Hlavní Analýzy

Použití klobásy GF

Po narození novorozence bude žena určitě muset přehodnotit svou stravu a každodenní rutinu, protože zdraví dítěte závisí na její stravě. Budou nuceni odstranit mnoho produktů z nabídky, zejména v prvních dvou měsících po dodání. Toto doporučení je spojeno s riziky gastrointestinálních poruch a alergických reakcí u dítěte. Mohu jíst párky při kojení kojící matky? Odpověď na tuto otázku nemůže být jednoznačná. Kvalitní klobásy vyrobené výhradně z masa nemohou ublížit, což nelze říci o výrobcích prodávaných na supermarketech a na spontánních trzích..

Je možné je jíst při kojení?

Po porodu musí kojící matka dodržovat speciální hypoalergenní stravu. Z nabídky jsou odstraněny všechny složky obsahující koření, barviva, konzervační látky a další škodlivé látky. Za první měsíc je zakázáno mnoho produktů, včetně uzenin. Od druhého měsíce GV může být maminka strava výrazně rozšířena, ale klobásy by měly být vyloučeny.

Užitečné látky v jejich složení často chybí, všechny přínosy masa jsou výrobcem kazeny díky přísadám konzervačních látek a dalších přísad, které zajišťují skladování a zvyšují chuť. Před odpovědí na otázku, zda je kojící matka schopna jíst párky, musíte pečlivě analyzovat jejich složení.

Všechny výrobky z uzenin neobsahují více než 30% masa, pokud jsou vyrobeny podle GOST, a ne více než 10% přírodního masa, pokud je vyrobeno podle TU. Zbývajícího objemu se dosáhne použitím levných surovin, jako jsou mleté ​​kosti, chrupavka, tuk a zvířecí kůže. V salámu jsou obiloviny, stabilizátory chuti, konzervační látky, zahušťovadla a další látky, které nejedná nejlépe na lidské tělo, zejména na dítě.

Pozornost! Složení párků obsahuje sóju - přírodní rostlinný produkt, ale zdá se tak pouze na první pohled. Je geneticky modifikovaný a obsahuje chemické sloučeniny..

Klobásy konzumované matkou pro novorozence neprospívají. Můžete jíst pouze produkt vyrobený z masa, ale najít ho na regálech různých obchodů a supermarketů není tak jednoduché, protože si budete muset vařit maso sami.

Jsou povoleny do 1 měsíce po dodání?

Klobásy nemohou po porodu přinést výhody ženskému tělu. Její tělo je oslabené, potřebuje další výživu, v nabídce mohou být pouze zdravé výrobky. Je lepší jíst čisté maso, ale ne klobásu. Nedodržení tohoto pravidla povede k nežádoucím účinkům u dítěte a může vyvolat snížení laktace. Na pozadí nedostatku živin ženské tělo postrádá hormonální prolaktin, intenzita laktace klesá, postupně se hepatitida B zastaví.

Výhody pro matku

Klobásy jsou výdatný a chutný doplněk, který se hodí k jakémukoli příkrmu: špagety, bramborová kaše a různé obiloviny. Složení všech uzenin obsahuje škodlivé látky:

 1. Dusičnan sodný - potravinový doplněk, který zvyšuje trvanlivost produktu a poskytuje zlepšení vzhledu uzenin, mění se na karcinogen, což zvyšuje riziko rozvoje nádorového procesu..
 2. Sůl - je obsažena v produktu v nadbytku, používá se jako konzervační prostředek. Nadměrné používání zvyšuje riziko vzniku onemocnění močového systému.
 3. Cukr - vede ke zvýšení tělesné hmotnosti.
 4. Glutaman sodný - zvyšuje riziko hypertenze a cukrovky.
 5. Transmastné oleje - rostlinný olej, zpracované při vysokých technologických procesech na pevnou látku. Lidské tělo to nedokáže strávit.

Výhody spotřeby jsou imaginární. Vitaminy a minerály uvedené ve složení nejsou prospěšné pro lidské tělo, jejich aktivita se snižuje v důsledku škodlivých látek.

Pozornost! Uzená a nevařená uzená jídla jsou považována za nejnebezpečnější. Pod vlivem vysokých teplot se zvyšuje koncentrace karcinogenních sloučenin.

Je dovoleno dát dítě?

Navzdory skutečnosti, že na regálech supermarketů jsou prezentovány speciální dětské klobásy a klobásy vyrobené z mléka, nemělo by se pospíchat s jejich zavedením do dětské stravy. Jejich složení je považováno za šetrnější a bezpečnější, ale škodlivé složky z něj výrobce neodstraňuje..

Mladé matky často panikaří, pokud dítě vůbec nejí maso a maso. Ve skutečnosti je to nebezpečné, protože spolu s produktem vstupuje do těla hodnotný protein. Klobásy nejsou vhodnou alternativou, protože obsahují minimum masa. Krmivé dítě můžete krmit pouze domácími uzeninami.

Z jakého věku?

Po dosažení věku 1 roku je možné do dětské stravy zavést párky. Toto je minimální věk, ve kterém tělo dítěte není schopno strávit nejužitečnější produkt, ale je lepší počkat 3 roky. Ideálně by měl být produkt odebrán ze stravy předškolního dítěte.

Výhody pro děti

Složení uzenin a uzenin obsahuje dostatečné množství škodlivých látek, proto nebude fungovat, aby z nich těžit pro křehké tělo dítěte. Pouze výrobky vyrobené z přírodního masa nepoškozují tělo, ale zřídka se prodávají obyvatelstvu prostřednictvím řetězce obchodů. Nedostatečná nabídka z důvodu vysokých nákladů na zboží a krátké doby skladování, klobása vytvořená bez konzervačních látek se uchovává v chladničce ne déle než 3 dny.

Poškození matky a dítěte

Kojící matky často nemají podezření, jak velkou škodu mohou na sebe a na dítě způsobit konzumací uzenin. Po prozkoumání složení zjistíte, že obsah masné složky v ní nepřesahuje 30%, zbytek představují sójové, konzervační látky, gelovaný tuk a další nepříjemné a nežádoucí složky.

Pozornost! Klobásy - polotovar, jehož použití je vyloučeno z pravidel zdravé výživy.

Aby uzeniny měly příjemnou chuť a vzhled, přidává výrobce ke směsi mnoho koření a koření. Jak víte, pikantní a slané s HS je zakázáno. Některé klobásy mohou obsahovat česnek, když vstoupí do ošetřovatelského těla, změní se chuť mléka a dítě může odmítnout prsa.

Při používání přípravku nízké kvality jsou u dítěte pozorovány také následující reakce:

 • nadýmání;
 • alergické reakce;
 • kolika
 • zažívací poruchy;
 • poruchy močení (kvůli vysoké koncentraci soli v kompozici).

Spotřeba není o nic méně nebezpečná pro matku: v důsledku příjmu nekvalitního produktu mohou procesy poporodní regenerace v těle probíhat se slabou intenzitou, může dojít k hormonálním poruchám a dalším problémům..

Jak si vybrat a čemu věnovat pozornost?

Seznam klíčových doporučení, která zajišťují výběr produktu nejvyšší kvality, zahrnuje:

 • ověření doby skladování;
 • barva střihu je světle růžová;
 • produkt zabalený v přírodním obalu;
 • žádné škodlivé přísady.

Pokud máte pochybnosti o kvalitě produktu, neměli byste ho jíst..

Laktační doporučení

Aby produkt nepoškozoval trávicí trakt dítěte, musíte dodržovat tato pravidla:

 • uzeniny lze jíst pouze ve vařené formě;
 • produkt se vaří po dobu nejméně 3 minut, přičemž se odstraní skořápka;
 • smažené klobásy nejsou povoleny.

Je lepší konzumovat tento produkt ráno, abyste mohli včas reagovat.

Jak vstoupit do stravy?

Stejně jako u každého nového produktu by i během kojení měly být do výživy kojící matky zavedeny klobásy. Poté, co jste si vybrali vysoce kvalitní produkt, ujistěte se, že jsou dodržována pravidla pro jeho skladování. Nejprve můžete jíst nejvýše 50 gramů. To je nezbytné pro kontrolu reakce dítěte. Pokud se nevyskytne alergická vyrážka, kolické a jiné poruchy chybí - klobásy mohou být konzumovány příležitostně.

Denní a týdenní sazba

Denní spotřeba nepřesahuje 200 gramů produktu. Je třeba mít na paměti, že konzumace klobás denně je škodlivá a dokonce nebezpečná. Mohou být konzumovány pouze v naléhavých případech, například pokud žena nemá čas vařit plné jídlo nebo snídani, jediné jídlo nepřinese škodu.

Při pravidelném používání přípravku v potravinách se zvyšuje riziko nežádoucích účinků na dítě z trávicího traktu, proto by si kojící matka měla pamatovat normy příjmu a základní pravidla pro konzumaci uzenin v potravě. Ideálně by polotovar neměl být ve stravě kojící matky, je lepší ho nahradit přírodním masem, ale někdy je přípustné odchýlit se od tohoto pravidla.

Je možné, aby kojící matka při kojení snědla klobásy a klobásy: masné výrobky

Výživa během kojení je složitá věda, kterou musí pochopit každá matka. Dítě již není tak pevně spojeno s matčiným tělem, jako tomu bylo v době, kdy byl v žaludku své matky, ale tato svoboda je imaginární. Dítě se živí mateřským mlékem, ochranné síly imunity jeho matky ho chrání před nemocemi a všechny chyby, které kojící žena udělá, se okamžitě projeví v dítěti. Jaká jídla mohou být ve vaší stravě zahrnuta, než k jídlu? Jedním z nejrychlejších pokrmů na vaření jsou klobásy. Mnoho odrůd tohoto produktu lze dnes najít na pultech obchodů. Je přijatelné mít párky během kojení, nebo je to pro dítě nebezpečné?

Někdy je příliš líné vařit večeři, chci si užít párky. Je však možné je jíst při kojení?

O výhodách masa

Mladá matka dává dítěti s mlékem velké množství užitečných látek nezbytných pro rozvoj těla drobků. Aby mléko obsahovalo vše potřebné a aby maminka zůstala zdravá a účinná, musí dobře jíst.

Maso dává tělu zásobu živočišných bílkovin, které jsou nezbytné jak pro dítě, aby rostlo, tak pro matku, aby se zotavila z porodu. Je také nezbytné pro stabilní dlouhodobé laktace. Živočišné bílkoviny jsou v těle požadovány pro tvorbu tělesných tkání, tvorbu krevních buněk a fungování imunitního systému. Bílkoviny jsou také nezbytné pro nervový systém kojící ženy, aby se vypořádaly se stresem, nocí bez spánku a těžkou únavou..

Musíte ho jíst 4-5krát týdně, ale je možné ho použít ve formě uzenin?

Jak zjistit, zda je produkt užitečný nebo škodlivý?

Produkty, které může mladá matka do svého menu zahrnout, musí splňovat určité požadavky:

 • musí být bezpečné pro dítě;
 • nezpůsobují alergické reakce;
 • by nemělo měnit chuť mléka, aby dítě neodmítlo prsa.

Je možné zjistit, které klobásy si vybrat a zda je vůbec použít během horké vody, pouze zjistit, z čeho a jak se vyrábějí. Jaké je složení uzenin?

Mezi všemi uzeninami jsou uzeniny na posledním místě z hlediska obsahu masa

Z čeho je vařená klobása vyrobena?

Klobásy u nás se vyrábějí podle GOST a TU (specifikace). Klobása vyráběná v souladu s GOST musí obsahovat nejméně 30% masa a podle TU - nejméně 10%. Ukazuje se, že v konzumovaném produktu z běžného masa nebude více než třetina.

Zbývající složky jsou mnohem méně atraktivní: jedná se o emulzi skládající se z mleté ​​kůže a kostí, živočišného tuku, škrobu, obilovin, různých příchutí, zlepšujících látek, zahušťovadel, konzervačních látek a dalších látek určených ke zlepšení chuti a vzhledu produktu, ale nepřináší tělu žádné výhody. Je součástí uzenin a sóji, často geneticky modifikovaných, dokonale absorbuje chemikálie, které dodávají klobásu prodejný vzhled a vůni.

Doktorova klobása, která byla vyrobena v Sovětském svazu, byla vhodná i pro lidi se špatným žaludkem: neobsahovala žádné škodlivé přísady - pouze přírodní maso různých odrůd, vejce, mléko. Klobása se stejným názvem má dnes mnohem rozmanitější složení: plné mléko se změnilo na prášek, objevil se škrob, mouka a dusitan sodný. Avšak i nyní klobása s tímto názvem zůstává jednou z nejlepších skladeb, zatímco klobásy, u nichž existuje další slovo (například speciální), představují zcela jinou značku připravenou podle vlastního receptu..

Proč jsou klobásy nebezpečné??

Lidstvo dosud nemá s geneticky modifikovanými potravinami mnoho zkušeností, ale nestojí to za to experimentovat, takže nákup produktů, které obsahují geneticky modifikované sójové boby, se nedoporučuje. V uzeninách jsou i jiné, málo užitečné složky. Některé z nich jsou uvedeny níže:

 • Dusitan sodný: používá se ke zlepšení vzhledu produktu, dává masu příjemnou barvu, zabraňuje množení patogenů. Dusitan sodný je bezpečná sloučenina. Ovšem pod vlivem technologických procesů nebo již v lidském těle se může proměnit v karcinogen, což ztěžuje imunitnímu systému bojovat s rakovinnými buňkami.
 • Sůl: nezbytná pro tělo, ale její množství by mělo být přísně omezeno. Klobásy mají příliš mnoho soli a nadbytek této látky vede k hypertenze, onemocnění ledvin a dalším zdravotním problémům..
 • Cukr a uhlohydráty: ve velkém množství vedou k problémům s nadváhou, o sójových proteinech uvedených výše.
 • Přípravky pro zlepšení chuti: dodávají uzeninám příjemnou chuť, která zpomaluje nasycení, je zde potřeba žvýkat ještě více, což může také vést k přibírání na váze. Nadbytek glutamátu sodného vede k cukrovce a hypertenzi.
 • Trans tuky: výsledek zpracování rostlinného oleje na pevnou látku. Uměle vytvořený produkt představuje zdravotní riziko, protože naše tělo není konstruováno tak, aby ho absorbovalo..
 • Obsahuje klobásy, zejména uzené, a karcinogeny, které se vyskytují při zpracování masa při velmi vysoké teplotě. Nadměrné použití takto připravené misky samozřejmě nepřinese žádnou výhodu.

Co se stane, bude-li snězeno?

Levné klobásy a klobásy obsahující širokou škálu přísad mohou vést k problémům:

 • zvýšená tvorba plynu u dítěte, což povede k bolesti v bříšku, kolice;
 • alergické reakce, vyrážky;
Vzhledem ke složkám, které tvoří klobásy, mohou matka a dítě pociťovat bolest břicha a další zažívací potíže.
 • narušení metabolických procesů v těle dítěte, které povede ke zpoždění v růstu a hmotnosti;
 • průjem, oslabení těla dítěte a ohrožení dehydratace;
 • nevolnost, pálení žáhy, porucha zažívacího traktu v matce;
 • otok v matce způsobený nadbytkem soli v uzeninách.

Co dělat?

Není nutné, aby kojící matka dodržovala přísnou stravu. V prvním měsíci života dítěte pečlivě volte jídlo. Poté bude možné do jídelního lístku přidat nová jídla, včetně uzenin. Chcete-li rozšířit své menu, můžete také jíst párky pro kojící matku. Hlavní věcí je dodržovat některá jednoduchá pravidla:

 1. Při výběru uzenin musíte uzené klobásy opustit, neužívat tmavě růžové nebo hnědé. Je lepší koupit ty, které mají šedavě růžovou barvu, jedná se o přirozenou barvu produktu. Nejprve je třeba věnovat pozornost datu exspirace a skladovacím podmínkám: i produkty, které nevypršely, za špatných teplotních podmínek mohou být zkaženy.
 2. Existují různé druhy uzenin, které podléhají zvýšeným požadavkům, které prošly dodatečným testováním a jsou určeny pro dětskou výživu. Označují, v jakém věku může dítě produkt používat. Je třeba si uvědomit, že název neříká nic o účelu produktu. Všechny druhy "Strongies", "Crumbs", "Toptyzhki", nemusí mít nutně potřebná označení. Taková jména jsou dána výrobkům za účelem zlepšení prodeje, takže byste neměli dávat pozor na název, ale na složky obsažené v klobásovém produktu..
 3. Nejlepší složení mají klobásy nejvyšší a první třídy. Nejpřirozenější maso je ve šunce, následují polouzené klobásy, vařená klobása a klobásy. Klobásy zaujmou poslední místo v tomto seznamu..
 4. Musíte si vybrat známé značky produktu, během laktace experimentovat. Zahrňte do svého menu jeden nebo druhý klobásový produkt by měl postupně sledovat reakci dítěte. Jíst párky a klobásy více než 2krát týdně se nedoporučuje.
 5. Jakýkoli uzeninový produkt, který se ukáže být ostrý nebo zapáchající, je lepší okamžitě odložit stranou. To může změnit chuť mateřského mléka a způsobit mnoho problémů pro kojící matku..
 6. Klobásy a párky během kojení lze konzumovat pouze vařené a je třeba je vařit odstraněním plastové skořápky.

Vyberte si párky

Nejpřesnějším rozhodnutím je vybrat si z různých druhů uzenin, které jsou v prodeji, a koupit je pouze.

 • Nejlepší odrůdy jsou v přirozené skořápce.
 • Nový GOST se týká pouze uzenin „Special“ a „Creamy“ nejvyšší kvality.
 • Nejprve musíte věnovat pozornost barvě produktu. Barva by měla být světle růžová, bez barviv..
 • Přírodní klobása by měla být na dotek těsná.
 • Chcete-li zjistit, zda obsahuje škrob, můžete nakrájet klobásu a odkapávat jód, pokud je škrob, klobása zčervená.
 • Voda, ve které jsou klobásy vařeny, by měla zůstat průhledná a neměla by růžovou, pokud by voda zafarbila, je lepší odmítnout zakoupenou paletu klobás.
 • Výběr nejlepší rozmanitosti uzenin dostupných na trhu, nezneužívejte je. Přírodní maso je mnohem výhodnější pro dítě i matku..

Může být kojená klobása a která je lepší?

Mezi tato období patří kojení, kdy matka musí pečlivě vybírat produkty k jídlu, protože kterékoli z nich může negativně ovlivnit zdraví dítěte..

Je snadné to udělat, pokud jste je snědli celý svůj vědomý život? A stojí to za to? Takové otázky často vyvstávají u matek, které přemýšlejí o tom, zda lze klobásu kojit? Dnes se na ně pokusíme odpovědět čestně..

Jaký druh klobásy může kojící žena?

Zdraví kojící matky by mělo být na dobré úrovni, protože výživa matky přímo souvisí s budoucí imunitou dítěte.

Přírodní klobása obsahuje velké množství bílkovin, díky čemuž je tělo nasycené. Protein je velmi užitečný pro kojení i novorozence. Živočišná bílkovina ovlivňuje délku laktace, obnovení mateřské síly, tvorbu tělesných tkání dítěte a tvorbu krvinek v novém těle.

Nepochybně by měla být upřednostňována vařená klobása, protože uzené klobásy, salámy jsou zakázány pro použití nově razenou matkou: mohou způsobit těžké koliky u dítěte, alergické reakce a poruchy stolice..

K dispozici jsou tyto druhy vařených uzenin: horní, první, druhá. Příklady nejvyššího stupně: doktorské, mléčné, amatérské, diabetické, telecí. První třída: Moskva, jídelna, obyčejná. Druhou třídou je čaj, mládí. Je lepší koupit produkt nejvyšší a první třídy.

Kojení je povoleno také při kojení. Hlavní věc je vybrat si produkty s šedavě růžovou barvou známých značek, studovat složení. Na tyto produkty nemusíte šetřit: levné výrobky jsou obvykle vyráběny z nízko kvalitních surovin, s přídavkem sójových bílkovin, geneticky modifikovaných látek, barviv.

Před použitím uzenin je třeba vařit. Během vaření by voda měla zůstat průhledná a neměnit barvu. Je lepší koupit odrůdy v přirozené skořápce, obvykle jsou pevně na dotek.

Výběr produktů pro HV by samozřejmě měl spadat na přírodní uzeniny. Užitečné složky takových produktů v malých dávkách nepoškodí.

Harm vařená klobása

Dnes je velmi obtížné najít skutečně na prodej skutečně přírodní a vysoce kvalitní masný produkt. Klobásy vyrobené z přírodního masa jsou užitečnými produkty. Jsou vynikajícími dodavateli snadno stravitelných bílkovin, zlepšují tvorbu krve. Ale najít takové klobásy a klobásy je docela obtížné.

Většina současných výrobců produkuje uzeniny, jejichž obsah masa je nižší než 10%..

Zbývajících 90% složení je přiděleno:

 • droby;
 • chrupavka;
 • šlachy;
 • kosti
 • mastná vlákna;
 • kůže;
 • příchutě;
 • konzervanty;
 • příchuť.

Škodlivé jsou produkty, které zahrnují:

 • sójové boby;
 • zahuštěné;
 • rostlinný protein;
 • konzervační látky a barviva.

Z tohoto důvodu je nutné pečlivě prostudovat štítek, složení a datum expirace klobásy před nákupem.

Klobása může být škodlivá, sestávající z:

 • Zvýšená nadýmání a nadýmání u dítěte.
 • Zčervenání, alergická kožní vyrážka.
 • Porucha stolice způsobující těžkou dehydrataci.
 • Edém, pálení žáhy, nevolnost, porucha gastrointestinálního traktu pro matku.

Pokud opravdu chcete klobásy, pak je přesto možné, aby kojící matka měla klobásy nebo klobásy.

Lékaři jsou si jistí, že matka během kojení by měla mít ve své stravě pouze párky, párky a párky, vyrobené přesně podle GOST. Tyto produkty obsahují přírodní mleté ​​maso - nejméně 30%, slaninu, kuřecí vejce, mléko, koření a sůl.

Například doktorská klobása nebo mléčné klobásy.

Vynikajícím analogem pro skladování produktů je domácí klobása vyrobená výhradně z přírodních surovin. Tyto produkty jsou připravovány samostatně nebo zakoupeny od spolehlivých důvěryhodných prodejců..

Jak vybrat klobásu?

V Sovětském svazu mohli klobásu s názvem „Doctor's“ používat lidé s onemocněním žaludku, její složení bylo zcela přirozené: maso, mléko, vejce. Nyní při výběru produktů musíte pečlivě přečíst na etiketě, z čeho je klobása vyrobena. Jak si ji vybrat?

 • Musíte si koupit uzeniny na prodejních místech s příslušnými dokumenty
 • Od okamžiku vydání produktů by neměly uplynout více než dva dny
 • Načervenalá klobása označuje přidání barviv, takže si musíte vybrat mírně narůžovělý produkt
 • Je lepší nakupovat výrobky vyrobené na místní úrovni - šance na pořízení kvalitního zboží jsou vyšší
 • Při nákupu produktu s kusem před použitím je třeba jej vařit
 • Plátek uzenin by měl mít jednotnou konzistenci, mírně vlhký

Vše, co potřebujete vědět o klobásech

Je klobása dobrá pro kojení? Možná většina žen odpoví na tuto otázku kladně, vedená skutečností, že se stále jedná o masný výrobek. A maso je zdrojem bílkovin, stavebního materiálu pro tělo. Částečně ano, ale ne z klobásy.

A nejde o to, že samotné obsahuje pouze 10% masa, které v nejhorším případě může být také droby, například chrupavka, šlachy, kůže. Mastné odrůdy jsou speciálně vybírány pro svou výrobu, koření je kořením, zvýrazňovačem chuti, stabilizátory, barvivy. Proto žádný specialista nedoporučuje jíst klobásu mladé matce.

Pediatrové tvrdí, že to může způsobit drobky:

 • kolika, problémy s bříškem, a to není překvapivé, protože obsahuje mnoho škodlivých a mastných látek, které malé tělo ještě není připraveno strávit;
 • alergické reakce. Ve skutečnosti cokoli může vyvolat jejich vývoj u novorozence, ale lékaři mají sklon věřit, že příčinou jejich vzhledu jsou mléčné bílkoviny a barviva;
 • nízký přírůstek hmotnosti způsobený nedostatkem živin;
 • průjem - na jeho vzhledu není nic překvapivého, protože klobásy vedou k nesprávné funkci střev. Nejhorší však je, že tento průjem může způsobit dehydrataci;
 • metabolické onemocnění. To, co to v budoucnu povede, není známo. Nejčastěji se jedná o problémy s hmotností, zažívacím traktem, někdy poruchy hormonálního systému.

Není potěšen uzeninami na GV a gynekology. Podle nich mohou tyto produkty způsobit ženě:

 • zácpa, nevolnost, problémy s gastrointestinálním traktem;
 • otok v důsledku vysokého obsahu soli v uzenině;
 • metabolické poruchy, přírůstek hmotnosti;
 • hormonální poruchy;
 • zhoršení laktace v důsledku metabolických poruch.

Zavádění uzenin

Nový produkt musíte vyzkoušet 3 měsíce po narození dítěte. Měli byste začít malým kouskem a sledovat reakci dítěte po dobu 24 hodin. Pokud dítě nemá alergické a jiné nežádoucí projevy, lze bezpečně podat klobásu a zvýšit tak konzumované jídlo. Hlavní věc není přejídat se.

Na jeden den je povoleno jíst tento produkt asi 250-300 gramů. Nezapojujte se však do klobásy. Je lepší dodržovat dietu a jíst masný produkt ne více než 2krát týdně kvůli velkému množství tuku a soli.

Pokud má dítě vyrážku nebo jinou reakci na nový produkt, musíte přejít na hypoalergenní stravu. V případě potřeby se poraďte s odborníkem.

Klobásu skladujte v potravinářském papíru nebo v nádobě. Plastový sáček není určen k uskladnění tohoto produktu..

Vařenou klobásu můžete vařit doma. Chcete-li to provést, vezměte následující složky:

 • mleté ​​vepřové mleté ​​maso - 2,5 kg
 • mleté ​​hovězí maso - 0,5 kg
 • voda a led - 300 ml
 • stolní sůl - 60 g
 • mletý černý pepř - 5 g
 • cukr - 10 g

Proces vaření:

Beat 150 ml připravené vody a hovězí maso s mixérem. Přidejte vepřové maso, vodu, sůl, cukr, pepř a masu. Výsledná směs byla umístěna do polyamidového pláště a svázána provazem. Poté vložte do horké vody (přibližně 40 stupňů) po dobu 15 minut. Produkt vařte 40 minut.

Kritéria výběru

Pokud zvolíte klobásy a klobásy, můžete snížit riziko alergií a jiných poruch..

Chcete-li to provést, nezapomeňte na několik jednoduchých pravidel:

 1. Je lepší nezvolit tmavé nebo vínové barvy. Jsou nepřirozené. Mezi takové produkty patří barviva..
 2. Pokud je to možné, vezměte si nejvyšší nebo první stupeň.
 3. Nevybírejte produkty, které obsahují velké množství koření.
 4. Štítek by měl být jasný. Pokud jsou zakřivené nápisy nebo nepochopitelné písmo, je to pravděpodobně falešný.
 5. Produkt musí být vyroben v souladu s GOST.
 6. Řez musí být hladký a vlhký..
 7. Pokud již existuje nějaká značka, je lepší si ji vybrat.
 8. Je-li doba skladování příliš dlouhá, má produkt mnoho konzervačních látek.

Jaký druh klobásy nemůže kojící matka jíst?

Při výběru produktu byste měli věnovat pozornost následujícím faktorům:

 1. V sekci je vidět vrstvení, zbytky vláken, chrupavka - produkt obsahuje škodlivý hydrolyzát.
 2. Velké množství želatiny může být rozpoznáno nadměrnou elasticitou klobásy - lze ji snadno zkrotit a složit. Želatina není bezpečná pro hepatitidu B
 3. Pokud je řez velmi vyrovnaný, brilantní - přítomnost želatiny je nad normální
 4. Výrobky musí obsahovat nejméně 10% bílkovin.
 5. Je lepší koupit hovězí a vepřové výrobky, protože kuřecí výrobky mohou obsahovat mleté ​​kosti, chrupavku a kůži..
 6. Prémiová klobása vyrobená v souladu s GOST je lepší koupit.

Obsah jakéhokoli množství škodlivých doplňkových látek v uzeninách by měl být zlikvidován. Nejčastěji výrobci dodávají:

 • dusitan sodný (E 250) - konzervant, který má karcinogenní účinek na organismus
 • použití glutamátu sodného (E 621) může vést k slabosti, zvýšené únavě a snížené citlivosti v zádech
 • E 451 nebo trifosfáty. Karcinogen vyvolává zánět sliznic, zejména gastrointestinálního traktu
 • cukr, uhlohydráty, trans-tuky, velké množství soli

Těmto a dalším škodlivým látkám při kojení je třeba se vyhnout..

Pravidla vědět

Nejdůležitější a nejdůležitější věcí je výběr produktu, který budete konzumovat. Ve většině případů se při výběru párků vyplatí zaměřit na jeho cenu. Samozřejmě, drahá klobása, to není záruka stoprocentní kvality, ale přesto.

Pokud mluvíme o klobásech vyrobených z přírodního vepřového nebo hovězího masa, budou jeho náklady nadprůměrné. Pokud složení obsahuje kuře, bude cena průměrná. Minimální prahová cena je však pravděpodobnost, že složení bude mít minimální množství čistého masa a maximální počet přísad.

Barva a vůně

Důležitá je také barva a vůně. Světlé barvy a bohatá vůně naznačují, že složení obsahuje potravinářské barvy a příchutě a v některých typech a kořeních. Přestože koření jsou přírodní látky, nezapomeňte, že byly vždy považovány za nejsilnější alergeny. Jsou to oni, kteří jsou schopni způsobit děsivé koliky u dítěte a neovlivňují stav matky.

Doba skladování

Posledním, ale důležitým bodem je datum výroby a doba použitelnosti. Klobása by měla být čerstvá, bez odpudivých zápachů, což naznačuje, že zmizela..

Skladovatelnost produktu je také velmi důležitá, pokud je příliš dlouhá, pak s největší pravděpodobností složení obsahuje speciální přísady, které pomáhají uzeninám odolávat dlouhým skladovacím cyklům.

Jak často mohu jíst klobásu s HS?

Můžete hodovat na přírodním „knedlíku“ bez chemických přísad 2-3krát týdně, nespotřebujte více než 250-300 gramů. Musíte koupit produkt trochu jíst pouze čerstvé jídlo. Je lepší dát přednost přírodnímu masu ve vařené, pečené, parní formě. Zdraví dítěte je vždy důležitější, a proto je třeba udělat vše pro to, aby z mateřského mléka získal pouze užitek.

Prvních šest měsíců po narození dítěte je lepší studovat správnou výživu, dodržovat její zásady a přísně dodržovat hypoalergenní stravu. Všechny alergické reakce a další zdravotní problémy dítěte mohou ovlivnit jeho imunitní systém. Pokud je dítě alergické, musíte zakoupené klobásy opustit až do ukončení krmení.

Všechny experimenty s jídlem by měly být prováděny nejdříve 3 měsíce po dodání, nové produkty by měly být uváděny opatrně v malých porcích.

Jaké je nebezpečí uzené klobásy během kojení

Uzená klobása během kojení může nepříznivě ovlivnit tělo kojící ženy a dítěte.

Nevýhody uzené klobásy zahrnují:

 • Vysoké riziko alergické reakce v důsledku vysokého obsahu potravinářských přídatných látek a látek určených k aromatizaci.
 • Vzhled nadýmání a koliky u dítěte.
 • Uzená klobása, pokud je produkt zneužíván, může způsobit dehydrataci, v důsledku toho se snižuje množství mléka v kojící matce a narušuje se laktační proces..
 • Přítomnost karcinogenů může způsobit otravu..
 • "Prázdné" složení. Uzená klobása neobsahuje živiny.

Pokud se mladá matka rozhodla zavést do stravy uzenou klobásu, je třeba dodržovat řadu pravidel, pomocí kterých můžete minimalizovat účinek tohoto produktu na tělo dítěte..

Kontroverzní, ale chutná klobása - je možné ji jíst při kojení a kdy dát dítěti?

Při kojení (HB) hraje správné a vyvážené menu kojící matky důležitou roli ve výživě a vývoji dítěte. Každá složka jídla přechází do mateřského mléka, takže mateřská strava by měla být nejen rozmanitá a výživná, ale také bezpečná: co nejpřirozenější, bez chemických potravinářských přídatných látek. A je možné použít klobásy v GW, řekněme, máte šunku nebo uzenou klobásu? Podívejme se na tento problém v pořádku.

Je dovoleno jíst párky s horkou vodou??

Mnoho pediatrů nedoporučuje laktaci, aby se zapojili do konzumace uzenin. Hlavním důvodem zákazu je to, že při výrobě těchto produktů se používají:

A to může nepříznivě ovlivnit zdraví matky a dítěte. Pokud si maminka chce opravdu užít kus klobásy, pak si musíte vybrat osvědčené produkty s minimálním množstvím škodlivých látek.

Jaké druhy?

Při kojení se nedoporučuje jíst uzená jídla, včetně uzenin, uzenin a šunky. Jejich nebezpečí spočívá v tom, že v procesu kouření určitého množství karcinogenů, tj. Látek, které při častém používání nevyhnutelně zvyšují riziko rakoviny.

I při přirozeném kouření se tyto zdraví škodlivé látky vytvářejí. A pokud vezmeme v úvahu, že někteří bezohlední výrobci uzeného masa používají tzv. „Tekutý kouř“ ke zkrácení doby výroby a snížení výrobních nákladů, uzený produkt se stává nebezpečným produktem i pro velmi zdravého člověka, nemluvě o kojící matce.

Kdy zahrnout do nabídky?

Tělo dítěte se v tuto chvíli přizpůsobuje pouze novým podmínkám a nadměrné zatížení může vyvolat negativní důsledky pro jeho zdraví a pohodu..

S velkou touhou si můžete připravit domácí klobásu z přírodních produktů. V takovém případě si budete naprosto jisti, že vašemu dítěti neublíží. Pokud začnete s vnitřním střevem mletou krůtí nebo kuřecí prsíčkou a vaříme ji ve slané vodě, pak se taková klobása nebude lišit složením od kusu vařeného masa v potravě. Proti kterému žádný pediatr nic nemá.

Kromě minimálního množství pepře by taková domácí klobása neměla obsahovat žádná další koření! A jen tři měsíce po začátku laktace můžete pomalu začít zavádět do své stravy tovární uzeniny a uzeniny..

Co může být užitečné pro matku?

Složení vařených uzenin nebo uzenin vysoké kvality musí zahrnovat vepřové a hovězí maso. Tyto druhy masa obsahují velké množství živočišných bílkovin, což je nezbytné pro normální vývoj dítěte a stabilní laktaci u kojící matky..

Kromě toho, i přes tepelné ošetření při vysokých teplotách, některé zůstávají v dobře vařených uzeninách:

 1. vitaminy - vitaminy PP, A, E, B;
 2. užitečné minerály - draslík, vápník, hořčík, sodík, železo, jód, síra a fosfor.

Například v doktorské vařené klobáse reguluje GOST přísně definované množství vitamínů a minerálů.

Může dítě jíst?

Ano, dítě může jíst klobásu za následujících kritérií:

 • Minimální věk, ve kterém je tento produkt povolen;
 • druh, rozmanitost a účel uzenin;
 • jednorázové a týdenní dávky;

Věk jídla

Na tomto skóre existuje jednoznačný názor pediatrů a odborníků na výživu: před 2,5–3 roky by děti neměly znát chuť uzenin. To se týká nejen uzených uzenin, které se nedoporučují dětem mladším 7 let, ale také vařeným, dokonce i zvláštním dětem.

Výhoda

Hlavně - kvůli snadno stravitelné bílkovině obsažené ve vařené klobásech, která je druhem stavebního materiálu pro růst a vývoj dítěte. Mnoho rodin se navíc potýká s otázkou, co ráno ráno vařit s dítětem v nepřítomnosti. A doktorovy sendviče nebo mléčné párky jsou rychlou a výživnou snídaní. Nechte toto dítě začít každý den jednou týdně.

Pokud propíchnete klobásy vidličkou před vařením, pomůže vám to zbavit se přebytečného tuku během vaření a zabránit trávení.

Poškození matky a dítěte

Složení uzenin kromě masa zahrnuje:

 • sójové boby;
 • Tlustý;
 • droby;
 • koření;
 • sůl;
 • různé potravinářské přídatné látky s indexem E - zvýrazňovače chuti;
 • barviva;
 • příchutě a konzervační látky.

Pokud uzeniny a uzeniny obsahují mnoho umělých přísad, může to mít na zdraví dítěte následující negativní důsledky:

 1. alergické reakce, vyrážky, otoky;
 2. zvýšená tvorba plynu, výskyt bolesti břicha;
 3. metabolické onemocnění;
 4. průjem;
 5. gastrointestinální problémy.
obsah ↑

Jak si vybrat a čemu věnovat pozornost?

Obecná doporučení pro výběr: před nákupem si pozorně přečtěte štítek.

Obsahují pouze:

V klobáse pro kojící matku by neměly být žádné sójové, rostlinné bílkoviny, potravinářské přídatné látky s indexem E. Takové přísady kromě hlavního poškození také negativně ovlivňují laktaci.

Podrobnější doporučení pro výběr uzenin:

 1. Vyberte si produkt co nejčerstvější, nejlépe vyrobený nejpozději do 24 hodin.
 2. Barva klobásy nesmí být příliš jasná. To ukazuje na příliš mnoho dusitanu sodného. Požadovaná barva - šedivá nebo lehce růžová.
 3. Preferujte produkt v přirozené skořápce.
 4. Vyberte si klobásu pouze nejvyšší a první třídy. Mají více masa..
 5. Nakupujte pouze produkty od důvěryhodných a renomovaných výrobců..
 6. V uzeninách by měl být více než 10% bílkovin.
 7. Řez klobásy by měl být jednotný barevný a mírně vlhký.
 8. Pokud jsou plátky klobásy snadno stočeny do zkumavek a příliš elastické, pak je obsah želatiny v produktu příliš vysoký. To negativně ovlivní laktaci..
 9. Ve složení produktu jsou prvními složkami v seznamu ty složky, které jsou více v procentech.
 10. Pokud jste si zakoupili klobásu ne celou hůlkou, ale na plátky nebo plátky, nezapomeňte před použitím vařit nebo péct v troubě.
 11. Vyberte si produkt z hovězího a vepřového masa a nekupujte kuřecí párky, které mohou obsahovat mleté ​​kosti a dokonce i peří.
 12. Levné klobásy jsou jistým znakem nekvalitní suroviny.

Kromě toho jsou dětské odrůdy přísněji testovány na antibiotika, pesticidy a toxické látky..

Laktační doporučení

Obecná doporučení pro použití uzenin se týkají především otázek správného zavedení do stravy a množství konzumovaného jídla - denně a týdně.

Jak vstoupit do stravy?

Poprvé můžete ochutnat klobásy pro kojící matku podle lékařů ve 4. měsíci od začátku laktace. Zkuste jíst malý kousek a sledovat reakci dítěte po dobu 2 dnů. Potravinová alergie se obvykle projevuje během dne, a pokud je vše normální, můžete tento produkt bezpečně vstoupit do nabídky HS a porci postupně zvyšovat. Ale nemůžete přejídat klobásu.

Pokud má dítě vyrážky na kůži, zarudnutí nebo svědění, průjem nebo zvracení, okamžitě z nabídky vyjměte klobásy a přejděte na přísnější stravu. Pokud bolestivé příznaky nezmizí déle než 2 dny, měli byste se určitě poradit s pediatrem.

Denní a týdenní sazba

Denní norma pro HB není vyšší než 200 g za den. Odborníci na výživu nedoporučují jíst párky více než 2-3krát týdně, protože i ta nejkvalitnější a nejdražší klobása obsahuje příliš mnoho soli, koření a tuku.

Týdenní sazba by tedy neměla přesáhnout 400-600 g.

Bez ohledu na to, jak moc kojící matka miluje dříve, je pro ni užitečné vědět, že žádné tovární výrobky, i ty nejdražší, nelze srovnávat v kvalitě a užitečnosti s vlastními vyrobenými. Z přírodních surovin, bez konzervačních látek a barviv. Výsledkem bude zdraví a pohodu matky a dítěte.

Může být vařená klobása dána kojícím matkám??

S příchodem nové osoby v rodině se život dramaticky mění. Denní rutina se mění a vy se musíte vzdát obvyklých věcí. Nutriční metoda mladé matky je aktualizována - mastné, smažené a kořeněné pokrmy jsou z každodenního menu vyloučeny. Vařená klobása během kojení je pochybným produktem. Měl bych to použít, zkuste to přijít.

Je možné, aby kojící matka klobásu

První měsíc po nemocnici je nejobtížnější. Máma se přizpůsobuje novému životu, seznamuje se s dítětem, trpí nutričními omezeními. Vařená klobása během kojení v prvním měsíci po narození dítěte se nedoporučuje používat. Žena musí do své stravy zavádět produkty postupně a postupně. Protože klobása je vícesložkovým produktem, je lepší ji používat po 30 dnech od narození dítěte.

Na poznámku! Složky musí být výhradně přírodní, bez emulgátorů, konzervačních látek nebo jiných chemikálií. Vařené klobásy s GV by měly být nakupovány výhradně z té nejvyšší kvality.

Klobásy se dělí do tří stupňů:

Během kojení není možné do stravy zavést uzené, polouzené nebo mastné párky a párky. Při nákupu těchto produktů musíte pečlivě prostudovat složení produktu.

Struktura

Podle GOSTs by měla doktorova klobása sestávat z jedné třetiny hovězího masa, dvou třetin vepřového masa. Kromě masa obsahuje kompozice mléko a vejce.

Někteří výrobci uzeninových pochoutek přidávají do složení další ingredience, aby snížili výrobní náklady:

 1. Sója - zadržuje vodu v produktu bez ovlivnění nutriční hodnoty.
 2. Dusičnan sodný - dává produktu potřebnou barvu, inhibuje vývoj bakterií. Během tepelného zpracování se však přemění na karcinogen, který stimuluje růst rakovinných buněk.
 3. Zesilovače chuti - blokují pocit plnosti. Důsledky - obezita, cukrovka.
 4. Trans-tuky jsou uměle syntetizované oleje. Přispívat k rozvoji hypertenze, ischemické choroby srdeční, aterosklerózy, cukrovky, rakoviny a také vyvolat obezitu, srdeční infarkt.
 5. Sůl a koření - neškodné v malém množství, ale přebytek vede k zadržování vody v těle, otokům.
 6. Škrob - vyvolává nadváhu.

Prémiová pochoutka se připravuje výhradně z kvalitního masa s přídavkem přírodního koření. Taková klobása s HS může být zahrnuta do stravy.

Přínos a újma

Novorozenec dostává stopové prvky z mateřského mléka. Než budete jíst vařenou klobásu, musíte pochopit, jaké výhody nebo poškození to může přinést.

 1. Zdroj živočišných bílkovin. Protein je velmi důležitý pro správný vývoj rostoucího organismu.
 2. U knedlíků je množství tuku minimalizováno, což neumožňuje přetížení zažívacího systému.
 3. Rychle nasycuje tělo.
 4. Ze všech druhů uzenin je vařená nejnižší kalorie. To platí zejména pro matky, které v porodním období mají tendenci se formovat co nejrychleji..
 5. Špičkové vařené mléko obsahuje řadu vitamínů a minerálů: vitamín A, vitamín E, vápník, hořčík, fosfor, železo, draslík, jód, proteiny a aminokyseliny.
 6. Dobré občerstvení s minimálním časem.

Pokud byly při výrobě vařených uzenin použity výrobky nízké kvality, může to poškodit tělo. Nadměrné používání může mít vliv na fungování ledvin, jater a slinivky břišní. K dispozici je pochoutka nejvyšší možné úrovně, ale s mírou.

Úvod do výživy kojící matky

Každý nový produkt se zavádí do stravy kojící matky postupně a v malém množství. Klobásy na kojení - bez výjimky.

Na poznámku! Pediatrové nedoporučují používat vařené klobásy denně.

Jak vybrat kvalitní produkt:

 1. Věnujte pozornost skořápce. Musí to být přirozené.
 2. Nápis na štítku by měl být čitelný, ne rozmazaný. Jinak je vysoká pravděpodobnost falešné.
 3. Produkt musí být suchý. Vlhkost nebo hlen naznačuje, že vypršela platnost.
 4. Barva. Červená nebo nasycená růžová označuje vysokou koncentraci barviv..
 5. Celistvost balení. Pokud je skořápka poškozená nebo není zakoupen celý produkt, ale pouze část, je lepší použít produkt vařený nebo pečený v troubě.
 6. Pružnost plátek. Pokud se kousky snadno skládají do zkumavek bez rozbití - miska obsahuje hodně želatiny, což je škodlivé pro HS.
 7. Povinná značka kvality GOST.
 8. Výrobek byl vyroben nejdříve 24 hodin před datem nákupu.

Skladovatelnost uzeninových pochoutek:

 • nejvyšší stupeň - ne více než 72 hodin;
 • stupně 1 a 2, klobásy, krev, klobása z játrových jater - 48 hodin.
 • želé, tlačenka, zkrvavený a játra 3 stupně - 12 hodin.

Teplota skladovací místnosti by neměla být nižší než 0 ° C a vyšší než 8 ° C. Pokud štítek označuje dlouhou životnost - produkt obsahuje velké množství konzervačních látek.

Doporučení pro použití

Chcete-li do stravy zavést nový produkt, musíte dodržovat některá pravidla:

 1. Nevytvářejte zásoby. Výrobek by měl být vždy čerstvý, nikoli zatuchlý.
 2. Cena produktu nesmí být nižší než cena za kilogram masa.
 3. Doma znovu zkontrolujte složení, vzhled a vůni produktu.
 4. Pro první použití stačí jeden malý plátek (20 g).
 5. Jezte až po krmení dítěte.
 6. Sledujte jakékoli změny stavu dítěte - nadýmání, koliku, vyrážku, zácpu nebo průjem.

Pokud nebyly zjištěny žádné negativní účinky, může být druhý test proveden až po dni.

Kontraindikace

Budeme muset opustit klobásy matkám, které mají:

 • alergie na složky, které tvoří produkt;
 • žaludeční vřed;
 • onkologická onemocnění trávicího systému;
 • onemocnění ledvin, jater nebo slinivky břišní;

Výběrem vysoce kvalitního produktu si můžete vychutnat jeho chuť beze strachu ze zdraví matky a dítěte. Nezapomeňte však, že vařená klobása není základem výživy, ale pouze lehkým a rychlým občerstvením. Je důležité jíst správně a plně.

Je možné, aby kojící matka vařila vařenou klobásu?

Pro rodiče

Pro děti

Populární dnes

Správná výživa kojící matky je samozřejmě důležitá pro zdraví dítěte. K tomu, aby dítě vyrostlo zdravé a silné, musí být mateřské mléko plné nutričního složení, což znamená, že by maminka měla správně jíst. Ale nejen „neškodné výrobky“, a to kompletní produkty. Jinak dítě jednoduše nepřijme vitamíny, minerály a bílkoviny. Je také pravda, že část látek z potravin přechází do mléka a dává mu příchutě (například cibule, bylinné čaje, zelí, klobásy mohou změnit chuť mléka). Neměli byste však panikařit.

Takto se dítě seznamuje s novým jídlem - „zkouší“ to nejprve se stopami chuti v mateřském mléce. Pokud se matka při krmení příliš stará, přestane jíst potraviny s jasnou chutí a výrazně zužuje její stravu, dítě nedostane mnoho živin. V budoucnu budou problémy se zaváděním doplňkových potravin do dětské výživy (aktivněji odmítá neznámé jídlo) a dokonce i potravinové alergie na „neznámý“ produkt. Je zcela zřejmé, že potravinové mlhy dítěte, odmítnutí masa, klobásy, cibule, mrkev, rajčata začnou později.

Klobása: chutné, zdravé... nutné?

Klobása je opravdu velmi zdravý produkt. Okamžitě si uděláme rezervaci - je to klobása, a ne „klobása obsahující maso“. Vařená klobása je vyrobena z vysoce kvalitního sekaného masa, což znamená, že je rychle a úplně stráveno. Pro 100 gramů vařené klobásy je třeba asi 70 gramů masa (to je asi 12 gramů bílkovin).

Vařená klobása pro kojící matku je jedním z nejlepších rychlých zdrojů bílkovin, zejména vzhledem k tomu, že je připravena k jídlu. Nakrájejte klobásu na plátky, připravte rychlý sendvič, smažte v těstíčku, smíchejte s horkými těstovinami, zahřejte v mikrovlnné troubě - minutu. A teď je připraven rychlý oběd. To je velmi pravdivé, pokud je mladá matka s dítětem ponechána sama. Není čas na složitá jídla a dlouho stojící u kamen! Zejména pokud potřebujete zorganizovat rychlou akumulaci mléka pro další krmení. Současně je kalorický příjem snadno kontrolován..

Přísady přísad do vařených uzenin (a podle GOST tato kategorie také zahrnuje uzeniny a uzeniny) se mohou lišit - mléko, slanina nebo nakrájené kousky, koření, sůl, krev, rostlinné a kuřecí bílkoviny, hydrolyzát, škrob, barviva, zvýrazňovače chuti atd..d. Proto je velmi důležité přečíst si štítek!

Pro kojící matku je nejlepší složení maso, vejce, mléko, tuk, koření, sůl, několik bezpečných přísad. A nic jiného! Tyto klobásy jsou vyráběny v souladu s GOST.

Pokud produkt obsahuje „rostlinný protein“, je škodlivý pro kojící, protože sójový protein interferuje s produkcí vlastních hormonů. Pro obyčejného člověka to není příliš děsivé, ale kojící matka může ztratit mléko. Proteinový hydrolyzát je želatina a kolagenové proteiny získané ze štěpených kostí a kůže. Jsou zcela živočišného původu, ale nejsou vhodné pro kojení, protože z nich nelze vytvořit svalovou tkáň. Jedná se o defektní proteiny. A dítě potřebuje pro růst kompletní bílkoviny ze svalové tkáně. Z klobásy s želatinou, zejména pokud obsahuje škrob, moje matka přiblíží. Tyto klobásy se vyrábějí podle TU.

Důležité: Vařená klobása, vyrobená podle GOST, pouze na základě tradičních receptur, je užitečná pro krmení kojících matek. Klobása s přísadami sóji, hydrolyzátu, škrobu, zahušťovadel je zbytečná a dokonce škodlivá.

Skladovatelnost a bezpečnostní opatření

Vařená klobása je zdravá, pouze pokud je čerstvá. Obvyklá doba provádění je 72 hodin od data výroby, pokud je skladován ve správném teplotním režimu. Ale z bezpečnostních důvodů nikdy nekupujte uzeniny propuštěné před více než jedním dnem a neuchovávejte je ani v lednici déle než jeden den. Nikdo nemůže zaručit, že byl správně uložen. Je-li datum exspirace stanoveno delší, produkt s konzervačními látkami. A čím více jsou, tím delší je doba skladování (někdy až 2 měsíce!)

V případě pochybností je lepší nekupovat, a pokud je klobása již zakoupena, před jídlem ji uvařte nebo ji péct v mikrovlnné troubě. Pokud se klobása nekupuje celou hůlkou, nýbrž kusem nebo řezem, je nutné tepelné ošetření!

Jak vybrat "správnou" klobásu?

Existují pravidla, jak odlišit dobrý produkt od nekvalitního..

 1. Nezapomeňte odečíst a zkontrolovat štítek. Mělo by být dobře navržené a snadno čitelné. Mastné, křivé nápisy jsou známkou falešnosti. Jaké složení si vybrat, už víte.
 2. Zkontrolujte datum výroby.
 3. Je lepší, když je klobása vyráběna v místním podniku, je pravděpodobnější, že je čerstvá.
 4. Pokud je to možné, musíte se podívat na plátek (možná to budete dělat jen doma, pak si budete muset pamatovat, zda si ještě můžete koupit jeden nebo ne). Plátek by měl být hladký, lehce sametový a vlhký, rovnoměrně strukturovaný a barevný. Pokud jednotlivá vlákna, šlachy a chrupavky vyčnívají, je vidět vrstvení - jedná se o nekvalitní produkt, obsahuje hodně hydrolyzátu. Pokud je plátek příliš hladký a lesklý a pokrytý drobnými bublinkami (jako na plátky sýra) - je v této klobáse příliš mnoho želatiny. Tyto plátky jsou také velmi elastické a snadno se skládají do krásných „okvětních lístků“ a „kusů“. Charakteristická mírně sladká chuť je známkou sóji.
 5. Pokud je to možné, upřednostňujte spíše šunku a mleté ​​klobásy než mléčné klobásy - ve šunce je zjevně reálnější maso.
 6. Pokud výrobce uvedl, že klobása obsahuje „vepřové maso“ a „mechanicky vykostěné kuře“, můžete si být jisti, že není více než 5% vepřového masa, zbytek je kuře s kostí a případně i mletým peřím. NEKUPUJTE takové výrobky.
 7. Nikdy nekupujte uzeniny vyrobené podle TU, i když jsou všechny ostatní ukazatele perfektní. TU je vždy méně náročná na kvalitu výrobků než GOST.
 8. Klobásy „speciální“, „prvotřídní“, „nejlepší“ jsou jen napodobeniny. „Dairy“ je značka, „Dairy Special“ je falešná.
 9. Chcete-li zjistit, zda je v uzenině škrob nebo ne - kapejte na kousek jódu. Klobása se škrobem se změní na modrou. Škrob není sám o sobě hrozný (jen velmi kalorický, ale v takové klobáse není dostatek masa). S touto klobásou zacházejte jako s přílohou.
 10. Zkontrolujte kalorický obsah klobásy a její obsah bílkovin. Pokud je obsah bílkovin menší než 10%, neměli byste produkt kupovat. Toto množství bílkovin (a také vadné) dostanete ze 100 gramů chleba, ale bez solí a chemických přísad.
 11. Krásné balení ještě není ukazatelem kvality, nezapomeňte sledovat programy, které vyprávějí o kontrole kvality produktu.

Video - krmení břicha matky a dítěte

Je glutamát sodný přidán do vařené klobásy škodlivý??

Studie vědců ukázaly, že glutamát monosodný nemění složení mléka a je matce zcela neškodný v množství menším než 10 gramů denně (jedná se o 2 polévkové lžíce prášku se sklíčkem). Chcete-li získat takovou částku s klobásou, musíte jíst 20 liber... Ale přesto je lepší to riskovat. Čím méně zvýrazňovače chuti v klobásech a čím více skutečné maso, tím lepší pro mámu a dítě. Je však lepší zdržet se uzenin označených IOM.

Kolik můžete denně jíst?

Abyste nepoškodili sebe a své dítě, nemůžete konzumovat více než 200-300 gramů klobásy denně (tj. Použít jako jedno maso), nejlépe tepelným zpracováním. Je důležité si uvědomit, že vařená klobása, dokonce i ta nejkompletnější v proteinovém složení, stále obsahuje hodně tuku a soli. Je to krásné jako rychlé občerstvení nebo nouzové občerstvení, užitečné pro změnu a může vás rozveselit, když se chcete sami „chutnat“, ale neměla by se stát základem stravy.

Líbil se vám materiál? Prosím ohodnoťte!

Články O Neplodnosti