na jaře nebo na začátku léta. A plánujete s ním strávit spoustu času ve vzduchu.

2. Pokud chcete, aby novorozenec byl vždy „tam, kde je matka“. A vaše ruce byly volné.

3. Máte-li malý byt nebo pokoj - kam dát obyčejnou postel.

4. Pokud není možné změnit uspořádání nábytku. Na rozdíl od tradiční kolébky lze kolébku zavěsit kdekoli.

5. Máte-li vícepodlažní budovu - potřebujete druhé lůžko níže.

Není nutné kupovat kolébku:

1. Pokud jej nechcete pozastavit. Existují možnosti podlahy pro „houpací sítě“ vyrobené z textilu a přepravních košů - jsou také kompaktní a určené pro spaní.

2. Pokud nejste finančně připraveni na nákup po dobu tří měsíců. Vezměte použitý kokon - je to levnější.

3. Pokud vedete aktivní společenský život - cestujte se svým dítětem do kavárny, spolehlivější autosedačka bude mnohem užitečnější. Zejména ten, který lze namontovat na rozvor a změnit na kočárek.

4. Druhá kolébka může nahradit zavěšenou postel pro novorozence. O několik měsíců později ji můžete prodat.

TVŮJ TAH…
A myslíte si, že kolébka je nadbytek nebo nutnost? Co přesně je podle vašeho názoru použití kolébky? Sdílejte své nápady, jak v bytě zavěsit kolébku, aby bylo vhodné pro matku i dítě

Přehled dětské postýlky pro novorozence

Kolébka je malé království narozených drobků. Kolébka - kolébka chrání jeho spánek, takže je klidný a vyrovnaný. Jak vybrat kolébku tak, aby v ní dítě bylo pohodlné?

Co to je a proč je to potřeba?

Kolébkou pro novorozence je malá postýlka, kde lůžko zabírá 50 x 100 cm. Hlavní funkcí kolébky je pohybová nemoc dítěte.

Tvar a vzhled kočárku závisí více na tom, jak pohodlné je pro rodiče a na co bude určen..

Kolébka pro novorozence má několik výhod:

 • dítě spí tvrději a usne rychleji;
 • dětská postýlka je mobilnější, lze ji pohybovat po místnosti;
 • zabírá mnohem méně místa.

Spolu s výhodami má kolébka pro novorozence jednu významnou nevýhodu. Na rozdíl od kočárku na procházky nebo do arény lze kolébku používat až do věku 5 měsíců. Šest měsíců začíná dítě sedět stabilně a dokonce se snaží vstát nebo se plazit. Nechat ho v houpacím křesle bez dozoru se stává nebezpečným.

Kolébka pro novorozence má mnoho odrůd. Jejich použití přímo závisí na tom, jaké cíle si rodiče stanovili a jak vidí relaxaci svého dítěte. Některé typy dětských postýlek lze vyrobit z vlastních rukou..

Proutěný

Proutěná kolébka pro novorozence vypadá esteticky příjemně a elegantně.

Hlavním materiálem používaným při výrobě jsou vinné révy, rafie nebo ratanové stonky.

Jedná se o naprosto šetrné k životnímu prostředí suroviny, které jsou zároveň trvanlivé. Proutěný kolébka z nich vyrobená je velmi spolehlivá.

Uvnitř je proutěná kolébka pro novorozence zakončena prošívanou látkou, takže dítě je v ní teplé a pohodlné. Některé modely mají zaklapávací kapuci..

Proutěný kolébka pro kojence je instalována na speciálních stojanech. Díky tomuto zařízení může být dítě lehce otřeseno. Pokud se chcete ponořit do minulosti, kolébka pro novorozence může být zavěšena na speciálním háku, který se připevňuje ke stropu. Takto byly houpací kolébky umístěny do sedlákových chatrč.

Závěsný

Závěsná kolébka je kolébka zavěšená na stropě. Může být proutěný nebo dřevěný. Vzhledem k tomu, že je v moderním bytě obtížné připojit takový těžký předmět, jako je postel s dítětem, je moderní kolébka pro novorozence vybavena stacionárními podpěrami.

Tato konstrukce kolébky výrazně usnadňuje pohybovou nemoc a přispívá k tichému spánku dítěte. Podpora kolébky může být přemístěna, takže dítě může být staženo kdekoli v domě nebo bytě, kde prostor dovoluje a je vhodný pro mámu.

Elektronický

Kolébka pro novorozence s elektronickou řídicí jednotkou - nabídka od vývojářů moderní technologie. Je vyroben z kovu nebo plastu. Elektronická taška má několik režimů:

 • nastavení potřebné melodie;
 • úprava intenzity nemoci z pohybu;
 • podsvícení.

Aby bylo dítě a matka pohodlné, je možné upravit výšku kolébky a její polohu. Pro uklidnění a pobavení dítěte jsou nad kolébkou umístěny hračky se světly.

"2 v 1"

Jedná se o velmi pohodlný design, kde lze kolébku použít jako přenosnou. Se speciálními popruhy je připevněn k posteli. Dokud dítě nedosáhne šesti měsíců, může spát v takové kolébce a když vyroste - v postýlce.

Pokud si vyberete kolébku tohoto modelu, zkuste udržet postel s vysokými stranami a dítě z ní nevypadne. Taková akvizice je velmi výnosná, protože ji lze použít až do věku 3 let.

Přenosný

Přenosná kolébka pro novorozence nebo nesoucí, jak se nazývá „populárně“, dokonale zvládne úkoly kolébky a kočárku současně. Carrying je velmi kompaktní a je kolébkou se dvěma držadly, jako taška. Nese překližkovou kostru potaženou látkou a kůží.

Přeprava může být umístěna kdekoli v domě, přičemž zabírá minimální prostor. Mnoho modelů má koženou kapuci, která zcela zakrývá horní část hlavy dítěte. Díky tomu může být nosič použit místo kočárku na procházky nebo připevněn k základně kočárku.

Pokud je to nutné, přenáší se rychle na obálku pro zimní procházky. Stačí zapnout zip a připojit koženou kapsu. Chrání nohy novorozence před zamrznutím.

Carrying je úžasný rozpočet pro mladou matku. Pokud je předávání kočárku nebo kolébky jiné vidličce příliš drahé, bude mít skvělou cestu ven.

Invalidní vozík

Kolébka pro novorozence je dalším typem kolébky na kolečkách. Jedná se o kočárkové zařízení, na kterém je instalována kolébka s vysokými stranami. V takovém kočárku bude dítě teplé a pohodlné.

Některé modely nabízejí odnímatelné přenosné vozíky, které lze také použít jako nosiče. Tato funkce je k dispozici také pro kočárky s transformátory: můžete z nich vyjmout kolébku a nainstalovat sedadlo pro starší dítě.

Při výběru dětských kočárků pro novorozence byste měli věnovat pozornost nejen kotvišti pro dítě, ale také pohodlí kliky. Mělo by být dobře upevněno a regulovat směr pohybu.

Autosedačky

Tato kolébka pro novorozence v souvislosti s vydáním vyhlášky vlády Ruské federace o přepravě dětí v autě je stále oblíbenější. Děti do 12 let musí jezdit na speciálním autosedačce a nejmenší cestující na autosedačce.

Je to židle nakloněná pod úhlem 45 stupňů. Tato kolébka pro novorozence je určena pro kojence do 9 měsíců.

Houpací křeslo

Dalším pohodlným typem kolébky je houpací kolébka. Skládá se z dřevěného nebo plastového rámu, speciální podpěry a připevněné židle, ve které je dítě, stejně jako v houpačce, umístěno. Na kolečkách jsou houpací křesla. Někdy jsou takové kolébky doprovázeny elektronickým zařízením pro provádění určitých funkcí. Houpací křeslo vám umožní učinit z dětské pohybové nemoci skutečné potěšení a všichni členové rodiny se jí mohou zúčastnit.

Jetem sen

Dnes mnoho výrobců nabízí dětem houpací židle a kolébky pro děti, ale sen Jetem je jedním z předních míst. Kolébky a houpací křesla od tohoto dodavatele se vždy vyznačují kvalitou a shromáždili mnoho pozitivních recenzí..

Materiály, z nichž jsou vyráběny sny Jetem, jsou mimořádně vysoké kvality. Mezi výhody kolébek snů Jetem patří následující vlastnosti:

 • Modely snů Jetem se systémovými vibracemi, elektronická zařízení;
 • odnímatelná kapuce s hračkami, takže dítě může spát během denního světla;
 • jako aplikace na model snu Jetem následuje matrace v případě;
 • textilní komponenty se snadno odstraní a omyjí.

Kolébka pro novorozence Jetem dream bude sloužit dlouho díky vysoké kvalitě. Pokud existuje volba, je lepší dát přednost kolébkám společnosti Jetem dream.

Jak vyrobit kolébku vlastními rukama?

To neznamená, že výroba kolébky vlastními rukama je jednoduchá záležitost. Bude to trvat vytrvalost a obratnost, ale potom bude dětský spánek zahřát teplem vašich rukou.

K vytvoření kolébky vlastními rukama budete potřebovat materiály:

 • desky se šířkou 28-30 mm;
 • jedna silná deska (tloušťka 18-20 mm);
 • tyče ze dřeva;
 • oblouky ve formě oblouku pro vytvoření rámu;
 • lepidlo;
 • lak na dřevo;
 • vruty do dřeva.

K vytvoření kolébky pomocí vlastních rukou budete také potřebovat nástroje:

 • frézka;
 • elektrická skládačka;
 • váleček a štětce na malování;
 • ruční vrtačka;
 • svorky.

Po přípravě potřebných materiálů můžete s výrobou kolébky pokračovat vlastníma rukama:

 1. Vytvořte kartonové šablony pro všechny podrobnosti.
 2. Pomocí frézky vyřízněte všechny části kolébky ze dřeva.
 3. Z obou stojanů tvoří spodní část kolébky.
 4. Podélné tyče jsou také vzájemně propojeny a tvoří boční části kolébky. Celá montáž dílů pomocí hmoždinek.
 5. Vytáhněte příčníky a sloupky a prohloubte šrouby dovnitř o 1 cm.
 6. Pro pevnost musíte přilepit všechny díly a utáhnout pomocí pásky.
 7. Aby kolébka pro novorozence vypadala úhledně, musíte zaoblit strany.
 8. Na konci práce je nutné kolébku otevřít překližkovým lakem..

Poté se v případě potřeby vybere barva potahu látky a dalších částí. Toto je obecné schéma toho, jak vyrobit kolébku vlastními rukama. Pokud však nemáte truhlářský talent, můžete to udělat mnohem jednodušší a pomocí kolébek z lněného řezu a dřevěných latí vyrobit vlastními rukama..

Jako spodní část kolébky a lůžka je na spodní straně řezu instalována silná oválná deska. Potom jsou z tkaniny vytvořeny strany požadované výšky, podél jejichž okrajů je připraven prostor pro lamely. Dost 4 kolejnice na kolébku.

Baldachýn může být také vyroben z dlouhého kusu plátna, upevňujícího jej po stranách a zavěšeného na tyč na stropě. Kolébka pro dítě, kterou jste vytvořili, je připravena. Jeho velkou výhodou je, že se skládá pouze z přírodních tkanin a dítě se z ní nemůže dostat samo, protože je velmi obtížné přelézt přes pohyblivé strany prádla. Ale každý si může udělat houpací křeslo vlastními rukama.

Houpací kolébka je nepostradatelnou vlastností domu, kde se dítě nedávno objevilo. Při výběru kolébky se pokuste dodržovat tato pravidla:

 • věnujte pozornost stabilitě: postel by se neměla převracet z nejmenšího pohybu dítěte;
 • kolébka by neměla obsahovat ostré výčnělky, dítě v kolébce by mělo být bezpečné;
 • kolébka je nutně vyrobena z přírodních surovin (žádná syntetika, protože mluvíme o novorozenci!);
 • design kolébky by měl být pohodlný pro rodiče.

Pokud budete dodržovat tato 4 pravidla, určitě si pro své dítě vyberete správnou postýlku a spánek dítěte bude klidný.

Články O Neplodnosti