Hlavní Analýzy

Hodnocení nejlepších kolébek a kolébek pro novorozence

Pro některé maminky a tatínky je nákup kolébky pro dítě luxusem, pro jiné je to naléhavá potřeba. Ale pokud stále potřebujete kolébku, jak vybrat to nejlepší? Upozorňujeme na malou recenzi dětských postýlek pro novorozence, kteří si zaslouží sympatie svých rodičů ohledně funkčnosti, krásy a dobré kvality..

Druhy kolébek a kolébek pro novorozence

Možná obejdeme možnosti zavěšení - ve standardním bytě má jen málo lidí touhu zavěsit kolébku na strop. Moderní kolébky jsou:

 • dřevěné kolébky (kyvadla a houpací křesla);
 • držáky z plastu, s přídavnými funkcemi a bez nich;
 • kolébky nestandardních tvarů. Zde výrobci neomezují svou fantazii: jsou kolébky oválné, absolutně kulaté, ve formě váz a vintage kočárků pro panenky.

Kromě toho si můžete v samostatné skupině vybrat přidané možnosti. Mohou být dřevěné i plastové a jejich hlavní vlastností je, že tyto výrobky mají odnímatelnou stranu a nastavitelné dno.

A nyní přejdeme k podrobnému popisu nejlepších kolébek pro děti. Všichni žadatelé jsme rozdělili do 3 kategorií a vybrali jsme do každé ze tří nejvýznamnějších možností.

TOP 9 nejlepších kolébek pro novorozence

Nominace: Nejlepší přistýlka

Připojené kolébky jsou důležité pro rodiče, kteří plánují spát ve stejné místnosti v bezprostřední blízkosti dítěte. Přistýlky mají odnímatelnou stranu a jsou výškově nastavitelné, takže můžete zdvihnout nebo snížit spodní úroveň o jednu úroveň s rodičovským lůžkem a kombinovat je v jedné rovině. To vám umožní vstávat se svým dítětem méně často v noci, je snazší organizovat noční kojení a obecně se o dítě starat méně.

Chicco Next2me - perfektní kolébka pro společné spaní a další

Kolébka Chicco Next2me je lakonická a beztíže dokonale zapadá do moderního interiéru a jistě zaujme rodiče, kteří dávají přednost jednoduchosti a minimalizmu. Kolébka je lehká, vyrobená z vysoce kvalitního plastu, bez objemných dílů. Textilní prvky jsou odnímatelné a snadno se čistí. Spodní část je výškově nastavitelná v šesti úrovních. Kotviště je velké: 50 x 80 cm, matrace v sadě. Boční stěna se nezapíná na zip, do ní je zabudována moskytiéra pro pohodlné pozorování dítěte.

Chicco Next2me je ideální jako postýlka, protože na rozdíl od mnoha jiných modelů má systém pro připevnění k hlavní posteli (na pásech). K dispozici jsou kola se zámky. Čalounění je odstraněno. V případě potřeby lze lůžko složit do rozměrů 91 x 15 cm a umístit do přepravního vaku, což je velmi výhodné pro přepravu. K dispozici je dokonce i nastavení dolního náklonu. Megafunkční kolébka prvotřídní kvality! 9 jemných barev.

Nevýhody: neexistuje žádný spodní koš, kapuce a běžci, ale ne všichni rodiče a děti je potřebují.

Předpokládaná cena: 12000-14000 r.

Recenze kolébky Chicco Next2me

Tento model se ospravedlňuje o 200%, pokud matka kojí a praktikuje kloubní spánek. Všechno v něm je velmi spolehlivé a promyšlené do nejmenších detailů, aby se máma i dítě cítily dobře. Nevýhody zahrnují skutečnost, že tato kolébka nepřipevňuje mobil na standardní oblouk a většinu dalších „nočních“ pomůcek. Cena samozřejmě není dostupná pro všechny. Pokud se však domníváte, že matrace a boky jsou již zahrnuty, cena se již nezdá tak vysoká.

Zibos Ala - nejsilnější a nej technologičtější kolébka

Další kompaktní varianta postýlky, která může sloužit jako atraktivní protějšek výše uvedeného modelu Chicco Next2me. Pokud jde o funkčnost, postýlka Zybos je o něco nižší než Chico, ale v některých ohledech ji vážně překonává. Výška dna tedy není regulována v 6, v pěti polohách. Výběr ze 7 jasných barev čalounění (modrá, červená, žlutá atd.). Pokud jde o zbytek, tato kolébka opakuje všechny vlastnosti své dražší sestry: má uzamykatelná kola, seřízení dna, matraci, odnímatelnou stěnu s moskytiérou, nošení a možnost skládání. K dispozici je také systém „upevnění“ dětské postýlky k dospělému. Ale Zibos Al má několik zajímavých bonusů:

 • udržuje hmotnost 150 kg (není to překlep!) díky rámu s dvojitými trubicemi;
 • Sada obsahuje antikolický polštář a moskytiéru;
 • existují běžci pro pohybovou nemoc;
 • pokud si přejete, můžete si koupit transformační mechanismus stejné společnosti a proměnit kolébku v houpací křeslo a dokonce i houpací křeslo pro dospělého (proto je zapotřebí takový silný design!);
 • dole dole jsou dvě kapsy pro uložení drobností;
 • cena produktu je oproti analogům o něco nižší.

Odhadovaná cena: 9000-10000 r.

Recenze Zibos Ala Cradle

Díky inovativnímu designu, precizní práci všech mechanismů a úžasné funkčnosti modelu o něm majitelé mluví jen dobře (pokud nechcete zpívat chválu). Je obtížné k němu připojit oblouky a mobilní telefony, ale to je možná jediný malý rys tohoto modelu. Doporučuje se jako výnosná investice do zdraví dítěte a míru rodičů.

Jednoduchost 3060 - nejoblíbenější přídavná kolébka

Tento model kolébky získal nejvyšší souhlas rodičů jako nejkrásnější, nejpohodlnější a nejfunkčnější. Přesně řečeno, jedná se o univerzální kolébku, kterou lze stejně dobře použít jako připojenou i samostatnou. Dětská postýlka houpe pomocí běžců, ale lze ji nasadit na kola. Výška je nastavitelná, strana je odstraněna pro pohodlné použití jako připojené příslušenství. K dispozici je funkce jemných vibrací, noční lampa a hudební jednotka s ukolébavkami, závěsnými hračkami a ovládacím panelem. Součástí je také matrace. Kolébka je vybavena kapucí. Můžeme říci, že má vše potřebné pro nejpohodlnější zábavu dítěte a ještě víc.

Výrobek je vybaven dlouhou sukní, která na jedné straně skrývá všechno zbytečné a chrání obsah koše před prachem, na druhé straně komplikuje přístup k němu. Podobný model 3050 je vybaven krátkou sukní. Je třeba mít na paměti, že většina modelů jednoduchosti má nízké strany - pouze 24 cm.

Předpokládaná cena: 8000-9000 r.

Jednoduchost 3060 recenzí

Celkový dojem modelu podle recenzí - peníze nebyly zbytečné! Díky široké výbavě a většině nuancí spojených se spánkem a zbytkem dítěte je tato kolébka nejlepší ve své kategorii.

Nevýhodou je, že produkt má pouze dvě barvy (modrá a béžová). Kromě toho v recenzích kolébky Simplicity 3060 najdete informace, že matrace není příliš vysoká. Je také nepříjemné, že mobilní telefon je nainstalován na pevné základně, což brání v tom, aby se dítě dalo dovnitř a ven (ale mobilní telefon se dá otočit). Někteří nemají rádi hojnost volánů, ale je to záležitost vkusu. Obecně jsou kolébky jednoduchosti na tomto trhu lídrem a modely 3060 a 3050 shromáždily největší počet sympatií rodičů..

Nominace: Nejlepší dřevěné kolébky

Přírodní, vysoce kvalitní dřevo je ideálním materiálem pro jakýkoli dětský nábytek. Strom má klasickou krásu, je teplý, šetrný k životnímu prostředí a odolný. Dřevěné kolébky jsou velmi rozmanité a výběr toho nejlepšího je docela obtížný. Redakce Mamelle.ru považovala za pozornost následující modely:

Bambolina Love - italská klasika pro malé prince a princezny

Italská značka se vyznačuje nádherným designem a dokonalou kvalitou zpracování dřeva. Modely Bambolina Love, Candy, Bebe, Artist jsou funkčně naprosto identické, liší se jen mírně odlišným vzhledem hlavy a přítomností první krabice. Kolébky Bambolinu jsou mini-kolébky na běžcích (+ kola). Pogumovaná kola, samostředící, velmi snadno ovladatelná a při pohybu nepoškrábejte podlahu.

Okamžitě si toho nevšimnete, ale zásuvka pro dětské doplňky je zabudována do spodní části kolébky Love. Velikost lůžka je optimální: 83 × 42 cm. Souprava nezahrnuje ložní prádlo, musí být zakoupena (včetně matrace) samostatně. Výběr matrací takových velikostí je však poměrně široký a cena začíná od 1 000 r.

Předpokládaná cena: 12000-14000 r.

Recenze Bambolina Cradle

Všichni rodiče souhlasí s tím, že na tuto kolébku si prostě nelze stěžovat. Fascinuje svou klasickou ideálností a útulností. A nejvyšší kvalita vám umožňuje použít ne pro jednu generaci dětí. Pokud není cena přijatelná pro všechny, jedná se o poplatek za potěšení z pohodlného a dlouhodobého používání.

Gandylyan Lily - pevná domácí klasika s kyvadlem

Pokud hledáte klasickou kolébku ve tvaru miniaturní postýlky s pohybovou nemocí, Lily Model od ruského výrobce Gandylyana udělá dobře. Materiál produktu - Kavkazský buk, nátěr - bezpečný lak na vodní bázi. Kotviště je relativně úzké, ale dlouhé - 90 × 43 cm. Ti, kteří testovali tuto kolébku v akci matky, tvrdí, že půjde k malému dítěti do 8 měsíců věku.

Model není vhodný jako postýlka, protože jeho strana nespadá a není odstraněna a výška dna není nastavitelná. Zároveň je vybaven příčným kyvadlem - užitečnou funkcí pro mnoho matek a dětí. Příjemné odstíny přírodního dřeva - 8 možností. Pokud nepotřebujete žádný speciální design nebo další možnosti, pak je kolébka Gandylyan Lily tou nejlepší volbou z hlediska ceny a kvality.

Předpokládaná cena: 7100–8300 r.

Recenze o kolébce Gandylyana Lily

Recenze jsou všechny pozitivní. Rodiče mají rádi kvalitu této kolébky, zpracování dřeva, kompaktnost. Stížnosti se týkají pouze kvality lakového nátěru - při neomezeném používání je lak snadno poškrábatelný. Rodiče by také rádi viděli matraci v soupravě, aby se neobtěžovali jednotlivě.

Cradle Micuna Smart Fresh MO-1456 - originální postel pro nejmenší

Nádherná, vzdušná kolébka Mikunu je oválného tvaru a je vyrobena z vysoce kvalitního bukového dřeva potaženého vodou ředitelným lakem. Velikost lůžka není zcela standardní: 79X52 cm, tj. O něco kratší a širší než standardní postýlka. Stěny jsou vyrobeny z tkaniny (v některých verzích síťoviny), která umožňuje volný oběh čerstvého vzduchu uvnitř. Postýlka je nízká, není výškově nastavitelná, ale má poměrně vysoké strany - 47 cm, takže je zaručeno, že dítě bude chráněno před vypadnutím. 6 kol se svorkami usnadňuje přemísťování produktu po podlaze. Rozměry umožňují kolébce volně se pohybovat po domě a vyvalit se na balkon.

Balení obsahuje sadu povlečení (polyuretanová matrace, polštář, přikrývka, povlečení, povlečení). Výběr z 8 jemných barev. Plus lze také nazvat tím, že si můžete koupit další ložní prádlo a potah na matraci. Zajímavé je, že plachta může být spojena se zipem na přikrývce, čímž se vytvoří útulná obálka na spaní.

Předpokládaná cena: 20 000–23 000 r.

Micuna Smart Fresh MO-1456 kolébkové recenze

Upřímně řečeno, na rusky mluvících webech neexistují prakticky žádné recenze o tomto daleko od levného produktu. Probíhají však aktivní diskuse o výhodách a nevýhodách takové neobvyklé spací postele pro novorozence. Z kladů je zdůrazněna přirozenost materiálů, stylový design, kompaktnost, snadnost použití, prodyšnost a široká škála vybavení. Minusy zahrnují malou výšku (to platí zejména v případě, že dům má starší děti a domácí zvířata) a neschopnost jej upravit. Obávají se obavy o plně průhledné mřížové stěny - nebude dítě v pohodě? Obecně se kolébka Mikuna může stát úžasným hnízdem pro kojence až do 2–4 měsíců, ale poté bude muset být nahrazena větším lůžkem..

Nominace: nejlepší levné kolébky pro novorozence

Pochopení, že kolébka, i když je to nutné, bude vyžadována na velmi krátkou dobu, si praktičtí rodiče vyberou rozpočtovou verzi kolébky a mnozí jsou spokojeni s cenou i kvalitou.

JETEM Dream - cenný analog dražších kolébek

Model ze série kolébek „betlémů“ přitahuje Jeta Dream přítomností elektronických funkcí (melodie a vibrace). K dispozici je velký výběr melodií (včetně zvuků přírody) a 6 úrovní vibrací, počínaje stěží znatelným. Kolébka se otřese z pohybů dítěte, to znamená, že zajišťuje mechanickou pohybovou nemoc, ale ne elektronickou, jak je na některých stránkách omylem indikováno..

Mezi výhody patří velmi prostorný koš se dvěma přihrádkami. Textilní prvky jsou pro praní zcela odnímatelné. Kola jsou uvnitř odstraněna pomocí speciálních knoflíků - produkt je v tomto případě umístěn na lyžích pro otáčení. Lůžko je protáhlé - 80 × 38 cm, výška boků je malá - pouhých 20 cm.

Předpokládaná cena: 5900 - 6300 r.

Recenze JETEM Dream Cradle

Hodnocení tohoto produktu jsou protichůdné: některé jako absolutně všechno a kolébka sama o sobě se jeví jako kolébka z pohádky, jiné kritičtější. Hlavní stížnosti se týkají pěnové gumové matrace, která je rychle protlačena. Nelíbí se mi tvrdá horní tkanina (všechno by bylo v pořádku, ale kapuce hlasitě šustí při skládání a rozkládání). Místo na spaní je úzké - budete se muset připravit na stěhování do velké postýlky již za tři měsíce. A konečně, plast, mírně řečeno, nemá kvalitu, kterou drahé modely mají - změní se na žlutou a při neopatrném zacházení může prasknout..

Avšak pro všechny své nedostatky není kolébka Jetot Dream o nic méně pohodlná a funkční než její dražší protějšky. Maminky dokonce tvrdí, že jemná vibrace tohoto zařízení zachránila jejich děti před kolikou více než jednou. Doporučujeme těm, kteří chtějí trochu zachránit a neplánují přenést kolébku na své vnoučata dědičností.

FAIRY - vysoce kvalitní kompaktní kolébka za nejnižší cenu

Praktické matky ocenily tuto mobilní, lehkou a pohodlnou postýlku pro první měsíce života dítěte. Jeho konstrukce je tak jednoduchá, že montáž a použití nezpůsobí žádné potíže. Rozměry lůžka na spaní jsou 80 × 40 cm a hloubka je až 52 cm. Kolébka s tvrdým dnem je bezpečně připevněna k stabilní podložce z přírodního dřeva, ošetřené antifungální směsí. Zahrnuty jsou matrace a boky z holofiberů, přikrývka, polštář a povlečení. Výběr z několika jemných odstínů. Části jsou odstraněny pro mytí. Produkt se okamžitě složí a rozloží, čímž se Fairy stane atraktivní volbou pro cestování a pro malé bydlení.

V Fairy Cradle samozřejmě není kapka zpracovatelnosti: ani elektronické moduly, ani výškové nastavovače. Ale v této měkké a teplé posteli je dítě pohodlné a bezpečné. Můžete dítě houpat pouhým třepáním zavěšené postele, jako za starých časů. V prodeji najdete kompletní analog tohoto modelu - kolébku Polini.

Předpokládaná cena: 3700 r.

Recenze Fairy Cradle

Rodiče, kteří si koupili pohádkovou postýlku, jako její bezpodmínečná šetrnost k životnímu prostředí, přirozenost a pohodlí pro novorozence. Kromě toho je poměrně prostorný a hluboký, chrání před průvanem. Taková mínus - vložka ve spodní části je příliš tenká, ohyby. Ale musíme si uvědomit, že kolébka není navržena pro vysokou hmotnost. Obecně můžete získat stylovou, ekologickou kolébku s kompletní sadou povlečení za méně než 4 000 rublů pouze zakoupením pohádky 1000. Rozpočet nezkazí původní myšlenku tohoto modelu..

Moje dítě Kroha (Ivasha) je levná dřevěná kolébka přijatelné kvality

Levné a jednoduché řešení v případech, kdy potřebujete kompaktní lůžko pro dítě. Moje kolébka Moje dítě je vyrobeno z masivní břízy, spodní část je z překližky, boky jsou vyrobeny z plochých latí. Matrace není připevněna. Rozměry 80 × 40 cm. K dispozici jsou kola, nejsou k dispozici kluzáky.

Postýlku lze použít jako extra. Boční stěna je odstraněna, sada obsahuje upevňovací prvky pro spolehlivé připevnění k mateřskému lůžku v jakékoli výšce. Vynalézaví rodiče následně proměnili tuto kolébku v pohodlnou pohovku a dokonce i stůl pro starší dítě.

Předpokládaná cena: 3000-3300 r.

Recenze kolébky Moje dítě Kroha (Ivasha)

Shrnutím recenzí dostupných na webu můžeme říci, že rodiče jsou spokojeni s dostupnou cenou tohoto produktu v přijatelné kvalitě. Je pravda, že musíte sestavit mozek se sestavou, ale pokud máte otce rukama, vše je vyřešeno. Může být zklamáním, že vyzvednutí matrace a podestýlky v postýlce není snadné, ale chytré matky prostě kupují sady v kočárku - jsou také vhodné pro kolébku.

Takže jsme podrobně prozkoumali 9 hodných pozornosti maminky kolébky pro nejmenší. Doufáme, že nyní bude pro vás snazší si vybrat v obchodě nebo v internetovém obchodě. Přeji dobré nakupování!

Kolébka pro novorozence: vlastnosti a varianty modelů

Kolébka pro novorozence je malá postýlka pro dětské drobky, která je navržena tak, aby chránila pohodlí a klid jeho spánku během prvních měsíců života. Taková kolébka pomáhá mladé matce rozhazovat své dítě, nikoli ho zvednout, čímž si dítě zvykne na „nezávislost“..

Dětská kolébka pro novorozence - vlastnosti a výhody

Hlavním úkolem kolébky je pohybová nemoc dítěte. Obvykle se skládá pouze ze 2 základních prvků - jedná se o malé lůžko a rám. Tvar, design a barva postýlky jsou druhoradé a hrají roli pouze dekorativního plánu v interiéru místnosti.

Existují také některé další funkce pro kolébku:

 • houpací křeslo, které umožňuje houpat dítě, aniž by ho vytáhlo z kolébky;
 • držák na hračky;
 • nastavení výšky základny;
 • držák na baldachýn, který bude chránit dítě před kousnutím hmyzem.

Ve srovnání s ostatními typy dětského ložnicového nábytku má kolébka pro dítě působivý seznam výhod:

 • ergonomie a mobilita;
 • malé lůžko napodobuje objetí matky, což usnadňuje spánek dítěte;
 • pomozte mámě v pohybu nemocné dítě;
 • Široká nabídka kolébek vám umožní vybrat kolébku jakéhokoli designu pro chlapce i dívky.

Ale i přes všechny výhody má kolébka jednu významnou minus - omezenou životnost. Obvykle je postýlka vhodná k použití pouze prvních šest měsíců po narození dítěte, v některých případech dokonce 4-5 měsíců.

Jak se objevily kolébky - historie

Již dlouho se potvrzuje historická skutečnost, že první kolébky se objevily za doby primitivních lidí a během tisíciletí prakticky nezměnily svůj základní design. Ve starověku byly provizorní postele vyrobeny ze zvířecích kůží, které byly zavěšeny větvemi stromů nebo římsy ve skalách.

V severním Rusku byla postýlka nazývána chvěním a byla vyrobena z borovicových šindelů. Zavěsili kolébku na pažích paží na sloup na stropě, což umožnilo houpat dítě, zatímco hospodyňka pracovala v domácnosti.

Byly tam další postýlky - podlaha. Ve spodní části rámu byly vyrobeny speciální lyže, které umožňovaly houpat kolébku na principu hnízdní panenky.

Vyložili postel slámou, seno nebo hadry, na které byly položeny polštáře plněné labutí chmýří. Baldachýn byl často zavěšen na postýlce, která se dnes nazývá baldachýn, což pomohlo chránit dítě před hmyzem..

Odrůdy a uspořádání kolébkových modelů pro novorozence

Dnes jsou široce uznávány tři typy kolébek: zavěšené, podlahové a přenosné. Za méně pohodlné se však považují i ​​kočky jiných typů:

 • elektronický: vybavený dodatečnou funkčností ve formě přehrávače, bezpečnostních pásů, podsvícení, automatického výkyvného systému, možnosti volby rychlostních režimů;
 • 2 v 1: kolébkový transformátor, který lze použít až do věku 5 let;
 • invalidní vozíky: vypadají jako obyčejné kočárky, pouze lůžko, pokud je to nutné, může být odstraněno a použito k přepravě dítěte.

Další kolébkou je kolébka, s níž můžete přepravovat děti v transportu.

Dětská kolébka

Zavěšená kolébka je proutěná nebo vyrobená ze dřeva. V moderních domech se stropní trámy zpravidla instalují jen zřídka, pro které by bylo možné zavěsit postýlku. Moderní zavěšená kolébka je proto již vybavena stabilními podpěrami, na kterých je kotviště drženo.

Výhodou tohoto modelu je plynulost pohybu, takže se dítě nevzbudí z náhlých otřesů. Kromě toho se závěsná struktura snadno otáčí jedním pohybem ruky. Chcete-li postýlku přesunout na jiné místo, jednoduše přesuňte podpěry a znovu na ně upevněte kolébku.

Pro výběr správné kolébky pro dítě je třeba věnovat zvláštní pozornost výšce stran. Čím vyšší jsou, tím lépe, protože to bude chránit dítě před pádem a zraněním.

Houpací kolébka na podlahu

Podlahové modely kolébek ze dřeva. Konstrukce kolébky zahrnuje:

 • rám;
 • oblast na spaní;
 • židle pro dospělého (ne u všech modelů).

Kolébka je připevněna na lyžích, díky nimž může matka, zatímco sedí na speciálně vybavené židli, houpat dítě. Některé modely zahrnují jejich montáž na válečková kola s možností stanovení jejich polohy.

K dispozici jsou houpací křesla s elektronickou jednotkou, díky níž je proces dětské nemoci plně automatizovaný. Stačí, když si maminka vybere vhodný režim, rychlost a amplitudu otáčení pomocí dálkového ovladače nebo speciálního panelu na posteli. K dispozici je také funkce automatického otáčení, která se aktivuje, když se dítě pohybuje nebo plače. Taková kolébka musí mít popruhy pro bezpečnost dítěte, pak maminka bude moci opustit dítě, zatímco bude dělat domácí práce.

Přenosné modely dětských kolébek

Přenosné modely kolébek jsou obvykle uspořádány ve formě oddělené kolébky bez dalších podpěr. Kotviště může být instalováno na rámu kočárku s koly a držadlem pro ovládání, a pokud je to nutné, koš je odstraněn a je dosaženo jakéhokoli „nošení“ pro dítě. Je vhodný pro výlety na kliniku, do obchodu nebo na cestu autem.

Košík má pevný rám vyrobený z plastu nebo dřeva nebo proutěný podstavec vyrobený z větviček. Základna je často vyrobena z tenké vrstvy překližky, pokryté přírodní látkou nebo kůží. Košík je vybaven dlouhými držadly, takže vypadá jako velká dámská taška. Jako doplněk je instalována kožená nebo plátěná kapuce, která zakrývá dítě před deštěm, jako v kočárku. Pomocí zipu připevněte kapsu na nohu dítěte pro použití přenosné kolébky v chladném období.

Jak vybrat kolébku pro novorozence

Výběr druhů kolébek velmi komplikuje jejich výběr. Hlavní důraz při nákupu by měl být kladen na důležité faktory:

 • kolébka pro novorozence by měla být snadno omyvatelná, textilie lze pro praní snadno odstranit;
 • matrace by měla mít střední nebo vysokou tuhost;
 • všechny upevňovací prvky a doplňkové prvky musí být bezpečně skryty, aby nedošlo k náhodnému zranění dítěte;
 • nejlepší materiály pro dětský nábytek - přírodní dřevo a ecoplast;
 • kolébka musí mít fixační systém houpacího mechanismu.

Bezpečnostní popruhy nejsou v kolébce nadbytečné, v závislosti na typu modelu, takže dítě nemůže vypadnout z kolébky a být zraněno.

Funkce rámu

Rám kolébky musí být pevný, takže při výběru materiálu je lepší dát přednost dřevu. Spojovací prvky a konektory musí odolat očekávanému zatížení. Pro podlahové nebo závěsné modely je vhodný také kovový rám, často je to vysoce pevná hliníková slitina.

Kolébka musí mít strany, nejlépe ve formě mřížových stěn, které zajišťují dobré větrání. Vzdálenost mezi lamelami by neměla přesáhnout 8 cm. Boky mohou být také vyrobeny z natažené textilie nebo dutých prken, ale první možnost je stále prioritou.

Spací možnosti

Kolébka je vhodná pro děti do 6 měsíců, takže všechny modely jsou malé. Šířka lůžka je zpravidla 30-40 cm a délka 65-80 cm. V tomto případě by velikost postýlky neměla omezovat pohyb dítěte a poskytnout matce nezbytný prostor pro péči o dítě.

Pro lepší větrání postýlky je vhodné zvolit základnu stojanu. K takovému dnu však dochází pouze v podlahových kolébkách, zatímco závěsné a přenosné modely jsou vybaveny dutou překližkou nebo dřevěnou deskou.

Est Nejlepší kolébky a kolébky pro novorozence pro rok 2020

Kolébka pro dítě bude prvním samostatným místem na spaní, proto by se dítě mělo cítit pohodlně a bezpečně. Měla by být pohodlná a umožnit matce volný přístup k ní. Redaktoři stránek YANashla pro vás připravili hodnocení nejlepších kolébek a kolébek pro novorozence pro rok 2020.

Rozdíly mezi kolébkou a kolébkou

Kolébka je menší než kolébka, první je kompaktnější a přenosnější. Ceny jsou nižší než dětské postýlky. Existují také rozdíly ve výšce, obvykle je kolébka nižší. Od prvních dnů života tato zařízení dávají dítěti pohodlí a pocit bezpečí, protože jsou podobná kokonu.

Takový produkt je spasením pro rodiče, kteří nechtějí nechat své dítě z dohledu. Stávají se skvělými možnostmi pro děti od prvních dnů života..

Tuto položku dětského pokoje nelze použít nepřetržitě, protože děti rychle rostou. Z tohoto důvodu jsou vhodné maximálně do 4 měsíců, pak se budete muset uchýlit k nákupu postýlky.

Je nebezpečné, aby starší děti byly v takové posteli, protože mají nízké strany a dítě z ní může vypadnout.

Kdy lze použít kolébku?

Kolébka by měla být zakoupena v následujících případech:

 • Se společným spánkem;
 • Při cestování;
 • S komplikacemi po porodu;
 • Pokud chcete s sebou dítě přesunout po domě;
 • Když usnete v oddělené posteli.

Pokud chcete spát se svým dítětem poprvé, ale nemáte prostor pro velkou postýlku, nejlepší možností by bylo zakoupení tohoto produktu. Nezabírá mnoho místa a zároveň bude dítě s tebou celou noc. To je mnohem lepší než sdílení dítěte na stejné posteli..

S aktivním životním stylem, pokud chcete jít do chaty nebo navštívit, bude kolébka nezbytnou volbou. Vaše dítě bude tedy spát za obvyklých podmínek a při cestování nebudete muset vymýšlet místo na spaní.

V případě, že jste při porodu měli komplikace a měli jste císařský řez, bude vám nepříjemné dát dítě do postýlky, pokud její záda neklesne. Pak bude kolébka skvělou alternativou a nebudete muset cítit nepohodlí při pokládání dítěte.

Když žijete ve velkém domě a chcete být neustále se svým dítětem, bude pro vás snazší ho přesunout ne do postýlky, ale do kompaktní kolébky. Bude tedy pod vaším dohledem a nebudete se cítit nepohodlně.

Když má vaše dítě potíže se spánkem a zjistí, že je obtížné usnout v postýlce, kolébka mu pomůže usnout, protože mnoho z nich vám umožní houpat dítě. Tato metoda však není vždy vítána, protože vaše dítě poté nebude schopno usnout bez pohybu.

Jak vybrat kolébku?

Tento produkt by měl být vybrán pečlivě, protože bezpečnost a pohodlí vašeho dítěte závisí na něm..

 • Stěny;
 • Matrace;
 • Hmotnostní limit;
 • Přenosnost;
 • Šetrnost k životnímu prostředí;
 • Sada funkcí.

Nejlepší je zvolit kolébku se stěnami s vložkami ze síťoviny, protože tak bude mít dítě potřebný přístup k kyslíku a za horkého počasí se nebude potit. Plus, máma bude mít recenzi odkudkoli.

Matrace by měla být těsná, protože to zajistí pohodlnější spánek pro dítě a dítěti bude vyloučena možnost „utopit se“ v měkké matraci..

Měli byste si vybrat z hmotnostních charakteristik, protože dítě rychle roste, a on by měl mít kolébku po dobu několika měsíců, takže je důležité vybrat produkt s rozpětím.

Produkt se musí pohybovat a čím snazší je, tím lépe. Mnoho kolébek má kola.

Ekologická šetrnost je také důležitá, proto byste měli věnovat pozornost materiálu, ze kterého je matrace vyrobena. Musí být netoxický, aby nepoškodil zdraví..

Řada modelů je vybavena dalšími funkcemi, některé mohou hrát melodie, pro rychlejší usínání, některé mají vibrace, aby se dítě rychle ujistilo.

Některé modely mají houpací funkci a úložné boxy. V sadě jsou kryty ze síťoviny, které ochrání dítě před hmyzem v horkém období.

Odrůdy kolébek

Existuje možnost zavěšení kolébky, ale u bytu je tato varianta lepší nezohlednit, protože to není příliš praktické, a zavěšení kolébky na strop není nejlepší způsob.

Moderní modely mohou být vyrobeny z:

Mohou mít různé tvary, od běžných oválných nebo kulatých až po nestandardní. Pro milovníky ročníku jsou k dispozici modely, které vypadají jako staré kočárky.

Existují modely připojené a volně stojící. Jejich ceny se také liší, pro usnadnění výběru jsme připravili hodnocení nejlepších kolébek.

Hodnocení nejlepších kolébek pro kojence

Na prvním místě je model Chicco Next2me. Patří k připojeným modelům, což z něj dělá ideální volbu pro společné spaní. Tato kolébka vám umožní spát se svým dítětem ve stejné místnosti s pohodlím pro rodiče i dítě. Takové modely mají zpravidla jednu vyjímatelnou stranu a jsou výškově nastavitelné. To se provádí, aby bylo možné postavit kolébku na úroveň s lůžkem pro dospělé.

Vzhled je to docela atraktivní produkt, má mnoho variací barevnosti, které se vejdou do každého interiéru. Dost kompaktní a má moderní design. Hmotností - poměrně lehká kolébka, vyrobená z plastu a bez vyboulených částí. Samotná kolébka je vyrobena z tkaniny, všechny strany jsou odnímatelné, což usnadňuje čištění. Pro nastavení výšky postele je spodní nastavení. Pro větší pohodlí lze boční stěnu rozepnout zipem..

Z důvodu bezpečnosti dítěte je produkt připevněn k rodičovské posteli pomocí popruhů. Model má kola pro snadný pohyb po bytě. Rozložené rozměry jsou 91 x 15 cm. Pro větší pohodlí je k dispozici taška. Je možné upravit sklon dna.

 • Neexistuje žádná kapuce;
 • Koš na prádlo.

Průměrné náklady na model jsou 13 tisíc rublů.

Soudě podle recenzí je tento produkt vyroben a promyšleně s pohodlí pro mámu a dítě. Sada obsahuje boky a matraci, což se odráží v ceně, ale není možné fixovat mobil, ale ne všichni jej používají.

Na druhém místě je kolébka ze dřeva. Tento model je vhodný pro rodiče, kteří dávají přednost jejich přírodním materiálům. Výrobky ze dřeva jsou trvanlivé a šetrné k životnímu prostředí. Tyto kolébky mají dobré pevnostní vlastnosti..

Bambolina Love je kolébka původem z Itálie, takže je vyrobena ve vysoké kvalitě a má krásný design, který zaujme rodiče.

Tento model je zmenšenou verzí postýlky. Existují kola, která zapadnou na místo, což je bezpečné. Kola jsou pogumovaná pro tichý pohyb a to také nepoškodí povrch podlahy.

Vynikajícím kritériem pro tuto kolébku je, že do ní je zabudována zásuvka pro uložení potřebných věcí pro dítě. Lůžko má parametry 83x42 cm. Matrace a boky musí být zakoupeny samostatně, což se stane další nákladovou položkou.

 • Spolehlivý;
 • K dispozici je krabice pro uložení;
 • Použité ekologické materiály.
 • potřeba koupit samostatnou matraci.

Průměrné náklady na kolébku jsou 13 tisíc rublů.

Na základě hodnocení zákazníků můžeme dojít k závěru, že se tento produkt plně ospravedlňuje, přestože je nutné zakoupit všechny jeho vnitřní prvky. Kolébka je spolehlivá a odolná, proto, pokud plánujete několik dětí, bude vám sloužit po mnoho let.

Na třetím místě je model Zibos Ala. Platí pro připojené modely, navenek podobné modelu Chicco Next2me. Má 5 úrovní nastavení výšky a je k dispozici v 7 barvách. Model má kola a matraci a boky jsou také součástí soupravy při prodeji. Příborník má síť proti komárům, takže můžete dítě snadno sledovat. Kolébka může být složena a má pytel pro pohodlnější přepravu.

Je možné opravit lůžko pro dospělé. Hlavním charakteristickým rysem modelu je, že je schopen odolat hmotnosti až 150 kg. Toho je dosaženo prostřednictvím duálního rámce..

Při nákupu takové kolébky dostanete jako dárek síť proti komárům, která je hodena přes vrchol a antikolický polštář pro dítě. Existují běžci, kteří vám umožní houpat dítě.

Existují kapsy pro uložení potřebných drobností. A v případě potřeby je také možné zakoupit mechanismy a přeměnit produkt v houpací křeslo nebo houpací křeslo pro dospělé. Proto je vyroben takový robustní rám..

 • úložné prostory pro drobnosti;
 • udržuje velkou váhu;
 • transformuje.
 • je třeba koupit transformační sadu.

Průměrné náklady: 10 tisíc rublů.

Na základě recenzí můžeme dojít k závěru, že kolébka plně odpovídá potřebám rodičů. Je spolehlivý, bezpečný a snadno použitelný..

Čtvrté místo zaujímá Simplicity 3060. Tento produkt je mezi rodiči nejoblíbenější. Vztahuje se také na připojené modely. Dostatečně atraktivní a jasný vzhled kolébky potěší rodiče. Mimo jiné lze jej snadno použít jako samostatnou postel. Model využívající smyky lze stáhnout a také je možné jej umístit na kola.

Strana je odstraněna, pokud ji chcete použít jako stranu, je také nastavitelná výška. Na ovládacím panelu jsou funkce nočního světla, vibrace a hudební jednotka. Při nákupu obdržíte také matraci..

Výrobek má kapuci, díky níž vypadá jako kočárek. Ve spodní části modelu je sukně, která skrývá všechny zbytečné a zbytečné detaily. Například níže je košík, do kterého je možné umístit vše, co potřebujete pro dítě. Model však má nízké stránky a nebude to fungovat dlouho, nebude to bezpečné.

 • na ovládacím panelu je noční světlo a mobil;
 • lze použít jako rozšíření.
 • spodní strany;
 • malý výběr barev.

Průměrná cena dosahuje 9 tisíc rublů.

Z recenzí můžeme usoudit, že se produkt ospravedlňuje. Mnoho rodičů si však stěžuje na počet barev, z nichž jsou pouze dvě. Matrace se také raději mění, protože kvalita není pro dítě nejlepší. Někteří rodiče také poznamenávají, že mobilní telefon není nainstalován velmi pohodlně, což ztěžuje umístění dítěte do kolébky.

Páté místo je rozpočet verze kolébky JETEM Dream. Vzhled má společné vlastnosti s Simplicity 3060, takže pokud jste fanouškem takových produktů, ale jsou pro vás příliš drahé, bude to vynikající analogový rozpočet.

Model má funkce hudebního bloku a vibrací. Můžete si dokonce vybrat zvuky přírody, podle úrovně vibrací existuje také mnoho možností, je jich tolik 6. Díky pohybům dítěte se kolébka otáčí. Je však třeba věnovat pozornost skutečnosti, že pohybová nemoc není elektronická.

Ve spodní části je košík na dětské potřeby. Všechny předměty z tkaniny lze vyjmout a prát, což je velmi výhodné. Velikost lůžka je 80x38 cm. Strana má malou výšku, která je 20 cm. To neumožňuje dlouhodobé používání modelu..

 • náklady;
 • košík na dětské věci.
 • spodní strany;
 • platí levné materiály.

Průměrná cena produktu: 6000 tisíc rublů.

Na základě recenzí můžeme vyvodit následující závěry:

 • Matrace nekvalitní kvality, která je vyrobena z pěnové pryže, není pro většinu rodičů příjemná;
 • Není to příliš dobrá horní tkanina, která při skládání a rozkladu kapuce šustí;
 • Malé lůžko, takže dítě bude brzy muset být přemístěno do postýlky;
 • Není to velmi kvalitní plast, který zežloutne a může prasknout.

Podle těchto kritérií je však kolébka stále docela funkční a pohodlně se používá, takže pokud nemáte velký rozpočet, pak vám tato možnost bude dokonale vyhovovat.

Šesté místo zaujímá kolébka od tuzemského výrobce Gandylyana Lily. Vzhled připomíná dětskou postýlku o velikosti pouze 90 x 43 cm. Pokud máte malé dítě, můžete jej používat po dostatečně dlouhou dobu. Někteří to používali 8 měsíců. Je vyrobena z bukového dřeva a poté lakována..

Jedná se o samostatnou kolébku, která se nehodí vedle rodiče, protože její strany se nesnižují. Dno také nemá výškové nastavení. Model má však funkci postranního kyvadla, což je výhodné pro matky. K dispozici je 8 barevných možností, takže si můžete snadno vybrat pro svou ložnici.

 • dobrá kvalita;
 • velké lůžko.
 • horní kabát není dost dobrý.

Průměrná cena produktu je 7 500 tisíc rublů.

Podle recenzí můžeme dojít k závěru, že kvalita tohoto domácího modelu je poměrně vysoká. Produkt je kompaktní a prostorný. Z minusů si rodiče všimli, že lak je snadno poškrábatelný.

Sedmá čára je obsazena zajímavým tvarem kolébky, který má oválný obrys. Jeho strany mají sítě proti komárům a dítě je vidět z libovolné polohy. Velikost lůžka je 79x52 cm.

Samotná kolébka je poměrně nízká a dno není výškově nastavitelné. Korálky jsou vysoké 47 cm, což je dostatečně bezpečné pro dítě. K dispozici jsou kola pro snadný pohyb, které lze také uzamknout a chránit tak vaše dítě. Pokud jste na zdřímnutí na čerstvém vzduchu, kolébka se snadno umístí na balkon.

Ložní prádlo je součástí balení na prodej, což je pěkný doplněk, protože zahrnuje nejen matraci a polštář, ale také prostěradlo s přikrývkou.

Asi 8 barev usnadňuje výběr barvy, kterou potřebujete..

 • při nákupu je zahrnuto ložní prádlo a přikrývka;
 • vysoké strany;
 • bezpečný.
 • vysoká cena;
 • nízká výška kolébky.

Průměrné náklady jsou poměrně vysoké a rovnají se 21 tisíc rublům.

Na domácích stránkách můžete jen zřídka narazit na recenze o této kolébce, protože její cena není vhodná pro každého. Často však najdete diskuse o samotném vzhledu a neobvyklém designu. Ze vzácných recenzí, na které jsme narazili, můžeme dojít k závěru, že všechny materiály jsou vysoce kvalitní a šetrné k životnímu prostředí, což dělá kolébku tak drahou.

Velkým plusem je dostupnost podestýlky v sadě. Existují však například negativní rysy, příliš nízké, pokud jsou v domě domácí mazlíčci, může se to stát problémem.

Závěr

Není mnoho rodičů, kteří by chtěli koupit kolébku, protože se nebude používat po dlouhou dobu, ale pro dítě se stane poměrně velkou výdajovou položkou. Pokud však chcete se svým dítětem společný sen, bude pro vás dobrá pomoc nákup kolébky.

Existuje mnoho různých modelů, a měli byste si vybrat ten pravý pro vás, pečlivě studovat všechny vlastnosti modelu.

Kolébka a kolébka pro novorozence

Maminka a táta se obvykle začínají starat o to, aby pro něj získali všechny potřebné věci, včetně dětského nábytku, zejména kolébky, a to ještě před narozením dítěte. Kolébku pro dítě lze označit za jednu z nejdůležitějších akvizic, která bude relevantní od narození do 4-9 měsíců.

Dokud dítě nedosáhne věku šesti měsíců, bude pro dítě potřeba kolébka

Vlastnosti použití kolébek pro novorozence

Provoz takového nábytku má své vlastní vlastnosti, které jsou určeny řadou faktorů. Tyto zahrnují:

 • Výhody a nevýhody používání kolébky;
 • Odrůdy ukoléb pro novorozence;
 • Design produktu;
 • Velikosti, příslušenství a další.

Hlavní rysy kolébky jsou:

 1. Zkrácené pražce (délka se pohybuje od 70 do 100 cm). Šířka je asi 40-45 cm.
 2. Kolébka pro novorozence se usazuje na kolech, klasických dřevěných nohách nebo obloukech.
 3. Model lze doplnit různými doplňky a funkčními prvky (koš pro uložení věcí, mobilní telefon, matraci, skříň pro uložení hygienických potřeb atd.).

Výhody použití

Kolébka pro dítě má výhody i nevýhody. Ve srovnání s běžnou postýlkou ​​má kolébka několik významných výhod:

 • Vhodné místo na spaní, takže se novorozence cítí pohodlně. Skromné ​​rozměry navíc umožňují rodičům snadno houpat dítě;
 • Kolébka pro novorozence je vybavena výkyvným mechanismem, který přispívá k rychlejšímu usínání drobků;
 • Tato postel je ideální pro malé pokoje, protože zabírá velmi málo místa;
 • Kolébka je velmi snadno přepravitelná na jakékoli vhodné místo, které rodičům umožňuje být vedle dítěte, aniž by vzhlédla od domácích prací;
 • Mnoho modelů je vybaveno dalšími funkcemi a příslušenstvím: hraní klidných melodií, automatická pohybová nemoc, mobil atd..

Na poznámku. Moderní kolébky mají mnoho užitečných funkcí, které usnadňují péči o vaše dítě. Nezapomeňte však, že nemohou zcela nahradit rodičovskou lásku a pozornost..

nevýhody

I přes mnoho výhod mají kolébky také některé nevýhody. Tyto zahrnují:

 • Krátkodobé užívání (obvykle dokud dítě nedosáhne věku šesti měsíců);
 • Poměrně vysoká cena produktu.

Odrůdy kolébek

Existuje několik populárních druhů postýlek, které se liší v mechanismu pro pohybovou nemoc. V souladu s touto funkcí se rozlišují následující provedení:

 1. Klasický
 2. Kolébka;
 3. Automatický
 4. Závěsný;
 5. Transformátor;
 6. mobilní, pohybliví
 7. Přidružený.

Klasický

Tradiční verze obyčejných postýlek s funkcí nemoci z pohybu (ruční mechanismus). Pro výrobu nábytku se používá řada břízy, která se během zpracování leští nebo lakuje. Polohu dna lze nastavit. Samotná postel je podepřena koly, kterými lze pohybovat kolem domu. Matrace pro tento typ kolébky není poskytována..

Kolébka

Taková postel je velmi podobná kolébce od kočárku. Výrobek je dlouhý asi 80-85 cm. K výrobě kolébky se používá kov a plast. Hlavní část struktury je uvnitř potažena bavlnou a na vnější straně podšívka s dekorační tkaninou. Často existují modely, které se podobají kokonům, tento design umožňuje chránit dítě před hlasitými zvuky a jasným světlem.

Automatický

Jedná se o kolébku vybavenou elektronickou jednotkou, ovládacím panelem, noční lampou. Sada také doplňuje výběr uklidňující hudby..

Řídicí systém umožňuje nastavit rychlost a čas nemoci z pohybu. Je zajímavé, že některé z dražších modelů nezávisle reagují na pláč dítěte a zapínají vibrační režim.

Doporučení. Hlavním účelem tohoto modelu je uklidnit a uklidnit dítě, proto je lepší použít jej jako doplněk k hlavní ložnici.

Závěsná postýlka v postýlce

Taková kolébka pro novorozence je vhodná pro případy, kdy je již k dispozici pevná postel. Ten zpravidla neposkytuje příležitost k houpání dítěte (maximum je kroutit ze strany na stranu, jsou-li kola). K vyřešení problému pomůže látková kolébka pro novorozence, která se snadno připevňuje ke stranám postýlky, a pokud již není zapotřebí, je stejně snadno odstranitelná.

Cradle Design Features

Jakákoli kolébka pro novorozence se skládá ze dvou hlavních prvků:

První část návrhu je základem postýlky, na které závisí její stabilita a spolehlivost. Z tohoto důvodu je velmi důležité, aby byl rám odolný. Patří sem výrobky z kovu a dřeva. Ty jsou také šetrné k životnímu prostředí a zcela bezpečné, a proto mají oproti ostatním výhodu.

Na poznámku. Rám není s výhodou natřen nebo natřen barvou. Jedinou výjimkou je ošetření speciální netoxickou látkou proti škůdcům..

Nevýhodou kovových rámů je jejich invazivita. V tomto ohledu se doporučuje dotáhnout předmět látkou.

Důležité! Pro větší spolehlivost by spojovací prvky pro spojovací části rámu měly být kovové (plast nebo dřevo se nedokáže vyrovnat se zátěží).

V závislosti na typu postýlky je vybrán tvar rámu. Nejběžnější možností je ovál. Obdélníkové a kulaté výrobky jsou mnohem méně běžné..

Pokud jde o lůžko, nejdůležitějším parametrem je jeho velikost. Šířka se pohybuje od 70 do 90 cm, délka může být 30 až 50 cm. Je lepší upřednostňovat širší produkty, protože prostorná postel poskytne dítěti největší pohodlí, což mu umožní volně se otáčet. Neméně důležitou vlastností podkladu je materiál, ze kterého je vyroben. Doporučená varianta je základová deska vyrobená ze dřeva nebo z jeho lehkého protějšku, tkaná z vrb nebo vinných větví.

Stěny postele jsou pokryty plátěným nebo bavlněným hadříkem. Na dno postele je umístěna měkká a pružná matrace, která se nejčastěji dodává s postýlkou.

Mnoho modelů je vybaveno speciální kapucí, která chrání dítě před světlými a hlasitými zvuky..

Typy rámců

Rámečky se liší materiálem, ze kterého jsou vyrobeny, a tvarem. Nejběžnější typy rámců jsou:

 1. Pevné pletené. Malý jednodílný rám ve tvaru tkaného koše obdélníkového nebo oválného tvaru.
 2. Tkáň. Při výrobě se používají husté textilie, jako je ekologická kůže nebo ekologický polyester. Na vnitřní straně je produkt potažen plátěným nebo bavlněným. Na upevněné kolébky, přenosné kolébky, houpací postele se obvykle používá ne příliš hustý tkaninový rám.
 3. Kov. Výrobek je vyroben z odolné oceli. Aby byla struktura světlejší, spodní a boční strany jsou pokryty látkou, přičemž kovová kostra krabičky zůstává pouze.

Dobré vědět. Jedním z nejpopulárnějších typů výrobků je kombinace dřevěného dna, potahu látky a kovového rámu..

 1. Dřevo. Může být vyrobena buď přímo ze dřeva nebo z překližky. Odborníci doporučují výrobu spodní části překližky nebo trvanlivé tkaniny..
 2. Pletené. Rám můžete spustit pomocí pletacích jehel nebo háčkování. Aby byl produkt trvanlivější (díky použití silných nití), originální a atraktivní, doporučuje se vytvořit techniku ​​pomocí macrame techniky.

Způsoby montáže

Pokud mluvíme o závěsné kolébce, pak jakýkoli model tohoto typu zahrnuje jeho připoutání k něčemu. Postel lze upevnit na:

 • Strop;
 • Zeď;
 • Stojany (tato kolébka se podobá houpačce).

Volba konkrétního způsobu montáže závisí na schopnostech dětského pokoje a osobních preferencích. Upevnění kolébky na strop je však ekonomicky nejvýhodnější, protože kolébka v tomto případě zabírá velmi málo místa..

Kritéria výběru kolébky

Každý rodič chce pro své dítě dostat krásné, pohodlné a kvalitní lůžko. Pro úspěšný výběr produktu je třeba dodržovat určitá kritéria..

Mechanismy kvality

Spolehlivý laděný mechanismus je jedním z nejdůležitějších kritérií výběru, protože bezpečnost postýlky závisí především na něm. Před nákupem musíte zajistit pevnost úchytů a samotného rámu.

Standardní možnost zahrnuje jeden upevňovací prvek, který se skládá z:

Někdy se ke zpevnění konstrukce používá dvojitá výztuž nebo příčný nosník, pokud by však k vytvoření postele byly použity vysoce kvalitní a bezpečné materiály, stačilo by jediné připevnění.

Rozměry

Důležitou nuancí, kterou je třeba při nákupu kolébky zvážit, je výška stran. Mělo by být nejméně 30-40 cm. Pokud je výška bočních stěn nedostatečná, hrozí nebezpečí vypadnutí dítěte z postýlky. Přesné rozměry se volí v závislosti na stáří drobků..

Další funkce

Mezi další funkce, které jsou moderní modely betlémů často vybaveny, patří:

 • Regulátor, který vám umožní změnit polohu zad;
 • Mechanismus pro změnu výšky krabice;
 • Odnímatelná kapuce;
 • Odnímatelné strany;
 • Noční stolek;
 • Mobilní zařízení;
 • Textilní potah, který lze odstranit, aby se mohl prát nebo vyměnit za nový.

Materiál kolébky

Velmi důležitým bodem je bezpečnost surovin použitých k vytvoření postýlky. Je lepší si vybrat ve prospěch přírodních materiálů (například přírodní pleteniny). Pokud dáváte přednost umělé verzi, musíte se ujistit, že dítě není alergické na tento druh suroviny.

Užitečné příslušenství

Tyto zahrnují:

 • Baldachýn chránící dítě před vnějšími dráždivými látkami;
 • Mobilní s hračkami;
 • Dálkové ovládání elektronických kolébek;
 • Matrace;
 • Přikrývky.

Carrycot s mobilem

Recenze nejlepších modelů

Existuje obrovská škála dětských kolébek pro novorozence. Některé modely jsou obzvláště oblíbené díky své vysoké kvalitě a cenově dostupným cenám..

Na poznámku. Většina dětských postýlek lze zakoupit bez problémů v internetovém obchodě, který se specializuje na dětský nábytek.

Možnost rozpočtu

Nejoblíbenější a cenově dostupné značky jsou:

Pohodlná volba

U klasických modelů vybavených různými doplňkovými funkcemi, které zvyšují snadnost použití, je třeba zdůraznit:

 • Chicco Next2me kolébka pro kojence od italského výrobce;
 • Houpací kolébka Everflo (Čína);
 • Cradle Polini od ruského výrobce;
 • Cradle of Babyhome (Španělsko);
 • Čínská letní dětská postýlka.

Prémiová možnost

Nejdražší, ale zároveň nejpohodlnější a nejvhodnější jsou elektronické modely, například:

 • Houpací kolébka BeeAngel (Čína);
 • Simplcity 3 v 1 (USA nebo Čína);
 • Jetem (Německo nebo Čína);
 • Dětská postýlka 4 v 1 od čínského výrobce;
 • Houpací kolébka Pituso 4 v 1 (Čína).

Vytváření kolébky vlastními rukama

Je docela možné vyrobit dětskou kolébku pro novorozence samostatně. Nejjednodušší možností je zavěsit hlavní část kočárku ze stropu nebo postavit postýlku z obruče a látky.

Potřebné nástroje a materiály

K vytvoření kolébky budete potřebovat tyto položky:

 • Pila na dřevo;
 • Šroubovák;
 • Samořezné šrouby;
 • 4 desky, každá 1-2 cm široká;
 • Vrtat;
 • Silné lano;
 • Silná látka.

Pokrok

Práce zahrnuje následující akce:

 1. Nejprve je třeba nakreslit budoucí produkt.
 2. Vyvrtejte do stran symetrické otvory (horní rohy) pro připevnění kolébky ke zdi nebo stropu.
 3. Vyvrtejte otvory do bočních a koncových stěn (na spodním řádku) tak, aby mezi nimi zůstaly 3 cm.
 4. Upevněte všechny strany samořeznými šrouby.
 5. Udělejte si dno ze silné textilie (řez po obvodu krabice).
 6. Na okrajích materiálu vytvořte otvory odpovídající otvorům na krabici.
 7. Zabalte smyčky.
 8. Připojte látku k krabici pomocí lana nebo jiného silného lana.
 9. Připojte kabely pro zavěšení kuřat pro novorozence.

Kam instalovat kolébku

Nejlepší je, když je kolébka pro měsíční dítě vedle postele rodičů. Toto doporučení je zvláště důležité pro kojence do 6 měsíců věku. Po šesti měsících může být dítě postupně zvyklé na svůj vlastní pokoj. Do této doby už kolébka již není zapotřebí - bude nahrazena postýlkou.

Kolébka pro novorozence je nezbytnou věcí v prvních měsících života dítěte. Taková postel poskytuje maximální pohodlí, umožňuje vám houpat dítě. To vše přispívá k rychlejšímu usínání a zlepšuje kvalitu spánku. Zároveň je důležité zvolit pro dítě vhodné kolébky, aby splňovalo požadavky na kvalitu, bezpečnost a pohodlí.

Články O Neplodnosti